Drupal core (all releases) - en to oc translation catalogue (912 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Pages
oc: Paginas

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: Status
oc: Estatut

en: Suffix
oc: Sufix

en: Approve
oc: Aprovar

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Closed
oc: Tampat

en: yes
oc: òc

en: List
oc: Listar

en: Subject
oc: Objècte

en: disabled
oc: desactivat

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Last comment
oc: Darrièr comentari

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Administration
oc: Administracion

en: Comments
oc: Comentaris

en: More
oc: Mai

en: Action
oc: Accion

en: On
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: Homepage
oc: Pagina d'acuèlh

en: Home page
oc: Pagina d'acuèlh

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: File information
oc: Informacion del fichièr

en: File
oc: Fichièr

en: Advanced options
oc: Opcions avançadas

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Size
oc: Talha

en: Links
oc: Ligams

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Scheme
oc: Esquèma

en: Use count
oc: Nombre d'utilizacions

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Number
oc: Nombre

en: Message
oc: Messatge

en: No log messages available.
oc: Cap d'entrada del jornal es pas disponibla.

en: Password
oc: Senhal

en: Block settings
oc: Paramètres del blòt

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: The configuration options have been saved.
oc: Las opcions de configuracion son estadas enregistradas.

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Help text
oc: Tèxte d'ajuda

en: Types
oc: Tipes

en: Multiple
oc: Multipla

en: Required
oc: Requesit

en: Depth
oc: Prigondor

en: none
oc: pas cap

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: Export
oc: Exportar

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Default
oc: Per defaut

en: Summary
oc: Resumit

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Open
oc: Dobèrt

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Core
oc: Còr

en: Artist
oc: Artista

en: Time
oc: Ora

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Length
oc: Longor

en: Audio
oc: Àudio

en: Path
oc: Camin

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Refresh
oc: Refresca

en: Display
oc: Afichatge

en: Advanced settings
oc: Paramètres avançats

en: never
oc: pas jamai

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Text
oc: Tèxte

en: Theme
oc: Tèma

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Preview comment
oc: Apercebut del comentari

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Attachment
oc: Fichièr estacat

en: States
oc: Estats

en: n/a
oc: n/d

en: Upload
oc: Transferiment de fichièrs

en: Mail
oc: Corrièrs electronic

en: Database type
oc: Tipe de basa de donadas

en: User
oc: Utilizaire

en: Continue
oc: Contunhar

en: Configure
oc: Configurar

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Files
oc: Fichièrs

en: file
oc: fichièr

en: Options
oc: Opcions

en: Contact
oc: Contacte

en: no
oc: non

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Node
oc: Nosèl

en: Sent email to %recipient
oc: Corrièr electronic mandat a %recipient

en: The subject of the message.
oc: Lo subjècte del messatge.

en: Separator
oc: Separador

en: Expanded
oc: Desplegat

en: Update options
oc: Metre a jorn las opcions

en: All
oc: Tot

en: Active
oc: Actiu

en: Access denied
oc: Accès refusat

en: Year
oc: Annada

en: Date format
oc: Format de data

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Block
oc: Blòt

en: Pager ID
oc: ID de la paginacion

en: 1 hour | @count hours
oc[0]: 1 ora
oc[1]: @count oras

en: 1 day | @count days
oc[0]: 1 jorn
oc[1]: @count jorns

en: Logo
oc: Lògo

en: Site name
oc: Nom del site

en: Site slogan
oc: Eslogan del site

en: Module
oc: Modul

en: Off
oc: Desactivat

en: Host
oc: Òste

en: Never
oc: Pas jamai

en: Inline
oc: Sus la meteissa linha

en: Recipients
oc: Destinataris

en: Selected
oc: Seleccionat

en: Your name
oc: Vòstre nom

en: To
oc: A

en: Custom
oc: Personalizat

en: Visibility
oc: Visibilitat

en: Roles
oc: Ròtles

en: Revision ID
oc: Identificant (ID) de revision

en: Comment
oc: Comentari

en: Comment ID
oc: Identificant (ID) del comentari

en: Hostname
oc: Nom d'òste

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Location
oc: Emplaçament

en: Log message
oc: Messatge de jornal

en: File ID
oc: Identificant (ID) de fichièr

en: File name
oc: Nom del fichièr

en: File size
oc: Talha del fichièr

en: Time zone
oc: Fus orari

en: Severity
oc: Importància

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Field type
oc: Tipe de camp

en: Fields
oc: Camps

en: Contains
oc: Conten

en: Count
oc: Descompte

en: Watchdog
oc: Susvelhança

en: Mode
oc: Mòde

en: Warning
oc: Avertiment

en: active
oc: actiu(s)

en: OK
oc: D'acòrdi

en: Items
oc: Elements

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Advanced
oc: Avançat

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Scale
oc: Metre a l'escala

en: Media
oc: Mèdia

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: Month
oc: Mes

en: Details
oc: Detalhs

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Owner
oc: Proprietari

en: Recipient
oc: Destinatari

en: Egypt
oc: Egipte

en: Israel
oc: Israèl

en: New Zealand
oc: Nòva Zelanda

en: Tonga
oc: Tònga

en: Brazil
oc: Brasil

en: Paraguay
oc: Paraguai

en: Jamaica
oc: Jamaïca

en: Japan
oc: Japon

en: Libya
oc: Libia

en: Poland
oc: Polonha

en: Singapore
oc: Singapor

en: Day
oc: Jorn

en: Start date
oc: Data de començament

en: End date
oc: Data de fin

en: Other
oc: Autre

en: Loop
oc: Bocla

en: Add new comment
oc: Apondre un comentari

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Referrer
oc: Referent

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Rows
oc: Rengadas

en: Ascending
oc: Ascendent

en: Descending
oc: Descendent

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Plain
oc: Brut

en: Integer
oc: Entièr

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: The comment and all its replies have been deleted.
oc: Lo comentari e tanben totas sas responsas son estats suprimits.

en: Close
oc: Tampar

en: fields
oc: camps

en: Save settings
oc: Enregistrar los paramètres

en: Duration
oc: Durada

en: Germany
oc: Alemanha

en: Sort by
oc: Triar per

en: Created date
oc: Data de creacion

en: Updated date
oc: Data de mesa a jorn

en: comments
oc: comentaris

en: Afghanistan
oc: Afganistan

en: Algeria
oc: Argeria

en: American Samoa
oc: Samoa Nòrd-americana

en: Andorra
oc: Andòrra

en: Angola
oc: Angòla

en: Anguilla
oc: Anguilha

en: Antarctica
oc: Antartida

en: Australia
oc: Austràlia

en: Austria
oc: Àustria

en: Azerbaijan
oc: Azerbaitjan

en: Bangladesh
oc: Bengladèsh

en: Belarus
oc: Bielorussia

en: Belgium
oc: Belgica

en: Bermuda
oc: Bermudas

en: Bhutan
oc: Botan

en: Bolivia
oc: Bolívia

en: Bouvet Island
oc: Illa Bouvet

en: Cambodia
oc: Cambòtja

en: Cameroon
oc: Cameron

en: Canada
oc: Canadà

en: Cape Verde
oc: Cap Verd

en: Cayman Islands
oc: Illas Caïman

en: Central African Republic
oc: Republica Centreafricana

en: Christmas Island
oc: Illa Christmas

en: Cocos (Keeling) Islands
oc: Illas Cocos o Illas Keeling

en: Colombia
oc: Colómbia

en: Comoros
oc: Comòras

en: Cook Islands
oc: Illas Cook

en: Costa Rica
oc: Còsta Rica

en: Cyprus
oc: Chipre

en: Denmark
oc: Danemarc

en: Djibouti
oc: Jiboti

en: Dominican Republic
oc: Republica dominicana

en: Ecuador
oc: Eqüator

en: El Salvador
oc: Lo Salvador

en: Equatorial Guinea
oc: Guinèa equatoriala

en: Eritrea
oc: Eritrèa

en: Estonia
oc: Estònia

en: Ethiopia
oc: Etiòpia

en: Faroe Islands
oc: Illa Feròe

en: Finland
oc: Finlàndia

en: France
oc: França

en: French Guiana
oc: Guiana francesa

en: French Polynesia
oc: Polinesia francesa

en: Gambia
oc: Gàmbia

en: Ghana
oc: Gana

en: Greece
oc: Grècia

en: Greenland
oc: Groenlàndia

en: Guadeloupe
oc: Guadalope

en: Guinea
oc: Guinèa

en: Guinea-Bissau
oc: Guinèa-Bissau

en: Haiti
oc: Aïtí

en: Hungary
oc: Ongria

en: Iceland
oc: Islàndia

en: India
oc: Índia

en: Ireland
oc: Irlanda

en: Italy
oc: Itàlia

en: Jordan
oc: Jordania

en: Kazakhstan
oc: Cazakstan

en: Kyrgyzstan
oc: Kirguizistan

en: Laos
oc: Laòs

en: Latvia
oc: Letònia

en: Lebanon
oc: Liban

en: Liberia
oc: Libèria

en: Lithuania
oc: Lituània

en: Malaysia
oc: Malaisia

en: Maldives
oc: Maldivas

en: Marshall Islands
oc: Illas Marshall

en: Martinique
oc: Martinica

en: Mauritania
oc: Mauritània

en: Mauritius
oc: Maurici

en: Mayotte
oc: Maiòta

en: Mexico
oc: Mexic

en: Moldova
oc: Moldàvia

en: Monaco
oc: Mónegue

en: Morocco
oc: Marròc

en: Mozambique
oc: Moçambic

en: Netherlands
oc: Païses basses

en: Netherlands Antilles
oc: Antilhas neerlandesas

en: New Caledonia
oc: Nòva Caledonia

en: Niger
oc: Nigèr

en: Nigeria
oc: Nigèria

en: Norfolk Island
oc: Illa Norfolk

en: North Korea
oc: Corèa del Nòrd

en: Northern Mariana Islands
oc: Illas Marianas

en: Norway
oc: Norvègia

en: Pakistan
oc: Paquistan

en: Papua New Guinea
oc: Papoa-Nòva Guinèa

en: Peru
oc: Peró

en: Philippines
oc: Filipinas

en: San Marino
oc: Sant Marin

en: Saudi Arabia
oc: Arabia Saudita

en: Seychelles
oc: Seichèlas

en: Slovakia
oc: Eslovaquia

en: Slovenia
oc: Eslovenia

en: Solomon Islands
oc: Illas Salomon

en: South Africa
oc: Africa del Sud

en: Spain
oc: Espanha

en: Sudan
oc: Sodan

en: Suriname
oc: Surinam

en: Sweden
oc: Suècia

en: Switzerland
oc: Soïssa

en: Syria
oc: Siria

en: Tajikistan
oc: Tadjikistan

en: Thailand
oc: Tailàndia

en: Togo
oc: Tògo

en: Turkmenistan
oc: Turcmenistan

en: Uganda
oc: Oganda

en: Ukraine
oc: Ucraïna

en: United Arab Emirates
oc: Emirats Arabis Units

en: United Kingdom
oc: Reialme Unit

en: United States
oc: Estats Units d'America

en: Uruguay
oc: Uruguai

en: Uzbekistan
oc: Ozbequistan

en: Venezuela
oc: Veneçuèla

en: Yemen
oc: Iemèn

en: Database username
oc: Nom d'utilizaire de la basa de donadas

en: Database password
oc: Senhal de la basa de donadas

en: Database name
oc: Nom de la basa de donadas

en: Port
oc: Pòrt

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Leave blank for %anonymous.
oc: Daissatz void per %anonymous.

en: Hidden
oc: Amagat

en: Undefined
oc: Indefinit

en: block
oc: blòt

en: Change
oc: Modificar

en: No items selected.
oc: Cap d'element pas seleccionat.

en: The update has been performed.
oc: La mesa a jorn es estada efectuada.

en: Select all rows in this table
oc: Seleccionar totas las linhas del tablèu

en: Deselect all rows in this table
oc: Deseleccionar totas las linhas del tablèu

en: Front page
oc: Pagina d'acuèlh

en: unlimited
oc: illimitat

en: Deleted
oc: Suprimit

en: Languages
oc: Lengas

en: Definition
oc: Definicion

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Configure block
oc: Configurar lo blòt

en: Hour
oc: Ora

en: Minute
oc: Minuta

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: Granularity
oc: Granularitat

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: Link label
oc: Etiqueta del ligam

en: author
oc: autor

en: Entity
oc: Entitat

en: Revert
oc: Restablir

en: Negate
oc: Invèrse

en: Choice
oc: Causida

en: Site information
oc: Informacions

en: Style
oc: Estil

en: The specified passwords do not match.
oc: Los senhals son pas identics.

en: Your settings have been saved.
oc: Vòstras preferéncias han estat enregistradas.

en: Changed
oc: Modificat

en: Date created
oc: Data de creacion

en: Ascension Island
oc: Illa Ascension

en: Falkland Islands
oc: Illas Maloinas

en: South Korea
oc: Corèa del Sud

en: French Southern Territories
oc: Tèrras Australas e Antarticas Francesas

en: British Virgin Islands
oc: Illas Verges Britanicas

en: U.S. Virgin Islands
oc: Illas Verges Americanas

en: Not published
oc: Pas publicat

en: File settings
oc: Paramètres dels fichièrs

en: Unformatted
oc: Pas mes en forma

en: Allowed file extensions
oc: Extensions de fichièr permeses

en: Redirect to URL
oc: Redireccion cap a una URL

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Multilingual
oc: Multilingüe

en: comment
oc: comentari

en: Published comments
oc: Comentaris publicats

en: Comment settings
oc: Paramètres dels comentaris

en: Contact settings
oc: Paramètres de contacte

en: Ban
oc: Bandir

en: Tabs
oc: Onglets

en: Processing
oc: En cors de tractament

en: Output format
oc: Format de sortida

en: File upload error. Could not move uploaded file.
oc: Error dins lo transferiment de fichièrs. Impossible de desplaçar lo fichièr transferit.

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Apply
oc: Aplicar

en: Not translated
oc: Pas traduit

en: Select
oc: Seleccionar

en: Translatable
oc: Tradusible

en: Location of comment submission form
oc: Emplaçament del formulari de somission de comentari

en: Copy
oc: Copiar

en: Variables
oc: Variablas

en: British Indian Ocean Territory
oc: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: Croatia
oc: Croàcia

en: Western Sahara
oc: Sahara occidental

en: Block description
oc: Descripcion del blòt

en: Translation
oc: Traduccion

en: Translation status
oc: Estatut de la traduccion

en: Blocks
oc: Blòts

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
oc: Configurar quines blòts apareisson dins las barras lateralas e autras regions de vòstre site.

en: Save blocks
oc: Enregistrar los blòts

en: The block settings have been updated.
oc: Los paramètres del blòt son estats meses a jorn.

en: Save block
oc: Enregistrar lo blòt

en: The block configuration has been saved.
oc: La configuracion del blòt es estada enregistrada.

en: Above
oc: En dessús

en: Default time zone
oc: Fus orari per defaut

en: Add another item
oc: Apondètz un autre element

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: Used in
oc: Utilizat dans

en: Float
oc: Real amb virgula flotanta

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
oc: Lo nombre total de dígits a emmagazinar a la basa de donadas, incloent los de la dreta del decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
oc: Lo nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: Decimal marker
oc: Separador de decimals

en: Check boxes/radio buttons
oc: Casa de marcar/botons ràdio

en: Single on/off checkbox
oc: Casa de marcar on/off unica

en: Text area (multiple rows)
oc: Zòna de tèxte (mantuna linha)

en: Index
oc: Indèx

en: Permalink
oc: Ligam permanent

en: Form
oc: Formulari

en: Debug
oc: Depuracion

en: Publish
oc: Publicar

en: Unpublish
oc: Despublicar

en: 1 minute
oc: 1 minuta

en: Anonymous commenting
oc: Comentaris anonimes

en: Anonymous posters may not enter their contact information
oc: Los utilizaires anonimes pòdon pas picar lor coordenadas

en: Anonymous posters may leave their contact information
oc: Los utilizaires anonimes pòdon daissar lors coordenadas

en: Anonymous posters must leave their contact information
oc: Los utilizaires anonimes devon daissar lors coordenadas

en: Default comment setting
oc: Paramètres per defaut dels comentaris

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
oc: Lo contengut d'aqueste camp serà mantengut privat e serà pas afichat publicament.

en: Show descriptions
oc: Afichar las descripcions

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Menu name
oc: Nom del menú

en: Thread
oc: Fial de discussion

en: Reply
oc: Respondre

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Maximum upload size
oc: Talha maximala dels mandadisses

en: Space
oc: Espace

en: @type: deleted %title revision %revision.
oc: @type  : « %title » - version '%revision' suprimida.

en: Change layout
oc: Cambiar la mesa en pagina

en: No comments available.
oc: Cap de comentari pas disponible.

en: - None selected -
oc: - Pas cap -

en: Account settings
oc: Paramètres de compte

en: Pager
oc: Paginacion

en: 1 year | @count years
oc[0]: @count annada
oc[1]: @count annadas

en: 1 week | @count weeks
oc[0]: @count setmana
oc[1]: @count setmanas

en: Send message
oc: Envia lo messatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Locked
oc: Verrolhat

en: Field settings
oc: Paramètres del camp

en: Number of comments
oc: Nombre de comentaris

en: Expand layout to include descriptions.
oc: Produtz una mesa en pagina mens compacta qu'inclutz de descripcions.

en: Hide descriptions
oc: Amagar las descripcions

en: Compress layout by hiding descriptions.
oc: Produtz una mesa en pagina mai compacta en amagant las descripcions.

en: About
oc: A prepaus

en: Case sensitive
oc: Sensible a la casse

en: Install profile
oc: Installacion del perfil

en: File directory
oc: Dorsièr de fichièrs

en: sort by @s
oc: trier per @s

en: Display a message to the user
oc: Afichar un messatge a l'utilizaire

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Auto-reply
oc: Responsa automatique

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
oc: Responsa automatica opcionala. Daissatz void se volètz pas mandar a l'utilizaire un messatge de responsa automatica.

en: Parent comment
oc: Comentari parent

en: Author's website
oc: Site web de l'autor

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
oc: Afichar la prigondor del comentari s'il apareis dins un fil.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
oc: Triar seguent l'òrdre del fil. Aquò maintient los comentaris enfants amb lors parents.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
oc: Provesir un ligam per respondre al comentari.

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: field
oc: camp

en: Translate
oc: Traduire

en: Time ago
oc: Il y a

en: Not enabled
oc: Pas activat

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
oc: Instruccions que es presenten a l'utilizaire a sota d'aqueste camp dins lo formulari d'edicion.<br /> Etiquetes HTML permeses : @tags

en: Web services
oc: Servicis Web

en: Error message
oc: Messatge d'error

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Title only
oc: Títol solament

en: pixels
oc: pixèls

en: Use default
oc: Utilizar la valor per defaut

en: 1 month | @count months
oc[0]: @count mois
oc[1]: @count mois

en: done
oc: fet

en: Password field is required.
oc: Lo camp senhal es obligatòri.

en: Display type
oc: Tipe d'afichatge

en: Confirm password
oc: Confirmar lo senhal

en: Isle of Man
oc: Illa de Man

en: Warning message
oc: Messatge d'avertiment

en: The specified file %name could not be uploaded.
oc: Se pòt pas carregat lo fichièr especificat %name.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
oc: Sols los fichièrs que s'acaban per las extensions seguentas son autorizats : %files-allowed.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
oc: Error de càrrega. Es pas estat possible de moure l'archiu carregat %file a la destinacion %destination.

en: No link
oc: Aucun ligam

en: outdated
oc: traduccion perimida

en: Save and continue
oc: Salvar e contunhar

en: IP address
oc: Adreça IP

en: Maximum height
oc: Nautor maximala

en: Maximum width
oc: Largor maximala

en: Starts with
oc: Commence per

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: Bundles
oc: Paquets

en: Bundle
oc: Paquet

en: Decimal point
oc: Marcador decimal

en: Temporary
oc: Temporari

en: Custom date format
oc: Format de data personalizat

en: Revision information
oc: Informacions sus las revisions

en: View comment
oc: Aficha lo comentari

en: Comma
oc: Virgula

en: Uses
oc: Usatges

en: Default display mode
oc: Mòde d'afichatge per defaut

en: Default comments per page
oc: Comentaris per pagina per defaut

en: Comment subject field
oc: Camp subjècte del comentari

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
oc: Qualsevol resposta a aqueste comentari es perdrà. Aquesta accion se pòt pas desfar.

en: Publish the selected comments
oc: Publicar los comentaris seleccionats

en: Unpublish the selected comments
oc: Levar los comentaris seleccionats

en: (No subject)
oc: (sens subjècte)

en: MIME type
oc: Tipe MIME

en: Posted in
oc: Postat sus

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
oc: Comentari : Enviat un comentari no autorizat o a un enviament tampat %subject.

en: The size of the file.
oc: La talha del fichièr.

en: The MIME type of the file.
oc: Lo tipe MIME del fichièr.

en: Save translation
oc: Enregistrar la traduccion

en: Comments per page
oc: Comentaris per pagina

en: The file could not be uploaded.
oc: Es pas estat possible de cargar lo fichièr.

en: Administration pages
oc: Paginas d'administracion

en: View comments
oc: Veire los comentaris

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
oc: %name : aqueste camp pòt pas aver mai de @count valors.

en: Vertical Tabs
oc: Onglets verticals

en: Source language
oc: Lenga d'origine

en: Initializing.
oc: Inicializacion.

en: An error has occurred.
oc: Una error s'es produita.

en: 0 sec
oc: 0 seg

en: Filter log messages
oc: Filtrar los messatges del jornal

en: You must select something to filter by.
oc: Vos cal seleccionar un critèri de filtratge.

en: New revision
oc: Revision novèla

en: Add comment link
oc: Apondre un ligam de comentari

en: Current date
oc: Data actuala

en: Invalid date format.
oc: Format de data invalid.

en: The title of the comment.
oc: Lo títol del comentari.

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
oc: Lo nom de l'autor del comentari. Peut èsser afichat coma un ligam vers la pagina d'acuèlh de l'utilizaire.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
oc: L'adreça del site web de l'autor del comentari. Peut èsser afichat coma un ligam. Serà vide se l'autor es un utilizaire enregistrat.

en: Post date
oc: Data de publicacion

en: The User ID of the comment's author.
oc: L'identificant utilizaire de l'autor del comentari.

en: Parent CID
oc: Identificant del comentari (CID) parent

en: Last comment time
oc: Ora del darrièr comentari

en: Date and time of when the last comment was posted.
oc: Data e ora de publicacion del darrièr comentari.

en: Last comment author
oc: Autor del darrièr comentari

en: The name of the author of the last posted comment.
oc: Lo nom de l'autor ayant rédigé lo darrièr comentari.

en: Comment count
oc: Nombre de comentaris

en: Updated/commented date
oc: Data de mesa a jorn/comentari

en: Comment status
oc: Estatut del comentari

en: User posted or commented
oc: Publicat o commenté per l'utilizaire

en: Display the comment as RSS.
oc: Afichar lo comentari en tant que RSS.

en: Provide a simple link to the user contact page.
oc: Apondre un ligam cap a la pagina de contacte de l'utilizaire.

en: Created year + month
oc: Annada + mes de creacion

en: Created year
oc: Annada de creacion

en: Created month
oc: Mes de creacion

en: Created day
oc: Jorn de creacion

en: Created week
oc: Setmana de creacion

en: Files maintained by Drupal and various modules.
oc: Fichièrs maintenus per Drupal e diferents moduls.

en: No user
oc: Aucun utilizaire

en: Show teaser-style link
oc: Afichar un ligam resumit

en: Link this field to new comments
oc: Ligar aqueste camp als novèls comentaris

en: Contact %user
oc: Contactar %user

en: Link this field to download the file
oc: Liez aqueste camp per telecargar lo fichièr

en: Language settings
oc: Paramètres lingüistics

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
oc: Temptativa de reaviada del planificador de prètzfait (Cron) mentre que fonciona ja.

en: Cron run completed.
oc: Execucion del planificador de prètzfait (Cron) capitada.

en: The maximum length of the field in characters.
oc: La longor maximala del camp en nombre de caractèrs.

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Contact form
oc: Formulari de contact

en: Requirements problem
oc: Prerequesits pas satisfaits

en: Database configuration
oc: Configuracion de la basa de donadas

en: Select an installation profile
oc: Causissètz un perfil d'installacion

en: Choose language
oc: Causir la lenga

en: No profiles available
oc: Cap de perfil d'installacion es pas disponible

en: Drupal already installed
oc: Drupal es instalhé ja

en: Installing @drupal
oc: Installacion de @drupal

en: The installation has encountered an error.
oc: Una error s'es produita pendent l'installacion.

en: Configure site
oc: Configuracion del site

en: Choose profile
oc: Causida del perfil

en: Verify requirements
oc: Verificacion dels prerequesits

en: Set up database
oc: Installacion de la basa de donadas

en: Set up translations
oc: Installacion de las traduccions

en: Install site
oc: Installacion del site

en: Finish translations
oc: Finalizacion de las traduccions

en: Update notifications
oc: Notificacion de las mesas a jorn

en: Check for updates automatically
oc: Tèsta las mesas a jorn automaticament

en: No blocks in this region
oc: Pas cap de blòt dins aquela region

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
oc: Lo blòt %info es va assignar a la region invalida %region e es estat desactivat.

en: Delete the selected comments
oc: Suprimir los comentaris seleccionats

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
oc: Exemple  : « vòstre vejaire sul site » o « informacion suls produits ».

en: Personal contact form
oc: Formulari de contacte personal

en: View events that have recently been logged.
oc: Veire los eveniments que son estats enregistrats recentament.

en: Top 'page not found' errors
oc: Principalas errors de tipe « pagina pas trobada »

en: View 'page not found' errors (404s).
oc: Veire las errors « pagina pas trobada » (404).

en: Top 'access denied' errors
oc: Principalas errors de tipe « accès refusat »

en: View 'access denied' errors (403s).
oc: Veire las errors « accès refusat » (403).

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: Lo nom sistèma deu pas conténer que de letras, de chifras e de jonhents bas.

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
oc: S'es escafat la revision de %revision-date de @type %title.

en: @type: reverted %title revision %revision.
oc: @type  : « %title » remplaçat per la revision %revision.

en: The alias %alias is already in use in this language.
oc: L'àlies %alias ja es en ús en aqueste idioma.

en: Top search phrases
oc: Frasas las mai recercadas

en: View most popular search phrases.
oc: Vejatz las frasas las mai recercadas.

en: User pictures in posts
oc: Retrach dels utilizaires dins las contribucions

en: User pictures in comments
oc: Retrach dels utilizaires dins los comentaris

en: Shortcut icon
oc: Icòna d'acorchi

en: Shortcut icon settings
oc: Paramètres de l'icòna d'acorchi

en: Date and time
oc: Data e ora

en: The directory %directory is not writable.
oc: Lo repertòri %directory es pas accessible en escritura.

en: Translation settings
oc: Paramètres de traduccion

en: This translation needs to be updated
oc: Aquesta traduccion deu èsser mesa a jorn

en: Language list
oc: Lista de las lengas

en: Transliterate
oc: Translittérer

en: Progress indicator
oc: Indicador de progression

en: Bar with progress meter
oc: Barra amb indicador de progression

en: The file upload failed. %upload
oc: Fracàs del transferiment del fichièr. %upload

en: URL to file
oc: Url del fichièr

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
oc: I a agut una error irrecuperabla. Lo fichièr transferit a probablement depassat la talha maximala de fichièr (@size) que supòrta aqueste servidor.

en: Starting upload...
oc: Començament del transferiment...

en: Uploading... (@current of @total)
oc: Transferiment en cors... (@current sus @total)

en: Upload progress
oc: Transferiment en cors

en: Styles
oc: Estils

en: @size KB
oc: @size Ko

en: @size MB
oc: @size Mo

en: @size GB
oc: @size Go

en: @size TB
oc: @size To

en: @size PB
oc: @size Po

en: @size EB
oc: @size Eo

en: @size ZB
oc: @size Zo

en: @size YB
oc: @size Yo

en: Text format
oc: Format de tèxte

en: Optional features
oc: Foncionalitats opcionalas

en: Taxonomy Term
oc: Tèrme de taxonomia

en: @field_name (Locked)
oc: @field_name (Varrolhat)

en: The field %field is locked and cannot be edited.
oc: Lo camp %field es varrolhat e se pòt pas modificar.

en: %name must be a number.
oc: %name deu èsser un nombre.

en: Regional settings
oc: Paramètres regionals

en: Relative date
oc: Data relativa

en: Default values
oc: Valara per defaut

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
oc: Adreça de corrièrs electronic de l'utilizaire qu'a postat lo comentari. Serà voida se l'autor es un utilizaire enregistrat.

en: No revision
oc: Pas cap de revision

en: Entities
oc: Entitats

en: Private files
oc: Fichièrs privats

en: Not restricted
oc: Pas restreint

en: The unique ID of the comment.
oc: L'identificant (ID) unique del comentari.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
oc: L'adreça IP de l'ordinateur a partir del qual lo comentari es estat postat.

en: The email address left by the comment author.
oc: L'adreça de corrièrs electronic daissada per l'autor del comentari.

en: The home page URL left by the comment author.
oc: L'URL de la pagina d'acuèlh sasida per l'autor del comentari.

en: The formatted content of the comment itself.
oc: Lo contengut mes en forma del comentari el-meteis.

en: The URL of the comment.
oc: L'URL del comentari.

en: Edit URL
oc: Modificar URL

en: The URL of the comment's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del comentari.

en: The date the comment was posted.
oc: La data a la quala lo comentari es estat postat.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
oc: Lo parent del comentari, se lo fial de discussion dels comentari es actiu.

en: Date changed
oc: Data de modificacion

en: The unique ID of the uploaded file.
oc: L'identificant (ID) unique del fichièr transferit.

en: The name of the file on disk.
oc: Lo nom del fichièr sul disque.

en: The web-accessible URL for the file.
oc: L'URL del fichièr accessible dempuèi lo web

en: The date the file was most recently changed.
oc: La data de modificacion del fichièr la mai recenta.

en: The user who originally uploaded the file.
oc: L'utilizaire qu'a initialement transferit lo fichièr.

en: You are not allowed to access this page.
oc: Sètz pas autorizats a accedir a aquesta pagina.

en: Authorize file system changes
oc: Autorizar de cambiaments del sistèma de fichièrs

en: It appears you have reached this page in error.
oc: Sembla que sètz arribat sus aquesta pagina per error.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
oc: Avètz configurat @drupal per utilizar un servidor %driver, dins vòstre fichièr %settings_file, pasmens, vòstra installacion PHP supòrta pas aqueste tipe de basa de donadas.

en: Congratulations, you installed @drupal!
oc: Felicitacions, avètz installat @drupal!

en: Settings file
oc: Fichièr de configuracion

en: Site maintenance account
oc: Compte de mantenença del site

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
oc: Impossible de contunhar, cap de metòde de transferiment de fichièr es pas disponible

en: To continue, provide your server connection details
oc: Per contunhar, emplenatz las informacions de connexion al servidor

en: Connection method
oc: Metòde de connexion

en: Enter connection settings
oc: Picatz los paramètres de connexion

en: @backend connection settings
oc: Paramètres de connexion @backend

en: Change connection type
oc: Cambiar lo tipe de connexion

en: Site under maintenance
oc: Site en mantenença

en: Completed @current of @total.
oc: @current sus @total acabats.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
oc: Fracàs al moment de l'aviada dels prètzfaits cap al servidor de basa de donadas. Impossible de trobar la prètzfait %task.

en: Required modules
oc: Moduls necessaris

en: Required modules not found.
oc: Los moduls necessaris son pas estats trobats.

en: %module module uninstalled.
oc: S'es desinstallat lo modul %module.

en: Operating in maintenance mode.
oc: Fonciona en mòde de mantenença.

en: Status message
oc: Messatge d'estat

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
oc: Es pas estat possible de crear %directory per la rason seguenta : %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
oc: Una error HTTP AJAX s'es produita.

en: HTTP Result Code: !status
oc: Còde d'estatut HTTP : !status

en: StatusText: !statusText
oc: StatusText : !statusText

en: ResponseText: !responseText
oc: ResponseText : !responseText

en: ReadyState: !readyState
oc: ReadyState : !readyState

en: Controlling visibility
oc: Contraròtle de la visibilitat

en: Demonstrate block regions (@theme)
oc: Apercebut de las regions dels blòts (@theme)

en: Administer blocks
oc: Administrar los blòts

en: Restricted to certain pages
oc: Reservat a d'unas paginas

en: The block cannot be placed in this region.
oc: Lo blòt pòt pas èsser plaçat dins aquela region.

en: Select one or more comments to perform the update on.
oc: Seleccionatz un o mantun comentari per efectuar la mesa a jorn.

en: Deleted comment @cid and its replies.
oc: Comentari @cid suprimit, amai sas responsas.

en: Comment approved.
oc: Comentari aprovat.

en: Tokens for comments posted on the site.
oc: Getons (<em>tokens</em>) pels comentaris postats sul site

en: Unapproved comments (@count)
oc: Comentaris pas validats (@count)

en: Administer comments and comment settings
oc: Administrar los comentaris e los paramètres de comentari

en: Edit own comments
oc: Modificar sos pròpris comentaris

en: Threading
oc: En fils

en: Show comment replies in a threaded list.
oc: Afichatz las responsas dels comentaris en una lista amb fils.

en: Allow comment title
oc: Permet títol als comentaris

en: Show reply form on the same page as comments
oc: Aficha lo formulari de resposta a la meteissa pagina que los comentaris

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
oc: Los utilizaires amb l'autorizacion "Envia comentaris" pòdon mandar comentaris.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
oc: Los utilizaires no pòdon mandar comentaris, mas es aficharan los comentaris existents.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
oc: Vòstre comentari s'ha posat a la cua per que un administrator del site lo revisi e lo publicarà després de sa aprovacion.

en: Your comment has been posted.
oc: S'es mandat vòstre comentari.

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
oc: Far la lista e modificar los comentaris del site e la fila d'espèra d'aprovacion dels comentaris.

en: Unapproved comments
oc: Comentaris sens aprovar

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
oc: No podètz mandar mai de %limit messatges en @interval. Ensajatz-lo mai tard.

en: Contact @username
oc: Contacta amb @username

en: Administer contact forms and contact form settings
oc: Administra los formularis de contacte e los paramètres del formulari de contacte

en: Use the site-wide contact form
oc: Utiliza lo formulari de contacte del site

en: Use users' personal contact forms
oc: Utiliza los formularis de contacte personal dels utilizaires

en: Changing this setting will not affect existing users.
oc: Lo cambiament d'aqueste paramètre no afectarà als utilizaires existents.

en: Displaying contextual links
oc: Afichatge dels ligams contextuals

en: Use contextual links
oc: Utilizar los ligams contextuals

en: Database log cleared.
oc: S'es netejat l'enregistrament de la basa de donadas.

en: Monitoring your site
oc: Susvelhança de vòstre site

en: Debugging site problems
oc: Depuracion dels problèmas del site

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
oc: La valor minimala que cal permetre en aqueste camp. Daissatz-lo en blanc per no establir cap minimal.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
oc: La valor maximala que cal permetre en aqueste camp. Daissatz-lo en blanc per no establir cap màxim.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
oc: Definissètz una cadena de tèxte que s'utilizarà coma prefix del valor, coma per exemple '$' o '&euro; '. Daissatz-lo en blanc per no establir-ne cap. Separatz las valors singular e plural amb una barra verticala ('liura|liures')

en: Long text
oc: Tèxte long

en: Edit field settings.
oc: Editar los paramètres del camp.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
oc: Fracàs de l'intent d'actualizar lo camp %label : %message.

en: Required field
oc: Camp obligatòri

en: The default value for this field, used when creating new content.
oc: La valor per defaut d'aqueste camp, utilizada quand se crèa de contengut novèl.

en: Saved %label configuration.
oc: S'es enregistrat la configuracion de %label.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
oc: Aqueste listat aficha totes los camps que s'utilizen actualament per una aisida referéncia.

en: Field list
oc: Lista dels camps

en: Manage display
oc: Gerir l'afichatge

en: Enable <em>Display</em> field
oc: Activar lo camp <em>Visualizacion</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
oc: L'opcion d'afichatge permet als utilizaires de causir se un fichièr deu èsser afichat al moment de la visualizacion del contengut.

en: Files displayed by default
oc: Los fichièrs s'afichan per defaut

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
oc: Aqueste paramètre solament a efièit se l'opcion de visualizacion es activada.

en: Upload destination
oc: Destinacion dels mandadisses

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
oc: Seleccionatz ont volètz emmagazinar los fichièrs finals. L'emmagazinament de fichièrs privats a una sobrecàrrega significant respecte los fichièrs public, mas permet l'accès restringit als fichièrs d'aqueste camp.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
oc: Subdorsièr opcional, dins la destinacion dels mandadisses, ont s'emmagazinaran los fichièrs. No inclogueu las barras de l'inici ni del final.

en: Enable <em>Description</em> field
oc: Activar lo camp <em>Description</em>

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
oc: Lo camp descripcion permet als utilizaires d'apondre una descripcion del fichièr transferit.

en: Generic file
oc: Fichièr generic

en: Table of files
oc: Tablèu dels fichièrs

en: Add a new file
oc: Apondètz un fichièr novèl

en: Include file in display
oc: Inclutz lo fichièr en la visualizacion

en: The description may be used as the label of the link to the file.
oc: La descripcion se pòt utilizar coma l'etiqueta del ligam al fichièr.

en: Date type
oc: Tipe de data

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
oc: Òrdre dels metòdes de deteccion de las lengas pel contengut. S'una version de contengut es disponibla dins la lenga detectada, serà afichada.

[ctx: Long month name]
en: January
oc: Genièr

[ctx: Long month name]
en: February
oc: Febrièr

[ctx: Long month name]
en: March
oc: Març

[ctx: Long month name]
en: April
oc: Abril

[ctx: Long month name]
en: May
oc: Mai

[ctx: Long month name]
en: June
oc: Junh

[ctx: Long month name]
en: July
oc: Julhet

[ctx: Long month name]
en: August
oc: Agost

[ctx: Long month name]
en: September
oc: Setembre

[ctx: Long month name]
en: October
oc: Octobre

[ctx: Long month name]
en: November
oc: Novembre

[ctx: Long month name]
en: December
oc: Decembre

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
oc: Los ligams de menú que no estiguin activats es pas listaran a cap menú.

en: Show as expanded
oc: Mostra'l ampliat

en: Parent link
oc: Ligam pare

en: <em>Edit @type</em> @title
oc: <em>Modificar @type</em> @title

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision

en: User verification status in comments
oc: Estat de verificacion de l'utilizaire en los comentaris

en: Enter a valid IP address.
oc: Entrar una adreça IP valida.

en: The IP address %ip was deleted.
oc: S'es suprimit l'adreça IP %ip.

en: Deleted %ip
oc: S'es suprimit %ip

en: Tokens related to uploaded files.
oc: Getons relatius amb filtxers carregats.

en: Public files
oc: Fichièrs publics

en: Public local files served by the webserver.
oc: Los fichièrs publics locals son servits pel servidor web.

en: Private local files served by Drupal.
oc: Fichièrs locals privats servits pel Drupal.

en: Temporary files
oc: Fichièrs temporaris

en: Temporary local files for upload and previews.
oc: Fichièrs locals temporaris pels apercebuts e lo telecargament de fichièrs cap al servidor

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
oc: Vòstra senhal es pas enregistrat dins la basa de donadas e s'utiliza solament per establir una connexion.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
oc: La connexion es crearà entre vòstre servidor web e la màquina que allotja los fichièrs del servidor web. En la majoria dels casos, aquesta serà la meteissa màquina, e per tant, "localhost" es correcte.

en: Delete IP address
oc: Supression d'una adreça IP

en: Translating content
oc: Traduccion del contengut

en: Contact forms
oc: Formularis de contact

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Author textfield
oc: Camp tèxte autor

en: Overview of fields on all entity types.
oc: Apercebut dels camps de tota mena d'entitats.

en: %module module installed.
oc: S'es installat lo modul %module.

en: The date the comment was most recently updated.
oc: La data en que es va modificar lo comentari per darrer cop.

en: Comment posted: %subject.
oc: Comentari enviat : %subject.

en: The location of the file relative to Drupal root.
oc: La localizacion del fichièr relativa a la raiç del Drupal.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
oc: Es pas estat possible de cargar lo fichièr %filename seleccionat. Només son permeses los fichièrs amb las extensions seguentas : %extensions.

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
oc: Lo prefix de taula de la basa de donadas que avètz picat, %prefix, es pas valid. Lo prefix de taula solament pòt contenir caractèrs alfanumèrics, punts o jonhents basses.

en: Default settings file
oc: Fichièr de paramètres per defaut

en: The default settings file does not exist.
oc: Lo fichièr de paramètres per defaut existís pas.

en: Show row weights
oc: Afichar los peses de las linhas

en: Hide row weights
oc: Amagar los peses de las linhas

en: %name: the value may be no less than %min.
oc: %name : la valor deu pas èsser mai petit que %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
oc: %name : la valor deu pas èsser mai grand que %max.

en: Custom display settings
oc: Paramètres de presentacion personalizats

en: None (original image)
oc: Pas cap (imatge original)

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Exit block region demonstration
oc: Surt de la demostracion de las regions de bloc

en: Database log messages to keep
oc: Messatges d'enregistrament de la basa de donadas a mantenir

en: Recent log messages
oc: Entradas recentas del jornal

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
oc: Definissètz una cadena de tèxte que s'utilizarà coma sufix del valor, coma per exemple 'm' o 'kb/s'. Daissatz-lo en blanc per no establir-ne cap. Separatz las valors singular e plural amb una barra verticala ('liura|liurqs')

en: Thousand marker
oc: Indicador de milierats

en: Display prefix and suffix.
oc: Aficha lo prefix e lo sufix.

en: Display with prefix and suffix.
oc: Aficha amb lo prefix e lo sufix.

en: - Select a value -
oc: - Seleccionatz una valor -

en: No field is displayed.
oc: I a pas cap camp d'afichat.

en: No field is hidden.
oc: I a pas cap camp amagat.

en: Format settings:
oc: Paramètres del format :

en: Run cron every
oc: Executar cron cada

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Weight for @block block
oc: Pes del blòt @block

en: Region for @block block
oc: Region pel blòt de @block

en: Post comments
oc: Envia comentaris

en: Skip comment approval
oc: Doblida l'aprovacion dels comentaris

en: Update @title
oc: Actualiza @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: Un nom legible-per-la-maquina. Només pòt contenir letras en minusculas, numèros e jonhents basses.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
oc: Lo nom legible-per-la-maquina pòt contenir solament caractèrs.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
oc: Lo nom legible-per-la-maquina pòt contenir solament letras en minusculas, numèros e jonhents.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
oc: Lo nom legible-per-la-maquina ja es essent utilizat. Deu èsser unic.

en: Weight for @title
oc: Pes de @title

en: Weight for row @number
oc: Pes de la fila @number

en: Label display for @title
oc: Presentacion de l'etiqueta per @title

en: Formatter for @title
oc: Formatador per @title

en: Parents for @title
oc: Pares per @title

en: Weight for new file
oc: Pes del fichièr novèl

en: Choose a file
oc: Causissètz un fichièr

en: Next steps
oc: Passes seguents

en: @driver_name settings
oc: Paramètres del @driver_name

en: No fields are present yet.
oc: I a pas camps presents encara.

en: Use field label instead of the "On value" as label
oc: Utiliza l'etiqueta del camp en comptes del "Valor actiu" coma etiqueta

en: The entity type.
oc: Lo tipe d'entitat.

en: Singular form
oc: Formation del singulier

en: Date and time of when the comment was created.
oc: Data e ora de creacion del comentari.

en: Date and time of when the comment was last updated.
oc: Data e ora de mesa a jorn del darrièr comentari

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
oc: Se lo comentari es aprovat (ou se tròba encara dins la file d'espèra de modération).

en: Last comment CID
oc: Identificant CID del darrièr comentari

en: Last Comment
oc: Darrièr comentari

en: The extension of the file.
oc: L'extension d'aqueste fichièr.

en: File Usage
oc: Utilizacion del fichièr

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
oc: Un fichièr qu'es associat a aqueste nosèl, generalament perque se tròba dins un camp del nosèl.

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
oc: Un utilizaire qu'es associat a aqueste fichièr, generalament perque aqueste fichièr se tròba dins un camp de l'utilizaire.

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
oc: Un fichièr qu'es associat a aqueste utilizaire, generalament perque se tròba dins un camp de l'utilizaire.

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
oc: Un comentari qu'es associat a aqueste fichièr, generalament perque aqueste fichièr se tròba dins un camp del comentari.

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
oc: Un fichièr qu'es associat a aqueste comentari, generalament perque se tròba dins un camp del comentari.

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
oc: Un tèrme de taxonomia qu'es associat a aqueste fichièr, generalament perque aqueste fichièr se tròba dins un camp del tèrme de taxonomia.

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
oc: Un fichièr qu'es associat a aqueste tèrme de taxonomia, generalament perque se tròba dins un camp del tèrme de taxonomia.

en: The module managing this file relationship.
oc: Lo modul gérant la relacion a aqueste fichièr.

en: The type of entity that is related to the file.
oc: Lo tipe de l'entitat qu'es relatiu al fichièr.

en: The number of times the file is used by this entity.
oc: Lo nombre de fois qu'aqueste fichièr es utilizat per aquesta entitat.

en: All Day
oc: Tota la jornnée

[ctx: Sort order]
en: Numerical
oc: Numeric

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
oc: Un contengut qu'es associat a aqueste fichièr, generalament perque aqueste fichièr se tròba dins un camp del contengut.

en: Relative default value
oc: Valor per defaut relativa

en: Delete translation
oc: Suprimir la traduccion

en: User who uploaded
oc: Utilizaire ayant transferit

en: @entity using @field
oc: @entity utilisant @field

en: Datetime
oc: Datatime

en: Datetime range
oc: Interval de temps datatime

en: Rendered entity
oc: Entitat rendutda

en: Default date
oc: Data per defaut.

en: Default end date
oc: Data de fin per defaut

en: Time increments
oc: Incréments de temps

en: No translatable fields
oc: Aucun camp traduisible

en: Translations of %label
oc: Traduccions de %label

en: This translation is published
oc: Aquesta traduccion es publicada

en: Are you sure you want to delete the @language translation of %label?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la traduccion en @language de %label ?

en: Translate any entity
oc: Traduire n'importe quelle entitat

en: Provide a simple link to approve the comment.
oc: Provesir un ligam per aprovar lo comentari.

en: Author uid
oc: uid de l'autor

en: Relate each @entity with a @field set to the file.
oc: Religar cada @entity amb un ensemble @field al fichièr.

en: Date in the form of CCYYMMDD.
oc: Data jos la forma AAAAMMJJ.

en: Date in the form of YYYYMM.
oc: Data jos la forma AAAAMM.

en: Date in the form of YYYY.
oc: Data jos la forma AAAA.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
oc: Data jos la forma MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
oc: Data jos la forma JJ (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
oc: Data jos la forma SS (01 - 53).

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
oc: Se avètz besonh de mai de camps que l'uid, ajoutez la relacion Comentari : autor

en: Last comment uid
oc: Uid del darrièr comentari

en: Fields to be included as contextual links.
oc: Los camps d'inclure coma ligams contextuals.

en: Include destination
oc: Inclure la destinacion

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the contextual action.
oc: Inclure un paramètre "destinacion" dins lo ligam per redirigir l'utilizaire a la vista originala aprèp qu'auretz acabada l'accion contextuala.

en: Contextual Links
oc: Ligams contextuals

en: Display fields in a contextual links menu.
oc: Afichar los camps dins un menú de ligams contextuals.

en: Enable translation
oc: Activar la traduccion

en: Learn More
oc: Ne saber mai
