Drupal core (all releases) - en to my translation catalogue (237 entries)

en: Title
my: ခေါင်းစဉ်

en: Body
my: စာကိုယ်

en: Save configuration
my: အစိတ်အပိုင်းများဖွဲ့စည်းပုံအားသိမ်းဆည်းခြင်း

en: Status
my: အခြေအနေ

en: Delete
my: ပယ်ဖျက်

en: Operations
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Content
my: အကြောင်းအရာ

en: Value
my: တန်ဖိုး

en: Username
my: အမည်

en: Email address
my: အီးမေး(လ်) လိပ်စာ

en: Subject
my: အကြောင်း

en: Send email
my: အီးမေး(လ်) ပို့ပါ

en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်

en: Remove
my: ထုတ်ပယ်/ပယ်ဖျက်

en: Description
my: ဖော်ပြချက်

en: Language
my: ဘာသာစကား

en: Disabled
my: ပိတ်ထားသည်

en: Yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: No
my: မဟုတ်ဘူး

en: Advanced options
my: အဆင့်မြင့်ရွေးချယ်ရန်

en: Edit
my: ပြင်ရန်

en: Date
my: ရက်စွဲ

en: Reset
my: မူလပုံစံအတိုင်းပြန်ထားရန်

en: None
my: တစ်ခုမှ မဟုတ်

en: Number
my: နံပါတ်

en: Message
my: သတင်း

en: Password
my: စကားဝှက်

en: - None -
my: - တစ်ခုမှမဟုတ် -

en: Weight
my: အစဉ်

en: Link
my: အချိတ်အဆက် (အခြားစာမျက်နှာတစ်ခုခုသို့ ဆက်သွယ်ထားခြင်း)

en: Help text
my: အကူအညီ စာသား

en: Settings
my: အစီအမံများ

en: Label
my: အညွန်း

en: Save
my: သိမ်းပါ

en: True
my: အမှန်

en: False
my: အမှား

en: Sunday
my: တနင်္ဂနွေနေ့

en: Monday
my: တနင်္လာနေ့

en: Tuesday
my: အင်္ဂါနေ့

en: Wednesday
my: ဗုဒ္ဓဟူးနေ့

en: Thursday
my: ကြာသပတေးနေ့

en: Friday
my: သောကြာနေ့

en: Saturday
my: စနေနေ့

en: Album
my: အယ်လ်ဘမ်

en: Time
my: အချိန်

en: View
my: မြင်ကွင်း

en: URL
my: လိပ်စာ URL

en: Path
my: တည်ရှိရာလမ်းကြောင်း

en: Region
my: နယ်ပယ်

en: never
my: ဘယ်တော့မှ

en: Timestamp
my: အချိန်

en: Unknown
my: မသိနိုင်သော

en: Database type
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) အမျိုးအစား

en: User
my: အသုံးပြုသူ

en: Error
my: အမှား

en: Options
my: ရွေးချယ်နိုင်သည့်အရာများ

en: Year
my: နှစ်

en: Page title
my: စာမျက်နှာ၏ ခေါင်းစဉ်

en: 1 hour | @count hours
my[0]: ၁ နာရီ
my[1]: @count နာရီ

en: 1 day | @count days
my[0]: ၁ ရက်
my[1]: @count  ရက်

en: Site name
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် နာမည်

en: Site slogan
my: အင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ ကြွေးကြော်သံ

en: Published
my: Publish လုပ်ပြီး

en: Warning
my: သတိပေးချက်

en: OK
my: အိုခေ (ခ) ဟုတ်ကဲ့

en: Maximum
my: အမြင့်ဆုံး

en: Month
my: လ

en: Recipient
my: လက်ခံရရှိသူ

en: Israel
my: အစ္စရေး

en: Iran
my: အီရန်

en: New Zealand
my: နယူးဇီလန်

en: Cuba
my: ကျူးဘား

en: Brazil
my: ဘရာဇီး

en: Chile
my: ချီလီ

en: Paraguay
my: ပါရာဂွေး

en: Poland
my: ပိုလန်

en: Portugal
my: ပေါ်တူဂီ

en: Singapore
my: စင်္ကာပူ

en: Day
my: ရက်စွဲ

en: Color
my: အရောင်

en: Option
my: ရွေးရန်

en: Marshall Islands
my: မာရှယ်ကျွန်းများ

en: Database username
my: ဒေတာဘေ့စ် အသုံးပြုသူအမည်

en: Database password
my: ဒေတာဘေ့စ် စကားဝှက်

en: Database name
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) အမည်

en: Hidden
my: ဝှက်ထား/ကွယ်ဝှက်ထားသည်။

en: Undefined
my: မသတ်မှတ် ရသေးပါ

en: Arabic
my: အာရေးဗျ

en: English
my: အင်္ဂလိပ်ဘာသာ (English)

en: French
my: ပြင်သစ်

en: Italian
my: အီတလီ

en: Spanish
my: စပိန်

en: Japanese
my: ဂျပန်

en: Korean
my: ကိုရီးယား

en: Hour
my: နာရီ

en: Minute
my: မိနစ်

en: Revert
my: နောက်ပြန်ဆုတ်

en: Info
my: အချက်အလက်

en: Site information
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ်အချက်အလက်များ

en: Fiji
my: ဖီဂျီ

en: Processing
my: လုပ်ငန်းများ လုပ်ဆောင်နေသည်။

en: Output format
my: မြင်တွေရမည့် ပုံစံ

en: Default value
my: ပင်ကိုယ် တန်ဖိုး

en: Block description
my: block အကြောင်းအရာဖော်ပြချက်

en: Default time zone
my: နဂိုပါရှိသည့် ဒေသစံတော်ချိန်

en: Minimum
my: အနည်းဆုံး

en: Publish
my: ထုတ်ဝေပါ

en: Language code
my: ဘာသာစကားသင်္ကေတ

en: 1 year | @count years
my[0]: ၁ နှစ်
my[1]: @count နှစ်

en: 1 week | @count weeks
my[0]: ၁ ပတ်
my[1]: @count ပတ်

en: 1 min | @count min
my[0]: ၁ မိနစ်
my[1]: @count မိနစ်

en: 1 sec | @count sec
my[0]: ၁ စက္ကန့်
my[1]: @count စက္ကန့်

en: Bulgarian
my: ဘူလ်ဂေးရီးယား

en: Croatian
my: ခရိုအေးရှား

en: Czech
my: ချက်

en: Danish
my: ဒိန်းမတ်ဘာသာစကား

en: Dutch
my: ဒတ်ချ်

en: German
my: ဂျာမာန်

en: Greek
my: ဂရိတ်

en: Hebrew
my: ေဟၿဗဲဘာသာစကား

en: Hungarian
my: ဟန်ဂေရီ

en: Indonesian
my: အင်ဒိုနီးရှား

en: Romanian
my: ရိုမေးနီးယား

en: Russian
my: ရုရှား

en: Slovak
my: ဆလိုဗက်

en: Locked
my: ပိတ်ထားသည်

en: types
my: အမျိုးအစားများ

en: Case sensitive
my: စားလုံးအမှားအယွင်းပြုလုပ်၍ မရပါ။

en: Setting
my: အစီအမံ

en: Use default
my: ပင်ကိုယ်အတိုင်း အသုံးပြုမယ်

en: Save and continue
my: သိမ်းပြီးဆက်လက်လုပ်ဆောင်မည်

en: IP address
my: IP လိပ်စာ

en: Autocomplete matching
my: အလိုအလ​ျောက် တိုက်စစ်ခြင်း

en: Timor-Leste
my: အရှေ့တီမော

en: Custom date format
my: စိတ်ကြိုက် နေ့စွဲ ပုံစံ

en: Hindi
my: ဟင်ဒီ

en: Initializing.
my: စတင်လုပ်ဆောင်နေသည်။

en: An error has occurred.
my: အမှားအယွင်းတခုဖြစ်ခဲ့သည်

en: 0 sec
my: ၀ စက္ကန့်

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
my: Cron အလုပ်လုပ်နေစဉ် နောက်ထပ် အလုပ်သစ်ခိုင်းရန် ကြိုးစားသည်။

en: Cron run completed.
my: Cron လုပ်ဆောင်ချက်များ ပြီးမြောက်ပါပြီ။

en: Requirements problem
my: လိုအပ်ချက်များနှင့် ပတ်သက်သည့် ပြဿနာများ

en: Database configuration
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) အား တပ်ဆင်ခြင်း

en: Choose language
my: ဘာသာစကားရွေးချယ်ပါ

en: No profiles available
my: Profileများ အဆင်သင့် မရှိပါ။

en: Drupal already installed
my: ဒရူးပယ်လ်တပ်ဆင်ပြီးသားဖြစ်ပါသည်။

en: Installing @drupal
my: @drupal အားတပ်ဆင်နေပါသည်။

en: The installation has encountered an error.
my: တပ်ဆင်မှု လုပ်ငန်းပြုလုပ်ရာတွင် ပြဿနာ တစ်ခုကြုံတွေ့နေပါသည်

en: Configure site
my: ဝက်ဘ်ဆိုက်ကို မွမ်းမံပြင်ဆင်ရန်။

en: Verify requirements
my: လိုအပ်ချက်များ ပြည့်မှီကြောင်း အတည်ပြုပါ

en: Set up database
my: ဒေတာဘေ့စ်တပ်ဆင်ရန်

en: Set up translations
my: ဘာသာပြန်ခြင်းကို တပ်ဆင်ရန် (အခြားဘာသာစကားများအား တပ်ဆင်ရန်)

en: Install site
my: ဝက်ဘ်ဆိုဒ်အား တပ်ဆင်နေပါသည်။

en: Finish translations
my: ဘာသာပြန်ခြင်းများပြီးစီးပါပြီး

en: Update notifications
my: နောက်ဆုံး အခြေအနေ သတိပေးချက်များ

en: Check for updates automatically
my: ပြုပြင်မွန်းမံမှု အသစ်များကို အလိုအလျှောက် စစ်ဆေးရန်

en: Afrikaans
my: အာဖရိကဘာသာစကား

en: Azerbaijani
my: အာဇာဘိုင်ဂျန်ဘာသာ

en: Bengali
my: ဘင်္ဂလီ

en: Tibetan
my: တိဘက်

en: Welsh
my: ဝေလဘာသာစကား

en: Irish
my: အိုင်းရစ်

en: Mongolian
my: မွန်ဂိုးလီးယား

en: Burmese
my: မြန်မာဘာသာ

en: Nepali
my: နီပါလီ

en: Portuguese, Portugal
my: ပေါ်တူဂီ (ပေါ်တူဂီ)

en: Portuguese, Brazil
my: ပေါ်တူဂီ (ဘရာဇီး)

en: Thai
my: ထိုင်း

en: Vietnamese
my: ဗီယက်နမ်

en: Chinese, Simplified
my: တရုတ်၊ သာမာန်

en: Chinese, Traditional
my: တရုတ်၊ ရိုးရာ

en: Date and time
my: နေ့ရက် နှင့် အချိန်

en: Text format
my: စာသားပုံစံ

en: Regional settings
my: ဒေသဆိုင်ရာ အပြင်အဆင်များ

en: Default values
my: ပင်ကိုယ် တန်ဖိုးများ

en: Dependencies
my: အမှီအခိုများ

en: Site maintenance account
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် ပြုပြင်ရန် account

en: Site under maintenance
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် ပြင်ဆင်နေပါတယ်

en: Status message
my: အခြေအနေပြစာသား

[ctx: Long month name]
en: January
my: ဇန်နဝါရီလ

[ctx: Long month name]
en: February
my: ဖေဖေါ်ဝါရီလ

[ctx: Long month name]
en: March
my: မတ်လ

[ctx: Long month name]
en: April
my: ဧပြီလ

[ctx: Long month name]
en: May
my: မေလ

[ctx: Long month name]
en: June
my: ဇွန်လ

[ctx: Long month name]
en: July
my: ဇူလိုင်လ

[ctx: Long month name]
en: August
my: သြဂုတ်လ

[ctx: Long month name]
en: September
my: စက်တင်ဘာလ

[ctx: Long month name]
en: October
my: အောက်တိုဘာလ

[ctx: Long month name]
en: November
my: နိုဝင်ဘာလ

[ctx: Long month name]
en: December
my: ဒီဇင်ဘာလ
    အသုံးပြု စကားစု - လအမည် အပြည့်အစုံ

en: Filipino
my: ဖိလပိုင်ဘာသာစကား

en: Thousand marker
my: ရာဂဏန်း အမှတ်အသား

en: - Select a value -
my: - တန်ဖိုးတစ်ခုကိုရွေးချယ်ပါ -

en: English, British
my: အင်္ဂလိပ်၊ ဗြိတိန်

en: Portuguese, International
my: ပေါ်တူဂီ၊ နိုင်ငံတကာ

[ctx: ampm]
en: am
my: နံနက်

[ctx: ampm]
en: pm
my: ညနေ

en: Logo settings
my: အမှတ်သင်္ကေတ အစီအမံများ

en: Logo path
my: အမှတ်သင်္ကေတ လမ်းကြောင်း

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jan
my: ဇန်

[ctx: Abbreviated month name]
en: Feb
my: ဖေ

[ctx: Abbreviated month name]
en: Mar
my: မတ်

[ctx: Abbreviated month name]
en: Apr
my: ဧပြီ

[ctx: Abbreviated month name]
en: May
my: မေ

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jun
my: ဇွန်

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jul
my: ဇူ

[ctx: Abbreviated month name]
en: Aug
my: သြ

[ctx: Abbreviated month name]
en: Sep
my: စက်

[ctx: Abbreviated month name]
en: Oct
my: အောက်

[ctx: Abbreviated month name]
en: Nov
my: နို

[ctx: Abbreviated month name]
en: Dec
my: ဒီ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
my: နွေ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
my: လာ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
my: ဂါ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
my: ဟူး

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
my: တေး

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
my: ကြာ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
my: နေ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
my: နွေ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
my: လာ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
my: ဂါ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
my: ဟူး

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
my: တေး

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
my: ကြာ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
my: နေ

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
my: တနင်္ဂနွေ

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
my: တနင်္လာ

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
my: အင်္ဂါ

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
my: ဗုဒ္ဓဟူး

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
my: ကြာသပတေး

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
my: သောကြာ

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Saturday]
en: S
my: စနေ

en: URI settings
my: URI အစီအမံများ

en: Account's permissions
my: Account များ၏ လုပ်ပိုင်ခွင့်/စီမံခွင့် များ

en: Check the messages and <a href=":url">try again</a>.
my: အကြ​ောင်းကြားစာ ကိုစစ်ပြီး <a href=":url"> နောက်တစ်ကြိမ် ထပ်ကြိုးစားပါ</a>။

en: Updating @module
my: @module အဆင့်မြင့်တင်မှုပြုလုပ်နေသည်။
