Drupal core (all releases) - en to pl translation catalogue (3654 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Pages
pl: Strony

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Approve
pl: Zatwierdź

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Moderated content
pl: Treść moderowana

en: Value
pl: Wartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Closed
pl: Zamknięte

en: yes
pl: tak

en: List
pl: Lista

en: Subject
pl: Tytuł

en: Send email
pl: Wyślij e-mail

en: disabled
pl: wyłączone

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Last comment
pl: Ostatni komentarz

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Email settings
pl: Ustawienia e-mail

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Administration
pl: Administracja

en: Comments
pl: Komentarze

en: More
pl: Więcej

en: Action
pl: Akcja

en: On
pl: Włączony

en: new
pl: nowy

en: The title of the block as shown to the user.
pl: Tytuł bloku, który zobaczy użytkownik.

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Home page
pl: Strona domowa

en: unpublished
pl: nieopublikowane

en: Overview
pl: Przegląd

en: File information
pl: Informacje o pliku

en: File
pl: Plik

en: File path
pl: Ścieżka do plików

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Rozmiar

en: Links
pl: Odnośniki

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Weekly
pl: Co tydzień

en: Monthly
pl: Miesięcznie

en: None
pl: Brak

en: Scheme
pl: Schemat

en: Use count
pl: Ilość wystąpień

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Error Message
pl: Komunikat błędu

en: Number
pl: Liczba

en: Message
pl: Wiadomość

en: No log messages available.
pl: Brak wiadomości w dzienniku.

en: Password
pl: Hasło

en: Block settings
pl: Ustawienia bloków

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: Help text
pl: Objaśnienia

en: Types
pl: Typy

en: Multiple
pl: Wielokrotny

en: Required
pl: Wymagane

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Depth
pl: Głębokość

en: none
pl: brak

en: Category
pl: Kategoria

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Import
pl: Importuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: Back
pl: Wstecz

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Help
pl: Pomoc

en: Image settings
pl: Ustawienia obrazów

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Preset Name
pl: Nazwa zestawu

en: Default
pl: Domyślny

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Move
pl: Przenieś

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Open
pl: Otwarte

en: Blank
pl: Puste

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: Core
pl: Rdzeń

en: Artist
pl: Artysta

en: Icon
pl: Ikona

en: Time
pl: Czas

en: Add
pl: Dodaj

en: View
pl: Widok

en: Length
pl: Długość

en: History
pl: Historia

en: hidden
pl: nie pokazuj

en: Path
pl: Ścieżka

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: File extensions
pl: Rozszerzenie pliku

en: Form ID
pl: ID formularza

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Anchor
pl: Kotwica

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Node type
pl: Typ zawartości

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: never
pl: nigdy

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Text
pl: Tekst

en: Theme
pl: Skórka

en: Layout
pl: Układ

en: Select a layout
pl: Wybierz układ

en: Preview comment
pl: Podgląd komentarza

en: Component
pl: Komponent

en: Components
pl: Komponenty

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Attachment
pl: Załącznik

en: States
pl: Statusy

en: n/a
pl: n.d.

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: Mail
pl: Poczta

en: Database type
pl: Typ bazy danych

en: User
pl: Użytkownik

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Files
pl: Pliki

en: file
pl: plik

en: Error
pl: Błąd

en: Options
pl: Opcje

en: Contact
pl: Kontakt

en: no
pl: nie

en: Created
pl: Utworzono

en: Node
pl: Węzeł

en: Sent email to %recipient
pl: Wysłano e-mail do %recipient

en: The subject of the message.
pl: Temat wiadomości.

en: Revert to defaults
pl: Przywróć do stanu domyślnego

en: Open link in new window
pl: Otwórz odnośnik w nowym oknie

en: Expanded
pl: Rozwinięte

en: Update options
pl: Opcje aktualizacji

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: Access denied
pl: Odmowa dostępu

en: Year
pl: Rok

en: Date format
pl: Format daty

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Block
pl: Blok

en: Add block
pl: Dodaj blok

en: Pager ID
pl: Id stronicowania

en: 1 minute | @count minutes
pl[0]: 1 minuta
pl[1]: @count minuty
pl[2]: @count minut

en: 1 hour | @count hours
pl[0]: 1 godzina
pl[1]: @count godziny
pl[2]: @count godzin

en: 1 day | @count days
pl[0]: 1 dzień
pl[1]: @count dni
pl[2]: @count dni

en: Configuration saved.
pl: Konfiguracja została zachowana.

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Site slogan
pl: Slogan witryny

en: Site
pl: Witryna

en: Module
pl: Moduł

en: Off
pl: Wyłączony

en: Never
pl: Nigdy

en: Check manually
pl: Sprawdź teraz

en: Up to date
pl: Aktualne

en: Inline
pl: Przed polem

en: Recipients
pl: Odbiorcy

en: Selected
pl: Wybrany

en: Your name
pl: Nazwisko lub pseudonim

en: Menu link
pl: Pozycja w menu

en: To
pl: Do

en: Refresh interval
pl: Interwał odświeżeń

en: Custom
pl: Własne

en: Visibility
pl: Widoczność

en: Roles
pl: Role

en: Revision ID
pl: ID wersji

en: Comment
pl: Komentarz

en: Comment ID
pl: ID komentarza

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: Published
pl: Opublikowane

en: Filter
pl: Filtr

en: Source string ID
pl: string ID źródła

en: Location
pl: Położenie

en: Source string
pl: Napis oryginalny

en: Log message
pl: Wpis do dziennika

en: File ID
pl: Identyfikator pliku

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: File MIME type
pl: Typ MIME pliku

en: File size
pl: Wielkość pliku

en: Time zone
pl: Strefa czasowa

en: Severity
pl: Priorytet

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Field type
pl: Typ pola

en: Fields
pl: Pola

en: Contains
pl: Zawiera

en: Count
pl: Liczba

en: Original image
pl: Oryginalny obrazek

en: Heading
pl: Nagłówek

en: Mode
pl: Tryb

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: active
pl: aktywny

en: N/A
pl: niedostępne

en: Items
pl: Elementy

en: Authored by
pl: Autor

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Textfield
pl: Pole tekstowe

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Scale
pl: Skala

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Month
pl: Miesiąc

en: Details
pl: Szczegóły

en: Widget
pl: Kontrolka

en: Domain
pl: Domena

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Owner
pl: Właściciel

en: Recipient
pl: Adresat

en: General
pl: Ogólne

en: Directory
pl: Katalog

en: Egypt
pl: Egipt

en: Israel
pl: Izrael

en: New Zealand
pl: Nowa Zelandia

en: Cuba
pl: Kuba

en: Brazil
pl: Brazylia

en: Paraguay
pl: Paragwaj

en: Jamaica
pl: Jamajka

en: Japan
pl: Japonia

en: Libya
pl: Libia

en: Poland
pl: Polska

en: Portugal
pl: Portugalia

en: Singapore
pl: Singapur

en: Day
pl: Dzień

en: Table
pl: Tabela

en: Mon
pl: pon.

en: Tue
pl: wt.

en: Wed
pl: śr.

en: Thu
pl: czw.

en: Fri
pl: pt.

en: Sat
pl: sob.

en: Sun
pl: ndz.

en: May
pl: Maj

en: am
pl: przed południem

en: pm
pl: po południu

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: Other
pl: Inne

en: Loop
pl: Pętla

en: Display title
pl: Wyświetlana nazwa

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Color
pl: Kolor

en: Role
pl: Rola

en: Ignore
pl: Ignoruj

en: Goal
pl: Cel

en: Link text
pl: Treść odnośnika

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: String
pl: Napis

en: External
pl: Zewnętrzne

en: Referrer
pl: Odsyłający

en: Button
pl: Przycisk

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: Rows
pl: Wiersze

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Provider
pl: Usługodawca

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Option
pl: Opcja

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Plain
pl: Zwykłe

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: IP Address
pl: Adres IP

en: The comment and all its replies have been deleted.
pl: Komentarz oraz wszystkie jego odpowiedzi zostały usunięte.

en: Preformatted
pl: Preformatowany

en: Close
pl: Zamknij

en: fields
pl: pola

en: Save settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Germany
pl: Niemcy

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Updated date
pl: Data aktualizacji

en: comments
pl: komentarzy

en: Default language
pl: Domyślny język

en: Condition
pl: Warunek

en: Afghanistan
pl: Afganistan

en: Algeria
pl: Algieria

en: American Samoa
pl: Samoa Amerykańskie

en: Andorra
pl: Andora

en: Antarctica
pl: Antarktyka

en: Argentina
pl: Argentyna

en: Azerbaijan
pl: Azerbejdżan

en: Bahamas
pl: Bahamy

en: Bahrain
pl: Bahrajn

en: Bangladesh
pl: Bangladesz

en: Belarus
pl: Białoruś

en: Belgium
pl: Belgia

en: Bermuda
pl: Bermudy

en: Bolivia
pl: Boliwia

en: Bouvet Island
pl: Wyspa Bouveta

en: Bulgaria
pl: Bułgaria

en: Cambodia
pl: Kambodża

en: Cameroon
pl: Kamerun

en: Canada
pl: Kanada

en: Cape Verde
pl: Wyspy Zielonego Przylądka

en: Cayman Islands
pl: Kajmany

en: Central African Republic
pl: Republika Środkowoafrykańska

en: Chad
pl: Czad

en: China
pl: Chiny

en: Christmas Island
pl: Wyspa Bożego Narodzenia

en: Cocos (Keeling) Islands
pl: Wyspy Kokosowe

en: Colombia
pl: Kolumbia

en: Comoros
pl: Komory

en: Cook Islands
pl: Wyspy Cooka

en: Costa Rica
pl: Kostaryka

en: Cyprus
pl: Cypr

en: Denmark
pl: Dania

en: Djibouti
pl: Dżibuti

en: Dominica
pl: Dominika

en: Dominican Republic
pl: Dominikana

en: Ecuador
pl: Ekwador

en: El Salvador
pl: Salwador

en: Equatorial Guinea
pl: Gwinea Równikowa

en: Eritrea
pl: Erytrea

en: Ethiopia
pl: Etiopia

en: Faroe Islands
pl: Wyspy Owcze

en: Finland
pl: Finlandia

en: France
pl: Francja

en: French Guiana
pl: Gujana Francuska

en: French Polynesia
pl: Polinezja Francuska

en: Georgia
pl: Gruzja

en: Greece
pl: Grecja

en: Greenland
pl: Grenlandia

en: Guadeloupe
pl: Gwadelupa

en: Guatemala
pl: Gwatemala

en: Guinea
pl: Gwinea

en: Guinea-Bissau
pl: Gwinea Bissau

en: Guyana
pl: Gujana

en: Hungary
pl: Węgry

en: Iceland
pl: Islandia

en: India
pl: Indie

en: Indonesia
pl: Indonezja

en: Iraq
pl: Irak

en: Ireland
pl: Irlandia

en: Italy
pl: Włochy

en: Jordan
pl: Jordania

en: Kazakhstan
pl: Kazachstan

en: Kenya
pl: Kenia

en: Kuwait
pl: Kuwejt

en: Kyrgyzstan
pl: Kirgistan

en: Latvia
pl: Łotwa

en: Lebanon
pl: Liban

en: Lithuania
pl: Litwa

en: Luxembourg
pl: Luksemburg

en: Madagascar
pl: Madagaskar

en: Malaysia
pl: Malezja

en: Maldives
pl: Malediwy

en: Marshall Islands
pl: Wyspy Marshalla

en: Martinique
pl: Martynika

en: Mauritania
pl: Mauretania

en: Mayotte
pl: Majotta

en: Mexico
pl: Meksyk

en: Micronesia
pl: Mikronezja

en: Moldova
pl: Mołdawia

en: Monaco
pl: Monako

en: Morocco
pl: Maroko

en: Mozambique
pl: Mozambik

en: Netherlands
pl: Holandia

en: Netherlands Antilles
pl: Antyle Holenderskie

en: New Caledonia
pl: Nowa Kaledonia

en: Nicaragua
pl: Nikaragua

en: Norfolk Island
pl: Norfolk

en: North Korea
pl: Korea Północna

en: Northern Mariana Islands
pl: Mariany Północne

en: Norway
pl: Norwegia

en: Papua New Guinea
pl: Papua Nowa Gwinea

en: Philippines
pl: Filipiny

en: Pitcairn Islands
pl: Wyspy Pitcairn

en: Puerto Rico
pl: Portoryko

en: Qatar
pl: Katar

en: Romania
pl: Rumunia

en: Russia
pl: Rosja

en: Saudi Arabia
pl: Arabia Saudyjska

en: Seychelles
pl: Seszele

en: Slovakia
pl: Słowacja

en: Slovenia
pl: Słowenia

en: Solomon Islands
pl: Wyspy Salomona

en: South Africa
pl: Republika Południowej Afryki

en: Spain
pl: Hiszpania

en: St. Helena
pl: Wyspa Św. Heleny

en: St. Lucia
pl: Saint Lucia

en: Suriname
pl: Surinam

en: Sweden
pl: Szwecja

en: Switzerland
pl: Szwajcaria

en: Taiwan
pl: Tajwan

en: Tajikistan
pl: Tadżykistan

en: Thailand
pl: Tajlandia

en: Tunisia
pl: Tunezja

en: Ukraine
pl: Ukraina

en: United Arab Emirates
pl: Zjednoczone Emiraty Arabskie

en: United Kingdom
pl: Wielka Brytania

en: United States
pl: Stany Zjednoczone

en: Uruguay
pl: Urugwaj

en: Vatican City
pl: Watykan

en: Venezuela
pl: Wenezuela

en: Yemen
pl: Jemen

en: Database username
pl: Nazwa użytkownika bazy

en: Database password
pl: Hasło użytkownika bazy

en: Database name
pl: Nazwa bazy danych

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Authoring information
pl: Autor i data

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Leave blank for %anonymous.
pl: Zostaw puste aby jako autor wyświetlił się %anonymous.

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Undefined
pl: Niezdefiniowany

en: contact form
pl: formularz kontaktowy

en: Default configuration
pl: Ustawienia domyślne

en: File Upload
pl: Wysyłanie pliku

en: block
pl: blok

en: Site language
pl: Język strony

en: Change
pl: Zmień

en: message
pl: wiadomość

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Allowed HTML tags
pl: Dozwolone znaczniki HTML

en: Add menu
pl: Dodaj menu

en: No items selected.
pl: Nie wybrano żadnych elementów.

en: The update has been performed.
pl: Aktualizacja została zakończona.

en: Browser
pl: Przeglądarka

en: Source
pl: Źródło

en: Select all rows in this table
pl: Zaznacza wszystkie wiersze tabeli

en: Deselect all rows in this table
pl: Cofa zaznaczenie wszystkich wierszy tabeli

en: Front page
pl: Strona główna

en: unlimited
pl: nieograniczony

en: Deleted
pl: Usunięty

en: Languages
pl: Języki

en: Topics
pl: Tematy

en: Definition
pl: Definicja

en: Related topics
pl: Tematy pokrewne

en: Textfield size
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Edit menu
pl: Edycja menu

en: Delete menu
pl: Usuń menu

en: Publishing options
pl: Opcje publikacji

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: Minimum height
pl: Minimalna wysokość

en: Minimum width
pl: Minimalna szerokość

en: Configure block
pl: Konfiguracja bloku

en: Jan
pl: sty

en: Feb
pl: lut

en: Mar
pl: mar

en: Apr
pl: kwi

en: Jun
pl: cze

en: Jul
pl: lip

en: Aug
pl: sie

en: Sep
pl: wrz

en: Oct
pl: paź

en: Nov
pl: lis

en: Dec
pl: gru

en: Hour
pl: Godzina

en: Minute
pl: Minuta

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Granularity
pl: Precyzja

en: Map
pl: Mapa

en: Workflow
pl: Przepływ pracy

en: Randomize
pl: Wylosuj

en: Link label
pl: Tytuł odnośnika

en: author
pl: autor

en: Entity
pl: Encja

en: Revert
pl: Przywróć

en: Negate
pl: Negacja

en: Greater than
pl: Większy niż

en: Less than
pl: Mniejszy niż

en: Notice
pl: Ogłoszenie

en: Choice
pl: Opcje

en: Extend
pl: Rozszerz

en: characters
pl: znaków

en: Block ID
pl: ID bloku

en: Info
pl: Informacja

en: Not available
pl: Niedostępny

en: Add section
pl: Dodaj sekcję

en: Site information
pl: Podstawowe dane

en: Reference
pl: Referencja

en: Enabled filters
pl: Włączone filtry

en: Getting Started
pl: Pierwsze kroki

en: Convert
pl: Konweruj

en: Binary
pl: Binarny

en: Video
pl: Wideo

en: Customize
pl: Dostosuj

en: Style
pl: Styl

en: Revision
pl: Wersja

en: The specified passwords do not match.
pl: Podane hasła nie są jednakowe.

en: Session
pl: Sesja

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Your settings have been saved.
pl: Twoje ustawienia zostały zachowane.

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Display label
pl: Wyświetl etykietę

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Ascension Island
pl: Wyspa Wniebowstąpienia

en: Fiji
pl: Fidżi

en: Falkland Islands
pl: Falklandy

en: South Korea
pl: Korea Południowa

en: Myanmar (Burma)
pl: Mjanma (Birma)

en: French Southern Territories
pl: Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne

en: British Virgin Islands
pl: Brytyjskie Wyspy Dziewicze

en: U.S. Virgin Islands
pl: Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

en: Vietnam
pl: Wietnam

en: Not published
pl: Nie do publikacji

en: File settings
pl: Ustawienia plików

en: Menu settings
pl: Ustawienia menu

en: width
pl: szerokość

en: height
pl: wysokość

en: Unformatted
pl: Niesformatowany

en: Allowed file extensions
pl: Dozwolone rozszerzenia pliku

en: New comments
pl: Nowe komentarze

en: Redirect to URL
pl: Przekierowanie pod adres URL

en: Top left
pl: Lewy górny róg

en: Top right
pl: Prawy górny róg

en: Bottom right
pl: Prawy dolny róg

en: Bottom left
pl: Lewy dolny róg

en: Migrate
pl: Migracja

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Multilingual
pl: Wielojęzyczne

en: comment
pl: komentarz

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: Last changed
pl: Ostatnio zmodyfikowany

en: Published comments
pl: Opublikowane komentarze

en: Comment settings
pl: Ustawienia komentarzy

en: Default options
pl: Domyślne opcje

en: Contact settings
pl: Kontakt

en: Ban
pl: Zablokuj

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Processing
pl: Przetwarzanie

en: Output format
pl: Format wyjściowy

en: File upload error. Could not move uploaded file.
pl: Błąd wysyłania pliku. Nie udało się przenieść wysłanego pliku.

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Image crop
pl: Kadruj obraz

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Enabled modules
pl: Włączone moduły

en: Translation language
pl: Język tłumaczenia

en: Not translated
pl: Brak tłumaczenia

en: Select
pl: Wybierz

en: Translatable
pl: Przetłumaczalne

en: Location of comment submission form
pl: Lokalizacja formularza dodawania komentarzy

en: Underlined
pl: Podkreślenie

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Variables
pl: Zmienne

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: British Indian Ocean Territory
pl: Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego

en: Croatia
pl: Chorwacja

en: Western Sahara
pl: Sahara Zachodnia

en: Language switcher
pl: Przełącznik wersji językowej

en: Block description
pl: Opis bloku

en: Source field
pl: Pole źródłowe

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Translation status
pl: Status tłumaczenia

en: Blocks
pl: Bloki

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
pl: Włączanie bloków i umieszczanie ich w regionach strony.

en: Save blocks
pl: Zachowaj konfigurację bloków

en: The block settings have been updated.
pl: Ustawienia bloku zostały zaktualizowane.

en: Save block
pl: Zapisz blok

en: The block configuration has been saved.
pl: Konfiguracja bloku została zapisana.

en: Menus
pl: Menu

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
pl: Wszystkie zmiany w konfiguracji zostaną nieodwracalnie utracone.

en: Above
pl: Ponad polem

en: Default time zone
pl: Domyślna strefa czasowa

en: Add another item
pl: Dodaj kolejne

en: Manage fields
pl: Zarządzaj polami

en: Used in
pl: Użyte w

en: Decimal
pl: Liczba dziesiętna

en: Float
pl: Liczba zmiennoprzecinkowa

en: Precision
pl: Dokładność

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
pl: Ilość cyfr przechowywanych w bazie, włączając w to cyfry znajdujące się w części ułamkowej.

en: The number of digits to the right of the decimal.
pl: Ilość cyfr po przecinku.

en: Decimal marker
pl: Separator części ułamkowej

en: Check boxes/radio buttons
pl: Pola wyboru/lista pól radio

en: Single on/off checkbox
pl: Pojedyncze pole wyboru

en: Text area (multiple rows)
pl: Wielowierszowe pole tekstowe

en: Index
pl: Indeks

en: Permalink
pl: Adres

en: Form
pl: Formularz

en: Debug
pl: Debugowanie

en: Publish
pl: Publikuj

en: Unpublish
pl: Wstrzymaj publikację

en: The parent comment
pl: Komentarz nadrzędny

en: 1 second
pl: 1 sekunda

en: @count seconds
pl: @count sekund

en: 1 minute
pl: 1 minuta

en: @count minutes
pl: @count minut

en: Grid
pl: Siatka

en: Text Editor
pl: Edytor tekstu

en: Anonymous commenting
pl: Anonimowe komentowanie

en: Anonymous posters may not enter their contact information
pl: Anonimowi użytkownicy nie mogą pozostawić danych kontaktowych

en: Anonymous posters may leave their contact information
pl: Anonimowi użytkownicy mogą pozostawić dane kontaktowe

en: Anonymous posters must leave their contact information
pl: Anonimowi użytkownicy są zobowiązani pozostawić dane kontaktowe

en: Default comment setting
pl: Domyślne ustawienia komentarzy

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
pl: Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

en: parent
pl: nadrzędny

en: 1 comment | @count comments
pl[0]: 1 komentarz
pl[1]: @count komentarze
pl[2]: @count komentarzy

en: Show descriptions
pl: Pokaż opisy

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Audio file
pl: Plik Audio

en: Language code
pl: Kod języka

en: Convert to
pl: Przetwórz na

en: Contact link
pl: Link kontaktu

en: Menu link title
pl: Tytuł odnośnika menu

en: Menu name
pl: Nazwa menu

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: 1 second | @count seconds
pl[0]: 1 skunda
pl[1]: @count sekundy
pl[2]: @count sekund

en: Plugin settings
pl: Ustawienia wtyczki

en: Thread
pl: Wątek

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Mapping
pl: Mapowanie

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Maximum upload size
pl: Maksymalny rozmiar pliku.

en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Space
pl: Odstęp

en: @type: deleted %title revision %revision.
pl: @type: usunięto wersję %revision węzła %title.

en: Change layout
pl: Zmień układ

en: Resize
pl: Zmiana rozmiaru

en: The directory %directory does not exist.
pl: Katalog %directory nie istnieje.

en: No comments available.
pl: Brak dostępnych komentarzy.

en: - None selected -
pl: - Nie wybrano -

en: Account settings
pl: Ustawienia konta

en: Field Type
pl: Typ pola

en: Pager
pl: Stronicowanie

en: 1 year | @count years
pl[0]: 1 rok
pl[1]: @count lata
pl[2]: @count lat

en: 1 week | @count weeks
pl[0]: 1 tydzień
pl[1]: @count tygodnie
pl[2]: @count tygodni

en: 1 min | @count min
pl[0]: 1 min
pl[1]: @count minuty
pl[2]: @count minut

en: 1 sec | @count sec
pl[0]: 1 sekunda
pl[1]: @count sekundy
pl[2]: @count sekund

en: Layout settings
pl: Ustawienia widoku

en: Link to file
pl: Odnośnik do pliku

en: Send message
pl: Wyślij wiadomość

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Allow Upscaling
pl: Zezwól na powiększanie

en: Rotation angle
pl: Kąt obrotu

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
pl: Ilość stopni o jakie zostanie obrócony obraz. Dodatnie liczny oznaczają obrót zgodnie z ruchem wskazówek zegara, ujemne w przeciwnym kierunku.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
pl: Wylosuj kąt dla każdego obrazu. Kąt podany wyżej będzie użyty jako maksymalny.

en: Flush
pl: Wyczyść

en: Field mapping
pl: Mapowanie pola

en: Locked
pl: Zablokowany

en: types
pl: typy

en: Check for updates
pl: Pobieranie informacji o nowych wersjach

en: Can not determine status
pl: Nie można sprawdzić

en: File MIME
pl: Typ MIME pliku

en: Field settings
pl: Ustawienia pola

en: Number of comments
pl: Liczba komentarzy

en: Expand layout to include descriptions.
pl: Zajmujący więcej miejsca tryb, w którym wyświetlane są opisy.

en: Hide descriptions
pl: Ukryj opisy

en: Compress layout by hiding descriptions.
pl: Zajmujący mniej miejsca tryb, w którym opisy nie są wyświetlane.

en: About
pl: O stronie

en: Case sensitive
pl: Wielkość liter ma znaczenie

en: Maximum link text length
pl: Maksymalna długość tekstu odnośnika

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
pl: Adresy URL o liczbie znaków większej, niż zadeklarowana tutaj, zostaną skrócone, by zapobiec zaburzeniu wyglądu strony. Sam adres pozostanie nietknięty, a skrócony zostanie tylko tekst.

en: Setting
pl: Ustawienia

en: Install profile
pl: Instalacja wedle profilu

en: File directory
pl: Katalog plików

en: not set
pl: nie ustawione

en: Indexes
pl: Indeksy

en: Cardinality
pl: Liczność

en: sort by @s
pl: sortuj według @s

en: Display a message to the user
pl: Wyświetlanie komunikatu dla użytkownika

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: Content language
pl: Język zawartości

en: Path prefix
pl: Prefiks ścieżki

en: Auto-reply
pl: Automatyczna odpowiedź

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
pl: Odpowiedź wysyłana automatycznie. Wypełnienie pola jest opcjonalne. Jeśli nie zostanie wypełnione, użytkownik nie będzie otrzymywał żadnej automatycznie wysyłanej odpowiedzi.

en: Synchronize
pl: Synchronizuj

en: Number of results
pl: Liczba rezultatów

en: Parent comment
pl: Komentarz nadrzędny

en: Author's website
pl: Witryna autora

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
pl: Wyświetl głebokość komentarzy gdy są w wątku.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
pl: Sortuj w kolejności wątków. To pomoże trzymać komentarze wraz z ich rodzicami.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
pl: Dostarcza odnośnik odpowiedzi na komentarze.

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: field
pl: pole

en: Update settings
pl: Ustawienia aktualizacji

en: Formatter
pl: Formater

en: Accessibility features
pl: Funkcje ułatwień dostępu

en: Translate
pl: Tłumaczenia

en: Translation file
pl: Plik tłumaczenia

en: File to import not found.
pl: Nie znaleziono pliku.

en: Save translations
pl: Zapisz tłumaczenia

en: Time ago
pl: Dany czas temu

en: Crop
pl: Przytnij

en: Not enabled
pl: Nie włączony

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
pl: Instrukcje jakie należy wyświetlić użytkownikowi pod polem w trakcie edycji zawartości. <br />Dozwolone tagi HTML: @tags

en: Sort direction
pl: Kierunek sortowania

en: Steps
pl: Kroki

en: Block type
pl: Rodzaj bloku

en: Web services
pl: Usługi web

en: Effect
pl: Efekt

en: Route
pl: Trasa

en: Sequence
pl: Sekwencja

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Acronym
pl: Akronim

en: Title only
pl: Tylko tytuł

en: No preview
pl: Brak podglądu

en: Save as
pl: Zapisz jako

en: Preview image
pl: Podgląd obrazu

en: pixels
pl: piksele

en: Use default
pl: Użyj domyślnego

en: 1 month | @count months
pl[0]: 1 miesiąc
pl[1]: @count miesiące
pl[2]: @count miesięcy

en: done
pl: zrobione

en: Current state
pl: Bieżący stan

en: Direction
pl: Kierunek

en: Drupal core
pl: Rdzeń Drupala

en: Password field is required.
pl: Pole Hasło jest wymagane.

en: Display type
pl: Wyświetl typ

en: Confirm password
pl: Potwierdź hasło

en: Not applicable
pl: Nie dotyczy

en: Isle of Man
pl: Wyspa Man

en: Montenegro
pl: Czarnogóra

en: Kosovo
pl: Kosowo

en: Warning message
pl: Ostrzeżenie

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
pl: Nie udało się zapisać pliku %file. Wystąpił nieznany błąd.

en: The specified file %name could not be uploaded.
pl: Nie udało się wysłać pliku %name.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
pl: Dozwolone są jedynie pliki o następujących rozszerzeniach: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
pl: Plik jest za duży. Jego wielkość to %filesize, a maksymalna dozwolona wielkość wynosi %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
pl: Wielkość pliku wynosi %filesize, więc jego zapisanie spowodowałoby przekroczenie limitu %quota.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
pl: Błąd w trakcie wysyłania. Próba przeniesienia pliku %file do katalogu docelowego %destination nie powiodła się.

en: No link
pl: Bez odnośnika

en: outdated
pl: nieaktualne

en: Save and continue
pl: Zachowaj i kontynuuj

en: Table name prefix
pl: Prefiks nazwy tabeli

en: Migration
pl: Migracja

en: IP address
pl: Adres IP

en: Maximum height
pl: Maksymalna wysokość

en: Maximum width
pl: Maksymalna szerokość

en: Autocomplete matching
pl: Dopasowanie podpowiedzi

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: Link options
pl: Opcje odnośnika

en: Timor-Leste
pl: Timor Wschodni

en: Åland Islands
pl: Wyspy Alandzkie

en: Cached
pl: Zbuforowane

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Bundles
pl: Zestawy

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Decimal point
pl: Separator dziesiętny

en: Permanent
pl: Stały

en: Temporary
pl: Tymczasowy

en: Configuration name
pl: Nazwa konfiguracji

en: Custom date format
pl: Własny format daty

en: Revision information
pl: Informacje o wersji

en: Form mode
pl: Tryb formularza

en: View comment
pl: Pokaż komentarz

en: Decimal value
pl: Wartość dziesiętna

en: Comma
pl: Przecinek

en: Uses
pl: Używa

en: Your email address
pl: Twój adres email

en: Default display mode
pl: Domyślny sposób wyświetlania

en: Default comments per page
pl: Domyślna liczba komentarzy na stronie

en: Comment subject field
pl: Pole tytułu komentarza

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
pl: Wszystkie odpowiedzi do tego komentarza zostaną nieodwracalnie utracone.

en: Publish the selected comments
pl: Opublikuj wybrane komentarze

en: Unpublish the selected comments
pl: Wstrzymaj publikację wybranych komentarzy

en: (No subject)
pl: (Brak tytułu)

en: Default image
pl: Domyślny obraz

en: MIME type
pl: typ MIME

en: Posted in
pl: Odpowiedź do

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
pl: Komentarz: próba dodania komentarza pomimo braku uprawnień lub zamknięcia wpisu (%subject).

en: Parent ID
pl: Nadrzędne ID

en: Block title.
pl: Tytuł bloku.

en: Video file
pl: Plik Video

en: The file's MIME type.
pl: Typ MIME pliku

en: File upload
pl: Dołącz plik

en: The size of the file.
pl: Wielkość pliku.

en: The MIME type of the file.
pl: Typ MIME pliku.

en: Filter settings
pl: Ustawienia filtrów

en: No help is available for module %module.
pl: Brak dokumentacji dla modułu %module.

en: @module administration pages
pl: Strony zarządzania modułem @module

en: Thumbnail width
pl: Szerokość miniaturki

en: Thumbnail height
pl: Wysokość miniaturki

en: Save translation
pl: Zapisz tłumaczenie

en: Add language
pl: Dodaj język

en: AM
pl: przed południem

en: PM
pl: po południu

en: Comments per page
pl: Komentarzy na stronę

en: The file could not be uploaded.
pl: Nie udało się wysłać pliku.

en: Export configuration
pl: Eksportuj konfigurację

en: Administration pages
pl: Strony administracyjne

en: Announcements
pl: Publikacje

en: View all announcements
pl: Zobacz wszystkie publikacje

en: The comment body.
pl: Treść komentarza.

en: The comment ID.
pl: ID komentarza.

en: Add link
pl: Dodaj odnośnik

en: Link settings
pl: Ustawienia odnośnika

en: View comments
pl: Przeglądanie komentarzy

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
pl: %name: to pole nie może przechowywać więcej niż @count.

en: Vertical Tabs
pl: Zakładki pionowe

en: By @name on @date
pl: Przez @name w @date

en: By @name
pl: Przez @name

en: Not in menu
pl: Nie ma w menu

en: Source language
pl: Język źródłowy

en: Initializing.
pl: Inicjowanie.

en: An error has occurred.
pl: Wystąpił błąd.

en: Media settings
pl: Ustawienia mediów

en: 0 sec
pl: 0 sek

en: Is published
pl: Jest opublikowany

en: Filter log messages
pl: Filtr wpisów dziennika

en: You must select something to filter by.
pl: Należy podać kryterium filtrowania.

en: New revision
pl: Nowa wersja

en: Callback
pl: Wywołanie zwrotne

en: Add comment link
pl: Odnośnik dodawania komentarzy

en: No results
pl: Brak wyników

en: Abbreviation
pl: Skrót

en: Inserted
pl: Wklejony

en: Current date
pl: Dzisiejsza data

en: exposed
pl: udostępniony

en: Invalid date format.
pl: Nieprawidłowy format daty.

en: The title of the comment.
pl: Tytuł komentarza.

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
pl: Nazwa autora komentarza. Może być odnośnikiem do jego strony domowej.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
pl: Adres witryny autora komentarza. Może być odnośnikiem. Jeśli autor posiada konto w witrynie, pole będzie puste.

en: Post date
pl: Data publikacji

en: The User ID of the comment's author.
pl: Identyfikator autora komentarza.

en: Parent CID
pl: CID rodzica

en: Last comment time
pl: Data ostatniego komentarza

en: Date and time of when the last comment was posted.
pl: Data i czas ostatniego komentarza.

en: Last comment author
pl: Autor ostatniego komentarza

en: The name of the author of the last posted comment.
pl: Nazwa autora ostatniego komentarza.

en: Comment count
pl: Liczba komentarzy

en: Updated/commented date
pl: Data aktualizacji/komentarza

en: The number of new comments on the node.
pl: Liczba nowych komentarzy w węźle.

en: Comment status
pl: Status komentarza

en: User posted or commented
pl: Użytkownik nadesłał lub komentował

en: Display the comment as RSS.
pl: Wyświetl komentarz jak w kanale RSS.

en: Provide a simple link to the user contact page.
pl: Umieszcza odnośnik do formularza kontaktowego użytkownika.

en: Created year + month
pl: Rok i miesiąc utworzenia

en: Created year
pl: Rok utworzenia

en: Created month
pl: Miesiąc utworzenia

en: Created day
pl: Dzień utworzenia

en: Created week
pl: Tydzień utworzenia

en: Has new content
pl: Zawiera nową treść

en: Files maintained by Drupal and various modules.
pl: Pliki zarządzane przez Drupala i różne moduły.

en: No user
pl: Brak użytkownika

en: Show teaser-style link
pl: Odnośnik jak przy skrótach

en: Link this field to new comments
pl: Podlinkuj to pole do "nowe komentarze"

en: contact
pl: kontakt

en: Contact %user
pl: Formularz kontaktowy użytkownika %user

en: Check for new comments as well
pl: Sprawdzaj również dla nowych komentarzy

en: Link this field to download the file
pl: Podlinkuj to pole do "pobierz plik"

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Language settings
pl: Ustawienia językowe

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
pl: Próba ponownego uruchomienia już działającego demona cron.

en: Cron run completed.
pl: Zadania cron wykonane.

en: Tooltip
pl: Dymek

en: The maximum length of the field in characters.
pl: Maksymalna liczba znaków w polu.

en: Machine-readable name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Module dependencies
pl: Zależności modułu

en: Update translations
pl: Aktualizuj tłumaczenia

en: A boolean indicating whether this translation needs to be updated.
pl: Wartość logiczna pokazująca czy to tłumaczenie powinno być uaktualnione.

en: Language name
pl: Nazwa języka

en: Edit language
pl: Edycja języka

en: External links only
pl: Tylko odnośniki zewnętrzne

en: Contact form
pl: Formularz kontaktowy

en: Block Content
pl: Zawartość bloku

en: Requirements problem
pl: Niespełnione wymagania

en: Database configuration
pl: Konfiguracja bazy danych

en: Select an installation profile
pl: Wybierz profil instalacyjny

en: Choose language
pl: Wybór języka

en: No profiles available
pl: Brak profilów instalacyjnych

en: Drupal already installed
pl: Drupal jest już zainstalowany

en: Installing @drupal
pl: Instalowanie systemu @drupal

en: The installation has encountered an error.
pl: Podczas instalacji wystąpił błąd.

en: Configure site
pl: Konfiguracja witryny

en: Choose profile
pl: Wybór profilu instalacyjnego

en: Verify requirements
pl: Weryfikacja wymagań

en: Set up database
pl: Ustawienia bazy danych

en: Set up translations
pl: Instalacja tłumaczeń

en: Install site
pl: Instalacja witryny

en: Finish translations
pl: Instalacja dodatkowych tłumaczeń

en: Update notifications
pl: Powiadomienia o nowych wersjach

en: Check for updates automatically
pl: Automatycznie sprawdzaj, czy pojawiły się aktualizacje

en: 1 byte | @count bytes
pl[0]: 1 bajt
pl[1]: @count bajty
pl[2]: @count bajtów

en: Right to left
pl: Od prawej do lewej

en: Left to right
pl: Od lewej do prawej

en: Add custom language
pl: Dodaj język

en: Save language
pl: Zapisz ustawienia języka

en: Direction that text in this language is presented.
pl: Kierunek pisania w danym języku.

en: String contains
pl: Napis zawiera

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
pl: Nie należy wypełniać pola, jeśli wyświetlone mają zostać wszystkie napisy. Wielkość wpisywanych liter ma znaczenie.

en: Search in
pl: Wyszukaj w

en: Both translated and untranslated strings
pl: Zarówno przetłumaczone, jak i nieprzetłumaczone napisy

en: Only translated strings
pl: Tylko przetłumaczone napisy

en: Only untranslated strings
pl: Tylko nieprzetłumaczone napisy

en: Languages not yet added
pl: Jeszcze nie dodane języki

en: The language %language has been created.
pl: Dodano język %language.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
pl: Napis zawiera niedozwolony kod HTML: %string

en: Importing interface translations
pl: Importowanie tłumaczeń interfejsu

en: Error importing interface translations
pl: Błąd w trakcie importu tłumaczeń interfejsu

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
pl: Próba dodania napisu zawierającego niedozwolony kod HTML: %string

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
pl: Plik tłumaczenia skryptu JavaScript na język %language został zaktualizowany.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
pl: Plik tłumaczenia skryptu JavaScript na język %language został utworzony.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
pl: Podczas próby utworzenia pliku tłumaczenia skryptu JavaScript na język %language wystąpił błąd.

en: No blocks in this region
pl: Brak bloków w tym regionie

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
pl: Blok %info umieszczono w nieprawidłowym regionie %region i z tego powodu został wyłączony.

en: Delete the selected comments
pl: Usuń wybrane komentarze

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
pl: Na przykład: "uwagi do strony" lub "informacje o produktach".

en: Personal contact form
pl: Osobisty formularz kontaktowy

en: View events that have recently been logged.
pl: Zobacz ostatnio logowane wydarzenia.

en: Top 'page not found' errors
pl: Najczęstsze błędy nieznalezienia strony

en: View 'page not found' errors (404s).
pl: Wyświetla listę błędów nieznalezienia strony (404).

en: Top 'access denied' errors
pl: Najczęstsze błędy odmowy dostępu

en: View 'access denied' errors (403s).
pl: Zobacz błędy 'odmowa dostępu' (403).

en: No roles may use this format
pl: Brak rang, które mogłyby wykorzystywać ten format danych

en: Allowed HTML tags: @tags
pl: Dozwolone znaczniki HTML: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
pl: Znaczniki zwane kotwicami służą do tworzenia odnośników do innych stron.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
pl: Domyślnie znaczniki nowych linii wstawiane są automatycznie, więc z takich znaczników należy korzystać tylko do wprowadzenia dodatkowych odstępów. Znacznik nowej linii różni się od innych, ponieważ nie występuje w dwóch wariantach (otwierającym i zamykającym). By być w zgodzie ze standardem XHTML 1.0, należy postawić znak " /" wewnątrz znacznika.

en: Text with <br />line break
pl: Tekst ze <br />znakiem końca linii

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
pl: Domyślnie znaczniki akapitu dodawane są automatycznie, więc z takich znaczników należy korzystać tylko do wprowadzenia dodatkowych akapitów.

en: Paragraph one.
pl: Akapit pierwszy.

en: Paragraph two.
pl: Akapit drugi.

en: Emphasized
pl: Zaakcentowanie

en: Cited
pl: Cytat

en: Coded text used to show programming source code
pl: Tekst zawierający kod programu

en: Coded
pl: Kod

en: Bolded
pl: Pogrubienie

en: Italicized
pl: Pochylenie

en: Superscripted
pl: Indeks górny

en: <sup>Super</sup>scripted
pl: Indeks <sup>górny</sup>

en: Subscripted
pl: Indeks dolny

en: <sub>Sub</sub>scripted
pl: Indeks <sub>dolny</sub>

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
pl: <abbr title="Skrót">Skr.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
pl: <acronym title="Trój-Literowy Skrótowiec">TLS</acronym>

en: Block quoted
pl: Cytat blokowy

en: Quoted inline
pl: Cytat zagnieżdżony

en: Table header
pl: Nagłówek tabeli

en: Table cell
pl: Komórka tabeli

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
pl: Lista numerowana - znacznik &lt;li&gt; otwiera nowy element listy

en: First item
pl: Pierwszy element

en: Second item
pl: Drugi element

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
pl: Lista punktorowana - znacznik &lt;li&gt; otwiera nowy element listy

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
pl: Listy definicji są podobne do innych list HTML. Znacznik &lt;dl&gt; otwiera listę, &lt;dt&gt; otwiera termin definicji, a &lt;dd&gt; otwiera samą definicję.

en: First term
pl: Pierwszy termin

en: First definition
pl: Pierwsza definicja

en: Second term
pl: Drugi termin

en: Second definition
pl: Druga definicja

en: Subtitle three
pl: Podtytuł trzeciego stopnia

en: Subtitle four
pl: Podtytuł czwartego stopnia

en: Subtitle five
pl: Podtytuł piątego stopnia

en: Subtitle six
pl: Podtytuł szóstego stopnia

en: Tag Description
pl: Opis znacznika

en: You Type
pl: Wpisuje się

en: You Get
pl: Otrzymuje się

en: No help provided for tag %tag.
pl: Brak objaśnienia dla znacznika %tag.

en: Ampersand
pl: Znak ampersand

en: Quotation mark
pl: Cudzysłów

en: Character Description
pl: Opis znaku

en: Lines and paragraphs break automatically.
pl: Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

en: Compose tips
pl: Wskazówki dotyczące tworzenia zawartości

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
pl: Strona służy do eksportowania przetłumaczonych napisów interfejsu witryny. Napisy zapisywane są w plikach formatu Gettext Portable Object (<em>.po</em>), które zawierają zarówno oryginalne teksty, jak i ich tłumaczenia (pliki takie służą do dzielenia się tłumaczeniem z innymi), lub w plikach formatu Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>), czyli w postaci szablonów, zawierających jedynie oryginalne teksty (służą one do tworzenia tłumaczeń z pomocą odpowiednich edytorów).

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
pl: Nazwa wykorzystywana wewnętrznie może zawierać jedynie małe litery, znaki podkreślenia oraz liczby.

en: language
pl: język

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
pl: Wersja %title (@type) z dnia %revision-date została usunięta.

en: @type: reverted %title revision %revision.
pl: @type: przywrócono wersję %revision węzła %title.

en: The alias %alias is already in use in this language.
pl: Alias %alias już istnieje w tym języku.

en: Top search phrases
pl: Najpopularniejsze słowa kluczowe

en: View most popular search phrases.
pl: Prezentuje najczęściej wyszukiwane wyrażenia.

en: User pictures in posts
pl: Portrety użytkowników w treści wpisów

en: User pictures in comments
pl: Portrety użytkowników w komentarzach

en: Shortcut icon
pl: Ikona skrótu

en: Shortcut icon settings
pl: Ustawienia ikony skrótu

en: Image toolkit
pl: Zestaw narzędzi przetwarzania obrazków

en: Date and time
pl: Data i czas

en: The directory %directory is not writable.
pl: Brak uprawnień do zapisu do katalogu %directory.

en: Translation settings
pl: Ustawienia tłumaczenia

en: This translation needs to be updated
pl: Tłumaczenie wymaga aktualizacji

en: Last checked: @time ago
pl: Informacje pobrano: @time temu

en: Last checked: never
pl: Nigdy dotąd nie pobierano informacji

en: Language list
pl: Lista języków

en: Transliterate
pl: Przeprowadź transliterację

en: File extension
pl: Rozszerzenie pliku

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
pl: Ten tytuł jest wyświetlany jako dymek kiedy użytkownik najeżdża kursorem nad obrazek.

en: Progress indicator
pl: Wskaźnik postępu

en: Bar with progress meter
pl: Belka z paskiem postępu

en: Throbber
pl: Sygnalizator pracy

en: The file upload failed. %upload
pl: Wysłanie pliku nie udało się. %upload

en: URL to file
pl: Adres URL pliku

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
pl: Nieodwracalny błąd. Przesłany plik przekroczył maksymalny rozmiar pliku (@size) obsługiwany przez serwer.

en: Starting upload...
pl: Rozpoczęto wysyłanie...

en: Uploading... (@current of @total)
pl: Wysyłanie... (@current z @total)

en: Upload progress
pl: Postęp wysyłania

en: Number field
pl: Pole numeryczne

en: Styles
pl: Style

en: The size of the file in bytes.
pl: Wielkość pliku w bajtach.

en: Interface
pl: Interfejs

en: Discard changes
pl: Porzuć zmiany

en: Text format
pl: Format tekstu

en: Emergency
pl: Awaria

en: Optional features
pl: Dodatkowe funkcjonalności

en: Edit block
pl: Edytuj blok

en: Show description
pl: Wyświetl opis

en: Alert
pl: Ostrzeżenie

en: Critical
pl: Krytyczny

en: Top center
pl: Górny środek

en: Bottom center
pl: Dolny środek

en: Content Translation
pl: Tłumaczenie Zawartości

en: Translation needs update
pl: Tłumaczenie wymaga aktualizacji

en: Taxonomy Term
pl: Termin

en: Author name
pl: Nazwa autora

en: @field_name (Locked)
pl: @field_name (zablokowane)

en: The field %field is locked and cannot be edited.
pl: Pole %field jest zablokowane i nie może być edytowane.

en: %name must be a number.
pl: %name musi być liczbą.

en: Field formatter
pl: Formater pola

en: Regional settings
pl: Ustawienia regionalne

en: Content moderation
pl: Moderacja zawartości

en: Unsigned
pl: Nieprzypisane

en: Rotate
pl: Obróć

en: Relative date
pl: Data względna

en: Remove selected
pl: Usuń wybrane

en: Show links
pl: Wyświetl odnośniki

en: Processing...
pl: Przetwarzanie...

en: Limited
pl: Ograniczone

en: Definitions
pl: Definicje

en: URL of the origin of the event.
pl: URL źródła wydarzenia.

en: Referer
pl: Odwołujący

en: Hostname of the user who triggered the event.
pl: Nazwa hosta użytkownika, który wywołał wydarzenie.

en: Workflows
pl: Przepływy pracy

en: Default values
pl: Wartości domyślne

en: Edit style
pl: Edytuj style

en: Provider name
pl: Nazwa dostawcy

en: Moderation state
pl: Stan moderacji

en: Allow resize
pl: Zezwól na zmianę wymiarów

en: Maximum file size
pl: Maksymalny rozmiar pliku

en: Translation files
pl: Pliki tłumaczeń

en: Alternative text
pl: Tekst alternatywny

en: Filter format
pl: Format filtru

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
pl: E-mail autora komentarza. Pole puste, jeśli autor posiada konto w witrynie.

en: Language select
pl: Wybór języka

en: Site email address
pl: Adres e-mail strony

en: Dependencies
pl: Zależności

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
pl: Wystąpił błąd w trakcie przetwarzania %error_operation z argumentami: @arguments

en: Filter messages
pl: Filtruj wiadomości

en: Image scale
pl: Skalowanie obrazu

en: languages
pl: języki

en: No revision
pl: Brak wersji

en: Entities
pl: Encje

en: Private files
pl: Pliki prywatne

en: Not restricted
pl: Bez ograniczeń

en: Choose a block
pl: Wybierz blok

en: entity type
pl: typ encji

en: The unique ID of the comment.
pl: Unikatowy identyfikator komentarza.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
pl: Adres IP komputera z którego został dodany komentarz.

en: The email address left by the comment author.
pl: Adres e-mail pozostawiony przez autora komentarza.

en: The home page URL left by the comment author.
pl: Adres strony wprowadzony przez autora odpowiedzi.

en: The formatted content of the comment itself.
pl: Sformatowana treść odpowiedzi.

en: The URL of the comment.
pl: Adres URL komentarza.

en: Edit URL
pl: Edytuj adres

en: The URL of the comment's edit page.
pl: Adres strony służącej do edycji odpowiedzi.

en: The date the comment was posted.
pl: Data dodania komentarza.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
pl: Rodzic komentarza, o ile włączono wątki.

en: New comment count
pl: Liczba nowych komentarzy

en: Date changed
pl: Data modyfikacji

en: The unique ID of the uploaded file.
pl: Unikalne ID wysłanego pliku.

en: The name of the file on disk.
pl: Nazwa pliku na dysku.

en: The web-accessible URL for the file.
pl: Adres URL pliku dostępny z przeglądarki.

en: The date the file was most recently changed.
pl: Data ostatniej zmiany pliku.

en: The user who originally uploaded the file.
pl: Użytkownik, który wysłał oryginał pliku.

en: Sender name
pl: Nazwa nadawcy

en: Sender email
pl: E-mail nadawcy

en: Field types
pl: Typy pól

en: Content Moderation
pl: Moderacja Zawartości (Content Moderation)

en: You are not allowed to access this page.
pl: Brak uprawnień do przeglądania strony.

en: Authorize file system changes
pl: Zezwól na zmiany w systemie plików

en: It appears you have reached this page in error.
pl: Wygląda na to, że strona została wyświetlona na skutek błędu.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
pl: W pliku %settings_file skonfigurowano Drupala tak, aby używał sterownika %driver jednak instalacja PHP na serwerze obecnie nie wspiera tego typu bazy danych.

en: Congratulations, you installed @drupal!
pl: Gratulacje, system @drupal został zainstalowany!

en: Settings file
pl: Plik ustawień

en: Site maintenance account
pl: Zarządzający witryną

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
pl: Nie mogłem kontynuować, brak dostępnych metod transferu pliku

en: To continue, provide your server connection details
pl: Aby kontynuować, wprowadź informacje dotyczące połączenia z serwerem

en: Connection method
pl: Rodzaj połączenia

en: Enter connection settings
pl: Wprowadź ustawienia połączenia

en: @backend connection settings
pl: Ustawienia połączenia @backend

en: Change connection type
pl: Zmień typ połączenia

en: Site under maintenance
pl: Serwis w trakcie prac konserwacyjnych.

en: Completed @current of @total.
pl: Ukończono @current z @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
pl: Nie udało się wykonać wszystkich zadań na serwerze bazy danych.  Zadanie %task nie zostało odnalezione.

en: Required modules
pl: Wymagane moduły

en: Required modules not found.
pl: Brak wymaganych modułów.

en: %module module uninstalled.
pl: Moduł %module został odinstalowany.

en: No strings available.
pl: Brak napisów.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
pl: Plik tłumaczenia skryptu JavaScript %file.js został utracony.

en: Operating in maintenance mode.
pl: Praca w trybie przerwy technicznej.

en: Status message
pl: Komunikat

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
pl: Nie mogłem utworzyć %directory ponieważ: %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
pl: Wystąpił błąd w AJAX HTTP.

en: HTTP Result Code: !status
pl: Błąd HTTP: !status

en: Controlling visibility
pl: Kontrolowanie widoczności

en: Demonstrate block regions (@theme)
pl: Zaprezentuj regiony (@theme)

en: Administer blocks
pl: Administrowanie blokami

en: Restricted to certain pages
pl: Ograniczenie do określonych stron.

en: The block cannot be placed in this region.
pl: Blok nie może być umieszczony w tym regionie.

en: Select one or more comments to perform the update on.
pl: Należy zaznaczyć jedną lub więcej odpowiedzi, na których ma zostać wykonane działanie.

en: Deleted comment @cid and its replies.
pl: Usunięto komentarz @cid i odpowiedzi do niego.

en: Comment approved.
pl: Komentarz zatwierdzony.

en: Tokens for comments posted on the site.
pl: Wzorce dla odpowiedzi umieszczonych na stronie.

en: Unapproved comments (@count)
pl: Niezatwierdzone komentarze (@count)

en: Administer comments and comment settings
pl: Zarządzaj komentarzami i ustawieniami komentowania

en: Edit own comments
pl: Edycja własnych komentarzy

en: Threading
pl: Wątki

en: Show comment replies in a threaded list.
pl: Pokazuj komentarze jako wątki.

en: Allow comment title
pl: Dozwolony tytuł komentarzy

en: Show reply form on the same page as comments
pl: Pokazuj formularz odpowiedzi na tej samej stronie co komentarze

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
pl: Tylko użytkownicy z uprawnieniami "Dodawanie komentarzy" mogą wysyłać komentarze.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
pl: Użytkownicy nie mogą zamieszczać komentarzy ale istniejące komentarze zostaną pokazane.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
pl: Twój komentarz został przesłany do akceptacji przez administratora serwisu i zostanie opublikowany po zatwierdzeniu.

en: Your comment has been posted.
pl: Twój komentarz został dodany.

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
pl: Lista komentarzy oraz ich edycja, wraz z listą komentarzy do akceptacji.

en: Unapproved comments
pl: Niezatwierdzone komentarze

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
pl: Nie można wysłać więcej niż %limit wiadomości w @interval. Spróbuj ponownie później.

en: Contact @username
pl: Kontakt do użytkownika @username

en: Administer contact forms and contact form settings
pl: Administracja formularzami kontaktowymi i ich ustawieniami

en: Use the site-wide contact form
pl: Używaj formularza kontaktowego dla całej strony

en: Use users' personal contact forms
pl: Używaj formularzy kontaktowych użytkowników

en: Changing this setting will not affect existing users.
pl: Zmiana tego ustawienia pozostanie bez wpływu na obecnych użytkowników.

en: Displaying contextual links
pl: Wyświetlanie odnośników kontekstowych

en: Use contextual links
pl: Dostęp do odnośników kontekstowych

en: Database log cleared.
pl: Log bazy danych wyczyszczony.

en: Monitoring your site
pl: Monitorowanie strony

en: Debugging site problems
pl: Rozwiązywanie problemów ze stroną

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
pl: Minimalna wartość na jaką można zezwolić w tym polu. Pozostaw puste aby nie wymuszać minimalnej wartości.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
pl: Maksymalna wartość na jaką można zezwolić w tym polu. Pozostaw puste aby nie wymuszać minimalnej wartości.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
pl: Przedrostek jaki ma być wstawiany przed wartością pola, na przykład '$' lub '&euro; '. Pozostawienie pustego pola oznacza brak przedrostka. Formę pojedynczą i mnogą należy oddzielić znakiem pionowej kreski ('funt|funtów').

en: Long text
pl: Długi tekst

en: Edit field settings.
pl: Edycja ustawień pola

en: Attempt to update field %label failed: %message.
pl: Próba aktualizacji pola %label nie udała się: %message.

en: Required field
pl: Pole wymagane

en: The default value for this field, used when creating new content.
pl: Wartość domyślna pola, używana podczas tworzenia nowej zawartości.

en: Saved %label configuration.
pl: Zapisano konfigurację pola %label.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
pl: Ta lista zawiera wszystkie obecnie używane pola aby ułatwić tworzenie referencji.

en: Field list
pl: Lista pól

en: Manage display
pl: Zarządzaj wyświetlaniem

en: Field UI
pl: Interfejs użytkownika modułu Field (Field UI)

en: Enable <em>Display</em> field
pl: Włączona opcja <em>Pokazuj</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
pl: Zezwolenie na to aby użytkownik wybierał czy plik będzie wyświetlany podczas oglądania wpisu.

en: Files displayed by default
pl: Pliki domyślnie są pokazywane

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
pl: Ustawienie działa tylko jeśli powyższa opcja jest zaznaczona.

en: Upload destination
pl: Miejsce przechowywania wysłanych plików

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
pl: Wybór miejsca, w którym zostaną umieszczone docelowo pliki. Pliki prywatne powodują większe obciążenie systemu, ale pozwalają na skuteczną ochronę przed niepowołanym dostępem.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
pl: Opcjonalny podkatalog, w którym mają być przechowywane pliki. Nie należy wprowadzać znaku dzielenia na początku bądź końcu ścieżki.

en: Enable <em>Description</em> field
pl: Włączone pole <em>Opis</em>

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
pl: Pole opis pozwala użytkownikowi wprowadzić informację o wysyłanym pliku.

en: Generic file
pl: Plik

en: Table of files
pl: Tabela z plikami

en: Add a new file
pl: Dodaj nowy plik

en: Include file in display
pl: Dołącz plik przy wyświetlaniu

en: The description may be used as the label of the link to the file.
pl: Opis może zostać użyty jako etykieta odnośnika do pliku.

en: All roles may use this format
pl: Tego formatu mogą używać wszystkie role

en: The text format ordering has been saved.
pl: Kolejność formatów tekstu została zapisana.

en: Add text format
pl: Dodaj format tekstu

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
pl: Wszystkie role muszą mieć dostęp do tego formatu i nie można tego zmienić.

en: Filter processing order
pl: Kolejność działania filtrów

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
pl: Nazwy formatów tekstu muszą być unikalne. Format o nazwie %name już istnieje.

en: Added text format %format.
pl: Dodano format tekstu o nazwie %format.

en: The text format %format has been updated.
pl: Format tekstu %format został zmieniony.

en: Text formats
pl: Formaty tekstu

en: Choosing a text format
pl: Wybór formatu tekstu

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
pl: Ostrzeżenie: To uprawnienie może mieć wpływ na bezpieczeństwo w zależności od konfiguracji formatu tekstu.

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
pl: Zamiana nowych linii na HTML (np. <code>&lt;br&gt;</code> oraz <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
pl: Zamień adresy URL na odnośniki

en: Correct faulty and chopped off HTML
pl: Poprawianie uszkodzonego lub przerwanego HTML

en: Display any HTML as plain text
pl: Zamień HTML na czysty tekst

en: Display basic HTML help in long filter tips
pl: Wyświetl podstawowy HTML w rozszerzonych informacjach o formatach tekstu.

en: Add rel="nofollow" to all links
pl: Dodaj rel="nofollow" do wszystkich linków

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
pl: Ten serwis pozwala na wprowadzanie zawartości w formacie HTML. Nauka tego języka może wydawać się skomplikowana, ale korzystanie z ograniczonego zestawu znaczników jest bardzo proste. Poniższa tabela pokazuje przykłady użycia każdego ze znaczników jaki jest dozwolony w serwisie.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
pl: Większość nietypowych znaków może być wprowadzona bezpośrednio bez żadnych problemów.

en: No HTML tags allowed.
pl: Znaczniki HTML niedozwolone.

en: Follow these steps to set up and start using your website:
pl: Należy wykonać następujące kroki w celu ustawienia strony i rozpoczęcia jej użytkowania.

en: Providing a help reference
pl: Udostępnianie odnośników do pomocy

en: Image style name
pl: Nazwa stylu

en: Select a new effect
pl: Wybierz nowy efekt

en: Select an effect to add.
pl: Wybór efektu do dodania.

en: The image effect was successfully applied.
pl: Efekt został poprawnie dodany do stylu obrazu.

en: Style name
pl: Nazwa stylu

en: Create new style
pl: Utwórz nowy styl

en: Style %name was created.
pl: Styl %name został utworzony.

en: Replacement style
pl: Styl zastępczy.

en: Optionally select a style before deleting %style
pl: Opcjonalnie można wybrać styl przed usunięciem %style

en: Update effect
pl: Aktualizuj efekt

en: Add effect
pl: Dodaj efekt

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć efekt @effect ze stylu %style?

en: The image effect %name has been deleted.
pl: Efekt %name został usunięty.

en: Width and height can not both be blank.
pl: Szerokość i wysokość nie mogą być oba puste.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
pl: Część obrazu jaka zostanie pozostawiona podczas kadrowania.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
pl: Kolor tła jakie pojawi się w "odsłoniętych" miejscach obszaru obrazka. Należy podać kolor w formacie heksadecymalnym (#FFFFFF biały, #000000 czarny). Pozostawienie pola pustego spowoduje użycie przezroczystości w formatach, które to wspierają.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
pl: Obecnie nie ma efektów dla tego stylu. Dodaj nowy wybierając opcję poniżej.

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
pl: Zmiana rozmiaru spowoduje przeskalowanie do podanych rozmiarów. Może to spowodować rozciągnięcie albo zwężenie obrazka bez zachowania oryginalnych proporcji.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
pl: Skalowanie zachowa proporcje oryginalnego obrazka. Jeśli zostanie podany jeden wymiar drugi zostanie obliczony automatycznie.

en: Scale and crop
pl: Skalowanie i przycinanie

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
pl: Efekt skalowanie i przycinanie zachowa proporcje oryginalnego obrazu podczas skalowania a następnie przytnie obrazek na dłuższym brzegu. Efekt jest przydatny do tworzenia kwadratowych miniatur bez rozciągania obrazu.

en: Desaturate
pl: Czarno biały

en: Desaturate converts an image to grayscale.
pl: Zamienia obrazek na czarno biały.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
pl: Obracanie obrazu może spowodować zwiększenie rozmiarów do wartości pozwalającej na prezentację obróconej grafiki.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
pl: Zmiana rozmiaru obrazka z wykorzystaniem zestawu narzędzi %toolkit nie powiodła się w %path (%mimetype, %dimensions).

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
pl: Skalowanie obrazka z wykorzystaniem zestawu narzędzi %toolkit nie powiodło się w %path (%mimetype, %dimensions).

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
pl: Przycinanie obrazka z wykorzystaniem zestawu narzędzi %toolkit nie powiodło się w %path (%mimetype, %dimensions).

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
pl: Skalowanie i przycinanie obrazka z wykorzystaniem zestawu narzędzi %toolkit nie powiodło się w %path (%mimetype, %dimensions).

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
pl: Zmiana obrazka na czarno-biały z wykorzystaniem zestawu narzędzi %toolkit nie powiodła się w %path (%mimetype, %dimensions).

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
pl: Obracanie obrazka z wykorzystaniem zestawu narzędzi %toolkit nie powiodło się w %path (%mimetype, %dimensions).

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
pl: Obraz pokazywany w sytuacji kiedy nie został wysłany żaden plik graficzny.

en: Enable <em>Alt</em> field
pl: Pole ALT dostępne

en: Enable <em>Title</em> field
pl: Pole TITLE dostępne

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
pl: Atrybut TITLE jest pokazywany w dymku po najechaniu kursorem myszy na obrazek.

en: Preview image style
pl: Styl podglądu obrazka

en: no preview
pl: brak podglądu

en: The preview image will be shown while editing the content.
pl: Podgląd będzie pokazywany podczas edycji zawartości.

en: Image styles commonly provide thumbnail sizes by scaling and cropping images, but can also add various effects before an image is displayed. When an image is displayed with a style, a new file is created and the original image is left unchanged.
pl: Style obrazków są stosowane do skalowania i przycinania grafik i tworzenia popularnych miniatur ale mogą być również wykorzystywane w celu dodania efektów zanim obraz zostanie wyświetlony. W momencie pierwszego wyświetlenia obrazka w formie wybranego stylu powstaje nowy przekształcony plik graficzny a oryginał pozostaje nietknięty.

en: Administer image styles
pl: Administrowanie stylami obrazków

en: No defined styles
pl: Nie zdefiniowano styli

en: Error generating image.
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia obrazków.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
pl: Utworzenie obrazka znajdującego się w %path nie jest możliwe.

en: Failed to create style directory: %directory
pl: Nieudane utworzenie katalogu stylu: %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
pl: Obrazek zapisany w pamięci podręcznej jako %destination już istnieje. Możliwe, że jest problem z konfiguracją przepisywania adresów.

en: Image styles
pl: Style obrazków

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
pl: Konfiguracja stylów, które mogą być stosowane np. do zmiany rozmiarów obrazków podczas ich wyświetlania.

en: Edit image effect
pl: Edycja efektu obrazka

en: Delete image effect
pl: Usuń efekt obrazka

en: Add image effect
pl: Dodaj efekt do obrazka

en: Detection method
pl: Metoda wykrywania

en: Part of the URL that determines language
pl: Część adresu URL określającego język

en: Request/session parameter
pl: Żądanie/parametr sesji

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
pl: Nazwa parametru żądania/sesji używana do określania wybranego języka.

en: Filter translatable strings
pl: Filtruj napisy do tłumaczenia

en: Date type
pl: Typ daty

en: Determine the language from a request/session parameter. Example: "http://example.com?language=de" sets language to German based on the use of "de" within the "language" parameter.
pl: Język determinowany na podstawie parametrów sesji/żądania. Przykładowo: "http://example.com?language=de" ustawi język na Niemiecki, bazując na wartości "de" przekazanej w parametrze "language".

en: Administer languages
pl: Administrowanie językami

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
pl: Kolejność metod wykrywania języka zawartości. Jeżeli dostępna jest wersja zawartości odpowiadająca wykrytemu językowi, zostanie ona wyświetlona.

en: Language switcher (@type)
pl: Przełączanie języków (@type)

en: Detection and selection
pl: Wykrywanie i wybór

en: URL language detection configuration
pl: Konfiguracja wykrywania języka poprzez URL

en: Session language detection configuration
pl: Konfiguracja wykrywania języka sesji

[ctx: Long month name]
en: January
pl: Styczeń

[ctx: Long month name]
en: February
pl: luty

[ctx: Long month name]
en: March
pl: Marzec

[ctx: Long month name]
en: April
pl: Kwiecień

[ctx: Long month name]
en: May
pl: Maj

[ctx: Long month name]
en: June
pl: Czerwiec

[ctx: Long month name]
en: July
pl: Lipiec

[ctx: Long month name]
en: August
pl: Sierpień

[ctx: Long month name]
en: September
pl: Wrzesień

[ctx: Long month name]
en: October
pl: Październik

[ctx: Long month name]
en: November
pl: Listopad

[ctx: Long month name]
en: December
pl: Grudzień

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
pl: Linki, które nie są włączone, nie będą widoczne w żadnym menu.

en: Show as expanded
pl: Pokaż jako rozwinięte

en: Parent link
pl: Nadrzędny link

en: The menu link %title has been deleted.
pl: Odnośnik %title został usunięty z menu.

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
pl: Czy na pewno chcesz przywrócić domyślne ustawienia dla linku %item?

en: The menu link was reset to its default settings.
pl: Przywrócono domyślne ustawienia dla tego linku w menu.

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
pl: Usunięto własne menu %title wraz z wszystkimi odnosnikami.

en: Managing menus
pl: Zarządzanie menu

en: Displaying menus
pl: Wyświetlanie menu

en: Provide a menu link
pl: Udostępnij odnośnik w menu

en: Available menus
pl: Dostępne menu

en: Edit menu link
pl: Edytuj odnośnik w menu

en: Reset menu link
pl: Przywróć domyślny odnośnik w menu

en: Delete menu link
pl: Usunięcie odnośnika z menu

en: <em>Edit @type</em> @title
pl: <em>Edytuj @type</em> @title

en: Revision log message
pl: Informacja o nowej wersji

en: Creating revisions
pl: Tworzenie wersji

en: User permissions
pl: Uprawnienia użytkownika

en: User verification status in comments
pl: Status weryfikacji użytkownika w komentarzach

en: Enter a valid IP address.
pl: Wprowadź poprawny adres IP

en: The IP address %ip was deleted.
pl: Adres %ip został usunięty.

en: Deleted %ip
pl: Usunięto %ip

en: Tokens related to uploaded files.
pl: Wzorce powiązane z wysyłanymi plikami.

en: Public files
pl: Pliki publiczne

en: Public local files served by the webserver.
pl: Publiczne pliki pobierane za pośrednictwem serwera web.

en: Private local files served by Drupal.
pl: Prywatne pliki lokalne serwowane przez Drupala.

en: Temporary files
pl: Pliki tymczasowe

en: Temporary local files for upload and previews.
pl: Tymczasowe pliki lokalne przy wysyłaniu i podglądzie.

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
pl: Twoje hasło nie jest zapisywane do bazy danych i jest używane tylko w celu nawiązania połączenia.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
pl: Połączenie zostanie nawiązane pomiędzy Twoim serwerem i maszyną utrzymującą pliki. Najczęściej jest to ta sama maszyna, i wpis "localhost" jest poprawny.

en: Delete IP address
pl: Usuń adres IP

en: Translating content
pl: Tłumaczenie zawartości

en: Contact forms
pl: Formularze kontaktowe

en: Flood control
pl: Ochrona przed nadmierną aktywnością użytkowników

en: Entity ID
pl: ID encji

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: Machine Name
pl: Identyfikator systemowy

en: Are you sure you want to revert the revision?
pl: Czy na pewno chcesz przywrócić tą wersję?

en: Are you sure you want to delete the revision?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tą wersję?

en: Bundle ID
pl: ID zestawu

en: Administrative label
pl: Etykieta administracyjna

en: Author textfield
pl: Pole Autor

en: Overview of fields on all entity types.
pl: Przegląd pól we wszystkich typach obiektów.

en: Terminology
pl: Terminologia

en: Inline Form Errors
pl: Wbudowane Błędy Formularzy (Inline Form Errors)

en: Read-only
pl: Tylko do odczytu

en: Severity level
pl: Poziom ważności

en: Administer media
pl: Administracja mediami

en: View media
pl: Przeglądanie mediów

en: Remove block
pl: Usuń blok

en: all languages
pl: wszystkie języki

en: %module module installed.
pl: Moduł %module zainstalowany.

en: Administer text formats and filters
pl: Administracja formatami tekstu i filtrami

en: @type language detection
pl: Wykrywanie języka @type

en: Use the detected interface language.
pl: Używaj języka wykrytego interfejsu.

en: Convert to lowercase
pl: Zmień na małe litery

en: visible
pl: widoczny

en: Password settings
pl: Ustawienia hasła

en: Content moderation states
pl: Stany moderacji zawartości

en: Transitions
pl: Przejścia

en: The date the comment was most recently updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji komentarza.

en: Comment posted: %subject.
pl: Utworzono komentarz: %subject.

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
pl: To pole zostało wyłączone ponieważ użytkownik nie posiada wystarczających uprawnień do jego edycji.

en: The location of the file relative to Drupal root.
pl: Lokalizacja pliku względem głównego katalogu Drupala.

en: Translation update status
pl: Stan aktualizacji tłumaczeń

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
pl: Wybrany plik %filename nie mógł zostać wysłany. Dozwolone są jedynie następujące rozszerzenia: %extensions.

en: %field cannot contain any markup.
pl: pole %field nie może zawierać znaczników.

en: Media Library
pl: Biblioteka mediów

en: Add media
pl: Dodaj media

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
pl: Wpisany przedrostek tabel w bazie danych, %prefix, jest nieprawidłowy. Przedrostek tabel może zawierać jedynie znaki alfanumeryczne, kropki i podkreślenia.

en: Default settings file
pl: Domyślny plik konfiguracyjny

en: The default settings file does not exist.
pl: Domyślny plik konfiguracyjny nie istnieje.

en: Show row weights
pl: Pokaż wagi wierszy

en: Hide row weights
pl: Ukryj wagi wierszy

en: %name: the value may be no less than %min.
pl: %name: wartość nie może być mniejsza niż %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
pl: %name: wartość nie może być większa niż %max.

en: Custom display settings
pl: Ustawienia własnego formatu wyświetlania

en: Bytes
pl: Bajtów

en: Comment type
pl: Typ komentarza

en: None (original image)
pl: Brak (oryginalny obraz)

en: Reusable
pl: Wielokrotnego użytku

en: Latest version
pl: Ostatnia wersja

en: Edit translations
pl: Edycja tłumaczeń

en: Redirect path
pl: Ścieżka przekierowania

en: Never (manually)
pl: Nigdy (ręcznie)

en: Exit block region demonstration
pl: Zakończ prezentację regionów

en: Database log messages to keep
pl: Ilość przechowywanych wpisów w dzienniku

en: Recent log messages
pl: Ostatnie wpisy dziennika

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
pl: Sufiks jaki ma być dopisany za polem, na przykład 'kbps' lub 'pln'. Pozostawienie pustego pola oznacza brak sufiksu. Formę pojedynczą i mnogą należy oddzielić znakiem pionowej kreski ('złoty|złotych').

en: Thousand marker
pl: Separator tysięcy

en: Display prefix and suffix.
pl: Pokazuj przedrostek i przyrostek.

en: Display with prefix and suffix.
pl: Wyświetl z przedrostkiem i przyrostkiem.

en: - Select a value -
pl: - Wybierz wartość -

en: No field is displayed.
pl: Żadne pola nie są wyświetlane.

en: No field is hidden.
pl: Brak pól ukrytych.

en: Format settings:
pl: Ustawienia formatu:

en: Text formats are presented on content editing pages in the order defined on this page. The first format available to a user will be selected by default.
pl: Formaty tekstu są prezentowane w formularzu edycji zawartości w kolejności pokazanej niżej. Pierwszy format do którego użytkownik będzie uprawniony zostanie wybrany jako format domyślny.

en: Link image to
pl: Obrazek jest odnośnikiem do

en: Image style: @style
pl: Styl obrazków: @style

en: Linked to content
pl: Odnośnik do zawartości

en: Linked to file
pl: Odnośnik do pliku

en: Shown when hovering over the menu link.
pl: Pokazuj, gdy użytkownik umieści kursor nad odnośnikiem w menu.

en: Run cron every
pl: Czas między kolejnymi uruchomieniami demona cron

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Preset ID
pl: ID zestawu

en: Weight for @block block
pl: Waga bloku @block

en: Region for @block block
pl: Region bloku @block

en: Post comments
pl: Komentarze do wpisu

en: Skip comment approval
pl: Pomiń zatwierdzanie komentarzy

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
pl: Czy na pewno chcesz zablokować format tekstu %format?

en: Disabled text format %format.
pl: Zablokowano format tekstu %format.

en: Text Formats
pl: Formaty tekstów

en: Disable text format
pl: Wyłącz format tekstu

en: Reference for usage, configuration, and modules.
pl: Odnośnik do używania, konfiguracji i modułów

en: Changed date
pl: Data modyfikacji

en: Nothing
pl: Niczego

en: Update @title
pl: Aktualizuj @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
pl: Unikalna nazwa wewnętrzna. Może zawierać jedynie małe litery, cyfry i łączniki.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
pl: Nazwa wewnętrzna musi zawierać unikalne znaki.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
pl: Nazwa wewnętrzna może zawierać jedynie małe litery, liczby i dywizy.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
pl: Podana nazwa wewnętrzna jest już w użyciu. Musi być ona unikalna.

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: Weight for row @number
pl: Waga wiersza @number

en: Label display for @title
pl: Wyświetlanie etykiety pola @title

en: Formatter for @title
pl: Formater dla: @title

en: Parents for @title
pl: Nadrzędne dla @title

en: Weight for new file
pl: Waga nowego pliku

en: Choose a file
pl: Wybierz plik

en: Weight for new effect
pl: Waga efektu

en: Enable @title menu link
pl: Aktywacja odnośnika @title w menu

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
pl: Unikalna nazwa używana w celu skonstruowania adresu do zarządzania menu. Może zawierać jedynie małe litery, liczby i łączniki.

en: URL fallback
pl: Awaryjny URL

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
pl: Wykorzystanie dla URL już rozpoznanego języka jeśli żaden nie został znaleziony.

en: New object was not saved, no error provided
pl: Nowy obiekt nie został zapisany, brak błędów

en: The author's host name.
pl: Nazwa hosta autora komentarza.

en: The published status of a comment. (0 = Published, 1 = Not Published)
pl: Status publikacji komentarza. (0 = Opublikowany, 1 = Nieopublikowany)

en: The comment author's name.
pl: Nazwa autora komentarza.

en: Next steps
pl: Następne kroki

en: @driver_name settings
pl: ustawienia @driver_name

en: No fields are present yet.
pl: Nie istnieją jeszcze pola.

en: String settings
pl: Ustawienia łańcucha znaków

en: Use field label instead of the "On value" as label
pl: Użyj etykiety pola zamiast etykiety "Na wartości"

en: Object ID
pl: ID obiektu

en: The entity type.
pl: Typ encji.

en: Center left
pl: Lewy bok po środku

en: Center right
pl: Prawy bok po środku

en: Singular form
pl: Forma liczby pojedynczej

en: Date and time of when the comment was created.
pl: Data i czas utworzenia komentarza.

en: Date and time of when the comment was last updated.
pl: Data i czas ostatniej aktualizacji komentarza.

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
pl: Czy komentarz jest zaakceptowany (lub nadal w kolejce do moderacji).

en: Last comment CID
pl: CID ostatniego komentarza

en: Last Comment
pl: Ostatni komentarz

en: The extension of the file.
pl: Rozszerzenie pliku.

en: File Usage
pl: Użycie pliku

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
pl: Plik powiązany węzłem, zwykle umieszczony w jednym z pól tego węzła.

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
pl: Użytkownik powiązany z tym plikiem zazwyczaj ponieważ plik ten jest w polu tego użytkownika.

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
pl: Plik powiązany z tym użytkownikiem zazwyczaj ponieważ jest on w polu tego użytkownika.

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
pl: Komentarz powiązany z tym plikiem, zwykle gdy plik jest w polu tego komentarza.

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
pl: Plik powiązany z tym komentarzem, zwykle ponieważ jest on w polu tej odpowiedzi.

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
pl: Termin powiązany z tym plikiem zazwyczaj ponieważ ten plik jest w polu tego terminu.

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
pl: Plik powiązany z tym terminem zazwyczaj ponieważ jest on w polu tego terminu.

en: The module managing this file relationship.
pl: Moduł zarządzający powiązaniem tego pliku.

en: The type of entity that is related to the file.
pl: Typ obiektu, który jest powiązany z tym plikiem.

en: The number of times the file is used by this entity.
pl: Ile razy ten plik jest użyty przez ten obiekt.

en: files
pl: pliki

en: Not specified
pl: Nieokreślone

en: Underscore (_)
pl: Podkreślnik (_)

[ctx: ampm]
en: am
pl: AM

[ctx: ampm]
en: pm
pl: PM

en: Convert line breaks into HTML
pl: Konwertuj znaki łamania linii do HTML

en: RSS enclosure
pl: Klauzura RSS

en: Paste your configuration here
pl: Wklej tutaj swoją konfigurację

en: Import configuration
pl: Importuj konfigurację

en: Default view mode
pl: Domyślny tryb wyświetlania

en: URL to image
pl: Adres URL obrazu

en: Recipient ID
pl: ID odbiorcy

en: Language selection
pl: Wybór języka

en: Delete all translations
pl: Usuń wszystkie tłumaczenia

en: Manage layout
pl: Zarządzaj szablonem

en: text formats
pl: formaty tekstu

en: Default moderation state
pl: Domyślny stan moderacji

en: Save layout
pl: Zapisz szablon

en: All Day
pl: Cały dzień

en: Upscale
pl: Skalowanie w górę

en: Logo settings
pl: Ustawienia logo

en: Delete field.
pl: Usuń pole.

[ctx: Sort order]
en: Numerical
pl: Wartość numeryczna w kontekście: Kolejność sortowania

en: Show a marker if the content is new or updated.
pl: Pokaż znacznik jeżeli zawartość jest nowa lub zaktualizowana.

en: Show only content that is new or updated.
pl: Pokaż tylko nowe i zaktualizowane zawartości.

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
pl: Zawartość powiązana z tym plikiem zazwyczaj ponieważ plik jest w polu tej zawartości.

en: Enable to override this field's links.
pl: Włączenie pozwala nadpisywać odnośniki w tym widoku.

en: View any unpublished content
pl: Przeglądanie nieopublikowanej zawartości

en: Relative default value
pl: Domyślna wartość względna

en: Headings
pl: Nagłówki

en: The comment UUID.
pl: UUID komentarza.

en: The file UUID.
pl: UUID pliku.

en: Field item
pl: Element pola

en: Administer block types
pl: Zarządzaj typami bloków

en: Add block type
pl: Dodaj rodzaj bloku

en: Delete translation
pl: Usuń tłumaczenie

en: Changes to the style have been saved.
pl: Zmiany dla tego stylu zostały zapisane.

en: Media query
pl: Media zapytanie

en: Create media
pl: Dodaj media

en: User who uploaded
pl: Użytkownik, który zaktualizował

en: @entity using @field
pl: Encja @entity używająca pola @field

en: The block could not be saved.
pl: Blok nie mógł zostać zapisany.

en: Datetime
pl: Data i godzina

en: Datetime range
pl: Zakres daty i godziny

en: Link attributes
pl: Atrybuty odnośnika

en: Layout ID
pl: ID układu

en: Change order
pl: Zmień kolejność

en: Unique watchdog event ID.
pl: Unikalny ID wydarzenia watchdog.

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
pl: Poziom ważności wydarzenia; w przedziale od 0 (Pilny) do 7 (Debuguj).

en: Réunion
pl: Reunion

en: Manage view modes
pl: Zarządzaj trybami wyświetlania

en: The layout has been saved.
pl: Szablon został zapisany.

en: JavaScript settings
pl: Ustawienia JavaScript

en: An autocomplete text field.
pl: Pole tekstowe z auto-uzupełnianiem.

en: Display the label of the referenced entities.
pl: Wyświetl etykietę wskazywanej encji

en: Rendered entity
pl: Wyrenderowana encja

en: Link label to the referenced entity
pl: Stwórz odnośnik z etykiety do wskazywanej encji

en: Link to the referenced entity
pl: Odnośnik do wskazywanej encji

en: Rendered as @mode
pl: Wygenerowano jako @mode

en: Language types
pl: Typy języków

en: Add view mode
pl: Dodaj tryb widoku

en: Edit view mode
pl: Edytuj tryb widoku

en: Filter HTML
pl: Filtr HTML

en: Configuration Manager
pl: Menedżer Konfiguracji (Configuration Manager)

en: Default date
pl: Data domyślna

en: Default end date
pl: Domyślna data końcowa

en: Time increments
pl: Przyrosty czasu

en: Date value
pl: Wartość daty

en: Text of the auto-reply message.
pl: Tekst automatycznej odpowiedzi.

en: Entity reference
pl: Referencja do encji

en: @name field is required.
pl: Pole @name jest wymagane.

en: Fields pending deletion
pl: Pola oczekujące na usunięcie

en: Section @section
pl: Sekcja @section

en: No translatable fields
pl: Nieprzetłumaczalne pole

en: Translations of %label
pl: Tłumaczenie %label

en: This translation is published
pl: To tłumaczenie jest opublikowane

en: Are you sure you want to delete the @language translation of %label?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz z %label usunąć tłumaczenie w języku @language?

en: Translate any entity
pl: Tłumaczenie dowolnej encji

en: Database settings
pl: Ustawienia bazy danych

en: Entity types
pl: Typy encji

en: Change handler
pl: Zmień obsługę

en: Autocomplete (Tags style)
pl: Auto-uzupełnianie (styl Etykietowania)

en: Restrict images to this site
pl: Ogranicz obrazki do tej witryny

en: Disallows usage of &lt;img&gt; tag sources that are not hosted on this site by replacing them with a placeholder image.
pl: Nie zezwalaj na używanie tagu &lt;img&gt; dla źródeł, które nie znajdują się w tej witrynie zastępując je obrazkiem zastępczym.

en: Maximum dimensions
pl: Maksymalne wymiary

en: banned IP addresses
pl: Zablokowane adresy IP

en: The IP address %ip has been banned.
pl: Address %ip został zablokowany.

en: Checked
pl: Sprawdzone

en: The field name.
pl: Nazwa pola

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
pl: Sygnalizator pracy nie pokazuje postępu zadania, ale zajmuje mniej miejsca. Pasek postępu jest pomocny przy monitorowaniu wysyłania dużych plików.

en: Manage form display
pl: Zarządzaj wyświetlaniem formularza

en: View modes
pl: Tryby wyświetlania

en: Resource type
pl: Typ zasobu

en: <em>Alt</em> field required
pl: Wymagane pole <em>Alt</em>

en: <em>Title</em> field required
pl: Pole <em>Tytuł</em> wymagane

en: Media type
pl: Typ mediów

en: Provide a simple link to approve the comment.
pl: Dostarcza prosty odnośnik do zatwierdzenia komentarza.

en: Author uid
pl: ID autora

en: Relate each @entity with a @field set to the file.
pl: Powiąż każdą @entity ze zbiorem @field do pliku.

en: Relate each @entity with a @field set to the image.
pl: Powiąż każdą @entity ze zbiorem @field to obrazu.

en: Logo path
pl: Ścieżka logo

en: View own unpublished media
pl: Przeglądaj własne nieopublikowane media

en: Apostrophe
pl: Apostrof

en: Date in the form of CCYYMMDD.
pl: Data w formacie WWRRMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
pl: Data w formacie RRRRMM.

en: Date in the form of YYYY.
pl: Data w formacie RRRR.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
pl: Data w formacie MM (01-12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
pl: Data w formacie DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
pl: Data w formacie TT (01 - 53).

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
pl: Jeżeli potrzebujesz więcej pól niż uid dodaj powiązanie do comment: author.

en: Last comment uid
pl: UID ostatniego komentarza

en: @label has been removed.
pl: @label została usunięta.

en: @count day | @count days
pl[0]: @count dzień
pl[1]: @count dni

en: Other…
pl: Inne..

en: The selected selection handler is broken.
pl: Wybrana obsługa wyboru jest zepsuta.

en: Hide description
pl: Ukryj opis

en: Fields to be included as contextual links.
pl: Pola, które należy uwzględnić jako odnośniki kontekstowe.

en: Include destination
pl: Uwzględnij miejsce docelowe

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the contextual action.
pl: Uwzględnij parametr "destination" w odsyłaczu, aby przenieść użytkownika z powrotem do widoku początkowego po zakończeniu działania kontekstowego.

en: Contextual Links
pl: Odnośniki kontekstowe

en: Display fields in a contextual links menu.
pl: Wyświetlaj pola w menu odnośników kontekstowych.

en: Upload directory
pl: Katalog docelowy wysyłanych plików

en: The file %file could not be saved because the upload did not complete.
pl: Plik %file nie mógł zostać zapisany ponieważ wysyłanie nie zostało ukończone.

en: Select media
pl: Wybierz media

en: Remove media
pl: Usuń media

en: Third party settings
pl: Ustawienia obce

en: Date/time format
pl: Format daty i godziny

en: Enable translation
pl: Włącz tłumaczenia

en: Default translation
pl: Domyślne tłumaczenie

en: Learn More
pl: Dowiedz się więcej

en: This field supports tokens.
pl: To pole wykorzystuje wzorce.

en: Export options
pl: Opcje eksportu

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
pl: Unikalna nazwa systemowa zawierająca litery, cyfry i znaki podkreślenia.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
pl: Jeśli nie zostanie wysłany żaden plik graficzny, ten obrazek zostanie wyświetlony nadpisując standardowy obrazek tego pola.

en: No blocked IP addresses available.
pl: Brak zablokowanych adresów IP.

en: The menu name. All links with the same menu name (such as 'navigation') are part of the same menu.
pl: Nazwa menu. Wszystkie odnośnika z tą samą nazwą menu (taką jak 'nawigacja') są częścią tego samego menu.

en: The menu link ID (mlid) is the integer primary key.
pl: ID odnośnika menu (mlid) jest numerycznym kluczem podstawowym.

en: The parent link ID (plid) is the mlid of the link above in the hierarchy, or zero if the link is at the top level in its menu.
pl: ID (plid) nadrzędnego odnośnika jest identyfikatorem mlid odnośnika znajdującego się o jeden poziom wyżej w hierarchii lub ma wartość zero jeśli odnośnik jest na najwyższym poziomie jego menu.

en: The Drupal path or external path this link points to.
pl: Ścieżka Drupala lub ścieżka zewnętrzna, do której prowadzi ten odnośnik.

en: For links corresponding to a Drupal path (external = 0), this connects the link to a {menu_router}.path for joins.
pl: Dla odnośników będących ekwiwalentem ścieżki Drupala (external = 0), wiąże odnośnik z {menu_router}.path dla operacji złączeń.

en: The text displayed for the link, which may be modified by a title callback stored in {menu_router}.
pl: Treść wyświetlanego odnośnika, która może być zmieniona za pomocą zapisanego w {menu router} wywołania zwrotnego dla tytułu.

en: The name of the module that generated this link.
pl: Nazwa modułu, który wygenerował odnośnik.

en: A flag to indicate if the link points to a full URL starting with a protocol, like http:// (1 = external, 0 = internal).
pl: Znacznik informujący o tym, czy adres URL odnośnika rozpoczyna się od nazwy protokołu, takiego jak http:// (1 = zewnętrzny, 0 = wewnętrzny).

en: Flag indicating whether any links have this link as a parent (1 = children exist, 0 = no children).
pl: Znacznik informujący o tym czy ten odnośnik jest nadrzędny w stosunku do jakiegokolwiek innego odnośnika (1 = istnieje podrzędny, 0 = brak podrzędnych).

en: Flag for whether this link should be rendered as expanded in menus - expanded links always have their child links displayed, instead of only when the link is in the active trail (1 = expanded, 0 = not expanded)
pl: Znacznik informujący o tym, czy odnośnik powinien być wyświetlany w menu jako rozwinięty - rozwinięte odnośniki zawsze wyświetlają odnośniki podrzędne, zamiast wyświetlania ich tylko w sytuacji gdy odnośnik znajduje się w aktywnej ścieżce (1 = rozwinięty, 0 = nierozwinięty)

en: Link weight among links in the same menu at the same depth.
pl: Waga odnośnika w grupie odnośników tego samego menu na tej samej głębokości.

en: The depth relative to the top level. A link with plid == 0 will have depth == 1.
pl: Głębokość względem najwyższego poziomu. Odnośnik o identyfikatorze plid == 0 będzie miał wartość depth == 1.

en: A flag to indicate that the user has manually created or edited the link (1 = customized, 0 = not customized).
pl: Znacznik informujący o tym, czy odnośnik został ręcznie dostosowany lub edytowany przez użytkownika (1 = dostosowany, 0 = standardowy).

en: The first mlid in the materialized path. If N = depth, then pN must equal the mlid. If depth > 1 then p(N-1) must equal the plid. All pX where X > depth must equal zero. The columns p1 .. p9 are also called the parents.
pl: Pierwszy mlid w zmaterializowanej ścieżce.  Jeśli N = głębokość to pN musi być równe mlid. Jeśli głębokość > 1 to p(N-1) musi być równe plid. Wszystkie pX dla X > głębokość muszą być równe zeru. Kolumny p1 .. p9 nazywa się także nadrzędnymi.

en: The second mlid in the materialized path. See p1.
pl: Drugi mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The third mlid in the materialized path. See p1.
pl: Trzeci mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The fourth mlid in the materialized path. See p1.
pl: Czwarty mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The fifth mlid in the materialized path. See p1.
pl: Piąty mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The sixth mlid in the materialized path. See p1.
pl: Szósty mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The seventh mlid in the materialized path. See p1.
pl: Siódmy mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The eighth mlid in the materialized path. See p1.
pl: Ósmy mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The ninth mlid in the materialized path. See p1.
pl: Dziewiąty mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: Flag that indicates that this link was generated during the update from Drupal 5.
pl: Znacznik informujący o tym, że odnośnik został utworzony w trakcie aktualizacji z Drupala 5.

en: blocks
pl: bloki

en: Comment Statistics
pl: Statystyki komentarzy

en: Resource title
pl: Tytuł zasobu

en: Translation for @language
pl: Tłumaczenie na @language

en: File status
pl: Status pliku

en: Needs to be updated
pl: Należy zaktualizować

en: Does not need to be updated
pl: Nie musi być aktualizowane

en: Edit comment @subject
pl: Edytuj komentarz @subject

en: Only this translation is published. You must publish at least one more translation to unpublish this one.
pl: Tylko to jedno tłumaczenie jest opublikowane. Należy opublikować co najmniej jeszcze jedno tłumaczenie aby można było zakończyć jego publikację.

en: The ID of the entity that is related to the file.
pl: ID encji powiązanej z plikiem.

en: File storage
pl: Przechowywanie pliku

en: Entity label
pl: Etykieta encji

en: The URL %url is not valid.
pl: Adres URL %url jest nieprawidłowy.

en: Maximum image dimensions
pl: Maksymalna rozdzielczość obrazków

en: Layout options
pl: Opcje układu

en: Revision user
pl: Użytkownik wersji

en: Unknown (@langcode)
pl: Nieznany (@langcode)

en: The file %file could not be saved because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
pl: Plik %file nie mógł zostać zapisany ponieważ przekracza %maxsize, maksymalny dozwolony rozmiar wysyłanych plików.

en: %name field is not in the right format.
pl: Format pola %name jest nieprawidłowy.

en: %name is not a valid number.
pl: Wartość elementu %name nie jest prawidłowym numerem.

en: %name must be a valid color.
pl: %name musi być prawidłowym kolorem.

en: Theme hook %hook not found.
pl: Nie znaleziono funkcji %hook dla skórki.

en: Boolean value
pl: Wartość logiczna

en: The referenced entity
pl: Wskazywana encja

en: Integer value
pl: Liczba całkowita

en: Language object
pl: Obiekt języka

en: Text value
pl: Wartość tekstowa

en: Show all columns
pl: Pokaż wszystkie kolumny

en: List additional actions
pl: Pokaż dodatkowe kolumny

en: This IP address is already banned.
pl: Ten adres IP jest już zablokowany.

en: You may not ban your own IP address.
pl: Nie będziesz blokował adresu swego albowiem uznają cię za durnego!

en: Banning IP addresses
pl: Blokowanie adresów IP

en: IP addresses listed here are banned from your site. Banned addresses are completely forbidden from accessing the site and instead see a brief message explaining the situation.
pl: Lista adresów IP, które mają zakaz wstępu na witrynę. Osoby łączące się z tych adresów zamiast witryny zobaczą krótki komunikat wyjaśniający sytuację.

en: Ban IP addresses
pl: Zablokuj adres IP

en: IP address bans
pl: Blokady adresów IP

en: Language type
pl: Typ języka

en: Database Logging
pl: Dziennik zapisywany w bazie danych

en: Trim link text length
pl: Długość przyciętej treści odnośnika

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
pl: Pozostaw to pole puste aby długość treści odnośnika była nieograniczona.

en: URL only
pl: Tylko adres URL

en: Show URL as plain text
pl: Pokaż adres URL jako czysty tekst

en: Add rel="nofollow" to links
pl: Dodaj rel="nofollow" do odnośników

en: Link text trimmed to @limit characters
pl: Przycięto treść odnośnika do @limit znaków

en: Link text not trimmed
pl: Nie przycięto treści odnośnika

en: Show URL only as plain-text
pl: Pokazuj tylko adres URL jako czysty tekst

en: Show URL only
pl: Pokazuj tylko adres URL

en: Add rel="@rel"
pl: Dodaj rel="@rel"

en: Thin space
pl: Mały odstęp

en: Did not delete temporary file "%path" during garbage collection because it is in use by the following modules: %modules.
pl: Nie należy usuwać tymczasowego pliku "%path" w trakcie usuwania niepotrzebnych plików ponieważ jest on używany przez następujące moduły: %modules.

en: Edit style %name
pl: Edytuj styl %name

en: Error generating image, missing source file.
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia obrazu - brakujący plik źródłowy.

en: Set @title as default
pl: Ustaw @title jako domyślny

en: Custom language...
pl: Własny język...

en: Fill in the language details and save the language with <em>Add custom language</em>.
pl: Uzupełnij dane języka i zapisz go za pomocą <em>Dodaj własny język</em>

en: The language %language (%langcode) already exists.
pl: Język %language (%langcode) już istnieje.

en: Use the <em>Add language</em> button to save a predefined language.
pl: Użyj przycisku <em>Dodaj język</em> aby zapisać wstępnie zdefiniowany język.

en: The language %language has been created and can now be used.
pl: Język %language został utworzony i może być teraz używany.

en: The %language (%langcode) language has been removed.
pl: Język %language (%langcode) został usunięty.

en: Path prefix configuration
pl: Konfiguracja prefiksu ścieżki

en: Domain configuration
pl: Konfiguracja domeny

en: %language (%langcode) path prefix (Default language)
pl: Prefiks ścieżki języka %language (%langcode) (Język domyślny)

en: %language (%langcode) path prefix
pl: Prefiks ścieżki języka %language (%langcode)

en: %language (%langcode) domain
pl: Domena języka %language (%langcode)

en: The prefix may not contain a slash.
pl: Prefiks nie może zawierać ukośnika.

en: The prefix for %language, %value, is not unique.
pl: Prefiks dla języka %language, %value nie jest unikalny.

en: The domain for %language, %value, is not unique.
pl: Domena języka %language, %value, nie jest unikalna.

en: Existing languages
pl: Dostępne języki

en: Add a new mapping
pl: Dodaj nowe mapowanie

en: Browser language code
pl: Kod języka przeglądarki

en: Browser language codes must be unique.
pl: Kody języków przeglądarki muszą być unikalne.

en: Browser language codes can only contain lowercase letters and a hyphen(-).
pl: Kody języków przeglądarki mogą składać się jedynie z małych liter i dywizu (-).

en: Are you sure you want to delete %browser_langcode?
pl: Czy na pewno usunąć %browser_langcode?

en: Add a language to be supported by your site. If your desired language is not available, pick <em>Custom language...</em> at the end and provide a language code and other details manually.
pl: Dodaj język, który ma być obsługiwany przez witrynę. Jeśli wymagany język nie jest dostępny, wybierz <em>Własny język...</em> na końcu listy a następnie wprowadź kod i inne dane języka.

en: Language from the URL (Path prefix or domain).
pl: Język z adresu URL (prefiks ścieżki lub domena)

en: Language from a request/session parameter.
pl: Język z parametru żądania/sesji.

en: Language from the browser's language settings.
pl: Język z ustawień językowych przeglądarki.

en: The %language (%langcode) language has been created.
pl: Język %language (%langcode) został utworzony.

en: The %language (%langcode) language has been updated.
pl: Język %language (%langcode) został uaktualniony.

en: Browser language detection configuration
pl: Konfiguracja wykrywania języka przeglądarki

en: A Gettext Portable Object file.
pl: Plik formatu Gettext Portable Object.

en: Treat imported strings as custom translations
pl: Potraktuj zaimportowane łańcuchy znaków jak tłumaczenia własne

en: Overwrite non-customized translations
pl: Nadpisz tłumaczenia z wyjątkiem własnych

en: Overwrite existing customized translations
pl: Nadpisz istniejące tłumaczenia własne

en: No language available. The export will only contain source strings.
pl: Brak języka. Eksport będzie zawierał wyłącznie źródłowe łańcuchy znaków.

en: Source text only, no translations
pl: Tylko tekst źródłowy, bez tłumaczeń

en: Include non-customized translations
pl: Dołącz tłumaczenia z wyjątkiem własnych

en: Include customized translations
pl: Dołącz tłumaczenia własne

en: Include untranslated text
pl: Dołącz nieprzetłumaczony tekst

en: @count disallowed HTML string(s) in files: @files.
pl: @count niedozwolonych wyrażeń HTML w plikach: @files.

en: Translation type
pl: Typ tłumaczenia

en: Non-customized translation
pl: Tłumaczenia z wyjątkiem własnych

en: Customized translation
pl: Tłumaczenia własne

en: The strings have been saved.
pl: Łańcuchy znaków zostały zapisane.

en: In Context
pl: W kontekście

en: First plural form | @count. plural form
pl[0]: Pierwsza forma liczby mnogiej
pl[1]: @count. forma liczby mnogiej
pl[2]: @count. form liczby mnogiej

en: Interface translation
pl: Tłumaczenie interfejsu

en: not applicable
pl: nie dotyczy

en: Enable interface translation to English
pl: Włącz tłumaczenie interfejsu na język angielski

en: Interface translations directory
pl: Katalog tłumaczeń interfejsu

en: Removed JavaScript translation file for the language %language because no translations currently exist for that language.
pl: Plik tłumaczenia skryptu JavaScript na język %language został usunięty z powodu braku aktualnych tłumaczeń na ten język.

en: User interface translation
pl: Tłumaczenie interfejsu użytkownika

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
pl: W trakcie importu pominięto łańcuch znaków "%string" z powodu niedozwolonego lub błędnie sformatowanego kodu HTML.

en: logged in users only
pl: tylko zalogowani użytkownicy

en: Author's preferred language
pl: Preferowany język autora

en: Briefly describe the changes you have made.
pl: Zwięźle opisz dokonane przez siebie zmiany.

en: Use the default shortcut icon supplied by the theme
pl: Użyj domyślnej ikonu skrótu dostarczonej przez skórkę

en: A language object.
pl: Obiekt języka.

en: All kind of entities, e.g. nodes, comments or users.
pl: Rodzaj encji np. węzły, komentarze lub użytkownicy.

en: An entity field referencing a language.
pl: Pole encji z odniesieniem do języka.

en: Translation is not supported if language is always one of: @locked_languages
pl: Brak obsługi tłumaczeń na następujące języki: @locked_languages

en: HTTP request to @url failed with error: @error.
pl: Żądanie HTTP dla @url nie powiodło się: @error.

en: Site's default language (@lang_name)
pl: Domyślny język strony (@lang_name)

en: Selected language
pl: Wybrany język

en: Breakpoints can be organized into groups. Modules and themes should use groups to separate out breakpoints that are meant to be used for different purposes, such as breakpoints for layouts or breakpoints for image sizing.
pl: Breakpointy można organizować w grupy. Moduły i skórki powinny wykorzystywać grupy do oddzielenia breakpointów używanych do różnych celów, np. breakpointy dla układów stron lub breakpointy dla skalowania obrazów.

en: Parent permalink
pl: Odnośnik bezpośredni do rodzica

en: Save and manage fields
pl: Zapisz i zarządzaj polami

en: Image removed.
pl: Usunięto obraz.

en: This image has been removed. For security reasons, only images from the local domain are allowed.
pl: Ten obraz został usunięty. Ze względów bezpieczeństwa dozwolone są tylko obrazy z lokalnej domeny.

en: Only images hosted on this site may be used in &lt;img&gt; tags.
pl: W znacznikach &lt;img&gt; mogą być używane wyłącznie obrazy przechowywane w tej witrynie.

en: An error occurred trying to check available interface translation updates.
pl: Wystąpił błąd w trakcie próby sprawdzania dostępności nowych tłumaczeń interfejsu.

en: Checked available interface translation updates for one project. | Checked available interface translation updates for @count projects.
pl[0]: Sprawdzono dostępne aktualizacje tłumaczenia interfejsu dla jednego projektu.
pl[1]: Sprawdzono dostępne aktualizacje tłumaczenia interfejsu dla @count projektów.
pl[2]: Sprawdzono dostępne aktualizacje tłumaczenia interfejsu dla @count projektów.

en: Available translation updates
pl: Dostępne aktualizacje tłumaczeń

en: Get a status report about available interface translations for your installed modules and themes.
pl: Pobierz raport o statusie dostępnych tłumaczeń interfejsu dla zainstalowanych modułów i skórek.

en: Delete own files
pl: Usuń własne pliki

en: Additional resources
pl: Dodatkowe zasoby

en: The translation authoring username %name does not exist.
pl: Tłumaczenie autorstwa użytkownika %name nie istnieje.

en: You have to specify a valid translation authoring date.
pl: Należy podać poprawną datę tłumaczenia.

en: Are you sure you want to unblock %ip?
pl: Czy na pewno odblokować %ip?

en: Import all
pl: Importuj wszystko

en: Another request may be synchronizing configuration already.
pl: Konfiguracja może być już w trakcie synchronizacji w efekcie obsługi innego zgłoszenia.

en: The configuration was imported successfully.
pl: Import konfiguracji zakończony sukcesem.

en: @count new | @count new
pl[0]: @count nowa
pl[1]: @count nowe
pl[2]: @count nowych

en: @count changed | @count changed
pl[0]: @count zmieniona
pl[1]: @count zmienione
pl[2]: @count zmienionych

en: @count removed | @count removed
pl[0]: @count usunięta
pl[1]: @count usunięte
pl[2]: @count usuniętych

en: Synchronize configuration
pl: Synchronizuj konfigurację

en: Flag other translations as outdated
pl: Oznacz pozostałe tłumaczenia jako nieaktualne

en: Do not flag other translations as outdated
pl: Nie oznaczaj pozostałych tłumaczeń jako nieaktualnych

en: Breakpoint group
pl: Grupa breakpoint

en: Displayed as %date_format
pl: Wyświetlana jako %date_format

en: Enabling translation
pl: Włączanie tłumaczeń

en: Create %language translation of %title
pl: Utwórz tłumaczenie %title na język %language

en: Source language: @language
pl: Język źródłowy: @language

en: If you made a significant change, which means the other translations should be updated, you can flag all translations of this content as outdated. This will not change any other property of them, like whether they are published or not.
pl: Jeśli dokonano istotnej zmiany, co oznacza że inne tłumaczenia powinny być uaktualnione, można oznaczyć wszystkie tłumaczenia tej zawartości jako nieaktualne. Nie spowoduje to zmiany innych własności takich jak status publikacji.

en: When this option is checked, this translation needs to be updated. Uncheck when the translation is up to date again.
pl: Kiedy ta opcja jest zaznaczona konieczna jest aktualizacja tego tłumaczenia. Usuń zaznaczenie gdy tłumaczenie jest ponownie aktualne.

en: Source language set to: %language
pl: Język źródłowy ustawiony na: %language

en: This will delete all the translations of %label.
pl: Spowoduje to usunięcie wszystkich tłumaczeń %label.

en: View differences
pl: Przegląd różnic

en: Menu language
pl: Język menu

en: Block types
pl: Typy bloków

en: media item
pl: element mediów

en: media items
pl: elementy mediów

en: Replacement character
pl: Znak zamiennika

en: No item selected.
pl: Nie wybrano żadnego elementu.

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć @entity-type %label?

en: The @entity-type %label has been deleted.
pl: @entity-type %label zostało usunięte.

en: Edit %label
pl: Edytuj %label

en: Add @bundle
pl: Dodaj @bundle

en: Reference type
pl: Typ wskazania

en: South Sudan
pl: Południowy Sudan

en: Custom output for TRUE
pl: Własna wartość wyjściowa dla PRAWDY

en: Custom output for FALSE
pl: Własna wartość wyjściowa dla FAŁSZU

en: Place block
pl: Umieść blok

en: Place a block
pl: Umieść blok

en: Port number
pl: Numer portu

en: Field map
pl: Mapa pola

en: Update form
pl: Aktualizuj formularz

en: File added
pl: Plik został dodany

en: File removed
pl: Plik został usunięty

en: Translate configuration
pl: Tłumaczenie konfiguracji

en: Translations directory
pl: Katalog tłumaczeń

en: The translations directory does not exist.
pl: Katalog tłumaczeń nie istnieje

en: The translations directory is not readable.
pl: Brak uprawnień odczytu katalogu tłumaczeń.

en: The translations directory is not writable.
pl: Brak uprawnień zapisu do katalogu tłumaczeń.

en: The translations directory is writable.
pl: Zapis w katalogu tłumaczeń jest możliwy.

en: The translation server is offline.
pl: Serwer tłumaczeń jest niedostępny.

en: The translation server is online.
pl: Serwer tłumaczeń jest dostępny.

en: The %language translation is not available.
pl: Tłumaczenie na język %language nie jest dostępne.

en: The %language translation is available.
pl: Tłumaczenie na język %language jest dostępne.

en: The %language translation could not be downloaded.
pl: Tłumaczenie na język %language nie mogło zostać pobrane.

en: Not blank
pl: Niepusty

en: You have unsaved changes.
pl: Masz niezapisane zmiany

en: @type %info has been created.
pl: Utworzono @type %info.

en: @type %info has been updated.
pl: Zaktualizowano @type %info.

en: @type: added %info.
pl: @type: dodano %info.

en: @type: updated %info.
pl: @type: zaktualizowano %info.

en: The revision ID.
pl: ID wersji

en: The comment language code.
pl: Kod języka komentarza.

en: The block type.
pl: Typ bloku.

en: Create a new revision by default for this block type.
pl: Domyślnie utwórz nową wersję dla tego typu bloku.

en: Output the block in this view mode.
pl: Wyświetl blok w tym trybie widoku.

en: Select the region where this block should be displayed.
pl: Wybierz region, w którym powinien być wyświetlony ten blok.

en: Toolbar configuration
pl: Konfiguracja paska narzędziowego

en: No styles configured
pl: Nie skonfigurowano stylów

en: You must configure the selected text editor.
pl: Należy skonfigurować wybrany edytor tekstu.

en: Approved status
pl: Status zatwierdzonego

en: Approved comment status
pl: Status komentarza zatwierdzonego

en: Link to approve comment
pl: Link do zatwierdzenia komentarza

en: Link to reply-to comment
pl: Link do komentarza odpowiedzi

en: The parent comment ID if this is a reply to a comment.
pl: ID nadrzędnego komentarza, jeżeli to jest odpowiedź do komentarza.

en: The user ID of the comment author.
pl: ID użytkownika, który jest autorem komentarza.

en: The comment author's home page address.
pl: Adres strony autora komentarza.

en: The comment author's hostname.
pl: Hostname autora komentarza.

en: The time that the comment was created.
pl: Czas utworzenia komentarza.

en: The time that the comment was last edited.
pl: Czas ostatniej edycji komentarza.

en: Thread place
pl: Miejsce wątku

en: The alphadecimal representation of the comment's place in a thread, consisting of a base 36 string prefixed by an integer indicating its length.
pl: Alfanumeryczna reprezentacja miejsca komentarza w wątku, składająca się z 36 znaków z przedrostkiem wskazującym jego długość.

en: View changes of @config_file
pl: Przegląd zmian w @config_file

en: Send copy to sender
pl: Wyślij kopię do nadawcy

en: Contact module form element.
pl: Element formularza modułu Contact.

en: Selected user
pl: Wybrany użytkownik

en: The sender's name
pl: Nazwa nadawcy

en: The name of the person that is sending the contact message.
pl: Nazwa osoby wysyłającej wiadomość kontaktową.

en: Whether to send a copy of the message to the sender.
pl: Czy wysłać kopię wiadomości do nadawcy.

en: The ID of the recipient user for personal contact messages.
pl: Identyfikator odbiorcy używany w wiadomościach kontaktowych.

en: @action @title configuration options
pl: Opcje konfiguracji - @action @title

en: Press the esc key to exit.
pl: Naciśnij ESC, aby wyjść.

en: Choose the type of date to create.
pl: Wybierz typ tworzonej daty.

en: Date only
pl: Tylko data

en: Set a default value for this date.
pl: Ustaw wartość domyślną tej daty

en: AM/PM
pl: Przed/Po południu

en: The %field date is required.
pl: Pole %field jest wymagane.

en: The %field date is invalid.
pl: Data pola %field jest niepoprawna.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
pl: Wybierz format wyświetlania daty. Pamiętaj aby ustawić odpowiedni format pola tzn. pomiń czas w polu, które ma tylko datę.

en: Date part order
pl: Kolejność elementów daty

en: Month/Day/Year
pl: Miesiąc/Dzień/Rok

en: Day/Month/Year
pl: Dzień/Miesiąc/Rok

en: Year/Month/Day
pl: Rok/Miesiąc/Dzień

en: Time type
pl: Typ czasu

en: 24 hour time
pl: Czas 24 godzinny

en: 12 hour time
pl: Czas 12 godzinny

en: Text editor
pl: Edytor tekstu

en: This option is disabled because no modules that provide a text editor are currently enabled.
pl: Ta opcja jest wyłączona ze względu na brak włączonych modułów, który udostępniają edytor tekstowy.

en: Text formats and editors
pl: Formaty tekstu i edytory

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Type of item to reference
pl: Typ elementu, który ma mieć referencję

en: Reference method
pl: Sposób referencji

en: @entity_type selection
pl: @entity_type wybór

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
pl: Wybierz metodę automatycznego dokańczania sugestii. Zauważ, że <em>Zawiera</em> w wypadku witryn zawierających tysiące encji może spowodować pogorszenie wydajności.

en: %entity_label: Administer fields
pl: %entity_label: administracja polami

en: %entity_label: Administer display
pl: %entity_label: administracja wyświetlaniem

en: Allowed number of values
pl: Dozwolona liczba wartości

en: Number of values is required.
pl: Określenie liczby możliwych wartości jest wymagane

en: Field %field can only hold @max values but there were @count uploaded. The following files have been omitted as a result: %list.
pl: Pole %field może przechowywać tylko @max wartości a zostało wysłanych @count. W rezultacie, następujące pliki zostały pominięte: %list.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
pl: Do tego pola można wysłać nieograniczoną liczbę plików.

en: The file ID.
pl: ID pliku

en: The file language code.
pl: Kod języka pliku.

en: The user ID of the file.
pl: ID użytkownika pliku.

en: Name of the file with no path components.
pl: Nazwa pliku nie zawierająca elementów ścieżki.

en: The URI to access the file (either local or remote).
pl: Adres URI umożliwiający dostępu do pliku (lokalnie lub zdalnie)

en: This format is shown when no other formats are available
pl: Ten format jest wyświetlany, gdy nie są dostępne inne formaty

en: Source image at %source_image_path not found while trying to generate derivative image at %derivative_path.
pl: Nie znaleziono obrazu źródłowego w lokalizacji %source_image_path przez co nie udało się utworzyć obrazu wynikowego w lokalizacji %derivative_path.

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
pl: Alternatywny tekst obrazu używany jako atrybut 'alt' obrazu.

en: Image title text, for the image's 'title' attribute.
pl: Tytuł obrazu używany jako atrybut 'title' obrazu.

en: The width of the image in pixels.
pl: Szerokość obrazu w pikselach.

en: The height of the image in pixels.
pl: Wysokość obrazu w pikselach.

en: Custom language settings
pl: Ustawienia własnego języka

en: Settings successfully updated.
pl: Pomyślnie uaktualniono ustawienia.

en: Change language settings for <em>content types</em>, <em>taxonomy vocabularies</em>, <em>user profiles</em>, or any other supported element on your site. By default, language settings hide the language selector and the language is the site's default language.
pl: Zmień ustawienia językowe dla <em>rodzajów zawartości</em>, <em>słowników taksonomii</em>, <em>profili użytkowników</em> lub innego, obsługiwanego elementu witryny. Możliwość wyboru języka jest domyślnie ukryta a używanym językiem jest domyślny język witryny.

en: Show language selector on create and edit pages
pl: Pokaż wybór języka na stronach edycji i tworzenia

en: Content language settings
pl: Ustawienia języka dla treści

en: Select languages to enforce. If none are selected, all languages will be allowed.
pl: Wybierz języki, które należy uwzględnić. Jeśli żaden nie będzie wybrany, wszystkie języki będą dozwolone.

en: The language is not @languages.
pl: Język to nie @languages.

en: The language is @languages.
pl: Język to @languages.

en: Allow link text
pl: Zezwól na treść odnośnika

en: Placeholder for URL
pl: Zaślepka adresu URL

en: Placeholder for link text
pl: Zaślepka tekstu odnośnika

en: Nothing to check.
pl: Nic do sprawdzenia.

en: Translation file not found: @uri.
pl: Nie znaleziono pliku tłumaczenia: @uri.

en: Unable to download translation file @uri.
pl: Nie można pobrać pliku tłumaczenia @uri.

en: One translation files could not be checked. See the log for details. | @count translation files could not be checked. See the log for details.
pl[0]: Plik tłumaczenia nie mógł zostać sprawdzony. Przejrzyj dziennik aby zobaczyć szczegóły.
pl[1]: @count pliki tłumaczeń nie mogły zostać sprawdzone. Przejrzyj log aby zobaczyć szczegóły.
pl[2]: @count plików tłumaczeń nie mogło zostać sprawdzonych. Przejrzyj log aby zobaczyć szczegóły.

en: Importing translation file: %filename (@percent%).
pl: Importowanie pliku tłumaczenia: %filename (@percent%).

en: Translations imported.
pl: Tłumaczenia zostały zaimportowane.

en: Updating configuration translations
pl: Aktualizowanie tłumaczeń konfiguracji

en: Starting configuration update
pl: Rozpoczynam aktualizowanie konfiguracji

en: Error updating configuration translations
pl: Błąd w trakcie aktualizowania tłumaczeń.

en: The configuration was successfully updated. There are %number configuration objects updated.
pl: Konfiguracja została pomyślnie zaktualizowana. Liczba uaktualnionych obiektów konfiguracji: %number.

en: No configuration objects have been updated.
pl: Nie uaktualniono żadnych obiektów konfiguracji.

en: Unable to import translations file: @file
pl: Nie można zaimportować pliku tłumaczenia: @file

en: Translations imported: %number added, %update updated, %delete removed.
pl: Tłumaczenia zostały zaimportowane: dodano %number, uaktualniono %update, usunięto %delete.

en: The configuration was successfully updated. %number configuration objects updated.
pl: Konfiguracja została pomyślnie zaktualizowana. Liczba uaktualnionych obiektów konfiguracji: %number.

en: One translation file imported. %number translations were added, %update translations were updated and %delete translations were removed. | @count translation files imported. %number translations were added, %update translations were updated and %delete translations were removed.
pl[0]: Jeden plik tłumaczeń został zaimportowany. Dodano %number tłumaczeń, %update tłumaczeń zostało zmodyfikowanych a %delete usuniętych.
pl[1]: Zaimportowano @count pliki(ów) tłumaczeń. Dodano %number tłumaczeń, %update tłumaczeń zostało zmodyfikowanych a %delete usuniętych.

en: One translation string was skipped because of disallowed or malformed HTML. See the log for details. | @count translation strings were skipped because of disallowed or malformed HTML. See the log for details.
pl[0]: Jeden ciąg tłumaczeń został pominięty ponieważ zawierał uszkodzony lub zabroniony kod HTML. Dziennik zdarzeń zawiera więcej szczegółów.
pl[1]: @count ciągi tłumaczeń zostały pominięte ponieważ zawierały uszkodzony lub zabroniony kod HTML. Dziennik zdarzeń zawiera więcej szczegółów.
pl[2]: @count ciągów tłumaczeń zostało pominiętych ponieważ zawierało uszkodzony lub zabroniony kod HTML. Dziennik zdarzeń zawiera więcej szczegółów.

en: Checking translations
pl: Sprawdzanie tłumaczeń

en: Error checking translation updates.
pl: Błąd przy sprawdzaniu aktualizacji tłumaczeń.

en: Updating translations
pl: Aktualizowanie tłumaczeń

en: Error importing translation files
pl: Błąd importowania plików tłumaczeń

en: Updating translations.
pl: Aktualizowanie tłumaczeń.

en: Source string (@language)
pl: Napis źródłowy (@language)

en: Built-in English
pl: Wbudowany język angielski

en: Translated string (@language)
pl: Przetłumaczony napis (@language)

en: All translations up to date.
pl: Wszystkie tłumaczenia są aktualne.

en: Select a language to update.
pl: Wybierz język, który ma zostać uaktualniony.

en: File not found at %remote_path nor at %local_path
pl: Nie znaleziono pliku zarówno w %remote_path jak i w %local_path

en: File not found at %local_path
pl: Nie znaleziono pliku w %local_path

en: Translation file location could not be determined.
pl: Nie można było ustalić lokalizacji pliku tłumaczenia.

en: no version
pl: brak wersji

en: Missing translations for:
pl: Brak tłumaczenia dla:

en: Missing translations for one project | Missing translations for @count projects
pl[0]: Brak tłumaczenia dla projektu
pl[1]: Brak tłumaczenia dla @count projektów
pl[2]: Brak tłumaczenia dla @count projektów

en: Updates available
pl: Aktualizacje są dostępne

en: Missing translations
pl: Brakujące tłumaczenia

en: Translation source
pl: Źródło tłymaczeń

en: Drupal translation server and local files
pl: Serwer tłumaczeń Drupal i pliki lokalne

en: Local files only
pl: Tylko pliki lokalne

en: The source of translation files for automatic interface translation.
pl: Źródło plików tłumaczeń dla automatycznych tłumaczeń interfejsu.

en: Don't overwrite existing translations.
pl: Nie nadpisuj istniejących tłumaczeń.

en: Only overwrite imported translations, customized translations are kept.
pl: Nadpisz tylko zaimportowane tłumaczenia, tłumaczenia własne zostają zachowane.

en: Overwrite existing translations.
pl: Nadpisz istniejące tłumaczenia.

en: How to treat existing translations when automatically updating the interface translations.
pl: Jak traktować istniejące tłumaczenia podczas automatycznej aktualizacji tłumaczeń interfejsu.

en: Edit menu %label
pl: Edytuj menu %label

en: Add menu link
pl: Dodaj odnośnik menu

en: Administrative summary
pl: Podsumowanie administracyjne

en: Menu %label has been updated.
pl: Uaktualniono menu %label.

en: Menu %label has been added.
pl: Dodano menu %label.

en: The menu link has been saved.
pl: Odnośnik menu został zapisany.

en: Published status or admin user
pl: Status opublikowany lub administrator

en: The time that the current revision was created.
pl: Czas utworzenia aktualnej wersji.

en: The user ID of the author of the current revision.
pl: ID użytkownika autora obecnej wersji.

en: Any data
pl: Dowolne dane

en: An entity field containing a UUID.
pl: Pole encji zawierające UUID.

en: Failed to fetch file due to error "%error"
pl: Nie udało się pobrać pliku z powodu błędu "%error"

en: This value should not be null.
pl: Ta wartość nie powinna być zerowa.

en: Create referenced entities if they don't already exist
pl: Stwórz wskazywane encje jeśli jeszcze nie istnieją

en: Toolbar items
pl: Elementy paska narzędzi

en: Translatable elements
pl: Przetłumaczalne elementy

en: At least one field needs to be translatable to enable %bundle for translation.
pl: Przynajmniej jedno pole powinno być przetłumaczalne aby umożliwić tłumaczenie zestawu %bundle.

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
pl: <strong>@language_name (Oryginalny język)</strong>

en: Administer translation settings
pl: Administracja ustawieniami tłumaczenia

en: Create translations
pl: Tworzenie tłumaczeń

en: Delete translations
pl: Usuwanie tłumaczeń

en: Translate %bundle_label @entity_label
pl: Tłumaczenie %bundle_label @entity_label

en: Translate @entity_label
pl: Tłumaczenie @entity_label

en: "Show language selector" is not compatible with translating content that has default language: %choice. Either do not hide the language selector or pick a specific language.
pl: "Pokaż wybór języka" nie jest kompatybilne z tłumaczeniem zawartości, której domyślnym językiem jest: %choice. Nie ukrywaj wyboru języka lub wybierz określony język.

en: An unpublished translation will not be visible without translation permissions.
pl: Nieopublikowane tłumaczenie będzie niewidoczne gdy nie posiada się uprawnień do tłumaczenia.

en: @name format: @date
pl: Format @name: @date

en: Comment selection
pl: Wybór komentarzy

en: Contact message
pl: Wiadomość kontaktu

en: My Editor
pl: Mój edytor

en: Entity display
pl: Wyświetlanie encji

en: Entity form display
pl: Wyświetlanie formularza encji

en: Display the ID of the referenced entities.
pl: Wyświetl ID wskazywanych encji

en: File selection
pl: Wybór pliku

en: Separate link text and URL
pl: Rozdziel tekst odnośnika i adres URL

en: Watchdog database log
pl: Dziennik watchdog w bazie danych

en: Language detection and selection
pl: Wykrywanie i wybór języka

en: Autoplay: %autoplay
pl: Autoodtwarzanie: %autoplay

en: Loop: %loop
pl: Pętla: %loop

en: Muted: %muted
pl: Wyciszenie: %muted

en: Display of multiple files
pl: Format wyświetlania wielu plików

en: Configuration Translation
pl: Tłumaczenie Konfiguracji

en: Field formatters
pl: Formatery pola

en: Save and select
pl: Wybierz i zapisz

en: Protocol version
pl: Wersja protokołu

en: The directory %translations_directory exists.
pl: Katalog %translations_directory istnieje.

en: The referenced language
pl: Wskazywany język

en: Language reference
pl: Referencja do języka

en: URI value
pl: URI

en: An entity field containing a URI.
pl: Pole encji zawierające URI.

en: Caribbean Netherlands
pl: Holandia Karaibska

en: Congo - Kinshasa
pl: Kongo - Kinszasa

en: Congo - Brazzaville
pl: Kongo - Brazzaville

en: Côte d’Ivoire
pl: Wybrzeże Kości Słoniowej

en: Clipperton Island
pl: Wyspa Clippertona

en: Hong Kong SAR China
pl: Hong Kong Chiny

en: Canary Islands
pl: Wyspy Kanaryjskie

en: Palestinian Territories
pl: Terytoria Palestyńskie

en: Outlying Oceania
pl: Daleka Oceania

en: U.S. Outlying Islands
pl: Dalekie Wyspy Mniejsze Stanów Zjednoczonych

en: Time span in seconds
pl: Czas w sekundach

en: A unique name for this block instance. Must be alpha-numeric and underscore separated.
pl: Unikalna nazwa tego egzemplarza bloku. Może zawierać jedynie znaki alfanumeryczne i podkreślenia.

en: Filter by block name
pl: Filtruj według nazwy bloku

en: Enter a part of the block name to filter by.
pl: Wprowadź część nazwy bloku aby według niej filtrować.

en: Configuring the toolbar
pl: Konfigurowanie paska narzędziowego

en: Toggling between formatted text and HTML source
pl: Przełączanie między sformatowanym tekstem a źródłem HTML

en: Could not extract the contents of the tar file. The error message is <em>@message</em>
pl: Nie udało się wyodrębnić zawartości pliku tar. Komunikat o błędzie: <em>@message</em>

en: Enable image uploads
pl: Włącz wysyłanie obrazów

en: Storage: @name
pl: Miejsce przechowywania: @name

en: A directory relative to Drupal's files directory where uploaded images will be stored.
pl: Katalog względny w stosunku do katalogu plików Drupala, w którym będą przechowywane wysłane obrazy.

en: If this is left empty, then the file size will be limited by the PHP maximum upload size of @size.
pl: Jeśli pozostanie puste wtedy rozmiar pliku będzie ograniczony do @size - maksymalnego rozmiaru wysyłanego pliku w ustawieniach PHP.

en: Images larger than these dimensions will be scaled down.
pl: Obrazy o większych wymiarach zostaną przeskalowane do mniejszej rozdzielczości.

en: Installing text editors
pl: Instalowanie edytorów tekstu

en: Enabling a text editor for a text format
pl: Włączanie edytora tekstu dla formatu tekstu

en: Configuring a text editor
pl: Konfiguracja edytora tekstu

en: Once a text editor is associated with a text format, you can configure it by clicking on the <em>Configure</em> link for this format. Depending on the specific text editor, you can configure it for example by adding buttons to its toolbar. Typically these buttons provide formatting or editing tools, and they often insert HTML tags into the field source. For details, see the help page of the specific text editor.
pl: Kiedy edytor tekstowy jest skojarzony z formatem tekstu można skonfigurować go klikając w odnośnik <em>Konfiguruj</em> dla tego formatu. W zależności od określonego edytora tekstowego można skonfigurować go, na przykład, poprzez dodanie przycisków do jego paska narzędziowego. Zwykle te przyciski obsługują narzędzia formatowania lub edycji a także często wstawiają znaczniki HTML do źródła pola. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie pomocy określonego edytora tekstowego.

en: Using different text editors and formats
pl: Używanie różnych edytorów i formatów tekstu

en: If you change the text format on a text field, the text editor will change as well because the text editor configuration is associated with the individual text format. This allows the use of the same text editor with different options for different text formats. It also allows users to choose between text formats with different text editors if they are installed.
pl: Zmiana formatu tekstu dla pola tekstowego spowoduje także zmianę edytora tekstowego ponieważ konfiguracja edytora tekstowego jest skojarzona z określonym formatem tekstu. Umożliwia to używanie tego samego edytora tekstowego z różnymi opcjami w różnych formatach tekstu. Umożliwia to także użytkownikom wybranie różnych formatów tekstu z różnymi edytorami tekstowymi jeśli są one zainstalowane.

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: No placeholder
pl: Brak zaślepki

en: Add, edit, and delete custom display modes.
pl: Dodawaj, edytuj i usuwaj własne tryby wyświetlania.

en: Display modes
pl: Tryby wyświetlania

en: Configure what displays are available for your content and forms.
pl: Konfiguracja dostępności formatów wyświetlania zawartości i formularzy.

en: Manage custom view modes.
pl: Zarządzaj własnymi trybami wyświetlania.

en: Form modes
pl: Tryby formularzy

en: Manage custom form modes.
pl: Zarządzaj własnymi trybami formularzy.

en: Add form mode
pl: Dodaj tryb fomularza

en: Edit form mode
pl: Edytuj tryb formularza

en: Choose view mode entity type
pl: Wybierz typ encji z trybem widoku

en: Choose form mode entity type
pl: Wybierz tryb formularza typu encji

en: Deleting a @entity-type will cause any output still requesting to use that @entity-type to use the default display settings.
pl: Usunięcie @entity-type spowoduje, że każde wyświetlenie które wciąż żąda dostępu do @entity-type skorzysta z domyślnych ustawień wyświetlania.

en: Saved the %label @entity-type.
pl: Zapisano @entity-type %label.

en: Autocomplete matching: @match_operator
pl: Dopasowanie podpowiedzi: @match_operator

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
pl: Wskazywana encja (%type: %id) nie istnieje.

[ctx: Sort order]
en: Order
pl: Kolejność

en: %entity_label: Administer form display
pl: %entity_label: administracja wyświetlaniem formularza

en: Plugin for @title
pl: Wtyczka dla @title

en: @type (module: @module)
pl: @type (moduł: @module)

en: Widget settings:
pl: Ustawienia kontrolki:

en: The label of the entity that is related to the file.
pl: Etykieta encji powiązanej z plikiem.

en: Access the Files overview page
pl: Dostęp do strony przeglądu plików

en: Progress indicator: @progress_indicator
pl: Wskaźnik postępu: @progress_indicator

en: The %filter filter is missing, and will be removed once this format is saved.
pl: Brak filtra %filter - zostanie usunięty po zapisaniu tego formatu.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple of blank lines.
pl: Znaki końca linii i akapitu są automatycznie rozpoznawane. Znaczniki końca linii &lt;br /&gt;, &lt;p&gt; akapitu &lt;/p&gt; i końca akapitu &lt;/p&gt; są wstawiane automatycznie. Jeśli akapity nie są rozpoznawane dodaj po prostu kilka pustych linii.

en: Missing filter. All text is removed
pl: Brak filtru. Usunięto cały tekst

en: Missing filter plugin: %filter.
pl: Brak wtyczki filtra: %filter.

en: Provides a fallback for missing filters. Do not use.
pl: Dostarczaj zastępcze dla brakujących filtrów. Nie należy używać.

en: Add image style
pl: Dodaj styl obrazu

en: Preview image style: @style
pl: Styl podglądu obrazu: @style

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie języka spowoduje usunięcie wszystkich powiązanych z nim tłumaczeń interfejsu a zawartość w tym języku zostanie przypisana do języka neutralnego. Operacja jest nieodwracalna.

en: No placeholders
pl: Brak zaślepek

en: Title placeholder: @placeholder_title
pl: Zaślepka tytułu: @placeholder_title

en: URL placeholder: @placeholder_url
pl: Zaślepka adresu URL: @placeholder_url

en: Note that importing large .po files may take several minutes.
pl: Należy pamiętać, że importowanie dużych plików w formacie .po może potrwać kilka minut.

en: The content has either been modified by another user, or you have already submitted modifications. As a result, your changes cannot be saved.
pl: Treść została zmodyfikowana przez inną osobę lub już wcześniej zapisałeś zmiany. W rezultacie Twoje zmiany nie mogły być zapisane.

en: Use field label: @display_label
pl: Używana etykieta pola: @display_label

en: @count week | @count weeks
pl[0]: @count tydzień
pl[1]: @count tygodnie

en: @count month | @count months
pl[0]: @count miesiąc
pl[1]: @count miesiące
pl[2]: @count miesięcy

en: Additional data
pl: Dodatkowe dane

[ctx: Validation]
en: Allowed values
pl: Dozwolone wartości

[ctx: Validation]
en: Bundle
pl: Zestaw

en: The entity must be of bundle %bundle.
pl: Encja musi być egzemplarzem zestawu %bundle.

[ctx: Validation]
en: Complex data
pl: Złożone dane

[ctx: Validation]
en: Count
pl: Liczba

en: This collection should contain %limit element or more. | This collection should contain %limit elements or more.
pl[0]: Kolekcja powinna zawierać co najmniej %limit element.
pl[1]: Kolekcja powinna zawierać co najmniej %limit elementy.
pl[2]: Kolekcja powinna zawierać co najmniej %limit elementów.

en: This collection should contain %limit element or less. | This collection should contain %limit elements or less.
pl[0]: Ta kolekcja powinna zawierać %limit lub mniej element.
pl[1]: Ta kolekcja powinna zawierać %limit lub mniej elementy.
pl[2]: Ta kolekcja powinna zawierać %limit lub mniej elementów.

en: This collection should contain exactly %limit element. | This collection should contain exactly %limit elements.
pl[0]: Ta kolekcja powinna zawierać dokładnie %limit element.
pl[1]: Ta kolekcja powinna zawierać dokładnie %limit elementy.
pl[2]: Ta kolekcja powinna zawierać dokładnie %limit elementów.

[ctx: Validation]
en: Entity type
pl: Typ encji

en: The entity must be of type %type.
pl: Encja musi być typu %type.

[ctx: Validation]
en: Length
pl: Długość

en: This value is too long. It should have %limit character or less. | This value is too long. It should have %limit characters or less.
pl[0]: Wartość jest zbyt długa. Powinna zawierać %limit znak lub mniej.
pl[1]: Wartość jest zbyt długa. Powinna zawierać %limit znaki lub mniej.
pl[2]: Wartość jest zbyt długa. Powinna zawierać %limit znaków lub mniej.

en: This value is too short. It should have %limit character or more. | This value is too short. It should have %limit characters or more.
pl[0]: Wartość zbyt krótka. Powinna mieć %limit lub więcej znaków.
pl[1]: Wartość zbyt krótka. Powinna mieć %limit lub więcej znaków.
pl[2]: Wartość zbyt krótka. Powinna mieć %limit lub więcej znaków.

en: This value should have exactly %limit character. | This value should have exactly %limit characters.
pl[0]: Ta wartość powinna mieć dokładnie %limit znak.
pl[1]: Ta wartość powinna mieć dokładnie %limit znaki.
pl[2]: Ta wartość powinna mieć dokładnie %limit znaków.

[ctx: Validation]
en: Primitive type
pl: Typ prosty

en: This value should be of the correct primitive type.
pl: Wartośc powinna być typu prostego (primitive type).

[ctx: Validation]
en: Range
pl: Zakres

[ctx: Validation]
en: Entity Reference valid reference
pl: Poprawność referencji do encji

en: %name must be higher than or equal to %min.
pl: Wartość elementu %name musi być większa lub równa %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
pl: Wartość elementu %name musi być mniejsza lub równa %max.

[ctx: Validation]
en: Entity changed
pl: Zmieniono encję

en: Block layout
pl: Układ bloków

en: The number of comments posted on an entity.
pl: Liczba komentarzy dodanych do encji.

en: The number of comments posted on an entity since the reader last viewed it.
pl: Liczba komentarzy dodanych do encji od czasu jej ostatniego przeglądnięcia przez czytelnika.

en: The entity the comment was posted to.
pl: Encja, do której został dodany komentarz.

en: The @entity_type to which the comment is a reply to.
pl: @entity_type, do którego komentarz jest odpowiedzią.

en: The number of comments an entity has.
pl: Liczba komentarzy encji.

en: The most recent of last comment posted or entity updated time.
pl: Ostatni z nadesłanych komentarzy lub czas aktualizacji encji.

en: Display the last comment of an entity
pl: Wyświetl ostatni komentarz encji

en: The last comment of an entity.
pl: Ostatni komentarz encji.

en: The User ID of the author of the last comment of an entity.
pl: ID użytkownika autora ostatniego komentarza encji.

en: The entity type to which the comment is a reply to.
pl: Typ encji, do której komentarz jest odpowiedzią.

en: Display the standard add comment link used on regular @entity_type, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
pl: Wyświetlaj standardowy link dodawania komentarzy używany dla zwykłych @entity_type, który będzie wyświetlany tylko jeżeli użytkownik posiada dostęp do dodawania komentarzy.

en: Display nodes only if a user posted the @entity_type or commented on the @entity_type.
pl: Wyświetlaj węzły tylko jeżeli użytkownik publikował @entity_type lub komentował @entity_type.

en: Comments of the @entity_type using field: @field_name
pl: Komentarze dla typu @entity_type i pola: @field_name

en: Relate all comments on the @entity_type. This will create 1 duplicate record for every comment. Usually if you need this it is better to create a comment view.
pl: Powiąż wszystkie komentarze dla @entity_type. Spowoduje to powstanie 1 duplikatu dla każdego komentarza. Zazwyczaj jeżeli jest to potrzebne lepiej jest utworzyć widok komentarzy.

en: Edit comment %title
pl: Edytuj komentarz %title

en: The ID of the entity of which this comment is a reply.
pl: ID encji, do której komentarz jest odpowiedzą.

en: The entity type to which this comment is attached.
pl: Typ encji, do której komentarz jest przypisany.

en: Comment field name
pl: Nazwa pola komentarza

en: The field name through which this comment was added.
pl: Nazwa pola, przez które komentarz został dodany.

en: Last comment ID
pl: ID ostatniego komentarza

en: Last comment timestamp
pl: Znacznik czasu ostatniego komentarza

en: The time that the last comment was created.
pl: Czas dodania ostatniego komentarza.

en: Last comment name
pl: Nazwa ostatniego komentarza

en: The name of the user posting the last comment.
pl: Nazwa użytkownika, który dodał ostatni komentarz.

en: Last comment user ID
pl: ID użytkownika ostatnio dodanego komentarza

en: The number of comments.
pl: Liczba komentarzy.

en: Comment list
pl: Lista komentarzy

en: Show the comment link in the form used on standard entity teasers, rather than the full entity form.
pl: Wyświetl odnośnik do komentarza w postaci standardowego skrótu encji a nie w jej pełnej formie.

en: Content language and translation
pl: Język zawartości i tłumaczenia

en: Configure language and translation support for content.
pl: Konfiguracja języka i obsługi tłumaczenia zawartości.

en: Select source language
pl: Wybierz język źródłowy

en: Computed date
pl: Wyliczona data

en: The computed DateTime object.
pl: Wyliczony obiekt daty i godziny.

en: Log entries
pl: Wpisy do dziennika

en: Contains a list of log entries.
pl: Zawiera listę wpisów do dziennika.

en: The user on which the log entry as written.
pl: Użytkownik, do którego dopisano wpis do dziennika.

en: The actual message of the log entry.
pl: Wiadomość wpisu do dziennika.

en: The variables of the log entry in a serialized format.
pl: Zmienne wpisu do dziennika w formacie zserializowanym.

en: Operation links for the event.
pl: Linki operacji dla wydarzenia.

en: URL of the previous page.
pl: URL poprzedniej strony.

en: Date when the event occurred.
pl: Data wystąpienia wydarzenia.

en: Replace variables
pl: Zamiana zmiennych

en: One file only. | Maximum @count files.
pl[0]: Tylko jeden plik.
pl[1]: Maksymalna liczba plików: @count.

en: Configure language support for content.
pl: Konfiguracja obsługi języków zawartości.

en: Managing and displaying link fields
pl: Zarządzanie i wyświetlanie pól odnośników

en: Adding link text
pl: Dodawanie treści odnośnika

en: In the field settings you can define additional link text to be <em>optional</em> or <em>required</em> in any link field.
pl: W ustawieniach pola można określić czy w każdym polu odnośnika dodatkowa treść ma być <em>opcjonalna</em> czy <em>wymagana</em>.

en: Displaying link text
pl: Wyświetlanie treści odnośnika

en: If link text has been submitted for a URL, then by default this link text is displayed as a link to the URL. If you want to display both the link text <em>and</em> the URL, choose the appropriate link format from the drop-down menu in the <em>Manage display</em> page. If you only want to display the URL even if link text has been submitted, choose <em>Link</em> as the format, and then change its <em>Format settings</em> to display <em>URL only</em>.
pl: Jeśli wprowadzono treść odnośnika prowadzącego do adresu URL to jest ona wyświetlana domyślnie jako odnośnik. Jeśli chcesz wyświetlić zarówno treść odnośnika <em>jak i</em> adres URL, wybierz odpowiedni format odnośnika z listy rozwijanej na stronie <em>Zarządzaj wyświetlaniem</em>. Jeśli chcesz tylko wyświetlić adres URL, nawet gdy wprowadzona została treść odnośnika, wybierz format <em>Odnośnik</em> a następnie zmień <em>Ustawienia formatu</em> aby wyświetlany był <em>tylko adres URL</em>.

en: Adding attributes to links
pl: Dodawanie atrybutów do odnośników

en: You can add attributes to links, by changing the <em>Format settings</em> in the <em>Manage display</em> page. Adding <em>rel="nofollow"</em> notifies search engines that links should not be followed.
pl: Można dodać atrybuty do odnośników poprzez zmianę <em>Ustawień formatu</em> na stronie <em>Zarządzaj wyświetlaniem</em>. Dodanie <em>rel="nofollow"</em> informuje roboty indeksujące wyszukiwarek, że nie powinny podążać za tym odnośnikiem.

en: Validating URLs
pl: Sprawdzanie poprawności adresów URL

en: PHP date format
pl: Format daty PHP

en: Media types
pl: Typy mediów

en: Number of new comments
pl: Liczba nowych komentarzy

en: Simple configuration
pl: Prosta konfiguracja

en: Configuration type
pl: Typ konfiguracji

en: Here is your configuration:
pl: Oto Twoja konfiguracja:

en: Are you sure you want to update the %name @type?
pl: Czy na pewno uaktualnić @type %name?

en: Missing ID key "@id_key" for this @entity_type import.
pl: Brak klucza "@id_key" dla importu @entity_type.

en: An entity with this machine name already exists but the import did not specify a UUID.
pl: Encja o tym identyfikatorze systemowym już istnieje, ale w imporcie nie określono UUID.

en: An entity with this machine name already exists but the UUID does not match.
pl: Encja o tym identyfikatorze już istnieje, ale UUID nie pasuje.

en: An entity with this UUID already exists but the machine name does not match.
pl: Encja z tym UUID już istnieje, ale identyfikator systemowy nie pasuje.

en: Configuration translation
pl: Tłumaczenie konfiguracji

en: Translate the configuration.
pl: Tłumacz konfigurację.

en: @label fields
pl: Pola encji typu @label

en: Enter block, theme or category
pl: Wprowadź blok, skórkę lub kategorię

en: Enter a part of the block, theme or category to filter by.
pl: Wprowadź część bloku, skórki lub kategorii aby według nich filtrować.

en: Translations for %label
pl: Tłumaczenia dla %label

en: @language (original)
pl: @language (oryginalny)

en: Enter label
pl: Wprowadź etykietę

en: Enter a part of the label or description to filter by.
pl: Wprowadź część etykiety lub opisu aby według nich filtrować.

en: Enter field or @bundle
pl: Wprowadź pole lub @bundle

en: Enter a part of the field or @bundle to filter by.
pl: Wprowadź część pola lub zestawu @bundle aby według nich filtrować.

en: Add @language translation for %label
pl: Dodaj tłumaczenie %label na język @language

en: Successfully saved @language translation.
pl: Pomyślnie zapisano tłumaczenie na język @language.

en: @language translation of %label was deleted
pl: Usunięto tłumaczenie %label na język @language

en: Edit @language translation for %label
pl: Edycja tłumaczenia %label na język @language

en: Successfully updated @language translation.
pl: Pomyślnie uaktualniono tłumaczenie na język @language.

en: (Empty)
pl: (Pusty)

en: Are you sure you want to apply the updated %name image effect to all images?
pl: Czy na pewno zastosować uaktualniony efekt %name do wszystkich obrazów?

en: This operation does not change the original images but the copies created for this style will be recreated.
pl: To działanie nie zmienia oryginalnych obrazów, ale odtworzone zostaną kopie stworzone dla tego stylu.

en: The image style %name has been flushed.
pl: Wyczyszczono styl obrazu %name.

en: Image to be shown if no image is uploaded.
pl: Obraz, który ma być wyświetlany jeśli nie zostanie wysłany żaden obraz.

en: - Restricted access -
pl: - Ograniczony dostęp -

en: List of items
pl: Lista elementów

en: Placing and moving blocks
pl: Umieszczanie i przenoszenie bloków

en: Demonstrating block regions for a theme
pl: Prezentacja regionów skórki

en: Toggling between different themes
pl: Przełączanie między różnymi skórkami

en: Configuring block settings
pl: Konfigurowanie ustawień bloku

en: You can control the visibility of a block by restricting it to specific pages, content types, and/or roles by setting the appropriate options under <em>Visibility settings</em> of the block configuration.
pl: Widocznością można sterować podając ścieżki, typy zawartości i/lub role, dla których blok ma być wyświetlany. Opcje te są dostępne w sekcji <em>Widoczność</em> na stronie z konfiguracją każdego bloku.

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this field, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
pl: Należy pozostawić 0 o ile nie występują problemy ze stronicowaniem powiązane z tym polem. Jeśli używane jest wiele kontrolek stronicowania na jednej stronie może być konieczne ustawienie wartości większej niż 0 aby uniknąć konfliktów z tablica ?page=. Większe wartości spowodują dodanie do URL wielu przecinków, należy tego w miarę możliwości unikać.

en: Pager ID: @id
pl: ID stronicowania: @id

en: Enter the name of the configuration file without the <em>.yml</em> extension. (e.g. <em>system.site</em>)
pl: Wprowadź nazwę pliku konfiguracji bez rozszerzenia <em>.yml</em>. (np. <em>system.site</em>)

en: The sender's email
pl: E-mail nadawcy

en: The email of the person that is sending the contact message.
pl: E-mail osoby wysyłającej wiadomość kontaktową.

en: File usage
pl: Wykorzystanie plików

en: Relate file entities to their usage.
pl: Wiąże encje plików z ich zastosowaniem

en: Managing and displaying file fields
pl: Zarządzanie i wyświetlanie pól plików

en: Allowing file extensions
pl: Dopuszczanie rozszerzeń plików

en: In the field settings, you can define the allowed file extensions (for example <em>pdf docx psd</em>) for the files that will be uploaded with the file field.
pl: W ustawieniach pola można określić dozwolone rozszerzenia plików (na przykład <em>pdf docx psd</em>), które będą wysyłane za pomocą pola pliku.

en: Restricting the maximum file size
pl: Ograniczanie maksymalnego rozmiaru pliku

en: The maximum file size that users can upload is limited by PHP settings of the server, but you can restrict by entering the desired value as the <em>Maximum upload size</em> setting. The maximum file size is automatically displayed to users in the help text of the file field.
pl: Maksymalny rozmiar pliku wysyłanego przez użytkowników jest ograniczony przez ustawienia PHP serwera, ale może być określony poprzez wprowadzenie żądanej wartości w ustawieniu <em>Maksymalny rozmiar pliku</em>. Maksymalny rozmiar pliku jest wyświetlany użytkownikom w objaśnieniach pola pliku.

en: Displaying files and descriptions
pl: Wyświetlanie plików i opisów

en: In the field settings, you can allow users to toggle whether individual files are displayed. In the display settings, you can then choose one of the following formats: <ul><li><em>Generic file</em> displays links to the files and adds icons that symbolize the file extensions. If <em>descriptions</em> are enabled and have been submitted, then the description is displayed instead of the file name.</li><li><em>URL to file</em> displays the full path to the file as plain text.</li><li><em>Table of files</em> lists links to the files and the file sizes in a table.</li><li><em>RSS enclosure</em> only displays the first file, and only in a RSS feed, formatted according to the RSS 2.0 syntax for enclosures.</li></ul> A file can still be linked to directly by its URI even if it is not displayed.
pl: W ustawieniach pola można zezwolić użytkownikom na decydowanie o wyświetlaniu pojedynczych plików. W ustawieniach formatu wyświetlania można wybrać jeden z następujących formatów:<ul><li><em>Plik</em>  wyświetla odnośniki do plików i dodaje ikony symbolizujące rozszerzenie pliku. Jeśli włączono i dodano <em>opisy</em> to są one wyświetlane zamiast nazw plików.</li><li><em>Adres URL pliku</em> wyświetla pełną ścieżkę pliku w postaci czystego tekstu</li><li><em>Tabela z plikami</em> tworzy tabelę odnośników plików wraz z ich rozmiarem.</li><li><em>Klauzura RSS</em> wyświetla tylko pierwszą linię w kanale RSS sformatowaną zgodnie ze składnią klauzur RSS 2.0.</li></ul> Nadal można używać bezpośredniego odnośnika URI do pliku nawet jeśli nie jest wyświetlany.

en: Flag to control whether this file should be displayed when viewing content
pl: Znacznik decydujący o tym czy należy wyświetlać plik w trakcie przeglądania zawartości.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
pl: Wpis dziennika wyjaśnia zmiany w tej wersji.

en: Route name
pl: Nazwa trasy

en: Click <em>Save</em>.
pl: Kliknij <em>Zapisz</em>

en: simple configuration
pl: prosta konfiguracja

en: The staged configuration cannot be imported, because it originates from a different site than this site. You can only synchronize configuration between cloned instances of this site.
pl: Konfiguracja robocza nie może zostać zaimportowana ponieważ pochodzi z innej witryny niż obecna. Można synchronizować konfiguracje wyłącznie pomiędzy sklonowanymi egzemplarzami tej witryny.

en: The date the file created.
pl: Data utworzenia pliku.

en: The timestamp that the file was created.
pl: Znacznik czasu utworzenia pliku.

en: The timestamp that the file was last changed.
pl: Znacznik czasu ostatniej zmiany pliku.

en: Language based on a selected language.
pl: Język na podstawie wybranego języka.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
pl: Linki z mniejszą wagą będą w menu wyświetlane przed cięższymi.

en: %name: may not be longer than @max characters.
pl: %name: nie może być dłuższe niż @max znaków.

en: A breakpoint separates the height or width of viewports (screens, printers, and other media output types) into steps. For instance, a width breakpoint of 40em creates two steps: one for widths up to 40em and one for widths above 40em. Breakpoints can be used to define when layouts should shift from one form to another, when images should be resized, and other changes that need to respond to changes in viewport height or width.
pl: Breakpoint dzieli wysokość lub szerokość obszaru wyświetlania (ekranów, drukarek i innych typów urządzeń wyjściowych) na przedziały. Na przykład, breakpoint szerokości 40em tworzy dwa przedziały: jeden dla szerokości nie większych od 40 em oraz drugi dla szerokości powyżej 40em. Breakpointy mogą być  używane do określania momentu gdy układy powinny przejść z jednej postaci w drugą, gdy rozmiary obrazów powinny być zmieniane a także gdy powinny zajść inne zmiany w odpowiedzi na zmiany w wysokości lub szerokości obszaru wyświetlania.

en: Resolution multiplier
pl: Mnożnik rozdzielczości

en: Resolution multipliers are a measure of the viewport's device resolution, defined to be the ratio between the physical pixel size of the active device and the <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Device_independent_pixel">device-independent pixel</a> size. The Breakpoint module defines multipliers of 1, 1.5, and 2; when defining breakpoints, modules and themes can define which multipliers apply to each breakpoint.
pl: Mnożniki rozdzielczości są miarą rozdzielczości urządzenia obszaru wyświetlania, zdefiniowane jako stosunek fizycznego rozmiaru piksela aktywnego urządzenia do rozmiaru <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Device_independent_pixel">piksela niezależnego od urządzenia</a>. Moduł Breakpoint definiuje mnożniki równe 1, 1.5 i 2; w trakcie definiowania breakpointów, moduły i skórki mogą określać które z mnożników zastosować do każdego breakpointa.

en: Defining breakpoints and breakpoint groups
pl: Definiowanie breakpointów i grup breakpointów

en: Modules and themes can use the API provided by the Breakpoint module to define breakpoints and breakpoint groups, and to assign resolution multipliers to breakpoints.
pl: Moduły i skórki mogą używać API dostarczane przez moduł Breakpoint w celu definiowania breakpoint'ów (oraz ich grup) a następnie przydzielania do nich mnożników rozdzielczości.

[ctx: Validation]
en: Comment author name
pl: Nazwa autora komentarza

en: Changing the text format to %text_format will permanently remove content that is not allowed in that text format.<br><br>Save your changes before switching the text format to avoid losing data.
pl: Zmiana formatu tekstu na %text_format spowoduje trwałe usunięcie zawartości, która jest niedozwolona w tym formacie tekstu.<br><br>Zapisz zmiany przed przełączeniem formatu tekstu aby uniknąć utraty danych.

en: Entity view display
pl: Format wyświetlania encji

en: Managing and displaying entity reference fields
pl: Zarządzanie i wyświetlanie pól z referencjami do encji

en: Selecting reference type
pl: Wybór typu wskazania

en: In the field settings you can select which entity type you want to create a reference to.
pl: W ustawieniach pola można wskazać typ encji do, której ma zostać utworzona referencja.

en: Filtering and sorting reference fields
pl: Filtrowanie i sortowanie pól z referencjami

en: Depending on the chosen entity type, additional filtering and sorting options are available for the list of entities that can be referred to, in the field settings. For example, the list of users can be filtered by role and sorted by name or ID.
pl: W zależności od wybranego typu encji, w ustawieniach pola dostępne są dodatkowe opcje filtrowania i sortowania listy encji, których dotyczą. Na przykład, lista użytkowników może być filtrowana według roli i uporządkowana według nazwy lub identyfikatora.

en: Displaying a reference
pl: Wyświetlanie referencji

en: An entity reference can be displayed as a simple label with or without a link to the entity. Alternatively, the referenced entity can be displayed as a teaser (or any other available view mode) inside the referencing entity.
pl: Referencja do encji może być wyświetlane jako zwykła etykieta z lub bez linku do encji. Ewentualnie, wskazywana encja może być wyświetlona jako podsumowanie (lub jakikolwiek dostępny tryb wyświetlania) wewnątrz wskazującej ją encji.

en: Managing text formats
pl: Zarządzanie formatami tekstu

en: Assigning roles to text formats
pl: Przypisywanie ról do formatów tekstowych

en: Selecting filters
pl: Wybór filtrów

en: Each filter can have additional configuration options. For example, for the "Limit allowed HTML tags" filter you need to define the list of HTML tags that the filter leaves in the text.
pl: Każdy filtr może posiadać dodatkowe opcje konfiguracyjne. Na przykład dla "Ogranicz dozwolone znaczniki HTML" musisz zdefiniować listę dozwolonych znaczników HTML, które filtr pozostawi w tekście.

en: When creating or editing data in a field that has text formats enabled, users can select the format under the field from the Text format select list.
pl: Tworząc i edytując dane pola obsługującego formaty tekstu, użytkownicy mogą wybrać format z listy wyboru Format tekstu.

en: Import behavior
pl: Funkcjonowanie importu

en: Dependency of required module @module
pl: Zależność wymaganego modułu @module

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
pl: Pole encji zawierające czas jej ostatniej aktualizacji w formacie Unix timestamp.

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been created.
pl: Pole encji zawierające czas jej utworzenia w formacie Unix timestamp.

en: An entity field for storing a serialized array of values.
pl: Pole encji do przechowywania zserializowanej tablicy wartości.

en: Timestamp value
pl: Wartość znacznika czasu

en: Sends the message as plain text, using PHP's native mail() function.
pl: Wysyłka wiadomości w czystym tekście za pomocą standardowej funkcji PHP mail().

en: Mail collector
pl: Kolekcjoner wiadomości e-mail

en: Does not send the message, but stores it in Drupal within the state system. Used for testing.
pl: Zapis wiadomości w systemie stanów Drupala zamiast jej wysyłki. Wykorzystywana przy testowaniu.

en: Synchronizing configuration
pl: Synchronizacja konfiguracji

en: Starting configuration synchronization.
pl: Rozpoczęcie synchronizacji konfiguracji.

en: Configuration synchronization has encountered an error.
pl: Błąd podczas synchronizacji konfiguracji.

en: Nothing to export.
pl: Brak elementów do eksportu.

en: Save and configure
pl: Zapisz i skonfiguruj

en: The "@name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
pl: Opcja "@name" musi zawierać poprawną wartość. Możesz pozostawić pole tekstowe puste lub też wprowadzić łańcuch znaków, jak "512" (bajtów), "80 KB" (kilobajtów) lub "50 MB" (megabajtów).

en: Form build-id mismatch detected while attempting to store a form in the cache.
pl: W formularzu wykryto niezgodność build-id podczas próby zapisania formularza w pamięci podręcznej.

en: Synchronizing configuration: @op @name.
pl: Synchronizacja konfiguracji: @op @name

en: Unexpected error during import with operation @op for @name: @message
pl: Wystąpił niespodziewany błąd w trakcie importu za pomocą akcji @op dla @name: @message

en: Deleted and replaced configuration "@name"
pl: Usunięto i zastąpiono konfigurację "@name"

en: Update target "@name" is missing.
pl: Cel aktualizacji "@name" nie został wskazany.

en: The config name @config_name is invalid.
pl: Nazwa konfiguracji @config_name jest niepoprawna.

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
pl: %name: Liczba całkowita musi być większa lub równa %min.

en: Size of URI field
pl: Rozmiar pola URI

en: URI field
pl: Pole URI

en: A brief description of your block.
pl: Krótki opis twojego bloku.

en: Custom Entity ID
pl: ID Własnej Encji

en: Specify a custom entity ID. This will override the entity ID in the configuration above.
pl: Określ ID własnej encji. Spowoduje to nadpisanie ID encji w powyższej konfiguracji.

en: Completed @current step of @total.
pl: Ukończono krok @current z @total.

en: The configuration synchronization failed validation.
pl: Synchronizacja konfiguracji nie powiodła się z powodu nieudanej walidacji.

en: @count renamed | @count renamed
pl[0]: @count zmieniona nazwa
pl[1]: @count zmienione nazwy
pl[2]: @count zmienionych nazw

en: The configuration was imported with errors.
pl: Import konfiguracji zakończony z błędami.

en: All links are validated after a link field is filled in. They can include anchors or query strings.
pl: Poprawność wszystkich odnośników jest sprawdzana po wypełnieniu pola odnośnika. Mogą zawierać kotwicę i zapytanie adresu URL.

en: Allowed link type
pl: Dozwolony typ odnośnika

en: Internal links only
pl: Tylko odnośniki wewnętrzne

en: Both internal and external links
pl: Zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne odnośniki

[ctx: Validation]
en: Link data valid for link type.
pl: Prawidłowość danych odnośnika dla typu odnośnika.

en: Importing translation files
pl: Importowanie plików tłumaczeń

en: Checking the translation status
pl: Sprawdzanie statusu tłumaczenia

en: Translating individual strings
pl: Tłumaczenie poszczególnych łańcuchów znaków

en: Format ID.
pl: ID formatu.

en: Configuration deletions
pl: Usunięcia konfiguracji

en: The listed configuration will be deleted.
pl: Wskazana konfiguracja zostanie usunięta.

en: User's roles
pl: Role

en: Enable menu link
pl: Włącz odnośnik menu

en: Allowed HTML
pl: Dozwolony HTML

en: Contact messages
pl: Wiadomości kontaktowe

en: @label entities
pl: @label encji

en: Synchronizing configuration: @op @name in @collection.
pl: Synchronizacja konfiguracji: @op @name z kolekcji @collection.

en: Deleted and replaced configuration entity "@name"
pl: Usunięto i zastąpiono encję konfiguracyjną "@name"

[ctx: Entity type group]
en: Content
pl: Zawartość

[ctx: Entity type group]
en: Other
pl: Inne

[ctx: Entity type group]
en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Action configuration
pl: Konfiguracja akcji

en: The block numeric identifier.
pl: Numeryczny identyfikator bloku.

en: The module providing the block.
pl: Moduł dostarczający blok.

en: The block's delta.
pl: Delta bloku.

en: Which theme the block is placed in.
pl: Skórka w której umieszczono blok.

en: Whether or not the block is enabled.
pl: Czy blok jest włączony.

en: Weight of the block for ordering within regions.
pl: Waga bloku używana do ustalenia kolejności w obrębie regionów.

en: Region the block is placed in.
pl: Region, w którym jest umieszczony blok.

en: Visibility expression.
pl: Wyrażenie widoczności.

en: Pages list.
pl: Lista stron

en: Cache rule.
pl: Reguła pamięci podręcznej.

en: The numeric identifier of the block/box
pl: Numeryczny identyfikator bloku/boksu

en: The block/box content
pl: Zawartość bloku/boksu

en: Admin title of the block/box.
pl: Tytuł administracyjny bloku/boksu.

en: Comment ID.
pl: ID komentarza.

en: Parent comment ID. If set to 0, this comment is not a reply to an existing comment.
pl: ID nadrzędnego komentarza. Jeśli równy 0 to komentarz nie jest odpowiedzią do istniejącego komentarza.

en: The {node}.nid to which this comment is a reply.
pl: {node}.nid węzła do którego dodano komentarz.

en: The {users}.uid who authored the comment. If set to 0, this comment was created by an anonymous user.
pl: {users}.uid użytkownika, który dodał komentarz. Wartość 0 oznacza użytkownika anonimowego.

en: The comment title.
pl: Tytuł komentarza

en: The time that the comment was created, or last edited by its author, as a Unix timestamp.
pl: Czas utworzenia komentarza lub jego ostatniej edycji przez autora w formacie Unix timestamp.

en: The {filter_formats}.format of the comment body.
pl: {filter_formats}.format treści komentarza.

en: The vancode representation of the comment's place in a thread.
pl: Miejsce komentarza w wątku w formacie vancode.

en: The comment author's name. Uses {users}.name if the user is logged in, otherwise uses the value typed into the comment form.
pl: Nazwa autora komentarza. Używana jest wartość {users}.name jeśli użytkownik jest zalogowany, w przeciwnym wypadku używana jest wartość podana w formularzu komentarza.

en: The comment author's home page address from the comment form, if user is anonymous, and the 'Anonymous users may/must leave their contact information' setting is turned on.
pl: Adres strony domowej autora komentarza podanej w formularzu komentarza gdy komentującym jest użytkownik anonimowy i włączone jest ustawienie 'Anonimowi użytkownicy mogą/muszą pozostawić dane kontaktowe'.

en: The {node}.type to which this comment is a reply.
pl: {node}.type dla którego ten komentarz jest odpowiedzią.

en: The node type
pl: Typ węzła

en: Primary Key: Unique category ID.
pl: Klucz podstawowy: Unikalny ID kategorii.

en: Category name.
pl: Nazwa kategorii.

en: The category's weight.
pl: Waga kategorii.

en: Flag to indicate whether or not category is selected by default. (1 = Yes, 0 = No)
pl: Znacznik informujący o tym czy kategoria jest wybrana domyślnie  (1 = Tak, 0 = Nie).

en: Type (text, integer, ....)
pl: Typ (tekst, liczba całkowita, ..)

en: Global settings. Shared with every field instance.
pl: Ustawienia globalne. Wspólne dla wszystkich egzemplarzy pola.

en: DB storage
pl: Baza danych

en: DB Columns
pl: Kolumny bazy danych

en: The machine name of field.
pl: Identyfikator systemowy pola.

en: Weight.
pl: Waga.

en: A name to show.
pl: Wyświetlana nazwa

en: Widget type.
pl: Typ kontrolki.

en: Serialize data with widget settings.
pl: Ustawienia serializacji danych za pomocą kontrolki.

en: Serialize data with display settings.
pl: Ustawienia serializacji danych za pomocą formatu wyświetlania.

en: A description of field.
pl: Opis pola.

en: Module that implements widget.
pl: Moduł implementujący kontrolkę.

en: Status of widget
pl: Status kontrolki

en: The module that provides the field.
pl: Moduł dostarczający pole

en: Content type where this field is used.
pl: Rodzaje zawartości, w których to pole jest używane

en: The {users}.uid who added the file. If set to 0, this file was added by an anonymous user.
pl: Identyfikator {users}.uid użytkownika, który dodał plik. Wartość 0 oznacza, że plik został dodany przez anonimowego użytkownika.

en: The published status of a file.
pl: Status publikacji pliku.

en: The time that the file was added.
pl: Czas dodania pliku.

en: The Drupal files path.
pl: Ścieżka plików Drupala.

en: TRUE if the files directory is public otherwise FALSE.
pl: PRAWDA jeśli katalog plików jest publiczny, w innym przypadku FAŁSZ.

en: The file Id.
pl: Identyfikator pliku.

en: The node Id.
pl: Id węzła.

en: The version Id.
pl: Identyfikator wersji.

en: The file description.
pl: Opis pliku.

en: Whether the list should be visible on the node page.
pl: Czy lista powinna być widoczna na stronie węzła.

en: The file weight.
pl: Waga pliku.

en: Max filesize
pl: Maksymalny rozmiar pliku

en: The vocabulary ID.
pl: ID słownika.

en: This synchronization will delete data from the field %fields. | This synchronization will delete data from the fields: %fields.
pl[0]: Ta synchronizacja usunie dane pola %fields.
pl[1]: Ta synchronizacja usunie dane pól: %fields.
pl[2]: Ta synchronizacja usunie dane pól: %fields.

en: Route Name
pl: Nazwa trasy

en: Route Params
pl: Parametry ścieżki

en: Param
pl: Parametr

en: Configuration dependencies
pl: Zależności konfiguracji

en: Theme dependencies
pl: Zależności skórki

en: Extension settings
pl: Ustawienia rozszerzeń

en: Redirect to URL configuration
pl: Konfiguracja przekierowania pod adres URL

en: Display a message to the user configuration
pl: Konfiguracja wyświetlania komunikatu dla użytkownika

en: Admin info
pl: Informacje dla admina

en: Comment display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania komentarza

en: Commented user ID
pl: ID użytkownika komentującego

en: Comment depth
pl: Głębokość komentarza

en: Comment link
pl: Odnośnik do komentarza

en: Last comment date
pl: Data ostatniego komentarza

en: Comment approve link
pl: Odnośnik do zatwierdzenia komentarza

en: Comment reply link
pl: Odnośnik do odpowiedzi na komentarz

en: Name of last comment poster
pl: Nazwa autora ostatniego komentarza

en: Newer of last comment / node updated
pl: Nowszy z dwóch: ostatni komentarz lub uaktualniony węzeł

en: Comment node status
pl: Status komentarza węzła

en: Node user posted comment
pl: Użytkownik dodanego komentarza

en: Newer of last comment / entity updated
pl: Ostatnia aktualizacja - data ostatniego komentarza lub aktualizacji encji

en: Single import
pl: Pojedynczny import

en: Single export
pl: Pojedynczy eksport

en: Translate @type_name
pl: Tłumacz @type_name

en: Personal contact form enabled by default
pl: Osobisty formularz kontaktowy jest domyślnie włączony

en: Link to user contact page
pl: Odnośnik do formularza kontaktowego użytkownika

en: Content translation link
pl: Odnośnik tłumaczonej zawartości

en: Contextual link
pl: Odnośnik kontekstowy

en: Datetime settings
pl: Ustawienia daty i godziny

en: Datetime default display format settings
pl: Ustawienia domyślnego formatu wyświetlania daty i godziny

en: Datetime plain display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania prostej daty i godziny

en: Datetime select list display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania daty i godziny w postaci listy wyboru

en: Database logging settings
pl: Ustawienia dziennika zapisywanego w bazie danych

en: Log event message
pl: Wiadomość w dzienniku

en: Operation link markup
pl: Znaczniki odnośnika operacji

en: Image upload settings
pl: Ustawienia wysyłania obrazów

en: Delete view mode
pl: Usuń tryb widoku

en: Delete form mode
pl: Usuń tryb formularza

en: Entity view mode settings
pl: Ustawienia trybu widoku encji

en: The human-readable name of the view mode
pl: Nazwa trybu widoku przyjazna dla użytkownika

en: Target entity type
pl: Typ encji docelowej

en: Entity form mode settings
pl: Ustawienia trybu formularza encji

en: View or form mode machine name
pl: Identyfikator systemowy trybu widoku lub formularza

en: Field display setting
pl: Ustawienia wyświetlania pola

en: Text field display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania pola tekstowego

en: Sort settings
pl: Ustawienia sortowania

en: Entity reference rendered entity display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania zawartości wskazywanej encji

en: Entity reference entity ID display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania ID wskazywanej encji

en: Entity reference label display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania etykiety wskazywanej encji

en: Entity reference autocomplete (Tags style) display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania autouzupełniania (stylu znaczników) referencji do encji

en: Entity reference autocomplete display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania autouzupełniania referencji do encji

en: Maximum number of field data records to purge
pl: Maksymalna liczba rekordów danych do oczyszczenia

en: Maximum number of values users can enter
pl: Maksymalna ilość wartości jaką mogą wprowadzać użytkownicy

en: - Hidden - format settings
pl: - Ukryte - ustawienia formatu

en: Integer settings
pl: Ustawienia liczb całkowitych

en: Decimal settings
pl: Ustawienia dziesiętne

en: Float settings
pl: Ustawienia zmiennoprzecinkowe

en: Number decimal display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania liczby dziesiętnej

en: Number unformatted display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania liczby niesformatowanej

en: Number default display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania pola numerycznego

en: Reverse entity reference
pl: Zwrotna referencja do encji

en: Field UI settings
pl: Ustawienia modułu Field UI

en: The prefix for new fields created via Field UI
pl: Prefiks dla nowych pól tworzonych za pomocą interfejsu użytkownika modułu Field (Field UI)

en: Enable Display field
pl: Włącz opcję Pokazuj pole

en: Enable Description field
pl: Włącz pole opisu

en: Generic file format settings
pl: Ustawienia formatu pliku

en: RSS enclosure format settings
pl: Ustawienia formatu klauzury RSS

en: Table of files format settings
pl: Ustawienia formatu tabeli plików

en: URL to file format settings
pl: Adres URL do ustawień formatu pliku

en: File format settings
pl: Ustawienia formatu pliku

en: File URI
pl: Adres URI pliku

en: Fallback text format
pl: Awaryjny format tekstu

en: Always show fallback choice
pl: Zawsze pokazuj wybór awaryjny

en: HTML help
pl: Pomoc HTML

en: Filter URL
pl: Adres URL filtra

en: URL length
pl: Długość adresu URL

en: History user
pl: Historia użytkownika

en: Image resize
pl: Zmiana rozmiaru obrazu

en: Image rotate
pl: Obrót obrazu

en: Image scale and crop
pl: Skalowanie i przycinanie obrazu

en: Allow insecure image derivatives
pl: Zezwalaj na słabo zabezpieczone pochodne obrazów

en: Suppress the itok query string for image derivatives
pl: Usuń parametr itok z zapytania adresu URL dla pochodnych obrazów

en: Enable Alt field
pl: Włącz pole ALT

en: Alt field required
pl: Wymagane pole ALT

en: Enable Title field
pl: Pole Tytuł dostępne

en: Title field required
pl: Pole Tytuł wymagane

en: Image field display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania pola obrazu

en: Delete language
pl: Usuń język

en: Language negotiation per type setting
pl: Ustawienia negocjacji języka w ramach typu

en: Enabled negotiators
pl: Włączone metody negocjacji

en: Negotiator weights
pl: Wagi metod negocjacji

en: All language types
pl: Wszystkie typy języków

en: Configurable language types
pl: Konfigurowalne typy języków

en: Language negotiation per type settings
pl: Ustawienia negocjacji języków w ramach typu

en: Language detection methods
pl: Metody wykrywania języka

en: Language mapping
pl: Mapowanie języka

en: Link format settings
pl: Ustawienia formatu odnośnika

en: Interface Translation
pl: Tłumaczenie Interfejsu

en: Translate interface settings
pl: Ustawienia tłumaczenia interfejsu

en: Cache strings
pl: Przechowuj łańcuchy znaków w pamięci podręcznej

en: Enable English translation
pl: Włącz angielskie tłumaczenie

en: Translation directory
pl: Katalog tłumaczeń

en: Default translation filename pattern
pl: Wzorzec domyślnej nazwy pliku tłumaczenia

en: Default translation server pattern
pl: Wzorzec domyślnego serwera tłumaczeń

en: Overwrite customized translations
pl: Nadpisz tłumaczenia własne

en: Overwrite non customized translations
pl: Nadpisz tłumaczenia z wyjątkiem własnych

en: Import enabled
pl: Włączony import

en: Updates for: @module_list
pl: Aktualizacje dla: @module_list

en: Menu UI
pl: Interfejs użytkownika modułu Menu (Menu UI)

en: Override parent selector
pl: Nadpisz selektor nadrzędny

en: Per-content type menu settings
pl: Ustawienia menu w rozbiciu na typy zawartości

en: Menu machine name
pl: Identyfikator systemowy menu

en: Migrate Drupal
pl: Migracja Drupala

en: Single on/off checkbox format settings
pl: Ustawienia formatu pojedynczego pola wyboru opcji

en: Visibility Conditions
pl: Warunki widoczności

en: Visibility Condition
pl: Warunek widoczności

en: Context assignments
pl: Przypisanie kontekstu

en: Display variant
pl: Wyświetl wariant

en: Requirements review
pl: Weryfikacja wymagań

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
pl: Wysłanie wiadomości e-mail jest niemożliwe. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany należy skontaktować się z administratorem.

en: Error sending email (from %from to %to with reply-to %reply).
pl: Wystąpił błąd w trakcie wysyłania e-mail (od %from do %to z odpowiedzią do %reply).

en: The label for this display variant.
pl: Etykieta wariantu formatu wyświetlania.

en: %name: the email address can not be longer than @max characters.
pl: %name: adres e-mail nie może być dłuższy niż @max znaków.

en: Automated emails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these emails from being flagged as spam.
pl: Maile systemowe, takie jak informacje o rejestracji konta, będą wysyłane z tego maila. Wykorzystanie adresu zawierającego domenę serwisu pomoże uniknąć oflagowania takich maili jako spam.

en: Receive email notifications
pl: Otrzymuj powiadomienia e-mail

en: Send email configuration
pl: Konfiguracja wysyłki email

en: Enter a valid email address or use a token email address such as %author.
pl: Wprowadź prawidłowy adres e-mail lub użyj wzorca adresu e-mail takiego jak %author.

en: Show for the listed pages
pl: Pokaż na wymienionych stronach

en: Hide for the listed pages
pl: Ukryj na wymienionych stronach

en: The field name from which the comment originated.
pl: Nazwa pola do którego dodano komentarz

en: Overriding default settings
pl: Nadpisywanie domyślnych ustawień

en: Approving and managing comments
pl: Zatwierdzanie i zarządzanie komentarzami

en: This page provides a list of all comment types on the site and allows you to manage the fields, form and display settings for each.
pl: Ta strona pokazuje listę wszystkich typów komentarzy dostępnych na stronie i pozwala zarządzać polami, formularzami oraz opcjami widoku dla każdego z nich.

en: Administer comment types and settings
pl: Zarządzaj typami komentarzy i ich opcjami

en: Comment types
pl: Typy komentarzy

en: Comment type settings
pl: Ustawienia typu komentarza

en: Target Entity Type ID
pl: ID docelowego typu encji

en: Comment type %label has been updated.
pl: Zaktualizowano typ komentarza %label.

en: Comment type %label has been added.
pl: Dodano typ komentarza %label.

en: The comment author's email address.
pl: Adres email autora komentarza.

en: Comment Type
pl: Typ komentarza

en: The comment type.
pl: Typ komentarza.

en: %label is used by the %field field on your site. You can not remove this comment type until you have removed the field.
pl: %label jest używane przez pole %field. Nie mozna usunąć tego typu komentarza dopóki to pole nie zostanie usunięte.

en: %label is used by 1 comment on your site. You can not remove this comment type until you have removed all of the %label comments. | %label is used by @count comments on your site. You may not remove %label until you have removed all of the %label comments.
pl[0]: %label jest użyte przez 1 komentarz. Nie można usunąć tego typu komentarza dopóki nie zostaną usunięte wszystkie komentarze używające typu %label.
pl[1]: %label jest użyte przez @count komentarze. Nie można usunąć tego typu komentarza dopóki nie zostaną usunięte wszystkie komentarze używające typu %label.
pl[2]: %label jest użyte przez @count komentarzy. Nie można usunąć tego typu komentarza dopóki nie zostaną usunięte wszystkie komentarze używające typu %label.

en: Translating configuration text
pl: Tłumaczenie tekstu konfiguracji

en: Translating date formats
pl: Tłumaczenie formatów daty

en: This page lists all configuration items on your site that have translatable text, like your site name, role names, etc.
pl: Na tej stronie znajduje się wykaz wszystkich elementów konfiguracji witryny, których teksty mogą zostać przetłumaczone np. nazwa witryny, nazwy ról, itp.

en: Allow other users to contact you via a personal contact form which keeps your email address hidden. Note that some privileged users such as site administrators are still able to contact you even if you choose to disable this feature.
pl: Umożliwia innym użytkownikom kontakt z tobą za pomocą formularza kontaktowego, twój adres email pozostaje ukryty. Musisz wiedzieć, że użytkownicy posiadający podwyższone uprawnienia bądź będący administratorami będą mogli się z tobą skontaktować nawet gdy wyłączysz tą opcję.

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com' . To specify multiple recipients, separate each email address with a comma.
pl: Przykład: 'webmaster@example.com' lub 'sales@example.com,support@example.com'. Aby określić wielu adresatów należy oddzielić przecinkiem każdy adres e-mail.

en: %recipient is an invalid email address.
pl: %recipient jest nieprawidłowym adresem e-mail.

en: %sender-name (@sender-from) sent %recipient-name an email.
pl: %sender-name (@sender-from) wysłał e-mail do %recipient-name.

en: Enabling field translation
pl: Włączanie tłumaczenia pola

en: You can define which fields of a content entity can be translated. For example, you might want to translate the title and body field while leaving the image field untranslated. If you exclude a field from being translated, it will still show up in the content editing form, but any changes made to that field will be applied to <em>all</em> translations of that content.
pl: Można określić jakie pola encji zawartości mogą być tłumaczone. Na przykład, może zajść konieczność tłumaczenia pola tytułu oraz treści i jednocześnie pozostawienie pola obrazu nieprzetłumaczonego. Pole wykluczone z tłumaczeń nadal będzie wyświetlane w formularzu edycji zawartości, ale wszelkie zmiany w tym polu będą dotyczyły <em>wszystkich</em> tłumaczeń tej zawartości.

en: If translation is enabled you can translate a content entity via the Translate tab (or Translate link). The Translations page of a content entity gives an overview of the translation status for the current content and lets you add, edit, and delete its translations. This process is similar for every translatable content entity on your site.
pl: Jeśli tłumaczenie jest włączone można, korzystając z zakładki Tłumaczenia (lub odnośnika Tłumaczenia), przetłumaczyć encję zawartości. Strona Tłumaczenia encji zawartości umożliwia przegląd stanu tłumaczenia bieżącej zawartości i umożliwia dodawanie, edycję i usuwanie jej tłumaczeń. Proces ten przebiega podobnie dla każdej przetłumaczalnej encji zawartości witryny.

en: Changing the source language for a translation
pl: Zmiana języka źródłowego tłumaczenia

en: When you add a new translation, the original text you are translating is displayed in the edit form as the <em>source</em>. If at least one translation of the original content already exists when you add a new translation, you can choose either the original content (default) or one of the other translations as the source, using the select list in the Source language section. After saving the translation, the chosen source language is then listed on the Translate tab of the content.
pl: Gdy dodawane jest nowe tłumaczenie, oryginalny tekst jest wyświetlany w formularzu edycji jako <em>źródło</em>. Jeśli w momencie dodawania nowego tłumaczenia istnieje już przynajmniej jedno tłumaczenie oryginalnej zawartości, można wybrać jako źródło oryginalną zawartość (domyślnie) lub jedno z pozostałych tłumaczeń korzystając przy tym z listy wyboru w sekcji Język źródłowy. Po zapisaniu tłumaczenia, wybrany język źródłowy jest wyświetlany w zakładce Tłumaczenia.

en: Setting status of translations
pl: Status ustawienia tłumaczenia

en: If you edit a translation in one language you may want to set the status of the other translations as <em>out-of-date</em>. You can set this status by selecting the <em>Flag other translations as outdated</em> checkbox in the Translation section of the content editing form. The status will be visible on the Translations page.
pl: W trakcie edycji pewnego tłumaczenia w określonym języku może zaistnieć konieczność ustawienia statusu innego tłumaczenia jako <em>nieaktualne</em>. Można ustawić ten status zaznaczając pole wyboru <em>Oznacz pozostałe tłumaczenia jako nieaktualne</em> w sekcji Tłumaczenia formularza edycji zawartości. Status będzie widoczny na stronie Tłumaczeń.

en: Managing and displaying date fields
pl: Zarządzanie i wyświetlanie pól daty

en: Displaying dates
pl: Wyświetlanie dat

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jan
pl: Sty.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Feb
pl: Lut.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Mar
pl: Mar.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Apr
pl: Kw.

[ctx: Abbreviated month name]
en: May
pl: Maj

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jun
pl: Cze.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jul
pl: Lip.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Aug
pl: Sie.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Sep
pl: Wrz.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Oct
pl: Paź.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Nov
pl: Lis.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Dec
pl: Gru.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
pl: Niedz.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
pl: Pon.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
pl: Wt.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
pl: Śr.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
pl: Czw.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
pl: Pią.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
pl: Sob.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
pl: Ni.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
pl: Po.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
pl: Wt.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
pl: Śr.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
pl: Cz.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
pl: Pi.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
pl: So.

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
pl: N

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
pl: P

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
pl: W

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
pl: Ś

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
pl: C

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
pl: P

en: Track images uploaded via a Text Editor
pl: Śledzenie obrazów wysyłanych za pomocą Edytora Tekstowego

en: The status of the file, temporary (FALSE) and permanent (TRUE).
pl: Status pliku - tymczasowy (FAŁSZ) i stały (PRAWDA).

en: Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
pl: Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

en: Background color must be a hexadecimal color value.
pl: Kolor tła musi być szesnastkowym kodem koloru.

en: (upscaling allowed)
pl: (powiększanie jest dozwolone)

en: Adding languages
pl: Dodawanie języków

en: Adding custom languages
pl: Dodawanie własnych języków

en: You can add a language that is not provided in the drop-down list by choosing <em>Custom language</em> at the end of the list. You then have to configure its language code, name, and direction in the form provided.
pl: Można dodać język spoza tych wymienionych na rozwijanej liście poprzez wybranie opcji <em>Własny język</em> na końcu listy. Następnie, w wyświetlonym formularzu należy ustawić kod języka, nazwę i kierunek tekstu.

en: Configuring content languages
pl: Konfigurowanie języków zawartości

en: Adding a language switcher block
pl: Dodawanie bloku z przełącznikiem wersji językowej

en: Making a block visible per language
pl: Zmiana widoczności bloku w zależności od języka

en: Choosing user languages
pl: Wybór języków użytkownika

en: Users can choose a <em>Site language</em> on their profile page. This language is used for email messages, and can be used by modules to determine a user's language. It can also be used for interface text, if the <em>User</em> method is enabled as a <em>Detection and selection</em> method (see below). Administrative users can choose a separate <em>Administration pages language</em> for the interface text on administration pages. This configuration is only available on the user's profile page if the <em>Account administration pages</em> method is enabled (see below).
pl: Użytkownicy mogą wybrać <em>Język strony</em> na swojej stronie profilowej. Jest on używany w wiadomościach e-mail i może być także wykorzystywany przez moduły w celu określenia języka użytkownika. Stosuje się go także w tekstach interfejsu użytkownika jeśli sposobem na <em>Wykrywanie i wybór</em> języka jest metoda <em>Użytkownik</em> (patrz poniżej). Administratorzy mogą wybrać inny <em>Język stron administracyjnych</em> używany na stronach administracyjnych. To ustawienie jest dostępne na stronie profilu użytkownika jeśli włączona została metoda <em>Strony administracyjne</em> (patrz poniżej).

en: <em>URL</em> sets the interface language based on a path prefix or domain (for example specifying <em>de</em> for German would result in URLs like <em>example.com/de/contact</em>). The default language does not require a path prefix, but can have one assigned as well. If the language detection is done by domain name, a domain needs to be specified for each language.
pl: <em>URL</em> to metoda ustalająca język interfejsu w oparciu o prefiks ścieżki lub domeny (na przykład przypisanie <em>de</em> do języka niemieckiego mogłoby skutkować adresami URL w postaci <em>example.com/de/contact</em>). Prefiks ścieżki dla domyślnego języka nie jest wymagany, ale w razie potrzeby można go użyć. Jeśli wykrywanie języka bazuje na nazwie domeny to musi być ona podana dla każdego języka z osobna.

en: <em>Session</em> determines the interface language from a request or session parameter (for example <em>example.com?language=de</em> would set the interface language to German based on the use of <em>de</em> as the <em>language</em> parameter).
pl: <em>Sesja</em> to metoda określająca język interfejsu na podstawie parametru zapytania lub sesji (na przykład <em>example.com?language=de</em> ustawiłoby język niemiecki bazując na parametrze <em>de</em> użytym w zapytaniu).

en: <em>User</em> follows the language configuration set on the user's profile page.
pl: <em>Użytkownik</em> to metoda działająca zgodnie z ustawieniami na stronie profilowej użytkownika.

en: <em>Account administration pages</em> follows the configuration set as <em>Administration pages language</em> on the profile page of an administrative user. This method is similar to the <em>User</em> method, but only sets the interface text language on administration pages, independent of the interface text language on other pages.
pl: <em>Strony administracyjne</em> to metoda działająca zgodnie z ustawieniem <em>Język stron administracyjnych</em> na stronie profilowej administratora. Jest podobna do metody <em>Użytkownik</em>, ale odpowiada wyłącznie za ustawienie języka interfejsu użytkownika na stronach administracyjnych, niezależnie od języka na innych stronach.

en: <em>Selected language</em> allows you to specify the site's default language or a specific language as the fall-back language. This method should be listed last.
pl: <em>Wybrany język</em> to metoda umożliwiająca określenie języka awaryjnego, którym może być domyślny język witryny lub inny, dowolnie wskazany.  Ta metoda powinna być ostatnia na liście.

en: The comment author's email address from the comment form, if user is anonymous, and the 'Anonymous users may/must leave their contact information' setting is turned on.
pl: Adres e-mail autora komentarza podany w formularzu komentarza gdy komentującym jest użytkownik anonimowy i włączone jest ustawienie 'Anonimowi użytkownicy mogą/muszą pozostawić dane kontaktowe'

en: Comma-separated list of recipient email addresses.
pl: Adresy e-mail odbiorców oddzielonych przecinkiem.

en: Toolbar item
pl: Element paska narzędzi

en: "On" label
pl: Etykieta dla stanu "włączone"

en: "Off" label
pl: Etykieta dla stanu "wyłączone"

en: The selected image handling toolkit '@toolkit' can not process operation '@operation'.
pl: Wybrany zestaw narzędzi @toolkit do obsługi obrazu nie może wykonać działania '@operation'.

en: Edit menu link %title
pl: Edycja odnośnika menu %title

en: This link is provided by the @name module. The title and path cannot be edited.
pl: Ten odnośnik jest udostępniony przez moduł @name. Nie można zmienić tytułu i ścieżki.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
pl: Maksymalna głębokość dla odnośnika i wszystkich jego potomków jest stała. Część odnośników menu może nie być dostępna do wybrania jako rodzice jeśli spowodowałoby to przekroczenie tego limitu.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
pl: Waga linków pomiędzy elementami na tym samym poziomie i zagłębieniu. W menu linki o większej wadze będą niżej lub za linkami o mniejszej wadze, które będą umieszczone bliżej początku.

en: Add comment type
pl: Dodaj typ komentarza

en: Manage form and displays settings of comments.
pl: Zarządzanie ustawieniami formularza i formatów wyświetlania komentarzy.

en: Can not uninstall the Configuration module as part of a configuration synchronization through the user interface.
pl: Nie można odinstalować modułu Configuration będącego częścią procesu synchronizowania konfiguracji za pośrednictwem interfejsu użytkownika.

en: The message UUID.
pl: UUID wiadomości

en: Confirm delete recent log messages
pl: Potwierdź usunięcie ostatnich wpisów dziennika

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
pl: Czy na pewno usunąć ostatnie wpisy dziennika?

en: Format type machine name
pl: Identyfikator systemowy typu formatu

en: Boolean settings
pl: Ustawienia logiczne

en: On label
pl: Etykieta elementu w stanie włączonym

en: Off label
pl: Etykieta elementu w stanie wyłączonym

en: Visually Hidden
pl: Niewidoczny

en: Updating translations for JavaScript and default configuration.
pl: Aktualizowanie tłumaczeń skryptu JavaScript i domyślnej konfiguracji.

en: Updating default configuration (@percent%).
pl: Aktualizacja domyślnej konfiguracji (@percent%).

en: Updated default configuration.
pl: Uaktualniono domyślną konfigurację.

en: The Custom Menu Links module allows users to create menu links. These links can be translated if multiple languages are used for the site.
pl: Moduł Custom Menu Links umożliwia użytkownikom tworzenie odnośników menu. Można je przetłumaczyć jeśli witryna używa wielu języków.

en: Custom Menu Links
pl: Własne Odnośniki Menu

en: The entity ID for this menu link content entity.
pl: ID encji dla encji zawartości odnośnika menu.

en: The content menu link UUID.
pl: UUID zawartości odnośnika menu.

en: The content menu link bundle.
pl: Zestaw "zawartość odnośnika menu"

en: The menu name. All links with the same menu name (such as "tools") are part of the same menu.
pl: Nazwa menu. Wszystkie odnośniki z tą samą nazwą menu (np. "narzędzia") są częścią tego samego menu.

en: Parent plugin ID
pl: ID nadrzędnej wtyczki

en: The ID of the parent menu link plugin, or empty string when at the top level of the hierarchy.
pl: ID nadrzędnej wtyczki odnośnika menu lub pusta wartość gdy znajduje się na szczycie hierarchii.

en: Custom menu link
pl: Własny odnośnik menu

en: Change to
pl: Zmień na

en: Region for @title
pl: Region dla @title

en: @path is not a valid path.
pl: @path nie jest prawidłową ścieżką.

en: Alignments
pl: Wyrównanie

en: Base field bundle override
pl: Nadpisanie pola podstawowego zestawu

en: Datetime timestamp display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania pola daty

en: Boolean checkbox display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania pola wyboru opcji

en: Installed themes
pl: Zainstalowane skórki

en: The %file does not exist.
pl: Plik %file nie istnieje.

en: The %file exists.
pl: Plik %file istnieje.

en: The %file is not readable.
pl: Nie można odczytać pliku %file.

en: The %file is not writable.
pl: Nie można zapisać pliku %file.

en: The @file is writable.
pl: Można zapisać plik @file.

en: The @file is owned by the web server.
pl: Właścicielem pliku @file jest serwer www.

en: Negate the condition
pl: Zaneguj warunek

en: Finalizing configuration synchronization.
pl: Zakończenie synchronizacji konfiguracji.

en: Datetime Timestamp
pl: Znacznik czasu - data i godzina

en: %theme theme installed.
pl: Zainstalowano skórkę %theme.

en: Base field override
pl: Nadpisanie pola podstawowego

en: Display prefix and suffix
pl: Wyświetl przedrostek i przyrostek

en: This path does not exist or you do not have permission to link to %path.
pl: Ścieżka nie istnieje lub brak uprawnień do tworzenia odnośnika do %path.

en: Blocks are placed and configured specifically for each theme. The Block layout page opens with the default theme, but you can toggle to other installed themes.
pl: Bloki są umieszczane i konfigurowane indywidualnie dla każdej skórki. Strona układu bloków pokazuje domyślną skórkę, ale można przełączyć się na inne zainstalowane skórki.

en: Comment operation links
pl: Odnośniki do operacji komentarzy

en: The target entity type can not be changed after the comment type has been created.
pl: Docelowy typ encji nie może być zmieniany po utworzeniu typu  komentarza.

en: Enable the personal contact form by default for new users
pl: Domyślnie włącz osobiste formularze kontaktowe nowym użytkownikom

en: Add contact form
pl: Dodaj formularz kontaktowy

en: Create and manage contact forms.
pl: Tworzenie i zarządzanie formularzami kontaktowymi.

en: Edit contact form
pl: Edytuj formularz kontaktowy

en: Default form identifier
pl: Identyfikator domyślnego formularza

en: When listing forms, those with lighter (smaller) weights get listed before forms with heavier (larger) weights. Forms with equal weights are sorted alphabetically.
pl: W trakcie wyświetlania formularzy, te z niższą wagą (mniejszą) są wyświetlane przed formularzami z wyższą wagą (większą). Formularze z tą samą wagą są uporządkowane alfabetycznie.

en: Make this the default form
pl: Ustaw jako domyślny formularz

en: Contact form %label has been updated.
pl: Uaktualniono formularz kontaktowy %label.

en: Contact form %label has been added.
pl: Dodano formularz kontaktowy %label.

en: Send yourself a copy
pl: Wyślij mi kopię

en: %sender-name (@sender-from) sent an email regarding %contact_form.
pl: %sender-name (@sender-from) wysłał e-mail korzystając z formularza %contact_form.

en: The ID of the associated form.
pl: ID skojarzonego formularza.

en: Users may translate this field
pl: Użytkownicy mogą tłumaczyć to pole

en: Content translation field settings
pl: Ustawienia pola tłumaczonej zawartości

en: Field properties for which to synchronize translations
pl: Właściwości pola dla których należy synchronizować tłumaczenia

en: Field column for which to synchronize translations
pl: Kolumna pola dla której należy zsynchronizować tłumaczenia

en: The relative date value entered is invalid.
pl: Wprowadzona względna wartość daty jest nieprawidłowa.

en: Allowed types: @extensions.
pl: Dozwolone rozszerzenia: @extensions.

en: 
            <p>You can align images, videos, blockquotes and so on to the left, right or center. Examples:</p>
            <ul>
              <li>Align an image to the left: <code>&lt;img src="" data-align="left" /&gt;</code></li>
              <li>Align an image to the center: <code>&lt;img src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
              <li>Align an image to the right: <code>&lt;img src="" data-align="right" /&gt;</code></li>
              <li>… and you can apply this to other elements as well: <code>&lt;video src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
            </ul>
pl: 
            <p>Można wyrównywać do lewej, prawej lub wyśrodkować obrazy, filmy, cytaty i inne. Przykłady:</p>
            <ul>
              <li>Wyrównanie obrazu do lewej: <code>&lt;img src="" data-align="left" /&gt;</code></li>
              <li>Wyśrodkowanie obrazu: <code>&lt;img src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
              <li>Wyrównanie obrazu do prawej: <code>&lt;img src="" data-align="right" /&gt;</code></li>
              <li>… można to też stosować w innych elementach: <code>&lt;video src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
            </ul>

en: Align images
pl: Wyrównaj obrazy

en: Uses a <code>data-align</code> attribute on <code>&lt;img&gt;</code> tags to align images.
pl: Zastosowane atrybutu <code>data-align</code> do znaczników <code>&lt;img&gt;</code> w celu wyrównywania obrazów.

en: 
            <p>You can caption images, videos, blockquotes, and so on. Examples:</p>
            <ul>
                <li><code>&lt;img src="" data-caption="This is a caption" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;video src="" data-caption="The Drupal Dance" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;blockquote data-caption="Dries Buytaert"&gt;Drupal is awesome!&lt;/blockquote&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;code data-caption="Hello world in JavaScript."&gt;alert("Hello world!");&lt;/code&gt;</code></li>
            </ul>
pl: 
            <p>Mozna podpisywać obrazy, filmy, cytaty i tak dalej. Przykłady:</p>
            <ul>
                <li><code>&lt;img src="" data-caption="To jest podpis" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;video src="" data-caption="Taniec Drupala" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;blockquote data-caption="Dries Buytaert"&gt;Drupal jest niesamowity!&lt;/blockquote&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;code data-caption="Witaj świecie w JavaScript."&gt;alert("Witaj świecie!");&lt;/code&gt;</code></li>
            </ul>

en: Caption images
pl: Podpisywanie obrazów

en: Uses a <code>data-caption</code> attribute on <code>&lt;img&gt;</code> tags to caption images.
pl: Użycie atrybutu <code>data-caption</code> w znacznikach <code>&lt;img&gt;</code> do podpisywania obrazów.

en: One translation file could not be imported. See the log for details. | @count translation files could not be imported. See the log for details.
pl[0]: Plik tłumaczeń nie mógł zostać zaimportowany. Przejrzyj dziennik aby zobaczyć szczegóły.
pl[1]: @count pliki tłumaczeń nie mogły zostać zaimportowane. Przejrzyj log aby zobaczyć szczegóły.
pl[2]: @count plików tłumaczeń nie mogło zostać zaimportowanych. Przejrzyj log aby zobaczyć szczegóły.

en: A flag for whether the link should be enabled in menus or hidden.
pl: Znacznik informujący o tym, czy odnośnik powinien być widoczny lub ukryty w menu.

en: The time that the menu link was last edited.
pl: Czas ostatniej edycji odnośnika menu.

en: Whether a new revision should be created by default
pl: Czy nowa wersja powinna być tworzona domyślnie

en: Default value callback
pl: Domyślna wartość wywołania

en: URI as link display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania URI jako odnośnik

en: Timestamp ago display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania znacznika czasu jako "jakiś czas temu"

en: Link to URI
pl: Odnośnik do adresu URI

en: Field storage
pl: Miejsce przechowywania pola

en: %field settings for %bundle
pl: Ustawienia pola %field dla zestawu %bundle

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
pl: Minimalny, dopuszczalny rozmiar obrazu wyrażony w postaci SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ (np. 640x480). Pozostawienie pustej wartości sprawi, że wielkość obrazu nie będzie niczym ograniczona. Mniejsze obrazy zostaną odrzucone.

en: Disabling drag-and-drop functionality
pl: Wyłączanie funkcji przeciągania i upuszczania

en: Muted
pl: Wyciszone

en: Broken/Missing
pl: Uszkodzony/brakujący

[ctx: Validation]
en: Entity Reference reference access
pl: Prawa dostępu do encji posiadającej referencję

en: You do not have access to the referenced entity (%type: %id).
pl: Brak dostępu do wskazywanej encji (%type: %id).

en: @label ID
pl: ID dla typu @label

en: Comments are responses to content.
pl: Komentarze są odpowiedziami do zawartości.

en: Filename: %name
pl: Nazwa pliku: %name

en: Recipient username
pl: Nazwa użytkownika odbiorcy

en: You can align images (<code>data-align="center"</code>), but also videos, blockquotes, and so on.
pl: Można wyrównać obrazy (<code>data-align="center"</code>), ale także filmy, cytaty i tak dalej.

en: You can caption images (<code>data-caption="Text"</code>), but also videos, blockquotes, and so on.
pl: Można podpisywać obrazy (<code>data-caption="Text"</code>), ale także filmy, cytaty i tak dalej.

en: Making this field required is recommended.
pl: Zaleca się ustawienie tego pola jako wymagane.

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
pl: Atrybut title jest używany jako dymek pojawiający się gdy kursor myszy zostanie ustawiony nad obrazkiem. Włączanie tego pola nie jest zalecane ponieważ powoduje problemy z niektórymi programami czytającymi zawartość ekranu.

en: Image convert failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype)
pl: Konwersja obrazu %path (%mimetype) za pomocą zestawu narzędzi %toolkit nie powiodła się

en: The domain may not be left blank for %language.
pl: Domena języka %language nie może być pusta.

en: Wrapping
pl: Zawijanie

en: Layout Builder
pl: Kreator Układu

en: Select a @context value:
pl: Wybierz wartość @context:

en: Number of plural indexes in this language.
pl: Ilość indeksów liczby mnogiej w tym języku.

en: Domain to use for this language.
pl: Domena używana dla tego języka.

en: Configuration entity dependencies
pl: Zależności encji konfuguracyjnej

en: Content entity dependencies
pl: Zależności encji zawartości

en: Enforced configuration dependencies
pl: Wymuszone zależności konfiguracyjne

en: String (long) settings
pl: Ustawienia łancucha znaków (długiego)

en: URI settings
pl: Ustawienia URI

en: If more than one application will be sharing this database, a unique table name prefix – such as %prefix – will prevent collisions.
pl: Jeśli więcej niż jedna aplikacja będzie współdzielić tę bazę danych zastosowanie unikalnego prefiksu dodawanego do nazw tabel - na przykład %prefix - zapobiegnie kolizjom.

en: The author name of the comment.
pl: Imię autora komentarza.

en: contextual links button
pl: przycisk odnośników kontekstowych

en: No browser language mappings available.
pl: Brak dostępnego mapowania języka przeglądarki.

en: The mapping for the %browser browser language code has been deleted.
pl: Mapowanie dla kodu języka przeglądarki %browser zostało usunięte.

en: The browser language detection mapping for the %browser browser language code has been deleted.
pl: Mapowanie wykrywania języka przeglądarki dla kodu języka przeglądarki %browser zostało usunięte.

en: Entity Type ID
pl: ID Typu Encji

en: Configure Image Styles
pl: Konfiguruj Style Obrazów

en: Database storage size
pl: Wielkość bazy danych

en: Text with text format
pl: Tekst z formatem tekstu

en: Field widgets
pl: Kontrolki pola

en: Field widget
pl: Kontrolka pola

en: Widget type machine name
pl: Identyfikator systemowy typu kontrolki

en: Textarea display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania obszaru tekstowego

en: Email field display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania pola email

en: Link to the entity
pl: Odnośnik do encji

en: Link to the @entity_label
pl: Odnośnik do @entity_label

en: Simple page
pl: Prosta strona

en: Page with blocks
pl: Strona z blokami

en: Jump to the first comment.
pl: Skok do pierwszego komentarza.

en: Jump to the first new comment.
pl: Skok do pierwszego nowego komentarza.

en: Share your thoughts and opinions.
pl: Podziel się opinią.

en: Content translation content settings
pl: Ustawienia tłumaczonej zawartości

en: Content translation enabled
pl: Włączone tłumaczenie zawartości

en: Default date type
pl: Domyślny typ daty

en: Default date value
pl: Domyślna wartość daty

en: Persist field storage with no fields
pl: Nie usuwaj miejsca przechowywania pola gdy brak pól

en: Re-use an existing field
pl: Ponownie użyj istniejącego pola

en: Provides a filter plugin that is in use in the following filter formats: %formats
pl: Udostępnia wtyczkę filtra używaną w następujących formatach tekstu: %formats

en: Providing page-specific help
pl: Dostarczanie pomocy kontekstowej strony

en: Effect settings
pl: Ustawienia efektu

en: Content Language Settings
pl: Ustawienia Języka Zawartości

en: Allow to alter the language
pl: Zezwalaj na zmianę języka

en: Leave blank to use the time of form submission.
pl: Pozostaw puste aby użyć czasu wysłania formularza.

en: Number integer display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania liczby całkowitej

en: Static menu link overrides
pl: Nadpisywanie statycznego odnośnika menu

en: Entities exist of type %entity_type and %bundle_label %bundle. These entities need to be deleted before importing.
pl: Istnieją encje typu %entity_type i %bundle_label %bundle. Przed importem te encje powinny zostać usunięte.

[ctx: Plural]
en: Disabled
pl: Wyłączone

en: The language code of the language the comment is written in.
pl: Kod języka, w którym napisano komentarz.

en: The message language code.
pl: Kod języka wiadomości.

en: The source language from which this translation was created.
pl: Język źródłowy, w którym zostało wykonane tłumaczenie

en: Translation outdated
pl: Tłumaczenie nieaktualne

en: Translation author
pl: Autor tłumaczenia

en: The author of this translation.
pl: Autor tego tłumaczenia.

en: A boolean indicating whether the translation is visible to non-translators.
pl: Wartość logiczna pokazująca czy tłumaczenie jest widoczne dla użytkowników niebędących tłumaczami.

en: Translation created time
pl: Czas utworzenia tłumaczenia

en: The Unix timestamp when the translation was created.
pl: Czasu utworzenia tłumaczenia w formacie Unix timestamp.

en: Translation changed time
pl: Czas modyfikacji tłumaczenia

en: The Unix timestamp when the translation was most recently saved.
pl: Czas ostatniego zapisu tłumaczenia w formacie Unix timestamp.

en: Entities and entity types
pl: Encje i typy encji

en: Entity sub-types
pl: Podtypy encji

en: Some content entity types are further grouped into sub-types (for example, you could have article and page content types within the main site content entity type, and tag and category vocabularies within the taxonomy term entity type); other entity types, such as user accounts, do not have sub-types. Programmers use the term <em>bundle</em> for entity sub-types.
pl: Niektóre typy encji zawartości mogą być dodatkowo pogrupowane w podtypy (na przykład, można mieć rodzaje zawartości typu artykuł i strona w ramach typu encji zawartości a także słowniki znaczników i kategorii w obrębie typu encji terminu taksonomii); inne typy encji, takie jak konta użytkowników nie mają podtypów. Programiści używają terminu <em>zestaw</em> dla określenia podtypów encji.

en: Fields and field types
pl: Pola i typy pól

en: Content entity types and sub-types store most of their text, file, and other information in <em>fields</em>. Fields are grouped by <em>field type</em>; field types define what type of data can be stored in that field, such as text, images, or taxonomy term references.
pl: Typy i podtypy encji zawartości przechowują większość własnych tekstów, plików i innych informacji w <em>polach</em>. Pola są pogrupowane według <em>typu pola</em>; typy pól określają jaki typ danych może być przechowywany w polach takich jak tekst, obrazy lub referencje do terminów taksonomii.

en: Formatters and view modes
pl: Formatery i tryby widoku

en: Content entity types and sub-types can have one or more <em>view modes</em>, used for displaying the entity items. For instance, a content item could be viewed in full content mode on its own page, teaser mode in a list, or RSS mode in a feed. In each view mode, each field can be hidden or displayed, and if it is displayed, you can choose and configure the <em>formatter</em> that is used to display the field. For instance, a long text field can be displayed trimmed or full-length, and taxonomy term reference fields can be displayed in plain text or linked to the taxonomy term page.
pl: Typy i podtypy encji zawartości mogą mieć jeden lub więcej <em>trybów widoku</em> wykorzystywanych do prezentacji elementów encji. Na przykład, element zawartości może być wyświetlany w pełnej postaci na dedykowanej stronie, w postaci skrótu na liście lub jako kanał RSS. W każdym trybie widoku, dowolne pole może zostać ukryte lub widoczne a jeśli jest widoczne to można skonfigurować jego <em>formater</em> używany przy wyświetlaniu. Na przykład, pole długiego tekstu może być pokazywane w całości lub przycięte a pola z referencją do terminów taksonomii mogą być wyświetlane jako czysty tekst lub odnośnik do strony terminu taksonomii.

en: Widgets and form modes
pl: Kontrolki i tryby formularza

en: Content entity types and sub-types can have one or more <em>form modes</em>, used for editing. For instance, a content item could be edited in a compact format with only some fields editable, or a full format that allows all fields to be edited. In each form mode, each field can be hidden or displayed, and if it is displayed, you can choose and configure the <em>widget</em> that is used to edit the field. For instance, a taxonomy term reference field can be edited using a select list, radio buttons, or an autocomplete widget.
pl: Typy i podtypy encji zawartości mogą mieć jeden lub więcej <em>trybów formularza</em> wykorzystywanych trakcie edycji. Na przykład, element zawartości można edytować w postaci kompaktowej, w której dostępnych jest tylko kilka pól lub w postaci pełnej umożliwiającej edycję wszystkich pól. W każdym z trybów, pole może zostać ukryte lub wyświetlone i jeżeli jest wyświetlane to można wybrać i skonfigurować <em>kontrolkę</em> służącą do edycji tego pola. Przykładowo, referencja do terminu taksonomii może być edytowana za pomocą kontrolki listy wyboru, listy pól radio lub autouzupełniania.

en: Enabling field types, widgets, and formatters
pl: Włączanie typów pól, kontrolek i formaterów

en: Creating a field
pl: Tworzenie pola

en: On the <em>Manage fields</em> page for your entity type or sub-type, you can add, configure, and delete fields for that entity type or sub-type. Each field has a <em>machine name</em>, which is used internally to identify the field and must be unique across an entity type; once a field is created, you cannot change the machine name. Most fields have two types of settings. The field-level settings depend on the field type, and affect how the data in the field is stored. Once they are set, they can no longer be changed; examples include how many data values are allowed for the field and where files are stored. The sub-type-level settings are specific to each entity sub-type the field is used on, and they can be changed later; examples include the field label, help text, default value, and whether the field is required or not. You can return to these settings by choosing the <em>Edit</em> link for the field from the <em>Manage fields</em> page.
pl: Na stronie <em>Zarządzaj polami</em> dla określonego typu lub podtypu encji można dodać, skonfigurować i usunąć pola z tego typu lub podtypu encji. Każde pole ma <em>identyfikator systemowy</em>, który jest stosowany wewnętrznie do identyfikacji pola i musi być unikalny w obrębie typu encji; nie można zmieniać identyfikatora systemowego gdy pole zostało już utworzone. Większość pól ma dwa rodzaje ustawień. Ustawienia na poziomie pola są zależne od typu pola i mają wpływ na sposób przechowywania danych w polu. Nie mogą być zmieniane po ich ustawieniu; przykładem może być liczba dozwolonych wartości lub miejsce przechowywania plików. Ustawienia na poziomie podtypu dotyczą każdego podtypu encji, w którym używane jest to pole a ustawienia mogą być zmieniane w późniejszym czasie; przykładami są etykieta pola, tekst pomocy, domyślna wartość lub to, czy pole jest wymagane. Można w każdej chwili wrócić do tych ustawień poprzez wybranie odnośnika <em>Edytuj</em> dla określonego pola na stronie <em>Zarządzaj polami</em>.

en: Re-using fields
pl: Ponowne użycie pól

en: Configuring field editing
pl: Konfigurowanie edycji pola

en: On the <em>Manage form display</em> page of your entity type or sub-type, you can configure how the field data is edited by default and in each form mode. If your entity type has multiple form modes (on most sites, most entities do not), you can toggle between the form modes at the top of the page, and you can toggle whether each form mode uses the default settings or custom settings in the <em>Custom display settings</em> section. For each field in each form mode, you can select the widget to use for editing; some widgets have additional configuration options, such as the size for a text field, and these can be edited using the Edit button (which looks like a wheel). You can also change the order of the fields on the form. You can exclude a field from a form by choosing <em>Hidden</em> from the widget drop-down list, or by dragging it into the <em>Disabled</em> section.
pl: Na stronie <em>Zarządzanie wyświetlaniem formularza</em> typu encji lub podtypu można skonfigurować zarówno domyślny sposób edycji danych pola jaki i sposób edycji w każdym z trybów formularza. Jeśli typ encji ma wiele trybów formularza (nie dotyczy to większości witryn), można w górnej części strony przełączać się między trybami formularza a także można decydować czy każdy tryb formularza korzysta z domyślnych lub własnych ustawień w sekcji <em>Ustawienia własnego formatu wyświetlania</em>. Dla każdego pola w każdym trybie formularza można wybrać kontrolkę wykorzystywaną do edycji; niektóre kontrolki mają dodatkowe opcje konfiguracji takie jak rozmiar pola tekstowego i mogą być edytowane po naciśnięciu przycisku Edytuj (który ma wygląd koła). Można także zmienić kolejność pól w obrębie formularza. Jest też możliwość wykluczenia pola z formularza poprzez wybranie opcji <em>Ukryty</em> z listy rozwijanej kontrolki lub poprzez przeciągnięcie pola do sekcji <em>Wyłączone</em>.

en: Configuring field display
pl: Konfigurowanie formatu wyświetlania pola

en: On the <em>Manage display</em> page of your entity type or sub-type, you can configure how each field is displayed by default and in each view mode. If your entity type has multiple view modes, you can toggle between the view modes at the top of the page, and you can toggle whether each view mode uses the default settings or custom settings in the <em>Custom display settings</em> section. For each field in each view mode, you can choose whether and how to display the label of the field from the <em>Label</em> drop-down list. You can also select the formatter to use for display; some formatters have configuration options, which you can edit using the Edit button (which looks like a wheel). You can also change the display order of fields. You can exclude a field from a specific view mode by choosing <em>Hidden</em> from the formatter drop-down list, or by dragging it into the <em>Disabled</em> section.
pl: Na stronie <em>Zarządzaj wyświetlaniem</em> określonego typu lub podtypu encji można skonfigurować domyślny sposób wyświetlania  dowolnego pola a także sposób wyświetlania w każdym z trybów widoku. Jeśli typ encji ma wiele trybów widoku można przełączać się między nimi na górze strony a także można decydować czy każdy z trybów widoku używa domyślnych lub własnych ustawień zapisanych w sekcji <em>Ustawienia własnego formatu wyświetlania</em>. Dla każdego pola w każdym trybie widoku przy użyciu listy rozwijanej <em>Etykieta</em> można zdecydować czy i w jaki sposób wyświetlać etykietę. Można także wybrać formater używany w formacie wyświetlania; część formaterów posiada opcje konfiguracyjne, które można edytować po naciśnięciu przycisku "Edytuj" (mającego postać koła). Można wykluczyć pole z określonego trybu widoku po wskazaniu opcji <em>Ukryty</em> z listy rozwijanej formatera lub przez przeciągnięcie go do sekcji <em>Wyłączony</em>.

en: Configuring view and form modes
pl: Konfigurowanie trybów widoku i formularza

en: Listing fields
pl: Wyświetlanie listy pól

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
pl: Obrazy muszą mieć dokładnie <strong>@size</strong> pikseli.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
pl: Obrazy muszą być wieksze niż <strong>@min</strong> pikseli. Obrazy większe niż <strong>@max</strong> pikseli zostaną zmniejszone.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
pl: Obrazy muszą być większe niż <strong>@min</strong> pikseli.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
pl: Obrazy większe niż <strong>@max</strong> pikseli zostaną przeskalowane.

en: Define how text is handled by combining filters into text formats.
pl: Określ sposób obsługi tekstu łącząc filtry w formaty tekstu.

en: The menu link language code.
pl: Kod języka odnośnika menu.

en: Active menu trail
pl: Ślad aktywnego menu

en: Configuration updates
pl: Aktualizacje konfiguracji

en: The listed configuration will be updated.
pl: Wskazana konfiguracja zostanie zaktualizowana.

en: An entity field containing a password value.
pl: Pole encji zawierające hasło.

en: An autocomplete text field with tagging support.
pl: Pole tekstowe z autouzupełnianiem i obsługą etykietowania

en: Block Content revision is a history of changes to block content.
pl: Wersja zawartości bloku przechowuje historię jej zmian.

en: Field, widget, and formatter information
pl: Informacje na temat pola, kontrolki i formatera

en: Provided by modules
pl: Dostarczone przez moduły

en: Provided by Drupal core
pl: Dostarcza rdzeń Drupala

en: As mentioned previously, some field types, widgets, and formatters are provided by Drupal core. Here are some notes on how to use some of these:
pl: Jak wspomniano wcześniej, niektóre typy pól, kontrolek i formaterów są dostarczane przez rdzeń Drupala. Oto kilka uwag na temat używania niektórych z nich:

en: <strong>Number fields</strong>: When you add a number field you can choose from three types: <em>decimal</em>, <em>float</em>, and <em>integer</em>. The <em>decimal</em> number field type allows users to enter exact decimal values, with fixed numbers of decimal places. The <em>float</em> number field type allows users to enter approximate decimal values. The <em>integer</em> number field type allows users to enter whole numbers, such as years (for example, 2012) or values (for example, 1, 2, 5, 305). It does not allow decimals.
pl: <strong>Pola numeryczne</strong>: Kiedy dodawane jest pole numeryczne można wybrać jeden z trzech typów: <em>dziesiętne</em>, <em>zmiennoprzecinkowe</em> i <em>całkowite</em>. <em>Dziesiętne</em> pole numeryczne umożliwia użytkownikom wprowadzenie dokładnej wartości dziesiętnej z ustaloną liczbą miejsc po przecinku. <em>Zmiennoprzecinkowe</em> pole numeryczne umożliwia użytkownikom wprowadzenie przybliżonych wartości dziesiętnych. <em>Całkowite</em> pole numeryczne umożliwia użytkownikom wprowadzanie pełnych liczb, takich jak lata (np. 2012) lub wartości (np. 1, 2, 5, 305). Nie są dopuszczalne miejsca po przecinku.

en: Defining image styles
pl: Definiowanie styli obrazów

en: Naming image styles
pl: Nazywanie styli obrazów

en: When you define an image style, you will need to choose a displayed name and a machine name. The displayed name is shown in administrative pages, and the machine name is used to generate the URL for accessing an image processed in that style. There are two common approaches to naming image styles: either based on the effects being applied (for example, <em>Square 85x85</em>), or based on where you plan to use it (for example, <em>Profile picture</em>).
pl: W trakcie definiowania stylu obrazu trzeba będzie wybrać nazwę i identyfikator systemowy. Nazwa jest wyświetlana na stronach administracyjnych a identyfikator systemowy jest wykorzystywany do tworzenia adresu URL dającego dostęp do obrazu poddawanego obróbce w zdefiniowanym stylu. Istnieją dwa podejścia do nazewnictwa stylów obrazów: zarówno oparte na użytych efektach graficznych (na przykład <em>Kwadrat 85x85</em>) jak i bazujące na miejscu użycia (na przykład <em>Portret użytkownika</em>).

en: Configuring image fields
pl: Konfiguracja pól obrazów

en: The maximum file size that can be uploaded is limited by PHP settings of the server, but you can restrict it further by configuring a <em>Maximum upload size</em> in the field settings (this setting can be changed later). The maximum file size, either from PHP server settings or field configuration, is automatically displayed to users in the help text of the image field.
pl: Maksymalny rozmiar wysyłanego pliku jest ograniczony w ustawieniach PHP, ale może zostać później zmieniony w ustawieniach pola za pomocą <em>Maksymalnego rozmiaru pliku</em>. Wartość maksymalnego rozmiaru pliku z ustawień PHP lub z konfiguracji pola jest automatycznie prezentowana użytkownikom w tekście pomocy pola obrazu.

en: You can also configure a default image that will be used if no image is uploaded in an image field. This default can be defined for all instances of the field in the field storage settings when you create a field, and the setting can be overridden for each entity sub-type that uses the field.
pl: Można także skonfigurować domyślny obraz, który będzie używany w sytuacji gdy do pola obrazu nie zostanie wysłany żaden obraz. W trakcie tworzenia pola, w ustawieniach miejsca przechowywania, można zdefiniować domyślny obraz dla wszystkich egzemplarzy pola i ustawienie to może być nadpisane dla każdego podtypu encji używającego tego pola.

en: Configuring displays and form displays
pl: Konfigurowanie formatów wyświetlania i wyświetlania formularzy

en: On the <em>Manage display</em> page, you can choose the image formatter, which determines the image style used to display the image in each display mode and whether or not to display the image as a link. On the <em>Manage form display</em> page, you can configure the image upload widget, including setting the preview image style shown on the entity edit form.
pl: Na stronie <em>Zarządzaj wyświetlaniem</em> można wybrać formater obrazu, który określa styl obrazu używany przy wyświetlaniu obrazu w każdym trybie wyświetlania i decyduje o tym, czy wyświetlać obraz w postaci odnośnika. Na stronie <em>Zarządzaj wyświetlaniem formularza</em> można skonfigurować kontrolkę wysyłania obrazu, włączając w to także ustawienia stylu podglądu obrazu pokazywanego w formularzu edycji encji.

en: Selected language configuration
pl: Konfiguracja wybranego języka

en: Selected default language no longer exists.
pl: Wybrany domyślny język już nie istnieje.

en: Language detection configuration saved.
pl: Konfiguracja wykrywania języka została zapisana.

en: Language codes or other custom text to use as a path prefix for URL language detection. For the selected fallback language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value may break existing URLs. Use with caution in a production environment.</strong> Example: Specifying "deutsch" as the path prefix code for German results in URLs like "example.com/deutsch/contact".
pl: Kody języków lub inne teksty, które mają być użyte jako prefiks ścieżki dla metody wykrywania języka w oparciu o adres URL. Dla wybranego języka awaryjnego ta wartość może być pusta. <strong>Zmiana wartości może sprawić, że aktualne adresy URL nie będą działały. Należy zachować ostrożność w środowisku produkcyjnym.</strong> Przykład: Podanie "deutsch" jako prefiks ścieżki dla języka niemieckiego skutkuje adresami URL w postaci "example.com/deutsch/contact".

[ctx: Validation]
en: Link URI can be accessed by the user.
pl: Użytkownik może mieć dostęp do URI odnośnika.

en: The path '@uri' is inaccessible.
pl: Ścieżka '@uri' jest niedostępna.

en: The path '@uri' is invalid.
pl: Ścieżka '@uri' jest nieprawidłowa.

en: Indicates whether the menu link should be rediscovered
pl: Informuje o tym, czy adres odnośnika menu powinien zostać ponownie zweryfikowany

en: @title [%language translation]
pl: @title [tłumaczenie na %language]

en: The username of the content author.
pl: Nazwa użytkownika będącego autorem zawartości.

en: Entity reference field storage settings
pl: Ustawienia miejsca przechowywania pól zawierających referencje do encji

en: Entity reference field settings
pl: Ustawienia pola referencji do encji

en: Entity reference selection plugin settings
pl: Ustawienia wtyczki wyboru referencji do encji

en: Display in native language
pl: Wyświetl w języku oryginalnym

en: HTTP cookies
pl: Pliki cookies HTTP

en: HTTP headers
pl: Nagłówki HTTP

en: Is super user
pl: Ma uprawnienia super użytkownika

en: Query arguments
pl: Argumenty zapytania

en: Request format
pl: Format żądania

en: A flag indicating whether this is the default translation.
pl: Znacznik pokazujący czy to tłumaczenie jest domyśle.

en: Field settings (@on_label / @off_label)
pl: Ustawienia pola (@on_label / @off_label)

en: Displayed in native language
pl: Wyświetlone w języku oryginalnym

en: Hide lower priority columns
pl: Ukryj kolumny o niskim priorytecie

en: Submitted by @username on @datetime
pl: Dodane przez @username - @datetime

en: With multiple languages configured, registered users can select their preferred language and authors can assign a specific language to content.
pl: Po skonfigurowaniu wielu języków, zarejestrowani użytkownicy mogą wybierać swój preferowany język a autorzy mogą skojarzyć określony język z zawartością.

en: This page also provides an overview of how much of the site's interface has been translated for each configured language.
pl: Na tej stronie znajduje się też informacja o tym jak dużo interfejsu użytkownika przetłumaczono w każdym skonfigurowanym języku.

en: This must be an external URL such as %url.
pl: Musi być zewnętrznym adresem URL takim jak %url.

[ctx: Validation]
en: No dangerous external protocols
pl: Brak niebezpiecznych protokołów zewnętrznych

[ctx: Validation]
en: No broken internal links
pl: Brak niedziałających odnośników wewnętrznych

en: @count second | @count seconds
pl[0]: @count sekunda
pl[1]: @count sekundy
pl[2]: @count sekund

en: Account's permissions
pl: Uprawnienia konta

en: The hashed password
pl: Zahaszowane hasło

en: Existing password
pl: Istniejące hasło

en: Display the author name.
pl: Wyświetl nazwę autora.

en: Are you sure you want to create a new %name @type?
pl: Czy na pewno utworzyć @type %name?

en: Using the personal contact form
pl: Używanie osobistych formularzy kontaktu

en: Site visitors can email registered users on your site by using the personal contact form, without knowing or learning the email address of the recipient. When a site visitor is viewing a user profile, the viewer will see a <em>Contact</em> tab or link, which leads to the personal contact form. The personal contact link is not shown when you are viewing your own profile, and users must have both <em>View user information</em> (to see user profiles) and <em>Use users' personal contact forms</em> permission to see the link. The user whose profile is being viewed must also have their personal contact form enabled (this is a user account setting); viewers with <em>Administer users</em> permission can bypass this setting.
pl: Odwiedzający witrynę mogą wysyłać wiadomości do zarejestrowanych użytkowników bez znajomości ich adresów e-mail. Do tego celu służy formularz <em>Kontakt</em>, który można zobaczyć po wybraniu zakładki lub odnośnika znajdującego się na stronie profilu użytkownika. Odnośnik do formularza kontaktu nie jest pokazywany gdy przegląda się swój własny profil. Ponadto, aby mieć dostęp do odnośnika, użytkownik musi mieć przyznane dwa uprawnienia: <em>Przeglądaj informacje użytkownika</em> (aby przeglądać profile użytkowników) oraz <em>Używaj osobistych formularzy kontaktowych</em>. Użytkownik, którego profil jest przeglądany musi mieć także włączony osobisty formularz kontaktu (jest to jedno z ustawień konta użytkownika); to ustawienie nie dotyczy odwiedzających z uprawnieniem <em>Administrowanie użytkownikami</em>.

en: Configuring contact forms
pl: Konfigurowanie formularzy kontaktu

en: Linking to contact forms
pl: Tworzenie odnośników do formularzy kontaktowych

en: Adding content to contact forms
pl: Dodawanie zawartości do formularzy kontaktu

en: @label (Translation is not supported).
pl: @label (Tłumaczenia nie są obsługiwane).

en: Configuring form displays
pl: Konfiguracja formatów wyświetlania formularzy

en: Reference fields have several widgets available on the <em>Manage form display</em> page:
pl: Pola z referencjami mają kilka kontrolek dostępnych na stronie <em>Zarządzaj wyświetlaniem formularza</em>:

en: The <em>Check boxes/radio buttons</em> widget displays the existing entities for the entity type as check boxes or radio buttons based on the <em>Allowed number of values</em> set for the field.
pl: Kontrolka <em>Pola wyboru/lista pól radio</em> wyświetla encje z określonego typu encji w postaci pól wyboru lub listy pól radio z uwzględnieniem wartości ustawienia <em>Dozwolona liczba wartości</em> dla tego pola.

en: The <em>Select list</em> widget displays the existing entities in a drop-down list or scrolling list box based on the <em>Allowed number of values</em> setting for the field.
pl: Kontrolka <em>Lista wyboru</em> wyświetla aktualne encje w postaci listy rozwijanej lub listy przewijanej uwzględniając wartość ustawienia <em>Dozwolona liczba wartości</em> dla tego pola.

en: The <em>Autocomplete</em> widget displays text fields in which users can type entity labels based on the <em>Allowed number of values</em>. The widget can be configured to display all entities that contain the typed characters or restricted to those starting with those characters.
pl: Kontrolka <em>Autouzupełnianie</em> wyświetla pola tekstowe, w których użytkownicy mogą wprowadzać nazwy encji z uwzględnieniem wartości ustawienia <em>Dozwolona liczba wartości</em>. Można tak skonfigurować kontrolkę aby wyświetlała wszystkie encje zawierające wpisywane znaki lub ograniczyć je do tych, które rozpoczynają się od wprowadzonych znaków.

en: The <em>Autocomplete (Tags style)</em> widget displays a multi-text field in which users can type in a comma-separated list of entity labels.
pl: Kontrolka <em>Autouzupełnianie (styl Etykietowania)</em> wyświetla wielowartościowe pole tekstowe, w którym użytkownicy mogą wprowadzać nazwy encji oddzielone przecinkami.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires an Apache server running PHP with mod_php or Nginx with PHP-FPM.
pl: Serwer nie jest w stanie wyświetlić postępu wysyłania pliku. Postęp wysyłania pliku wymaga serwera Apache z PHP działającego z mod_php lub serwera Nginx z PHP-FPM.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php or PHP-FPM and not as FastCGI.
pl: Serwer nie jest w stanie wyświetlić postępu wysyłania pliku. Postęp wysyłania pliku wymaga PHP działającego z mod_php lub PHP-FPM a nie jako FastCGI.

en: Display download path
pl: Wyświetlaj ścieżkę do pobrania

en: Display the filemime as icon
pl: Wyświetlaj typ MIME pliku w postaci ikony

en: Detect tar
pl: Wykryj rozszerzenie tar

en: Link this field to the file download URL
pl: Stwórz z tego pola odnośnik służący do pobrania pliku

en: File link
pl: Odnośnik pliku

en: Include tar in extension
pl: Dołącz tar do rozszerzenia

en: If the part of the filename just before the extension is '.tar', include this in the extension output.
pl: Jeżeli w nazwie pliku, tuż przed jego rozszerzeniem występuje człon '.tar' to uwzględnij go także w docelowym rozszerzeniu.

en: Display the file download URI
pl: Wyświetlaj adres URI służący do pobrania pliku

en: Display an icon
pl: Wyświetlaj ikonę

en: The icon is representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
pl: Ikona reprezentująca typ pliku, używana zamiast tekstu MIME (takiego jak "image/jpeg")

en: Using text fields with text formats
pl: Używanie pól tekstowych z formatami tekstu

en: Text fields that allow text formats are those with "formatted" in the description. These are <em>Text (formatted, long, with summary)</em>, <em>Text (formatted)</em>, and <em>Text (formatted, long)</em>. You cannot change the type of field once a field has been created.
pl: Pola tekstowe umożliwiające formatowanie tekstu mają w opisie słowo "z formatowaniem". Są to <em>Tekst (z formatowaniem, długi, z podsumowaniem)</em>, <em>Tekst (z formatowaniem)</em> i <em>Tekst (z formatowaniem, długi)</em>. Nie można zmienić typu pola po jego utworzeniu.

en: Setting the allowed link type
pl: Ustawianie dozwolonego typu odnośnika

en: In the field settings you can define the allowed link type to be <em>internal links only</em>, <em>external links only</em>, or <em>both internal and external links</em>. <em>Internal links only</em> and <em>both internal and external links</em> options enable an autocomplete widget for internal links, so a user does not have to copy or remember a URL.
pl: W ustawieniach pola można określić jeden z dozwolonych typów odnośnika: <em>tylko odnośniki wewnętrzne</em>, <em>tylko odnośniki zewnętrzne</em> lub <em>zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne odnośniki</em>. Opcja <em>tylko odnośniki wewnętrzne</em> oraz <em>zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne odnośniki</em> umożliwia użycie kontrolki autouzupełniania dla odnośników wewnętrznych więc użytkownik nie musi kopiować lub zapamiętywać adresów URL.

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
pl: Przywrócono wersję węzła @type %title z dnia %revision-date.

en: Speeding up your site
pl: Przyspieszanie witryny

en: Contains US ASCII characters only
pl: Zawiera jedynie znaki US ASCII

en: Checkout complete! Thank you for your purchase.
pl: Zakup zrealizowany! Dziękujemy!

en: Resolving missing content
pl: Rozwiązanie dla brakującej treści

en: The following @entity-type translations will be deleted:
pl: Następujące tłumaczenia @entity-type zostaną usunięte:

en: Delete @language translation
pl: Usuń tłumaczenie na język @language

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
pl: Tłumaczenie @entity-type %label @language zostało usunięte.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
pl: Czy na pewno usunąć tłumaczenie @entity-type %label na język @language?

en: The core.extension configuration does not exist.
pl: Konfiguracja core.extension nie istnieje.

en: Unable to install the %module module since it does not exist.
pl: Nie można zainstalować modułu %module ponieważ nie istnieje.

en: Unable to uninstall the %module module since the %dependent_module module is installed.
pl: Nie można odinstalować modułu %module ponieważ zainstalowany jest moduł %dependent_module.

en: Unable to install the %theme theme since it does not exist.
pl: Nie można zainstalować skórki %theme ponieważ ona nie istnieje.

en: Unable to install the %theme theme since it requires the %required_theme theme.
pl: Nie można zainstalować skórki %theme ponieważ wymagana jest skórka %required_theme.

en: Unable to uninstall the %theme theme since the %dependent_theme theme is installed.
pl: Nie można odinstalować skórki %theme ponieważ jest już zainstalowana skórka  %dependent_theme.

en: Configuration %name depends on the %owner module that will not be installed after import.
pl: Konfiguracja %name zależy od modułu %owner, który nie zostanie zainstalowany po imporcie.

en: Configuration %name depends on the %owner theme that will not be installed after import.
pl: Konfiguracja %name jest zależna od skórki %owner, która nie zostanie zainstalowana po imporcie.

en: Configuration %name depends on the %owner extension that will not be installed after import.
pl: Konfiguracja %name jest zależna od rozszerzenia %owner, który nie będzie zainstalowany po imporcie.

en: Unable to install the %module module since it requires the %required_module module. | Unable to install the %module module since it requires the %required_module modules.
pl[0]: Nie można zainstalować modułu %module ponieważ wymaga modułu %required_module.
pl[1]: Nie można zainstalować modułu %module ponieważ wymaga modułów %required_module.
pl[2]: Nie można zainstalować modułu %module ponieważ wymaga modułów %required_module.

en: Configuration %name depends on the %module module that will not be installed after import. | Configuration %name depends on modules (%module) that will not be installed after import.
pl[0]: Konfiguracja %name zależy od modułu %module, który nie będzie zainstalowany po imporcie.
pl[1]: Konfiguracja %name zależy od modułów (%module), które nie będą zainstalowane po imporcie.
pl[2]: Konfiguracja %name zależy od modułów (%module), które nie będą zainstalowane po imporcie.

en: Configuration %name depends on the %theme theme that will not be installed after import. | Configuration %name depends on themes (%theme) that will not be installed after import.
pl[0]: Konfiguracja %name zależy od skórki %theme, która nie zostanie zainstalowana po imporcie.
pl[1]: Konfiguracja %name zależy od skórek (%theme), które nie zostaną zainstalowane po imporcie.
pl[2]: Konfiguracja %name zależy od skórek (%theme), które nie zostaną zainstalowane po imporcie.

en: Configuration %name depends on the %config configuration that will not exist after import. | Configuration %name depends on configuration (%config) that will not exist after import.
pl[0]: Konfiguracja %name jest zależna od konfiguracji %config, która będzie niedostępna po imporcie.
pl[1]: Konfiguracja %name jest zależna od konfiguracji (%config), które będą niedostępne po imporcie.
pl[2]: Konfiguracja %name jest zależna od konfiguracji (%config), które będą niedostępne po imporcie.

en: Interface text
pl: Tekst interfejsu

en: Order of language detection methods for interface text. If a translation of interface text is available in the detected language, it will be displayed.
pl: Kolejność metod wykrywania języka interfejsu. Jeśli tłumaczenie jest dostępne dla wykrytego języka zostanie ono wyświetlone.

en: Inaccessible
pl: Niedostępny

en: The configuration cannot be imported because it failed validation for the following reasons:
pl: Konfiguracja nie może zostać zaimportowana ponieważ nie spełnienia kryteriów poprawności z następujących powodów:

en: Link to translate @entity_type_label
pl: Odnośnik do tłumaczenia @entity_type_label

en: Provide a translation link to the @entity_type_label.
pl: Udostępnia link do tłumaczenia @entity_type_label.

en: Interface text language selected for page
pl: Język interfejsu wybrany dla strony

en: Customize %language_name language detection to differ from Interface text language detection settings
pl: Dostosuj własne, odmienne ustawienia wykrywania języka %language_name

en: The domain for %language may only contain the domain name, not a trailing slash, protocol and/or port.
pl: Domena dla %language może zawierać wyłącznie nazwę domeny bez końcowego ukośnika, protokołu i/lub portu.

en: Timestamp display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania znacznika czasu

en: Future format
pl: Format przyszły

en: Past format
pl: Format przeszły

en: @requirements_message (Currently using @item version @version)
pl: @requirements_message (Obecnie w użyciu @item w wersji @version)

en: 0 seconds
pl: 0 sekund

en: The validation failed because the value conflicts with the value in %field_name, which you cannot access.
pl: Walidacja nie powiodła się ponieważ wartość koliduje z wartością w polu %field_name, do którego nie masz dostępu.

en: The @module module is required
pl: Moduł @module jest wymagany

en: Use <em>@interval</em> where you want the formatted interval text to appear.
pl: Użyj <em>@interval</em> w miejscu, w którym chcesz aby pojawił się sformatowany tekst interwału.

en: How many time interval units should be shown in the formatted output.
pl: Jak wiele jednostek interwałów powinno zostać wyświetlonych na sformatowanym wyjściu.

en: Future date: %display
pl: Przyszła data: %display

en: Past date: %display
pl: Przeszła data: %display

en: - Default site/user time zone -
pl: - Domyślna strefa czasowa witryny/użytkownika -

en: Date format: @date_format
pl: Format daty: @date_format

en: Time zone: @timezone
pl: Strefa czasowa: @timezone

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: Configuration archive
pl: Archiwum konfiguracji

en: Your configuration files were successfully uploaded and are ready for import.
pl: Pomyślnie wysłano pliki konfiguracyjne i są przygotowane do zaimportowania.

en: Translate any configuration including those shipped with modules and themes.
pl: Tłumacz dowolną konfigurację włączając także tę dostarczaną przez moduły i skórki.

en: Time zone override
pl: Nadpisanie strefy czasowej

en: Datetime custom display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania własnej daty i godziny

en: Datetime time ago display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania daty i godziny jako "jakiś czas temu"

en: The time zone selected here will always be used
pl: Wybrana tu strefa czasowa będzie używana zawsze

[ctx: Validation]
en: File URI
pl: URI pliku

en: Translate interface text
pl: Tłumaczenie zawartości interfejsu

en: Translate any interface text including configuration shipped with modules and themes.
pl: Tłumaczenie dowolnej zawartości interfejsu włączając w to konfigurację dostarczoną wraz z modułami i skórkami.

en: Media library
pl: Biblioteka mediów

en: Plural variants
pl: Warianty liczby mnogiej

en: Place block <span class="visually-hidden">in the %region region</span>
pl: Umieść blok <span class="visually-hidden">w regionie %region</span>

en: No blocks available.
pl: Brak dostępnych bloków.

en: Exporting the full configuration
pl: Eksport pełnej konfiguracji

en: Importing a full configuration
pl: Import pełnej konfiguracji

en: Exporting a single configuration item
pl: Eksportowanie pojedynczego elementu konfiguracji

en: Importing a single configuration item
pl: Importowane pojedynczego elementu konfiguracji

en: Configuration synchronization
pl: Synchronizacja konfiguracji

en: Import and export your configuration.
pl: Importuj i eksportuj konfigurację.

en: The callback URL is not local and not trusted: !url
pl: Adres URL wywołania zwrotnego nie jest lokalny i nie można uznać go za zaufany: !url

en: Container cannot be saved to cache.
pl: Kontener nie może zostać zapisany w pamięci podręcznej.

en: The database server version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
pl: Wersja serwera bazy danych %version jest poniżej minimalnej wymaganej wersji %minimum_version.

en: A value must be selected for %part.
pl: Należy wybrać wartość dla %part.

en: @title (value @number)
pl: @title (wartość @number)

en: 1 error has been found:  | @count errors have been found:
pl[0]: Znaleziono 1 błąd:
pl[1]: Znaleziono @count błędy:
pl[2]: Znaleziono @count błędów:

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: Shown tabs
pl: Wyświetlane zakładki

en: Select tabs being shown in the block
pl: Wybór zakładek, które są wyświetlane w bloku

en: Show primary tabs
pl: Wyświetl zakładki podstawowe

en: Show secondary tabs
pl: Wyświetl zakładki dodatkowe

en: The blocked IP address.
pl: Zablokowane adresy IP.

en: Generating accessible content
pl: Tworzenie łatwo dostępnej zawartości

en: The time that the comment was created, as a Unix timestamp.
pl: Czas utworzenia komentarza w formacie Unix timestamp.

en: The time that the comment was edited by its author, as a Unix timestamp.
pl: Czas edycji komentarza przez jego autora w formacie Unix timestamp.

en: The module that implements the field type.
pl: Moduł implementujący typ pola.

en: The entity bundle.
pl: Zestaw encji

en: The original machine name of the view mode.
pl: Oryginalny identyfikator systemowy trybu widoku.

en: The view mode ID.
pl: ID trybu widoku.

en: The name of the format.
pl: Nazwa formatu.

en: Whether the format is cacheable.
pl: Czy format jest przechowywany w pamięci podręcznej.

en: The role IDs which can use the format.
pl: ID ról, które mogą używać tego formatu.

en: The filters configured for the format.
pl: Filtry skonfigurowane dla formatu.

en: The status of the format
pl: Status formatu

en: The weight of the format
pl: Waga formatu

en: Weight for @title language detection method
pl: Waga metody @title służącej do wykrywania języka

en: Enable @title language detection method
pl: Włącz metodę @title służącą do wykrywania języka

en: Core (Experimental)
pl: Rdzeń (Eksperymentalny)

en: Migration @id is busy with another operation: @status
pl: Migracja @id wykonuje inną operację: @status

en: The installer requires that you create a translations directory as part of the installation process. Create the directory %translations_directory . More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.
pl: Instalator wymaga stworzenia katalogu tłumaczeń, jest to część procesu instalacji. Stwórz katalog %translations_directory . Więcej informacji na temat instalacji Drupala jest dostępne w <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The installer requires read permissions to %translations_directory at all times. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
pl: Instalator wymaga uprawnień odczytu katalogu %translations_directory przez cały czas działania. Dokumentacja <a href=":handbook_url">kwestii hostingu</a> zawiera pomocne informacje z tego i innych tematów.

en: The installer requires write permissions to %translations_directory during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
pl: Instalator wymaga uprawnień zapisu do %translations_directory w trakcie procesu instalacji. Dokumentacja <a href=":handbook_url">kwestii hostingu</a> zawiera pomocne informacje z tego i innych tematów.

en: The installer requires to contact the translation server to download a translation file. Check your internet connection and verify that your website can reach the translation server at <a href=":server_url">@server_url</a>.
pl: Aby pobrać plik tłumaczenia instalator wymaga połączenia z serwerem tłumaczeń. Należy sprawdzić połączenie z internetem i upewnić się, że witryna może połączyć się z serwerem tłumaczeń działającym pod adresem <a href=":server_url">@server_url</a>.

en: The %language translation file is not available at the translation server. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
pl: Plik tłumaczenia na język %language nie jest dostępny na serwerze tłumaczeń. <a href=":url">Wybierz inny język</a> lub wskaż Angielski i przetłumacz witrynę później.

en: The %language translation file could not be downloaded. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
pl: Nie można pobrać pliku tłumaczenia na język %language. <a href=":url">Wybierz inny język</a> lub wskaż Angielski i przetłumacz witrynę później.

en: The @drupal installer requires that you create a %file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.
pl: Instalator @drupal wymaga utworzenia %file w trakcie procesu instalacyjnego. Skopiuj plik %default_file file do %file. Więcej szczegółów na temat instalacji Drupala jest dostępne w <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: @drupal requires read permissions to %file at all times. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
pl: @drupal zawsze wymaga uprawnienia do odczytu pliku %file. Rozdział dokumentacji zatytułowany <a href=":handbook_url">kwestie hostingu</a> daje wskazówki na ten i inne tematy.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
pl: Instalator @drupal wymaga uprawnienia do zapisu %file w trakcie procesu instalacyjnego. Rozdział dokumentacji zatytułowany <a href=":handbook_url">kwestie hostingu</a> daje wskazówki na ten i inne tematy.

en: The @drupal installer failed to create a %file file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
pl: Instalatorowi @drupal nie udało się utworzyć pliku %file z prawidłowo ustawionym właścicielem.  Zaloguj się na swoim serwerze www, usuń istniejący plik %file i utwórz nowy poprzez skopiowanie pliku %default_file do  %file. Więcej szczegółów na temat instalacji Drupala jest dostępne w <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>. Rozdział dokumentacji zatytułowany <a href=":handbook_url">kwestie hostingu</a> daje wskazówki na ten i inne tematy.

en: Check the messages and <a href=":retry">retry</a>, or you may choose to <a href=":cont">continue anyway</a>.
pl: Sprawdź komunikaty i <a href=":retry">spróbuj ponownie</a>, możesz też zdecydować aby je zignorować i <a href=":cont">mimo wszystko kontynuować</a>.

en: Check the messages and <a href=":url">try again</a>.
pl: Sprawdź komunikaty i <a href=":url">spróbuj ponownie</a>.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>/modules</em>. Missing modules: @modules
pl: Następujące moduły są wymagane ale nie zostały znalezione. Przenieś je do stosownego podkatalogu, jak np. <em>/modules</em>. Brakuje modułów: @modules

en: Updating @module
pl: Aktualizacja @module

en: Entity type mismatch on rename. @old_type not equal to @new_type for existing configuration @old_name and staged configuration @new_name.
pl: Niezgodność typów encji przy zmianie nazw. @old_type nie jest zgodny z @new_type dla konfiguracji bieżącej @old_name i konfiguracji roboczej @new_name.

en: Rename operation for simple configuration. Existing configuration @old_name and staged configuration @new_name.
pl: Operacja zmiany nazwy dla prostej konfiguracji. Konfiguracja bieżąca @old_name i konfiguracja robocza @new_name.

en: Operating in maintenance mode. <a href=":url">Go online.</a>
pl: Praca w trybie przerwy technicznej.<a href=":url">Przejdź do trybu online.</a>

en: Textfield size: @size
pl: Rozmiar pola tekstowego: @size

en: Number of rows: @rows
pl: Liczba wierszy: @rows

en: URI field size: @size
pl: Rozmiar pola URI: @size

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href=":https-link">Learn more</a>.
pl: OSTRZEŻENIE: Nie jest używane połączenie szyfrowane, hasło będzie wysłane czystym tekstem. <a href=":https-link">Więcej informacji</a>.

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
pl: Zawartość @name nie może być dłuższa niż %max znaków a aktualna długość to %length znaków.

en: <ul>
    <li>To start over, you must empty your existing database and copy <em>default.settings.php</em> over <em>settings.php</em>.</li>
    <li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href=":update-url">update script</a>.</li>
    <li>View your <a href=":base-url">existing site</a>.</li>
    </ul>
pl: <ul>
    <li>W celu rozpoczęcia od nowa należy wyczyścić bazę danych oraz plikiem  <em>default.settings.php</em> nadpisać plik <em>settings.php</em>.</li>
    <li>Aby zaktualizować istniejącą instalację należy użyć <a href=":update-url">skryptu aktualizacyjnego</a>.</li>
    <li>Zobacz swoją <a href=":base-url">istniejącą witrynę</a>.</li>
    </ul>

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
pl: Wszystkie niezbędne zmiany w %dir i %file zostały wykonane, należy więc teraz usunąć uprawnienia do zapisu aby uniknąć zagrożeń dla bezpieczeństwa systemu. W przypadku wątpliwości można zapoznać się z <a href=":handbook_url">podręcznikiem internetowym</a>.

[ctx: Validation]
en: Unique field constraint
pl: Ograniczenie unikalności pola

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
pl: encja @entity_type with z polem @field_name %value już istnieje.

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:account-name], [user:display-name] and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
pl: Wiadomość, która powinna być wysłana. Można używać zaślepek takich jak [node:title], [user:account-name], [user:display-name] i [comment:body] w miejscu treści, które zmieniają się za każdym razem gdy wiadomość jest wysyłana. Nie wszystkie zaślepki są dostępne w każdym kontekście.

en: The message to be displayed to the current user. You may include placeholders like [node:title], [user:account-name], [user:display-name] and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
pl: Wiadomość, która ma być wyświetlona aktualnemu użytkownikowi. Można używać zaślepek takich jak [node:title], [user:account-name], [user:display-name] i [comment:body] w miejscu treści, które zmieniają się za każdym razem gdy wiadomość jest wysyłana. Nie wszystkie zaślepki są dostępne w każdym kontekście.

en: The Ban module allows administrators to ban visits to their site from individual IP addresses. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the Ban module</a>.
pl: Moduł Ban pozwala administratorom na blokowanie wizyt na stronie z określonych adresów IP. Więcej w <a href=":url">dokumentacji online modułu Ban</a>.

en: Administrators can enter IP addresses to ban on the <a href=":bans">IP address bans</a> page.
pl: Administratorzy, na stronie <a href=":bans">Blokady adresów IP</a> mogą wprowadzić adresy IP, które mają być zablokowane.

en: The HTTP Basic Authentication module supplies an <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Basic_access_authentication">HTTP Basic authentication</a> provider for web service requests. This authentication provider authenticates requests using the HTTP Basic Authentication username and password, as an alternative to using Drupal's standard cookie-based authentication system. It is only useful if your site provides web services configured to use this type of authentication (for instance, the <a href=":rest_help">RESTful Web Services module</a>). For more information, see the <a href=":hba_do">online documentation for the HTTP Basic Authentication module</a>.
pl: Moduł HTTP Basic Authentication dostarcza <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Basic_access_authentication">tryb prostej autoryzacji HTTP</a> dla zapytań usług internetowych. Ten tryb autoryzacji autoryzuje zapytania przy użyciu nazwy użytkownika i hasła co jest alternatywą dla standardowej metody uwierzytelniania Drupala przy użyciu cookie. Jest to przydatne tylko w przypadku gdy witryna udostępnia usługi internetowe skonfigurowane do wykorzystywania tego typu autoryzacji (na przykład <a href=":rest_help">moduł RESTful Web Services</a>). Więcej informacji można znaleźć w <a href=":hba_do">internetowej dokumentacji modułu HTTP Basic Authentication</a>.

en: The Block module allows you to place blocks in regions of your installed themes, and configure block settings. For more information, see the <a href=":blocks-documentation">online documentation for the Block module</a>.
pl: Moduł Block pozwala rozmieszczać bloki i konfigurować ich ustawienia w regionach zainstalowanych skórek. Więcej informacji można znaleźć w <a href=":blocks-documentation">internetowej dokumentacji modułu Block</a>.

en: You can see where the regions are for the current theme by clicking the <em>Demonstrate block regions</em> link on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. Regions are specific to each theme.
pl: Można przejrzeć rozmieszczenie regionów w bieżącej skórce klikając na odnośnik <em>Zaprezentuj regiony</em>na stronie <a href=":blocks">Układ bloków</a>. Każda skórka ma swoje specyficzne regiony.

en: To change the settings of an individual block click on the <em>Configure</em> link on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. The available options vary depending on the module that provides the block. For all blocks you can change the block title and toggle whether to display it.
pl: W celu zmiany ustawień bloku należy kliknąć na link <em>Konfiguruj</em> na stronie <a href=":blocks">Układ bloków</a>. Poszczególne opcje mogą się różnić w zależności od modułu dostarczającego dany blok. Dla wszystkich bloków można zmienić tytuł oraz włączyć i wyłączyć ich widoczność.

en: The Breakpoint module keeps track of the height, width, and resolution breakpoints where a responsive design needs to change in order to respond to different devices being used to view the site. This module does not have a user interface. For more information, see the <a href=":docs">online documentation for the Breakpoint module</a>.
pl: Moduł Breakpoint śledzi na bieżąco breakpointy wysokości, szerokości i rozdzielczości, dla których responsywne układy powinny ulec zmianie w odpowiedzi na użycie różnych urządzeń wykorzystywanych do przeglądania witryny. Ten moduł nie posiada własnego interfejsu użytkownika. Więcej informacji można znaleźć w <a href=":docs">internetowej dokumentacji modułu Breakpoint</a>.

en: <a href=":w3">Media  queries</a> are a formal way to encode breakpoints. For instance, a width breakpoint at 40em would be written as the media query "(min-width: 40em)". Breakpoints are really just media queries with some additional meta-data, such as a name and multiplier information.
pl: <a href=":w3">Media queries</a> to formalny sposób przedstawiania breakpointów. Na przykład, breakpoint dla szerokości 40em zapisany byłby jako media query "(min-width: 40em)". Breakpointy to po prostu media query z kilkoma dodatkowymi metadanymi takimi jak nazwa i informacja o mnożniku.

en: The Comment module allows users to comment on site content, set commenting defaults and permissions, and moderate comments. For more information, see the <a href=":comment">online documentation for the Comment module</a>.
pl: Moduł Comment umożliwia użytkownikom komentowanie zawartości witryny, moderowanie komentarzy, konfigurację wartości domyślnych i uprawnień do komentowania. Więcej informacji znajduje się w <a href=":comment">internetowej dokumentacji modułu Comment</a>.

en: Enabling commenting
pl: Włączanie komentowania

en: Configuring commenting settings
pl: Konfiguracja ustawień komentowania

en: Users with the appropriate permissions can override the default commenting settings of an entity type when they create an item of that type.
pl: Użytkownicy z odpowiednimi uprawnieniami mogą nadpisać domyślne ustawienia typu encji w momencie tworzenia elementu tego typu

en: Comments from users who have the <em>Skip comment approval</em> permission are published immediately. All other comments are placed in the <a href=":comment-approval">Unapproved comments</a> queue, until a user who has permission to <em>Administer comments and comment settings</em> publishes or deletes them. Published comments can be bulk managed on the <a href=":admin-comment">Published comments</a> administration page. When a comment has no replies, it remains editable by its author, as long as the author has <em>Edit own comments</em> permission.
pl: Komentarze użytkowników z uprawnieniem <em>Pomin zatwierdzanie komentarzy</em> są publikowane natychmiast. Reszta umieszczana jest w kolejce <a href=":comment-approval">Niezatwierdzonych komentarzy</a> do czasu gdy użytkownik z uprawnieniem <em>Zarządzaj komentarzami i ustawieniami komentowania</em> je opublikuje bądź usunie. Opublikowanymi komentarzami można zarządzać za pomocą strony <a href=":admin-comment">Opublikowane komentarze</a>. Dopóki komentarz nie ma odpowiedzi jego autor, o ile posiada uprawnienie <em>Edycja własnych komentarzy</em>, ma możliwość jego zmiany.

en: In reply to @parent_title by @parent_username
pl: Dodane przez @parent_username w odpowiedzi na @parent_title

en: Name for @anonymous
pl: Nazwa dla @anonymous

en: <a href=":login">Log in</a> or <a href=":register">register</a> to post comments
pl: <a href=":login">Zaloguj</a> lub <a href=":register">zarejestruj się</a> aby dodawać komentarze

en: <a href=":login">Log in</a> to post comments
pl: <a href=":login">Zaloguj się</a> aby dodawać komentarze

en: Select the Comment type to use for this comment field. Manage the comment types from the <a href=":url">administration overview page</a>.
pl: Wybierz typ komentarza do użycia w tym polu. Zarządzaj typami komentarzy <a href=":url">w sekcji administrowania typami komentarzy</a>.

en: The Configuration Manager module provides a user interface for importing and exporting configuration changes between installations of your website in different environments. Configuration is stored in YAML format. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the Configuration Manager module</a>.
pl: Moduł Configuration Manager udostępnia interfejs użytkownika służący do importowania i eksportowania zmian konfiguracji pomiędzy instalacjami witryny w różnych środowiskach. Konfiguracja jest przechowywana w formacie YAML. Więcej informacji można znaleźć w <a href=":url">internetowej dokumentacji modułu Configuration Manager</a>.

en: You can create and download an archive consisting of all your site's configuration exported as <em>*.yml</em> files on the <a href=":url">Export</a> page.
pl: Na stronie <a href=":url">Eksport</a> można stworzyć i pobrać archiwum zawierające wszystkie ustawienia własnej witryny w postaci plików <em>*.yml</em>.

en: You can upload a full site configuration from an archive file on the <a href=":url">Import</a> page. When importing data from a different environment, the site and import files must have matching configuration values for UUID in the <em>system.site</em> configuration item. That means that your other environments should initially be set up as clones of the target site. Migrations are not supported.
pl: Na stronie <a href=":url">Import</a> można przesłać plik archiwum z pełną konfigurację witryny.  W trakcie importu danych z innego środowiska należy pamiętać, że zarówno witryna jak i pliki importu muszą mieć tę samą wartość UUID w elemencie konfiguracji <em>system.site</em>. Oznacza to, że inne środowiska powinny być utworzone przez sklonowanie docelowej witryny. Migracje nie są obsługiwane.

en: You can review differences between the active configuration and an imported configuration archive on the <a href=":synchronize">Synchronize</a> page to ensure that the changes are as expected, before finalizing the import. The Synchronize page also shows configuration items that would be added or removed.
pl: Przed zakończeniem importu, na stronie <a href=":synchronize">Synchronizuj</a> można przejrzeć różnice między konfiguracją bieżącą a archiwum importowanej konfiguracji aby upewnić się, że zmiany są zgodne z oczekiwaniami. Na stronie synchronizacji wyświetlone są także elementy konfiguracji, które byłby dodane lub usunięte.

en: You can export a single configuration item by selecting a <em>Configuration type</em> and <em>Configuration name</em> on the <a href=":single-export">Single export</a> page. The configuration and its corresponding <em>*.yml file name</em> are then displayed on the page for you to copy.
pl: Wybierając <em>Typ konfiguracji</em> oraz <em>Nazwę konfiguracji</em> na stronie <a href=":single-export">Pojedynczy export</a> można wyeksportować pojedynczy element konfiguracji. Daje to możliwość skopiowania wyświetlonej konfiguracji i odpowiadającej jej <em>nazwy pliku *.yml</em>.

en: You can import a single configuration item by pasting it in YAML format into the form on the <a href=":single-import">Single import</a> page.
pl: Można zaimportować pojedynczy element konfiguracji w formacie YAML poprzez wklejenie go do formularza na stronie <a href=":single-import">Pojedynczy import</a>

en: Export and download the full configuration of this site as a gzipped tar file.
pl: Eksport i pobranie pełnej konfiguracji witryny w postaci pliku tar skompresowanego za pomocą programu gzip.

en: Choose a configuration item to display its YAML structure.
pl: Wybierz element konfiguracji aby wyświetlić go w formacie YAML

en: Import a single configuration item by pasting its YAML structure into the text field.
pl: Zaimportuj pojedynczy element konfiguracji poprzez wklejenie jego struktury YAML do pola tekstowego.

en: Full archive
pl: Pełne archiwum

en: Single item
pl: Pojedynczy element

en: Staged
pl: Robocza

en: The following items in your active configuration have changes since the last import that may be lost on the next import.
pl: Następujące elementy konfiguracji bieżącej zostały zmienione od czasu ostatniego importu i zmiany te mogą zostać utracone w trakcie następnego importu.

en: @collection configuration collection
pl: Kolekcja konfiguracji @collection

en: @source_name to @target_name
pl: @source_name do @target_name

en: The Configuration Translation module allows you to translate configuration text; for example, the site name, vocabularies, menus, or date formats. Together with the modules <a href=":language">Language</a>, <a href=":content-translation">Content Translation</a>, and <a href=":locale">Interface Translation</a>, it allows you to build multilingual websites. For more information, see the <a href=":doc_url">online documentation for the Configuration Translation module</a>.
pl: Moduł Configuration Translation umożliwia tłumaczenie tekstów konfiguracyjnych; na przykład nazwę witryny, słowniki, menu czy też formaty daty. Wraz z modułami <a href=":language">Language</a>, <a href=":content-translation">Content Translation</a> i <a href=":locale">Interface Translation</a>, umożliwia budowę wielojęzycznych witryn. Więcej informacji znajduje się w  <a href=":doc_url">internetowej dokumentacji modułu Configuration Translation</a>.

en: In order to translate configuration, the website must have at least two <a href=":url">languages</a>.
pl: Tłumaczenie konfiguracji jest możliwe tylko wtedy gdy witryna ma włączone przynajmniej dwa <a href=":url">języki</a>.

en: Users with the <em>Translate user edited configuration</em> permission can access the configuration translation overview, and manage translations for specific languages. The <a href=":translation-page">Configuration translation</a> page shows a list of all configuration text that can be translated, either as individual items or as lists. After you click on <em>Translate</em>, you are provided with a list of all languages. You can <em>add</em> or <em>edit</em> a translation for a specific language. Users with specific configuration permissions can also <em>edit</em> the text for the site's default language. For some configuration text items (for example for the site information), the specific translation pages can also be accessed directly from their configuration pages.
pl: Użytkownicy z uprawnieniem <em>Tłumaczenie konfiguracji użytkownika</em> mają dostęp do przeglądu i zarządzania tłumaczeniami konfiguracji określonych języków. Strona <a href=":translation-page">Tłumaczenie konfiguracji</a> wyświetla listę wszystkich tekstów konfiguracji, które można przetłumaczyć jako pojedyncze elementy lub jako listy. Po kliknięciu <em>Tłumacz</em> wyświetla się lista wszystkich języków. Można <em>dodawać</em> lub <em>edytować</em> tłumaczenia określonego języka. Użytkownicy z uprawnieniami do określonej konfiguracji mogą także <em>edytować</em> tekst w domyślnym języku witryny.  Dla niektórych elementów tekstowych konfiguracji (na przykład  dla podstawowych danych) można mieć dostęp do stron z tłumaczeniami bezpośrednio ze strony ich konfiguracji.

en: You can choose to translate date formats on the <a href=":translation-page">Configuration translation</a> page. This allows you not only to translate the label text, but also to set a language-specific <em>PHP date format</em>.
pl: Formaty daty można przetłumaczyć na stronie <a href=":translation-page">Tłumaczenie konfiguracji</a>. Można nie tylko przetłumaczyć teksty etykiet, ale także ustawić <em>format daty PHP</em> dla określonego języka.

en: The Contact module allows visitors to contact registered users on your site, using the personal contact form, and also allows you to set up site-wide contact forms. For more information, see the <a href=":contact">online documentation for the Contact module</a>.
pl: Moduł Contact daje odwiedzającym możliwość kontaktu z zarejestrowanymi użytkownikami witryny przy użyciu osobistych formularzy kontaktowych a także umożliwia stworzenie ogólnych formularzy kontaktowych. Więcej informacji znajduje się w <a href=":contact">internetowej dokumentacji modułu Contact</a>.

en: On the <a href=":contact_admin">Contact forms page</a>, you can configure the fields and display of the personal contact form, and you can set up one or more site-wide contact forms. Each site-wide contact form has a machine name, a label, and one or more defined recipients; when a site visitor submits the form, the field values are sent to those recipients.
pl: Na stronie <a href=":contact_admin">Formularze kontaktowe</a> można skonfigurować pola i format wyświetlania osobistych formularzy kontaktowych a także przygotować jeden lub więcej ogólnych formularzy kontaktowych. Każdy ogólny formularz kontaktowy ma identyfikator systemowy, etykietę i przynajmniej jednego zdefiniowanego odbiorcę; kiedy odwiedzający witrynę zatwierdza formularz, wartości pól są przesyłane do odbiorców.

en: One site-wide contact form can be designated as the default contact form. If you choose to designate a default form, the <em>Contact</em> menu link in the <em>Footer</em> menu will link to it. You can modify this link from the <a href=":menu-settings">Menus page</a> if you have the Menu UI module installed. You can also create links to other contact forms; the URL for each form you have set up has format <em>contact/machine_name_of_form</em>.
pl: Jeden ogólny formularz kontaktowy może pełnić rolę domyślnego formularza kontaktowego. Po wybraniu domyślnego formularza, będzie do niego prowadził odnośnik menu <em>Kontakt</em> w <em>Stopce</em>. Taki odnośnik może być modyfikowany na stronie <a href=":menu-settings">Menu</a> pod warunkiem, że jest zainstalowany moduł Menu UI. Można także tworzyć odnośniki do innych formularzy kontaktowych; adres URL każdego formularza ma format <em>contact/identyfikator_systemowy_formularza</em>.

en: From the <a href=":contact_admin">Contact forms page</a>, you can configure the fields to be shown on contact forms, including their labels and help text. If you would like other content (such as text or images) to appear on a contact form, use a block. You can create and edit blocks on the <a href=":blocks">Block layout page</a>, if the Block module is installed.
pl: Na stronie <a href=":contact_admin">Formularze kontaktowe</a> można skonfigurować pola, które mają być wyświetlane w formularzach kontaktowych, wraz z ich etykietami i tekstami pomocy. Jeśli w formularzach kontaktowych ma być wyświetlana inna zawartość (np. teksty lub obrazy) należy użyć bloku. Jeśli moduł Block jest zainstalowany, można tworzyć i edytować bloki na stronie <a href=":blocks">Układ bloków</a>.

en: @sender-name (@sender-url) sent a message using the contact form at @form-url.
pl: @sender-name (@sender-url) wysłał wiadomość za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się pod adresem @form-url.

en: Hello @recipient-name,
pl: Dzień dobry @recipient-name,

en: @sender-name (@sender-url) has sent you a message via your contact form at @site-name.
pl: @sender-name (@sender-url) wysłał Ci wiadomość za pomocą formularza kontaktowego witryny @site-name.

en: @name (not verified)
pl: @name (niezweryfikowany)

en: The contact form has not been configured. <a href=":add">Add one or more forms</a> .
pl: Formularz kontaktowy nie został skonfigurowany. <a href=":add">Dodaj przynajmniej jeden formularz</a> .

en: In order to translate content, the website must have at least two <a href=":url">languages</a>. When that is the case, you can enable translation for the desired content entities on the <a href=":translation-entity">Content language</a> page. When enabling translation you can choose the default language for content and decide whether to show the language selection field on the content editing forms.
pl: Aby przetłumaczyć zawartość, witryna musi mieć przynajmniej dwa <a href=":url">języki</a>. Można wtedy włączyć tłumaczenia dla określonych encji zawartości na stronie <a href=":translation-entity">Język zawartości</a>. Po włączeniu tłumaczeń można wybrać domyślny język zwartości i zdecydować czy pole wyboru języka  powinno być wyświetlane w formularzach edycji zawartości.

en: Before you can translate content, there must be at least two languages added on the <a href=":url">languages administration</a> page.
pl: Przed przystąpieniem do tłumaczenia należy dodać przynajmniej dwa języki na stronie <a href=":url">administracji językami</a>.

en: To configure translation for this field, <a href=":language-settings-url">enable language support</a> for this type.
pl: Aby skonfigurować tłumaczenia tego pola <a href=":language-settings-url">włącz obsługę języków</a> dla tego typu.

en: <a href=":settings_url">Enable translation</a> for <em>content types</em>, <em>taxonomy vocabularies</em>, <em>accounts</em>, or any other element you wish to translate.
pl: <a href=":settings_url">Włącz tłumaczenie</a> <em>typów zawartości</em>, <em>słowników taksonomii</em>, <em>kont użytkowników</em> lub dowolnego elementu, który chcesz przetłumaczyć.

en: The Contextual links module gives users with the <em>Use contextual links</em> permission quick access to tasks associated with certain areas of pages on your site. For example, a menu displayed as a block has links to edit the menu and configure the block. For more information, see the <a href=":contextual">online documentation for the Contextual Links module</a>.
pl: Moduł Contextual links umożliwia użytkownikom posiadających uprawnienie <em>Dostęp do odnośników kontekstowych</em> szybki dostęp to działań związanych z określonymi obszarami stron witryny. Na przykład, blok menu ma odnośniki do edycji menu i konfiguracji bloku. Więcej informacji znajduje się w <a href=":contextual">internetowej dokumentacji modułu Contextual Links</a>.

en: The Datetime module provides a Date field that stores dates and times. It also provides the Form API elements <em>datetime</em> and <em>datelist</em> for use in programming modules. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI module help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":datetime_do">online documentation for the Datetime module</a>.
pl: Moduł Datetime udostępnia pole daty, które przechowuje datę i czas. Udostępnia także programistom elementy API formularzy: <em>datetime</em> i <em>datelist</em>. Ogólne informacje na temat pól, ich tworzenia i zarządzania znajdują się w <a href=":field">pomocy modułu Field</a> i <a href=":field_ui">pomocy moduł Field UI</a>. Więcej informacji znajduje się w  <a href=":datetime_do">internetowej dokumentacji modułu Datetime</a>.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the Date field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
pl: <em>Ustawienia</em> i <em>format wyświetlania</em> pola daty mogą być skonfigurowane niezależnie. Więcej informacji na temat zarządzania polami i ich formatem wyświetlania znajduje się w <a href=":field_ui">pomocy  modułu Field UI</a>.

en: Dates can be displayed using the <em>Plain</em> or the <em>Default</em> formatter. The <em>Plain</em> formatter displays the date in the <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_8601">ISO 8601</a> format. If you choose the <em>Default</em> formatter, you can choose a format from a predefined list that can be managed on the <a href=":date_format_list">Date and time formats</a> page.
pl: Daty mogą być wyświetlane przy użyciu <em>Zwykłego</em> lub <em>Domyślnego</em> formatera. <em>Zwykły</em> formater wyświetla datę  w formacie <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_8601">ISO 8601</a>. Po wybraniu <em>Domyślnego</em> formatera, można wybrać format z predefiniowanej listy, którą można zarządzać na stronie <a href=":date_format_list">Formaty daty i czasu</a>.

en: Date part order: @order
pl: Kolejność elementów daty: @order

en: Time type: @time_type
pl: Typ czasu: @time_type

en: Time increments: @increment
pl: Przyrosty czasu: @increment

en: The Database Logging module logs system events in the Drupal database. For more information, see the <a href=":dblog">online documentation for the Database Logging module</a>.
pl: Moduł Database Logging zapisuje zdarzenia systemowe w bazie danych Drupala. Więcej informacji znajduje się w <a href=":dblog">internetowej dokumentacji modułu Database Logging</a>.

en: The Database Logging module allows you to view an event log on the <a href=":dblog">Recent log messages</a> page. The log is a chronological list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the log on a regular basis to ensure their site is working properly.
pl: Moduł Database Logging umożliwia przeglądanie dziennika zdarzeń na stronie <a href=":dblog">Ostatnie wpisy dziennika</a>. Dziennik jest chronologicznie ułożoną listą zapisanych zdarzeń zawierających dane o użytkowaniu, informacje o wydajności, błędy, ostrzeżenia i informacje operacyjne. Administratorzy powinni regularnie sprawdzać dziennik aby upewnić się, że witryna działa poprawnie.

en: In case of errors or problems with the site, the <a href=":dblog">Recent log messages</a> page can be useful for debugging, since it shows the sequence of events. The log messages include usage information, warnings, and errors.
pl: W przypadku wystąpienia błędów lub problemów w witrynie strona <a href=":dblog">Ostatnie wpisy dziennika</a> może być pomocna przy debugowaniu ponieważ wyświetla zdarzenia w kolejności ich wystąpienia. Wpisy dziennika zawierają użyteczne informacje, ostrzeżenia i błędy.

en: The maximum number of messages to keep in the database log. Requires a <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
pl: Maksymalna liczba wiadomości, które mają być przechowywane w dzienniku. Wymaga uruchomienia <a href=":cron">zadań cron</a>.

en: Pages which are suitable for caching are cached the first time they are requested, then the cached version is served for all later requests. Dynamic content is handled automatically so that both cache correctness and hit ratio is maintained.
pl: Strony nadające się do przechowywania w pamięci podręcznej są w niej zapisywane w trakcie pierwszego wyświetlenia i przy kolejnych wywołaniach wyświetlana jest ich wersja z pamięci podręcznej. Zawartość dynamiczna jest obsługiwana automatycznie dzięki czemu zapewniona jest poprawność jak i odpowiedni współczynnik trafień.

en: Internal Dynamic Page Cache
pl: Wewnętrzna Dynamiczna Pamięć Podręczna

en: On the <a href=":formats">Text formats and editors page</a> you can see which text editor is associated with each text format. You can change this by clicking on the <em>Configure</em> link, and then choosing a text editor or <em>none</em> from the <em>Text editor</em> drop-down list. The text editor will then be displayed with any text field for which this text format is chosen.
pl: Na stronie <a href=":formats">Formaty tekstu i edytory</a> można zobaczyć jakie edytory tekstowe są skojarzone z każdym formatem tekstu. Można je zmienić klikając w odnośnik <em>Konfiguruj</em> a następnie wybrać edytor tekstowy lub <em>brak</em> z rozwijanej listy <em>Edytor tekstowy</em>. Edytor tekstowy będzie wtedy wyświetlany w każdym polu tekstowym, dla którego wybrano ten format tekstu.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the entity reference field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
pl: <em>Ustawienia</em> i <em>format wyświetlania</em> pola referencja do encji można skonfigurować niezależnie od siebie. Więcej informacji na temat zarządzania polami i formatem wyświetlania można zobaczyć w <a href=":field_ui">pomocy modułu Field UI</a>.

en: The Field module allows custom data fields to be defined for <em>entity</em> types (see below). The Field module takes care of storing, loading, editing, and rendering field data. Most users will not interact with the Field module directly, but will instead use the <a href=":field-ui-help">Field UI module</a> user interface. Module developers can use the Field API to make new entity types "fieldable" and thus allow fields to be attached to them. For more information, see the <a href=":field">online documentation for the Field module</a>.
pl: Moduł Field umożliwia definiowanie własnych pól danych dla typów <em>encji</em> (patrz niżej). Moduł Field obsługuje przechowywanie, ładowanie, edycję i wyświetlanie danych pola. Większość użytkowników nie będzie korzystała z modułu Field bezpośrednio, ale będzie używała modułu <a href=":field-ui-help">Field UI</a> za pośrednictwem interfejsu użytkownika. Dzięki Field API programiści mogą sprawić, że do nowego typu encji będzie można dołączać pola. Więcej informacji znajduje się w <a href=":field">internetowej dokumentacji modułu FIeld</a>.

en: You can add, edit, and delete view modes for entities on the <a href=":view_modes">View modes page</a>, and you can add, edit, and delete form modes for entities on the <a href=":form_modes">Form modes page</a>. Once you have defined a view mode or form mode for an entity type, it will be available on the Manage display or Manage form display page for each sub-type of that entity.
pl: Można dodawać, edytować i usuwać tryby widoku encji na stronie <a href=":view_modes">Tryby wyświetlania</a>, a dodawanie, edycja i usuwanie trybów formularza encji jest możliwe na stronie <a href=":form_modes">Tryby formularza</a>. Po zdefiniowaniu trybu widoku lub trybu formularza dla typu encji, będzie on dostępny na stronie Zarządzaj wyświetlaniem lub Zarządzaj wyświetlaniem formularza dla każdego podtypu tej encji.

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href=":link">Manage fields</a> page.
pl: Nie dodano jeszcze żadnych pól. Nowe pola można dodawać na stronie <a href=":link">Zarządzanie polami</a>.

en: The %display_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href=":url">configure them</a>.
pl: Tryb %display_mode używa teraz własnych ustawień wyświetlania. Być może warto <a href=":url">je skonfigurować</a>.

en: @size limit.
pl: Limit @size.

en: file from @field_name
pl: plik z @field_name

en: The File module allows you to create fields that contain files. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":file_documentation">online documentation for the File module</a>.
pl: Moduł File pozwala tworzyć pola, które zawierają pliki. Ogólne informacje o polach, sposobach ich tworzenia i zarządzania są dostępne na stronach <a href=":field">pomocy modułu File</a> oraz <a href=":field_ui">pomocy interfejsu użytkownika modułu Field (Field UI)</a>. Więcej informacji można znaleźć w <a href=":file_documentation">internetowej dokumentacji modułu File</a>.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the file field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
pl: <em>Ustawienia</em> i <em>format wyświetlania</em> pola pliku można konfigurować oddzielnie. Więcej informacji na temat zarządzania polami i ich formatem wyświetlania jest dostępnych w <a href=":field_ui">pomocy interfejsu użytkownika modułu Field (Field UI)</a>

en: Uploaded files can either be stored as <em>public</em> or <em>private</em>, depending on the <a href=":file-system">File system settings</a>. For more information, see the <a href=":system-help">System module help page</a>.
pl: Wysłane pliki mogą być przechowywane jako <em>publiczne</em> lub <em>prywatne</em> w zależności od <a href=":file-system">Ustawień systemu plików</a>. Aby uzyskać więcej informacji zobacz <a href=":system-help">stronę pomocy modułu System</a>.

en: The file used in the @name field may not be referenced.
pl: Plik używany w polu @name nie może być wskazywany.

en: The file referenced by the @name field does not exist.
pl: Plik wskazywany przez pole @name nie istnieje.

en: Use the <a href=":url">@label</a> text format
pl: Używanie formatu tekstowego <a href=":url">@label</a>

en: If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href=":html-entities">entities</a> page. Some of the available characters include:
pl: W celu obejścia problemów można wykorzystać encje HTML. Przykładowo &amp;amp; aby uzyskać znak &amp;. Pełna lista encji HTML jest <a href=":html-entities">w tym miejscu</a>. Niektóre z dostępnych tam znaków to:

en: Limit allowed HTML tags and correct faulty HTML
pl: Ogranicz dozwolone znaczniki HTML i napraw błędny kod HTML

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href=":admin">Administration page</a>, where you may <a href=":config">customize and configure</a> all aspects of your website.
pl: <strong>Skonfiguruj witrynę</strong> Po zalogowaniu się, przejdź na stronę <a href=":admin">Administracja</a> gdzie można <a href=":config">dostosować i skonfigurować</a> wszystkie elementy witryny.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href=":themes">Appearance page</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href=":download_themes">Drupal.org themes page</a>.
pl: <strong>Dostosuj wygląd witryny</strong> Aby zmienić wygląd witryny należy odwiedzić stronę <a href=":themes">Wygląd</a>. Można wybrać jedną z dostępnych skórek lub pobrać dodatkowe ze strony <a href=":download_themes">skórek Drupal.org</a>

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you may <a href=":content">add new content</a> to your website.
pl: <strong>Zacznij dodawać treść</strong> W końcu możesz <a href=":content">dodać nową treść</a> do swojej strony.

en: The Help module displays explanations for using each module listed on the main <a href=":help">Help reference page</a>.
pl: Moduł Help wyświetla objaśnienia do każdego modułu na <a href=":help">głównej stronie pomocy</a>.

en: Page-specific help text provided by modules is displayed in the Help block. This block can be placed and configured on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
pl: Tekst pomocy kontekstowej strony, którą dostarczają moduły, jest wyświetlany w bloku Pomoc. Blok można umieścić i skonfigurować na stronie <a href=":blocks">Układ bloków</a>.

en: The History module keeps track of which content a user has read. It marks content as <em>new</em> or <em>updated</em> depending on the last time the user viewed it. History records that are older than one month are removed during cron, which means that content older than one month is always considered <em>read</em>. The History module does not have a user interface but it provides a filter to <a href=":views-help">Views</a> to show new or updated content. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the History module</a>.
pl: Moduł History śledzi na bieżąco zawartość przeglądaną przez użytkownika. Oznacza zawartość jako <em>nowy</em> lub <em>zaktualizowany</em> w zależności od czasu jej ostatniego przeglądania przez użytkownika. Zapisy historii przechowywane dłużej niż miesiąc są usuwane w trakcie wykonywania zadań cron, co oznacza że zawartość starszą niż jeden miesiąc zawsze uważa się za <em>przeczytaną</em>. Moduł History nie posiada interfejsu użytkownika ale udostępnia filtr dla <a href=":views-help">Widoków</a> służący do wyświetlania nowej lub zaktualizowanej zawartości. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w <a href=":url">internetowej dokumentacji modułu History</a>.

en: image from @field_name
pl: Obraz z @field_name

en: The Image module allows you to create fields that contain image files and to configure <a href=":image_styles">Image styles</a> that can be used to manipulate the display of images. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for terminology and general information on entities, fields, and how to create and manage fields. For more information, see the <a href=":image_documentation">online documentation for the Image module</a>.
pl: Moduł Image pozwala tworzyć pola, które zawierają pliki obrazów i konfigurować <a href=":image_styles">Style obrazów</a> służących do sterowania formatem wyświetlania obrazów. Przeglądnij strony <a href=":field">pomocy modułu Field</a> i <a href=":field_ui">pomocy interfejsu modułu Field (Field UI)</a> aby zapoznać się z terminologią i ogólnymi informacjami dotyczącymi encji, pól oraz tego w jaki sposób tworzyć i zarządzać polami. Więcej informacji jest dostępnych w <a href=":image_documentation">internetowej dokumentacji modułu Image</a>.

en: The concept of image styles is that you can upload a single image but display it in several ways; each display variation, or <em>image style</em>, is the result of applying one or more <em>effects</em> to the original image. As an example, you might upload a high-resolution image with a 4:3 aspect ratio, and display it scaled down, square cropped, or black-and-white (or any combination of these effects). The Image module provides a way to do this efficiently: you configure an image style with the desired effects on the <a href=":image">Image styles page</a>, and the first time a particular image is requested in that style, the effects are applied. The resulting image is saved, and the next time that same style is requested, the saved image is retrieved without the need to recalculate the effects. Drupal core provides several effects that you can use to define styles; others may be provided by contributed modules.
pl: Koncepcja stylów obrazu polega na tym, że można wysłać pojedynczy obraz, ale wyświetlić go na kilka sposobów; każdy wyświetlany wariant lub <em>styl obrazu</em> jest wynikiem zastosowania jednego lub więcej <em>efektów</em> na oryginalnym obrazie. Przykładowo, można wysłać obraz w wysokiej rozdzielczości o proporcji obrazu 4:3 i wyświetlić go jako pomniejszony, kwadratowy lub czarno-biały obraz (lub po użyciu dowolnej kombinacji tych efektów). Moduł Image umożliwia efektywny sposób realizacji tej koncepcji: na stronie <a href=":image">Style obrazów</a> konfiguruje się styl obrazu wraz z określonymi efektami i gdy obraz tego stylu ma być wyświetlony po raz pierwszy to stosowane są wszystkie jego efekty. Obraz wynikowy jest zapisywany i wtedy, gdy wymagany jest ten sam styl, obraz jest pobierany bez potrzeby ponownego przeliczania efektów. Rdzeń Drupala dostarcza kilka efektów, które mogą być użyte w trakcie definicji stylów; inne mogą być udostępniane przez dodatkowe moduły.

en: When you create an image field, you will need to choose whether the uploaded images will be stored in the public or private file directory defined in your settings.php file and shown on the <a href=":file-system">File system page</a>. This choice cannot be changed later. You can also configure your field to store files in a subdirectory of the public or private directory; this setting can be changed later and can be different for each entity sub-type using the field. For more information on file storage, see the <a href=":system-help">System module help page</a>.
pl: W trakcie tworzenia pola obrazu trzeba będzie zdecydować czy wysyłane pliki będą przechowywane w prywatnym lub publicznym katalogu zdefiniowanym w pliku settings.php i widocznym na stronie <a href=":file-system">System plików</a>. Ten wybór nie będzie mógł być później zmieniany. Można również tak skonfigurować pole aby przechowywało pliki w podkatalogu prywatnego lub publicznego katalogu; to ustawienie można później zmieniać i każdy podtyp encji używający tego pola może mieć inne ustawienia. Więcej informacji na temat przechowywania plików jest dostępnych na stronie <a href=":system-help">pomocy modułu System</a>.

en: There are currently no styles. <a href=":url">Add a new one</a>.
pl: Nie ma jeszcze żadnych stylów. <a href=":url">Dodaj nowy</a>.

en: Both a height and width value must be specified in the @name field.
pl: W polu @name należy podać wysokość i szerokość.

en: The primary identifier for an image style.
pl: Podstawowy identyfikator stylu obrazu.

en: The style machine name.
pl: Identyfikator systemowy stylu.

en: The style administrative name.
pl: Nazwa administracyjna stylu.

en: By default, content is created in the site's default language and no language selector is displayed on content creation pages. On the <a href=":content_language">Content language</a> page you can customize the language configuration for any supported content entity on your site (for example for content types or menu links). After choosing an entity, you are provided with a drop-down menu to set the default language and a check-box to display language selectors.
pl: Standardowo zawartość jest tworzona w domyślnym języku witryny i nie ma możliwości zmiany języka na stronach tworzenia zawartości. Na stronie <a href=":content_language">Język zawartości</a> można dostosować ustawienia języka dla każdej obsługiwanej encji zawartości witryny (na przykład dla rodzajów zawartości lub odnośników menu). Po wybraniu encji, za pomocą rozwijanego menu istnieje możliwość ustalenia domyślnego języka a także przy użyciu pola wyboru zdecydowania czy udostępniać możliwość zmiany języka.

en: The <a href=":detection">Detection and selection</a> page provides several methods for deciding which language is used for displaying interface text. When a method detects and selects an interface language, then the following methods in the list are not applied. You can order them by importance, with your preferred method at the top of the list, followed by one or several fall-back methods.
pl: Strona <a href=":detection">Wykrywanie i wybór</a> udostępnia kilka metod służących do ustalenia języka używanego przy wyświetlaniu tekstu interfejsu. Gdy określona metoda wykryje i ustali język interfejsu, kolejne metody na liście nie są wykorzystywane. Można uporządkować je według istotności w ten sposób, aby na górze listy znalazła się preferowana metoda a następnie jedna lub kilka metod awaryjnych.

en: <em>Browser</em> sets the interface language based on the browser's language settings. Since browsers use different language codes to refer to the same languages, you can add and edit languages codes to map the browser language codes to the <a href=":language_list">language codes</a> used on your site.
pl: <em>Przeglądarka</em> to metoda ustalająca język interfejsu w oparciu o ustawienia językowe przeglądarki. Z tego powodu, że przeglądarki używają różnych kodów języków do opisu tego samego języka, można dodawać i edytować kody języków aby przypisać kody języków przeglądarki do <a href=":language_list">kody języków</a> witryny.

en: Reorder the configured languages to set their order in the language switcher block and, when editing content, in the list of selectable languages. This ordering does not impact <a href=":detection">detection and selection</a>.
pl: Uporządkuj skonfigurowane języki aby ustalić ich kolejność w bloku z przełącznikiem wersji językowej oraz na liście języków pojawiających się w trakcie edycji zawartości. Uporządkowanie nie ma wpływu na <a href=":detection">wykrywanie i wybór</a> języka.

en: The site default language can also be set. It is not recommended to change the default language on a working site. <a href=":language-detection">Configure the Selected language</a> setting on the detection and selection page to change the fallback language for language selection.
pl: Można także ustawić domyślny język witryny. Nie zaleca się zmiany domyślnego języka witryny w trakcie jej działania. Aby zmienić awaryjny język dla metody ustalania języka należy <a href=":language-detection">Skonfigurować ustawienie wybranego języka</a> na stronie wykrywania i wyboru języka.

en: Define how to decide which language is used to display page elements (primarily text provided by modules, such as field labels and help text). This decision is made by evaluating a series of detection methods for languages; the first detection method that gets a result will determine which language is used for that type of text. Be aware that some language detection methods are unreliable under certain conditions, such as browser detection when page-caching is enabled and a user is not currently logged in. Define the order of evaluation of language detection methods on this page. The default language can be changed in the <a href=":admin-change-language">list of languages</a>.
pl: Określ sposób wybierania języka, który ma być używany przy wyświetlaniu elementów strony (przede wszystkim treści dostarczanych przez moduły - etykiety pól i teksty pomocy). Decyzja ta jest podejmowana za pomocą szeregu metod służących do wykrywania języka; metoda, która jako pierwsza wykryje język, posłuży do ustalenia języka używanego dla tego typu treści. Należy być świadomym, że niektóre metody wykrywania języka mogą być niepewne w określonych warunkach np. metoda bazująca na ustawieniach językowych przeglądarki w czasie gdy włączona jest pamięć podręczna stron a użytkownik nie jest zalogowany. Określ na tej stronie kolejność użycia metod wykrywania języka. Domyślny język może być zmieniony na <a href=":admin-change-language">liście jezyków</a>.

en: Browsers use different language codes to refer to the same languages. Internally, a best effort is made to determine the correct language based on the code that the browser sends. You can add and edit additional mappings from browser language codes to <a href=":configure-languages">site languages</a>.
pl: Przeglądarki używają różnych kodów języków do opisu tych samych języków. System stara się w możliwie najlepszy sposób określić prawidłowy język w oparciu o kod zwracany przez przeglądarkę. Można dodawać i edytować dodatkowe odwzorowania kodów języka przeglądarki na <a href=":configure-languages">języki witryny</a>.

en: Changing the selected language here (and leaving this option as the last among the detection and selection options) is the easiest way to change the fallback language for the website, if you need to change how your site works by default (e.g., when using an empty path prefix or using the default domain). <a href=":admin-change-language">Changing the site's default language</a> itself might have other undesired side effects.
pl: Zmiana wybranego języka na tej stronie (oraz pozostawienie tej opcji jako ostatniej wśród opcji wykrywania i wyboru) to najłatwiejszy sposób zmiany języka awaryjnego witryny, co ma wpływ na domyślne zachowanie witryny (np. gdy brak prefiksu ścieżki lub wybrano domyślną domenę).  <a href=":admin-change-language">Zmiana domyślnego języka witryny</a> może mieć inne niepożądane efekty uboczne.

en: Explanation of the language options is found on the <a href=":languages_list_page">languages list page</a>.
pl: Objaśnienie opcji językowych znajduje się na stronie <a href=":languages_list_page">lista języków</a>.

en: Site's default language (@language)
pl: Domyślny język witryny (@language)

en: Use one of the language switcher blocks to allow site visitors to switch between languages. You can enable these blocks on the <a href=":block-admin">block administration page</a>.
pl: Użyj jednego z bloków przełącznika języka aby umożliwić odwiedzającym przełączanie języków. Można włączyć te bloki na stronie <a href=":block-admin">administracji blokami</a>.

en: Use language codes as <a href=":w3ctags">defined by the W3C</a> for interoperability. <em>Examples: "en", "en-gb" and "zh-hant".</em>
pl: Użyj kodów języków <a href=":w3ctags">zdefiniowanych przez W3C</a> w celu interoperacyjności. <em>Przykłady: "en", "en-gb" i "zh-hant".</em>

en: %field must be a valid language tag as <a href=":url">defined by the W3C</a>.
pl: %field musi być prawidłowym znacznikiem języka <a href=":url">określonym przez organizację W3C</a>.

en: The prefix may only be left blank for the <a href=":url">selected detection fallback language.</a>
pl: Prefiks może być pusty tylko dla <a href=":url">awaryjnego języka wybranej metody wykrywania</a>

en: The Link module allows you to create fields that contain internal or external URLs and optional link text. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":link_documentation">online documentation for the Link module</a>.
pl: Moduł Link umożliwia tworzenie pól zawierających wewnętrzne lub zewnętrzne adresy URL wraz z opcjonalną treścią odnośnika. Ogólne informacje na temat pól, tworzenia i zarządzania nimi znajdują się na stronach <a href=":field">pomocy modułu Field</a> i <a href=":field_ui">pomocy modułu Field UI</a>. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w <a href=":link_documentation">internetowej dokumentacji modułu Link</a>.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the link field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
pl: <em>Ustawienia</em> i <em>format wyświetlania</em> pola odnośnika mogą być konfigurowane niezależnie. Więcej informacji o zarządzaniu polami i ich formatami wyświetlania znajduje się w <a href=":field_ui">pomocy modułu Field UI</a>.

en: One translation file could not be checked. <a href=":url">See the log</a> for details. | @count translation files could not be checked. <a href=":url">See the log</a> for details.
pl[0]: Plik tłumaczenia nie mógł zostać sprawdzony. <a href=":url">Przejrzyj dziennik</a> aby zobaczyć szczegóły.
pl[1]: @count pliki tłumaczeń nie mogły zostać sprawdzone. <a href=":url">Przejrzyj log</a> aby zobaczyć szczegóły.
pl[2]: @count plików tłumaczeń nie mogło zostać sprawdzonych. <a href=":url">Przejrzyj log</a> aby zobaczyć szczegóły.

en: One translation file could not be imported. <a href=":url">See the log</a> for details. | @count translation files could not be imported. <a href=":url">See the log</a> for details.
pl[0]: Plik tłumaczeń nie mógł zostać zaimportowany. <a href=":url">Przejrzyj dziennik</a> aby zobaczyć szczegóły.
pl[1]: @count pliki tłumaczeń nie mogły zostać zaimportowane. <a href=":url">Przejrzyj log</a> aby zobaczyć szczegóły.
pl[2]: @count plików tłumaczeń nie mogło zostać zaimportowanych. <a href=":url">Przejrzyj log</a> aby zobaczyć szczegóły.

en: One translation string was skipped because of disallowed or malformed HTML. <a href=":url">See the log</a> for details. | @count translation strings were skipped because of disallowed or malformed HTML. <a href=":url">See the log</a> for details.
pl[0]: Jeden ciąg tłumaczeń został pominięty ponieważ zawierał uszkodzony lub zabroniony kod HTML. <a href=":url">Dziennik zdarzeń</a> zawiera więcej szczegółów.
pl[1]: @count ciągi tłumaczeń zostały pominięte ponieważ zawierały uszkodzony lub zabroniony kod HTML. <a href=":url">Dziennik zdarzeń</a> zawiera więcej szczegółów.
pl[2]: @count ciągów tłumaczeń zostało pominiętych ponieważ zawierało uszkodzony lub zabroniony kod HTML. <a href=":url">Dziennik zdarzeń</a> zawiera więcej szczegółów.

en: The Interface Translation module allows you to translate interface text (<em>strings</em>) into different languages, and to switch between them for the display of interface text. It uses the functionality provided by the <a href=":language">Language module</a>. For more information, see the <a href=":doc-url">online documentation for the Interface Translation module</a>.
pl: Moduł Interface Translation umożliwia tłumaczenie tekstów (<em>łańcuchów</em>) interfejsu na inne języki i przełączanie się między nimi aby wyświetlić tekst interfejsu. Wykorzystuje funkcjonalność <a href=":language">modułu Language</a>. Więcej informacji znajduje się w <a href=":doc-url">internetowej dokumentacji moduły Translation</a>.

en: You can check how much of the interface on your site is translated into which language on the <a href=":languages">Languages</a> page. On the <a href=":translation-updates">Available translation updates</a> page, you can check whether interface translation updates are available on the <a href=":server">Drupal translation server</a>.
pl: Na stronie <a href=":languages">Języki</a> można sprawdzić jaki zakres interfejsu witryny jest przetłumaczony na określone języki. Na stronie <a href=":translation-updates">Dostępne aktualizacje tłumaczeń</a> można sprawdzić, czy na <a href=":server">serwerze tłumaczeń Dupala</a> są dostępne aktualizacje tłumaczenia interfejsu.

en: You can translate individual strings directly on the <a href=":translate">User interface translation</a> page, or download the currently-used translation file for a specific language on the <a href=":export">Interface translation export</a> page. Once you have edited the translation file, you can then import it again on the <a href=":import">Interface translation import</a> page.
pl: Poszczególne łańcuchy znaków mogą być bezpośrednio tłumaczone na stronie <a href=":translate">Tłumaczenie interfejsu użytkownika</a>. Można także pobrać aktualnie używane tłumaczenia dla określonego języka w postaci pliku tłumaczenia na stronie <a href=":export">Eksport tłumaczenia interfejsu</a>. Po zmianach w tak pobranym pliku można go ponownie zaimportować na stronie <a href=":import">Import tłumaczenia interfejsu</a>.

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: Because translation tasks involve many strings, it may be more convenient to <a title="User interface translation export" href=":export">export</a> strings for offline editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings in a specific language.
pl: Ta strona umożliwia tłumaczom wyszukiwanie przetłumaczonych i nieprzetłumaczonych łańcuchów tekstowych a także jest używana  do tworzenia i edycji tłumaczeń. (Uwaga: Ze względu na to, że proces tłumaczenia obejmuje wiele łańcuchów tekstowych, wygodniejsze może być <a title="Eksport tłumaczeń interfejsu użytkownika" href=":export">wyeksportowanie</a> ich w celu edycji przy użyciu edytora Gettext). Wyszukiwania mogą być ograniczone do łańcuchów tekstowych w określonym języku.

en: This page allows translators to manually import translated strings contained in a Gettext Portable Object (.po) file. Manual import may be used for customized translations or for the translation of custom modules and themes. To customize translations you can download a translation file from the <a href=":url">Drupal translation server</a> or <a title="User interface translation export" href=":export">export</a> translations from the site, customize the translations using a Gettext translation editor, and import the result using this page.
pl: Na tej stronie można ręcznie zaimportować przetłumaczone wyrażenia zawarte w pliku formatu Gettext Portable Object (.po). Ręczny import przydaje się we własnych tłumaczeniach lub tłumaczeniach własnych modułów bądź skórek. Aby dostosować tłumaczenia można pobrać plik tłumaczenia z <a href=":url">Serwera tłumaczeń Drupala</a> lub <a title="Eksport tłumaczenia interfejsu użytkownika" href=":export">wyeksportować</a> tłumaczenia witryny, zmienić tłumaczenia za pomocą edytora tłumaczeń Gettext a następnie zaimportować je na tej stronie.

en: Updates available for: @languages. See the <a href=":updates">Available translation updates</a> page for more information.
pl: Dostępne są aktualizacje dla: @languages. Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":updates">Dostępne aktualizacje tłumaczeń</a>.

en: Missing translations for: @languages. See the <a href=":updates">Available translation updates</a> page for more information.
pl: Brak tłumaczeń dla: @languages. Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":updates">Dostępne aktualizacje tłumaczeń</a>.

en: No translation status is available. See the <a href=":updates">Available translation updates</a> page for more information.
pl: Brak informacji o statusie tłumaczenia. Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":updates">Dostępne aktualizacje tłumaczeń</a>.

en: Interface translation settings
pl: Ustawienia tłumaczenia interfejsu

en: Interface translation import
pl: Import tłumaczenia interfejsu

en: Interface translation export
pl: Eksport tłumaczenia interfejsu

en: Select how frequently you want to check for new interface translations for your currently installed modules and themes. <a href=":url">Check updates now</a>.
pl: Wybierz częstotliwość sprawdzania nowych tłumaczeń interfejsu dla zainstalowanych modułów i skórek. <a href=":url">Sprawdź aktualizacje teraz</a>.

en: You have selected local translation source, but no <a href=":url">Interface translation directory</a> was configured.
pl: Wybrano lokalne źródło tłumaczeń, ale nie skonfigurowano <a href=":url">katalogu tłumaczeń interfejsu</a>.

en: No translatable languages available. <a href=":add_language">Add a language</a> first.
pl: Brak dostępnych języków, które można przetłumaczyć. Najpierw <a href=":add_language">dodaj język</a>.

en: No translation status available. <a href=":check">Check manually</a>.
pl: Status tłumaczenia jest niedostępny. <a href=":check">Sprawdź teraz</a>.

en: It is required by the Menu UI module, which provides an interface for managing menus and menu links. For more information, see the <a href=":menu-help">Menu UI module help page</a> and the <a href=":drupal-org-help">online documentation for the Custom Menu Links module</a>.
pl: Jest to wymagane przez moduł Menu UI udostępniający interfejs do zarządzania menu i odnośnikami menu. Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":menu-help">pomocy modułu Menu UI</a> i w <a href=":drupal-org-help">internetowej dokumentacji modułu Custom Menu Links</a>.

en: The Menu UI module provides an interface for managing menus. A menu is a hierarchical collection of links, which can be within or external to the site, generally used for navigation. For more information, see the <a href=":menu">online documentation for the Menu UI module</a>.
pl: Moduł Menu UI udostępnia interfejs do zarządzania menu. Menu jest hierarchiczną kolekcją odnośników, które z punktu widzenia witryny mogą być wewnętrzne lub zewnętrzne i służą przede wszystkim do nawigacji. Więcej informacji można znaleźć w <a href=":menu">internetowej dokumentacji modułu Menu UI</a>.

en: You can enable the newly-created block for this menu on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
pl: Można włączyć nowo utworzony blok dla tego menu na stronie <a href=":blocks">Układ bloków</a>.

en: Each menu has a corresponding block that is managed on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
pl: Każde menu ma odpowiadający mu blok, którym można zarządzać na stronie <a href=":blocks">Układ bloków</a>.

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
pl: Nie ma jeszcze żadnych odnośników menu. <a href=":url">Dodaj odnośnik</a>.

en: The Migrate module provides a framework for migrating data, usually from an external source into your site. It does not provide a user interface. For more information, see the <a href=":migrate">online documentation for the Migrate module</a>.
pl: Moduł Migrate dostarcza framework do migracji danych - zwykle z zewnętrznych źródeł do własnej witryny. Nie udostępnia interfejsu użytkownika. Więcej informacji znajduje się w <a href=":migrate">internetowej dokumentacji modułu Migrate</a>.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
pl: Próba automatycznego utworzenia tego katalogu nie powiodła się, prawdopodobnie z powodu nieprawidłowych uprawnień. Aby kontynuować instalację, należy utworzyć katalog i ręcznie zmienić jego uprawnienia lub upewnić się, że instalator ma uprawnienia umożliwiające jego automatyczne utworzenie. Więcej informacji znajduje się w pliku INSTALL.txt lub w <a href=":handbook_url">internetowym podręczniku</a>.

en: More information about setting up scheduled tasks can be found by <a href=":url">reading the cron tutorial on drupal.org</a>.
pl: Więcej informacji na temat zaplanowanych zadań cron można znaleźć <a href=":url">w przewodniku na drupal.org</a>.

en: @display '@id': Component '@name' was disabled because its settings depend on removed dependencies.
pl: @display '@id': Komponent '@name' został zablokowany ponieważ jego ustawienia zależą od usuniętych zależności.

en: No widget available for: %type.
pl: Brak dostępnej kontrolki dla: %type.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
pl: Szereg znaków specjalnych w tym spacja, kropka (.), dywiz (-), apostrof ('), podkreślenie (_), oraz znak @.

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like /node/1234 or an external URL like @url.
pl: Adres, na który zostanie przekierowany użytkownik. Może to być wewnętrzna ścieżka taka jak /node/1234 lub zewnętrzny URL taki jak @url.

en: The Automated Cron module runs cron operations for your site using normal browser/page requests instead of having to set up a separate cron job. The Automated Cron module checks at the end of each server response when cron operation was last ran and, if it has been too long since last run, it executes the cron tasks after sending a server response. For more information, see the <a href=":automated_cron-documentation">online documentation for the Automated Cron module</a>.
pl: Moduł Automated Cron wykonuje operacje cron wykorzystując tradycyjne zapytania bez potrzeby konfiguracji osobnego zadania cron. Moduł, na koniec każdej odpowiedzi serwera, sprawdza kiedy po raz ostatni zostały wykonane zadania cron. Jeśli od czasu ich ostatniego wykonania upłynęło zbyt dużo czasu, zadania Cron zostaną wykonane przez serwer po przesłaniu przez przezeń odpowiedzi na zapytanie. Aby uzyskać więcej informacji proszę zapoznać się z <a href=":automated_cron-documentation">dokumentacją online modułu Automated Cron</a>.

en: Configuring Automated Cron
pl: Konfiguracja Automatycznego Crona

en: On the <a href=":cron-settings">Cron page</a>, you can set the frequency (time interval) for running cron jobs.
pl: Na <a href=":cron-settings">Stronie demona cron</a> można ustawić częstotliwość (interwał) uruchamiania zadań cron.

en: Disabling Automated Cron
pl: Wyłącz Automatyczny Cron

en: To disable automated cron, the recommended method is to uninstall the module, to reduce site overhead. If you only want to disable it temporarily, you can set the frequency to Never on the Cron page, and then change the frequency back when you want to start it up again.
pl: Rekomendowaną ścieżka wyłączenia autmatycznych zadań cron jest odinstalowanie modułu, tak by zmniejszyć narzut na stronę. Jeśli chcesz wyłączyć funkcjonalność tymczasowo, możesz zmienić częstotliwość na Nigdy na stronie ustawień Cron, następnie przywrócić wartość gdy zajdzie taka potrzeba.

en: Automated Cron
pl: Automatyczny Cron

en: Provides an automated way to run cron jobs, by executing them at the end of a server response.
pl: Umożliwia uruchamiania zadań cron poprzez wykonywania ich przy końcu odpowiedzi serwera.

en: Automated cron settings
pl: Ustawienia automatycznego demona crona

en: Ban visits from specific IP addresses.
pl: Zablokuj wizyty z określonych adresów IP

en: You can place a new block in a region by selecting <em>Place block</em> on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. Once a block is placed, it can be moved to a different region by drag-and-drop or by using the <em>Region</em> drop-down list, and then clicking <em>Save blocks</em>.
pl: Można umieścić nowy blok w regionie wybierając <em>Umieść blok</em> na stronie <a href=":blocks">Układ bloków</a>.  Taki blok można później przenieść do innego regionu metodą przeciągnij i upuść albo wskazując region z listy rozwijanej <em>Region</em> i klikając <em>Zapisz bloki</em>.

en: Block placement is specific to each theme on your site. Changes will not be saved until you click <em>Save blocks</em> at the bottom of the page.
pl: Rozmieszczenie bloków jest specyficzne dla każdej skórki witryny. Zmiany nie będą zapisane dopóki nie zostanie kliknięty przycisk <em>Zapisz bloki</em> u dołu strony.

en: Adding comment types
pl: Dodaj typy komentarzy

en: Additional <em>comment types</em> can be created per entity sub-type and added on the <a href=":field">Comment types page</a>. If there are multiple comment types available you can select the appropriate one after adding a <em>Comments field</em>.
pl: Dodatkowe <em>typy komentarzy</em> mogą zostać utworzone dla podtypów encji i dodane na <a href=":field">stronie typów komentarzy</a>. Jeśli dostępnych jest wiele typów komentarzy możesz wybrać właściwy po dodaniu <em>pola komentarzy</em>.

en: Compare the configuration uploaded to your sync directory with the active configuration before completing the import.
pl: Przed zakończeniem importu porównaj bieżącą konfiguracją z konfigurację wysłaną do katalogu synchronizacji.

en: Upload a full site configuration archive to the sync directory. It can then be compared and imported on the Synchronize page.
pl: Wyślij pełne archiwum konfiguracji do katalogu synchronizacji. Będzie mogła być następnie porównana i zaimportowana na stronie Synchronizacji.

en: The Database Logging module logs system events in the Drupal database. Monitor your site or debug site problems on this page.
pl: Moduł Database Logging zapisuje zdarzenia systemowe w bazie danych Drupala. Ta strona jest przydatna w monitorowaniu lub szukaniu przyczyn problemów.

en: The Internal Dynamic Page Cache module caches pages for all users in the database, handling dynamic content correctly. For more information, see the <a href=":dynamic_page_cache-documentation">online documentation for the Internal Dynamic Page Cache module</a>.
pl: Moduł Internal Dynamic Page Cache przechowuje w bazie danych pamięć podręczną stron dla wszystkich użytkowników zapewniając jednocześnie prawidłową obsługę dynamicznej zawartości. Więcej informacji znajduje się w <a href=":dynamic_page_cache-documentation">internetowej dokumentacji modułu Internal Dynamic Page Cache</a>.

en: The module requires no configuration. Every part of the page contains metadata that allows Internal Dynamic Page Cache to figure this out on its own.
pl: Moduł nie wymaga konfiguracji. Każdy element strony zawiera metadane umożliwiające Wewnętrznej Dynamicznej Pamięci Podręcznej ich poprawne zrozumienie.

en: <strong>Entity Reference</strong> fields allow you to create fields that contain links to other entities (such as content items, taxonomy terms, etc.) within the site. This allows you, for example, to include a link to a user within a content item. For more information, see <a href=":er_do">the online documentation for the Entity Reference module</a>.
pl: Pola <strong>Referencja do encji</strong> umożliwiają tworzenie pól zawierających odnośniki do innych encji w obrębie witryny (takich jak wpisy, kategorie itp.). Pozwala to, na przykład, umieścić odnośnik do profilu użytkownika wewnątrz wpisu. Więcej informacji można znaleźć w <a href=":er_do">internetowej dokumentacji modułu Entity Reference</a>.

en: Enable custom storage
pl: Włącz własne miejsce przechowywania

en: An instance-specific widget type
pl: Typ kontrolki konkretnego egzemplarza

en: Widget types @types are used in Drupal 6 field instances: widget type @selected_type applied to the Drupal 8 base field
pl: Typy kontrolek @types są używane w egzemplarzach pól Drupala 6: typ kontrolki @selected_type zastosowano dla pola podstawowego Drupala 8

en: You can define which users will be able to use each text format by selecting roles. To ensure security, anonymous and untrusted users should only have access to text formats that restrict them to either plain text or a safe set of HTML tags. This is because HTML tags can allow embedding malicious links or scripts in text. More trusted registered users may be granted permission to use less restrictive text formats in order to create rich text. <strong>Improper text format configuration is a security risk.</strong>
pl: Możesz ustalić którzy użytkownicy będą mogli korzystać z każdego z formatów tekstu poprzez wybór ról. Dla zapewnienia bezpieczeństwa anonimowi i niezaufani użytkownicy powinni mieć dostęp jedynie do czystego tekstu lub zestawu dozwolonych, bezpiecznych znaczników HTML. Nie jest to bez znaczenia, jako że znaczniki HTML mogą zawierać złośliwe linki lub skrypty na stronie. Bardziej zaufani użytkownicy mogą dostać dostęp do mniej restrykcyjnych formatów tekstu tak by móc tworzyć bogatsze treści. <strong>Niepoprawna konfiguracja formatów tekstu jest zagrożeniem bezpieczeństwa dla twojej strony.</strong>

en: Each text format uses filters that add, remove, or transform elements within user-entered text. For example, one filter removes unapproved HTML tags, while another transforms URLs into clickable links. Filters are applied in a specific order. They do not change the <em>stored</em> content: they define how it is processed and displayed.
pl: Każdy format tekstu używa filtrów, które dodają, usuwają lub przekształcają elementy wprowadzonego przez użytkownika tekstu. Na przykład, jeden filtr może usuwać niedopuszczalne znaczniki HTML, podczas gdy inny przekształca adresy URL w klikalne odnośniki. Filtry są wykonywane w określonej kolejności. Nie zmieniają <em>zapisanej</em> zawartości - określają sposób w jaki jest ona przetwarzana i wyświetlana.

en: Text formats define how text is filtered for output and how HTML tags and other text is displayed, replaced, or removed. <strong>Improper text format configuration is a security risk.</strong> Learn more on the <a href=":filter_help">Filter module help page</a>.
pl: Formaty tekstu określają sposób filtrowania wyjściowego tekstu a także sposób w jaki znaczniki HTML i inne teksty są wyświetlane, zastępowane i usuwane. <strong>Nieodpowiednia konfiguracja formatu tekstu jest zagrożeniem bezpieczeństwa.</strong> Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":filter_help">pomocy modułu Filter</a>.

en: A text format contains filters that change the display of user input; for example, stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Filters are executed from top to bottom and the order is important, since one filter may prevent another filter from doing its job. For example, when URLs are converted into links before disallowed HTML tags are removed, all links may be removed. When this happens, the order of filters may need to be rearranged.
pl: Format tekstu zawiera filtry, które zmieniają sposób wyświetlania danych wejściowych; na przykład, usuwają niebezpieczny kod HTML lub przekształcają adresy w klikalne odnośniki. Filtry są wykonywane od góry do dołu a kolejność jest istotna ponieważ określony filtr może uniemożliwić wykonanie innego filtra. Przykładowo, gdy adres URL jest przekształcony w odnośnik przed usunięciem niedozwolonych znaczników HTML, wszystkie odnośniki mogą zostać usunięte. W takim przypadku konieczna może być zmiana kolejności filtrów.

en: Configure how content is filtered when displayed, including which HTML tags are rendered, and enable module-provided filters.
pl: Skonfiguruj sposób filtrowania wyświetlanej zawartości, wliczając w selekcję znaczników HTML i włączanie dodatkowych filtrów.

en: A list of HTML tags that can be used. By default only the <em>lang</em> and <em>dir</em> attributes are allowed for all HTML tags. Each HTML tag may have attributes which are treated as allowed attribute names for that HTML tag. Each attribute may allow all values, or only allow specific values. Attribute names or values may be written as a prefix and wildcard like <em>jump-*</em>. JavaScript event attributes, JavaScript URLs, and CSS are always stripped.
pl: Lista dozwolonych znaczników HTML. Domyślnie, we wszystkich znacznikach HTML dozwolone są wyłącznie atrybuty <em>lang</em> i <em>dir</em>. Każdy znacznik HTML może mieć zbiór dozwolonych nazwy atrybutów. Każdy atrybut może dopuszczać wszystkie lub tylko określone wartości. Nazwy atrybutów można wpisywać w postaci wzorca takiego jak <em>jump-*</em>. Atrybuty zdarzeń JavaScript, adresy URL JavaScript i kod CSS są zawsze usuwane.

en: Configure languages for content, interface, and configuration.
pl: Konfiguracja języków zawartości, interfejsu i konfiguracji.

en: Overriding default English strings
pl: Nadpisywanie domyślnych łańcuchów znaków w języku angielskim

en: If translation is enabled for English, you can <em>override</em> the default English interface text strings in your site with other English text strings on the <a href=":translate">User interface translation</a> page. Translation is off by default for English, but you can turn it on by visiting the <em>Edit language</em> page for <em>English</em> from the <a href=":languages">Languages</a> page.
pl: Jeśli dla języka angielskiego są włączone tłumaczenia to można <em>nadpisać</em> na swojej witrynie domyślne teksty w języku angielskim innymi angielskimi tekstami wchodząc na stronę <a href=":translate">Tłumaczenie interfejsu użytkownika</a>. Tłumaczenia są domyślnie wyłączone dla języka angielskiego, ale można je włączyć odwiedzając stronę <em>Edycja języka</em> dla <em>Języka angielskiego</em> na stronie <a href=":languages">Języki</a>.

en: Configure the import of translation files, and add or customize interface translations.
pl: Konfiguracja importu plików tłumaczeń a także dodawanie lub dostosowywanie tłumaczeń interfejsu.

en: Manage menus and menu links.
pl: Zarządzanie menu i odnośnikami menu.

en: <q>Log in</q> for anonymous users
pl: <q>Zaloguj się</q> dla anonimowych użytkowników

en: The language code.
pl: Kod języka.

en: Delete %label
pl: Usuń %label

en: Select and configure text editors, and how content is filtered when displayed.
pl: Wybór i konfiguracja edytorów tekstowych oraz sposobu filtrowania wyświetlanej zawartości.

en: The English name of the language.
pl: Nazwa języka po angielsku.

en: The native name of the language.
pl: Oryginalna nazwa języka.

en: The language direction. (0 = LTR, 1 = RTL)
pl: Kierunek pisowni języka. (0 = od lewej, 1 = od prawej)

en: Whether the language is enabled.
pl: Czy język jest włączony.

en: PHP formula to get plural indexes.
pl: Formuła PHP wyznaczająca indeksy liczby mnogiej.

en: Path prefix used for this language.
pl: Prefiks ścieżki używanej dla tego języka.

en: The language weight when listed.
pl: Waga języka gdy jest umieszczony w wykazie.

en: Location of the JavaScript translation file.
pl: Lokalizacja pliku tłumaczenia skryptu JavaScript.

en: width @data.width
pl: szerokość @data.width

en: height @data.height
pl: wysokość @data.height

en: Administer workflows
pl: Administracja przepływami pracy

en: This entity (%type: %label) cannot be referenced.
pl: Ta encja (%type: %label) nie może być wskazywana.

en: This entity (%type: %id) cannot be referenced.
pl: Ta encja (%type: %id) nie może być wskazywana.

en: Content type where this field is in use.
pl: Rodzaj zawartości, w którym to pole jest używane.

[ctx: Validation]
en: File Validation
pl: Walidacja pliku

en: The alias %alias could not be added because it is already in use in this language with different capitalization: %stored_alias.
pl: Alias %alias nie mógł zostać dodany ponieważ istnieje w tej wersji językowej ale z użyciem innego zestawu wielkich/małych liter, jako: %stored_alias.

en: No messages for this migration.
pl: Brak wiadomości dla tej migracji.

en: There are no changes to import.
pl: Brak nowych zapisów, które można zaimportować.

en: Another request may be importing configuration already.
pl: Konfiguracja może być już importowana w efekcie obsługi innego zgłoszenia.

en: Importing configuration
pl: Import konfiguracji

en: Starting configuration import.
pl: Uruchamianie importu konfiguracji.

en: Configuration import has encountered an error.
pl: Wystąpił błąd w trakcie importu konfiguracji.

en: The configuration import failed for the following reasons:
pl: Import konfiguracji nie powiódł się z następujących powodów:

en: Update any media
pl: Aktualizuj dowolne media

en: Delete any media
pl: Usuń wszystkie media

en: Media name
pl: Nazwa mediów

en: Media revisions
pl: Wersje mediów

en: Field with source information
pl: Pole z informacjami źródłowymi

en: Install configuration
pl: Instalacja konfiguracji

en: BigPipe no-JS check
pl: sprawdzenie BigPipe no-JS

en: Session exists
pl: Sesja istnieje

en: text format
pl: format tekstu

en: Default configuration hash
pl: Hash domyślnej konfiguracji

en: Authored on @date
pl: Dodane w dniu @date

en: Add @entity-type
pl: Dodaj @entity-type

en: Revision create time
pl: Czas utworzenia wersji

en: Is default revision
pl: Jest wersją domyślną

en: The moderation state of this piece of content.
pl: Stan moderacji tej części zawartości.

en: Moderation control
pl: Kontrola moderacji

en: Revisions must be required when moderation is enabled.
pl: Wersje powinny być wymagane jeśli moderacja jest włączona.

en: Revisions are required.
pl: Wersje są wymagane.

en: The moderation state has been updated.
pl: Uaktualniono stan moderacji.

en: When content reaches this state it should be published.
pl: Kiedy zawartość osiąga ten stan powinna zostać opublikowana.

en: Default revision
pl: Domyślna wersja

en: When content reaches this state it should be made the default revision; this is implied for published states.
pl: Kiedy zawartość osiąga ten stan należy uczynić ją wersją domyślną; sugerowane w przypadku stanów opublikowanych.

[ctx: Validation]
en: Valid moderation state
pl: Prawidłowy stan moderacji

[ctx: decimal places]
en: Scale
pl: Skala

en: If this style is in use on the site, you may select another style to replace it. All images that have been generated for this style will be permanently deleted. If no replacement style is selected, the dependent configurations might need manual reconfiguration.
pl: Jeśli ten styl jest w użyciu, można zastąpić go innym, wybranym stylem. Wszystkie obrazy, które zostały stworzone dla tego stylu zostaną trwale usunięte. Jeśli nie wybrano stylu zastępczego, konfiguracje zależne mogą wymagać ręcznej rekonfiguracji.

en: All images that have been generated for this style will be permanently deleted. The dependent configurations might need manual reconfiguration.
pl: Wszystkie obrazy, które zostały stworzone dla tego stylu zostaną trwale usunięte. Konfiguracje zależne mogą wymagać ręcznej rekonfiguracji.

en: - No replacement -
pl: - Brak zastępstwa -

en: Antigua & Barbuda
pl: Antigua i Barbuda

en: The BigPipe module sends pages with dynamic content in a way that allows browsers to show them much faster. For more information, see the <a href=":big_pipe-documentation">online documentation for the BigPipe module</a>.
pl: Moduł BigPipe wysyła strony z dynamiczną zawartością w sposób pozwalający przeglądarkom rozpocząć ich wyświetlanie znacznie szybciej. Więcej informacji w <a href=":big_pipe-documentation">dokumentacji online modułu BigPipe</a>.

en: The module requires no configuration. Every part of the page contains metadata that allows BigPipe to figure this out on its own.
pl: Moduł nie wymaga konfiguracji. Każda część strony zawiera metadane pozwalające BigPipe na automatyczne działanie.

en: Size of email field
pl: Wielkość pola email

en: The %entity_type entity type needs to be installed.
pl: Typ encji %entity_type musi zostać zainstalowany.

en: The %entity_type entity type needs to be updated.
pl: Należy zaktualizować typ encji %entity_type

en: The %field_name field needs to be installed.
pl: Pole %field_name musi zostać zainstalowane.

en: The %field_name field needs to be updated.
pl: Należy zaktualizować pole %field_name

en: The %field_name field needs to be uninstalled.
pl: Pole %field_name musi zostać odinstalowane.

en: Custom text: @true_label / @false_label
pl: Własny tekst: @true_label / @false_label

en: Display: @true_label / @false_label
pl: Format wyświetlania: @true_label / @false_label

en: See <a href="http://php.net/manual/function.date.php" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
pl: Zobacz <a href="http://php.net/manual/function.date.php" target="_blank">dokumentację na temat formatów dat w PHP</a>.

en: Language list ID
pl: ID listy języków

en: Completed step @current of @total.
pl: Ukończono krok @current z @total.

en: This site has only a single language enabled. <a href=":language_url">Add at least one more language</a> in order to translate content.
pl: Ta witryna ma włączony tylko jeden język. <a href=":language_url">Dodaj przynajmniej jeszcze jeden język</a> aby móc tłumaczyć zawartość.

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">strtotime</a> for more details.
pl: Określ czas w odniesieniu do bieżącego dnia np. '+90 days' (90 dni od dnia, w którym zostało utworzone pole) lub '+1 Saturday' (następna sobota). Więcej informacji znajduje się w opisie funkcji  <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">strtotime</a>.

en: The type of the log entry, for example "user" or "page not found".
pl: Rodzaj wpisu w dzienniku, na przykład "użytkownik" lub "nie znaleziono strony".

en: The %field_type_label field type is used in the following field: @fields | The %field_type_label field type is used in the following fields: @fields
pl[0]: Typ pola %field_type_label jest używany w polu: @fields
pl[1]: Typ pola %field_type_label jest używany w następujących polach: @fields
pl[2]: Typ pola %field_type_label jest używany w następujących polach: @fields

en: File MIME Type
pl: Typ MIME pliku

en: This module is experimental. <a href=":url">Experimental modules</a> are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
pl: Moduł eksperymentalny. <a href=":url">Moduły eksperymentalne</a> są dodawane tylko dla testów. Używanie może wiązać się z ryzykiem.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
pl: Maksymalna dopuszczalna wielkość obrazu wyrażona jako SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ (np. 640x480). Pozostawienie pustej wartości sprawi, że wielkość obrazu nie będzie niczym ograniczona. Wysłanie większego obrazu spowoduje przeskalowanie go w taki sposób aby odzwierciedlał podaną szerokość i wysokość. Zmiana rozmiaru obrazu w trakcie wysyłania będzie się wiązała z utratą jego <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">danych EXIF</a>.

en: The domain names to use for these languages. <strong>Modifying this value may break existing URLs. Use with caution in a production environment.</strong> Example: Specifying "de.example.com" as language domain for German will result in a URL like "http://de.example.com/contact".
pl: Nazwy domen przypisane do tych języków. <strong>Zmiana wartości może sprawić, że aktualne adresy URL nie będą działały. Należy zachować ostrożność w środowisku produkcyjnym.</strong> Przykład: Podanie "de.example.com"  jako domeny języka niemieckiego będzie skutkowało adresami URL w postaci "http://de.example.com/contact".

en: URL query key value pairs
pl: Pary wartości kluczy w zapytaniu adresu URL

en: URL fragment
pl: Fragment adresu URL

en: The user ID of the user on which the log entry was written.
pl: ID użytkownika, któremu przypisano wpis w dzienniku.

en: Bundle assigned to the auto-created entities.
pl: Zestaw przypisany do encji, które są tworzone automatycznie.

en: Add a new @entity_type.
pl: Dodaj nową zawartość typu @entity_type.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
pl: W tej chwili brak zawartości typu @entity_type. @add_link

en: Store new items in
pl: Przechowuj nowe elementy w

en: For more information, refer to the help listed on this page or to the <a href=":docs">online documentation</a> and <a href=":support">support</a> pages at <a href=":drupal">drupal.org</a>.
pl: Aby uzyskać więcej informacji, zobacz pomoc dostępną na tej stronie lub w <a href=":docs">dokumentacji online</a> oraz <a href=":support">dział pomoc</a> na <a href=":drupal">drupal.org</a>.

en: There is currently nothing in this section.
pl: Obecnie nic nie ma w tej sekcji.

en: Module overviews
pl: Przeglądy modułów

en: Module overviews are provided by modules. Overviews available for your installed modules:
pl: Przeglądy modułów są dostarczane przez moduły. Przeglądy dostępne dla zainstalowanych modułów:

en: A serialized array of options to set on the URL, such as a query string or HTML attributes.
pl: Zserializowa tablica zawierająca elementy, które mają być częścią adresu URL np. zapytanie lub atrybuty HTML.

en: Delete @entity_type
pl: Usuń @entity_type

en: View the latest version
pl: Przeglądanie najnowszej wersji

en: Source image
pl: Obrazek źródłowy

en: Allowed Tags
pl: Dopuszczone tagi

[ctx: Entity type label]
en: @count @label | @count @label entities
pl[0]: @count @label
pl[1]: @count encje typu @label
pl[2]: @count encji typu @label

en: Changed year + month
pl: Zmieniono - rok i miesiąc

en: Changed year
pl: Zmieniono w roku

en: Changed month
pl: Zmieniono w miesiącu

en: Changed day
pl: Zmieniono dnia

en: Changed week
pl: Zmieniono tygodnia

en: Sends pages using the BigPipe technique that allows browsers to show them much faster.
pl: Przesyłanie stron techniką BigPipe umożliwiającą ich znacznie szybsze wyświetlanie w przeglądarce.

en: Migrate Drupal UI
pl: Interfejs użytkownika modułu Drupal Migrate (Migrate Drupal UI)

en: Queue thumbnail downloads
pl: Pobieraj miniaturki przy użyciu kolejki

en: Thumbnail downloader
pl: Menedżer pobierania miniaturek

en: Parent path
pl: Ścieżka nadrzędna

en: Selected combination of day and month is not valid.
pl: Wybrana kombinacja dnia i miesiąca jest niepoprawna.

en: The import failed with the following message: %message
pl: Import nie powiódł się i zwrócony został następujący komunikat: %message

en: Use multiple @tag tags, each with a single source.
pl: Użyj wielu znaczników @tag, każdy z jednym źródłem.

en: Use multiple sources within a single @tag tag.
pl: Użyj wielu źródeł w jednym znaczniku @tag.

en: Size: %width x %height pixels
pl: Rozmiar: %width x %height pikseli

en: Determines if a password needs hashing
pl: Określa czy hasło wymaga haszowania

en: The upload directory %directory for the file field %name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
pl: Katalog docelowy wysyłanych plików %directory dla pola %name nie mógł zostać utworzony lub jest niedostępny. W konsekwencji tego niedawno dodany plik nie mógł zostać zapisany w tym katalogu a cały proces wysyłania plików został anulowany.

en: Multilingual support.
pl: Obsługa wielojęzyczności.

en: Lock language.
pl: Zablokuj język.

en: %type: @message in %function (line %line of %file) @backtrace_string.
pl: %type: @message w %function (linia %line w %file) @backtrace_string.

en: Starting execution of @module_cron().
pl: Rozpoczęto wykonywanie @module_cron().

en: Starting execution of @module_cron(), execution of @module_previous_cron() took @time.
pl: Rozpoczęcie wykonywania @module_cron(), wykonanie @module_previous_cron() zajęło @time.

en: Execution of @module_previous_cron() took @time.
pl: Wykonanie @module_previous_cron() zajęło @time.

en: There is content for the entity type: @entity_type. <a href=":url">Remove @entity_type_plural</a>.
pl: Istnieje zawartość dla typu encji: @entity_type. <a href=":url">Usuń @entity_type_plural</a>.

en: View display '@id': Comment field formatter '@name' was disabled because it is using the comment view display '@display' (@mode) that was just disabled.
pl: Format wyświetlania '@id': formater pola Komentarz '@name' został wyłączony ponieważ używa formatu wyświetlania komentarzy '@display' (@mode) który właśnie wyłączono.

en: The comment entity view mode to be used in this formatter
pl: Tryb widoku encji komentarza, który ma być użyty w tym formaterze

en: Comments view mode
pl: Tryb widoku komentarzy

en: Select the view mode used to show the list of comments.
pl: Wybierz tryb widoku służacego do wyświetlania listy komentarzy

en: Comment view mode: @mode
pl: Tryb widoku komentarzy: @mode

en: The configuration objects have different language codes so they cannot be translated:
pl: Obiekty konfiguracji różnią się kodami języka więc nie mogą zostać przetłumaczone:

en: Message displayed to user on submission
pl: Komunikat wyświetlany użytkownikowi po zatwierdzeniu formularza

en: Redirect path on submission
pl: Ścieżka przekierowania przy zatwierdzaniu

en: The message to display to the user after submission of this form. Leave blank for no message.
pl: Komunikat, który ma być wyświetlony użytkownikowi po zatwierdzeniu tego formularza. Pozostaw pusty aby nie wyświetlać żadnego komunikatu.

en: Path to redirect the user to after submission of this form. For example, type "/about" to redirect to that page. Use a relative path with a slash in front.
pl: Ścieżka, na którą będzie przekierowany użytkownik po zatwierdzeniu tego formularza. Na przykład, wpisanie "/o-nas" spowoduje przekierowanie na tę stronę. Aby użyć względnych ścieżek należy na początku ścieżki umieścić ukośnik.

en: The path should start with /.
pl: Ścieżka powinna zaczynać się od /.

en: Use custom display settings for the following @display_context modes
pl: Użyj ustawień własnego formatu wyświetlania dla następujących trybów @display_context

en: Manage form modes
pl: Zarządzaj trybami formularza

en: Storing files
pl: Przechowywanie plików

en: Let scale make images larger than their original size.
pl: Zezwól na zmianę rozmiaru obrazu do większego niż oryginalny.

en: Status listing and form for the entity's moderation state.
pl: Lista i formularz stanu moderacji encji.

en: The username of the entity creator.
pl: Nazwa użytkownika będącego autorem encji.

en: The moderation state of the referenced content.
pl: Stan moderacji wskazywanej zawartości.

en: Content entity type ID
pl: ID typu encji zawartości

en: The ID of the content entity type this moderation state is for.
pl: ID typu encji zawartości, której dotyczy ten stan moderacji.

en: Content entity ID
pl: ID encji zawartości

en: The ID of the content entity this moderation state is for.
pl: ID encji zawartości, której dotyczy ten stan moderacji.

en: Content entity revision ID
pl: ID wersji encji zawartości

en: The revision ID of the content entity this moderation state is for.
pl: ID wersji encji zawartości, której dotyczy ten stan moderacji.

en: Content moderation state
pl: Stan moderacji zawartości

en: content moderation state
pl: stan moderacji zawartości

en: content moderation states
pl: stany moderacji zawartości

en: Invalid state transition from %from to %to
pl: Nieprawidłowe przejście stanu z %from do %to

en: The Datetime Range module provides a Date field that stores start dates and times, as well as end dates and times. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI module help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":datetime_do">online documentation for the Datetime Range module</a>.
pl: Moduł Datetime Range udostępnia pole przechowujące datę i czas początkowy jak również datę i czas końcowy. Ogólne informacje na temat pól, ich tworzenia i zarządzania znajdują się w <a href=":field">pomocy modułu Field</a> i <a href=":field_ui">pomocy moduł Field UI</a>. Więcej informacji znajduje się w  <a href=":datetime_do">internetowej dokumentacji modułu Datetime</a>.

en: Datetime Range
pl: Zakres daty i czasu

en: Provides the ability to store end dates.
pl: Umożliwia zapisywanie dat końcowych.

en: Date range settings
pl: Ustawienia zakresu dat

en: Default start date type
pl: Domyślny typ daty początkowej

en: Default start date value
pl: Domyślna wartość daty początkowej

en: Default end date type
pl: Domyślny typ daty końcowej

en: Default end date value
pl: Domyślna wartość daty końcowej

en: Date range default display format settings
pl: Ustawienia domyślnego formatu wyświetlania zakresu dat

en: Date range plain display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania prostego zakresu dat

en: Date range custom display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania własnego zakresu dat

en: Date range select list display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania zakresu dat w postaci listy wyboru

en: Date separator
pl: Separator daty

en: The string to separate the start and end dates
pl: Łańcuch znaków do oddzielania początkowych i końcowych dat.

en: Default start date
pl: Domyślna data początkowa

en: Set a default value for the start date.
pl: Ustaw domyślną wartość daty początkowej.

en: Set a default value for the end date.
pl: Ustaw domyślną wartość daty końcowej.

en: The relative start date value entered is invalid.
pl: Wprowadzona wartość względnej daty początkowej jest nieprawidłowa.

en: The relative end date value entered is invalid.
pl: Wprowadzona wartość względnej daty końcowej jest nieprawidłowa.

en: Start date value
pl: Wartość daty początkowej

en: Computed start date
pl: Wyliczona data początkowa

en: The computed start DateTime object.
pl: Wyliczony obiekt początkowej daty i godziny

en: End date value
pl: Wartość daty końcowej

en: Computed end date
pl: Wyliczona data końcowa

en: The computed end DateTime object.
pl: Wyliczony koniec w postaci obiektu DateTime.

en: Date and time range
pl: Zakres daty i czasu

en: The @title end date cannot be before the start date
pl: Data końcowa @title nie może być wcześniejsza niż data początkowa

en: Log data is corrupted and cannot be unserialized: @message
pl: Dane dziennika są uszkodzone i nie mogą być poddane deserializacji: @message

en: - Skip field -
pl: - Pomiń pole -

en: Configure Content Moderation permissions
pl: Konfiguracja uprawnień Moderacji Zawartości (Content Moderation)

en: Provides a way for modules or themes to register layouts.
pl: Umożliwia modułom i skórkom rejestrację układów.

en: @count year | @count years
pl[0]: @count rok
pl[1]: @count lata
pl[2]: @count lat

en: random between -@degrees° and @degrees°
pl: losowy między -@degrees° a @degrees°

en: Media thumbnail field display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania pola miniaturki mediów

en: Media source
pl: Źródło mediów

en: The field ID.
pl: ID pola

en: Is front page
pl: Jest stroną główną

en: Recipient email address
pl: Adres email odbiorcy

en: You may also use tokens: [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. Separate recipients with a comma.
pl: Mogą być także użyte wzorce: [node:author:mail], [comment:author:mail], itp. Odbiorców należy oddzielać przecinkami.

en: @label (disabled)
pl: @label (wyłączone)

en: comment type
pl: typ komentarza

en: comment types
pl: typy komentarzy

en: Preview sender message
pl: Podgląd wiadomości nadawcy

en: Configuring workflows
pl: Konfiguracja przepływów pracy

en: The workflow the moderation state is in.
pl: Przepływ pracy, w którym znajduje się stan moderacji.

en: @bundle @label were skipped as they are under moderation and may not be directly published.
pl: Pominięto @label typu @bundle ponieważ są w trakcie moderacji i nie mogą zostać bezpośrednio opublikowane.

en: @bundle @label were skipped as they are under moderation and may not be directly unpublished.
pl: Pominięto @label typu @bundle ponieważ są w trakcie moderacji i nie można bezpośrednio zakończyć ich publikacji.

en: The Field Layout module allows you to arrange fields into regions on forms and displays of entities such as nodes and users.
pl: Moduł Field layout pozwala rozmieszczać pola w regionach formularzy i formatów wyświetlania encji takich jak węzły i użytkownicy.

en: For more information, see the <a href=":field-layout-documentation">online documentation for the Field Layout module</a>.
pl: Aby uzyskać więcej informacji, zobacz <a href=":field-layout-documentation">dokumentację online modułu Field Layout</a>.

en: Field Layout
pl: Układ Pola

en: Per-view-mode field layout settings
pl: Ustawienia układu pola w rozbiciu na każdy tryb widoku

en: Image URL formatter settings
pl: Ustawienia formatera adresu URL obrazu

en: Layout Discovery allows modules or themes to register layouts, and for other modules to list the available layouts and render them.
pl: Moduł Layout Discovery umożliwia modułom i skórkom rejestrację układów a także umożliwia modułom ewidencjonowanie i wyświetlanie dostępnych układów.

en: For more information, see the <a href=":layout-discovery-documentation">online documentation for the Layout Discovery module</a>.
pl: Więcej informacji znajduje się w <a href=":layout-discovery-documentation">internetowej dokumentacji modułu Layout Discovery</a>.

en: Layout Discovery
pl: Uwidacznianie Układu (Layout Discovery)

en: Warnings found
pl: Wykryto ostrzeżenia

en: Errors found
pl: Wykryto błędy

en: Profile field ID.
pl: ID pola profilu.

en: Locales target language ID.
pl: ID języka tłumaczenia

en: Language for this field.
pl: Język tego pola.

en: Translation of either the title or explanation.
pl: Tłumaczenie tytułu lub objaśnienia.

en: There are no @label yet.
pl: @label nie zostały jeszcze dodane.

en: Administer block content
pl: Administrowanie zawartością bloku

en: The user ID of the author.
pl: ID użytkownika autora.

en: The %field date is incomplete.
pl: Dane pola %field są niekompletne.

en: Include locked languages such as <em>Not specified</em> and <em>Not applicable</em>
pl: Uwzględnij zablokowane języki takie jak <em>Nieokreślone</em> i <em>Nie dotyczy</em>

[ctx: Validation]
en: Universally Unique Identifier
pl: Uniwersalny Identyfikator

en: Comment bulk form
pl: Formularz operacji masowych komentarza

en: Commented entity
pl: Skomentowana encja

en: Comment operations bulk form
pl: Formularz operacji masowych dla komentarza

en: Add a form element that lets you run operations on multiple comments.
pl: Dodaj element formularza, który umożliwia wykonywanie operacji na wielu komentarzach jednocześnie.

en: Are you sure you want to delete this comment and all its children? | Are you sure you want to delete these comments and all their children?
pl[0]: Czy na pewno usunąć ten komentarz ze wszystkimi jego podrzędnymi?
pl[1]: Czy na pewno usunąć te komentarze ze wszystkimi ich podrzędnymi?
pl[2]: Czy na pewno usunąć te komentarze ze wszystkimi ich podrzędnymi?

en: Comment Permalink
pl: Odnośnik bezpośredni do komentarza

en: The moderation state @state_label is being used, but is not in the source storage.
pl: Stan moderacji @state_label jest w użyciu, ale nie ma go w miejscu źródłowym.

en: The workflow @workflow_label is being used, and cannot be deleted.
pl: Przepływ pracy @workflow_label jest w użyciu i nie może zostać usunięty.

en: All @entity_type types
pl: Wszystkie typy encji @entity_type

en: All @entity_type_plural_label
pl: Wszystkie @entity_type_plural_label

en: This workflow applies to:
pl: Ten przepływ pracy dotyczy:

en: There are no entity types.
pl: Nie istnieją żadne typy encji

en: @bundle types
pl: Typy encji @bundle

en: State %state does not exist on %workflow workflow
pl: Stan %state nie istnieje w przepływie pracy %workflow

[ctx: Validation]
en: Datetime format valid for datetime type.
pl: Format daty i godziny odpowiedni dla typu daty i godziny

en: The field type.
pl: Typ pola

en: The field status.
pl: Status pola.

en: The field storage type.
pl: Typ miejsca przechowywania.

en: The module that implements the field storage type.
pl: Moduł implementujący typ miejsca przechowywania.

en: The field storage status.
pl: Status miejsca przechowywania.

en: The field data.
pl: Dane pola.

en: The field instances.
pl: Egzemplarze pola.

en: This field cardinality is set to unlimited and cannot be configured.
pl: Liczność pola jest nieograniczona i nie może zostać skonfigurowana.

en: This field cardinality is set to @cardinality and cannot be configured.
pl: Liczność pola jest ustawiona na @cardinality i nie może zostać skonfigurowana.

en: Controls if unused files should be marked temporary
pl: Kontroluje, czy nieużywane pliki powinny być oznaczone jako tymczasowe

en: Could not apply @style image style to @uri because the style does not support it.
pl: Nie można zastosować stylu obrazu @style do @uri, ponieważ styl go nie obsługuje.

en: The Inline Form Errors module makes it easier for users to identify which errors need to be resolved by providing a summary of all errors and by placing the individual error messages next to the form elements themselves. For more information, see the <a href=":inline_form_error">online documentation for the Inline Form Errors module</a>.
pl: Moduł Inline Form Errors ułatwia użytkownikom identyfikację problemów do rozwiązania poprzez wyświetlenie podsumowania wszystkich błędów a także dzięki umieszczaniu poszczególnych komunikatów o błędach obok odpowiadających im elementów formularzy. Więcej informacji znajduje się w <a href=":inline_form_error">internetowej dokumentacji modułu Inline Form Errors</a>.

en: Displaying error messages
pl: Wyświetlanie komunikatów o błędach

en: When a form is not filled in correctly (for example, if a required field is left blank), a warning message is displayed at the top of the form. This message links to the affected form elements, and individual error messages are displayed next to each form element.
pl: Jeśli formularz nie został prawidłowo wypełniony (na przykład, gdy nie zostało wypełnione pole wymagane) to na górze formularza wyświetlane jest ostrzeżenie. W komunikacie znajdują się odnośniki do elementów formularza, których dotyczy problem a poszczególne informacje o błędach są wyświetlane są obok odpowiednich elementów formularza.

en: Displaying error messages in browsers with HTML5 form validation
pl: Wyświetlanie komunikatów o błędach w przeglądarkach obsługujących walidację formularzy zgodnie z HTML5

en: In browsers that support HTML5 form validation, users will first see the error messages generated by their browser. In this case, the inline form error messages are only displayed after the HTML5 validation errors have been resolved.
pl: W przeglądarkach wspierających walidację formularzy zgodną z HTML5, użytkownicy najpierw zobaczą komunikat o błędzie wyświetlony przez przeglądarkę. W tym przypadku wbudowane komunikaty o błędach formularzy są wyświetlane tylko wtedy gdy usunięte zostaną błędy walidacji HTML5.

en: Places error messages adjacent to form inputs, for improved usability and accessibility.
pl: Umieszcza komunikaty o błędach w sąsiedztwie elementów formularzy w celu poprawy użyteczności i dostępności.

en: Language format settings
pl: Ustawienia formatu języka

en: Include locked languages
pl: Uwzględnij zablokowane języki

en: Creating media items
pl: Tworzenie elementów mediów

en: When a new media item is created, the Media module records basic information about it, including the author, date of creation, and the <a href=":media-type">media type</a>. It also manages the <em>publishing options</em>, which define whether or not the item is published. Default settings can be configured for each type of media on your site.
pl: Moduł Media w trakcie tworzenie nowego elementu zapisuje jego podstawowe informacje takie jak autor, data utworzenia i <a href=":media-type">typ mediów</a>. Zarządza także <em>opcjami publikacji</em> określającymi czy element ma zostać opublikowany czy też nie. Domyślne ustawienia można skonfigurować dla każdego typu mediów.

en: Creating custom media types
pl: Tworzenie własnych typów mediów

en: The Media module gives users with the <em>Administer media types</em> permission the ability to <a href=":media-new">create new media types</a> in addition to the default ones already configured. Each media type has an associated media source (such as the image source) which support thumbnail generation and metadata extraction. Fields managed by the <a href=":field">Field module</a> may be added for storing that metadata, such as width and height, as well as any other associated values.
pl: Moduł Media umożliwia użytkownikom, posiadającym uprawnienie <em>Administruj typami mediów</em>, na <a href=":media-new">tworzenie nowych typów mediów</a> poza tymi, które są już domyślnie skonfigurowane. Każdy typ mediów ma skojarzone z nim źródło mediów (takie jak źródło obrazów), które obsługuje generowanie miniatur i wyodrębnianie metadanych. Pola modułu <a href=":field">Field</a> mogą służyć do przechowywania metadanych takich jak szerokość i wysokość a także innych dowolnych wartości.

en: The Media module also enables you to create multiple versions of any media item, and revert to older versions using the <em>Revision information</em> settings.
pl: Moduł Media umożliwia także tworzenie wielu wersji dowolnego elementu i powrót do starszej wersji za pomocą ustawienia <em>Informacje o wersji</em>.

en: The Media module makes a number of permissions available, which can be set by role on the <a href=":permissions">permissions page</a>.
pl: Moduł Media udostępnia kilka uprawnień, które mogą być przypisane do odpowiednich ról na <a href=":permissions">stronie uprawnień</a>.

en: Add media type
pl: Dodaj typ mediów

en: Manage media types.
pl: Zarządzaj typami mediów

en: Administer media types
pl: Administruj typami mediów

en: Update own media
pl: Aktualizuj własne media

en: Delete own media
pl: Usuń własne media

en: View all media revisions
pl: Przeglądaj wszystkie wersje mediów

en: To view a revision, you also need permission to view the media item.
pl: Aby wyświetlić wersję, trzeba również posiadać uprawnienie do wyświetlenia elementu mediów.

en: Full URI to a folder where the media icons will be installed
pl: Pełny adres URI do folderu gdzie zostaną zainstalowane ikony mediów

en: Whether the thumbnail downloads should be queued
pl: Czy pobieranie miniaturek powinno być zakolejkowane

en: Media source settings
pl: Ustawienia źródła mediów

en: "File" media source configuration
pl: Konfiguracja źródła mediów typu "Plik"

en: "Image" media source configuration
pl: Konfiguracja źródła mediów typu "Obraz"

en: Edit %type_label @label
pl: Edytuj %type_label @label

en: @type %label has been created.
pl: Utworzono @type %label.

en: @type %label has been updated.
pl: Uaktualniono @type %label.

en: @type: added %label.
pl: @type: dodano %label.

en: @type: updated %label.
pl: @type: uaktualniono %label.

en: - Create -
pl: - Utwórz -

en: Select the field that will store essential information about the media item. If "Create" is selected a new field will be automatically created.
pl: Wybierz pole, w którym będą przechowywane podstawowe informacji o elemencie mediów. Po wybraniu "Utwórz" nowe pole zostanie automatycznie utworzone.

en: %field_type field will be automatically created on this type to store the essential information about the media item.
pl: W celu przechowywania podstawowych informacji o elemencie mediów zostanie utworzone pole %field_type dla tego typu.

en: %field_name field is used to store the essential information about the media item.
pl: Pole %field_name służy do przechowywania istotnych informacji o elemencie miediów.

en: Media source that is responsible for additional logic related to this media type.
pl: Źródło mediów odpowiedzialne za dodatkową logikę związaną z tym typem mediów.

en: Media source configuration
pl: Konfiguracja źródła mediów

en: Media sources can provide metadata fields such as title, caption, size information, credits, etc. Media can automatically save this metadata information to entity fields, which can be configured below. Information will only be mapped if the entity field is empty.
pl: Źródła mediów mogą udostępniać pola metadanych takich jak tytuł, nagłówek, rozmiar, wyrazy uznania itp. Poniżej można skonfigurować pola encji, do których mogą być automatycznie zapisywane te metadane. Informacje zostaną przypisane tylko wtedy gdy pole encji będzie puste.

en: Media will be automatically published when created.
pl: Medią zostaną automatycznie opublikowane po utworzeniu.

en: Automatically create new revisions. Users with the "Administer media" permission will be able to override this option.
pl: Automatycznie twórz nowe wersje. Użytkownicy z uprawnieniem "Administruj mediami" będą mogli zmienić tę opcję.

en: Download thumbnails via a queue. When using remote media sources, the thumbnail generation could be a slow process. Using a queue allows for this process to be handled in the background.
pl: Pobieraj miniaturki przy użyciu kolejki. Generowanie miniaturek może trwać długo gdy korzysta się ze zdalnych źródeł mediów. Użycie kolejki umożliwia obsługę tego procesu w tle.

en: The media type %name has been updated.
pl: Uaktualniono typ mediów %name.

en: The media type %name has been added.
pl: Dodano typ mediów %name.

en: Added media type %name.
pl: Dodano typ mediów %name.

en: No media types available. <a href=":url">Add media type</a>.
pl: Brak dostępnych typów mediów. <a href=":url">Dodaj typ mediów</a>.

en: The thumbnail of the media item.
pl: Miniaturka elementu mediów.

en: The time the media item was created.
pl: Data utworzenia elementu mediów.

en: The time the media item was last edited.
pl: Data ostatniej edycji elementu mediów.

en: media type
pl: typ mediów

en: media types
pl: typy mediów

en: %type is used by @count media item on your site. You can not remove this media type until you have removed all of the %type media items. | %type is used by @count media items on your site. You can not remove this media type until you have removed all of the %type media items.
pl[0]: Typ %type jest używany przez @count element mediów w tej witrynie. Nie można usunąć tego typu dopóki nie zostaną usunięte wszystkie elementy mediów typu %type.
pl[1]: Typ %type jest używany przez @count elementy mediów w tej witrynie. Nie można usunąć tego typu dopóki nie zostaną usunięte wszystkie elementy mediów typu %type.
pl[2]: Typ %type jest używany przez @count elementów mediów w tej witrynie. Nie można usunąć tego typu dopóki nie zostaną usunięte wszystkie elementy mediów typu %type.

en: Linked to media item
pl: Odnośnik do elementu mediów

en: Use local files for reusable media.
pl: Wykorzystuje lokalne pliki w mediach wielokrotnego użytku.

[ctx: Validation]
en: Menu settings.
pl: Ustawienia menu.

en: You can only change the menu settings for the <em>published</em> version of this content.
pl: Dla <em>opublikowanej</em> wersji tej zawartości można modyfikować tylko ustawienia menu.

en: Entity reference selection handler settings
pl: Ustawienia obsługi wyboru referencji do encji

en: Default selection handler settings
pl: Ustawienia domyślnej obsługi wyboru

en: The field instance ID.
pl: ID egzemplarza pola.

en: The field instance data.
pl: Dane egzemplarza pola.

en: The field type
pl: Typ pola

en: The field definition.
pl: Definicja pola.

en: The formatter settings.
pl: Ustawienia formatera

en: File selection handler settings
pl: Ustawienia obsługi wyboru pliku

en: Czechia
pl: Czechy

en: %workflow workflow: Use %transition transition.
pl: Przepływ pracy %workflow: Użyj przejścia %transition

en: Are you sure you want to remove the %label block?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć block %label?

en: Select the @entity_type types for the @workflow workflow
pl: Wybierz typy @entity_type dla przepływu pracy @workflow

en: Select the @entity_type_plural_label for the @workflow workflow
pl: Wybierz @entity_type_plural_label dla przepływu pracy @workflow

en: "Audio" media source configuration
pl: Konfiguracja źródła mediów "Audio"

en: Access media overview
pl: Uzyskaj dostęp do przeglądu mediów

en: Users with this permission can access the media overview page.
pl: Użytkownicy z tym uprawnieniem mają dostęp do strony przeglądu mediów.

en: "Video" media source configuration
pl: Konfiguracja źródła mediów "Video"

en: Set default value
pl: Ustaw wartość domyślną

en: Requires the "View any unpublished content" or "View own unpublished content" permission
pl: Wymaga uprawnienia "Przeglądanie nieopublikowanej zawartości" lub "Przeglądanie własnych nieopublikowanych zawartości"

en: The %field_name entity reference field (entity_type: %entity_type, bundle: %bundle) no longer has any valid bundle it can reference. The field is not working correctly anymore and has to be adjusted.
pl: Pole %field_name z referencją do encji (typ encji: %entity_type, zestaw %bundle) nie zawiera już żadnego prawidłowego zestawu, do którego można utworzyć referencję. Pole nie działa poprawnie i musi zostać dostosowane.

en: Moderation state filter
pl: Filtr stanu moderacji

en: Cannot change the install profile from %profile to %new_profile once Drupal is installed.
pl: Po zainstalowaniu Drupala nie można zmienić profilu instalacyjnego %profile na %new_profile.

en: Entity action
pl: Akcja encji

en: @type_label bundle
pl: Zestaw @type_label

en: Use field label instead of the "On" label as the label.
pl: Użyj etykiety pola zamiast etykiety elementu w stanie włączonym.

en: There is no moderated @label yet. Only pending versions of @label, such as drafts, are listed here.
pl: Brak moderowanej zawartości typu @label. Wymieniono tutaj oczekujące wersje zawartości typu @label np. szkice.

en: The image file is invalid or the image type is not allowed. Allowed types: %types
pl: Plik obrazu jest nieprawidłowy lub typ obrazu jest niedozwolony. Dozwolone typy: %types

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels. The new dimensions of the resized image are %new_widthx%new_height pixels.
pl: Obraz został przeskalowany w celu dostosowania go do maksymalnego dozwolonego rozmiaru %dimensions pikseli. Nowy rozmiar przeskalowanego obrazu to %new_widthx%new_height pikseli.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed height of %height pixels. The new dimensions of the resized image are %new_widthx%new_height pixels.
pl: Obraz został przeskalowany w celu dostosowania go do maksymalnej dozwolonej wysokości %height pikseli. Nowy rozmiar przeskalowanego obrazu to %new_widthx%new_height pikseli.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed width of %width pixels. The new dimensions of the resized image are %new_widthx%new_height pixels.
pl: Obraz został przeskalowany w celu dostosowania go do maksymalnej dozwolonej szerokości %width pikseli. Nowy rozmiar przeskalowanego obrazu to %new_widthx%new_height pikseli.

en: One or more files could not be uploaded.
pl: Nie można wysłać jednego lub więcej plików.

en: Media display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania mediów

en: Show playback controls
pl: Pokaż elementy sterowania odtwarzaniem

en: Audio file display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania pliku Audio

en: Video file display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania pliku Video

en: Replace the file name by its description when available
pl: Zastąp nazwę pliku jego opisem jeśli jest dostępny

en: Use description as link text
pl: Użyj opisu jako treść odnośnika

en: Display the file using an HTML5 audio tag.
pl: Wyświetl plik za pomocą znacznika HTML5 audio.

en: Playback controls: %controls
pl: Elementy sterowania odtwarzaniem: %controls

en: Multiple file display: Multiple HTML tags
pl: Format wyświetlania wielu plików: Wiele znaczników HTML

en: Multiple file display: One HTML tag with multiple sources
pl: Format wyświetlania wielu plików: Jeden znacznik HTML z wieloma źródłami

en: Display the file using an HTML5 video tag.
pl: Wyświetl plik za pomocą znacznika HTML5 video.

en: Root-relative file URL
pl: Adres URL pliku względem głównego katalogu

en: An entity field containing a file URI, and a computed root-relative file URL.
pl: Pole encji zwierające adres URI pliku oraz wyliczony adres URL pliku względem głównego katalogu.

en: @title field is required if there is @uri input.
pl: Pole @title jest wymagane w przypadku gdy występuje @uri.

en: The Media module manages the creation, editing, deletion, settings, and display of media. Items are typically images, documents, slideshows, YouTube videos, tweets, Instagram photos, etc. You can reference media items from any other content on your site. For more information, see the <a href=":media">online documentation for the Media module</a>.
pl: Moduł Media zarządza tworzeniem, edycją, usuwaniem, ustawieniami i wyświetlaniem mediów. Typowymi elementami są obrazy, dokumenty, pokazy slajdów, filmy YouTube, tweety, zdjęcia z Instagrama itd. Z dowolnej zawartości witryny można tworzyć referencje do elementów mediów. Więcej informacji znajduje się w <a href=":media">internetowej dokumentacji modułu Media</a>.

en: Listing media items
pl: Wyświetlanie elementów mediów

en: Media items are listed at the <a href=":media-collection">media administration page</a>.
pl: Elementy mediów są wyświetlane na stronie <a href=":media-collection">administracji mediami</a>.

en: Adding media to other content
pl: Dodawanie mediów do innej zawartości

en: Users with permission to administer content types can add media support by adding a media reference field to the content type on the content type administration page. (The same is true of block types, taxonomy terms, user profiles, and other content that supports fields.) A media reference field can refer to any configured media type. It is possible to allow multiple media types in the same field.
pl: Użytkownicy posiadający uprawnienie do administracji rodzajami zawartości mogą włączać obsługę mediów poprzez dodanie pola referencji do mediów do rodzaju zawartości na stronie zarządzania rodzajami zawartości. (Dotyczy to także typów bloków, terminów taksonomii, profilów użytkowników i innej zawartości, która obsługuje pola.) Pole referencji do mediów może wskazywać na dowolny, skonfigurowany typ mediów. Dopuszczalne jest istnienie wielu typów mediów w jednym polu.

en: Differences between Media, File, and Image reference fields
pl: Różnice pomiędzy polami referencji do Mediów, Pliku i Obrazu

en: <em>Media</em> reference fields offer several advantages over basic <em>File</em> and <em>Image</em> references:
pl: Pola referencji do <em>Mediów</em> oferują kilka zalet w stosunku do podstawowych pól referencji do <em>Plików</em> i <em>Obrazów</em>:

en: Media reference fields can reference multiple media types in the same field.
pl: Pola referencji do mediów mogą wskazywać wiele typów mediów w jednym polu.

en: Fields can also be added to media types themselves, which means that custom metadata like descriptions and taxonomy tags can be added for the referenced media. (Basic file and image fields do not support this.)
pl: Pola mogą być dodawane do typów mediów co oznacza, że niestandardowe metadane takie jak opisy i znaczniki taksonomii mogą być dodawane do wskazywanych mediów. (Nie jest to możliwe w podstawowych polach plików i obrazów.)

en: Media types for audio and video files are provided by default, so there is no need for additional configuration to upload these media.
pl: Typy mediów dla plików audio i video są domyślnie dostępne, więc nie ma potrzeby stosowania dodatkowej konfiguracji aby móc wysyłać tego typu media.

en: Contributed or custom projects can provide additional media sources (such as third-party websites, Twitter, etc.).
pl: Dodatkowe projekty mogą dostarczać inne źródła mediów (takie jak strony internetowe innych firm, Twitter i inne).

en: Existing media items can be reused on any other content items with a media reference field.
pl: Istniejące elementy mediów mogą być ponownie użyte w innej zawartości zawierającej pola referencji do mediów.

en: For more information, see the <a href="@help_url">Media help page</a>.
pl: Więcej informacji można znaleźć na stronie <a href="@help_url">pomocy modułu Media</a>.

en: Media Name
pl: Nazwa Mediów

en: %type_name: Create new media
pl: %type_name: Tworzenie nowych mediów

en: %type_name: Edit own media
pl: %type_name: Edycja własnych mediów

en: %type_name: Edit any media
pl: %type_name: Edycja dowolnych mediów

en: %type_name: Delete own media
pl: %type_name: Usuwanie własnych mediów

en: %type_name: Delete any media
pl: %type_name: Usuwanie dowolnych mediów

en: <em>The media source cannot be changed after the media type is created.</em>
pl: <em>Źródło mediów nie może zostać zmienione po utworzeniu typu miediów.</em>

en: Use audio files for reusable media.
pl: Wykorzystuje pliki audio w mediach wielokrotnego użytku.

en: Use video files for reusable media.
pl: Wykorzystuje pliki video w mediach wielokrotnego użytku.

en: The destination system contains data which was not created by a migration.
pl: System docelowy zawiera dane, które nie zostały utworzone w trakcie migracji.

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
pl: Znacznik informujący o tym czy w trakcie zapisu była to domyślna wersja.

[ctx: Validation]
en: Entity untranslatable fields
pl: Nieprzetłumaczalne pola encji

en: The Content Moderation module allows you to expand on Drupal's "unpublished" and "published" states for content. It allows you to have a published version that is live, but have a separate working copy that is undergoing review before it is published. This is achieved by using <a href=":workflows">Workflows</a> to apply different states and transitions to entities as needed. For more information, see the <a href=":content_moderation">online documentation for the Content Moderation module</a>.
pl: Moduł Content Moderation pozwala rozszerzyć funkcjonalność stanów "niepublikowane" i "opublikowane" w odniesieniu do treści. Umożliwia posiadanie opublikowanej wersji wpisu a jednocześnie pracowanie na odrębnej kopii roboczej, która jest w trakcie sprawdzania przed jej opublikowaniem. Osiąga się to dzięki <a href=":workflows">Przepływom pracy </a>, które w razie potrzeby umożliwiają zastosowanie różnych stanów i przejść w stosunku do encji. Więcej informacji znajduje się w <a href=":content_moderation">internetowej dokumentacji moduły Content Moderation</a>.

en: Applying workflows
pl: Stosowanie przepływów pracy

en: Moderating content
pl: Moderowanie zawartości

en: You can view a list of content awaiting moderation on the <a href=":moderated">moderated content page</a>. This will show any content in an unpublished state, such as Draft or Archived, to help surface content that requires more work from content editors.
pl: Na <a href=":moderated">stronie moderowanej zawartości</a>  można przeglądać zawartość oczekującą na moderację.  Wyświetlana jest tam nieopublikowana zawartość np. Szkic i Zarchiwizowane, która wymaga dalszej pracy redakcyjnej w celu jej doszlifowania.

en: Each transition is exposed as a permission. If a user has the permission for a transition, they can use the transition to change the state of the content item, from Draft to Published.
pl: Każde przejście jest uwidocznione jako uprawnienie. Jeśli użytkownik ma uprawnienie do określonego przejścia to może go używać aby zmienić stan elementu zawartości, ze Szkicu na Opublikowane.

en: Hide non translatable fields on translation forms
pl: Ukryj nieprzetłumaczalne pola w formularzach tłumaczeń

en: Content translation bundle settings
pl: Ustawienia zestawu tłumaczenia zawartości

en: Bundle settings values
pl: Wartości dla ustawień zestawu

en: Fields that apply to all languages are hidden to avoid conflicting changes. <a href=":url">Edit them on the original language form</a>.
pl: Pola dotyczące wszystkich języków są ukryte aby uniknąć konfliktów w trakcie zmian. <a href=":url">Edytuj je w oryginalnej formie językowej</a>.

[ctx: Validation]
en: Content translation synchronized fields
pl: Zsynchronizowane pola tłumaczenia zawartości

en: Non-translatable field elements can only be changed when updating the current revision.
pl: Elementy pól niepodlegających tłumaczeniu mogą być zmieniane wyłącznie w trakcie aktualizacji bieżącej wersji.

en: Non-translatable field elements can only be changed when updating the original language.
pl: Elementy pól niepodlegających tłumaczeniu mogą być zmieniane wyłącznie w trakcie aktualizacji oryginalnego języka.

en: The node language.
pl: Język węzła.

en: This layout builder tool allows you to configure the layout of the main content area.
pl: Ten kreator układów umożliwia konfigurację układu obszaru głównej zawartości.

en: To manage other areas of the page, use the <a href="@block-ui">block administration page</a>.
pl: Do zarządzania innymi obszarami strony należy użyć <a href="@block-ui">strony administracji blokami</a>

en: To manage other areas of the page, use the block administration page.
pl: Do zarządzania innymi obszarami strony należy użyć strony administracji blokami.

en: For more information, see the <a href=":layout-builder-documentation">online documentation for the Layout Builder module</a>.
pl: Więcej informacji znajduje się w <a href=":layout-builder-documentation">internetowej dokumentacji modułu Layout Builder</a>.

en: Configure any layout
pl: Konfiguruj dowolny układ

en: Configure section
pl: Konfiguruj sekcję

en: Per-view-mode Layout Builder settings
pl: Ustawienia Kreatora Układu w rozbiciu na każdy tryb widoku

en: Allow a customized layout
pl: Zezwalaj na własny układ

en: Layout section
pl: Sekcja układu

en: Edit layout for %label
pl: Edytuj układ dla %label

en: The layout override has been saved.
pl: Nadpisany układ został zapisany.

en: The changes to the layout have been discarded.
pl: Zmiany w układzie zostały odrzucone.

en: @entity being viewed
pl: Przeglądanie @entity

en: @bundle @label
pl: @bundle typu @label

en: Allow each @entity to have its layout customized.
pl: Zezwalaj każdemu typowi encji @entity na posiadanie własnego układu.

en: You must revert all customized layouts of this display before you can disable this option.
pl: Konieczne jest przywrócenie wszystkich własnych układów tego formatu wyświetlania, zanim będzie można wyłączyć tę opcję.

en: The layout has been reverted back to defaults.
pl: Układ został przywrócony do stanu domyślnego.

en: Layout Section
pl: Sekcja Układu

en: A layout section
pl: Sekcja układu

en: Create your media on the <a href=":add_page" target="_blank">media add page</a> (opens a new window), then add it by name to the field below.
pl: Stwórz media na <a href=":add_page" target="_blank">stronie dodawania mediów</a> (otwiera nowe okno) a następnie dodaj je do poniższego pola poprzez wskazanie ich nazwy.

en: Use existing media
pl: Użyj istniejących mediów

en: Type part of the media name.
pl: Wpisz część nazwy mediów.

en: See the <a href=":list_url" target="_blank">media list</a> (opens a new window) to help locate media.
pl: Zobacz <a href=":list_url" target="_blank">listę mediów</a> (otwiera się w nowym oknie) aby ułatwić sobie znalezienie mediów.

en: Allowed media types: %types
pl: Dozwolone typy mediów: %types

en: Media item
pl: Element mediów

en: Create new media
pl: Utwórz nowe media

en: Non-translatable fields can only be changed when updating the current revision.
pl: Pola niepodlegające tłumaczeniu można zmienić tylko podczas aktualizacji bieżącej wersji.

en: Non-translatable fields can only be changed when updating the original language.
pl: Pola niepodlegające tłumaczeniu można zmienić tylko podczas aktualizacji oryginalnego języka.

en: Moderated content requires non-translatable fields to be edited in the original language form.
pl: Treść moderowana wymaga aby pola niepodlegające tłumaczeniu były edytowane w w oryginalnej formie językowej.

en: Translations cannot be flagged as outdated when content is moderated.
pl: Tłumaczenia nie mogą być oznaczone jako nieaktualne gdy treść jest moderowana.

en: The "Delete translation" action is only available for published translations.
pl: Akcja "Usuń tłumaczenie" jest dostępna wyłącznie w przypadku opublikowanych tłumaczeń.

en: @label (Original translation) - <em>The following @entity_type translations will be deleted:</em>
pl: @label (Oryginalne tłumaczenie) - <em>Następujące tłumaczenia typu @entity_type zostaną usunięte:</em>

en: Are you sure you want to delete this @item? | Are you sure you want to delete these @items?
pl[0]: Czy na pewno usunąć ten @item?
pl[1]: Czy na pewno usunąć te @items?
pl[2]: Czy na pewno usunąć te @items?

en: Deleted @count item. | Deleted @count items.
pl[0]: Usunięto @count element.
pl[1]: Usunięto @count elementy.
pl[2]: Usunięto @count elementów.

en: @count item has not been deleted because you do not have the necessary permissions. | @count items have not been deleted because you do not have the necessary permissions.
pl[0]: @count element nie został usunięty ze względu na brak wymaganych uprawnień.
pl[1]: @count elementy nie zostały usunięte ze względu na brak wymaganych uprawnień.
pl[2]: @count elementów nie zostało usuniętych ze względu na brak wymaganych uprawnień.

en: Insert selected
pl: Wstaw zaznaczone

en: The field "%field" failed to render with the error of "%error".
pl: Próba wygenerowania pola "%field" zakończyła się błędem "%error".

en: The @uri field is required when the @title field is specified.
pl: Pole @uri jest wymagane w przypadku gdy określono pole @title.

en: Language for this menu.
pl: Język dla tego menu.

en: Menu link title translation.
pl: Tłumaczenie tytułu odnośnika menu.

en: Menu link description translation.
pl: Tłumaczenie opisu odnośnika menu.

en: The configuration ID
pl: ID konfiguracji

en: The target entity type ID
pl: ID typu encji docelowej

en: The target bundle
pl: Zestaw docelowy

en: The default language
pl: Domyślny język

en: Whether to show language selector on create and edit pages
pl: Czy pokazać wybór języka na stronach edycji i tworzenia

en: Whether to hide non translatable fields on translation forms
pl: Czy ukryć nieprzetłumaczalne pola w formularzach tłumaczeń

en: Configuration validation
pl: Walidacja konfiguracji

en: You must have the pdo_sqlite PHP extension installed. See core/INSTALL.sqlite.txt for instructions.
pl: Należy mieć zainstalowane rozszerzenie pdo_sqlite do PHP. Instrukcje znajdują się w core/INSTALL.sqlite.txt.

en: Unable to automatically determine a port. Use the --port to hardcode an available port.
pl: Automatyczne określenie portu jest niemożliwe. Należy użyć --port do ustalenia portu.

en: No installation found. Use the 'install' command.
pl: Nie znaleziono instalacji. Należy użyć polecenia 'install'.

en: Error while opening up a one time login URL
pl: Błąd podczas otwierania jednorazowego adresu logowania

[ctx: Validation]
en: Entity has field
pl: Encja ma pole

en: The entity must have the %field_name field.
pl: Encja musi mieć pole %field_name

en: The entity does not support fields.
pl: Encja nie obsługuje pól.

en: The selected installation profile %install_profile does not match the profile stored in configuration %config_profile.
pl: Wybrany profil instalacyjny %install_profile nie pasuje do profilu zapisanego w konfiguracji %config_profile.

en: Use existing configuration
pl: Użyj konfiguracji bieżącej

en: Install %name using existing configuration.
pl: Zainstaluj %name przy użyciu bieżącej konfiguracji.

en: The configuration from the directory %sync_directory will be used.
pl: Zostanie użyta konfiguracja z katalogu %sync_directory.

en: The i18n_blocks block numeric identifier.
pl: Identyfikator numeryczny bloku i18n_blocks

en: The default theme.
pl: Domyślna skórka

en: i18n_string table id
pl: id tabeli i18n_string

en: Block property
pl: Własność bloku

en: The translation of the value of "property".
pl: Tłumaczenie wartości "własności"

en: Block title translation.
pl: Tłumaczenie tytułu bloku.

en: Block body.
pl: Treść bloku.

en: Block body translation.
pl: Tłumaczenie treści bloku.

en: Deleted @count comment. | Deleted @count comments.
pl[0]: Usunięto @count komentarz.
pl[1]: Usunięto @count komentarze.
pl[2]: Usunięto @count komentarzy.

en: @count comment has not been deleted because you do not have the necessary permissions. | @count comments have not been deleted because you do not have the necessary permissions.
pl[0]: @count komentarz nie został usunięty ze względu na brak wymaganych uprawnień.
pl[1]: @count komentarze nie zostały usunięte ze względu na brak wymaganych uprawnień.
pl[2]: @count komentarzy nie zostało usuniętych ze względu na brak wymaganych uprawnień.

en: contact forms
pl: formularze kontaktowe

en: contact message
pl: wiadomość kontaktowa

en: contact messages
pl: wiadomości kontaktowe

en: @entity_type_plural_label do not support publishing statuses. For example, even after transitioning from a published workflow state to an unpublished workflow state they will still be visible to site visitors.
pl: @entity_type_plural_label nie obsługują statusów publikacji. Przykładowo używając przepływów pracy, nawet po przejściu ze stanu opublikowanego do stanu nieopublikowanego nadal będę one widoczne dla użytkowników.

en: text editor
pl: edytor tekstu

en: text editors
pl: edytory tekstu

en: Field storages
pl: Miejsca przechowywania pól

en: field storage
pl: miejsce przechowywania pola

en: field storages
pl: miejsca przechowywania pól

en: Input data could not be read
pl: Nie można odczytać danych wejściowych

en: image style
pl: styl obrazu

en: image styles
pl: style obrazów

en: content language setting
pl: ustawienia języka zawartości

en: content languages settings
pl: ustawienia języków zawartości

en: Manage media settings.
pl: Zarządzaj ustawieniami mediów.

en: Domain from which to serve oEmbed content in an iframe
pl: Domena, z której będzie udostępniona zawartość oEmbed w elemencie iframe

en: The URL of the oEmbed providers database in JSON format
pl: Adres URL do bazy dostawców oEmbed w formacie JSON

en: oEmbed display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania oEmbed

en: oEmbed widget format settings
pl: Ustawienia formatu kontrolki oEmbed

en: oEmbed media source configuration
pl: Konfiguracja źródła mediów oEmbed

en: URI of thumbnail storage directory
pl: Adres URI katalogu miejsca przechowywania miniaturki

en: Allowed oEmbed providers
pl: Dozwoleni dostawcy oEmbed

en: Displaying media assets from third-party services, such as YouTube or Twitter, can be risky. This is because many of these services return arbitrary HTML to represent those assets, and that HTML may contain executable JavaScript code. If handled improperly, this can increase the risk of your site being compromised.
pl: Wyświetlanie zawartości z zewnętrznych serwisów takich jak YouTube lub Twitter może być ryzykowne. Wynika to z faktu, że wiele z tych usług zwraca własny kod HTML mogący zawierać wykonywalny kod JavaScript. Nieprawidłowe postępowanie może zwiększyć ryzyko naruszenia bezpieczeństwa witryny.

en: In order to mitigate the risks, third-party assets are displayed in an iFrame, which effectively sandboxes any executable code running inside it. For even more security, the iFrame can be served from an alternate domain (that also points to your Drupal site), which you can configure on this page. This helps safeguard cookies and other sensitive information.
pl: Aby zminimalizować ryzyko, zasoby stron trzecich są wyświetlane w ramce iFrame, która skutecznie separuje każdy wykonywalny kod, który jest w niej uruchomiony. Aby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo, iFrame może być serwowana z alternatywnej domeny (również wskazującej na główną witrynę), którą można skonfigurować na tej stronie. Pomaga to chronić pliki cookie i inne poufne informacje.

en: iFrame domain
pl: Domena iFrame

en: Enter a different domain from which to serve oEmbed content, including the <em>http://</em> or <em>https://</em> prefix. This domain needs to point back to this site, or existing oEmbed content may not display correctly, or at all.
pl: Wprowadź inną domenę, wraz z prefiksem <em> http://</em> lub <em> https://</em>, z której ma być wyświetlana treść OEmbed. Ta domena musi wskazywać na bieżącą witrynę ponieważ w przeciwnym wypadku zawartość oEmbed może nie wyświetlać się poprawnie lub nie wyświetlać się w ogóle.

en: Maximum size: %max_width x %max_height pixels
pl: Maksymalny rozmiar: %max_width x %max_height pikseli

en: Maximum width: %max_width pixels
pl: Maksymalna szerokość: %max_width pikseli

en: Maximum height: %max_height pixels
pl: Maksymalna wysokość: %max_height pikseli

en: oEmbed content
pl: Zawartość oEmbed

en: You can link to media from the following services: @providers
pl: Można tworzyć odnośniki do mediów z następujących serwisów: @providers

en: oEmbed URL
pl: Adres URL oEmbed

[ctx: Validation]
en: oEmbed resource
pl: zasób oEmbed

en: The given URL does not match any known oEmbed providers.
pl: Podany adres URL nie odpowiada żadnemu znanemu dostawcy oEmbed.

en: The provided URL does not represent a valid oEmbed resource.
pl: Podany adres URL nie reprezentuje prawidłowego zasobu oEmbed.

en: An error occurred while trying to retrieve the oEmbed provider database.
pl: Wystąpił błąd podczas próby pobrania bazy danych dostawców oEmbed.

en: Suggested cache lifetime
pl: Sugerowany czas przechowywania pamięci podręcznej

en: Thumbnails location
pl: Lokalizacja miniaturki

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
pl: Jest to adres URI katalogu, w którym zostaną umieszczone miniaturki pobrane od dostawcy i wykorzystane do użytku lokalnego.

en: Allowed providers
pl: Dozwoleni dostawcy

en: Optionally select the allowed oEmbed providers for this media type. If left blank, all providers will be allowed.
pl: Opcjonalnie wybierz dopuszczalnych dostawców OEbed dla tego typu mediów. Pozostawienie pustego pola oznacza, że dopuszcza się wszystkich dostawców.

en: @type URL
pl: Adres URL dla @type

en: Could not prepare thumbnail destination directory @dir for oEmbed media.
pl: Nie można przygotować katalogu docelowego miniaturki @dir przeznaczonego dla mediów oEmbed.

en: oEmbed source
pl: Źródło oEmbed

en: Use oEmbed URL for reusable media.
pl: Wykorzystuje adres URL oEmbed w mediach wielokrotnego użytku.

en: Remote video
pl: Zdalne wideo

en: Use remote video URL for reusable media.
pl: Wykorzystuje zdalne wideo w mediach wielokrotnego użytku.

en: Custom menu links
pl: Własne odnośniki menu

en: custom menu link
pl: własny odnośnik menu

en: custom menu links
pl: własne odnośniki menu

en: A boolean indicating whether this block is reusable.
pl: Wartość logiczna informująca o tym czy blok jest wielokrotnego użytku.

en: Whether the Layout Builder is enabled for this display
pl: Czy Kreator Układu jest włączony dla tego formatu wyświetlania

en: Are you sure you want to disable Layout Builder?
pl: Czy na pewno wyłączyć Kreatora Układu?

en: All customizations will be removed. This action cannot be undone.
pl: Wszystkie zmiany zostaną nieodwracalnie usunięte.

en: Layout Builder has been disabled.
pl: Kreator Układu został wyłączony.

en: Use Layout Builder
pl: Użyj Kreatora Układu

en: Provides a field for selecting media entities in our media library view
pl: Udostępnia pole służące do wyboru encji mediów z widoku biblioteki mediów

en: Select @label
pl: Wybierz @label

en: Zero items selected
pl: Nie wybrano żadnego elementu

en: All @count items selected
pl: Wybrano wszystkie elementy (@count)

en: Select all media
pl: Wybierz wszystkie media

en: Show media item weights
pl: Pokaż wagi elementów mediów

en: Hide media item weights
pl: Ukryj wagi elementów mediów

en: A maximum of @count files can be uploaded.
pl: Maksymalna liczba plików, którą można wysłać: @count.

en: The maximum number of media items have been selected.
pl: Wybrano maksymalną liczbę elementów mediów.

en: Update widget
pl: Aktualizuj kontrolkę

en: The media item "@label" is not of an accepted type. Allowed types: @types
pl: Typ elementu mediów "@label" jest niedozwolony. Dozwolone typy: @types

en: One media item remaining. | @count media items remaining.
pl[0]: Pozostał jeden element mediów
pl[1]: Pozostały @count elementy mediów.
pl[2]: Pozostało @count elementów mediów.

en: Only one item can be selected. | Only @count items can be selected.
pl[0]: Można wybrać tylko jeden element.
pl[1]: Można wybrać tylko @count elementy.
pl[2]: Można wybrać tylko @count elementów.

en: Allows you to select items from the media library.
pl: Umożliwia wybranie elementów z biblioteki mediów.

en: Inline block
pl: Wbudowany blok

en: Block revision ID
pl: ID wersji bloku

en: Serialized block
pl: Zserializowany blok

en: The view mode in which to render the block.
pl: Tryb widoku, w którym należy wyświetlić blok.

en: Inline blocks
pl: Wbudowane bloki

en: The entity type this translation relates to
pl: Typ encji, z którą związane jest to tłumaczenie

en: The target language for this translation.
pl: Język docelowy tego tłumaczenia.

en: Boolean indicating whether the translation is published (visible to non-administrators).
pl: Wartość logiczna informująca o tym, czy tłumaczenie zostało opublikowane (widoczne dla osób niebędących administratorami).

en: Image Resize
pl: Zmiana rozmiaru obrazka

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
pl: Krótki opis, który jest wyświetlany jeśli obraz nie został załadowany. Jest używany przez czytniki ekranu i poprawia dostępność.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. Enabling this field is recommended.
pl: Krótki opis, który jest wyświetlany jeśli obraz nie został załadowany. Jest używany przez czytniki ekranu. Zaleca się włączenie tego pola.

en: Insert Media
pl: Wstaw Media

en: The {node}.language to which this comment is a reply. Site default language is used as a fallback if node does not have a language.
pl: {node}.language, na który ten komentarz jest odpowiedzią. Domyślny język strony jest używany jako opcja zapasowa, jeśli węzeł nie ma języka.

en: The comment language.
pl: Język komentarza

en: The entity ID this translation relates to
pl: ID encji, której dotyczy to tłumaczenie

en: The entity revision ID this translation relates to
pl: ID rewizji encji, której dotyczy to tłumaczenie

en: Type (article, page, ....)
pl: Typ (artykuł, strona, ...)

en: Integer value of Object ID
pl: Wartość liczbowa Object ID

en: The input format used by this string
pl: format (wprowadzanej) zawartości używany przez ten ciąg

en: Translation of the option
pl: Tłumaczenie dla opcji

en: The default language for new terms.
pl: Domyślny język dla nowych terminów

en: Media selection
pl: Wybór mediów

en: Create @entity_type
pl: Stwórz @entity_type

en: Optional label
pl: Etykieta opcjonalna

en: Multilingual mode
pl: Tryb wielojęzyczny

en: @entity fields
pl: Pola @entity

en: Messages of %migration
pl: Komunikaty z %migration

en: Remove @label
pl: Usuń @label

en: Forms and links inside the content of the layout builder tool have been disabled.
pl: Formularze oraz linki wewnątrz treści kreatora widoku zostały wyłączone.

en: Default layouts
pl: Domyślne układy

en: Column widths
pl: Szerokość kolumn

en: Are you sure you want to remove section @section?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć sekcję @section?

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
pl: Nie udało się pobrać miniatury z {url}.

en: Media library widget settings
pl: Ustawienia widżetu biblioteki mediów

en: Loading grid view.
pl: Ładowanie widoku siatki.

en: Changed to grid view.
pl: Zmieniono na widok siatki.

en: Loading table view.
pl: Ładowanie widoku tabeli.

en: Changed to table view.
pl: Zmieniono na widok tabeli.

en: @selected of @count item selected | @selected of @count items selected
pl[0]: wybrano @selected pozycję (z @count)
pl[1]: wybrano @selected z @count pozycji

en: Add or select media
pl: Dodaj lub wybierz media

en: No media items are selected.
pl: Niewybrano żadnych mediów.

en: Opening media library.
pl: Otwieranie biblioteki mediów

en: Removing @label.
pl: Usuwanie @label.

en: Select @name
pl: Wybierz @name

en: Save and insert
pl: Zapisz i wstaw

en: JSON:API settings
pl: Ustawienia JSON:API

en: Allowed operations
pl: Dozwolone operacje

en: "@block" block
pl: Blok "@block"

en: "@field" field
pl: Pole "@field"

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
pl: Maksymalna liczba sugerowanych podpowiedzi.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname and port number?</li></ul>
pl: Połącznie z serwerem bazy danych nie powiodło się. Serwer zwraca następujący błąd %error.<ul><li>Czy serwer bazy danych działa?</li><li>Czy baza danych istnieje i czy została podana prawidłowa nazwa bazy danych?</li><li>Czy zostały wpisane poprawne dane użytkownika bazy danych i jego hasło ?</li><li>Czy wpisano poprawną nazwę hosta bazy danych i numer portu?</li></ul>

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
pl: Liczba sugesti, które zostaną wyświetlone. Użyj <em>0</em>, aby usunąć limit.

en: Bosnia & Herzegovina
pl: Bośnia i Hercegowina

en: St. Barthélemy
pl: Saint-Barthélemy

en: North Macedonia
pl: Macedonia Północna

en: Trinidad & Tobago
pl: Trinidad i Tobago

en: Either the path '%link_path' is invalid or you do not have access to it.
pl: Ścieżka '%link_path' jest nieprawidłowa lub nie masz do niej dostępu.

en: The @drupal installer requires that the %default-file file must not be deleted or modified from the original download.
pl: Instalator @drupal wymaga, aby plik %default-file nie był skasowany i nie róznił sie od oryginalnej zawartości.

en: @module_name (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
pl: @module_name (<span class="admin-missing">jest niekompatybilny</span> z tą wersją Drupal core)

en: @module_name (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
pl: @module_name (<span class="admin-missing">niekompatybilny z</span> wersją @version)

en: Module %name has an entry in the system.schema key/value storage, but is not installed. <a href=":url">More information about this error</a>.
pl: Moduł %name posiada zapisaną parę klucz/wartość w system.schema , ale nie jest zainstalowany. <a href=":url">Więcej informacji na temat tego błędu</a>.

en: Missing required data for configuration: %config
pl: Brakuje wymaganych danych dla konfiguracji: %config

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
pl: Zobacz <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">dokumentację PHP dla formatów daty</a>.

en: There are no @entity_type_plural matching "%value".
pl: Nie ma @entity_type_plural pasujących do "%value".

en: Multiple @entity_type_plural match this reference; "%multiple". Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)".
pl: Wiele @entity_type_plural pasuje do tej referencji; "%multiple". Wybierz pożądaną encję przez dołączenie id w nawiasach w następujący sposób "@value (@id)".

en: The module '@module_name' is providing the database driver '@driver_name'.
pl: Moduł '@module_name' zapewnia sterownik bazy danych '@driver_name'.

en: Enabled Headings
pl: Włączone Nagłówki

en: Database connection supports the JSON type.
pl: Połączenie z bazą wspierającą pole typu JSON.

en: <a href="https://www.drupal.org/docs/system-requirements">Database connection does not support JSON.</a>
pl: <a href="https://www.drupal.org/docs/system-requirements">Połączenie z bazą nie wspierającą pola typu JSON.</a>

en: Unable to uninstall the %module module because: @reason.
pl: Nie można odinstalować modułu %module ponieważ: @reason.

en: Unable to install the %theme theme since it requires the %required_module module.
pl: Nie można zainstalować skórki %theme , ponieważ moduł %required_module jest wymagany.

en: The &lt;p&gt; and &lt;br &gt; tags will be automatically added to your text format.
pl: Tagi &lt;p&gt; oraz &lt;br &gt; zostaną automatycznie dodane do twojego formatu tekstu.

en: Unable to update %entity_type %view due to error @message %function (line %line of %file). <pre>@backtrace_string</pre>
pl: Nie można aktualizować %entity_type %view z powodu błędu @message %function (linia %line w pliku %file). <pre>@backtrace_string</pre>

en: Create and manage fields, forms, and display settings for your content blocks.
pl: Twórz i zarządzaj polami, formularzami i ustawieniami wyświetlania bloków treści.
