Drupal core (8.0-alpha4) - en to oc translation catalogue (4326 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Image size
oc: Talha de l'imatge

en: Next
oc: Seguent

en: user
oc: utilizaire

en: Pages
oc: Paginas

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: Reset to defaults
oc: Reïnicializar a las valors per defaut

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Create a new user account.
oc: Crear un novèl compte d'utilizaire.

en: Request new password via e-mail.
oc: Demandar un senhal novèl per corrièr electronic.

en: Suffix
oc: Sufix

en: approve
oc: aprovar

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: content
oc: contengut

en: Development
oc: Desvolopament

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Replies
oc: Responsas

en: Closed
oc: Tampat

en: yes
oc: òc

en: List
oc: Listar

en: Subject
oc: Objècte

en: Actions
oc: Accions

en: disabled
oc: desactivat

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Last comment
oc: Darrièr comentari

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Read more
oc: Legir la seguida

en: Log
oc: Jornal

en: more
oc: mai

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Explanation or submission guidelines
oc: Explicacion o règlas de contribucion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Administration
oc: Administracion

en: footer
oc: pè de pagina

en: Comments
oc: Comentaris

en: More
oc: Mai

en: not verified
oc: pas verificat

en: Action
oc: Accion

en: Last updated
oc: Darrièra mesa a jorn

en: On
oc: Activat

en: For
oc: Per

en: new
oc: novèl

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Block title
oc: Títol del blòt

en: The title of the block as shown to the user.
oc: Lo títol del blòt tal coma es afichat a l'utilizaire

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: cron
oc: prètzfait planificat (cron)

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: Homepage
oc: Pagina d'acuèlh

en: Home page
oc: Pagina d'acuèlh

en: Categories
oc: Categorias

en: Download
oc: Telecargament

en: view
oc: veire

en: updated
oc: mes a jorn

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: File information
oc: Informacion del fichièr

en: File
oc: Fichièr

en: Tag
oc: Etiqueta

en: Advanced options
oc: Opcions avançadas

en: Release notes
oc: Nòtas de version

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Daily
oc: Quotidian

en: Weekly
oc: Setmanièr

en: None
oc: Pas cap

en: Use count
oc: Nombre d'utilizacions

en: Display settings
oc: Paramètres d'afichatge

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Test
oc: Testar

en: Message
oc: Messatge

en: No log messages available.
oc: Cap d'entrada del jornal es pas disponibla.

en: Password
oc: Senhal

en: Block settings
oc: Paramètres del blòt

en: Comment form
oc: Formulari de comentari

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: The configuration options have been saved.
oc: Las opcions de configuracion son estadas enregistradas.

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Center
oc: Centre

en: Help text
oc: Tèxte d'ajuda

en: Types
oc: Tipes

en: Required
oc: Requesit

en: root
oc: raiç

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
oc: Las paginas d'un meteis nivèl son d'en primièr classadas per pes puèi dins l’òrdre alfabetic dels títols.

en: Depth
oc: Prigondor

en: none
oc: pas cap

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Add category
oc: Apondre una categoria

en: Feed
oc: Flux

en: Name
oc: Nom

en: edit container
oc: modificar lo contenidor

en: edit
oc: modificar

en: Go to previous page
oc: Anar a la pagina precedenta

en: Go to parent page
oc: Anar a la pagina parent

en: Go to next page
oc: Anar a la pagina seguenta

en: Import
oc: Importar

en: Book
oc: Libre

en: Export
oc: Exportar

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: settings
oc: paramètres

en: Node ID
oc: Identificant (ID) del nosèl

en: Field
oc: Camp

en: Outline
oc: Estructura

en: header
oc: entèsta

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Session opened for %name.
oc: Session dobèrta per %name.

en: Help
oc: Ajuda

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Default
oc: Per defaut

en: Summary
oc: Resumit

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Open
oc: Dobèrt

en: Top
oc: Naut

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: High
oc: Nauta

en: Low
oc: Febla

en: Add new
oc: Apondre novèl

en: Time
oc: Ora

en: Views
oc: Vistas

en: Access
oc: Accès

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Modules
oc: Moduls

en: Clear index
oc: Voidar l'indèx

en: General discussion
oc: Discussion generala

en: edit forum
oc: modificar lo forum

en: Forum name
oc: Nom del forum

en: Refresh
oc: Refresca

en: Anchor
oc: Ancòra

en: Display
oc: Afichatge

en: Menu
oc: Menú

en: Advanced settings
oc: Paramètres avançats

en: results
oc: resultats

en: search
oc: recercar

en: never
oc: pas jamai

en: The username %name does not exist.
oc: Lo nom d'utilizaire %name existís pas.

en: mail
oc: corrièr electronic

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Text
oc: Tèxte

en: Theme
oc: Tèma

en: aggregator
oc: agregador

en: Update interval
oc: Frequéncia de las mesas a jorn

en: The fully-qualified URL of the feed.
oc: L'adreça URL completa del flux.

en: Add term
oc: Apondre un tèrme

en: theme
oc: tèma

en: no screenshot
oc: pas de captura d'ecran

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Keywords
oc: Mots claus

en: Preview comment
oc: Apercebut del comentari

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Statistics
oc: Estatisticas

en: Advanced search
oc: Recèrca avançada

en: You are not authorized to access this page.
oc: Sètz pas autorizat(da) a accedir a aquesta pagina.

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Attachment
oc: Fichièr estacat

en: n/a
oc: n/d

en: Upload
oc: Transferiment de fichièrs

en: Picture
oc: Imatge

en: Before
oc: Abans

en: After
oc: Aprèp

en: Database type
oc: Tipe de basa de donadas

en: Promoted
oc: Promolgut

en: User
oc: Utilizaire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: action
oc: accion

en: Continue
oc: Contunhar

en: Configure
oc: Configurar

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Files
oc: Fichièrs

en: file
oc: fichièr

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Options
oc: Opcions

en: Contact
oc: Contacte

en: no
oc: non

en: New user: %name %email.
oc: Utilizaire novèl : %name %email.

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Node
oc: Nosèl

en: Sent email to %recipient
oc: Corrièr electronic mandat a %recipient

en: Unable to send email to %recipient
oc: Impossible de mandar un corrièr electronic a %recipient

en: The subject of the message.
oc: Lo subjècte del messatge.

en: Number of columns
oc: Nombre de colomnas

en: Create
oc: Crear

en: Separator
oc: Separador

en: Exclude
oc: Exclure

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Are you sure you want to delete %title?
oc: Sètz segur que volètz suprimir %title ?

en: Open link in new window
oc: Dobrir lo ligam dins una novèla fenèstra

en: Save categories
oc: Enregistrar las categorias

en: term
oc: tèrme

en: Parent item
oc: Element parent

en: Add child page
oc: Apondre una pagina enfant

en: Printer-friendly version
oc: Version imprimibla

en: Content type for child pages
oc: Tipe de contengut per las paginas filhas

en: Update options
oc: Metre a jorn las opcions

en: Remove from outline
oc: Levar de l'estructura

en: Unknown export format.
oc: Format d'expòrt desconegut.

en: All
oc: Tot

en: Active
oc: Actiu

en: Done
oc: Acabat

en: Access denied
oc: Accès refusat

en: Year
oc: Annada

en: Date format
oc: Format de data

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Block
oc: Blòt

en: Override title
oc: Suplantar lo títol

en: CSS class
oc: Classa CSS

en: Display links
oc: Afichar los ligams

en: Page
oc: Pagina

en: Pager ID
oc: ID de la paginacion

en: Bottom
oc: Bas

en: 1 hour | @count hours
oc[0]: 1 ora
oc[1]: @count oras

en: 1 day | @count days
oc[0]: 1 jorn
oc[1]: @count jorns

en: Configuration saved.
oc: Configuracion enregistrada.

en: Taxonomy terms
oc: Tèrmes de taxonomia

en: Logo
oc: Lògo

en: Site name
oc: Nom del site

en: Site slogan
oc: Eslogan del site

en: Good
oc: Plan

en: Node types
oc: Tipes de nosèls

en: Not found
oc: Pas trobat

en: Module
oc: Modul

en: Off
oc: Desactivat

en: Host
oc: Òste

en: Available updates
oc: Mesas a jorn disponiblas

en: Never
oc: Pas jamai

en: Check manually
oc: Verificar manualament

en: Up to date
oc: A jorn

en: Update available
oc: Mesa a jorn disponibla

en: Drupal core update status
oc: Estat de mesa a jorn del còr de Drupal

en: Out of date
oc: Pas a jorn

en: Header
oc: Entèsta

en: Left sidebar
oc: Barra laterala d'esquèrra

en: Right sidebar
oc: Barra laterala de dreita

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Inline
oc: Sus la meteissa linha

en: Recipients
oc: Destinataris

en: Selected
oc: Seleccionat

en: Your name
oc: Vòstre nom

en: Your e-mail address
oc: Vòstre adreça de corrièr electronic

en: Send e-mail
oc: Mandar un corrièr electronic

en: Menu link
oc: Ligam del menú

en: To
oc: A

en: Aggregator category
oc: Categoria d'agregator

en: Aggregator feed
oc: Flux d'agregator

en: Feed description
oc: Descripcion del flux

en: Aggregator item
oc: Element d'agregator

en: Custom
oc: Personalizat

en: Roles
oc: Ròtles

en: Revision ID
oc: Identificant (ID) de revision

en: Comment
oc: Comentari

en: Comment ID
oc: Identificant (ID) del comentari

en: Hostname
oc: Nom d'òste

en: Published
oc: Publicat

en: Signature
oc: Signatura

en: Filter
oc: Filtrar

en: Location
oc: Emplaçament

en: Source string
oc: Cadena font

en: Locale
oc: Localizacion

en: Title field label
oc: Libellat del camp títol

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Sticky at top of lists
oc: Espingolat en naut de las listas

en: Log message
oc: Messatge de jornal

en: URL alias
oc: Aliàs d'URL

en: File ID
oc: Identificant (ID) de fichièr

en: File name
oc: Nom del fichièr

en: File size
oc: Talha del fichièr

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Vocabulary ID
oc: Identificant (ID) de vocabulari

en: Vocabulary name
oc: Nom del vocabulari

en: Term
oc: Tèrme

en: Term ID
oc: Identificant (ID) del tèrme

en: Term name
oc: Nom del tèrme

en: Role name
oc: Nom del ròtle

en: E-mail address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Last access
oc: Darrièr accès

en: Last login
oc: Darrièra connexion

en: Time zone
oc: Fus orari

en: Severity
oc: Importància

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Field type
oc: Tipe de camp

en: Global settings
oc: Paramètres globals

en: Fields
oc: Camps

en: Widget type
oc: Tipe de Widget

en: Contains
oc: Conten

en: Does not contain
oc: Conten pas

en: Is less than
oc: Es inferior a

en: Is less than or equal to
oc: Es inferior o egal a

en: Is equal to
oc: Es egal a

en: Is greater than or equal to
oc: Es superior o egal a

en: Is greater than
oc: Es superior a

en: Is not equal to
oc: Es pas egal a

en: Average
oc: Mejana

en: Count
oc: Descompte

en: Overridden
oc: Espotit

en: Set name
oc: Nom de l'ensemble

en: Original image
oc: Imatge original

en: Heading
oc: Entèsta

en: Watchdog
oc: Susvelhança

en: Search settings
oc: Paramètres de recèrca

en: Warning
oc: Avertiment

en: blocked
oc: blocat

en: active
oc: actiu(s)

en: OK
oc: D'acòrdi

en: OPML feed
oc: Flux OPML

en: Number of news items in block
oc: Nombre d'elements del blòt

en: View this feed's recent news.
oc: Veire las darrièras nòvas d'aqueste flux.

en: View this category's recent news.
oc: Veire las darrièras nòvas d'aquesta categoria.

en: Feed overview
oc: Vista d'ensemble del flux

en: Items
oc: Elements

en: Last update
oc: Darrièra mesa a jorn

en: Next update
oc: Mesa a jorn venenta

en: %time ago
oc: I a %time

en: %time left
oc: Demòra %time

en: Category overview
oc: Vista d'ensemble de la categoria

en: Categorize
oc: Classar

en: The categories have been saved.
oc: Las categorias son estadas enregistradas.

en: %age old
oc: %age ans

en: %ago ago
oc: i a %ago

en: Nodes
oc: Nosèls

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Advanced
oc: Avançat

en: The feed %feed has been updated.
oc: Lo flux %feed es estat mes a jorn.

en: Feed %feed deleted.
oc: Flux %feed suprimit.

en: The feed %feed has been deleted.
oc: Lo flux %feed es estat suprimit.

en: Feed %feed added.
oc: Lo flux %feed es estat apondut.

en: The feed %feed has been added.
oc: Lo flux %feed es estat apondut.

en: The news items from %site have been removed.
oc: Las nòvas de %site son estadas suprimidas.

en: Sort order
oc: Òrdre de triada

en: Performance
oc: Performància

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: This field is required.
oc: Aqueste camp es obligatòri.

en: Line
oc: Linha

en: Scale
oc: Metre a l'escala

en: Medium
oc: Mejan

en: Media
oc: Mèdia

en: Sortable
oc: Classable

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: Caching
oc: Mesa en cache

en: Month
oc: Mes

en: Details
oc: Detalhs

en: Last reply
oc: Darrièra responsa

en: Prev
oc: Prec.

en: System
oc: Sistèma

en: Domain
oc: Domeni

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Current
oc: Actual

en: Enter a valid username.
oc: Introdusètz un nom d'utilizaire

en: Owner
oc: Proprietari

en: Recipient
oc: Destinatari

en: OR
oc: O (OR)

en: Add a role to the selected users
oc: Apondre un ròtle als utilizaires seleccionats.

en: Remove a role from the selected users
oc: Levar un ròtle als utilizaires seleccionats.

en: security
oc: seguretat

en: node
oc: nosèl

en: Administer content
oc: Administrar lo contengut

en: Method
oc: Metòde

en: Egypt
oc: Egipte

en: Israel
oc: Israèl

en: New Zealand
oc: Nòva Zelanda

en: Tonga
oc: Tònga

en: Brazil
oc: Brasil

en: Paraguay
oc: Paraguai

en: Jamaica
oc: Jamaïca

en: Japan
oc: Japon

en: Libya
oc: Libia

en: Poland
oc: Polonha

en: Singapore
oc: Singapor

en: Turkey
oc: Turquia

en: Day
oc: Jorn

en: Table
oc: Tablèu

en: Mon
oc: lun

en: Tue
oc: mar

en: Wed
oc: mèc

en: Thu
oc: jòu

en: Fri
oc: ven

en: Sat
oc: sab

en: Sun
oc: dim

en: January
oc: Genièr

en: February
oc: Febrièr

en: March
oc: Març

en: April
oc: Abril

en: May
oc: Mai

en: June
oc: Junh

en: Configuration
oc: Configuracion

en: !time ago
oc: I a !time

en: Other
oc: Autre

en: Align
oc: Alinhar

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: Navigation
oc: Navigacion

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: List type
oc: Tipe de lista

en: Role
oc: Ròtle

en: Select all
oc: Seleccionar tot

en: User login
oc: Connexion utilizaire

en: Log in
oc: Se connectar

en: Updated URL for feed %title to %url.
oc: URL del flux %url mesa a jorn pel flux %title.

en: Link text
oc: Tèxte del ligam

en: 1 comment
oc: 1 comentari

en: Jump to the first comment of this posting.
oc: Anar dirèctament al primièr comentari d'aqueste messatge

en: 1 new comment
oc: 1 comentari novèl

en: Jump to the first new comment of this posting.
oc: Anar dirèctament al primièr comentari novèl d'aqueste messatge

en: Add new comment
oc: Apondre un comentari

en: Add a new comment to this page.
oc: Apondre un comentari novèl a aquesta pagina.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
oc: Partejar vòstras idèas e opinions a prepaus d'aquesta contribucion.

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Case
oc: Cassa

en: Users
oc: Utilizaires

en: Not installed
oc: Pas installat

en: Referrer
oc: Referent

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
oc: @site es actualament en mantenença. Lo site tornarà foncionar lèu. Mercé per vòstra paciéncia.

en: Default front page
oc: Pagina d'acuèlh per defaut

en: Both
oc: Los dos

en: Text processing
oc: Tractament de tèxte

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Rows
oc: Rengadas

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: access denied
oc: accès refusat

en: Uninstall
oc: Desinstallar

en: Install
oc: Installar

en: Edit view
oc: Modificar la vista

en: Clone
oc: Clonar

en: Administer views
oc: Administrar las vistas

en: Existing Views
oc: Vistas existentas

en: Default Views
oc: Vistas per defaut

en: Ascending
oc: Ascendent

en: Descending
oc: Descendent

en: Normal menu item
oc: Element de menú normal

en: Filters
oc: Filtres

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Exposed Filters
oc: Filtres expausats

en: Order
oc: Òrdre

en: Recent comments
oc: Comentaris recents

en: Random
oc: A l'azard

en: Uncategorized
oc: Pas categorizat

en: Plain
oc: Brut

en: Set default
oc: Definir per defaut

en: Position
oc: Posicion

en: Integer
oc: Entièr

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: Pattern
oc: Motiu

en: The comment and all its replies have been deleted.
oc: Lo comentari e tanben totas sas responsas son estats suprimits.

en: Last checked
oc: Verificat pel darrièr còp

en: Preformatted
oc: Tèxte preformatat

en: Anonymous users
oc: Utilizaires anonimes

en: Clear cache
oc: Neteja la memòria cache

en: Close
oc: Tampar

en: Visibility settings
oc: Paramètres de visibilitat

en: Term description
oc: Descripcion del tèrme

en: fields
oc: camps

en: Save settings
oc: Enregistrar los paramètres

en: reply
oc: respondre

en: Duration
oc: Durada

en: Function
oc: Foncion

en: Session closed for %name.
oc: Session tampada per %name.

en: Tracker
oc: Seguiment

en: You have to specify a valid date.
oc: Vos cal sasir una data valida.

en: Germany
oc: Alemanha

en: Sort by
oc: Triar per

en: Created date
oc: Data de creacion

en: Updated date
oc: Data de mesa a jorn

en: comments
oc: comentaris

en: Full
oc: Complet

en: Default language
oc: Lenga per defaut

en: Afghanistan
oc: Afganistan

en: Algeria
oc: Argeria

en: American Samoa
oc: Samoa Nòrd-americana

en: Andorra
oc: Andòrra

en: Angola
oc: Angòla

en: Anguilla
oc: Anguilha

en: Antarctica
oc: Antartida

en: Antigua and Barbuda
oc: Antigua e Barbuda

en: Australia
oc: Austràlia

en: Austria
oc: Àustria

en: Azerbaijan
oc: Azerbaitjan

en: Bangladesh
oc: Bengladèsh

en: Belarus
oc: Bielorussia

en: Belgium
oc: Belgica

en: Bermuda
oc: Bermudas

en: Bhutan
oc: Botan

en: Bolivia
oc: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
oc: Bòsnia e Ercegovina

en: Bouvet Island
oc: Illa Bouvet

en: Cambodia
oc: Cambòtja

en: Cameroon
oc: Cameron

en: Canada
oc: Canadà

en: Cape Verde
oc: Cap Verd

en: Cayman Islands
oc: Illas Caïman

en: Central African Republic
oc: Republica Centreafricana

en: Christmas Island
oc: Illa Christmas

en: Colombia
oc: Colómbia

en: Comoros
oc: Comòras

en: Cook Islands
oc: Illas Cook

en: Costa Rica
oc: Còsta Rica

en: Cyprus
oc: Chipre

en: Czech Republic
oc: Republica Chèca

en: Denmark
oc: Danemarc

en: Djibouti
oc: Jiboti

en: Dominican Republic
oc: Republica dominicana

en: Ecuador
oc: Eqüator

en: El Salvador
oc: Lo Salvador

en: Equatorial Guinea
oc: Guinèa equatoriala

en: Eritrea
oc: Eritrèa

en: Estonia
oc: Estònia

en: Ethiopia
oc: Etiòpia

en: Faroe Islands
oc: Illa Feròe

en: Finland
oc: Finlàndia

en: France
oc: França

en: French Guiana
oc: Guiana francesa

en: French Polynesia
oc: Polinesia francesa

en: Gambia
oc: Gàmbia

en: Ghana
oc: Gana

en: Greece
oc: Grècia

en: Greenland
oc: Groenlàndia

en: Guadeloupe
oc: Guadalope

en: Guinea
oc: Guinèa

en: Guinea-Bissau
oc: Guinèa-Bissau

en: Haiti
oc: Aïtí

en: Heard Island and McDonald Islands
oc: Illa Heard e las illas McDonald

en: Hungary
oc: Ongria

en: Iceland
oc: Islàndia

en: India
oc: Índia

en: Ireland
oc: Irlanda

en: Italy
oc: Itàlia

en: Jordan
oc: Jordania

en: Kazakhstan
oc: Cazakstan

en: Kyrgyzstan
oc: Kirguizistan

en: Laos
oc: Laòs

en: Latvia
oc: Letònia

en: Lebanon
oc: Liban

en: Liberia
oc: Libèria

en: Lithuania
oc: Lituània

en: Malaysia
oc: Malaisia

en: Maldives
oc: Maldivas

en: Marshall Islands
oc: Illas Marshall

en: Martinique
oc: Martinica

en: Mauritania
oc: Mauritània

en: Mauritius
oc: Maurici

en: Mayotte
oc: Maiòta

en: Mexico
oc: Mexic

en: Moldova
oc: Moldàvia

en: Monaco
oc: Mónegue

en: Morocco
oc: Marròc

en: Mozambique
oc: Moçambic

en: Netherlands
oc: Païses basses

en: Netherlands Antilles
oc: Antilhas neerlandesas

en: New Caledonia
oc: Nòva Caledonia

en: Niger
oc: Nigèr

en: Nigeria
oc: Nigèria

en: Norfolk Island
oc: Illa Norfolk

en: North Korea
oc: Corèa del Nòrd

en: Northern Mariana Islands
oc: Illas Marianas

en: Norway
oc: Norvègia

en: Pakistan
oc: Paquistan

en: Papua New Guinea
oc: Papoa-Nòva Guinèa

en: Peru
oc: Peró

en: Philippines
oc: Filipinas

en: San Marino
oc: Sant Marin

en: Saudi Arabia
oc: Arabia Saudita

en: Seychelles
oc: Seichèlas

en: Slovakia
oc: Eslovaquia

en: Slovenia
oc: Eslovenia

en: Solomon Islands
oc: Illas Salomon

en: South Africa
oc: Africa del Sud

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
oc: Illas Georgia del Sud e Sandwich del Sud

en: Spain
oc: Espanha

en: Sudan
oc: Sodan

en: Suriname
oc: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
oc: Svalbard e Jan Mayen

en: Swaziland
oc: Swazilàndia

en: Sweden
oc: Suècia

en: Switzerland
oc: Soïssa

en: Syria
oc: Siria

en: Tajikistan
oc: Tadjikistan

en: Thailand
oc: Tailàndia

en: Togo
oc: Tògo

en: Trinidad and Tobago
oc: Trinitat e Tobago

en: Turkmenistan
oc: Turcmenistan

en: Turks and Caicos Islands
oc: Illas Turks e Caicos

en: Uganda
oc: Oganda

en: Ukraine
oc: Ucraïna

en: United Arab Emirates
oc: Emirats Arabis Units

en: United Kingdom
oc: Reialme Unit

en: United States
oc: Estats Units d'America

en: Uruguay
oc: Uruguai

en: Uzbekistan
oc: Ozbequistan

en: Venezuela
oc: Veneçuèla

en: Wallis and Futuna
oc: Wallis e Futuna

en: Yemen
oc: Iemèn

en: Modified
oc: Modificat

en: Table prefix
oc: Prefix de la taula

en: Database username
oc: Nom d'utilizaire de la basa de donadas

en: Database password
oc: Senhal de la basa de donadas

en: Database name
oc: Nom de la basa de donadas

en: Port
oc: Pòrt

en: Regular expression
oc: Expression régulara

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Authoring information
oc: Informacions de publicacion

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Leave blank for %anonymous.
oc: Daissatz void per %anonymous.

en: Hidden
oc: Amagat

en: Approved
oc: Aprovat

en: Show
oc: Afichar

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
oc: Activar o desactivar l'escondedor de las paginas pels utilizaires anoniems, e reglar las opcions d'optimizacion dels CSS e dels Javascripts.

en: Other queries
oc: Autras requèstas

en: Key
oc: Clau

en: Site language
oc: Lenga del site

en: Change
oc: Modificar

en: Arabic
oc: Arabi

en: English
oc: Anglés

en: French
oc: Francés

en: Spanish
oc: Espanhòl

en: Japanese
oc: Japonés

en: Korean
oc: Corean

en: in
oc: dins

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
oc: Una adreça electronica valida. Totes los messatges d'aqueste sistèma seràn mandats a aquesta adreça. Aquesta adreça serà pas renduda publica, e serà pas utilizada que se volètz obténer un senhal novèl o recebre personalament d'unas nòvas o avertiments.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
oc: L'adreça electronica %email es ja enregistrada. <a href="@password">Avètz doblidat vòstre senhal ?</a>

en: Import OPML
oc: Importar un OPML

en: Remove items
oc: Suprimir los elements

en: OPML File
oc: Fichièr OPML

en: Allowed HTML tags
oc: Balisas HTML autorizadas

en: Sources
oc: Fonts

en: The category %category has been updated.
oc: La categoria %category es estada modificada.

en: Category %category deleted.
oc: Categoria %category suprimida.

en: The category %category has been deleted.
oc: La categoria %category es estat suprimida.

en: Category %category added.
oc: Categoria %category aponduda.

en: The category %category has been added.
oc: La categoria %category es estat aponduda.

en: 1 item | @count items
oc[0]: @count element
oc[1]: @count elements

en: Add menu
oc: Apondre un menú

en: menu
oc: menú

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: No items selected.
oc: Cap d'element pas seleccionat.

en: The update has been performed.
oc: La mesa a jorn es estada efectuada.

en: Browser
oc: Navigador

en: View user profile.
oc: Veire lo perfil d'utilizaire.

en: Titles only
oc: Títols solament

en: Full text
oc: Tèxte entièr

en: Feed settings
oc: Paramètres de flux

en: published
oc: publicat

en: The changes have been saved.
oc: Los cambiaments son estats enregistrats.

en: Undo
oc: Anullar

en: Member for
oc: Membre dempuèi

en: @time ago
oc: i a @time

en: No users selected.
oc: Cap d'utilizaire pas seleccionat.

en: Select all rows in this table
oc: Seleccionar totas las linhas del tablèu

en: Deselect all rows in this table
oc: Deseleccionar totas las linhas del tablèu

en: Your search yielded no results
oc: Vòstra recèrca a pas donat cap de resultat

en: Please enter some keywords.
oc: Entratz de mots claus.

en: Front page
oc: Pagina d'acuèlh

en: Request new password
oc: Demandar un senhal novèl

en: Replacement patterns
oc: Motius de remplaçament

en: Deleted
oc: Suprimit

en: Display name
oc: Nom de l'afichatge

en: Languages
oc: Lengas

en: Topic
oc: Subjècte

en: Allowed values list
oc: Lista de valors permesas

en: Today
oc: Uèi

en: Edit menu
oc: Modificar lo menú

en: Delete menu
oc: Suprimir lo menú

en: Edit menu item
oc: Modificar l'element de menú

en: Publishing options
oc: Opcions de publicacion

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Minimum height
oc: Nautor minimala

en: Minimum width
oc: Largor minimala

en: Query
oc: Requèsta

en: Locale settings
oc: Lengas e paramètres regionalas

en: Configure block
oc: Configurar lo blòt

en: Block name
oc: Nom del blòt

en: How many content items to display in "day" list.
oc: Nombre d'elements de contengut d'afichar dins la lista « uèi ».

en: Jan
oc: gen.

en: Feb
oc: feb.

en: Mar
oc: mar.

en: Apr
oc: abr.

en: Jun
oc: jun.

en: Jul
oc: jul.

en: Aug
oc: ago.

en: Sep
oc: set.

en: Oct
oc: oct.

en: Nov
oc: nov.

en: Dec
oc: dec.

en: Hour
oc: Ora

en: Minute
oc: Minuta

en: Second
oc: Segonda

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: Text field
oc: Camp tèxte

en: Granularity
oc: Granularitat

en: Alignment
oc: Alinhament

en: Configure permissions
oc: Configurar los dreits d'accès

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: Randomize
oc: Rendre aleatòri

en: Link label
oc: Etiqueta del ligam

en: author
oc: autor

en: Entity
oc: Entitat

en: AND
oc: E (AND)

en: Fixed
oc: Fixe

en: Revert
oc: Restablir

en: Existing system path
oc: Camin sistèma existent

en: Path alias
oc: Aliàs de camin

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
oc: Especificar un camin alternatiu pel qual aquesta ressorsa pòt èsser accedida. Per exemple, picar "about" quand escrivètz una pagina "a prepaus de". Utilizar un camin relatiu e apondre pas de slash final o l'aliàs d'URL foncionarà pas.

en: Greater than
oc: Superior

en: Less than
oc: Inferior

en: Log out
oc: Se desconnectar

en: Number of day's top views to display
oc: Nombre de visualizacions del top del jorn d'afichar

en: Number of all time views to display
oc: Nombre de visualizacions dempuèi lo començament d'afichar

en: Number of most recent views to display
oc: Nombre de visualizacions las mai recentas d'afichar

en: Open in new window
oc: Dobrir dins una novèla fenèstra

en: characters
oc: caractèrs

en: Su
oc: Dg

en: Mo
oc: Lu

en: Tu
oc: Ma

en: We
oc: Me

en: Th
oc: Jò

en: Fr
oc: Ve

en: First day of week
oc: Primièr jorn de la setmana

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Send yourself a copy.
oc: Me mandar una còpia.

en: Your message has been sent.
oc: Vòstre messatge es estat mandat.

en: Create new account
oc: Crear un compte novèl

en: Are you sure you want to delete the block %name?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo blòt %name ?

en: The block %name has been removed.
oc: Lo blòt %name es estat suprimit.

en: People
oc: Personas

en: list terms
oc: far la lista dels tèrmes

en: add terms
oc: apondre de tèrmes

en: Created new term %term.
oc: Lo tèrme novèl '%term' es estat creat.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo tèrme '%title' ?

en: Deleted term %name.
oc: Lo tèrme %name es estat suprimit.

en: warning
oc: avertiment

en: Last run !time ago
oc: Darrièra execucion e a !time

en: Site information
oc: Informacions

en: Blocked
oc: Blocat

en: Enabled filters
oc: Filtres activats

en: or
oc: o

en: Results
oc: Resultats

en: Promote
oc: Promòure en pagina d'acuèlh

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
oc: La supression d'un tèrme suprimirà totes los tèrmes enfants se n'i a. Aquesta accion es irreversibla.

en: Parent term
oc: Tèrme parent

en: Parent terms
oc: Tèrmes parents

en: Syndicate
oc: Sindicar

en: Books
oc: Libres

en: Style
oc: Estil

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: !date by !username
oc: !date per !username

en: current revision
oc: version en cors

en: The specified passwords do not match.
oc: Los senhals son pas identics.

en: No forums defined
oc: Cap de forum pas definit

en: This topic has been moved
oc: Aqueste subjècte es estat desplaçat

en: e-mail
oc: corrièr electronic

en: Your settings have been saved.
oc: Vòstras preferéncias han estat enregistradas.

en: Cron
oc: Prètzfait planificat (cron)

en: Installed
oc: Installat

en: Last modified
oc: Darrièra modificacion

en: Link color
oc: Color del ligam

en: Reversed
oc: Inversat

en: Changed
oc: Modificat

en: Date created
oc: Data de creacion

en: Reverse
oc: Inversat

en: Testing
oc: Tèst

en: Ascension Island
oc: Illa Ascension

en: Falkland Islands
oc: Illas Maloinas

en: Saint Kitts and Nevis
oc: Sant Kitts e Nevis

en: South Korea
oc: Corèa del Sud

en: Saint Lucia
oc: Santa Lúcia

en: Saint Helena
oc: Santa Elena

en: French Southern Territories
oc: Tèrras Australas e Antarticas Francesas

en: Saint Vincent and the Grenadines
oc: Sant Vincenç e las Grenadinas

en: British Virgin Islands
oc: Illas Verges Britanicas

en: U.S. Virgin Islands
oc: Illas Verges Americanas

en: Not published
oc: Pas publicat

en: Menu settings
oc: Paramètres del menú

en: Color scheme
oc: Esquèma de couleurs

en: Unformatted
oc: Pas mes en forma

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: RSS Feed
oc: Flux RSS

en: Allowed file extensions
oc: Extensions de fichièr permeses

en: New comments
oc: Novèls comentaris

en: New
oc: Novèl

en: Redirect to URL
oc: Redireccion cap a una URL

en: Relationships
oc: Relacions

en: Relationship
oc: Relacion

en: relationships
oc: relacions

en: The username %name has not been activated or is blocked.
oc: Lo nom d'utilizaire %name es pas estat activat o es blocat.

en: Login attempt failed for %user.
oc: Fracàs de connexion per %user.

en: image
oc: imatge

en: Oldest first
oc: Los mai ancians d'en primièr

en: Sort criteria
oc: Critèris de triada

en: Base path
oc: Camin de basa

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Parent menu item
oc: Element de menú parent

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
oc: Lo nom de l'utilizaire a qui volètz assignar l'autoria.

en: Manage the actions defined for your site.
oc: Gerir las accions definidas per vòstre site.

en: Delete action
oc: Suprimir l'accion

en: The action has been successfully saved.
oc: L'accion es estada enregistrada.

en: Deleted action %aid (%action)
oc: Accion %aid (%action) suprimida.

en: Themes
oc: Tèmas

en: JPEG quality
oc: Qualitat JPEG

en: Delete comments
oc: Suprimir los comentaris

en: not published
oc: pas publicat

en: Published comments
oc: Comentaris publicats

en: Loading...
oc: En cors de cargament...

en: !name field is required.
oc: Lo camp !name es requis.

en: Protected
oc: Protegit

en: Comment settings
oc: Paramètres dels comentaris

en: Sticky
oc: Espingolat (en haut des listas)

en: Default options
oc: Opcions per defaut

en: Ok
oc: D'acòrdi

en: Contact settings
oc: Paramètres de contacte

en: Reset password
oc: Reïnicializar lo senhal

en: Processing
oc: En cors de tractament

en: Finished
oc: Fin de l'installacion

en: Output format
oc: Format de sortida

en: Temporary directory
oc: Repertòri temporari

en: File upload error. Could not move uploaded file.
oc: Error dins lo transferiment de fichièrs. Impossible de desplaçar lo fichièr transferit.

en: Shortcuts
oc: Acorchis

en: Shortcut
oc: Ligam directe

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Timezone
oc: Fus orari

en: Password strength:
oc: Seguretat del senhal :

en: Passwords match:
oc: Concordància dels senhals :

en: Slogan
oc: Eslogan

en: The name used to indicate anonymous users.
oc: Lo nom utilizat per nomenar los utilizaires anonimes.

en: Alternate text
oc: Tèxte alternatiu

en: Apply
oc: Aplicar

en: Translation language
oc: Lenga de la traduccion

en: Please wait...
oc: Pacientatz...

en: Not translated
oc: Pas traduit

en: Select
oc: Seleccionar

en: Translatable
oc: Tradusible

en: Go to first page
oc: Anar a la primièra pagina

en: Go to last page
oc: Anar a la darrièra pagina

en: Go to page @number
oc: Anar sus la pagina @number

en: Enter the terms you wish to search for.
oc: Indicar los tèrmes de recercar

en: Bold
oc: Gras

en: Underlined
oc: Solinhat

en: Copy
oc: Copiar

en: Variables
oc: Variablas

en: Tasks
oc: Prètzfaits

en: Delete role
oc: Suprimir lo ròtle

en: Basic configuration
oc: Configuracion basica

en: List menus
oc: Fa la lista dels menús

en: British Indian Ocean Territory
oc: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: Croatia
oc: Croàcia

en: Macedonia
oc: Macedònia

en: Western Sahara
oc: Sahara occidental

en: Language switcher
oc: Selector de lenga

en: Block description
oc: Descripcion del blòt

en: Translation
oc: Traduccion

en: Blocks
oc: Blòts

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
oc: Configurar quines blòts apareisson dins las barras lateralas e autras regions de vòstre site.

en: Save blocks
oc: Enregistrar los blòts

en: The block settings have been updated.
oc: Los paramètres del blòt son estats meses a jorn.

en: Show block for specific roles
oc: Afichar lo blòt per de ròtles especifics

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
oc: Afichar aqueste blòt solament pels ròtles seleccionats. Se seleccionatz pas cap de ròtle, lo blòt serà afichat per totes los utilizaires.

en: Show block on specific pages
oc: Afichar lo blòt sus d'unas paginas solament

en: Save block
oc: Enregistrar lo blòt

en: The block configuration has been saved.
oc: La configuracion del blòt es estada enregistrada.

en: Menus
oc: Menús

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
oc: Totas las personalizacions seràn perdudas. Aquesta accion es irreversibla.

en: Add vocabulary
oc: Apondre un vocabulari

en: edit vocabulary
oc: modificar lo vocabulari

en: Created new vocabulary %name.
oc: Lo vocabulari '%name' es estat creat.

en: Updated vocabulary %name.
oc: Lo vocabulari %name es estat mes a jorn.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo vocabulari '%title' ?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
oc: La supression d'un vocabulari entraïnarà la supression de totes los tèrmes que conten. Aquesta accion es irreversibla.

en: Deleted vocabulary %name.
oc: Lo vocabulari « %name » es estat suprimit.

en: Above
oc: En dessús

en: @min and @max
oc: @min e @max

en: Default time zone
oc: Fus orari per defaut

en: Add another item
oc: Apondètz un autre element

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: Trimmed
oc: Copat

en: Text area
oc: Zòna de tèxte

en: Used in
oc: Utilizat dans

en: Save field settings
oc: Enregistrar los paramètres del camp

en: The update has encountered an error.
oc: La mesa a jorn a fracassat.

en: Float
oc: Real amb virgula flotanta

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
oc: Lo nombre total de dígits a emmagazinar a la basa de donadas, incloent los de la dreta del decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
oc: Lo nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: Decimal marker
oc: Separador de decimals

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
oc: Per un widget de "casa de marcar de seleccion actiu/inactiu" simple, definiu primer la valor "inactiu", alara la valor "actiu" a la seccion <strong>Valors permeses</strong>. Nota : la casa de marcar de seleccion s'etiquetarà amb l'etiqueta del valor "actiu".

en: Check boxes/radio buttons
oc: Casa de marcar/botons ràdio

en: Single on/off checkbox
oc: Casa de marcar on/off unica

en: Text area (multiple rows)
oc: Zòna de tèxte (mantuna linha)

en: Index
oc: Indèx

en: Permalink
oc: Ligam permanent

en: Theme-engine-specific settings
oc: Paramètres especifics del tèma dedicat als motors de recèrca

en: Debug
oc: Depuracion

en: Exceptions
oc: Excepcions

en: Exception
oc: Excepció

en: 1 minute
oc: 1 minuta

en: Permission
oc: Dreit

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
oc: Aqueste modul requerís la version @php_required de PHP e es incompatible amb la version !php_version.

en: More information
oc: Més informacion

en: Grid
oc: Grasilha

en: Italic
oc: Italica

en: Hide
oc: Amagar

en: Anonymous commenting
oc: Comentaris anonimes

en: Anonymous posters may not enter their contact information
oc: Los utilizaires anonimes pòdon pas picar lor coordenadas

en: Anonymous posters may leave their contact information
oc: Los utilizaires anonimes pòdon daissar lors coordenadas

en: Anonymous posters must leave their contact information
oc: Los utilizaires anonimes devon daissar lors coordenadas

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
oc: Lo contengut d'aqueste camp serà mantengut privat e serà pas afichat publicament.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
oc: Vòstra signatura serà afichada publicament a la fin de vòstres comentaris.

en: Date - newest first
oc: Per data - del mai recent al mai ancian

en: Date - oldest first
oc: Per data - del mai ancian al mai recent

en: Save content type
oc: Enregistrar lo tipe de contengut

en: Show descriptions
oc: Afichar las descripcions

en: Subtitle
oc: Sostítol

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: file system
oc: sistèma de fichièrs

en: Menu link title
oc: Títol del ligam dins lo menú

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
oc: Lo sistèma de menú enregistra uniquement los camins sistèmas, mas utilizara los aliasses d'URLs al moment de l'afichatge. %link_path es estat enregistrat coma %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
oc: La ruta '@link_path' es pas valida o no i teniu accès.

en: There was an error saving the menu link.
oc: I a agut una error en enregistrant lo ligam de menú.

en: Menu name
oc: Nom del menú

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo menú personalizat %title ?

en: Number of users to display
oc: Nombre d'utilizaires d'afichar

en: Edit container
oc: Modificar lo contenidor

en: Thread
oc: Fial de discussion

en: Hot topic threshold
oc: Sulhet de subjècte brutlant

en: Topics per page
oc: Subjèctes per pagina

en: Posts - most active first
oc: Contribucions - la mai activa en primièr

en: Posts - least active first
oc: Contribucions - la mens activa en primièr

en: URL path settings
oc: Paramètres dels camins d'URL

en: Title text
oc: Tèxte del títol

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Maximum upload size
oc: Talha maximala dels mandadisses

en: Space
oc: Espace

en: New forum topics
oc: Subjèctes novèls

en: @type: deleted %title revision %revision.
oc: @type  : « %title » - version '%revision' suprimida.

en: Page not found
oc: Pagina pas trobada

en: Language neutral
oc: Independent de la lenga

en: More help
oc: Mai d'ajuda

en: Preview trimmed version
oc: Apercebut de la version abreujada

en: Preview full version
oc: Apercebut de la version completa

en: Account blocked
oc: Compte blocat

en: Expand
oc: Desplegar

en: The name %name is already taken.
oc: Lo nom %name es ja pres.

en: Aggregate
oc: Agregar

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Resize
oc: Redimensionar

en: Loading
oc: En cors de cargament

en: The directory %directory does not exist.
oc: Lo repertòri %directory existís pas.

en: No comments available.
oc: Cap de comentari pas disponible.

en: empty
oc: vide

en: Rebuild permissions
oc: Reconstruire los dreits d'accès

en: @type: updated %title.
oc: @type  : « %title » mes a jorn.

en: @type: added %title.
oc: @type  : « %title » apondut.

en: Add role
oc: Apondre un ròtle

en: Path to custom logo
oc: Camin cap a lo lògo personalizat

en: taxonomy
oc: taxonimia

en: Updated term %term.
oc: Lo tèrme '%term' es estat mes a jorn.

en: - None selected -
oc: - Pas cap -

en: Parser
oc: Analisador

en: Discard items older than
oc: Suprimir los elements mai vièlhs que

en: !title feed
oc: flux !title

en: Aggregator
oc: Agregator

en: There is no new syndicated content from %site.
oc: I a pas cap de contengut recentament sindicat de %site.

en: There is new syndicated content from %site.
oc: I a de contengut recentament sindicat sus %site.

en: Feed aggregator
oc: Agregador de fluxes

en: Alias
oc: Aliàs

en: Account settings
oc: Paramètres de compte

en: The content type %name has been deleted.
oc: Lo tipe de contengut %name es estat suprimit.

en: Deleted content type %name.
oc: Tipe de contengut %name suprimit.

en: Enter your keywords
oc: Entratz vòstres mots claus

en: My account
oc: Mon compte

en: Number of topics
oc: Nombre de subjèctes

en: Active forum topics
oc: Subjèctes actius

en: Read the latest forum topics.
oc: Legir los darrièrs subjèctes.

en: HTTP authentication
oc: Autenticacion HTTP

en: User activity
oc: Activitat de l'utilizaire

en: Attach to
oc: Estacar a

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
oc: De novèls elements de flux son creats automaticament dins las categorias seleccionadas.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
oc: Durada pendent la quala se considèra qu'un utilizaire es en linha aprèp qu'aja vist una pagina pel darrièr còp.

en: Maximum number of currently online users to display.
oc: Nombre maximal d'utilizaires en linha d'afichar.

en: Context
oc: Contèxte

en: Book navigation
oc: Navigacion del libre

en: Pager
oc: Paginacion

en: Taxonomy vocabulary
oc: Vocabulari de taxonomia

en: Remove this item
oc: Suprimir aqueste element

en: 1 year | @count years
oc[0]: @count annada
oc[1]: @count annadas

en: 1 week | @count weeks
oc[0]: @count setmana
oc[1]: @count setmanas

en: Module name
oc: Nom del modul

en: Page settings
oc: Paramètres de la pagina

en: Use pager
oc: Utilizar la paginacion

en: Items to display
oc: Elements a afichar

en: More link
oc: Ligam "plus"

en: More link text
oc: Tèxte del ligam "Plus"

en: Failed to set field @name to @value
oc: Es pas estat possible d'establir lo camp @name a @value

en: No temporary directories to remove.
oc: I a pas cap de dorsièrs temporals per eliminar.

en: Bulgarian
oc: Bulgar

en: Croatian
oc: Croat

en: Czech
oc: Chèc

en: Danish
oc: Danés

en: Dutch
oc: Neerlandés

en: Finnish
oc: Finlandés

en: German
oc: Alemand

en: Greek
oc: Grèc

en: Hebrew
oc: Ebrieu

en: Hungarian
oc: Ongrés

en: Polish
oc: Polonés

en: Romanian
oc: Romanés

en: Russian
oc: Rus

en: Slovak
oc: Eslovac

en: Swedish
oc: Suedés

en: Turkish
oc: Turc

en: contains
oc: cont=en

en: Send message
oc: Envia lo messatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Allow Upscaling
oc: Permet lo sobreescalat

en: Let scale make images larger than their original size
oc: Permeteu que l'escalat creï imatges mai grans que los originals

en: Rotation angle
oc: Angle de rotacion

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
oc: Lo nombre de graus que cal rotar l'imatge. Los valors positius son en sentit orari e los negatius en sentit antiorari.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
oc: Rendre l'angle de rotacion de cada imatge d'un biais aleatòria. L'angle especificat anteriorment s'utiliza coma màxim.

en: The file could not be created.
oc: Lo fichièr a pas pogut èsser creat.

en: Locked
oc: Verrolhat

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
oc: Las instruccions de reïnicializacion de senhal son estadas mandadas a %name, a l'adreça %email.

en: The e-mail address %mail is not valid.
oc: L'adreça electronica %mail es pas valida.

en: Data
oc: Donadas

en: Selection type
oc: Tipe de seleccion

en: Any
oc: Qual que siá

en: E-mail addresses to notify when updates are available
oc: Adreças de corrièrs electronics de notificar quand de mesas a jorn son disponiblas

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
oc: Cada còp que lo web tèsta se e a actualizacions disponibles e troba novèlas versions, pòt notificar-ho per corrièr a una lista d'utilizaires. Poseu caduna de les adreças en una linha separada. Se la lista es buida, no s'enviarà cap corrièr.

en: Check for updates
oc: Verificar las mesas a jorn

en: All newer versions
oc: Totas las versions novèlas

en: Only security updates
oc: Las mesas a jorn de seguretat unicament

en: %email is not a valid e-mail address.
oc: %email es pas una adreça de corrièr electronic valida.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
oc: %emails son pas d'adreças de corrièrs electronics validas.

en: No update data available
oc: Pas de donadas sus las mesas a jorn disponibles

en: Not secure!
oc: Pas securizat !

en: Revoked!
oc: Revocada !

en: Unsupported release
oc: Version pas supòrtada

en: Can not determine status
oc: Impossible de determinar l'estatut

en: (version @version available)
oc: (version @version disponibla)

en: See the available updates page for more information:
oc: Vejatz la pagina de las mesas a jorn disponiblas per mai d'entresenhas :

en: New release(s) available for !site_name
oc: Novèla(s) version(s) disponibla(s) per !site_name

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
oc: Una mesa a jorn de seguretat es disponibla per vòstra version de Drupal. Per tal de garantir la seguretat de vòstre servidor, efectuatz immediatament la mesa a jorn !

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
oc: Vòstra version de Drupal es revocada e es pas mai disponible per telecargar. Es fòrça recomandable actualizar-la!.

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
oc: La version installada d'algun dels vostres moduls o tèmas es revocada e es pas mai disponible per telecargar. Es fòrça recomandable actualizar-lo o desactivar-lo!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
oc: Vòstra version de Drupal es pas mai supòrtada. Es fòrça recomandable actualizar-la!

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
oc: I a actualizacions disponibles per vòstra version de Drupal. Per a assegurar un bon foncionament del vòstre site, vos caldriá actualizar tant viste coma possible.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
oc: Vejatz la pagins de las <a href="@available_updatas">mesas a jorn disponiblas</a> per mai d'entresenhas.

en: Project not secure
oc: Projècte pas securizat

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
oc: Aqueste projècte es estat marcat coma insegur per l'equip de seguretat de Drupal e es pas mai disponible per baixar-se'l. Es fòrça recomandable desactivar qualsevol element inclús dins aqueste projècte!

en: Project revoked
oc: Projècte regetat

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
oc: Aqueste projècte es revocat, e es pas mai disponible per baixar-se'l. Es fòrça recomandable desactivar qualsevol element inclús dins aqueste projècte!.

en: Project not supported
oc: Projècte pas supòrtat

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
oc: Aqueste projècte no es supòrtat, e es pas mai disponible per baixar-se'l. Se recomanda desactivar qualsevol element inclús dins aqueste projècte.

en: No available releases found
oc: Cap de version pas disponibla

en: Release revoked
oc: Version revocada

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
oc: La version que teniu ara installada es revocada e es pas mai disponible per baixar-se-la. Es fòrça recomandable actualizar o desactivar qualsevol component inclús dins aquesta version.

en: Release not supported
oc: Version pas supòrtada

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
oc: La version que teniu ara installada no es supòrtada e es pas mai disponible per baixar-se-la. Es fòrça recomandable actualizar-la o desactivar qualsevol component inclús dins aquesta version.

en: Invalid info
oc: Informacion invalida

en: Security update required!
oc: Mesa a jorn de seguretat necessària !

en: Not supported!
oc: Pas supòrtada !

en: Recommended version:
oc: Version recomandada :

en: Security update:
oc: Mesa a jorn de seguretat :

en: Latest version:
oc: Darrièra version :

en: Development version:
oc: Version de desvolopament :

en: Also available:
oc: Tanben disponible :

en: No name
oc: Aucun nom

en: Node count
oc: Comptage dels nosèls

en: Field settings
oc: Paramètres del camp

en: Edit forum
oc: Modificar lo forum

en: Default order
oc: Òrdre per defaut

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
oc: Aqueste vocabulari gerís l'arborescéncia dels forums. D'unas opcions normalas dels vocabularis son estadas suprimidas.

en: Leave shadow copy
oc: Daissatz una còpia fantauma

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
oc: Se desplaçatz aqueste subjècte, podètz daissar un ligam de l'ancian forum cap al novèl.

en: Container name
oc: Nom del contenidor

en: forum container
oc: contenidor de forum

en: Created new @type %term.
oc: Lo @type %term es estat creat.

en: The @type %term has been updated.
oc: Lo @type %term es estat mes a jorn.

en: Add new field
oc: Apondre un camp novèl

en: Containing any of the words
oc: Que conten al mens un dels mots

en: Containing the phrase
oc: Que conten la frasa

en: Containing none of the words
oc: Que conten pas cap dels mots

en: Only of the type(s)
oc: Solament del o dels tipes

en: Content ranking
oc: Avaloracion del contengut

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
oc: Los paramètres seguents permeton d'afavorir d'unas proprietats puslèu que d'autras al moment de la triada dels resultats de recèrca. Un nombre mai elevat significa que la proprietat aurà mai d'influéncia, zèro significa que la proprietat serà ignorada. Cambiar aqueles paramètres obliga pas a recrear l'indèx  : los cambiaments prenon efièch immediatament.

en: Keyword relevance
oc: Pertinéncia dels mots claus

en: Recently posted
oc: Postat recentament

en: Number of comments
oc: Nombre de comentaris

en: Number of views
oc: Nombre de lectures

en: Expand layout to include descriptions.
oc: Produtz una mesa en pagina mens compacta qu'inclutz de descripcions.

en: Hide descriptions
oc: Amagar las descripcions

en: Compress layout by hiding descriptions.
oc: Produtz una mesa en pagina mai compacta en amagant las descripcions.

en: Or
oc: Ou

en: Color set
oc: Jòc de colors

en: Content ID
oc: ID del contengut

en: Underline
oc: Souligné

en: Cut
oc: Copar

en: Paste
oc: pEGAR

en: Ordered list
oc: Lista triada

en: Unordered list
oc: Lista pas triada

en: About
oc: A prepaus

en: Database host
oc: Servidor de banca de donadas

en: Maximum link text length
oc: Longor maximala dels tèxtes dels ligams

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
oc: Las URL que compòrtan mai de caractèrs que lo nombre çaisús seràn copats per evitar las longas cadenas de caractèrs que copan la mesa en pagina. Lo ligam lo meteis serà conservat ; sola la partida textuala del ligam serà copada.

en: Reports
oc: Rapòrts

en: Add row
oc: Apondre una linha

en: Toggle display
oc: Activar/desactivar l'afichatge

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
oc: S'avètz pas un acorchi als fichièrs sul servidor, utilizatz aqueste camp per cargar vòstre lògo.

en: Link class
oc: Classa del ligam

en: %percentage of the site has been indexed.
oc: %percentage del site es estat indexat.

en: File directory
oc: Dorsièr de fichièrs

en: Default theme
oc: Tèma per defaut

en: Web server
oc: Servidor web

en: The content access permissions have been rebuilt.
oc: Las permissions d'accès al contengut son estadas reconstruitas.

en: Column
oc: Colomna

en: Default sort
oc: Triada per defaut

en: sort by @s
oc: trier per @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
oc: O planhèm, nom d'utilizaire o senhal pas reconegut. <a href="@password">Avètz doblidat vòstre senhal ?</a>

en: and
oc: et

en: Manage actions
oc: Gerir las accions

en: Configure an advanced action
oc: Configurar una accion avançada

en: Delete an action.
oc: Suprimir una accion.

en: Choose an advanced action
oc: Causissètz una accion avançada

en: Action type
oc: Tipe d'accion

en: Are you sure you want to delete the action %action?
oc: Sètz segur que volètz suprimir l'accion '%action' ?

en: Action %action was deleted
oc: L'accion '%action' es estada suprimida

en: Display a message to the user
oc: Afichar un messatge a l'utilizaire

en: Unpublish comment
oc: Levar un comentari

en: Unpublish comment containing keyword(s)
oc: Levar los comentaris que contenon aquel(es) mot(s) clau(s)

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Path prefix
oc: Prefix de camin

en: Auto-reply
oc: Responsa automatique

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
oc: Responsa automatica opcionala. Daissatz void se volètz pas mandar a l'utilizaire un messatge de responsa automatica.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
oc: %recipient es pas una adreça de corrièr electronic valida.

en: Add @type
oc: Apondre @type

en: Lithuanian
oc: Lituanian

en: Not promoted
oc: Pas promolgut

en: Nid
oc: Nis

en: Parent comment
oc: Comentari parent

en: The parent comment.
oc: Lo comentari parent.

en: Author's website
oc: Site web de l'autor

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
oc: Afichar la prigondor del comentari s'il apareis dins un fil.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
oc: Triar seguent l'òrdre del fil. Aquò maintient los comentaris enfants amb lors parents.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
oc: Provesir un ligam per respondre al comentari.

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: Link this field to its user or an author's homepage
oc: Ligar aqueste camp a son utilizaire o a la pagina d'acuèlh d'un autor

en: Newest first
oc: Las mai recents d'en primièr

en: field
oc: camp

en: nodes
oc: nosèls

en: Formatter
oc: Aisina de mesa en forma

en: Some required modules must be enabled
oc: D'unes modules requesits devon èsser activats

en: Week @week
oc: Setmana @week

en: mm/dd/yy
oc: mm/dd/aa

en: Translate
oc: Traduire

en: File to import not found.
oc: Lo fichièr d'importar es pas estat trobat.

en: Save translations
oc: Enregistrar las traduccions

en: Target
oc: Cibla

en: Time ago
oc: Il y a

en: Create @name
oc: Crear @name

en: The custom menu %title has been deleted.
oc: Lo menú personalizat '%title' es estat suprimit.

en: @type %title has been deleted.
oc: Lo contengut '%title', de tipe '@type', es estat suprimit.

en: Crop
oc: Requadrar

en: Not enabled
oc: Pas activat

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
oc: Instruccions que es presenten a l'utilizaire a sota d'aqueste camp dins lo formulari d'edicion.<br /> Etiquetes HTML permeses : @tags

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
oc: @module (<span class="admin-disabled">desactivat</span>)

en: Web services
oc: Servicis Web

en: Save permissions
oc: Enregistrar los dreits d'accès

en: The e-mail address %email is already taken.
oc: L'adreça de corrièr electronic %email ja es agafada.

en: Effect
oc: Effet

en: starting from @count
oc: en començant a @count

en: Embed
oc: Integrat

en: Error message
oc: Messatge d'error

en: The language the content is in.
oc: Lenga de rédaccion del contengut.

en: Delete content type
oc: Suprimir lo tipe de contengut

en: Change book (update list of parents)
oc: Cambia lo libre (met a jorn la lista dels parents)

en: Manage your site's book outlines.
oc: Gestioneu l'esquèma del libre del vòstre site.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
oc: Vòstra càrrega s'ha canviat de nom per %filename per raons de seguretat.

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Installed version
oc: Version installada

en: Recommended version
oc: Version recomanada

en: Cron run successfully.
oc: Cron s'es aviat amb succès

en: User roles
oc: Ròtles de l'utilizaire

en: User account
oc: Compte utilizaire

en: Acronym
oc: Acronime

en: More link path
oc: Camin del ligam "plus"

en: No vocabularies available.
oc: Cap de vocabulari pas disponible.

en: Title only
oc: Títol solament

en: Not defined
oc: Pas défini

en: Validator
oc: Validateur

en: Debugging
oc: Desbugatge

en: Inherit
oc: Ereitar

en: pixels
oc: pixèls

en: Mime type
oc: Tipe MIME

en: 1 month | @count months
oc[0]: @count mois
oc[1]: @count mois

en: Save order
oc: Desa l'ordre

en: done
oc: fet

en: Display format
oc: Format d'afichatge

en: Custom format
oc: Format d'entrada personalizat

en: The date the node was last updated.
oc: Data de darrièra mesa a jorn del nosèl.

en: Category ID
oc: Identificant de categoria

en: Direction
oc: Direccion

en: %name: illegal value.
oc: %name : valor illegala.

en: Book navigation block display
oc: Afichatge del blòt d'estructura de libre

en: Relations
oc: Relacions

en: !group: !field
oc: !group : !field

en: Invalid display id @display
oc: Identificant (ID) de l'afichatge @display invalid

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
oc: Error : lo gestionari per @taula > @field existís pas !

en: Do not use a relationship
oc: Ne pas utilizar de relacion

en: Password field is required.
oc: Lo camp senhal es obligatòri.

en: Display type
oc: Tipe d'afichatge

en: Confirm password
oc: Confirmar lo senhal

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: Administration theme
oc: Tèma de l'administracion

en: The cache has been cleared.
oc: Lo cache a été vidé.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
oc: Mercés d'aver demandat un compte novèl. Vòstra requèsta es en espèra de validacion per l'administrator del site.<br />En esperant, un messatge de benvenguda es estat mandat a vòstra adreça de corrièr electronic.

en: Isle of Man
oc: Illa de Man

en: Saint Pierre and Miquelon
oc: Sant Pèire e Miquelon

en: Run cron
oc: Aviar lo prètzfait planificat (cron)

en: Warning message
oc: Messatge d'avertiment

en: of
oc: sus

en: translate
oc: traduire

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
oc: Avertiment de seguretat  : impossible de crear lo fichièr .htaccess. Creatz un fichièr .htaccess dins lo repertòri %directory que conten las linhas seguentas  : <code>!htaccess</code>

en: The specified file %file was not copied because it would overwrite itself.
oc: No s'ha copiat lo fichièr especificat %file perque se sobreescriuria a se mateix.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
oc: Lo fichièr %file a pas pogut èsser enregistrat. Una error desconeguda s'es produita.

en: The specified file %name could not be uploaded.
oc: Se pòt pas carregat lo fichièr especificat %name.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
oc: Lo nom del fichièr es void. Doneu-li un nom al fichièr.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
oc: Sols los fichièrs que s'acaban per las extensions seguentas son autorizats : %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
oc: L'archiu, de %filesize, excedís lo maximal permès de %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
oc: L'archiu, de %filesize, excedís vòstra cuota de %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
oc: L'imatge s'ha redimensionacionament perque càpiga dins la talha maximala permesa de %dimensions pixèls.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
oc: L'imatge es tròp gran; la talha maximala permesa es de %dimensions pixèls.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
oc: L'imatge es tròp petita; la talha minimala permesa es de %dimensions pixèls.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
oc: Error de càrrega. Es pas estat possible de moure l'archiu carregat %file a la destinacion %destination.

en: Add to book outline
oc: Apondre a l'estructura del libre

en: New set
oc: Nou acorchi

en: No link
oc: Aucun ligam

en: outdated
oc: traduccion perimida

en: Is not one of
oc: Fa pas partida de

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
oc: Gerir las etiquetas, las categorias e la classificacion de vòstre contengut.

en: Database port
oc: Pòrt

en: Re-index site
oc: Reïndexar lo site

en: Are you sure you want to re-index the site?
oc: Sètz segur que volètz reïndexar lo site ?

en: Pass
oc: Passa

en: Fail
oc: Falla

en: No test results to display.
oc: I a pas cap de resultats a afichar.

en: Save and continue
oc: Salvar e contunhar

en: Row
oc: Linha

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
oc: Aquestes opcions solament son necessàries per qualques sites web. Se no sètz segur del qu'avètz d'introduir-hi, daissatz-lo amb les opcions per defaut o consultatz-ho amb vòstre provesidor d'albergament.

en: If your database is located on a different server, change this.
oc: Se vòstra banca de donadas es situada sus un servidor diferent, cambiatz aqueste paramètre.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
oc: Se vòstra banca de donadas escota sus un pòrt pas estandard, picatz son numèro aicí.

en: Database port must be a number.
oc: Lo pòrt de la banca de donadas deu èsser un nombre.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
oc: Los espacis son autorizats, mas pas los signes de ponctuacion a l'excepcion dels punts, jonhents basses o nauts.

en: IP address
oc: Adreça IP

en: Maximum height
oc: Nautor maximala

en: Maximum width
oc: Largor maximala

en: Starts with
oc: Commence per

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Enable or disable the display of certain page elements.
oc: Activar o desactivar l'afichatge d'unes elements de las paginas.

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: Add new content
oc: Apondre de contengut novèl

en: Maximum image resolution
oc: Resolucion maximala de l'imatge

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
oc: Una causida interdicha es estada detectada. Contactatz l'administrator del site.

en: Illegal choice %choice in !name element.
oc: Causida interdicha %choice dins l'element !name.

en: Bundles
oc: Paquets

en: Status report
oc: Tablèu de bòrd

en: Not writable
oc: Pas accessible en escritura

en: Decimal point
oc: Marcador decimal

en: Temporary
oc: Temporari

en: Custom date format
oc: Format de data personalizat

en: Book outline
oc: Structure del libre

en: This will be the top-level page in this book.
oc: Aquesta serà la pagina principal d'aqueste libre.

en: Revision information
oc: Informacions sus las revisions

en: Notify user of new account
oc: Notificar a l'utilizaire la creacion de son compte novèl

en: Is one of
oc: Fait partida de

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
oc: L'accès serà acordat als utilizaires amb la cadena de permission especificada.

en: Comma
oc: Virgula

en: Show All
oc: Mostrar tous

en: Uses
oc: Usatges

en: Path to custom icon
oc: Camin cap a l'icòna personalizada

en: Comments are responses to node content.
oc: Los comentaris son des responsas al contengut des nosèls.

en: Users who have created accounts on your site.
oc: Utilizaires ayant creat un compte sus vòstre site.

en: Current user
oc: Utilizaire actual

en: !group: !title
oc: !group : !title

en: You are not authorized to post comments.
oc: Sètz pas autorizat a postar de comentaris

en: The comment you are replying to does not exist.
oc: Lo comentari al qual respondètz existís pas pus.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
oc: La discussion es tampada, podètz pas postar de comentaris novèls.

en: You are not authorized to view comments.
oc: Sètz autorizat a veire los comentaris.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo comentari %title ?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
oc: Qualsevol resposta a aqueste comentari es perdrà. Aquesta accion se pòt pas desfar.

en: Publish the selected comments
oc: Publicar los comentaris seleccionats

en: Unpublish the selected comments
oc: Levar los comentaris seleccionats

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
oc: Sètz segur que volètz suprimir aqueles comentaris e totes lors elements enfants ?

en: You have to specify a valid author.
oc: Vos cal picar un autor valid.

en: The name you used belongs to a registered user.
oc: Lo nom qu'avètz utilizat aparten a un utilizaire enregistrat.

en: (No subject)
oc: (sens subjècte)

en: Is empty (NULL)
oc: Es vide (NULL)

en: not empty
oc: non vide

en: Default image
oc: Image per defaut

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
oc: Aqueste tèxte serà utilizat pels lectors d'ecran, los recercadors o quand los imatges es pas pòscan cargar.

en: Theming information
oc: Informacions de tèma

en: Add feed
oc: Apondre un flux

en: List links
oc: Far la lista dels ligams

en: MIME type
oc: Tipe MIME

en: File system
oc: Sistèma de fichièrs

en: Ends with
oc: Finit per

en: Enter your @s username.
oc: Picatz vòstre nom d'utilizaire per @s.

en: Posted in
oc: Postat sus

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
oc: Comentari : Enviat un comentari no autorizat o a un enviament tampat %subject.

en: Upload date
oc: Data de transfert

en: Do not cache
oc: Ne pas metre en cache

en: Link this field to its user
oc: Ligar aqueste camp a l'utilizaire correspondant

en: This will override any other link you have set.
oc: Aquò suplantara tot autre ligam que avètz défini.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
oc: Suplantar aquesta valor a afichar pels utilizaires anonims

en: Text to display for anonymous users
oc: Tèxte d'afichar pels utilizaires anonims

en: Use default RSS settings
oc: Utilizar los paramètres RSS per defaut

en: Title plus teaser
oc: Títol mai accroche

en: Email:
oc: Corrièr electronic :

en: Tab weight
oc: Poids de l'onglet

en: No role
oc: Aucun ròtle

en: The size of the file.
oc: La talha del fichièr.

en: The MIME type of the file.
oc: Lo tipe MIME del fichièr.

en: Link this field
oc: Ligar aqueste camp

en: @type %title has been created.
oc: Lo contengut '%title', de tipe '@type', es estat creat.

en: @type %title has been updated.
oc: @type %title es estat actualizat.

en: The post could not be saved.
oc: Lo contengut a pas pogut èsser enregistrat.

en: 1 character | @count characters
oc[0]: @count caractèr
oc[1]: @count caractèrs

en: Filter settings
oc: Paramètres del filtre

en: You do not have any administrative items.
oc: Avètz pas accès a cap de pagina d'administracion.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
oc: Un o mantun problèma es estat detectat dins vòstra installacion de Drupal. Verificatz lo <a href="@status">tablèu de bòrd</a> per mai d'informacion.

en: Help topics
oc: Seccions

en: Help is available on the following items:
oc: L'ajuda es disponibla suls subjèctes seguents :

en: No help is available for module %module.
oc: Cap d'ajuda es pas disponibla pel modul « %module ».

en: @module administration pages
oc: Paginas d'administracion de @module

en: Filter the view to the currently logged in user.
oc: Filtre la vista per mostrar los utilizaires actualament connectats.

en: Add language
oc: Apondre una lenga

en: locale
oc: paramètre regional

en: Cache once for everything (global)
oc: Metre en cache un còp per tot (global)

en: Per page
oc: Per pagina

en: Per role
oc: Per ròtle

en: Per role per page
oc: Per ròtle per pagina

en: Per user
oc: Per utilizaire

en: Per user per page
oc: Per utilizaire per pagina

en: PHP extensions
oc: Extensions PHP

en: Comments per page
oc: Comentaris per pagina

en: Publish comment
oc: Publicar lo comentari

en: The file could not be uploaded.
oc: Es pas estat possible de cargar lo fichièr.

en: Collaboration
oc: Collaboracion

en: Administration pages
oc: Paginas d'administracion

en: Currently using !item !version
oc: En cors d'utilizacion  : !item !version

en: Capitalize first letter
oc: Metre la primièra letra en majuscula

en: Created content type %type.
oc: S'es creat lo tipe de contengut %type.

en: Created permissions: @perms
oc: Se son creat los permeses : @perms

en: Invalid permission %permission.
oc: Permis %permission no valid.

en: Valid HTML found on "@path"
oc: S'es trobat HTML valid a "@path"

en: Parsed page successfully.
oc: Pagina analisada amb èxit.

en: Did not find field by name @name
oc: Impossible de trobar lo camp via lo nom @name

en: Found field by id @id
oc: S'es trobat lo camp via l'identificador @id

en: Did not find field by id @id
oc: Impossible de trobar lo camp via l'identificador @id

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
oc: Responsa HTTP esperada !code, actual !curl_code

en: Tests
oc: Tèsts

en: Run tests
oc: Executa los tèsts

en: Clean test environment
oc: Neteja l'entorn de tèsts

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
oc: Elimina las taulas amb lo prefix "simpletest" e los dorsièrs temporals que han quedat dels tèsts que han fallat. Aquò es pensat pels desvolopaires quand creen los tèsts.

en: Clean environment
oc: Neteja l'entorn

en: No tests to display.
oc: I a pas cap de tèsts a afichar.

en: @pass, @fail, and @exception
oc: @pass, @fail e @exception

en: No test(s) selected.
oc: I a pas cap de tèsts seleccionades.

en: Processing test @num of @max - %test.
oc: Execucion del tèst @num de @max - %test

en: @name: @summary
oc: @name : @summary

en: Processed test @num of @max - %test.
oc: Tèst @num de @max - %test executat.

en: PHP DOMDocument class
oc: Classa PHP DOMDocument

en: Main menu
oc: Menú principal

en: Hindi
oc: Hindó

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
oc: L'utilizaire %name a utilizat un ligam de connexion temporària a %timestamp.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
oc: Compte d'utilizaire novèl creat per <a href="@url">%name</a>. Cap de corrièr electronic es pas estat mandat.

en: Registration successful. You are now logged in.
oc: Enregistrament efectuat. Ara, sètz identificat.

en: Custom text
oc: Tèxte personalizat

en: Sum
oc: Somme

en: sorted by
oc: trié per

en: Not Approved
oc: Pas aprovat

en: Remove group
oc: Suprimir lo groupe

en: Add link
oc: Apondre un ligam

en: View comments
oc: Veire los comentaris

en: Username or e-mail address
oc: Nom d'utilizaire o adreça electronica.

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
oc: %name : aqueste camp pòt pas aver mai de @count valors.

en: No fields available.
oc: Aucun camp disponible.

en: Vertical Tabs
oc: Onglets verticals

en: Not in book
oc: Pas dins lo libre

en: New book
oc: Libre novèl

en: By @name on @date
oc: Per @name lo @date

en: By @name
oc: Per @name

en: Not in menu
oc: Pas dins lo menú

en: Alias: @alias
oc: Aliàs : @alias

en: No alias
oc: Aucun alias

en: Source language
oc: Lenga d'origine

en: Initializing.
oc: Inicializacion.

en: An error has occurred.
oc: Una error s'es produita.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
oc: Mercés de contunhar sus la <a href="@error_url">pagina d'error</a>

en: Your page will be a part of the selected book.
oc: Vòstra pagina farà partida del libre seleccionat.

en: Custom URL
oc: URL personalizada

en: 0 sec
oc: 0 seg

en: form
oc: formulari

en: Submit button text
oc: Tèxte del boton de somission

en: Filter log messages
oc: Filtrar los messatges del jornal

en: You must select something to filter by.
oc: Vos cal seleccionar un critèri de filtratge.

en: New revision
oc: Revision novèla

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
oc: Per modificar lo senhal actual, picatz un senhal novèl dins caduna de las doas zònas de tèxte.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
oc: Avètz temptat d'utilizar un ligam de connexion temporària qu'a expirat. Demandatz-ne un novèl en utilizant lo formulari çaijós.

en: This login can be used only once.
oc: Aqueste identificant pòt pas èsser utilizat qu'un còp.

en: Add comment link
oc: Apondre un ligam de comentari

en: Justify
oc: Justifier

en: Remove format
oc: Suprimir lo formatatge

en: Font style
oc: Estil de la poliça

en: Abbreviation
oc: Abrevacion

en: Inserted
oc: Inserit

en: Provide a password for the new account in both fields.
oc: Proporcioneu un senhal pel novèl compte en los dos camps.

en: Changes cannot be made to a locked view.
oc: Aucun cambiament pòt pas èsser efectuat dins una vista verrolhada.

en: Current date
oc: Data actuala

en: Current node's creation time
oc: Data de creacion del nosèl corrent

en: Current node's update time
oc: Data de mesa a jorn del nosèl corrent

en: Do not display items with no value in summary
oc: Afichar pas los elements sens valor dins lo resumit

en: Invalid input
oc: Sasida invalida

en: Fail basic validation if any argument is given
oc: Far échouer la validacion de basa se un argument es fourni

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
oc: En marcant aquesta case, podètz utilizar aquò per verificar que la validacion de las vistas que presentan mai d'arguments que necessari fracassa.

en: Glossary mode
oc: Mòde glossari

en: Character limit
oc: Limite de caractèrs

en: No transform
oc: Aucune transformation

en: Upper case
oc: Majusculas

en: Lower case
oc: Minusculas

en: Capitalize each word
oc: Metre cada mot en majusculas

en: Case in path
oc: Casse dins los camins

en: Transform spaces to dashes in URL
oc: Transformer los espacis en tirets dins las URL

en: Exclude from display
oc: Exclure de l'afichatge

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
oc: Tèxte d'afichar per aqueste camp. Podètz utilizar del HTML. Podètz entrer des donadas utilizadas per aquesta vista amb l'ajuda des getons çaijós.

en: Link path
oc: Camin del ligam

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
oc: Lo camin Drupal o una URL absolutda per aqueste ligam. Podètz utilizatz des donadas d'aquesta vista amb los "Motius de remplaçament" çaijós.

en: The CSS class to apply to the link.
oc: La classa CSS d'aplicar al ligam.

en: Prefix text
oc: Tèxte de prefix

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
oc: Quin tèxte que siá a afichar abans aqueste ligam. Podètz utilizar del HTML.

en: Suffix text
oc: Tèxte de suffixe

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
oc: Quin tèxte que siá a afichar aprèp aqueste ligam. Podètz utilizar del HTML.

en: Trim only on a word boundary
oc: Couper sus una frontièra de mot

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
oc: Se marcat, aqueste camp serà coupé sus un mot entièr. Es garanti que lo maximum de caractèrs o mens serà utilizat. S'il es pas possible de se limitar a un mot entièr, alara lo camp serà limitat a un camp void.

en: Strip HTML tags
oc: Levar las balisas HTML

en: Field can contain HTML
oc: Lo camp pòt contenir del HTML

en: File size display
oc: Afichatge de la talha de fichièr

en: Formatted (in KB or MB)
oc: Formatée (en Ko o Mo)

en: Raw bytes
oc: Octets bruts

en: If checked, true will be displayed as false.
oc: Se aquesta opcion es marcada, Vrai apparaîtra coma Faux.

en: Time ago (with "ago" appended)
oc: Temps relatiu (amb "il y a" apondut)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
oc: Durada (amb "il y a/dans" apondut)

en: Round
oc: Arrondi

en: If checked, the number will be rounded.
oc: Se aquesta opcion es marcada, lo nombre serà arrondi.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
oc: Précisez lo nombre de chifras a afichar aprèp lo marcador decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
oc: Caractèr a utilizar coma marcador decimal

en: What single character to use as the thousands separator.
oc: Caractèr a utilizar coma separador de milierats.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
oc: Tèxte de far figurer abans lo nombre, per exemple una unitat monétaire.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
oc: Tèxte de far figurer aprèp lo nombre, per exemple una unitat monétaire.

en: Simple separator
oc: Separador simple

en: Display as link
oc: Afichar coma ligam

en: Operator identifier
oc: Identificant de l'operator

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
oc: Aquò apparaîtra dins l'URL aprèp lo point d'interrogation ? per identifier aqueste operator.

en: Filter identifier
oc: Identificant del filtre

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
oc: Aquò apparaîtra dins l'URL aprèp lo ? per identifier aqueste filtre. Ne pòt pas èsser vide.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
oc: Aqueste identificant es requis se lo filtre es expausat.

en: This identifier is not allowed.
oc: Aqueste identificant es pas autorizat.

en: - Any -
oc: - Tot -

en: exposed
oc: expausat

en: Value type
oc: Tipe de valor

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
oc: Data dins n'importe quel format machine. AAAA-MM-JJ HH:MM:SS es préférable

en: Invalid date format.
oc: Format de data invalid.

en: Limit list to selected items
oc: Limitar la lista als elements seleccionats

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
oc: Se marcat, los seuls elements presentés a l'utilizaire seràn ceux seleccionats aicí.

en: not in
oc: pas dans

en: Is all of
oc: Tot parmi

en: Is none of
oc: Aucun parmi

en: not
oc: pas

en: Is between
oc: Es compris entre

en: between
oc: entre

en: Is not between
oc: Es pas compris entre

en: not between
oc: pas entre

en: And max
oc: Et max

en: And
oc: Et

en: Contains any word
oc: Contient n'importe quel mot

en: has word
oc: contient lo mot

en: Contains all words
oc: Contient totes los mots

en: has all
oc: contient tous

en: begins
oc: commence

en: ends
oc: finit

en: Require this relationship
oc: Exiger aquesta relacion

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
oc: La granularitat es la mai pichona unitat a utilizar per determinar se doas datas son identicas ; per exemple, se la granularitat es "Annada", totas las datas de l'annada 1999, indépendamment del mes e del jorn, seràn consideradas coma identiques.

en: Broken
oc: Brisé

en: Displays
oc: Afichatges

en: These queries were run during view rendering:
oc: Aquestas requèstas son estadas executadas al moment de l'afichatge de la vista&nbsp;:

en: This display has no path.
oc: Aqueste afichatge a pas de camin

en: Query build time
oc: Durada de construction de la requèsta

en: Query execute time
oc: Durada d'execucion de la requèsta

en: View render time
oc: Durada de rendutt de la vista

en: No query was run
oc: Aucune requèsta n'a été executada

en: Unable to preview due to validation errors.
oc: Impossible de prévisualiser a causa d'errors de validacion.

en: View name
oc: Nom de la vista

en: View description
oc: Descripcion de la vista

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
oc: Aquesta descripcion apparaîtra dins l'interfàcia d'utilizaire d'administracion de Views per vos indicar l'objècte d'aquesta vista.

en: View tag
oc: Etiqueta de la vista

en: Break lock
oc: Far sauter lo verrolh

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
oc: Lo verrolh a été cassé, podètz ara modificar aquesta vista.

en: Click on an item to edit that item's details.
oc: Clicatz sus un element per modificar ses detalhs.

en: Go to the real page for this display
oc: Aller a la vraie pagina d'aqueste afichatge

en: Missing style plugin
oc: Plugin d'estil mancant

en: Change settings for this style
oc: Modificar los paramètres per aqueste estil

en: View analysis
oc: Analyse de la vista

en: Rearrange @type
oc: Réordonner @type

en: Broken field @id
oc: Camp @id brisé

en: There are no @types available to add.
oc: I a pas cap de @types disponible a apondre.

en: Configure extra settings for @type %item
oc: Configurar de paramètres suplementaris per @type %item

en: Clear Views' cache
oc: Voidar lo cache de Views

en: Add Views signature to all SQL queries
oc: Apondre la signature Views a totas las requèstas SQL

en: Disable views data caching
oc: Desactivar la mesa en cache de las donadas Views

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
oc: Views met en cache de donadas relativas a las taulas, als modulss e a las vistas disponibles afin d'améliorer las performàncias. En marcant aquesta case, vous obligez Views a sauter aquesta mesa en cache e a reconstruire systématiquement la basa de donadas dès que necessari. Aquò pòt aver un impact important sus las performàncias de vòstre site.

en: Show other queries run during render during live preview
oc: Afichar las autres requèstas executadas pendent l'afichatge de l'apercebut en temps réel

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
oc: Drupal a la possibilitat d'executar beaucoup de requèstas pendent qu'una vista es executada. Marcar aquesta casa afichara totas las requèstas executadas al moment de l'execucion de la vista en mòde apercebut temps réel.

en: View analysis can find nothing to report.
oc: L'analyse de la vista n'a rien trobat a signaler.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
oc: Aquesta vista ne possède qu'un afichatge per defaut et, en consequéncia, n'apparaîtra nulle part sus vòstre site ; benlèu devrez-vous apondre un afichatge de pagina o de bloc.

en: Reduce duplicates
oc: Suprimir los doblons

en: Default settings for this view.
oc: Paramètres per defaut per aquesta vista.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
oc: Afichar la vista en tant que pagina, amb una URL e de ligams de menú.

en: Display the view as a block.
oc: Afichar la vista en tant que bloc.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
oc: Fichièrs estacats a d'autres afichatges per parvenir a mantuna vista a l'interior de la meteissa vista.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
oc: Afichar la vista en tant que flux, per exemple un flux RSS.

en: Displays rows one after another.
oc: Afichar las linhas las unas aprèp las autras.

en: Displays rows in a grid.
oc: Aficha las linhas dins una grille.

en: Displays rows in a table.
oc: Afichar las linhas dins un tablèu.

en: Displays the default summary as a list.
oc: Aficha l'ensenhador per defaut coma una lista.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
oc: Aficha l'ensenhador sens mesa en forma, las informacions apparaissant, siá las unas aprèp las autras, siá en linha.

en: Generates an RSS feed from a view.
oc: Genèra un flux RSS a partir d'una vista.

en: Displays the fields with an optional template.
oc: Aficha los camps amb un template facultatiu.

en: Will be available to all users.
oc: Serà disponible per l'ensemble dels utilizaires.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
oc: L'accès serà acordat als utilizaires ayant n'importe lequel dels rôles especificats.

en: No caching of Views data.
oc: Pas de mesa en cache de las donadas Views.

en: Time-based
oc: En foncion del temps écoulé

en: Simple time-based caching of data.
oc: Mesa en cache simple en foncion del temps écoulé

en: sort criteria
oc: critèris de tri

en: Sort criterion
oc: Critèri de tri

en: sort criterion
oc: critèri de tri

en: filter
oc: filtre

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
oc: Las elements d'agregator son importés dempuèi des flux RSS e Atom externes.

en: The title of the aggregator item.
oc: Lo títol de l'element d'agregator.

en: The link to the original source URL of the item.
oc: Ligam cap a l'URL font de l'element.

en: The author of the original imported item.
oc: Autor de l'element importé.

en: The actual content of the imported item.
oc: Lo contengut de l'element importé.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
oc: Data de la publicacion de l'element del flux. (Dins certans cases, il pòt s'agir de la data d'importacion del flux.)

en: Feed ID
oc: Identificant del flux

en: The unique ID of the aggregator feed.
oc: L'identificant unic del flux d'agregator.

en: The title of the aggregator feed.
oc: Lo títol del flux d'agregator.

en: The link to the source URL of the feed.
oc: Lo URL font del flux.

en: The date the feed was last checked for new content.
oc: La data a la quala lo flux a été verificat pel darrièr còp.

en: The description of the aggregator feed.
oc: La descripcion del flux d'agregator.

en: The unique ID of the aggregator category.
oc: L'identificant unic de la categoria d'agregator.

en: The title of the aggregator category.
oc: Lo títol de la categoria d'agregator.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
oc: Aficha l'element d'agregator en utilizant las donadas de la font originale.

en: The title of the comment.
oc: Lo títol del comentari.

en: The comment ID of the field
oc: L'identificant del comentari del camp

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
oc: Lo nom de l'autor del comentari. Peut èsser afichat coma un ligam vers la pagina d'acuèlh de l'utilizaire.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
oc: L'adreça del site web de l'autor del comentari. Peut èsser afichat coma un ligam. Serà vide se l'autor es un utilizaire enregistrat.

en: Post date
oc: Data de publicacion

en: Provide a simple link to view the comment.
oc: Provesir un ligam per afichar lo comentari.

en: Provide a simple link to edit the comment.
oc: Provesir un ligam per modificar lo comentari.

en: Provide a simple link to delete the comment.
oc: Provesís un ligam per suprimir lo comentari.

en: The User ID of the comment's author.
oc: L'identificant utilizaire de l'autor del comentari.

en: Parent CID
oc: Identificant del comentari (CID) parent

en: The Comment ID of the parent comment.
oc: L'identificant (ID) del comentari parent.

en: Last comment time
oc: Ora del darrièr comentari

en: Date and time of when the last comment was posted.
oc: Data e ora de publicacion del darrièr comentari.

en: Last comment author
oc: Autor del darrièr comentari

en: The name of the author of the last posted comment.
oc: Lo nom de l'autor ayant rédigé lo darrièr comentari.

en: Comment count
oc: Nombre de comentaris

en: The number of comments a node has.
oc: Lo nombre de comentaris que presenta un nosèl.

en: Updated/commented date
oc: Data de mesa a jorn/comentari

en: The number of new comments on the node.
oc: Lo nombre de novèls comentaris al sein del nosèl.

en: User posted or commented
oc: Publicat o commenté per l'utilizaire

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
oc: Aficha los nosèls solament se l'utilizaire a creat lo nosèl o commenté lo nosèl.

en: Display the comment as RSS.
oc: Afichar lo comentari en tant que RSS.

en: Provide a simple link to the user contact page.
oc: Apondre un ligam cap a la pagina de contacte de l'utilizaire.

en: The title of the node.
oc: Lo títol del nosèl.

en: The date the node was posted.
oc: La data a la quala lo nosèl es estat postat.

en: Created year + month
oc: Annada + mes de creacion

en: Created year
oc: Annada de creacion

en: Created month
oc: Mes de creacion

en: Created day
oc: Jorn de creacion

en: Created week
oc: Setmana de creacion

en: Updated year + month
oc: Annada e mes de mesa a jorn

en: Updated year
oc: Annada de mesa a jorn

en: Updated month
oc: Mes de mesa a jorn

en: Updated day
oc: Jorn de mesa a jorn

en: Updated week
oc: Setmana de mesa a jorn

en: The log message entered when the revision was created.
oc: Lo messatge enregistrat dins lo jornal a la creacion de la revision.

en: Provide a simple link to revert to the revision.
oc: Provesir un ligam per restablir una revision anteriora.

en: Filter by access.
oc: Filtrar per accès.

en: Has new content
oc: Presenta de contenguts novèls

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
oc: L'afichatge @display ne presenta aucun contraròtle d'accès mas il ne conten pas de filtre pels nosèls publicats.

en: Total views
oc: Nombre total d'afichatges

en: The total number of times the node has been viewed.
oc: Lo nombre total d'afichatges del nosèl.

en: Views today
oc: Afichatges uèi

en: The total number of times the node has been viewed today.
oc: Lo nombre total d'afichatges del nosèl uèi.

en: Most recent view
oc: Darrièr afichatge

en: The most recent time the node has been viewed.
oc: Data de darrièr afichatge del nosèl.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
oc: Fichièrs maintenus per Drupal e diferents moduls.

en: The ID of the file.
oc: Identificant del fichièr.

en: The name of the file.
oc: Lo nom del fichièr.

en: The path of the file.
oc: Lo camin del fichièr.

en: The mime type of the file.
oc: Lo tipe MIME del fichièr.

en: The status of the file.
oc: L'estatut del fichièr.

en: The date the file was uploaded.
oc: La data de transfert del fichièr.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
oc: Los tèrmes de taxonomia son restacats als nosèls.

en: Taxonomy term name.
oc: Nom del tèrme de taxonomia.

en: The term weight field
oc: Camp del pes del tèrme

en: The description associated with a taxonomy term.
oc: La descripcion associada a un tèrme de classificacion.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
oc: Filtrar los resultats de "Taxonomia : Tèrme" dins un vocabulari spécifique.

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
oc: Afichar totes los tèrmes de taxonomia associats a un nosèl dempuèi los vocabularis especificats.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
oc: Lo tèrme parent del tèrme. Aquò pòt produire de doblons se utilizatz un vocabulari que autoriza mantun parent.

en: The parent term of the term.
oc: Lo tèrme parent del tèrme.

en: The user ID
oc: Identificant (ID) de l'utilizaire

en: The user or author name.
oc: Lo nom de l'utilizaire o de l'autor.

en: Language of the user
oc: Lenga de l'utilizaire

en: The date the user was created.
oc: Data de creacion de l'utilizaire.

en: The user's last access date.
oc: La data de darrièr accès de l'utilizaire.

en: The user's last login date.
oc: La data de darrièra connexion de l'utilizaire.

en: Whether a user is active or blocked.
oc: Indique se un utilizaire es actiu o blocat.

en: The user's signature.
oc: La signature de l'utilizaire.

en: Provide a simple link to edit the user.
oc: Provesir un ligam per modificar l'utilizaire.

en: Roles that a user belongs to.
oc: Ròtles als quals aparten un utilizaire.

en: User ID from URL
oc: Identificant (ID) utilizaire a partir de l'URL

en: User ID from logged in user
oc: Identificant (ID) utilizaire de l'utilizaire connectat

en: Randomize the display order.
oc: Rendre l'òrdre d'afichatge aleatòri.

en: Null
oc: Vide

en: Provide custom text or link.
oc: Provesir un tèxte personalizat o un ligam.

en: View result counter
oc: Veire lo comptador de resultats

en: Displays the actual position of the view result
oc: Afichar la posicion actuala del resultat de la vista

en: Link this field to its aggregator category page
oc: Ligar aqueste camp a sa pagina de categoria d'agregator

en: No user
oc: Aucun utilizaire

en: Link this field to its comment
oc: Ligar aqueste camp a son comentari

en: Show teaser-style link
oc: Afichar un ligam resumit

en: Link this field to new comments
oc: Ligar aqueste camp als novèls comentaris

en: Contact %user
oc: Contactar %user

en: Unknown language
oc: Lenga desconeguda

en: Current user's language
oc: Lenga de l'utilizaire actual

en: Default site language
oc: Lenga per defaut del site

en: Check for new comments as well
oc: Verificar tanben la présence de novèls comentaris

en: Node IDs separated by , or +
oc: Identificants des nosèls separats per de virgulas o des +

en: No alternate
oc: Pas d'alternància

en: Alternative sort
oc: Triada alternativa

en: Alternate sort order
oc: Alternar l'òrdre del triada

en: On empty input
oc: En cas de sasida vide

en: Show None
oc: Mostrar aucun

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
oc: Cerqueu per qualsevol dels dos tèrmes amb <strong>OR</strong> en majusculas. Per exemple, <strong>gossos OR gats</strong>.

en: Display score
oc: Afichar lo score

en: Link this field to download the file
oc: Liez aqueste camp per telecargar lo fichièr

en: Set the breadcrumb for the term parents
oc: Far aparéisser los parents del tèrme dins lo fial d'Ariana

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
oc: Se aquesta opcion es seleccionada, lo fial d'Ariana inclura totes los tèrmes parents, cadun comportant un ligam cap a aquesta vista. Notatz qu'aquò fonciona uniquement se un sol tèrme a été reçu.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
oc: La prigondor assurera la correspondance amb los nosèls étiquetés per de tèrmes de la ierarquia. Si, per exemple, avètz lo tèrme "fruit" e lo tèrme enfant "pomme", amb una prigondor de 1 o plus, alara un filtrage sul tèrme "fruit" renverra de nosèls étiquetés per "pomme" tanben bien que per "fruit". Se la prigondor es négative, l'inverse es tanben vrai : recercar "pomme" amb una prigondor de -1 (ou mens) renverra tanben los nosèls étiquetés per "fruit".

en: No vocabulary
oc: Aucun vocabulari

en: Link this field to its taxonomy term page
oc: Ligar aqueste camp cap a la pagina de tèrme de classificacion correspondante

en: Link this field to its term page
oc: Ligar aqueste camp cap a la pagina de tèrme correspondante

en: Limit terms by vocabulary
oc: Limitar los tèrmes per vocabulari

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
oc: Seleccionatz lo vocabulari per lequel mostrar los tèrmes dins las opcions normales.

en: Dropdown
oc: Lista desenrotlanta

en: Show hierarchy in dropdown
oc: Mostrar la ierarquia dins la lista desenrotlanta

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
oc: Un vocabulari invalid a été seleccionat. Merci de lo modificar dins las opcions.

en: Select terms from vocabulary @voc
oc: Seleccionar los tèrmes dins lo vocabulari @voc

en: Select terms
oc: Seleccionar los tèrmes

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
oc[0]: Impossible de trobar lo tèrme @terms
oc[1]: Impossible de trobar los tèrmes @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
oc: Se volètz valider des vocabularis spécifiques, marcatz les&nbsp;; se aucun n'est marcat, totes los tèrmes passeront la validacion.

en: Term IDs separated by , or +
oc: Identificants de tèrmes, separats per de virgulas o des +

en: To the user
oc: Vers l'utilizaire

en: With a mailto:
oc: Amb un mailto:

en: Is the logged in user
oc: Es l'utilizaire connectat

en: Usernames
oc: Noms d'utilizaires

en: Enter a comma separated list of user names.
oc: Sasissètz una lista de noms d'utilizaires separats per de virgulas.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
oc[0]: Impossible de trobar l'utilizaire @users
oc[1]: Impossible de trobar los utilizaires @users

en: Also look for a node and use the node author
oc: Recercar tanben un nosèl e utilizar l'autor del nosèl

en: Only allow numeric UIDs
oc: Autorizar pas que les UID numericas

en: Only allow string usernames
oc: N'autoriza que les cadenas de noms d'utilizaire

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
oc: Autorizar a la fois les UIDs numericas e los noms d'utilizaires

en: Restrict user based on role
oc: Restrénher l'utilizaire en se basant sul ròtle

en: Restrict to the selected roles
oc: Restrénher als ròtles seleccionats

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
oc: Se aucun ròtle n'est seleccionat, los utilizaires de n'importe quel rôle seràn autorizats.

en: Unrestricted
oc: Libre

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
oc: Sols los utilizaires disposant del drech d'accès apropariat pourront accedir a aqueste afichatge. Notatz que los utilizaires disposant des dreches "accedir a totas las vistas" pourront consultar totas las vistas, indépendamment des autres dreches.

en: No role(s) selected
oc: Pas de ròtle(s) seleccionat(s)

en: Multiple roles
oc: Ròtles multiples

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
oc: Sols los ròtles marcats seràn en mesure d'accedir a aqueste afichatge. Notatz que los utilizaires disposant des dreches "accedir a totas las vistas" pourront consultar totas las vistas, quel que siá lor rôle.

en: You must select at least one role if type is "by role"
oc: Vos cal seleccionar al mens un ròtle se lo tipe es "par rôle"

en: Never cache
oc: Ne jamais metre en cache

en: Query results
oc: Resultats de requèsta

en: The length of time raw query results should be cached.
oc: La durada pendent la quala los resultats bruts de la requèsta devraient èsser mis en cache.

en: Rendered output
oc: Rendut de l'afichatge

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
oc: La durada pendent la quala lo HTML generat deuriá èsser mis en cache.

en: Broken field
oc: Camp brisé

en: Change the title that this display will use.
oc: Cambiar lo títol qu'aqueste afichatge utilizarà.

en: Use AJAX
oc: Utilizar AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
oc: Modificar se aqueste afichatge utilizarà o non AJAX.

en: Change this display's pager setting.
oc: Modificar los paramètres de paginacion d'aqueste afichatge.

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
oc: Especifica se aqueste afichatge prepausarà un ligam "plus".

en: Specify access control type for this display.
oc: Spécifiez lo tipe de contraròtle d'accès per aqueste afichatge.

en: Change settings for this access type.
oc: Cambiar los paramètres per aqueste tipe d'accès.

en: Specify caching type for this display.
oc: Spécifiez lo tipe de mesa en cache per aqueste afichatge.

en: Change settings for this caching type.
oc: Cambiar los paramètres per aqueste tipe de mesa a jorn.

en: Link display
oc: Afichatge de ligam

en: Exposed form in block
oc: Formulari expausat dins un bloc

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
oc: Permet al formulari expausat d'aparéisser dins un block al luòc de la vista.

en: Get information on how to theme this display
oc: Obténer des informacions sus comment crear un tèma per aqueste afichatge

en: The title of this view
oc: le títol d'aquesta vista

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
oc: Aqueste títol serà afichat amb la vista, partout ont de títols son normalement afichats (par exemple títol de pagina, títol de bloc, etc.).

en: Use AJAX when available to load this view
oc: Utilizar AJAX quand c'est possible per cargar aquesta vista

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
oc: A mens que vous ne rencontriez de difficultés amb la paginacion associada a aquesta vista, vous devriez daissar aquesta opcion a 0. Se utilizatz mantuna paginacion sus una pagina, podètz èsser amené a causir una valor mai élevée per aqueste nombre afin d'éviter tot conflicte amb ?page=array. Las grandas valors apondreont un grand nombre de virgulas a vòstras URL e son doncas a éviter autant que possible.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
oc: Nombre d'elements a afichar per pagina. Causissètz 0 per un nombre illimitat.

en: Add a more link to the bottom of the display.
oc: Apondre un ligam "plus" aval de l'afichatge.

en: Create more link
oc: Crear un ligam "plus"

en: The text to display for the more link.
oc: Lo tèxte d'afichar pel ligam "plus".

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
oc: Aquò contraint la vista a presentar sonque d'elements distinctes. S'existisson mantun element identiques, cadun n'apparaîtra qu'una sola fois. Podètz utilizar aquesta opcion per essayer de suprimir los doblons d'una vista, bien qu'aquò fonciona pas totjorn. Notatz qu'aquò pòt ralentir las requèstas, c'est doncas una opcion a utilizar amb précautions.

en: Access restrictions
oc: Restriccions d'accès

en: Access options
oc: Opcions d'accès

en: Caching options
oc: Opcions de mesa en cache

en: Display even if view has no result
oc: Afichar meteissa se la vista a pas de resultat

en: How should this view be styled
oc: Quin estil aplicar a aquesta vista

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
oc: Se l'estil de vòstra causida possède de paramètres, veillez a clicar sul boton de paraetratge que apparaîtra a costat dins lo resumit de la vista.

en: Style options
oc: Opcions d'estil

en: Row style options
oc: Opcions d'estil de linha

en: How should each row in this view be styled
oc: Quin estil aplicar a las linhas d'aquesta vista

en: Which display to use for path
oc: Afichatge a utilizar pel camin

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
oc: Quin afichatge utilizar per obténer lo camin d'aqueste afichatge per d'elements del tipe ligams de resumit, ligams de flux RSS, ligams "plus", etc.

en: Display output
oc: Sortida de l'afichatge

en: Style output
oc: Sortida del estil

en: Row style output
oc: Sortida del estil de linha

en: Field @field (ID: @id)
oc: Camp @field (ID: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
oc: Aquesta section lista totes los gabarits possibles per l'afichatge e les plugins d'estil, triés approximativement del mens spécifique al mai spécifique. Lo gabarit actiu per cada plugin — qu'es lo gabarit lo mai spécifique trobat dins lo sistèma — es mis en gras.

en: Change theme
oc: Cambiar lo tèma

en: Rescan template files
oc: Re-scanner los fichièrs de template

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
oc: <strong>Important !<strong> Al moment de l'ajout, de la supression o del renommage de fichièrs de gabarit, il es necessari d'indicar a Drupal vòstres cambiaments en ré-analysant los fichièrs de vòstre sistèma. En cliquant sus aqueste boton, vous videz lo cache del registre de tèma de Drupal e ainsi déclenchez lo processus d'analyse. Las gabarits mis en gras refléteront lo novèl état del sistèma.

en: Theming information (display)
oc: Informacions de tèma (afichatge)

en: Back to !info.
oc: Revenir a !info.

en: theming information
oc: informacions de tèma

en: This display has no theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma

en: This is the default theme template used for this display.
oc: Aquò es lo template de tèma per defaut utilizat per aqueste afichatge.

en: Theming information (style)
oc: Informacions de tèma (estil)

en: This display has no style theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma d'estil

en: This is the default theme template used for this style.
oc: Aquò es lo template de tèma per defaut utilizat per aqueste estil.

en: Theming information (row style)
oc: Informacions de tèma (estil de linha)

en: This display has no row style theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma d'estil de linha

en: This is the default theme template used for this row style.
oc: Aquò es lo template de tèma per defaut utilizat per aqueste estil de linha.

en: Put the exposed form in a block
oc: Metre lo formulari expausat dins un bloc

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
oc: Se definit, totes los widgets expausats apareisseràn pas amb aquesta vista. A la plaça, un blòt serà disponible dins lo sistèma d'administracion dels blòts de Drupal, e lo formulari expausat apareisserà dins aqueste. Notatz qu'aqueste blòt deu èsser activat manualament, Views ne l'activara pas per vous.

en: File found in folder @template-path
oc: fichièr trobat dins lo dossier @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
oc: (Fichièr pas trobat dins lo dossier @template-path)

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
oc: L'afichatge "@display" utiliza de camps, mas il n'y en a pas de definit per lui o ils son totes exclus.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
oc: L'afichatge "@display" utiliza un camin mas lo camin es pas défini.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
oc: L'afichatge "@display" a un plugin d'estil invalid.

en: Exposed form: @view-@display_id
oc: Formulari expausat : @view-@display_id

en: Attachment settings
oc: Paramètres de fichièrs estacats

en: Inherit exposed filters
oc: Ereitar los filtres expausats

en: Multiple displays
oc: Afichatges multiples

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
oc: Aqueste afichatge deu ereitar de las valors dels filtres expausats provenant de l'afichatge parent al qual il es estacat ?

en: Attach before or after the parent display?
oc: Estacar abans o aprèp l'afichatge parent ?

en: Select which display or displays this should attach to.
oc: Seleccionatz a quel(s) afichatge(s) aquò deu s'estacar.

en: Block admin description
oc: Descripcion per l'administracion des blocs

en: Block caching type
oc: Tipe de mesa en cache des blocs

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
oc: Aquò posiciona l'état per defaut per la metòde de mesa en cache de blòts integrada a Drupal. Aquò nécessite d'activar la mesa en cache dins l'administracion des blocs. Atencion perque vous n'avez que très peu de contraròtle sus la fréquence de vidage del cache.

en: Using the site name
oc: Utiliza lo nom del site

en: Use the site name for the title
oc: Utilizar lo nom del site coma títol

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
oc: L'icône del flux ne serà disponible que per los afichatges seleccionats.

en: No menu
oc: Pas de menú

en: Normal: @title
oc: Normal : @title

en: Tab: @title
oc: Onglet : @title

en: Change settings for the parent menu
oc: Cambiar los paramètres pel menú parent

en: The menu path or URL of this view
oc: Lo camin o l'URL de menú per aquesta vista

en: Menu item entry
oc: Entrada d'element de menú

en: No menu entry
oc: Aucune entrada de menú

en: Normal menu entry
oc: Entrada de menú normale

en: Menu tab
oc: Onglet de menú

en: Default menu tab
oc: Onglet de menú per defaut

en: Insert item into an available menu.
oc: Inserir l'element dins un menú disponible.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
oc: La seleccion del menú requesís l'activation del modul menú.

en: Default tab options
oc: Opcions d'onglet per defaut

en: When providing a menu item as a tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
oc: Quand l'on provesís un element de menú en tant qu'onglet, Drupal a besonh de saver quel serà l'element de menú parent d'aqueste onglet. Parfois lo parent existís ja, mas podètz tanben èsser amené a en crear un. Lo camin d'un element parent serà totjorn lo meteissa camin, dont la darrièra partida es suprimida. Per exemple, se lo camin cap a aquesta vista es <em>foo/bar/baz</em>, lo camin parent serà alara <em>foo/bar</em>.

en: Already exists
oc: Existís ja

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
oc: Se creatz un element de menú parent, sasissètz lo títol de l'element.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
oc: Se creacion d'un element de menú parent, entratz la descripcion de l'element.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
oc: "%" pòt pas èsser utilizat coma primièr segment d'un camin.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
oc: Views ne pòt pas crear d'element de menú normal per los camins comportant un %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
oc: Un afichatge dont lo camin se termine per un % pòt pas èsser un onglet.

en: Title is required for this menu type.
oc: Lo títol es obligatòri per aqueste tipe de menú.

en: Inline fields
oc: Camps en linha

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
oc: Lo separador pòt èsser plaçat entre los camps en linha per éviter qu'ils ne s'entassent los uns suls autres. Podètz utilizar del HTML per aqueste camp.

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
oc: Podètz especificar un camp en opcion per lequel grouper los resultats. Daissar void per ne pas grouper.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
oc: Lo estil @estil nécessite un estil de linha mas lo plugin de linha es invalid.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
oc: L'alinhament horizontal plaça los elements dempuèi lo coin superior esquèrra e en allant cap a la dreita. L'alinhament vertical posiciona los elements dempuèi lo coin superior esquèrra e en allant cap al bas.

en: RSS description
oc: Descripcion RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
oc: Aquò apparaîtra dins lo flux RSS lui-même.

en: Display record count with link
oc: Afichar lo décompte d'enregistrements amb ligam

en: Override number of items to display
oc: Suplantar lo nombre d'elements a afichar

en: Display items inline
oc: Afichar los elements en linha

en: You need at least one field before you can configure your table settings
oc: Avètz besonh d'au mens un camp abans de pouvoir configurar vòstres paramètres de tablèu

en: Override normal sorting if click sorting is used
oc: Suplantar la triada normal se la triada per clic es utilizat

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
oc: Activar las entèstas de tablèu "collants" de Drupal (JavaScript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
oc: (Las effets d'entèstas collants ne seràn pas actius per la previsualizacion çaijós, uniquement per una sortida vertadièra).

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
oc: Placez los camp dins las colomnas ; podètz combiner mantun camp dins la meteissa colomna. Dins aqueste cas, lo separador de la colomna especificada serà utilizat per separar los camps. Cochez la casa Classable per rendre aquesta colomna classable per clic et, lo cas échéant, marcatz lo boton radio de triada per defaut per determinar la colomna de triada per defaut. Podètz contrarotlar l'òrdre de las colomnas e las etiquetas dels camps dins la seccion Camps.

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
oc: Aquesta vista es en train d'èsser éditée per l'utilizaire !user, e es en consequéncia verrolhada per les autres utilizaires. Aqueste verrolh es vieux de !age. Clicatz aicí per <a href="!break">casser aqueste verrolh</a>.

en: Administration menu
oc: Menú d'administracion

en: Language settings
oc: Paramètres lingüistics

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
oc: Temptativa de reaviada del planificador de prètzfait (Cron) mentre que fonciona ja.

en: Cron run completed.
oc: Execucion del planificador de prètzfait (Cron) capitada.

en: - All -
oc: - Tot -

en: Visitors
oc: Visitaires

en: Allow multiple values
oc: Autorizar mantuna valor

en: The maximum length of the field in characters.
oc: La longor maximala del camp en nombre de caractèrs.

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Update translations
oc: Metre a jorn las traduccions

en: Who's new
oc: Membres novèls

en: Language name
oc: Nom de la lenga

en: Edit language
oc: Modificar la lenga

en: Filter criteria
oc: Critèris de filtrage

en: Edit category
oc: Modificar la categoria

en: The content type %name has been updated.
oc: Lo tipe de contengut « %name » es estat mes a jorn.

en: The content type %name has been added.
oc: Lo tipe de contengut « %name » es estat apondut.

en: Drag to re-order
oc: Clicar-depausar per reorganizar

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
oc: Los cambiaments efectuats dins aquesta taula seràn pas salvats abans lo salvament d'aqueste formulari.

en: Blue Lagoon (default)
oc: Llacuna blava (per defaut)

en: The requested page could not be found.
oc: La pagina demandada a pas pogut èsser trobada.

en: The user account %id does not exist.
oc: No existís lo compte d'utilizaire %id.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
oc: S'es ensajat d'anullar un compte d'utilizaire que existís pas : %id.

en: Requirements problem
oc: Prerequesits pas satisfaits

en: Database configuration
oc: Configuracion de la basa de donadas

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
oc: Lo tipe de banca dins la quala vòstras donadas @drupal seràn emmagazinadas.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
oc: Se aquesta banca de donadas deu èsser compartida per mai d'una aplicacion, introduïu-hi lo prefix, coma %prefix, pel vòstre @drupal.

en: Select an installation profile
oc: Causissètz un perfil d'installacion

en: Choose language
oc: Causir la lenga

en: No profiles available
oc: Cap de perfil d'installacion es pas disponible

en: Drupal already installed
oc: Drupal es instalhé ja

en: Installing @drupal
oc: Installacion de @drupal

en: The installation has encountered an error.
oc: Una error s'es produita pendent l'installacion.

en: Configure site
oc: Configuracion del site

en: @drupal installation complete
oc: Installacion de @drupal acabada

en: Installed %module module.
oc: Lo modul %module es estat installat.

en: Choose profile
oc: Causida del perfil

en: Verify requirements
oc: Verificacion dels prerequesits

en: Set up database
oc: Installacion de la basa de donadas

en: Set up translations
oc: Installacion de las traduccions

en: Install site
oc: Installacion del site

en: Finish translations
oc: Finalizacion de las traduccions

en: Site e-mail address
oc: Adreça de corrièr electronic del site

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
oc: Lo camp <em>De</em> dels corrièrs electronics automatics mandats pendent la procedura d'enregistrament, las requèstas de senhals novèls e las autras notificacions. (Utilizatz una adreça que s'acaba pel domeni de vòstre site per tal de minimizar las riscas que vòstre corrièr electronic siá marcat coma indesirable (spam).)

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
oc: Per defaut, las datas e las oras sus aqueste site seràn afichadas segon aqueste fus orari.

en: Update notifications
oc: Notificacion de las mesas a jorn

en: Check for updates automatically
oc: Tèsta las mesas a jorn automaticament

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
oc: Lo camp « !name » pòt pas èsser mai long que %max caractèrs mas compòrta actualament %length caractèrs.

en: Illegal choice %choice in %name element.
oc: Causida « %choice » interdicha dins l'element « %name ».

en: GD2 image manipulation toolkit
oc: Bóstia d'aisinas de manipulacion d'imatges GD2

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
oc: Definir la qualitat d'imatge per las conversions en JPEG, sus una escala de 0 a 100. Una valor elevada significa un imatge de melhora qualitat mas un fichièr de talha mai importanta.

en: Right to left
oc: De dreita cap a esquèrra

en: Left to right
oc: D'esquèrra cap a dreita

en: Add custom language
oc: Apondre una lenga personalizada

en: Save language
oc: Enregistrar la lenga

en: Language name in English
oc: Nom de la lenga en anglés

en: Direction that text in this language is presented.
oc: Direccion del tèxte dins la quala se presenta en aquesta lenga.

en: The default language cannot be deleted.
oc: La lenga per defaut pòt pas èsser suprimida.

en: Language negotiation configuration saved.
oc: Las opcions de negociacion de la lenga son estadas enregistradas.

en: String contains
oc: La cadena conten

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
oc: Daissar void per afichar totes los tèrmes. La recèrca es sensibla a la cassa.

en: Search in
oc: Recercar dins

en: Both translated and untranslated strings
oc: A l'encòp las cadenas tradusidas e las qu'o son pas

en: Only translated strings
oc: Solament los tèrmes traduits

en: Only untranslated strings
oc: Solament los tèrmes pas traduits

en: Languages not yet added
oc: Lengas non encara installadas

en: The language %language has been created.
oc: La lenga %language es estada creada.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
oc: La cadena soumise conten de balisas HTML invalidas : %string

en: The string has been saved.
oc: Lo tèrme es estat enregistrat.

en: Importing interface translations
oc: Importacion de traduccions de l'interfàcia de l'utilizaire

en: Error importing interface translations
oc: Error a l'importacion de las traduccions de l'interfàcia

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
oc: Temptativa de somission d'una traduccion contenant de balisas HTML invalidas : %string

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
oc: Mesa a jorn del fichièr de traduccion Javascript de la lenga %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
oc: Creacion del fichièr de traduccion Javascript de la lenga %language.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
oc: Una error s'es produita pendent la creacion del fichièr de traduccion Javascript de la lenga %language.

en: Azerbaijani
oc: Azerbaitjanés

en: Belarusian
oc: Bielorus

en: Bosnian
oc: Bosniac

en: Welsh
oc: Gallés

en: Basque
oc: Basc

en: Faeroese
oc: Feroian

en: Irish
oc: Irlandés

en: Scots Gaelic
oc: Gaelic escocés

en: Armenian
oc: Armèni

en: Icelandic
oc: Islandés

en: Javanese
oc: Javanés

en: Kazakh
oc: Kazac

en: Kurdish
oc: Curd

en: Latvian
oc: Lituanian

en: Malagasy
oc: Malgach

en: Marathi
oc: Marati

en: Burmese
oc: Birman

en: Nepali
oc: Nepalian

en: Norwegian Bokmål
oc: Norvegian classic

en: Norwegian Nynorsk
oc: Neonorvegian

en: Punjabi
oc: Pendjabi

en: Portuguese, Portugal
oc: Portugués, Portugal

en: Portuguese, Brazil
oc: Portugués, Brasil

en: Northern Sami
oc: Sami Nordic

en: Slovenian
oc: Eslovèn

en: Albanian
oc: Albanés

en: Serbian
oc: Sèrbi

en: Thai
oc: Tailandés

en: Ukrainian
oc: Ucraïnian

en: Vietnamese
oc: Vietnamian

en: Chinese, Simplified
oc: Chinés, Simplificat

en: Chinese, Traditional
oc: Chinés, Tradicional

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
oc: Error al mandadís del corrièr electronic (de %from a %to).

en: sort ascending
oc: triar per òrdre creissent

en: sort descending
oc: triar per òrdre descreissent

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
oc: Las operacions sus las cadenas de caractèrs Unicode son emuladas tant plan coma possible. Installatz <a href="@url">l'extension PHP mbstring</a> per un melhor supòrt de l'Unicode.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
oc: La suscarga de las foncions normalas per l'extension "PHP Multibyte" es activa e deu èsser desactivada. Verificatz lo paramètre <em>mbstring.func_overload</em> dins lo fichièr php.ini. Consultatz la <a href="@url">documentacion PHP mbstring</a> per mai d'entresenhas.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
oc: La conversion de las cadenas de caractèrs multibyte en entrada dins PHP es activa e deu èsser desactivada. Verificatz lo paramètre <em>mbstring.encoding_translation</em> dins lo fichièr php.ini. Consultatz la <a href="@url">documentacion PHP mbstring</a> per mai d'entresenhas.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
oc: La conversion de las cadenas de caractèrs multibyte en entrada dins PHP es activa e deu èsser desactivada. Verificatz lo paramètre <em>mbstring.http_input</em> dins lo fichièr php.ini. Consultatz la <a href="@url">documentacion PHP mbstring</a> per mai d'entresenhas.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
oc: La conversion de las cadenas de caractèrs multibyte en sortida dins PHP es activa e deu èsser desactivada. Verificatz lo paramètre <em>mbstring.http_output</em> dins lo fichièr php.ini. Consultatz la <a href="@url">documentacion PHP mbstring</a> per mai d'entresenhas.

en: Standard PHP
oc: PHP estandard

en: PHP Mbstring Extension
oc: Extension PHP mbstring

en: Unicode library
oc: Bibliotèca Unicode

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
oc: Impossible de convertir l'encodatge XML %s en UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
oc: Encodatge %s pas pres en carga. Installatz iconv, GNU recode o mbstring per PHP.

en: Parse error. Not well formed
oc: Error d'analisi. Pas confòrme

en: Parse error. Request not well formed.
oc: Error d'analisi. Requèsta pas confòrma.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
oc: Error del servidor. XML-RPC pas confòrme a las especificacions. La requèsta deu èsser un methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
oc: Error del servidor. Lo metòde demandat (@methodname) es pas especificat.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
oc: Error del servidor. Nombre de paramètres erronèu.

en: Server error. Invalid method parameters.
oc: Error del servidor. Paramètres invalids.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
oc: Error del servidor. Lo metòde demandat (@method) existís pas.

en: Invalid syntax for system.multicall.
oc: Sintaxi invalida per system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
oc: Los apèls recursius de system.multicall son interdiches.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
oc: Error del servidor. La signatura del metòde demandada (@methodname) es pas especificada.

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
oc: Lo nom del flux (o lo nom del site web que tèstsís lo flux).

en: Categorize news items
oc: Classar las nòvas

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
oc: Sètz segur que volètz suprimir totes los elements del flux « %feed » ?

en: checkboxes
oc: casas de marcar

en: multiple selector
oc: lista de seleccion

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
oc: Milers de site (particularment sites de notícies e blòts) publiquen sos últims titulars e enviaments en fluxes, utilizant diversos formats estandardizats basats en XML. Los formats supòrtats per l'agregador son <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, e <a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
oc: Los fluxes actuals son listats mai avall , e <a href="@addfeed">se pòdon apondre nous fluxes</a>. Per cada flux o categoria de flux lo blòt <em>últims elements</em> se pòt activar a la <a href="@block">pagina d'administracion de blòts</a>.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
oc: Apondètz un flux en format RSS, RDF o Atom. Un flux pòt contenir sols una entrada.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
oc: Las categorias permeton agrupar elements de diferents fluxes. Per exemple, diversos fluxes relacionats amb los esports pòdon pertànyer a una categoria nomenada <em>Esports</em>. Los elements del flux pòdon èsser agrupats automaticament (seleccionant una categoria quand es crea o s'edita un canal) o manualment (via la pagina de <em>Categorizacion</em> disponible al listat d'elements del canal). Cada categoria aporta sa pròpia pagina de flux e blòt.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
oc: Configurar quin contengut vòstre site agrèga a partir d'autres sites, la frequéncia d'agregacion e lor categorizacion.

en: Update items
oc: Metre a jorn los elements

en: Edit feed
oc: Modificar lo flux

en: No blocks in this region
oc: Pas cap de blòt dins aquela region

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
oc: Lo blòt %info es va assignar a la region invalida %region e es estat desactivat.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
oc: Lo tipe de contengut per lo ligam %add-child deu èsser un dels seleccionats coma tipe d'esquèma de libre permès.

en: Save book pages
oc: Enregistrar las paginas del libre

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
oc: Aqueste libre es estat modificat per un autre utilizaire, los canvis no s'han pogut enregistrar.

en: Title changed from %original to %current.
oc: Títol canviat de %original a %current.

en: Updated book %title.
oc: Libre %title mes a jorn.

en: book: updated %title.
oc: libre : mesa a jorn de %title.

en: Update book outline
oc: Metre a jorn l'estructura del libre

en: Remove from book outline
oc: Levar de l'estructura del libre

en: No changes were made
oc: No es realizaren canvis

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
oc: S'es apondut l'enviament al libre seleccionat. Ara podètz posicionar-lo en relacion a las autres paginas.

en: The book outline has been updated.
oc: L'estructura del libre es estada mesa a jorn.

en: There was an error adding the post to the book.
oc: I a agut una error en apondent l'enviament al libre

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
oc: %title a paginas filhas associadas que es reubicaran automaticament per tal de mantenir sa connexion amb lo libre. Per a recrear la ierarquia (tal coma estava abans d'escafar la pagina), se pòt apondre %title un autre còp utilizant l'onglet Esquèma e reubicar manualment caduna de sas paginas filhas.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
oc: %title pòt èsser apondut un autre còp a la ierarquia usant l'onglet Esquèma.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
oc: Sètz segur que volètz levar %title de la ierarquia del libre ?

en: The post has been removed from the book.
oc: La contribucion es estada levada del libre.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
oc: Aficha una version estampabla d'aquesta pagina de libre e de sas sospaginas.

en: Show block on all pages
oc: Veire lo blòt sus totas las paginas

en: Show block only on book pages
oc: Afichar lo blòt sols a las paginas de libre

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
oc: Se <em>Aficha lo blòt a totes las paginas</em> es seleccionat, lo blòt contindrà los menús generats automaticament per totes los libres del site. Se <em>Aficha lo blòt sols a las paginas de libre</em> es seleccionat, lo blòt contindrà sols lo menú corresponent a la pagina de libre actual. En aqueste cas, se la pagina actual es pas d'un libre, lo blòt es pas aficharà. Les <em>Configuracions específiques de visibilitat de paginas</em> o autres configuracions de visibilitat pòdon èsser usadas a mai a mai de la forma seleccionada per afichar aqueste blòt.

en: This is the top-level page in this book.
oc: Aquesta es la pagina principal d'aqueste libre.

en: No book selected.
oc: Cap libre seleccionat.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
oc: La pagina parent del libre. La maximala profunditat per un libre e totes sas paginas filhas es !maxdepth. D'unas paginas del libre seleccionat pòdon no èsser disponibles coma pares si, seleccionant-les, depassan aqueste limit.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
oc: %title es part d'un esquèma de libre e a paginas filhas associades. Se contineu amb l'escafament, las paginas filhas seran reubicadas automaticament.

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
oc: I a pas pro de memòria per que PHP pòsca cambiar l'esquèma de color d'aqueste tèma. Ne cal al mens %size de mai. Agachatz la <a href="@url">documentacion PHP</a> per mai d'entresenhas.

en: Delete the selected comments
oc: Suprimir los comentaris seleccionats

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
oc: Exemple  : « vòstre vejaire sul site » o « informacion suls produits ».

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
oc: Dins las listas de categorias, las amb un pes feble seràn listadas abans las de pes fòrt. Las categorias de pes egal seràn listadas per òrdre alfabetic.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
oc: Lo formulari de contacte no ha estat configurat. <a href="@add">Apondètz una o mai categorias</a> dins lo formulari.

en: Personal contact form
oc: Formulari de contacte personal

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
oc: Crear un formulari de contacte global e configurar las categorias de contacte d'utilizar.

en: Edit contact category
oc: Modificar las categorias de contacte

en: View events that have recently been logged.
oc: Veire los eveniments que son estats enregistrats recentament.

en: Top 'page not found' errors
oc: Principalas errors de tipe « pagina pas trobada »

en: View 'page not found' errors (404s).
oc: Veire las errors « pagina pas trobada » (404).

en: Top 'access denied' errors
oc: Principalas errors de tipe « accès refusat »

en: View 'access denied' errors (403s).
oc: Veire las errors « accès refusat » (403).

en: No roles may use this format
oc: Cap de ròtle pòt pas utilizar aqueste format

en: Allowed HTML tags: @tags
oc: Tags HTML autorizats  : @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
oc: Las ancòras son utilizadas per establir de ligams cap a d'autras paginas.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
oc: Las balisas de saut de linha son apondudas automaticament per defaut, utilizatz aquò per n'apondre d'autras. L'usatge d'aquesta balisa es diferent perque es pas utilizada amb una para dobrenta/tampanta coma las autras. Utilizatz lo " /" suplementari dins la balisa per conservar la compatibilitat XHTML 1.0

en: Text with <br />line break
oc: Tèxte amb <br />saut de linha

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
oc: Las balisas de paragraf son apondudas per defaut. Utilizatz aquela per n'apondre.

en: Paragraph one.
oc: Paragraf un.

en: Paragraph two.
oc: Paragraf dos.

en: Strong
oc: Fòrt

en: Emphasized
oc: Accentuat

en: Cited
oc: Citacion

en: Coded text used to show programming source code
oc: Tèxte encodat per afichar de còdi de programacion

en: Coded
oc: Encodat

en: Bolded
oc: Gras

en: Italicized
oc: Italic

en: Superscripted
oc: Exponent

en: <sup>Super</sup>scripted
oc: <sup>Exp</sup>onent

en: Subscripted
oc: Indici

en: <sub>Sub</sub>scripted
oc: <sub>Ind</sub>ici

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
oc: <abbr title="Abrevacion">Abrev.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
oc: <acronym title="Acronime de Tres Letras">ATL</acronym>

en: Block quoted
oc: Citacion longa

en: Quoted inline
oc: Citacion simpla

en: Table header
oc: Entèsta de tablèu

en: Table cell
oc: Cellula de tablèu

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
oc: Lista triada - utilizatz &lt;li&gt; per començar cada element de la lista

en: First item
oc: Primièr element

en: Second item
oc: Segond element

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
oc: Lista pas triada - utilizatz &lt;li&gt; per començar cada element de la lista

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
oc: Las listas de definicion son similaras a las autras listas HTML. &lt;dl&gt; delimita la lista de definicions, &lt;dt&gt; delimita lo tèrme de definir &lt;dd&gt; delimita la definicion pròpiament dicha.

en: First term
oc: Primièr tèrme

en: First definition
oc: Primièra definicion

en: Second term
oc: Segond tèrme

en: Second definition
oc: Segonda definicion

en: Subtitle three
oc: Sostítol tres

en: Subtitle four
oc: Sostítol quatre

en: Subtitle five
oc: Sostítol cinc

en: Subtitle six
oc: Sostítol sièis

en: Tag Description
oc: Descripcion de la balisa

en: You Type
oc: Picatz

en: You Get
oc: Obtenètz

en: No help provided for tag %tag.
oc: Cap d'ajuda es pas provesida per la balisa %tag.

en: Ampersand
oc: Et commercial

en: Quotation mark
oc: Marca de citacion

en: Character Description
oc: Descripcion del caractèr

en: Lines and paragraphs break automatically.
oc: Las linhas e los paragrafes van a la linha automaticament.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
oc: Las adreças de paginas web e de corrièr electronics son transformadas en ligams automaticament.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
oc: Configuratz cossí es filtra l'entrada de contengut dels utilizaires, incloent las etiquetas HTML. Tanben permet activar los filtres proveïts pels moduls.

en: Compose tips
oc: Astúcias de composicion

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
oc: Nom cort amb significat per aquesta colleccion de discussions.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
oc: Descripcion e directrius per discussions dins d'aqueste forum.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
oc: Nom cort mas significatiu per aquesta colleccion de forums relacionats.

en: Default number of forum topics displayed per page.
oc: Nombre de tèmas de forum afichats per pagina.

en: Default display order for topics.
oc: Òrdre d'afichatge per defaut dels subjèctes de discussion.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
oc: Los contenidors es posen normalament al primer nivèl (raiç), mas tanben se pòdon posar dins d'un autre contenidor o forum.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
oc: Los forums se pòdon posar al primer nivèl (raiç), o dins d'un autre contenidor o forum.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
oc: Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@forum">modul Forum</a> de l'ajuda en linha.

en: Forum topic
oc: Subjècte de discussion

en: You are not allowed to post new content in the forum.
oc: Sètz pas autorizat a publicar de contengut novèl al forum.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
oc: Aquesta pagina permet d'exportar las traduccions de las cadenas utilizadas sus vòstre site. Un fichièr exportat pòt èsser al format Gettext Portable Object (<em>.po</em>), qu'inclutz a l'encòp las cadenas originalas e las traduccions (es utilizat per partejar las traduccions amb qualqu'un mai), o al format Gettext Portable Template (<em>.pot</em>), qu'inclutz las cadenas originalas solament (e permet de crear de traduccions novèlas amb l'ajuda d'un editor de traduccion).

en: Configure languages for content and the user interface.
oc: Configurar las lengas del contengut e de l'interfàcia de l'utilizaire.

en: Submission form settings
oc: Configuracion del formulari d'enviament de donadas

en: This content type does not have a title field.
oc: Aqueste tipe de contengut a pas de camp títol.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: Lo nom sistèma deu pas conténer que de letras, de chifras e de jonhents bas.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo tipe de contengut « %type » ?

en: Added content type %name.
oc: Lo tipe de contengut « %name » es estat apondut.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
oc: Sètz segur que volètz reconstruire las permissions del contengut del site ?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion reconstruís totes los permeses dels site web e pòt èsser un processus larg. Aquesta accion se pòt pas desfar.

en: language
oc: lenga

en: An error occurred and processing did not complete.
oc: Una error s'es produita e lo processus s'es pas acabat.

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
oc: La version retalhada de vòstres mandadisses fa veire quin aspècte an los que son promolguts sus la pagina d'acuèlh o quand son exportats per una sindicacion. <span class="no-js"> Podètz inserir lo delimitador "&amp;lt;!--break--&amp;gt;;" (sens las verguetas) per apondre lo punt de talh del mandadís.</span>

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
oc: S'es retornat @type %title a la revision de %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
oc: S'es escafat la revision de %revision-date de @type %title.

en: @type: reverted %title revision %revision.
oc: @type  : « %title » remplaçat per la revision %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
oc: Cal reconstruire los permeses d'accès al contengut.

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
oc: <strong>Configuratz vòstre site web</strong> Un còp connectat, visitatz la <a href="@admin">seccion d'administracion</a>, ont podètz <a href="@config">personalizar e configurar</a> totes los aspèctes de vòstre site web.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
oc: <strong>Activatz de foncions suplementàrias</strong> Puèi, visitatz la <a href="@modules">lista dels moduls</a> e activatz las foncionalitats que convenon a vòstres besonhs especifics. Trobaretz d'autres moduls dins la <a href="@download_modules">seccion de telecargament de moduls de Drupal</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
oc: <strong>Personalizatz l'aparéncia de vòstre site web</strong> Per cambiar l'aparéncia e lo compòrtament de vòstre site web, visitatz la <a href="@themes">seccion dels tèmas</a>. Podètz causir un dels tèmas inclús o telecargar d'autres tèmas dins la <a href="@download_themes">seccion de telecargament dels tèmas de Drupal</a>.

en: Rebuilding content access permissions
oc: Reconstruint los permeses d'accès al contengut

en: Content permissions have been rebuilt.
oc: Lo permeses de contengut han estat reconstruïts.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
oc: Los permeses d'accès al contengut no s'han reconstruït adequadament.

en: Add content type
oc: Apondre un tipe de contengut

en: Revert to earlier revision
oc: Canvia a una revision anteriror

en: Delete earlier revision
oc: Suprimís una revision anterior

en: The alias %alias is already in use in this language.
oc: L'àlies %alias ja es en ús en aqueste idioma.

en: The alias has been saved.
oc: L'aliàs es estat salvat.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
oc: Sètz segur que volètz suprimir l'aliàs %title ?

en: Filter aliases
oc: Filtrar aliasses

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
oc: Entratz lo camin pel qual volètz crear un aliàs, seguiment del nom de l'aliàs novèl.

en: URL aliases
oc: Aliàs d'url

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
oc: Modificar los camins url de vòstre site en creant d'aliasses.

en: Edit alias
oc: Modificar un aliàs

en: Delete alias
oc: Suprimir un aliàs

en: Add alias
oc: Apondre un aliàs

en: Are you sure you want to delete the field %field?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo camp %field ?

en: Delete field
oc: Suprimir lo camp

en: The index will be rebuilt.
oc: L'indèx va èsser reconstruch.

en: Indexing status
oc: Estatut de l'indexacion

en: Indexing throttle
oc: Sulhet d'indexacion

en: Number of items to index per cron run
oc: Nombre d'elements a indexar en cada execucion del cron

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
oc: Lo nombre maximal d'elements indexats a cada pas de la <a href="@cron">prètzfach de mantenença de cron</a>. Se cal, reduïu lo nombre d'elements per evitar errors de temps excedit e de memòria a l'hora d'indexar.

en: Indexing settings
oc: Paramètres d'indexacion

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
oc: <p><em>Canviant les preferéncias de mai avall forçareu la reconstruccion dels índexs del web. L'indèx de recèrca no s'esborra siquenon que s'actualiza sistemàticament per reflectir les noves preferéncias. La recèrca contunharà trabalhant mas lo contengut novèl serà pas indexat fins que tot lo contengut existent s'hagi tornat a indexar.</em></p><p><em>Les preferéncias predefinidas son les adequadas per la grand majoria de sites web</em></p>

en: Minimum word length to index
oc: Talha minimala dels mots d'indexar

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
oc: Lo nombre de caractèrs qu'un mot deu aver per èsser indexat. Un paramètre mai feble significa un melhor classament dels resultats de recèrca, mas tanben una banca de donadas mai granda. Cada recèrca deu contenir al mens un mot clau d'aquesta talha (o mai grand).

en: Simple CJK handling
oc: Gestion CJK simpla

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
oc: Aplicar o pas un indicador simple Chinés/Japonés/Corean basat sus de sequéncias imbricadas. Desactivatz aquesta opcion se volètz utilizar un preprocessor extèrne per far aquò. Aquò afècta pas las autras lengas.

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
oc: Lo motor de recèrca manten un indèx de les mots trobadas al contengut del web. Per crear e mantenir aqueste indèx cal aver la <a href="@cron">prètzfach de mantenença de cron</a> ben configurada. Lo comportament de l'indèx se pòt ajustar via los paramètres seguents.

en: Search form
oc: Formulari de recèrca

en: Top search phrases
oc: Frasas las mai recercadas

en: View most popular search phrases.
oc: Vejatz las frasas las mai recercadas.

en: Content viewing counter settings
oc: Paramètres del comptador de visualizacions de contengut

en: Count content views
oc: Comptar lo nombre d'afichatge dels contenguts

en: Increment a counter each time content is viewed.
oc: Incrementar un comptador a cada còp qu'un contengut es visualizat.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
oc: Paramètres per l'informacion estatistica que Drupal conservarà a prepaus del site. Vejatz las <a href="@statistics">estatisticas del site</a> per l'informacion vertadièra.

en: Popular content
oc: Contengut populaire

en: How many content items to display in "all time" list.
oc: Nombre d'elements de contengut afichar dins la lista « dempuèi lo començament ».

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
oc: Nombre d'elements de contengut afichats dins la lista « vist recentament ».

en: Today's:
oc: Uèi  :

en: All time:
oc: Dempuèi lo començament  :

en: Last viewed:
oc: Darrièr accès  :

en: User pictures in posts
oc: Retrach dels utilizaires dins las contribucions

en: User pictures in comments
oc: Retrach dels utilizaires dins los comentaris

en: Shortcut icon
oc: Icòna d'acorchi

en: Logo image settings
oc: Paramètres del lògo

en: Upload logo image
oc: Mandar lo lògo

en: Shortcut icon settings
oc: Paramètres de l'icòna d'acorchi

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
oc: Vòstra icòna d'acorchi o 'favicon' es afichada dins la barra d'adreça e los favorits de la màger part dels navigadors.

en: Upload icon image
oc: Transferir l'icòna

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
oc: S'avètz pas un acorchi al servidor, utilizatz aqueste camp per transferir vòstra icòna d'acorchi.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
oc: @module (<span class="admin-missing">falta</span>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
oc: Los moduls seguents seràn completament desinstallats de vòstre site, e <em>totas las donadas d'aquestes moduls seràn perdudas</em> !

en: Confirm uninstall
oc: Confirmar la desinstallacion

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
oc: Volètz desinstallar d'elements çaisús ?

en: No modules selected.
oc: Cap de modul pas seleccionat.

en: The selected modules have been uninstalled.
oc: Los moduls seleccionats son estats desinstallats.

en: Default 403 (access denied) page
oc: Pagina 403 per defaut (accès refusat)

en: Default 404 (not found) page
oc: Pagina 404 per defaut (pagina pas trobada)

en: Caches cleared.
oc: Memòries cau netejades.

en: Select an image processing toolkit
oc: Seleccionatz una bóstia d'aisinas de tractament d'imatge

en: Number of items in each feed
oc: Nombre d'elements a cada canal

en: Default number of items to include in each feed.
oc: Nombre d'elements a incloure a cada flux per defaut.

en: Feed content
oc: Contengut del flux

en: Titles plus teaser
oc: Títols e acròchas

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
oc: Configuracion global de cossí s'han d'afichar per defaut los elements de contengut de cada font.

en: Cron ran successfully.
oc: Tactament regular (cron) capitat.

en: Cron run failed.
oc: L'execucion de cron a fracassat.

en: No modules are available to uninstall.
oc: Cap de modul pòt pas èsser desinstallat.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
oc: Aqueste tèma requerís la version @php_required de PHP e es incompatible amb la version !php_version.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
oc: Aquesta pagina fa la lista dels prètzfaits d'administracion disponibles per cada modul.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
oc: Aquestas opcions permeton de contrarotlar l'aspècte general de vòstre site, quin que ne siá lo tèma. Levat s'aqueles paramètres generals son modificats per la configuracion d'un tèma especific, son eles que seràn utilizats per defaut.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
oc: Lo blòt <em>Impulsat per Drupal</em> es un ligam opcional sus la pagina principal del projècte Drupal. Tot e que no e a cap requeriment en absolut que los webs incorporin aqueste enllaç, se pòt far servir coma una manera d'evidenciar lo nostre supòrt a Drupal.

en: Powered by Drupal
oc: Propulsat per Drupal

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
oc: Es pas estat possible d'escafar l'archiu temporal "%path" pendent la recolleccion de la brossa.

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
oc: Indicar a Drupal ont emmagazinar los fichièrs transferits e lo biais d'i accedir.

en: Image toolkit
oc: Bóstia d'aisinas pels imatges

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
oc: Causir quina bóstia d'aisinas pels imatges cal utilizar s'avètz installadas de bóstias d'aisinas opcionalas.

en: RSS publishing
oc: Publicacion RSS

en: Date and time
oc: Data e ora

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
oc: Obténer un rapòrt del foncionament de vòstre site e dels problèmes detectats.

en: -1 (Unlimited)
oc: -1 (sense límit)

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
oc: Vòstra version de PHP es tròp anciana. Drupal necessita al mens la version %version de PHP.

en: PHP register globals
oc: PHP 'register globals'

en: Enabled ('@value')
oc: Activat ('@value')

en: PHP memory limit
oc: Limit de memòria de PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
oc: Considereu la possibilitat d'aumentar la memòria límit de PHP a %memory_minimum_limit per tal de prevenir errors pendent lo processus d'installacion.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
oc: Considereu la possibilitat d'aumentar vòstra memòria límit de PHP a %memory_minimum_limit per tal de prevenir errors pendent lo processus d'actualizacion.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
oc: Depenent de vòstra configuracion, Drupal pòt executar-se amb lo límit de memòria de PHP %memory_limit. No obstant, en qualques casos es recomana un límit de memòria de PHP %memory_minimum_limit o superior, especialment se vòstre site web utiliza moduls propis o contribuïts addicionals.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
oc: Augmenteu lo límit de memòria editant lo paramètre <em>memory_limit</em> dins lo fichièr %configuration-file e reinicieu lo servidor web (o contactatz l'administrator del sistèma o ben amb vòstre provesidor d'hostatge per recebre assisténcia).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
oc: Contacteu l'administrator o ben lo provesidor d'hostatge per recebre assisténcia de cossí aumentar lo límit de memòria de PHP.

en: Not protected
oc: Pas protegit.

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
oc: Lo fichièr %file es pas protegit en escritura e aquò pausa un problèma de seguretat. Vos cal cambiar las permissions del fichièr per que siá pas accessible en escritura.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
oc: Per mai d'entresenhas reportatz-vos a l'entrada sus <a href="@cron-handbook">la configuracion del Cron</a> de l'ajuda en linha.

en: Cron has not run recently.
oc: Lo cron no s'ha executat recentment.

en: Cron maintenance tasks
oc: Prètzfaits planificats (cron) de mantenença

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
oc: Podètz <a href="@cron">aviar lo cron manualament</a>.

en: The directory %directory is not writable.
oc: Lo repertòri %directory es pas accessible en escritura.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
oc: Es possible que vos calga definir un repertòri corrècte sus la <a href="@admin-file-system">pagina dels paramètres del sistèma de fichièrs</a> o cambiar las permissions del repertòri actual per que siá autorizat en escritura.

en: Writable (<em>public</em> download method)
oc: Inscriptible (metòde de telecargament <em>public</em>)

en: Writable (<em>private</em> download method)
oc: Inscriptible (metòde de telecargament <em>privat</em>)

en: Database updates
oc: Mesa a jorn de la basa de donadas

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
oc: D'unes modules necessitan de modificacions de l'esquèma de basa de donadas. Vos caldriá aviar <a href="@update">l'escript de mesa a jorn de la banca de donadas</a> immediatament.

en: Access to update.php
oc: Accès al fichièr update.php

en: Reset to alphabetical
oc: Restablir l'òrdre alfabetic

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
oc: Los tèrmes s'afichan per òrdre de pes creissent.

en: Weight value must be numeric.
oc: Los pes deu èsser una valor numerica.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
oc: Sètz segur que volètz restablir l'òrdre alfabetic del vocabulari %title?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
oc: Reiniciant un vocabulari anullarem totes las ordenacions personalizadas e lo reordenarem alfabèticament.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
oc: Reordenar lo vocabulari %name alfabèticament.

en: Translation settings
oc: Paramètres de traduccion

en: This translation needs to be updated
oc: Aquesta traduccion deu èsser mesa a jorn

en: Unknown release date
oc: Data de la version desconeguda

en: Last checked: @time ago
oc: Darrièra verificacion : i a @time

en: Last checked: never
oc: Darrièra verificacion : pas jamai

en: Includes: %includes
oc: Inclutz : %includes

en: Disabled modules
oc: Moduls desactivats

en: Disabled themes
oc: Tèmas desactivats

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
oc: Seleccionatz la frequéncia de verificacion de las mesas a jorn dels moduls e tèmas actualament installats sus vòstre site.

en: E-mail notification threshold
oc: Sulhet de notificacion de corrièr electronic

en: You can choose to send e-mail only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href="@status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
oc: Podètz causir de mandar un corrièr electronic sonque s'una mesa a jorn de seguretat es disponibla, o per èsser assabentat de totas las novèlas versions. Se de mesas a jorn son disponiblas pel còr de Drupal o pels moduls e tèmas installats, vòstre site aficharà totjorn un messatge sus la pagina <a href="@status_report">tablèu de bòrd</a> e tanben un messatge d'error sus las paginas d'administracion se s'agís d'una mesa a jorn de seguretat.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
oc: Aicí poiretz trobar d'informacions a prepaus de las mesas a jorn disponiblas per vòstres moduls e tèmas installats. Notatz que cada modul o tèma fa partida d'un "projècte", lo qual pòt aver (o pas) lo meteis nom e pòt inclure mantun modul o tèma.

en: Module and theme update status
oc: Estat d'actualizacion de moduls e tèmas

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
oc: De mesas a jorn de seguretat son disponiblas per un o mai d'un de vòstres moduls o tèmas. Per tal de garantir la seguretat de vòstre servidor, efectuatz immediatament la mesa a jorn !

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
oc: I a de mesas a jorn disponiblas per un o mai d'un de vòstres moduls o tèmas. Per tal d'assegurar lo bon foncionament del site web lo vos caldriá metre a jorn lo mai viste possible.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
oc: Afichar l'estat de las mesas a jorn disponiblas per vòstres moduls e tèmas.

en: Notify user when account is activated.
oc: Notificar l'utilizaire quand son compte es activat.

en: Notify user when account is blocked.
oc: Notificar l'utilizaire quand son compte es blocat.

en: E-mail new password
oc: Transmetre lo senhal novèl per corrièr electronic

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
oc: D'instruccions detalhadas son estadas mandadas a vòstra adreça electronica.

en: %name has been deleted.
oc: %name es estat suprimit.

en: You must enter a username.
oc: Vos cal picar un nom d'utilizaire.

en: The username cannot begin with a space.
oc: Lo nom d'utilizaire deu pas començar per un espaci.

en: The username cannot end with a space.
oc: Lo nom d'utilizaire se deu pas acabar per un espaci.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
oc: Lo nom d'utilizaire deu pas conténer mantun espaci de seguida.

en: The username contains an illegal character.
oc: Lo nom d'utilizaire conten un caractèr invalid.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
oc: Lo nom d'utilizaire %name es tròp long  : sa longor deu èsser inferiora a %max caractèrs.

en: Who's online
oc: Utilizaires en linha

en: User list length
oc: Longor de la lista dels utilizaires

en: Enter the password that accompanies your username.
oc: Picatz lo senhal que correspond a vòstre nom d'utilizaire.

en: Signature settings
oc: Paramètres de signatura

en: Unblock the selected users
oc: Desblocar los utilizaires seleccionats.

en: Block the selected users
oc: Blocar los utilizaires seleccionats.

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
oc: Aquesta pagina permet a l'administrator d'enregistrar d'utilizaires novèls. Los noms d'utilizaire e las adreças de corrièr electronic devon èsser unics.

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
oc: Picatz una requèsta simpla (pòt èsser "*" utilizat coma joker) per recercar un nom d'utilizaire o una adreça de corrièr. Per exemple, se pòt recèrcar "jo" e Drupal retornarà "joan", "joanòt", e "joana@exemple.com".

en: Deleted user: %name %email.
oc: Utilizaire suprimit  : %name %email.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
oc: Definir l'accès a las foncionalitats en causissent de dreches pels ròtles.

en: Edit role
oc: Modificar lo ròtle

en: The contact form has not been configured.
oc: Lo formulari de contacte es pas encara estat configurat.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
oc: Lo títol apareis jos la forma d'infobulla quand l'utilizaire susvòla l'imatge amb sa mirga.

en: Progress indicator
oc: Indicador de progression

en: Bar with progress meter
oc: Barra amb indicador de progression

en: The file upload failed. %upload
oc: Fracàs del transferiment del fichièr. %upload

en: URL to file
oc: Url del fichièr

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
oc: I a agut una error irrecuperabla. Lo fichièr transferit a probablement depassat la talha maximala de fichièr (@size) que supòrta aqueste servidor.

en: Starting upload...
oc: Començament del transferiment...

en: Uploading... (@current of @total)
oc: Transferiment en cors... (@current sus @total)

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
oc: Vòstre servidor es pas capable d'afichar la progression de transferiment de fichièr. La progression de transferiment de fichièr requerís que PHP s'execute amb lo mod_php e non pas en tant que FastCGI.

en: Upload progress
oc: Transferiment en cors

en: Styles
oc: Estils

en: Item ID
oc: Identificant d'element

en: Interface
oc: Interfàcia

en: @size KB
oc: @size Ko

en: @size MB
oc: @size Mo

en: @size GB
oc: @size Go

en: @size TB
oc: @size To

en: @size PB
oc: @size Po

en: @size EB
oc: @size Eo

en: @size ZB
oc: @size Zo

en: @size YB
oc: @size Yo

en: All messages
oc: Totes los messatges

en: Text format
oc: Format de tèxte

en: Sticky topic
oc: Subjècte espingolat

en: Sort descending
oc: Triar per òrdre descreissent

en: Sort ascending
oc: Triar per òrdre creissent

en: The name of the site.
oc: Lo nom del site.

en: Administrative title
oc: Títol per l'administracion

en: Administrative description
oc: Descripcion per l'administracion

en: Allow settings
oc: Permetre los paramètres

en: Title override
oc: Supplantation del títol

en: Style settings
oc: Paramètres d'afichatge

en: Remove row
oc: Enlever la linha

en: Format string
oc: Cadena de format

en: Removed date format %format.
oc: S'es suprimit lo format %format.

en: Add format
oc: Apondre un format

en: Allow users to add additional date formats.
oc: Permet als utilizaires d'apondre de formats de data addicionals.

en: Configure date formats for each locale
oc: Configura los formats de data per cada paramètre regional

en: Content type name
oc: Nom del tipe de contengut

en: Taxonomy Term
oc: Tèrme de taxonomia

en: @field_name (Locked)
oc: @field_name (Varrolhat)

en: - Select a field type -
oc: - Seleccionatz un tipe de camp -

en: Type of data to store.
oc: Tipe de donadas a emmagazinar.

en: - Select an existing field -
oc: - Seleccionatz un camp existent -

en: Field to share
oc: Camp de partejar

en: Add new field: you need to provide a label.
oc: Apondre un camp novèl : vos cal especificar una etiqueta.

en: Add new field: you need to provide a field name.
oc: Apondre un camp novèl : vos cal provesir un nom de camp.

en: Add new field: you need to select a field type.
oc: Apondre un camp novèl : vos cal seleccionar un tipe de camp.

en: @type: @field (@label)
oc: @type : @field (@label)

en: The field %field is locked and cannot be edited.
oc: Lo camp %field es varrolhat e se pòt pas modificar.

en: %name must be a number.
oc: %name deu èsser un nombre.

en: (first item is 0)
oc: (le primièr element es 0)

en: (start from last values)
oc: (commencer per las darrièras valors)

en: Regional settings
oc: Paramètres regionals

en: Number of pages
oc: Nombre de paginas

en: Rotate
oc: Rotacion

en: Page bottom
oc: Bas de la pagina

en: width @width
oc: largor @width

en: height @height
oc: nautor @height

en: upscaling allowed
oc: agrandiment autorizat

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
oc: Generacion aleatòria entre -@degrees&deg e @degrees&deg

en: Database is encoded in UTF-8
oc: La basa de donadas es encodada en UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
oc: Drupal n'a pas pu déterminer se l'encodage de la basa de donadas a été défini en UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
oc: PostgreSQL s'es inicializat

en: Structure
oc: Estructura

en: Raw "@raw" found
oc: Lo tèxte brut "@raw" es estat trobat

en: Raw "@raw" not found
oc: Lo tèxte brut "@raw" es pas estat trobat

en: "@text" found
oc: "@text" trobat

en: "@text" not found
oc: "@text" pas trobat

en: Pattern "@pattern" found
oc: Motiu "@pattern" trobat

en: Pattern "@pattern" not found
oc: Motiu "@pattern" pas trobat

en: Checkbox field @id is checked.
oc: La casa de marcar @id es seleccionada.

en: Checkbox field @id is not checked.
oc: La casa de marcar @id es pas seleccionada.

en: Verbose message
oc: Messatge detalhat

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
oc: Seleccionatz lo(s) tèst(s) o grop(es) de tèsts que volètz executar, e clicatz sus <em>Aviar los tèsts</em>

en: All (@count)
oc: Totes (@count)

en: Pass (@count)
oc: Ben capitat (@count)

en: Fail (@count)
oc: Fracassat (@count)

en: Return to list
oc: Tornar a la lista

en: Clear results after each complete test suite run
oc: Escafar los resultats aprèp cada aviada de seria de tèsts complets

en: Provide verbose information when running tests
oc: Provesís d'informacions detalhadas al moment de l'execucion dels tèsts

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
oc: Las donadas detalhadas s'aficharàn tot lo long amb las afirmacions correntas ; aquò's utile pel desbugatge. Aquelas donadas s'escafaràn entre cada execucion de seria de tèst. La sortida de donadas detalhadas es fòrça detalhada e deu pas èsser utilizada qu'al moment del desbugatge.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
oc: Paramètres de l'autenticacion HTTP d'utilizar pel navigador de SimpleTest pendent los tèsts. Es utile quand lo site requerís une autenticacion HTTP de basa.

en: @pass, @fail, @exception, and @debug
oc: @pass, @fail, @exception e @debug

en: The test run did not successfully finish.
oc: L'execucion del tèst s'es pas acabada amb succès.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
oc: Escafar los resultats es desactivat e lo tablèu de resultats dels tèsts serà pas escafat.

en: No leftover tables to remove.
oc: Pas cap de taulas restantas a levar.

en: Test result
oc: Resultat del tèst

en: View result of tests.
oc: Afichar los resultats dels tèsts.

en: Search block
oc: Blòt de recèrca

en: Edit style
oc: Modificar l'estil

en: Check for updates of disabled modules and themes
oc: Verificar las mesas a jorn des moduls e tèmas desactivats

en: Content statistics
oc: Statistiques de contengut

en: Fetcher
oc: Extractor

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
oc: Aqueste dreit es ereitat del ròtle de l'utilizaire autentificat.

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
oc: Cibla del ligam, coma "_blank", "_parent", o un nom d'iframe. Aqueste camp es rarement utilizat.

en: @argument title
oc: Títol de @argument

en: @argument input
oc: Sasida de @argument

en: Count the number 0 as empty
oc: Considerar lo nombre 0 coma vide

en: Hide if empty
oc: Amagar se vide

en: Starting value
oc: Valor de despart

en: Specify the number the counter should start at.
oc: Especificar lo nombre a partir del qual lo comptador deu commencer.

en: Does not start with
oc: Ne commence pas per

en: Does not end with
oc: S'acaba pas per

en: The view %name has been saved.
oc: La vista %name es estada enregistrada.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
oc: Aqueste filtre pòt far aparéisser d'elements coma de doblons se an mai d'una opcion seleccionada. Se aqueste filtre engendre de doblons, aquesta casa pòt los réduire&nbsp;; cependant, mai il y aurà de tèrmes de recèrca, mens la requèsta serà performante, doncas utilizatz aquò amb précaution. Aquò ne deuriá pas èsser actiu sus de camps a valor unique, perque aquò poiriá far disparaître de valors de l'afichatge se c'est utilizat sus un camp incompatible.

en: Hostname of user that posted the comment.
oc: Nom d'òste (hostname) de l'utilizaire qu'a postat lo comentari.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifiying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
oc: Relie des nosèls a des tèrmes de taxonomia, en spécifiant quin(s) vocabulari(s) utilizar. Aquesta relacion engendrera des doublons s'il y a plusieurs tèrmes.

en: The taxonomy term ID for the term.
oc: L'identificant del tèrme de taxonomia pel tèrme.

en: The taxonomy term name for the term.
oc: Lo nom del tèrme de taxonomia pel tèrme.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
oc: Lo nom pel vocabulari al qual aparten lo tèrme.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
oc: Causissètz quels vocabularis volètz associer. Remembratz-vos que cada tèrme trobat creara una linha de resultat, doncas aquesta relacion es mai utile sus un sol vocabulari que n'a qu'un sol tèrme per nosèl.

en: The name of the role.
oc: Lo nom del ròtle.

en: Hide empty fields
oc: Amagar los camps voids

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
oc: Afichar pas los camps, etiquetas o balisas dels camps voids.

en: Submitted by !username on !datetime
oc: Somés per !username lo !datetime

en: Administer forums
oc: Administrar los forums

en: This identifier is used by another handler.
oc: Aqueste identificant es utilizat per un autre handler.

en: Length is shorter than
oc: La longor es mai pichona que

en: shorter than
oc: mai pichon que

en: Length is longer than
oc: La longor es mai granda que

en: longer than
oc: mai grand que

en: SQL Query
oc: Requèsta SQL

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
oc: La requèsta serà generada e executada en utilizant l'API de basa de donadas de Drupal.

en: revision user
oc: utilizaire de la revision

en: Exposed form
oc: Formulari expausat

en: Cancel account
oc: Anullar lo compte

en: Secondary menu
oc: Menú segondari

en: Administrator role
oc: Ròtle administrator

en: Inherit pager
oc: Ereitar la paginacion

en: Render pager
oc: Afichar la paginacion

en: Render
oc: Rendu

en: No revision
oc: Pas cap de revision

en: Requires a title
oc: Requerís un títol

en: Entities
oc: Entitats

en: Private files
oc: Fichièrs privats

en: Not restricted
oc: Pas restreint

en: The unique ID of the comment.
oc: L'identificant (ID) unique del comentari.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
oc: L'adreça IP de l'ordinateur a partir del qual lo comentari es estat postat.

en: The name left by the comment author.
oc: Lo nom daissat per l'autor del comentari.

en: The email address left by the comment author.
oc: L'adreça de corrièrs electronic daissada per l'autor del comentari.

en: The home page URL left by the comment author.
oc: L'URL de la pagina d'acuèlh sasida per l'autor del comentari.

en: The formatted content of the comment itself.
oc: Lo contengut mes en forma del comentari el-meteis.

en: The URL of the comment.
oc: L'URL del comentari.

en: Edit URL
oc: Modificar URL

en: The URL of the comment's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del comentari.

en: The date the comment was posted.
oc: La data a la quala lo comentari es estat postat.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
oc: Lo parent del comentari, se lo fial de discussion dels comentari es actiu.

en: The author of the comment, if they were logged in.
oc: L'autor del comentari, s'èra connectat.

en: New comment count
oc: Comptage dels novèls comentaris

en: The unique ID of the node's latest revision.
oc: L'identificant (ID) unic de la darrièra revision del nosèl.

en: The type of the node.
oc: Lo tipe del nosèl.

en: The human-readable name of the node type.
oc: Lo nom afichat del tipe de nosèl.

en: The URL of the node.
oc: L'URL del nosèl.

en: The URL of the node's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del nosèl.

en: Date changed
oc: Data de modificacion

en: The date the node was most recently updated.
oc: La data a la quala lo nosèl a été lo mai récemment mis à jour.

en: The author of the node.
oc: L'autor del nosèl.

en: The number of visitors who have read the node.
oc: Lo nombre de visitors que an legit lo nosèl.

en: The number of visitors who have read the node today.
oc: Lo nombre de visitors qu'an lu lo nosèl uèi.

en: Last view
oc: Darrièra consultation

en: The date on which a visitor last read the node.
oc: La data à la quala un visitor a lu lo nosèl en darrièr.

en: The slogan of the site.
oc: Lo slogan del site.

en: The administrative email address for the site.
oc: L'adreça de corrièrs electronic administrative pel site.

en: The URL of the site's front page.
oc: L'URL de la pagina d'acuèlh del site.

en: Login page
oc: Pagina de connexion

en: The URL of the site's login page.
oc: L'URL de la pagina de connexion del site.

en: The unique ID of the uploaded file.
oc: L'identificant (ID) unique del fichièr transferit.

en: The name of the file on disk.
oc: Lo nom del fichièr sul disque.

en: The web-accessible URL for the file.
oc: L'URL del fichièr accessible dempuèi lo web

en: The date the file was most recently changed.
oc: La data de modificacion del fichièr la mai recenta.

en: The user who originally uploaded the file.
oc: L'utilizaire qu'a initialement transferit lo fichièr.

en: The unique ID of the taxonomy term.
oc: L'identificant (ID) unique del tèrme de taxonomia.

en: The name of the taxonomy term.
oc: Lo nom del tèrme de taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy term.
oc: La descripcion facultativa del tèrme de taxonomia.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
oc: Lo nombre de nosèls étiquetés amb lo tèrme de taxonomia.

en: The URL of the taxonomy term.
oc: L'URL del tèrme taxonomia.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
oc: Lo vocabulari al qual aparten lo tèrme de taxonomia.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
oc: Lo tèrme parent del tèrme de taxonomia, s'il existe.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
oc: L'identificant (ID) unique del vocabulari de taxonomia.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
oc: Lo nom del vocabulari de taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
oc: La descripcion facultativa del vocabulari de taxonomia.

en: The number of nodes tagged with terms belonging to the taxonomy vocabulary.
oc: Lo nombre de nosèls etiquetats amb tèrmes qu'apartenon al vocabulari de taxonomia.

en: Term count
oc: Nombre de tèrmes

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
oc: Lo nombre de tèrmes appartenant al vocabulari de taxonomia.

en: The unique ID of the user account.
oc: L'identificant unic (ID) del compte d'utilizaire.

en: The login name of the user account.
oc: Lo nom de login del compte de l'utilizaire.

en: The email address of the user account.
oc: L'adreça de corrièrs electronic del compte utilizaire.

en: The URL of the account profile page.
oc: L'URL de la pagina del perfil del compte.

en: The date the user last logged in to the site.
oc: La data de la darrièra connexion de l'utilizaire sul site.

en: The date the user account was created.
oc: La data de creacion del compte de l'utilizaire.

en: Main page content
oc: Contengut de la pagina principala

en: You are not allowed to access this page.
oc: Sètz pas autorizats a accedir a aquesta pagina.

en: Authorize file system changes
oc: Autorizar de cambiaments del sistèma de fichièrs

en: It appears you have reached this page in error.
oc: Sembla que sètz arribat sus aquesta pagina per error.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
oc: Lo prètzfait planificat (Cron) s'es pas executar a causa de l'utilizacion d'una clau invalida.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
oc: Lo prètzfait planificat (Cron) s'es pas executat perque lo site es en mòde de mantenença.

en: Default country
oc: País per defaut

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
oc: Avètz configurat @drupal per utilizar un servidor %driver, dins vòstre fichièr %settings_file, pasmens, vòstra installacion PHP supòrta pas aqueste tipe de basa de donadas.

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
oc: O planhèm, mas vos cal causir una lenga per contunhar l'installacion.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
oc: Es pas estat possible de trobar un perfil d'installacion. Los perfils d'installacion precisan quines moduls cal activar e quin esquèma cal installar dins la basa de donadas. Un perfil es necessari per contunhar lo processus d'installacion.

en: Sorry, the profile you have chosen cannot be loaded.
oc: O planhèm, lo perfil qu'avètz causit se pòt pas cargar.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
oc: Totes los cambiaments necessaris a %dir e a %file son estats efectuats, vos caldriá doncas ne levar las permissions d'escritura per tal d'evitar los risques de seguretat. Se sètz pas segur de cossí far, podètz consultar lo <a href="@handbook_url">manual en linha</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
oc: Felicitacions, avètz installat @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
oc: Mercé de tornar legir los messatges seguents abans d'anar visitar <a href="@url">vòstre novèl site</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
oc: <a href="@url">Visitatz vòstre novèl site</a>.

en: Settings file
oc: Fichièr de configuracion

en: The settings file does not exist.
oc: Lo fichièr de configuracion existís pas.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.
oc: Lo processus d'installacion del @drupal necessita la creacion d'un fichièr de configuracion coma partida del processus d'installacion. Copiatz lo fichièr %default_file a %file. Mai de detalhs sus l'installacion de Drupal son disponibles dins <a href="@instalh_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The %file file exists.
oc: Lo fichièr %file existís.

en: The settings file is not writable.
oc: Lo fichièr de configuracion es pas accessible en escritura.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
oc: Lo programa d'installacion de @drupal necessita de permessions d'escritura sus %file pendent lo processus d'installacion. Se sabètz pas cossí donar la permission d'escritura, podètz consultar lo <a href="@handbook_url">manual en linha</a>.

en: Automated e-mails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these e-mails from being flagged as spam.
oc: Los corrièrs electronics automatics, coma per exemple las informacions d'inscripcion, seràn mandats dempuèi aquesta adreça. Utilizatz una adreça del domeni de vòstre site per evitar que sián considerats coma de corrièrs indesirables (spam).

en: Site maintenance account
oc: Compte de mantenença del site

en: Select the default country for the site.
oc: Seleccionatz lo país per defaut per vòstre site.

en: Receive e-mail notifications
oc: Recebre los corrièrs electronics de notificacion

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="@drupal">Drupal.org</a>.
oc: Lo sistèma vos notificarà quand de versions novèlas e de mesas a jorn de seguretat importantas seràn disponiblas pels components installats. D'informacions anonimas sus vòstre site son mandadas a <a href="@drupal">Drupal.org</a>.

en: No pending updates.
oc: I a pas cap de mesa a jorn en espèra.

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
oc: S'es produït una error quand se gerís una requèsta : lo servidor a recebut una entrada invalida.

en: Invalid form POST data.
oc: Donadas invalidas d'un formulari POST.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
oc: Impossible de contunhar, cap de metòde de transferiment de fichièr es pas disponible

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
oc: ATENCION : Utilizatz pas una connexion encriptada, aquò vol dir que vòstre senhal serà mandat en clar. <a href="@https-link">Legissètz-ne mai</a>.

en: To continue, provide your server connection details
oc: Per contunhar, emplenatz las informacions de connexion al servidor

en: Connection method
oc: Metòde de connexion

en: Enter connection settings
oc: Picatz los paramètres de connexion

en: @backend connection settings
oc: Paramètres de connexion @backend

en: Change connection type
oc: Cambiar lo tipe de connexion

en: No active batch.
oc: Pas cap de tractament per lòt actiu.

en: Site under maintenance
oc: Site en mantenença

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
oc: L'archivatge pòt pas foncionar que sus de fichièrs locals : %file pas suportat.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
oc: Es pas estat possible de transferir lo fichièr %source perque ja existís un fichièr amb aqueste nom dins la destinacion %directory.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
oc: Lo nom del fichièr depassa lo limit de 240 caractèrs. Renomenatz-lo e ensajatz-lo tornarmai.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
oc: %path es un repertòri e pòt pas èsser escafat en utilizant file_unmanaged_delete().

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
oc: Lo fichièr %path es pas d'un tipe reconegut e per tant es pas estat escafat.

en: The file permissions could not be set on %uri.
oc: Se pòt pas aplicar los dreits del fichièr sus %uri.

en: Completed @current of @total.
oc: @current sus @total acabats.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
oc: Fracàs al moment de l'aviada dels prètzfaits cap al servidor de basa de donadas. Impossible de trobar la prètzfait %task.

en: Failed to modify %settings. Verify the file permissions.
oc: Es pas estat possible de modificar %settings. Verificatz los dreits del fichièr.

en: Failed to open %settings. Verify the file permissions.
oc: Es pas estat possible de dobrir %settings. Verificatz los dreits del fichièr.

en: Required modules
oc: Moduls necessaris

en: Required modules not found.
oc: Los moduls necessaris son pas estats trobats.

en: system
oc: sistèma

en: %module module uninstalled.
oc: S'es desinstallat lo modul %module.

en: Saint Barthélemy
oc: Sant Bartomieu

en: No strings available.
oc: Cap de cadena pas disponibla.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
oc: S'es perdut lo fichièr de traduccions JavaScript %file.js.

en: Unable to send e-mail. Contact the site administrator if the problem persists.
oc: Impossible de mandar un corrièr electronic. Contactatz l'administrator del site se lo problèma contunha.

en: (active tab)
oc: (onglet actiu)

en: Operating in maintenance mode. <a href="@url">Go online.</a>
oc: Site en cors de mantenença. <a href="@url">Tornar metre lo site en linha.</a>

en: Operating in maintenance mode.
oc: Fonciona en mòde de mantenença.

en: Status message
oc: Messatge d'estat

en: Unable to determine the type of the source directory.
oc: Es pas estat possible de determinar lo tipe del repertòri font.

en: Cannot determine the type of project.
oc: Se pòt pas determinar lo tipe del projècte.

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
oc: Error fatala al moment de la mesa a jorn, impossible de suprimir lo repertòri d'installacion.

en: File Transfer failed, reason: !reason
oc: Fracàs del transferiment del fichièr, rason : !reason

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
oc: Es pas estat possible de crear %directory per la rason seguenta : %reason

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
oc: Drupal n'est peut-être pas configuré correctement avec la base de données existenta. Verificar les errors.

en: An AJAX HTTP error occurred.
oc: Una error HTTP AJAX s'es produita.

en: HTTP Result Code: !status
oc: Còde d'estatut HTTP : !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
oc: Una requèsta HTTP AJAX s'es acabada anormalament.

en: Debugging information follows.
oc: Informacions de desbugatge çaijós.

en: Path: !uri
oc: Camin : !uri

en: StatusText: !statusText
oc: StatusText : !statusText

en: ResponseText: !responseText
oc: ResponseText : !responseText

en: ReadyState: !readyState
oc: ReadyState : !readyState

en: No feeds available. <a href="@link">Add feed</a>.
oc: I a pas cap de flux disponible. <a href="@link">Apondètz-ne un</a>.

en: No categories available. <a href="@link">Add category</a>.
oc: I a pas cap de categoria disponibla. <a href="@link">Apondètz-ne una</a>.

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
oc: L'interval de temps entre las mesas a jorn del flux. Requerís un <a href="@cron">prètzfach planificat (cron) de mantenença</a> configurada corrèctament.

en: A feed named %feed already exists. Enter a unique title.
oc: Ja existís un flux amb lo nom %feed. Picatz un títol unic.

en: A feed with this URL %url already exists. Enter a unique URL.
oc: Ja existís un flux amb aquesta URL %url. Picatz una URL unica.

en: Upload an OPML file containing a list of feeds to be imported.
oc: Trensferir un fichièr OPML que conten tota la lista de fluxes d'importar.

en: OPML Remote URL
oc: URL OPML distanta

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
oc: Picatz la URL del fichièr OPML. Aqueste fichièr serà telecargat e tractat un còp lo formulari somés.

en: You must <em>either</em> upload a file or enter a URL.
oc: Vos cal <em>coma volètz</em>, cargar un fichièr o picar una URL.

en: No new feed has been added.
oc: Cap de flux novèl es pas estat apondut.

en: The URL %url is invalid.
oc: L'URL %url es invalida.

en: A feed named %title already exists.
oc: Ja existís un flux nomenat %title.

en: A feed with the URL %url already exists.
oc: Ja existís un flux per l'adreça %url.

en: Fetchers download data from an external source. Choose a fetcher suitable for the external source you would like to download from.
oc: Los extractors telecargan de donadas dempuèi una font extèrna. Causissètz un cercador adaptat a la font extèrna dempuèi la que volètz telecargar.

en: Parsers transform downloaded data into standard structures. Choose a parser suitable for the type of feeds you would like to aggregate.
oc: Los analisadors sintaxics (<em>parsers</em>) transfòrman las donadas telecargadas en estructuras estandardas. Causissètz un analisador apropriat al tipe de fluxes que volètz agregar.

en: Processors act on parsed feed data, for example they store feed items. Choose the processors suitable for your task.
oc: Los processors agisson sul flux de donadas analisat, per exemple emmagazinan los elements de flux. Causissètz los processors adaptats a vòstre prètzfach.

en: For most aggregation tasks, the default settings are fine.
oc: Per la màger part dels prètzfaits d'agregacion, los paramètres per defaut son bons.

en: A category named %category already exists. Enter a unique title.
oc: Ja existís una categoria nomenada %category. Picatz un títol unic.

en: Default fetcher
oc: Extractor per defaut

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
oc: Crea d'enregistraments aleujats, a partir dels elements de flux.

en: Default parser
oc: Analisador per defaut

en: Default processor
oc: Processor per defaut

en: Creates lightweight records from feed items.
oc: Crea d'enregistraments leugièrs a partir d'elements de flux.

en: Default processor settings
oc: Paramètres del processor per defaut

en: Number of items shown in listing pages
oc: Nombre d'elements que s'afichan a las paginas de las listas

en: Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
oc: Requerís un <a href="@cron">prètzfach planificat de mantenença</a> configurat corrèctament.

en: Select categories using
oc: Seleccionar las categorias en utilizant

en: For a small number of categories, checkboxes are easier to use, while a multiple selector works well with large numbers of categories.
oc: Per un pichon nombre de categorias, las casas de marcar son de melhor utilizar, mentre qu'un selector múltiple fonciona plan per un grand nombre de categorias.

en: Length of trimmed description
oc: Longor de la descripcion retalhada

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of content.
oc: Lo nombre maximal de caractèrs utilizats en la version retalhada del contengut.

en: The Aggregator module is an on-site syndicator and news reader that gathers and displays fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines in feeds, using a number of standardized XML-based formats. For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator-module">Aggregator module</a>.
oc: Lo modul Aggregator es un sindicador en linha e un lector d'actualitats que reunís e aficha de contenguts recents a partir de fluxes basats sus RSS, RDF e Atom renduts accessibles via lo web. De milierats de sites (especialament los novèls sites e los blòts) publican lors darrièras entèstas dins de fluxes, en utilizant d'unes formats estandardizats basats sus XML. Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@aggregator-module">modul Aggregator</a> de l'ajuda en linha.

en: Viewing feeds
oc: Afichar los fluxes

en: Feeds contain published content, and may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed content in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a>, or by <a href="@aggregator-sources">their source</a> (usually via an RSS feed reader). The most recent content in a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">Blocks administration page</a>.
oc: Los fluxes contenon de contenguts publicats, e pòdon èsser agropats en categorias, generalament per subjècte. Los utilizaires pòdon veire lo contengut del flux sus <a href="@aggregator">l'afichatge de l'agregador principal</a>, o a <a href="@aggregator-sources">sa font</a> (normalament via un lector de fluxes RSS). Los contenguts los mai recents dins un flux o una categoria se pòdon afichar coma un blòt via la <a href="@admin-block">pagina d'administracion dels bloc</a>.

en: Adding, editing, and deleting feeds
oc: Apondre, editar e suprimir de fluxes

en: Administrators can add, edit, and delete feeds, and choose how often to check each feed for newly updated items on the <a href="@feededit">Feed aggregator administration page</a>.
oc: Los administrators pòdon apondre, modificar o suprimir de fluxes, e causir amb quina frequéncia cal verificar la preséncia d'elements meses a jorn sus la <a href="@feededit">pagina d'administracion de l'agregador de fluxes</a>.

en: OPML integration
oc: Integracion OPML

en: A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. OPML is an XML-based file format used to share outline-structured information such as a list of RSS feeds. Feeds can also be <a href="@import-opml">imported via an OPML file</a>.
oc: Un <a href="@aggregator-opml">fichièr sistèma OPML</a> per totes los fluxes es disponible. OPML es un fichièr basat sul format XML utilizat per partejar d'informacions estructuradas coma una lista de fluxes RSS. Los fluxes tanben pòdon èsser <a href="@import-opml">importats via un fichièr OPML</a>.

en: Configuring cron
oc: Configuracion del prètzfait planificat (cron)

en: A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
oc: Per tal d'actualizar los fluxes automaticament, cal aver un <a href="@cron">prètzfach de mantenença cron</a> configurat corrèctament.

en: <acronym title="Outline Processor Markup Language">OPML</acronym> is an XML format used to exchange multiple feeds between aggregators. A single OPML document may contain a collection of many feeds. Drupal can parse such a file and import all feeds at once, saving you the effort of adding them manually. You may either upload a local file from your computer or enter a URL where Drupal can download it.
oc: <acronym title="Outline Processor Markup Language">OPML</acronym> es un format XML utilizat per escambiar de fluxes multiples entre d'agregadors. Un sol document OPML pòt conténer una colleccion de mantun flux. Drupal pòt analisar lo fichièr e importar totes los fluxes d'una sol còp, en vos estalviant l'esfòrç de los apondre manualment. Podètz transferir un fichièr local de vòstre ordenador o picar una URL dempuèi l'endrech ont Drupal lo pòt telecargar.

en: Administer news feeds
oc: Administrar los fluxes d'actualitats

en: View news feeds
oc: Veire los fluxes d'actualitats

en: Configure the behavior of the feed aggregator, including when to discard feed items and how to present feed items and categories.
oc: Configuratz lo comportament de l'agregador de fluxes, amai quand cal netajat los elements de flux e cossí presentar los elements de flux e de categorias.

en: All pages except those listed
oc: Totas las paginas, levat las que son listadas

en: Only the listed pages
oc: Solament las paginas listadas

en: Positioning content
oc: Posicionament del contengut

en: When working with blocks, remember that all themes do <em>not</em> implement the same regions, or display regions in the same way. Blocks are positioned on a per-theme basis. Users with the <em>Administer blocks</em> permission can disable blocks. Disabled blocks are listed on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>, but are not displayed in any region.
oc: Quand trabalhatz amb de blòts, doblidetz pas que <em>no</em> totes los tèmas contenon pas las meteissas regions, e afichan pas las regions de la meteissa manièra. Los blòts son posicionats segon l'estructura de cada tèma. Los utilizaires amb l'autorizacion d'<em>Administrar los blòts</em> pòdon desactivar blòts. Los blòts desactivats son listats sus la pagina <a href="@blocks">Administrar los blòts</a>, mas s'afichan pas dins cap de region.

en: Controlling visibility
oc: Contraròtle de la visibilitat

en: Creating custom blocks
oc: Creacion de blòts personalizats

en: Demonstrate block regions (@theme)
oc: Apercebut de las regions dels blòts (@theme)

en: Administer blocks
oc: Administrar los blòts

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
oc: Una brèva descripcion de vòstre blòt serà represa sus la <a href="@overview">pagina d'administracion dels blòts</a>.

en: Restricted to certain pages
oc: Reservat a d'unas paginas

en: The block cannot be placed in this region.
oc: Lo blòt pòt pas èsser plaçat dins aquela region.

en: No books available.
oc: I a pas cap de libres disponibles.

en: Content types allowed in book outlines
oc: Los tipes de contengut autorizats dins las estructuras de libre

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
oc: Los utilizaires amb los dreits %outline-perm pòdon apondre totes los tipes de contengut.

en: Administer book outlines
oc: Administrar las estructuras del libre

en: The Book module is used for creating structured, multi-page content, such as site resource guides, manuals, and wikis. It allows you to create content that has chapters, sections, subsections, or any similarly-tiered structure. For more information, see the online handbook entry for <a href="@book">Book module</a>.
oc: Lo modul Book s'utiliza per crear de contengut estructurat sus mantuna pagina, tals coma los guidas de ressorsas, manuals e wikis. Vos permet tanben de crear de contengut que conten de capítols, seccions, sosseccions o quina estructructura mai que siá sus mantun nivèls. Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@book">modul Book</a> de l'ajuda en linha.

en: Adding and managing book content
oc: Apondre e gerir de contengut del libre

en: You can assign separate permissions for <em>creating</em>, <em>editing</em>, and <em>deleting</em> book content, as well as <em>adding content to books</em>, and <em>creating new books</em>. Users with the <em>Administer book outlines</em> permission can add <em>any</em> type of content to a book by selecting the appropriate book outline while editing the content. They can also view a list of all books, and edit and rearrange section titles on the <a href="@admin-book">Book administration page</a>.
oc: Podètz assignar de dreches d'un biais separat per <em>crear</em>, <em>modificar</em> e </em>suprimir</em> de contenguts de libre, amai, podètz <em>apondre de contengut als libres</em> e <em>crear de libres novèls</em>. Los utilizaires amb los dreches <em>administrar las estructuras de libre</em> pòdon apondre <em>quin tipe</em> de contengut a un libre que siá en seleccionant l'estructura de libre apropiada pendent la modificacion del contengut.Tanben pòdon veire una lista de totes los libres, e atal modificar e reordenar los títols de las seccions sus la <a href="@admin-book">pagina d'administracion de libres</a>.

en: Book pages have a default book-specific navigation block. This navigation block contains links that lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. This block can be enabled on the <a href='@admin-block'>Blocks administration page</a>. For book pages to show up in the book navigation, they must be added to a book outline.
oc: Las paginas de libre an un blòt de navigacion especific. Aqueste blòt de navigacion conten de ligams que menan a las paginas precedentas e seguentas dins lo libre, atal coma a la pagina de nivèl superior. Los blòts sont activats sus la <a href="@admin-block">pagina d'administracion de libres</a>. Per que las paginas de libre pòscan aparéisser, lor cal èsser apondudas a l'estructura d'un libre existent.

en: Books can be created collaboratively, as they allow users with appropriate permissions to add pages into existing books, and add those pages to a custom table of contents menu.
oc: Los libres se pòdon crear d'un biais collaboratiu en permetent als utilizaires qu'an los dreches sufisents d'apondre de paginas a des libres existents e d'apondre aquelas paginas dins un ensenhador personalizat.

en: Printing books
oc: Impression de libres

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
oc: Los utilizaires amb lo dreit de <em>Veire l'imression dels libres</em> pòdon seleccionar lo ligam <em>version imprimibla</em> visibla en bas de la pagina de contengut d'un libre per tal de generar un afichatge imprimible de la pagina e totes sas sosseccions.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
oc: Lo modul Book ofrís un biais d'organizar una colleccion de paginas de contenguts associats, collectivament conegut coma libre. Quand es afichat, aqueste contengut aficha automaticament de ligams cap a las paginas adjacentas del libre, en provesent un sistèma de navigacion simple per la creacion e la revision dels contenguts estructurats.

en: The outline feature allows you to include pages in the <a href="@book">Book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href="@book-admin">reorder an entire book</a>.
oc: La foncionalitat d'estructura vos permet d'inclure de paginas dins <a href="@book">la ierarquia del libre</a>, e tanben de las desplaçar dins de la ierarquia o de <a href="@book-admin">reordenar un libre en entièr</a>.

en: Create new books
oc: Crear de libres novèls

en: Add content and child pages to books
oc: Apondètz de contengut e de paginas filhas als libres

en: View printer-friendly books
oc: Veire los libres en version imprimibla

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
oc: Accediu a una pagina de libre e totas sas sospaginas coma un sol document per ne facilitar l'impression. La performància pòt èsser demesida.

en: The Color module allows users with the <em>Administer site configuration</em> permission to quickly and easily change the color scheme of themes that have been built to be compatible with it. For more information, see the online handbook entry for <a href="@color">Color module</a>.
oc: Lo modul <em>Color</em> permet als utilizaires qu'an los dreches <em>Administrar la configuracion del site</em> de modificar d'un biais rapid e aisit lo jòc de colors dels tèmas compatibles amb aqueste modul. Per mai d'informacions, anatz veire la seccion del <a href="@color">modul Color</a> de l'ajuda en linha.

en: Changing colors
oc: Modificacion de las colors

en: Using the Color module allows you to easily change the color of links, backgrounds, text, and other theme elements. To change the color settings for a compatible theme, select the <em>Settings</em> link for your theme on the <a href='@configure'>Themes administration page</a>. If you don't see a color picker on that page, then your theme is not compatible with the color module. If you are sure that the theme does indeed support the color module, but the color picker does not appear, then <a href='@troubleshoot'>follow these troubleshooting procedures</a>.
oc: Lo modul <em>Color</em> vos permet de cambiar aisidament las colors dels ligams, dels rèire plans, dels tèxtes e d'autres elements del tèma. Per cambiar los paramètres de color d'un tèma compatible, seleccionatz lo ligam <em>Paramètres</em> de vòstre tèma sus la <a href="@configure">pagina d'administracion dels tèmas</a>. Se vesètz pas lo selector de color sus aquesta pagina, alara vòstre tèma es pas compatible amb lo modul Color. Se sètz segur que vòstre tèma es compatible amb lo modul Color, mas que lo selector de color apareis pas, alara <a href="@troubleshoot">seguissètz aquestas proceduras de depanatge</a>.

en: The Color module saves a modified copy of the theme's specified stylesheets in the files directory. This means that if you make any manual changes to your theme's stylesheet, <em>you must save your color settings again, even if they haven't changed</em>. This step is required because the module stylesheets (in the files directory) need to be recreated to include your changes.
oc: Lo modul <em>Color</em> enregistra una còpia modificada dels fuèlhs d'estils especificats del tèma dins lo repertòri dels fichièrs. Aquò vol dire que se fasètz de cambiaments manuals als fuèlhs d'estil del vòstre tèma, <em>vos caldrà enregistrar vòstres paramètres de color tornarmai, quitament se son pas estats cambiat</em>. Aquesta estapa es pas obligatòria perque los fuèlhs d'estils dels moduls (dins lo repertòri de fichièrs) devon totjorn èsser recreats per inclure vòstres cambiaments.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
oc: La bibliotèca GD per PHP es activada, mas foguèt compilada sens lo supòrt del format PNG. Consultatz la <a href="@url">documentacion dels imatges de PHP</a> per corregir aqueste problèma.

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
oc: La bibliotèca GD per PHP es mancanta o obsolèta. Consultatz la <a href="@url">documentacion dels imatges de PHP</a> per saber cossí corregir aquò.

en: Select one or more comments to perform the update on.
oc: Seleccionatz un o mantun comentari per efectuar la mesa a jorn.

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
oc: Sembla qu'i a cap de comentari de suprimir, o alara lo comentari qu'avètz seleccionat es ja estat suprimit per un autre administrator.

en: Deleted @count comments.
oc: @count comentaris suprimits.

en: Deleted comment @cid and its replies.
oc: Comentari @cid suprimit, amai sas responsas.

en: Comment approved.
oc: Comentari aprovat.

en: Tokens for comments posted on the site.
oc: Getons (<em>tokens</em>) pels comentaris postats sul site

en: The Comment module allows users to comment on site content, set commenting defaults and permissions, and moderate comments. For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
oc: Lo modul Comment permet als utilizaires comentar lo contengut del site, de definir las permissions e las accions per defaut, e de moderar los comentaris. Per mai d'informacions, anatz veire la seccion sul <a href="@comment">modul Comment</a> de l'ajuda en linha.

en: Default and custom settings
oc: Paramètres per defaut e personalizats

en: Unapproved comments (@count)
oc: Comentaris pas validats (@count)

en: Administer comments and comment settings
oc: Administrar los comentaris e los paramètres de comentari

en: Edit own comments
oc: Modificar sos pròpris comentaris

en: Number of recent comments
oc: Nombre de comentaris recents

en: Threading
oc: En fils

en: Show comment replies in a threaded list.
oc: Afichatz las responsas dels comentaris en una lista amb fils.

en: Allow comment title
oc: Permet títol als comentaris

en: Show reply form on the same page as comments
oc: Aficha lo formulari de resposta a la meteissa pagina que los comentaris

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
oc: Los utilizaires amb l'autorizacion "Envia comentaris" pòdon mandar comentaris.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
oc: Los utilizaires no pòdon mandar comentaris, mas es aficharan los comentaris existents.

en: Comments are hidden from view.
oc: Los comentaris son amagats de la vista.

en: Users cannot post comments.
oc: Los utilizaires no pòdon mandar comentaris.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
oc: Vòstre comentari s'ha posat a la cua per que un administrator del site lo revisi e lo publicarà després de sa aprovacion.

en: Your comment has been posted.
oc: S'es mandat vòstre comentari.

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
oc: <a href="@login">Connectatz-vos</a> o <a href="@register">enregistramentu-vos</a> per mandar comentaris

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
oc: <a href="@login">Connectatz-vos</a> per mandar comentaris

en: Flat list
oc: Lista plana

en: Threaded list
oc: Lista amb fils

en: Save comment
oc: Enregistrar lo comentari

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
oc: Lo comentari es retirarà se conten qualsevol de las frasas citades. Utilizatz una lista de frasas sensibles a majusculas, separada per comes. Exemple : divertit, salt de caiguda liure, "Company, Inc.".

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
oc: Far la lista e modificar los comentaris del site e la fila d'espèra d'aprovacion dels comentaris.

en: Unapproved comments
oc: Comentaris sens aprovar

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com' . To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
oc: Exemple : 'webmaster@example.com' o 'vendes@example.com,supòrt@example.com' . Per tal d'especificar múltiples destinataris, separeu cada adreça de corrièr electronic amb una coma.

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
oc: No podètz mandar mai de %limit messatges en @interval. Ensajatz-lo mai tard.

en: Contact @username
oc: Contacta amb @username

en: %sender-name (@sender-from) sent an e-mail regarding %category.
oc: %sender-name (@sender-from) ha enviat un corrièr electronic pel que fa a %category.

en: %sender-name (@sender-from) sent %recipient-name an e-mail.
oc: %sender-name (@sender-from) ha enviat un corrièr electronic a %recipient-name.

en: The Contact module allows visitors to contact site administrators and other users. Users specify a subject, write their message, and can have a copy of their message sent to their own e-mail address. For more information, see the online handbook entry for <a href="@contact">Contact module</a>.
oc: Lo modul Contact permet als visitaires contactar los administrators del site e d'autres utilizaires. Los utilizaires especifiquen un assumpte, escriuen son messatge e pòdon obténer una còpia del messatge enviat a sas adreças de corrièr electronic. Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@contact">modul Contact</a> de l'ajuda en linha.

en: User contact forms
oc: Formularis de contacte d'utilizaire

en: Site users can be contacted with a user contact form that keeps their e-mail address private. Users may enable or disable their personal contact forms by editing their <em>My account</em> page. If enabled, a <em>Contact</em> tab leads to a personal contact form displayed on their user profile. Site administrators are still able to use the contact form, even if has been disabled. The <em>Contact</em> tab is not shown when you view your own profile.
oc: Los utilizaires del site pòdon èsser contactats a tavèrs d'un formulari de contacte d'utilizaire que manten sa adreça adreça de corrièr electronic privada. Los utilizaires pòdon activar e desactivar sos formularis de contacte personal editant sa pagina <em>Mon compte</em>. Se es activat, una onglet de <em>Contacte</em> porta a un formulari de contacte personal que s'aficha dins lo seu perfil d'utilizaire. Los administrators de site son capaços d'utilizar lo formulari de contacte, encara que estiguin desactivats. L'onglet <em>Contacte</em> es pas aficha al consultar lo perfil propi.

en: Site-wide contact forms
oc: Formulari de contacte del site

en: The <a href="@contact">Contact page</a> provides a simple form for users with the <em>Use the site-wide contact form</em> permission to send comments, feedback, or other requests. You can create categories for directing the contact form messages to a set of defined recipients. Common categories for a business site, for example, might include "Website feedback" (messages are forwarded to website administrators) and "Product information" (messages are forwarded to members of the sales department). E-mail addresses defined within a category are not displayed publicly.
oc: La <a href="@contact">pagina de contacte</a> provesís un formulari simple pels utilizaires amb l'autorizacion <em>Utiliza lo formulari de contacte del site</em> per mandar comentaris, suggestions e d'autres requèstas. Podètz crear de categorias per dirigir los messatges del formulari de contacte a un acorchi de destinataris definit. Las categorias comunes per un site comercial, per exemple, pòdon incloure "Suggeriments del site web" (messatges que son redireccionats als administrators del site web) e "Informacion sobre los productes" (messatges que son redireccionats als comercials). Las adreças de corrièr electronic definides en una categoria son pas públiques.

en: Customization
oc: Personalizacion

en: If you would like additional text to appear on the site-wide or personal contact page, use a block. You can create and edit blocks on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
oc: Se volètz que aparegui tèxte addicional sus la pagina de contacte personal o del site, utilizeu un blòt. Podètz crear e editar blòts a la <a href="@blocks">pagina d'administracion de blòts.</a>

en: Add one or more categories on this page to set up your site-wide <a href="@form">contact form</a>.
oc: Apondètz una o mai de categorias en aquesta pagina per tal de configurar lo <a href="@form">formulari de contacte</a> del vòstre site.

en: If you would like additional text to appear on the site-wide contact page, use a block. You can create and edit blocks on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
oc: Se volètz que aparegui tèxte addicional sus la pagina de contacte del site, utilizeu un blòt. Podètz crear o editar blòts dempuèi la <a href="@blocks">pagina d'administracion de blòts</a>.

en: Administer contact forms and contact form settings
oc: Administra los formularis de contacte e los paramètres del formulari de contacte

en: Use the site-wide contact form
oc: Utiliza lo formulari de contacte del site

en: Use users' personal contact forms
oc: Utiliza los formularis de contacte personal dels utilizaires

en: !sender-name (!sender-url) sent a message using the contact form at !form-url.
oc: !sender-name (!sender-url) ha enviat un messatge a tavèrs del formulari de contacte a !form-url.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !recipient-edit-url.
oc: Se volètz pas recebre aquestes corrièrs electronics, podètz cambiar vòstra configuracion a !recipient-edit-url.

en: Enable the personal contact form by default for new users.
oc: Activar d'un biais predefinida lo formulari de contacte personal pels novèls utilizaires.

en: Changing this setting will not affect existing users.
oc: Lo cambiament d'aqueste paramètre no afectarà als utilizaires existents.

en: Displaying contextual links
oc: Afichatge dels ligams contextuals

en: Use contextual links
oc: Utilizar los ligams contextuals

en: Use contextual links to perform actions related to elements on a page.
oc: Utilizat de ligams contextuals per realizar d'accions en relacion amb los elements d'una pagina.

en: Contextual links
oc: Ligams contextuals

en: Clear log messages
oc: Neteja los messatges de l'enregistrament

en: This will permanently remove the log messages from the database.
oc: Aquò escafarà permanentment los messatges d'enregistrament de la basa de donadas.

en: Database log cleared.
oc: S'es netejat l'enregistrament de la basa de donadas.

en: Monitoring your site
oc: Susvelhança de vòstre site

en: Debugging site problems
oc: Depuracion dels problèmas del site

en: Enabling field types
oc: Activacion dels tipes de camp

en: The Field module provides the infrastructure for fields and field attachment; the field types and input widgets themselves are provided by additional modules. Some of the modules are required; the optional modules can be enabled from the <a href="@modules">Modules administration page</a>. Drupal core includes the following field type modules: Number (required), Text (required), List (required), Taxonomy (optional), Image (optional), and File (optional); the required Options module provides input widgets for other field modules. Additional fields and widgets may be provided by contributed modules, which you can find in the <a href="@contrib">contributed module section of Drupal.org</a>. Currently enabled field and input widget modules:
oc: Lo modul Field provesís la infraestructura de camps e de vinculacion de camps; los tipes de camps e los widgets d'entrada son proporcionats per d'autres moduls. D'unes moduls son obligatòris; los moduls opcionals se pòdon activar dempuèi la <a href="@modules">pagina d'administracion de moduls</a>. Lo nucli del Drupal inclou los moduls seguents de tipe de camp : Number (obligatòri), Tèxte (obligatòri), List (obligatòri), Taxonomy (opcional), Image (opcional e File (opcional); lo modul Options obligatòri provesís widgets d'entrada per autres moduls de camp. Camps e widgets addicionals pòdon èsser proporcionats per moduls contribuïts, los quals podètz trobar a la <a href="@contrib">seccion de moduls contribuïts de Drupal.org</a>. Los moduls de camp e de widget d'entrada que ara meteis son activats son :

en: This field stores simple on/off or yes/no options.
oc: Aqueste camp emmagazina d'opcions basicas talas coma on/off o òc/non.

en: List (text)
oc: Lista (tèxte)

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
oc: Etiquetes HTML permeses a las etiquetas : @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
oc: La valor d'aqueste camp es determina per la foncion %function e se pòt pas cambiar.

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
oc: Lista de valors permeses : caduna de las claus deu èsser un entièr o un decimal valid.

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
oc: Lista de valors permeses : caduna de las claus deu èsser una cadena de coma fòrça 255 caractèrs.

en: Allowed values list: keys must be integers.
oc: Lista de valors permeses : las claus devon èsser enters.

en: The Number module defines various numeric field types for the Field module. Numbers can be in integer, decimal, or floating-point form, and they can be formatted when displayed. Number fields can be limited to a specific set of input values or to a range of values. See the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields.
oc: Lo modul Number definís diversos tipe de camps numèric pel modul Field. Los numèros pòdon èsser en forma d'enters, de decimals o de coma flotant, e pòdon èsser formatats quand es mostrin. Los camps numèrics pòdon èsser limitats a un acorchi de valors d'entrada o a un rang de valors. Anatz a la <a href="@field-help">pagina d'ajuda del modul Field</a> per mai informacion sobre camps.

en: This field stores a number in the database as an integer.
oc: Aqueste camp emmagazina un numèro a la basa de donadas coma un entièr.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
oc: Aqueste camp emmagazina un numèro a la basa de donadas en format de decimal fixe.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
oc: Aqueste camp emmagazina un numèro a la basa de donadas en format de coma flotant.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
oc: La valor minimala que cal permetre en aqueste camp. Daissatz-lo en blanc per no establir cap minimal.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
oc: La valor maximala que cal permetre en aqueste camp. Daissatz-lo en blanc per no establir cap màxim.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
oc: Definissètz una cadena de tèxte que s'utilizarà coma prefix del valor, coma per exemple '$' o '&euro; '. Daissatz-lo en blanc per no establir-ne cap. Separatz las valors singular e plural amb una barra verticala ('liura|liures')

en: The Text module defines various text field types for the Field module. A text field may contain plain text only, or optionally, may use Drupal's <a href='@filter-help'>text filters</a> to securely manage HTML output. Text input fields may be either a single line (text field), multiple lines (text area), or for greater input control, a select box, checkbox, or radio buttons. If desired, the field can be validated, so that it is limited to a set of allowed values. See the <a href='@field-help'>Field module help page</a> for more information about fields.
oc: Lo modul Tèxte definís diversos tipe de camp de tèxte pel modul Field. Un camp de tèxte pòt contenir solament tèxte pla, o d'un biais opcional, pòt utilizar los <a href="@filter-help">filtres de tèxte</a> del Drupal per gerir d'un biais segura la sortida en HTML. Los camps d'entrada de tèxte pòdon èsser de solament una linha (camp de tèxte), múltiples línies (àrees de tèxte), o per major control d'entrada, una caixa de seleccion, caselles de seleccion o botons d'opcion. Se es vol, lo camp pòt èsser validat, pel que es limita a un acorchi de valors permeses. Anatz a la <a href="@field-help">pagina d'ajuda del modul Field</a> per mai informacion sobre camps.

en: This field stores varchar text in the database.
oc: Aqueste camp emmagazina un varchar dins la banca de donadas.

en: Long text
oc: Tèxte long

en: This field stores long text in the database.
oc: Aqueste camp emmagazina un tèxte larg a la banca de donadas.

en: Long text and summary
oc: Tèxte long e resumit

en: This field stores long text in the database along with optional summary text.
oc: Aqueste camp emmagazina un tèxte larg a la banca de donadas juntament amb lo tèxte de resum opcional.

en: Filtered text (user selects text format)
oc: Tèxte filtrat (l'utilizaire selecciona format tèxte)

en: Summary input
oc: Introduccion del resum

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
oc: Aquò permet a l'autor introduir un resum explícit, per ésser afichat en comptes del tèxte redecopatge automaticament al utilizar lo mòde de visualizacion de "Resum o retalhat".

en: Summary or trimmed
oc: Resumit o copat

en: Text area with a summary
oc: Zòna de tèxte amb un resumit

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
oc: Daissatz-lo en blanc per utilizar la valor redecopatge del tèxte coma resum.

en: Hide summary
oc: Amagar lo resumit

en: Edit summary
oc: Modificar lo resumit

en: Edit field settings.
oc: Editar los paramètres del camp.

en: Edit instance settings.
oc: Editar los paramètres de l'instància.

en: Delete instance.
oc: Suprimís l'instància.

en: The field %label cannot be added because it is locked.
oc: Es pas estat possible d'apondre lo camp %label perque es blocat.

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
oc: I a agut un problèma al moment de crear l'instància del camp %label : @message.

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
oc: No s'han apondut camps encara. Ne podètz apondre sus la pagina d'<a href="@link">Administracion dels camps</a>.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
oc: Aquestes paramètres s'aplican al camp %field a qualsevol site que s'utilizi. Aquestes paramètres impacten en la manera en que s'emmagatzemen las donadas a la basa de donadas e es pas pòdon cambiar un còp las donadas s'hagin creat.

en: Updated field %label field settings.
oc: S'es mes a jorn los paramètres del camp %label.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
oc: Fracàs de l'intent d'actualizar lo camp %label : %message.

en: The field %field has been deleted from the %type content type.
oc: Lo camp %field es estat eliminat del tipe de contengut %type.

en: There was a problem removing the %field from the %type content type.
oc: I a agut un problèma al escafar lo camp %field del tipe de contengut %type.

en: Required field
oc: Camp obligatòri

en: The default value for this field, used when creating new content.
oc: La valor per defaut d'aqueste camp, utilizada quand se crèa de contengut novèl.

en: Saved %label configuration.
oc: S'es enregistrat la configuracion de %label.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
oc: Aqueste listat aficha totes los camps que s'utilizen actualament per una aisida referéncia.

en: Field list
oc: Lista dels camps

en: Manage display
oc: Gerir l'afichatge

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
oc: Aqueste camp emmagazina l'ID d'un camp coma una valor entièr.

en: Enable <em>Display</em> field
oc: Activar lo camp <em>Visualizacion</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
oc: L'opcion d'afichatge permet als utilizaires de causir se un fichièr deu èsser afichat al moment de la visualizacion del contengut.

en: Files displayed by default
oc: Los fichièrs s'afichan per defaut

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
oc: Aqueste paramètre solament a efièit se l'opcion de visualizacion es activada.

en: Upload destination
oc: Destinacion dels mandadisses

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
oc: Seleccionatz ont volètz emmagazinar los fichièrs finals. L'emmagazinament de fichièrs privats a una sobrecàrrega significant respecte los fichièrs public, mas permet l'accès restringit als fichièrs d'aqueste camp.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
oc: Subdorsièr opcional, dins la destinacion dels mandadisses, ont s'emmagazinaran los fichièrs. No inclogueu las barras de l'inici ni del final.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
oc: Picatz una valor coma "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) o "50 MB" (megabytes) per restringir la talha de fichièr permesa. Se ho deixeu en blanc, la talha del fichièr solament es limitarà per la talha maximala de post e la talha dels mandadisses de fichièrs del PHP (el límit actual es <strong>%limit</strong>).

en: Enable <em>Description</em> field
oc: Activar lo camp <em>Description</em>

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
oc: Lo camp descripcion permet als utilizaires d'apondre una descripcion del fichièr transferit.

en: The "!name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
oc: L'opcion "!name" deu contenir una valor valid. Podètz o ben daissar lo camp de tèxte void o ben introduir una cadena coma "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) o "50 MB" (megabytes).

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
oc: La lista d'extensions permeses es pas valida. Asseguratz-vos d'excloure lo punt inicial e de separa las extensions amb una coma o un espaci.

en: Generic file
oc: Fichièr generic

en: Table of files
oc: Tablèu dels fichièrs

en: Add a new file
oc: Apondètz un fichièr novèl

en: Include file in display
oc: Inclutz lo fichièr en la visualizacion

en: The description may be used as the label of the link to the file.
oc: La descripcion se pòt utilizar coma l'etiqueta del ligam al fichièr.

en: Images must be exactly !size pixels.
oc: Los imatges devon èsser exactament de !size pixèls.

en: Images must be between !min and !max pixels.
oc: Los imatges devon èsser d'entre !min e !max pixèls.

en: Images must be larger than !min pixels.
oc: Los imatges devon èsser de mai de !min pixèls.

en: Images must be smaller than !max pixels.
oc: Los imatges devon èsser de mens de !max pixèls.

en: The File module defines a <em>File</em> field type for the Field module, which lets you manage and validate uploaded files attached to content on your site (see the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields). For more information, see the online handbook entry for <a href="@file">File module</a>.
oc: Lo modul File definís un tipe de camp <em>Fichièr</em> pel modul Field, lo qual vos permet de gerir e validar la càrrega de fichièrs estacats al contengut al vòstre site (aneu a la <a href="@field-help">pagina d'ajuda del modul Field</a> per mai informacion sobre camps). Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@file">modul File</a> de l'ajuda en linha.

en: Attaching files to content
oc: Estacament de fichièrs al contengut

en: The File module allows users to attach files to content (e.g., PDF files, spreadsheets, etc.), when a <em>File</em> field is added to a given content type using the <a href="@fieldui-help">Field UI module</a>. You can add validation options to your File field, such as specifying a maximum file size and allowed file extensions.
oc: Lo modul File permet als utilizaires estacar fichièrs al contengut (p.e., fichièrs PDF, fuèlhs de càlcul, etc.), quand s'apond un camp <em>File</em> a un tipe de contengut donat utilizant lo <a href="@fieldui-help">modul File UI</a>. Podètz apondre opcions de validacion al vòstre camp File, coma especificar la talha maximala del fichièr e les extensions permeses.

en: Managing attachment display
oc: Gerir l'afichatge dels fichièrs estacats

en: When you attach a file to content, you can specify whether it is <em>listed</em> or not. Listed files are displayed automatically in a section at the bottom of your content; non-listed files are available for embedding in your content, but are not included in the list at the bottom.
oc: Al estacar un fichièr al contengut, podètz especificar se es <em>llisten</em> o no. Los fichièrs listats s'afichan automaticament en una seccion a la part inferior del vòstre contengut; los fichièrs no listats son disponibles per inserir-los al vòstre contengut, mas no s'incluisson a la lista de la part inferior.

en: Managing file locations
oc: Gerir l'emplaçament dels fichièrs

en: When you create a File field, you can specify a directory where the files will be stored, which can be within either the <em>public</em> or <em>private</em> files directory. Files in the public directory can be accessed directly through the web server; when public files are listed, direct links to the files are used, and anyone who knows a file's URL can download the file. Files in the private directory are not accessible directly through the web server; when private files are listed, the links are Drupal path requests. This adds to server load and download time, since Drupal must start up and resolve the path for each file download request, but allows for access restrictions.
oc: Al crear un camp Fichièr, podètz especificar un dorsièr ont s'emmagazinaran los fichièrs, que pòt èsser dins lo dorsièr de fichièrs <em>public</em> o <em>privat</em>. Als fichièrs del dorsièr public s'hi pòt accedir dirèctament dempuèi lo servidor web, quand los fichièrs es llisten, s'utilizen ligams dirèctes al fichièr e qualsevol que conegui la URL del fichièr pòt telecargar-lo. Los fichièrs del dorsièr privat son pas accessibles dirèctament a tavèrs del servidor web, quand los fichièrs es llisten, los ligams son requèstas de Drupal. Aquò se suma a la càrrega del servidor e al temps de telecargament, ja que lo Drupal ha d'debutar e resoldre lo camin per cada requèsta de telecargament de fichièr, mas permet restriccions d'accès.

en: An unrecoverable error occurred. Use of this form has expired. Try reloading the page and submitting again.
oc: I a agut una error irrecuperable. L'ús d'aqueste formulari ha expirat. Proveu de recargar la pagina e tornar a mandar.

en: The file referenced by the !name field does not exist.
oc: No existís lo fichièr referenciat pel camp !name.

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
oc: Lo dorsièr de pujadas %directory pel camp de fichièr !name no s'ha pogut crear o ben es pas accessible. Coma conseqüéncia, un fichièr recentment carregat no s'ha pogut enregistrar en aqueste dorsièr e s'ha anullat la càrrega.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires an Apache server running PHP with mod_php.
oc: Vòstre servidor es pas capaç d'afichar lo progrés de càrrega de fichièrs. Aquò requerís d'un servidor Apache executant PHP amb lo mod_php.

en: All roles may use this format
oc: Totes los ròtles pòdon utilizar aqueste format

en: The text format ordering has been saved.
oc: S'es enregistrat l'òrdre dels formats de tèxte.

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
oc: Totes los ròtles per aqueste format de tèxte han d'estat activats e es pas pòdon cambiar.

en: Filter processing order
oc: Òrdre de processament dels filtres

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
oc: Los noms dels formats de tèxte devon èsser unics. Ja existís un format nomenat %name.

en: Added text format %format.
oc: S'es apondut lo format de tèxte %format.

en: The text format %format has been updated.
oc: S'es mes a jorn lo format de tèxte %format.

en: Text formats
oc: Formats de tèxte

en: The Filter module allows administrators to configure text formats. A text format defines the HTML tags, codes, and other input allowed in content and comments, and is a key feature in guarding against potentially damaging input from malicious users. For more information, see the online handbook entry for <a href="@filter">Filter module</a>.
oc: Lo modul Filter permet als administrators configurar los formats de tèxte. Un format de tèxte definís las etiquetas HTML, los còdes e d'autres entradas que es permeton al contengut e als comentaris, e es clau en la proteccion contra la introduccion de contenguts potencialament nocius dels utilizaires malintencionats. Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@filter">modul Filter</a> de l'ajuda en linha.

en: Applying filters to text
oc: Aplicacion dels filtres al tèxte

en: Each text format uses filters to manipulate text, and most formats apply several different filters to text in a specific order. Each filter is designed for a specific purpose, and generally either adds, removes, or transforms elements within user-entered text before it is displayed. A filter does not change the actual content, but instead, modifies it temporarily before it is displayed. One filter may remove unapproved HTML tags, while another automatically adds HTML to make URLs display as clickable links.
oc: Cada format de tèxte utiliza filtres per manipular lo tèxte, e la majoria d'ells apliquen diversos filtres al tèxte en un òrdre concret. Cada filtre es dissenyat per un propòsit específic i, generalment, apond, elimina o transforma elements del tèxte introduït per l'utilizaire abans d'afichar-lo. Un filtre no canvia lo contengut actual, mas en canvi, lo modifica temporalment abans d'afichar-lo. Un filtre pòt eliminar etiquetas HTML no aprovades, mentre un autre apond automaticament HTML perque los ligams referenciats al tèxte siguin clicables.

en: Defining text formats
oc: Definicion dels formats de tèxte

en: One format is included by default: <em>Plain text</em> (which removes all HTML tags). Additional formats may be created by your installation profile when you install Drupal, and more can be created by an administrator on the <a href="@text-formats">Text formats page</a>.
oc: S'inclou un format d'un biais predefinida : <em>Tèxte pla</em> (el qual elimina totes las etiquetas HTML). Altres formats pòdon èsser creats pel vòstre perfil d'installacion al moment d'installar lo Drupal, e un administrator en pòt crear mai a la <a href="@text-formats">pagina d'un formats de tèxte</a>.

en: Choosing a text format
oc: Causida d'un format de tèxte

en: A text format contains filters that change the user input, for example stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Filters are executed from top to bottom and the order is important, since one filter may prevent another filter from doing its job. For example, when URLs are converted into links before disallowed HTML tags are removed, all links may be removed. When this happens, the order of filters may need to be re-arranged.
oc: Un format de tèxte conten filtres que canvien lo tèxte entrat pels utilizaires, per exemple, talhant HTML maliciós o fent clicables les URLs. Los filtres s'executen de dalt a baix e l'òrdre es important, ja que un filtre pòt evitar que un autre faci sa faisina. Per exemple, quand les URLs es converteixen en ligams abans d'eliminar las etiquetas HTML no permeses, pòt èsser que s'eliminin totes los ligams. Quand aquò passa, pòt èsser necessari la reorganizacion de l'òrdre dels filtres.

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
oc: Avís : Aqueste permés pòt aver implicacions de seguretat en foncion de coma estigui configurat lo format de tèxte.

en: Use the !text_format text format
oc: Utilizatz lo format de tèxte !tèxte_format

en: More information about text formats
oc: Mai d'entresenhas suls formats de tèxte

en: Limit allowed HTML tags
oc: Limitar las balises HTML autorizadas

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
oc: Convertir los sauts de linha en HTML (per exemple, <code>&lt;br&gt;</code> e <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
oc: Convertir las URL en ligams

en: Correct faulty and chopped off HTML
oc: Corregir l'HTML defectuós o copat

en: Display any HTML as plain text
oc: Aficha los fichièrs HTML al format tèxte

en: A list of HTML tags that can be used. JavaScript event attributes, JavaScript URLs, and CSS are always stripped.
oc: Una lista d'etiquetas HTML que pòdon èsser utilizadas. Los atributs d'events JavaScript, les URLs JavaScript e lo CSS totjorn s'eliminen.

en: Display basic HTML help in long filter tips
oc: Aficha ajuda basica d'HTML en suggestions largs de filtrat.

en: Add rel="nofollow" to all links
oc: Apondètz rel="nofollow" a totes los ligams

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
oc: Aqueste site permet contengut HTML. Mentre aprendre tot l'HTML pòt semblar intimidatori, aprendre cossí se devon utilizar un petit nombre de las "etiquetas" mai bàsiques de l'HTML es ben senzill. Aquesta taula provesís exemples de caduna de las etiquetas activadas sus aqueste site.

en: For more information see W3C's <a href="@html-specifications">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.
oc: Per mai d'informacions, consultatz l'<a href="@html-specifications">Especificacion HTML</a> del W3C o utilizeu vòstre recercador preferit per buscar autres sites que expliquin HTML.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
oc: Fòrça caractèrs poc usuals se pòdon introduir sens cap problèma.

en: If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="@html-entities">entities</a> page. Some of the available characters include:
oc: S'avètz de problèmas, intenteu utilizar entitats de caractèr HTML. Un exemple d'aquò es &amp;amp; per un caractèr àmpersand &amp;. Per obténer una lista completa de las entitats, consultatz la pagina d'<a href="@html-entities">entitats</a> HTML. D'unes dels caractèrs disponibles incluisson :

en: No HTML tags allowed.
oc: Cap de balisa HTML pas autorizada.

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
oc: Lo nombre de responsas que deu aver un tèma per lo considerar "brutlant".

en: No containers or forums available. <a href="@container">Add container</a> or <a href="@forum">Add forum</a>.
oc: I a pas cap de contenidors nimai de forums disponibles. <a href="@container">Apondètz un contenidor</a> o <a href="@forum">Apondètz un forum</a>.

en: The Forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. Forums are useful because they allow community members to discuss topics with one another while ensuring those conversations are archived for later reference. In a forum, users post topics and threads in nested hierarchies, allowing discussions to be categorized and grouped. The forum hierarchy consists of:
oc: Lo modul Forum vos permet de crear forums de discussion amb fils amb foncionalitats similars a d'autres sistèmas de tablèu de bòrd de messatges. Los forums son utiles perque permeton als membres d'una comunitat discutir tèmas entre eles assegurant que les converses queden arxivadas per futures referéncias. En un forum, los utilizaires introdueixen debats e fils en ierarquies niuades, permetent atal que les discussions siguin categorizadas e agrupades. L'ierarquia d'un forum consistís en :

en: Optional containers (for example, <em>Support</em>), which can hold:
oc: Un contenidor opcional (per exemple, <em>Suport</em>), que pòt contenir :

en: Forums (for example, <em>Installing Drupal</em>), which can hold:
oc: Fòrums (per exemple, <em>Installacion del Drupal</em>), que pòt contenir :

en: Forum topics submitted by users (for example, <em>How to start a Drupal 6 Multisite</em>), which start discussions and are starting points for:
oc: Temes de debat enviats pels utilizaires (per exemple, <em>Cossí començar un Drupal 6 multisite</em>), que comencen les discussions e es un punt de partida per :

en: Threaded comments submitted by users (for example, <em>You have these options...</em>).
oc: Comentaris ens fils enviats pels utilizaires (per exemple, <em>Tens aquestes opcions...</em>).

en: Setting up forum structure
oc: Creacion de l'estructura de forum

en: Visit the <a href="@forums">Forums page</a> to set up containers and forums to hold your discussion topics.
oc: Anatz a la <a href="@forums">pagina de forums</a> per crear los contenidors e los forums que contenen vòstres tèmas de discussion.

en: Starting a discussion
oc: Iniciar una discussion

en: The <a href="@create-topic">Forum topic</a> link on the <a href="@content-add">Add new content</a> page creates the first post of a new threaded discussion, or thread.
oc: Lo ligam <a href="@create-topic">Tèma de debat</a> sus la pagina d'<a href="@content-add">apondre de contengut novèl</a> crea la primera entrada d'una nova discussion o fil.

en: Moving forum topics
oc: Desplaçar los tèmas de debat

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
oc: Un tèma de debat (e totes sos comentaris) pòt èsser desplaçat entre los forums seleccionant-ne un de diferent mentre s'edita lo tèma de debat. Al moure'l entre forums, l'opcion <em>Daissatz una còpia d'ombra</em> crèa un ligam al forum original apuntant a la nova localizacion.

en: Locking and disabling comments
oc: Bloqueig e desactivacion de comentaris

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
oc: Al seleccionar <em>Tampat</em> als <em>Paramètres dels comentaris</em> mentre s'edita un tèma de debat, blocarà (hi evitarà comentaris novèls) lo fil. Al seleccionar <em>Ocult</em> als <em>Paramètres dels comentaris</em> mentre s'edita un tèma de debat, amagarà los comentaris existents al fil, e n'evitarà de nous.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
oc: Los forums contenen tèmas de debat. Utilizatz contenidors per agrupar forums relacionats.

en: Use containers to group related forums.
oc: Utilizatz contenidors per agrupar forums relacionats.

en: A forum holds related forum topics.
oc: Un forum conten tèmas de debat relacionats.

en: Adjust the display of your forum topics. Organize the forums on the <a href="@forum-structure">forum structure page</a>.
oc: Ajusteu la visualizacion dels vostres tèmas de debat. Organizeu los forums a la <a href="@forum-structure">pagina d'estructura dels forums</a>.

en: Add new @node_type
oc: Apondre un novèl @node_type

en: <a href="@login">Log in</a> to post new content in the forum.
oc: <a href="@login">Connectatz-vos</a> per apondre de contengut novèl al forum.

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
oc: L'element %forum es un contenidor de forums, no pas un forum. Seleccionatz un dels seguents forums en site.

en: Control forum hierarchy settings.
oc: Controleu los paramètres d'ierarquia dels forums.

en: Follow these steps to set up and start using your website:
oc: Seguissètz aquestas etapas per configurar puèi començatz d'utilizar vòstre site web :

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">add new content</a> for your website.
oc: <strong>Començatz depublicar de contengut</strong> Enfin, podètz <a href="@content">apondre un contengut novèl</a> sus vòstre site web.

en: For more information, refer to the specific topics listed in the next section or to the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a> or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
oc: Per mai d'informacions, consultatz los subjèctes tractats dins lo paragraf seguent o visitatz lo <a href="@handbook">manual Drupal en linha</a>.Vous tanben podètz daissar un bilhet dins lo <a href="@forum">forum Drupal</a> o descobrir la <a href="@support">larga gama d'opcions de supòrt</a> disponibla.

en: The Help module provides <a href="@help-page">Help reference pages</a> and context-sensitive advice to guide you through the use and configuration of modules. It is a starting point for the online <a href="@handbook">Drupal handbooks</a>. The handbooks contain more extensive and up-to-date information, are annotated with user-contributed comments, and serve as the definitive reference point for all Drupal documentation. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@help">Help module</a>.
oc: Lo modul Help provesís <a href="@help-page">Paginas d'ajuda de referéncia</a> e ajuda sensible al contèxte per guiar-vos a tavèrs de l'utilizacion e configuracion dels moduls. Es un punt de partida pels <a href="@handbook">manuals en linha del Drupal</a>. Los manuals contenen informacion mai àmplia e actualizada, son anotats amb comentaris dels utilizaires e serveixen coma punt de referéncia definitiu per tota la documentacion del Drupal. Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@help">modul Help</a> de l'ajuda en linha.

en: Providing a help reference
oc: Provesir una ajuda de referéncia

en: The Help module displays explanations for using each module listed on the main <a href="@help">Help reference page</a>.
oc: Lo modul Help aficha explicacions per l'utilizacion de cada modul a la <a href="@help">pagina principal d'ajuda de referéncia</a>.

en: Providing context-sensitive help
oc: Provesir una ajuda contextuala

en: The Help module displays context-sensitive advice and explanations on various pages.
oc: Lo modul Help aficha ajuda sensible al contèxte e explicacions a vàries paginas.

en: Image style name
oc: Nom de l'estil d'imatge

en: Select a new effect
oc: Selecciona un novèl efièit

en: Update style
oc: Actualiza l'estil

en: Select an effect to add.
oc: Seleccionatz un efièit per l'apondre.

en: The image effect was successfully applied.
oc: S'es aplicat corrèctament l'efièit d'imatge.

en: Style name
oc: Nom de l'estil

en: Create new style
oc: Crea un novèl estil

en: Style %name was created.
oc: S'es creat l'estil %name.

en: No replacement, just delete
oc: Sens remplaçament, simplement esborra

en: Replacement style
oc: Estil de remplaçament

en: Optionally select a style before deleting %style
oc: Seleccionatz, d'un biais opcional, un estil abans de suprimir %style

en: If this style is in use on the site, you may select another style to replace it. All images that have been generated for this style will be permanently deleted.
oc: Se aqueste estil es essent utilizant sul site, podètz seleccionat un autre estil per reemplaçar-lo. Totes los imatges que han estat generadas per aqueste estil se suprimiran d'un biais permanent.

en: Style %name was deleted.
oc: S'es suprimit l'estil %name.

en: Edit %label effect
oc: Editar l'efièit %label

en: Add %label effect
oc: Apondètz l'efièit %label

en: Update effect
oc: Actualiza l'efièit

en: Add effect
oc: Apondètz l'efièit

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
oc: Sètz segur que volètz suprimir l'efièit @effect de l'estil %style?

en: The image effect %name has been deleted.
oc: S'es suprimit l'efièit d'imatge %name.

en: !name must be a hexadecimal color value.
oc: !name deu èsser una valor de color en exadecimal.

en: Width and height can not both be blank.
oc: La largor e la nautor no pòdon èsser ambdues buides.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
oc: La part de l'imatge que es mantendrà pendent lo processus de talhat.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
oc: Lo color de fons que s'usarà per las parts exposadas de l'imatge. Utilizatz colors en estil web en exadecimal (#FFFFFF pel blanc, #000000 pel negre). Daissatz-lo en blanc per transparéncia als tipe d'imatge que ho supòrten.

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
oc: Actualment no e a cap estil. <a href="!url">Apondètz-ne un</a>.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
oc: Actualment no e a efièits en aqueste estil. Apondètz-ne un seleccionant una opcion de sota.

en: view actual size
oc: veure en talha real

en: Sample original image
oc: Image original d'exemple

en: Sample modified image
oc: Image modificada d'exemple

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
oc: Lo redimensionacionament farà los imatges d'unes mides exactes. Aquò pòt causar que los imatges s'estrechèsson o s'estirèsson desproporcionadament.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
oc: L'escalat mantendrà la relacion d'aspecte de l'imatge original. Se solament s'especifica una sola dimension, l'autra serà calculada.

en: Scale and crop
oc: Mesa a l'escala e requadratge

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
oc: L'escalat e decopatge mantendrà la relacion d'aspecte de l'imatge e talharà lo que sobri per la part mai gran. Aquò es utile per crear miniaturas quadradas exactes sens estirar l'imatge.

en: Desaturate
oc: Desaturar

en: Desaturate converts an image to grayscale.
oc: La desaturacion convertís l'imatge en nivèls de gris.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
oc: Efectuar una rotacion sus un imatge pòt aver coma efièit d'aumentar la talha de l'imatge per s'adaptar a la diagonala.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
oc: Fracàs del redimensionacionament de l'imatge utilizant la bóstia d'aisinas %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
oc: Fracàs de l'escalat de l'imatge utilizant la bóstia d'aisinas %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
oc: Fracàs del decopatge de l'imatge utilizant la bóstia d'aisinas %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
oc: Fracàs de l'escalat e lo decopatge de l'imatge utilizant la bóstia d'aisinas %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
oc: Fracàs del enregistraturat de l'imatge utilizant la bóstia d'aisinas %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
oc: Fracàs de la rotacion de l'imatge utilizant la bóstia d'aisinas %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
oc: Lo camp emmagazina l'ID d'un imatge coma una valor entièr.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
oc: Se es pas carrega cap imatge, al visualizar lo contengut es aficharà aquesta.

en: Minimum image resolution
oc: Resolucion minimala de l'imatge

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
oc: La talha minimala de l'imatge permesa expressada en AMPLADAxALÇADA (p.ex. 640x480). Daissatz-lo en blanc per no aver cap restriccion. Se es carrega un imatge mai petita, es rebutjarà.

en: Enable <em>Alt</em> field
oc: Activar lo camp <em>Alt</em>

en: The alt attribute may be used by search engines, screen readers, and when the image cannot be loaded.
oc: L'atribut alt pòt èsser utilizat pels recercadors, los lectors d'ecran e quand l'imatge no s'ha pogut cargar.

en: Enable <em>Title</em> field
oc: Activar lo camp <em>Títol</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
oc: L'atribut títol s'utiliza coma rètol emergent quand lo ratolí passa per sobre de l'imatge.

en: Both a height and width value must be specified in the !name field.
oc: Los valors de la nautor e la largor se devon especificar dins lo camp !field.

en: Preview image style
oc: Estil de la previsualizacion de l'imatge

en: no preview
oc: sense previsualizacion

en: The preview image will be shown while editing the content.
oc: La previsualizacion de l'imatge s'aficha mentre s'edita lo contengut.

en: The Image module allows you to manipulate images on your website. It exposes a setting for using the <em>Image toolkit</em>, allows you to configure <em>Image styles</em> that can be used for resizing or adjusting images on display, and provides an <em>Image</em> field for attaching images to content. For more information, see the online handbook entry for <a href="@image">Image module</a>.
oc: Lo modul Image vos permet de manipular los imatges al vòstre site Web. Balha accès als paramètres del <em>Bóstia d'aisinas d'imatge</em>, vos permet de configurar los <em>Estils d'imatge</em> que se pòdon utilizar per redimensionar o ajustar los imatges a l'ecran e provesís un camp <em>Image</em> per estacar d'imatges al contengut. Per mai d'informacion, anatz a la seccion del <a href="@imatge">modul Image</a> de l'ajuda en linha.

en: Manipulating images
oc: Manipulacion dels imatges

en: With the Image module you can scale, crop, resize, rotate and desaturate images without affecting the original image using <a href="@image">image styles</a>. When you change an image style, the module automatically refreshes all created images. Every image style must have a name, which will be used in the URL of the generated images. There are two common approaches to naming image styles (which you use will depend on how the image style is being applied):
oc: Amb lo modul Image podètz escalar, talhar, redimensionar, rotar e enregistraturar imatges sens afectar l'imatge original utilizant <a href="@imatge">estils d'imatge</a>. Quand canvieu un estil d'imatge, lo modul actualiza automaticament totes los imatges creades. Cada estil d'imatge deu aver un nom, utilizat a la URL dels imatges generades. I a dos enfocaments comuns per donar nom als estils d'imatge (l'utilizacion dependrà de cossí s'es aplicant l'estil d'imatge) :

en: Based on where it will be used: eg. <em>profile-picture</em>
oc: Basat sus l'emplaçament ont serà utilizat&nbsp; : per exemple, <em>imatge-de-perfil</em>

en: Describing its appearance: eg. <em>square-85x85</em>
oc: Descripcion de son aparéncia&nbsp; : <em>carrat-85x85</em>

en: Attaching images to content as fields
oc: Estacar d'imatges al contengut en tant que camps

en: Image module also allows you to attach images to content as fields. To add an image field to a <a href='@content-type'>content type</a>, go to the content type's <em>manage fields</em> page, and add a new field of type <em>Image</em>. Attaching images to content this way allows image styles to be applied and maintained, and also allows you more flexibility when theming.
oc: Lo modul Image tanben vos permet de d'estacar imatges al contengut coma camps. Per apondre un imatge a un <a href="@content-type">tipe de contengut</a>, anatz sus la pagina de <em>gestion dels camps</em> del tipe de contengut, e afegiu un camp novèl de tipe <em>Image</em>. Al estacar los imatges al contengut d'aquesta forma permeteu que s'apliquin e es mantinguin los estils d'imatges, e tanben vos permet de mai flexibilitat a l'hora de crear lo tèma.

en: Image styles commonly provide thumbnail sizes by scaling and cropping images, but can also add various effects before an image is displayed. When an image is displayed with a style, a new file is created and the original image is left unchanged.
oc: Los estils d'imatge solen provesir las miniaturas dels imatges escalant-les e talhant-les, mas tanben pòdon apondre divèrses efièits abans de que s'afiche un imatge. Quand s'aficha un imatge amb un estil, es crèa un fichièr novèl e l'imatge original es manten sens canvis.

en: Administer image styles
oc: Administrar los estils d'imatges

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
oc: Creeu e modifiqueu los estils per generar modificacions d'imatge coma pòdon èsser las miniaturas.

en: No defined styles
oc: I a pas cap d'estils definits

en: Image generation in progress. Try again shortly.
oc: Generacion de l'imatge en progrés. Tornatz-lo a provar en breu.

en: Error generating image.
oc: Error al generar l'imatge.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
oc: Es pas estat possible de generar l'imatge derivada que se tròba a %path.

en: Failed to create style directory: %directory
oc: Es pas estat possible de crear lo dorsièr d'estil : %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
oc: Ja existís lo fichièr d'imatge de cache %destination. Pot haver-hi un problèma amb la configuracion de reescriptura.

en: Image styles
oc: Estils d'imatges

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
oc: Permet de configurar los estils que se pòdon utilizar per redimensionar e adaptar los imatges al moment del afichatge.

en: List the current image styles on the site.
oc: Lista dels estils d'imatges del site.

en: Configure an image style.
oc: Configuratz un estil d'imatge.

en: Edit image effect
oc: Editar un efièit d'imatge

en: Delete image effect
oc: Suprimís l'efièit d'imatge

en: Add image effect
oc: Apondètz un efièit d'imatge

en: Add a new effect to a style.
oc: Apondètz un nou efièch a un estil.

en: Detection method
oc: Metòde de deteccion

en: Part of the URL that determines language
oc: Part de la URL que determina la lenga

en: Request/session parameter
oc: Paramètre de requèsta/session

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
oc: Nom del paramètre de requèsta/session utilizat per determinat la lenga desitjada.

en: Filter translatable strings
oc: Filtrar las cadenas que se pòdon tradusir

en: Date type
oc: Tipe de data

en: Are you sure you want to reset the date formats for %language to the global defaults?
oc: Sètz segur que volètz restablir los formats de data als predefinits globals pel %language?

en: Resetting will remove all localized date formats for this language. This action cannot be undone.
oc: Lo restabliment escafarà totes los formats de datas localizats per aquesta lenga. Aquesta accion se pòt pas desfar.

en: The Locale module allows your Drupal site to be presented in languages other than the default English, and to be multilingual. The Locale module works by maintaining a database of translations, and examining text as it is about to be displayed. When a translation of the text is available in the language to be displayed, the translation is displayed rather than the original text. When a translation is unavailable, the original text is displayed, and then stored for review by a translator. For more information, see the online handbook entry for <a href="@locale">Locale module</a>.
oc: Lo modul Locale permet que vòstre site Drupal pòsca presentar-se en autres lengas a mai de l'anglès predefinit, e pòsca èsser multilingüe. Lo modul Locale funciona via lo mantenença d'una banca de donadas de traduccions e examinant lo tèxte quan es a punt d'afichar-se. Quand i hagi una traduccion del tèxte disponible en la lenga que se deu afichar, s'aficha la traduccion en comptes del tèxte original. Quand no i hagi una traduccion disponible, es aficharà lo tèxte original, e s'emmagazinarà per una revision posterior per part del traductor. Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@locale">modul Locale</a> de l'ajuda en linha.

en: Translating interface text
oc: Traduccion del tèxte de l'interfàcia

en: Translations of text in the Drupal interface may be provided by:
oc: Las traduccions del tèxte de Drupal pòdon èsser provesidas per&nbsp; :

en: Translating within your site, using the Locale module's integrated <a href='@translate'>translation interface</a>.
oc: Traduint al vòstre site, utilizant la <a href="@translate">interfàcia de traduccion</a> integrada del modul Locale.

en: Configuring a multilingual site
oc: Configuracion d'un site multilingüe

en: Determine the language from a request/session parameter. Example: "http://example.com?language=de" sets language to German based on the use of "de" within the "language" parameter.
oc: Determina la lenga a partir d'un paramètre de la requèsta/session. Exemple : "http ://example.com?language=de" establís la lenga a Alemand basant-se en l'utilizacion de "de" al paramètre "language".

en: Administer languages
oc: Administrar las lengas

en: Translate interface texts
oc: Tradusir los tèxtes de l'interfàcia

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
oc: Òrdre dels metòdes de deteccion de las lengas pel contengut. S'una version de contengut es disponibla dins la lenga detectada, serà afichada.

en: Order of language detection methods for user interface text. If a translation of user interface text is available in the detected language, it will be displayed.
oc: Òrdre dels metòdes de deteccion de las lengas pel tèxte de l'interfàcia de l'utilizaire. S'una version de tèxte de l'interfàcia de l'utilizaire es disponibla dins la lenga detectada, serà afichada.

en: Detection and selection
oc: Detection e seleccion

en: URL language detection configuration
oc: Configuracion de la deteccion de lenga dins l'URL

en: Session language detection configuration
oc: Configuracion de la deteccion de lenga dins la session

en: Localize
oc: Localizar

en: Localize date formats
oc: Localiza los formats de data

en: Reset date formats
oc: Restablís los formats de data

en: Reset localized date formats to global defaults
oc: Restabliu los formats de data de lenga als predefinits globals

[ctx: Long month name]
en: January
oc: Genièr

[ctx: Long month name]
en: February
oc: Febrièr

[ctx: Long month name]
en: March
oc: Març

[ctx: Long month name]
en: April
oc: Abril

[ctx: Long month name]
en: May
oc: Mai

[ctx: Long month name]
en: June
oc: Junh

[ctx: Long month name]
en: July
oc: Julhet

[ctx: Long month name]
en: August
oc: Agost

[ctx: Long month name]
en: September
oc: Setembre

[ctx: Long month name]
en: October
oc: Octobre

[ctx: Long month name]
en: November
oc: Novembre

[ctx: Long month name]
en: December
oc: Decembre

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
oc: I a pas cap de ligams de menú encara. <a href="@link">Apondètz-ne un</a>.

en: The text to be used for this link in the menu.
oc: Lo tèxte que s'utilizarà al menú per aqueste enllaç.

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
oc: Lo camin per aqueste ligam de menú. Aquò pòt èsser un camin interne de Drupal coma %add-node o una URL externe coma %drupal. Utilizar %front per far un ligam cap a la pagina d'accueil.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
oc: Los ligams de menú que no estiguin activats es pas listaran a cap menú.

en: Show as expanded
oc: Mostra'l ampliat

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
oc: Se se selecciona aqueste ligam de menú a filhs, lo menú apareisserà totjorn ampliat.

en: Parent link
oc: Ligam pare

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
oc: La prigondor maximum per un ligam e tot ses enfants es fixée a  !maxdepth. Certans ligams de menú pòdon ne pas èsser utilisables coma parents se la limite es depassada lorsqu'on les seleccionne.

en: Optional. In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
oc: Opcional. En un menú, los ligams mai pesats s'enfonsaran e los mai lleugers es posicionaran aprop de la part de dalt.

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
oc: Sètz segur que volètz eliminar lo ligam personalizat de menú %item?

en: The menu link %title has been deleted.
oc: S'es suprimit lo ligam de menú %title.

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
oc: Sètz segur que volètz restablir lo ligam %item a sas valors per defaut ?

en: The menu link was reset to its default settings.
oc: S'es restablit lo ligam de menú a sos paramètres per defaut.

en: No Main links
oc: I a pas cap de ligams principals

en: Source for the Main links
oc: Font dels ligams principals

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
oc: Seleccionatz çò que cal afichar coma ligams principals (normalament en naut de la pagina).

en: No Secondary links
oc: I a pas cap de ligams secundaris

en: Source for the Secondary links
oc: Font dels ligams segondaris

en: Select the source for the Secondary links. An advanced option allows you to use the same source for both Main links (currently %main) and Secondary links: if your source menu has two levels of hierarchy, the top level menu links will appear in the Main links, and the children of the active link will appear in the Secondary links.
oc: Seleccionatz la font dels ligams sedondaris. Una opcion avançada vos permet d'utilizar la meteissa font pels ligams primaris (actualament %main) e los segondaris : se vòstre menú font conten una ierarquia de ligams de nos nivèls, los ligams del primièr nivèl seràn afichats dins los ligams principals e los ligams enfants del ligam actiu, dins los ligams segondaris.

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
oc: S'es suprimit lo menú personalizat %title e totes sos ligams de menú.

en: Deleted menu link %title.
oc: S'es suprimit lo ligam de menú %title.

en: Managing menus
oc: Gestion dels menús

en: Users with the <em>Administer menus and menu items</em> permission can add, edit and delete custom menus on the <a href="@menu">Menus administration page</a>. Custom menus can be special site menus, menus of external links, or any combination of internal and external links. You may create an unlimited number of additional menus, each of which will automatically have an associated block. By selecting <em>list links</em>, you can add, edit, or delete links for a given menu. The links listing page provides a drag-and-drop interface for controlling the order of links, and creating a hierarchy within the menu.
oc: Los utilizaires amb l'autorizacion <em>Administra menús e elements de menú</em> pòdon apondre, editar e suprimir menús personalizats a la <a href="@menu">pagina d'administracion de menús</a>. Los menú personalizats pòdon èsser menús especials del site, menús dels ligams extèrnes o qualsevol combinason de ligams intèrnes e extèrnes. Podètz crear un nombre illimitat de menús addicionals, cadun dels quals aurà un blòt associat d'un biais automatica. Seleccionant <em>lista los ligams</em>, podètz apondre, editar o suprimir ligams del menú en qüestion. La pagina de listat dels ligams provesís una interfàcia d'arrossegar-i-deixar-anar per controlar l'òrdre del ligams e crear ierarquies dins lo menú.

en: Displaying menus
oc: Afichatge dels menús

en: After you have created a menu, you must enable and position the associated block on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
oc: Un còp qu'auretz creat un menú, heu d'activar e posicionar lo blòt associat a la <a href="@blocks">pagina d'administracion de blòts</a>.

en: You can enable the newly-created block for this menu on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
oc: Podètz activar lo blòt que acabeu de crear per aqueste menú a la <a href="@blocks">pagina d'administracion dels blòts</a>.

en: Each menu has a corresponding block that is managed on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
oc: Cada menú a un blòt associat que se pòt gerir a la <a href="@blocks">pagina d'administracion de blòts</a>.

en: Administer menus and menu items
oc: Administrar los menús e los elements de menús.

en: Provide a menu link
oc: Provesís un ligam de menú

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
oc: Los ligams de menú amb un pes inferior s'afichan abans que los ligams amb un pes superior.

en: Available menus
oc: Menús disponibles

en: The menus available to place links in for this content type.
oc: Los menús disponibles per apondre-hi ligams per aqueste tipe de contengut.

en: Default parent item
oc: Element parent per defaut

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
oc: Causissètz l'element de menú que serà lo parent per defaut per un ligam novèl dins lo formulari de creacion de contenguts.

en: Add new menus to your site, edit existing menus, and rename and reorganize menu links.
oc: Apondre de menús a vòstre site, modificar los menús existents, tornar nomenar e reorganizar los ligams que s'i tròban.

en: Edit menu link
oc: Editar lo ligam de menú

en: Reset menu link
oc: Restablís lo ligam de menú

en: Delete menu link
oc: Suprimís lo ligam de menú

en: No content types available. <a href="@link">Add content type</a>.
oc: I a pas cap de tipe de contengut disponibles. <a href="@link">Apondètz-ne un</a>.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>Add new content</em> page. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and spaces. This name must be unique.
oc: Lo nom legible-per-humans d'aqueste tipe de contengut. Aqueste tèxte es aficharà coma part del listat sus la pagina de <em>creacion de contengut</em>. Se recomanda que aqueste nom comenci amb majúscula e solament contingui lletres, numèros e espacis en blanc. Aqueste nom deu èsser unic.

en: Describe this content type. The text will be displayed on the <em>Add new content</em> page.
oc: Descriviu aqueste tipe de contengut. Lo tèxte es aficharà sus la pagina de <em>creacion de contengut</em>.

en: Preview before submitting
oc: Previsualiza abans d'enviar

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
oc: Aqueste tèxte es aficharà a la part superior de la pagina quand es creï o s'editi contengut d'aqueste tipe.

en: Users with the <em>Administer content</em> permission will be able to override these options.
oc: Los utilizaires amb l'autorizacion <em>Administra lo contengut</em> pòdon sobreescriure aquestes opcions.

en: Display author and date information.
oc: Aficha l'informacion de l'autor e la data.

en: Author username and publish date will be displayed.
oc: Es aficharà lo nom d'utilizaire de l'autor e la data de publicacion.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
oc: Nom legible-per-la-maquina invalid. Picatz un nom diferent a %invalid.

en: Publish selected content
oc: Publicar lo contengut seleccionat

en: Unpublish selected content
oc: Despublicar lo contengut seleccionat

en: Promote selected content to front page
oc: Promòure en pagina d'acuèlh lo contengut seleccionat

en: Demote selected content from front page
oc: Levat de la pagina d'acuèlh lo contengut seleccionat

en: Make selected content sticky
oc: Espingolar en naut de las listas lo contengut seleccionat

en: Make selected content not sticky
oc: Levar del naut de las listas lo contengut seleccionat

en: Delete selected content
oc: Suprimir lo contengut seleccionar

en: Deleted @count posts.
oc: Se son suprimit @count entradas.

en: <em>Edit @type</em> @title
oc: <em>Modificar @type</em> @title

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
oc: No heu creat encara cap tipe de contengut. Anatz a la <a href="@create-content">pagina de creacion de tipe de contengut</a> per apondre-ne un novèl.

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision

en: Tokens related to individual content items, or "nodes".
oc: Getons relatius amb elements de contengut individuals, o "nodes".

en: The unique ID of the content item, or "node".
oc: L'ID unic de l'element de contengut o "node".

en: The main body text of the node.
oc: Lo tèxte del cos principal del node.

en: The summary of the node's main body text.
oc: Lo resum del tèxte del cos principal del node.

en: The content access permissions need to be rebuilt. <a href="@node_access_rebuild">Rebuild permissions</a>.
oc: Cal reconstruir los permeses d'accès al contengut. <a href="@node_access_rebuild">Reconstruïu-los</a>.

en: The Node module manages the creation, editing, deletion, settings, and display of the main site content. Content items managed by the Node module are typically displayed as pages on your site, and include a title, some meta-data (author, creation time, content type, etc.), and optional fields containing text or other data (fields are managed by the <a href="@field">Field module</a>). For more information, see the online handbook entry for <a href="@node">Node module</a>.
oc: Lo modul Node gerís la creacion, edicion, supression, paramètres e visualizacion del contengut principal del site. Los elements de contengut gestionats pel modul Node s'afichan, típicament, coma paginas del vòstre site, e incluisson un títol, algunes metadadas (autor, data de creacion, tipe de contengut, etc.), e camps opcionals que contenen tèxte e d'autres donadas (los camps son gestionats pel <a href="@field">modul Field</a>). Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@node">modul Node</a> de l'ajuda en linha.

en: Creating content
oc: Creacion de contengut

en: When new content is created, the Node module records basic information about the content, including the author, date of creation, and the <a href="@content-type">Content type</a>. It also manages the <em>publishing options</em>, which define whether or not the content is published, promoted to the front page of the site, and/or sticky at the top of content lists. Default settings can be configured for each <a href="@content-type">type of content</a> on your site.
oc: Quand es crea contengut novèl, lo modul Node enregistra informacion basica sobre lo contengut, incloent-hi l'autor, la data de creacion, e lo <a href="@content-type">Tipe de contengut</a>. Tanben gerís les <em>opcions de publicacion</em>, que definisson se lo contengut es publica, es promociona sus la pagina d'acuèlh del site i/o es deixa estatic a la part superior dels listats de contengut. Los paramètres predefinits se pòdon configurar per cada <a href="@content-type">tipe de contengut</a> del vòstre site.

en: Creating custom content types
oc: Creation de tipes de contengut personalizats

en: The Node module gives users with the <em>Administer content types</em> permission the ability to <a href="@content-new">create new content types</a> in addition to the default ones already configured. Creating custom content types allows you the flexibility to add <a href="@field">fields</a> and configure default settings that suit the differing needs of various site content.
oc: Lo modul Node dóna als utilizaires amb l'autorizacion <em>Administra los tipes de contengut</em> l'activat de <a href="@content-new">crear nous tipe de contengut</a> a mai dels que venen per defaut ja configurats. La creacion de tipe de contengut personalizats us dóna la flexibilitat d'apondre camps e configurar los paramètres predefinits que satisfacin les diferents necessitats dels diversos contenguts del site.

en: Administering content
oc: Administracion del contengut

en: The <a href="@content">Content administration page</a> allows you to review and bulk manage your site content.
oc: La <a href="@content">Pagina d'administracion de contengut</a> vos permet de de revisar e gerir a granel vòstre contengut del site.

en: Creating revisions
oc: Creacion de revisions

en: The Node module also enables you to create multiple versions of any content, and revert to older versions using the <em>Revision information</em> settings.
oc: Lo modul Node tanben vos permet de crear múltiples revisions de qualsevol contengut, e tornar a revisions anteriors utilizant lo paramètre <em>Informacion de revision</em>.

en: User permissions
oc: Dreits de l'utilizaire

en: The Node module makes a number of permissions available for each content type, which can be set by role on the <a href="@permissions">permissions page</a>.
oc: Lo modul Node posa a disposicion un nombre de permeses per cada tipe de contengut, que pòdon establir-se per ròtle a la <a href="@permissions">pagina de permeses</a>.

en: Individual content types can have different fields, behaviors, and permissions assigned to them.
oc: Los tipes de contengut individuals pòdon aver diferents camps, comportaments e permeses assignats.

en: Content items can be displayed using different view modes: Teaser, Full content, Print, RSS, etc. <em>Teaser</em> is a short format that is typically used in lists of multiple content items. <em>Full content</em> is typically used when the content is displayed on its own page.
oc: Los elements de contengut se pòdon visualizar en diversos modes : Resum, Contingut sencer, Impression, RSS, etc. Lo <em>resum</em> es un format cort que típicament s'utiliza en listats de múltiples elements de contengut. Lo <em>contengut sencer</em> s'utiliza típicament quand lo contengut es visualiza en sa pròpia pagina.

en: Here, you can define which fields are shown and hidden when %type content is displayed in each view mode, and define how the fields are displayed in each view mode.
oc: Aquí podètz definir quines camps s'afichan e quines s'amagan quand es visualiza lo tipe de contengut %type segon lo mòde de visualizacion, e definir cossí s'han de veire los camps a cada mode.

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert back to older versions.
oc: Les revisions vos permeton seguir les diferències entre múltiples versions del vòstre contengut, e tornar enrere cap a versions anteriors.

en: The content on this page has either been modified by another user, or you have already submitted modifications using this form. As a result, your changes cannot be saved.
oc: Lo contengut d'aquesta pagina ha estat o ben modificat per un autre utilizaire, o ben ja heu enviat les modificacions utilizant aqueste formulari. Coma resultat, vòstres canvis es pas pòdon enregistrar.

en: Administer content types
oc: Administrar los tipes de contenguts

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
oc: Avís : Assigneu-lo solament als ròtles de confiança; aqueste permés a implicacions en la seguretat.

en: View published content
oc: Veire lo contengut publicat

en: Bypass content access control
oc: Otrapassar lo contraròtle d'accès al contengut

en: View own unpublished content
oc: Veire lo contengut pas publicat que ne soi l'autor

en: Content is sticky at top of lists
oc: Lo contengut es estatic a la part superior dels listats

en: Content is promoted to the front page
oc: Lo contengut es promulgut en pagina d'acuèlh

en: Recent content
oc: Contengut recent

en: Number of recent content items to display
oc: Nombre d'elements de contengut recent a afichar

en: Show block for specific content types
oc: Afichar lo blòt per de tipes de contenguts especifics

en: Show this block only on pages that display content of the given type(s). If you select no types, there will be no type-specific limitation.
oc: Afichatz aqueste blòt solament a las paginas que mostrin contengut de determinat(s) tipe. Se no seleccioneu cap tipe, no i haurà cap tipe de limitacion en aqueste aspecte.

en: Change the author of content
oc: Cambiar l'autor d'un contengut

en: Save content
oc: Enregistrar un contengut

en: Unpublish content containing keyword(s)
oc: Despublicar un contengut que conten lo(s) mot(s) clau

en: The content will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
oc: Lo contengut es retirarà se conten qualsevol de las frasas citades. Utilizatz una lista de frasas sensibles a majusculas, separada per comes. Exemple : divertit, salt de caiguda liure, "Company, Inc.".

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Rebuilding will remove all privileges to content and replace them with permissions based on the current modules and settings. Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed, content will automatically use the new permissions.
oc: Se lo site es experimentant problèmas amb permeses de contengut, podètz aver de refer la escondedor dels permeses. Refer suprimirà totes los privilègis sobre lo contengut e los substituirà amb los permeses basats en los moduls e paramètres actuals. Refer pòt trigar un temps se e a fòrça contengut o paramètres de permeses complexes. Un còp s'hagi acabat de refer, lo contengut utilizarà automaticament los nous permeses.

en: Node Access Permissions
oc: Dreches d'accès al nosèl

en: Find and manage content.
oc: Busqueu e gestioneu lo contengut.

en: Manage content types, including default status, front page promotion, comment settings, etc.
oc: Gerir los tipes de contengut, en incluissent las valors per defaut, la promocion en pagina d'acuèlh, los paramètres dels comentaris, etc.

en: Edit content type
oc: Editar lo tipe de contengut

en: Don't display post information
oc: No mostris l'informacion de l'entrada.

en: Access the administrative overlay
oc: Accedir a l'avant plan (overlay)

en: View administrative pages in the overlay.
oc: Veire las paginas administrativas dins l'avant plan.

en: @title dialog
oc: dialòg de @title

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1.
oc: Especificatz lo camin existent al qual volètz crear l'àlies. Per exemple : node/28, forum/1, taxonomy/term/1.

en: The Path module allows you to specify an alias, or custom URL, for any existing internal system path. Aliases should not be confused with URL redirects, which allow you to forward a changed or inactive URL to a new URL. In addition to making URLs more readable, aliases also help search engines index content more effectively. Multiple aliases may be used for a single internal system path. To automate the aliasing of paths, you can install the contributed module <a href="@pathauto">Pathauto</a>. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@path">Path module</a>.
oc: Lo modul Path vos permet d'especificar un aliàs, o una URL personalizada, per un camin intèrne existent del sistèma. No s'han de confondre los aliasses amb les redireccions d'URL, les quals vos permeton redirigir una URL desactiva o que ha canviat a una nova URL. A mai a mai de far les URLs millors per èsser legides, los aliasses tanben ajuden als recercadors a indexar lo contengut d'un biais mai efectiva. Es pòdon utilizar múltiples aliasses per un sol camin intèrne del sistèma. Per a automatizar la creacion dels aliasses dels camins, podètz installar lo modul contribuït <a href="@pathauto">Pathauto</a>. Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@path">modul Path</a> de l'ajuda en linha.

en: Creating aliases
oc: Creacion d'aliasses

en: Users with sufficient <a href="@permissions">permissions</a> can create aliases under the <em>URL path settings</em> section when they create or edit content. Some examples of aliases are:
oc: Los utilizaires amb los suficients <a href="@permissions">permeses</a> pòdon crear aliasses a la seccion <em>Paramètres del camin URL</em> quand creïn o editin contengut. D'unes exemples d'àlies son :

en: <em>member/jane-smith</em> aliased to internal path <em>user/123</em>
oc: <em>membre/clara-deluna</em> es l'aliàs del camin intèrne <em>user/123</em>

en: <em>about-us/team</em> aliased to internal path <em>node/456</em>
oc: <em>a-prepaus-de-nosautres/equipa</em> es l'aliàs del camin intèrne <em>node/456</em>

en: Managing aliases
oc: Gerir los aliasses

en: The Path module provides a way to search and view a <a href="@aliases">list of all aliases</a> that are in use on your website. Aliases can be added, edited and deleted through this list.
oc: Lo modul Path provesís una forma de recèrcar e consultar una <a href="@aliases">lista de totes los aliasses</a> que s'utilizen en un site web. Los aliasses se pòdon apondre, editar o suprimir a tavèrs d'aquesta lista.

en: An alias defines a different name for an existing URL path - for example, the alias 'about' for the URL path 'node/1'. A URL path can have multiple aliases.
oc: Un aliàs definís un nom diferent per una URL existent - per exemple, l'àlies 'about' per la URL 'node/1'. Una URL pòt aver múltiples aliasses.

en: Administer URL aliases
oc: Administrar los aliasses d'URL

en: Create and edit URL aliases
oc: Crear e modificar d'aliasses d'URL

en: The alias is already in use.
oc: Ja s'es utilizant l'àlies.

en: Optionally specify an alternative URL by which this term can be accessed. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
oc: Opcionalment, especifiqueu una URL alternativa per la qual se pòt accedir a aqueste tèrme. Utilizatz un camin relatiu e no afegiu la barra final o l'àlies URL no funcionarà.

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
oc[0]: Vos cal inclure al mens un mot clau positiu de @count caractèr o plus.
oc[1]: Vos cal inclure al mens un mot clau positiu de @count caractèrs o plus.

en: Searched %type for %keys.
oc: Recercat %type per %keys.

en: The Search module provides the ability to index and search for content by exact keywords, and for users by username or e-mail. For more information, see the online handbook entry for <a href="@search-module">Search module</a>.
oc: Lo modul Search provesís la capacitat d'indexar e recèrcar contengut per mots clau exactes, e utilizaires pel seu nom d'utilizaire o corrièr electronic. Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@search-module">modul Search</a> de l'ajuda en linha.

en: Searching content and users
oc: Recèrca de contengut e d'utilizaires

en: Users with <em>Use search</em> permission can use the search block and <a href="@search">Search page</a>. Users with the <em>View published content</em> permission can search for content containing exact keywords. Users with the <em>View user profiles</em> permission can search for users containing the keyword anywhere in the user name, and users with the <em>Administer users</em> permission can search for users by email address. Additionally, users with <em>Use advanced search</em> permission can find content using more complex search methods and filtering by choosing the <em>Advanced search</em> option on the <a href="@search">Search page</a>.
oc: Los utilizaires amb l'autorizacion <em>Utiliza la recèrca</em> pòdon utilizar lo blòt e la <a href="@search">pagina de Cerca</a>. Los utilizaires amb l'autorizacion <em>Accedir al contengut publicat</em> pòdon recèrcar contengut que contingui les mots clau exactes. Los utilizaires amb l'autorizacion <em>Accedir als perfils dels utilizaires</em> pòdon recèrcar utilizaires que continguin les mots clau a qualsevol site del nom d'utilizaire, e los utilizaires amb l'autorizacion <em>Administra los utilizaires</em> pòdon recèrcar utilizaires per sa adreça de corrièr electronic. A mai a més, los utilizaires amb l'autorizacion <em>Utiliza la recèrca avançada</em> pòdon buscar contengut utilizant mètodes de recèrca mai complexes e filtrar escollint l'opcion <em>Cerca avançada</em> a la <a href="@search">pagina de Cerca</a>.

en: Indexing content with cron
oc: Indexar lo contengut amb lo prètzfach regular

en: Configuring search settings
oc: Configuracion dels paramètres de recèrca

en: The Search module includes a default <em>Search form</em> block, which can be enabled and configured on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. The block is available to users with the <em>Search content</em> permission.
oc: Lo modul Search inclou d'un biais predefinida un blòt de <em>Formulari de recèrca</em>, lo qual se pòt activar e configurar a la <a href="@blocks">pagina d'administracion de Blocs</a>. Lo blòt es disponible pels utilizaires amb l'autorizacion <em>Cerca al contengut</em>.

en: Extending Search module
oc: Modul de recèrca espandida

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>
oc: <ul> <li>Testatz se l'ortografia es corrècta.</li><li>Elimineu les cometes al voltant de frasas per buscar cada mot individualment. <em>cobert bicicleta</em> sovent aficharà mai resultats que no pas <em>&quot;cobert bicicleta&quot;</em>.</li> <li>Considereu relaxar a vostra consulta amb <em>OR</em>. <em>cobert OR bicicleta</em> sovent aficharà mai resultats que ni pas <em>cobert bicicleta</em>.</li> </ul>

en: Administer search
oc: Administrar la recèrca

en: Use search
oc: Utilizar la recèrca

en: Use advanced search
oc: Utilizar la recèrca avançada

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
oc: Configurar los paramètres de pertinéncia per la recèrca d'opcions d'indexacion mai.

en: Choose a set of shortcuts to use
oc: Causissètz un ensemble d'acorchis d'utilizar

en: Choose a set of shortcuts for this user
oc: Causissètz un ensemble d'acorchis per aqueste utilizaire

en: You are now using the new %set_name shortcut set. You can edit it from this page or <a href="@switch-url">switch back to a different one.</a>
oc: Esteu utilizant l'acorchi novèl %set_name. Podètz editar-lo dempuèi aquesta pagina o <a href="@switch-url">cambiar a un autre diferent</a>.

en: %user is now using a new shortcut set called %set_name. You can edit it from this page.
oc: %user utiliza a partir d'ara un acorchi novèl nomenat %set_name. Lo podètz editar dempuèi aquesta pagina.

en: You are now using the %set_name shortcut set.
oc: Esteu utilizant l'acorchi %set_name.

en: %user is now using the %set_name shortcut set.
oc: %user utiliza a partir d'ara l'acorchi %set_name.

en: Change set
oc: Cambiar d'ensemble

en: The shortcut set has been updated.
oc: S'es mes a jorn l'acorchi.

en: Add new shortcut
oc: Apondètz un nou accès directe

en: Editing @shortcut
oc: Editant @shortcut

en: The link must correspond to a valid path on the site.
oc: Lo ligam deu correspondre a un camin del site valid.

en: The shortcut %link has been updated.
oc: S'es mes a jorn l'accès directe %link.

en: Added a shortcut for %title.
oc: S'es apondut un accès directe per %title.

en: Are you sure you want to delete the shortcut %title?
oc: Sètz segur que volètz eliminar lo ligam directe %title?

en: The shortcut %title has been deleted.
oc: S'es suprimit l'accès directe %title.

en: Unable to add a shortcut for %title.
oc: Se pòt pas apondre un accès directe per %title.

en: Adding and removing shortcuts
oc: Apondon e supression d'acorchis

en: Displaying shortcuts
oc: Afichatge dels acorchis

en: Administer shortcuts
oc: Administrar los acorchis

en: Add to %shortcut_set shortcuts
oc: Apondre als acorchis %shortcut_set

en: Add to shortcuts
oc: Apondètz-lo als acorchis

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
oc: Suprimir d'acorchis %shortcut_set

en: Remove from shortcuts
oc: Escafa-lo dels acorchis

en: Edit shortcuts
oc: Modificar los acorchis.

en: Add shortcut
oc: Apondre un acorchi

en: Edit shortcut
oc: Editar l'accès directe

en: Delete shortcut
oc: Elimina l'accès directe

en: Value @value is TRUE.
oc: La valor de @value es VERAI.

en: Value @value is FALSE.
oc: La valor de @value es FALS.

en: Value @value is NULL.
oc: La valor de @value es NUL.

en: Value @value is not NULL.
oc: La valor de @value es pas NUL.

en: Value @first is equal to value @second.
oc: La valor de @first es egal a la valor de @second.

en: Value @first is not equal to value @second.
oc: La valor de @first es pas egal al valor de @second.

en: Value @first is identical to value @second.
oc: La valor de @first es idèntic al valor de @second.

en: Value @first is not identical to value @second.
oc: La valor de @first es pas idèntic al valor de @second.

en: The test did not complete due to a fatal error.
oc: Lo tèst s'es pas acabat a causa d'una error fatal.

en: Link with label %label found.
oc: S'es trobat lo ligam amb etiqueta %label.

en: Link with label %label not found.
oc: Impossible de trobar lo ligam amb etiqueta %label.

en: Link containing href %href found.
oc: S'es trobat lo ligam que conten l'href %href.

en: No link containing href %href found.
oc: S'es trobat cap ligam que contingui l'href %href.

en: Option @option for field @id is selected.
oc: L'opcion @option del camp @id es seleccionada.

en: Option @option for field @id is not selected.
oc: L'opcion @option del camp @id es pas seleccionada.

en: GSS negotiate
oc: Negociacion GSS

en: Any safe
oc: Qualsevol segur

en: The Testing module provides a framework for running automated unit tests. It can be used to verify a working state of Drupal before and after any code changes, or as a means for developers to write and execute tests for their modules. For more information, see the online handbook entry for <a href="@simpletest">Testing module</a>.
oc: Lo modul Testing provesís un marc de trabalh per l'execucion de tèsts unitàries automaticas. Pot utilizar-se per verificar l'estat de funcionament del Drupal abans e després de qualsevol cambiament del codi, o coma un mitjà pels desvolopaires per escriure e executar los tèsts dels seus moduls. Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@simpletest">modul Testing</a> de l'ajuda en linha.

en: Running tests
oc: Execucion dels tèsts

en: Visit the <a href="@admin-simpletest">Testing page</a> to display a list of available tests. For comprehensive testing, select <em>all</em> tests, or individually select tests for more targeted testing. Note that it might take several minutes for all tests to complete. For more information on creating and modifying your own tests, see the <a href="@simpletest-api">Testing API Documentation</a> in the Drupal handbook.
oc: Anatz a la <a href="@admin-simpletest">pagina de tèsts</a> per veire una lista dels tèsts disponibles. Per una prova completa, seleccioneu <em>totes</em> los tèsts, o seleccioneu-les individualment per tèsts mai específiques. Tingueu en compte que pòt trigar uns quants minuts per completar totes los tèsts. Per mai d'informacions per crear e modificar vòstras pròpies tèsts, anatz a la <a href="@simpletest-api">documentacion de l'API de tèsts</a> del manual del Drupal.

en: After the tests run, a message will be displayed next to each test group indicating whether tests within it passed, failed, or had exceptions. A pass means that the test returned the expected results, while fail means that it did not. An exception normally indicates an error outside of the test, such as a PHP warning or notice. If there were failures or exceptions, the results will be expanded to show details, and the tests that had failures or exceptions will be indicated in red or pink rows. You can then use these results to refine your code and tests, until all tests pass.
oc: Després d'executar los tèsts, es aficharà un messatge al costat de cada acorchi de tèsts indicant se lo tèst passat, a fracassat o ha llançat una excepcion. Se ha passat significa que lo tèst retornat lo resultat esperat, mentre que se a fracassat indica lo contrari. Normalament, una excepcion indica una error fora de l'abast de la prova, coma pòt èsser un avís o una notificacion de PHP. Se e a agut errors o excepcions, los resultats s'expandiran e los tèsts que han tingut alguna errors o excepcions, s'indicaran amb files de color vermell o rosa. Podètz utilizar alara aquestes resultats per refinar vòstre còdi e los tèsts, fins que totes passin.

en: Administer tests
oc: Administrar los tèsts

en: The test run finished in @elapsed.
oc: L'execucion del tèst acabat en @elapsed.

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
oc: Utilizatz lo botó <em>Neteja l'entorn</em> per netejar los fichièrs e taulas temporals.

en: The testing framework requires the PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> restriction to be disabled. Check your webserver configuration or contact your web host.
oc: Lo marc de trabalh de tèsts necessita que s'inhabiliti la restriccion <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> del PHP. Testatz la configuracion del vòstre servidor web o contactatz vòstre albergament web.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@curl_url">cURL</a> library is not available.
oc: Se pòt pas installar lo marc de trabalh de tèsts perque la bibliotèca <a href="@curl_url">cURL</a> del PHP no es disponible.

en: PHP open_basedir restriction
oc: Restriccion PHP open_basedir

en: Displaying popular content
oc: Aficha lo contengut popular

en: The module includes a <em>Popular content</em> block that displays the most viewed pages today and for all time, and the last content viewed. To use the block, enable <em>Count content views</em> on the <a href="@statistics-settings">statistics settings page</a>, and then you can enable and configure the block on the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
oc: Lo modul inclou un blòt de <em>Contingut popular</em> que aficha las paginas mai vistes del dia, de totjorn e l'últim contengut vist. Per tal d'utilizar lo bloc, activeu l'opcion <em>Compta les visualizacions dels contenguts</em> a la <a href="@statistics-settings">pagina de paramètres de las estatisticas</a>, e tot seguit, ja podretz activar e configurar lo blòt a la <a href="@blocks">pagina d'administracion de blòts</a>.

en: Page view counter
oc: Comptador de paginas vistes

en: The Statistics module includes a counter for each page that increases whenever the page is viewed. To use the counter, enable <em>Count content views</em> on the <a href="@statistics-settings">statistics settings page</a>, and set the necessary <a href="@permissions">permissions</a> (<em>View content hits</em>) so that the counter is visible to the users.
oc: Lo modul Statistics inclou un comptador per cada pagina que incrementa cada còp que aquesta es vista. Per tal d'utilizar lo comptador, activatz l'opcion <em>Compta les visualizacions dels contenguts</em> a la <a href="@statistics-settings">pagina de paramètres de las estatisticas</a>, e establiu los <a href="@permissions">permeses</a> necessaris (<em>Consulta los accèsses al contengut</em>) per tal que lo comptador estigui visible pels utilizaires.

en: Administer statistics
oc: Administrar las estatisticas

en: View content hits
oc: Consulta los accèsses al contengut

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
oc: Registre pel UNIX, lo Linux e lo Mac OS X

en: Logging for Microsoft Windows
oc: Registre pel Microsoft Windows

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
oc: Al Microsoft Windows, los messatges totjorn s'envien al Event Log utilizant lo còdi <code>LOG_USER</code>.

en: Syslog facility
oc: Facilitat de Syslog

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
oc: Depenent de la configuracion del sistèma, lo Syslog e d'autres aisinas d'enregistrament utilizen aqueste còdi per identificar o filtrar los messatge dintre de l'enregistrament sencer del sistèma.

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
oc: Es pas estat possible de rotar l'imatge %file perque la foncion imatgerotate() no es disponible en aquesta installacion del PHP.

en: The image %file could not be desaturated because the imagefilter() function is not available in this PHP installation.
oc: Es pas estat possible d'enregistraturar l'imatge %file perque la foncion imatgefilter() no es disponible en aquesta installacion del PHP.

en: Screenshot for !theme theme
oc: Captura d'ecran pel tèma !theme

en: Settings for !theme theme
oc: Paramètres pel tèma !theme

en: Disable !theme theme
oc: Desactivar lo tèma !theme

en: Set !theme as default theme
oc: Causir !theme coma tèma per defaut

en: Enable !theme theme
oc: Activar lo tèma !theme

en: Enable and set default
oc: Activar e causir per defaut

en: Enable !theme as default theme
oc: Activar !theme coma tèma per defaut

en: default theme
oc: tèma per defaut

en: Choose "Default theme" to always use the same theme as the rest of the site.
oc: Causissètz "Tèma per defaut" per utilizar totjorn lo meteis tèma sus l'ensemble del site.

en: Use the administration theme when editing or creating content
oc: Utilizar lo tèma d'administracion al moment de la creacion o de la modificacion de contengut

en: The %theme theme has been enabled.
oc: S'es activat lo tèma %theme.

en: The %theme theme was not found.
oc: Impossible de trobar lo tèma %theme.

en: %theme is the default theme and cannot be disabled.
oc: Lo tèma %theme es lo predefinit e se pòt pas desactivar.

en: The %theme theme has been disabled.
oc: S'es desactivat lo tèma %theme.

en: Please note that the administration theme is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
oc: Tingueu en compte que lo tèma d'administracion encara es establit al tèma %admin_theme; conseqüentment, lo tèma en aquesta pagina no ha canviat. Totes las seccions no administratives del site, aficharan lo tèma %selected_theme seleccionat per defaut.

en: %theme is now the default theme.
oc: %theme es pas lo tèma per defaut.

en: User verification status in comments
oc: Estat de verificacion de l'utilizaire en los comentaris

en: These settings only exist for the themes based on the %engine theme engine.
oc: Aquestes paramètres solament existisson pels tèmas basats dins lo motor de modèls %engine.

en: The logo could not be uploaded.
oc: Se pòt pas cargar lo lògo.

en: The favicon could not be uploaded.
oc: Se pòt pas cargar lo favicon.

en: The custom logo path is invalid.
oc: Lo camin personalizat del lògo es invalid.

en: The custom favicon path is invalid.
oc: Lo camin personalizat del favicon es invalid.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
oc: @module (<span class="admin-missing">incompatible amb la</span> version @version)

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
oc: Aquesta version es pas compatible amb lo Drupal !core_version e cal que sigui substituïda.

en: Would you like to continue with the above?
oc: Voleu contunhar amb aquò?

en: Enter a valid IP address.
oc: Entrar una adreça IP valida.

en: The IP address %ip was deleted.
oc: S'es suprimit l'adreça IP %ip.

en: How this is used depends on your site's theme.
oc: Cossí es fa servir aquò depend del vòstre tèma del site.

en: Number of posts on front page
oc: Nombre de contribucions sus la pagina d'acuèlh

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
oc: Lo nombre maximal de contribucions afichadas sus las paginas de vista d'ensemble coma la pagina d'acuèlh.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
oc: Aquesta pagina es afichada quand l'afichatge del document es refusat a l'utilizaire actual. Daissatz void per afichar una pagina "Accès refusat" generica.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
oc: Aquesta pagina es afichada quand cap de contengut correspond pas al document demandat. Daissatz void per afichar una pagina "Pagina pas trobada" generica.

en: Errors and warnings
oc: Errors e avisos

en: Clear all caches
oc: Neteja totes las memòries cau

en: <strong class="error">Set up the <a href="!file-system">public files directory</a> to make these optimizations available.</strong>
oc: <strong class="error">Configuratz lo <a href="!file-system">dorsièr de fichièrs publics</a> per aver disponible aquesta optimizacion.</strong>

en: Bandwidth optimization
oc: Optimizacion de la largor de benda

en: Compress cached pages.
oc: Compressa las paginas que son dins l'escondedor.

en: Public file system path
oc: Camin del sistèma de fichièr public

en: Private file system path
oc: Camin del sistèma de fichièrs privat

en: A local file system path where temporary files will be stored. This directory should not be accessible over the web.
oc: Un camin del sistèma de fichièrs local ont s'emmagazinaran los fichièrs temporals. Aqueste dorsièr deu pas èsser accessible a tavèrs de la web.

en: Default download method
oc: Metòde de telecargament per defaut

en: This setting is used as the preferred download method. The use of public files is more efficient, but does not provide any access control.
oc: Aqueste paramètre s'utiliza coma metòde de telecargament preferit. L'ús de fichièrs publics es mai eficient mas no provesís cap tipe de control d'accès.

en: Description of your site, included in each feed.
oc: Descripcion del vòstre site que s'inclutz a cada canal.

en: Time zones
oc: Fuses oraris

en: Users may set their own time zone.
oc: Los utilizaires pòdon establir son pròpri fus orari.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
oc: Recorda als utilizaires en debutar sesilha se no han establit son fus orari.

en: Only applied if users may set their own time zone.
oc: Només s'aplica se los utilizaires han establit son pròpri fus orari.

en: Time zone for new users
oc: Fus orari pels novèls utilizaires

en: Default time zone.
oc: Fus orari per defaut.

en: Empty time zone.
oc: Fus orari void.

en: Users may set their own time zone at registration.
oc: Los utilizaires pòdon establir son pròpri fus orari pendent l'enregistrament.

en: Put site into maintenance mode
oc: Posa lo site en mòde de mantenença

en: Requires: !module-list
oc: Requesís : !modul-list

en: Required by: !module-list
oc: Requis per : !modul-list

en: Displayed as %date
oc: Afichat coma %date

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options.
oc: Un format de data definit per l'utilizaire. Consultatz lo <a href="@url">manual de PHP</a> per las opcions disponiblas.

en: Save format
oc: Enregistrar lo format

en: This format already exists. Enter a unique format string.
oc: Aqueste format ja existís. Picatz una cadena d'un format unica.

en: Custom date format updated.
oc: S'es mes a jorn lo format de data personalizat.

en: Custom date format added.
oc: S'es apondut lo format de data personalizat.

en: Available actions:
oc: Accions disponiblas :

en: Create an advanced action
oc: Crear una accion avançada

en: Deleted %ip
oc: S'es suprimit %ip

en: Tokens for site-wide settings and other global information.
oc: Getons per paramètres del site e d'autra informacion global.

en: Tokens related to times and dates.
oc: Getons relatius amb las oras e las datas.

en: Tokens related to uploaded files.
oc: Getons relatius amb filtxers carregats.

en: URL (brief)
oc: URL (corta)

en: The URL of the site's front page without the protocol.
oc: L'URL de la pagina d'acuèlh del site sens lo protocòl.

en: Short format
oc: Format cort

en: A date in 'short' format. (%date)
oc: Una data en format 'cort'. (%date)

en: Medium format
oc: Format mitjà

en: A date in 'medium' format. (%date)
oc: Una data en format 'mitjà'. (%date)

en: Long format
oc: Format larg

en: A date in 'long' format. (%date)
oc: Una data en format 'larg'. (%date)

en: A date in a custom format. See !php-date for details.
oc: Una data en un format personalizat. Anatz a !php-details per mai detalhs.

en: the PHP documentation
oc: la documentacion de PHP

en: Time-since
oc: Temps dempuèi

en: Raw timestamp
oc: Marca orària sens format

en: A date in UNIX timestamp format (%date)
oc: Una data en format de marca orària del UNIX (%date)

en: The System module is integral to the site, and provides basic but extensible functionality for use by other modules and themes. Some integral elements of Drupal are contained in and managed by the System module, including caching, enabling and disabling modules and themes, preparing and displaying the administrative page, and configuring fundamental site settings. A number of key system maintenance operations are also part of the System module. For more information, see the online handbook entry for <a href="@system">System module</a>.
oc: Lo modul System es fondamental pel vòstre site e provesís foncionalitats bàsiques mas extensibles per èsser utilizadas per d'autres moduls e tèmas. D'unes elements fondamentals del Drupal son contenguts e son gestionats pel modul System, incloent lo sistèma d'escondedor, l'activacion e desactivacion de moduls e tèmas, la preparacion e visualizacion de las paginas d'administracion e la configuracion dels paramètres principals del site. Un grand nombre d'operacions clau del mantenença del sistèma son tanben part del modul System. Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@system">modul System</a> de l'ajuda en linha.

en: Managing modules
oc: Gestion dels moduls

en: The System module allows users with the appropriate permissions to enable and disable modules on the <a href="@modules">Modules administration page</a>. Drupal comes with a number of core modules, and each module provides a discrete set of features and may be enabled or disabled depending on the needs of the site. Many additional modules contributed by members of the Drupal community are available for download at the <a href="@drupal-modules">Drupal.org module page</a>.
oc: Lo modul System permet als utilizaires qu'an los dreches sufisents activar e desactivar moduls a la <a href="@modules">pagina d'administracion de moduls</a>. Lo Drupal ve amb un nombre de moduls del nucli, e cadun del moduls provesís una seria de foncionalitats e pòt èsser activat o desactivat segon les necessitats del vòstre site. Fòrça moduls addicionals contribuïts pels membres de la comunitat del Drupal son disponibles per sa telecargament a la <a href="@drupal-modules">pagina de moduls de Drupal.org</a>.

en: Managing themes
oc: Gestion dels tèmas

en: The System module allows users with the appropriate permissions to enable and disable themes on the <a href="@themes">Appearance administration page</a>. Themes determine the design and presentation of your site. Drupal comes packaged with several core themes, and additional contributed themes are available at the <a href="@drupal-themes">Drupal.org theme page</a>.
oc: Lo modul System permet als utilizaires qu'an los dreches sufisents d'activar e de desactivar de tèmas dins la <a href="@themes">pagina d'administracion de l'aparéncia</a>. Los tèmas determinen lo disseny e la presentacion del vòstre site. Lo Drupal ve empaquetat amb qualques tèmas del nucli e tèmas addicionals contribuïts son disponibles a la <a href="@drupal-themes">pagina de tèmas de Drupal.org</a>.

en: Managing caching
oc: Gestion de l'escondedor

en: The System module allows users with the appropriate permissions to manage caching on the <a href='@cache-settings'>Performance settings page</a>. Drupal has a robust caching system that allows the efficient re-use of previously-constructed web pages and web page components. Pages requested by anonymous users are stored in a compressed format; depending on your site configuration and the amount of your web traffic tied to anonymous visitors, the caching system may significantly increase the speed of your site.
oc: Lo modul System permet als utilizaires qu'an los dreches sufisents gerir lo sistèma d'escondedor a la <a href="@cache-settings">pagina de paramètres de rendiment</a>. Lo Drupal a un sistèma d'escondedor robust que permet la reutilizacion eficient de las paginas e components web prèviament construïts. Las paginas demanadas pels utilizaires anonimes s'emmagatzemen en un format compressat; depenent de vòstra configuracion del site e del trànsit associat als visitaires anonimes, lo sistèma d'escondedor pòt aumentar significativament la velocitat del vòstre site.

en: Performing system maintenance
oc: Procedura de mantenença del sistèma

en: Configuring basic site settings
oc: Configuracion dels paramètres de basa del site

en: Set and configure the default theme for your website.  Alternative <a href="@themes">themes</a> are available.
oc: Causir e configurar lo tèma per defaut de vòstre site. D'autres <a href="@themes">tèmas</a> son disponibles.

en: Download additional <a href="@modules">contributed modules</a> to extend Drupal's functionality.
oc: Telecargar de <a href="@modules">moduls contribuits</a> addicionals per espandir las foncionalitats de Drupal.

en: Regularly review and install <a href="@updates">available updates</a> to maintain a secure and current site. Always run the <a href="@update-php">update script</a> each time a module is updated.
oc: Susvelhatz regularament e installatz <a href="@updatas">las mesas a jorn disponiblas</a> per gardar un site securizat e a jorn. Executatz totjorn l'<a href="@update-php">escript de mesa a jorn</a> a cada còp qu'un modul es mes a jorn.

en: Regularly review <a href="@updates">available updates</a> to maintain a secure and current site. Always run the <a href="@update-php">update script</a> each time a module is updated.
oc: Reviseu periodicament les <a href="@updatas">actualizacions disponibles</a> per tal de mantenir un site segur e actualizat. Executeu totjorn l'<a href="@update-php">script d'actualizacion</a> cada còp que actualizeu un modul.

en: Administer modules
oc: Administrar los moduls

en: Administer site configuration
oc: Administrar la configuracion del site

en: Administer themes
oc: Administrar los tèmas

en: Administer actions
oc: Administrar las accions

en: Use the administration pages and help
oc: Utiliza las paginas d'administracion e ajuda

en: Use the site in maintenance mode
oc: Utilizar lo site en mòde mantenença

en: View site reports
oc: Veire los rapòrts del site

en: Public files
oc: Fichièrs publics

en: Public local files served by the webserver.
oc: Los fichièrs publics locals son servits pel servidor web.

en: Private local files served by Drupal.
oc: Fichièrs locals privats servits pel Drupal.

en: Temporary files
oc: Fichièrs temporaris

en: Temporary local files for upload and previews.
oc: Fichièrs locals temporaris pels apercebuts e lo telecargament de fichièrs cap al servidor

en: Update modules
oc: Actualiza moduls

en: Update themes
oc: Actualiza tèmas

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
oc: Vòstra senhal es pas enregistrat dins la basa de donadas e s'utiliza solament per establir una connexion.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
oc: La connexion es crearà entre vòstre servidor web e la màquina que allotja los fichièrs del servidor web. En la majoria dels casos, aquesta serà la meteissa màquina, e per tant, "localhost" es correcte.

en: Configure your <a href="@user-edit">account time zone setting</a>.
oc: Configuratz la <a href="@user-edit">configuracion de fus orari del vòstre compte</a>.

en: Select the desired local time and time zone. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
oc: Seleccionatz l'ora locala e lo fus orari desirat. Las datas e oras seràn afichadas segon aquel fus orari sus l'ensemble del site.

en: Your time zone setting will be automatically detected if possible. Confirm the selection and click save.
oc: Se es possible, vòstre paramètre de fus orari serà detectat automaticament. Confirmatz la seleccion e feu clic a enregistrar.

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
oc: Lo dorsièr %directory existís pas e no s'ha pogut crear.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
oc: Lo dorsièr %directory existís mas no s'hi pòt escriure e no s'ha pogut far que s'hi escrigui.

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
oc: Lo messatge que s'ha d'enviar. Podètz incloure comodins coma [node :title], [user :name] e [comment :body] per representar donadas que seran diferents cada còp que s'enviï lo messatge. No totes los comodins son disponibles en totes los contèxtes.

en: The message to be displayed to the current user. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
oc: Lo messatge que es aficharà a l'utilizaire actual. Podètz incloure comodins coma [node :title], [user :name] e [comment :body] per representar donadas que seran diferents cada còp que s'enviï lo messatge. No totes los comodins son disponibles en totes los contèxtes.

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
oc: Propulsat per <a href="@poweredby">Drupal</a>

en: AHAH callback
oc: Callback AHAH

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
oc: Administrar los blòts, los tipes de contengut, los menús, etc.

en: Select and configure your theme
oc: Causir e configurar vòstre sistèma

en: Configure default and theme specific settings.
oc: Configurar los paramètres per defaut e especifics del tèma.

en: Delete IP address
oc: Supression d'una adreça IP

en: Media tools.
oc: Aisinas multimèdia.

en: Tools related to web services.
oc: Aisinas ligadas als servicis web.

en: Configure the site description, the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
oc: Configuratz la descripcion del site, lo nombre d'elements per flux e se los fluxes devon conténer títols/resumits/tèxte complet.

en: Development tools.
oc: Aisinas de desvolopament.

en: Maintenance mode
oc: Mòde mantenença

en: Take the site offline for maintenance or bring it back online.
oc: Metre lo site fòra linha per una mantenença o lo tornar metre en linha.

en: Logging and errors
oc: Jornalizacion e errors

en: Settings for logging and alerts modules. Various modules can route Drupal's system events to different destinations, such as syslog, database, email, etc.
oc: Paramètres pels moduls d'enregistrament e alertes. Diversos moduls pòdon encaminar los eveniments de sistèma del Drupal a diferents destinacions, coma pòdon èsser lo syslog, la banca de donadas, lo corrièr electronic, etc.

en: Regional and language
oc: Localizacion e lenga

en: Regional settings, localization and translation.
oc: Paramètres regionals, delcalizacion e traduccions.

en: Settings for the site's default time zone and country.
oc: Paramètres pel fus orari e lo país per defaut del site.

en: Configure display format strings for date and time.
oc: Configurar las cadenas d'un format d'afichatge per la data e l'ora.

en: Edit date format
oc: Editar lo format de data

en: Allow users to edit a configured date format.
oc: Permet als utilizaires de modificar un format de data configurat.

en: Search and metadata
oc: Recèrca e metadonadas

en: Local site search, metadata and SEO.
oc: Recèrca sul site, metadonadas e SEO.

en: General system related configuration.
oc: Configuracion generala del sistèma.

en: Tools that enhance the user interface.
oc: Aisnas de melhorament de l'interfàcia d'utilizaire.

en: Content workflow, editorial workflow tools.
oc: Flux de travalh del contengut, aisinas de flux de trabalh editorial.

en: Content authoring
oc: Redaccion de contengut

en: Settings related to formatting and authoring content.
oc: Paramètres ligats a la mesa en forma e a la redaccion de contengut.

en: more information
oc: mai d'entresenhas

en: The phpinfo() function has been disabled for security reasons. To see your server's phpinfo() information, change your PHP settings or contact your server administrator. For more information, <a href="@phpinfo">Enabling and disabling phpinfo()</a> handbook page.
oc: S'es desactivada la foncion phpinfo() per raons de seguretat. Per veire vòstra informacion del servidor de phpinfo(), canvieu vòstres paramètres del PHP o contactatz vòstre administrator del servidor. Per mai d'informacions, anatz sus la pagina del manual sobre <a href="@phpinfo">activar e desactivar lo phpinfo()</a>.

en: To run cron from outside the site, go to <a href="!cron">!cron</a>
oc: Per executar lo cron dempuèi l'exterior, anatz sus <a href="!cron">!cron</a>

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
oc: Fracàs de l'ensag automatic de creaacion d'aqueste dorsièr, possiblement degut a un problèma de permeses. Per seguir amb la installacion, creeu lo dorsièr e modifiqueu-ne los permeses manualment o asseguratz-vos que l'installador a los permeses per crear-lo automaticament. Per mai d'informacions, legiu-vos lo fichièr INSTALL.txt o lo <a href="@handbook_url">manual en linha</a>.

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
oc: I a pas cap de vocabularis disponibles. <a href="@link">Apondètz-ne un</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
oc: I a pas cap de tèrmes disponibles. <a href="@link">Apondètz-ne un</a>.

en: There is currently no content classified with this term.
oc: Il n'y a actualament aucun contengut classé amb aqueste tèrme.

en: Tokens related to taxonomy terms.
oc: Getons relatius amb los tèrmes de las taxonomias.

en: Tokens related to taxonomy vocabularies.
oc: Getons relatius amb los vocabularis de las taxonomias.

en: The Taxonomy module allows you to classify the content of your website. To classify content, you define <em>vocabularies</em> that contain related <em>terms</em>, and then assign the vocabularies to content types. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@taxonomy">Taxonomy module</a>.
oc: Lo modul Taxonomy vos permet de classificar lo contengut del vòstre site. Per a classificar lo contengut, definiu <em>vocabularis</em> que continguin <em>termes</em> relacionats e després assigneu los vocabularis als tipe de contengut. Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@taxonomy">modul Taxonomy</a> de l'ajuda en linha.

en: Creating vocabularies
oc: Creacion dels vocabularis

en: Users with sufficient <a href="@perm">permissions</a> can create <em>vocabularies</em> and <em>terms</em> through the <a href="@taxo">Taxonomy page</a>. The page listing the terms provides a drag-and-drop interface for controlling the order of the terms and sub-terms within a vocabulary, in a hierarchical fashion. A <em>controlled vocabulary</em> classifying music by genre with terms and sub-terms could look as follows:
oc: Los utilizaires amb los <a href="@perm">permeses</a> suficients pòdon crear <em>vocabularis</em> e <em>termes</em> a tavèrs de la <a href="@taxo">pagina Taxonomia</a>. La pagina que lista los tèrmes provesís una interfàcia d'arrossegar-i-deixar-anar per controlar l'òrdre dels tèrmes e dels subtermes dins lo vocabulari, d'una forma jeràrquica. Un <em>vocabulari controlat</em> que classifica música segon son gènere amb tèrmes e subtermes podria semblar-se a lo seguent :

en: <em>vocabulary</em>: Music
oc: <em>vocabulari</em> : Musica

en: <em>term</em>: Jazz
oc: <em>tèrme</em> : Jazz

en: <em>sub-term</em>: Swing
oc: <em>sostèrme</em> : Swing

en: <em>sub-term</em>: Fusion
oc: <em>sostèrme</em> : Fusion

en: <em>term</em>: Rock
oc: <em>tèrme</em> : Rock

en: <em>sub-term</em>: Country rock
oc: <em>sostèrme</em> : Rock Country

en: <em>sub-term</em>: Hard rock
oc: <em>sostèrme</em> : Hard rock

en: You can assign a sub-term to multiple parent terms. For example, <em>fusion</em> can be assigned to both <em>rock</em> and <em>jazz</em>.
oc: Podètz assignar subtermes a múltiples tèrmes pare. Per exemple, <em>fusion</em> se pòt assignar a <em>rock</em> e a <em>jazz</em>.

en: Terms in a <em>free-tagging vocabulary</em> can be built gradually as you create or edit content. This is often done used for blogs or photo management applications.
oc: Los tèrmes d'un <em>vocabulari de lliure-etiquetatge</em> pòdon anar-se creant d'un biais gradual al moment de crear o d'editar contengut. Aquò s'utiliza sovent en blogs o aplicacions de gestion de fotografies.

en: Assigning vocabularies to content types
oc: Assignacion dels vocabularis als tipes de contengut

en: Classifying content
oc: Classament del contengut

en: After the vocabulary is assigned to the content type, you can start classifying content. The field with terms will appear on the content editing screen when you edit or <a href="@addnode">add new content</a>.
oc: Després d'assignar lo vocabulari al tipe de contengut, podètz començar a classificar lo contengut. Lo camp amb los tèrmes apareixerà a l'ecran d'edicion de contenguts quand editatz o <a href="@addnode">afegiu un nou node</a>.

en: Viewing listings and RSS feeds by term
oc: Vista de las listas e dels fluxes RSS per tèrme

en: Each taxonomy term automatically provides a page listing content that has its classification, and a corresponding RSS feed. For example, if the taxonomy term <em>country rock</em> has the ID 123 (you can see this by looking at the URL when hovering on the linked term, which you can click to navigate to the listing page), then you will find this list at the path <em>taxonomy/term/123</em>. The RSS feed will use the path <em>taxonomy/term/123/feed</em> (the RSS icon for this term's listing will automatically display in your browser's address bar when viewing the listing page).
oc: Cada tèrme de taxonomia provesís automaticament una pagina que lista lo contengut que a sa classificacion, e un flux RSS corresponent. Per exemple, se lo tèrme de taxonomia <em>country rock</em> a l'ID 123 (lo podètz veire mirant la URL quand passatz en dessús del ligam del tèrme, al qual podètz far clic per anar sus la pagina de listat), alara trobareu aquesta lista al camin <em>taxonomy/term/123</em>. Lo flux RSS utilizarà lo camin <em>taxonomy/term/123/feed</em> (l'icòna d'RSS per aquesta lista de tèrme es aficharà automaticament a vòstra barra del navigador quand accediu sus la pagina de lista).

en: Extending Taxonomy module
oc: Extension del modul Taxonomy

en: There are <a href="@taxcontrib">many contributed modules</a> that extend the behavior of the Taxonomy module for both display and organization of terms.
oc: I a <a href="@taxcontrib">fòrça moduls contribuïts</a> que amplien lo comportament del modul Taxonomy en la visualizacion e l'organizacion dels tèrmes.

en: Taxonomy is for categorizing content. Terms are grouped into vocabularies. For example, a vocabulary called "Fruit" would contain the terms "Apple" and "Banana".
oc: Les taxonomies serveixen per categorizar lo contengut. Los tèrmes s'agrupen en vocabularis. Per exemple, un vocabulari nomenat "Fruita" contindria los tèrmes "Poma" e "Plàtan".

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
oc: Podètz reorganizar los tèrmes de %capital_name utilizant l'opcion d'arrossegar-i-deixar-anar e agrupar tèrmes sota un tèrme parent arrossegant-los sota e a la dreta del pare.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
oc: %capital_name conten tèrmes agrupats sota los tèrmes dels pares. Podètz reorganizar los tèrmes de %capital_name arrossegant-los-i-deixant-los-anar.

en: %capital_name contains terms with multiple parents. Drag and drop of terms with multiple parents is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by editing each term to include only a single parent.
oc: %capital_name conten tèrmes amb múltiples pares. I a pas cap de supòrt per l'arrossega-i-deixa-anar de tèrmes amb múltiples pares, mas podètz tornar-lo a activar editant cada tèrme per incloure un sol pare.

en: Administer vocabularies and terms
oc: Administrar los vocabularis e tèrmes

en: Edit terms in %vocabulary
oc: Modificar los tèrmes dins %vocabulary

en: Delete terms from %vocabulary
oc: Suprimís los tèrmes de %vocabulary

en: Term reference
oc: Referéncia d'un tèrme

en: This field stores a reference to a taxonomy term.
oc: Aqueste camp emmagazina una referéncia a un tèrme d'una taxonomia.

en: Autocomplete term widget (tagging)
oc: Widget de tèrmes autocompletats (etiquetatge)

en: The vocabulary which supplies the options for this field.
oc: Lo vocabulari que provesís les opcions per aqueste camp.

en: The Toolbar module displays links to top-level administration menu items and links from other modules at the top of the screen. For more information, see the online handbook entry for <a href="@toolbar">Toolbar module</a>.
oc: Lo modul Toolbar aficha los ligams del primer nivèl del menú d'administracion e ligams d'autres moduls a la part superior de l'ecran. Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@toolbar">modul Toolbar</a> de l'ajuda en linha.

en: Displaying administrative links
oc: Afichatge dels ligams d'administracion

en: Use the administration toolbar
oc: Utilizar la barra d'aisinas d'administracion

en: The Tracker module displays the most recently added and updated content on your site, and allows you to follow new content created by each user. This module has no configuration options. For more information, see the online handbook entry for <a href="@tracker">Tracker module</a>.
oc: Lo modul Tracker aficha lo contengut mai recentment apondut o actualizat del vòstre site e vos permet de seguir lo contengut novèl creat per cada d'utilizaire. Aqueste modul no a cap opcion de configuracion. Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@tracker">modul Tracker</a> de l'ajuda en linha.

en: Tracking new and updated site content
oc: Seguiment del contengut novèl o actualizat del site

en: The <a href='@recent'>Recent content</a> page shows new and updated content in reverse chronological order, listing the content type, title, author's name, number of comments, and time of last update. Content is considered updated when changes occur in the text, or when new comments are added. The <em>My recent content</em> tab limits the list to the currently logged-in user.
oc: La pagina de <a href='@recent'>Contingut recent</a> aficha lo contengut novèl e actualizat en òrdre cronològic invèrse, listant los tipes de contengut, lo títol, lo nom de l'autor, lo nombre de comentaris e l'hora de la darrera actualizacion. Lo contengut es considera actualizat quand e a un cambiament dins lo tèxte o quand s'apondon nou comentaris. L'onglet <em>Mon contengut recent</em> limita la lista a l'utilizaire connectat actualament.

en: Tracking user-specific content
oc: Seguiment de contengut específic d'un utilizaire

en: To follow a specific user's new and updated content, select the <em>Track</em> tab from the user's profile page.
oc: Per seguir lo contengut novèl o actualizat d'un utilizaire determinat, seleccioneu l'onglet <em>Seguiment</em> de la pagina de perfil d'utilizaire.

en: My recent content
oc: Mon contengut recent

en: Translating content
oc: Traduccion del contengut

en: Maintaining translations
oc: Manteniment de traduccions

en: Installing updates
oc: Installacion de las mesas a jorn

en: Preparing to update your site
oc: Preparacion de la mesa a jorn de vòstre site

en: Installing %project
oc: Installacion de %project

en: Preparing to install
oc: Preparant per installar

en: Error installing / updating
oc: Error d'installacion / de mesa a jorn

en: Installed %project_name successfully
oc: S'es installat %project_name corrèctament

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
oc: La mesa a jorn s'es acabada corrèctament. Vòstre site es pas mai en mòde de mantenença.

en: Update was completed successfully.
oc: La mesa a jorn s'es acabada corrèctament.

en: Update failed! See the log below for more information.
oc: L'actualizacion a fracassat! Consultatz lo seguent enregistrament per mai informacion.

en: Update failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
oc: L'actualizacion a fracassat! Consultatz lo seguent enregistrament per mai informacion. Vòstre site es pas mai en mòde de mantenença.

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
oc: L'installacion s'es acabada corrèctament. Vòstre site es pas mai en mòde de mantenença.

en: Installation was completed successfully.
oc: L'installacion s'es acabada corrèctament.

en: Installation failed! See the log below for more information.
oc: L'installacion a fracassat! Consultatz lo seguent enregistrament per mai informacion.

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
oc: L'installacion a fracassat! Consultatz lo seguent enregistrament per mai informacion. Vòstre site es pas mai en mòde de mantenença.

en: Failed to get available update data.
oc: Es pas estat possible d'obténer l'informacion d'actualizacion disponibla.

en: No available update data
oc: I a pas cap d'informacion d'actualizacion disponible

en: Checking available update data
oc: Tèst de donadas d'actualizacions disponibles

en: Trying to check available update data ...
oc: Ensag de verificacion de las donadas de mesas a jorn disponiblas ...

en: Error checking available update data.
oc: Error al testar las donadas d'actualizacion disponibles.

en: Checking available update data ...
oc: Tèst de donadas d'actualizacions disponibles ...

en: Checked available update data for %title.
oc: Las donadas de mesas a jorn disponiblas per %title son estadas verificadas.

en: Failed to check available update data for %title.
oc: Impossible de testar las donadas d'actualizacion disponibles per %title.

en: An error occurred trying to get available update data.
oc: I a agut una error al intentar obténer las donadas de las mesas a jorn disponibles.

en: There was a problem getting update information. Try again later.
oc: I a agut un problèma al obténer l'informacion de l'actualizacion. Tornatz-lo a provar mai tard.

en: (Theme)
oc: (Tèma)

en: (Release notes)
oc: (Nòtas de version)

en: This update is a major version update which means that it may not be backwards compatible with your currently running version.  It is recommended that you read the release notes and proceed at your own risk.
oc: Aquesta actualizacion es un cambiament important de version, que significa que no a compatibilitat cap enrere amb la version que sètz utilizant actualament. Es recomandable que legiu les notes de la version e que procediu sota vòstre risc.

en: (Security update)
oc: (Mesa a jorn de seguretat)

en: (Unsupported)
oc: (Sens supòrt)

en: All of your projects are up to date.
oc: Totes vòstres projèctes son a jorn.

en: Download these updates
oc: Telecarga aquestas mesas a jorn

en: Manual updates required
oc: De mesas a jorn manualas son requesidas

en: Updates of Drupal core are not supported at this time.
oc: Las mesas a jorn del còr de Drupal son pas supòrtadas pel moment.

en: You must select at least one project to update.
oc: Vos cal seleccionar coma minimal un projècte a actualizar.

en: Downloading updates
oc: Telecargament de las mesas a jorn

en: Preparing to download selected updates
oc: Preparant per telecargar las mesas a jorn seleccionades

en: Downloading updates failed:
oc: Fracàs del telecargament de las mesas a jorn :

en: Updates downloaded successfully.
oc: Las mesas a jorn son estadas telecargadas corrèctament.

en: Fatal error trying to download.
oc: Error fatala en ensajant de telecargar.

en: Back up your database and site before you continue. <a href="@backup_url">Learn how</a>.
oc: Abans de contunhar, feu una còpia de seguretat de vòstra banca de donadas e dels fichièrs del site. <a href="@backup_url">Legissètz-ne com</a>.

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
oc: Realiza las mesas a jorn amb lo site en mòde de mantenença (fòrça recomandable)

en: Install from a URL
oc: Installa a partir d'una URL

en: For example: %url
oc: Per exemple : %url

en: Upload a module or theme archive to install
oc: Puja lo fichièr compressat del modul o del tèma a installar

en: For example: %filename from your local computer
oc: Per exemple : %filename del vòstre ordenador local

en: You must either provide a URL or upload an archive file to install.
oc: Per a installar, vos cal provesir una URL o cargar un fichièr compressat.

en: Unable to retrieve Drupal project from %url.
oc: Se pòt pas recuperar lo projècte del Drupal dempuèi %url.

en: Provided archive contains no files.
oc: Lo fichièr compressat proporcionat no conten fichièrs.

en: Unable to determine %project name.
oc: Se pòt pas determinar lo nom de %project.

en: %project is already installed.
oc: %project es installat ja.

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
oc: Se pòt pas extreure %file, es pas un fichièr compressat valid.

en: Downloading %project
oc: Telecargament de %project

en: Failed to download %project from %url
oc: La telecargament de %project dempuèi %url a fracassat

en: Includes:
oc: Inclutz :

en: Enabled: %includes
oc: Activat : %includes

en: Disabled: %disabled
oc: Desactivat : %disabled

en: Depends on: !basethemes
oc: Depèn de : !basethemes

en: Required by: %subthemes
oc: Requerit per : %subthemes

en: The Update manager also allows administrators to update and install modules and themes through the administration interface.
oc: Lo modul de Gestion de las mesas a jorn tanben permet als administrators actualizar e installar moduls e tèmas a tavèrs de l'interfàcia d'administracion.

en: Checking for available updates
oc: Verificacion de las mesas a jorn disponiblas

en: Performing updates through the user interface
oc: Execucion de las mesas a jorn a travèrs de l'interfàcia de l'utilizaire

en: Installing new modules and themes through the user interface
oc: Installacion de nous moduls e tèmas a tavèrs de l'interfàcia d'utilizaire

en: You can also install new modules and themes in the same fashion, through the <a href="@install">install page</a>, or by clicking the <em>Install new module/theme</em> link at the top of the <a href="@modules_page">modules</a> and <a href="@themes_page">themes</a> pages. In this case, you are prompted to provide either the URL to the download, or to upload a packaged release file from your local computer.
oc: Podètz installar tanben nous moduls e tèmas de la meteissa forma, a tavèrs de la <a href="@instalh">pagina d'installacion</a>, o en clicant a lo ligam <em>Installa nous moduls/temes</em> de la part superior de las paginas de <a href="@modules_page">moduls</a> e <a href="@themes_page">temes</a>. En aqueste cas, se us demanarà que proporcioneu la URL de telecargament, o que carregueu un fichièr dempuèi vòstre ordenador amb la version empaquetada.

en: No update information available. <a href="@run_cron">Run cron</a> or <a href="@check_manually">check manually</a>.
oc: Cap d'informacion de mesa a jorn pas disponibla. <a href="@run_cron">Executatz lo prètzfach planificat (cron)</a> o <a href="@check_manually">verificatz manualament</a>.

en: You can automatically install your missing updates using the Update manager:
oc: Podètz installar d'un biais automatica las mesas a jorn que us falten utilizant l'Update manager :

en: Your site is currently configured to send these emails when any updates are available. To get notified only for security updates, !url.
oc: Vòstre site es configurat actualament per mandar aquestes corrièrs electronics quand i aurà qualsevol actualizacion disponible. Per recebre una notificacion solament per las actualizacions de seguretat, !url.

en: Your site is currently configured to send these emails only when security updates are available. To get notified for any available updates, !url.
oc: Vòstre site es configurat actualament per mandar aquestes corrièrs electronics solament quand i aurà una actualizacion de seguretat disponible. Per recebre una notificacion per qualsevol actualizacion disponibla, !url.

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended. See the project homepage for more details.
oc: La version installada d'al mens un dels vostres moduls o tèmas a pas pus de supòrt. Es fòrça recomandable d'actualizar-lo o desactivar-lo. Anatz sus la pagina del projècte per mai detalhs.

en: There was a problem checking <a href="@update-report">available updates</a> for Drupal.
oc: I a agut un problèma al testar les <a href="@update-report">actualizacions disponibles</a> del Drupal.

en: There was a problem checking <a href="@update-report">available updates</a> for your modules or themes.
oc: I a agut un problèma al testar les <a href="@update-report">actualizacions disponibles</a> dels vostres moduls o tèmas.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information and to install your missing updates.
oc: Consultatz la pagina de las <a href="@available_updatas">mesas a jorn disponiblas</a> per mai d'entresenhas e per installar las mesas a jorn mancantas.

en: Update manager
oc: Gestionari de mesas a jorn

en: No people available.
oc: Degun es pas disponible.

en: This role will be automatically assigned new permissions whenever a module is enabled. Changing this setting will not affect existing permissions.
oc: A aqueste ròtle se li assignaran automaticament los nous permeses quand s'activi un novèl modul. Lo cambiament d'aqueste paramètre no afectarà als permeses existents.

en: Registration and cancellation
oc: Inscripcion e anullacion

en: Who can register accounts?
oc: Qual pòt enregistrar de comptes ?

en: Administrators only
oc: Solament los administrators

en: Visitors, but administrator approval is required
oc: Los visitaires, mas l'aprovacion d'un administrator es requesida

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account.
oc: Exigir la verificacion de l'adreça de corrièr electronic quand un visitaire crea un compte.

en: New users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With this setting disabled, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
oc: Es requerirà als novèls utilizaires que validin sa adreça de corrièr electronic abans de vos connectar dins lo site e se'ls assignarà un senhal generada pel sistèma. Amb aquesta opcion desactivada, los novèls utilizaires debutaran sesilha immediatament còp enregistrats e podran definir sa senhal pendent l'enregistrament.

en: When cancelling a user account
oc: Al moment de l'anullacion d'un compte d'utilizaire

en: Users with the %select-cancel-method or %administer-users <a href="@permissions-url">permissions</a> can override this default method.
oc: Los utilizaires amb los <a href="@permissions-url">permeses</a> %select-cancel-method o %administer-users pòdon sobreescriure aqueste mètode predefinit.

en: Select method for cancelling account
oc: Causissètz lo metòde per anullar un compte

en: Administer users
oc: Administrar los utilizaires

en: Personalization
oc: Personalizacion

en: Enable signatures.
oc: Activar las signaturas

en: E-mails
oc: Corrièrs electronics

en: Welcome (new user created by administrator)
oc: Benvenguda (utilizaire novèl creat per l'administrator)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
oc: Editatz lo messatge de corrièr electronic de benvenguda enviat als novèls membres creats per un administrator.

en: Welcome (awaiting approval)
oc: Benvenguda (en espèra d'aprovacion)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
oc: Editatz lo messatge de corrièr electronic de benvenguda enviat als novèls membres un còp s'han enregistrat, quand cal l'aprovacion per part de l'administrator.

en: Welcome (no approval required)
oc: Benvenguda (pas cap d'aprovacion requesida)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
oc: Editatz lo messatge de corrièr electronic de benvenguda enviat als novèls membres un còp enregistrats, quand no cal l'aprovacion per part de l'administrator.

en: Password recovery
oc: Recuperacion de la senhal

en: Edit the e-mail messages sent to users who request a new password.
oc: Editatz lo messatge de corrièr electronic enviat als utilizaires que demanen una nova senhal.

en: Account activation
oc: Activacion del compte

en: Enable and edit e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
oc: Activatz e editatz lo messatge de corrièr electronic enviat als utilizaires en activar un compte (quan un administrator activa lo compte d'un utilizaire que ja s'ha enregistrat, en un site en què es requerís d'aprovacion per part de l'administrator).

en: Enable and edit e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
oc: Activar e modificar los corrièrs electronics mandats als utilizaires quand lor compte es blocat.

en: Account cancellation confirmation
oc: Confirmacion de l'anullacion del compte

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
oc: Modificar los corrièls electronics mandats als utilizaires quand demandan l'anullacion del compte.

en: Account canceled
oc: Compte anullat

en: Enable and edit e-mail messages sent to users when their accounts are canceled.
oc: Activatz e editatz lo messatge de corrièr electronic enviat als utilizaires quand sos comptes siguin anullats.

en: Notify user when account is canceled.
oc: Notificar l'utilizaire quand son compte es anullat.

en: You are logged in as %user. <a href="!user_edit">Change your password.</a>
oc: Vos sètz connectat en tant que %user. <a href="!user_edit">Cambiatz vòstre senhal</a>.

en: Another user (%other_user) is already logged into the site on this computer, but you tried to use a one-time link for user %resetting_user. Please <a href="!logout">logout</a> and try using the link again.
oc: Un autre utilizaire (%other_user) ja ha iniciat sesilha sus aqueste site en aqueste ordenador, mas has intentat utilizar un ligam d'un sol còp per l'utilizaire %resetting_user. Se us plau <a href="!lògout">tanca la sesilha</a> e prova d'utilizar lo ligam un autre còp.

en: The one-time login link you clicked is invalid.
oc: Lo ligam de connexion unic qu'avètz clicat es pas valid.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
oc: Acabeu d'utilizar vòstre ligam de connexion unic d'un sol cop. Ja es pas necessari utilizar aqueste ligam per debutar session. Cambiatz vòstre senhal.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
oc: <p>Aqueste es un inici de session d'un sol còp per %user_name que expirarà lo %expiration_date.</p>.<p>Feu clic en aqueste botó per debutar session al site e cambiar vòstre senhal</p>

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
oc: Avètz ensajat utilizar un ligam de connexion unic d'un sol còp que ja es estat utilizat o ja es pas valid. Demanatz-ne un novèl utilizant lo formulari seguent.

en: When cancelling your account
oc: Al moment de l'anullacion de vòstre compte

en: When cancelling the account
oc: Al moment de l'anullacion del compte

en: Require e-mail confirmation to cancel account.
oc: Demandar un e_mail de confirmacion per anullar lo compte.

en: When enabled, the user must confirm the account cancellation via e-mail.
oc: Quand s'activa, l'utilizaire deu confirmar l'anullacion del compte via corrièr electronic.

en: Are you sure you want to cancel your account?
oc: Sètz segur que volètz anullar vòstre compte?

en: Are you sure you want to cancel the account %name?
oc: Sètz segur que volètz anullar lo compte %name ?

en: Select the method to cancel the account above.
oc: Seleccionatz puèi lo metòde d'anullacion del compte.

en: A confirmation request to cancel your account has been sent to your e-mail address.
oc: S'es mandat una sollicitud de confirmacion per anullar vòstre compte a vòstra adreça de corrièr electronic.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will remain attributed to your user name.
oc: Vòstre compte serà blocat e seretz pas pus autorizat a vos connectar. Totes vòstres contenguts demoraràn a vòstre nom d'utilizaire.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
oc: Es blocarà vòstre compte e ja podretz pas aviar una session. Vòstre contengut s'ocultarà a tothom mens als administrators.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will be assigned to the %anonymous-name user.
oc: S'eliminarà vòstre compte e se suprimirà tota son informacion. Vòstre contengut s'assignarà a l'utilizaire %anonymous-name.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
oc: Vòstre compte serà suprimit e totas las informacions del compte suprimidas. Totes vòstres contenguts seràn suprimits tanben.

en: You have tried to use an account cancellation link that has expired. Please request a new one using the form below.
oc: Avètz ensajat d'utilizar un ligam d'anullacion de compte que ja es expirat. Demanatz-ne un novèl utilizant lo formulari seguent.

en: Sent account cancellation request to %name %email.
oc: S'es mandat una requèsta d'anullacion de compte a %name %email.

en: Tokens related to individual user accounts.
oc: Getons relatius amb los comptes d'utilizaire individuals

en: Tokens related to the currently logged in user.
oc: Getons relatius amb l'utilizaire que es actualament connectat.

en: The User module allows users to register, log in, and log out. It also allows users with proper permissions to manage user roles (used to classify users) and permissions associated with those roles. For more information, see the online handbook entry for <a href="@user">User module</a>.
oc: Lo modul User permet als utilizaires enregistrar-se, debutar sesilha e tancar sesilha. A més, permet als utilizaires amb los permeses pertinents gerir los ròtles d'utilizaire (usats per classificar los utilizaires) e los permeses associats amb aquestes ròtles. Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@user">modul User</a> de l'ajuda en linha.

en: Creating and managing users
oc: Creacion e administracion dels utilizaires

en: The User module allows users with the appropriate <a href="@permissions">permissions</a> to create user accounts through the <a href="@people">People administration page</a>, where they can also assign users to one or more roles, and block or delete user accounts. If allowed, users without accounts (anonymous users) can create their own accounts on the <a href="@register">Create new account</a> page.
oc: Lo modul User permet als utilizaires amb los <a href="@permissions">permeses</a> apropiats crear comptes d'utilizaire a tavèrs de la <a href="@people">pagina d'administracion de la Gent</a>, ont tanben pòdon assignar utilizaires a un o mai ròtles, e blocar o suprimir comptes d'utilizaire. Se es permet, los utilizaires sens cap compte (utilizaires anonimes) pòdon crear son pròpri compte sus la pagina <a href="@register">Crea un nou compte</a>.

en: User roles and permissions
oc: Ròtles e dreches dels utilizaires

en: <em>Roles</em> are used to group and classify users; each user can be assigned one or more roles. By default there are two roles: <em>anonymous user</em> (users that are not logged in) and <em>authenticated user</em> (users that are registered and logged in). Depending on choices you made when you installed Drupal, the installation process may have defined more roles, and you can create additional custom roles on the <a href="@roles">Roles page</a>. After creating roles, you can set permissions for each role on the <a href="@permissions_user">Permissions page</a>. Granting a permission allows users who have been assigned a particular role to perform an action on the site, such as viewing a particular type of content, editing or creating content, administering settings for a particular module, or using a particular function of the site (such as search).
oc: Los <em>ròtles</em> s'utilizen per agrupar e classificar los utilizaires; cada utilizaire pòt aver assignat un o mai ròtles. Per defaut e a dos ròtles : <em>utilizaire anonime</em> (utilizaires que no han iniciat sesilha) e <em>utilizaire autentificat</em> (utilizaires que son enregistrats e han iniciat sesilha). Depenent de l'eleccion que vàgiu far quand vareu intalhar lo Drupal, lo processus d'installacion pòt aver definit mai de ròtles, e podètz crear de ròtles personalizats addicionals sus la <a href="@roles">pagina de ròtles</a>. Un còp qu'auretz creat los ròtles, podètz establir los permeses per cada ròtle a la <a href="@permissions_user">pagina de permeses</a>. La concession d'un permés permet als utilizaires que han estat assignats a un ròtle determinat, realizar una accion al site, coma accedir a un tipe de contengut en particular, editar o crear contengut, administrar los paramètres d'un determinat modul o utilizar una foncion particular del site (coma pòt èsser la recèrca).

en: Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.
oc: Utilizaire anonime : aqueste ròtle s'utiliza per utilizaires que no tenen un compte d'utilizaire o que no s'han autentificat.

en: Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.
oc: Utilizaire autentificat : aqueste ròtle es s'assigna d'un biais automatica a totes los utilizaires que han iniciat sesilha dins lo site.

en: This form lets administrators configure how fields should be displayed when rendering a user profile page.
oc: Aqueste formulari permet als administrators configurar cossí s'han d'afichar los camps al visualizar una pagina de perfil d'utilizaire.

en: Administer permissions
oc: Administrar los dreits d'accès

en: View user profiles
oc: Veire los perfils d'utilizaires

en: Change own username
oc: Modificar son pròpi nom d'utilizaire

en: Cancel own user account
oc: Anullar lo compte d'utilizaire pròpi

en: Note: content may be kept, unpublished, deleted or transferred to the %anonymous-name user depending on the configured <a href="@user-settings-url">user settings</a>.
oc: Nota : lo contengut se pòt mantenir, despublicar, suprimir o transferir a l'utilizaire %anonymous-name depenent de la configuracion dels <a href="@user-settings-url">paramètres d'utilizaire</a>.

en: Select method for cancelling own account
oc: Selecciona lo metòde per anullar lo compte propi

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
oc: Los espacis son autorizats ; la ponctuacion es pas autorizada a l'excepcion dels punts, jonhents, apostròfas o tirets basses.

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
oc: La signatura es tròp larga : deu aver %max caractèrs o mens.

en: Sorry, too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
oc: O planhèm, e a agut tròp d'ensages fracassats de connexion dempuèi aquesta adreça IP. Aquesta s'ha blocat temporalment. Ensajatz-lo mai tard o <a href="@url">demaneu una nova senhal</a>.

en: Cancelling account
oc: Anullacion de compte

en: Cancelling user account
oc: Anullacion de compte d'utilizaire

en: %name has been disabled.
oc: S'es desactivat %name.

en: Cancel the selected user accounts
oc: Anullar los comptes d'utilizaires seleccionats

en: When cancelling these accounts
oc: Al moment de l'anullacion d' aquestes comptes

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
oc: Sètz segur que volètz anullar aquestes comptes d'utilizaire?

en: Cancel accounts
oc: Suprimir de comptes

en: To make your password stronger:
oc: Per renforçar la seguretat de vòstre senhal :

en: Make it at least 6 characters
oc: Picatz al mens 6 caractèrs

en: Add lowercase letters
oc: Apondètz de letras minusculas

en: Add uppercase letters
oc: Apondètz de letras majusculas

en: Add numbers
oc: Apondètz de nombres

en: Add punctuation
oc: Apondètz de ponctuacion

en: Make it different from your username
oc: Feu-la diferent del vòstre nom d'utilizaire

en: Weak
oc: Feble

en: Fair
oc: Passable

en: Blocked user: %name %email.
oc: Utilizaire blocat : %name %email.

en: Confirm account cancellation
oc: Confirmatz l'anullacion del compte

en: Basic page
oc: Pagina de basa

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: Exposed
oc: Expausat

en: Remove this display
oc: Levar aqueste afichatge

en: Operator to use on all groups
oc: Operator a utilizar sus totes los gropes

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
oc: Soit "groupe 0 AND grop 1 AND grop 2" siá "groupe 0 OR grop 1 OR grop 2", etc.

en: Remove group @group
oc: Levar lo grop @group

en: Default group
oc: Grop per defaut

en: Group @group
oc: Grop @group

en: Ungroupable filters
oc: Filtres non-groupables

en: Basic exposed form
oc: Formulari expausat basic

en: Input required
oc: Valor requesida

en: An exposed form that only renders a view if the form contains user input.
oc: Un formulari expausat que aficha una vista solament se lo formulari conten una sasida utilizaire.

en: Display all items
oc: Afichar totes los elements

en: Display a specified number of items
oc: Afichar un nombre definit d'elements

en: Display a limited number items that this view might find.
oc: Afichar un nombre limitat d'elements qu'aquesta vista poiriá trobar.

en: Paged output, full pager
oc: Rendut paginat, paginacion completa

en: Paged output, full Drupal style
oc: Rendut paginat, complet de l'estil Drupal

en: Paged output, mini pager
oc: Rendut paginat, mini-paginacion

en: Name (raw)
oc: Nom (brut)

en: The user or author name. This filter does not check if the user exists and allows partial matching. Does not utilize autocomplete.
oc: Lo nom de l'utilizaire o de l'autor. Aqueste filtre ne vérifie pas se l'utilizaire existís e permet una recèrca partielle. N'utiliza pas l'auto-complecion.

en: Provide markup text for the area.
oc: Provesir un tèxte balisat per la zòna.

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: Change the machine name of this display.
oc: Cambiar lo nom sistèma d'aqueste afichatge.

en: Change settings for this pager type.
oc: Modificar los paramètres per aqueste tipe de paginacion.

en: Allow grouping and aggregation (calculation) of fields.
oc: Autorizar lo regropament e l'aggregacion (calcul) dels camps.

en: Exposed form style
oc: Estil del formulari expausat

en: Select the kind of exposed filter to use.
oc: Causir lo tipe de filtre expausat a utilizar.

en: Exposed form settings for this exposed form style.
oc: Paramètres del formulari expausat per aqueste estil de formulari expausat.

en: The machine name of this display
oc: Lo nom sistèma d'aqueste afichatge

en: If enabled, some fields may become unavailable. All fields that are selected for grouping will be collapsed to one record per distinct value. Other fields which are selected for aggregation will have the function run on them. For example, you can group nodes on title and count the number of nids in order to get a list of duplicate titles.
oc: uSe marcat, certans camps pourraient devenir indisponibles. Totes los camps que son seleccionats pel regropament seràn réduits a un sol enregistrement per valor distincta. Los autres camps que son seleccionats per agregacion verront la foncion executada sus ceux-ci. Per exemple, podètz grouper de nosèls per lor títol e compter lo nombre de nius per obténer una lista dels doblons.

en: Exposed Form
oc: Formulari expausat

en: Exposed form options
oc: Opcions del formulari expausat

en: Select which pager, if any, to use for this view
oc: Seleccionar, s'il y a lieu, la paginacion a utilizar per aquesta vista

en: Pager options
oc: Opcions de paginacion

en: Display id should be unique.
oc: L'identificant (ID) de l'afichatge deu èsser unique.

en: Reset button label
oc: Tèxte del boton de reïnicializacion

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
oc: Tèxte d'afichar dins lo boton de reïnicializacion del formulari expausat.

en: Exposed sorts label
oc: Etiqueta de las triadas expausadas

en: Text on demand
oc: Tèxte a la demanda

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
oc: Lo nombre total de paginas. Daissar void per mostrar totas las paginas.

en: Exposed options
oc: Opcions expausadas

en: Exposing this options allows users to define their values in a exposed form when view is displayed
oc: Expausar aquestas opcions permet als utilizaires de definir lors valors dins un formulari expausat quand la vista es afichada

en: Expose items per page
oc: Expausar los elements per pagina

en: When checked, users can determine how many items per page show in a view
oc: Se marcat, los utilizaires pourront especificar combien d'elements afichar per pagina dins una vista

en: Items per page label
oc: Etiqueta dels elements per pagina

en: Label to use in the exposed items per page form element.
oc: Etiqueta a utilizar pel camp de nombre d'elements per pagina expausat.

en: Exposed items per page options
oc: Opcions del nombre d'elements per pagina

en: Expose Offset
oc: Expausar lo decalatge

en: Offset label
oc: Etiqueta del decalatge

en: Label to use in the exposed offset form element.
oc: Etiqueta a utilizar dins l'element "decalatge" del formulari expausat.

en: Offset must be an number greather or equal than 0.
oc: Lo decalatge deu èsser un nombre superior o egal a 0.

en: Mini pager, @count item, skip @skip | Mini pager, @count items, skip @skip
oc[0]: Mini paginacion, @count element, en passar @skip
oc[1]: Mini paginacion, @count elements, en passar @skip

en: Mini pager, @count item | Mini pager, @count items
oc[0]: Mini paginacion, @count élement
oc[1]: Mini paginacion, @count elements

en: All items, skip @skip
oc: Totes los elements, en passar @skip

en: All items
oc: Totes los elements

en: @count item, skip @skip | @count items, skip @skip
oc[0]: @count element, en passar @skip
oc[1]: @count elements, en passar @skip

en: @count item | @count items
oc[0]: @count element
oc[1]: @count elements

en: Group results together
oc: Gropar los resultats ensemble

en: Author textfield
oc: Camp tèxte autor

en: Subject textfield
oc: Camp tèxte Subjècte

en: Hello !recipient-name,
oc: Hola !recipient-name,

en: Overview of fields on all entity types.
oc: Apercebut dels camps de tota mena d'entitats.

en: Configuring text formats
oc: Configuracion dels formats de tèxte

en: Configure text formats on the <a href="@formats">Text formats page</a>. <strong>Improper text format configuration is a security risk</strong>. To ensure security, untrusted users should only have access to text formats that restrict them to either plain text or a safe set of HTML tags, since certain HTML tags can allow embedding malicious links or scripts in text. More trusted registered users may be granted permission to use less restrictive text formats in order to create rich content.
oc: Configuratz los formats de tèxte a la <a href="@formats">pagina d'un formats de tèxte</a>. <strong>Una configuracion indeguda d'un format de tèxte es un risc de seguretat</strong>. Per assegurar la seguretat, los utilizaires que son pas de confiança solament deurián aver accès als formats de tèxte que los restrenhon a o ben tèxte pla, o ben un acorchi segur d'etiquetas HTML, ja que algunes etiquetas HTML pòdon permetre incrustar ligams maliciosos o scripts al tèxte. Los utilizaires enregistrat amb mai confiança se'ls i pòdon concedir permeses per utilizar formats de tèxte mens restrictius per tal de crear contengut ric.

en: Text formats define the HTML tags, code, and other formatting that can be used when entering text. <strong>Improper text format configuration is a security risk</strong>. Learn more on the <a href="@filterhelp">Filter module help page</a>.
oc: Los formats de tèxte definisson las etiquetas HTML, còde e d'autre format que pòt èsser utilizat a l'hora d'introduir tèxte. <strong>Una configuracion indeguda d'un format de tèxte es un risc de seguretat</strong>. Legissètz-ne mai a la <a href="@filterhelp">pagina d'ajuda del modul Filter</a>.

en: Show more content
oc: Aficha mai contengut

en: Collapse
oc: Collapsa

en: The testing framework requires the DOMDocument class to be available. Check the configure command at the <a href="@link-phpinfo">PHP info page</a>.
oc: Lo marc de trabalh de tèsts requerís aver disponible la classe DOMDocument. Testatz l'òrdre configure a la <a href="@link-phpinfo">pagina d'informacion de PHP</a>.

en: Error messages to display
oc: Messatges d'error a afichar

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
oc: Es recomanat que los sites que s'executen en entorns de produccion no mostrin cap error.

en: Cannot open %file_path
oc: Es pas estat possible d'obrir %file_path

en: Term name textfield
oc: Camp tèxte nom del tèrme

en: Term description textarea
oc: Zòna de tèxte de descipcion del tèrme

en: Password reset instructions will be mailed to %email. You must log out to use the password reset link in the e-mail.
oc: Les instruccions per la reinicializacion de la senhal s'enviaran a %email. Vos cal tancar sesilha per utilizar lo ligam del corrièr electronic de reinicializacion de la senhal.

en: Current password
oc: senhal actual

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
oc: Vòstre senhal actual es mancant o incorrècte ; es requesit per cambiar : %name

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
oc: Un messatge de benvenguda amb d'instruccions addicionalas es estat mandat per corrièr electronic al utilizaire novèl <a href="@url">%name</a>.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
oc: Un messatge de benvenguda amb instruccions addicionals es estat mandat a vòstra adreça de corrièr electronic.

en: Configure user accounts.
oc: Configuratz los comptes dels utilizaires

en: Update preview
oc: Actualizar l'apercebut

en: %module module installed.
oc: S'es installat lo modul %module.

en: The Field UI module provides an administrative user interface (UI) for attaching and managing fields. Fields can be defined at the content-type level for content items and comments, at the vocabulary level for taxonomy terms, and at the site level for user accounts. Other modules may also enable fields to be defined for their data. Field types (text, image, number, etc.) are defined by modules, and collected and managed by the <a href="@field">Field module</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href="@field_ui" target="_blank">Field UI module</a>.
oc: Lo modul Field UI provesís una interfàcia d'utilizaire (UI) d'administracion per estacar e gerir camps. Los camps se pòdon definir a nivèl de tipe de contengut per elements de contengut e comentaris, a nivèl de vocabulari per tèrmes de taxonomia, e a nivèl de site per comptes d'utilizaire. Altres moduls pòdon activar camps per èsser definits per sas donadas. Los tipes de camps (tèxte, imatge, numèro, etc.) son definits per autres moduls, e recollits e gestionats pel <a href="@field">modul Field</a>. Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@field_ui" target="_blank">modul Field UI</a> de l'ajuda en linha.

en: Planning fields
oc: Organizar de camps

en: What the field will be called
oc: Lo nom del camp

en: A field has a <em>label</em> (the name displayed in the user interface) and a <em>machine name</em> (the name used internally). The label can be changed after you create the field, if needed, but the machine name cannot be changed after you have created the field.
oc: Un camp a una <em>etiqueta</em> (el nom que s'aficha a l'interfàcia d'utilizaire) e un <em>nom màquina</em> (el nom que s'usa intèrnament). L'etiqueta, se cal, se pòt cambiar després de crear lo camp, mas lo nom màquina se pòt pas cambiar una còp hàgiu creat lo camp.

en: What type of data the field will store
oc: Lo tipe de donadas que lo camp emmagazinarà

en: Each field can store one type of data (text, number, file, etc.). When you define a field, you choose a particular <em>field type</em>, which corresponds to the type of data you want to store. The field type cannot be changed after you have created the field.
oc: Cada camp pòt emmagazinar un tipe de dada (tèxte, numèro, fichièr, etc.). Quand definiu un camp, causissètz un <em>tipe de camp</em> en particular, lo qual correspon amb lo tipe de dada que volètz emmagazinar. Lo tipe de camp se pòt pas cambiar una còp hàgiu creat lo camp.

en: How the data will be input and displayed
oc: Lo biais que las donadas seràn picadas e afichadas

en: How many values the field will store
oc: Quant de valors lo camp emmagazinarà

en: You can store one value, a specific maximum number of values, or an unlimited number of values in each field. For example, an employee identification number field might store a single number, whereas a phone number field might store multiple phone numbers. This setting can be changed after you have created the field, but if you reduce the maximum number of values, you may lose information.
oc: Podètz emmagazinar una valor, un nombre maximal específic de valors o un nombre de valors illimitats a cada camp. Per exemple, un camp de numèro d'identificacion d'empleat podria emmagazinar un unic numèro, mentre que un camp de numèro de telèfon podria emmagazinar-ne múltiples. Aqueste paramètre se pòt cambiar una còp hàgiu creat lo camp, mas se reduïu lo numèro maximal de valors, podètz perdre informacion.

en: Reusing fields
oc: Camps reütilizables

en: Some settings of a reused field are unique to each use of the field; others are shared across all places you use the field. For example, the label of a text field is unique to each use, while the setting for the number of values is shared.
oc: D'unes paramètres d'un camp reutilizat son unics per cada ús del camp; d'autres son compartits per totes los sites ont utilizeu lo camp. Per exemple, l'etiqueta d'un camp de tèxte es unica per casa ús, mentre que lo paramètre de nombre de valors es compartit.

en: There are two main reasons for reusing fields. First, reusing fields can save you time over defining new fields. Second, reusing fields also allows you to display, filter, group, and sort content together by field across content types. For example, the contributed Views module allows you to create lists and tables of content. So if you use the same field on multiple content types, you can create a View containing all of those content types together displaying that field, sorted by that field, and/or filtered by that field.
oc: I a dues raons principals per reutilizar camps. Primer, la reutilizacion de camps pòt estalviar-vos temps en la definicion de nous camps. Segon, la reutilizacion de camps tanben vos permet d'afichar, filtrar, agrupar e ordenar contengut entre sí per camp a tavèrs del tipe de contengut. Per exemple, lo modul contribuït Views vos permet de crear llistes e taulas de contengut. Per tant se utilizeu lo meteis camp en diversos tipe de contengut, podètz crear una View que contingui tot lo d'aquells tipe de contengut junts que mostrin aqueste camp, ordenat per camp, i/o filtrat per aqueste camp.

en: Fields on content items
oc: Camps sus de contenguts

en: Fields on content items are defined at the content-type level, on the <em>Manage fields</em> tab of the content type edit page (which you can reach from the <a href="@types">Content types page</a>). When you define a field for a content type, each content item of that type will have that field added to it. Some fields, such as the Title and Body, are provided for you when you create a content type, or are provided on content types created by your installation profile.
oc: Los camps a elements de contengut es definisson a nivèl de tipe de contengut, a l'onglet de <em>Gestiona los camps</em> de la pagina d'edicion del tipe de contengut (a la qual podètz arribar dempuèi la <a href="@types">pagina de tipe de contengut</a>). Quand definiu un camp per un tipe de contengut, cada element de contengut d'aqueste tipe aurà aqueste camp apondut a ell. D'unes camps, coma lo Títol e lo Cos, los proporcionats vosautres quand creeu o editatz un tipe de contengut, o son proporcionats pendent la creacion dels tipe de contengut pel vòstre perfil d'installacion.

en: Fields on taxonomy terms
oc: Camps sus de tèrmes de taxinomia

en: Fields on taxonomy terms are defined at the taxonomy vocabulary level, on the <em>Manage fields</em> tab of the vocabulary edit page (which you can reach from the <a href="@taxonomy">Taxonomy page</a>). When you define a field for a vocabulary, each term in that vocabulary will have that field added to it. For example, you could define an image field for a vocabulary to store an icon with each term.
oc: Los camps a tèrmes de taxonomia son definits a nivèl del vocabulari de la taxonomia, a l'onglet <em>Gestiona los camps</em> de la pagina d'edicion del vocabulari (a la qual podètz arribar dempuèi la <a href="@taxonomy">pagina de taxonomia</a>). Quand definiu un camp per un vocabulari, cada tèrme d'aqueste vocabulari aurà aqueste camp apondut a ell. Per exemple, podètz definir un camp imatge per un vocabulari per emmagazinar una icòna amb cada tèrme.

en: Fields on user accounts
oc: Camps sus de comptes d'utilizaires

en: Fields on user accounts are defined on a site-wide basis on the <a href="@fields">Manage fields tab</a> of the <a href="@accounts">Account settings</a> page. When you define a field for user accounts, each user account will have that field added to it. For example, you could add a long text field to allow users to include a biography.
oc: Los camps a comptes d'utilizaire son definits a nivèl de site a l'onglet <em>Gestiona los camps</em> de la pagina de <a href="@accounts">paramètres del compte</a>. Quand definiu un camp per un compte d'utilizaire, cada compte d'utilizaire aurà aqueste camp apondut a ell. Per exemple, podètz apondre un camp de tèxte larg per permetre als utilizaires incloure sa biografia.

en: Fields on comments
oc: Camps sus de comentaris

en: Fields on comments are defined at the content-type level, on the <em>Comment fields</em> tab of the content type edit page (which you can reach from the <a href="@types">Content types page</a>). When you add a field for comments, each comment on a content item of that type will have that field added to it. For example, you could add a website field to the comments on forum posts, to allow forum commenters to add a link to their website.
oc: Los camps a comentaris son definits a nivèl de tipe de contengut, a l'onglet <em>Camps de comentari</em> de la pagina d'edicion del tipe de contengut (a la qual podètz arribar dempuèi la <a href="@taxonomy">pagina de tipe de contengut</a>). Quand afegiu un camp per comentaris, cada comentari en un element de contengut d'aqueste tipe aurà aqueste camp apondut a ell. Per exemple, podètz apondre un camp site web als comentaris a les entradempuèi lo forum, per permetre als comentaristes del forum apondre un ligam al seu site web.

en: Administer text formats and filters
oc: Administrar los formats de tèxte e los filtres

en: @type language detection
oc: Deteccion de lenga de @type

en: User interface text
oc: Tèxte d'interfàcia d'utilizaire

en: Use the detected interface language.
oc: Utiliza la lenga d'interfàcia detectada.

en: The new set is created by copying items from your default shortcut set.
oc: L'acorchi novèl es crèa a partir d'una còpia dels elements del acorchi per defaut dels ligams dirèctes.

en: The new set is created by copying items from the %default set.
oc: L'acorchi novèl es crèa a partir d'una còpia dels elements del acorchi %default.

en: You are currently using the %set-name shortcut set.
oc: Actualment sètz utilizant l'acorchi %set-name.

en: Create new set
oc: Crea un acorchi novèl

en: The %set_name shortcut set has been created. You can edit it from this page.
oc: S'es creat l'acorchi %set_name. Lo podètz editar dempuèi aquesta pagina.

en: Updated set name to %set-name.
oc: Nom de l'ensemble mes a jorn a %set_name.

en: If you have chosen this shortcut set as the default for some or all users, they may also be affected by deleting it.
oc: S'avètz causit aqueste acorchi coma lo per defaut per qualques o totes los utilizaires, eles tanben es veuran afectats per l'escafament.

en: Are you sure you want to delete the shortcut set %title?
oc: Sètz segur que volètz suprimir l'acorchi %title?

en: The shortcut set %title has been deleted.
oc: S'es suprimit l'acorchi %title.

en: Administering shortcuts
oc: Gestion dels acorchis

en: Choosing shortcut sets
oc: Causida dels ensembles d'acorchis

en: Users with permission to switch shortcut sets can choose a shortcut set to use from the Shortcuts tab of their user account page.
oc: Los utilizaires amb permeses per cambiar d'acorchi d'accèsses direct se pòdon escollir-ne un dempuèi l'onglet d'acorchis de sa pagina de compte d'utilizaire.

en: The Shortcut module creates an add/remove link for each page on your site; the link lets you add or remove the current page from the currently-enabled set of shortcuts (if your theme displays it and you have permission to edit your shortcut set). The core Seven administration theme displays this link next to the page title, as a small + or - sign. If you click on the + sign, you will add that page to your preferred set of shortcuts. If the page is already part of your shortcut set, the link will be a - sign, and will allow you to remove the current page from your shortcut set.
oc: Lo modul Shortcut crea un ligam d'apond/elimina per cada pagina del vòstre site; lo ligam vos permet d'apondre o eliminar la pagina actual del acorchi que actualament es activat (si vòstre tèma lo aficha e teniu permeses per editar vòstre acorchi). Lo tèma d'administracion del nucli Seven aficha aqueste ligam al costat del títol de la pagina, coma un petit signe + o -. Se feu clic al signe +, apondretz aquesta pagina al acorchi preferit. Se la pagina ja forma part del vòstre acorchi, lo ligam serà un signe -, e us permetrà eliminar la pagina actual del vòstre acorchi.

en: Define which shortcut set you are using on the <a href="@shortcut-link">Shortcuts tab</a> of your account page.
oc: Definissètz quin acorchi sètz utilizant a la <a href="@shortcut-link">onglet Accèsses</a> dirèctes de la pagina del vòstre compte.

en: Edit current shortcut set
oc: Modificar l'ensemble dels acorchis actius

en: Editing the current shortcut set will affect other users if that set has been assigned to or selected by other users. Granting "Select any shortcut set" permission along with this permission will grant permission to edit any shortcut set.
oc: L'edicion de l'acorchi actual afectarà autres utilizaires se aqueste acorchi es estat assignat o seleccionat per d'autres utilizaires. La concession del permés "Selecciona qualsevol acorchi" juntament amb aqueste permés permetrà editar qualsevol acorchi.

en: Select any shortcut set
oc: Selecciona qualsevol acorchi

en: From all shortcut sets, select one to be own active set. Without this permission, an administrator selects shortcut sets for users.
oc: A partir de totes los acorchis d'acorchis, seleccioneu-ne un per èsser vòstre acorchi actiu. Sens aqueste permés, un administrator selecciona los acorchis d'acorchis pels utilizaires.

en: Add and modify shortcut sets.
oc: Apondre e modificar d'ensembles d'acorchis.

en: Add shortcut set
oc: Apondètz un acorchi de ligams dirèctes

en: Edit set name
oc: Editar lo nom de l'ensemble

en: @remote could not be saved to @path.
oc: Es pas estat possible d'enregistrar @remote a @path.

en: Drupal requires you to enable the PHP extensions in the following list (see the <a href="@system_requirements">system requirements page</a> for more information):
oc: Lo Drupal requerís que activatz les extensions del PHP de la seguent lista (per mai informacion, anatz a la <a href="@system_requirements">pagina de requeriments del sistèma</a>) :

en: Database support
oc: Suport de la basa de donadas

en: Your web server does not appear to support any common PDO database extensions. Check with your hosting provider to see if they support PDO (PHP Data Objects) and offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
oc: Sembla èsser que vòstre servidor web no supòrta cap extension PDO comuna de banca de donadas. Testatz amb vòstre provesidor d'albergament se supòrta PDO (PHP Data Objects) e ofrís cap banca de donadas que <a href="@drupal-databases">supòrte lo Drupal</a>.

en: Is not empty (NOT NULL)
oc: Es pas void (NOT NULL)

en: Display %display has set node/% as path. This will not produce what you want. If you want to have multiple versions of the node view, use panels.
oc: L'afichatge %display a son camin parametré sus node/%. Aquò ne produira pas l'effet désiré. Se volètz aver mantuna version de l'afichatge d'un nosèl, utilizatz Panels.

en: Use absolute link (begins with "http://")
oc: Utilizar un ligam absolut (començant per "http://")

en: Output machine name
oc: Afichar lo nom sistèma

en: Use Drupal's taxonomy term path to create breadcrumb links
oc: Utilizar lo camin del tèrme de taxonomia de Drupal per crear les ligams del fial d'ariane

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
oc: Se seleccionat, los ligams del fial d'Ariana seràn creats amb la metòde estandard de drupal al luòc de la metòde de Views. Aquò es utile quand utilizatz des moduls coma Taxonomy Redirect per modificar vòstres ligams de tèrmes de taxonomia.

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
oc: Modificar la(les) classa(s) CSS que serà(n) aponduda(s) a aqueste afichatge.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
oc: Las classas CSS devon èsser constituidas de caractèrs alphanumerics o de jonhents solament.

en: Term edit link
oc: Ligam de modificacion del tèrme

en: Provide a simple link to edit the term.
oc: Provesir un ligam per modificar lo tèrme.

en: Set between which values the user can choose when determining the items per page. Separated by comma.
oc: Spécifiez entre quelle valors l'utilizaire pòt causir al moment de la spécification del nombre d'elements per pagina. Separadas per de virgulas.

en: When checked, users can determine how many items should be skipped at the beginning.
oc: Se marcat, los utilizaires pòdon determinar combien d'elements devon èsser passés al començament.

en: Attachment before
oc: Pèça junta avant

en: Attachment after
oc: Pèça junta aprèp

en: Kyrgyz
oc: Kirguís

en: theme() may not be called until all modules are loaded.
oc: Se pòt pas cridar a theme() fins que s'hagin carregat totes los moduls.

en: GD library PNG support
oc: Presa en carga del format PNG per la bibliotèca GD

en: The date the comment was most recently updated.
oc: La data en que es va modificar lo comentari per darrer cop.

en: Comment posted: %subject.
oc: Comentari enviat : %subject.

en: On value
oc: Valor actiu

en: If left empty, "1" will be used.
oc: Se es deixa void, s'usarà "1".

en: Off value
oc: Valor inactiu

en: If left empty, "0" will be used.
oc: S'es daissat void, s'utilizarà "0".

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
oc: Aqueste camp es estat desactivat perque avètz pas lod dreits sufisents per l'editar.

en: Select a forum.
oc: Seleccionatz un forum.

en: GD library rotate and desaturate effects
oc: Efièches de rotacion e de desaturacion de la bibliotèca GD

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
oc: Accedeix, edita e suprimís tot lo contengut independentment de las restriccions de permés.

en: The HTML ID %id is unique.
oc: L'ID d'HTML %id es unic.

en: Syslog format
oc: Format del syslog

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
oc: Especificatz lo format de l'entrada del syslog. Les variabled disponibles son : <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>URL base del site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Marca de temps tipe Unix de l'entrada de l'enregistrament.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>Categoria a la que es referís aqueste messatge.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>Adreça IP de l'utilizaire que dispara lo messatge.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>L'URI de la requèsta.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer se es disponible.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>ID de l'utilizaire.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>Un ligam a associar amb lo messatge.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>Lo messatge a emmagazinar al enregistrament.</dd></dl>

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
oc: Los recursos extèrnes pòdon èsser optimizats automaticament, la qual cosa pòt reduir la talha e lo numèro de requèstas fetes al vòstre site web.

en: A date in 'time-since' format. (%date)
oc: Una data dins lo format 'temps de de'. (%date)

en: The location of the file relative to Drupal root.
oc: La localizacion del fichièr relativa a la raiç del Drupal.

en: Your modules have been downloaded and updated.
oc: Vòstres moduls han estat telecargats e actualizats.

en: <a href="@update">Run database updates</a>
oc: <a href="@update">Executa las mesas a jorn de la banca de donadas</a>

en: Permissions let you control what users can do and see on your site. You can define a specific set of permissions for each role. (See the <a href="@role">Roles</a> page to create a role). Two important roles to consider are Authenticated Users and Administrators. Any permissions granted to the Authenticated Users role will be given to any user who can log into your site. You can make any role the Administrator role for the site, meaning this will be granted all new permissions automatically. You can do this on the <a href="@settings">User Settings</a> page. You should be careful to ensure that only trusted users are given this access and level of control of your site.
oc: Los permeses vos permeton controlar què pòdon far e veire los utilizaires al vòstre site. Podètz definir un acorchi determinat de permeses per cada ròtle. (Anatz sus la pagina de <a href="@role">Ròtles</a> per crear-ne un). Dos ròtles a considerar son Utilizaires Autenticats e Administradors. Qualsevol permés atorgat al ròtle Utilizaires Autenticats, se li donarà a qualsevol utilizaire que pòsca debutar sesilha al vòstre site. Podètz far a qualsevol ròtle lo ròtle Administrador del vòstre site, aquò significa que se li atorgaran totes los nous permeses d'un biais automatica. Podètz fer-ho sus la pagina de <a href="@settings">Paramètres d'utilizaire</a>. Vos cal aver cura per garantir que solament se'ls i dána aqueste accès e lo nivèl de contraròtle de vòstre site als utilizaires de confiança.

en: Roles allow you to fine tune the security and administration of Drupal. A role defines a group of users that have certain privileges as defined on the <a href="@permissions">permissions page</a>. Examples of roles include: anonymous user, authenticated user, moderator, administrator and so on. In this area you will define the names and order of the roles on your site. It is recommended to order your roles from least permissive (anonymous user) to most permissive (administrator). To delete a role choose "edit role".
oc: Los ròtles vos permeton ajustar la seguretat e l'administracion del Drupal. Un ròtle definís un grop d'utilizaires que tenen certs privilègis definits a la <a href="@permissions">pagina de permeses</a>. Exemples de ròtles incluisson : utilizaire anonime, utilizaire autentificat, moderador, administrator e més. En aquesta àrea definireu los noms e l'òrdre dels ròtles del vòstre site. Se recomanda que ordeneu vòstres ròtles de mens permissiu (utilizaire anonime) a mai permissiu (administrator). Per suprimir un ròtle trieu "edita lo rol".

en: Translation update status
oc: Estatut de mesa a jorn des traduccions

en: Filipino
oc: Filipí

en: Swiss German
oc: Alemand Suís

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
oc: Es pas estat possible de cargar lo fichièr %filename seleccionat. Només son permeses los fichièrs amb las extensions seguentas : %extensions.

en: Current page
oc: Pagina actuala

en: Highlighted
oc: Mes en evidéncia

en: Main background
oc: Rèireplan principal

en: Sidebar background
oc: Rèireplan de la barra lateral

en: Sidebar borders
oc: Bordaduras de la barra laterala

en: Footer background
oc: Rèireplan del pè de pagina

en: Plum
oc: Pruna

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
oc: Una lista separada per espacis d'etiquetas HTML permesas dins lo contengut dels elements del canal. Les etiquetas no permeses se separen del contengut.

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
oc: %field solament pòt contenir caractèrs de l'a-z, jonhents baixos o jonhents.

en: %field cannot contain any markup.
oc: %field pòt pas contenir cap tipe de marcat.

en: No URL aliases available. <a href="@link">Add URL alias</a>.
oc: I a pas cap d'aliasses d'URL disponible. <a href="@link">Apondètz-ne un</a>.

en: To provide keyword searching, the search engine maintains an index of words found in the content and its fields, along with text added to your content by other modules (such as comments from the core Comment module, and taxonomy terms from the core Taxonomy module). To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Users with <em>Administer search</em> permission can further configure the cron settings on the <a href="@searchsettings">Search settings page</a>.
oc: Per provesir la recèrca per mots clau, lo motor de recèrca manten un indèx de les mots que es troben al contengut e als seus camps, juntament amb lo tèxteapondut al vòstre contengut per d'autres moduls (coma pòdon èsser comentaris dempuèi lo modul Comment del nucli, e tèrmes de taxonomia dempuèi lo modul Taxonomy del nucli). Per tal de construir e mantenir aqueste índex, fa falta aver corrèctament configurada una <a href="@cron">prètzfach de mantenença cron</a>. Los utilizaires amb l'autorizacion <em>Administra la recèrca</em> pòdon configurar los paramètres del cron a la <a href="@searchsettings">pagina de Paramètres de recèrca</a>.

en: Content reindexing
oc: Reïndexacion del contengut

en: Content-related actions on your site (creating, editing, or deleting content and comments) automatically cause affected content items to be marked for indexing or reindexing at the next cron run. When content is marked for reindexing, the previous content remains in the index until cron runs, at which time it is replaced by the new content. Unlike content-related actions, actions related to the structure of your site do not cause affected content to be marked for reindexing. Examples of structure-related actions that affect content include deleting or editing taxonomy terms, enabling or disabling modules that add text to content (such as Taxonomy, Comment, and field-providing modules), and modifying the fields or display parameters of your content types. If you take one of these actions and you want to ensure that the search index is updated to reflect your changed site structure, you can mark all content for reindexing by clicking the "Re-index site" button on the <a href="@searchsettings">Search settings page</a>. If you have a lot of content on your site, it may take several cron runs for the content to be reindexed.
oc: Las accions relacionadas amb contengut al vòstre site (creacion, edicion o supression de contengut e comentaris) causa automaticament que los elements de contengut afectats siguin marcats per èsser indexats o que es tornin a indexar a la seguent execucion del cron. Quand lo contengut es marca per que torni a èsser indexat, lo contengut anterior roman a l'indèx fins que s'executa lo cron, moment en que se substituís pel contengut novèl. A diferéncia de las accions relaciones amb lo contengut, las accions associadas a l'estructura del vòstre site no causa que lo contengut afectat es marqui per que torni a èsser indexat. Exemples d'accions relacionadas amb l'estructura que afecten lo contengut incluisson la supression o l'edicion de tèrmes de taxonomia, activacion o desactivacion de moduls que apondon tèxte al contengut (coma los moduls Taxonomy, Comment e los que proporcionen nous camps), e la modificacion de camps o los paramètres de presentacion dels vostres tipe de contengut. Se preneu alguna d'aquestes accions e volètz assegurar-vos que l'indèx de recèrca s'actualiza per reflectir los canvis a la vòstre estructura del site, podètz marcar tot lo contengut per que torni a èsser indexat en clicant al botó de "Tornar a indexar lo site" a la <a href="@searchsettings">pagina de paramètres de la recèrca</a>. Se teniu fòrça de contengut al vòstre site, pòt èsser que es necessitin diverses execucions del cron per tal que tot lo contengut torni a èsser indexat.

en: These options control the display settings for the %name theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used.
oc: Aquestes opcions controlen los paramètres de presentacion del tèma %name. Quand vòstre site es mostri utilizant aqueste tèma, s'utilizaràn aquestes paramètres.

en: Administer software updates
oc: Administrar las mesas a jorn del logical

en: Enter a valid email address or use a token e-mail address such as %author.
oc: Picatz una adreça de corrièr electronic valida o utilizeu un token d'adreça de corrièr electronic coma %author.

en: @required_name (Missing)
oc: @required_name (Falta)

en: @required_name (Version @compatibility required)
oc: @required_name (Version @compatibility requerida)

en: @name requires at least PHP @version.
oc: @name necessita coma minimal PHP @version.

en: Unresolved dependency
oc: Dependéncia sens resoldre

en: @name requires this module.
oc: @name necessita aqueste modul.

en: @name requires this module and version. Currently using @required_name version @version
oc: @name requerís aqueste modul e version. Actualment s'es usant @required_name en la version @version

en: Site details
oc: Detalhs del site

en: Handler @handler tried to add additional_field @identifier but @table could not be added!
oc: Lo gestionari @handler a tenté d'apondre lo camp suplementari @identifier mas la taula @taula n'a pas pu èsser aponduda !

en: Title and slogan
oc: Títol e eslogan

en: Firehouse
oc: Parc de bombers

en: Ice
oc: Gel

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
oc: Lo prefix de taula de la basa de donadas que avètz picat, %prefix, es pas valid. Lo prefix de taula solament pòt contenir caractèrs alfanumèrics, punts o jonhents basses.

en: Default settings file
oc: Fichièr de paramètres per defaut

en: The default settings file does not exist.
oc: Lo fichièr de paramètres per defaut existís pas.

en: The @drupal installer requires that the %default-file file not be modified in any way from the original download.
oc: L'installador de @drupal necessita que lo fichièr %default-file no hagi estat modificat de cap forma del de la telecargament original.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
oc: Reordeneu las files per pes numèric en comptes d'arrossegar-les.

en: Show row weights
oc: Afichar los peses de las linhas

en: Hide row weights
oc: Amagar los peses de las linhas

en: Attempt to purge a field @field_name that still has instances.
oc: S'es ensajat de netejar un camp @field_name que encara a instàncies.

en: %name: the value may be no less than %min.
oc: %name : la valor deu pas èsser mai petit que %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
oc: %name : la valor deu pas èsser mai grand que %max.

en: Custom display settings
oc: Paramètres de presentacion personalizats

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
oc: Separatz las extensions amb un espaci o una coma e no inclogueu lo punt inicial.

en: Edit an existing effect within a style.
oc: Editatz un efièch existent dins un imatge.

en: Delete an existing effect from a style.
oc: Suprimissètz un efièch existent dins un imatge.

en: Node module element
oc: Element del modul Node

en: The shortcut set %name already exists. Choose another name.
oc: Lo acorchi %name ja existís. Escull un autre nom.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
oc: Las variablas disponibles son : [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: not yet assigned
oc: pas assignat encara

en: not yet created
oc: pas creat encara

en: None (original image)
oc: Pas cap (imatge original)

en: %title has been updated.
oc: %title a été mes a jorn.

en: Row class
oc: Classa de linha

en: The URL of the account edit page.
oc: La URL de la pagina d'edicion del compte.

en: Bulk update
oc: Mesa a jorn en massa

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Unknown content type
oc: Tipe de contengut desconegut

en: New field name
oc: Nom del camp novèl

en: Never (manually)
oc: Jamais (manualament)

en: The file %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory.
oc: Se pòt pas copiar lo fichièr %file perque ja existís un autre fichièr amb aqueste nom al dorsièr cibla.

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
oc: Se pòt pas copiar lo fichièr %file (%realpath) perque existís pas.

en: File %file could not be copied because it would overwrite itself.
oc: Se pòt pas copiar lo fichièr %file perque se sobreescriuria a se meteis.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
oc: Se pòt pas copiar lo fichièr especificat %file a %destination.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
oc: Impossible d'enregistrar las donadas perque la destinacion %destination es invalida. Aquò's sovent degut a l'utilizacion indegut de file_save_data() o a l'abséncia d'un embolcall de flux.

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
oc: Vòstra configuracion del PHP solament supòrta un sol tipe de banca de donadas, de manera que s'ha seleccionat automaticament.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
oc: Échec de connexion al servidor de basa de donadas. Lo servidor a renvoyé lo messatge seguent : %error.<ul><li>Est-ce que lo servidor de basa de donadas fonciona ?</li><li>Est-ce que la basa de donadas existe e avez-vous sasit lo bon nom de basa ?</li><li>Avètz sasit los bons nom d'utilizaire e mot de passe ?</li><li>Avètz sasit lo bon nom d'hôte de la basa de donadas ?</li></ul>

en: Exit block region demonstration
oc: Surt de la demostracion de las regions de bloc

en: Database log messages to keep
oc: Messatges d'enregistrament de la basa de donadas a mantenir

en: The maximum number of messages to keep in the database log. Requires a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
oc: Lo numèro maximal de messatges a mantenir al enregistrament de la banca de donadas. Requerís una <a href="@cron">prètzfach de mantenença cron</a>.

en: Recent log messages
oc: Entradas recentas del jornal

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
oc: Definissètz una cadena de tèxte que s'utilizarà coma sufix del valor, coma per exemple 'm' o 'kb/s'. Daissatz-lo en blanc per no establir-ne cap. Separatz las valors singular e plural amb una barra verticala ('liura|liurqs')

en: Thousand marker
oc: Indicador de milierats

en: Display prefix and suffix.
oc: Aficha lo prefix e lo sufix.

en: Display with prefix and suffix.
oc: Aficha amb lo prefix e lo sufix.

en: - Select a value -
oc: - Seleccionatz una valor -

en: Trim length
oc: Retalha la largor

en: No field is displayed.
oc: I a pas cap camp d'afichat.

en: No field is hidden.
oc: I a pas cap camp amagat.

en: Format settings:
oc: Paramètres del format :

en: The file used in the !name field may not be referenced.
oc: Lo fichièr utilizat al camp !name pòt pas èsser referenciat.

en: Text formats are presented on content editing pages in the order defined on this page. The first format available to a user will be selected by default.
oc: Los formats de tèxte es presenten a las paginas d'edicion de contengut en l'òrdre definit en aquesta pagina. Lo primer format disponible per un utilizaire serà seleccionat d'un biais per defaut.

en: Missing text format: %format.
oc: Manca lo format de tèxte : %format.

en: Link image to
oc: Ligar l'imatge a

en: Image style: @style
oc: Estil de l'imatge : @style

en: Linked to content
oc: Ligada al contengut

en: Linked to file
oc: Ligada al fichièr

en: Shown when hovering over the menu link.
oc: S'aficha quand es passa per damunt del ligam de menú.

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. To configure these settings for a particular content type, visit the <a href="@content-types">Content types</a> page, click the <em>edit</em> link for the content type, and go to the <em>Menu settings</em> section.
oc: Lo modul de menús permet la creacion de menús al moment, en los formularis d'autoria de contenguts. Per a configurar aqueste aquestes paramètres per un tipe de contengut en particular, anatz sus la pagina de <a href="@content-types">Tipe de contengut</a>, feu clic a lo ligam <em>edita</em> pel tipe de contengut, e anatz a la seccion de <em>Paramètres de menú</em>.

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
oc: Format : %time. Lo format de data es YYYY-MM-DD e %timezòna es lo desplaçament respecte l'UTC del fus orari. Daissatz-lo en blanc per utilizar la data d'enviament del formulari.

en: Administrative overlay
oc: Avant plan

en: Use the overlay for administrative pages.
oc: Utilizar l'avant plan per las paginas administrativas.

en: Show administrative pages on top of the page you started from.
oc: Afichatz las paginas d'administracion superposadas sus la pagina dempuèi l'endrech ontles heu iniciat.

en: Search is currently disabled.
oc: La recèrca es actualament desactivada.

en: Syslog identity
oc: Identitat del Syslog

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
oc: Una cadena de tèxte que s'anteposarà a cada messatge enregistrat al Syslog. Se sètz enregistrant múltiples sites al meteis fichièr d'enregistraments del Syslog, una identitat unica per site fa que sigui aisida de mantenir las entradas dempuèi l'enregistrament a part.

en: Error pages
oc: Paginas d'error

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
oc: Lo camin '%path' es invalid o ben no i teniu accès.

en: Last run: %cron-last ago.
oc: Darrièra execucion : e a %cron-last

en: Run cron every
oc: Executar cron cada

en: In order for the site and its modules to continue to operate well, a set of routine administrative operations must run on a regular basis. The System module manages this task by making use of a system cron job. You can verify the status of cron tasks by visiting the <a href="@status">Status report page</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">configuring cron jobs</a>. You can set up cron job by visiting <a href="@cron">Cron configuration</a> page
oc: Per tal de que lo site e sos moduls segueixin funcionant corrèctament, cal executar d'un biais regular un acorchi d'operacions administratives rutinàries. Lo modul System gerís aquesta prètzfach fent ús d'una prètzfach cron de sistèma. Podètz verificar l'estat de les prètzfaches cron anant a la <a href="@status">pagina de l'informe d'estat</a>. Per mai d'informacions, anatz a la seccion de <a href="@handbook">configuracion de prètzfaches cron</a> de l'ajuda en linha. Podètz configurar les prètzfaches cron anant sus la pagina de <a href="@cron">Configuracion del cron</a>.

en: Manage automatic site maintenance tasks.
oc: Gerissètz los prètzfaits automatics de mantenença del site.

en: Weight for added term
oc: Pes pel tèrme apondut

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: The settings file is writable.
oc: Lo fichièr de paramètres a permeses d'escriptura.

en: The settings file is owned by the web server.
oc: Lo fichièr de paramètres es proprietat del servidor web.

en: The @drupal installer failed to create a settings file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. If you have problems with the file permissions on your server, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
oc: L'installador del @drupal a fracassat al moment de crear un fichièr de paramètres amb lo proprietari pertinent. Connectatz-vos al vòstre servidor web, elimineu lo fichièr %file existent, e creatz-ne un novèl copiant lo fichièr %default_file a %file. Més detalhs sobre la installacion del Drupal son disponibles al fichièr <a href="@instalh_txt">INSTALL.txt</a>. S'avètz de problèmas amb los permeses de fichièrs al vòstre servidor, consultatz lo <a href="@handbook_url">manual en linha</a>.

en: Invalid merge query: no conditions
oc: Requèsta de fusion invalide : aucune condition

en: Weight for @block block
oc: Pes del blòt @block

en: Region for @block block
oc: Region pel blòt de @block

en: Comment approval
oc: Aprovacion de comentaris

en: Comments from users who have the <em>Skip comment approval</em> permission are published immediately. All other comments are placed in the <a href='@comment-approval'>Unapproved comments</a> queue, until a user who has permission to <em>Administer comments</em> publishes or deletes them. Published comments can be bulk managed on the <a href='@admin-comment'>Published comments</a> administration page.
oc: Los comentaris dels utilizaires que tenen l'autorizacion <em>Omet l'aprovacion dels comentaris</em> es publiquen immediatament. Totes los autres comentaris es colloquen a la cua de <em>comentaris sens aprovar</em>, fins que un utilizaire amb l'autorizacion <em>Administra los comentaris</em> los publiqui o los esborri. Los comentaris publicats se pòdon gerir a granel dempuèi la pagina d'administracion de <a href='@admin-comment'>comentaris publicats</a>.

en: Post comments
oc: Envia comentaris

en: Skip comment approval
oc: Doblida l'aprovacion dels comentaris

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
oc: Sètz segur que volètz desactivar lo format de tèxte %format?

en: Disabled text formats are completely removed from the administrative interface, and any content stored with that format will not be displayed. This action cannot be undone.
oc: Los formats de tèxte desactivats s'escafan completament de l'interfàcia d'administracion, e qualsevol contengut emmagazinat amb aqueste format serà pas afichat. Aquesta accion se pòt pas desfar.

en: Disabled text format %format.
oc: S'es desactivat lo format de tèxte %format.

en: Text Formats
oc: Formats de tèxte

en: Disable text format
oc: Desactiva lo format de tèxte

en: Hot topic, new comments
oc: Subjècte actiu, comentaris novèls

en: Hot topic
oc: Subjècte actiu

en: Normal topic
oc: Tèma normal

en: Closed topic
oc: Tèma tampat

en: Reference for usage, configuration, and modules.
oc: Referéncia per l'utilizacion, la configuracion e los moduls.

en: The RDF module enriches your content with metadata to let other applications (e.g., search engines, aggregators, and so on) better understand its relationships and attributes. This semantically enriched, machine-readable output for Drupal sites uses the <a href="@rdfa">RDFa specification</a> which allows RDF data to be embedded in HTML markup. Other modules can define mappings of their data to RDF terms, and the RDF module makes this RDF data available to the theme. The core Drupal modules define RDF mappings for their data model, and the core Drupal themes output this RDF metadata information along with the human-readable visual information. For more information, see the online handbook entry for <a href="@rdf">RDF module</a>.
oc: Lo modul RDF enriquís vòstre contengut amb metadadas que permeton a d'autres aplicacions (p.e. recercadors, agregadors, etc.) entendre millor sas relacions e atributs. Aquesta sortida RDF semànticament rica, legible-per-la-maquina per de sites fets en Drupal utiliza l'<a href="@rdfa">especificacion RDFa</a> que permet estacar donadas RDF al marcatge HTML. D'autres moduls pòdon definir correspondéncias entre sas donadas a tèrmes RDF, e lo modul RDF posa las donadas a disposicion dels tèmas. Los moduls del nucli del Drupal definisson de correspondéncias RDF amb sos modèls de donadas, e los tèmas del nucli del Drupal mostren l'informacion de metadadas d'RDF juntament amb l'informacion visual legible-pels-umans. Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@rdf">modul RDF</a> de l'ajuda en linha.

en: Current URL is @url.
oc: La URL actual es @url.

en: Page title @actual is equal to @expected.
oc: Lo títol de pagina @actual es egal a @expected.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
oc: Lo títol de pagina @actual es pas egal a @expected.

en: HTTP response not expected !code, actual !curl_code
oc: Responsa HTTP no esperada !code, actual !curl_code

en: Configure @module permissions
oc: Configura los permeses de @module

en: Select and configure your themes.
oc: Seleccionatz e configuratz vòstres tèmas

en: Administer settings.
oc: Administrar los paramètres

en: View reports, updates, and errors.
oc: Veire los rapòrts, las mesas a jorn, e las errors.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
oc: Gerir los comptes d'utilizaires, los ròtles, e los dreits d'accès.

en: Nothing
oc: Res

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
oc: %type : !message a %function (linha %line de %file).

en: Update @title
oc: Actualiza @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: Un nom legible-per-la-maquina. Només pòt contenir letras en minusculas, numèros e jonhents basses.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
oc: Lo nom legible-per-la-maquina pòt contenir solament caractèrs.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
oc: Lo nom legible-per-la-maquina pòt contenir solament letras en minusculas, numèros e jonhents.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
oc: Lo nom legible-per-la-maquina ja es essent utilizat. Deu èsser unic.

en: Haitian Creole
oc: Creòl Haitià

en: Weight for @title
oc: Pes de @title

en: Weight for row @number
oc: Pes de la fila @number

en: New field label
oc: Etiqueta del camp novèl

en: Type of new field
oc: Tipe del camp novèl

en: Existing field label
oc: Etiqueta del camp existent

en: Existing field to share
oc: Camp existent a compartir

en: Label display for @title
oc: Presentacion de l'etiqueta per @title

en: Formatter for @title
oc: Formatador per @title

en: Parents for @title
oc: Pares per @title

en: Visibility for @title
oc: Visibilitat per @title

en: There is data for this field in the database. The field settings can no longer be changed.
oc: I a donadas per aqueste camp a la basa de donadas. Ja es pas pòdon cambiar los paramètres del camp.

en: Weight for new file
oc: Pes del fichièr novèl

en: Choose a file
oc: Causissètz un fichièr

en: Weight for new effect
oc: Pes del novèl efièit

en: Enable @title menu link
oc: Activar lo ligam de menú @title

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
oc: Un nom unic per construire la URL del menú, Només pòt contenir letras en minusculas, numèros e jonhents.

en: A unique machine-readable name for this content type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores. This name will be used for constructing the URL of the %node-add page, in which underscores will be converted into hyphens.
oc: Un nom unic legible-per-la-maquina per aqueste tipe de contengut. Només pòt contenir letras en minusculas, numèros e jonhents basses. Aqueste nom s'utilizarà per construire las URLs de la pagina d'%node-add, ont los jonhents basses es convertiran en jonhents.

en: Your web server does not appear to support PDO (PHP Data Objects). Ask your hosting provider if they support the native PDO extension. See the <a href="@link">system requirements</a> page for more information.
oc: Sembla èsser que vòstre servidor web no supòrta PDO (PHP Data Objects). Pregunteu al vòstre provesidor d'albergament se supòrta l'extension nativa de PDO. Anatz sus la pagina de <a href="@link">requeriments del sistèma</a> per mai informacion.

en: The database version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
oc: La version de banca de donadas %version es menor que la minimala requerida %minimum_version.

en: URL fallback
oc: URL alternativa

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
oc: Utiliza una lenga ja detectada per las URLs se no se'n troba cap.

en: %type_name: Create new content
oc: %type_name : Crear un contengut novèl

en: %type_name: Edit own content
oc: %type_name : Editar lo contengut pròpi

en: %type_name: Edit any content
oc: %type_name : Editar qualsevol contengut

en: %type_name: Delete own content
oc: %type_name : Suprimís lo contengut pròpi

en: %type_name: Delete any content
oc: %type_name : Suprimís qualsevol contengut

en: The message has been dismissed. You can change your overlay settings at any time by visiting your profile page.
oc: S'es omés lo messatge. Podètz cambiar vòstres paramètres de la capa superposada en qualsevol moment visitaire vòstra pagina d'administracion.

en: If you have problems accessing administrative pages on this site, disable the overlay on your profile page.
oc: S'avètz de problèmas en accedent a las paginas d'administracion sus aqueste site, desactivatz la capa superposada d'administracion sus vòstra pagina de perfil.

en: Dismiss this message.
oc: Suprimir aqueste messatge

en: Human-readable name
oc: Nom afichat

en: Next steps
oc: Passes seguents

en: @driver_name settings
oc: Paramètres del @driver_name

en: Database file
oc: Fichièr de basa de donadas

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
oc: Lo camin absolut al fichièr ont las donadas del @drupal s'emmagazinaràn. Lo servidor de basa de donadas e deu poder escriure e deuriá èsser en defòra de la raiç del web.

en: Autocomplete popup
oc: Autocomplecion en finestra emergent

en: Searching for matches...
oc: Buscant coincidències...

en: The Field module allows custom data fields to be defined for <em>entity</em> types (entities include content items, comments, user accounts, and taxonomy terms). The Field module takes care of storing, loading, editing, and rendering field data. Most users will not interact with the Field module directly, but will instead use the <a href="@field-ui-help">Field UI module</a> user interface. Module developers can use the Field API to make new entity types "fieldable" and thus allow fields to be attached to them. For more information, see the online handbook entry for <a href="@field">Field module</a>.
oc: Lo modul Field permet definir camps de donadas personalizats per tipe d'<em>entitat</em> (las entitats incluisson elements de contengut, comentaris, comptes d'utilizaire e tèrmes de taxonomia). Lo modul Field s'encarrega d'emmagazinar, cargar, editar e visualizar las donadas del camp. La màger part dels utilizaires no interactuaran dirèctament amb lo modul Field, siquenon que utilizaran l'interfàcia d'utilizaire del <a href="@field-ui-help">modul Field UI</a>. Los desvolopaires de moduls pòdon utilizar l'API del modul Field per far nous tipe d'entitats "amb capacitat per aver camps" e permetre atal que es pòscan vincular camps a sas entitats. Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@field">modul Field</a> de l'ajuda en linha.

[ctx: Font weight]
en: Strong
oc: Marcat

en: After you create an image style, you can add effects: crop, scale, resize, rotate, and desaturate (other contributed modules provide additional effects). For example, by combining effects as crop, scale, and desaturate, you can create square, grayscale thumbnails.
oc: Un còp qu'auretz creat un estil d'imatge, podètz apondre-li efièches : talhar, escalar, redimensionar, rotar e enregistraturar (autres moduls contribuïts proporcionen efièches addicionals). Per exemple, combinant efièches coma talhar, escalar e enregistraturar, podètz crear miniatures quadradas amb escala de grisos.

en: Uninstall @module module
oc: Desinstalla lo modul @module

en: Aggregate JavaScript files.
oc: Unís los fichièrs JavaScript.

en: Enable newly added modules
oc: Activar los moduls acabats d'apondre

en: Enable newly added themes
oc: Activar los tèmas acabats d'apondre

en: View the administration theme
oc: Accedir al tèma d'administracion

en: This is only used when the site is configured to use a separate administration theme on the <a href="@appearance-url">Appearance</a> page.
oc: Aqueste s'utiliza solament quand lo site es configurat per utilizar un tèma d'administracion diferent sus la pagina d'<a href="@appearance-url">Aparença</a>.

en: Database system
oc: Sistèma de basa de donadas

en: Database system version
oc: Version del sistèma de la basa de donadas

en: Indexed %count content items for tracking.
oc: S'es indexat @count element de contengut per seguiment.

en: Release notes for @project_title
oc: Notes de la version per @project_title

en: The role settings have been updated.
oc: S'es actualizat los paramètres del ròtle.

en: Disable the account and keep its content.
oc: Desactivar lo compte e gardar tot so contengut.

en: Disable the account and unpublish its content.
oc: Desactivar lo compte e despublicar tot son contengut.

en: Delete the account and make its content belong to the %anonymous-name user.
oc: Suprimís lo compte e fes que son contengut aparteni a l'utilizaire %anonymous-name.

en: Delete the account and its content.
oc: Suprimís lo compte e son contengut.

en: Hash
oc: Hachage

en: Fixed value
oc: Valor fixe

en: Use field label instead of the "On value" as label
oc: Utiliza l'etiqueta del camp en comptes del "Valor actiu" coma etiqueta

en: Automatic updating of Drupal core is not supported. See the <a href="@upgrade-guide">upgrade guide</a> for information on how to update Drupal core manually.
oc: L'actualizacion automatica del nucli del Drupal no es supòrtada. Anatz a la <a href="@upgrade-guide">guia d'actualizacion</a> per veire l'informacion sobre cossí actualizar lo nucli del Drupal manualment.

en: Access the views administration pages.
oc: Accedir a las paginas d'administracion de las vistas.

en: Bypass access control when accessing views.
oc: Outrepasser lo contraròtle d'accès al moment de l'accès a las vistas.

en: Add new view
oc: Apondre una novèla vista

en: HTML element
oc: Element HTML

en: Label HTML element
oc: Element HTML de l'etiqueta

en: Place a colon after the label
oc: Plaçar un signe dos punts aprèp l'etiqueta

en: Wrapper HTML element
oc: Element HTML de l'envolopa (wrapper)

en: Wrapper class
oc: Classa de l'envolopa (wrapper)

en: Add default classes
oc: Apondre las classas CSS per defaut

en: Use default Views classes to identify the field, field label and field content.
oc: Utilizatz las classas per defaut de Views per identifier lo camp, l'etiqueta e lo contengut del camp.

en: Use absolute path
oc: Utilizar un camin absolut

en: Rel Text
oc: Tèxte Rel

en: Include Rel attribute for use in lightbox2 or other javascript utility.
oc: Inclure l'atribut Rel per Lightbox 2 o tot autre utilitaire JavaScript.

en: Preserve certain tags
oc: Préserver certanas balisas

en: List the tags that need to be preserved during the stripping process. example &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; which will preserve all p and br elements
oc: Listar las balisas que devon èsser conservées pendent lo processus de nettoyage. Exemple, &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; préservera totes los elements p e br.

en: Format plural
oc: Former lo plural

en: If checked, special handling will be used for plurality.
oc: Se marcat, lo plural serà pris en carga de façon spécifique.

en: Singular form
oc: Formation del singulier

en: Text to use for the singular form.
oc: Tèxte d'utilizar al singulier.

en: Plural form
oc: Formation del plural

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
oc: Tèxte d'utilizar per la formation del plural, @count serà remplaçat per la valor.

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
oc: Un decalatge a partir de la data actuala tal coma "!example1" o "!example2"

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: Un nom sistèma unic per aquesta vista. Deu pas conténer que de letras en minusculas, de chifras o de jonhents bas.

en: Weight for @display
oc: Poids de @display

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
oc: Aqueste títol serà afichat dins la pagina d'edicion de la vista al luòc de celui per defaut. Aquò pòt èsser pratique se avètz lo meteis element mantun còp.

en: The unique ID of the aggregator item.
oc: L'identificant unic de l'element d'agregator.

en: The guid of the original imported item.
oc: Lo GUID de l'element d'origine importé.

en: Date and time of when the comment was created.
oc: Data e ora de creacion del comentari.

en: Date and time of when the comment was last updated.
oc: Data e ora de mesa a jorn del darrièr comentari

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
oc: Se lo comentari es aprovat (ou se tròba encara dins la file d'espèra de modération).

en: Last comment CID
oc: Identificant CID del darrièr comentari

en: Last Comment
oc: Darrièr comentari

en: Some roles lack permission to access content, but display %display has no access control.
oc: Qualques ròtles an pas la permission d'accedir al contengut, mas l'afichatge %display a pas de contraròtle d'accès.

en: The extension of the file.
oc: L'extension d'aqueste fichièr.

en: File Usage
oc: Utilizacion del fichièr

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
oc: Un fichièr qu'es associat a aqueste nosèl, generalament perque se tròba dins un camp del nosèl.

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
oc: Un utilizaire qu'es associat a aqueste fichièr, generalament perque aqueste fichièr se tròba dins un camp de l'utilizaire.

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
oc: Un fichièr qu'es associat a aqueste utilizaire, generalament perque se tròba dins un camp de l'utilizaire.

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
oc: Un comentari qu'es associat a aqueste fichièr, generalament perque aqueste fichièr se tròba dins un camp del comentari.

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
oc: Un fichièr qu'es associat a aqueste comentari, generalament perque se tròba dins un camp del comentari.

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
oc: Un tèrme de taxonomia qu'es associat a aqueste fichièr, generalament perque aqueste fichièr se tròba dins un camp del tèrme de taxonomia.

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
oc: Un fichièr qu'es associat a aqueste tèrme de taxonomia, generalament perque se tròba dins un camp del tèrme de taxonomia.

en: Taxonomy Vocabulary
oc: Vocabulari de taxonomia

en: A taxonomy vocabulary that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy vocabulary.
oc: Un vocabulari de taxonomia qu'es associat a aqueste fichièr, generalament perque aqueste fichièr se tròba dins un camp del vocabulari de taxonomia.

en: A file that is associated with this taxonomy vocabulary, usually because it is in a field on the taxonomy vocabulary.
oc: Un fichièr qu'es associat amb aqueste vocabulari de taxonomia, generalament perque se tròba dins un camp del vocabulari de taxonomia.

en: The module managing this file relationship.
oc: Lo modul gérant la relacion a aqueste fichièr.

en: The type of entity that is related to the file.
oc: Lo tipe de l'entitat qu'es relatiu al fichièr.

en: The number of times the file is used by this entity.
oc: Lo nombre de fois qu'aqueste fichièr es utilizat per aquesta entitat.

en: term from !field_name
oc: tèrme a partir de !field_name

en: Use destination
oc: Utilizar la destinacion

en: Add destination to the link
oc: Apondre una destinacion al ligam

en: Used by Style: Table to determine the actual column to click sort the field on. The default is usually fine.
oc: Utilizat per Estil : Tablèu per determinar la colomna vertadièra de triar per clic. La valor es generalament sufisenta.

en: Group column
oc: Gropar una colomna

en: Select the column of this field to apply the grouping function selected above.
oc: Seleccionatz la colomna d'aqueste camp per aplicar la foncion de regropament çaisús.

en: Group columns (additional)
oc: Gropar de colomnas (complement)

en: Select any additional columns of this field to include in the query and to group on.
oc: Seleccionatz n'importe quelle colomna addicionala d'aqueste camp a inclure dins la requèsta pel regropament.

en: Display download path instead of file storage URI
oc: Afichar lo camin de telecargament al luòc de l'URI del sistèma de fichièr

en: This will provide the full download URL rather than the internal filestream address.
oc: Aquò provesira l'URL completa de telecargament a la plaça de l'adreça interne del fichièr.

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
oc: Lo nom sistèma del vocabulari al qual lo tèrme aparten.

en: Display error message
oc: Afichar un messatge d'error

en: Term name converted to Term ID
oc: Nom del tèrme converti en identificant (ID) de tèrme

en: Comment or document this display.
oc: Commenter o documenter aqueste afichatge.

en: Query settings
oc: Paramètres de la requèsta

en: Allow to set some advanced settings for the query plugin
oc: Permetre lo reglatge de paramètres avançats pel plugin de requèsta

en: The name and the description of this display
oc: Lo nom e la descripcion d'aqueste afichatge

en: Query options
oc: Opcions de la requèsta

en: Display name must be letters, numbers, or underscores only.
oc: Lo nom de l'afichatge deu pas conténer que de letras, chifras o jonhents bas.

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached?
oc: Aqueste afichatge deu ereitar de las valors de paginacion de l'afichatge parent al qual il es junt ?

en: Should this display render the pager values? This is only meaningful if inheriting a pager.
oc: Aqueste afichatge deu afichar las valors de paginacion ? Aquò n'a de sens que s'il hérite d'una paginacion.

en: This will appear as the name of this block in administer >> structure >> blocks.
oc: Aquò apparaîtra coma nom d'aqueste blòt dins administrar >> structure >> blocs.

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
oc: Tèxte d'afichar a la plaça dels resultats fins a aqueste que l'utilizaire selecciona e applique un filtre expausat.

en: Include all items option
oc: Inclure una opcion "totes los elements".

en: If checked, an extra item will be included to items per page to display all items
oc: Se marcat, un element suplementari serà inclus als elements per pagina per afichar totes los elements.

en: All items label
oc: Etiqueta de "totes los elements"

en: Which label will be used to display all items
oc: L'etiqueta que serà utilizada per afichar totes los elements

en: Disable SQL rewriting
oc: Desactivar la réescritura SQL

en: Use Slave Server
oc: Utilizar un servidor esclave

en: This will make the query attempt to connect to a slave server if available.  If no slave server is defined or available, it will fall back to the default server.
oc: Aquò lancera la requèsta per tenter una connexion a un servidor esclave, s'il es disponible. Se aucun servidor esclave n'est definit o n'est disponible, lo servidor per defaut serà utilizat.

en: Field Language
oc: Lenga del camp

en: All fields which support translations will be displayed in the selected language.
oc: Totes los camps que prennent en carga las traduccions seràn afichats dins la lenga seleccionada.

en: The class to provide on each row.
oc: La classa a utilizar per cada linha.

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
oc: Podètz utilizar los getons de camps conformément als "Modèls de remplaçament" utilizats dins "Reescriure la sortida d'aqueste camp" per totes los camps.

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
oc: La classa d'aplicar a l'envolopa (wrapper) de la lista.

en: List class
oc: Classa de la lista

en: The class to provide on the list element itself.
oc: La classa d'aplicar a l'element lista lui-même.

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
oc: Definir lo camin de basa pels ligams dins aquesta vista récapitulative, i.e. http://example.com/<strong>le_camin_de_vòstra_vue/archive</strong>. Ne pas metre de slash (/) abans e aprèp. Se aquesta valor es vide, Views utilizarà lo primièr camin trobat coma 
    camin de basa dins los afichatges de pagina, o / se aucun camin n'est trobat.

en: Field translation
oc: Traduccion de camps

en: Content access
oc: Accès al contengut

en: Administer content and comments.
oc: Administrar lo contengut e los comentaris.

en: 5 minute
oc: 5 minutas

en: 15 minute
oc: 15 minutas

en: Content revisions
oc: Revisions de contengut

en: %time hence
oc: Dins %time

en: Language selection
oc: Seleccion de la lenga

en: Bypass views access control
oc: Outrepasser lo contraròtle d'accès a las vistas

en: No results behavior
oc: Comportement en l'abséncia de resultats

en: Edit @section
oc: Modificar @section

en: View to insert
oc: Vista a inserir

en: The view to insert into this area.
oc: La vista a inserir dins aquesta zòna.

en: Inherit contextual filters
oc: Ereitar dels filtres contextuals

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
oc: Se marcat, aquesta vista utilizarà los meteisses filtres contextuals que son parent.

en: Recursion detected in view @view display @display.
oc: Récursion détectée dins la vista @view, afichatge @display.

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
oc: Quand la valor del filtre n'est <em>PAS</em> dins l'URL

en: Exception value
oc: Valor a exclure

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
oc: Se aquesta valor es reçue, lo filtre serà ignorat : ex. "toutes las valors"

en: Override the view and other argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
oc: Suplantar les títols de la vista e des autres arguments. Utilizar "%1" pel primièr argument, "%2" pel deuxième, etc.

en: When the filter value <em>IS</em> in the URL or a default is provided
oc: Quand la valor del filtre <em>EST</em> dins l'URL o quand una valor per defaut es provesida

en: Provide title
oc: Provesir un títol

en: Override breadcrumb
oc: Suplantar lo fial d'Ariana

en: Provide breadcrumb
oc: Provesir un fial d'Ariana

en: Enter a breadcrumb name you would like to use. See "Title" for percent substitutions.
oc: Sasissètz un nom de fial d'Ariana que volètz utilizar. Veire "Títol" per les substitucions de percentatge.

en: Specify validation criteria
oc: Especificar lo critèri de validacion

en: Action to take if filter value does not validate
oc: Accion a mener se la valor del filtre ne passe pas la validacion

en: Display all results for the specified field
oc: Afichar totes los resultats pel camp especificat

en: Provide default value
oc: Provesir una valor per defaut

en: Show "Page not found"
oc: Afichar "Pagina pas trobada"

en: Display a summary
oc: Afichar un resumit

en: Display contents of "No results found"
oc: Afichar lo contengut de "Aucun resultat trobat"

en: Skip default argument for view URL
oc: Ignorar l'argument per defaut per l'URL de la vista

en: Select whether to include this default argument when constructing the URL for this view. Skipping default arguments is useful e.g. in the case of feeds.
oc: Determinar l'inclusion o non d'aqueste argument per defaut al moment de la construction de l'URL per aquesta vista. Ignorar los arguments per defaut se révèle utile per exemple per los fluxes.

en: Number of records
oc: Nombre d'enregistrements

[ctx: Sort order]
en: Default sort
oc: Triada per defaut

[ctx: Sort order]
en: Date
oc: Data

[ctx: Sort order]
en: Numerical
oc: Numeric

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
oc: Se seleccionat, los utilizaires pòdon sasir mantuna valor jos la forma 1+2+3 (pour OR) o 1,2,3 (pour AND).

en: If selected, multiple instances of this filter can work together, as though multiple values were supplied to the same filter. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
oc: Se seleccionat, mantuna instància d'aqueste filtre pòdon collaborer, coma se mantuna valor étaient provesidas al meteis filtre. Aqueste paramètre es pas compatible amb lo paramètre "Réduire los doblons".

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
oc: Se seleccionat, los nombres sasits pel filtre seràn exclus al luòc de limitar la vista.

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
oc: Lo mòde glossari applique una limite al nombre de caractèrs utilizats dins la valor del filtre, aquò permet a la vista resumida de se comportar coma un glossari.

en: How many characters of the filter value to filter against. If set to 1, all fields starting with the first letter in the filter value would be matched.
oc: Sus combien de caractèrs de la valor del filtre aplicar lo filtre. Se definit a 1, totes los camps començant per la primièra letra de la valor del filtre correspondront.

en: When printing the title and summary, how to transform the case of the filter value.
oc: Al moment de l'afichatge del títol e del resumit, comment transformer la cassa de la valor del filtre.

en: When printing url paths, how to transform the case of the filter value. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
oc: Al moment de l'afichatge des camins URL, comment transformer la cassa de la valor del filtre. A n'utilizar qu'amb Postgres, que utiliza des comparasons sensibles a la casse.

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
oc: Alphabétique

en: Create a label
oc: Crear una etiqueta

en: Enable to load this field as hidden. Often used to group fields, or to use as token in another field.
oc: Activar per cargar aqueste camp coma amagat. Souvent utilizat per grouper des camps, o utilizat coma geton dins un autre camp.

en: Choose the HTML element to wrap around this field, e.g. H1, H2, etc.
oc: Causir l'element HTML enveloppant aqueste camp, per ex. h1, h2, etc.

en: Create a CSS class
oc: Crear una classa CSS

en: Choose the HTML element to wrap around this label, e.g. H1, H2, etc.
oc: Causir l'element HTML enveloppant aquesta etiqueta, per ex. h1, h2, etc.

en: Rewrite results
oc: Reescriure los resultats

en: Replace spaces with dashes
oc: Remplaçar los espacis per de jonhents

en: External server URL
oc: URL del servidor externe

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
oc: Pointe cap a un servidor externe amb una URL completa : ex. 'http://www.example.com' o 'www.example.com'.

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
oc: Convertir los sauts de linha en balisas HTML &lt;br&gt;

en: No results text
oc: Tèxte en l'abséncia de resultats

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
oc: Permet d'afichar lo "tèxte en l'abséncia de resultats" se lo camp conten lo nombre 0.

en: Time hence
oc: Temps relatiu

en: Time hence (with "hence" appended)
oc: Temps relatiu (amb "d'ici/dans" apondut)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
oc: Durada (las datas venentas an un "-" en prefix)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
oc: Durada (las datas passadas an un "-" en prefix)

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
oc: Cossí deuriá èsser afichadas las donadas sérialisées. Podètz causir una clau de tablèu/objècte personalizada o un print_r sus la totalitat de las donadas.

en: Full data (unserialized)
oc: Données completas (non sérialisées)

en: Full data (serialized)
oc: Données completas (sérialisées)

en: A certain key
oc: Una certana clau

en: Which key should be displayed
oc: Quina clau deu èsser afichada

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
oc: Vos cal sasir una clau se volètz afichar una clau per la donada.

en: How many different units to display in the string.
oc: Quant d'unitats diferentas devon s'afichar dins la cadena.

en: This filter is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
oc: Lo filtre es pas expausat. Exposez-le per permetre als utilizaires de lo modificar.

en: Expose filter
oc: Expausar lo filtre

en: This filter is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
oc: Lo filtre es expausat. Se vous lo masquez, los utilizaires ne pourront pas lo modificar.

en: Hide filter
oc: Amagar lo filtre

en: Expose operator
oc: Expausar l'operator

en: Allow the user to choose the operator.
oc: Permetre a l'utilizaire de causir l'operator.

en: Allow multiple selections
oc: Permetre mantuna seleccion

en: Enable to allow users to select multiple items.
oc: Permetre a l'utilizaire de seleccionar mantun element.

en: Remember the last selection
oc: Se rapelar de la darrièra seleccion

en: Enable to remember the last selection made by the user.
oc: Activar per mémoriser la darrièra seleccion efectuada per l'utilizaire.

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
oc: Vos cal seleccionar una valor, a mens qu'aquò ne siá un filtre expausat non requis.

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
oc: Permet de amagar los elements que ne comportent pas aquesta relacion

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
oc: Aquesta triada es pas expausada. Expausatz-la per permetre als utilizaires de la modificar.

en: Expose sort
oc: Expausar la triada

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
oc: Aquesta triada es expausada. Se l'amagatz, los utilizaires la poiràn pas modificar.

en: Hide sort
oc: Amagar la triada

en: Provide description
oc: Provesir una descripcion

en: Update "@title" choice
oc: Metre a jorn la causida "@title"

en: Update "@title" choice (@number)
oc: Metre a jorn la causida "@title" (@number)

en: Add !display
oc: Apondre !display

en: Auto preview
oc: Apercebut automatique

en: Preview with contextual filters:
oc: Apercebut amb filtres contextuals :

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
oc: Separar los filtres contextuals amb de "/". Per exemple, %example.

en: Apply and continue
oc: Aplicar e contunhar

en: @current of @total
oc: @current sus @total

en: All displays (except overridden)
oc: Totes los afichatges (levat ceux supplantés)

en: All displays
oc: Totes los afichatges

en: This @display_type (override)
oc: Aqueste(a) @display_type (suplantar)

en: View name and description
oc: Nom e descripcion de la vista

en: A descriptive human-readable name for this view. Spaces are allowed
oc: Un nom afichat que descriu aquesta vista. Los espaces son autorizats.

en: Create new filter group
oc: Crear un novèl grop de filtres

en: No filters have been added.
oc: Cap de filtre es pas estat apondut.

en: Drag to add filters.
oc: Far lisar per apondre de filtres.

en: Add and configure @types
oc: Apondre e configurar @types

en: Configure @type: @item
oc: Configurar @type : @item

en: Always show advanced display settings
oc: Totjorn mostrar los paramètres avançats d'afichatge

en: Label for "Any" value on non-required single-select exposed filters
oc: Etiqueta per la valor "Tout" sus las listas desenrotlantas simples non-requesidas dins los filtres expausats

en: Live preview settings
oc: Paramètres de l'apercebut en temps réel

en: Automatically update preview on changes
oc: Automaticament metre a jorn la previsualizacion al moment de cambiaments

en: Show information and statistics about the view during live preview
oc: Mostrar las informacions e statistiques de la vista pendent la previsualizacion en dirècte

en: Above the preview
oc: En dessús de la previsualizacion

en: Below the preview
oc: Sous la previsualizacion

en: Show the SQL query
oc: Mostrar la requèsta SQL

en: Show performance statistics
oc: Mostrar las statistiques de performància

en: Disable JavaScript with Views
oc: Desactivar lo JavaScript de Views

en: If you are having problems with the JavaScript, you can disable it here. The Views UI should degrade and still be usable without javascript; it's just not as good.
oc: Se avètz des problèmas amb JavaScript, podètz lo desactivar aicí. L'interfàcia d'utilizaire de Views deuriá se dégrader et rester utilisable sens javascript ; es juste pas tan bon.

en: Master
oc: Maître

en: Display | Displays
oc[0]: Afichatge
oc[1]: Afichatges

en: Unformatted list
oc: Lista non mesa en forma

en: Contextual filters
oc: Filtres contextuals

en: contextual filters
oc: filtres contextuals

en: Contextual filter
oc: Filtre contextual

en: contextual filter
oc: filtre contextual

en: filter criteria
oc: critèris de filtre

en: Filter criterion
oc: Critèri de filtrage

en: filter criterion
oc: critèri de filtre

en: no results behavior
oc: comportement en l'abséncia de resultat

en: The node ID.
oc: L'identificant (ID) del nosèl.

en: The content title.
oc: Lo títol del contengut.

en: The date the content was posted.
oc: La data a la quala lo contengut a été publicat.

en: The date the content was last updated.
oc: La data a la quala lo contengut a été mes a jorn la darrièra fois.

en: The content type (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
oc: Lo tipe de contengut (par exemple, "entrada de blog", "publicacion de forum", "histoire", etc).

en: Whether or not the content is published.
oc: Se lo contengut deu èsser publicat o pas.

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
oc: Élimine lo contengut non-publicat se l'utilizaire corrent ne pòt pas lo voir.

en: Whether or not the content is promoted to the front page.
oc: Se lo contengut deu èsser promolgut en pagina d'acuèlh o pas.

en: Whether or not the content is sticky.
oc: Se lo contengut deu èsser espingolat amont de las listas o pas.

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
oc: Se lo contengut deu èsser espingolat amont de las listas o pas. Per listar los contenguts espingolats en primièr, définissez aquò a descreissent.

en: Provide a simple link to the content.
oc: Provesir un ligam cap al contengut.

en: Provide a simple link to edit the content.
oc: Provesir un ligam per modificar lo contengut.

en: Provide a simple link to delete the content.
oc: Provesir un ligam per suprimir lo contengut.

en: The aliased path to this content.
oc: L'alias de camin d'aqueste contengut.

en: Relate content to the user who created it.
oc: Relie lo contengut a l'utilizaire que l'a creat.

en: User has a revision
oc: L'utilizaire a una revision

en: All nodes where a certain user has a revision
oc: Totes los nosèls ont un certain utilizaire a una revision

en: Content revision
oc: Revision de contengut

en: Content revision is a history of changes to content.
oc: La revision de contengut es un istoric de las modificacions del contengut.

en: Relate a content revision to the user who created the revision.
oc: Lie una revision de contengut amb l'utilizaire que l'a creada.

en: The revision ID of the content revision.
oc: L'identificant (ID) de la revision del contengut.

en: Get the actual content from a content revision.
oc: Récupérer lo contengut actual dempuèi una revision de contengut.

en: Provide a simple link to delete the content revision.
oc: Provesir un ligam per suprimir la revision de contengut.

en: Filter for content by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
oc: Filtre lo contengut se son accès es autorizat. <strong>Pas necessari se utilizatz "node" coma taula de basa.</strong>

en: Show a marker if the content is new or updated.
oc: Afichar un marcador se lo contengut es novèl o mes a jorn.

en: Show only content that is new or updated.
oc: Afichar uniquement los contenguts novèls o mes a jorn.

en: Display the content with standard node view.
oc: Afichar lo contengut amb una vista estandard de nosèl.

en: Content ID from URL
oc: Identificant (ID) del contengut a partir de l'URL

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
oc: Un contengut qu'es associat a aqueste fichièr, generalament perque aqueste fichièr se tròba dins un camp del contengut.

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
oc: Permet a la "prigondor" de Taxonomia : Identificant de tèrme (amb prigondor) d'èsser modificada per una valor de filtre contextual suplementari.

en: Content authored
oc: Contengut rédigé

en: Relate content to the user who created it. This relationship will create one record for each content item created by the user.
oc: Lie lo contengut a l'utilizaire que l'a creat. Aquesta relacion creara un resultat per cada element de contengut creat per l'utilizaire.

en: Provide a simple link to cancel the user.
oc: Apondre un ligam per bloquer l'utilizaire.

en: Allow a contextual filter value to be ignored. The query will not be altered by this contextual filter value. Can be used when contextual filter values come from the URL, and a part of the URL needs to be ignored.
oc: Permet a un filtre contextual d'èsser ignorat. La requèsta serà pas modificada per la valor d'aqueste filtre contextual. Pòt èsser utilizat quand las valors de filtres contextuals proviennent d'una URL, e qu'una partida d'aquesta URL deu èsser ignorada.

en: View area
oc: Zòna de vista

en: Insert a view inside an area.
oc: Inserir una vista dins una zòna.

en: Enable to override this field's links.
oc: Activar per suplantar los ligams del camp.

en: Use field template
oc: Utilizar un gabarit de camp

en: Checking this option will cause the group Display Type and Separator values to be ignored.
oc: Se aquesta opcion es causida, lo grop Tipe d'afichatge e lo Separador seràn ignorats.

en: Multiple field settings
oc: Paramètres de camp multiple

en: Display all values in the same row
oc: Afichar totas las valors dins la meteissa linha

en: Display @count value(s)
oc: Afichar @count valor(s)

en: Raw @column
oc: @column brut(e)

en: Native language
oc: Lenga nativa

en: If enabled, the native name of the language will be displayed
oc: Se activat, lo nom natif de la lenga serà afichat.

en: Link this field to the original piece of content
oc: Ligar aqueste camp a l'element de contengut originel

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
oc: Activar aquesta opcion per afichar un ligam absolut. Requis se volètz utilizar lo camin coma una destinacion de ligam (coma dins "afichar aqueste camp en tant que ligam" çaisús).

en: Link this field to its content revision
oc: Lie aqueste camp a sa revision de contengut

en: Display field as the content type machine name.
oc: Afichar lo camp coma nom machine del tipe de contengut.

en: Choose one or more content types to validate with.
oc: Causir un o plusieurs tipes de contengut a valider.

en: Validate user has access to the content
oc: Valider que l'utilizaire a accès al contengut

en: Access operation to check
oc: Foncion d'accès a verificar

en: Filter value format
oc: Filtrar lo format de valor

en: Pick an alternative default table sort field to use when the search score field is unavailable.
oc: Causissètz un camp de tri per defaut alternatiu a utilizar quand lo score de la recèrca es indisponible.

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
oc: Se seleccionat, los utilizaires pòdon entrer mantuna valor jos la forma 1+2+3. A cause del nombre de JOIN qu'aquò demanderait, AND serà tractat coma OR amb aqueste filtre.

en: Load default filter from term page
oc: Cargar lo filtre per defaut dempuèi la pagina del tèrme

en: Filter value type
oc: Filtrar lo tipe de valor

en: Select the form of this filter value; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as the filter.
oc: Seleccionar la forme d'aquesta valor de filtre ; se utilizatz lo nom de tèrme, il es generalament mai efficace de lo convertir en identificant (ID) de tèrme e d'utilizar Taxonomia : Identificant (ID) de tèrme al luòc de Taxonomia : Nom del tèrme pel filtre.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
oc: Transformer los tirets dins las URL en espacis dins las valors del filtre de nom de tèrme

en: Enable to display different text for anonymous users.
oc: Activar l'afichatge d'un tèxte diferent pels utilizaires anonims.

en: Type of user filter value to allow
oc: Tipe de la valor del filtre utilizaire a autorizar

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default filter type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
oc: Nòta : avètz pas la permission de modificar aquò. Se vous modifiez lo tipe de filtre per defaut, aqueste reglatge serà perdu e vous NE pourrez PLUS far marche arrière.

en: Change the way content is formatted.
oc: Cambiar la mesa en forma del contengut.

en: Change settings for this format
oc: Modificar los paramètres d'aqueste format

en: Change the way each row in the view is styled.
oc: Modificar la façon dont cada linha dins aquesta vista es stylée.

en: Hide attachments in summary
oc: Amagar las vistas estacadas dins l'ensenhador

en: Change whether or not to display attachments when displaying a contextual filter summary.
oc: Modificar l'afichatge o non des estacaments quand un resumit de filtre contextual es afichat.

en: Hide attachments when displaying a contextual filter summary
oc: Amagar las estacaments quand un resumit de filtre contextual es afichat.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction.
oc: Podètz tanben ajustar los !settings des restriccions d'accès actualament seleccionadas.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism.
oc: Podètz tanben ajustar los !settings del mecanisme de cache actualament seleccionat.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style.
oc: Podètz tanben ajustar los !settings del estil actualament seleccionat.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style.
oc: Podètz tanben ajustar los !settings del estil de linha actualament seleccionat.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected pager.
oc: Podètz tanben ajustar los !settings de la paginacion actualament seleccionada.

en: Attachment position
oc: Posicion de l'estacament

en: Should this display inherit its contextual filter values from the parent display to which it is attached?
oc: Aqueste afichatge deu ereitar de las valors de filtre contextual de l'afichatge parent al qual il es restacat ?

en: Block caching
oc: Mesa en cache de bloc

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
oc: Aquesta vista serà afichada en visitant aqueste camin dins vòstre site. Es recomandat que lo camin siá quicòm coma "path/%/%/feed" o "path/%/%/rss.xml", en metent un % dins lo camin per cada filtre contextual que avètz definit dins la vista.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for contextual filters: For example, "node/%/feed".
oc: Aquesta vista serà afichada en visitant aqueste camin sus vòstre site. Podètz utilizar "%" dins vòstre URL per representar des valors que seràn utilizadas dins los filtres contextuals : per exemple, "node/%/feed".

en: Display @display is set to use a menu but the menu link text is not set.
oc: L'afichatge @display es parametrat per utilizar un menú mas lo tèxte del ligam de menú es pas défini.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu link text is not set.
oc: L'afichatge @display es parametrat per utilizar un menú parent mas lo tèxte del ligam del menú parent es pas défini.

en: @count item, skip @skip | Paged, @count items, skip @skip
oc[0]: @count element, en passar @skip
oc[1]: Amb paginacion, @count elements, en passar @skip

en: @count item | Paged, @count items
oc[0]: @count element
oc[1]: Amb paginacion, @count elements

en: Disabling SQL rewriting will disable node_access checks as well as other modules that implement hook_query_alter().
oc: La desactivacion de la réécriture SQL desactivara les contraròtles de node_access ainsi que totes ceux des autres moduls que implémentent hook_query_alter().

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is posible to show an empty table with the text in it.
oc: Per defaut lo tablèu es amagat dins una vista voida. Amb aquesta opcion, il es possible d'afichar un tablèu vide amb lo tèxte dedans.

en: Create a page
oc: Crear una pagina

en: Create a menu link
oc: Crear un ligam de menú

en: Include an RSS feed
oc: Inclure un flux RSS

en: Feed path
oc: Camin del flux

en: Feed row style
oc: Estil de linha del flux

en: Create a block
oc: Crear un bloc

en: of fields
oc: de camps

en: of type
oc: de tipe

en: tagged with
oc: etiquetat amb

en: Should links be displayed below each comment
oc: Los ligams devon èsser afichats jos cada comentari ?

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
oc: amb ligams (permet als utilizaires de respondre a un comentari, etc.)

en: without links
oc: sens ligams

en: teasers
oc: resumits

en: full posts
oc: publicacions completas

en: titles
oc: títols

en: titles (linked)
oc: títols (ligats)

en: Should links be displayed below each node
oc: Los ligams devon èsser afichats jos cada nosèl ?

en: with links (allow users to add comments, etc.)
oc: amb des ligams (permet als utilizaires d'apondre des comentaris, etc.)

en: Number of hits
oc: Nombre de visites

en: Hide view
oc: Amagar la vista

en: @group (historical data)
oc: @group (donadas istorics)

en: Delete translation
oc: Suprimir la traduccion

en: Unsorted
oc: Pas triat

en: Aggregation type
oc: Tipe d'agregacion

en: Contact category
oc: Categoria de contact

en: Field instance
oc: Instància de camp

en: Use replacement tokens from the first row
oc: Utilizar los getons (tokens) de remplaçament de la primièra linha

en: Allow multiple filter values to work together
oc: Permetre a de valors de filtre multiplas de foncionar ensemble

en: Customize field HTML
oc: Personalizar lo còdi HTML del camp

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
oc: Podètz utilizar las substitucions de getons (<em>tokens</em>) de la seccion "Reescriure la sortida" dins aquesta classa.

en: Customize label HTML
oc: Personalizar lo còdi HTML de l'etiqueta

en: Customize field and label wrapper HTML
oc: Personalizar lo còdi HTML de l'envolopa del camp e de l'etiqueta

en: Choose the HTML element to wrap around this field and label, e.g. H1, H2, etc. This may not be used if the field and label are not rendered together, such as with a table.
oc: Causir l'element HTML per envolopar aqueste camp e son etiqueta, ex : H1, H2, etc. Aquò pòt ne pas èsser pris en compte se lo camp e son etiqueta ne son pas renduts ensemble, tal coma dins un tablèu.

en: Remove whitespace
oc: Levar los espacis

en: Hide rewriting if empty
oc: Amagar la reescritura se vide

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
oc: Afichar pas lo contengut réécrit se lo camp es vide.

en: Thousands marker
oc: Separador de milierats

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
oc: Expausar aqueste filtre als visitors, per lor permetre de lo modificar

en: Representative sort order
oc: Òrdre del triada representatiu

en: Subquery namespace
oc: Espaci de nom (<em>namespace</em>) de la sosrequèsta

en: Advanced. Enter a namespace for the subquery used by this relationship.
oc: Avançat. Sasissètz un espaci de nom per la sosrequèsta utilizada per aquesta relacion.

en: Representative view
oc: Vista represemptativa

en: Advanced. Use another view to generate the relationship subquery. This allows you to use filtering and more than one sort. If you pick a view here, the sort options above are ignored. Your view must have the ID of its base as its only field, and should have some kind of sorting.
oc: Avançat. Utilizar una autra vista per generar la sosrequèsta de relacion. Aquò vos permet d'utilizar de filtres e mai d'un tri. Se causissètz una vista aicí, las opcions de triada çaisús seràn ignoradas. Vòstra vista deu aver l'identificant (ID) de sa basa coma sol camp, e deuriá aver un tri.

en: Generate subquery each time view is run.
oc: Generar la sosrequèsta a cada fois que la vista es executada.

en: Will re-generate the subquery for this relationship every time the view is run, instead of only when these options are saved. Use for testing if you are making changes elsewhere. WARNING: seriously impairs performance.
oc: Re-generara la sosrequèsta per aquesta relacion a cada fois que la vista es executada, al luòc de solament quand aquestas opcions son enregistradas. Utilizatz aquò per testar se fasètz de modificacions endacòm mai. AVERTIMENT : deteriòra seriosament las performàncias.

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
oc: Expausar aquesta triada als visitors, per lor permetre de lo modificar

en: This display is disabled.
oc: L'afichatge es desactivat.

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin is not available.
oc: Error : L'afichatge @display fa referéncia a un plugin '@plugin', mas aqueste plugin es pas disponible.

en: The selected style or row format does not utilize fields.
oc: Lo estil o lo format de linha seleccionat n'utiliza pas de camps.

en: Aggregation settings
oc: Paramètres d'agregacion

en: Display extenders
oc: Afichar las extensions

en: Select extensions of the views interface.
oc: Seleccionar las extensions de l'interfàcia de Views.

en: You have configured display %display with a path which is an path alias as well. This might lead to unwanted effects so better use an internal path.
oc: Avètz configurat l'afichatge %display amb un camin qu'es tanben un camin d'aliàs. Aquò pòt produire d'efièits indesirables, vos caldriá utilizar un camin interne.

en: Configure aggregation settings for @type %item
oc: Configurar los paramètres d'agregacion per @type %item

en: Select the aggregation function to use on this field.
oc: Seleccionatz la foncion d'agregacion a utilizar sus aqueste camp.

en: Empty display extender
oc: Extension d'afichatge vide

en: Raw value from URL
oc: Valor bruta a partir de l'URL

en: Apply (all displays)
oc: Aplicar (totes los afichatges)

en: Apply (this display)
oc: Aplicar (aqueste afichatge)

en: The date of the most recent new content on the feed.
oc: La data del contengut lo mai recent del flux.

en: Appears in: @bundles.
oc: Apareis dins : @bundles.

en: This is an alias of @group: @field.
oc: Aquò es un aliàs de @group : @field.

en: @group: @field
oc: @group : @field

en: @group (historical data): @field
oc: @group (donadas istorics) : @field

en: Also known as: !also.
oc: Aussi coneguda coma : "!also"

en: Delta - Appears in: @bundles.
oc: Dèlta - Apareis dins : @bundles.

en: User who uploaded
oc: Utilizaire ayant transferit

en: The user that uploaded the file.
oc: L'utilizaire qu'a transferit lo fichièr.

en: Taxonomy term chosen from autocomplete or select widget.
oc: Tèrme de taxonomia causit dempuèi lo widget d'autocomplecion o de seleccion.

en: Representative node
oc: Nosèl representatiu

en: Obtains a single representative node for each term, according to a chosen sort criterion.
oc: Récupère un nosèl representatiu unique per cada tèrme, segon lo critèri de seleccion choisi.

en: The taxonomy term name.
oc: Lo nom del tèrme de taxonomia.

en: Content with term
oc: Contengut amb tèrme

en: Relate all content tagged with a term.
oc: Relie totes los contenguts etiquetat per un tèrme.

en: Has taxonomy term ID
oc: Possède un identificant (ID) de tèrme de taxonomia

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
oc: Aficha lo contengut s'il possède los tèrmes de taxonomia seleccionats.

en: Has taxonomy term
oc: Possède un tèrme de la taxonomia

en: Taxonomy terms on node
oc: Tèrmes de taxonomia del nosèl

en: All taxonomy terms
oc: Totes los tèrmes de taxonomia

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
oc: Aficha lo contengut s'il possède los tèrmes de taxonomia seleccionats o de tèrmes enfants de ceux-ci. En rason d'una complexité addicionala, aqueste paramètre possède mens d'opcions que las versions sens prigondor.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
oc: Possède l'identificant de tèrme de taxonomia (amb prigondor)

en: Has taxonomy terms (with depth)
oc: Possède los tèrmes de taxonomia (amb prigondor)

en: @entity using @field
oc: @entity utilisant @field

en: Relate each @entity with a @field set to the term.
oc: Relier cada @entity contenant un @field definit al tèrme.

en: Taxonomy term ID from URL
oc: Identificant (ID) del tèrme de taxonomia a partir de l'URL

en: Obtains a single representative node for each user, according to a chosen sort criterion.
oc: Récupère un nosèl representatiu unique per cada utilizaire, selon lo critèri de seleccion choisi.

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
oc: Se marcat, las valors multiples d'aqueste camp seràn afichadas sus una meteissa linha. Siquenon, cada valor d'aqueste camp serà visualizada sus una novèla linha. Se "groupé par" es seleccionat, asseguratz-vos de grouper per "Entity ID" per qu'aqueste paramètre ait l'effet désiré.

en: Display an icon representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
oc: Afichar una icône representant lo tipe de fichièr, al luòc del tèxte MIME (tal coma "imatge/jpeg")

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
oc: Charge lo filtre per defaut dempuèi la pagina de nosèl, c'est utile per los blòts de taxonomia associada.

en: Path component
oc: Component de camin

en: The numbering starts from 1, e.g. on the page admin/structure/types, the 3rd path component is "types".
oc: Lo numéro de séquence commence a 1, per exemple sus la pagina admin/structure/types, lo 3ème component es "types".

en: Use aggregation
oc: Utilizar l'agregacion

en: Display title may not be empty.
oc: Lo títol de l'afichatge pòt pas èsser void.

en: When the filter value is <em>NOT</em> available
oc: Quand la valor de filtre <em>ES PAS</em> disponible

en: When the filter value <em>IS</em> available or a default is provided
oc: Quand la valor de filtre <em>EST</em> disponible o qu'una valor per defaut es provesida

en: This display does not have a source for contextual filters, so no contextual filter value will be available unless you select 'Provide default'.
oc: Aqueste afichatge a pas de font per los filtres contextuals, doncas aucune valor de filtre contextual ne serà disponible a mens que vous seleccionniez 'Provesir la valor per defaut'.

en: The contextual filter values is provided by the URL.
oc: Las valors de filtre contextual son provesidas per l'URL.

en: Query Comment
oc: Comentari de requèsta

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
oc: Se definit, aqueste comentari serà integrat dins la requèsta e transmis al servidor SQL. Aquò pòt èsser utile per la jornalizacion o lo desbugatge.

en: When needed, add the field language condition to the query
oc: Se necessari, apondre la condicion de lenga a la requèsta

en: Provide default field wrapper elements
oc: Provesir los elements per defaut de las envolopas de camps

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another. Note that some fields will ignore this if they are block elements, particularly body fields and other formatted HTML.
oc: Los camps en linha seràn afichats los uns a costat dels autres al luòc dels uns al dessus dels autres. Notatz que certans camps ignoraront aquò se son d'elements de bloc, en particular los camps de còs e d'autres formatés en HTML.

en: Show the empty text in the table
oc: Afichar lo tèxte vide dins lo tablèu

en: Rendered entity
oc: Entitat rendutda

en: Default date
oc: Data per defaut.

en: No default value
oc: Pas de valor per defaut

en: Time increments
oc: Incréments de temps

en: 10 minute
oc: 10 minutas

en: 30 minute
oc: 30 minutas

en: No translatable fields
oc: Aucun camp traduisible

en: Translations of %label
oc: Traduccions de %label

en: This translation is published
oc: Aquesta traduccion es publicada

en: Are you sure you want to delete the @language translation of %label?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la traduccion en @language de %label ?

en: Shown
oc: Afichat

en: Translate any entity
oc: Traduire n'importe quelle entitat

en: Users may translate this field.
oc: Los utilizaires pòdon traduire aqueste camp.

en: file from !field_name
oc: fichièr de !field_name

en: Hide empty column
oc: Amagar las colomnas vides

en: The operator is invalid on filter: @filter.
oc: L'operator es invalid sul filtre : @filter.

en: No valid values found on filter: @filter.
oc: Aucune valor valide trobada sul filtre : @filter.

en: The value @value is not an array for @operator on filter: @filter
oc: La valor @value es pas un tablèu per @operator sul filtre : @filter

en: If not checked, fields that are not configured to customize their HTML elements will get no wrappers at all for their field, label and field + label wrappers. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
oc: Se non marcat, los camps que ne son pas configurats per personalizar lor element HTML n'obtiendront aucune envolopa (wrapper) ni per lor camp, ni per lor etiqueta ni pel camp + etiqueta. Podètz utilizar aquò per rapidement réduire lo nombre de balisas que provesís la vista per defaut, al risque de rendre mai dificil l'application dels CSS.

en: The requested page "@path" could not be found.
oc: La pagina demandada "@path" a pas pogut èsser trobada.

en: Specify which display or custom url this display will link to.
oc: Precisar a quel afichatge o url personalizada aqueste afichatge serà ligat.

en: <p>The following tokens are available for this link.</p>
oc: <p>Los getons (token) seguents son disponibles per aqueste ligam.</p>

en: A Drupal path or external URL the more link will point to. Note that this will override the link display setting above.
oc: Un camin Drupal o una URL externe cap al qual puntarà lo ligam "plus". Noter qu'aquò suplantara lo paramètre d'afichatge del ligam çaisús.

en: Link to entity
oc: Ligar a l'entitat

en: View: @view - Display: @display
oc: Vista : @view - Afichatge : @display

en: Overview of fields used in all views.
oc: Vista d'ensemble des camps utilizats dins totas las vistas.

en: Transform the case
oc: Cambiar la casse

en: When printing url paths, how to transform the case of the filter value.
oc: A l'afichatge des camins d'url, comment cambiar la cassa de la valor du filtre.

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
oc: Se "Personalizat", consultar <a href="http://fr.php.net/manual/fr/function.date.php" target="_blank">la documentacion PHP</a> per los formats de data. Siquenon, sasir lo nombre d'unitats de temps diferentas a afichar, fixé a 2 per defaut.

en: Representative sort criteria
oc: Critèris de triada representatiu

en: The sort criteria is applied to the data brought in by the relationship to determine how a representative item is obtained for each row. For example, to show the most recent node for each user, pick 'Content: Updated date'.
oc: Lo critèri de triada es aplicat a las donadas raportées per la relacion per determinar comment un element representatiu es obtenu per cada linha. Per exemple, per mostrar lo nosèl lo mai recent per cada utilizaire, seleccionar 'Contengut : data de mesa a jorn'.

en: The ordering to use for the sort criteria selected above.
oc: L'òrdre a utilizar per los critèris de triada seleccionats mai haut.

en: Revert to default
oc: Restablir per defaut

en: Optionally, enter a comma delimited list of tags for this view to use in filtering and sorting views on the administrative page.
oc: Facultativament, sasir una virgula per délimitar una lista de mots claus per aquesta vista a utilizar dins lo filtrage e la triada des vistas sus la pagina d'administracion.

en: No fields have been used in views yet.
oc: Fins a ara, cap de camp es pas estat utilizat dins las vistas.

en: Provide a simple link to approve the comment.
oc: Provesir un ligam per aprovar lo comentari.

en: Author uid
oc: uid de l'autor

en: Relate each @entity with a @field set to the file.
oc: Religar cada @entity amb un ensemble @field al fichièr.

en: image from !field_name
oc: imatge de !field_name

en: Relate each @entity with a @field set to the image.
oc: Religar cada @entity amb un ensemble @field a l'imatge.

en: The tid of a taxonomy term.
oc: Lo tid d'un tèrme de taxonomia

en: The user permissions.
oc: Los dreits utilizaire.

en: First and last only
oc: Primièr e darrièr solament

en: Multiple-value handling
oc: Gestion a valor multiple.

en: Filter to items that share all terms
oc: Filtrar per elements que partejan totes los tèrmes

en: Filter to items that share any term
oc: Filtrar per elements que partejan n'importe quel tèrme

en: Use formatted username
oc: Utilizar un nom d'utilizaire formaté

en: If checked, the username will be formatted by the system. If unchecked, it will be displayed raw.
oc: Se marcat, lo nom d'utilizaire serà formaté pel sistèma. Sinon, il serà afichat tal comal.

en: You don't have translatable entity types.
oc: Avètz pas de tipes d'entitats traduisibles.

en: Use a pager
oc: Utilizar una paginacion

en: Tokens related to views.
oc: Getons associats a las vistas.

en: The description of the view.
oc: La descripcion de la vista.

en: The title of current display of the view.
oc: Lo títol de l'afichatge actual de la vista.

en: The URL of the view.
oc: L'URL de la vista.

en: -Select-
oc: -Seleccionar-

en: Text to place as "title" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
oc: Tèxte de plaçar coma tèxte de l'atribut "title" que la màger part des navigateurs affichent coma bulle d'ajuda al moment del survol del ligam.

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the "Hide rewriting if empty" checkbox.
oc: Activar per amagar aqueste camp s'es void. Notar que l'etiqueta del camp o lo rendutt réécrit pòdon totjorn èsser afichats. Per amagar las etiquetas, verificar los paramètres de l'estil o de l'estil de linha concernant los camps voids. Per amagar lo contengut réécrit, cocher la casa "Amagar la réescritura se vide".

en: Date in the form of CCYYMMDD.
oc: Data jos la forma AAAAMMJJ.

en: Date in the form of YYYYMM.
oc: Data jos la forma AAAAMM.

en: Date in the form of YYYY.
oc: Data jos la forma AAAA.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
oc: Data jos la forma MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
oc: Data jos la forma JJ (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
oc: Data jos la forma SS (01 - 53).

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
oc: Se avètz besonh de mai de camps que l'uid, ajoutez la relacion Comentari : autor

en: Last comment uid
oc: Uid del darrièr comentari

en: The user authoring the content. If you need more fields than the uid add the content: author relationship
oc: L'utilizaire autor del contengut. Se avètz besonh de mai de camps que l'uid, ajoutez la relacion Contengut : autor

en: Convert spaces in term names to hyphens
oc: Convertir los espacis dins los noms de tèrme en tirets

en: This allows links to work with Views taxonomy term arguments.
oc: Aquò permet als ligams de foncionar amb los arguments de tèrmes de taxonomia de Views.

en: Use rendered output to group rows
oc: Utilizar lo rendutt per grouper las linhas

en: If enabled the rendered output of the grouping field is used to group the rows.
oc: Se activat lo rendutt del camp de regropament es utilizat per grouper las linhas.

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
oc: Podètz utilizar lo còdi HTML per aqueste camp. Los getons seguents son preses en carga :

en: Provide a simple link to the user.
oc: Provesir un simple ligam cap a l'utilizaire.

en: Result summary
oc: Resumit dels resultats

en: Shows result summary, for example the items per page.
oc: Aficha lo resumit dels resultats, per exemple los elements per pagina.

en: Use site default RSS settings
oc: Utilizar los paramètres RSS per defaut del site

en: Display list value as human readable
oc: Afichar las valors de las listas d'un biais legible

en: Displays the link in contextual links
oc: Aficha lo ligam dins los ligams contextuals

en: Grouping field Nr.@number
oc: Camp de gropament N°@number

en: Add a read-more link if output is trimmed.
oc: Apondre un ligam "lire plus" se la sortida es tronquée.

en: Display field as machine name.
oc: Afichar lo camp coma un nom machine.

en: Provide a display which can be embedded using the views api.
oc: Provesir un afichatge pouvant èsser integrat en utilizant l'API de Views.

en: Only has the 'authenticated user' role
oc: N'a que lo ròtle 'utilizaire authentifié'

en: Has roles in addition to 'authenticated user'
oc: A d'autres ròtles que 'utilizaire authentifié'

en: Remove tags from rendered output
oc: Levar las balisas del rendut

en: Fields to be included as contextual links.
oc: Los camps d'inclure coma ligams contextuals.

en: Include destination
oc: Inclure la destinacion

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the contextual action.
oc: Inclure un paramètre "destinacion" dins lo ligam per redirigir l'utilizaire a la vista originala aprèp qu'auretz acabada l'accion contextuala.

en: Contextual Links
oc: Ligams contextuals

en: Display fields in a contextual links menu.
oc: Afichar los camps dins un menú de ligams contextuals.

en: Are you sure you want to disable translation for the %name field?
oc: Sètz segur que volètz désactivr la traduccion del camp %name ?

en: <strong>All the existing translations of this field will be deleted.</strong><br>This action cannot be undone.
oc: <strong>Totas las traduccions existentas d'aqueste camp seràn suprimidas.</strong><br>Aquesta accion es irreversibla.

en: Are you sure you want to enable translation for the %name field?
oc: Sètz segur que volètz activar la traduccion del camp %name ?

en: Something went wrong while processing data. Some nodes may appear to have lost fields.
oc: Quicòms s'es mal passat al moment del tractament de las donadas. Sembla que certans nosèls an perdut de camps.

en: Enable translation
oc: Activar la traduccion

en: Disable translation
oc: Desactivar la traduccion

en: Database %database not found. The server reports the following message when attempting to create the database: %error.
oc: Basa de donadas %database introuvable. Lo servidor rapòrta lo messatge d'error seguent lorsqu'il tente de crear la base : %error.
