Drupal core (8.0-alpha10) - en to hr translation catalogue (3110 entries)

en: Forms
hr: Forme

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Image size
hr: Veličina slike

en: Next
hr: Sljedeći

en: user
hr: korisnik

en: Pages
hr: Stranice

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: delete
hr: ukloni

en: Create a new user account.
hr: Stvori novi korisnički račun.

en: Request new password via e-mail.
hr: Zatraži novu lozinku putem e-pošte.

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Suffix
hr: Sufiks

en: E-mail
hr: E-pošta

en: Approve
hr: Odobri

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Email address
hr: Adresa e-pošte

en: content
hr: sadržaj

en: Group
hr: Grupa

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Replies
hr: Odgovora

en: Closed
hr: Zatvoreno

en: yes
hr: da

en: List
hr: Popis

en: Subject
hr: Naziv

en: Actions
hr: Akcije

en: disabled
hr: onemogućeno

en: Confirm
hr: Potvrdite

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Last comment
hr: Zadnji komentar

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Read more
hr: Pročitaj više

en: Log
hr: Dnevnik

en: more
hr: više

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Explanation or submission guidelines
hr: Upute za dodavanje sadržaja

en: Article
hr: Članak

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Administration
hr: Administracija

en: footer
hr: podnožje

en: Comments
hr: Komentari

en: More
hr: Više

en: not verified
hr: nije potvrđeno

en: Action
hr: Akcija

en: Last updated
hr: Posljednje osvježenje

en: On
hr: Uključi

en: For
hr: Za

en: new
hr: novo

en: error
hr: greška

en: Tags
hr: Oznake

en: Block title
hr: Naziv bloka

en: The title of the block as shown to the user.
hr: Naziv bloka koji se prikazuje korisnicima.

en: Taxonomy
hr: Taksonomija

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Content types
hr: Vrste sadržaja

en: Homepage
hr: Naslovnica

en: Home page
hr: Naslovnica

en: Download
hr: Preuzimanje

en: view
hr: prikaz

en: updated
hr: osvježeno

en: File information
hr: Informacije o datoteci

en: File
hr: Datoteka

en: Tag
hr: Oznaka

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: Release notes
hr: Napomene za inačicu

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Size
hr: Veličina

en: Links
hr: Poveznice

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: Daily
hr: Dnevno

en: Weekly
hr: Tjedno

en: Monthly
hr: Mjesečno

en: None
hr: Nema

en: Use count
hr: Broj korištenja

en: Display settings
hr: Postavke prikaza

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Message
hr: Poruka

en: No log messages available.
hr: Nema poruka u zapisniku.

en: Password
hr: Lozinka

en: Block settings
hr: Postavke bloka

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Weight
hr: Težina

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Link
hr: Poveznica

en: Image
hr: Slika

en: Center
hr: Centar

en: Help text
hr: Tekst pomoći

en: Types
hr: Vrste

en: Required
hr: Nužno

en: root
hr: korijen

en: Parent
hr: Nadređen

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
hr: Stranice na datoj razini su poredane prvo po težini a potom po nazivu.

en: Depth
hr: Dubina

en: none
hr: ništa

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit container
hr: uredi spremnik

en: edit
hr: uredi

en: Go to previous page
hr: Idi na prethodnu stranicu

en: Go to parent page
hr: Idi na nadređenu stranicu

en: Go to next page
hr: Idi na sljedeću stranicu

en: Import
hr: Uvezi

en: Book
hr: Knjiga

en: Export
hr: Izvezi

en: Taxonomy term
hr: Pojam taksonomije

en: Description field
hr: Polje opisa

en: settings
hr: Postavke

en: Field
hr: Polje

en: header
hr: zaglavlje

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Session opened for %name.
hr: Sesija otvorena za %name.

en: Help
hr: Pomoć

en: True
hr: Istina

en: False
hr: Netočno

en: Default
hr: Zadano

en: Summary
hr: Sažetak

en: Update
hr: Osvježi

en: Open
hr: Otvoreno

en: Blank
hr: Prazno

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Tuesday
hr: utorak

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Friday
hr: petak

en: Saturday
hr: subota

en: High
hr: Visoka

en: Low
hr: Niska

en: Add new
hr: Dodaj novi

en: Time
hr: Vrijeme

en: Access
hr: Pristup

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: Format
hr: Oblik

en: hidden
hr: skriven

en: Path
hr: Putanja

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Vocabularies
hr: Rječnici

en: Modules
hr: Moduli

en: General discussion
hr: Opća rasprava

en: edit forum
hr: uredi forum

en: Forum name
hr: Naziv foruma

en: Manage
hr: Upravljaj

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Region
hr: Regija

en: Visible
hr: Vidljivo

en: Anchor
hr: Sidro

en: Display
hr: Prikaz

en: Menu
hr: Izbornik

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: results
hr: rezultati

en: search
hr: pretraga

en: never
hr: nikada

en: The username %name does not exist.
hr: Korisničko ime %name ne postoji.

en: mail
hr: pošta

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Text
hr: Tekst

en: Theme
hr: Tema

en: aggregator
hr: sakupljač

en: Update interval
hr: Raspored osvježenja

en: The fully-qualified URL of the feed.
hr: Potpuno-osposobljeni URL feed.

en: theme
hr: predložak

en: Search keywords
hr: Ključne riječi pretraživanja

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: Search Keywords
hr: Pretraži ključne riječi

en: Preview comment
hr: Pregled komentara

en: Advanced search
hr: Napredna pretraga

en: You are not authorized to access this page.
hr: Nemate ovlasti pristupa ovoj stranici.

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Attachment
hr: Prilog

en: n/a
hr: nije dostupno

en: Upload
hr: Otpremi

en: Before
hr: Prije

en: After
hr: Nakon

en: Database type
hr: Vrsta baze podataka

en: Promoted
hr: Promaknut

en: User
hr: Korisnik

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: action
hr: akcija

en: Continue
hr: Nastavi

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Email
hr: E-pošta

en: Files
hr: Datoteke

en: file
hr: datoteka

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Error
hr: Greška

en: Options
hr: Opcije

en: Contact
hr: Kontakt

en: no
hr: ne

en: New user: %name %email.
hr: Novi korisnik: %name %email.

en: Created
hr: Stvoreno

en: Sent email to %recipient
hr: Pošalji e-poštu korisniku %recipient.

en: Unable to send email to %recipient
hr: Nije bilo moguće poslati e-poštu korisniku %recipient.

en: The subject of the message.
hr: Naziv poruke.

en: Number of columns
hr: Broj stupaca

en: Create
hr: Stvori

en: Separator
hr: Razdjelnica

en: Exclude
hr: Isključi

en: Horizontal
hr: Horizontalno

en: Vertical
hr: Vertikalno

en: Are you sure you want to delete %title?
hr: Želite li zbilja ukloniti %title?

en: Open link in new window
hr: Otvori link u novom prozoru

en: term
hr: pojam

en: Parent item
hr: Nadređena stavka

en: Add child page
hr: Dodaj podređenu stranicu

en: Printer-friendly version
hr: Inačica za ispis

en: Content type for child pages
hr: Vrsta sadržaja za podređene stranice

en: Update options
hr: Opcije nadogradnje

en: Unknown export format.
hr: Nepoznat izvozni format.

en: All
hr: Svi

en: Active
hr: Aktivno

en: Done
hr: Gotovo

en: Access denied
hr: Pristup odbijen

en: Year
hr: Godina

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: Add content
hr: Dodaj sadržaj

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Block
hr: Blok

en: Page
hr: Stranica

en: 1 hour | @count hours
hr[0]: @count sat
hr[1]: @count sata
hr[2]: @count sati

en: 1 day | @count days
hr[0]: @count dan
hr[1]: @count dana
hr[2]: @count dana

en: Configuration saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Taxonomy terms
hr: Pojmovi taksonomije

en: Site name
hr: Naziv lokacije

en: Site slogan
hr: Slogan lokacije

en: Good
hr: Dobra

en: Not found
hr: Nije nađeno

en: Module
hr: Modul

en: Host
hr: Poslužitelj

en: Never
hr: Nikada

en: Check manually
hr: Provjeri ručno

en: Up to date
hr: Svježe

en: Update available
hr: Dostupne su nadogradnje

en: Drupal core update status
hr: Status Drupal jezgre

en: Out of date
hr: Zastarjelo

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Left sidebar
hr: Lijevi stupac

en: Right sidebar
hr: Desni stupac

en: Footer
hr: Podnožje

en: Inline
hr: U istom redu

en: Recipients
hr: Primatelji

en: Selected
hr: Odabrano

en: Your name
hr: Vaše ime

en: Your e-mail address
hr: Vaša adresa e-pošte

en: Send e-mail
hr: Pošalji e-poštu

en: Menu link
hr: Izbornička poveznica

en: To
hr: Za

en: Feed description
hr: Opis Feed-a

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Roles
hr: Uloge

en: Revision ID
hr: ID revizije

en: Comment
hr: Komentar

en: Comment ID
hr: ID komentara

en: Hostname
hr: Naziv poslužitelja

en: Score
hr: Rezultat

en: Published
hr: Objavljeno

en: Signature
hr: Potpis

en: Filter
hr: Pročisti

en: Location
hr: Lokacija

en: Source string
hr: Izvorni niz

en: Locale
hr: Lokalizacija

en: Title field label
hr: Etiketa polja naziva

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: Sticky at top of lists
hr: Ljepljivo na vrhu popisa

en: Log message
hr: Poruka zapisnika

en: URL alias
hr: URL nadimak

en: File ID
hr: ID datoteke

en: File name
hr: Naziv datoteke

en: File size
hr: Veličina datoteke

en: Vocabulary
hr: Rječnik

en: Vocabulary ID
hr: ID rječnika

en: Vocabulary name
hr: Naziv rječnika

en: Term
hr: Pojam

en: Term ID
hr: ID pojma

en: User role
hr: Korisnička uloga

en: Role name
hr: Naziv uloge

en: E-mail address
hr: Adresa e-pošte

en: Last access
hr: Zadnji pristup

en: Last login
hr: Zadnja prijava

en: Time zone
hr: Vremenska zona

en: Severity
hr: Ozbiljnost

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Field type
hr: Vrsta polja

en: Fields
hr: Polja

en: Widget type
hr: Vrsta cinculatora

en: Contains
hr: Sadrži

en: Is less than or equal to
hr: je manje ili jednako

en: Is equal to
hr: je jednako

en: Is greater than or equal to
hr: je više ili jednako

en: Is greater than
hr: je više

en: Is not equal to
hr: nije jednako

en: Average
hr: Prosjek

en: Count
hr: Broj

en: Overridden
hr: Premošteno

en: Set name
hr: Naziv skupa

en: Original image
hr: Izvorna slika

en: Heading
hr: Zaglavlje

en: Warning
hr: Upozorenje

en: blocked
hr: blokiran

en: active
hr: aktivan

en: N/A
hr: N/D

en: OK
hr: U redu

en: Number of news items in block
hr: Broj novosti u bloku

en: View this feed's recent news.
hr: Pregledaj najnovije vijesti u ovom feed-u.

en: Feed overview
hr: Pregled feed-ova

en: Items
hr: Stavke

en: Last update
hr: Posljednje osvježenje

en: Next update
hr: Sljedeće osvježenje

en: %time ago
hr: prije %time

en: %time left
hr: %time preostalo

en: %age old
hr: staro %ago

en: %ago ago
hr: prije %ago

en: Nodes
hr: Unosi

en: Authored by
hr: Autor

en: Advanced
hr: Napredno

en: The feed %feed has been updated.
hr: Feed %feed je osvježen.

en: Feed %feed deleted.
hr: Uklonjen feed %feed.

en: The feed %feed has been deleted.
hr: Feed %feed je uklonjen.

en: Feed %feed added.
hr: Dodan feed %feed.

en: The feed %feed has been added.
hr: Feed %feed je dodan.

en: The news items from %site have been removed.
hr: Stavke s vijestima s %site su uklonjene.

en: Sort order
hr: Redoslijed

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: This field is required.
hr: Nužno polje.

en: Maximum
hr: Maksimum

en: Line
hr: Redak

en: Scale
hr: Skaliraj

en: Medium
hr: Srednji

en: Media
hr: Mediji

en: Sortable
hr: Moguće sortirati

en: Plain text
hr: Obični tekst

en: Caching
hr: Priručna memorija

en: Month
hr: Mjesec

en: Details
hr: Detalji

en: Widget
hr: Cinculator

en: Last reply
hr: Posljednji odgovor

en: Prev
hr: Predhodni

en: System
hr: Sustav

en: Domain
hr: Domena

en: Processors
hr: Procesor

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Current
hr: Trenutno

en: Filter by
hr: Filtriranje po

en: Enter a valid username.
hr: Unesite valjano korisničko ime.

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Recipient
hr: Primatelj

en: next
hr: sljedeći

en: OR
hr: ILI

en: Add a role to the selected users
hr: Dodaj ulogu označenim korisnicima

en: Remove a role from the selected users
hr: Ukloni ulogu označenim korisnicima

en: security
hr: sigurnost

en: Administer content
hr: Upravlja sadržajem

en: General
hr: Općenito

en: Method
hr: Metoda

en: Egypt
hr: Egipat

en: Namibia
hr: Namibija

en: Israel
hr: Izrael

en: New Zealand
hr: Novi Zeland

en: Cuba
hr: Kuba

en: Chile
hr: Čile

en: Paraguay
hr: Paragvaj

en: Jamaica
hr: Jamajka

en: Libya
hr: Libija

en: Poland
hr: Poljska

en: Singapore
hr: Singapur

en: Turkey
hr: Turska

en: Day
hr: Dan

en: Table
hr: Tablica

en: Mon
hr: pon

en: Tue
hr: uto

en: Wed
hr: sri

en: Thu
hr: čet

en: Fri
hr: pet

en: Sat
hr: sub

en: Sun
hr: ned

en: January
hr: siječnja

en: February
hr: veljače

en: March
hr: ožujka

en: April
hr: travnja

en: May
hr: svibnja

en: June
hr: lipnja

en: am
hr: prijepodne

en: Configuration
hr: Postavke

en: !time ago
hr: prije !time

en: Other
hr: Ostalo

en: Align
hr: Poravnati

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Text color
hr: Boja teksta

en: Navigation
hr: Navigacija

en: Basic
hr: Osnovno

en: List type
hr: Tip liste

en: Attributes
hr: Atributi

en: Role
hr: Uloga

en: Select all
hr: Odaberi sve

en: User login
hr: Prijava korisnika

en: Log in
hr: Prijava

en: Updated URL for feed %title to %url.
hr: Osvježen URL za feed %title na %url.

en: Link text
hr: Tekst poveznice

en: 1 comment
hr: 1 komentar

en: @count comments
hr: @count komentara

en: Jump to the first comment of this posting.
hr: Prvi komentar ovog unosa.

en: 1 new comment
hr: 1 novi komentar

en: Jump to the first new comment of this posting.
hr: Pređi na prvi novi komentar ovog unosa.

en: Add new comment
hr: Dodaj komentar

en: Add a new comment to this page.
hr: Dodaj novi komentar na ovu stranicu.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
hr: Iznesite svoje mišljenje po pitanju ovog unosa.

en: String
hr: Struna

en: Users
hr: Korisnici

en: Not installed
hr: Nije instalirano

en: Referrer
hr: Dovoditelj

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hr: @site je trenutno van mreže. Uskoro bi trebao biti umrežen. Hvala na strpljenju.

en: Default front page
hr: Zadana naslovnica

en: Both
hr: Oba

en: Text processing
hr: Obrada teksta

en: Maximum length
hr: Maksimalna dužina

en: Rows
hr: Redovi

en: Save changes
hr: Spremi promjene

en: access denied
hr: pristup odbijen

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Uninstall
hr: Deinstaliraj

en: Install
hr: Instaliraj

en: Save and edit
hr: Spremi i uređuj

en: Tools
hr: Alati

en: Clone
hr: Kloniraj

en: Administer views
hr: Administriraj poglede

en: Existing Views
hr: Postojeći pogledi

en: Default Views
hr: Zadani View-ovi

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: Option
hr: Opcija

en: Arguments
hr: Argumenti

en: Filters
hr: Prečistači

en: Optional
hr: Prouvoljno

en: Exposed Filters
hr: Izloženi filteri

en: Order
hr: Redoslijed

en: Recent comments
hr: Posljednji komentari

en: Random
hr: Nasumično

en: Uncategorized
hr: Nekatekorizirano

en: Plain
hr: Obični

en: Position
hr: Pozicija

en: Integer
hr: Cijeli broj

en: IP Address
hr: IP adresa

en: Pattern
hr: Uzorak

en: The comment and all its replies have been deleted.
hr: Komentar i svi odgovori na njega su uklonjeni.

en: Preformatted
hr: Već formatirano

en: Anonymous users
hr: Anonimni korisnici

en: Clear cache
hr: Isprazni priručnu memoriju

en: Visibility settings
hr: Postavke vidljivosti

en: Term description
hr: Opis termina

en: fields
hr: polja

en: Add group
hr: Dodaj grupu

en: Save settings
hr: Spremi postavke

en: Duration
hr: Trajanje

en: Function
hr: Funkcija

en: Session closed for %name.
hr: Sesija zatvorena za %name.

en: Tracker
hr: Tragač

en: You have to specify a valid date.
hr: Morate navesti valjani datum.

en: Your search yielded no results.
hr: Nema rezultata za vaše pretraživanje.

en: Germany
hr: Njemačka

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Created date
hr: Nadnevak stvaranja

en: Updated date
hr: Nadnevak osvježenja

en: comments
hr: komentari

en: 1 new | @count new
hr[0]: 1 nova
hr[1]: @count nove
hr[2]: @count novih

en: Default language
hr: Zadani jezik

en: Afghanistan
hr: Afganistan

en: Albania
hr: Albanija

en: Algeria
hr: Alžir

en: American Samoa
hr: Američka Samoa

en: Andorra
hr: Andora

en: Anguilla
hr: Angila

en: Antarctica
hr: Antartika

en: Antigua and Barbuda
hr: Antigua i Barbuda

en: Armenia
hr: Armenija

en: Austria
hr: Austrija

en: Azerbaijan
hr: Azerbejdžan

en: Bahamas
hr: Bahami

en: Bangladesh
hr: Bangladeš

en: Belarus
hr: Bjelorusija

en: Belgium
hr: Belgija

en: Bhutan
hr: Butan

en: Bolivia
hr: Bolivija

en: Bosnia and Herzegovina
hr: Bosna i Hercegovina

en: Botswana
hr: Bocvana

en: Bouvet Island
hr: Otočje Bouvet

en: Brunei
hr: Brunej

en: Bulgaria
hr: Bugarska

en: Cambodia
hr: Kambodža

en: Cameroon
hr: Kamerun

en: Canada
hr: Kanada

en: Cayman Islands
hr: Kajmansko Otočje

en: Central African Republic
hr: Srednjoafrička Republika

en: Chad
hr: Čad

en: China
hr: Kina

en: Christmas Island
hr: Božićno Otočje

en: Colombia
hr: Kolumbija

en: Comoros
hr: Komori

en: Cook Islands
hr: Cookovo otočje

en: Costa Rica
hr: Kostarika

en: Cyprus
hr: Cipar

en: Czech Republic
hr: Češka

en: Denmark
hr: Danska

en: Dominica
hr: Dominika

en: Dominican Republic
hr: Dominikanska Republika

en: Ecuador
hr: Ekvador

en: El Salvador
hr: Salvador

en: Equatorial Guinea
hr: Ekvatorijalna Gvineja

en: Eritrea
hr: Eritreja

en: Estonia
hr: Estonija

en: Ethiopia
hr: Etiopija

en: Faroe Islands
hr: Farsko Otočje

en: Finland
hr: Finska

en: France
hr: Francuska

en: French Guiana
hr: Francuska Gvajana

en: French Polynesia
hr: Francuska Polinezija

en: Gambia
hr: Gambija

en: Georgia
hr: Gruzija

en: Ghana
hr: Gana

en: Greece
hr: Grčka

en: Guatemala
hr: Gvatemala

en: Guinea
hr: Gvineja

en: Guinea-Bissau
hr: Gvineja Bisao

en: Heard Island and McDonald Islands
hr: Otok Heard i Otočje McDonald

en: Hungary
hr: Mađarska

en: Iceland
hr: Island

en: India
hr: Indija

en: Indonesia
hr: Indonezija

en: Iraq
hr: Irak

en: Ireland
hr: Irska

en: Italy
hr: Italija

en: Kazakhstan
hr: Kazahstan

en: Kenya
hr: Kenija

en: Kuwait
hr: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
hr: Kirgistan

en: Latvia
hr: Latvija

en: Lebanon
hr: Libanon

en: Lesotho
hr: Lesoto

en: Liberia
hr: Liberija

en: Liechtenstein
hr: Lihtenštajn

en: Lithuania
hr: Litvanija

en: Luxembourg
hr: Luksemburg

en: Madagascar
hr: Madagaskar

en: Malaysia
hr: Malezija

en: Maldives
hr: Maldivi

en: Marshall Islands
hr: Maršalovo otočje

en: Martinique
hr: Martinik

en: Mauritania
hr: Mauritanija

en: Mauritius
hr: Mauricijus

en: Mexico
hr: Meksiko

en: Micronesia
hr: Mikronezija

en: Moldova
hr: Moldavija

en: Monaco
hr: Monako

en: Mongolia
hr: Mongolija

en: Morocco
hr: Maroko

en: Mozambique
hr: Mozambik

en: Netherlands
hr: Nizozemska

en: Netherlands Antilles
hr: Nizozemski Antili

en: New Caledonia
hr: Nova Kaledonija

en: Nicaragua
hr: Nikaragva

en: Nigeria
hr: Nigerija

en: Norfolk Island
hr: Otok Norfolk

en: North Korea
hr: Sjeverna Korea

en: Northern Mariana Islands
hr: Sjeverno Marijansko Otočje

en: Norway
hr: Norveška

en: Papua New Guinea
hr: Papua Nova Gvineja

en: Philippines
hr: Filipini

en: Puerto Rico
hr: Portoriko

en: Qatar
hr: Katar

en: Romania
hr: Rumunjska

en: Russia
hr: Rusija

en: Rwanda
hr: Ruanda

en: Saudi Arabia
hr: Saudijska Arabija

en: Seychelles
hr: Sejšeli

en: Sierra Leone
hr: Siera Leone

en: Slovakia
hr: Slovačka

en: Slovenia
hr: Slovenija

en: Solomon Islands
hr: Solomonsko Otočje

en: Somalia
hr: Somalija

en: South Africa
hr: Južna Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
hr: Južna Georgia i Južno Sandwich otočje

en: Spain
hr: Španjolska

en: Suriname
hr: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
hr: Svalbard i Jan Mayen

en: Swaziland
hr: Svazi

en: Sweden
hr: Švedska

en: Switzerland
hr: Švicarska

en: Syria
hr: Sirija

en: Taiwan
hr: Tajvan

en: Tajikistan
hr: Tadžikistan

en: Tanzania
hr: Tanzanija

en: Thailand
hr: Tajland

en: Trinidad and Tobago
hr: Trinidad i Tobago

en: Tunisia
hr: Tunis

en: Turks and Caicos Islands
hr: Otočje Turks i Caicos

en: Ukraine
hr: Ukrajina

en: United Arab Emirates
hr: Ujedinjeni Arapski Emirati

en: United Kingdom
hr: Ujedinjeno Kraljevstvo

en: United States
hr: SAD

en: Uruguay
hr: Urugvaj

en: Venezuela
hr: Venecuela

en: Wallis and Futuna
hr: Wallis i Futuna

en: Yemen
hr: Jemen

en: Zambia
hr: Zambija

en: Zimbabwe
hr: Zimbabve

en: Database username
hr: Ime korisnika baze podataka

en: Database password
hr: Lozinka baze podataka

en: Database name
hr: Naziv baze podataka

en: Size of textfield
hr: Dužina polja teksta

en: Authoring information
hr: Podaci o autoru

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Leave blank for %anonymous.
hr: Ostaviti prazno za %anonymous.

en: Hidden
hr: Skriveno

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Show
hr: Prikaži

en: Key
hr: Ključ

en: Change
hr: Promijeni

en: Arabic
hr: Arapski

en: English
hr: Engleski

en: French
hr: Francuski

en: Italian
hr: Italijanski

en: Spanish
hr: Španjolski

en: Japanese
hr: Japanski

en: Korean
hr: Korejski

en: in
hr: u

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
hr: Valjana adresa e-pošte. Sve poruke e-pošte koje sustav šalje bit će poslane na ovu adresu. Adresa e-pošte neće biti javno prikazana. Koristiti će se samo ako želite primiti novu lozinku, određene novosti ili obavijesti.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
hr: Adresa e-pošte %email je već korištena za registraciju. <a href="@password">Jeste li zaboravili lozinku?</a>

en: Remove items
hr: Ukloni stavke

en: OPML File
hr: OPML datoteka

en: Allowed HTML tags
hr: Dopuštene HTML oznake

en: 1 item | @count items
hr[0]: @count stavka
hr[1]: @count stavke
hr[2]: @count stavki

en: menu
hr: izbornik

en: ‹ previous
hr: ‹ prethodna

en: next ›
hr: sljedeća ›

en: No items selected.
hr: Nije odabrana stavka.

en: The update has been performed.
hr: Nadogradnja je završena.

en: Browser
hr: Preglednik

en: View user profile.
hr: Vidi korisnikov profil

en: Titles only
hr: Samo nazivi

en: Full text
hr: Cijeli tekst

en: Add Block
hr: Dodaj Blok

en: published
hr: objavljeno

en: The changes have been saved.
hr: Promjene su spremljene.

en: Undo
hr: Poništi

en: Member for
hr: Član već

en: @time ago
hr: prije @time

en: No users selected.
hr: Nisu odabrani korisnici.

en: Select all rows in this table
hr: Označite sve redove u tablici

en: Deselect all rows in this table
hr: Poništi izbor svih redova u ovoj tablici

en: Search results
hr: Rezultati pretraživanja

en: Your search yielded no results
hr: Nema rezultata za traženu pretragu

en: Please enter some keywords.
hr: Molim unesite neke ključne riječi.

en: Front page
hr: Naslovnica

en: Request new password
hr: Zatraži novu lozinku

en: Replacement patterns
hr: Zamjenski obrasci

en: Deleted
hr: Uklonjeno

en: Languages
hr: Jezici

en: Topic
hr: Tema

en: Allowed values list
hr: Popis dopuštenih vrijednosti

en: Today
hr: Danas

en: Edit menu
hr: Uredi izbornik

en: Delete menu
hr: Ukloni izbornik

en: Edit menu item
hr: Promijeni stavku menija

en: Publishing options
hr: Opcije objave

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Lists
hr: Liste

en: Limit
hr: Ograničenje

en: Minimum height
hr: Minimalna visina

en: Minimum width
hr: Minimalna širina

en: Locale settings
hr: Postavke lokalizacije

en: Block name
hr: Naziv bloka

en: How many content items to display in "day" list.
hr: Koliko se sadržaja prikazuje u "dnevnom" popisu.

en: Jan
hr: sij

en: Feb
hr: velj

en: Mar
hr: ožu

en: Apr
hr: tra

en: Jun
hr: lip

en: Jul
hr: srp

en: Aug
hr: kol

en: Sep
hr: ruj

en: Oct
hr: lis

en: Nov
hr: stu

en: Dec
hr: pro

en: Hour
hr: Sat

en: Select list
hr: Lista odabira

en: Text field
hr: Polje teksta

en: Configure permissions
hr: Podesi dopuštenja

en: Randomize
hr: Nasumično

en: Revert
hr: Vrati

en: Existing system path
hr: Postojeća putanja sustava

en: Path alias
hr: Putanja nadimka

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
hr: Odredite zamjensku putanju preko koje je moguće pristupiti ovim podacima. Npr, unesite "o nama" za stranicu koja sadrži kratko objašnjenje o vama, vašoj tvrtci ili lokaciji. Koristite relativne putanje i ne unosite kosu crtu ('/') na kraju, u suprotnom, URL nadimak neće raditi.

en: Greater than
hr: Veće od

en: Less than
hr: Manje od

en: Log out
hr: Odjava

en: Number of day's top views to display
hr: Broj najčešćih pregleda u danu za prikaz

en: Number of all time views to display
hr: Broj ukupnih pregleda za prikaz

en: Number of most recent views to display
hr: Broj nedavnih pregleda za prikaz

en: characters
hr: znakovi

en: Su
hr: ne

en: Mo
hr: po

en: Tu
hr: ut

en: We
hr: sr

en: Th
hr: če

en: Fr
hr: pe

en: Sa
hr: su

en: First day of week
hr: Prvi dan u tjednu

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Send yourself a copy.
hr: Pošaljite kopiju poruke sebi.

en: Your message has been sent.
hr: Vaša poruka je poslana.

en: Create new account
hr: Stvori novi račun

en: Are you sure you want to delete the block %name?
hr: Želite li zbilja ukloniti blok %name?

en: The block %name has been removed.
hr: Blok %name je uklonjen.

en: list terms
hr: popis pojmova

en: add terms
hr: dodaj pojmove

en: Created new term %term.
hr: Stvoren novi pojam %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
hr: Želite li zbilja ukloniti pojam %title?

en: Deleted term %name.
hr: Pojam %name je uklonjen.

en: warning
hr: upozorenje

en: Last run !time ago
hr: Posljednji put pokrenut prije !time

en: Site information
hr: Informacije o lokaciji

en: Blocked
hr: Blokiran

en: Enabled filters
hr: Omogućeni prečistači

en: or
hr: ili

en: Results
hr: Rezultati

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
hr: Uklanjenjem pojma ćete ukloniti i sve njemu podređene pojmove. Ova radnja je nepovratna.

en: Parent term
hr: Nadređeni termin

en: Parent terms
hr: Nadređeni pojmovi

en: Syndicate
hr: Združene vijesti

en: Style
hr: Stil

en: Forums
hr: Forumi

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: !date by !username
hr: !date - !username

en: Revision
hr: Revizija

en: current revision
hr: trenutna revizija

en: The specified passwords do not match.
hr: Navedene lozinke se ne podudaraju.

en: Session
hr: Sesija

en: No forums defined
hr: Nije određen nijedan forum.

en: This topic has been moved
hr: Ova tema je premještena.

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Your settings have been saved.
hr: Vaše su postavke spremljene

en: Installed
hr: Instaliran

en: Link color
hr: Boja poveznice

en: Date created
hr: Nadnevak stvaranja

en: Fiji
hr: Fidži

en: Falkland Islands
hr: Falklandsko Otočje

en: Saint Kitts and Nevis
hr: Sveti Kitts i Nevis

en: South Korea
hr: Južna Korea

en: Saint Lucia
hr: Sveta Lucija

en: Saint Helena
hr: Sveta Helena

en: French Southern Territories
hr: Francuska Južna Područja

en: Saint Vincent and the Grenadines
hr: Sveti Vincent i Grenadi

en: British Virgin Islands
hr: Britansko Djevičansko Otočje

en: U.S. Virgin Islands
hr: SAD Djevičansko Otočje

en: Vietnam
hr: Vijetnam

en: Not published
hr: Nije objavljeno

en: Menu settings
hr: Postavke izbornika

en: Color scheme
hr: Shema boja

en: Unformatted
hr: Neformatirano

en: @type: deleted %title.
hr: @type: uklonjen %title.

en: Allowed file extensions
hr: Dopušteni nastavci datoteka

en: New comments
hr: Novi komentari

en: Redirect to URL
hr: Preusmjeri na URL

en: Top left
hr: Vrh lijevo

en: Top right
hr: Vrh desno

en: Bottom right
hr: Dno desno

en: Bottom left
hr: Dno lijevo

en: Relationships
hr: Odnosi

en: Relationship
hr: Odnos

en: relationships
hr: odnosi

en: The username %name has not been activated or is blocked.
hr: Korisničko ime %name ili nije aktivirano ili je blokirano.

en: Login attempt failed for %user.
hr: Neuspjeo pokušaj prijave od %user.

en: image
hr: slika

en: Sort criteria
hr: Kriterij razvrstavanja

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
hr: Korisničko ime kojemu želite dodijeliti vlasništvo.

en: The action has been successfully saved.
hr: Ova akcija je uspješno sačuvana.

en: Deleted action %aid (%action)
hr: Uklonjena akcija %aid (%action)

en: Themes
hr: Predlošci

en: JPEG quality
hr: Kakvoća JPEG-a

en: Delete comments
hr: Ukloni komentare

en: not published
hr: nije objavljeno

en: !name field is required.
hr: Polje !name je nužno.

en: Protected
hr: Zaštićeno

en: Automatic
hr: Automatski

en: Comment settings
hr: Postavke komentiranja

en: Sticky
hr: Ljepljivo

en: Default options
hr: Zadane opcije

en: Contact settings
hr: Postavke kontakta

en: Processing
hr: Obrađivanje

en: Finished
hr: Završeno

en: Temporary directory
hr: Privremeni direktorij

en: File upload error. Could not move uploaded file.
hr: Greška prilikom otpreme datoteke. Nije moguće premjestiti otpremljenu datoteku.

en: Shortcuts
hr: Kratice

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: Timezone
hr: Vremenska zona

en: Password strength:
hr: Sigurnost lozinke:

en: Passwords match:
hr: Podudaranje lozinki:

en: The name used to indicate anonymous users.
hr: Ime korišteno za označavanje anonimnih korisnika.

en: Alternate text
hr: Zamjenski tekst

en: Apply
hr: Primjeni

en: Please wait...
hr: Molimo pričekajte...

en: Not translated
hr: Nije prevedeno

en: Go to first page
hr: Idi na prvu stranicu

en: Go to last page
hr: Idi na posljednju stranicu

en: Go to page @number
hr: Idi na stranicu @number

en: Enter the terms you wish to search for.
hr: Unesite izraze koje želite pronaći.

en: Underlined
hr: Podvučeno

en: Variables
hr: Varijable

en: Delete role
hr: Ukloni ulogu

en: Basic configuration
hr: Osnovne postavke

en: British Indian Ocean Territory
hr: Britanski teritorij u Indijskom oceanu

en: Croatia
hr: Hrvatska

en: Macedonia
hr: Makedonija

en: Western Sahara
hr: Zapadna Sahara

en: Language switcher
hr: Promjena jezika

en: Block description
hr: Opis bloka

en: Translation
hr: Prijevod

en: Save blocks
hr: Spremi blokove

en: The block settings have been updated.
hr: Postavke bloka su osvježene.

en: Show block for specific roles
hr: Prikaži blok za određene uloge

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
hr: Prikaži ovaj blok samo za odabrane uloge. Ako ne odaberete uloge, blok će biti vidljiv svim korisnicima.

en: Show block on specific pages
hr: Prikaži blok na određenim stranicama

en: Save block
hr: Spremi blok

en: The block configuration has been saved.
hr: Postavke bloka spremljene.

en: Menus
hr: Izbornici

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
hr: Bilo kakve korisničke izmjene će biti izgubljene. Nepovratna radnja.

en: Add vocabulary
hr: Dodaj rječnik

en: Edit vocabulary
hr: Uredi rječnik

en: edit vocabulary
hr: uredi rječnik

en: Created new vocabulary %name.
hr: Stvoren novi rječnik %name.

en: Updated vocabulary %name.
hr: Osvježen rječnik %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
hr: Želite li zbilja ukloniti rječnik naziva %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
hr: Uklanjanjem rječnika ukloniti ćete i sve pojmove u njemu. Nepovratna radnja.

en: Deleted vocabulary %name.
hr: Rječnik %name je uklonjen.

en: Above
hr: Iznad

en: Default time zone
hr: Zadana vremenska zona

en: Add another item
hr: Dodaj sljedeću stavku

en: Manage fields
hr: Upravljanje poljima

en: Trimmed
hr: Skraćeno

en: Used in
hr: Korišteno u

en: Save field settings
hr: Spremi postavke polja

en: The update has encountered an error.
hr: Došlo je greške tijekom procesa nadogradnje.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
hr[0]: 1 stavka je uspješno obrađena
hr[1]: @count stavke su uspješno obrađene
hr[2]: @count stavki je uspješno obrađeno

en: Decimal
hr: Decimalni

en: Float
hr: Realni broj

en: Precision
hr: Preciznost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
hr: Ukupan broj znamenki koje će se spremati u bazu podataka, uključujući i one desno od decimalnog zareza.

en: The number of digits to the right of the decimal.
hr: Broj znamenki desno od decimalnog zareza.

en: Decimal marker
hr: Decimalna oznaka

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
hr: Za 'jednostavnu omogućeno/onemogućeno kućicu odabira', prvo odredite vrijednost za 'onemogućeno', potom za 'omogućeno' putem <strong>Dopuštene vrijednosti</strong>odjeljka. Imajte na umu kako će kućica odabira biti označena etiketom vrijednosti 'omogućenog' polja.

en: Check boxes/radio buttons
hr: Kućice odabira/radio gumbi

en: Single on/off checkbox
hr: Jednostavna omogućeno/onemogućeno kućica odabria

en: Text area (multiple rows)
hr: Područje teksta (više redova)

en: Permalink
hr: Trajna veza

en: Theme-engine-specific settings
hr: Posebne postavke pokretača predložaka.

en: Debug
hr: Uklanjanje grešaka

en: Exception
hr: Izuzetak

en: Permission
hr: Dopuštenje

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
hr: Ovaj modul zahtjeva PHP inačicu @php_required i nije usklađen s PHP inačicom !php_version.

en: More information
hr: Više informacija

en: Grid
hr: Mreža

en: Hide
hr: Sakrij

en: Anonymous commenting
hr: Anonimno komentiranje

en: Anonymous posters may not enter their contact information
hr: Anonimni autori ne mogu unijeti kontakt informacije

en: Anonymous posters may leave their contact information
hr: Anonimni autori mogu unijeti kontakt informacije

en: Anonymous posters must leave their contact information
hr: Anonimni autori moraju unijeti kontakt informacije

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
hr: Sadržaj ovog polja je privatan i neće biti javno prikazan.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
hr: Vaš će potpis biti prikazan na dnu vaših komentara.

en: Date - newest first
hr: Datum - prvo najnovije

en: Date - oldest first
hr: Datum - prvo najstarije

en: 1 comment | @count comments
hr[0]: @count komentar
hr[1]: @count komentara
hr[2]: @count komentara

en: 1 new comment | @count new comments
hr[0]: @count novi komentar
hr[1]: @count nova komentara
hr[2]: @count novih komentara

en: Save content type
hr: Spremi vrstu sadržaja

en: Global
hr: Opće

en: Show descriptions
hr: Prikaži opise

en: Subtitle
hr: Podnaslov

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: file system
hr: sustav datoteka

en: Menu link title
hr: Naziv izborničke poveznice

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
hr: Sustav izbornika čuva samo putanje sustava, ali će koristiti URL nadimke za prikaz. %link_path je spremljen kao %normal_path.

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
hr: Putanja '@link_path' ili je nevaljana ili vi nemate dopuštenje pristupa.

en: There was an error saving the menu link.
hr: Došlo je do pogreške prilikom spremanja izborničke poveznice.

en: Menu name
hr: Naziv izbornika

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
hr: Želite li zbilja ukloniti korisnički izbornik %title?

en: Thread
hr: Niz

en: Reply
hr: Odgovor

en: Hot topic threshold
hr: Granica za vruću temu

en: Topics per page
hr: Tema po stranici

en: Posts - most active first
hr: Unosi - najatraktivniji prvi

en: Posts - least active first
hr: Unosi - najneatraktivniji prvi

en: URL path settings
hr: Postavke URL putanje

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: Maximum upload size
hr: Maksimalna veličina otpreme

en: Space
hr: Razmak

en: New forum topics
hr: Nove teme na forumu

en: @type: deleted %title revision %revision.
hr: @type: uklonjena %title revizija %revision.

en: Page not found
hr: Stranica nije pronađena.

en: Language neutral
hr: Neutralni jezik

en: More help
hr: Više pomoći

en: Account blocked
hr: Račun blokiran

en: Expand
hr: Raširi

en: The name %name is already taken.
hr: Korisničko ime %name je zauzeto.

en: « first
hr: « prva

en: last »
hr: posljednja »

en: Resize
hr: Promjeni veličinu

en: The directory %directory does not exist.
hr: Direktorij %directory ne postoji.

en: No comments available.
hr: Nema dostupnih komentara.

en: Rebuild permissions
hr: Ponovno izgradi dopuštenja

en: @type: updated %title.
hr: @type: osvježen %title.

en: @type: added %title.
hr: @type: %title je dodan.

en: Path to custom logo
hr: Putanja do proizvoljnog loga.

en: taxonomy
hr: taksonomija

en: Updated term %term.
hr: Osvježen pojam %term.

en: - None selected -
hr: - Nije odabrano -

en: Parser
hr: Rasčlanitelj

en: Discard items older than
hr: Odbaci stavke starije od

en: Aggregator
hr: Sakupljač

en: There is no new syndicated content from %site.
hr: Ne postoji novi združeni sadržaj od %site.

en: There is new syndicated content from %site.
hr: Postoji novi združeni sadržaj od %site.

en: Alias
hr: Nadimak

en: Account settings
hr: Postavke korisničkog računa

en: The content type %name has been deleted.
hr: Vrsta sadržaja %name je uklonjena.

en: Deleted content type %name.
hr: Uklonjena vrsta sadržaja %name.

en: Enter your keywords
hr: Unesite vaše ključne riječi

en: My account
hr: Moj račun

en: Number of topics
hr: Broj tema

en: Active forum topics
hr: Aktivne teme na forumu

en: Read the latest forum topics.
hr: Pročitajte posljednje teme foruma.

en: HTTP authentication
hr: HTTP ovjera

en: GD library
hr: GD biblioteka

en: Context
hr: Kontekst

en: Book navigation
hr: Navigacija po knjizi

en: Modified date
hr: Datum promjene

en: Taxonomy vocabulary
hr: Rječnik taksonomije

en: 1 year | @count years
hr[0]: @count godina
hr[1]: @count godine
hr[2]: @count godina

en: 1 week | @count weeks
hr[0]: @count tjedan
hr[1]: @count tjedna
hr[2]: @count tjedana

en: 1 min | @count min
hr[0]: @count minuta
hr[1]: @count minute
hr[2]: @count minuta

en: 1 sec | @count sec
hr[0]: @count sekunda
hr[1]: @count sekunde
hr[2]: @count sekundi

en: Module name
hr: Naziv modula

en: No temporary directories to remove.
hr: Nema privremenih direktorija za ukloniti.

en: Bulgarian
hr: Bugarski

en: Croatian
hr: Hrvatski

en: Czech
hr: Češki

en: Danish
hr: Danski

en: Dutch
hr: Nizozemski

en: Finnish
hr: Finski

en: German
hr: Njemački

en: Greek
hr: Grčki

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Hungarian
hr: Mađarski

en: Indonesian
hr: Indonezijski

en: Polish
hr: Poljski

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Russian
hr: Ruski

en: Slovak
hr: Slovački

en: Swedish
hr: Švedski

en: Turkish
hr: Turski

en: Send message
hr: Pošalji poruku

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Allow Upscaling
hr: Dopusti povećanje

en: Let scale make images larger than their original size
hr: Dopusti povećati veličinu slike u odnosu na njenu izvornu veličinu

en: Rotation angle
hr: Kut zakretanja

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
hr: Stupnjevi za koje će slika biti zakrenuta. Pozitivne vrijednosti su u smjeru kazaljke na satu, negativne u obrnutom.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
hr: Nasumično odredi kut zakretanja svake slike. Kut naveden iznad služi kao maksimum.

en: Flush
hr: Isprazni

en: The file could not be created.
hr: Datoteka ne može biti stvorena.

en: Locked
hr: Zaključano

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
hr: Uputa za poništenje lozinke je poslana korisniku %name na adrese e-pošte %email.

en: The e-mail address %mail is not valid.
hr: Adresa e-pošte %mail nije valjana.

en: Any
hr: Bilo koji

en: E-mail addresses to notify when updates are available
hr: Adresa e-pošte za primanje obavijesti o dostupnim nadogradnjama

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
hr: Kad god vaš sustav vrši provjeru dostupnih nadogradnji i nađe ih, u mogućnosti je obavijestiti korisnike putem e-pošte. Upišite svaku adresu e-pošte u novi red. Ako ostavite praznim, obavijesti neće biti slane.

en: Check for updates
hr: Provjeri nadogradnje

en: All newer versions
hr: Sve novije inačice

en: Only security updates
hr: Samo sigurnosne nadogradnje

en: %email is not a valid e-mail address.
hr: %email nije valjana adresa e-pošte.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
hr: %emails nisu valjane adrese e-pošte.

en: No update data available
hr: Nema podataka o nadogradnjama

en: Not secure!
hr: Nije sigurno!

en: Revoked!
hr: Povučeno!

en: Unsupported release
hr: Nepodržana inačica

en: Can not determine status
hr: Nije moguće utvrditi status

en: (version @version available)
hr: (inačica @version je dostupna)

en: See the available updates page for more information:
hr: Za više informacija pogledaj stranicu nadogradnji:

en: New release(s) available for !site_name
hr: Nove nadogradnje dostupne za !site_name

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
hr: Postoje sigurnosne nadogradnje za vašu inačicu Drupal-a. Kako bi osigurali sigurnost vašeg poslužitelja, trebali bi odmah osvježiti sustav!

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
hr: Vaša inačica Drupal-a je povučena i nije više dostupna za preuzimanje. Nadogradnja ili isključivanje je strogo preporučeno!

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
hr: Instalirana inačica za najmanje jedan od vaših modula ili predložaka je povučena i nije više dostupna za preuzimanje. Nadogradnja ili isključivanje je strogo preporučeno!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
hr: Vaša inačica Drupal-a nije više podržana. Nadogradnja je strogo preporučena!

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
hr: Postoje nadogradnje za vašu inačicu Drupala. Instalirajte nove inačice što prije, kako biste osigurali uredan rad vaše lokacije.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
hr: Za više informacija pogledajte stranicu <a href="@available_updates">dostupnih nadogradnji</a>.

en: Project not secure
hr: Projekt nije siguran

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
hr: Ovaj projekt je označen kao nesiguran od strane sigurnosnog tima Drupala i nije ga više moguće preuzeti. Preporučljivo je odmah isključiti sve module unutar ovog projekta.

en: Project revoked
hr: Projekt je povučen

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
hr: Ovaj projekt je povučen i više nije na raspolaganju za preuzimanje. Toplo preporučamo isključenje i deinstalaciju svega vezanog uz ovaj projekat!

en: Project not supported
hr: Projekat nije podržan

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
hr: Daljni razvoj i podrška projektu su obustavljeni. Projekt više nije raspoloživ za preuzimanje. Savjetujemo isključenje svih servisa vezanih uz ovaj projekt.

en: No available releases found
hr: Nema dostupnih izdanja

en: Release revoked
hr: Inačica je povučena

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
hr: Vaša trenuto instalirana inačica je povučena, i nije više na raspolaganju za preuzimanje. Isključivanje i deinstalacija svega što je sadržano u ovoj inačici ili njezina nadogradnja se toplo preporučuje!

en: Release not supported
hr: Nepodržano izdanje

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
hr: Vaša trenutno instalirana inačica više nije nije podržana, i nije više na raspolaganju za preuzimanje. Preporuča se nadogradnja ili Isključenje i deinstalacija svega što je sadržano u ovoj inačici!

en: Invalid info
hr: Pogrešne informacije

en: Security update required!
hr: Nužna sigurnosna nadogradnja!

en: Not supported!
hr: Nije podržano!

en: Recommended version:
hr: Preporučena inačica:

en: Security update:
hr: Sigurnosna nadogradnja:

en: Latest version:
hr: Posljednja inačica:

en: Development version:
hr: Inačica u razvoju:

en: Also available:
hr: Također dostupno:

en: Node count
hr: Broj unosa

en: Field settings
hr: Postavke polja

en: Default order
hr: Zadani redoslijed

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
hr: Ovo je predviđeni rječnik za forum. Neke od uobičajenih postavki rječnika su uklonjene.

en: Leave shadow copy
hr: Ostavi kopiju-sjenku

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
hr: Ukoliko premjestite ovu temu, možete ostaviti poveznicu u prvobitnom forumu ka njenoj novoj lokaciji.

en: Container name
hr: Naziv spremnika

en: forum container
hr: spremnik foruma

en: Created new @type %term.
hr: Novi @type %term je stvoren.

en: The @type %term has been updated.
hr: @type %term je osvježen.

en: Add new field
hr: Dodaj novo polje

en: Containing any of the words
hr: Sadrži bilo koju od riječi

en: Containing the phrase
hr: Sadrži frazu

en: Containing none of the words
hr: Ne sadrži nijednu od riječi

en: Only of the type(s)
hr: Samo ove vrste

en: Content ranking
hr: Vrednovanje sadržaja

en: Keyword relevance
hr: Značaj ključne riječi

en: Recently posted
hr: Posljednje dodano

en: Number of comments
hr: Broj komentara

en: Number of views
hr: Broj pregleda

en: Factor
hr: Čimbenik

en: Expand layout to include descriptions.
hr: Proširi obrazac tako da sadrži i opise.

en: Hide descriptions
hr: Sakrij opise

en: Compress layout by hiding descriptions.
hr: Sažmi prikaz sakrivši opise.

en: Or
hr: Ili

en: Color set
hr: Sustav boja

en: Content ID
hr: ID sadržaja

en: About
hr: Opis

en: Maximum link text length
hr: Maksimalna dužina teksta poveznice

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
hr: URL-ovi koji su duži od ovog broja znakova biti će skraćeni kako njihova dužina ne bi remetila prijelom teksta. Sama poveznica će biti sačuvana u unešenom obliku, samo će tekst poveznice biti skraćen.

en: Reports
hr: Izvješća

en: Toggle display
hr: Promjena prikaza

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
hr: Ukoliko nemate izravan pristup poslužitelju, koristite ovo polje za otpremu loga.

en: %percentage of the site has been indexed.
hr: %percentage lokacije je indeksirano.

en: File directory
hr: Direktorij datoteke

en: Default theme
hr: Zadani predložak

en: Web server
hr: Mrežni poslužitelj

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
hr[0]: @count stavka je ostala za indeksiranje.
hr[1]: Ostale su @count stavke za indeksiranje.
hr[2]: Ostalo je @count stavki za indeksiranje.

en: The content access permissions have been rebuilt.
hr: Dopuštenja pristupa sadržaju su ponovno izgrađena.

en: sort by @s
hr: rasporedi po @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
hr: Žao nam je, nismo prepoznali korisničko ime ili lozinku. <a href="@password">Zaboravili ste lozinku?</a>

en: and
hr: i

en: Choose an advanced action
hr: Odaberite naprednu akciju

en: Action type
hr: Vrsta akcije

en: Are you sure you want to delete the action %action?
hr: Želite li zbilja ukloniti akciju %action?

en: Action %action was deleted
hr: Akcija %action je uklonjena.

en: Display a message to the user
hr: Prikaži poruku korisniku

en: Unpublish comment
hr: Prekini objavu komentara

en: Unpublish comment containing keyword(s)
hr: Prekini objavu komentara koji sadrže ključne riječi

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: Path prefix
hr: Prefiks putanje

en: Auto-reply
hr: Automatski odgovor

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
hr: Proizvoljni automatski odgovor. Ostavite prazno ako ne želite slati korisniku poruku automatskog odgovora.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
hr: %recipient nije valjana adresa e-pošte.

en: Add @type
hr: Dodaj @type

en: Lithuanian
hr: Litavski

en: Parent comment
hr: Nadređeni komentar

en: The parent comment.
hr: Nadređeni komentar.

en: Author's website
hr: Web stranica autora

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
hr: Prikazuje dubinu komentara ukoliko je isti nizan.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
hr: Složeno po nizanom redoslijedu. Ovo će držati komentare u skupini s njima nadređenima.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
hr: Stvara jednostavnu poveznicu za odgovor na komentar.

en: Text to display
hr: Tekst koji će se prikazati

en: field
hr: polje

en: Some required modules must be enabled
hr: Neki nužni moduli moraju biti omogućeni

en: New posts
hr: Novi unosi

en: mm/dd/yy
hr: mm/dd/gg

en: Delete view
hr: Izbriši view

en: Translate
hr: Prevedi

en: Translation file
hr: Datoteka s prijevodom

en: File to import not found.
hr: Datoteka za uvoz nije nađena.

en: Save translations
hr: Spremi prijevode

en: Create @name
hr: Stvori @name

en: The custom menu %title has been deleted.
hr: Korisnički izbornik %title je uklonjen.

en: @type %title has been deleted.
hr: @type %title je uklonjen.

en: Crop
hr: Odreži

en: Not enabled
hr: Nije omogućeno

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hr: Upute koje se daju korisniku ispod ovog polja na obrascu uređivanja.<br />Dopuštene HTML oznake: @tags

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
hr: @module (<span class="admin-disabled">onemogućen</span>)

en: Save permissions
hr: Spremi dopuštenja

en: The e-mail address %email is already taken.
hr: Adresa e-pošte %email se već koristi.

en: Effect
hr: Efekt

en: Error message
hr: Poruka greške

en: The language the content is in.
hr: Jezik sadržaja

en: Delete content type
hr: Ukloni vrstu sadržaja

en: Change book (update list of parents)
hr: Promijeni knjigu (osvježi popis nadređenih)

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
hr: Iz sigurnosnih razloga, otpremljena datoteka je preimenovana u %filename.

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Installed version
hr: Instalirana inačica

en: Recommended version
hr: Preporučena inačica

en: Cron run successfully.
hr: Cron uspješno završen.

en: User account
hr: Korisnički račun

en: Acronym
hr: Akronim

en: No vocabularies available.
hr: Nema rječnika na raspolaganju.

en: original
hr: izvornik

en: Dates
hr: Datumi

en: pixels
hr: piksela

en: Mime type
hr: Mime vrsta

en: 1 month | @count months
hr[0]: @count mjesec
hr[1]: @count mjeseca
hr[2]: @count mjeseci

en: Save order
hr: Spremi poredak

en: done
hr: gotovo

en: Custom format
hr: Prilagođeni oblik

en: The date the node was last updated.
hr: Nadnevak kada je node zadnji put ažuriran.

en: Direction
hr: Smjer

en: Drupal core
hr: Drupal jezgra

en: Book navigation block display
hr: Prikaz bloka za navigaciju knjigom

en: Relations
hr: Odnosi

en: Password field is required.
hr: Lozinka je nužna.

en: Confirm password
hr: Potvrdi lozinku

en: No content available.
hr: Nema sadržaja.

en: Administration theme
hr: Administracijski predložak

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
hr: Hvala na prijavi. Vaš račun čeka odobrenje administratora.<br />U međuvremenu su, na unešenu adresu e-pošte, poslane dodatne upute.

en: Isle of Man
hr: Otok Man

en: Montenegro
hr: Crna Gora

en: Saint Pierre and Miquelon
hr: Sveti Petar i Mikelon

en: Serbia
hr: Srbija

en: Run cron
hr: Pokreni cron

en: Warning message
hr: Poruka upozorenja

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
hr: Sigurnosno upozorenje: Nije moguć upis u .htaccess datoteku. Molimo stvorite .htaccess datoteku u svom %directory direktoriju koji sadrži sljedeće redove: <code>!htaccess</code>

en: The specified file %file was not copied because it would overwrite itself.
hr: Datoteka %file nije kopirana jer će ista prepisati samu sebe.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
hr: Datoteka %file nije spremljena. Došlo je do nepoznate greške.

en: The specified file %name could not be uploaded.
hr: Datoteka %name ne može biti otpremljena.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
hr: Naziv datoteke je prazan. Molimo zadajte ime datoteke.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
hr: Samo datoteke sa sljedećim nastavcima su dopuštene: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
hr: Datoteka je %filesize i premašuje najveću dopuštenu veličinu datoteke od %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
hr: Veličina datoteke je %filesize što će premašiti kvotu na disku za %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
hr: Slika je smanjena kako bi poštovala najveće dopuštene dimenzije od %dimensions piksela.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
hr: Slika je prevelika; najveće dimenzije su %dimensions piksela.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
hr: Slika je premala; najmanje dimenzije su %dimensions piksela.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
hr: Greška prilikom otpreme. Nije moguće premjestiti otpremljenu datoteku %file u %destination.

en: Add to book outline
hr: Dodaj u korice knjige

en: New set
hr: Novi skup

en: No link
hr: Nema poveznice.

en: outdated
hr: zastarjelo

en: Re-index site
hr: Reindeksirajte lokaciju

en: Are you sure you want to re-index the site?
hr: Želite li zbilja reindeksirati lokaciju?

en: Pass
hr: Uspjeh

en: Fail
hr: Neuspjeh

en: No test results to display.
hr: Nema test rezlutata za prikaz.

en: Save and continue
hr: Spremi i nastavi

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
hr: Razmaci su dopušteni; interpunkcija nije dopuštena osim točaka, crtica i donjih crtica.

en: IP address
hr: IP adresa

en: Maximum height
hr: Maksimalna visina

en: Maximum width
hr: Maksimalna širina

en: Primary tabs
hr: Primarne oznake

en: Secondary tabs
hr: Sekundarne oznake

en: Enable or disable the display of certain page elements.
hr: Uključite ili isključite prikaz određenih dijelova stranice.

en: Boolean
hr: Boleanski

en: Maximum image resolution
hr: Maksimalna rezolucija slike

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
hr: Otkriven je nepravilan odabir. Kontaktirajte administratora lokacije.

en: Illegal choice %choice in !name element.
hr: Nepravilan odabir %choice u elementu %name.

en: Not writable
hr: Ne može se upisivati

en: Decimal point
hr: Decimalna točka

en: Book outline
hr: Korice knjige

en: This will be the top-level page in this book.
hr: Ovo će biti prva-glavna stranica ove knjige.

en: Revision information
hr: Informacija o reviziji

en: Notify user of new account
hr: Obavijesti korisnika o novom računu

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
hr: Pristup će biti omogućen korisnicima s odgovarajućom strunom dopuštenja.

en: Comma
hr: Zarez

en: Uses
hr: Uporaba

en: Path to custom icon
hr: Putanja do proizvoljne ikone

en: Comments are responses to node content.
hr: Komentari su odgovori na sadržaj.

en: Users who have created accounts on your site.
hr: Korisnici koji su otvorili račun na vašoj stranici.

en: Current user
hr: Trenutni korisnik

en: Digest
hr: Sažetak

en: You are not authorized to post comments.
hr: Nemate dopuštenje dodavanja komentara.

en: The comment you are replying to does not exist.
hr: Komentar na koji sada odgovarate više ne postoji.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
hr: Ova rasprava je zatvorena: ne možete ostaviti novi komentar.

en: You are not authorized to view comments.
hr: Nemate dopuštenje pregleda komentara.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
hr: Želite li zbilja ukloniti ovaj komentar %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
hr: Svi odgovori na ovaj komentar biti će uklonjeni. Nepovratna radnja.

en: Publish the selected comments
hr: Objavi odabrane komentare

en: Unpublish the selected comments
hr: Prekinu objavu odabranih komentara.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
hr: Želite li zbilja ukloniti ove komentare sa svim njihovim podređenim komentarima?

en: You have to specify a valid author.
hr: Morate navesti valjanog autora.

en: The name you used belongs to a registered user.
hr: Ime koje ste uzeli pripada registriranom korisniku.

en: (No subject)
hr: (Bez naziva)

en: Default image
hr: Zadana slika

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
hr: Ovaj tekst će biti korišten u čitačima ekrana, pretraživačima ili kada sliku nije moguće prikazati.

en: List links
hr: Popis poveznica

en: MIME type
hr: MIME vrsta

en: File system
hr: Sustav datoteka

en: Enter your @s username.
hr: Unesite svoje @s korisničko ime.

en: Posted in
hr: Objavljeno u

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
hr: Komentar: pokušano je neovlašteno slanje komentara ili je komentar podnijet za zatvoreni unos %subject.

en: Upload date
hr: Nadnevak otpreme

en: The node ID of the node.
hr: Node ID

en: No role
hr: Nema uloge

en: The size of the file.
hr: Veličina datoteke.

en: The MIME type of the file.
hr: MIME vrsta datoteke.

en: @type %title has been created.
hr: @type %title je stvoren.

en: @type %title has been updated.
hr: @type %title je osvježen.

en: The post could not be saved.
hr: Unos ne može biti spremljen.

en: 1 character | @count characters
hr[0]: @count znak
hr[1]: @count znaka
hr[2]: @count znakova

en: Filter settings
hr: Postavke prečistača

en: You do not have any administrative items.
hr: Nemate administracijskih stavki.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
hr: Jedan ili više problema su otkriveni na vašoj Drupal instalaciji. Za dodatne informacije provjerite <a href="@status">izvješće statusa</a>.

en: Help topics
hr: Teme pomoći

en: Help is available on the following items:
hr: Pomoć je dostupna za slijedeće stavke:

en: No help is available for module %module.
hr: Za modul %modul nema dostupne pomoći.

en: @module administration pages
hr: Stranica postavki modula @module

en: Filter the view to the currently logged in user.
hr: Pročisti pogled po trenutno prijavljenom korisniku.

en: Save translation
hr: Spremi prijevod

en: Add language
hr: Dodaj jezik

en: locale
hr: lokalizacija

en: PHP extensions
hr: PHP nastavci

en: Comments per page
hr: Broj komentara po stranici

en: Publish comment
hr: Objavi komentar

en: The file could not be uploaded.
hr: Datoteka nije mogla biti otpremljena.

en: Collaboration
hr: Suradnja

en: Administration pages
hr: Stranice administracije

en: Currently using !item !version
hr: Trenutno koristi !item !version.

en: Created permissions: @perms
hr: Stvorena dopuštenja @perms

en: Invalid permission %permission.
hr: Nevaljano dopuštenje %permission.

en: Run tests
hr: Pokreni testove

en: Clean test environment
hr: Čisto test okruženje

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
hr: Ukloni tablice s prefiksom "simpletest" i privremene direktorije koji su zaostali iza zakočenog testa. Ovo je namijenjeno članovima razvojnog tima koji koji provode testove.

en: Clean environment
hr: Čisto okruženje

en: No tests to display.
hr: Nema testova za prikaz.

en: Processing test @num of @max - %test.
hr: Procesiranje testa @num od @max - %test.

en: Processed test @num of @max - %test.
hr: Procesiran test @num od @max - %test.

en: PHP DOMDocument class
hr: PHP DOMDocument klasa

en: Main menu
hr: Glavni izbornik

en: Hindi
hr: Hindu

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
hr: Korisnik %name je iskoristio jednokratnu poveznicu prijave u %timestamp.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
hr: Stvoren je novi korisnički račun za <a href="@url">%name</a>. E-pošta nije poslana.

en: Registration successful. You are now logged in.
hr: Registracija uspješna. Sada ste prijavljeni.

en: Custom text
hr: Proizvoljni tekst

en: Add link
hr: Dodaj poveznicu

en: View comments
hr: Vidi komentare

en: Username or e-mail address
hr: Korisničko ime ili adresa e-pošte

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
hr: %name: ovo polje ne može imati više od @count vrijednosti.

en: No fields available.
hr: Nema dostupnih polja.

en: Vertical Tabs
hr: Vertikalne oznake

en: Not in book
hr: Nije unutar knjige

en: New book
hr: Nova knjiga

en: By @name on @date
hr: Od @name u @date

en: By @name
hr: Od @name

en: Not in menu
hr: Nije u izborniku

en: Alias: @alias
hr: Nadimak: @alias

en: No alias
hr: Nema nadimka

en: Initializing.
hr: Pokretanje.

en: An error has occurred.
hr: Došlo je do pogreške.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
hr: Nastavite na <a href="@error_url">stranicu s pogreškom</a>

en: Your page will be a part of the selected book.
hr: Vaša stranica će biti dio odabrane knjige.

en: Numeric
hr: Brojčano

en: 0 sec
hr: 0 sekundi

en: form
hr: obrazac

en: Filter log messages
hr: Pročisti poruke zapisnika

en: You must select something to filter by.
hr: Morate odabrati način na koji ćete pročistiti.

en: New revision
hr: Nova revizija

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
hr: Kako biste promijenili trenutnu loziniku, unesite novu lozinku u oba polja.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
hr: Pokušali ste koristiti jednokratnu poveznicu prijave kojoj je istekao rok trajanja. Molimo, zatražite novu pomoću donjeg obrasca.

en: This login can be used only once.
hr: Podaci za prijavu mogu biti korišteni samo jednom.

en: Abbreviation
hr: Skraćenica

en: Inserted
hr: Umetnuto

en: Provide a password for the new account in both fields.
hr: Upišite lozinku za novi račun u oba polja.

en: Changes cannot be made to a locked view.
hr: Zaključani pogled se ne može mijenjati.

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
hr: Nadnevak u bilo kojem obliku čitljivom strojevima. CCYY-MM-DD HH:MM:SS je preporučeno.

en: Default settings for this view.
hr: Zadane postavke za ovaj pogled.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
hr: Prikaži pogled kao stranicu, s URL i izborničkim vezama.

en: Display the view as a block.
hr: Prikaži pogled unutar bloka.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
hr: Privitci dodani dugim prikazima kako bi se postigli višestruki pogledi u istom pogledu.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
hr: Prikaži pogled kao feed, npr. RSS feed.

en: Displays rows one after another.
hr: Prikaži redove jedan nakon drugoga.

en: HTML List
hr: HTML lista

en: Displays rows in a grid.
hr: Prikaži redove kao mrežu.

en: Displays rows in a table.
hr: Prikaži redove unutar tablice.

en: Displays the default summary as a list.
hr: Prikaži zadani sažetak kao listu.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
hr: Prikaži neformatirani sažetak, s opcijom jedan nakon drugoga ili za prikaz u jednom redu.

en: Generates an RSS feed from a view.
hr: Stvara RSS iz pogleda.

en: Displays the fields with an optional template.
hr: Prikažuje polja s proizvoljnim predloškom.

en: Will be available to all users.
hr: Biti će dostupno svim korisnicima.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
hr: Pristup će biti omogućen korisnicima s bilo kojom zadanom ulogom.

en: sort criteria
hr: mjerilo razvrstavanja

en: Sort criterion
hr: Mjerila razvrstavanja

en: sort criterion
hr: mjerila razvrstavanja

en: filter
hr: pročisti

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
hr: Prikaži skupljač koristeći podatke izvornika.

en: The title of the comment.
hr: Naziv komentara

en: The comment ID of the field
hr: ID polja komentara

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
hr: Ime autora komentara. Može biti sročen kao poveznica na lokaciju autora.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
hr: Lokacija autora komentara. Može biti sročena kao poveznica. Biti će prazna ukoliko je autor registrirani korisnik.

en: Post date
hr: Datum unosa

en: Provide a simple link to view the comment.
hr: Stvara jednostavnu poveznicu za pregled komentara.

en: Provide a simple link to edit the comment.
hr: Stvara jednostavnu poveznicu za uređenje komentara.

en: Provide a simple link to delete the comment.
hr: Stvara jednostavnu poveznicu za uklanjanje komentara.

en: The User ID of the comment's author.
hr: Korisnički ID autora komentara.

en: Parent CID
hr: CID nadređenoga

en: The Comment ID of the parent comment.
hr: CID (Comment ID) nadređenog komentara

en: Last comment time
hr: Vrijeme posljednjeg komentara

en: Date and time of when the last comment was posted.
hr: Nadnevak i vrijeme dodavanja posljednjeg komentara.

en: Last comment author
hr: Autor posljednjeg komentara

en: The name of the author of the last posted comment.
hr: Ime autora posljednje dodanog komentara.

en: Comment count
hr: Broj komentara

en: The number of comments a node has.
hr: Broj komentara koje sadržaj ima

en: Updated/commented date
hr: Nadnevak osvježenja/komentiranja

en: The number of new comments on the node.
hr: Broj novih komentara na unosu.

en: User posted or commented
hr: Korisnik koji je dodao sadržaj ili komentar

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
hr: Prikaži unose samo ukoliko je korisnik autor unosa ili je komentirao isti.

en: Display the comment as RSS.
hr: Prikaži komentar kao RSS.

en: The title of the node.
hr: Naziv unosa

en: The date the node was posted.
hr: Nadnevak stvaranja unosa.

en: Whether or not the node is published.
hr: Je li unos objavljen ili ne.

en: Created year + month
hr: Godina + mjesec stvaranja

en: Created year
hr: Godina stvaranja

en: Created month
hr: Mjesec stvaranja

en: Created day
hr: Dan stvaranja

en: Created week
hr: Tjedan stvaranja

en: The log message entered when the revision was created.
hr: Poruka zapisnika unešena tijekom stvaranja revizije.

en: Provide a simple link to revert to the revision.
hr: Omogućava jednostavnu poveznicu za poništenje revizije.

en: Has new content
hr: Ima novi sadržaj

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
hr: Rezultat stavke pretraživanja. Ovo se neće koristiti ukoliko filter pretrage nije omogućen.

en: Views today
hr: Pregleda danas

en: Files maintained by Drupal and various modules.
hr: Datoteke koje održava Drupal i različiti moduli.

en: The ID of the file.
hr: ID datoteke.

en: The name of the file.
hr: Naziv datoteke.

en: The path of the file.
hr: Putanja datoteke.

en: The mime type of the file.
hr: Mime vrsta datoteke.

en: The status of the file.
hr: Status datoteke.

en: The date the file was uploaded.
hr: Nadnevak otpreme datoteke.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
hr: Pojmovi taksonomije su priloženi sadržaju.

en: Taxonomy term name.
hr: Naziv pojma taksonomije.

en: The term weight field
hr: Polje težine pojma

en: The description associated with a taxonomy term.
hr: Opis povezan s pojmom taksonomije.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
hr: Pročisti rezultate stranice "Taksonomija: Pojam" unutar određenog rječnika.

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
hr: Prikaži sve pojmove taksonomije povezane s unosom iz određenih rječnika.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
hr: Nadređeni termin. Ovo može rezultirati duplim unosima ukoliko koristite rječnik koji dopušta dvostruko nadređene.

en: The user ID
hr: Korisnički ID

en: The user or author name.
hr: Korisnik ili ime autora.

en: The date the user was created.
hr: Nadnevak stvaranja korisnika.

en: The user's last access date.
hr: Nadnevak kada je korisnik posljednji put pristupio sadržaju.

en: The user's last login date.
hr: Nadnevak kada se korisnik posljednji put prijavio.

en: Whether a user is active or blocked.
hr: Je li korisnik aktivan ili blokiran.

en: The user's signature.
hr: Korisnikov potpis.

en: Provide a simple link to edit the user.
hr: Omogućava jednostavnu poveznicu za uređivanje korisnika.

en: Roles that a user belongs to.
hr: Uloge kojima korisnik pripada.

en: User ID from logged in user
hr: Korisnikov ID iz prijavljenog korisnika

en: Randomize the display order.
hr: Nasumični redoslijed prikaza.

en: Null
hr: Prazan skup

en: Provide custom text or link.
hr: Omogućava proizvoljni tekst ili poveznicu.

en: contact
hr: kontakt

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
hr: Unesite velikim slovima <strong>OR</strong> kako bi ste pretražili bilo koji od dva termina. Npr., <strong>mačke OR psi</strong>.

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
hr[0]: Ne mogu pronaći termin: @terms
hr[1]: Ne mogu pronaći termine: @terms
hr[2]: Ne mogu pronaći termine: @terms

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
hr[0]: Ne mogu pronaći korisnika: @users
hr[1]: Ne mogu pronaći korisnike: @users
hr[2]: Ne mogu pronaći korisnike: @users

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
hr: Dopusti izloženom obrascu prikaz unutar bloka umjesto unutar pogleda.

en: Administration menu
hr: Administracijski izbornik

en: Language settings
hr: Postavke jezika

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
hr: Pokušaj ponovnog pokretanja crona dok je isti pokrenut.

en: Cron run completed.
hr: Dovršen cron proces.

en: Visitors
hr: Posjetitelji

en: The maximum length of the field in characters.
hr: Maksimalna dužina polja u znakovima.

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Language name
hr: Naziv jezika

en: The content type %name has been updated.
hr: Vrsta sadržaja %name je osvježena.

en: The content type %name has been added.
hr: Vrsta sadržaja %name je dodana.

en: Catalan
hr: Katalonski

en: Drag to re-order
hr: Povucite kako bi prerasporedili

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
hr: Promjene u ovoj tablici neće biti spremljene dok se obrazac ne otpremi.

en: Blue Lagoon (default)
hr: Blue Lagoon (zadano)

en: The user account %id does not exist.
hr: Korisnički račun %id ne postoji.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
hr: Pokušaj otkazivanje nepostojećeg korisničkog računa: %id.

en: Requirements problem
hr: Problem s uvjetima

en: Database configuration
hr: Postavke baze podataka

en: Select an installation profile
hr: Odaberi instalacijski profil

en: Choose language
hr: Odaberite jezik

en: No profiles available
hr: Nema raspoloživih profila

en: Drupal already installed
hr: Drupal je već instaliran

en: Installing @drupal
hr: Instaliranje @drupal

en: The installation has encountered an error.
hr: Došlo je do pogreške tijekom instalacije.

en: Configure site
hr: Podesi lokaciju

en: @drupal installation complete
hr: @drupal instalacija završena

en: Installed %module module.
hr: Instaliran %module modul.

en: Choose profile
hr: Odaberite profil

en: Verify requirements
hr: Provjeri zahtjeve

en: Set up database
hr: Postavite bazu podataka

en: Set up translations
hr: Postavite prijevode

en: Install site
hr: Instalirajte mrežnu lokaciju

en: Finish translations
hr: Završi prijevode

en: Site e-mail address
hr: Adresa e-pošte lokacije

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
hr: Adresa e-pošte s koje stižu automatske poruke e-pošte poslane prilikom registracije korisnika, poništenja lozinki i drugih obavijesti. (Kako bi smanjili mogućnost označavanja ovih poruka kao spam, preporuča se adresa e-pošte na domeni lokacije.)

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
hr: Zadane postavke su prikaz datuma i vremena na loakciji po izabranoj vremenskoj zoni.

en: Update notifications
hr: Obavijesti o nadogradnjama

en: Check for updates automatically
hr: Automatski provjeri nadogradnje

en: 1 byte | @count bytes
hr[0]: @count bajt
hr[1]: @count bajta
hr[2]: @count bajtova

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
hr: !name ne može biti duže od %max znakova a sadašnja duljina je %length znakova.

en: Illegal choice %choice in %name element.
hr: Nepravilan odabir %choice u elementu %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
hr: GD2 sustav alata za manipulaciju slikama

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
hr: Odredite kakvoću slike za JPEG manipulacije. Raspon je od 0 do 100. Veće vrijednosti znače bolju kakvoću ali i veću veličinu datoteke.

en: Right to left
hr: S desna na lijevo

en: Left to right
hr: S lijeva na desno

en: Add custom language
hr: Dodaj prilagođeni jezik

en: Save language
hr: Spremi jezik

en: Language name in English
hr: Naziv jezika na Engleskom

en: Direction that text in this language is presented.
hr: Smjer prikaza teksta.

en: The default language cannot be deleted.
hr: Zadani jezik ne može biti uklonjen.

en: Language negotiation configuration saved.
hr: Spremljene su postavke pregovaranja jezika.

en: String contains
hr: Struna sadrži

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
hr: Ostavite praznim za prikaz svih struna. Pretraga razlikuje velika i mala slova.

en: Search in
hr: Traži u

en: Both translated and untranslated strings
hr: Prevedene i neprevedene strune

en: Only translated strings
hr: Samo prevedene strune

en: Only untranslated strings
hr: Samo neprevedene strune

en: Languages not yet added
hr: Jezici koji još nisu dodani

en: The language %language has been created.
hr: Jezik %language je stvoren.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
hr: Dodana struna sadrži nedopušteni HTML: %string

en: The string has been saved.
hr: Struna je spremljena.

en: Importing interface translations
hr: Uvoz prijevoda sučelja.

en: Error importing interface translations
hr: Pogreška prilikom uvoza prijevoda

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
hr: Pokušaj optreme strune  prijevoda sa zabranjenim HTML:  %string

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
hr: Osvježena JavaScript datoteka prijevoda za jezik %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
hr: Stvorena JavaScript datoteka prijevoda za jezik %language.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
hr: Pojavila se pogreška prilikom stvaranja JavaScript datoteke prijevoda za %language jezik.

en: Afrikaans
hr: Afrički

en: Amharic
hr: Amharski

en: Azerbaijani
hr: Azerbejdžanski

en: Belarusian
hr: Bjeloruski

en: Bengali
hr: Bengalski

en: Tibetan
hr: Tibetanski

en: Bosnian
hr: Bošnjački

en: Welsh
hr: Welški

en: Estonian
hr: Estonski

en: Basque
hr: Baskijski

en: Faeroese
hr: Farski

en: Irish
hr: Irski

en: Scots Gaelic
hr: Škotski Galski

en: Galician
hr: Galicijski

en: Armenian
hr: Armenski

en: Icelandic
hr: Islandski

en: Javanese
hr: Javanski

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: Kazakh
hr: Kozački

en: Kannada
hr: Kanareški

en: Kurdish
hr: Kurdski

en: Latvian
hr: Latvijski

en: Malagasy
hr: Malagazijski

en: Macedonian
hr: Makedonski

en: Malayalam
hr: Malajalamski

en: Mongolian
hr: Mongolski

en: Marathi
hr: Maratski

en: Burmese
hr: Burmski

en: Nepali
hr: Nepalski

en: Norwegian Bokmål
hr: Norveški Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
hr: Norveški Nynorsk

en: Occitan
hr: Okitanski

en: Punjabi
hr: Pandžabi

en: Portuguese, Portugal
hr: Portugalski, Portugal

en: Portuguese, Brazil
hr: Portugalski, Brazil

en: Northern Sami
hr: Sjeverno-Samijski

en: Slovenian
hr: Slovenski

en: Albanian
hr: Albanski

en: Serbian
hr: Srpski

en: Swahili
hr: Svahili

en: Tamil
hr: Tamilski

en: Thai
hr: Tajlandski

en: Ukrainian
hr: Ukrajinski

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

en: Chinese, Simplified
hr: Kineski, Jednostavni

en: Chinese, Traditional
hr: Kineski, Tradicionalni

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
hr: Operacije nad Unicode strunama su emulirane na najboljem mogućemnačelu. Instalirajte <a href="@url">PHP mbstring nastavak</a> za unaprijeđenu podršku za Unicode znakove.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hr: Preklapanje funkcija višebajtnih struna u PHP-u je uključena. Morati ćete ju isključiti. Provjerite postavke za <em>mbstring.func_overload</em> u datoteci php.ini. Pogledajte <a href="@url">dokumentaciju za PHP mbstring</a> ukoliko želite više informacija.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hr: Pretvorba višebajtnih struna kôdnog rasporeda u PHP-u je uključena. Morati ćete ju isključiti. Provjerite postavke za <em>mbstring.encoding_translation</em> u datoteci php.ini. Ukoliko želite više informacija pogledajte <a href="@url">dokumentaciju za PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hr: Pretvorba višebajtnih ulaznih struna u PHP-u je uključena. Morati ćete ju isključiti. Provjerite postavke za <em>mbstring.http_input</em> u datoteci php.ini. Ukoliko želite više informacija pogledajte <a href="@url">dokumentaciju za PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hr: Pretvorba višebajtnih ulaznih struna u PHP-u je uključena. Morati ćete ju isključiti. Provjerite postavke za <em>mbstring.http_output</em> u datoteci php.ini. Ukoliko želite više informacija pogledajte <a href="@url">dokumentaciju za PHP mbstring</a>.

en: Standard PHP
hr: Standardni PHP

en: PHP Mbstring Extension
hr: PHP Mbstring nastavak

en: Unicode library
hr: Unicode knjižnica

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
hr: Nije moguća pretvorba XML enkôdinga %s u UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
hr: Nepodržani enkôding %s. Instalirajte iconv, GNU recode ili mbstring za PHP.

en: Parse error. Not well formed
hr: Pogreška prilikom raščlanjivanja. Nije dobro formulirano

en: Parse error. Request not well formed.
hr: Pogreška pri analizi. Zahtjev nije dobro formuliran.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
hr: Pogreška poslužitelja. Neispravan XML-RPC. Zahtjev mora biti oblika methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
hr: Pogreška poslužitelja. Metoda zahtjeva @methodname nije navedena.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
hr: Pogreška poslužitelja.  Pogrešan broj parametara metoda.

en: Server error. Invalid method parameters.
hr: Pogreška poslužitelja. Nevaljani parametri metode.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
hr: Pogreška poslužitelja. Zahtijevana funkcija %method ne postoji.

en: Invalid syntax for system.multicall.
hr: Neispravna sintaksa vrijednosti system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
hr: Zabranjeni su povratni pozivi za system.multicall.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
hr: Pogreška poslužitelja.  Nije naveden potpis metode %methodname.

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
hr: Naziva feed-a (ili naziv mrežne lokacije koja daje feed)

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
hr: Želite li zbilja ukloniti sve stavke iz kanala %feed?

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
hr: Dodaj feed u RSS, RDF ili Atom format. Feed može imati samo jedan upis.

en: Update items
hr: Osvježi stavke

en: No blocks in this region
hr: Nema blokova u ovoj regiji

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
hr: Blok %info je dodijeljen pogrešnoj regiji i zato je isključen.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
hr: Vrsta sadržaja za poveznicu %add-child treba biti jedan od odabranih i dopuštenih vrsti za unos u nacrt knjige.

en: Save book pages
hr: Spremi stranice knjige

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
hr: Ova knjiga je uređivana od strane drugog korisnika, promjene neće biti sačuvane.

en: Title changed from %original to %current.
hr: Naziv je promijenjen iz %original u %current.

en: Updated book %title.
hr: Knjiga %title je osvježena.

en: book: updated %title.
hr: knjiga: osvježena %title.

en: Update book outline
hr: Osvježi korice knjige.

en: Remove from book outline
hr: Ukloni iz korica knjige

en: No changes were made
hr: Nema promjena

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
hr: Unos je dodan u izabranu knjigu. Sada ga možete postaviti u odnos s drugim unosima.

en: The book outline has been updated.
hr: Korice knjige osvježene.

en: There was an error adding the post to the book.
hr: Došlo je do pogreške prilikom dodavanja sadržaja u knjigu.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
hr: %title je pridružen podstranicama, koje će biti premještene automatski kako bi očuvale svoju povezanosti s knjigom. Za ponovno stvaranje hijerarhije (kao što je bila prije uklanjanja stranice), %title možete dodati ponovo uporabom oznake Korice, i svaka od njihovih bivših podstranica mora biti ručno premještena.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
hr: %title može biti ponovo dodan u hijerarhiju uporabom oznake Korice.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
hr: Želite li zbilja ukloniti %tile iz hijerarhije knjige?

en: The post has been removed from the book.
hr: Unos je uklonjen iz knjige.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
hr: Prikaži inačicu za ispis ove knjige i svih njegovih podstranica.

en: Show block on all pages
hr: Prikaži blok na svim stranicima

en: Show block only on book pages
hr: Prikaži blok samo na stranicama knjige

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
hr: Ako je označeno <em>Prikaži blokove na svim stranicama</em>, blok će automatski generirati izbornik za sve blokove na lokaciji. Ako je označeno <em>Prikaži blokove samo na stranicama knjige</em>, blok će prikazati samo jedan izbornik koji odgovara trenutnoj stranici knjige. U tom slučaju, ako trenutna stranica nije knjiga, neće se prikazati nijedan blok. <em>Posebna stranica za postavljanje vidjivosti</em> ili druge postavke vidljivosti mogu biti korišteni kao dopuna za proizvoljno prikazivanje bloka.

en: This is the top-level page in this book.
hr: Ovo je prva stranica ove knjige.

en: No book selected.
hr: Nije odabrana knjiga

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
hr: Nadređena stranica u knjizi. Maksimalna dubina za knjigu i njene podređene stranice iznosi !maxdepth. Neke stranice u odabranoj knjizi neće biti dostupne kao nadređene ako njihovim odabirom pređete ovu granicu.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
hr: %title će biti dio korica knjige, sa svim pripadajućim podstranicama. Ako nastavite s uklanjanjem, podstranice će biti premještene automatski.

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
hr: PHP nema dovoljno memorije na raspolaganju kako bi promijenio shemu boja ove teme. Potrebno vam je barem dodatnih %size. Dodatne podatke potražite u <a href="%url">PHP dokumentaciji</a>.

en: Delete the selected comments
hr: Ukloni odabrane komentare

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
hr: Npr: 'tehnička podrška' ili 'informacije o proizvodima'.

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
hr: Kada prikazujete kategorije, one s manjom težinom biti će iznad onih s većom težinom. Kategorije koje su jednake težine biti će složene po abecednom redoslijedu.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
hr: Kontakt obrazac još nije postavljen. <a href="@add">Dodaj jednu ili više kategorija</a> u obrazac.

en: Personal contact form
hr: Osobni kontakt obrazac

en: No roles may use this format
hr: Niti jedna uloga ne može koristiti ovaj oblik

en: Allowed HTML tags: @tags
hr: Dopuštene HTML oznake: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
hr: Sidra se koriste za pravljenje poveznica ka drugim stranicama.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
hr: Oznake za prijelom redova su zadane, zato koristite ovu ozaku samo ukoliko želite dodatno napraviti prijelom reda. Uporaba ove oznake je nešto drugačija od ostalih, pošto ju nije potrebno zatvoriti. Koristite dodatnu prazninu i kosu crtu  " /"  unutar oznake kako bi ste održali sukladnost s XHTML 1.0

en: Text with <br />line break
hr: Tekst s <br /> prijelomom reda

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
hr: Kako se oznake za paragrafe dodaju automatski, koristite ovu oznaku samo ukoliko želite dodatne paragrafe.

en: Paragraph one.
hr: Paragraf jedan.

en: Paragraph two.
hr: Paragraf dva.

en: Strong
hr: Jako

en: Emphasized
hr: Istaknuto

en: Cited
hr: Citirano

en: Coded text used to show programming source code
hr: Kôdirani tekst za prikazivanje programskog izvornog kôda

en: Coded
hr: Kôdirano

en: Bolded
hr: Podebljano

en: Italicized
hr: Ukošeno

en: Superscripted
hr: Nadpis

en: <sup>Super</sup>scripted
hr: <sup>Nad</sup>pis

en: Subscripted
hr: Podpis

en: <sub>Sub</sub>scripted
hr: <sub>Pod</sub>pis

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
hr: <abbr title="Skraćenica">Skr.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
hr: <acronym title="Hrvatske željeznice">HŽ</acronym>

en: Block quoted
hr: Citiranje u bloku

en: Quoted inline
hr: Citiranje u redu

en: Table header
hr: Zaglavlje tablice

en: Table cell
hr: Ćelija tablice

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
hr: Popis s rednim brojevima - koristite &lt;li&gt; za svaku novu stavku

en: First item
hr: Prva stavka

en: Second item
hr: Druga stavka

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
hr: Obična lista - koristite &lt;li&gt; za svaki novi unos u popisu

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
hr: Liste definicija su slične ostalim listama u HTML-u. &lt;dl&gt; započinje novu listu, &lt;dt&gt; započinje novi pojam i &lt;dd&gt; započinje samu definiciju.

en: First term
hr: Prvi pojam

en: First definition
hr: Prva definicija

en: Second term
hr: Drugi pojam

en: Second definition
hr: Druga definicija

en: Subtitle three
hr: Podnaslov tri

en: Subtitle four
hr: Podnaslov četiri

en: Subtitle five
hr: Podnaslov pet

en: Subtitle six
hr: Podnaslov šest

en: Tag Description
hr: Opis oznake

en: You Type
hr: Tipkate

en: You Get
hr: Dobijete

en: No help provided for tag %tag.
hr: Ne postoji pomoć za oznaku %tag.

en: Quotation mark
hr: Znak navoda

en: Character Description
hr: Opis znaka

en: Lines and paragraphs break automatically.
hr: Redovi i paragrafi se prelamaju automatski

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
hr: Mrežne i adrese e-pošte se pretvaraju u poveznice.

en: Compose tips
hr: Upute unosa

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
hr: Kratki ali suvisao naziv za ovu kolekciju povezanih rasprava.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
hr: Opisi i savjeti za rasprave na ovom forumu.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
hr: Kratki ali suvisli naziv za ovu skupinu povezanih foruma.

en: Default number of forum topics displayed per page.
hr: Zadani broj prikazanih forum tema po stranici.

en: Default display order for topics.
hr: Zadani prikaz redoslijeda tema.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
hr: Spremnici se obično nalaze na najvišoj (osnovnoj) razini, ali također mogu biti i u drugom spremniku ili forumu.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
hr: Forumi mogu biti postavljeni na gornju razinu, ili unutar drugog spremnika ili foruma.

en: Forum topic
hr: Tema foruma

en: You are not allowed to post new content in the forum.
hr: Nemate dopuštenje za unos novog sadržaja u forum.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
hr: Ova stranica izvozi prevedene strune koji se koriste na ovoj lokaciji. Izvezena datoteka može biti u Gettext Portable Object (<em>.po</em>) obliku, što može uključivati i prevedene i neprevedene strune (koristi se za razmjenu prijevoda s drugima), ili u Portable Object Template (<em>.pot</em>) obliku, koja uključuje samo izvorne strune (koristi se samo za stvaranje novog prijevoda u Gettext uredniku prijevoda).

en: Submission form settings
hr: Postavke obrasca otpreme

en: This content type does not have a title field.
hr: Ova vrsta sadržaja nema polje naziva.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hr: Stroju čitljiv naziv treba sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
hr: Želite li zbilja ukloniti vrstu sadržaja %type?

en: Added content type %name.
hr: Dodana vrsta sadržaja %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
hr[0]: Promjena vrste sadržaja 1 unosa s %old-type na %type.
hr[1]: Promjena vrste sadržaja @count unosa s %old-type na %type.
hr[2]: Promjena vrste sadržaja @count unosa s %old-type na %type.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
hr: Želite li zbilja ponovo izgraditi dopuštenja pristupa sadržaju?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
hr: Ovom radnjom ćete ponovno izgraditi dopuštenja pristupa sadržaju na lokaciji što može biti dugotrajan proces. Nepovratna radnja.

en: language
hr: jezik

en: An error occurred and processing did not complete.
hr: Došlo je do greške i obrada nije završena.

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
hr: Skraćena inačica unosa prikazuje kako će unos izgledati kada bude prikazan na početnoj stranici ili kada bude na raspolaganju za automatsko sakupljanje sadržaja na mreži. <span class="no-js">Ukoliko želite sami kotrolirati mjesto razdvajanja skrećene inačice unesite slijedeći niz kao graničnik "&lt;!--break--&gt;" (bez navodnika).</span>

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
hr: @type %title je vraćen na reviziju od %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
hr: Revizija od %revision-date od @type %title je uklonjena.

en: @type: reverted %title revision %revision.
hr: @type: vraćen %title revizija %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
hr: Dopuštenja pristupa sadržaju treba ponovo izgraditi.

en: Rebuilding content access permissions
hr: Ponovna izgradnja dopuštenja pristupa sadržaju

en: Content permissions have been rebuilt.
hr: Dopuštenja sadržaja su ponovno izgrađena.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
hr: Dopuštenja pristupa sadržaju nisu ponovno izgrađena.

en: Add content type
hr: Dodaje vrstu sadržaja

en: The alias %alias is already in use in this language.
hr: Nadimak %alias se već koristi u ovom jeziku.

en: The alias has been saved.
hr: Nadimak je spremljen.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
hr: Želite li zbilja ukloniti nadimak putanje %title?

en: Filter aliases
hr: Pročisti nadimke

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
hr: Unesite putanju za koju želite napraviti novi nadimak, kao i naziv novog nadimka.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
hr: Želite li zbilja ukloniti polje %field?

en: Delete field
hr: Ukloni polje

en: The index will be rebuilt.
hr: Indeks će biti obnovljen.

en: Indexing status
hr: Status indeksiranja

en: Indexing throttle
hr: Regulator indeksiranja

en: Number of items to index per cron run
hr: Broj članaka za indeksiranje pri svakom pokretanju crona.

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
hr: Maksimalan broj elemenata koji će biti indeksirani prilikom svakog pokretanja <a href="@cron">cron procesa</a>. Ako je potrebno smanjite broj elemenata kako bi izbjegli prekide i memorijske greške za vrijeme indeksiranja.

en: Indexing settings
hr: Postavke indeksiranja

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
hr: <p><em>Promjena donjih postavki će prouzročiti ponovno formiranje indeksa lokacije. Indeks lokacije neće biti uklonjen već sustavno osvježen prema novim postavkama. Pretraga će i dalje raditi ali novi sadržaj neće biti indeksiran dok sav postojeći sadržaj nije ponovo indeksiran.</em></p><p><em>Zadane postavke su prikladne za većinu lokacija.</em></p>

en: Minimum word length to index
hr: Najmanja dužina riječi za indeksiranje

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
hr: Broj potrebnih znakova koje riječ treba imati kako bi bila indeksirana. Manji broj znači bolje rezultate pretrage ali i veću bazu. Svaka pretraga mora sadržati barem jednu ključnu riječ koja je ove veličine (ili veća).

en: Simple CJK handling
hr: Jednostavno rukovanje CJK-om

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
hr: Želite li primijeniti jednostavni Kinesko/Japansko/Koreanski djelitelj zasnovan na sekvencama koje se preklapaju. Isključite ako umjesto njega želite koristiti vanjski preprocesor. Ovo nema utjecaja na druge jezike.

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
hr: Alat pretrage održava indeks riječi koji se nalaze u sadržaju vaše lokacije. Kako bi napravili i imali indeks potrebno je imati uredno podešen <a href="@cron">cron proces</a>. Ponašanje indeksa može biti promijenjeno u donjim postavkama.

en: Search form
hr: Obrazac pretrage

en: Content viewing counter settings
hr: Postavke brojača pregleda sadržaja

en: Count content views
hr: Broj pregleda sadržaja

en: Increment a counter each time content is viewed.
hr: Povećanje brojača svaki put kada je sadržaj posjećen.

en: Popular content
hr: Popularni sadržaj

en: How many content items to display in "all time" list.
hr: Koliko se sadržaja prikazuje u popisu "sve vrijeme".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
hr: Koliko stavki želite prikazati u popisu "skoro pogledani".

en: Today's:
hr: Današnji:

en: All time:
hr: Cijelo vrijeme:

en: Last viewed:
hr: Posljednje čitano:

en: User pictures in posts
hr: Korisničke slike u unosima

en: User pictures in comments
hr: Korisničke slike u komentarima

en: Shortcut icon
hr: Ikona prečaca

en: Logo image settings
hr: Postavke logotipa

en: Upload logo image
hr: Otpremi logo

en: Shortcut icon settings
hr: Postavke ikone prečaca

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
hr: Vaša ikonica prečice ili 'favicon' je prikazana u traci adrese i bookmarku većine pretraživača.

en: Upload icon image
hr: Otpremi sliku ikone

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
hr: Ukoliko nemate izravan pristup poslužitelju, koristite ovo polje za otpremu ikone.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
hr: @module (<span class="admin-missing">nedostaje</span>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
hr: Sljedeći moduli biti će potpuno deinstalirani s vaše mrežne lokacije te će <em>svi podaci iz ovih modula biti izgubljeni</em>!

en: Confirm uninstall
hr: Potvrdi deinstalaciju

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
hr: Želite li nastaviti s deinstalacijom navedenog?

en: No modules selected.
hr: Niti jedan modul nije odabran.

en: The selected modules have been uninstalled.
hr: Odabrani moduli su deinstalirani.

en: The path '@path' is either invalid or you do not have access to it.
hr: Putanja '@path' je ili pogrešna ili vi nemate dozvolu da joj pristupite.

en: Default 403 (access denied) page
hr: Zadana 403 (pristup odbijen) stranica

en: Default 404 (not found) page
hr: Zadana 404 (nije pronađeno) stranica

en: Caches cleared.
hr: Priručna memorija je ispražnjena.

en: Select an image processing toolkit
hr: Izaberite alat za obradu slike

en: Number of items in each feed
hr: Broj stavki u svakom feed-u

en: Default number of items to include in each feed.
hr: Zadani broj stavki uključenih u svaki feed.

en: Feed content
hr: Sadržaj feed-a

en: Titles plus teaser
hr: Naziv  s mamcem

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
hr: Općenite postavke zadanog prikaza stavki sadržaja u svakom feedu.

en: Formatting
hr: Formatiranje

en: Cron ran successfully.
hr: Cron uspješno izveden.

en: Cron run failed.
hr: Cron nije uspio.

en: No modules are available to uninstall.
hr: Nijedan modul se ne može deinstalirati.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
hr: Ovaj predložak zahtjeva PHP inačicu @php_required i nije sukladna s PHP inačicom !php_version.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
hr: Ova stranica prikazuje sve dostupne administacijske zadaće za svaki modul.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
hr: Ove opcije upravljaju zadanim postavkama za čitavu vašu lokaciju i sve vaše predloške. Ove postavke će biti korištene na cijeloj lokaciji, osim ukoliko nisu prevladane od strane nekog predloška.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
hr: <em>Pogoni Drupal</em>blok je proizvoljna veza na glavnu stranicu projekta Drupal. Iako nema nikakvih zahtjeva ostavljanja ove poveznice na svojoj lokaicji, ovo možete učitini kako bi ste podržali Drupal.

en: Powered by Drupal
hr: Pokreće Drupal

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
hr: Nije moguće ukloniti privremenu datoteku "%path" prilikom sakupljanja smeća na lokaciji.

en: Image toolkit
hr: Alat za slike

en: Date and time
hr: Datum i vrijeme

en: -1 (Unlimited)
hr: -1 (Bez ograničenja)

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
hr: Vaša PHP instalacija je suviše stara. Drupal zahtjeva najmanje %version inačicu PHP-a.

en: PHP memory limit
hr: Ograničenje memorije PHP-a

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
hr: Razmislite o povećanju vašeg PHP memorijskog ograničenja na %memory_minimum_limit kako bi spriječili pojavu pogrešaka u procesu instalacije.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
hr: Razmislite o povećanju vašeg PHP memorijskog ograničenja na %memory_minimum_limit kako bi spriječili pojavu pogrešaka u procesu nadogradnji.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
hr: U ovisnosti od vaših postavki, Drupal može raditi s PHP memorijskim ograničenjem od %memory_limit. Međutim, preporučuje se minimalno PHP memorijski ograničenje od %memory_minimum_limit,  naročito ako vaša lokacija koristi dodatne korisničke ili priložene module.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
hr: Povećajte memorijsko ograničenje tako što ćete promijeniti memory_limit parametar u datoteci %configuration-file i onda ponovo pokrenite vaš web server (ili kontaktirajte administratora Vašeg sustava administratora ili pružatelja usluge za pomoć).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
hr: Kontaktirajte administratora vašeg sustava  ili davatelja usluge oko povećanja PHP memorijskog ograničenja.

en: Not protected
hr: Nije zaštićeno

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
hr: Datoteka %file ima dopuštenja upisa i predstavlja sigurnosni propust. Morate promijeniti dopuštenja na ovoj datoteci tako da se u nju ne može upisivati.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
hr: Za više informacija, pogledajte mrežni priručnik za <a href="@cron-handbook">postavljanje cron poslova</a>.

en: Cron has not run recently.
hr: Cron nije skoro pokretan.

en: Cron maintenance tasks
hr: Cron zadaće održavanja

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
hr: Cron možete pokrenuti i <a href="@cron">ručno</a>.

en: The directory %directory is not writable.
hr: U direktorij %directory se ne može pisati.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
hr: Možda ćete morati postaviti ispravni direktorij na <a href="@admin-file-system">stranici postavki sustava datoteka</a> ili promijeniti dopuštenja na vašem trenutnom direktoriju tako da se u njega može upisivati.

en: Writable (<em>public</em> download method)
hr: Omogućeno zapisivanje (<em>javna</em> metoda za preuzimanje)

en: Writable (<em>private</em> download method)
hr: Omogućeno pisanje (<em>skrivena</em> metoda za preuzimanje)

en: Database updates
hr: Nadogradnje baze podataka

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
hr: Neki moduli moraju instalirati zakrpe za shemu baze podataka. Morate odmah pokrenuti <a href="@update">skriptu nadogradnje baze podataka</a>.

en: Access to update.php
hr: Pristup skripti update.php

en: Reset to alphabetical
hr: Vrati na abecedno

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
hr: Uvjeti koji se prikazuju u uzlaznom redosljedu složeni su po težini.

en: Weight value must be numeric.
hr: Vrijednost za težinu mora biti numerička.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
hr: Želite li zbilja vratiti riječnik %title na abecedni poredak?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
hr: Poništenje rječnika će ukloniti sve posebne uvjete prikaza. Svi elementi u rječniku će biti prikazani prema abecednom redu.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
hr: Vrati rječnik %name na abecedni poredak.

en: Translation settings
hr: Postavke prijevoda

en: This translation needs to be updated
hr: Prijevod treba osvježiti

en: Unknown release date
hr: Nepoznat datum izdanja

en: Last checked: @time ago
hr: Zadnja provjera: prije @time

en: Last checked: never
hr: Zadnja provjera: nikad

en: Includes: %includes
hr: Uključuje: %includes

en: Disabled modules
hr: Onemogućeni moduli

en: Disabled themes
hr: Onemogućene teme

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
hr: Odaberite učestalost automatske provjere novih izdanja trenutno instaliranih modula i predložaka.

en: E-mail notification threshold
hr: Ograničenja obavijesti e-pošte

en: You can choose to send e-mail only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href="@status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
hr: Možete izabrati slanje poruke samo ako su dostupne sigurnosne nadogradnje , ili slanje obaviješti o svim novijim inačicama. Ako postoje nadogradnje dostupne za Drupal jezgru ili bilo koji od vaših instaliranih modula i predložaka, vaša lokacija uvijek će ispisati poruku na <a href="@status_report">izvješću stanja</a>, a također će prikazati poruku o pogrešci na administracijskim stranicama ukoliko su dostupna nova sigurnosne nadogradnje.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
hr: Ovdje možete pronaći informacije o dostupnim nadogradnjama za vaše instalirane module i predloške. Imajte na umu kako je svaki modul ili predložak dio "projekta" koji može ali ne mora imati isto ime i može sadržavati višestruke module ili predloške.

en: Module and theme update status
hr: Stanje modula i predložaka

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
hr: Postoje sigurnosne nadogradnje za jedan ili više modula ili predložaka. Kako bi osigurali sigurnost vašeg poslužitelja, trebali bi odmah nadograditi sustav!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
hr: Postoje nadogradnje za jedan ili više vaših modula ili predložaka. Trebali bi osvježiti sustav, čim je prije moguće, kako bi osigurali uredan rad stranice.

en: Notify user when account is activated.
hr: Obavijesti korisnika kada je račun aktiviran.

en: Notify user when account is blocked.
hr: Obavijesti korisnika kada je račun blokiran.

en: E-mail new password
hr: Pošalji novu lozinku na adresu e-pošte

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
hr: Daljnje upute poslane su na adresu vaše e-pošte.

en: %name has been deleted.
hr: %name je uklonjen.

en: You must enter a username.
hr: Morate unijeti korisničko ime.

en: The username cannot begin with a space.
hr: Korisničko ime ne može početi s razmakom.

en: The username cannot end with a space.
hr: Korisničko ime ne može završiti s razmakom.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
hr: Korisničko ime ne može sadržavati višestruke razmake zaredom.

en: The username contains an illegal character.
hr: Korisničko ime sadrži neprimjerene znakove.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
hr: Korisničko ime %name je predugačko: mora imati %max znakova ili manje.

en: Enter the password that accompanies your username.
hr: Unesite lozinku koja se odnosi na vaše korisničko ime.

en: Signature settings
hr: Postavke potpisa

en: Unblock the selected users
hr: Odblokiraj označene korisnike

en: Block the selected users
hr: Blokiraj označene korisnike

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
hr: Ova mrežna stranica omogućava administratorima registraciju novih korisnika. Korisničke adrese i imena moraju biti jedinstveni.

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
hr: Unesite jednostavan obrazac ("*" može se koristi kao džoker) za traženje korisničkog imena ili adrese e-pošte. Npr. jedna mogućnost traženja za  "br" i Drupal vraća rezultate "brian", "brad", i "brenda@example.com".

en: Deleted user: %name %email.
hr: Uklonjen korisnik: %name %email.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
hr: Naziv se koristi kao iskočnik kada korisnik zadrži pokazivač nad slikom.

en: Progress indicator
hr: Pokazivač napretka

en: Bar with progress meter
hr: Traka s mjerilom napretka

en: Path settings
hr: Postavke putanje

en: The file upload failed. %upload
hr: Otprema datoteke nije uspjela. %upload

en: URL to file
hr: URL ka datoteci

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
hr: Došlo je do nepovratne greške. Otpremljena datoteka je najvjerojatnije premašila najveću dopuštenu veličinu datoteke (@size) koju ovaj poslužitelj dopušta.

en: Starting upload...
hr: Početak otpreme...

en: Uploading... (@current of @total)
hr: Otprema... (@current od @total)

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
hr: Vaš mrežni poslužitelj nije u mogućnosti prikazivati napredak otpreme datoteka. Prikaz napretka otpreme zahtijeva PHP pokrenut kao mod_php a ne kao FastCGI.

en: Upload progress
hr: Progres otpreme

en: Styles
hr: Stilovi

en: Interface
hr: Sučelje

en: All messages
hr: Sve poruke

en: Text format
hr: Oblik unosa

en: No new posts
hr: Nema novih unosa

en: Sticky topic
hr: Ljepljiva tema

en: The name of the site.
hr: Naziv lokacije.

en: Top center
hr: Vrh sredina

en: Bottom center
hr: Dno sredina

en: Format string
hr: Oblik strune

en: Removed date format %format.
hr: Uklonjen oblik %format.

en: Add format
hr: Dodaj oblik

en: Content type name
hr: Naziv vrste sadržaja

en: @field_name (Locked)
hr: @field_name (Zaključano)

en: - Select a field type -
hr: - Odaberi vrstu polja -

en: Type of data to store.
hr: Vrsta podatka za spremiti

en: - Select an existing field -
hr: - Odaberite postojeće polje -

en: Field to share
hr: Datoteka za dijeljenje

en: Add new field: you need to provide a label.
hr: Dodaj novo polje: morate unijeti etiketu.

en: Add new field: you need to provide a field name.
hr: Dodaj novo polje: morate unijeti naziv polja.

en: Add new field: you need to select a field type.
hr: Dodaj novo polje: morate odabrati vrstu polja.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
hr: Polje %field je zaključano i ne može biti uređivano.

en: %name must be a number.
hr: %name mora biti broj.

en: Regional settings
hr: Regionalne postavke

en: Rotate
hr: Zakreni

en: Page bottom
hr: Dno stranice

en: width @width
hr: širina @width

en: height @height
hr: visina @height

en: upscaling allowed
hr: dopušteno povećanje

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
hr: nasumično između -@degrees&deg i @degrees&deg

en: Database is encoded in UTF-8
hr: Baza podataka je kodirana u UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
hr: Drupal nije uspio odrediti je li kôdiranje baze podataka postavljeno na UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
hr: PostgreSQL se  samoinicijalizirala.

en: Structure
hr: Struktura

en: Raw "@raw" found
hr: Neobrađeno "@raw" pronađeno

en: Raw "@raw" not found
hr: Neobrađeno "@raw" nije pronađeno

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
hr: Odaberite testove ili skupine testova koje želite pokrenuti, i kliknite <em>Pokreni testove</em>.

en: All (@count)
hr: Sve (@count)

en: Pass (@count)
hr: Prošlo (@count)

en: Fail (@count)
hr: Nije prošlo (@count)

en: Return to list
hr: Povratak na popis

en: Clear results after each complete test suite run
hr: Počisti rezultate nakon svakog završetka punog testa.

en: Provide verbose information when running tests
hr: Omogući skupne informacije tijekom pokretanja testova

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
hr: Skupni podaci će biti prikazani uz standardne tvrdnje i korisni su za otklanjanje grešaka. Skupni podaci će biti uklonjeni između svakog pokretanja testa. Skupni podaci su vrlo detaljni i trebali bi se koristiti samo tijekom otklanjanja grešaka.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
hr: Postavke HTTP ovjere koje će biti korištene od SimpleTest preglednika tijekom testiranja. Korisno kada lokacija traži osnovnu HTTP ovjeru.

en: The test run did not successfully finish.
hr: Test nije uspješno završio.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
hr: Čišćenje rezultata je onemogućeno i tablica rezultata testa neće biti ispražnjena.

en: No leftover tables to remove.
hr: Nema preostalih tablica za ukloniti.

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
hr[0]: Uklonjen 1 rezultat testa.
hr[1]: Uklonjeno @count rezultata testa.
hr[2]: Uklonjeno @count rezultata testa.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
hr[0]: Uklonjena 1 preostala tablica.
hr[1]: Uklonjene @count preostale tablice.
hr[2]: Uklonjeno @count preostalih tablica.

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
hr[0]: Uklonjen 1 privremeni direktorij.
hr[1]: Uklonjeno @count privremena direktorija.
hr[2]: Uklonjeno @count privremenih direktorija.

en: Search block
hr: Blok pretrage

en: Check for updates of disabled modules and themes
hr: Provjeri nadogradnje za onemogućene module i predloške

en: Fetcher
hr: Dobavljač

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
hr: Ovo dopuštenje je naslijeđeno iz korisničke uloge.

en: Submitted by !username on !datetime
hr: <span class="uname">!username</span> !datetime

en: Administer forums
hr: Upravlja forumima

en: Cancel account
hr: Otkaži račun

en: Secondary menu
hr: Sekundarni izbornik

en: Administrator role
hr: Administratorska uloga

en: No revision
hr: Nema revizije

en: Requires a title
hr: Naziv je nužan

en: Private files
hr: Privatne datoteke

en: Not restricted
hr: Nije ograničeno

en: The unique ID of the comment.
hr: Jedinstveni ID komentara.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
hr: IP adresa računala s koje je komentar poslan.

en: The name left by the comment author.
hr: Ime koje je ostavio autor komentara.

en: The email address left by the comment author.
hr: Adresa e-pošte koju je ostavio autor komentara.

en: The home page URL left by the comment author.
hr: Mrežna lokacija koju je ostavio autor komentara.

en: The formatted content of the comment itself.
hr: Oblikovani sadržaj komentara.

en: The URL of the comment.
hr: URL komentara.

en: Edit URL
hr: Uredi URL

en: The URL of the comment's edit page.
hr: URL stranice za uređivanje komentara.

en: The date the comment was posted.
hr: Nadnevak dodavanja komentara.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
hr: Nadređeni komentar, ukoliko je nizanje omogućeno.

en: The author of the comment, if they were logged in.
hr: Autor komentara, ako je prijavljen.

en: New comment count
hr: Broj novih komentara

en: The unique ID of the node's latest revision.
hr: Jedinstveni ID zadnje revizije unosa.

en: The type of the node.
hr: Vrsta unosa.

en: The human-readable name of the node type.
hr: Ljudima čitljiv naziv vrste unosa.

en: The URL of the node.
hr: URL unosa.

en: The URL of the node's edit page.
hr: URL stranice za uređivanje unosa.

en: Date changed
hr: Nadnevak promjene

en: The date the node was most recently updated.
hr: Nadnevak posljednjeg osvježenja unosa.

en: The author of the node.
hr: Autor unosa.

en: The number of visitors who have read the node.
hr: Broj posjetitelja koji su pročitali unos.

en: The number of visitors who have read the node today.
hr: Broj posjetitelja koji su pročitali unos tijekom današnjeg dana.

en: Last view
hr: Posljednji pregled

en: The date on which a visitor last read the node.
hr: Nadnevak posljednje posjete unosu.

en: The slogan of the site.
hr: Slogan lokacije.

en: The administrative email address for the site.
hr: Administracijska adresa e-pošte za lokaciju.

en: The URL of the site's front page.
hr: URL naslovnice.

en: Login page
hr: Stranica prijave

en: The URL of the site's login page.
hr: URL stranice za prijavu.

en: The unique ID of the uploaded file.
hr: Jedinstveni ID otpremljene datoteke.

en: The name of the file on disk.
hr: Naziv datoteke na disku.

en: The web-accessible URL for the file.
hr: Mrežni URL datoteke.

en: The date the file was most recently changed.
hr: Nadnevak posljednje promjene datoteke.

en: The user who originally uploaded the file.
hr: Korisnik koji je izvorno otpremio datoteku.

en: The unique ID of the taxonomy term.
hr: Jedinstveni ID pojma taksonomije.

en: The name of the taxonomy term.
hr: Naziv pojma taksonomije.

en: The optional description of the taxonomy term.
hr: Proizvoljni opis pojma taksonomije.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
hr: Broj unosa dodijeljenih pojmu taksonomije.

en: The URL of the taxonomy term.
hr: URL pojma taksonomije.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
hr: Rječnik kojem pojam taksonomije pripada.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
hr: Nadređeni pojam taksonomije, ukoliko postoji.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
hr: Jedinstveni ID rječnika taksonomije.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
hr: Naziv rječnika taksonomije.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
hr: Proizvoljan opis rječnika taksonomije.

en: The number of nodes tagged with terms belonging to the taxonomy vocabulary.
hr: Broj unosa označenih pojmovima koji pripadaju rječniku taksonomije.

en: Term count
hr: Broj pojmova

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
hr: Broj pojmova koji pripadaju rječniku taksonomije.

en: The unique ID of the user account.
hr: Jedinstveni ID korisničkog računa.

en: The login name of the user account.
hr: Korisničko ime za račun.

en: The email address of the user account.
hr: Adresa e-pošte korisničkog računa.

en: The URL of the account profile page.
hr: URL stranice profila.

en: The date the user last logged in to the site.
hr: Datum kada se korisnik posljednji put prijavio na lokaciju.

en: The date the user account was created.
hr: Nadnevak otvaranja korisničkog računa.

en: Main page content
hr: Glavni sadržaj stranice

en: You are not allowed to access this page.
hr: Nemate ovlasti pristupa ovoj stranici.

en: Authorize file system changes
hr: Ovlasti promjene datotečnog sustava

en: It appears you have reached this page in error.
hr: Čini se kako ste na ovu stranicu došli greškom.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
hr: Cron ne može biti pokrenut jer nije korišten ispravan ključ.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
hr: Cron ne može biti pokrenut jer je lokacija van mreže.

en: Default country
hr: Zadana država

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
hr: U vašem %settings_file ste postavili @drupal koristiti %driver poslužitelja, međutim vaša PHP instalacija trenutno ne podržava ovu vrstu bate podataka.

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
hr: Morate odabrati jezik ukoliko želite nastaviti instalaciju.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
hr: Niti jedan instalacijski profil nije pronađen. Instalacijski profili nam govore koji moduli će biti omogućen i koja shema će biti instalirana u bazu. Profil je potreban za nastavak instalacijskog procesa.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
hr: Sve nužne promjene na %dir i %file su napravljene, tako da bi, s istih,  trebali ukloniti dopuštenja zapisivanja, kako bi izbjegli sigurnosne rizike. Ukoliko niste sigurni kako ovo napraviti, provjerite <a href="@handbook_url">mrežni priručnik</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
hr: Čestitamo, instalirali ste @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
hr: Pregledajte gornje poruke prije no što posjetite <a href="@url">Vašu novu lokaciju</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
hr: <a href="@url">Posjetite vašu novu lokaciju</a>.

en: Settings file
hr: Datoteka postavki

en: The settings file does not exist.
hr: Datoteka postavki ne postoji.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.
hr: Proces instalacije @drupal zahtjeva ručno stvaranje datoteke postavki. Kopirajte %default_file datoteku u %file. Više informacija o instalaciji Drupala je dostupno u <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The %file file exists.
hr: Datoteka %file postoji.

en: The settings file is not writable.
hr: Nije moguć upis u datoteku postavki.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
hr: Proces instalacije @drupal zahtjeva dopuštenja zapisivanja na %file. Ukoliko niste sigurni kako dodijeliti dopuštenja, posjetite <a href="@handbook_url">mrežni priručnik</a>.

en: Automated e-mails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these e-mails from being flagged as spam.
hr: Automatske poruke e-pošte, poput informacija o registraciji, će biti slane s ove adrese. Koristite adresu na domeni vaše lokacije kako bi onemogućili ocjenu ovih poruka spamom.

en: Site maintenance account
hr: Račun za održavanje lokacije

en: Select the default country for the site.
hr: Odaberite zadanu državu za lokaciju.

en: Receive e-mail notifications
hr: Primaj obavijesti e-pošte

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="@drupal">Drupal.org</a>.
hr: Sustav će vas obavjestiti kada postoje nadogradnje i važna sigurnosna izdanja za instalirane komponente. Anonimne informacije o vašoj stranici su poslane ka <a href="@drupal">Drupal.org</a>.

en: No pending updates.
hr: Nema nadogradnji na čekanju.

en: 1 pending update | @count pending updates
hr[0]: 1 nadogradnja na čekanju
hr[1]: @count nadogradnje na čekanju
hr[2]: @count nadogradnji na čekanju

en: Invalid form POST data.
hr: Neispravni obrazac POST podataka.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
hr: Nije moguće nastaviti, nema raspoloživih metoda za prijenos datoteka.

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
hr: UPOZORENJE: Ne koristite kriptiranu vezu, stoga će Vaša lozinka biti poslana kao obični tekst. <a href="@https-link">Iscrpnije</a>.

en: To continue, provide your server connection details
hr: Za nastavak, upišite detalje povezivanja s poslužiteljem

en: Connection method
hr: Način povezivanja

en: Enter connection settings
hr: Unesite postavke povezivanja

en: @backend connection settings
hr: @backend postavke povezivanja

en: Change connection type
hr: Promjeni vrstu povezivanja

en: No active batch.
hr: Nema aktivne skupine za obradu.

en: Site under maintenance
hr: Lokacija je van mreže

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
hr: Arhiveri mogu vršiti operacije samo na lokalnim datotekama: %file nije podržan.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
hr: Datoteka %source nije otpremljena jer datoteka s tim nazivom već postoji u odredištu %directory.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
hr: Naziv datoteke prelazi ograničenje od 240 znakova. Preimenujte i pokušajte ponovno.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
hr: %path je direktorij i ne može biti uklonjen koristeći file_unmanaged_delete().

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
hr: Datoteka %path nije poznate vrste stoga nije uklonjena.

en: The file permissions could not be set on %uri.
hr: Dopuštenja nisu mogla biti postavljena za %uri.

en: Completed @current of @total.
hr: Završeno @current od @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
hr: Neuspjelo pokretanje zadaća na poslužitelju baze podataka. Zadaća %task nije nađena.

en: Failed to modify %settings. Verify the file permissions.
hr: Neuspjela izmjena %settings. Provjerite dopuštenja datoteke.

en: Failed to open %settings. Verify the file permissions.
hr: Neuspjelo otvaranje %settings. Provjerite dopuštenja datoteke.

en: Required modules
hr: Nužni moduli

en: Required modules not found.
hr: Nužni moduli nisu pronađeni.

en: system
hr: sustav

en: %module module uninstalled.
hr: %module modul je deinstaliran.

en: Saint Barthélemy
hr: Sveti Bartolomej

en: No strings available.
hr: Nema dostupnih struna.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
hr: JavaScript datoteka s prijevodom %file.js je izgubljena.

en: Unable to send e-mail. Contact the site administrator if the problem persists.
hr: Nije moguće poslati e-poštu. Kontaktirajte administratora lokacije ukoliko se problem ne ukloni.

en: (active tab)
hr: (aktivna oznaka)

en: Operating in maintenance mode. <a href="@url">Go online.</a>
hr: Lokacija je van mreže. <a href="@url">Umreži.</a>

en: Operating in maintenance mode.
hr: Rad u vanmrežnom režimu.

en: Status message
hr: Poruka statusa

en: Unable to determine the type of the source directory.
hr: Nije moguće utvrditi vrstu izvornog direktorija.

en: Cannot determine the type of project.
hr: Nije moguće utvrditi vrstu projekta.

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
hr: Kritična greška tijekom nadogradnje, kukavički odbija ukloniti instalacijski direktorij.

en: File Transfer failed, reason: !reason
hr: Prijenos datoteke nije uspio, razlog: !reason

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
hr: Nije moguće stvoriti direktorij %directory zbog sljedećeg: %reason

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
hr: Drupal ne može biti uredno postavljen s postojećom bazom podataka. Pregledajte greške.

en: An AJAX HTTP error occurred.
hr: Došlo je do AJAX HTTP greške.

en: HTTP Result Code: !status
hr: HTTP kôd: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
hr: AJAX HTTP zahtjev je nenormalno završio.

en: Debugging information follows.
hr: Slijede debug informacije.

en: Path: !uri
hr: Putanja: !uri

en: StatusText: !statusText
hr: StatusTekst: !statusText

en: No feeds available. <a href="@link">Add feed</a>.
hr: Nema raspoloživih feedova. <a href="@link">Dodaj feed</a>.

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
hr: Vremenski raspon između osvježenja feed-ova. Nužna je uredno postavljena <a href="@cron">cron zadaća održavanja</a>.

en: A feed named %feed already exists. Enter a unique title.
hr: Feed naziva %feed već postoji. Unesite jedinstveno ime.

en: A feed with this URL %url already exists. Enter a unique URL.
hr: Feed s URL-om %url već postoji. Unesite jedinstveni URL.

en: Upload an OPML file containing a list of feeds to be imported.
hr: Otpremi OPML datoteku koja sadrži popis feed-ova za uvoz.

en: OPML Remote URL
hr: OPML udaljeni URL

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
hr: Unesite URL OPML datoteke. Ova datoteka će biti skinuta i procesirana kad spremite ovaj obrazac.

en: You must <em>either</em> upload a file or enter a URL.
hr: Morate <em>ili</em> otpremiti datoteku ili unijeti URL.

en: No new feed has been added.
hr: Nisu dodani novi feedovi.

en: The URL %url is invalid.
hr: Ovaj URL %url je nevaljan.

en: A feed named %title already exists.
hr: Feed imena %title već postoji.

en: A feed with the URL %url already exists.
hr: Feed s URL-om %url već postoji.

en: Fetchers download data from an external source. Choose a fetcher suitable for the external source you would like to download from.
hr: Dobavljači preuzimaju datoteke iz vanjskog izvora. Odaberite dobavljača koji odgovara vanjskom izvoru s kojega želite preuzeti podatke.

en: Parsers transform downloaded data into standard structures. Choose a parser suitable for the type of feeds you would like to aggregate.
hr: Rasčlanitelj pretvara preuzete podatke u standardnu strukturu. Odaberite rasčlanitelj koji je pogodan za vrstu feedova koje želite prikupljati.

en: Processors act on parsed feed data, for example they store feed items. Choose the processors suitable for your task.
hr: Procesori djeluju na dohvaćene feed podatke, npr. spremaju feed stavke. Odaberite procesor koji odgovara vašem zadatku.

en: For most aggregation tasks, the default settings are fine.
hr: Za većinu zadaća prikupljanja, zadane postavke su dostatne.

en: Default fetcher
hr: Zadani dobavitelj

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
hr: Preuzima datoteke s URL-a koristeći Drupalov HTTP rukovatelj zahtjevima.

en: Default parser
hr: Zadani rasčlanitelj

en: Default processor
hr: Zadani procesor

en: Creates lightweight records from feed items.
hr: Stvara lagane zapise iz feed stavki.

en: Default processor settings
hr: Postavke zadanog procesora

en: Number of items shown in listing pages
hr: Broj stavki za prikaz na stranici popisa

en: Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
hr: Zahtijeva uredno podešenu <a href="@cron">cron zadaću održavanja</a>.

en: Length of trimmed description
hr: Dužina odrezanog opisa

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of content.
hr: Maksimalan broj znakova korišten u odrezanoj inačici sadržaja.

en: Viewing feeds
hr: Pregled feed-ova

en: Adding, editing, and deleting feeds
hr: Dodavanje, uređivanje i uklanjanje feed-ova

en: Configuring cron
hr: Podešavanje crona

en: Administer news feeds
hr: Upravlja feed-ovima

en: View news feeds
hr: Pregleda feed-ove

en: All pages except those listed
hr: Sve stranice osim navedenih

en: Only the listed pages
hr: Samo na navedenim stranicama

en: Controlling visibility
hr: Kontroliranje vidljivosti

en: Creating custom blocks
hr: Stvaranje proizvoljnih blokova

en: Demonstrate block regions (@theme)
hr: Prikaži regije blokova (@theme)

en: Administer blocks
hr: Upravlja blokovima

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
hr: Kratki opis vašeg bloka. Koristi se na stranici <a href="@overview">Upravljanje blokovima</a>.

en: Restricted to certain pages
hr: Ograničeno na određene stranice

en: The block cannot be placed in this region.
hr: Blok ne može biti postavljen u ovu regiju.

en: No books available.
hr: Nema dostupnih knjiga.

en: Content types allowed in book outlines
hr: Vrste sadržaja dopuštene u koricama knjiga

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
hr: Korisnici s %outline-perm dopuštenjem mogu dodavati sve vrste sadržaja.

en: Administer book outlines
hr: Upravlja koricama knjiga

en: Adding and managing book content
hr: Upravlja sadržajem knjiga

en: Printing books
hr: Ispis knjiga

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
hr: Korisnici s <em>Vidi inačicu za ispis</em> dopuštenjem mogu odabrati <em>inačica za ispis</em> poveznicu vidljivu pri dnu stranice knjige, kako bi stvorili prikaz za ispis stranice i svih njenih pododjela.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
hr: Modul knjige omogućava skup povezanih stranica sadržaja, uobičajenog naziva knjiga. Pri pregledu, ovaj sadržaj automatski prikazuje poveznice priloženim stranicama knjige, omogućujući jednostavan sustav navigacije za stvaranje i pregled strktuiranog sadržaja.

en: Create new books
hr: Stvara nove knjige

en: Add content and child pages to books
hr: Dodaje sadržaj podređenih stranica knjigama

en: View printer-friendly books
hr: Vidi inačice knjiga prilagođene za ispis

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
hr: Pregledaj stranicu knjige i sve njene podstranice kao jedan dokument zbog lakoće ispisa. Može utjecati na učinkovitost stranice budući da je vrlo zahtjevno.

en: Changing colors
hr: Mijenjanje boja

en: The Color module saves a modified copy of the theme's specified stylesheets in the files directory. This means that if you make any manual changes to your theme's stylesheet, <em>you must save your color settings again, even if they haven't changed</em>. This step is required because the module stylesheets (in the files directory) need to be recreated to include your changes.
hr: Modul boje sprema izmijenjenu inačicu stila (CSS) određenog predloška unutar direktorija datoteka. Ovo znači da, ukoliko ste ručno mijenjali stil vašeg predloška, <em>morate ponovno spremiti vaše postavke boja, čak i ukoliko se iste nisu mijenjale</em>. Ovaj korak je nužan budući da stilovi koje stvara modul (unutar direktorija datoteka), moraju biti obnovljeni kako bi uključivali vaše izmjene.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
hr: GD knjižnica za PHP je omogućena ali je sastavljena bez PNG potpore. Provjerite <a href="@url">dokumentaciju PHP slika</a> za informacije kako ovo nadvladati.

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
hr: GD knjižnica za PHP nedostaje ili je zastarjela. Provjerite <a href="@url">dokumentaciju PHP slika</a> za informacije kako ovo nadvladati.

en: Select one or more comments to perform the update on.
hr: Odaberite najmanje jedan komentar na kojemu želite izvšiti operaciju.

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
hr: Izgleda kako nema komentara koji bi mogli biti uklonjeni ili je vaš odabrani komentar uklonio drugi administrator.

en: Deleted @count comments.
hr: Uklonjeno @count komentara.

en: Deleted comment @cid and its replies.
hr: Uklonjen komentar @cid i njegovi odgovori.

en: Comment approved.
hr: Komentar odobren.

en: Tokens for comments posted on the site.
hr: Žetoni za dodane komentare.

en: The Comment module allows users to comment on site content, set commenting defaults and permissions, and moderate comments. For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
hr: Comment modul dopušta korisnicima komentirati sadržaj stranice, podešavanje zadanih postavki i dopuštenja, uređivanje i moderaciju komentara. Za više informacija proučite mrežni priručnik  za <a href="@comment">Comment modul</a>.

en: Default and custom settings
hr: Zadane i proizvoljne postavke

en: Unapproved comments (@count)
hr: Neodobreni komentari (@count)

en: Administer comments and comment settings
hr: Upravljaj komentarima i njihovim postavkama

en: Edit own comments
hr: Uređuje vlastite komentare

en: Threading
hr: Nizanje

en: Show comment replies in a threaded list.
hr: Prikaži odgovore na komentare u nizanoj listi.

en: Allow comment title
hr: Dopusti predmet komentara

en: Show reply form on the same page as comments
hr: Prikaži obrazac odgovora na istoj stranici s komentarima

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
hr: Korisnici s "Dodaj komentare" dopuštenjima mogu dodati komentare.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
hr: Korisnici ne mogu dodavati komentare, no postojeći komentari biti će prikazani.

en: Comments are hidden from view.
hr: Komentari su skriveni od pogleda.

en: Users cannot post comments.
hr: Korisnici ne mogu dodavati komentare.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
hr: Vaš komentar čeka odobrenja administratora i biti će objavljen po istome.

en: Your comment has been posted.
hr: Vaš komentar je poslan.

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
hr: <a href="@login">Prijavite se</a> ili <a href="@register">registrirajte</a> za dodavanje komentara

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
hr: <a href="@login">Prijavite se</a> za dodavanje komentara

en: Save comment
hr: Spremi komentar

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
hr: Komentar neće biti objavljen ukoliko sadrži neku od fraza navedenih iznad. Koristite zarezom razmaknut popis fraza osjetljivih na velika i mala slova. Npr: smiješno, lopov, kukulele, "Tvrtka, doo."

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com' . To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
hr: Primjer: 'webmaster@example.com' ili 'sales@example.com,support@example.com' . Kako bi odredili višestruke primatelje, razdvojite svaku adresu e-pošte zarezom.

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
hr: Ne možete poslati više od %limit poruka unutar @interval. Pokušajte ponovno kasnije.

en: Contact @username
hr: Kontaktiraj @username

en: %sender-name (@sender-from) sent an e-mail regarding %category.
hr: %sender-name (@sender-from) je poslao e-poštu vezano za %category.

en: %sender-name (@sender-from) sent %recipient-name an e-mail.
hr: %sender-name (@sender-from) je poslao %recipient-name e-poštu.

en: The Contact module allows visitors to contact site administrators and other users. Users specify a subject, write their message, and can have a copy of their message sent to their own e-mail address. For more information, see the online handbook entry for <a href="@contact">Contact module</a>.
hr: Contact modul omogućuje posjetitelje kontaktirati administratore lokacije i druge korisnike. Korisnik odrešuje predmet, piše poruku i može poslati kopiju iste na svoju adresu e-pošte. Za dodatne informacije proučite mrežni priručnik za <a href="@contact">Contact modul</a>.

en: User contact forms
hr: Korisnički kontakt obrasci

en: Site users can be contacted with a user contact form that keeps their e-mail address private. Users may enable or disable their personal contact forms by editing their <em>My account</em> page. If enabled, a <em>Contact</em> tab leads to a personal contact form displayed on their user profile. Site administrators are still able to use the contact form, even if has been disabled. The <em>Contact</em> tab is not shown when you view your own profile.
hr: Korisnici mogu biti kontaktirani putem korisničkog kontakt obrasca koji omogućava tajnost korisničke adrese e-pošte. Korisnici mogu omogućiti ili onemogućisti osobni kontakt obrazac uredivši stranicu <em>Moj račun</em>. Ukoliko je  omogućeno <em>Kontakt</em> oznaka vodi k osobnom kontakt obrascu prikazanom na njihovom korisničkom profilu. Administratori će moći koristiti kontakt obrazac čak i ukoliko je isti onemogućen. <em>Kontakt</em> oznaka nije prikazana kada pregledate vlastiti račun.

en: Site-wide contact forms
hr: Opći kontakt obrasci lokacije

en: The <a href="@contact">Contact page</a> provides a simple form for users with the <em>Use the site-wide contact form</em> permission to send comments, feedback, or other requests. You can create categories for directing the contact form messages to a set of defined recipients. Common categories for a business site, for example, might include "Website feedback" (messages are forwarded to website administrators) and "Product information" (messages are forwarded to members of the sales department). E-mail addresses defined within a category are not displayed publicly.
hr: <a href="@contact">Kontakt stranica</a> omogućuje jednostavan obrazac korisnicima s <em>Koristi kontakt obrazac lokacije</em> dopuštenjem, kako bi slali komentare, odgovore ili druge upite. Možete stvoriti kategorije kojim ćete poruke upućivati ka različitim primateljima. Uobičajene kategorije za poslovnu stranicu mogu uključivati  "Informacije o stranici" (poruke se prosljeđuju administratorima lokacije) ili "Informacije o proizvodu" (poruke se prosljeđuju primateljima u odjelu prodaje). Adrese e-pošte određene za svaku kategoriju nisu prikazane.

en: Customization
hr: Prilagodba

en: If you would like additional text to appear on the site-wide or personal contact page, use a block. You can create and edit blocks on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
hr: Ukoliko želite prikazati dodatni tekst na stranici kontakt obrasca lokacije, ili osobnoj kontakt stranici, koristite blokove. Možete stvoriti blokove na stranici <a href="@blocks">Upravljanje blokovima</a>.

en: Add one or more categories on this page to set up your site-wide <a href="@form">contact form</a>.
hr: Dodajte jednu ili više kategorija na ovoj stranici kako bi postavili glavni <a href="@form">kontakt obrazac</a> stranice.

en: If you would like additional text to appear on the site-wide contact page, use a block. You can create and edit blocks on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
hr: Ukoliko želite dodatni tekst koji će se pojavljivati uz opći kontakt obrazac koristite blok. Možete stvoriti i urediti blokove na stranici <a href="@blocks">Upravljanje blokovima</a>.

en: Administer contact forms and contact form settings
hr: Upravlja kontakt obrascima i postavkama obrazaca

en: Use the site-wide contact form
hr: Koristi opći kontakt obrazac lokacije

en: Use users' personal contact forms
hr: Koristi korisničke osobne kontakt obrasce

en: !sender-name (!sender-url) sent a message using the contact form at !form-url.
hr: !sender-name (!sender-url) je poslao/la poruku koristeći kontakt obrazac na !form-url.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !recipient-edit-url.
hr: Ukoliko ne želite više primati ove poruke, možete promijeniti postavke pri !recipient-edit-url.

en: Enable the personal contact form by default for new users.
hr: Osobni kontakt obrazac zadano omogućen za nove korisnike.

en: Changing this setting will not affect existing users.
hr: Promjena ove postavke neće zahvatiti postojeće korisnike.

en: Displaying contextual links
hr: Prikaz kontekstualnih poveznica

en: Use contextual links
hr: Koristi kontekstualne poveznice

en: Use contextual links to perform actions related to elements on a page.
hr: Koristi kontekstualne poveznice kako bi pokrenuli radnje povezane s elementima na stranici.

en: Contextual links
hr: Kontekstualne poveznice

en: Clear log messages
hr: Isprazni poruke zapisnika

en: This will permanently remove the log messages from the database.
hr: Ovo će trajno ukloniti poruke zapisnika iz baze podataka.

en: Database log cleared.
hr: Zapisnik ispražnjen.

en: Monitoring your site
hr: Nadzor vaše lokacije

en: Debugging site problems
hr: Dijagnostika problema

en: Enabling field types
hr: Omogućenje vrsta sadržaja

en: This field stores simple on/off or yes/no options.
hr: Ovo polje sprema jednostavne uključeno/isključeno ili da/ne opcije.

en: List (text)
hr: Lista (tekst)

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
hr: Dopuštene HTMLoznake u etiketama: @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
hr: Vrijednost ovog polja je određena %function funkcijom i ne može biti mijenjana.

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
hr: Dopuštene vrijednosti: svaki znak mora biti valjani cijeli broj ili decimala.

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
hr: Dopuštene vrijednosti: svaki znak mora biti struna maksimalno 255 znakova dugačka.

en: Allowed values list: keys must be integers.
hr: Dopuštene vrijednosti: znakovi moraju biti cijeli brojevi.

en: This field stores a number in the database as an integer.
hr: Ovo polje sprema broj u bazu podataka kao cijeli broj.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
hr: Ovo polje sprema broj u bazu podataka u fiksnom decimalnom obliku.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
hr: Ovo polje sprema broj u bazu podataka u obliku plutajuće decimalne točke.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
hr: Minimalna vrijednost dopuštena unutar ovog polja. Ostavite praznim ako ne želite ograničenje.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
hr: Maksimalna vrijednost dopuštena unutar ovog polja. Ostavite praznim ako ne želite ograničenje.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
hr: Odredite strunu koja će biti prefiks ove vrijednosti, poput '$ ' or '&euro; '. Ostavite praznim ako ne želite prefiks. Razdvojite vriejdnosti jednine i množine s znakom cijev ('funta|funte').

en: This field stores varchar text in the database.
hr: Ovo polje sprema varchar tekst u bazu podataka.

en: Long text
hr: Dugački tekst

en: This field stores long text in the database.
hr: Ovo polje sprema dugački tekst u bazu podataka.

en: Long text and summary
hr: Dugački tekst i sažetak

en: This field stores long text in the database along with optional summary text.
hr: Ovo polje sprema dugački tekst u bazu podataka zajedno s proizvoljnim mamcem.

en: Filtered text (user selects text format)
hr: Pročišćeni tekst (korisnik odabire oblik unosa)

en: Summary input
hr: Unos sažetka

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
hr: Ovo omogućava autorima ručni unos mamca, koji će biti prikazan umjesto automatski odsječenog teksta kada se koristi "Sažetak ili sječeno" način prikaza.

en: Summary or trimmed
hr: Sažetak ili odrezano

en: Text area with a summary
hr: Polje teksta sa sažetkom

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
hr: Ostavite praznim kako bi koristili sažetak punog teksta.

en: Hide summary
hr: Sakrij sažetak

en: Edit summary
hr: Uredi sažetak

en: Edit field settings.
hr: Uredi postavke polja.

en: Edit instance settings.
hr: Uredi postavke pojavnosti.

en: Delete instance.
hr: Ukloni pojavnost.

en: The field %label cannot be added because it is locked.
hr: Polje %label nije moglo biti dodano jer je zaključano.

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
hr: Došlo je do problema tijekom stvaranja pojavnosti polja %label: @message.

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
hr: Još uvijek nema polja. Možete dodati nova polja putem stranice <a href="@link">Upravljanje poljima</a>.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
hr: Ove postavke se primjenjuju na polje %field gdje god se ono koristi. Ove postavke utječu na to kako su podaci spremljeni u bazi podataka i ne mogu biti mijenjane nakon što su podešene.

en: Updated field %label field settings.
hr: Osvježene postavke %label polja.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
hr: Nije uspjelo osvježenje polja %label: %message.

en: The field %field has been deleted from the %type content type.
hr: Polje %field je uklonjeno iz %type vrste sadržaja.

en: There was a problem removing the %field from the %type content type.
hr: Došlo je do problema tijekom uklanjanja %field iz %type vrste sadržaja.

en: Required field
hr: Nužno polje

en: The default value for this field, used when creating new content.
hr: Zadana vrijednost ovog polja, koristi se pri dodavanju sadržaja.

en: Saved %label configuration.
hr: %label postavke spremljene.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
hr: Popis svih trenutno korištenih polja.

en: Manage display
hr: Uredi prikaz

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
hr: Ovo polje sprema ID datoteke kao brrojčanu vrijednost.

en: Enable <em>Display</em> field
hr: Omogući polje <em>Prikaz</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
hr: Opcija prikaza omogućuje korisnicima odabrati treba li datoteka biti prikazana prilikom pregleda sadržaja.

en: Files displayed by default
hr: Zadani prikaz datoteka

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
hr: Ova postavka ima svrhe ukoliko je omogućena postavka prikaza.

en: Upload destination
hr: Odredište otpreme

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
hr: Odredite gdje treba spremiti datoteke. Privatno spremanje podataka ima znatno više mogućnosti no javne datoteke, ali ograničava pristup datotekama unutar ovog polja.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
hr: Proizvoljni poddirektorij unutar odredišta otpreme gdje će se spremati datoteke. Ne unosite početne ili završne kose crte.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
hr: Unesite vrijednost poput "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) ili "50 MB" (megabytes) kako bi ograničili veličinu otpremljene datoteke. Ukoliko ostavite praznim veličine datoteka će biti ograničene samo s PHP-ovim ograničenjem najvećeg dopuštenog unosa i veličine otpreme (trenutno ograničenje <strong>%limit</strong>).

en: Enable <em>Description</em> field
hr: Omogući polje <em>Opis</em>

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
hr: Polje opisa omogućuje korisnicima unijeti opis za otpremljenu datoteku.

en: The "!name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
hr: Opcija "!name" mora sadržavati valjanu vrijednost. Možete ili ostaviti praznim ili unijeti strunu poput  "512" (bajta), "80 KB" (kilobajta) ili "50 MB" (megabajta).

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
hr: Popis dopuštenih nastavaka datoteka nije valjan, nemojte unositi početnu točku i razdvojite nastavke zarezom ili razmakom.

en: Generic file
hr: Generička datoteka

en: Table of files
hr: Tablica datoteka

en: Add a new file
hr: Dodaj novu datoteku

en: Include file in display
hr: Uključi datoteku u prikaz

en: The description may be used as the label of the link to the file.
hr: Opis može biti korišten kao etiketa ili poveznica ka datoteci.

en: Images must be exactly !size pixels.
hr: Slike moraju biti točno !size piksela.

en: Images must be between !min and !max pixels.
hr: Slike moraju biti između !min i !max piksela.

en: Images must be larger than !min pixels.
hr: Slike moraju biti veće od !min piksela.

en: Images must be smaller than !max pixels.
hr: Slike moraju biti manje od !max piksela.

en: An unrecoverable error occurred. Use of this form has expired. Try reloading the page and submitting again.
hr: Došlo je do nepovratne greške. Vrijeme korištenja ovog obrasca je isteklo. Osvježite stranicu i podnesite ponovno.

en: The file referenced by the !name field does not exist.
hr: Datoteka koju je pozvalo !name polje ne postoji.

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
hr: Direktorij otpreme %directory za polje !name nije moglo biti stvoreno ili mu se ne može pristupiti. Novootpremljena datoteka ne može biti spremljena unutar ovoga direktorija i otprema je otkazana.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires an Apache server running PHP with mod_php.
hr: Vaš mrežni poslužitelj nije u mogućnosti prikazati napredak otpreme datoteka. Prikaz napretka otpreme zahtijeva od Apache poslužitelja korištenje mod_php za PHP.

en: All roles may use this format
hr: Sve uloge mogu koristiti ovaj oblik

en: The text format ordering has been saved.
hr: Spremljen redoslijed oblika unosa.

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
hr: Sve uloge za ovaj oblik unosa moraju biti omogućene i ne mogu biti mijenjane.

en: Filter processing order
hr: Redoslijed primjene prečistača

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
hr: Nazivi oblika unosa moraju biti jedinstveni. Oblik unosa %name već postoji.

en: Added text format %format.
hr: Dodan oblik unosa %format.

en: The text format %format has been updated.
hr: Oblik unosa %format osvježen.

en: Choosing a text format
hr: Odabir oblika unosa

en: A text format contains filters that change the user input, for example stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Filters are executed from top to bottom and the order is important, since one filter may prevent another filter from doing its job. For example, when URLs are converted into links before disallowed HTML tags are removed, all links may be removed. When this happens, the order of filters may need to be re-arranged.
hr: Oblik unosa sadrži prečistače koji mijenjaju korisnikov unos, npr. uklanjaju zloćudni HTML ili pretvaraju URL-ove u poveznice. Prečistači djeluju od vrha ka dnu i redoslijed je vrlo bitan, budući da jedan prečistač može onemogućiti drugome izvršiti zadatak. Npr. kada su URL-ovi pretvoreni u poveznice prije uklanjanja zloćudnog HTML-a, sve poveznice bi mogle biti uklonjene. Kada dođe do ovoga slučaja, redoslijed izvršenja prečistača trebate prerasporediti.

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
hr: Upozorenje: Ovo dopuštenje može imati sigurnosne implikacije ovisno o tome kako je podešen oblik unosa.

en: Use the !text_format text format
hr: Koristi !text_format oblik unosa

en: Limit allowed HTML tags
hr: Ograniči dopuštene HTML oznake

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
hr: Pretvara prijelom retka u HTML (npr. <code>&lt;br&gt;</code> i <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
hr: Pretvori URL-ove u poveznice

en: Correct faulty and chopped off HTML
hr: Ispravlja krive i odsječene HTML unose

en: Display any HTML as plain text
hr: Prikaži sav HTML kao obični tekst

en: A list of HTML tags that can be used. JavaScript event attributes, JavaScript URLs, and CSS are always stripped.
hr: Popis HTML oznaka koje mogu biti korištene. JavaScript atributi događaja, JavaScript URL-ovi i CSS su uvijek uklonjeni.

en: Display basic HTML help in long filter tips
hr: Prikaži osnovnu HTML pomoć u dugim naputcima prečistača.

en: Add rel="nofollow" to all links
hr: Dodaj rel="nofollow" svim poveznicama

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
hr: Ova lokacija dopušta unos HTML sadržaja. Iako upoznavanje s cijelim HTML kôdom može djelovati zastrašujuće, koristiti mali broj osnovnih HTML oznaka je vrlo lako. Ova tablica donosi primjere za svaku omogućenu HTML oznaku na ovoj lokaciji.

en: For more information see W3C's <a href="@html-specifications">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.
hr: Za više informacija posjetite W3C <a href="@html-specifications">HTML odredbe</a> ili putem vašeg omiljenog pretraživača nađite druge izvore koje objašnjavaju HTML.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
hr: Većina neredovitih znakova može biti izravno unešena bez problema.

en: If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="@html-entities">entities</a> page. Some of the available characters include:
hr: Ukoliko ipak naiđete na probleme, pokušajte koristiti unos HTML entiteta. Primjer izgleda kao &amp;amp; za ampersand &amp; znak. Za puni popis pogledajte stranicu <a href="@html-entities">HTML entiteti</a>. Neki od omogućenih znakova su:

en: No HTML tags allowed.
hr: Nisu dopuštene HTML oznake.

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
hr: Broj odgovora koje mora imati tema kako bi bila ocijenjena "vrućom".

en: No containers or forums available. <a href="@container">Add container</a> or <a href="@forum">Add forum</a>.
hr: Nema spremnika za forume. <a href="@container">Dodajte spremnik</a> ili <a href="@forum">Dodajte forum</a>.

en: The Forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. Forums are useful because they allow community members to discuss topics with one another while ensuring those conversations are archived for later reference. In a forum, users post topics and threads in nested hierarchies, allowing discussions to be categorized and grouped. The forum hierarchy consists of:
hr: Modul foruma vam omogućuje stvaranje nizanih rasprava s učinkovitošću sličnom drugim sustavima. Forumi su korisni jer omogućuju članovima raspravu o temama i te su rasprave spremljene kako bi se na njih i kasnije mogli pozvati. Unutar foruma, korisnici otvaraju teme i unose odgovore u nizanom obliku, čime se omogućuje kategorizacija i grupiranje rasprava. Hijerarhija foruma se sastoji od:

en: Optional containers (for example, <em>Support</em>), which can hold:
hr: Proizvoljni spremnici (naprimjer, <em>Podrška</em>), koji može sadržavati:

en: Forums (for example, <em>Installing Drupal</em>), which can hold:
hr: Forumi (naprimjer, <em>Instalacija Drupala</em>), koji može sadržavati:

en: Forum topics submitted by users (for example, <em>How to start a Drupal 6 Multisite</em>), which start discussions and are starting points for:
hr: Teme foruma otvorene od strane korisnika (naprimjer, <em>Kako podesiti Drupal višestranačje</em>), čime se počinje rasprava i polazna je točka za:

en: Threaded comments submitted by users (for example, <em>You have these options...</em>).
hr: Nizane komentare dodane od strane korisnika (naprimjer, <em>Imate ove mogućnosti...</em>).

en: Setting up forum structure
hr: Podešavanje strukture foruma

en: Starting a discussion
hr: Početak rasprave

en: Moving forum topics
hr: Premještanje tema foruma

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
hr: Tema foruma (i svi komentari na nju) mogu biti premještani između foruma odrediši drugi forum tijekom uređivanja teme foruma. Pri premještanju teme s foruma na forum, opcija <em>Ostavi kopiju sjenku</em> stvara poveznicu koja upućuje na novu lokaciju.

en: Locking and disabling comments
hr: Zaključavanje i onemogućenje komentara

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
hr: Odabirom <em>Zatvoreno</em> pod <em>Postavke komentara</em> opcijom, tijekom uređivanja teme foruma će zaključati (spriječiti nove komentare na) temu. Odabirom <em>Skriveno</em> pod <em>Postavke komentara</em> tijekom uređivanja teme foruma će sakriti sve postojeće komentare i onemogućiti dodavanje novih.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
hr: Forum sadrže teme foruma. Koristite spremnike kako bi grupirali povezane forume.

en: Use containers to group related forums.
hr: Koristite skupine kako bi grupirali povezane forume.

en: A forum holds related forum topics.
hr: Forum objedinjava povezane teme foruma.

en: Add new @node_type
hr: Dodaj novi @node_type

en: <a href="@login">Log in</a> to post new content in the forum.
hr: <a href="@login">Prijavite se</a> kako bi dodali novi sadržaj u forum.

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
hr: Stavka %forum je spremnik foruma, ne forum. Umjesto njega, odaberite jedan od foruma ispod.

en: Follow these steps to set up and start using your website:
hr: Slijedite ove korake kako bi podesili i počeli koristiti vašu mrežnu lokaciju:

en: Providing a help reference
hr: Omogućuje referencu pomoći.

en: Providing context-sensitive help
hr: Omogućuje kontekstualno osjetljivu pomoć.

en: The Help module displays context-sensitive advice and explanations on various pages.
hr: Modul pomoći prikazuje kontekstualno osjetljivu pomoć i pojašnjenja na raznim stranicama.

en: Image style name
hr: Naziv stila slike

en: Select a new effect
hr: Odaberite novi efekt

en: Update style
hr: Osvježi stil

en: Select an effect to add.
hr: Odaberi efekat za dodati

en: The image effect was successfully applied.
hr: Efekt slike je uspješno primjenjen.

en: Style name
hr: Naziv stila

en: Create new style
hr: Stvori novi stil

en: Style %name was created.
hr: Stil %name je stvoren.

en: No replacement, just delete
hr: Nema zamjene, samo ukloni

en: Replacement style
hr: Zamjenski stil

en: Optionally select a style before deleting %style
hr: Odaberite stil prije no što uklonite %style

en: If this style is in use on the site, you may select another style to replace it. All images that have been generated for this style will be permanently deleted.
hr: Ukoliko se ovaj stil koristi na lokaciji, možete odabrati drugi stil kojim ćete ga zamijeniti. Sve slike koje su stvorene tim stilom će biti trajno uklonjene.

en: Style %name was deleted.
hr: Stil %name je uklonjen.

en: Edit %label effect
hr: Uredi %label efekt

en: Add %label effect
hr: Dodaj %label efekt

en: Update effect
hr: Osvježi efekt

en: Add effect
hr: Dodaj efekt

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
hr: Želite li zbilja ukloniti efekt @effect iz %style stila?

en: The image effect %name has been deleted.
hr: Efekt slike %name je uklonjen.

en: !name must be a hexadecimal color value.
hr: !name mora biti hexadecimalna vrijednost boje.

en: Width and height can not both be blank.
hr: Širina i visina ne mogu obje biti prazne.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
hr: Dio slike koji će biti sačuvan prilikom odsjecanja.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
hr: Boja pozadine za izločena područja slike. Koristite mrežne hex boje (#FFFFFF za bijelo, #000000 crno). Ostavite praznim za prozirnost na slikama koje podržavaju to svojstvo.

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
hr: Trenutačno nema stilova. <a href="!url">Dodaj novi</a>.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
hr: Trenutačno nema efekata na ovom stilu. Dodaj stil putem donjih opcija.

en: view actual size
hr: vidi stvarnu veličinu

en: Sample original image
hr: Uzorak izvorne slike

en: Sample modified image
hr: Uzorak promijenjene slike

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
hr: Promjena veličine će stvoriti sliku u točno određenim dimenzijama. Rezultat mogu biti deformirane slike.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
hr: Prilagodba veličine će zadržati omjere izvorne slike. Ukoliko se unese samo jedna dimenzija, druga dimenzija će biti automatski izračunata.

en: Scale and crop
hr: Skaliraj i odsjeci (crop)

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
hr: Prilagodi i odreži će zadržati omjer izvorne slike, potom odrezati na veću dimenziju. Ovo je vrlo korisno pri stvaranju kvadratnih slika bez razvlačenja slike.

en: Desaturate
hr: Ukloni boju

en: Desaturate converts an image to grayscale.
hr: Ukloni boju pretvara sliku u crno-bijelu.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
hr: Zakretanje slike može dovesti do povećanja dimenzija slika kako bi se uklopila u dijagonalu.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hr: Promjena veličine slike nije uspjela koristeći %toolkit alate na %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hr: Skaliranje slike nije uspjelo koristeći %toolkit alat na %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hr: Rezanje slike nije uspjelo koristeći %toolkit alat na %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hr: Skaliranje i rezanje slike nije uspjelo koristeći %toolkit alat na %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hr: Uklanjanje boje slike nije uspjelo koristeći %toolkit alat na %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hr: Zakretanje slike nije uspjelo koristeći %toolkit alat na %path (%mimetype, %dimensions)

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
hr: Ovo polje sprema ID slike kao cijeli broj.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
hr: Ako nije otpremljena slika, ova slika će biti prikazana.

en: Minimum image resolution
hr: Minimalna rezolucija slike

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
hr: Najmanja dopuštena veličina slike izražena kao ŠIRINAxVISINA (npr. 640x480). Ostavite praznim ukoliko ne želite ograničenja. Ukoliko se pokuša otpremiti manja slika od ograničenja, biti će odbijena.

en: Enable <em>Alt</em> field
hr: Omogući <em>Alt</em> polje

en: The alt attribute may be used by search engines, screen readers, and when the image cannot be loaded.
hr: Atribut alt može biti korišten u pretraživačima, čitačima ekrana ili kada slika ne može biti prikazana.

en: Enable <em>Title</em> field
hr: Omogući <em>Naziv</em> polje

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
hr: Naziv atribut se koristi kao iskočna informacija kada je pokazivač miša iznad slike.

en: Both a height and width value must be specified in the !name field.
hr: I visina i širina moraju biti određeni unutar !name polja.

en: Preview image style
hr: Pretprikaz stila slike

en: no preview
hr: nema pretpregleda

en: The preview image will be shown while editing the content.
hr: Pretpregled slike tijekom uređivanja sadržaja.

en: The Image module allows you to manipulate images on your website. It exposes a setting for using the <em>Image toolkit</em>, allows you to configure <em>Image styles</em> that can be used for resizing or adjusting images on display, and provides an <em>Image</em> field for attaching images to content. For more information, see the online handbook entry for <a href="@image">Image module</a>.
hr: Modul slike vam omogućuje upavljanje slikama na stranici. Prikazuje postavke za korištenje <em>Alatke slika</em>, omogućuje prilagodbu <em>Stilova slika</em> koji mogu biti korišteni za prilagodbu veličine slike tijekom prikaza i dodaje <em>Slika</em> polje putem kojega se prilažu slike uz sadržaj. Dodatne informacije potražite unutar mrežnog priručnika za <a href="@image">Modul slike</a>.

en: Manipulating images
hr: Upravljanje slikama

en: With the Image module you can scale, crop, resize, rotate and desaturate images without affecting the original image using <a href="@image">image styles</a>. When you change an image style, the module automatically refreshes all created images. Every image style must have a name, which will be used in the URL of the generated images. There are two common approaches to naming image styles (which you use will depend on how the image style is being applied):
hr: S Modulom slike možete proporcionalno smanjivati li povećavati slike, rezati ih, mijenjati im veličinu, okretati i uklanjati boju bez utjecaja na izvornu sliku, putem <a href="@image">stilova slika</a>. Kada promijenite stil slike, modul automatski osvježava sve stvorene izvedenice slike. Svaki stil slike mora imati naziv koji je korišten za stvaranje URL-a stvorenih slika. Postoje dva uvriježena pristupa davanju imena slika (kojega ćete koristiti ovisi o tomu kako će stil slike biti prikazan):

en: Based on where it will be used: eg. <em>profile-picture</em>
hr: Ovisno o tomu gdje će biti korišten: npr. <em>slika-profila</em>

en: Describing its appearance: eg. <em>square-85x85</em>
hr: Opisuje izgled: npr. <em>kvadrat-85x85</em>

en: Attaching images to content as fields
hr: Prilaganje slika sadržaju putem polja

en: Image module also allows you to attach images to content as fields. To add an image field to a <a href='@content-type'>content type</a>, go to the content type's <em>manage fields</em> page, and add a new field of type <em>Image</em>. Attaching images to content this way allows image styles to be applied and maintained, and also allows you more flexibility when theming.
hr: Modul slike vam omogućuje prilaganje slika sadržaju putem polja. Kako bi dodali polje slike u <a href='@content-type'>Vrstu sadržaja</a>, odite na oznaku <em>upravljaj poljima<em> te vrste sadržaja i dodajte novo polje vrste <em>Slika</em>. Prilaganje slika sadržaju ovim putem omogućuje primjenu stilova te veću prilagodljivost tijekom izrade predloška.

en: Image styles commonly provide thumbnail sizes by scaling and cropping images, but can also add various effects before an image is displayed. When an image is displayed with a style, a new file is created and the original image is left unchanged.
hr: Stilovi slika omogućuju umanjeni prikaz slika prilagođavajući i režući slike, ali mogu dodati i brojne efekte prije prikaza slike. Kada se slika prikazuje sa stilom, stvara se nova datoteka a izvorna slika ostaje nepromjenjena.

en: Administer image styles
hr: Upravlja stilovima slika

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
hr: Stvori i uredi stilove za stvaranje različitih prikaza slika.

en: No defined styles
hr: Nema određenih stilova

en: Image generation in progress. Try again shortly.
hr: Stvaranje slike u tijeku. Probajte malo kasnije.

en: Error generating image.
hr: Greška tijekom stvaranja slike.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
hr: Nije bilo moguće stvoriti izvedenu sliku na lokaciji %path.

en: Failed to create style directory: %directory
hr: Nije uspjelo stvaranje direktorija stilova: %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
hr: Priručna datoteka slike %destination već postoji. Možda je došlo do problema s vašim postavkama prepisivanja.

en: Detection method
hr: Metoda otkrivanja

en: Part of the URL that determines language
hr: Dio URL-a koji određuje jezik

en: Request/session parameter
hr: Zahtjev/sesija parametar

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
hr: Naziv zahtjev/sesija parametra korištenog za određivanje željenog jezika.

en: Filter translatable strings
hr: Pročisti strune za prevođenje

en: Date type
hr: Vrsta datuma

en: The Locale module allows your Drupal site to be presented in languages other than the default English, and to be multilingual. The Locale module works by maintaining a database of translations, and examining text as it is about to be displayed. When a translation of the text is available in the language to be displayed, the translation is displayed rather than the original text. When a translation is unavailable, the original text is displayed, and then stored for review by a translator. For more information, see the online handbook entry for <a href="@locale">Locale module</a>.
hr: Modul lokalizacije omogućuje prikaz vaših Drupal stranica u jezicima koji nisu zadani Engleski, ključno svojstvo višejezičnih stranica. Modul lokalizacije djeluje pretražujući tekst prije njegovog prikaza: kada je dostupan prijevod istoga, prikazuje se prijevod a ne izvorni tekst. Kada prijevod nije dostupan, prikazuje se izvorni tekst i sprema za kasnije prevoditeljsko uređivanje. Za dodane informacije proučite priručnik za <a href="@locale">Modula lokalizacije</a>.

en: Translating interface text
hr: Prevođenje teksta sučelja

en: Translations of text in the Drupal interface may be provided by:
hr: Prijevodi teksta Drupal sučelja mogu biti dostupni putem:

en: Translating within your site, using the Locale module's integrated <a href='@translate'>translation interface</a>.
hr: Prevođenje na vašoj lokaciji, korištenjem <a href='@translate'>sučelja prevođenja</a> iz modula Lokalizacije.

en: Configuring a multilingual site
hr: Podešavanje višejezične stranice

en: Determine the language from a request/session parameter. Example: "http://example.com?language=de" sets language to German based on the use of "de" within the "language" parameter.
hr: Odredi jezik iz zahtjev/sesija parametra. Primjer: "http://example.com?language=hr" će postaviti jezik na Hrvatski, temeljem korištenja "hr" unutar paramerta "jezika".

en: Administer languages
hr: Upravlja jezicima

en: Translate interface texts
hr: Prevodi sučelje

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
hr: Redoslijed metoda jezičkog otkrivanja sadržaja. Ukoliko je inačica sadržaja dostupna u određenom jeziku, biti će prikazana.

en: Order of language detection methods for user interface text. If a translation of user interface text is available in the detected language, it will be displayed.
hr: Redoslijed metoda otkrivanja jezika za tekst korisničkog sučelja. Ukoliko je prijevod korisničkog sučelja dostupan u otkrivenom jeziku, biti će prikazan.

en: Follow the user's language preference.
hr: Poštuj korisnikov odabir jezika.

[ctx: Long month name]
en: January
hr: siječnja

[ctx: Long month name]
en: February
hr: veljače

[ctx: Long month name]
en: March
hr: ožujka

[ctx: Long month name]
en: April
hr: travnja

[ctx: Long month name]
en: May
hr: svibnja

[ctx: Long month name]
en: June
hr: lipnja

[ctx: Long month name]
en: July
hr: srpnja

[ctx: Long month name]
en: August
hr: kolovoza

[ctx: Long month name]
en: September
hr: rujna

[ctx: Long month name]
en: October
hr: listopada

[ctx: Long month name]
en: November
hr: studenog

[ctx: Long month name]
en: December
hr: prosinca

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
hr: Nema izborničkih poveznica. <a href="@link">Dodaj poveznicu</a>.

en: The text to be used for this link in the menu.
hr: Tekst koji će se koristiti za ovu poveznicu u izborniku.

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
hr: Putanja ove izborničke poveznice. Ovo može biti interna Drupal putanja kao što je %add-node ili vanjska putanja kao što je %drupal. Unesite %front za poveznicu naslovnicu.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
hr: Izborničke poveznice koje nisu omogućene neće biti prikazane ni u jednom izborniku.

en: Show as expanded
hr: Prikaži rašireno

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
hr: Ukoliko je odabrano i ova izbornička poveznica ima podređene stavke, izbornik će se uvijek prikazati raširenim.

en: Parent link
hr: Nadređena poveznica

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
hr: Maksimalna dubina za poveznicu i njene podređene stavke je utvrđena na !maxdepth. Neke izborničke poveznice neće biti omogućene kao nadređene ukoliko njihov odabir bude rezultirao prekoračenjem ovoga ograničenja.

en: Optional. In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
hr: Proizvoljno. Unutar izbornika, teže poveznice će potonuti a lakše poveznice će biti postavljene bliže vrhu.

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
hr: Želite li zbilja ukloniti izborničku poveznicu %item?

en: The menu link %title has been deleted.
hr: Izbornička poveznica %title je uklonjena.

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
hr: Želite li zbilja poništiti poveznicu %item na zadane vrijednosti?

en: The menu link was reset to its default settings.
hr: Izbornička poveznica je poništena na zadane postavke.

en: No Main links
hr: Nema glavnih poveznica

en: Source for the Main links
hr: Izvor za glavne poveznice

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
hr: Odaberite što treba biti prikazano kao Glavne poveznice (obično na vrhu stranice).

en: No Secondary links
hr: Nema Sekundarnih poveznica

en: Source for the Secondary links
hr: Izvor za sekundarne poveznice

en: Select the source for the Secondary links. An advanced option allows you to use the same source for both Main links (currently %main) and Secondary links: if your source menu has two levels of hierarchy, the top level menu links will appear in the Main links, and the children of the active link will appear in the Secondary links.
hr: Odaberite izvor za Sekundarne poveznice. Napredna opcija vam omogućava koristiti isti izvor za Glavne poveznice (trenutno %main) i Sekundarne poveznice: ukoliko vaš izbornik izvor ima dvije razine hijerarhije, nadređene poveznice će se prikazati u Glavnim poveznicama, dok će se podređene poveznice aktivne poveznice prikazati unutar Sekundarnih poveznica.

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
hr: Uklonjen prilagođeni izbornika %title i sve njegove poveznice.

en: Deleted menu link %title.
hr: Uklonjena izbornička poveznica %title.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu link in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu links in %title. They will be deleted (system-defined links will be reset).
hr[0]: <strong>Upozorenje:</strong> Trenutačno je 1 izbornička poveznica unutar %title. Biti će uklonjena (stavke koje definira sustav će biti poništene).
hr[1]: <strong>Upozorenje:</strong> Trenutačno su @count izborničke poveznica unutar %title. Biti će uklonjene (stavke koje definira sustav će biti poništene).
hr[2]: <strong>Upozorenje:</strong> Trenutačno je @count izborničkih poveznica unutar %title. Biti će uklonjene (stavke koje definira sustav će biti poništene).

en: Managing menus
hr: Upravljanje izbornicima

en: Users with the <em>Administer menus and menu items</em> permission can add, edit and delete custom menus on the <a href="@menu">Menus administration page</a>. Custom menus can be special site menus, menus of external links, or any combination of internal and external links. You may create an unlimited number of additional menus, each of which will automatically have an associated block. By selecting <em>list links</em>, you can add, edit, or delete links for a given menu. The links listing page provides a drag-and-drop interface for controlling the order of links, and creating a hierarchy within the menu.
hr: Korisnici s dopuštenjem <em>Upravljaj izbornicima i izborničkim stavkama</em> mogu dodavati, uređivati ili uklanjati proizvoljne izbornike putem stranice <a href="@menu">Upravljanje izbornicima</a>. Proizvoljni izbornici mogu biti posebni izbornici lokacije, vanjske poveznice ili kombinacija unutarnjih i vanjskih poveznica. Možete stvoriti neograničen broj dodatnih izbornika, od kojih će svaki automatski dobiti odgovarajući blok. Odabirom <em>prikaži poveznice</em>, možete dodati, urediti ili ukloniti poveznice određenog izbornika. Stranica prikaza poveznica sadrži povuci i spusti sučelje za kontrolu redoslijeda poveznica i stvaranja hijerarhije unutar izbornika.

en: Displaying menus
hr: Prikaz izbornika

en: After you have created a menu, you must enable and position the associated block on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
hr: Po stvaranju izbornika morate omogućiti i prilagoditi prikaz pridruženog bloka na stranici <a href="@blocks">Upravljanje blokovima</a>.

en: You can enable the newly-created block for this menu on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
hr: Možete omogućiti novostvorene blokove za ovaj izbornik na stranici <a href="@blocks">Upravljanje blokovima</a>.

en: Each menu has a corresponding block that is managed on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
hr: Svaki izbornik ima odgovarajući blok s kojim se upravlja na <a href="@blocks">stranici upravljanja blokovima</a>.

en: Administer menus and menu items
hr: Upravlja izbornicima i njihovim stavkama

en: Provide a menu link
hr: Omogući kao izborničku poveznicu

en: Available menus
hr: Dostupni izbornici

en: The menus available to place links in for this content type.
hr: Izbornici u koje se stavke ovog sadržaja mogu umetnuti kao poveznice.

en: Default parent item
hr: Zadana nadređena stavka

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
hr: Odaberite izbornik koji će biti zadana nadređena stavka za novu poveznicu u obrascu uređivanja sadržaja.

en: No content types available. <a href="@link">Add content type</a>.
hr: Ne postoje vrste sadržaja. <a href="@link">Dodaj vrstu sadržaja</a>.

en: Preview before submitting
hr: Pregled prije podnošenja

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
hr: Ovaj će tekst biti prikazan na vrhu stranice kada se stvara ili uređuje sadržaj ove vrste.

en: Users with the <em>Administer content</em> permission will be able to override these options.
hr: Korisnici s dopuštenjem <em>Upravlja sadržajem</em> će moći prevladati ove opcije.

en: Display author and date information.
hr: Prikaži informacije o autoru i nadnevku.

en: Author username and publish date will be displayed.
hr: Korisničko ima autora unosa će biti prikazano.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
hr: Nevaljan stroju čitljiv naziv. Unesite naziv drugačiji od %invalid.

en: Publish selected content
hr: Objavi odabrani sadržaj

en: Unpublish selected content
hr: Prekini objavu odabranog sadržaja

en: Promote selected content to front page
hr: Promoviraj odabrani sadržaj na naslovnicu

en: Demote selected content from front page
hr: Degradiraj odabrani sadržaj s naslovnice

en: Make selected content sticky
hr: Načini odabrani sadržaj ljepljivim

en: Make selected content not sticky
hr: Ukloni ljepljivost s odabranog sadržaja

en: Delete selected content
hr: Ukloni odabrani sadržaj

en: Deleted @count posts.
hr: Uklonjeno @count unosa.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
hr[0]: Želite li zbilja ukloniti ovu stavku?
hr[1]: Želite li zbilja ukloniti ove stavke?
hr[2]: Želite li zbilja ukloniti ove stavke?

en: <em>Edit @type</em> @title
hr: <em>Uredi @type</em> @title

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
hr: Još niste stvorili vrste sadržaja. Odite na stranicu <a href="@create-content">dodaj vrstu sadržaja</a> kako bi dodali novu vrstu sadržaja.

en: Revision log message
hr: Poruka zapisnika revizije

en: Tokens related to individual content items, or "nodes".
hr: Žetoni povezani s pojedinačnim sadržajem ili "unosima".

en: The unique ID of the content item, or "node".
hr: Jedinstveni ID stavke sadržaja, ili "unosa".

en: The main body text of the node.
hr: Glavni sadržaj unosa.

en: The summary of the node's main body text.
hr: Sažetak glavnog sadržaja unosa.

en: Creating content
hr: Stvaranje sadržaja

en: Creating custom content types
hr: Stvaranje prilagođenih vrsti sadržaja

en: Administering content
hr: Upravljanje sadržajem

en: Creating revisions
hr: Stvaranje revizija

en: The Node module also enables you to create multiple versions of any content, and revert to older versions using the <em>Revision information</em> settings.
hr: Modul unosa vam omogućuje višestruke inačice bilo kojeg sadržaja, i povrat na ranije inačice putem postavki <em>Informacije o revizijama</em>.

en: User permissions
hr: Korisnička dopuštenja

en: Individual content types can have different fields, behaviors, and permissions assigned to them.
hr: Pojedine vrste sadržaja mogu imati različita polja, ponašanje i dodijeljena dopuštenja.

en: Content items can be displayed using different view modes: Teaser, Full content, Print, RSS, etc. <em>Teaser</em> is a short format that is typically used in lists of multiple content items. <em>Full content</em> is typically used when the content is displayed on its own page.
hr: Stavke sadržaja mogu biti prikazane na različite načine: Mamac, Puni sadržaj, Ispis, RSS, itd. <em>Mamac</em> je kratki oblik prikaza sadržaja koji se obično koristi unutar popisa višestrukog sadržaja. <em>Puni sadržaj</em> je obično prikazan kada je sadržaj prikazan na svojoj vlastitoj stranici.

en: Here, you can define which fields are shown and hidden when %type content is displayed in each view mode, and define how the fields are displayed in each view mode.
hr: Ovdje možete odrediti koja polja su prikazana i skrivena kada je vrsta sadržaja %type prikazan unutar svakog načina prikaza, i odrediti kako su polja prikazana unutar svakoga načina prikaza.

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert back to older versions.
hr: Revizije vam omogućuju praćenje razlika između više inačica vašeg pojedinog sadržaja i povratak na ranije inačice.

en: The content on this page has either been modified by another user, or you have already submitted modifications using this form. As a result, your changes cannot be saved.
hr: Sadržaj na ovoj stranici je ili uredio drugi korisnik, ili ste već podnijeli promjene koristeći ovaj obrazac. Zbog toga vaš sadržaj neće biti spremljen.

en: Administer content types
hr: Upravlja vrstama sadržaja

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
hr: Upozorenje: Dopustite samo provjerenim ulogama, ovo dopuštenje ima sigurnosne implikacije.

en: View published content
hr: Pregleda objavljeni sadržaj

en: Bypass content access control
hr: Zaobilazi pravila pristupa sadržaju

en: View own unpublished content
hr: Pregleda vlastiti neobjavljeni sadržaj

en: Content is sticky at top of lists
hr: Sadržaj je ljepljiv na vrhu popisa

en: Content is promoted to the front page
hr: Sadržaj je promoviran na naslovnicu

en: Show block for specific content types
hr: Prikaži blok za određenu vrstu sadržaja

en: Show this block only on pages that display content of the given type(s). If you select no types, there will be no type-specific limitation.
hr: Prikaži ovaj blok samo na stranicama koje prikazuju određene vrste sadržaja. Ako ne odaberete ništa neće biti ograničenja prikaza po vrsti sadržaja.

en: Change the author of content
hr: Promijeni autora sadržaja

en: Save content
hr: Spremi sadržaj

en: Unpublish content containing keyword(s)
hr: Prekini objavu ukoliko sadrži ključne riječi

en: The content will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
hr: Sadržaj će prestati biti objavljen ukoliko sadrži neku od fraza navedenih iznad. Koristite zarezom razmaknut popis fraza osjetljivih na velika i mala slova. Npr: smiješno, lopov, kukulele, "Tvrtka, doo."

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Rebuilding will remove all privileges to content and replace them with permissions based on the current modules and settings. Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed, content will automatically use the new permissions.
hr: Ukoliko lokacija ima problema s dopuštenjima pristupa sadržaju, možda biste trebali ponovno izgraditi priručnu memoriju dopuštenja pristupa sadržaju. Ponovna izgradnja će ukloniti sve privilegije pristupa sadržaju i zamijeniti ih s dopuštenjima temeljenima na trenutnim modulima i postavkama. Ponovna izgradnja može biti dugotrajan proces ukoliko imate mnoštvo sadržaja ili složene postavke dopuštenja. Po dovršetku ponovne izgradnje, sadržaj će automatski koristiti nova dopuštenja.

en: Node Access Permissions
hr: Dopuštenja pristupa sadržaju

en: One permission in use | @count permissions in use
hr[0]: Koristi se jedno dopuštenje.
hr[1]: Koriste se @count dopuštenja.
hr[2]: Koristi se @count dopuštenja.

en: Don't display post information
hr: Ne prikazuj informacije o unosu

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1.
hr: Odredite postojeću putanju za koju želite unijeti zamjensku. Na primjer: node/28, forum/1, taxonomy/term/1.

en: The Path module allows you to specify an alias, or custom URL, for any existing internal system path. Aliases should not be confused with URL redirects, which allow you to forward a changed or inactive URL to a new URL. In addition to making URLs more readable, aliases also help search engines index content more effectively. Multiple aliases may be used for a single internal system path. To automate the aliasing of paths, you can install the contributed module <a href="@pathauto">Pathauto</a>. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@path">Path module</a>.
hr: Modul putanje vam omogućava nadimak ili proizvoljni URL za bilo koju postojeću internu putanju. Nadimke ne treba miješati s URL preusmjerenjima, koji omogućavaju preusmjerenje promijenjenog ili nevažećeg URL-a na novu lokaciju. Pored toga što čine URL-ove čitljivijim, nadimci također pomažu tražilicama pri učinkovitijem indeksiranju lokacije. Višestruki nadimci mogu biti korišteni za jednu internu putanju sustava. Kako bi automatizirali stvaranje nadimaka putanja možete instalirati dodatni modul <a href="@pathauto">Pathauto</a>. Dodatne informacije potražite unutar mrežnog priručnika za <a href="@path">Modul putanje</a>.

en: Creating aliases
hr: Stvaranje nadimaka

en: Users with sufficient <a href="@permissions">permissions</a> can create aliases under the <em>URL path settings</em> section when they create or edit content. Some examples of aliases are:
hr: Korisnici s odgovarajućim <a href="@permissions">dopuštenjima</a> mogu stvarati nadimke unutar odjeljka <em>Postavke URL putanja</em> kada uređuju ili stvaraju sadržaj. Neki od primjera nadimaka su:

en: <em>member/jane-smith</em> aliased to internal path <em>user/123</em>
hr: <em>korisnik/baba-janja</em> je nadimak na internu putanju <em>user/123</em>

en: <em>about-us/team</em> aliased to internal path <em>node/456</em>
hr: <em>o-nama/uposleni</em> je nadimak za internu putanju <em>node/456</em>

en: Managing aliases
hr: Upravljanje nadimcima

en: The Path module provides a way to search and view a <a href="@aliases">list of all aliases</a> that are in use on your website. Aliases can be added, edited and deleted through this list.
hr: Modul putanje omogućuje prikaz i pretragu <a href="@aliases">popisa nadimaka</a> koji su aktivni na vašoj stranici. Nadimci mogu biti dodani, uređivani ili uklanjani diljem ovoga popisa.

en: An alias defines a different name for an existing URL path - for example, the alias 'about' for the URL path 'node/1'. A URL path can have multiple aliases.
hr: Nadimak određuje zamjensko ime za postojeću URL putanju - na primjer, nadimak 'o-nama' za URL putanju za putanju 'node/1'. URL putanja može imati više nadimaka.

en: Administer URL aliases
hr: Upravlja URL nadimcima

en: Create and edit URL aliases
hr: Stvara i uređuje URL nadimke

en: The alias is already in use.
hr: Nadimak se već koristi.

en: Optionally specify an alternative URL by which this term can be accessed. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
hr: Ukoliko želite, odredite zamjenski URL putem kojega se može pristupiti ovom pojmu. Koristite relativnu putanju i nemojte dodavati završne kose crte inače URL nadimak neće raditi.

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
hr[0]: Morate uključiti najmanje jednu pozitivnu ključnu riječ s 1 znakom ili više.
hr[1]: Morate uključiti najmanje jednu pozitivnu ključnu riječ s @count znaka ili više.
hr[2]: Morate uključiti najmanje jednu pozitivnu ključnu riječ s @count znakova ili više.

en: Searched %type for %keys.
hr: Pretraženo %type za %keys.

en: The Search module provides the ability to index and search for content by exact keywords, and for users by username or e-mail. For more information, see the online handbook entry for <a href="@search-module">Search module</a>.
hr: Modul pretrage omogućuje indeksiranje i pretragu sadržaja po točno određenim ključnim riječima, ili pretragu korisnika po korisničkom imenu ili e-mailu-u. Dodatne informacije potražite unutar mrežnog priručnika za <a href="@search-module">Modul pretrage</a>

en: Searching content and users
hr: Pretraga sadržaja i korisnika

en: Users with <em>Use search</em> permission can use the search block and <a href="@search">Search page</a>. Users with the <em>View published content</em> permission can search for content containing exact keywords. Users with the <em>View user profiles</em> permission can search for users containing the keyword anywhere in the user name, and users with the <em>Administer users</em> permission can search for users by email address. Additionally, users with <em>Use advanced search</em> permission can find content using more complex search methods and filtering by choosing the <em>Advanced search</em> option on the <a href="@search">Search page</a>.
hr: Korisnici s <em>Koristi pretragu</em> dopuštenjem mogu koristiti blok pretrage i <a href="@search">Stranicu pretrage</a>. Korisnici s <em>Vidi objavljeni sadržaj</em> dopuštenjem mogu pretraživati sadržaj koristeći ključne riječi. Korisnici s <em>Vidi korisničke profile</em> dopuštenjem mogu pretraživati korisnike putem ključne riječi sadržane u njihovom imenu, a korisnici s <em>Upravljaj korisnicima</em> dopuštenjem mogu pretraživati korisnike putem e-mail adrese. Povrh ovoga, korisnici s <em>Koristi naprednu pretragu</em> dopuštenjem mogu pretraživati sadržaj koristeći složenije metode pretrage i filtrirati putem <em>napredna pretraga</em> opcije na <a href="@search">Stranici pretrage</a>.

en: Indexing content with cron
hr: Indeksiranje sadržaja putem crona

en: Configuring search settings
hr: Podešavanje postavki pretrage

en: The Search module includes a default <em>Search form</em> block, which can be enabled and configured on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. The block is available to users with the <em>Search content</em> permission.
hr: Modul pretrage uključuje zadani blok <em>Obrazac pretrage</em>, koji može biti omogućen i podešen putem stranice <a href="@blocks">Upravljanje blokovima</a>. Blok će biti dostupan korisnicima s dopuštenjem <em>Pretraži sadržaj</em>.

en: Extending Search module
hr: Proširenje modula pretrage

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>
hr: <ul>
    <li>Provjerite jeste li ispravno napisali riječi.</li>
    <li>Uklonite navodnike oko riječi kako biste pretraživali po svakoj pojedinoj riječi. <em>Plavo nebo</em> često će prikazati više rezultata nego <em>&quot;plavo nebo&quot;</em>.</li>
    <li>Razmislite o proširivanju pretrage pomoću  <em>OR</em>. <em>plavo OR nebo</em> često će prikazati više rezultata nego <em>plavo nebo</em>.</li>
    </ul>

en: Administer search
hr: Upravlja pretragom

en: Use search
hr: Koristi pretragu

en: Use advanced search
hr: Koristi naprednu pretragu

en: Choose a set of shortcuts to use
hr: Odabire skup kratica

en: Choose a set of shortcuts for this user
hr: Izaberite skup kratica za ovog korisnika

en: You are now using the new %set_name shortcut set. You can edit it from this page or <a href="@switch-url">switch back to a different one.</a>
hr: Trenutno koristite skup kratica %set_name. Možete ga urediti s ove stranice ili <a href="@switch-url">se prebaciti na drugu stranicu</a>.

en: %user is now using a new shortcut set called %set_name. You can edit it from this page.
hr: %user trenutno koristi novi skup kratica imena %set_name. Možete ga urediti s ove stranice.

en: You are now using the %set_name shortcut set.
hr: Sada koristite skup kratica %set_name.

en: %user is now using the %set_name shortcut set.
hr: %user sada koristi skup kratica %set_name.

en: Change set
hr: Promjeni skup

en: The shortcut set has been updated.
hr: Skup kratica je osvježen.

en: The name of the shortcut.
hr: Naziv kratice.

en: The shortcut %link has been updated.
hr: Kratica %link je osvježena.

en: Added a shortcut for %title.
hr: Dodana kratica za %title.

en: Are you sure you want to delete the shortcut %title?
hr: Želite li zbilja ukloniti kraticu %title?

en: The shortcut %title has been deleted.
hr: Kratica %title je uklonjena.

en: Unable to add a shortcut for %title.
hr: Nije moguće dodati kraticu za %title.

en: Adding and removing shortcuts
hr: Dodavanje i uklanjanje kratica

en: Displaying shortcuts
hr: Prikaz kratica

en: Administer shortcuts
hr: Upravlja kraticama

en: Add to %shortcut_set shortcuts
hr: Dodaj u %shortcut_set kratice

en: Add to shortcuts
hr: Dodaj u kratice

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
hr: Ukloni iz %shortcut_set kratica

en: Remove from shortcuts
hr: Ukloni iz kratica

en: Edit shortcuts
hr: Uredi kratice

en: GSS negotiate
hr: GSS pregovaranje

en: Any safe
hr: Bilo koji siguran

en: Running tests
hr: Pokretanje testova

en: After the tests run, a message will be displayed next to each test group indicating whether tests within it passed, failed, or had exceptions. A pass means that the test returned the expected results, while fail means that it did not. An exception normally indicates an error outside of the test, such as a PHP warning or notice. If there were failures or exceptions, the results will be expanded to show details, and the tests that had failures or exceptions will be indicated in red or pink rows. You can then use these results to refine your code and tests, until all tests pass.
hr: Po završetku testa, poruka će biti prikazana pored svake skupine s naznakom je li test prošao, naišao na grešku ili imao iznimnke. Prolaz znači da je test vratio očekivane rezultate, dok greška znači da nije. Izuzetak obično naznačava grešku izvan testa, kao što je PHP upozorenje ili napomena. Ukoliko bude grešaka ili izuzetaka rezuItati mogu biti prošireni radi prikaza detalja, i testovi s greškama ili izuzecima će biti označeni ružičastim redovima. Možete koristiti ove rezultate kako bi pročistili vaš kod i testove, sve dok test ne prođe.

en: Administer tests
hr: Upravljanje testovima

en: The test run finished in @elapsed.
hr: Test je završio unutar @elapsed.

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
hr: Koristite <em>Čisto okruženje</em> gumb kako bi uklonili privremene datoteke i tablice.

en: The testing framework requires the PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> restriction to be disabled. Check your webserver configuration or contact your web host.
hr: Sustav testiranja zahtjeva onemogućenje PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> ograničenja.Provjerite postavke vašeg mrežnog poslužitelja.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@curl_url">cURL</a> library is not available.
hr: Sustav testiranja nije mogao biti instaliran jer PHP <a href="@curl_url">cURL</a> knjižnica nije dostupna.

en: PHP open_basedir restriction
hr: PHP open_basedir ograničenje

en: Displaying popular content
hr: Prikaz popularnog sadržaja

en: Page view counter
hr: Brojač pregleda sadržaja

en: Administer statistics
hr: Upravlja statistikama

en: View content hits
hr: Vidi posjete sadržaju

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
hr: Zapisnik za UNIX, Linux i Mac OS X

en: Logging for Microsoft Windows
hr: Zapisnik za Microsoft Windows

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
hr: Na Microsoft Windowsima, poruke su uvijek poslane u zapisnik koristeći kôd <code>LOG_USER</code>.

en: Syslog facility
hr: Syslog svojstvo

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
hr: Ovisno o postavkama sustava, Syslog i druge alatke zapisnika mogu koristiti ovaj kôd kako bi prepoznali ili pročistili poruke unutar cijelog zapisnika sustava.

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
hr: Slika %file nije mogla biti zakrenuta budući da imagerotate() svojstvo nije dostupno unutar vaše PHP instalacije.

en: The image %file could not be desaturated because the imagefilter() function is not available in this PHP installation.
hr: Slici %file nije mogla biti uklonjena boja budući da imagefilter() svojstvo nije dostupno unutar vaše PHP instalacije.

en: Screenshot for !theme theme
hr: Slikovni prikaz !theme teme

en: Settings for !theme theme
hr: Postavke za !theme predložak

en: Disable !theme theme
hr: Onemogući !theme predložak

en: Set !theme as default theme
hr: Postavi !theme kao zadani predložak

en: Enable !theme theme
hr: Omogući !theme predložak

en: Enable !theme as default theme
hr: Omogući !theme kao zadani predložak

en: default theme
hr: zadani predložak

en: Choose "Default theme" to always use the same theme as the rest of the site.
hr: Odaberite "Zadani predložak" kako bi uvijek koristili isti predložak kao mrežna lokacija.

en: Use the administration theme when editing or creating content
hr: Koristi administracijski predložak za uređivanje i dodavanje sadržaja

en: The %theme theme has been enabled.
hr: Predložak %theme je omogućen.

en: The %theme theme was not found.
hr: Predložak %theme nije nađen.

en: %theme is the default theme and cannot be disabled.
hr: %theme je zadani predložak i ne može biti onemogućen.

en: The %theme theme has been disabled.
hr: Predložak %theme je onemogućen.

en: Please note that the administration theme is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
hr: Imajte na umu kako je administracijski predložak još uvijek postavljen na %admin_theme predložak; posljedično, predložak na ovoj stranici neće biti promijenjen. Svi neadministracijski odjeljci ove lokacije će biti prikazani putem odabranog %selected_theme predloška.

en: %theme is now the default theme.
hr: %theme je sada zadani predložak.

en: User verification status in comments
hr: Status ovjere korisnika u komentarima

en: These settings only exist for the themes based on the %engine theme engine.
hr: Ove postavke postoje samo za predloške temeljene na %engine.

en: The logo could not be uploaded.
hr: Logo nije mogao biti otpremljen.

en: The favicon could not be uploaded.
hr: Favicon nije mogla biti otpremljena.

en: The custom logo path is invalid.
hr: Putanja do prilagođenog logotipa je nevaljana.

en: The custom favicon path is invalid.
hr: Putanja do prilagođene ikone kratice je neispravna.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
hr: @module (<span class="admin-missing">nije sukladan s</span> inačicom @version)

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
hr: Ova inačica nije sukladna s Drupalom !core_version i trebalo bi ju zamijeniti.

en: Would you like to continue with the above?
hr: Želite li nastaviti?

en: Enter a valid IP address.
hr: Unesite valjanu IP adresu.

en: The IP address %ip was deleted.
hr: IP adresa %ip je uklonjena.

en: How this is used depends on your site's theme.
hr: Kako će se ovo koristiti, ovisi o predlošku vaše lokacije.

en: Number of posts on front page
hr: Broj unosa na naslovnici

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
hr: Maksimalan broj unosa prikazanih na stranicama sadržaja kao što je npr. naslovnica ili stranice kategorija

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
hr: Ova se stranica prikazuje kada korisnik nema ovlasti pregleda traženog sadržaja. Ostavite prazno kako bi prikazali generičku "pristup uskraćen" stranicu.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
hr: Ova se stranica prikazuje kada nema sadržaja koji odgovara traženom dokumentu. Ostavite prazno kako bi prikazali generičku "stranica nije pronađena" stranicu.

en: Errors and warnings
hr: Greške i upozorenja

en: Clear all caches
hr: Ispraznu svu priručnu memoriju

en: <strong class="error">Set up the <a href="!file-system">public files directory</a> to make these optimizations available.</strong>
hr: <strong class="error">Podesite <a href="!file-system">direktorij javnih datoteka</a> kako bi ova optimizacija bila raspoloživa.</strong>

en: Bandwidth optimization
hr: Optimizacija mrežnog prometa

en: Compress cached pages.
hr: Sažmi stranice u priručnoj memoriji.

en: Public file system path
hr: Putanja sustava javnih datoteka

en: Private file system path
hr: Putanja sustava privatnih datoteka

en: A local file system path where temporary files will be stored. This directory should not be accessible over the web.
hr: Lokalna putanja sustava za spremanje privremenih datoteka. Ovom direktoriju se ne bi smjelo pristupiti putem mreže.

en: Default download method
hr: Zadana metoda preuzimanja

en: This setting is used as the preferred download method. The use of public files is more efficient, but does not provide any access control.
hr: Ova postavka se koristi kao preferirana metoda preuzimanja. Korištenje javnih datoteka je učinkovitije ali ne omogućava nikakvu kontrolu pristupa.

en: Description of your site, included in each feed.
hr: Opis vaše lokacije, uključen u svaki feed.

en: Time zones
hr: Vremenske zone

en: Users may set their own time zone.
hr: Korisnici mogu postaviti vlastitu vremensku zonu.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
hr: Podsjeti korisnike prilikom prijave kako njihova vremenska zona nije postavljena.

en: Only applied if users may set their own time zone.
hr: Samo primjenjivo ukoliko korisnici mogu postaviti svoje vremenske zone.

en: Time zone for new users
hr: Vremenska zona za nove korisnike

en: Default time zone.
hr: Zadana vremenska zona.

en: Empty time zone.
hr: Prazna vremenska zona.

en: Users may set their own time zone at registration.
hr: Korisnici mogu postaviti svoju vremensku zoni pri registraciji.

en: Put site into maintenance mode
hr: Postavi lokaciju van mreže

en: Requires: !module-list
hr: Ovisno o: !module-list

en: Required by: !module-list
hr: Nužno za: !module-list

en: Displayed as %date
hr: Prikazan kao %date

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options.
hr: Prilagođeni oblik datuma. Za dostupne opcije pogledajte <a href="@url">PHP priručnik</a>.

en: Save format
hr: Spremi oblik

en: This format already exists. Enter a unique format string.
hr: Ovaj oblik već postoji. Unesite jedinstvenu strunu oblika.

en: Custom date format updated.
hr: Prilagođeni oblik datuma osvježen.

en: Custom date format added.
hr: Prilagođeni oblik datuma dodan.

en: Available actions:
hr: Dostupne akcije:

en: Create an advanced action
hr: Stvori naprednu radnju

en: Deleted %ip
hr: Uklonjena %ip

en: You must enable the @required module to install @module. | You must enable the @required modules to install @module.
hr[0]: Morate omogućiti @required modul kako bi instalirali @module.
hr[1]: Morate omogućiti @required modula kako bi instalirali @module.
hr[2]: Morate omogućiti @required modula kako bi instalirali @module.

en: Tokens for site-wide settings and other global information.
hr: Žetoni za opće postavke lokacije i druge opće informacije.

en: Tokens related to times and dates.
hr: Žetoni vezani uz vrijeme i nadnevke.

en: Tokens related to uploaded files.
hr: Žetoni vezani uz otpremljene datoteke.

en: URL (brief)
hr: URL (kratki)

en: The URL of the site's front page without the protocol.
hr: URL naslovnice bez protokola.

en: Short format
hr: Kratki oblik

en: A date in 'short' format. (%date)
hr: Datum u 'kratkom' obliku. (%date)

en: Medium format
hr: Srednji oblik

en: A date in 'medium' format. (%date)
hr: Datum u 'srednjem' obliku. (%date)

en: Long format
hr: Dugački oblik

en: A date in 'long' format. (%date)
hr: Datum u 'dugačkom' obliku. (%date)

en: A date in a custom format. See !php-date for details.
hr: Prilagođeni oblik datuma. Vidi !php-date za detalje.

en: the PHP documentation
hr: PHP dokumentacija

en: Time-since
hr: Vrijeme od

en: Raw timestamp
hr: Neformatirana vremenska oznaka

en: A date in UNIX timestamp format (%date)
hr: Datum u UNIX obliku vremenske oznake (%date)

en: The System module is integral to the site, and provides basic but extensible functionality for use by other modules and themes. Some integral elements of Drupal are contained in and managed by the System module, including caching, enabling and disabling modules and themes, preparing and displaying the administrative page, and configuring fundamental site settings. A number of key system maintenance operations are also part of the System module. For more information, see the online handbook entry for <a href="@system">System module</a>.
hr: Modul sustava je sastavni dio lokacije i omogućuje temeljnu ali proširivu učinkovitost putem dodatnih modula i predložaka. Neki sastavni elementi Drupala su sadržani unutar Modula sustava, uključujući priručnu memoriju, omogućenje i onemogućenje modula i predložaka, priprema i prikaz administracijske stranice, i osnovne postavke lokacije. Velik broj ključnih operacija održavanja sustava su također sastavni dio modula sustava. Dodatne informacije potražite unutar mrežnog priručnika za <a href="@system">Modul sustava</a>.

en: Managing modules
hr: Upravlja modulima

en: The System module allows users with the appropriate permissions to enable and disable modules on the <a href="@modules">Modules administration page</a>. Drupal comes with a number of core modules, and each module provides a discrete set of features and may be enabled or disabled depending on the needs of the site. Many additional modules contributed by members of the Drupal community are available for download at the <a href="@drupal-modules">Drupal.org module page</a>.
hr: Modul sustava omogućuje korisnicima s odgovarajućim dopuštenjima omogućiti ili onemogućiti module putem stranice <a href="@modules">Upravljanje modulima</a>. Drupal dolazi s velikim brojem ugrađenih modula, i svaki modul donosi sklop svojstava i može biti omogućen ili onemogućen u ovisnosti o potrebama stranice. Brojni dodatni moduli koje su programirali ljudi unutar Drupal zajednice su dostupni za preuzimanje putem stranice <a href="@drupal-modules">Drupal.org moduli</a>.

en: Managing themes
hr: Upravlja predlošcima

en: The System module allows users with the appropriate permissions to enable and disable themes on the <a href="@themes">Appearance administration page</a>. Themes determine the design and presentation of your site. Drupal comes packaged with several core themes, and additional contributed themes are available at the <a href="@drupal-themes">Drupal.org theme page</a>.
hr: Modul sustava omogućuje korisnicima s odgovarajućim dopuštenjima omogućiti ili onemogućiti predloške putem stranice <a href="@themes">Upravljaj prikazom</a>. Predlošci određuju dizajn i prezentaciju stranice. Drupal dolazi s nekoliko ugrađenih predložaka, a dodatni se predlošci mogu preuzeti putem stranice <a href="@drupal-themes">Drupal.org predlošci</a>.

en: Managing caching
hr: Upravlja priručnom memorijom

en: The System module allows users with the appropriate permissions to manage caching on the <a href='@cache-settings'>Performance settings page</a>. Drupal has a robust caching system that allows the efficient re-use of previously-constructed web pages and web page components. Pages requested by anonymous users are stored in a compressed format; depending on your site configuration and the amount of your web traffic tied to anonymous visitors, the caching system may significantly increase the speed of your site.
hr: Modul sustava omogućuje korisnicima s odgovarajućim dopuštenjem upravljati priručnom memorijom na stranici <a href='@cache-settings'>Postavke učinkovitosti</a>. Drupal je sustav koji omogućuje učinkovitu ponovnu upotrebu ranije stvorenih stranica i komponenti. Stranice koje se prikazuju anonimnim korisnicima mogu biti spremljene u sažetom obliku; ovisno o postavkama vaše lokacije i količini prometa kojeg ista stvara, sustav priručne memorije može značajno ubrzati prikaz vaše lokacije.

en: Performing system maintenance
hr: Održava sustav

en: Configuring basic site settings
hr: Prilagodba osnovnih postavki lokacije

en: Set and configure the default theme for your website.  Alternative <a href="@themes">themes</a> are available.
hr: Postavi i prilagodi zadani predložak za vašu lokaciju. Dostupne su i zamjenski <a href="@themes">predlošci</a>.

en: Download additional <a href="@modules">contributed modules</a> to extend Drupal's functionality.
hr: Preuzmite dodatne <a href="@modules">module</a> kako bi proširili učinkovitost Drupala.

en: Regularly review and install <a href="@updates">available updates</a> to maintain a secure and current site. Always run the <a href="@update-php">update script</a> each time a module is updated.
hr: Redovito pregledajte i instalirajte <a href="@updates">dostupne nadogradnje</a> kako bi održali vašu lokaciju sigurnom i svježom. Uvijek pokrenite <a href="@update-php">skriptu nadogradnje</a> po nadogradnji modula.

en: Regularly review <a href="@updates">available updates</a> to maintain a secure and current site. Always run the <a href="@update-php">update script</a> each time a module is updated.
hr: Redovito pratite stanje <a href="@updates">dostupnih nadogradnji</a> kako bi održali vašu lokaciju sigurnom i svježom. Uvijek pokrenite <a href="@update-php">skriptu nadogradnje</a> po svakoj nadogradnji modula.

en: Administer modules
hr: Upravlja modulima

en: Administer site configuration
hr: Podešava lokaciju

en: Administer themes
hr: Upravlja predlošcima

en: Administer actions
hr: Upravlja akcijama

en: Use the administration pages and help
hr: Koristi administracijske stranice i pomoć

en: Use the site in maintenance mode
hr: Koristi lokaciju van mreže

en: View site reports
hr: Pregleda izvješća lokacije

en: Public files
hr: Javne datoteke

en: Public local files served by the webserver.
hr: Javne lokalne datoteke prikazane putem poslužitelja.

en: Private local files served by Drupal.
hr: Privatne lokalne datoteke koje prikazuje Drupal.

en: Temporary files
hr: Privremene datoteke

en: Temporary local files for upload and previews.
hr: Privremene lokalne datoteke za otpremu i preglede.

en: Update modules
hr: Nadogradnja modula

en: Update themes
hr: Nadogradnja predložaka

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
hr: Vaša lozinka nije spremljena u bazu i samo se koristi za uspostavljanje veze.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
hr: Veza će biti uspostavljena između vašeg mrežnog poslužitelja i stroja na kojem su smještene datoteke. U velikoj većini slučajeva, to je isti stroj pa će "localhost" biti u redu.

en: Configure your <a href="@user-edit">account time zone setting</a>.
hr: Podesite <a href="@user-edit">postavke vremenske zone</a> za vaš profil.

en: Select the desired local time and time zone. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
hr: Odaberite željeno lokalno vrijeme i vremensku zonu. Datum i vrijeme na lokaciji će biti prikazani koristeći odabranu vremensku zonu.

en: Your time zone setting will be automatically detected if possible. Confirm the selection and click save.
hr: Postavke vremenske zone će biti automatski određene, ukoliko je moguće. Potvrdite odabir i spremite.

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
hr: Direktorij %directory ne postoji.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
hr: Direktorij %directory postoji ali je u nj ne može upistivati i promjena tog statusa nije uspjela.

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
hr: Poruka koju bi trebalo poslati. Možete unijeti žetone poput [node:title], [user:name], i [comment:body] kako bi predstavili podatke koji se mijenjaju svakim slanjem poruke. Svi žetoni neće biti dostupni u svim kontekstima.

en: The message to be displayed to the current user. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
hr: Poruka koju bi trebalo prikazati korisniku. Možete uključiti žetone poput [node:title], [user:name], i [comment:body] kako bi predstavili podatke koji se mijenjaju svakim slanjem poruke. Svi žetoni neće biti dostupni u svim kontekstima.

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
hr: Pogoni <a href="@poweredby">Drupal</a>

en: Content authoring
hr: Upravljanje sadržajem

en: more information
hr: više informacija

en: The phpinfo() function has been disabled for security reasons. To see your server's phpinfo() information, change your PHP settings or contact your server administrator. For more information, <a href="@phpinfo">Enabling and disabling phpinfo()</a> handbook page.
hr: Učinkovitost phpinfo() je onemogućena iz sigurnosnih razloga. Kako bi vidjeli phpinfo() informacije vašeg poslužitelja, promijenite PHP postavke ili kontaktirajte administratora poslužitelja. Za više informacija, posjetite stranicu priručnika <a href="@phpinfo">Omogućenje i onemogućenje phpinfo()</a>.

en: To run cron from outside the site, go to <a href="!cron">!cron</a>
hr: Kako bi pokrenuli cron izvan vaše lokacije, posjetite <a href="!cron">!cron</a>

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
hr: Automatski pokušaj stvaranja ovog direktorija nije uspio, vjerojatno zbog problema s dopuštenjima. Kako bi nastavili s instalacijom, ili ručno stvorite direktorit i poedsite mu dopuštenja ili osigurajte ovlasti instaleru za automatsko stvaranje. Za više informacije proučite INSTALL.txt pri <a href="@handbook_url">mrežnom proručniku</a>.

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
hr: Nema dostupnih rječnika. <a href="@link">Dodaj rječnik</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
hr: Nema pojmova. <a href="@link">Dodaj pojam</a>.

en: There is currently no content classified with this term.
hr: Trenutno nema sadržaja u ovom pojmu.

en: Tokens related to taxonomy terms.
hr: Žetoni povezani s taksonomijskim pojmovima.

en: Tokens related to taxonomy vocabularies.
hr: Žetoni povezani s taksonomijskim rječnicima.

en: The Taxonomy module allows you to classify the content of your website. To classify content, you define <em>vocabularies</em> that contain related <em>terms</em>, and then assign the vocabularies to content types. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@taxonomy">Taxonomy module</a>.
hr: Modul taksonomije vam omogućuje kategorizaciju sadržaja na vašoj lokaciji. Kako bi kategorizirali sadržaj, odredite <em>rječnike</em> koji sadrže povezane <em>pojmove</em>, i potom dodijelite rječnike vrstama sadržaja. Dodatne informacije potražite unutar mrežnog priručnika za <a href="@taxonomy">Modul taksonomije</a>.

en: Creating vocabularies
hr: Stvaranje rječnika

en: Users with sufficient <a href="@perm">permissions</a> can create <em>vocabularies</em> and <em>terms</em> through the <a href="@taxo">Taxonomy page</a>. The page listing the terms provides a drag-and-drop interface for controlling the order of the terms and sub-terms within a vocabulary, in a hierarchical fashion. A <em>controlled vocabulary</em> classifying music by genre with terms and sub-terms could look as follows:
hr: Korisnici s odgovarajućim <a href="@perm">dopuštenjem</a> mogu stvoriti <em>rječnike</em> i <em>pojmove</em> putem <a href="@taxo">stranice Taksonomije</a>. Stranica prikazuje popis pojmova i povuci i spusti sučelje za kontrolu redoslijeda pojmova i podređenih pojmova unutra rječnika, u željenoj hijerarhiji. <em>Kontrolirani rječnik</em> koji klasificira glazbu po žanru s pojmovima i podpojmovima može izgledati ovako:

en: <em>vocabulary</em>: Music
hr: <em>rječnik</em>: Glazba

en: <em>term</em>: Jazz
hr: <em>pojam</em>: Jazz

en: <em>sub-term</em>: Swing
hr: <em>pod-pojam</em>: Swing

en: <em>sub-term</em>: Fusion
hr: <em>pod-pojam</em>: Fusion

en: <em>term</em>: Rock
hr: <em>pojam</em>: Rock

en: <em>sub-term</em>: Country rock
hr: <em>pod-pojam</em>: Country rock

en: <em>sub-term</em>: Hard rock
hr: <em>pod-pojam</em>: Hard rock

en: You can assign a sub-term to multiple parent terms. For example, <em>fusion</em> can be assigned to both <em>rock</em> and <em>jazz</em>.
hr: Možete dodijeliti podređene pojmove višestrukim nadređenim pojmovima. Naprimjer <em>fusion</em> može biti dodijeljen i u <em>rock</em> i u <em>jazz</em>.

en: Terms in a <em>free-tagging vocabulary</em> can be built gradually as you create or edit content. This is often done used for blogs or photo management applications.
hr: Pojmovi u <em>rječnicima slobodnog označavanja</em> (tagging) mogu biti građeni postupno kako stvarate ili uređujete sadržaja. Ovo se često koristi za blog unose ili aplikacije prikaza slika.

en: Assigning vocabularies to content types
hr: Dodjeljivanje rječnika vrstama sadržaja

en: Classifying content
hr: Klasifikacija sadržaja

en: After the vocabulary is assigned to the content type, you can start classifying content. The field with terms will appear on the content editing screen when you edit or <a href="@addnode">add new content</a>.
hr: Nakon što je rječnik dodijeljen vrsti sadržaja možete početi kategorizirati sadržaj. Polje s pojmovima će se prikazati unutar korisničkog sučelja kada korisnik uređuje ili <a href="@addnode">dodaje novi sadržaj</a>.

en: Viewing listings and RSS feeds by term
hr: Pregled popisa i RSS feedova po pojmu.

en: Each taxonomy term automatically provides a page listing content that has its classification, and a corresponding RSS feed. For example, if the taxonomy term <em>country rock</em> has the ID 123 (you can see this by looking at the URL when hovering on the linked term, which you can click to navigate to the listing page), then you will find this list at the path <em>taxonomy/term/123</em>. The RSS feed will use the path <em>taxonomy/term/123/feed</em> (the RSS icon for this term's listing will automatically display in your browser's address bar when viewing the listing page).
hr: Svaki taksonomijski pojam omogućuje stranični ispis sadržaja koji ima klasifikaciju i odgovarajući RSS feed. Naprimjer, ukoliko pojam taksonomije <em>country rock</em> ima ID 123 (ovo možete vidjeti putem URL-a kada naiđete pokazivačem miša iznad povezanog termina, kojeg možete kliknuti da bi proslijedili na stranicu popisa), onda ćete pronaći ovaj popis na putanji <em>taxonomy/term/123</em>. RSS feed će koristiti putanju <em>taxonomy/term/123/feed</em> (RSS ikona za popis ovog pojma će se automatski prikazati unutar polja adrese vašeg preglednika kada pregledate stranicu popisa).

en: Extending Taxonomy module
hr: Proširenje Modula taksonomije

en: There are <a href="@taxcontrib">many contributed modules</a> that extend the behavior of the Taxonomy module for both display and organization of terms.
hr: Postoje <a href="@taxcontrib">brojni dodatni moduli</a> koji nadopunjuju ponašanje modula Taksonomije vezano i za prikaz i organizaciju pojmova.

en: Taxonomy is for categorizing content. Terms are grouped into vocabularies. For example, a vocabulary called "Fruit" would contain the terms "Apple" and "Banana".
hr: Taksonomija služi kategorizaciji sadržaja. Pojmovi su grupirani u rječnike. Npr. rječnik "Voće" će sadržavati pojmove "Jabuka" i "Banana".

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
hr: Možete preraspodjeliti pojmove unutar %capital_name koristeći povuci-i-spusti hvataljke, i grupirati pojmove pod nadređenim pojmom tako što ih prenesete ispod ili desno od nadređenog pojma.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
hr: %capital_name sadrže pojmove grupirane pod nadređenim pojmom. Možete preraspodjeliti pojmove unutar %capital_name koristeći povuci-i-spusti hvataljke.

en: %capital_name contains terms with multiple parents. Drag and drop of terms with multiple parents is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by editing each term to include only a single parent.
hr: %capital_name sadrži pojmove s višestrukim nadređenim. Povuci i spusti opcija s višestrukim roditeljima nije podržana, ali možete ju ponovno omogućiti ako uredite svaki pojam tako da sadrži samo jednog nadređenog.

en: Administer vocabularies and terms
hr: Upravlja riječnicima i pojmovima

en: Edit terms in %vocabulary
hr: Uređuje pojmove u %vocabulary

en: Delete terms from %vocabulary
hr: Uklanja pojmove iz %vocabulary

en: This field stores a reference to a taxonomy term.
hr: Ovo polje sprema referencu ka taksonomijskom pojmu.

en: Autocomplete term widget (tagging)
hr: Cinculator samodovršetka (tagging)

en: The vocabulary which supplies the options for this field.
hr: Rječnik koji dodaje opcije za ovo polje.

en: The Toolbar module displays links to top-level administration menu items and links from other modules at the top of the screen. For more information, see the online handbook entry for <a href="@toolbar">Toolbar module</a>.
hr: Modul alatne trake prikazuje poveznice na glavne administracijske zadaće i poveznice iz drugih modula. Dodatne informacije potražite unutar mrežnog priručnika za <a href="@toolbar">Modul alatne trake</a>.

en: Displaying administrative links
hr: Prikaz administracijskih poveznica

en: Use the administration toolbar
hr: Koristi administracijsku alatnu traku

en: The Tracker module displays the most recently added and updated content on your site, and allows you to follow new content created by each user. This module has no configuration options. For more information, see the online handbook entry for <a href="@tracker">Tracker module</a>.
hr: Tracker modul (pratitelj) prikazuje posljednje dodane i osvježene sadržaje na vašoj lokaciji, i omogućuje vam slijediti svaki sadržaj po njegovom autoru. Ovaj modul nema nikakvih postavki. Za više informacija posjetite mrežni priručnik za <a href="@tracker">Tracker modul</a>.

en: Tracking new and updated site content
hr: Praćenjeg novog i osvježenog sadržaja lokacije

en: The <a href='@recent'>Recent content</a> page shows new and updated content in reverse chronological order, listing the content type, title, author's name, number of comments, and time of last update. Content is considered updated when changes occur in the text, or when new comments are added. The <em>My recent content</em> tab limits the list to the currently logged-in user.
hr: Stranica <a href='@recent'>Posljednji sadržaji</a> prikazuje novi i osvježeni sadržaj u obrnutom kronološkom redosliejdu, ispisujući vrstu sadržaja, naziv, ime autora, broj komentara i vrijeme posljednjeg osvježenja. Sadržaj se smatra osvježenim kada dođe do promjene u tekstu ili kada je dodan novi komentar. <em>Moj posljednji sadržaj</em> oznaka ograničava popis samo na trenutno prijavljenog korisnika.

en: Tracking user-specific content
hr: Praćenje korisničkog sadržaja

en: To follow a specific user's new and updated content, select the <em>Track</em> tab from the user's profile page.
hr: Kako bi pratili novi ili osvježeni sadržaj određenog korisnik, odaberite <em>Prati</em> oznaku na korisničkoj stranici profila.

en: My recent content
hr: Moj nedavno sadržaj

en: Translating content
hr: Prevođenje sadržaja

en: Maintaining translations
hr: Održavanje prijevoda

en: Installing updates
hr: Instaliranje nadogradnji

en: Preparing to update your site
hr: Priprema za nadogradnju loakcije

en: Installing %project
hr: Instaliranje %project

en: Preparing to install
hr: Priprema za instalaciju

en: Error installing / updating
hr: Greška pri instalaciji / nadogradnji

en: Installed %project_name successfully
hr: Uspješno instaliran %proejct_name

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
hr: Nadogradnja uspješna, Vaša lokacija je ponovno umrežena.

en: Update was completed successfully.
hr: Nadogradnja uspješno dovršena.

en: Update failed! See the log below for more information.
hr: Nadogardnja neuspjela. Pregledajte zapisnik za informacije.

en: Update failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
hr: Nadogradnja nije uspjela! Pregledajte zapisnik za više informacija. Vaša lokacija je još uvijek van mreže.

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
hr: Instalacija uspješno dovršena. Vaša lokacija je umrežena.

en: Installation was completed successfully.
hr: Instalacija uspješno dovršena.

en: Installation failed! See the log below for more information.
hr: Instalacija neuspjela! Pregledajte zapisnik za više informacija.

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
hr: Instalacija neuspjela! Pregledajte zapisnik za više informacija. Vaša lokacija je još uvijek van mreže.

en: Failed to get available update data.
hr: Nije uspjelo dohvaćanje dostupnih nadogradnji.

en: No available update data
hr: Nema podataka o nadogradnjama

en: Checking available update data
hr: Provjera dostupnih nadogradnji

en: Trying to check available update data ...
hr: Pokušaj provjere dostupnih nadogradnji ...

en: Error checking available update data.
hr: Došlo je do greške tijekom provjere dostupnih nadogradnji.

en: Checking available update data ...
hr: Provjera dostupnih nadogradnji ...

en: Checked available update data for %title.
hr: Provjerene dosupne nadogradnje za %title.

en: Failed to check available update data for %title.
hr: Nije uspjela provjera dostupnih nadogradnji za %title.

en: An error occurred trying to get available update data.
hr: Došlo je do greške tijekom provjere dostupnih nadogradnji.

en: Checked available update data for one project. | Checked available update data for @count projects.
hr[0]: Provjerene dostupne nadogradnje za jedan projekat.
hr[1]: Provjerene dostupne nadogradnje za @count projekta.
hr[2]: Provjerene dostupne nadogradnje za @count projekata.

en: Failed to get available update data for one project. | Failed to get available update data for @count projects.
hr[0]: Neuspješna provjera dostupnih nadogradnji za jedan projekat.
hr[1]: Nesupješna provjera dostupnih nadogradnji za @count projekta.
hr[2]: Nesupješna provjera dostupnih nadogradnji za @count projekata.

en: There was a problem getting update information. Try again later.
hr: Došlo je do greške tijekom provjere dostupnih nadogradnji. Pokušajte ponovno kasnije.

en: (Theme)
hr: (Predložak)

en: (Release notes)
hr: (Napomene)

en: This update is a major version update which means that it may not be backwards compatible with your currently running version.  It is recommended that you read the release notes and proceed at your own risk.
hr: Ovo je značajna nadogradnja inačice koja možda neće biti unatrag kompatibilna s vašom trenutnoj inačicom.  Preporučeno je pročitati bilješke o izdanju i nastaviti o vlastitom riziku.

en: (Security update)
hr: (Sigurnosna nadogradnja)

en: (Unsupported)
hr: (Nepodržano)

en: All of your projects are up to date.
hr: Svi vaši moduli su svježi.

en: Download these updates
hr: Preuzmi ove nadogradnje

en: Manual updates required
hr: Potrebna je ručna nadogradnja

en: Updates of Drupal core are not supported at this time.
hr: Nadogradnja Drupal jezgre trenutačno nije moguća.

en: You must select at least one project to update.
hr: Morate odabrati najmanje jedan projekt za nadogradnju.

en: Downloading updates
hr: Preuzimanje nadogradnji

en: Preparing to download selected updates
hr: Priprema za preuzimanje odabranih nadogradnji

en: Downloading updates failed:
hr: Preuzimanje nadogradnji nije uspjelo:

en: Updates downloaded successfully.
hr: Nadogradnje uspješno preuzete.

en: Fatal error trying to download.
hr: Kritična greška tijekom pokušaja preuzimanja.

en: Back up your database and site before you continue. <a href="@backup_url">Learn how</a>.
hr: Napravite pričuvnu kopiju baze podataka i lokacije prije no nastavite s nadogradnjama. <a href="@backup_url">Iscrpnije</a>.

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
hr: Nadogradi dok je lokacija van mreže (preporučeno).

en: Install from a URL
hr: Instaliraj s URL-a

en: For example: %url
hr: Primjer: %url

en: Upload a module or theme archive to install
hr: Otpremi arhivu modula ili predloška za instalaciju

en: For example: %filename from your local computer
hr: Primjer: %filename s vašeg računala

en: You must either provide a URL or upload an archive file to install.
hr: Morate ili unijeti URL ili otpremiti instalacijsku arhivu.

en: Unable to retrieve Drupal project from %url.
hr: Nije bilo moguće dohvatiti Drupal projekt s %url.

en: Provided archive contains no files.
hr: Predmetna arhiva ne sadrži datoteke.

en: Unable to determine %project name.
hr: Nije bilo moguće odrediti %project naziv.

en: %project is already installed.
hr: %project je već instaliran.

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
hr: Nije bilo moguće raspakirati %file, nije valjana arhiva.

en: Downloading %project
hr: Preuzimanje %project.

en: Failed to download %project from %url
hr: Neuspjelo preuzimanje %project s %url

en: Includes:
hr: Uključuje:

en: Enabled: %includes
hr: Omogućeno: %includes

en: Disabled: %disabled
hr: Onemogućeno: %disabled

en: Depends on: !basethemes
hr: Ovisi o: !basethemes

en: Required by: %subthemes
hr: Nužno za: %subthemes

en: The Update manager also allows administrators to update and install modules and themes through the administration interface.
hr: Modul nadogradnji također omogućuje administratorima nadograditi ili instalirati module i predloške putem administracijskog sučelja.

en: Checking for available updates
hr: Provjera dostupnih nadogradnji

en: Performing updates through the user interface
hr: Obavljanje nadogradnji kroz korisničko sučelje

en: Installing new modules and themes through the user interface
hr: Instaliranje novih modula i predložaka putem korisničkog sučelja

en: You can also install new modules and themes in the same fashion, through the <a href="@install">install page</a>, or by clicking the <em>Install new module/theme</em> link at the top of the <a href="@modules_page">modules</a> and <a href="@themes_page">themes</a> pages. In this case, you are prompted to provide either the URL to the download, or to upload a packaged release file from your local computer.
hr: Možete instalirati nove module i predloške na isti način, putem <a href="@install">instalacijske stranice</a>, ili putem poveznice <em>Instaliraj novi modul/temu</em> na vrhu stranica <a href="@modules_page">moduli</a> i <a href="@themes_page">predlošci</a>. U ovom slučaju od vaš će biti zatraženo, bilo unijeti URL do datoteke za preuzimanje, ili otpremiti instalacijski paket s vašeg računala.

en: No update information available. <a href="@run_cron">Run cron</a> or <a href="@check_manually">check manually</a>.
hr: Nema informacija o nadogradnjama. <a href="@run_cron">Pokrenite cron</a> ili <a href="@check_manually">provjerite ručno</a>.

en: You can automatically install your missing updates using the Update manager:
hr: Možete automatski instalirati potrebne nadogradnje koristeći Upravitelja nadogradnji:

en: Your site is currently configured to send these emails when any updates are available. To get notified only for security updates, !url.
hr: Vaša je stranica podešena slati ove poruke kada su dostupne bilo koje nadogradnje. Kako bi dobijali poruke samo o sigurnosnim nadogradnjama, posjetite !url.

en: Your site is currently configured to send these emails only when security updates are available. To get notified for any available updates, !url.
hr: Vaša je stranica podešena slati ove poruke kada su dostupne sigurnosne nadogradnje. Kako bi slali poruke o svim nadogradnjama, posjetite !url.

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended. See the project homepage for more details.
hr: Najmanje jedan od vaših modula ili predložaka više nije podržan. Nadogradnja ili isključivanje je strogo preporučeno! Pogledajte stranicu projekta za više informacija.

en: There was a problem checking <a href="@update-report">available updates</a> for Drupal.
hr: Došlo je do problema tijekom provjere <a href="@update-report">dostupnih nadogradnji</a> za Drupal.

en: There was a problem checking <a href="@update-report">available updates</a> for your modules or themes.
hr: Došlo je do problema tijekom provjere <a href="@update-report">dostupnih nadogradnji</a> za vaše module i teme.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information and to install your missing updates.
hr: Pogledajte stranicu <a href="@available_updates">dostupne nadogradnje</a> za više informacija i nadogradnju modula.

en: Update manager
hr: Upravljanje nadogradnjama

en: No people available.
hr: Nema dostupnih korisnika.

en: This role will be automatically assigned new permissions whenever a module is enabled. Changing this setting will not affect existing permissions.
hr: Ovoj ulozi će automatski biti omogućena nova dopuštenja kada god je omogućen modul. Promjena ovih postavki neče utjecati na postojeća dopuštenja.

en: Registration and cancellation
hr: Registracija i otkazivanje

en: Who can register accounts?
hr: Tko može otvarati račune?

en: Administrators only
hr: Samo administratori

en: Visitors, but administrator approval is required
hr: Posjetitelji, no potrebno je odobrenje administratora

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account.
hr: Traži ovjeru putem e-pošte kada posjetitelj otvori račun.

en: New users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With this setting disabled, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
hr: Novi korisnici će morati potvrditi svoju adresu e-pošte prije prijave na lokaciju, i biti će im dodijeljena lozinka stvorena od strane sustava. Kada je onemogućeno, korisnici će biti prijavljeni odmah po registraciji i mogu odabrati vlastite lozinke tijekom registracije.

en: When cancelling a user account
hr: Po otkazivanju korisničkog računa

en: Users with the %select-cancel-method or %administer-users <a href="@permissions-url">permissions</a> can override this default method.
hr: Korisnici s %select-cancel-method ili %administer-users <a href="@permissions-url">dopuštenjima</a> mogu premostiti ovu zadanu metodu.

en: Select method for cancelling account
hr: Odabire metodu otkazivanja korisničkog računa

en: Administer users
hr: Upravlja korisnicima

en: Personalization
hr: Personalizacija

en: Enable signatures.
hr: Omogući potpise.

en: E-mails
hr: E-pošta

en: Welcome (new user created by administrator)
hr: Dobrodošli (novi korisnik kojeg je napravio administrator)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
hr: Uredi poruku e-pošte dobrodošlice koja se šalje novim korisnicima čije je korisnički račun napravio administrator.

en: Welcome (awaiting approval)
hr: Dobrodošli (čeka odobrenje)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
hr: Uredite e-poruku poslanu novim članovima po registraciji, kada je potrebno odobrenje administratora.

en: Welcome (no approval required)
hr: Dobrodošli (nije potrebno odobrenje)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
hr: Uredite e-poruku poslanu novim članovima po registraciji, kada nije potrebno odobrenje administratora.

en: Password recovery
hr: Povrat lozinke

en: Edit the e-mail messages sent to users who request a new password.
hr: Uredi poruke e-pošte koje se šalju korisnicima koji zatraže novu lozinku.

en: Account activation
hr: Aktivacija računa

en: Enable and edit e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
hr: Omogućite i uredite e-poruku poslanu korisnicima po aktivaciji računa (kada administrator aktivira račun korisnika koji se registrirao u slučaju kada je nužno odobrenje administratora).

en: Enable and edit e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
hr: Omogućite i uredite e-poruku poslanu korisnicima po blokiranju njihovih računa.

en: Account cancellation confirmation
hr: Potvrda otkazivanja korisničkog računa

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
hr: Uredite e-poruku poslanu korisnicima po pokušaju otkazivanja  njihovih računa.

en: Account canceled
hr: Korisnički račun otkazan

en: Enable and edit e-mail messages sent to users when their accounts are canceled.
hr: Omogućite i uredite e-poruku poslanu korisnicima po otkazivanju njihovih računa.

en: Notify user when account is canceled.
hr: Obavijesti korisnika po otkazivanju računa.

en: You are logged in as %user. <a href="!user_edit">Change your password.</a>
hr: Prijavljeni ste kao %user. <a href="!user_edit">Promijenite vašu lozinku</a>.

en: Another user (%other_user) is already logged into the site on this computer, but you tried to use a one-time link for user %resetting_user. Please <a href="!logout">logout</a> and try using the link again.
hr: Drugi korisnik (%other_user) je već prijavljen na ovu lokaciju, ali vi ste već koristili jednokratnu korisničku poveznicu %resetting_user. <a href="!logout">Odjavite se</a> i probajte ponovno iskoristiti jednokratnu poveznicu.

en: The one-time login link you clicked is invalid.
hr: Poveznica jednokratne prijave koju ste koristili nije valjana.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
hr: Iskoristili ste poveznicu jednokratne prijave. Više nije nužno koristiti ju za prijavu. Promijenite svoju lozinku.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
hr: <p>Ovo je jednokratna prijava za korisnika %user_name koja istječe %expiration_date.</p><p>Kliknite na ovaj gumb kako bi se prijavili na lokaciju i promijenili svoju lozinku.</p>

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
hr: Pokušali ste iskoristiti jednokratnu poveznicu prijave koja je ili već korištena ili nije valjana. Zatražite novu jednokratnu poveznicu prijave putem obrasca ispod.

en: When cancelling your account
hr: Po otkazivanju vašeg računa

en: When cancelling the account
hr: Po otkazivanju korisničkog računa

en: Require e-mail confirmation to cancel account.
hr: Traži potvrdu otkazivanja računa e-poštom.

en: When enabled, the user must confirm the account cancellation via e-mail.
hr: Kada je omogućeno, korisnik mora potvrditi otkazivanje korisničkog računa putem poveznice poslane unutar poruke e-pošte.

en: Are you sure you want to cancel your account?
hr: Želite li zbilja otkazati svoj račun?

en: Are you sure you want to cancel the account %name?
hr: Želite li zbilja otkazati korisnički račun %name?

en: Select the method to cancel the account above.
hr: Odaberite način otkazivanja računa.

en: A confirmation request to cancel your account has been sent to your e-mail address.
hr: Zahtjev za potvrdom otkazivanja je poslan na vašu adresu e-pošte.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will remain attributed to your user name.
hr: Vaš račun će biti blokiran i nećete se moći prijaviti. Sav vaš sadržaj će i dalje biti pripisan vašem korisničkom imenu.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
hr: Vaš račun će biti blokrian i više se nećete moći prijaviti. Vaš sadržaj će biti skriven od svih s izuzetkom administratora.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will be assigned to the %anonymous-name user.
hr: Vaš račun će biti otkazan a sve informacije o računu uklonjene. Vaš sadržaj će biti dodijeljen korisniku %anonymous.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
hr: Vaš račun će biti otkazan i sve informacije o računu uklonjene. Vaš sadržaj će također biti uklonjen.

en: You have tried to use an account cancellation link that has expired. Please request a new one using the form below.
hr: Pokušali ste koristiti poveznicu jednokratne prijave kojoj je istekao rok važenja. Molimo, zatražite novu putem donjeg obrasca.

en: Sent account cancellation request to %name %email.
hr: Pošaljite zahtjev za otkazivanjem računa ka %name %email.

en: Tokens related to individual user accounts.
hr: Žetoni povezani s pojedinačnim korisničkim računima.

en: Tokens related to the currently logged in user.
hr: Žetoni povezani s trenutačno prijavljenim korisnikom.

en: Creating and managing users
hr: Stvaranje i upravljanje korisnicima

en: Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.
hr: Anonimni korisnik: ova uloga se koristi za korisnike koji nemaju korisnički račun ili nisu ovlašteni.

en: Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.
hr: Ovlašteni korisnik: ova uloga je automatski dodijeljena svim prijavljenim korisnicima.

en: This form lets administrators configure how fields should be displayed when rendering a user profile page.
hr: Ovaj obrazac omogućuje administratorima podesiti kako se prikazuju polja kada se generira stranica korisničkog profila.

en: Administer permissions
hr: Upravlja dopuštenjima

en: View user profiles
hr: Pogleda korisničke profile

en: Change own username
hr: Mijenja vlastito korisničko ime

en: Cancel own user account
hr: Otkazuje vlastiti korisnički račun

en: Note: content may be kept, unpublished, deleted or transferred to the %anonymous-name user depending on the configured <a href="@user-settings-url">user settings</a>.
hr: Napomena: sadržaj može biti sačuvan, označen neobjavljenim, uklonjen ili prebačen korisniku %anonymous u ovisno o <a href="@user-settings-url">postavkama korisnika</a>.

en: Select method for cancelling own account
hr: Odaberite metodu otkazivanja korisničkog računa

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
hr: Razmaci su dopušteni; Interpunkcijski znakovi osim točke, crtice, apostrofa i donje crtice nisu dopušteni.

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
hr: Potpis je predučak: može biti maksimalno %max znakova dugačak.

en: Sorry, too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
hr: Prevelik broj pogrešnih prijava s vaše IP adrese. Ova IP adersa je privremeno blokirana. Pokušajte ponovno kasnije, kontaktirajte administratore ili <a href="@url">zatražite novu lozinku</a>.

en: Cancelling account
hr: Otkazivanje računa

en: Cancelling user account
hr: Otkazivanje korisničkog računa

en: %name has been disabled.
hr: %name je onemogućeno.

en: Cancel the selected user accounts
hr: Otkaži račune odabranim korisnicima

en: When cancelling these accounts
hr: Po otkazivanju ovih korisničkih računa

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
hr: Želite li zbilja otkazati ove korisničke račune?

en: Cancel accounts
hr: Otkaži račune

en: To make your password stronger:
hr: Kako bi vaša lozinka bila snažnija:

en: Make it at least 6 characters
hr: Neka ima najmanje 6 znakova

en: Add lowercase letters
hr: Dodaj mala slova

en: Add uppercase letters
hr: Dodaj velika slova

en: Add numbers
hr: Dodaj brojeve

en: Add punctuation
hr: Dodaj interpunkciju

en: Make it different from your username
hr: Neka bude različita od vašeg korisničkog imena

en: Weak
hr: Slaba

en: Fair
hr: Solidna

en: Blocked user: %name %email.
hr: Blokiran korisnik: %name %email.

en: Sorry, there has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>. | Sorry, there have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
hr[0]: Prevelik broj pogrešnih prijava za ovaj račun. Privremeno je blokiran. Pokušajte ponovno kasnije, kontaktirajte administratore ili <a href="@url">zatražite novu lozinku</a>.
hr[1]: Više od @count pogrešne prijave za ovaj račun. Privremeno je blokiran. Pokušajte ponovno kasnije, kontaktirajte administratore ili <a href="@url">zatražite novu lozinku</a>.
hr[2]: Više od @count pogrešnih prijava za ovaj račun. Privremeno je blokiran. Pokušajte ponovno kasnije, kontaktirajte administratore ili <a href="@url">zatražite novu lozinku</a>.

en: Basic page
hr: Statična stranica

en: Image style
hr: Stil slike

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
hr[0]: 1 nadogradnja na čekanju (@number_applied će biti primjenjeno, @number_incompatible preskočeno)
hr[1]: @count nadogradnje na čekanju (@number_applied će biti primjenjeno, @number_incompatible preskočeno)
hr[2]: @count nadogradnji na čekanju (@number_applied će biti primjenjeno, @number_incompatible preskočeno)

en: Author textfield
hr: Tekst polje autora

en: Subject textfield
hr: Tekst polje predmeta

en: Hello !recipient-name,
hr: Pozdrav !recipient-name,

en: Text formats define the HTML tags, code, and other formatting that can be used when entering text. <strong>Improper text format configuration is a security risk</strong>. Learn more on the <a href="@filterhelp">Filter module help page</a>.
hr: Oblici unosa određuju HTML oznake, kod i drugo oblikovanje koje može biti korišten prilikom unosa teksta. <strong>Nekorektno podešenje oblika unosa je sigurnosni rizik</strong>. Pogledajte više na stranici <a href="@filterhelp">Pomoć modula prečistača</a>.

en: Collapse
hr: Sažmi

en: The testing framework requires the DOMDocument class to be available. Check the configure command at the <a href="@link-phpinfo">PHP info page</a>.
hr: Sustav testiranja zahtjeva dostupnost DOMDocument klase . Provjerite <a href="@link-phpinfo">PHP info stranicu</a>.

en: Error messages to display
hr: Prikaz poruka grešaka

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
hr: Preporučeno je, na umreženim stranicama, ne prikazivati greške.

en: Cannot open %file_path
hr: Ne mogu otvoriti %file_path

en: Term name textfield
hr: Tekst polje naziva pojma

en: Term description textarea
hr: Tekst polje opisa pojma

en: Password reset instructions will be mailed to %email. You must log out to use the password reset link in the e-mail.
hr: Upute za poništenje lozinke že biti poslane na %email. Morate se odjaviti kako bi koristili poveznicu za poništenje unutar porukee-pošte.

en: Current password
hr: Trenutačna lozinka

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
hr: Trenutačna lozinka nedostaje ili je nevaljana; ona je nužna kako bipromijenili %name.

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
hr: Poruka dobrodošlice s daljnjim uputama je poslana na e-poštu novog korisnika <a href="@url">%name</a>.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
hr: Poruka dobrodošlice s daljin uputama je poslana na vašu e-poštu.

en: %module module installed.
hr: %module modul instaliran.

en: The Field UI module provides an administrative user interface (UI) for attaching and managing fields. Fields can be defined at the content-type level for content items and comments, at the vocabulary level for taxonomy terms, and at the site level for user accounts. Other modules may also enable fields to be defined for their data. Field types (text, image, number, etc.) are defined by modules, and collected and managed by the <a href="@field">Field module</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href="@field_ui" target="_blank">Field UI module</a>.
hr: UI modul polja omogućuje administracijsko korisničko sučelje (UI) za dodavanje i upravljanje poljima. Polja mogu biti određena na razni vrsta sadržaja za sadržaj i komentare, na razini rječnika za taksonomijske pojmove, i na razini stranice za korisničke račune. Drugi moduli mogu omogućiti polja koji će biti određeni za njihove podatke. Vrste polja (teksta, slika, broj, itd.) su određeni modulima, i njih skuplja i njima upralja <a href="@field">Module polja</a>. Za više informacija pogledate unos u mrežnom priručniku za <a href="@field_ui" target="_blank">UI modul polja</a>.

en: Planning fields
hr: Planiranje polja

en: What the field will be called
hr: Kako će biti naziv novog polja

en: A field has a <em>label</em> (the name displayed in the user interface) and a <em>machine name</em> (the name used internally). The label can be changed after you create the field, if needed, but the machine name cannot be changed after you have created the field.
hr: Polje ima <em>etitketu</em> (naziv prikazan unutar korisničkog sučelja) i <em>strojno ime</em> (naziv korišten interno unutar sustava). Etiketa se može mijenjati nakon stvaranja polja ali strojno ime ne.

en: What type of data the field will store
hr: Koju će vrstu podataka polje spremati

en: Each field can store one type of data (text, number, file, etc.). When you define a field, you choose a particular <em>field type</em>, which corresponds to the type of data you want to store. The field type cannot be changed after you have created the field.
hr: Svako polje ima jedan ili više dostupnih <em>cinculatora</em>; svaki cinculator omogućuje mehanizam za unos podataka kada uređujete (blokovi teksta, lista odabira, otprema datoteka, itd.). Svaka vrsta polja također ima jednu ili više opcija prikaza, koji određuju kako će polje biti prikazano posjetiteljima. Cinculator i opcije prikaza mogu biti mijenjani nakon što stvorite polje.

en: How the data will be input and displayed
hr: Kako će podaci biti unošeni i prikazani

en: How many values the field will store
hr: Koliko vrijednosti će polje pohraniti

en: You can store one value, a specific maximum number of values, or an unlimited number of values in each field. For example, an employee identification number field might store a single number, whereas a phone number field might store multiple phone numbers. This setting can be changed after you have created the field, but if you reduce the maximum number of values, you may lose information.
hr: Možete spremiti jednu vrijednost, ili odrediti maksimalan broj vrijednosti, ili neograničen broj vrijednosti za svako polje. Naprimjer, polje za unos identifikacijskog broja zaposlenika može spremati samo jedan broj, dok polje za unos telefonskog broja može spremati višestruke telefonske brojeve. Ove postavke mogu biti mijenjane nakon što stvorite polje, ali ukoliko smanjite maksimalni broj raspoloživih unosa možete izgubiti neke od ranije unešenih podataka, koji su premašivali taj broj.

en: Reusing fields
hr: Ponovna upotreba polja

en: Some settings of a reused field are unique to each use of the field; others are shared across all places you use the field. For example, the label of a text field is unique to each use, while the setting for the number of values is shared.
hr: Neke postavke ponovno korištenih polja su jedinstveni za svaku upotrebu polja; druge su dijeljene diljem svih entiteta koje koriste to polje. Naprimjer, etiketa za tekstualno polje je jedinstvena za svaku upotrebu, dok se postavke za broj vrijednosti dijele.

en: There are two main reasons for reusing fields. First, reusing fields can save you time over defining new fields. Second, reusing fields also allows you to display, filter, group, and sort content together by field across content types. For example, the contributed Views module allows you to create lists and tables of content. So if you use the same field on multiple content types, you can create a View containing all of those content types together displaying that field, sorted by that field, and/or filtered by that field.
hr: Postoje dva glavna razloga za ponovno korištenje polja. Prvo, ponovno korištenje postojećih polja vam može uštediti na vremenu koje bi potrošili određujući novo polje. Drugo, ponovno korištenje polja vam omogućuje prikaz, pročišćenje i grupiranje sadržaja prema polju iz više vrsta sadržaja. Naprimjer, Modul Pogledi vam omogućuje stvaranje popisa i tablica sadržaja. Ukoliko koristite isto polje unutar više vrsta sadržaja, možete stvoriti Pogled koji će sadržavati i prikazivati sve te vrste sadržaja prikazujući to polje, raspoređene po tom polju i/ili pročišćene po tom polju.

en: Fields on content items
hr: Polja sadržaja

en: Fields on content items are defined at the content-type level, on the <em>Manage fields</em> tab of the content type edit page (which you can reach from the <a href="@types">Content types page</a>). When you define a field for a content type, each content item of that type will have that field added to it. Some fields, such as the Title and Body, are provided for you when you create a content type, or are provided on content types created by your installation profile.
hr: Polja stavki sadržaja su određena na razini vrste sadržaja, na <em>Upravljaj poljima</em> oznaci prikazanoj na stranici za uređivanje vrste sadržaja (koju možete naći na stranici <a href="@types">Vrste sadržaja</a>). Kada odredite polje za vrstu sadržaja, svaka stavka sadržaja te vrste će imati to polje dodano. Neka polja, kao što su Naziv i Tijelo, su dostupni vama kada stvarate vrste sadržaja, ili su omogućeni unutar vrsta sadržaja putem vašeg instalacijskog profila.

en: Fields on taxonomy terms
hr: Polja pojmova taksonomije

en: Fields on taxonomy terms are defined at the taxonomy vocabulary level, on the <em>Manage fields</em> tab of the vocabulary edit page (which you can reach from the <a href="@taxonomy">Taxonomy page</a>). When you define a field for a vocabulary, each term in that vocabulary will have that field added to it. For example, you could define an image field for a vocabulary to store an icon with each term.
hr: Polja taksonomijskih pojmova su određena na razini taksonomijskog rječnika, na <em>Upravljaj poljima</em> oznaci na stranici za uređivanje rječnika (kojoj možete pristupiti putem <a href="@taxonomy">Stranica taksonomije</a>). Kada odredite polje za rječnik, svaki pojam u tom rječniku će imati to polje dodano. Naprimjer, možete odrediti slikovno polje za rječnik kako bi spremili ikonu za svaki pojam.

en: Fields on user accounts
hr: Polja korisničkih računa

en: Fields on user accounts are defined on a site-wide basis on the <a href="@fields">Manage fields tab</a> of the <a href="@accounts">Account settings</a> page. When you define a field for user accounts, each user account will have that field added to it. For example, you could add a long text field to allow users to include a biography.
hr: Polja korisničkih računa se određuju putem oznake <a href="@fields">Upravljaj poljima</a> na stranici <a href="@accounts">Postavke računa</a>. Kada određujete polje za korisnički račun, svaki korisnički račun će imati to polje dodano. Naprimjer, možete dodati polje dugačkog teksta koji će omogućiti korisnicima unijeti životopis ili druge tražene podatke.

en: Fields on comments
hr: Polja komentara

en: Fields on comments are defined at the content-type level, on the <em>Comment fields</em> tab of the content type edit page (which you can reach from the <a href="@types">Content types page</a>). When you add a field for comments, each comment on a content item of that type will have that field added to it. For example, you could add a website field to the comments on forum posts, to allow forum commenters to add a link to their website.
hr: Polja komentara su određena na razini vrste sadržaja, putem oznake <em>Polja komentara</em> na stranici uređivanja vrste sadržaja (kojoj možete pristupiti putem stranice <a href="@types">Vrste sadržaja</a>). Kada dodajete polja na komentare, svaki komentar na tu vrstu sadržaja će imati to polje dodano. Naprimjer, možete dodati polje za adresu mrežne lokacije komentarima ili unosima na forumu, kako bi omogućili autorima ostaviti poveznicu na svoju mrežnu lokaciju.

en: Administer text formats and filters
hr: Upravlja oblicima unosa i prečistačima

en: @type language detection
hr: Otkrivanje jezika za @type

en: User interface text
hr: Tekst korisničkog sučelja

en: Use the detected interface language.
hr: Koristi otkriveni jezik sučelja.

en: The new set is created by copying items from your default shortcut set.
hr: Novi skup se stvara kopirajući stavke iz zadanog skupa kratica.

en: The new set is created by copying items from the %default set.
hr: Novi skup je stvoren kopiranjem stavki iz zadanog skupa kratica.

en: You are currently using the %set-name shortcut set.
hr: Trenutno koristite skup kratica %set.

en: Create new set
hr: Stvori novi skup

en: The %set_name shortcut set has been created. You can edit it from this page.
hr: Skup kratica %set_name je stvoren. Možete ga uređivati s ove stranice.

en: Updated set name to %set-name.
hr: Osvježen naziv skupa na %set-name.

en: If you have chosen this shortcut set as the default for some or all users, they may also be affected by deleting it.
hr: Ukoliko ste odabrali ovaj skup kratica kao zadani za neke ili sve korisnike, oni također mogu biti obuhvaćeni njegovim brisanjem.

en: Are you sure you want to delete the shortcut set %title?
hr: Želite li zbilja ukloniti skup kratica %title?

en: The shortcut set %title has been deleted.
hr: Skup kratica %title je uklonjen.

en: 1 user has chosen or been assigned to this shortcut set. | @count users have chosen or been assigned to this shortcut set.
hr[0]: 1 korisnik je odabran ili je dodjeljen ovom skupu kratica.
hr[1]: @count korisnika su odabrana ili su dodjeljena ovom skupu kratica.
hr[2]: @count korisnika je odabrano ili su dodjeljena ovom skupu kratica.

en: Administering shortcuts
hr: Upravljanje kraticama

en: Choosing shortcut sets
hr: Odabire skupove kratica

en: Users with permission to switch shortcut sets can choose a shortcut set to use from the Shortcuts tab of their user account page.
hr: Korisnici s dopuštenjem mijenjanja skupova kratica mogu odabrati skup kratica s oznake Kratica unutar njihove stranice uređivanja profila.

en: The Shortcut module creates an add/remove link for each page on your site; the link lets you add or remove the current page from the currently-enabled set of shortcuts (if your theme displays it and you have permission to edit your shortcut set). The core Seven administration theme displays this link next to the page title, as a small + or - sign. If you click on the + sign, you will add that page to your preferred set of shortcuts. If the page is already part of your shortcut set, the link will be a - sign, and will allow you to remove the current page from your shortcut set.
hr: Modul kratice stvara i dodaje/uklanja poveznice za svaku stranicu; poveznica vam omogućuje dodati ili ukloniti aktivnu stranicu iz trenutno omogućenog skupa kratica (ukoliko ih vaš predložak prikazuje i ukoliko imate dopuštenje urediti skup kratica). Zadani Seven administracijski predložak prikazuje ovu poveznicu odmah do naziva stranice, kao mali + ili - znak. Ukoliko odaberete + znak, dodati ćete tu stranicu u skup vaših odabranih kratica. Ukoliko je stranica već dodana unutar vašeg skupa kratica, pojaviti će se - znak, kojim ćete moći ukloniti trenutnu stranicu iz skupa kratica.

en: Define which shortcut set you are using on the <a href="@shortcut-link">Shortcuts tab</a> of your account page.
hr: Odredite koji skup kratica koristite unutar vašeg bloka <a href="@shortcut-link">Oznaka kratica</a>.

en: Edit current shortcut set
hr: Uređuje trenutni skup kratica

en: Editing the current shortcut set will affect other users if that set has been assigned to or selected by other users. Granting "Select any shortcut set" permission along with this permission will grant permission to edit any shortcut set.
hr: Uređivanje trenutnog skupa kratica će utjecati na sve korisnike ukoliko je taj skup određen ili odabran od strane korisnika. Dajući "Odaberi bilo koji skup kratica" dopuštenje zajedno s ovim dopuštenjem će ulozi dati mogućnost uređivati bilo koji skup kratica.

en: Select any shortcut set
hr: Odabire bilo koji skup kratica

en: From all shortcut sets, select one to be own active set. Without this permission, an administrator selects shortcut sets for users.
hr: Od svih skupova kratica, odabire jedan koji će biti vlastiti aktivni skup. Bez ovog dopuštenja, administrator korisnicima dodjeljuje skupove kratica.

en: Add shortcut set
hr: Dodaj skup kratica

en: @remote could not be saved to @path.
hr: @remote nije moglo biti spremljena na @path.

en: Drupal requires you to enable the PHP extensions in the following list (see the <a href="@system_requirements">system requirements page</a> for more information):
hr: Drupal traži omogućenje PHP nastavaka za sljedeći popis (pregledajte <a href="@system_requirements">stranicu nužnih zahtjeva sustava</a> za više informacija):

en: Database support
hr: Podrška baze podataka

en: Your web server does not appear to support any common PDO database extensions. Check with your hosting provider to see if they support PDO (PHP Data Objects) and offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
hr: Vaš mrežni poslužitelj izgleda ne podržava niti jednu od uvrijeđenih PDO nastavaka baza podataka. Provjerite s vašim davateljem usluga mrežnog smještaja podržavaju li PDO (PHP Data Objects) ili bilo koju od baza podataka koje <a href="@drupal-databases">Drupal podržava</a>.

en: Kyrgyz
hr: Kirgiški

en: GD library PNG support
hr: PNG podrška u GD knjižnici

en: The date the comment was most recently updated.
hr: Nadnevak zadnjeg osvježenja komentara.

en: Comment posted: %subject.
hr: Dodan komentar: %subject.

en: On value
hr: Aktivna vrijednost

en: If left empty, "1" will be used.
hr: Ukoliko je prazno, koristiti će se "1".

en: Off value
hr: Neaktivna vrijednost

en: If left empty, "0" will be used.
hr: Ukoliko je prazno, koristiti će se "0".

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
hr: Ovo je polje onemogućeno budući da nemate ovlasti uređivanja.

en: Select a forum.
hr: Odaberite forum.

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
hr: Pregleda, uređuje i uklanja sadržaj bez obzira na ograničenja dopuštenja.

en: Syslog format
hr: Syslog oblik

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
hr: Odredite oblik unosa zapisnika. Dostupne promjenive su: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Temeljni URL lokacije.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix vremenska oznaka unosa u zapisnik.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>Kategorija u koju poruka spada.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP adresa korisnika koji je pokrenuo pogrešku.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>Traženi URL.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP dovodielj ako je dostupan.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>Poveznica poruke.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>Poruka spremljena u zapisnik.</dd></dl>

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
hr: Vanjski resursi mogu biti automatski optimizirani, što može umanjiti i veličinu kao i broj upita ka vašoj lokaciji.

en: A date in 'time-since' format. (%date)
hr: Nadnevak u 'vrijeme-od' obliku. (%date)

en: The location of the file relative to Drupal root.
hr: Lokacija datoteke relativna Drupal korijenu.

en: Your modules have been downloaded and updated.
hr: Vaši moduli su preuzeti i osvježeni.

en: <a href="@update">Run database updates</a>
hr: <a href="@update">Nadogradi bazu podataka</a>

en: Permissions let you control what users can do and see on your site. You can define a specific set of permissions for each role. (See the <a href="@role">Roles</a> page to create a role). Two important roles to consider are Authenticated Users and Administrators. Any permissions granted to the Authenticated Users role will be given to any user who can log into your site. You can make any role the Administrator role for the site, meaning this will be granted all new permissions automatically. You can do this on the <a href="@settings">User Settings</a> page. You should be careful to ensure that only trusted users are given this access and level of control of your site.
hr: Dopuštenjima kontrolirate što korisnici mogu raditi na stranicama. Možete odrediti posebne skupove dopuštenja za svaku ulogu. Posjetite <a href="@role">Uloge</a>) kako bi stvorili ulogu. Dvije važne uloge su Registrirani korisnik i Administrator. Bilo koje dopuštenje dano ulozi Registrirani korisnici će biti dodijeljeno svim korisnicima koji se mogu prijaviti na vašu lokaciju. Bilo koja uloga može postati ulogom Administrator, čime će automatski dobiti sva nova dopuštenja. Ovo možete učiniti na stranici  <a href="@settings">Korisničke postavke</a>. Trebali bi biti pažljivi kako bi samo provjerenim korisnicima osigurali ovu razinu pristupa i kontrole na vašoj lokaciji.

en: Roles allow you to fine tune the security and administration of Drupal. A role defines a group of users that have certain privileges as defined on the <a href="@permissions">permissions page</a>. Examples of roles include: anonymous user, authenticated user, moderator, administrator and so on. In this area you will define the names and order of the roles on your site. It is recommended to order your roles from least permissive (anonymous user) to most permissive (administrator). To delete a role choose "edit role".
hr: Uloge vam omogućavaju fino podešavanje sigurnosti i administracije Dupala. Uloga definira grupu korisnika koje imaju određene privilegije kao što je definirano unutar <a href="@permissions">Korisnička dopuštenja</a>. Primjeri uloga uključuju: anonimni korisnik, registrirani korisnik, moderator, administrator ... itd. Na ovom mjestu ćete odrediti nazive i redoslijed uloga za vašu lokaciju. Preporučeno je rasporediti uloge od one s najmanjim ovlastima (anonimni korisnik) to one s najvećim ovlastima (administrator). Kako bi uklonili uloge odaberite "uredi ulogu".

en: Translation update status
hr: Status ažuriranja prijevoda

en: Filipino
hr: Filipinski

en: Swiss German
hr: Švicarski Njemački

en: Scots
hr: Škotski

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
hr: Odabrana datoteka %filename nije mogla biti otpremljena. Samo datoteke sa sljedećim nastavcima su dopuštene: %extensions.

en: Highlighted
hr: Istaknuto

en: Main background
hr: Glavna pozadina

en: Sidebar background
hr: Pozadina stupca

en: Sidebar borders
hr: Rubovi stupaca

en: Footer background
hr: Pozadina podnožja

en: Site logo
hr: Logo web sjedišta

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
hr: Razmakom razdvojen popis HTML oznaka, dopušten u sadržaju feed stavki. Nedopuštene stavke će biti uklonjenje iz sadržaja.

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
hr: %field može sadržavati samo slova a-z, donje ili srednje crtice.

en: %field cannot contain any markup.
hr: %field ne može sadržavati nikakve oznake.

en: No URL aliases available. <a href="@link">Add URL alias</a>.
hr: Nema dostupnih URL nadimaka. <a href="@link">Dodaj URL nadimak</a>.

en: To provide keyword searching, the search engine maintains an index of words found in the content and its fields, along with text added to your content by other modules (such as comments from the core Comment module, and taxonomy terms from the core Taxonomy module). To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Users with <em>Administer search</em> permission can further configure the cron settings on the <a href="@searchsettings">Search settings page</a>.
hr: Kako bi omogućili pretragu po ključnim riječima, tražilica stvara indeks riječi nađenih unutar sadržaja, zajedno s tekstom koji je pridodan sadržaju od strane drugih modula, (kao što su komentari od strane zadanog Modula komentara ili Pojmovi taksonomije od strane Modula taksonomije). Kako bi izgradili i održavali ovaj indeks, nužna je pravilno podešena <a href="@cron">cron zadaća održavanja</a>. Korisnici s <em>Upravljaj pretragom</em> dopuštenjem mogu dodatno podesiti cron postavke na stranici <a href="@searchsettings">Postavke pretrage</a>.

en: Content reindexing
hr: Reindeksiranje sadržaja

en: Content-related actions on your site (creating, editing, or deleting content and comments) automatically cause affected content items to be marked for indexing or reindexing at the next cron run. When content is marked for reindexing, the previous content remains in the index until cron runs, at which time it is replaced by the new content. Unlike content-related actions, actions related to the structure of your site do not cause affected content to be marked for reindexing. Examples of structure-related actions that affect content include deleting or editing taxonomy terms, enabling or disabling modules that add text to content (such as Taxonomy, Comment, and field-providing modules), and modifying the fields or display parameters of your content types. If you take one of these actions and you want to ensure that the search index is updated to reflect your changed site structure, you can mark all content for reindexing by clicking the "Re-index site" button on the <a href="@searchsettings">Search settings page</a>. If you have a lot of content on your site, it may take several cron runs for the content to be reindexed.
hr: Radnje povezane sa sadržajem na vašoj lokaciji (stvaranje, uređivanje ili uklanjanje sadržaja i komentara) automatski obilježavaju obuhvaćene stavke za indeksiranje ili reindeksiranje tijekom sljedećeg pokretanja crona, kada se isti zamjenjuje s novim sadržajem. Za razliku od radnji povezanih sa sadržajem, radnje povezane sa strukturom stranice ne obilježavaju obuhvaćene stavke za reindeksiranje. Primjeri strukturalno povezanih radnji koje obuhvaćaju sadržaj uključuju uklanjanje ili uređivanje pojmova taksonomije, omogućenje ili onemogućenje modula koji dodaju tekst sadržaju (kao što su Taksonomija, Komentar i moduli koji omogućuju polja), i koji mijenjaju polja ili prikazuju parametre vaših vrsta sadržaja. Ukoliko odaberete jednu od ovih radnji, a želite se osigurati da je indeks pretrage osvježen kako bi odražavao promijenjenu strukturu vaše stranice, možete obilježiti sve sadržaje za reindeksiranje putem "Re-indeksiraj stranicu" gumba na stranici <a href="@searchsettings">Postavke pretrage</a>. Ukoliko imate veliku količinu sadržaja, moglo bi biti potrebno nekoliko prolaza crona kako bi se sav sadržaj reindeksirao.

en: These options control the display settings for the %name theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used.
hr: Ove opcije kontroliraju postavke prikaza %name predloška. Kada se vaša mrežna lokacija prikazuje putem ovog predloška temu, biti će korištene ove postavke.

en: Administer software updates
hr: Upravlja nadogradnjama

en: Enter a valid email address or use a token e-mail address such as %author.
hr: Unesite valjanu adresu e-pošte ili koristite žeton adrese e-pošte poput %author.

en: @required_name (Missing)
hr: @required_name (Nedostaje)

en: @required_name (Version @compatibility required)
hr: @required_name (Inačica @compatibility nužna)

en: @name requires at least PHP @version.
hr: @name zahtjeva PHP @version ili viši.

en: Unresolved dependency
hr: Nerješena ovisnost

en: @name requires this module.
hr: @name zahtjeva ovaj modul.

en: @name requires this module and version. Currently using @required_name version @version
hr: @name zahtjeva ovaj modul i inačicu. Trenutno koristi @required_name inačicu @version

en: Site details
hr: Detalji lokacije

en: Title and slogan
hr: Naziv i slogan

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
hr: Prefiks tablice baze podataka kojeg ste unijeli, %prefix, nije valjan. Prefiks tablice može sadržavati samo slovobrojčane znakove, točke lli donje crtice.

en: Default settings file
hr: Datoteka zadanih postavki

en: The default settings file does not exist.
hr: Datoteka zadanih postavki ne postoji.

en: The @drupal installer requires that the %default-file file not be modified in any way from the original download.
hr: @drupal instaler zahtjeva %default-file datoteke nepromijenjenu u odnosu na izvorno preuzetu datoteku.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
hr: Prerasporedi redove po brojčanoj težini umjesto povlačenja.

en: Show row weights
hr: Prikaži težinu redova

en: Hide row weights
hr: Sakrij težinu redova

en: Attempt to purge a field @field_name that still has instances.
hr: Pokušaj uklanjanja polja field @field_name koje još uvijek ima pojavnosti.

en: %name: the value may be no less than %min.
hr: %name: vrijednost ne može biti manja od %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
hr: %name: vrijednost ne može biti veća od max.

en: Custom display settings
hr: Prilagođene postavke prikaza

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
hr: Razdvojite nastavke razmakom ili zarezom i ne unosite početnu točku.

en: Node module element
hr: Element modula unosa

en: The shortcut set %name already exists. Choose another name.
hr: Skup kratica %name već postoji. Odaberite drugo ime.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
hr: Dostupne promjenjive su: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: not yet assigned
hr: nije još pridruženo

en: not yet created
hr: nije još stvoreno

en: None (original image)
hr: Ništa (izvorna slika)

en: %title has been updated.
hr: %title je ažuriran.

en: The URL of the account edit page.
hr: URL stranice uređivanja računa.

en: Bulk update
hr: Skupno osvježenje

en: New field name
hr: Naziv novog polja

en: The file %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory.
hr: Datoteka %file nije mogla biti kopirana, budući da datoteka tog naziva već postoji u odredišnom direktoriju.

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
hr: Datoteka %file (%realpath) nije mogla biti kopirana, budući da ne postoji.

en: File %file could not be copied because it would overwrite itself.
hr: Datoteka %file ne može biti kopirana jer će prepisati sama sebe.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
hr: Datoteka %file ne može biti kopirana u %destination.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
hr: Podaci nisu mogli biti spremljeni budući da odredište %destination nije valjano. Ovo može biti posljedica nekorektne upotrebe file_save_data() ili nedostajućeg okvira strune.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
hr: Neuspjelo povezivanje s poslužiteljem baze podataka. Poslužitelj prijavljuje sljedeću poruku: %error.<ul><li>Je li poslužitelj baze podataka upaljen?</li><li>Postoji li baza podataka, jeste li unijeli valjani naziv baze?</li><li>Jeste li unijeli valjano korisničko ime i lozinku?</li><li>Jeste li unijeli valjano ime poslužitelja baze podataka?</li></ul>

en: Exit block region demonstration
hr: Izađi iz prikaza regija blokova

en: Database log messages to keep
hr: Čuvanje poruka zapisnika

en: The maximum number of messages to keep in the database log. Requires a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
hr: Maksimalni broj poruka koje će se čuvati unutar zapisnika. Zahtjeva <a href="@cron">cron zadaću održavanja</a>.

en: Recent log messages
hr: Nedavne poruke zapisnika

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
hr: Odredite strunu koja će biti dodana iza vijednosti (sufiks), poput ' m', ' kb'. Ostavite praznim ukoliko ovo ne želite. Razdvojite vrijednosti jednine i množine s znakom cijevi (metar|metara).

en: Thousand marker
hr: Oznaka tisućica

en: Display prefix and suffix.
hr: Prikaži prefiks i sufiks.

en: Display with prefix and suffix.
hr: Prikaži s prefiksom i sufiksom.

en: - Select a value -
hr: - Izaberite vrijednost -

en: Trim length
hr: Skrati dužinu

en: No field is displayed.
hr: Nema polja za prikaz.

en: No field is hidden.
hr: Nema skrivenih polja.

en: Format settings:
hr: Postavke oblika:

en: The file used in the !name field may not be referenced.
hr: Datoteka korištena unutar !name polja nije mogla biti pozvana.

en: Text formats are presented on content editing pages in the order defined on this page. The first format available to a user will be selected by default.
hr: Oblici unosa su prezentirani na stranicama uređivanja sadržaja u redoslijedu prikazanom na ovoj stranici. Prvi oblik dostupan korisniku će biti omogućen kao zadani.

en: Missing text format: %format.
hr: Nedostaje oblik unosa: %format.

en: Link image to
hr: Poveži sliku s

en: Image style: @style
hr: Stil slike: @style

en: Linked to content
hr: Povezano sa sadržajem

en: Linked to file
hr: Povezano s datotekom

en: Shown when hovering over the menu link.
hr: Prikazano kada je pokazivač miša iznad izborničke poveznice.

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. To configure these settings for a particular content type, visit the <a href="@content-types">Content types</a> page, click the <em>edit</em> link for the content type, and go to the <em>Menu settings</em> section.
hr: Modul izbornika vam omogućuje brzo stvaranje izborničkih poveznica u obrascima uređivanja sadržaja. Kako bi podesili ove postavke za određenu vrstu sadržaja, posjetite stranicu <a href="@content-types">Vrste sadržaja</a> i odaberite <em>uredi</em> poveznicu za vrstu sadržaja, i odite na odjeljak <em>Postavke izbornika</em>.

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
hr: Oblik: %time. Oblik datuma je YYYY-MM-DD i %timezone je vremenski odmak od UTC. Ostavite praznim kako bi koristili vrijeme unosa sadržaja.

en: Search is currently disabled.
hr: Pretraga je trenutačno onemogućena.

en: Syslog identity
hr: identitet zapisnika sustava

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
hr: Struna koja će biti dodana svakoj poruci zapisnika. Ukoliko više lokacija zapisuje u jedan zaspisnik, jedinstveni identitet po lokaciji će omogućiti razlikovanje unosa.

en: Error pages
hr: Stranice grešaka

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
hr: Putanja '%path' ili nije valjana ili joj nemate pristup.

en: Last run: %cron-last ago.
hr: Posljednje pokretanje: Prije %cron-last

en: Run cron every
hr: Pokreni cron svako

en: In order for the site and its modules to continue to operate well, a set of routine administrative operations must run on a regular basis. The System module manages this task by making use of a system cron job. You can verify the status of cron tasks by visiting the <a href="@status">Status report page</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">configuring cron jobs</a>. You can set up cron job by visiting <a href="@cron">Cron configuration</a> page
hr: Kako bi lokacija i njeni moduli uredno funkcionirali, sklop administracijskih zadaća treba redovito pokretati. Modul sustava upravlja ovom zadaćom putem cron zadaće održavanja. Možete provjeriti status cron zadaće posjetivši stranicu <a href="@status">Izvješće statusa</a>. Dodatne informacije potražite unutar mrežnog priručnika za <a href="@handbook">podešavanje cron-a</a>. Možete podesiti cron putem stranice <a href="@cron">upravljanje cron-om</a>.

en: Weight for added term
hr: Tećina dodanog pojma

en: The settings file is writable.
hr: Moguć je upis u datoteku postavki.

en: The settings file is owned by the web server.
hr: Vlasnik datoteke postavki je mrežni poslužitelj.

en: The @drupal installer failed to create a settings file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. If you have problems with the file permissions on your server, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
hr: @drupal instaler nije uspio stvoriti datoteku postavki s valjanim ovlastima. Prijavite se na vašeg mrežnog poslužitelja, uklonite postojeću %file datoteku, i stvorite novu kopiravši %default_file u %file. Više detalja o instalciji Drupala je dostupno unutar <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. Ukoliko imate problema s ovlastima nad datotekama vašeg poslužitelja, proučite <a href="@handbook_url">mrežni priručnik</a>.

en: Invalid merge query: no conditions
hr: Nevaljan upit spajanja: nema uvjeta

en: Weight for @block block
hr: Težina @block bloka

en: Region for @block block
hr: Regija @block bloka

en: Comment approval
hr: Odobrenja komentara

en: Comments from users who have the <em>Skip comment approval</em> permission are published immediately. All other comments are placed in the <a href='@comment-approval'>Unapproved comments</a> queue, until a user who has permission to <em>Administer comments</em> publishes or deletes them. Published comments can be bulk managed on the <a href='@admin-comment'>Published comments</a> administration page.
hr: Komentari korisnika s dopuštenjem <em>Zaobiđi odobrenje komentara</em> će biti automatski objavljeni. Svi drugi komentari će biti smješteni među <a href='@comment-approval'>Neodobrene komentare</a>, sve dok ih korisnik s dopuštenjem <em>Upravljaj komentarima</em> ne objavi ili ne ukloni. Objavljenim komentarima se može skupno upravljati putem <a href='@admin-comment'>Objavljeni komentari</a> administracijske stranice.

en: Post comments
hr: Dodaje komentare

en: Skip comment approval
hr: Zaobilazi odobrenje komentara

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
hr: Želite li zbilja ukloniti oblik unosa %format?

en: Disabled text formats are completely removed from the administrative interface, and any content stored with that format will not be displayed. This action cannot be undone.
hr: Onemogućeni oblici unosa su u potpunosti uklonjeni s administracijskog sučelja i svi sadržaji unešeni putem istih neće biti prikazani. Nepovratna akcija.

en: Disabled text format %format.
hr: Onemogućen oblik unosa &format.

en: Hot topic, new comments
hr: Vruća tema, novi komentari

en: Hot topic
hr: Vruća tema

en: Normal topic
hr: Obična tema

en: Closed topic
hr: Zaključana tema

en: Configure @module permissions
hr: Podesi @module dopuštenja

en: Install new module or theme
hr: Instaliraj novi modul ili predložak

en: Install new module
hr: Instaliraj novi modul

en: Install new theme
hr: Instaliraj novi predložak

en: Nothing
hr: Ništa

en: Lolspeak
hr: Lolgovor

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
hr: %type: !message u %function (red %line od %file).

en: Update @title
hr: Osvježi  @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hr: Jedinstven stroju-čitljiv naziv. Može sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
hr: Stroju-čitljiv naziv mora sadržavati jedinstvene znakove.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
hr: Stroju-čitljiv naziv mora sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
hr: Stroju-čitljiv naziv se već koristi. Mora biti jedinstven.

en: Asturian
hr: Asturijski

en: Haitian Creole
hr: Haićanski Kreolski

en: Weight for @title
hr: Težina za @title

en: Weight for row @number
hr: Težina za red @number

en: New field label
hr: Oznaka novog polja

en: Type of new field
hr: Vrsta novog polja

en: Existing field label
hr: Oznaka postojećeg polja

en: Existing field to share
hr: Postojeće polje koje se dijeli

en: Label display for @title
hr: Etiketa za @title

en: Formatter for @title
hr: Oblikovatelj za @title

en: Parents for @title
hr: Nadređeni za @title

en: Visibility for @title
hr: Vidljivost za @title

en: There is data for this field in the database. The field settings can no longer be changed.
hr: Postoje podaci za ovo polje u bazi podataka. Postavke polja ne mogu više biti promjenjene.

en: Weight for new file
hr: Težina nove datoteke

en: Choose a file
hr: Odaberi datoteku

en: Weight for new effect
hr: Težina novog efekta

en: Enable @title menu link
hr: Omogući @title izborničku poveznicu

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
hr: Jedinstveno ime za stvaranje URL-a izbornika. Može sadržavati samo mala slova, brojeve i crtice.

en: A unique machine-readable name for this content type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores. This name will be used for constructing the URL of the %node-add page, in which underscores will be converted into hyphens.
hr: Jedinstven, stroju čitljiv naziv za ovu vrstu sadržaja. Može sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice. Ovaj će naziv biti korišten za stvaranje URL-ova na %node-add stranici, gdje će donje crtice biti pretvorene u srednje crtice.

en: Your web server does not appear to support PDO (PHP Data Objects). Ask your hosting provider if they support the native PDO extension. See the <a href="@link">system requirements</a> page for more information.
hr: Vaš mrežni poslužitelj izgleda ne podržava PDO (PHP Data Objects). Provjerite s davateljem podržavaju li nativne PDO nastavke. Pogledajte stranicu <a href="@link">zahtjevi sustava</a> za više informacija.

en: The database version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
hr: Inačica baze podataka %version je niža od minimalno zahtjevanje inačice %minimum_version.

en: URL fallback
hr: URL nadomjestak

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
hr: Koristi već određeni jezik za URL-ove za koje se isti ne može pronaći.

en: %type_name: Create new content
hr: %type_name: Stvori novi sadržaj

en: %type_name: Edit own content
hr: %type_name: Uređuje vlastiti sadržaj

en: %type_name: Edit any content
hr: %type_name: Uređuje bilo koji sadržaj

en: %type_name: Delete own content
hr: %type_name: Uklanja vlastiti sadržaj

en: %type_name: Delete any content
hr: %type_name: Uklanja bilo čiji sadržaj

en: Next steps
hr: Sljedeći koraci

en: @driver_name settings
hr: @driver_name postavke

en: Database file
hr: Datoteka baze podataka

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
hr: Apsolutna putanja gdje će biti spremljene @drupal datoteke. Mrežni poslužitelj mora moći upisivati u nju i trebala bi biti izvan korijena lokacije.

en: The Field module allows custom data fields to be defined for <em>entity</em> types (entities include content items, comments, user accounts, and taxonomy terms). The Field module takes care of storing, loading, editing, and rendering field data. Most users will not interact with the Field module directly, but will instead use the <a href="@field-ui-help">Field UI module</a> user interface. Module developers can use the Field API to make new entity types "fieldable" and thus allow fields to be attached to them. For more information, see the online handbook entry for <a href="@field">Field module</a>.
hr: Modul polja omogućuje definiranje proizvoljnih podatkovnih polja za <em>entitete</em> (entiteti uključuju stavke sadržaja, komentare, korisničke račune i pojmove taksonomije). Modul polja sprema, prikazuje, uređuje podatke polja. Većina korisnika se neće susretati s modulom polja izravno, već će koristiti <a href="@field-ui-help">Modul korisničkog sučelja polja</a>. Programeri modula mogu koristiti API polja kako bi stvarali nove entitete "fieldable", time omogućivši prilaganje polja istima. Dodatne informacije potražite unutar mrežnog priručnika za <a href="@field">Modul polja</a>.

[ctx: Font weight]
en: Strong
hr: Jako

en: After you create an image style, you can add effects: crop, scale, resize, rotate, and desaturate (other contributed modules provide additional effects). For example, by combining effects as crop, scale, and desaturate, you can create square, grayscale thumbnails.
hr: Po stvaranju stila slike možete dodati efekte: rezanje, promjena veličine, zakretanje, uklanjanje boje (dodatni moduli omogućuju dodatne efekte). Naprimjer, kombiniranjem efekata rezanje, proporcionalna promjena veličine i uklanjanje boje, možete stvoriti kvadratne crno-bijele sličice.

en: Uninstall @module module
hr: Deinstaliraj @module modul

en: Aggregate JavaScript files.
hr: Sažmi JS datoteke.

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
hr[0]: Kako bi deinstalirali @module, prvo treba biti deinstaliran sljedeći modul : @required_modules
hr[1]: Kako bi deinstalirali @module, prvo trebaju biti deinstalirani sljedeći moduli : @required_modules
hr[2]: Kako bi deinstalirali @module, prvo trebaju biti deinstalirani sljedeći moduli : @required_modules

en: Enable newly added modules
hr: Omogući novo dodane module

en: Enable newly added themes
hr: Omogući novo dodane predloške

en: View the administration theme
hr: Koristi administracijski predložak

en: This is only used when the site is configured to use a separate administration theme on the <a href="@appearance-url">Appearance</a> page.
hr: Ovo se koristi samo kada je lokacija podešena koristiti posebni administracijski predložak pri stranici <a href="@appearance-url">Izgled</a>.

en: Database system
hr: Poslužitelj baze podataka

en: Database system version
hr: Inačica poslužitelja baze podataka

en: Indexed %count content items for tracking.
hr: Indeksirano %count stavki sadržaja za praćenje.

en: Release notes for @project_title
hr: Obavijesti o izdanju za @project_title

en: The role settings have been updated.
hr: Postavke uloge su osvježene.

en: Disable the account and keep its content.
hr: Onemogući račun i zadrži sadržaj.

en: Disable the account and unpublish its content.
hr: Onemogući račun i prekini objavu korisnikovog sadržaja.

en: Delete the account and make its content belong to the %anonymous-name user.
hr: Ukloni korisnički račun i dodjeli korisnikov sadržaj korisniku %anonymous-name.

en: Delete the account and its content.
hr: Ukloni korisnički račun i njegov sadržaj.

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
hr[0]: Uklonjen @count komentar.
hr[1]: Uklonjena @count komentara.
hr[2]: Uklonjeno @count komentara.

en: Use field label instead of the "On value" as label
hr: Koristi etiketu polja umjesto  "On value" kao etiketu

en: Deleted 1 post. | Deleted @count posts.
hr[0]: 1 unos uklonjen.
hr[1]: Uklonjena @count unosa.
hr[2]: Uklonjeno @count unosa.

en: tracker
hr: tragač

en: Automatic updating of Drupal core is not supported. See the <a href="@upgrade-guide">upgrade guide</a> for information on how to update Drupal core manually.
hr: Automatske nadogradnje Drupal jezgre nisu podržane. Pogledajte <a href="@upgrade-guide">upute o nadogradnji</a> za informacije kako nadograditi Drupal ručno.

en: %archive_file contains a version of %names that is not compatible with Drupal !version. | %archive_file contains versions of modules or themes that are not compatible with Drupal !version: %names
hr[0]: %archive_file sadrži inačicu %names koja nije sukladna s Drupalom !version.
hr[1]: %archive_file sadrži inačice modula ili predložaka koje nis sukladne s Drupalom !version: %names
hr[2]: %archive_file sadrži inačice modula ili predložaka koje nis sukladne s Drupalom !version: %names

en: The %setting setting is currently set to '%current_value', but needs to be '%needed_value'. Change this by running the following query: !query
hr: Postavka %setting je trenutno postavljena na '%current_value', ali bi trebala biti '%needed_value'. Promijenite ovo sljedećom naredbom: !query

en: List (integer)
hr: Lista (cijeli broj)

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
hr: Ovo polje sprema vrijednosti s popisa dopuštenih 'vrijednost => etiketa' parova, npr 'Trajanje u danima': 1 => 1 dan, 7 => 1 tjedan, 31 => 1 mjesec.

en: List (float)
hr: Lista (realni broj)

en: This field stores float values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Fraction': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.
hr: Ovo polje sprema vrijednosti s popisa dopuštenih 'vrijednost  => etiketa' parova, npr. 'Frakcija': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
hr: Ovo polje sprema vrijednosti s popisa dopuštenih 'vrijednost => etiketa' parova, npr. SAD': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
hr: Moguće vrijednosti polje može sadržati. Unesite jednu vrijednost po redu, u obliku ključ|etiketa.

en: The key is the stored value, and must be numeric. The label will be used in displayed values and edit forms.
hr: Ključ je pohranjena vrijednost i mora biti numerička. Oznaka će biti korištena u prikazu vrijednosti i obrascima uređivanja.

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
hr: Etiketa je proizvoljna: ukoliko red sadrži jedan broj, on će biti korišten kao ključ i etiketa.

en: Lists of labels are also accepted (one label per line), only if the field does not hold any values yet. Numeric keys will be automatically generated from the positions in the list.
hr: Popisi etiketa su također prihvatljivi (jedna etiketa po redu), samo ukoliko polje još nema nikakvu vrijednost. Brojčani ključevi će biti automatski stvoreni iz položaja na p opisu.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
hr: Ključ je pohranjena vrijednost. Oznaka će biti korištena u prikazu vrijednosti i obrascima uređivanja.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
hr: Etiketa je proizvoljna: ukoliko red sadrži jednostranu strunu ona će biti korištena kao ključ i etiketa.

en: Allowed values list: invalid input.
hr: Dopuštene vrijednosti: nevaljan unosa

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
hr: Popis dopuštenih vrijednosti: neke vrijednosti su uklonjene dok su bile u upotrebi.

en: Center left
hr: Sredina lijevo

en: Center right
hr: Sredina desno

en: Failed to connect to the server. The server reports the following message: !message For more help installing or updating code on your server, see the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
hr: Nije uspjelo spajanje na poslužitelj. Poslužitelj je poslao sljedeću poruku: !message Za dodatnu pomoć pri instalaciji ili nadogradnji kôda na vašem poslužitelju, pogledajte  <a href="@handbook_url">priručnik</a>.

en: Unable to parse info file: %info_file.
hr: Nije bilo moguće analizirati info datoteku: %info_file.

en: The testing framework requires the PHP memory limit to be at least %memory_minimum_limit. The current value is %memory_limit. <a href="@url">Follow these steps to continue</a>.
hr: Sustav testiranja zahtjeva PHP memorijski limit od najmanje  %memory_minimum_limit. Trenutna vrijednost je %memory_limit. <a href="@url">Slijedite ove korake kako bi nastavili</a>.

en: You can find <a href="@module_url">modules</a> and <a href="@theme_url">themes</a> on <a href="@drupal_org_url">drupal.org</a>. The following file extensions are supported: %extensions.
hr: <a href="@module_url">Module</a> i <a href="@theme_url">predloške</a> možete pronaći na <a href="@drupal_org_url">drupal.org</a>. Sljedeći nastavci datoteka su podržani: %extensions.

en: Your server does not support updating modules and themes from this interface. Instead, update modules and themes by uploading the new versions directly to the server, as described in the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
hr: Vaš poslužitelj ne podržava isntalaciju modula i predložaka kroz ovo sučelje. Umjesto toga, nadogradite module i predloške izravnom otpremom novih inačica na poslužitelj, kao što je opisano u <a href="@handbook_url">priručniku</a>.

en: Your server does not support installing modules and themes from this interface. Instead, install modules and themes by uploading them directly to the server, as described in the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
hr: Vaš poslužitelj ne podržava isntalaciju modula i predložaka kroz ovo sučelje. Umjesto toga, instalirajte module i predloške izravno na poslužitelj, kao što je opisano u <a href="@handbook_url">priručniku</a>.

en: Updating modules and themes requires <strong>@backends access</strong> to your server. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other update methods. | Updating modules and themes requires access to your server via one of the following methods: <strong>@backends</strong>. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other update methods.
hr[0]: Nadogradnja modula i predložaka zahtjeva <strong>@backends pristup</strong> vašem poslužitelju. Pregledajte <a href="@handbook_url">priručnik</a> za druge načine nadogradnje.
hr[1]: Nadogradnja modula i predložaka zahtjeva pristup mrežnom poslužitelju putem jedne od sljedećih metoda: <strong>@backends</strong>. Pregledajte <a href="@handbook_url">priručnik</a> za druge načine nadogradnje.
hr[2]: Nadogradnja modula i predložaka zahtjeva pristup mrežnom poslužitelju putem jedne od sljedećih metoda: <strong>@backends</strong>. Pregledajte <a href="@handbook_url">priručnik</a> za druge načine nadogradnje.

en: Installing modules and themes requires <strong>@backends access</strong> to your server. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other installation methods. | Installing modules and themes requires access to your server via one of the following methods: <strong>@backends</strong>. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other installation methods.
hr[0]: Instalacija modula i predložaka zahtjeva <strong>@backends pristup</strong> vašem poslužitelju. Pročitajte <a href="@handbook_url">priručnik</a> za druge načine instalacije.
hr[1]: Instalacija modula i predložaka zahtjeva jedan od sljedećih pristupa<strong>@backends</strong> vašem poslužitelju. Pročitajte <a href="@handbook_url">priručnik</a> za druge načine instalacije.
hr[2]: Instalacija modula i predložaka zahtjeva jedan od sljedećih pristupa<strong>@backends</strong> vašem poslužitelju. Pročitajte <a href="@handbook_url">priručnik</a> za druge načine instalacije.

en: Bypass access control when accessing views.
hr: Zaobiđi pristupna pravila prilikom pristupanja pogledima.

en: RSS category
hr: RSS kategorija

en: Bypass views access control
hr: Zaobiđi pristupna pravila pogleda

en: Each field type has one or more available <em>widgets</em> associated with it; each widget provides a mechanism for data input when you are editing (text box, select list, file upload, etc.). Each field type also has one or more display options, which determine how the field is displayed to site visitors. The widget and display options can be changed after you have created the field.
hr: Svako polje ima jedan ili više dostupnih <em>cinculatora</em>; svaki cinculator omogućuje mehanizam za unos podataka kada uređujete (blokovi teksta, lista odabira, otprema datoteka, itd.). Svaka vrsta polja također ima jednu ili više opcija prikaza, koji određuju kako će polje biti prikazano posjetiteljima. Cinculator i opcije prikaza mogu biti mijenjani nakon što stvorite polje.

en: Changes to the style have been saved.
hr: Spremljene promjene stila.

en: The Menu module provides an interface for managing menus. A menu is a hierarchical collection of links, which can be within or external to the site, generally used for navigation. Each menu is rendered in a block that can be enabled and positioned through the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. You can view and manage menus on the <a href="@menus">Menus administration page</a>. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@menu">Menu module</a>.
hr: Modul izbornika omogućuje sučelje za upravljanje izbornicima. Izbornik je hijerarhijski skup poveznica koje mogu biti interne ili vanjske i obično se koriste za navigaciju. Svaki izbornik se prikazuje unutar bloka koji može biti omogućen i pozicioniran putem stranice <a href="@blocks">Upravljanje blokovima</a>. Možete pregledati i upravljati izbornicima putem stranice <a href="@menus">Upravljanje izbornicima</a>. Dodatne informacije potražite unutar mrežnog priručnika za <a href="@menu">Modul izbornika</a>.

en: Enabled modules: %modules
hr: Omogućeni moduli: %modules

en: File %file could not be copied because it does not exist.
hr: Datoteka %file nije mogla biti kopirana budući da ne postoji.

en: An existing local file system path for storing private files. It should be writable by Drupal and not accessible over the web. See the online handbook for <a href="@handbook">more information about securing private files</a>.
hr: Postojeća lokalna putanja sustava za spremanje privatnih datoteka. Drupal bi trebao moći zapisivati u njega i isti ne bi trebao biti dostupan putem mreže. Pogledajte mrežni priručnik za <a href="@handbook">više informacija o osiguranju privatnih datoteka</a>.

en: Curaçao
hr: Kurakao

en: Fields type(s) in use
hr: Vrste korištenih polja

en: Fields pending deletion
hr: Polja koja čekaju uklanjanje

en: The requested page "@path" could not be found.
hr: Tražena stranica "@path" nije pronađena.

en: The form has become outdated. Copy any unsaved work in the form below and then <a href="@link">reload this page</a>.
hr: Obrascu je istekla valjanost. Kopirajte nespremljene promjene u obrazac ispod i <a href="@link">osvježite ovu stranicu</a>.

en: There are several decisions you will need to make before defining a field for content, comments, etc.:
hr: Trebate donijeti nekoliko odluka prije određivanja polja za sadržaj, komentare itd.:

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
hr: Throbber ne prikazuje status otpreme ali zauzima manje prostora. Traka ""napretka je od pomoći pri nadzoru otpreme većih datoteka.

en: The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
hr: Indeks pretrage nije očišćen već sustavno osvjećavan kako bi obuhvatila sve novije postavke. Pretraga će raditi ali novi sadržaj neće biti indeksiran dok se sav postojeći sadržaj ne reindeksira. Nepovratna radnja.

en: Leave this blank to delete both the existing username and password.
hr: Ostavite ovo praznim kako bi uklonili i postojeće korisničko ime i lozinku.

en: To change the password, enter the new password here.
hr: Kako bi promijenili lozinku unesite novu lozinku ovdje.

en: HTTP authentication credentials must include a username in addition to a password.
hr: HTTP odobrenje, pored lozinke mora uključiti i korisničko ime.

en: Cron takes care of running periodic tasks like checking for updates and indexing content for search.
hr: Cron izvršava povremene zadaće kao što su osvježenja i indeksiranje sadržaja za pretragu.

en: User name and password
hr: Korisničko ime i lozinka

en: User module account form elements.
hr: Elementi obrasca modula korisničkog računa

en: There was a problem creating field %label: !message
hr: Došlo je do problema pri stvaranju polja %label: !message

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
hr: @module (<span class="admin-missing">nije sukladan s</span> ovom inačicom Drupal jezgre)

en: Tokens related to views.
hr: Žetoni vezani uz poglede

en: The description of the view.
hr: Opis pogleda

en: The title of current display of the view.
hr: Naziv trenutnog prikaza pogleda.

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
hr: Vaša pretraga je koristila previše AND/OR izrata. Samo prvih @count pojmova su uključeni u ovu pretragu.

en: A list field (@field_name) with existing data cannot have its keys changed.
hr: Polju popisa (@field_name) s postojećim podacima ne mogu biti promijenjeni ključevi.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
hr: Jedinstven, stroju čitljiv naziv koji sadrži slova, brojeve i donje crtice.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
hr: Ukoliko se ne otpremi datoteka, ova će slika biti prikazana i prevladati zadanu sliku polja.

en: No blocked IP addresses available.
hr: Nema blokiranih IP adresa.

en: Taxonomy field @field_name not found.
hr: Taksonomijsko polje @field_name nije nađeno.

en: Public files directory
hr: Direktorij javnih datoteka

en: Temporary files directory
hr: Direktorij privremenih datoteka

en: Private files directory
hr: Direktorij privatnih datoteka

en: Subscribe to !feed-title
hr: Pretplati se na !feed-title

en: Theme hook %hook not found.
hr: Kuka predloška %hook nije nađena.

en: Table @name already exists.
hr: Tablica @name već postoji.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table doesn't exist.
hr: Nije moguće preimenovati @table u @table_new: tablica @table ne postoji.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table_new already exists.
hr: Nije moguće preimenovati @table u @table_new: tablica @table već postoji.

en: Cannot add field @table.@field: table doesn't exist.
hr: Nije moguće dodati polje @table.@field: tablica ne postoji.

en: Cannot add field @table.@field: field already exists.
hr: Nije moguće dodati polje @table.@field: tablica već postoji.

en: Cannot set default value of field @table.@field: field doesn't exist.
hr: Nije moguće postaviti zadanu vriejdnost za polje @table.@field: polje ne postoji.

en: Cannot remove default value of field @table.@field: field doesn't exist.
hr: Nije moguće ukloniti zadanu vriejdnost za polje @table.@field: polje ne postoji.

en: Cannot add primary key to table @table: table doesn't exist.
hr: Nije moguće dodati primarni ključ za tablicu @table: tablica ne postoji.

en: Cannot add primary key to table @table: primary key already exists.
hr: Nije moguće dodati primarni ključ za tablicu @table: tablica već postoji.

en: Cannot add unique key @name to table @table: table doesn't exist.
hr: Nije moguće dodati jedinstveni ključ @name tablici @table: tablica ne postoji.

en: Cannot add unique key @name to table @table: unique key already exists.
hr: Nije moguće dodati jedinstveni ključ @name tablici @table: jedinstveni ključ već postoji.

en: Cannot add index @name to table @table: table doesn't exist.
hr: Nije moguće dodati index @name tablici @table: tablica ne postoji.

en: Cannot add index @name to table @table: index already exists.
hr: Nije moguće dodati indeks @name tablici @table: indeks  već postoji.

en: Cannot change the definition of field @table.@name: field doesn't exist.
hr: Nije moguće promijeniti definiciju polja @table.@name: polje ne postoji.

en: Cannot rename field @table.@name to @name_new: target field already exists.
hr: Nije moguće preimenovati polje @table.@name u @name_new: odredišno polje već postoji.

en: No book content available.
hr: Nema sadržaja Knjige

en: Field type(s) in use - see <a href="@fields-page">Field list</a>
hr: Vrste korištenih polja - pogledajte <a href="@fields-page">Popis polja</a>

en: Define how text is handled by combining filters into <a href="@url">text formats</a>.
hr: Odredite kako se upravlja tekstom kombiniranjem prečistača u <a href="@url">oblicima unosa</a>.

en: logged in users only
hr: samo prijavljeni korisnici

en: Use the default shortcut icon supplied by the theme
hr: Koristi zadanu ikonu kratice koja dolazi uz predložak

en: Uyghur
hr: Ujgurski

en: Install another module
hr: Instaliraj novi modul

en: South Sudan
hr: Južni Sudan

en: Source image at %source_image_path not found while trying to generate derivative image at %derivative_path.
hr: Izvorišna slika pri %source_image_path nije nađena tijekom stvaranja ishodišne slike pri %derivative_path.

en: Get an overview of <a href="@url">all content</a>.
hr: Pregled <a href="@url">svih sadržaja</a>.

en: Get an overview of all content.
hr: Pregled svog sadržaja.

en: Caribbean Netherlands
hr: Nizozemski Karibi

en: More information about setting up scheduled tasks can be found by <a href="@url">reading the cron tutorial on drupal.org</a>.
hr: Više informacija o planiranim zadaćama možete pronaći u <a href="@url">upute za cron pri drupal.org</a>.

en: Not fully protected
hr: Nije potpuno zaštićeno

en: See <a href="@url">@url</a> for information about the recommended .htaccess file which should be added to the %directory directory to help protect against arbitrary code execution.
hr: Pregledajte <a href="@url">@url</a> za informacije o preporučenoj .htaccess datoteci koje trea biti dodana u %directory direktorij kako bi spriječili izvšenje zlonamjernog kôda.

en: Influence
hr: Utjecaj

en: Influence is a numeric multiplier used in ordering search results. A higher number means the corresponding factor has more influence on search results; zero means the factor is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
hr: Utjecaj je brojčani umnožitelj korišten pri određivanju redoslijeda rezultata pretrage. Veći broj znači kako odgovarajući čimbenik ima veći utjecaj na rezultate pretrage; ništica znači kako će čimbenik biti ignoriran. Mijenjanje ovih znamenki neće zahtjevati ponovnu izgradnju indeksa. Promjene odmah stupaju na snagu.
