Drupal core (8.5.7) - en to ast translation catalogue (662 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: User interface
ast: Interfaz d'usuariu

en: Title
ast: Títulu

en: Body
ast: Cuerpu

en: Pages
ast: Páxines

en: Save configuration
ast: Guardar configuración

en: delete
ast: desaniciar

en: Status
ast: Estáu

en: Create a new user account.
ast: Facer una cuenta d'usuariu nueva.

en: Prefix
ast: Prefixu

en: Suffix
ast: Sufixu

en: Approve
ast: Aprobar

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Content
ast: Conteníu

en: Value
ast: Valor

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Email address
ast: Señes de corréu electrónicu

en: Development
ast: Desendolcu

en: Group
ast: Grupu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Replies
ast: Rempuestes

en: Closed
ast: Zarráu

en: yes
ast: Sí

en: List
ast: Llista

en: Subject
ast: Asuntu

en: closed
ast: zarráu

en: Actions
ast: Aiciones

en: disabled
ast: desactiváu

en: Confirm
ast: Confirmar

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: more
ast: más

en: Enable
ast: Activar

en: Disable
ast: Desactivar

en: Article
ast: Artículu

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Administration
ast: Alministración

en: footer
ast: pie

en: Comments
ast: Comentarios

en: More
ast: Más

en: not verified
ast: ensin comprobar

en: Last updated
ast: Anovamientu últimu

en: new
ast: nuevu

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Block title
ast: Títulu del bloque

en: Taxonomy
ast: Taxonomía

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Content types
ast: Triba de conteníos

en: Homepage
ast: Páxina d'entamu

en: Home page
ast: Páxina d'entamu

en: Download
ast: Baxar

en: Version
ast: Versión

en: view
ast: vista

en: updated
ast: anováu

en: Overview
ast: Vista xeneral

en: File information
ast: Información del ficheru

en: File
ast: Ficheru

en: Advanced options
ast: Opciones avanzaes

en: Release notes
ast: Notes de la versión

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Size
ast: Tamañu

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Daily
ast: Diariu

en: Weekly
ast: Semanal

en: None
ast: Nengún

en: Display settings
ast: Axustes de vista

en: Test
ast: Preba

en: Number
ast: Númberu

en: Message
ast: Mensax

en: No log messages available.
ast: Nun hai rexistru de mensaxes.

en: Password
ast: Clave

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Weight
ast: Pesu

en: Link
ast: Enllaz

en: Image
ast: Imaxe

en: Center
ast: Centru

en: Help text
ast: Testu d'aida

en: Types
ast: Tribes

en: Hierarchy
ast: Xerarquía

en: Multiple
ast: Múltiple

en: Required
ast: Requeríu

en: root
ast: raigañu

en: Parent
ast: Padre

en: none
ast: nengún

en: Category
ast: Categoría

en: Add container
ast: Amestar contenedor

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: edit container
ast: editar contenedor

en: edit
ast: editar

en: Go to previous page
ast: Dir a la páxina anterior

en: Go to parent page
ast: Dir a la páxina padre

en: Go to next page
ast: Dir a la páxina siguiente

en: Import
ast: Importar

en: Book
ast: Llibru

en: Export
ast: Esportar

en: Taxonomy term
ast: Taxonomía del términu

en: Node ID
ast: ID del noyu

en: Field
ast: Campu

en: Outline
ast: Contornu

en: header
ast: cabecera

en: Label
ast: Etiqueta

en: Preview
ast: Entever

en: Save
ast: Guardar

en: Session opened for %name.
ast: Sesión abierta pa %name.

en: Help
ast: Aida

en: Default
ast: Predefiníu

en: Summary
ast: Resume

en: Update
ast: Anovar

en: Open
ast: Abrir

en: Sunday
ast: Domingu

en: Monday
ast: Llunes

en: Tuesday
ast: Martes

en: Wednesday
ast: Miércoles

en: Thursday
ast: Xueves

en: Friday
ast: Vienres

en: Saturday
ast: Sábadu

en: Core
ast: Motor

en: High
ast: Altu

en: Low
ast: Baxu

en: Time
ast: Hora

en: Add
ast: Amestar

en: View
ast: Vista

en: Format
ast: Formatu

en: History
ast: Historial

en: Path
ast: Camín

en: Filename
ast: Nome del ficheru

en: Vocabularies
ast: Vocabularios

en: Modules
ast: Preseos

en: Clear index
ast: Llimpiar l'índiz

en: edit forum
ast: efitar foru

en: Forum name
ast: Nome del foru

en: Region
ast: Rexón

en: Anchor
ast: Anclax

en: Display
ast: Pantalla

en: Menu
ast: Menú

en: Advanced settings
ast: Axustes avanzaos

en: never
ast: nunca

en: Updated
ast: Anováu

en: Text
ast: Testu

en: Update interval
ast: Intervalu d'anovamientos

en: Add forum
ast: Amestar foru

en: Add term
ast: Amestar términu

en: Timestamp
ast: Data/Hora

en: Keywords
ast: Pallabres clave

en: Preview comment
ast: Entever el comentariu

en: Statistics
ast: Estadístiques

en: Advanced search
ast: Gueta avanzada

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Attachment
ast: Axuntu

en: n/a
ast: n/d

en: Upload
ast: Xubir

en: Picture
ast: Imaxe

en: Database type
ast: Tipo de base datos

en: User
ast: Usuariu

en: Content type
ast: Triba de conteníu

en: Continue
ast: Siguir

en: Configure
ast: Configurar

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: Files
ast: Ficheros

en: User ID
ast: ID del usuariu

en: Error
ast: Fallu

en: Options
ast: Opciones

en: Contact
ast: Contautu

en: no
ast: non

en: New user: %name %email.
ast: Usuariu nuevu: %name %email.

en: Created
ast: Fechu

en: Node
ast: Noyu

en: The subject of the message.
ast: Asuntu pal mensaxe.

en: Create
ast: Crear

en: Expanded
ast: Expandíu

en: Parent item
ast: Elementu padre

en: Add child page
ast: Amestar una páxina fia

en: Update options
ast: Anovar les opciones

en: Remove from outline
ast: Quitar del contornu

en: Unknown export format.
ast: Formatu d'esportación desconocíu.

en: All
ast: Too

en: Active
ast: Activu

en: Done
ast: Fechu

en: Last post
ast: Artículu últimu

en: Access denied
ast: Accesu torgáu

en: Date format
ast: Formatu de la data

en: Add content
ast: Amestar conteníu

en: Page title
ast: Títulu de la páxina

en: Block
ast: Bloque

en: Page
ast: Páxina

en: 1 hour | @count hours
ast[0]: 1 hora
ast[1]: @count hores

en: 1 day | @count days
ast[0]: 1 día
ast[1]: @count díes

en: Configuration saved.
ast: Guardóse la configuración.

en: Taxonomy terms
ast: Taxonomía de los términos

en: Site name
ast: Nome del sitiu

en: Site slogan
ast: Eslogan del sitiu

en: Good
ast: Bonu

en: User settings
ast: Preferencies del usuariu

en: Not found
ast: Nun s'alcontró

en: Host
ast: Sirvidor

en: Available updates
ast: Hai versiones nueves

en: Never
ast: Nunca

en: Check manually
ast: Comprobar manualmente

en: Up to date
ast: Anováu

en: Update available
ast: Hai una versión nueva

en: Out of date
ast: Ensin anovar

en: Header
ast: Encabezáu

en: Left sidebar
ast: Barra llateral a manzorga

en: Right sidebar
ast: Barra llateral a mandrecha

en: Footer
ast: Pie de páxina

en: Inline
ast: Incluyíu na llinia

en: Recipients
ast: Destinatarios

en: Selected
ast: Esbilláu

en: Your name
ast: El to nome

en: Menu link
ast: Enllaz del menú

en: To
ast: Pa

en: From
ast: De

en: Feed description
ast: Descripción del feed

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Visibility
ast: Visibilidá

en: Revision ID
ast: Revisión por ID

en: Comment
ast: Comentariu

en: Comment ID
ast: ID del comentariu

en: Hostname
ast: Nome de la máquina

en: Published
ast: Espublizáu

en: Signature
ast: Robla

en: Filter
ast: Filtru

en: Location
ast: Llugar

en: Locale
ast: Llocal

en: Title field label
ast: Títulu pa la etiqueta del campu

en: Revisions
ast: Revisiones

en: Log message
ast: Rexistru del mensaxe

en: URL alias
ast: Alias pa la URL

en: File ID
ast: ID del ficheru

en: File name
ast: Nome del ficheru

en: File size
ast: Tamañu del ficheru

en: Vocabulary
ast: Vocabulariu

en: Vocabulary ID
ast: ID del vocabulariu

en: Vocabulary name
ast: Nome de vocabulariu

en: Term ID
ast: ID del términu

en: Role name
ast: Nome del rol

en: Last access
ast: Accesu últimu

en: Last login
ast: Sesión última

en: Time zone
ast: Estaya horaria

en: Severity
ast: Severidá

en: Field name
ast: Nome del campu

en: Field type
ast: Triba de campu

en: Global settings
ast: Preferencies globales

en: Widget type
ast: Triba de widget

en: Count
ast: Cuenta

en: Set name
ast: Afitar nome

en: Heading
ast: Encabezáu

en: Search settings
ast: Preferencies de gueta

en: Mode
ast: Mou

en: blocked
ast: torgáu

en: active
ast: activu

en: N/A
ast: N/D

en: OPML feed
ast: Feed OPML

en: Feed overview
ast: Vista del feed

en: Items
ast: Elementos

en: Last update
ast: Cambéu últimu

en: Next update
ast: Cambéu siguiente

en: %time left
ast: Falten %time

en: Nodes
ast: Noyos

en: Authored by
ast: Fechu por

en: The feed %feed has been updated.
ast: Anovóse'l feed %feed.

en: Feed %feed added.
ast: Amestóse'l feed %feed.

en: The feed %feed has been added.
ast: Amestóse'l feed %feed.

en: Performance
ast: Rendimientu

en: Width
ast: Anchu

en: Height
ast: Altu

en: Maximum
ast: Máximu

en: Scale
ast: Escalar

en: Medium
ast: Mediu

en: Plain text
ast: Testu planu

en: Caching
ast: Caché

en: Details
ast: Detalles

en: Last reply
ast: Rempuesta última

en: System
ast: Sistema

en: Domain
ast: Dominiu

en: Processors
ast: Procesadores

en: Unlimited
ast: Ilimitáu

en: Enter a valid username.
ast: Pon un nome d'usuariu que valga.

en: Owner
ast: Dueñu

en: Recipient
ast: Destinatariu

en: node
ast: noyu

en: Administer content
ast: Alministrar conteníu

en: General
ast: Xeneral

en: Method
ast: Métodu

en: Egypt
ast: Exiptu

en: Iran
ast: Irán

en: New Zealand
ast: Nueva Zelanda

en: Brazil
ast: Brasil

en: Paraguay
ast: Paraguái

en: Jamaica
ast: Xamaica

en: Japan
ast: Xapón

en: Libya
ast: Libia

en: Poland
ast: Polonia

en: Singapore
ast: Singapur

en: Turkey
ast: Turquía

en: Table
ast: Tabla

en: Mon
ast: Llu

en: Tue
ast: Mar

en: Wed
ast: Mié

en: Thu
ast: Xue

en: Fri
ast: Vie

en: Sat
ast: Sáb

en: Sun
ast: Dom

en: May
ast: Mayu

en: Configuration
ast: Configuración

en: Other
ast: Otru

en: Background color
ast: Color de fondu

en: Text color
ast: Color del testu

en: Navigation
ast: Navegación

en: Basic
ast: Básicu

en: Appearance
ast: Aspeutu

en: Role
ast: Rol

en: Allow
ast: Permitir

en: User login
ast: Nome d'usuariu

en: Log in
ast: Entrar

en: Add new comment
ast: Amestar comentariu nuevu

en: No terms available.
ast: Nun hai terminos disponibles.

en: String
ast: Cadena

en: Users
ast: Usuarios

en: Not installed
ast: Ensin instalar

en: Referrer
ast: Esin referencies

en: Default front page
ast: Paxina d'etamu predefinida

en: Maximum length
ast: Llargor máximu

en: Rows
ast: Fileres

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: Uninstall
ast: Desinstalar

en: Install
ast: Instalar

en: Filters
ast: Filtros

en: Optional
ast: Opcional

en: Order
ast: Orde

en: Recent comments
ast: Comentarios recientes

en: Integer
ast: Enteru

en: IP Address
ast: Direición IP

en: Preformatted
ast: Preformatíau

en: Anonymous users
ast: Usuarios anónimos

en: Clear cache
ast: Llimpiar caché

en: Close
ast: Zarrar

en: Save settings
ast: Guardar preferencies

en: Session closed for %name.
ast: Zarróse la sesión de %name

en: Tracker
ast: Rastrexador

en: Germany
ast: Alemaña

en: 1 new | @count new
ast[0]: 1 nuevu
ast[1]: @count nuevos

en: Afghanistan
ast: Afganistán

en: Algeria
ast: Arxelia

en: American Samoa
ast: Samoa Americana

en: Anguilla
ast: Anguila

en: Antarctica
ast: Antártida

en: Antigua and Barbuda
ast: Antigua y Barbuda

en: Argentina
ast: Arxentina

en: Azerbaijan
ast: Azerbaixán

en: Bahamas
ast: Les Bahames

en: Bahrain
ast: Baḥréin

en: Bangladesh
ast: Bangladex

en: Belarus
ast: Bielorrusia

en: Belgium
ast: Bélxica

en: Benin
ast: Benín

en: Bermuda
ast: Les Bermudes

en: Bhutan
ast: Bután

en: Bosnia and Herzegovina
ast: Bosnia y Herzegovina

en: Botswana
ast: Botsuana

en: Bouvet Island
ast: Islla Bouvet

en: Brunei
ast: Brunéi

en: Burkina Faso
ast: Burkina Fasu

en: Cambodia
ast: Camboya

en: Cameroon
ast: Camerún

en: Canada
ast: Canadá

en: Cape Verde
ast: Cabu Verde

en: Cayman Islands
ast: Islles Caimán

en: Central African Republic
ast: República Centroafricana

en: Christmas Island
ast: Islla Christmas

en: Comoros
ast: Comores

en: Cook Islands
ast: Islles Cook

en: Cyprus
ast: Chipre

en: Czech Republic
ast: Chequia

en: Denmark
ast: Dinamarca

en: Djibouti
ast: Xibuti

en: Dominican Republic
ast: República Dominicana

en: Equatorial Guinea
ast: Guinea Ecuatorial

en: Ethiopia
ast: Etiopía

en: Faroe Islands
ast: Islles Feroe

en: Finland
ast: Finlandia

en: France
ast: Francia

en: French Guiana
ast: Guyana Francesa

en: French Polynesia
ast: Polinesia Francesa

en: Gabon
ast: Gabón

en: Georgia
ast: Xeorxa

en: Gibraltar
ast: Xibraltar

en: Greece
ast: Grecia

en: Greenland
ast: Groenlandia

en: Grenada
ast: Granada

en: Guadeloupe
ast: Guadalupe

en: Guinea-Bissau
ast: Guinea-Bisáu

en: Haiti
ast: Haití

en: Heard Island and McDonald Islands
ast: Islles Ḥeard y McDonald

en: Honduras
ast: Hondures

en: Hungary
ast: Hungría

en: Iceland
ast: Islandia

en: Ireland
ast: Irlanda

en: Italy
ast: Italia

en: Jordan
ast: Xordania

en: Kazakhstan
ast: Kazakstán

en: Kenya
ast: Kenia

en: Kyrgyzstan
ast: Kirguistán

en: Latvia
ast: Letonia

en: Lebanon
ast: El Líbanu

en: Lesotho
ast: Lesothu

en: Lithuania
ast: Lituania

en: Luxembourg
ast: Luxemburgu

en: Malawi
ast: Malaui

en: Malaysia
ast: Malasia

en: Mali
ast: Malí

en: Marshall Islands
ast: Islles Márxal

en: Martinique
ast: Martinica

en: Mauritius
ast: Mauriciu

en: Mexico
ast: Méxicu

en: Moldova
ast: Moldavia

en: Monaco
ast: Mónacu

en: Morocco
ast: Marruecos

en: Netherlands
ast: Países Baxos

en: Netherlands Antilles
ast: Antilles Neerlandeses

en: New Caledonia
ast: Nueva Caledonia

en: Niger
ast: Níxer

en: Nigeria
ast: Nixeria

en: Norfolk Island
ast: Islla Norfolk

en: North Korea
ast: Corea del Norte

en: Northern Mariana Islands
ast: Islles Marianes del Norte

en: Norway
ast: Noruega

en: Oman
ast: Omán

en: Pakistan
ast: Paquistán

en: Palau
ast: Paláu

en: Panama
ast: Panamá

en: Papua New Guinea
ast: Papúa Nueva Guinea

en: Peru
ast: Perú

en: Philippines
ast: Filipines

en: Puerto Rico
ast: Puertu Ricu

en: Romania
ast: Rumanía

en: Russia
ast: Rusia

en: Rwanda
ast: Ruanda

en: San Marino
ast: San Marín

en: Saudi Arabia
ast: Arabia Saudita

en: Seychelles
ast: Seixeles

en: Sierra Leone
ast: Sierra Lleona

en: Slovakia
ast: Eslovaquia

en: Slovenia
ast: Eslovenia

en: Solomon Islands
ast: Islles Salomón

en: South Africa
ast: Sudáfrica

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ast: Islles Xeorxa del Sur y Sandwich del Sur

en: Spain
ast: España

en: Sudan
ast: Sudán

en: Suriname
ast: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
ast: Svalbard ya Islla Jan Mayen

en: Swaziland
ast: Suazilandia

en: Sweden
ast: Suecia

en: Switzerland
ast: Suiza

en: Syria
ast: Siria

en: Taiwan
ast: Taiwán

en: Tajikistan
ast: Taxiquistán

en: Thailand
ast: Tailandia

en: Togo
ast: Togu

en: Tokelau
ast: Tokeláu

en: Trinidad and Tobago
ast: Trinidá y Tobagu

en: Tunisia
ast: Tunicia

en: Turkmenistan
ast: Turkmenistán

en: Turks and Caicos Islands
ast: Islles Turques y Caicos

en: Ukraine
ast: Ucraína

en: United Arab Emirates
ast: Emiratos Árabes Xuníos

en: United Kingdom
ast: Reinu Xuníu

en: United States
ast: Estaos Xuníos d'América

en: Uruguay
ast: Uruguái

en: Uzbekistan
ast: Uzbequistán

en: Wallis and Futuna
ast: Wallis y Futuna

en: Yemen
ast: Yeme

en: Zimbabwe
ast: Zimbabue

en: Database username
ast: Nome d'usuariu pa la base datos

en: Database password
ast: Clave pa la base datos

en: Database name
ast: Nome de la base datos

en: Add user
ast: Amestar usuariu

en: Port
ast: Puertu

en: Size of textfield
ast: Tamañu del campu de testu

en: Authoring information
ast: Información d'autoría

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Hidden
ast: Anubríu

en: Show
ast: Amosar

en: Syslog
ast: Rexistru del sistema

en: Key
ast: Llave

en: English
ast: Inglés

en: Spanish
ast: Castellanu

en: Edit term
ast: Editar términu

en: Import OPML
ast: Importar OPML

en: OPML File
ast: Ficheru OPML

en: Allowed HTML tags
ast: Permítense etiquetes HTML

en: Sources
ast: Fontes

en: 1 item | @count items
ast[0]: 1 elementu
ast[1]: @count elementos

en: Add menu
ast: Amestar menú

en: ‹ previous
ast: ‹ anterior

en: next ›
ast: siguiente ›

en: No items selected.
ast: Nun s'esbilló nengún elementu.

en: Browser
ast: Restolador

en: View user profile.
ast: Amosar perfil del usuariu.

en: Titles only
ast: Namás que títulos

en: Full text
ast: Testu completu

en: published
ast: espublizáu

en: The changes have been saved.
ast: Guardáronse los cambeos.

en: Undo
ast: Desfacer

en: Member for
ast: Miembru hai

en: @time ago
ast: hai @time

en: No users selected.
ast: Nun s'esbilló nengún usuariu.

en: Search results
ast: Resultaos de la gueta

en: Front page
ast: Páxina d'entamu

en: Deleted
ast: Desaniciáu

en: Languages
ast: Llingües

en: Topics
ast: Asuntos

en: Topic
ast: Asuntu

en: Allowed values list
ast: Llistáu de valores permitios

en: Edit menu
ast: Editar menú

en: Delete menu
ast: Desaniciar menú

en: Publishing options
ast: Opciones d'espublización

en: Create new revision
ast: Facer una versión nueva

en: Locale settings
ast: Preferencies llocales

en: Configure block
ast: Configurar bloque

en: Jan
ast: Xin

en: Apr
ast: Abr

en: Jun
ast: Xun

en: Jul
ast: Xnt

en: Aug
ast: Ago

en: Sep
ast: Set

en: Oct
ast: Och

en: Nov
ast: Pay

en: Dec
ast: Avi

en: Select list
ast: Esbilla

en: Text field
ast: Campu de testu

en: Posts
ast: Artículos

en: Configure permissions
ast: Configurar permisos

en: Workflow
ast: Fluxu de trabayu

en: Randomize
ast: Al debalu

en: Revert
ast: Desfacer

en: Empty
ast: Ermu

en: Existing system path
ast: Camín del sistema esistente

en: Path alias
ast: Alias del camín

en: Greater than
ast: Mayor que

en: Less than
ast: Menor que

en: Log out
ast: Desconeutar

en: characters
ast: caráuteres

en: First day of week
ast: Primer día de la selmana

en: Left
ast: Izquierda

en: Right
ast: Derecha

en: Your message has been sent.
ast: Unvióse'l mensax

en: Create new account
ast: Facer una cuenta nueva

en: People
ast: Xente

en: Created new term %term.
ast: El términu %term t'acabante de facese.

en: Deleted term %name.
ast: Desaniciar el terminu %name.

en: Site information
ast: Información del situ

en: Blocked
ast: Torgáu

en: Enabled filters
ast: Filtros activos

en: List terms
ast: Llista de términos

en: Parent term
ast: Términu padre

en: Parent terms
ast: Términos padres

en: Books
ast: Llibros

en: Revisions for %title
ast: Revisiones pa %title

en: Revision
ast: Revisión

en: The specified passwords do not match.
ast: Les claves nun casen.

en: Session
ast: Sesión

en: No forums defined
ast: Nun hai foros definíos

en: Permissions
ast: Permisos

en: Your settings have been saved.
ast: Guardáronse les tos preferencies.

en: Installed
ast: Instaláu

en: Link color
ast: Color del enllaz

en: Date created
ast: Data de creación

en: Testing
ast: Prebes

en: Standard
ast: Estándar

en: Fiji
ast: Islles Fixi

en: Falkland Islands
ast: Islles Malvines

en: Saint Kitts and Nevis
ast: Saint Kitts y Nevis

en: South Korea
ast: Corea del Sur

en: Saint Lucia
ast: Santa Llucía

en: Saint Helena
ast: Santa Lena

en: French Southern Territories
ast: Tierres Australes y Antártiques Franceses

en: Saint Vincent and the Grenadines
ast: San Vicente y Les Granadines

en: British Virgin Islands
ast: Islles Vírxenes Britániques

en: U.S. Virgin Islands
ast: Islles Vírxenes Americanes

en: Guernsey
ast: Guérnesei

en: Jersey
ast: Xerséi

en: Not published
ast: Ensin espublizar

en: File settings
ast: Preferencies de ficheru

en: Menu settings
ast: Preferenciés del menú

en: Color scheme
ast: Esquema de colores

en: Unformatted
ast: Ensin formatu

en: Formats
ast: Formatos

en: Protected
ast: Protexíu

en: Processing
ast: Procesando

en: British Indian Ocean Territory
ast: Territoriu Británicu del Oceánicu índicu

en: Croatia
ast: Croacia

en: Western Sahara
ast: El Sáḥara Occidental

en: Default time zone
ast: Zona horaria preferida

en: The directory %directory does not exist.
ast: La carpeta %directory nun esiste.

en: Clean URLs
ast: URLs llimpies

en: Install profile
ast: Installar perfil

en: Web server
ast: Sirvidor web

en: Not enabled
ast: Ensin activar

en: Isle of Man
ast: Islla de Man

en: Montenegro
ast: Montenegru

en: Saint Pierre and Miquelon
ast: Saint Pierre y Miquelon

en: Save and continue
ast: Guardar y siguir

en: Not writable
ast: Non editable

en: File system
ast: Sistema de ficheros

en: PHP extensions
ast: Estensiones PHP

en: Initializing.
ast: Anicializando.

en: An error has occurred.
ast: Hebo un fallu.

en: Requirements problem
ast: Problemes de requisitos

en: Database configuration
ast: Configuración de la base datos

en: Select an installation profile
ast: Esbilla un perfil d'instalación

en: Choose language
ast: Esbilla una llingua

en: Select language
ast: Esbillar una llingua

en: No profiles available
ast: Nun hai perfiles disponibles

en: Drupal already installed
ast: Drupal yá ta instaláu

en: Installing @drupal
ast: Instalando @drupal

en: The installation has encountered an error.
ast: Hebo un fallu al instalar.

en: Configure site
ast: Configurar el sitiu

en: Installed %module module.
ast: Preséu %module instaláu.

en: Choose profile
ast: Esbilla un perfil

en: Verify requirements
ast: Comprobar los requisitos

en: Set up database
ast: Configurar la base datos

en: Set up translations
ast: Configurar les tornes

en: Install site
ast: Instalar el sitiu

en: Finish translations
ast: Acabar les tornes

en: Update notifications
ast: Avisos de versiones nueves

en: Check for updates automatically
ast: Busca de versiones nueves automática

en: Importing interface translations
ast: Importando tornes d'interfaz

en: Error importing interface translations
ast: Fallu al importar les tornes d'interfaz

en: Standard PHP
ast: PHP estándar

en: PHP Mbstring Extension
ast: Estensión PHP Mbstring

en: Unicode library
ast: Llibrería Unicode

en: PHP memory limit
ast: Llimite de memoria de PHP

en: Not protected
ast: Ensin protexer

en: Cron maintenance tasks
ast: Xeres de mantenimientu de Cron

en: The directory %directory is not writable.
ast: Nun puedo escribir na carpeta %directory

en: Database updates
ast: Versiones nueves de la base datos

en: Access to update.php
ast: Dir a update.php

en: Database is encoded in UTF-8
ast: La base datos ta codificada en UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
ast: Reanizióse PostgreSQL

en: Congratulations, you installed @drupal!
ast: ¡Norabona, fuisti a instalar @drupal!

en: Settings file
ast: Ficheru de preferencies

en: Site maintenance account
ast: Cuenta de caltenimientu del sitiu

en: Completed @current of @total.
ast: Completóse @current de @total.

en: Required modules
ast: Preseos necesarios

en: Required modules not found.
ast: Nun doi colos preseos necesarios

en: Saint Barthélemy
ast: San Bartuelu

en: Node Access Permissions
ast: Noyu de permiso d'accesu

en: PHP open_basedir restriction
ast: Restrición de PHP open_basedir

en: more information
ast: más información

en: Basic page
ast: Páxina básica

en: Database support
ast: Soporte de la base datos
