Drupal core (8.0-alpha12) - en to ug translation catalogue (816 entries)

en: Forms
ug: جەدۋەللەر

en: Home
ug: باشبەت

en: User interface
ug: ئىشلەتكۈچىلەر كۆزنىكى

en: Title
ug: تىما

en: Image size
ug: رەسىم چوڭ-كىچىكلىكى

en: Next
ug: كېيىنكى

en: user
ug: ئەزا

en: Pages
ug: بەت

en: Save configuration
ug: تەڭشەشنى ساقلاش

en: Status
ug: ھالەت

en: Create a new user account.
ug: يېڭى ئەزا قوشۇش

en: Request new password via e-mail.
ug: .ئېلخەت بىلەن ئىم نى جەزىملەش

en: Prefix
ug: خەت بېشى

en: Suffix
ug: قوشۇمچە

en: E-mail
ug: ئېلخەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Attribute
ug: خۇسۇسىيەت

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: content
ug: مەزمۇن

en: Development
ug: پروگرامما تۈزۈش

en: Groups
ug: گۇرۇپپىلار

en: Type
ug: تىپى

en: Closed
ug: يىپىش

en: List
ug: تىزىملىك

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: disabled
ug: تاقالدى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: more
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: Enable
ug: ئېچىش

en: Disable
ug: تاقاش

en: Article
ug: ماقالە

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: footer
ug: بەت ئاسىتى

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: More
ug: داۋامى

en: not verified
ug: تەستىقلانمىغان

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Last updated
ug: ئاخىرقى يېڭىلانغان ۋاقتى

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Block title
ug: قوشۇمچە رايون نامى

en: Content types
ug: مەزمۇن تۈرلىرى

en: Homepage
ug: باش بەت

en: Home page
ug: باش بەت

en: updated
ug: يېڭىلاش

en: File information
ug: ھۆججەت ئۇچۇرلىرى

en: File
ug: ھۆججەت

en: Advanced options
ug: ئالى تاللاشلار

en: Release notes
ug: نەشىر ئۇچۇرلىرى

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Links
ug: ئۇلانمىلار

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Daily
ug: كۈندىلىك

en: Weekly
ug: ھەپتىلىك

en: None
ug: يوق

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Test
ug: سىناق

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Password
ug: پارول

en: - None -
ug: يوق

en: The configuration options have been saved.
ug: تەڭشەشلەر ساقلاندى.

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Center
ug: ئوتتۇرىغا توغرىلاش

en: Types
ug: تىپلار

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Add container
ug: سەھىپە قوشۇش

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Go to previous page
ug: ئالدىنقى بەتكە قايتىش

en: Go to parent page
ug: بىرىنچى بەت

en: Go to next page
ug: كىيىنكى بەت

en: Import
ug: ئىمپورت

en: Book
ug: كىتاپ

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Taxonomy term
ug: تاكسىنومىيە سۆزلۈكلىرى

en: header
ug: باش

en: Label
ug: بەلگە

en: Preview
ug: كۆرۈپ بېقىش

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Summary
ug: قىسقىچە مەزمۇنى

en: Update
ug: يڭىلاش

en: Open
ug: ئىچىشى

en: Core
ug: سېستىما يادروسى

en: Add new
ug: يېڭىنى قوشۇش

en: Add
ug: قوشۇش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: History
ug: مەشغۇلات خاتىرىسى

en: URL
ug: ئادرېس

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Filename
ug: ھۆججەت نامى

en: Modules
ug: مودۇللار

en: edit forum
ug: مۇنبەر تەھرىرلەش

en: Forum name
ug: مۇنبەر نامى

en: Refresh
ug: يېڭىلاش

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: Visible
ug: كۆرىنىدۇ

en: Display
ug: كۆرسىتىش

en: never
ug: زىيارەت قىلمىغان

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Text
ug: تېكىست

en: theme
ug: ئۇسلۇب

en: Upload
ug: يۈكلەش

en: Picture
ug: سۈرەت

en: Content type
ug: مەزمۇن تۈرى

en: Email
ug: ئېلخەت

en: file
ug: ھۉججەت

en: Error
ug: خاتالىق

en: Options
ug: تاللاشلار

en: no
ug: ياق

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Create
ug: قۇرۇش

en: Update options
ug: يېڭىلاش شەرتلىرى

en: All
ug: ھەممە

en: Done
ug: تۈگىدى

en: Year
ug: يىل

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Add content
ug: مەزمۇن قوشۇش

en: Page title
ug: بەت تېمىسى

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Configuration saved.
ug: تەڭشەشلەر ساقلاندى

en: Site name
ug: بېكەت نامى

en: Good
ug: ياخشى

en: Not found
ug: تاپالمىدى

en: Available updates
ug: پروگرامما يېڭىلاش

en: Up to date
ug: يېڭىلاش

en: Drupal core update status
ug: Drupal سېستىما يادروسىنىڭ يېڭىلىنىش ئەھۋالى

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Inline
ug: ئىچىدە

en: Your name
ug: ئىسمىڭىز

en: Your e-mail address
ug: ئې-خەت ئادرىسىڭىز

en: Send e-mail
ug: ئې-خەت يوللاش

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: Feed description
ug: Feed بايانى

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Visibility
ug: كۆرسىتىش

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Comment
ug: ئىنكاس

en: Hostname
ug: مۇلازىمېتېر نامى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Signature
ug: ئىمزا

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Location
ug: ئورنى

en: Locale
ug: تەرجىمە قىلىش

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: Sticky at top of lists
ug: چوققىلاش

en: Revisions
ug: ئالدىنقى

en: File name
ug: ھۆججەت نامى

en: File size
ug: ھۆججەت سىغىمى

en: Role name
ug: ئەزالىق نامى

en: E-mail address
ug: ئې-خەت ئادرىسى

en: Last access
ug: ئاخىرقى زىيارەت

en: Last login
ug: ئاخىرقى زىيارەت

en: Time zone
ug: ۋاقىت رايونى

en: Severity
ug: مۇھىملىقى

en: Global settings
ug: ئومۇمى تەڭشەش

en: Count
ug: قېتىم سانى

en: Search settings
ug: ئىزدەشنى تەڭشەش

en: Mode
ug: مودېل

en: blocked
ug: توسۇش

en: active
ug: كۆپ كەلگەنلەر

en: OK
ug: جەزملەش

en: OPML feed
ug: OPMLمەنبەسى

en: Items
ug: تۈرلەر

en: Last update
ug: ئاخىرقى يېڭىلىنىشى

en: Next update
ug: كىيىنكى يېڭىلىنىشى

en: %time left
ug: ئېشىپ قالدى %time

en: %age old
ug: ئىلگىرى %age

en: %ago ago
ug: بۇرۇن%ago

en: Authored by
ug: ئاپتور

en: Advanced
ug: تەپسىلىي

en: Performance
ug: تور بېكەت سۈرئىتى

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Scale
ug: شكالا

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Media
ug: مېدىيا

en: Plain text
ug: ئادەتتىكى تكىست

en: Month
ug: ئاي

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: Last reply
ug: ئاخىرقى ئىنكاس

en: System
ug: سېستىما

en: Unlimited
ug: چەكسىز

en: Owner
ug: ئىگىسى

en: Recipient
ug: قوبۇل قىلغۇچى

en: security
ug: بېخەتەرلىك

en: node
ug: نۇقتا

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Method
ug: ئۇسۇل

en: Egypt
ug: مىسىر

en: Israel
ug: ئىسرائىلىيە

en: Iran
ug: ئىران

en: Tonga
ug: تونگا

en: Cuba
ug: كۇبا

en: Brazil
ug: بىرازىلىيە

en: Chile
ug: چىلى

en: Japan
ug: ياپون

en: Libya
ug: لىبىيە

en: Turkey
ug: تۈركىيە

en: Day
ug: كۈن

en: Table
ug: جەدۋەل

en: Mon
ug: دۈ

en: Tue
ug: سە

en: Wed
ug: چا

en: Thu
ug: پە

en: Fri
ug: جۈ

en: Sat
ug: شە

en: Sun
ug: يە

en: January
ug: يانۋار

en: February
ug: فېۋرال

en: March
ug: مارت

en: April
ug: ئاپرېل

en: May
ug: ماي

en: June
ug: ئىيۇن

en: Forum
ug: مۇنبەر

en: Configuration
ug: لايىھە

en: !time ago
ug: ! بۇرۇن

en: Other
ug: باشقا

en: Align
ug: توغرىلاش

en: Text color
ug: تېكىست رەڭگى

en: Navigation
ug: يول باشلاش

en: Color
ug: رەڭ

en: Appearance
ug: بەت يۈزى

en: Link URL
ug: ئۇلانما ئادرېسى

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى

en: Select all
ug: ھەممىنى تاللاش

en: Allow
ug: رۇخسەت

en: User login
ug: كىرىش

en: Log in
ug: كىرىش

en: 1 new comment
ug: يېڭى ئىنكاس 1

en: Jump to the first new comment of this posting.
ug: مۇشۇ يازمىدىكى تۇنجى ئىنكاسنى كۆرۈش.

en: Add new comment
ug: ئىنكاس يېزىش

en: Add a new comment to this page.
ug: مەزكۇر بەت ئۈچۈن يېڭى ئىنكاس يېزىش.

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: Not installed
ug: قاچىلانمىغان

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ug: تور بېكەت يېڭىلىنىۋاتىدۇ......@

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Uninstall
ug: ئۆچۈرۈش

en: Install
ug: قاچىلاش

en: Clone
ug: كۆچۈرۈش

en: Optional
ug: ئىختىيارىي

en: Order
ug: تەرتىبى

en: Recent comments
ug: يېڭى ئىنكاسلار

en: Random
ug: ئىختىيارىي

en: Uncategorized
ug: ئۇنىۋېرسال

en: Plain
ug: ئاددى

en: Anonymous users
ug: سەيياھ

en: Close
ug: يېپىش

en: Save settings
ug: ئۆزگەرتىشنى ساقلاش

en: Defaults
ug: سۈكۈت

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Full
ug: تولۇق

en: Default language
ug: سۈكۈت تىل

en: Canada
ug: كانادا

en: China
ug: جوڭگو

en: Add user
ug: ئەزا قوشۇش

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Show
ug: كۆرسىتىش

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
ug: سەيياھلار زىيارەت قىلغاندا تور بەت قالدۇق تازىلاش ئىقتىدارتىنى ئېچىش ياكى تاقاش ھەم CSS ۋە JS كودلىرىنى ئەلالاشتۇرۇش.

en: Arabic
ug: ئەرەپچە

en: French
ug: فرانسۇز تىلى

en: Italian
ug: ئىتالىيە تىلى

en: Spanish
ug: ئىسپان تىلى

en: Japanese
ug: ياپون تىلى

en: Korean
ug: كورىيە تىلى

en: Allowed HTML tags
ug: خەتكۈچلەر تەستىقلانغانHTML

en: Sources
ug: مەنبەلەر

en: Add menu
ug: تىزىملىك قوشۇش

en: menu
ug: تىزىملىك

en: ‹ previous
ug: ‹ ئالدىنقى بەت

en: next ›
ug: كىيىنكى ›

en: View user profile.
ug: ئەزا ئارخىبىنى كۆرۇش

en: Titles only
ug: پەقەت ماۋزۇنى

en: Full text
ug: تولۇق تېكىست

en: Source
ug: مەنبە

en: published
ug: ئېلان قىلىندى

en: The changes have been saved.
ug: ئۆزگەرتىشلەر ساقلاندى.....

en: Undo
ug: يېنىۋېلىش

en: Member for
ug: ئەزالىق مۇددىتى

en: @time ago
ug: بۇرۇن@time

en: No users selected.
ug: ئەزا تاللانمىدى

en: Search results
ug: ئىزدەش نەتىجىسى

en: Your search yielded no results
ug: ھىچنىمىنى تاپالمىدى

en: Please enter some keywords.
ug: ھالقىلىق سۆزنى كىرگۈزۈڭ

en: Front page
ug: باش بەت

en: Request new password
ug: پارولنى يېڭىلاش

en: Deleted
ug: ئۆچۈرۈلدى

en: Languages
ug: تىل

en: Topics
ug: تېمىلار

en: Topic
ug: تېما

en: Edit menu
ug: تىزىملىكنى تەھرىرلەش

en: Delete menu
ug: تىزىملىكنى ئۆچۈرۈش

en: Publishing options
ug: ئېلان قىلىش شەرتلىرى

en: Configure block
ug: تارماق رايوننى تەڭشەش

en: Posts
ug: يازمىلار

en: Alignment
ug: توغرىلاش ئۇسۇلى

en: Configure permissions
ug: ھوقۇقنى تەڭشەش

en: Workflow
ug: ئىش تەرتىپى

en: Fixed
ug: مۇقىم كەڭلىكتە

en: Revert
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Greater than
ug: دىن چوڭ

en: Less than
ug: دىن كىچىك

en: Caption
ug: تېما

en: Log out
ug: چېكىنىش

en: First day of week
ug: ھەپتىنىڭ باشلىنىدىغان كۈنى

en: Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Right
ug: ئوڭغا توغرىلاش

en: Your message has been sent.
ug: ئۇچۇرىڭىز يوللاندى.

en: Create new account
ug: ئەزالىققا تىزىملىنىش

en: People
ug: ئەزالار

en: warning
ug: دىققەت

en: Site information
ug: بېكەت ئۇچۇرلىرى

en: Blocked
ug: توسۇش

en: Results
ug: نەتىجە

en: List terms
ug: ئاتالغۇلار تىزىملىكى

en: Books
ug: كىتاپلار

en: Forums
ug: مۇنبەر

en: Revision
ug: ئۆزگەرتىلمە نەشرى

en: Permissions
ug: ھوقۇق تەڭشەش

en: Your settings have been saved.
ug: تەڭشەشلىرىڭىز ساقلاندى.

en: Plugin
ug: قىستۇرمىلار

en: Testing
ug: سىناش

en: Not published
ug: ئېلان قىلىنمىدى

en: Menu settings
ug: تىزىملىك تەڭشەش

en: Unformatted
ug: فورماتلانمىغان

en: Formats
ug: فورماتلىرى

en: Top left
ug: سول تەرەپ ئۈستى

en: Top right
ug: ئوڭ تەرەپ ئۈستى

en: Bottom right
ug: ئوڭ تەرەپ ئاستى

en: Bottom left
ug: سول تەرەپ ئاستى

en: image
ug: رەسىم

en: Manage the actions defined for your site.
ug: تور بېكەتتىكى ئالدىن بېكىتىلگەن مەشغۇلاتلارنى باشقۇرۇش.

en: The action has been successfully saved.
ug: بۇ مەشغۇلات مۇۋەپپىقىيەتلىك ساقلاندى.

en: Themes
ug: ئۇسلۇبلار

en: not published
ug: ئېلان قىلىنمىدى

en: Published comments
ug: ئېلان قىلىنغان ئىنكاسلار

en: Protected
ug: ھىمايە ئاستىدا

en: Comment settings
ug: ئىنكاس تەڭشىگى

en: You are here
ug: ھازىرقى ئورنىڭىز

en: Default options
ug: سۈكۈت تاللاشلار

en: Contact settings
ug: ئالاقىلىشىش

en: Reset password
ug: ئى م نى قايتا بېكىتىش

en: Processing
ug: مەشغۇلات ئۇستىدە....

en: Temporary directory
ug: ۋاقىتلىق مۇندەرىجە

en: Shortcuts
ug: قىسقا ئۇلىنىش

en: Timezone
ug: ۋاقىت رايونى

en: Password strength:
ug: ئى م كۈچلۈكلىگى：

en: Slogan
ug: شۇئار

en: The name used to indicate anonymous users.
ug: سەيياھ نام-شەرىپىنى كۆرسىتىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ.

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Please wait...
ug: ساقلاپ تۇرۇڭ...

en: Not translated
ug: تەرجىمە قىلىنمىدى

en: Go to first page
ug: بىرىنچى بەت

en: Go to last page
ug: ئاخىرقى بەت

en: Bold
ug: توم

en: Underlined
ug: ئاستىنقى سىزىق

en: Copy
ug: كۆچۈرۈش

en: Tasks
ug: ۋەزىپە

en: Plugins
ug: قىستۇرمىلار

en: Delete role
ug: ئەزالارنى ئۆچۈرۈش

en: Blocks
ug: تارماق رايون

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
ug: تور بېكەت يۈزىدىكى ھەرقايسى تارماق رايونلاردا كۆرسىتىلمەكچى بولغان مەزمۇنلارنى تەڭشەش.

en: The block configuration has been saved.
ug: تارماق رايوندىكى تەڭشەشلەر ساقلاندى.

en: Menus
ug: تىزىملىكلەر

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
ug: باشقۇرغۇچىلار يېتەكلەش تىزىملىكىنى ئۆزگەرتەلەيدۇ.

en: Above
ug: ئۈستىدە

en: Default time zone
ug: سۈكۈت ۋاقىت رايونى

en: Manage fields
ug: field نى تەڭشەش

en: Float
ug: لەيلىمە

en: Index
ug: ئىندېكس

en: More information
ug: داۋامى

en: Redo
ug: قايتىلاش

en: Italic
ug: يانتۇ

en: Hide
ug: يوشۇرۇش

en: Language code
ug: تىل كودى

en: file system
ug: ھۆججەت سېستىمىسى

en: Subscript
ug: مۇشتەرى بولۇش

en: Indent
ug: ئىچىگە سۈرۈش

en: Outdent
ug: سىرتىغا سۈرۈش

en: Reply
ug: جاۋاب

en: Title text
ug: ماۋزو تېكىستى

en: Page not found
ug: بەت تېپىلمىدى

en: Language neutral
ug: ھەممەباپ تىل

en: More help
ug: ياردەم

en: « first
ug: «1-بەت

en: last »
ug: ئاخىرقى »

en: The directory %directory does not exist.
ug: %مۇندەرىجە مۇندەرىجە مەۋجۇت ئەمەس.

en: Blockquote
ug: نەقىل

en: No comments available.
ug: ئىنكاس يوق.

en: Add role
ug: ئەزا گوروپپىسى قوشۇش

en: taxonomy
ug: تاكسونومىيە

en: Account settings
ug: ھېسابات تەڭشىگى

en: Enter your keywords
ug: ئاچقۇچلۇق سۆزنى كىرگۈزۈڭ

en: My account
ug: ھساباتىم

en: Number of topics
ug: تېما سانى

en: Active forum topics
ug: كۆپ ئىنكاسلىق تېمىلار

en: Book navigation
ug: كىتاپ كۆرۈش

en: Bulgarian
ug: بولعارچە

en: Croatian
ug: كرودىيە تىلى

en: Czech
ug: چح تىلى

en: Danish
ug: دانىيەچە

en: Finnish
ug: فنلاندىيە تىلى

en: German
ug: گرمانچە

en: Greek
ug: گىرىك تىلى

en: Hebrew
ug: يەھۇدى تىلى

en: Hungarian
ug: ۋنگىر تىلى

en: Indonesian
ug: ھىندونىزىيە تىلى

en: Polish
ug: پولەكچە

en: Russian
ug: رۇس تىلى

en: Swedish
ug: شىۋىت

en: Turkish
ug: تۈرك تىلى

en: Can not determine status
ug: ئېنىقسىز ئەھۋال

en: Development version:
ug: پروگرامما نەشىرى

en: Hide descriptions
ug: قىسقىچە مەزمۇنىنى يوشۇرۇش

en: Or
ug: ياكى

en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

en: Cut
ug: كېسىش

en: Paste
ug: چاپلاش

en: About
ug: ھەققىدە

en: Reports
ug: دوكلات

en: Default theme
ug: سۈكۈت ئۇسلۇب

en: Web server
ug: مۇلازىمېتېر

en: Some required modules must be enabled
ug: بەزى زۆرۈر مودۇللارنى ئېچىۋېتىش كېرەك.

en: Translate
ug: تەرجىمە قىلىش

en: Target
ug: ئوبيېكت

en: Time ago
ug: دىن بۇرۇن

en: Not enabled
ug: ئېچىلمىغان

en: Insert Image
ug: سۈرەت قىستۇرۇش

en: Web services
ug: تور مۇلازىمەتلىرى

en: Sequence
ug: تەرتىپى

en: Error message
ug: خاتالىق

en: User account
ug: ئەزا ھساباتى

en: Acronym
ug: باش ھەرپلەرنىڭ قىسقارتىلمىسى

en: Dates
ug: چېسلاسى

en: Direction
ug: يۆنىلىش

en: Administration theme
ug: سېستىما باشقۇرۇش بېتى ئۇسلۇبى

en: Warning message
ug: ئەسكەرتىش

en: of
ug: جەمئىي

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ug: ئېنىقسىز خاتالىق كۆرۈلۈپ، %file ھۆججەتنى ساقلىغىلى بولمىدى.

en: Add Link
ug: ئۇلانما قوشۇش

en: Edit Link
ug: ئۇلانمىنى تەھرىرلەش

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
ug: خەتكۈچ،كاتىگورىيە ۋە مەزمۇن تۈرلىرىنى باشقۇرۇش.

en: Row
ug: قۇر

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
ug: تاللىشىڭىز خاتا،بېكەت مەسئۇلى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: Status report
ug: تور بېكەتنىڭ يۈرگۈزىلىش دوكلاتى

en: Decimal point
ug: كەسىر چىكىتى

en: Uses
ug: ئىشلىتىش

en: You are not authorized to post comments.
ug: ئىنكاس يوللىيالمايسىز

en: MIME type
ug: تۈرىMIME

en: File system
ug: ھۆججەت سېستىمىسى

en: Toolbar
ug: قورال ئىستونى

en: The post could not be saved.
ug: ماقالە ساقلانمىدى.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
ug: Drupal نىڭ قاچىلىنىشدا مەسىلە كۆرۈلدى، <a href="@status">سېستىما دوكلاتى</a> نى كۆرۈپ چىقىڭ.

en: @module administration pages
ug: مودۇل باشقۇرۇش بېتى@

en: Add language
ug: تىل قوشۇش

en: locale
ug: يەرلىك

en: AM
ug: سەھەر

en: PM
ug: كەچ

en: Comments per page
ug: ھەر بىر بەتتىكى ئىنكاسلار

en: Administration pages
ug: باشقۇرۇش بېتى

en: Main menu
ug: باش تىزىملىك

en: Hindi
ug: ھىندى تىلى

en: Registration successful. You are now logged in.
ug: تىزىملىنىش مۇۋەپپىقىيەتلىك بولدى. ھازىر تور بېكەتكە كىرىۋاتىسىز.

en: Add link
ug: ئۇلىنىش قوشۇش

en: View comments
ug: ئىنكاس كۆرۈش

en: Username or e-mail address
ug: ئەزا نامى ياكى ئې-خەت ئادرىسى

en: Not in book
ug: كىتاپتىن تاپالمىدى

en: New book
ug: يېڭى كىتاپ

en: By @name on @date
ug: دا @dateدىن  @name

en: By @name
ug: دىن @name

en: Not in menu
ug: تىزىملىكتە يوق

en: form
ug: جەدۋەل

en: This login can be used only once.
ug: بېكەتكە كىرىش ئۇلىنىشنى بىرلا قېتىم ئىشلىتىشكە بولىدۇ.

en: Paste from Word
ug: ۋوردتىن چاپلاش

en: Abbreviation
ug: قىسقارتىلمىسى

en: Provide a password for the new account in both fields.
ug: يېڭى ئەزالىق شىفىرى (ئىككى قېتىم كىرگۈزىلىدۇ)

en: Current date
ug: ھازىرقى ۋاقىت

en: Upper case
ug: چوڭ ھەرىپ

en: Lower case
ug: كىچىك ھەرىپ

en: filter
ug: سۈزۈش

en: Comment count
ug: ئىنكاس قېتىمى

en: The number of new comments on the node.
ug: يېڭى ئىنكاس سانى.

en: Created week
ug: قۇرۇلغان ھەپتە

en: Updated week
ug: يېڭىلانغان ھەپتە

en: The status of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ ھالىتى

en: Language of the user
ug: ئەزالار ئىشلەتكەن تىل

en: contact
ug: ئالاقىلىشىڭ

en: Language settings
ug: تىلنى تەڭشەش

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Visitors
ug: زىيارەتچىلەر

en: Language name
ug: تىل نامى

en: Edit language
ug: تىلنى تەھرىرلەش

en: Catalan
ug: كاتالان

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ug: جەدۋەلدىكى ئۆزگەرتىشلەر پۈتۈن جەدۋەلنى تاپشۇرغاندىن كىيىنلا ئاندىن ساقلىنىدۇ.

en: Choose language
ug: تىل تاللاش

en: Drupal already installed
ug: قاچىلىنىپ بولىندى Drupal

en: Right to left
ug: ئوڭدىن سولغا

en: Left to right
ug: سولدىن ئوڭغا

en: Language name in English
ug: تىل نامىنىڭ ئېنگلىزچە يېزىلىشى

en: The default language cannot be deleted.
ug: سۈكۈت تىلنى ئۆچۈرگىلى بولمايدۇ.

en: Language negotiation configuration saved.
ug: تىل كېلىشىمى ساقلاندى.

en: String contains
ug: String  مەزمۇنى

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
ug: بارلىق سۆز-جۈملىلەرنى كۆرسىتىش ئۈچۈن بوش ئورون قويۇڭ. ئىزدەش نەتىجىسى case sensitive.

en: Search in
ug: ئىزدەش

en: Languages not yet added
ug: تىل قوشۇلمىغان

en: The string has been saved.
ug: تەرجىمە ساقلاندى.

en: Azerbaijani
ug: ئەزەربەيجانچە

en: Belarusian
ug: بلورۇسچە

en: Bengali
ug: بنگالچە

en: Tibetan
ug: تىبەتچە

en: Bosnian
ug: بوسنىيەچە

en: Esperanto
ug: دۇنيا تىلى

en: Estonian
ug: ئستونىيە تىلى

en: Basque
ug: باسك تىلى

en: Irish
ug: ئىرلاندىيە تىلى

en: Armenian
ug: ئەرمىنىيە تىلى

en: Kazakh
ug: قازاق تىلى

en: Kurdish
ug: كورد تىلى

en: Mongolian
ug: موڭغول تىلى

en: Urdu
ug: ئوردو تىلى

en: Chinese, Simplified
ug: خەنزۇچە(جوڭگو)

en: Chinese, Traditional
ug: خەنزۇچە(كونا)

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
ug: كىتاپ باشقىلار تەرىپىدىن ئۆزگەرتىلگەچكە، بۇ قېتىمقى ئۆزگەرتىشلەر ساقلانمىدى.

en: Show block only on book pages
ug: تارماق رايوننى پەقەت كىتاپ بېتىدە كۆرسىتىش

en: Re-order book pages and change titles
ug: كىتاپ بېتىنى قايتا رەتلەش ۋە ماۋزۇنى ئۆزگەرتىش

en: Allows users to comment on and discuss published content.
ug: ئەزالار ئېلان قىلىنغان مەزمۇنلارغا ئىنكاس يازالايدۇ ۋە بەس-مۇنازىرە قىلالايدۇ.

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
ug: سېستىما ئىچىدە ئالاقىلىشىش جەدۋىلى قۇرۇش ۋە كاتىگوىيەگە كىرگۈزۈپ ئىشلىتىش.

en: View events that have recently been logged.
ug: تور بېكەتتە خاتىرىلەنگەن ئەڭ يېڭى مەشغۇلاتلار، باشقۇرۇش خاتىرىسى، ئەزالارنىڭ زىيارەت ئەھۋالى.

en: Top 'page not found' errors
ug: ئەڭ كۆپ ئۇچرايدىغان ‹‹بەت ئېچىلمىدى››... خاتالىقلار

en: View 'page not found' errors (404s).
ug: ‹‹بەت ئېچىلمىدى....›› خاتالىقلار،404 نى كۆرۈش.

en: Top 'access denied' errors
ug: ئەڭ كۆپ ئۇچرايدىغان ‹‹زىيارەت چەكلەنگەن›› خاتالىقلار

en: View 'access denied' errors (403s).
ug: ‹‹زىيارەت چەكلەنگەن›› خاتالىقلار، 403 نى كۆرۈش.

en: Strong
ug: كۈچلۈك

en: You Type
ug: سىز كىرگۈزگەن مەزمۇن

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
ug: ئەزالار يوللىغان مەزمۇنلارنى سۈزۈش ئۇسۇلىنى بەلگىلەش، HTML خەتكۈچلىرىنى تەڭشەش، مودۇللار تەمىنلىگەن سۈزگۈچلارنىمۇ ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.

en: Default number of forum topics displayed per page.
ug: ھەربىر بەتتە كۆرسىتىلىدىغان مۇنبەر تېمىلىرىنىڭ سانى.

en: Forum topic
ug: مۇنبەر تىمىسى

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
ug: بۇ بەتتە بىر Gettext Portable Object (.po) ھۆججىتى ئارقىلىق تەرجىمە قىلىنغان سۆز-جۈملىلەرنى سېستىما سىرتىغا چىقارغىلى بولىدۇ. ئادەتتە توردا تارقىتىلغان تەرجىمە ھۆججەتلىرى بىر ياكى بىرنەچچە .po ھۆججىتىدىن تەركىپ تاپقان بولۇپ، Gettext تەھرىرلەش يۇمشاق دېتالى ئارقىلىق تورسىز مۇھىتتا تەھرىرلەنگەندىن كىيىن، سېستىما سىرتىغا چىقاغىلى بولىدۇ. .po ھۆججىتىنى سېستىما سىرتىغا چىقىرىشقا بەلگىلىك ۋاقىت كېتىدۇ.  سېستىما سىرتىغا چىقىرىلغان  .po ھۆججىتىنى باشقىلارغا تەمىنلەش ياكى توردا ھەمبەھىرلىنىش ئۈچۈن، مەزكۇر ئۇسۇل قوللىنىلىدۇ. يەنە باشقىلارمۇ Gettext  يۇمشاق دېتالى بىلەن يېڭى تەرجىمىنى قوشالايدۇ......

en: Configure languages for content and the user interface.
ug: مەزمۇن ۋە ئارا يۈز ئۈچۈن تىل بەلگىلەش.

en: language
ug: تىل

en: Add content type
ug: مەزمۇن تۈرى قوشۇش

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
ug: بېكەتكە مەزمۇن يوللاشقا ۋە بەت يۈزىدە كۆرسىتىشكە رۇخسەت قىلىنىدۇ.

en: The alias has been saved.
ug: باشقىچە نامى ساقلاندى.

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
ug: تور بېكەتنىڭ URL ئادرىسىنى باشقىدىن بەلگىلەش.

en: Allows users to rename URLs.
ug: ئەزالار URL ئادرىسلىرىنى ئۆزگەرتەلەيدۇ.

en: Indexing status
ug: ئېندىكىس ھالىتى

en: Number of items to index per cron run
ug: ھەر قېتىم cron نى ئىجرا قىلغاندا ئېندىكىس قىلىنىدىغان مەزمۇن سانى

en: Search form
ug: ئىزدەش جەدۋىلى

en: Top search phrases
ug: ئەڭ كۆپ ئىزدەلگەن مەزمۇنلار

en: User pictures in posts
ug: يازمىلاردا كۆرسىتىلىدىغان ئەزالار باش سۈرىتى

en: User pictures in comments
ug: ئىنكاسلاردا كۆرسىتىلىدىغان ئەزالار باش سۈرىتى

en: No modules selected.
ug: مودۇل تاللانمىغان.

en: Number of items in each feed
ug: ھەر بىر feed ئۆز ئىچىگە ئالغان مەزمۇن سانى

en: Default number of items to include in each feed.
ug: ھەر بىر feed ئىچىدىكى ماقالىلەرنىڭ سۈكۈت سانى.

en: Feed content
ug: Feed مەزمۇنى

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
ug: feed ئىچىدىكى كۆرسىتىلمەكچى بولغان مەزمۇنلارنى ئومومىي تەڭشەش.

en: No modules are available to uninstall.
ug: قاچىلايدىغان مودۇل يوق.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
ug: <em>Powered by Drupal</em> تارماق رايونى بولسا، Drupal.org ئىگە تەرەپ تور بېكىتىنى تور بېكىتىڭىزگە ئۇلىنىش قىلىپ قوشۇپ قويىدۇ. توربېكىتىڭىزگە بۇنداق ئۇلىنىش چىقىرىش مەجبۇرىيىتىڭىز بولمىسىمۇ، Drupal نى قوللاش ئۈچۈن، مەزكۇر ئۇلىنىشنى قوشۇپ قويىشىڭىزنى تەۋسىيە قىلىمىز. رەھمەت!!!

en: Powered by Drupal
ug: سۇپىسىدىن پايدىلنىپ قۇرۇلدى Drupal

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
ug: Drupal سېستىمىسىدا قوشۇمچە ھۆججەتنى يوللاش ۋە ئۇنى چۈشۈرۈش ئۇسۇللىرى

en: Image toolkit
ug: رەسىم قوراللىرى

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
ug: ئەگەر قوشۇمچە رەسىم قوراللىرىنى قاچىلىغان بولسىڭىز، قايسىسىنى ئىشلىتىشنى تاللاڭ.

en: RSS publishing
ug: RSS ئېلان قىلىش

en: Date and time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
ug: تور بېكەتنىڭ يۈرگۈزىلىشى ۋە تۈرلۈك باشقۇرىلىش مەشغۇلاتلىرى توغرىسىدىكى دوكلات، كۆرۈلگەن خاتالىقلار.

en: Not protected
ug: قوغدالمىغان

en: Cron maintenance tasks
ug: Cron ئاسراش مەشغۇلاتى

en: Last checked: never
ug: تەكشۈرۈلدى: ھازىرغىچە زىيارەت قىلىنمىغان.

en: Disabled modules
ug: تاقالغان مودۇللار

en: Disabled themes
ug: تاقالغان ئۇسلۇبلار

en: You can choose to send e-mail only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href="@status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
ug: e-mail يوللاش شەكلىنى تاللاپ، ئەڭ يېڭى سېستىما ياماق سەپلەش ئۇچۇرلىرىدىن خەۋەردار بولالايسىز. يەنە تور بېكەتنىڭ <a href="@status_report">سېستىما دوكلاتى </a> بېتىدىن مۇناسىۋەتلىك ئۇچۇرلارنى كۆرەلەيسىز. سېستىما بىخەتەرلىكىدىن مەسىلە كۆرۈلسە، سېستىما باشقۇرۇش بېتىدىمۇ خاتالىق ۋە ئاگاھلاندۇرۇش ئۇچۇرلىرى كۆرىنىدۇ.

en: Module and theme update status
ug: مودۇل ۋە ئۇسلۇبنىڭ يېڭىلىنىش ئەھۋالى

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
ug: سېستىما مودۇللىرى ۋە ئۇسلۇبلارنىڭ بىخەتەرلىك يېڭى يامىقى بايقالدى. سېستىما بىخەتەرلىكى ئۈچۈن، دەرھال سېستىما نەشرىنى يېڭىلاڭ!!!

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
ug: تور بېكەتكە قاچىلانغان سېستىما، مودۇللار ۋە ئۇسلۇبلارنىڭ يېڭىلىنىش ئەھۋالى توغرىسىدىكى دوكلات.

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
ug: باشقۇرغۇچىلار يېڭى ئەزا قوشالايدۇ. ئەزالارنىڭ ئېلخەت ئادرىسى ۋە ئەزالىق نامى ئۆزگىچە بولىشى كېرەك.

en: Manages the user registration and login system.
ug: ئەزالارنىڭ تىزىملىنىشى ۋە كىرىشىنى باشقۇرۇش

en: URL to file
ug: دىن ھۆججەتكەURL

en: Styles
ug: شەكلى

en: Style settings
ug: ئۇسلۇب تەڭشىكى

en: Add format
ug: فورمات قوشۇش

en: Type of data to store.
ug: ساقلانغان سانلىق ئۇچۇر تۈرلىرى

en: Regional settings
ug: دۆلەت-رايوننى تاللاش

en: Page top
ug: بەت ئۈستى

en: Page bottom
ug: بەت ئاستى

en: Structure
ug: بېكەت قۇرۇلمىسى

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
ug: 详细数据将和标准判断提示一起打印，这对程序调试非常有用。详细数据将在每个测试套件运行之间被删除。数据的输出非常详细而且只在调试时被使用。

en: Search block
ug: ئىزدەش رامكىسى

en: Starting value
ug: باشلىنىش قىممىتى

en: Submitted by !username on !datetime
ug: !username يوللىغۇچى !datetime

en: Administrator role
ug: باشقۇرغۇچىلارنى تەيىنلەش

en: Requires a title
ug: ماۋزۇ بولىشى كېرەك

en: Not restricted
ug: چەكلەنمىگەن

en: The home page URL left by the comment author.
ug: ئىنكاس يازغاندا قوشۇلغان URL .

en: Default country
ug: سۈكۈت دۆلەت ۋە رايون

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
ug: 不能对文件：%file 进行归档，因为只能对本地文件进行归档操作。

en: Required modules
ug: modulesزۆرۈر

en: Required modules not found.
ug: نى تاپالمىدى.modulesزۆرۈر

en: system
ug: سېستىما

en: An AJAX HTTP error occurred.
ug: خاتالىقى كۆرۈلدىAJAX HTTP

en: HTTP Result Code: !status
ug: HTTP !status قايتقان كودى:

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
ug: 输入一个OPML文件的URL。这个文件将在表单提交时下载，并且只处理一次。

en: The URL %url is invalid.
ug: توغرا ئەمەس. URL %url

en: Number of items shown in listing pages
ug: بەتتە كۆرسىتىلىدىغان مەزمۇن سانى

en: Administer blocks
ug: تارماق رايون باشقۇرۇش

en: Printing books
ug: كىتاپنى بسىپ چىقىرىش

en: Create new books
ug: يېڭى كىتاپ يېزىش

en: Add content and child pages to books
ug: كىتاپقا مەزمۇن ۋە بەت قوشۇش

en: View printer-friendly books
ug: كىتاپنى باسما ھالەتتە كۆرۈش

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
ug: كىتاپنىڭ بارلىق بەتلىرىنى بىر ھۆججەت ھالىتىدە كۆرۈش، مەشغۇلاتقا كۆپ ۋاقىت كېتىدۇ.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
ug: ئەزالار مۇناسىۋتلىك مەزمۇنلارنى تىزىس فورماتىدا قۇرالايدۇ ۋە رەتلىيەلەيدۇ.

en: Changing colors
ug: رەڭ ئۆزگەرتىش

en: The Color module saves a modified copy of the theme's specified stylesheets in the files directory. This means that if you make any manual changes to your theme's stylesheet, <em>you must save your color settings again, even if they haven't changed</em>. This step is required because the module stylesheets (in the files directory) need to be recreated to include your changes.
ug: 配色模块会在files目录中保存主题相关的样式表的一份修改过的副本。这就是说，当你手动对样式表进行修改之后，<em>你必须再次保存颜色设置，即使你没有作出更改</em>。因为模块的样式表（在files目录中）需要重新进行创建方能包含你作出的更改，因此该步骤是必需的。

en: Allows administrators to change the color scheme of compatible themes.
ug: باشقۇرغۇچىلار ئۇسلۇب رەڭگىنى ئۆزگەرتەلەيدۇ.

en: Default and custom settings
ug: سۈكۈت ۋە خاسلىق تەڭشىگى

en: Unapproved comments (@count)
ug: تەستىقلانمىغان ئىنكاسلار (@count)

en: Edit own comments
ug: ئۆز ئىنكاسىنى تەھرىرلەش

en: Users cannot post comments.
ug: ئەزالار ئىنكاس يوللىيالمايدۇ.

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
ug: ئىنكاس يوللاش ئۈچۈن <a href="@login">كىرىش</a>  ياكى <a href="@register">تىزىملىنىش</a>

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
ug: ئىنكاس يوللاش ئۈچۈن<a href="@login">كىرىش</a>

en: User contact forms
ug: ئەزالار ئالاقە جەدۋىلى

en: Customization
ug: خاسلاشتۇرۇش

en: Enable the personal contact form by default for new users.
ug: يېڭى تىزىملانغان ئەزالار ئۈچۈن، ئالاقىلىشىش كۆزنىكىنى قوزغىتىش.

en: Changing this setting will not affect existing users.
ug: بۇ تەڭشەكنى ئۆزگەرتسەك، ئىلگىرى تىزىملانغان ئەزالارغا تەسىرى بولمايدۇ.

en: Displaying contextual links
ug: كونتېكستلىق ئۇلىنىشنى كۆرسىتىش

en: Provides contextual links to perform actions related to elements on a page.
ug: مەلۇم بىر بەت يۈزىدىكى ئېلىمېنتلارغا مۇناسىۋەتلىك مەشغۇلات ئۈچۈن كونتېكستلىق ئۇلىنىشنى تەمىنلەيدۇ.

en: Long text
ug: ئۇزۇن تېكىست

en: Hide summary
ug: قىسقىچە مەزمۇنىنى يوشۇرۇش

en: Edit summary
ug: قىسقىچە مەزمۇنىنى تەھرىرلەش

en: Manage display
ug: كۆرسىتىش ئۇسۇلى

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
ug: مەزكۇر تەڭشەك تاللاش قوزغىتىلغاندا كۈچكە ئىگە.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
ug: 输入如“512”（字节）、“80KB”（千字节）或“50MB”（兆）以限制允许文件的尺寸。如果留空则使用PHP的最大发表和文件上传尺寸限制（当前限制为 <strong>%limit</strong>）。

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
ug: 文件字段 !name 的上传目录 %directory 不能创建或不可访问。新上传的文件不能保存于此目录，上传被取消。

en: The text format ordering has been saved.
ug: تېكىست فورمات تەرتىپى ساقلاندى......

en: Add text format
ug: تېكىست فورماتى قوشۇش

en: Text formats
ug: تېكىست فورماتى

en: Moving forum topics
ug: مۇنبەر تېمىسىنى يۆتكەش

en: Locking and disabling comments
ug: ئىنكاسنى قۇلۇپلاش

en: Control forum hierarchy settings.
ug: مۇنبەر قۇرۇلمىسىنى تەڭشەش.

en: Providing context-sensitive help
ug: كونتېكستلىق ياردەم بىلەن تەمىنلەش

en: The Help module displays context-sensitive advice and explanations on various pages.
ug: ياردەم مودۇلى تۈرلۈك بەتلەردىكى كونتېكستقا ئائىت تەكلىپ ۋە چۈشەندۈرۈشنى كۆرسىتىپ بېرىدۇ.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
ug: 比例缩放将会保持原始图片的宽高比。如果只指定一个值，另一个值会自动按比例计算。

en: Manipulating images
ug: رەسىمنى تەڭشەش

en: Image styles commonly provide thumbnail sizes by scaling and cropping images, but can also add various effects before an image is displayed. When an image is displayed with a style, a new file is created and the original image is left unchanged.
ug: 图像样式一般使用比例缩放和裁切图片提供缩略图尺寸，但也可以在图片被显示前添加各种效果。当使用一个样式的图片被显示时，将会创建一个新的文件同时原始图片不会更改。

en: Image styles
ug: رەسىم تۈرلىرى

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
ug: كۆرسەتمەكچى بولغان رەسىمنىڭ رازمېرىنى قايتىدىن تەڭشەش

en: Filter translatable strings
ug: تەرجىمە قىلىنىدىغان سۆز-جۈملىلەرنى سۈزۈش

en: Configuring a multilingual site
ug: كۆپ تىللىق بېكەتنى قۇرۇش

en: Detection and selection
ug: بايقاش ۋە تاللاش

[ctx: Long month name]
en: January
ug: 1-ئاي

[ctx: Long month name]
en: February
ug: 2-ئاي

[ctx: Long month name]
en: March
ug: 3-ئاي

[ctx: Long month name]
en: April
ug: 4-ئاي

[ctx: Long month name]
en: May
ug: 5-ئاي

[ctx: Long month name]
en: June
ug: 6-ئاي

[ctx: Long month name]
en: July
ug: 7-ئاي

[ctx: Long month name]
en: August
ug: 8-ئاي

[ctx: Long month name]
en: September
ug: 9-ئاي

[ctx: Long month name]
en: October
ug: 10-ئاي

[ctx: Long month name]
en: November
ug: 11-ئاي

[ctx: Long month name]
en: December
ug: 12-ئاي

en: Managing menus
ug: تىزىملىك باشقۇرۇش

en: Displaying menus
ug: تىزىملىكنى كۆرسىتىش

en: Add new menus to your site, edit existing menus, and rename and reorganize menu links.
ug: تور بېكەتكە يېڭى تىزىملىك قوشۇش، ئەسلىدىكى تىزىملىكنى تەھرىرلەش ياكى قايتا نام قويۇش، تىزىملىكلەرنى قايتىدىن ئورۇنلاشتۇرۇش.

en: Creating content
ug: مەزمۇن قوشۇش

en: Creating custom content types
ug: خاس مەزمۇن تۈرى قوشۇش

en: Administering content
ug: مەزمۇن باشقۇرۇش

en: User permissions
ug: ئەزالار ھوقۇق چېكى

en: The content on this page has either been modified by another user, or you have already submitted modifications using this form. As a result, your changes cannot be saved.
ug: 此页面上内容要么被其他用户修改，要么你使用此菜单提交过修改。因此，更改未能保存。

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ug: ئەسكەرتىش: پەقەت ھوقۇق بېرىلگەن ئەزالارغا بېرىلىدۇ، بولمىسا سېستىما بىخەتەرلىكىگە زىيانلىق.

en: View published content
ug: ئېلان قىلىنغان مەزمۇنلارنى كۆرۈش

en: View own unpublished content
ug: ئۆزىنىڭ ئېلان قىلىنمىغان مەزمۇنلىرىنى كۆرۈش

en: Recent content
ug: يېڭى مەزمۇن

en: Show this block only on pages that display content of the given type(s). If you select no types, there will be no type-specific limitation.
ug: 当页面显示给定类型的内容时显示此区块。如果未选任何类型，则不会有内容类型的限制。

en: Save content
ug: مەزمۇن ساقلاش

en: Find and manage content.
ug: مەزمۇن ئىزدەش ۋە باشقۇرۇش

en: Manage content types, including default status, front page promotion, comment settings, etc.
ug: مەزمۇن تۈرلىرىنى باشقۇرۇش، سۈكۈت ھالەت، باش بەتتە كۆرسىتىش، ئىنكاس تەڭشىگى.... قاتارلىقلار.

en: Don't display post information
ug: ئىنكاس ئۇچۇرلىرىنى كۆرسەتمەسلىك

en: Searching content and users
ug: مەزمۇن ۋە ئەزا ئىزدەش

en: Administer shortcuts
ug: تىز ئۇلىنىشنى باشقۇرۇش

en: Add to shortcuts
ug: تىز ئۇلىنىشقا قوشۇش

en: Remove from shortcuts
ug: تىز ئۇلىنىشتىن ئۆچۈرۈش

en: Edit shortcuts
ug: تىز ئۇلىنىشنى تەھرىرلەش

en: Allows users to manage customizable lists of shortcut links.
ug: ئەزالار قىسقا ئۇلىنىشلارنى باشقۇرالايدۇ.

en: Running tests
ug: تەكشۈرۈشنى باشلاش

en: default theme
ug: سۈكۈت ئۇسلۇب

en: Choose "Default theme" to always use the same theme as the rest of the site.
ug: ‹‹سۈكۈت ئۇسلۇب›› نى تاللىغاندىن كىيىن،  تور بېكەتنىڭ ھەممە يېرىدە ئوخشاش بىر ئۇسلۇبنى ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: Use the administration theme when editing or creating content
ug: مەزمۇن يازغان ۋە تەھرىرلىگەن ۋاقىتتا سېستىما باشقۇرۇش ئۇسلۇبىنى ئىشلىتىش.

en: User verification status in comments
ug: ئىنكاستا كۆرىنىدىغان ئەزالارنىڭ تەستىقلىنىش ئۇچۇرلىرى

en: These settings only exist for the themes based on the %engine theme engine.
ug: 基于 %engine 主题引擎这些主题的设置才可用。

en: Enter a valid IP address.
ug: ئادرىسىنى توغرا كىرگۈزۈڭ. IP

en: Description of your site, included in each feed.
ug: ھەر بىر Feed دىكى تور بېكەتنىڭ چۈشەندۈرىلىشى.

en: Time zones
ug: ۋاقىت رايونى

en: Users may set their own time zone.
ug: ئەزالار ئۆزلىرى تۇرۇشلۇق ۋاقىت رايونىنى تاللىيالايدۇ.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
ug: ئەزالار ئۆزلىرى تۇرۇشلۇق ۋاقىت رايونىنى تاللىماي ، تور بېكەتنى زىيارەت قىلغاندا ئەسكەرتىش بېرىلىدۇ.

en: Only applied if users may set their own time zone.
ug: ئەزالار ئۆز ۋاقىت رايونىنى تاللىسا بولىدۇ.

en: Time zone for new users
ug: يېڭى ئەزالارنىڭ ۋاقىت رايونى

en: Default time zone.
ug: سۈكۈت ۋاقىت رايونى.

en: Empty time zone.
ug: ۋاقىت رايونىنى تاللىماسلىق.

en: Users may set their own time zone at registration.
ug: ئەزالار يېڭى تىزىملاتقان ۋاقىتتا، ئۆزلىرى تۇرۇشلۇق ۋاقىت رايونىنى تاللىيالايدۇ.

en: Short format
ug: قىسقا فورماتى

en: Medium format
ug: ئوتتۇرھال فورماتى

en: Long format
ug: ئۇزۇن فورماتى

en: Managing modules
ug: باشقۇرۇشmodules

en: Managing themes
ug: ئۇسلۇب باشقۇرۇش

en: Managing caching
ug: قالدۇقنى باشقۇرۇش

en: Configuring basic site settings
ug: تور بېكەت تەڭشىگى

en: Use the administration pages and help
ug: باشقۇرۇش بېتىدىن ياردەم سوراش

en: Update modules
ug: مودۇل يېڭىلاش

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
ug: مەخپىي نۇمۇرىڭىز سانداندا ساقلانمىدى، پەقەت بىر ئۇلىنىش قۇرۇلدى.

en: Your time zone setting will be automatically detected if possible. Confirm the selection and click save.
ug: تۇرۇشلۇق ئورنىڭىزنىڭ ۋاقىت رايونى ئاپتوماتىك تەكشۈرۈلدى. جەزىملەپ بولغاندىن كىيىن ساقلاڭ.

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
ug: <a href="@poweredby">Drupal</a>  سۇپىسىدىن پايدىلىنىپ قۇرۇلدى.

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
ug: تارماق رايون،مەزمۇن تۈرلىرى، تىزىملىك ۋە باشقىلارنى باشقۇرۇش

en: Configure the site description, the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
ug: تور بېكەتنىڭ قىسقىچە چۈشەندۈرىلىشى، feed ئىچىدىكى مەزمۇن سانى ۋە feed نى ماۋزۇ، قىسقارتىلما مەزمۇن، تولۇق مەزمۇن ھالىتىدە كۆرسىتىش.

en: Development tools.
ug: پروگرامما قوراللىرى

en: Maintenance mode
ug: تور بېكەتنى ۋاقىتلىق توختىتىش ۋە ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Take the site offline for maintenance or bring it back online.
ug: تور بېكەتنى ۋاقىتلىق توختىتىش ۋە ئەسلىگە كەلتۈرۈش مەشغۇلاتى ئېلىپ بېرىلىدۇ.

en: Logging and errors
ug: بېكەتكە كىرىش ۋە خاتالىق ئۇچۇرلىرى

en: Settings for logging and alerts modules. Various modules can route Drupal's system events to different destinations, such as syslog, database, email, etc.
ug: تور بېكەتكە كىرىش ۋە خاتالىق ئۇچۇرلىرىغا ئائىت مودۇللارنى تەڭشەش. سېستىما مەشغۇلات خاتىرىسى، ساندان مەشغۇلات خاتىرىسى، ئېلخەت مەشغۇلاتلىرى......قاتارلىقلار.

en: Regional and language
ug: دۆلەت ۋە تىل

en: Regional settings, localization and translation.
ug: دۆلەت ۋە رايوننى تاللاش،تەرجىمە قىلىش

en: Settings for the site's default time zone and country.
ug: تور بېكەت ئۈچۈن، سۈكۈت ۋاقىت رايونى ۋە سۈكۈت دۆلەت-رايوننى تاللاش.

en: Search and metadata
ug: ئىزدەش ۋە ھالقىلىق سۆز

en: Content authoring
ug: مەزمۇن تەڭشىگى

en: more information
ug: داۋامى

en: Creating vocabularies
ug: سۆزلۈك قۇرۇش

en: Classifying content
ug: مەزمۇننى تۈرلاش

en: Extending Taxonomy module
ug: نى كېڭەيتىش Taxonomy module

en: %capital_name contains terms with multiple parents. Drag and drop of terms with multiple parents is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by editing each term to include only a single parent.
ug: %capital_name包含有多个父级的术语。多父级术语的可拖曳控制未受支持，但是可以通过编辑术语使其只有一个父级从而重新启用可拖曳的控制。

en: My recent content
ug: مەن يوللىغان يېڭى مەزمۇن

en: Translating content
ug: مەزمۇن تەرجىمە قىلىش

en: Maintaining translations
ug: تەرجىمىنى رەتلەش

en: Installing updates
ug: يېڭى نەشرىگە كۆتىرىش

en: Preparing to update your site
ug: تور بېكەت نەشرىنى كۆتىرىش تەييارلىقى

en: Installing %project
ug: قاچىلاش %project

en: Preparing to install
ug: قاچىلاش تەييارلىقى

en: Error installing / updating
ug: قاچىلاش-نەشرىنى كۆتىرىش خاتا

en: Installed %project_name successfully
ug: قاچىلاندى%project_name

en: Update was completed successfully.
ug: يېڭىلاش مۇۋەپپىقىيەتلىك بولدى.

en: Download these updates
ug: يېڭى پروگراممىلارنى چۈشۈرۈش

en: You can automatically install your missing updates using the Update manager:
ug: ئاپتوماتىك ياماق سەپلەش ئارقىلىق سېستىما نەشرىنى يۇقۇرى كۆتىرەلەيسىز.

en: Your site is currently configured to send these emails when any updates are available. To get notified only for security updates, !url.
ug: تور بېكەت سېستىمىسىدا يېڭى ياماق بولسا، ئېلخەت ئەۋەتىلىدۇ. پەقەت بېخەتەرلىك ياماقلىرى ئۇقتۇرۇش قىلىنىدۇ، !url

en: Your site is currently configured to send these emails only when security updates are available. To get notified for any available updates, !url.
ug: تور بېكەتنىڭ بىخەتەرلىك يامىقى بايقالغاندا، ئېلخەت ئەۋەتىدىغان قىلىنىپ تەڭشەلدى. يېڭى ئەسكەرىش ئۇچۇرلىرىغا ئېرىشىش ئۈچۈن، !url

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information and to install your missing updates.
ug: <a href="@available_updates">يېڭى ياماق قاچىلاش</a> بېتىدىن تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارغا ئېرىشەلەيسىز ھەم سېستىمىنى يېڭىلاش مەشغۇلاتى ئېلىپ بارالايسىز.

en: This role will be automatically assigned new permissions whenever a module is enabled. Changing this setting will not affect existing permissions.
ug: ۋەزىپىگە تەيىنلەنگەندىن كىيىن، مودۇللار قوزغىتىلسا، يېڭى ھوقۇققا ئۆزلۈكىدىن ئېرىشىدۇ. بۇ تەڭشەك ئۆزگەرتىلسە، بۇرۇنقى ھوقۇقلارغا تەسىرى بولمايدۇ.

en: Registration and cancellation
ug: تىزىملىنىش ۋە ئەمەلدىن قالدۇرۇش

en: Who can register accounts?
ug: تور بېكەتكە كىملەر تىزىملىنالايدۇ؟

en: Visitors, but administrator approval is required
ug: زىيارەتچىلەر تىزىملىنالايدۇ، لىكىن باشقۇرغۇچىلار تەستىقلايدۇ.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account.
ug: يېڭى ئەزالار تىزىملانغاندا، ئېلخەت ئارقىلىق تەكشۈرۈپ ئىسپاتلاش تەلەپ قىلىنىدۇ.

en: Personalization
ug: شەخسىي ئۇچۇر تەڭشىگى

en: Enable signatures.
ug: ئىمزا قوللىنىش.

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
ug: باشقۇرغۇچىلارنىڭ تەستىقلىشى زۆرۈر بولمىغاندا، يېڭى تىزىملانغان ئەزالارغا يوللىنىلىدىغان ئېلخەت ئۇچۇرلىرىنى تەھرىرلەش.

en: Creating and managing users
ug: ئەزا قۇرۇش ۋە باشقۇرۇش

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
ug: 允许空格；除英文句号（.）、横线（-）、单引号（'）和下划线（_）外的标点符号不允许。

en: Weak
ug: ئاجىز

en: Basic page
ug: ستاتىك بەت

en: There are two main reasons for reusing fields. First, reusing fields can save you time over defining new fields. Second, reusing fields also allows you to display, filter, group, and sort content together by field across content types. For example, the contributed Views module allows you to create lists and tables of content. So if you use the same field on multiple content types, you can create a View containing all of those content types together displaying that field, sorted by that field, and/or filtered by that field.
ug: 重用字段主要有两个原因：首先，重用字段可以节省定义字段所花费的时间。其次，重用字段也可以让你对内容类型进行显示、过滤、组织以及对内容排序。比如，用户贡献的Views模块就可以让你创建内容的列表和表格。所以如果你在多个内容类型上使用相同的字段，你可以创建一个包含所有这些内容类型的View，显示那个字段、按那个字段排序，及/或由那个字段进行过滤等。

en: Administering shortcuts
ug: تىز ئۇلىنىشنى باشقۇرۇش

en: Add and modify shortcut sets.
ug: قىسقا ئۇلىنىشلارنى قوشۇش ۋە ئۆزگەرتىش.

en: @remote could not be saved to @path.
ug: remote ساقلىيالمىدى @path.

en: Kyrgyz
ug: قىرغىز تىلى

en: Your modules have been downloaded and updated.
ug: ياللانغان مودۇللار چۈشۈرۈلدى ۋە يېڭىلاندى.

en: Current page
ug: ھازىرقى بەت

en: Plum
ug: ئالۇچا

en: Site logo
ug: بېكەت لوگوسى

en: Site details
ug: بېكەت ئۇچۇرلىرى

en: Show row weights
ug: تىزىلىش تەرتىپىنى كۆرسىتىش

en: Custom display settings
ug: كۆرسىتىش شەكلىنى تەڭشەش

en: %title has been updated.
ug: تېما يېڭىلاندى%

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
ug: 数据无法保存，因为目标地址 %destination 不正确。这可能是因为file_save_data() 使用不当或者丢失数据包。

en: Recent log messages
ug: تور بېكەتتە خاتىرىلەنگەن  ئەڭ يېڭى كۈندىلىك ئۇچۇرلار

en: No field is hidden.
ug: يۇشۇرىدىغان field يوق.

en: In order for the site and its modules to continue to operate well, a set of routine administrative operations must run on a regular basis. The System module manages this task by making use of a system cron job. You can verify the status of cron tasks by visiting the <a href="@status">Status report page</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">configuring cron jobs</a>. You can set up cron job by visiting <a href="@cron">Cron configuration</a> page
ug: تور بېكەت ۋە مودۇللارنىڭ ياخشى ئىجرا بولىشى ئۈچۈن، بىر يۈرۈش باشقۇرۇش مەشغۇلاتلىرىنى ئېلىپ بېرىشقا توغرا كېلىدۇ. System module بۇ مەشغۇلاتنى cron  ئارقىلىق يۈرگۈزىدۇ. سىز cron ھالىتىنى <a href="@status">Status report page</a> نى زىيارەت قىلىش ئارقىلىق جەزىملەپ تۇرالايسىز. تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلار ئۈچۈن، توردىكى قوللانما <a href="@handbook">configuring cron jobs</a> نى كۆرۈڭ.  cron مەشغۇلاتىنى ئېلىپ بېرىش ئۈچۈن، بۇ <a href="@cron">Cron configuration</a> بەتكە كىرىڭ.

en: Change site name, e-mail address, slogan, default front page, and number of posts per page, error pages.
ug: تور بېكەت نامى، ئېلخەت ئادرىسى، بېكەت شۇئارى، سۈكۈت باش بەت، ھەر بىر بەتتە كۆرسەتمەكچى بولغان يازما سانى، خاتالىق ئۇچۇرلىرىنى بەلگىلەش ۋە باشقىلارنى تەڭشەش.

en: Manage automatic site maintenance tasks.
ug: تور بېكەتنى ئاپتوماتىك ئاسراش مەشغۇلاتلىرى.

en: Post comments
ug: ئىنكاس يوللاش

en: Skip comment approval
ug: تەستىقسىز ئىنكاس يوللاش

en: Text Formats
ug: تېكىست فورماتى

en: Hot topic, new comments
ug: يېڭى ئىنكاسلىق تېما

en: Hot topic
ug: كۆپ كۆرۈلگەن تېما

en: Normal topic
ug: يېڭى تېما

en: Closed topic
ug: تاقالغان تېما

en: Reference for usage, configuration, and modules.
ug: ئىشلىتىش قوللانمىسى، تەڭشەك ۋە مودۇللار.

en: Select and configure your themes.
ug: ئۇسلۇب تاللاش ۋە تەڭشەش.

en: Administer settings.
ug: تور بېكەتنى باشقۇرۇش.

en: View reports, updates, and errors.
ug: تور بېكەتنىڭ يۈرگۈزىلىش ئەھۋالى توغرىسىدا دوكلاتنى كۆرۈش، تور بېكەتنى يېڭىلاش، خاتالىق ئۇچۇرلىرىنى كۆرۈش.

en: Install new module
ug: يېڭى مودۇل قاچىلاش

en: Install new theme
ug: يېڭى ئۇسلۇب قاچىلاش

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ug: ئەزالار ھېساباتىنى باشقۇرۇش، باشقۇرغۇچى تەيىنلەش،ئەزالار  ھوقۇقىنى تەڭشەش.

en: Nothing
ug: ھىچنىمە

en: Update @title
ug: @title يېڭىلاش

en: Type of new field
ug: يېڭى تارماق رايون تۈرى

en: Choose a file
ug: ھۆججەت تاللاش

en: Next steps
ug: كىيىنكى قەدەم

[ctx: Font weight]
en: Strong
ug: كۈچلۈك

en: View the administration theme
ug: سېستىما ئۇسلۇبىنى كۆرۈش

en: Disable the account and keep its content.
ug: ئەزالىق ھېساباتنى چەكلەش،لىكىن مەزكۇر ئەزا يوللىغان مەزمۇنلارنى ساقلاپ قېلىش.

en: Disable the account and unpublish its content.
ug: ئەزالىق ھېساباتنى چەكلەش ھەم مەزكۇر ئەزا يوللىغان مەزمۇنلارنى بىكار قىلىش.

en: Delete the account and make its content belong to the %anonymous-name user.
ug: مەزكۇر ئەزالىق ھېساباتنى ئۆچۈرۈپ، يوللانغان مەزمۇنلارنى ‹‹سەيياھ›› نامىغا يۆتكەش.

en: Delete the account and its content.
ug: ئەزالىق ھېساباتنى ۋە يوللانغان مەزمۇنلارنى ئۆچۈرۈش.

en: HTML element
ug: ئېلىمىنتى HTML

en: Provide title
ug: ماۋزۇ تەمىنلەڭ

en: Show only content that is new or updated.
ug: پەقەت يېڭى يوللانغان ياكى يېڭىلانغان مەزمۇنلارنى كۆرسىتىش.

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
ug: Term ID (with depth)  filter قىممىتى بىلەن ئۆزگىرەلەيدۇ.

en: Changes to the style have been saved.
ug: ئۇسلۇب ئۆزگەرتىشلەر ساقلاندى.

en: Autocomplete (Tags style)
ug: ئۆزلىكىدىن تاماملىنىش،خەتكۈچ فورماتىدا.

en: Views plugins
ug: قاچىلانغان قىستۇرمىلارنى كۆرۈش

en: Overview of plugins used in all views.
ug: views دا قوللىنىلغان قىستۇرمىلارنىڭ ئومومىي ئەھۋالى

en: Manage customized lists of content.
ug: مەزمۇنلار تىزىملىكىنى باشقۇرۇش.

en: Uyghur
ug: ئۇيغۇرچە
