Drupal core (8.6.0-beta2) - en to gl translation catalogue (3624 entries)

en: Forms
gl: Formularios

en: Home
gl: Inicio

en: User interface
gl: Interface de usuario

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Next
gl: Seguinte

en: user
gl: usuario/a

en: Pages
gl: Páxinas

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: delete
gl: eliminar

en: Status
gl: Estado

en: Register
gl: Rexistrar

en: Create a new user account.
gl: Crear unha nova conta de usuario/a.

en: Markup
gl: Marcado

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: Approve
gl: Aprobar

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Moderated content
gl: Contido moderado

en: Attribute
gl: Atributo

en: Value
gl: Valor

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Email address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Groups
gl: Grupos

en: Group
gl: Grupo

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Replies
gl: Respostas

en: Closed
gl: Pechada

en: yes
gl: si

en: List
gl: Lista

en: Subject
gl: Asunto

en: Send email
gl: Enviar correo

en: closed
gl: pechada

en: Actions
gl: Accións

en: disabled
gl: desactivado

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Last comment
gl: Último comentario

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: more
gl: máis

en: Enable
gl: Activar

en: Disable
gl: Desactivar

en: Explanation or submission guidelines
gl: Explicación ou directrices de publicación

en: Email settings
gl: Axustes de correo

en: Article
gl: Artigo

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Articles
gl: Artigos

en: Administration
gl: Administración

en: footer
gl: pé

en: Comments
gl: Comentarios

en: More
gl: Máis

en: not verified
gl: non verificado

en: Action
gl: Acción

en: Last updated
gl: Última actualización

en: On
gl: Activo

en: For
gl: Para

en: new
gl: novo

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Block title
gl: Título do bloque

en: The title of the block as shown to the user.
gl: O título do bloque como se mostra a/ao usuario/a.

en: Taxonomy
gl: Taxonomía

en: Logging
gl: Rexistro

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Content types
gl: Tipos de contido

en: Homepage
gl: Páxina de inicio

en: Home page
gl: Páxina de inicio

en: Download
gl: Descargar

en: Version
gl: Versión

en: view
gl: vista

en: unpublished
gl: sen publicar

en: updated
gl: actualizado

en: Overview
gl: Vista xeral

en: File information
gl: Información do ficheiro

en: File
gl: Ficheiro

en: Tag
gl: Etiqueta

en: File path
gl: Ruta do ficheiro

en: Advanced options
gl: Opcións avanzadas

en: Release notes
gl: Notas da versión

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

en: Links
gl: Ligazóns

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Daily
gl: Diariamente

en: Weekly
gl: Semanalmente

en: Monthly
gl: Mensualmente

en: None
gl: Ningún

en: Use count
gl: Conta de usos

en: Display settings
gl: Axustes da visualización

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: taxonomy terms
gl: termos de taxonomía

en: Test
gl: Proba

en: Number
gl: Número

en: Message
gl: Mensaxe

en: No log messages available.
gl: Non hai mensaxes de rexistro dispoñibles.

en: Account Name
gl: Nome da Conta

en: Password
gl: Contrasinal

en: Block settings
gl: Axustes do bloque

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Country
gl: País

en: Weight
gl: Peso

en: The configuration options have been saved.
gl: Gardáronse as opcións de configuración.

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Center
gl: Centrar

en: Help text
gl: Texto de axuda

en: Types
gl: Tipos

en: Hierarchy
gl: Xerarquía

en: Multiple
gl: Múltiple

en: Required
gl: Obrigatorio

en: root
gl: raíz

en: Parent
gl: Pai

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
gl: As páxinas nun nivel dado están ordenadas en primeiro lugar polo peso e logo polo título.

en: Depth
gl: Profundidade

en: none
gl: ningún

en: Category
gl: Categoría

en: Add container
gl: Engadir colector

en: Settings
gl: Axustes

en: Feed
gl: Orixe

en: Name
gl: Nome

en: edit container
gl: editar contedor

en: edit
gl: editar

en: Go to previous page
gl: Ir á páxina anterior

en: Go to parent page
gl: Ir á páxina ascendente

en: Go to next page
gl: Ir á seguinte páxina

en: Import
gl: Importar

en: Book
gl: Libro

en: Export
gl: Exportar

en: Taxonomy term
gl: Termo de taxonomía

en: Description field
gl: Campo descripción

en: settings
gl: opcións

en: Node ID
gl: ID do nodo

en: Field
gl: Campo

en: Outline
gl: Esquema

en: header
gl: cabeceira

en: Label
gl: Etiqueta

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: Session opened for %name.
gl: Sesión aberta para %name.

en: Help
gl: Axuda

en: Image settings
gl: Axustes da imaxe

en: True
gl: Verdadeiro

en: False
gl: Falso

en: Preset Name
gl: Nome preestablecido

en: Default
gl: Predeterminado

en: Summary
gl: Resumo

en: Update
gl: Actualizar

en: Open
gl: Aberta

en: Blank
gl: En blanco

en: Sunday
gl: Domingo

en: Monday
gl: Luns

en: Tuesday
gl: Martes

en: Wednesday
gl: Mércores

en: Thursday
gl: Xoves

en: Friday
gl: Venres

en: Saturday
gl: Sábado

en: Core
gl: Núcleo

en: High
gl: Alta

en: Low
gl: Baixa

en: Archive
gl: Arquivo

en: Album
gl: Álbum

en: Artist
gl: Artista

en: Icon
gl: Icona

en: Add new
gl: Engadir novo

en: Time
gl: Hora

en: Views
gl: Vistas

en: Access
gl: Acceso

en: Add
gl: Engadir

en: View
gl: Ver

en: Length
gl: Lonxitude

en: Format
gl: Formato

en: History
gl: Historial

en: hidden
gl: oculto

en: Path
gl: Ruta

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: File extensions
gl: Extensións de ficheiro

en: Vocabularies
gl: Vocabularios

en: Modules
gl: Módulos

en: Form ID
gl: ID do formulario

en: Clear index
gl: Limpar índice

en: General discussion
gl: Discusión xeral

en: edit forum
gl: editar foro

en: Forum name
gl: Nome do foro

en: forum
gl: foro

en: Manage
gl: Xestionar

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Region
gl: Área

en: link
gl: ligazón

en: Anchor
gl: Áncora

en: Display
gl: Visualización

en: Node type
gl: Tipo de nodo

en: Menu
gl: Menú

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: Teaser
gl: Resumo

en: never
gl: nunca

en: Updated
gl: Actualizado

en: actions
gl: accións

en: Text
gl: Texto

en: Theme
gl: Tema

en: Layout
gl: Disposición

en: Select a layout
gl: Seleccionar unha disposición

en: aggregator
gl: lector de novas

en: Update interval
gl: Intervalo de actualización

en: The fully-qualified URL of the feed.
gl: O URL completo da fonte.

en: Add forum
gl: Engadir foro

en: Add term
gl: Engadir termo

en: Search keywords
gl: Procurar palabras clave

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: Keywords
gl: Palabras chave

en: Search Keywords
gl: Procurar Palabras Clave

en: Preview comment
gl: Vista previa do comentario

en: Component
gl: Compoñente

en: Components
gl: Compoñentes

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Advanced search
gl: Busca avanzada

en: You are not authorized to access this page.
gl: Non está autorizado/a para acceder a esta páxina.

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Attachment
gl: Anexo

en: States
gl: Estados

en: n/a
gl: n/d

en: Upload
gl: Subir

en: Picture
gl: Imaxe

en: Upload image
gl: Subir imaxe

en: Taxonomy settings
gl: Axustes taxonomía

en: content types
gl: tipos de contido

en: content type
gl: tipo de contido

en: Mail
gl: Correo-e

en: Before
gl: Antes

en: After
gl: Despois

en: Database type
gl: Tipo de base de datos

en: User
gl: Usuario/a

en: Content type
gl: Tipo de contido

en: action
gl: acción

en: Continue
gl: Continuar

en: Configure
gl: Configurar

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Files
gl: Ficheiros

en: file
gl: ficheiro

en: User ID
gl: ID de usuario/a

en: Error
gl: Erro

en: Options
gl: Opcións

en: Contact
gl: Contacto

en: no
gl: non

en: New user: %name %email.
gl: Novo usuario: %name %email.

en: Created
gl: Creado

en: Node
gl: Nodo

en: Sent email to %recipient
gl: Enviar correo-e a %recipient

en: The subject of the message.
gl: O asunto da mensaxe.

en: Number of columns
gl: Número de columnas

en: Data type
gl: Tipo de dato

en: Create
gl: Crear

en: Separator
gl: Separador

en: Include
gl: Incluír

en: Exclude
gl: Excluír

en: Revert to defaults
gl: Restablecer aos valores por defecto

en: Open link in new window
gl: Abrir ligazón en nova ventá

en: vocabularies
gl: vocabularios

en: term
gl: termo

en: Expanded
gl: Expandida

en: Parent item
gl: Elemento ascendente

en: Add child page
gl: Engadir páxina descendente

en: Printer-friendly version
gl: Versión para impresión

en: Content type for child pages
gl: Tipo de contido das páxinas subordinadas

en: Update options
gl: Actualizar opcións

en: Remove from outline
gl: Quitar do esquema

en: Unknown export format.
gl: Formato de exportación descoñecido.

en: All
gl: Todo

en: Active
gl: Activo

en: Done
gl: Feito

en: Last post
gl: Última entrada

en: Access denied
gl: Acceso denegado

en: Year
gl: Ano

en: Date format
gl: Formato de data

en: Add content
gl: Agregar contido

en: Area
gl: Área

en: Page title
gl: Título da páxina

en: Block
gl: Bloque

en: Override title
gl: Sobrescribir título

en: CSS class
gl: Clase CSS

en: Add view
gl: Engadir vista

en: Page
gl: Páxina

en: Pager ID
gl: ID do páxinador

en: View arguments
gl: Ver argumentos

en: 1 minute | @count minutes
gl[0]: 1 minuto
gl[1]: @count minutos

en: 1 hour | @count hours
gl[0]: 1 hora
gl[1]: @count horas

en: 1 day | @count days
gl[0]: 1 día
gl[1]: @count días

en: Configuration saved.
gl: Configuración gardada.

en: Taxonomy terms
gl: Termos de taxonomía

en: Breadcrumb
gl: Miga de pan

en: Logo
gl: Logotipo

en: Site name
gl: Nome do sitio

en: Site slogan
gl: Eslogan do sitio

en: Good
gl: Bo

en: Node types
gl: Tipos de nodo

en: User settings
gl: Configuración de usuario

en: Site
gl: Sitio

en: Web Server
gl: Servidor Web

en: Database
gl: Base de datos

en: Not found
gl: Non atopada

en: Module
gl: Módulo

en: Off
gl: Desactivado

en: Host
gl: Anfitrión

en: Available updates
gl: Actualizacións dispoñibles

en: Manual update check
gl: Comprobación manual das actualizacións

en: Never
gl: Nunca

en: Check manually
gl: Comprobar manualmente

en: Up to date
gl: Actualizado

en: Update available
gl: Actualización dispoñible

en: Drupal core update status
gl: Estado de actualización do núcleo de Drupal

en: Out of date
gl: Obsoleto

en: Header
gl: Encabezado

en: Left sidebar
gl: Barra lateral esquerda

en: Right sidebar
gl: Barra lateral dereita

en: Footer
gl: Pé de páxina

en: Inline
gl: En liña

en: Recipients
gl: Destinatarios

en: Selected
gl: Seleccionado

en: Your name
gl: O seu nome

en: Menu link
gl: Ligazón de menú

en: To
gl: Para

en: From
gl: De

en: Aggregator feed
gl: Canle do agregador

en: Feed description
gl: Descripción da orixe

en: Aggregator item
gl: Elemento do agregador

en: Custom
gl: Personalizado

en: Throttle
gl: Regulación

en: Visibility
gl: Visibilidade

en: Role ID
gl: ID do rol

en: Revision ID
gl: ID da revisión

en: Comment
gl: Comentario

en: Comment ID
gl: ID do comentario

en: Hostname
gl: Nome do equipo anfitrión

en: Score
gl: Puntuación

en: Published
gl: Publicado

en: Signature
gl: Sinatura

en: Filter
gl: Filtro

en: Location
gl: Localización

en: Source string
gl: Cadea fonte

en: Locale
gl: Localización

en: Title field label
gl: Etiqueta do campo de título

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Sticky at top of lists
gl: Pegañoso no comezo das listas

en: Revisions
gl: Revisión

en: Log message
gl: Mensaxe de rexistro

en: URL alias
gl: Alias de URL

en: File ID
gl: ID do ficheiro

en: File name
gl: Nome do ficheiro

en: File MIME type
gl: Tipo MIME do ficheiro

en: File size
gl: Tamaño do ficheiro

en: Node revision ID
gl: Familia de papel

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: Vocabulary ID
gl: ID do vocabulario

en: Vocabulary name
gl: Nome do vocabulario

en: Term
gl: Termo

en: Term ID
gl: ID do termo

en: User role
gl: Rol de usuario

en: Role name
gl: Nome do rol

en: Last access
gl: Último acceso

en: Last login
gl: Último inicio de sesión

en: Time zone
gl: Fuso horario

en: Severity
gl: Gravidade

en: Field name
gl: Nome de campo

en: Field type
gl: Tipo de campo

en: Global settings
gl: Configuración global

en: Fields
gl: Campos

en: Widget type
gl: Tipo de widget

en: Contains
gl: Contén

en: Does not contain
gl: Non contén

en: Is less than
gl: É menor que

en: Is less than or equal to
gl: É menor ou igual a

en: Is equal to
gl: É igual a

en: Is greater than or equal to
gl: É maior ou igual a

en: Is greater than
gl: É maior que

en: Is not equal to
gl: É diferente de

en: Average
gl: Media

en: Count
gl: Contar

en: Overridden
gl: Sobreescrito

en: Set name
gl: Nome do conxunto

en: Original image
gl: Imaxe orixinal

en: Link to URL
gl: Ligazón a URL

en: Heading
gl: Cabeceira

en: Watchdog
gl: Vixiante

en: Search settings
gl: Axuste da busca

en: Mode
gl: Modo

en: Warning
gl: Alerta

en: blocked
gl: bloqueado

en: active
gl: activo

en: N/A
gl: N/D

en: OK
gl: Aceptar

en: OPML feed
gl: Orixe OPML

en: Number of news items in block
gl: Número de novas no bloque

en: View this feed's recent news.
gl: Ver as novas máis recentes desta orixe.

en: Feed overview
gl: Resumo da orixe

en: Items
gl: Elementos

en: Last update
gl: Última actualización

en: Next update
gl: Próxima actualización

en: %time ago
gl: hai %time

en: %time left
gl: %time restante

en: Nodes
gl: Nodos

en: Authored by
gl: Creado por

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Processor
gl: Procesador

en: The feed %feed has been updated.
gl: Actualizouse a orixe %feed.

en: Feed %feed added.
gl: Engadiuse a fonte %feed.

en: The feed %feed has been added.
gl: Engadiuse a orixe %feed.

en: Disclaimer
gl: Aviso legal

en: Sort order
gl: Orde predeterminada

en: Up
gl: Arriba

en: Performance
gl: Rendemento

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Textfield
gl: Campo de texto

en: Display options
gl: Opcións de visualización

en: Maximum
gl: Máximo

en: Scale
gl: Escala

en: Thumbnail
gl: Miniatura

en: Medium
gl: Medio

en: Media
gl: Medios

en: Sortable
gl: Ordenable

en: Plain text
gl: Texto sen formato

en: standard
gl: estándar

en: Caching
gl: Caché

en: Month
gl: Mes

en: Details
gl: Detalles

en: Widget
gl: Control

en: Last reply
gl: Última resposta

en: Prev
gl: Ant

en: System
gl: Sistema

en: Domain
gl: Dominio

en: Processors
gl: Procesadores

en: Unlimited
gl: Ilimitado

en: Current
gl: Actual

en: State
gl: Estado

en: Filter by
gl: Filtrar por

en: Enter a valid username.
gl: Introduza un nome de usuario/a válido.

en: Owner
gl: Propietario

en: Recipient
gl: Recipiente

en: OR
gl: OU

en: Add a role to the selected users
gl: Engadir un rol para os usuarios seleccionados

en: Remove a role from the selected users
gl: Eliminar un rol dos usuarios seleccionados.

en: node
gl: nodo

en: Administer content
gl: Administrar o contido

en: General
gl: Xeral

en: Directory
gl: Directorio

en: Method
gl: Método

en: Egypt
gl: Exipto

en: Iran
gl: Irán

en: New Zealand
gl: Nova Zelanda

en: Tonga
gl: Tongués

en: Brazil
gl: Brasil

en: Paraguay
gl: Paraguai

en: Jamaica
gl: Xamaica

en: Japan
gl: Xapón

en: Libya
gl: Libia

en: Poland
gl: Polonia

en: Singapore
gl: Singapur

en: Turkey
gl: Turquía

en: Day
gl: Día

en: Table
gl: Táboa

en: Mon
gl: Lun

en: Tue
gl: Mar

en: Wed
gl: Mér

en: Thu
gl: Xov

en: Fri
gl: Ven

en: Sat
gl: Sáb

en: Sun
gl: Dom

en: May
gl: Mai

en: Start date
gl: Data de Inicio

en: End date
gl: Data de fin

en: Forum
gl: Foro

en: Configuration
gl: Configuración

en: Security
gl: Seguranza

en: Other
gl: Outro

en: Align
gl: Aliñar

en: Loop
gl: Bucle

en: Display title
gl: Amosar título

en: Background color
gl: Cor de fondo

en: Text color
gl: Cor do texto

en: Navigation
gl: Navegación

en: Basic
gl: Básico

en: Color
gl: Cor

en: Appearance
gl: Apariencia

en: List type
gl: Tipo de lista

en: Attributes
gl: Atributos

en: Role
gl: Rol

en: Select all
gl: Seleccionar todo

en: Allow
gl: Permitir

en: Ignore
gl: Ignorar

en: User data
gl: Datos de usuario

en: User login
gl: Iniciar sesión

en: Log in
gl: Iniciar sesión

en: Updated URL for feed %title to %url.
gl: Actualizouse a URL da fonte %title a %url.

en: Link text
gl: Texto do enlace

en: Add new comment
gl: Engadir un novo comentario

en: No terms available.
gl: Non hai termos dispoñibles.

en: Counter
gl: Contador

en: String
gl: Cadea

en: Case
gl: Maiúsculas

en: External
gl: Externo

en: Users
gl: Usuarios

en: Not installed
gl: Non instalado

en: Referrer
gl: Referente

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
gl: @site está en mantemento nestes intres. Pronto estaremos de volta. Grazas pola súa paciencia.

en: Default front page
gl: Páxina principal predeterminada

en: Button
gl: Botón

en: Square
gl: Cadrado

en: Both
gl: Ambos

en: Maximum length
gl: Lonxitude máxima

en: Rows
gl: Filas

en: Cache
gl: Caché

en: Argument
gl: Argumento

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Provider
gl: Proveedor

en: Uninstall
gl: Desinstalar

en: Install
gl: Instalar

en: Save and edit
gl: Gardar e editar

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Edit view
gl: Editar vista

en: Administer views
gl: Administrar vistas

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Descending
gl: Descendente

en: Normal menu item
gl: Elemento normal de menú

en: Expose
gl: Expoñer

en: Option
gl: Opción

en: Arguments
gl: Argumentos

en: Operator
gl: Operador

en: Filters
gl: Filtros

en: Optional
gl: Opcional

en: Exposed Filters
gl: Filtros expostos

en: Order
gl: Orde

en: Sort Criteria
gl: Criterio de Ordenación

en: Recent comments
gl: Comentarios recentes

en: Random
gl: Aleatorio

en: Uncategorized
gl: Sen categorizar

en: Plain
gl: Simple

en: Position
gl: Posición

en: Integer
gl: Enteiro

en: IP Address
gl: Enderezo IP

en: Pattern
gl: Patrón

en: The comment and all its replies have been deleted.
gl: Borrouse o comentario e todas as súas respostas.

en: Preformatted
gl: Preformatado

en: Anonymous users
gl: Usuarios/as anónimos/as

en: Clear cache
gl: Limpar a caché

en: Close
gl: Pechar

en: fields
gl: campos

en: Add group
gl: Engadir grupo

en: Save settings
gl: Gardar os axustes

en: Duration
gl: Duración

en: Session closed for %name.
gl: Sesión pechada para %name.

en: Tracker
gl: Seguimento

en: Defaults
gl: Predeterminados

en: Germany
gl: Alemaña

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Created date
gl: Data de creación

en: Updated date
gl: Data de actualización

en: comments
gl: comentarios

en: Full
gl: Completo

en: 1 new | @count new
gl[0]: 1 novo
gl[1]: %count novos

en: Default language
gl: Língua predeterminada

en: Condition
gl: Condición

en: Afghanistan
gl: Afganistán

en: Algeria
gl: Argelia

en: American Samoa
gl: Samoa americana

en: Antarctica
gl: Antártida

en: Antigua and Barbuda
gl: Antiga e Barbuda

en: Azerbaijan
gl: Acerbaixán

en: Bahrain
gl: Bahrein

en: Belarus
gl: Bielorrusia

en: Belgium
gl: Bélxica

en: Belize
gl: Belice

en: Bhutan
gl: Bután

en: Bosnia and Herzegovina
gl: Bosnia e Herzegovina

en: Bouvet Island
gl: Illa Bouvet

en: Cambodia
gl: Camboxa

en: Cameroon
gl: Camerún

en: Canada
gl: Canadá

en: Cape Verde
gl: Cabo Verde

en: Cayman Islands
gl: Illas Caimán

en: Central African Republic
gl: República Centroafricana

en: Christmas Island
gl: Illa de Nadal

en: Comoros
gl: Comores

en: Cook Islands
gl: Illas Cook

en: Cyprus
gl: Chipre

en: Czech Republic
gl: República Checa

en: Denmark
gl: Dinamarca

en: Djibouti
gl: Xibutí

en: Dominican Republic
gl: República Dominicana

en: Equatorial Guinea
gl: Guinea Ecuatorial

en: Ethiopia
gl: Etiopía

en: Faroe Islands
gl: Illas Feroe

en: Finland
gl: Finlandia

en: France
gl: Francia

en: French Guiana
gl: Güiana Francesa

en: French Polynesia
gl: Polinesia Francesa

en: Gabon
gl: Gabón

en: Greece
gl: Grecia

en: Greenland
gl: Groenlandia

en: Grenada
gl: Granada

en: Guadeloupe
gl: Guadalupe

en: Guyana
gl: Güiana

en: Haiti
gl: Haití

en: Heard Island and McDonald Islands
gl: Illas Heard e McDonald

en: Hungary
gl: Hungría

en: Iceland
gl: Islandia

en: Iraq
gl: Irak

en: Ireland
gl: Irlanda

en: Italy
gl: Italia

en: Jordan
gl: Jordania

en: Kazakhstan
gl: Casaquistán

en: Kenya
gl: Quenia

en: Kiribati
gl: Quiribati

en: Kyrgyzstan
gl: Kirguizistán

en: Latvia
gl: Letonia

en: Lebanon
gl: Líbano

en: Lesotho
gl: Lesoto

en: Lithuania
gl: Lituania

en: Luxembourg
gl: Luxemburgo

en: Malawi
gl: Malaui

en: Malaysia
gl: Malaisia

en: Maldives
gl: Maldivas

en: Marshall Islands
gl: Illas Marshall

en: Mauritius
gl: Mauricio

en: Mexico
gl: México

en: Moldova
gl: Moldavia

en: Monaco
gl: Mónaco

en: Morocco
gl: Marrocos

en: Nauru
gl: Nauruano

en: Netherlands
gl: Holanda

en: Netherlands Antilles
gl: Antillas Holandesas

en: New Caledonia
gl: Nova Caledonia

en: Norfolk Island
gl: Illa Norfolk

en: North Korea
gl: Corea do Norte

en: Northern Mariana Islands
gl: Illas Marianas do Norte

en: Norway
gl: Noruega

en: Panama
gl: Panamá

en: Papua New Guinea
gl: Papúa Nova Guinea

en: Peru
gl: Perú

en: Philippines
gl: Filipinas

en: Puerto Rico
gl: Porto Rico

en: Romania
gl: Romanía

en: Russia
gl: Rusia

en: Rwanda
gl: Ruanda

en: Saudi Arabia
gl: Arabia Saudita

en: Seychelles
gl: Seixeles

en: Sierra Leone
gl: Serra Leoa

en: Slovakia
gl: Eslovaquia

en: Slovenia
gl: Eslovenia

en: Solomon Islands
gl: Illas Salomón

en: South Africa
gl: África do Sur

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
gl: Xeorxia do Sur e Illas Sandwich do Sur

en: Spain
gl: España

en: Sudan
gl: Sudán

en: Suriname
gl: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
gl: Svalbard e Jan Mayen

en: Swaziland
gl: Suacilandia

en: Sweden
gl: Suecia

en: Switzerland
gl: Suíza

en: Syria
gl: Siria

en: Taiwan
gl: Taiwán

en: Tajikistan
gl: Taxiquistán

en: Thailand
gl: Tailandia

en: Trinidad and Tobago
gl: Trindade e Tobago

en: Turkmenistan
gl: Turcomenistán

en: Turks and Caicos Islands
gl: Illas Turcas e Caicos

en: Ukraine
gl: Ucraína

en: United Arab Emirates
gl: Emiratos Árabes Unidos

en: United Kingdom
gl: Reino Unido

en: United States
gl: Estados Unidos

en: Uruguay
gl: Uruguai

en: Uzbekistan
gl: Usbequistán

en: Wallis and Futuna
gl: Wallis e Futuna

en: Yemen
gl: Iemen

en: Zimbabwe
gl: Zimbabue

en: Modified
gl: Modificado

en: Database username
gl: Nome de usuario da base de datos

en: Database password
gl: Contrasinal da base de datos

en: Database name
gl: Nome da base de datos

en: Add user
gl: Engadir usuario/a

en: Port
gl: Porto

en: Regular expression
gl: Expresión regular

en: Size of textfield
gl: Tamaño do campo de texto

en: Authoring information
gl: Información do autor

en: Authored on
gl: Creado en

en: Leave blank for %anonymous.
gl: Déixeo en branco para %anonymous.

en: Hidden
gl: Oculto

en: Display Name
gl: Nome a amosar

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Undefined
gl: Sen definir

en: contact form
gl: formulario de contacto

en: Show
gl: Amosar

en: Other queries
gl: Outras buscas

en: Key
gl: Clave

en: File Upload
gl: Subida de ficheiro

en: block
gl: bloque

en: Site language
gl: Idioma do sitio web

en: Change
gl: Cambiar

en: English
gl: Inglés

en: Spanish
gl: Español

en: in
gl: en

en: Messages
gl: Mensaxes

en: Edit term
gl: Editar termo

en: Switch
gl: Cambiar

en: Import OPML
gl: Importar OPML

en: OPML File
gl: Ficheiro OPML

en: Allowed HTML tags
gl: Etiquetas HTML permitidas

en: Sources
gl: Fontes

en: 1 item | @count items
gl[0]: 1 elemento
gl[1]: @count elementos

en: Add menu
gl: Engadir menú

en: menu
gl: menú

en: ‹ previous
gl: ‹ anterior

en: next ›
gl: seguinte ›

en: No items selected.
gl: Ningún elemento seleccionado.

en: The update has been performed.
gl: Realizouse a actualización.

en: Node title
gl: Título do nodo.

en: Browser
gl: Navegador

en: View user profile.
gl: Ver o perfil de usuario/a.

en: Titles only
gl: Só títulos

en: Full text
gl: Texto completo

en: Feed settings
gl: Axustes das orixes

en: Source
gl: Orixe

en: published
gl: publicado

en: The changes have been saved.
gl: Gardáronse os cambios.

en: Undo
gl: Desfacer

en: Member for
gl: Membro durante

en: @time ago
gl: fai @time

en: No users selected.
gl: Ningún/ha usuario/a seleccionado/a.

en: Select all rows in this table
gl: Seleccionar todas as filas desta táboa

en: Deselect all rows in this table
gl: Elminar a selección de todas as filas desta táboa

en: User search
gl: Buscar usuario/a

en: Search results
gl: Resultados da busca

en: Please enter some keywords.
gl: Por favor, introduza algunhas palabras clave.

en: Front page
gl: Páxina de inicio

en: Replacement patterns
gl: Patróns de reemplazo

en: Deleted
gl: Borrado

en: Display name
gl: Nome a amosar

en: Languages
gl: Idiomas

en: Topics
gl: Temas

en: Topic
gl: Tema

en: Definition
gl: Definición

en: Allowed values list
gl: Lista de valores permitidos

en: Today
gl: Hoxe

en: Edit menu
gl: Editar menu

en: Delete menu
gl: Eliminar menú

en: Publishing options
gl: Opcións de publicación

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Limit
gl: Límite

en: Minimum height
gl: Altura mínima

en: Minimum width
gl: Anchura mínima

en: Query
gl: Consulta

en: Locale settings
gl: Configuración da localización

en: Configure block
gl: Configurar o bloque

en: Block name
gl: Nome do bloque

en: How many content items to display in "day" list.
gl: Cantos elementos de contido que se mostrarán na lista "día".

en: Jan
gl: Xan

en: Apr
gl: Abr

en: Jun
gl: Xuñ

en: Jul
gl: Xul

en: Aug
gl: Ago

en: Sep
gl: Set

en: Oct
gl: Out

en: Hour
gl: Hora

en: Minute
gl: Minuto

en: Second
gl: Segundo

en: Select list
gl: Lista de selección

en: Text field
gl: Campo de texto

en: Granularity
gl: Granularidade

en: Posts
gl: Entradas

en: Map
gl: Mapa

en: Node settings
gl: Axustes do nodo

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: Configure permissions
gl: Configurar permisos

en: Workflow
gl: Fluxo de traballo

en: Randomize
gl: Cambiar aleatoriamente

en: Link label
gl: Etiqueta da ligazón

en: author
gl: autor

en: Entity
gl: Entidade

en: AND
gl: E

en: Revert
gl: Volver

en: Empty
gl: Valeiro

en: Existing system path
gl: Ruta existente no sistema

en: Path alias
gl: Alias de ruta

en: Greater than
gl: Maior que

en: Less than
gl: Menor que

en: Caption
gl: Lenda

en: Buttons
gl: Botóns

en: Log out
gl: Cerrar sesión

en: Number of day's top views to display
gl: Número máximo de visitas do día para mostrar

en: Number of all time views to display
gl: Número de visitas totais a mostrar

en: Number of most recent views to display
gl: Número de vistas máis recentes a amosar

en: Extend
gl: Estender

en: characters
gl: caracteres

en: Su
gl: Do

en: Mo
gl: Lu

en: Tu
gl: Ma

en: We
gl: Mé

en: Th
gl: Xo

en: Fr
gl: Ve

en: Sa
gl: Sá

en: First day of week
gl: Primeiro día da semana

en: Add workflow
gl: Engadir fluxo de traballo

en: Add state
gl: Engadir estado

en: workflow
gl: fluxo de traballo

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Your message has been sent.
gl: A súa mensaxe foi enviada.

en: Create new account
gl: Crear nova conta

en: Seconds
gl: Segundos

en: role
gl: rol

en: Info
gl: Información

en: People
gl: Persoas

en: Created new term %term.
gl: Creouse o novo termo %term.

en: Deleted term %name.
gl: Termo %name borrado.

en: Site information
gl: Información do sitio

en: Blocked
gl: Bloqueado

en: Reference
gl: Referencia

en: Enabled filters
gl: Filtros activos

en: or
gl: ou

en: Convert
gl: Convertir

en: List terms
gl: Lista de termos

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
gl: Ó borrar un termo, borraranse tódolos seus fillos, se os ten. Esta acción non se pode desfacer.

en: Parent term
gl: Termo pai

en: Parent terms
gl: Termos pais

en: Syndicate
gl: Distribuir

en: Books
gl: Libros

en: Style
gl: Estilo

en: Forums
gl: Foros

en: Superscript
gl: Superíndice

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: Revision
gl: Revisión

en: The specified passwords do not match.
gl: Os contrasinais que indicou non coinciden.

en: Session
gl: Sesión

en: Missing
gl: Perdido

en: No forums defined
gl: No hai foros definidos

en: This topic has been moved
gl: Moveuse este tema

en: Permissions
gl: Permisos

en: Your settings have been saved.
gl: Os axustes foron gardados.

en: Installed
gl: Instalado

en: Link color
gl: Color das ligazóns

en: Duplicate
gl: Duplicar

en: Reversed
gl: Invertido

en: Changed
gl: Cambiado

en: Date created
gl: Data de creación

en: Reverse
gl: Invertido

en: Testing
gl: Probando

en: Standard
gl: Estándar

en: Interval
gl: Intervalo

en: Fiji
gl: Fixi

en: Falkland Islands
gl: Illa Malvinas

en: Saint Kitts and Nevis
gl: San Cristovo e Nevis

en: South Korea
gl: Corea do Sur

en: Saint Lucia
gl: Santa Lucía

en: Saint Helena
gl: Santa Helena

en: French Southern Territories
gl: Territorios Franceses do Sur

en: Saint Vincent and the Grenadines
gl: San Vicente e Granadinas

en: British Virgin Islands
gl: Illas Virxes Británicas

en: U.S. Virgin Islands
gl: Illas Virxes dos Estados Unidos

en: Jersey
gl: Xersei

en: User name
gl: Nome de usuario

en: Authentication
gl: Autenticación

en: Not published
gl: Non publicado

en: File settings
gl: Configuración de ficheiros

en: Menu settings
gl: Configuración do menú

en: Color scheme
gl: Esquema de cores

en: width
gl: ancho

en: height
gl: alto

en: Unformatted
gl: Sen formato

en: Formats
gl: Formatos

en: @type: deleted %title.
gl: @type: eliminado %title.

en: RSS Feed
gl: Orixe RSS

en: Allowed file extensions
gl: Extensións de arquivo permitidas

en: New comments
gl: Novos comentarios

en: New
gl: Novo

en: Redirect to URL
gl: Reenviar a unha URL

en: Top left
gl: Arriba á esquerda

en: Top right
gl: Arriba á dereita

en: Bottom right
gl: Abaixo á dereita

en: Bottom left
gl: Abaixo á esquerda

en: Relationships
gl: Relacións

en: Relationship
gl: Relación

en: relationships
gl: relacións

en: Migrate
gl: Migrar

en: The username %name has not been activated or is blocked.
gl: O usuario %name non foi activado ou está bloqueado.

en: Login attempt failed for %user.
gl: Inicio de sesión fallido para %user.

en: ‹ Previous
gl: ‹ Anterior

en: Next ›
gl: Seguinte ›

en: Oldest first
gl: O máis antigo primeiro

en: Sort criteria
gl: Criterio de ordenación

en: Base path
gl: Ruta base

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: Parent menu item
gl: Elemento pai do menú

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
gl: O nome de usuario/a a quen lle desexa asignar a propiedade.

en: The action has been successfully saved.
gl: A ación foi gardada con éxito.

en: Themes
gl: Temas

en: Multilingual
gl: Multilingüe

en: JPEG quality
gl: Calidade JPEG

en: comment
gl: comentario

en: Unpublished
gl: Non publicado

en: not published
gl: non publicado

en: Published comments
gl: Comentarios publicados

en: Loading...
gl: Cargando...

en: Protected
gl: Protexido

en: Comment settings
gl: Configuración dos comentarios

en: Sticky
gl: Pegañoso

en: Default options
gl: Opcións predeterminadas

en: Ok
gl: Correcto

en: Contact settings
gl: Opcións de contacto

en: users
gl: usuarios

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Reset password
gl: Restablecer o contrasinal

en: Processing
gl: Procesando

en: Output format
gl: Formato de saída

en: Temporary directory
gl: Cartafol temporal

en: File upload error. Could not move uploaded file.
gl: Produciuse un erro no envío do ficheiro. Non se puido mover o ficheiro enviado.

en: Next page
gl: Páxina Seguinte

en: Shortcuts
gl: Atallos

en: Shortcut
gl: Atallo

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Timezone
gl: Fuso horario

en: Password strength:
gl: Fortaleza do contrasinal:

en: Passwords match:
gl: Os contrasinais coinciden:

en: Slogan
gl: Eslogan

en: Anonymous user
gl: Usuario anónimo

en: The name used to indicate anonymous users.
gl: O nome utilizado para indicar os/as usuarios/as anónimos/as.

en: Apply
gl: Aplicar

en: Enabled modules
gl: Módulos activos

en: Please wait...
gl: Espere, por favor...

en: Not translated
gl: Non traducido

en: Select
gl: Selección múltiple

en: Translatable
gl: Traducible

en: Location of comment submission form
gl: Ubicación do formulario de envío de comentarios

en: Show blocks
gl: Amosar bloques

en: Go to first page
gl: Ir á primeira páxina

en: Go to last page
gl: Ir á última páxina

en: Enter the terms you wish to search for.
gl: Introduza os termos que queira buscar.

en: Bold
gl: Negriña

en: Underlined
gl: Subliñado

en: Copy
gl: Copiar

en: Tasks
gl: Tarefas

en: Plugins
gl: Complementos

en: Delete role
gl: Borrar rol

en: PHP Code
gl: Código PHP

en: Basic configuration
gl: Configuración básica

en: British Indian Ocean Territory
gl: Territorio Británico do Océano Índico

en: Croatia
gl: Croacia

en: Western Sahara
gl: Sáhara Occidental

en: Language switcher
gl: Selector de idioma

en: Block description
gl: Descrición do bloque

en: Translation
gl: Traducción

en: Translation status
gl: Estado da traducción

en: Blocks
gl: Bloques

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
gl: Configurar qué bloques de contido aparecen nas zonas laterais do sitio e noutras rexións.

en: Delete block
gl: Eliminar o bloque

en: Save blocks
gl: Gardar os bloques

en: The block settings have been updated.
gl: Actualizouse a configuración do bloque.

en: Save block
gl: Gardar o bloque

en: The block configuration has been saved.
gl: Gardouse a configuración do bloque.

en: Menus
gl: Menús

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
gl: Perderanse as personalizacións. Esta acción non se pode desfacer.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
gl: Permite aos administradores personalizar o menú de navegación do sitio.

en: taxonomy term
gl: termo de taxonomía

en: Add vocabulary
gl: Engadir vocabulario

en: Edit vocabulary
gl: Editar vocabulario

en: Created new vocabulary %name.
gl: Creado un novo vocabulario %name.

en: Updated vocabulary %name.
gl: Actualizado o vocabulario %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
gl: Está seguro de que quere eliminar o vocabulario %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
gl: Ó borrar un vocabulario, borraranse tódolos termos que conteña. Esta acción non se pode desfacer.

en: Deleted vocabulary %name.
gl: Borrado o vocabulario %name.

en: Above
gl: Enriba

en: @min and @max
gl: @min e @max

en: Default time zone
gl: Fuso horario predeterminado

en: Add another item
gl: Engadir outro elemento

en: Manage fields
gl: Administrar campos

en: Add field
gl: Engadir campo

en: Trimmed
gl: Recortado

en: Text area
gl: Área de texto

en: Used in
gl: Usado en

en: Add a new field
gl: Engadir un campo novo

en: Save field settings
gl: Gardar os axustes do campo

en: The update has encountered an error.
gl: A actualización atopou un erro.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
gl[0]: Procesouse con éxito 1 item:
gl[1]: Procesaronse con éxito @count items:

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
gl: Provee unha lista separada por comas dos argumentos a pasar á vista.

en: Float
gl: Coma flotante

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Precision
gl: Precisión

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
gl: O número total de díxitos que se almacenan na base de datos, incluiendo os situados a dereita do decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
gl: O número de díxitos á dereita da coma.

en: Decimal marker
gl: Marca de decimal

en: Check boxes/radio buttons
gl: Caixas de comprobación/Botóns de selección

en: Single on/off checkbox
gl: Caixas de selección sixelas activo/desactivado

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
gl: Define widgets de selección, caixas de selección, e botóns circulares para campos numéricos e de texto.

en: Text area (multiple rows)
gl: Área de texto (varias filas)

en: Defines simple text field types.
gl: Define tipos de campo de texto simples.

en: Index
gl: Índice

en: Permalink
gl: Enlace permanente

en: Theme-engine-specific settings
gl: Configuración específica da plantilla

en: Form
gl: Formulario

en: Debug
gl: Depuración

en: Exceptions
gl: Excepcións

en: Publish
gl: Publicar

en: Unpublish
gl: Non publicar

en: 1 minute
gl: 1 minuto

en: Permission
gl: Permiso

en: @module module
gl: módulo @module

en: More information
gl: Máis información

en: Grid
gl: Grella

en: Redo
gl: Refacer

en: Italic
gl: Cursiva

en: Hide
gl: Agochar

en: Anonymous commenting
gl: Comentando anonimamente

en: Anonymous posters may not enter their contact information
gl: Os remitentes anónimos poden non deixar a súa información de contacto

en: Anonymous posters may leave their contact information
gl: Os remitentes anónimos poden deixar a súa información de contacto

en: Anonymous posters must leave their contact information
gl: Os remitentes anónimos deben deixar a súa información de contacto

en: Default comment setting
gl: Configuración predeterminada de comentario

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
gl: O contido deste campo é privado e non se amosará publicamente.

en: parent
gl: pai

en: Date - newest first
gl: Data- primeiro o máis novo

en: Date - oldest first
gl: Data- primeiro o máis antigo

en: 1 comment | @count comments
gl[0]: 1 comentario
gl[1]: @count comentarios

en: 1 new comment | @count new comments
gl[0]: 1 comentario novo
gl[1]: %count comentarios novos

en: Save content type
gl: Gardar o tipo de contido

en: Show descriptions
gl: Amosar descricións

en: Subtitle
gl: Subtítulo

en: Audio file
gl: Arquivo de audio

en: Language code
gl: Código do idioma

en: Not present
gl: Non atopado

en: Authenticated user
gl: Usuario autenticado

en: Source code
gl: Código fuente

en: Menu link title
gl: Título da ligazón do menú

en: There was an error saving the menu link.
gl: Aconteceu un erro gardando a ligazón do menú.

en: Menu name
gl: Nome do menú

en: Autoplay
gl: Reproducción automática

en: Edit profile
gl: Editar perfil

en: Edit container
gl: Editar contedor

en: Subscript
gl: Subíndice

en: Indent
gl: Sangrar

en: Outdent
gl: Sangria francesa

en: Unlink
gl: Desvincular

en: Thread
gl: Fío

en: Reply
gl: Responder

en: Hot topic threshold
gl: Limiar de tema candente

en: Topics per page
gl: Temas por páxina

en: Posts - most active first
gl: Entradas - primeiro a máis activa

en: Posts - least active first
gl: Entradas - primeiro a menos activa

en: URL path settings
gl: Axustes de ruta URL

en: Title text
gl: Texto do título

en: Mapping
gl: Mapeo

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: Distinct
gl: Distintos

en: Maximum upload size
gl: Tamaño máximo de subida

en: Extension
gl: Extensión

en: Space
gl: Espazo

en: New forum topics
gl: Novos temas do foro

en: @type: deleted %title revision %revision.
gl: @type: borrouse a revisión %revision de %title.

en: Page not found
gl: Páxina non atopada

en: More help
gl: Máis axuda

en: Bullet list
gl: Lista con viñetas

en: Account blocked
gl: Conta bloqueada

en: Expand
gl: Despregar

en: Administrator
gl: Administrador

en: Change layout
gl: Cambiar a disposición

en: Provided by
gl: Proporcionada por

en: Aggregate
gl: Engadir

en: Add terms
gl: Engadir termos

en: « first
gl: « primeira

en: last »
gl: última »

en: Resize
gl: Redimensionar

en: The directory %directory does not exist.
gl: O directorio %directory non existe.

en: Defines a file field type.
gl: Define un tipo de campo ficheiro.

en: Blockquote
gl: Bloque de cita

en: No comments available.
gl: Non hai comentarios dispoñibles.

en: Activate
gl: Activar

en: empty
gl: baleiro

en: Rebuild permissions
gl: Reconstruír permisos

en: @type: updated %title.
gl: @type: actualizado %title.

en: @type: added %title.
gl: @type: engadido %title.

en: Restore
gl: Restaurar

en: Telephone
gl: Teléfono

en: Add role
gl: Engadir rol

en: Path to custom logo
gl: Ruta ao logotipo personalizado

en: Updated term %term.
gl: Termo %term actualizado.

en: - None selected -
gl: - Ningún seleccionado -

en: Parser
gl: Intérprete

en: Discard items older than
gl: Descartar elementos anteriores a

en: Aggregator
gl: Agregador

en: There is no new syndicated content from %site.
gl: Non hai contido novo distribuido por %site.

en: There is new syndicated content from %site.
gl: Hai contido novo distribuido por %site.

en: Values
gl: Valores

en: Account settings
gl: Configuración de conta

en: Enter your keywords
gl: Introduza as súas palabras clave.

en: Clean URLs
gl: URL limpos

en: My account
gl: A miña conta

en: Number of topics
gl: Número de temas

en: Active forum topics
gl: Temas activos do foro

en: Read the latest forum topics.
gl: Ler os últimos temas do foro.

en: HTTP authentication
gl: Autentificación HTTP

en: GD library
gl: Librería GD

en: Attach to
gl: Adxuntar a

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
gl: Un usuario considérase conectado (online) durante este tempo dende que viron unha páxina do sitio por última vez.

en: Context
gl: Contexto

en: Book navigation
gl: Navegación do libro

en: Pager
gl: Paxinador

en: Identifier
gl: Identificador

en: Taxonomy vocabulary
gl: Vocabulario de taxonomía

en: Remove this item
gl: Engadir este elemento

en: Keyword
gl: Chave

en: 1 year | @count years
gl[0]: 1 ano
gl[1]: @count anos

en: 1 week | @count weeks
gl[0]: 1 semana
gl[1]: @count semanas

en: 1 sec | @count sec
gl[0]: 1 seg
gl[1]: @count seg

en: Module name
gl: Nóme do módulo

en: Page settings
gl: Axustes da páxina

en: Use pager
gl: Usar paxinador

en: Items to display
gl: Elementos a amosar

en: Offset
gl: Desprazamento

en: More link
gl: Ligazón máis

en: More link text
gl: Texto do enlace 'máis...'

en: Top level book
gl: Nivel superior do libro

en: No temporary directories to remove.
gl: Non hai directorios temporais que borrar.

en: German
gl: Alemán

en: contains
gl: contén

en: Send message
gl: Enviar mensaxe

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Allow Upscaling
gl: Permitir ampliacións

en: Rotation angle
gl: Ángulo de rotación

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
gl: O número de graos nos que a imaxe debe ser rotada. Os números positivos indican o sentido das agullas do reloxo, os negativos indican en sentido contrario.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
gl: Cambiar aleatoriamente o ángulo de rotación de cada imaxen. O ángulo especificado arriba é usado como ángulo máximo.

en: Print
gl: Imprimir

en: The file could not be created.
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro.

en: Locked
gl: Bloqueado

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
gl: Enviáronse instrucións para establecer un novo contrasinal a %name en %email.

en: types
gl: tipos

en: Selection type
gl: Tipo de selección

en: Any
gl: Calquera

en: Check for updates
gl: Comprobar se hai actualizacións

en: All newer versions
gl: Todas as versión novas

en: Only security updates
gl: Só actualizacións de seguridade

en: No update data available
gl: Non hai información sobre actualizacións dispoñíbel

en: Not secure!
gl: Inseguro!

en: Revoked!
gl: Pechado!

en: Unsupported release
gl: Liberación non soportada.

en: Can not determine status
gl: O estado non pudo ser determinado

en: (version @version available)
gl: (version @version dispoñíbel)

en: See the available updates page for more information:
gl: Pode ver a páxina de actualizacións dispoñibles para obter máis información:

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
gl: Hai actualizacións de seguridade dispoñíbel para a túa versión de Drupal. Para asegurarte da seguridade do teu servidor, debes actualizar inmediatamente!.

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
gl: A súa versión de Drupal foi revogada e xa non  está dispoñíbel para descarga. Recomendase unha anovación!

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
gl: A versión instalada de un ou máis módulos ou temas foi revogada e xa non está dispoñíbel para descarga. Sería moi recomendábel anovar ou desactivar estes módulos ou temas!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
gl: A túa versión de Drupal xa non dispón de soporte. É moi recomendábel actualizar.

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
gl: Hai actualizacións dispoñibles para a súa versión de Drupal. Para asegurar o funcionamento axeitado do seu sitio, debería actualizalo tan pronto como sexa posible.

en: Project not secure
gl: Proxecto inseguro

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
gl: Este proxecto foi calificado como inseguro pola equipa de seguridade de Drupal e non estará dispoñíbel para ser descargado. Recomendase a desactivación de todo o incluido neste proxecto!

en: Project revoked
gl: Proxecto pechado

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
gl: Este proxecto foi pechado, e non estará dispoñíbel para descargar. Recomendase desactivar todo o incluido neste proxecto!

en: Project not supported
gl: Proxecto non soportado

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
gl: Este proxecto xa non está soportado, e non estará dispoñíbel para descargar. Recomendase desactivar todo o incluido neste proxecto!

en: No available releases found
gl: Non hai liberacións dispoñíbeis atopadas

en: Release revoked
gl: Liberación pechada

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
gl: A edición actualmente instalada foi revogada e xa non está dispoñíbel para descarga. Recomendase encarecidamente que anove ou desactive todo o incluído nesta edición!

en: Release not supported
gl: Liberación non soportada

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
gl: A versión actualmente instalada xa non ten soporte, e non estará dispoñíbel para a descarga. É moi recomendábel desactivar ou actualizar todo o incluido nesta versión.

en: Invalid info
gl: info non válido

en: Security update required!
gl: Requirese unha actualización de seguridade!

en: Not supported!
gl: Non soportado!

en: Recommended version:
gl: Versión recomendada:

en: Security update:
gl: Actualización de seguridade:

en: Latest version:
gl: Última versión:

en: Development version:
gl: Versión de desenvolvemento:

en: Also available:
gl: Tamén dispoñíbel:

en: No name
gl: Sen nome

en: Node count
gl: Conteo de nodos

en: Search help
gl: Buscar na axuda

en: Field settings
gl: Configuracións do campo

en: Skip to main content
gl: Ir o contido principal

en: Edit forum
gl: Editar o foro

en: Default order
gl: Orde predeterminada

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
gl: Este é o vocabulario asignado ao foro. Quitaronse algunhas das opcións habituais do vocabulario.

en: Leave shadow copy
gl: Deixar copia

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
gl: Se move este tema, pode deixar unha ligazón ao novo foro no foro anterior.

en: Container name
gl: Nome do colector

en: forum container
gl: colector de foro

en: Created new @type %term.
gl: Creado o novo @type %term.

en: The @type %term has been updated.
gl: Actualizouse o @type %term

en: Emails
gl: Correos electrónicos

en: Containing any of the words
gl: Contendo calquera das palabras

en: Containing the phrase
gl: Que conteña a frase

en: Containing none of the words
gl: Que non conteña ningunha das palabras

en: Only of the type(s)
gl: Só do(s) tipo(s)

en: Content ranking
gl: Ranking de contido

en: Keyword relevance
gl: Relevancia da clave

en: Number of comments
gl: Número de comentarios

en: Number of views
gl: Número de lecturas

en: Content search
gl: Buscar contido

en: Expand layout to include descriptions.
gl: Produce un deseño menos compacto que inclúe as descricións.

en: Hide descriptions
gl: Ocultar descricións

en: Compress layout by hiding descriptions.
gl: Produce un deseño menos compacto que inclúe as descricións.

en: Or
gl: Ou

en: Color set
gl: Xogo de cores

en: Content ID
gl: ID do contido

en: Underline
gl: Subliñado

en: Cut
gl: Cortar

en: Paste
gl: Pegar

en: Ordered list
gl: Lista ordenada

en: Unordered list
gl: Lista non ordenada

en: About
gl: Información

en: Case sensitive
gl: Sensíbel á capitalización

en: Maximum link text length
gl: Lonxitude máxima do texto do enlace

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
gl: As URLs con máis caracteres que este número serán truncadas para previr cadeas longas que poidan romper o formato. A propia ligazón se retén. Só se trunca a porción de texto da ligazón.

en: Reports
gl: Informes

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
gl: Se vostede non ten acceso directo a ficheiros no servidor, utilice este campo para cargar o seu logotipo.

en: Link class
gl: Clase de ligazón

en: Install profile
gl: Perfil de instalación

en: %percentage of the site has been indexed.
gl: Indexouse o %percentage do sitio.

en: File directory
gl: Directorio de arquivos

en: Default theme
gl: Tema predeterminado

en: Web server
gl: Servidor web

en: Cardinality
gl: Cardinalidade

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
gl[0]: Queda 1 elemento no índice.
gl[1]: Quedan %count elementos no índice.

en: The content access permissions have been rebuilt.
gl: Os permisos de acceso do contido foron reconstruidos.

en: Column
gl: Columna

en: Default sort
gl: Ordenación predeterminada

en: sort by @s
gl: ordenar por @s

en: Publish content
gl: Publicar contido

en: and
gl: e

en: Manage actions
gl: Xestionar as accións

en: Action type
gl: Tipo de acción

en: Display a message to the user
gl: Amosar unha mensaxe ao usuario

en: Unpublish comment
gl: Despublicar comentario

en: Unpublish comment containing keyword(s)
gl: Despublicar comentario que conteñan as palabras clave

en: - Select -
gl: - Seleccione -

en: Enables the categorization of content.
gl: Activa a clasificación de contidos.

en: Path prefix
gl: Prefixo da ruta

en: Auto-reply
gl: Resposta automática

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
gl: Resposta automática opcional. Déixeo baleiro se non quere enviar automaticamente unha resposta automática ao usuario.

en: Add @type
gl: Engadir @type

en: Set as default
gl: Establecer por defecto

en: Not promoted
gl: Non promocionado

en: Not sticky
gl: Non pegañoso

en: Parent comment
gl: Comentario pai

en: Author's website
gl: Sitio web do autor

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
gl: Mostra a profundidade do comentario se ten fios.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
gl: Ordenar pola orde dos fios. Isto manterá os comentarios fillos xuntos cos seus pais.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
gl: Proveer unha ligazón simple para respostar ao comentario.

en: Text to display
gl: Texto a amosar

en: Newest first
gl: O máis recente primeiro

en: field
gl: campo

en: nodes
gl: nodos

en: Formatter
gl: Formateador

en: Some required modules must be enabled
gl: Deben estar activados algún módulos requiridos

en: New posts
gl: Entradas novas

en: View settings
gl: Configuración da vista

en: Week @week
gl: Semana @week

en: Delete view
gl: Borrar vista

en: Translate
gl: Traducir

en: File to import not found.
gl: Ficheiro a importar non atopado.

en: Save translations
gl: Gardar as traduccións

en: Target
gl: Destino

en: Time ago
gl: Tempo que pasou

en: Create @name
gl: Crear @name

en: Crop
gl: Recortar

en: Not enabled
gl: Desactivado

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
gl: Instruccións para presentar ó usuario debaixo deste campo no formulario de edición.<br />Etiquetas HTML permitidas: @tags

en: Element
gl: Elemento

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
gl: @module (<span class="admin-disabled">desactivado</span>)

en: Web services
gl: Servizos web

en: Save permissions
gl: Gardar permisos

en: Effect
gl: Efecto

en: Route
gl: Ruta

en: Sequence
gl: Secuencia

en: starting from @count
gl: comezando por @count

en: Embed
gl: Incrustar

en: Error message
gl: Mensaxe de erro

en: Delete content type
gl: Eliminar tipo de contido

en: Change book (update list of parents)
gl: Cambiar libro (actualiza a lista de pais)

en: Manage your site's book outlines.
gl: Xestionar os índices dos libros do sitio.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
gl: Por razóns de seguranza, o seu envío foi renomeado a %filename.

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Installed version
gl: Versión instalada

en: Recommended version
gl: Versión recomendada

en: User roles
gl: Roles de usuario

en: User account
gl: Conta de usuario

en: Acronym
gl: Acrónimo

en: More link path
gl: Enlace "Ver máis"

en: No vocabularies available.
gl: Non hai vocabularios dispoñibles.

en: original
gl: orixinal

en: Main navigation
gl: Navegación principal

en: Title only
gl: Só título

en: Dates
gl: Datas

en: Not defined
gl: Sen definir

en: Validator
gl: Validador

en: Debugging
gl: Depuración

en: Inherit
gl: Herdar

en: pixels
gl: píxeles

en: Use default
gl: Usar predeterminado

en: 1 month | @count months
gl[0]: 1 mes
gl[1]: @count meses

en: done
gl: feito

en: Display format
gl: Formato de presentación

en: Custom format
gl: Formato personalizado

en: The date the node was last updated.
gl: A data que o nodo foi actualizado.

en: Direction
gl: Dirección

en: Drupal core
gl: Núcleo de Drupal

en: Book navigation block display
gl: Amosar o bloque de navegación de libro

en: Relations
gl: Relacións

en: Invalid display id @display
gl: Id de visualización @display non válido

en: Do not use a relationship
gl: Non uses unha relación

en: Password field is required.
gl: O campo contrasinal é necesario.

en: Display type
gl: Tipo de vista

en: Confirm password
gl: Confirmar o contrasinal

en: button
gl: botón

en: Not applicable
gl: Non aplicable

en: No content available.
gl: Contido non dispoñible

en: Default display order
gl: Orde predeterminada da visualización

en: Administration theme
gl: Tema de administración

en: The cache has been cleared.
gl: A cache foi limpada.

en: Isle of Man
gl: Illa de Man

en: Saint Pierre and Miquelon
gl: San Pedro e Miguelón

en: Run cron
gl: Executar cron

en: Run updates
gl: Executar actualizacións

en: Warning message
gl: Mensaxe de aviso

en: of
gl: de

en: Title field
gl: Campo de título

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
gl: O ficheiro %file non se puido gardar. Ocorreu un erro descoñecido.

en: The specified file %name could not be uploaded.
gl: O arquivo especificado %name non puido subirse.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
gl: O nome do arquivo está baleiro. Por favor, dea un nome para o arquivo.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
gl: So están permitidos os ficheiros coas seguintes extensións: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
gl: O ficheiro ten %filesize polo que excede o tamaño máximo de %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
gl: Este ficheiro ten %filesize polo que excederá a súa cota de disco de %quota.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
gl: Error ao subir. Non se pode mover o arquivo subido %file ao destino %destination.

en: Add to book outline
gl: Engadir ao índice do libro

en: New set
gl: Conxunto novo

en: No link
gl: Sen ligazón

en: Add Link
gl: Engadir ligazón

en: outdated
gl: atrasada

en: Is not one of
gl: Non é un de

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
gl: Xestiona o etiquetado, a categorización, e a clasificación do seu contido.

en: Re-index site
gl: Volver a indexar o sitio

en: Are you sure you want to re-index the site?
gl: Está seguro de que quere volver a indexar o sitio?

en: No test results to display.
gl: Non hai resultados das probas que mostrar.

en: Save and continue
gl: Gardar e continuar

en: Row
gl: Ringleira

en: Date settings
gl: Opcións da data

en: IP address
gl: Enderezo IP

en: Maximum height
gl: Altura máxima

en: Maximum width
gl: Anchura máxima

en: Autocomplete matching
gl: Concordancia de autocompretar

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Primary tabs
gl: Lapelas principais

en: Secondary tabs
gl: Lapelas secundarias

en: Properties
gl: Propiedades

en: Cached
gl: Cacheado

en: Autocomplete
gl: Autocompletar

en: Boolean
gl: Booleano

en: Maximum image resolution
gl: Máxima resolución da imaxe

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
gl: Detectouse unha opción incorrecta. Por favor contacte co/a administrador/a do sitio.

en: Tips
gl: Consellos

en: Status report
gl: Informe de estado

en: Not writable
gl: Non se pode escribir

en: Bundle
gl: Paquete

en: Decimal point
gl: Coma decimal

en: Permanent
gl: Permanente

en: Temporary
gl: Temporal

en: Custom date format
gl: Formato personalizado de data

en: Drupal version
gl: Versión de Drupal

en: Book outline
gl: índice

en: This will be the top-level page in this book.
gl: Esta sera a páxina pai no libro.

en: Revision information
gl: Información da revisión

en: Notify user of new account
gl: Notificar ao/á usuario/a da nova conta

en: Is one of
gl: É un de

en: View comment
gl: Ver comentario

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
gl: Concederase acceso aos usuarios coa cadea de permiso especificada.

en: Comma
gl: Coma

en: Show All
gl: Amosar Todos

en: Uses
gl: Usos

en: Path to custom icon
gl: Ruta á icona personalizada

en: Your email address
gl: O seu enderezo de correo electrónico

en: Frontpage
gl: Páxina principal

en: Users who have created accounts on your site.
gl: Usuarios que se rexistraron e teñen conta neste sitio.

en: Current user
gl: Usuario actual

en: Digest
gl: Resumo

en: Delete comment
gl: Eliminar comentario

en: Default display mode
gl: Modo predefinido de visualización

en: Default comments per page
gl: Comentarios predefinidos por páxina

en: Comment controls
gl: Controis de comentarios

en: Comment subject field
gl: Campo de asunto do comentario

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
gl: Perderanse as respostas a este comentario. Esta acción non se pode desfacer.

en: Publish the selected comments
gl: Publicar os comentarios seleccionados

en: Unpublish the selected comments
gl: Retirar os comentarios seleccionados

en: (No subject)
gl: (Sen asunto)

en: Is empty (NULL)
gl: Está baleiro (NULL)

en: not empty
gl: non baleiro

en: Access type
gl: Tipo de acceso

en: Default image
gl: Imaxe predeterminada

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
gl: Este texto será usado polos lectores de pantalla, motores de búsqueda, ou cando a imaxe non poda ser cargada.

en: Add feed
gl: Engadir orixe

en: List links
gl: Mostrar enlaces

en: MIME type
gl: Tipo MIME

en: File system
gl: Sistema de ficheiros

en: Ends with
gl: Remata en

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: Enter your @s username.
gl: Insira o seu @s nome de usuario

en: Posted in
gl: Enviado en

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
gl: Comentario: enviado un comentario non autorizado ou enviado un comentario a un nodo pechado %subject.

en: Upload date
gl: Data de subida

en: Link this field to its user
gl: Ligar este campo ao seu usuario

en: Parent ID
gl: ID do pai

en: The node ID of the node.
gl: O ID do nodo.

en: Tab weight
gl: Peso da lapela

en: No role
gl: Sen rol

en: Search index
gl: Índice de busca

en: Video file
gl: Arquivo de vídeo

en: The size of the file.
gl: O tamaño do ficheiro.

en: The MIME type of the file.
gl: O tipo MIME do arquivo.

en: @type %title has been created.
gl: Creouse @type %title.

en: @type %title has been updated.
gl: O contido @type %title foi actualizado.

en: The post could not be saved.
gl: Non se puido gardar o envio.

en: Menu link ID
gl: ID enlace do menú

en: 1 character | @count characters
gl[0]: 1 caracter
gl[1]: @count caracteres

en: Filter settings
gl: Axustes do filtro

en: You do not have any administrative items.
gl: Non tes ningún elemento de administración.

en: No help is available for module %module.
gl: Non hai axuda para o módulo %module.

en: @module administration pages
gl: Páxinas de administración de @module

en: Thumbnail width
gl: Ancho da miniatura

en: Thumbnail height
gl: Altura da miniatura

en: Filter the view to the currently logged in user.
gl: Filtrar a vista ao usuario actualmente identificado.

en: Add language
gl: Engadir un idioma

en: PHP extensions
gl: Extensións PHP

en: Comments per page
gl: Comentarios por páxina

en: Publish comment
gl: Publicar comentario

en: The file could not be uploaded.
gl: Non se puido subir o ficheiro.

en: Collaboration
gl: Colaboración

en: Administration pages
gl: Páxinas de administración

en: Draft
gl: Borrador

en: Capitalize first letter
gl: A primeira letra en maiúsculas

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
gl: O sitio web atopou un erro inesperado.
    Por favor, inténteo de novo máis tarde.

en: Run tests
gl: Executar as probas

en: Clean test environment
gl: Limpar o contorno das probas

en: Clean environment
gl: Limpar entorno

en: No tests to display.
gl: Non hai probas que amosar.

en: Processing test @num of @max - %test.
gl: Procesando proba @num de @max - %test.

en: Processed test @num of @max - %test.
gl: Procesada proba @num de @max - %test.

en: 1 pass | @count passes
gl[0]: 1 pase
gl[1]: @count pases

en: 1 fail | @count fails
gl[0]: 1 fallo
gl[1]: @count fallos

en: 1 exception | @count exceptions
gl[0]: 1 excepción
gl[1]: @count excepcións

en: Provides a framework for unit and functional testing.
gl: Proporciona un entorno para execución de probas unificado e funcional.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
gl: O usuario %name empleou unha ligazón para ingresar unha única vez en %timestamp.

en: Registration successful. You are now logged in.
gl: O rexistro produciuse con éxito. Xa iniciaches a sesión.

en: Custom text
gl: Texto personalizado

en: Sum
gl: Suma

en: Default argument
gl: Argumento predeterminado

en: sorted by
gl: ordeado por

en: Available actions
gl: Accións dispoñíbeis

en: Remove group
gl: Borrar grupo

en: Add link
gl: Engadir enlace

en: Numbered list
gl: Lista numerada

en: View comments
gl: Ver comentarios

en: Set password
gl: Establecer contrasinal

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
gl: %name: este campo non pode almacenar máis de @count valores.

en: No fields available.
gl: Non hai campos dispoñíbeis.

en: Vertical Tabs
gl: Solapas verticais

en: Not in book
gl: Non está nun libro

en: New book
gl: Novo libro

en: By @name on @date
gl: Por @name en @date

en: By @name
gl: Por @name

en: Not in menu
gl: Sin menu

en: No alias
gl: Sen alias

en: Source language
gl: Lingua fonte

en: Initializing.
gl: Inicializando.

en: An error has occurred.
gl: Produciuse un erro.

en: Your page will be a part of the selected book.
gl: A túa páxina será parte do libro seleccionado.

en: Numeric
gl: Numérico

en: Media settings
gl: Configuración de medios

en: Custom URL
gl: URL personalizada

en: 0 sec
gl: 0 seg

en: Submit button text
gl: Texto do botón de envío

en: Filter log messages
gl: Filtrar mensaxes do rexistro

en: You must select something to filter by.
gl: Debe seleccionar algo co que filtrar.

en: New revision
gl: Nova revisión

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
gl: Para cambiar o actual contrasinal de usuario/a, introduza o novo contrasinal en ambos campos.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
gl: Intentou usar unha ligazón para ingresar unha única vez e xa caducou. Pode solicitar unha nova usando o formulario que hai embaixo.

en: This login can be used only once.
gl: Este acceso só se pode empregar unha vez.

en: Add comment link
gl: Vínculo engadir comentario

en: Strike-through
gl: Tachado

en: Align left
gl: Aliñar á esquerda

en: Align center
gl: Aliñar o centro

en: Align right
gl: Aliñar á dereita

en: Justify
gl: Xustificado

en: Horizontal rule
gl: Línea horizontal

en: Paste Text
gl: Pegar texto

en: Paste from Word
gl: Pegar dende Word

en: Remove format
gl: Eliminar formato

en: Character map
gl: Mapa de caracteres

en: HTML block format
gl: Formato de bloque HTML

en: Font style
gl: Estilo de fonte

en: Abbreviation
gl: Abreviatura

en: Inserted
gl: Inserido

en: Provide a password for the new account in both fields.
gl: Proporcione un contrasinal para a nova conta en ambos campos.

en: Changes cannot be made to a locked view.
gl: Non se poden realizar cambios a unha vista bloqueada.

en: Create customized lists and queries from your database.
gl: Crear listas e consultas personalizadas da base de datos.

en: Broken/missing handler
gl: Manexador deteriorado ou ausente

en: Current date
gl: Data actual

en: Current node's creation time
gl: Data de creación do nodo actual

en: Current node's update time
gl: Data de actualización do nodo actual

en: Do not display items with no value in summary
gl: Non amosar elementos sen valor no sumario

en: Invalid input
gl: Entrada non válida

en: Fail basic validation if any argument is given
gl: Fallar validación básica se da cualquera argumento

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
gl: O marcar este campo, pode usalo para asegurarse de cas vistas con máis argumentos dos necesarios non pasan a validación.

en: Glossary mode
gl: Modo glosario

en: Character limit
gl: Límite de caracteres

en: No transform
gl: Non transformar

en: Upper case
gl: Maiúsculas

en: Lower case
gl: Minúsculas

en: Capitalize each word
gl: Poñer en maiúsculas en cada palabra

en: Case in path
gl: Maiúsculas/Minúsculas na ruta

en: Transform spaces to dashes in URL
gl: Transformar os espazos en barras na URL

en: Exclude from display
gl: Excluir da visualización

en: Link path
gl: Ruta da ligazón

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
gl: A ruta de Drupal ou a ruta absoluta para este enlace. Pode especificar datos desta vista seguindo os "patróns de remplazo" de máis abaixo.

en: The CSS class to apply to the link.
gl: A clase CSS a asignar á ligazón

en: Prefix text
gl: Texto do prefixo

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
gl: Calquera texto a amosar antes desta ligazón. Pode incluir HTML.

en: Suffix text
gl: Texto do sufixo

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
gl: Calquera texto a amosar despois desta ligazón. Pode incluir HTML.

en: Trim only on a word boundary
gl: Recortar só entre palabras

en: Strip HTML tags
gl: Eliminar etiquetas HTML

en: Field can contain HTML
gl: O campo pode conter HTML

en: File size display
gl: Amosar tamaño de arquivo

en: Formatted (in KB or MB)
gl: Formatado (en KB ou MB)

en: Raw bytes
gl: Bytes en bruto

en: If checked, true will be displayed as false.
gl: Se está seleccionado, verdadeiro amosarase como falso.

en: Time span (with "ago/hence" appended)
gl: Periodo de tempo (con "ago/hence" adxunto)

en: Round
gl: Redondear

en: If checked, the number will be rounded.
gl: Se está seleccionado, o número será redondeado.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
gl: Especifica cantos díxitos se van a amosar despois da coma decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
gl: Caracter a usar como separador decimal.

en: What single character to use as the thousands separator.
gl: Caracter a usar como separador de miles.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
gl: Texto a colocar antes do número, como un símbolo de moeda.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
gl: Texto a colocar despois do número, como un símbolo de moeda.

en: Simple separator
gl: Separador sinxelo

en: Display as link
gl: Amosar como una ligazón

en: Operator identifier
gl: Identificador de operador

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
gl: Esto aparecerá na URL despois do ? para identificar este operador.

en: Filter identifier
gl: Identificador de Filtro

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
gl: O filtro exposto é opcional e engadiranse opcións para permitir que non actue.

en: Remember
gl: Lembrar

en: Remember the last setting the user gave this filter.
gl: Lembrar os últimos axustes do filtro polo usuario.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
gl: O identificador é necesario si o filtro esta exposto.

en: This identifier is not allowed.
gl: Este identificador non está permitido

en: - Any -
gl: - Calquera -

en: exposed
gl: exposto

en: Value type
gl: Tipo de valor

en: Invalid date format.
gl: Formato de data non válido

en: Limit list to selected items
gl: Limitar a lista aos elementos seleccionados

en: not in
gl: non en

en: Is all of
gl: Son todos de

en: Is none of
gl: ningún

en: not
gl: non

en: Is between
gl: Está entre

en: between
gl: entre

en: Is not between
gl: Non está entre

en: not between
gl: non entre

en: And max
gl: E máximo

en: And
gl: E

en: Contains any word
gl: Que conteña calqueira das palabras

en: has word
gl: ten palabra

en: Contains all words
gl: Contén todas as palabras

en: has all
gl: ten todas

en: begins
gl: comeza

en: ends
gl: remata

en: Require this relationship
gl: Precisa esta relación

en: Broken
gl: Roto

en: Displays
gl: Presentación

en: These queries were run during view rendering:
gl: Estas consultas executáronse durante a representación da vista

en: This display has no path.
gl: Esta presentación non ten ruta.

en: Query build time
gl: Tempo de realización da busca

en: Query execute time
gl: Tempo de execución da consulta

en: View render time
gl: Tempo de renderizado da vista

en: No query was run
gl: Sen se realizou ningunha busca

en: Unable to preview due to validation errors.
gl: Non foi posíbel xenerar a vista previa por erros de validación.

en: View name
gl: Nome da vista

en: Break lock
gl: Romper o bloqueo

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
gl: O bloqueo foi roto e non podes editar esta vista agora.

en: Go to the real page for this display
gl: Ir á verdadeira páxina desta presentación

en: Missing style plugin
gl: Non se atopa o plugin de estilo

en: Change settings for this style
gl: Cambiar os axustes para este estilo.

en: View analysis
gl: Ver análise

en: Rearrange @type
gl: Reordenar @type

en: Broken field @id
gl: Campo @id estragado

en: There are no @types available to add.
gl: Non hai @types dispoñíbeis para engadir.

en: Configure extra settings for @type %item
gl: Configura os axustes extra para @type %item

en: Clear Views' cache
gl: Limpar a caché de vistas

en: Add Views signature to all SQL queries
gl: Engadir un selo de vistas a todas as consultas SQL

en: Disable views data caching
gl: Desactivar a cache de datos das vistas

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
gl: Views poñen na caché os datos sobre as táboas, módulos e  vistas dispoñibles, para mellorar o rendemento. Ao marcar esta casilla, as vistas saltaranse esta caché e sempre reconstruirán estes datos cando faga falta. <strong>Facer isto pode ter un impacto bastante importante no rendemento do seu sitio.</strong>

en: Show other queries run during render during live preview
gl: Mostrar outras consultas executadas mentres se preparaba a vista previa

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
gl: Drupal ten a capacidade de executar moitas consultas mentres prepara o resultado dunha vista. Si márcase esta casilla, mostraranse como parte da vista previa todas as consultas efectuadas durante esa preparación.

en: View analysis can find nothing to report.
gl: A análise de vistas non atopou nada do que informar.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
gl: Esta vista só ten unha presentación predeterminada e por iso non se colocará en ningures do seu sitio. Quizais querería engadir unha presentación de páxina ou bloque.

en: Reduce duplicates
gl: Reducir duplicados

en: Default settings for this view.
gl: Axustes predeterminados para esta vista.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
gl: Mostrar a vista como páxina, cunha URL e enlaces de menú.

en: Display the view as a block.
gl: Amosa a vista como un bloque.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
gl: Adxuntos engadidos a outras presentacións para conseguir vistas múltiples na mesma vista.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
gl: Amosar a vista como unha fonte, com unha fonte RSS.

en: Displays rows one after another.
gl: Amosar as filas unha detras das otras.

en: HTML List
gl: Lista HTML

en: Displays rows in a grid.
gl: Amosar as filas nunha grella.

en: Displays rows in a table.
gl: Amosar as filas nunha táboa.

en: Displays the default summary as a list.
gl: Presenta o sumario predeterminado como unha lista.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
gl: Presenta o resumo sen formatear, coa opción dun logo de outro ou en liña.

en: Generates an RSS feed from a view.
gl: Xera unha canle  RSS dende unha vista.

en: Displays the fields with an optional template.
gl: Presenta os campos cunha plantilla opcional.

en: Will be available to all users.
gl: Estará dispoñíbel para todos os usuarios.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
gl: O acceso darase aos usuarios con algunha das funcións especificadas.

en: sort criteria
gl: criterio de ordenación

en: Sort criterion
gl: Criterio de ordenación

en: sort criterion
gl: criterio de ordenación

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
gl: Os elementos de agregador impórtanse desde canles de noticias externos RSS e Atom.

en: The title of the aggregator item.
gl: O título do elemento de agregador.

en: The actual content of the imported item.
gl: O contido do elemento importado.

en: Feed ID
gl: ID da fonte

en: The title of the aggregator feed.
gl: O título da canle do agregador de noticias.

en: The link to the source URL of the feed.
gl: O enlace á URL de orixe da canle.

en: The description of the aggregator feed.
gl: A descrición da canle de agregador.

en: The book the node is in.
gl: O libro onde está o nodo.

en: The weight of the book page.
gl: O ancho da páxina do libro.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
gl: A profundidade da páxina do libro na xerarquía. Os libros do nivel superior teñen 1 de profundidade.

en: The parent book node.
gl: O nodo do libro pai.

en: The title of the comment.
gl: O título do comentario.

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
gl: O nome do autor do comentario. Pode ser amosado como unha ligazón á páxina do autor.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
gl: O sitio web do autor do comentario. Pódese representar como enlace. estará baleiro si o autor é un usuario rexistrado.

en: Post date
gl: Data de envio

en: The User ID of the comment's author.
gl: O ID de usuario do autor do comentario.

en: Parent CID
gl: CID pai

en: Last comment time
gl: Data do último comentario

en: Date and time of when the last comment was posted.
gl: Data e hora de cando foi publicado o último comentario.

en: Last comment author
gl: Autor do último comentario

en: The name of the author of the last posted comment.
gl: O nome do autor do último comentario publicado

en: Comment count
gl: Conta dos comentarios

en: The number of comments a node has.
gl: O número de comentario que ten un nodo.

en: The number of new comments on the node.
gl: O número de novos comentarios do nodo.

en: Comment status
gl: Estado dos comentarios

en: User posted or commented
gl: Usuario envío ou comentou

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
gl: Mostra os nodos sóamente si un usuario envíou o nodo ou o comentou.

en: Display the comment as RSS.
gl: Visualizar o comentario como RSS.

en: Provide a simple link to the user contact page.
gl: Provee unha ligazón á páxina de contacto do usuario.

en: Whether or not the node is published.
gl: Si o nodo está ou non publicado

en: Created year + month
gl: Creado o ano + mes

en: Created year
gl: Ano de creación

en: Created month
gl: Mes creado

en: Created day
gl: Día creado

en: Created week
gl: Semana creada

en: Updated year + month
gl: Ano + mes de modificación

en: Updated year
gl: Ano de modificación

en: Updated month
gl: Mes de modificación

en: Updated day
gl: Día de modificación

en: Updated week
gl: Semana de modificación

en: Provide a simple link to revert to the revision.
gl: Proporciona un enlace directo para volver á revisión.

en: Filter by access.
gl: Filtrar por acceso

en: Has new content
gl: Ten novo contido

en: Total views
gl: Número de vistas

en: The total number of times the node has been viewed.
gl: O número de veces que o nodo foi visto.

en: Views today
gl: Vistas hoxe

en: The total number of times the node has been viewed today.
gl: O número de veces que o nodo foi visto hoxe.

en: Most recent view
gl: Vista máis recente

en: The user ID
gl: A ID do usuario

en: The user or author name.
gl: O nome do usuario ou autor.

en: Randomize the display order.
gl: Orde de presentación aleatorio.

en: Provide custom text or link.
gl: Provee un texto personalizado ou unha ligazón.

en: View result counter
gl: Ver contador de resultados

en: No user
gl: Sen usuario

en: contact
gl: contacto

en: Unknown language
gl: Lingua descoñecida

en: Show None
gl: Non amosar ningún

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
gl: Buscar por calquera de dous termos coa expresión <strong>OR</strong> en maiúsculas . Por exemplo, <strong>gatos OR cans</strong>.

en: Link this field to download the file
gl: Liga este campo para descargar o ficheiro

en: No vocabulary
gl: Sen vocabulario

en: Link this field to its term page
gl: Liga este campo á páxina do seu termo

en: Limit terms by vocabulary
gl: Limitar os termos por vocabulario

en: Dropdown
gl: Desplegábel

en: Show hierarchy in dropdown
gl: Amosar a xerarquía no desplegábel

en: Select terms from vocabulary @voc
gl: Seleciona termos do vocabulario @voc

en: Select terms
gl: Seleccionar termos

en: Is the logged in user
gl: É o usuario validado

en: Usernames
gl: Nomes de usuarios

en: Enter a comma separated list of user names.
gl: Introduza unha lista separado por comas de nomes de usuario.

en: Restrict user based on role
gl: Restrinxir usuario baseándose no rol

en: Restrict to the selected roles
gl: Restrinxir aos roles seleccionados

en: Unrestricted
gl: Sen restriccións

en: No role(s) selected
gl: Ningún rol(es) seleccionado.

en: Multiple roles
gl: Múltiples roles

en: PHP validate code
gl: Validar código PHP

en: Broken field
gl: Campo roto

en: Change the title that this display will use.
gl: Cambiar o título que vai usar esta visualización.

en: Use AJAX
gl: Usar AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
gl: Cambiar se esta visualización usará AJAX.

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: Specify access control type for this display.
gl: Especificar o tipo de control de acceso para esta visualización.

en: Change settings for this access type.
gl: Cambiar os axustes para este tipo de acceso.

en: Exposed form in block
gl: Expoñer o formulario nun bloque

en: The title of this view
gl: O título desta vista

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
gl: A menos que esté experimentando problemas cos paxinadores relacionados con esta vista, debería deixar esto en 0. Si usa varios paxinadores nunha páxina, podería necesitar establecer este número cun valor máis alto para non entrar en conflicto coa matriz ?page=. Valores máis altos engadirán una gran cantidade de comas as súas URL, por eso evíteo sempre que poda.

en: Add a more link to the bottom of the display.
gl: Engade unha ligazón máis ao final da visualización.

en: Create more link
gl: Crear ligazón máis

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
gl: Isto fará que a vista mostre só elementos únicos. Si hai varios elementos idénticos, só se mostrará un unha vez. Pode usar esta opción para eliminar duplicados dunha vista, aínda que non sempre funciona. Teña en conta que isto pode reducir a velocidade das consultas, polo que debe usarse con precaución

en: Access restrictions
gl: Restriccións de acceso

en: Access options
gl: Opcións de acceso

en: Display even if view has no result
gl: Amosar incluso si esta vista non ten resultados

en: How should this view be styled
gl: Cal debe ser o estilo desta vista

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
gl: Se o estilo elexido ten opcións, asegúrese de facer click no botón de opcións que aparecerá o seu lado no resumo de Vista.

en: Style options
gl: Opcións de estilo

en: Row style options
gl: Opcións do estilo de fila

en: How should each row in this view be styled
gl: Como debería ser o estilo de cada fila nesta vista

en: Put the exposed form in a block
gl: Colocar o formulario exposto nun bloque

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
gl: A visualización "@display" usa campos pero non hai ningún definido ou todos están excluidos.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
gl: A visualización "@display" usa unha ruta pero non está definida.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
gl: A visualización "@display" ten un plugin de estilo non válido.

en: Exposed form: @view-@display_id
gl: Formulario exposto: @view-@display_id

en: Attachment settings
gl: Axustes do adxunto

en: Inherit exposed filters
gl: Herdar filtros expostos

en: Multiple displays
gl: Múltiples visualizacións

en: Attach before or after the parent display?
gl: Anexar antes ou despois da visualización pai?

en: Block admin description
gl: Descrición do bloque de administración

en: Using the site name
gl: Usando o nome do sitio

en: Use the site name for the title
gl: Empregar o nome do sitio para o título

en: No menu
gl: Sen menú

en: Tab: @title
gl: Tabulador: @title

en: The menu path or URL of this view
gl: A ruta do menú ou URL desta vista

en: Menu item entry
gl: Entrada de elemento de menú

en: No menu entry
gl: Sen entrada no menú

en: Normal menu entry
gl: Entrada normal no menú

en: Menu tab
gl: Lapela de menú

en: Default menu tab
gl: Lapela de menú predefinida

en: Default tab options
gl: Opcións por defecto da lapela

en: Already exists
gl: Xa existe

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
gl: "%" non pode ser usado como o primeiro segmento dunha ruta.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
gl: Vistas non pode crear un elemento normal de menú para rutas con un %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
gl: Unha presentación onde a ruta remata cun % non pode ser unha lapela.

en: Title is required for this menu type.
gl: Precisase un título para este tipo de menú.

en: Inline fields
gl: Campos en liña

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
gl: O separador pódese situar entre campos de líña para impedir que se aplasten entre si. Pode empregar HTML neste campo.

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
gl: Opcionalmente pode especificar un campo polo que agrupar os rexistros. Deixar baleiro para non agrupar.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
gl: O estilo @style precisa un estilo fila pero o plugin fila é erróneo.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
gl: A alineación horizontal situará os elementos empezando desde arriba á esquerda e desplazandose cara á dereita. A alineación vertical situará os elementos empezando desde arriba á esquerda e desplazandose cara abaixo.

en: RSS description
gl: Descrición RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
gl: Esto aparecerá na propia fonte RSS.

en: Display record count with link
gl: Amosar conta de rexistros con enlace

en: Override number of items to display
gl: Sobreescribir o número de elementos a amosar

en: Display items inline
gl: Amosar elementos en liña

en: You need at least one field before you can configure your table settings
gl: Precisas como mínimo un campo antos de poder configurar os axustes da táboa

en: Override normal sorting if click sorting is used
gl: Sobrescribir o ordeamento normal se usa a ordeación mediante clicks.

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
gl: Activar encabezamentos de táboas fixos na cabeza das listas de Drupal (JavaScript).

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
gl: (Os efectos do encabezamento fixo na cabeza das listas non estarán activos na vista previa de máis abaixo, pero sí na presentación final)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
gl: Colocar campos en columnas. Pode combinar varios campos na mesma columna. Se o fai, o separador na columna especificada usaráse para separar os campos. Marque a casiña de ordeable para que a columna sexa ordeable por un click de rato e escolla a opción de orden predeterminado para decidir qué columna marcará a orde en principio (se o hai). Pode controlar a orde das columnas e as etiquetas de campo na sección de campos.

en: Parent link ID
gl: ID enlace do pai

en: Administration menu
gl: Menú de administración

en: Language settings
gl: Opcións de idioma

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
gl: Tentando volver a executar o cron aínda que xa está en execución.

en: Cron run completed.
gl: Execución de Cron completada.

en: - All -
gl: - Todo -

en: Visitors
gl: Visitantes

en: Compact
gl: Compacto

en: Allow multiple values
gl: Permitir múltiples valores

en: The maximum length of the field in characters.
gl: A lonxitude máxima do campo en carácteres.

en: Machine-readable name
gl: Nome lexíbel pola máquina

en: Module dependencies
gl: Dependencias do módulo

en: Update translations
gl: Actualizar as traduccións

en: Who's new
gl: Novos usuarios

en: Language name
gl: Nome do idioma

en: Edit language
gl: Editar idioma

en: Filter criteria
gl: Criterios de filtrado

en: The content type %name has been updated.
gl: Actualizouse o tipo de contido %name.

en: The content type %name has been added.
gl: Engadiuse o tipo de contido %name.

en: Contact form
gl: Formulario de contacto

en: Drag to re-order
gl: Arrastre para reordenar

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
gl: Os cambios feitos nesta táboa non se han gardar ata que se envíe o formulario.

en: Pagination
gl: Paxinación

en: Blue Lagoon (default)
gl: Lagoa azul (predeterminado)

en: The requested page could not be found.
gl: A páxina requirida non se pode atopar.

en: Standard deviation
gl: Desviación estándar

en: The user account %id does not exist.
gl: A conta de usuario %id non existe.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
gl: Intentouse cancelar unha conta de usuario que non existente: %id.

en: Requirements problem
gl: Problema de requisitos

en: Database configuration
gl: Configuración da base de datos

en: Select an installation profile
gl: Seleccionar un perfil de instalación

en: Choose language
gl: Escoller idioma

en: Select language
gl: Selección de idioma

en: No profiles available
gl: Non hai perfís dispoñibles

en: Drupal already installed
gl: Drupal xa está instalado

en: Installing @drupal
gl: Instalando @drupal

en: The installation has encountered an error.
gl: Aconteceu un erro na instalación.

en: Configure site
gl: Configurar o sitio

en: Installed %module module.
gl: Modulo %module instalado.

en: Choose profile
gl: Elección de perfil

en: Verify requirements
gl: Verificación de requisitos

en: Set up database
gl: Preparar base de datos

en: Set up translations
gl: Preparar as traducións

en: Install site
gl: Instalar sitio

en: Finish translations
gl: Finalizando traduccións

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
gl: Por omisión, as datas neste sitio mostraranse  co fuso horario elixido.

en: Update notifications
gl: Notificacións de actualización

en: Check for updates automatically
gl: Comprobar as actualizacións automaticamente

en: Illegal choice %choice in %name element.
gl: Opción incorrecta %choice no elemento %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
gl: Ferramentas de manipulación de imaxes GD2

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
gl: Definir a calidade das imaxe JPEG para manipulalas. O rango vai de 0 a 100. Os valores máis altos significan una mellor calidade de imaxe, mais ficheiros máis grandes.

en: Right to left
gl: De dereita a esquerda

en: Left to right
gl: Esquerda a dereita

en: Add custom language
gl: Engadir un idioma personalizado

en: Save language
gl: Gardar o idioma

en: Direction that text in this language is presented.
gl: Dirección na que se presenta o texto neste idioma.

en: String contains
gl: A cadea contén

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
gl: Deixar en branco para mostrar todas as cadeas. A busca distingue maiúsculas e minúsculas.

en: Search in
gl: Buscar en

en: Both translated and untranslated strings
gl: Ambas cadeas traducidas e non traducidas

en: Only translated strings
gl: Só cadeas traducidas

en: Only untranslated strings
gl: Só cadeas sen traducir

en: Languages not yet added
gl: Idiomas aínda non engadidos

en: The language %language has been created.
gl: Creouse o idioma %language.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
gl: A cadea enviada contén HTML non permitido: %string

en: Importing interface translations
gl: Importando as traducións da interface

en: Error importing interface translations
gl: Erro importando as traducións da interface

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
gl: Intentouse enviar unha cadea de traducción con HTML non permitido: %string

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
gl: Actualizouse o ficheiro de tradución JavaScript para o idioma %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
gl: Creouse o ficheiro de tradución JavaScript para o idioma %language.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
gl: Aconteceu un erro durante a creación do ficheiro de tradución JavaScript para o idioma %language.

en: Standard PHP
gl: PHP Estándar

en: PHP Mbstring Extension
gl: Extensión Mbstring de PHP

en: Unicode library
gl: Librería Unicode

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
gl: Non se pode convertir a codificación XML %s a UTF-8.

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
gl: O nome da orixe (ou o nome do sitio web que distribúe o contido).

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
gl: Engade unha orixe en formato RSS, RDF ou Atom. Unha orixe so pode ter unha entrada.

en: Update items
gl: Actualizar elementos

en: No blocks in this region
gl: Non hai bloques nesta rexión

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
gl: O bloque %info foi asignado á rexión non válida %region e foi desactivado.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
gl: O tipo de contido para a ligazón %add-child debe ser un dos seleccionados como un tipo permitido de esquema de libro.

en: Save book pages
gl: Gardar páxinas do libro

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
gl: Este libro foi modificado por outro usuario, os cambios non poden ser gardados.

en: Title changed from %original to %current.
gl: Cambiouse o título de %original a %current.

en: Updated book %title.
gl: Actualizado o libro %title.

en: book: updated %title.
gl: libro: %title actualizado.

en: Update book outline
gl: Actualizar o esquema do libro

en: Remove from book outline
gl: Borrar do índice do libro

en: No changes were made
gl: Non se realizaron cambios

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
gl: O artigo foi engadido ao libro seleccionado. Agora debes situalo en relación ás outras páxinas.

en: The book outline has been updated.
gl: Actualizouse o índice do libro.

en: There was an error adding the post to the book.
gl: Acontenceu un erro ao engadir o envio ao libro.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
gl: %title asociou as páxinas descendentes, que serán  localizadas de novo automaticamente para manter a súa conexión co libro. Para volver a crear a xerarquía (como era antes da eliminación desta páxina), %title pode ser engadida de novo na lapela Esquema, e cada unha das súas anteriores páxinas descendentes terán que ser localizadas de novo de xeito manual.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
gl: Podese engadir %title outra vez na xerarquía usando a Pestaña esquema.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
gl: Estas seguro de querer borrar %title da xerarquía do libro?

en: The post has been removed from the book.
gl: Quitouse a entrada do libro.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
gl: Amosa unha versión para impresión desta páxina e as súas sub-páxinas.

en: Show block on all pages
gl: Amosar o bloque en todas as páxinas

en: Show block only on book pages
gl: Amosar o bloque so nas páxinas de libros

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
gl: Se se selecciona <em>Mostrar o bloque en todas as páxinas</em>, o bloque conterá os menús xerados automaticamente para todos os libros do sitio. Se se selecciona <em>Mostrar o  bloque só en páxinas de libros</em>, o bloque só conterá o menú correspondente á páxina actual do libro. Neste caso, se a páxina actual non está nun libro, non se mostrará un bloque. Pódese empregar a <em>Configuración específica de visibilidade</em> ou outras opcións de visibilidade para mostrar selectivamente este bloque.

en: This is the top-level page in this book.
gl: Esta é a páxina pai no libro.

en: No book selected.
gl: Ningún libro seleccionado.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
gl: %title é parte do esquema do libro, e ten páxinas fillas asociadas. Se o borras, as páxinas fillas reubicaranse automaticamente.

en: Re-order book pages and change titles
gl: Reorganizana as páxinas do libro e cambia os títulos

en: Book page
gl: Páxina de libro

en: Delete the selected comments
gl: Borrar os comentarios seleccionados

en: Allows users to comment on and discuss published content.
gl: Permite aos usuarios comentar e debatir o contido publicado.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
gl: Exemplo: "retroalimentación do sitio web" ou "información do produto".

en: Personal contact form
gl: Formulario de contacto persoal

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
gl: Permite o uso tanto de formularios de contacto persoais como de sitio.

en: View events that have recently been logged.
gl: Ver eventos rexistrados recentemente.

en: Top 'page not found' errors
gl: Principais erros de "páxina non atopada"

en: View 'page not found' errors (404s).
gl: Ver erros de "páxina non atopada" (404).

en: Top 'access denied' errors
gl: Principais erros de "acceso denegado"

en: View 'access denied' errors (403s).
gl: Ver erros de "acceso denegado" (403).

en: Logs and records system events to the database.
gl: Rexistra e garda os eventos do sistema na base de datos.

en: No roles may use this format
gl: Ningún rol pode usar este formato

en: Allowed HTML tags: @tags
gl: Etiquetas HTML permitidas: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
gl: As anclas se usan para facer enlaces a outras páxinas.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
gl: Os saltos de liña engádense automaticamente, así que pode usar esta etiqueta para engadir máis. Úsase de xeito diferente porque se compón dun par de etiquetas de apertura/peche coma os demais. Use o carácter "/" extra para mante-la compatibilidade XHTML 1.0.

en: Text with <br />line break
gl: Texto cun salto de liña <br />

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
gl: Por omisión as etiquetas de parágrafo engádense automaticamente, aínda que pode engadir etiquetas adicionais.

en: Paragraph one.
gl: Parágrafo un.

en: Paragraph two.
gl: Parágrafo dous.

en: Strong
gl: Forte

en: Emphasized
gl: Enfatizado

en: Cited
gl: Cita

en: Coded text used to show programming source code
gl: Texto codificado empregado para amosar código fonte de programación

en: Coded
gl: Codificado

en: Bolded
gl: Negriña

en: Italicized
gl: Cursiva

en: Superscripted
gl: Superíndice

en: <sup>Super</sup>scripted
gl: <sup>Super</sup>índice

en: Subscripted
gl: Subíndice

en: <sub>Sub</sub>scripted
gl: <sub>Sub</sub>índice

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
gl: <abbr title="Abbreviation">Abrev.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
gl: <acronym title="Three-Letter Acronym">ATL</acronym>

en: Block quoted
gl: Bloque de cita

en: Quoted inline
gl: Citado en liña

en: Table header
gl: Cabeceira da táboa

en: Table cell
gl: Cela de táboa

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
gl: Lista ordenada - use o &tl;li&gt; para comezar cada elemento da lista

en: First item
gl: Primeiro elemento

en: Second item
gl: Segundo elemento

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
gl: Lista desordenada - use &lt;li&gt; para comezar cada elemento da lista

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
gl: As listas de definicións son similares a outras listas HTML. &lt;dl&gt; da comezo á lista de definicións, &lt;dt&gt; da comezo a cada termo definido e &lt;dd&gt; da comezo á descrición da definición.

en: First term
gl: Primeiro termo

en: First definition
gl: Primeira definición

en: Second term
gl: Segundo termo

en: Second definition
gl: Segunda definición

en: Subtitle three
gl: Subtítulo tres

en: Subtitle four
gl: Subtítulo catro

en: Subtitle five
gl: Subtítulo cinco

en: Subtitle six
gl: Subtítulo seis

en: Tag Description
gl: Descrición da Etiqueta

en: You Type
gl: O que se escribe

en: You Get
gl: O que se obtén

en: No help provided for tag %tag.
gl: No hai axuda dispoñible para a etiqueta %tag.

en: Quotation mark
gl: Comiñas (")

en: Character Description
gl: Descrición do carácter

en: Lines and paragraphs break automatically.
gl: Saltos de liña e parágrafo automáticos.

en: Compose tips
gl: Consellos para composición

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
gl: Nome curto pero significativo para esta colección de fíos de discusion.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
gl: Descripción e instruccións para as discusións neste foro.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
gl: Nome curto pero significativo para esta colección de foros relacionados.

en: Default number of forum topics displayed per page.
gl: Número predefinido de temas de foro a amosar por páxina.

en: Default display order for topics.
gl: A orde predeterminada para amosar os temas.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
gl: Os contenedores posicionanse normalmente no nivel superior (raíz), pero podense ubicar dentro de outros contenedores ou foros.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
gl: Os foros podense ubicar no nivel superior (raíz), ou dentro de outro contenedor ou foro.

en: Forum topic
gl: Tema do foro

en: You are not allowed to post new content in the forum.
gl: Non ten autorización para publicar novos contidos no foro.

en: Manages the display of online help.
gl: Xestiona a visualización da axuda en liña.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
gl: Esta páxina exporta as cadeas traducidas utilizadas polo seu sitio. Un ficheiro de exportación pode estar en formato Gettext Portable Object (<em>.po</em>), que inclúe tanto a cadea orixinal e a tradución (usado para compartir as traducións cos demais), ou en Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>), que inclúe só as cadeas orixinais (usado para crear novas traducións cun editor de tradución Gettext).

en: Submission form settings
gl: Axustes do formulario de envio

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
gl: O nome lexíbel pola máquina debe conter só letras minúsculas, números e trazos baixos.

en: Added content type %name.
gl: Engadiuse o tipo de contido %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
gl[0]: Cambiado o tipo de contido de 1 entrada desde %old-type a %type.
gl[1]: Cambiado o tipo de contido de @count entradas desde %old-type a %type.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
gl: Estás seguro de que queres reconstruir os permisos no contido do sitio?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
gl: Esta acción reconstrue todos os permisos no contido do sitio, e pode ser un proceso longo. Esta acción non pode ser desfeita.

en: language
gl: idioma

en: An error occurred and processing did not complete.
gl: Aconteceu un erro e o proceso non se pudo copletar.

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
gl: Borrouse a revisión de %revision-date do @type %title.

en: @type: reverted %title revision %revision.
gl: @type: revertido %title revisión %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
gl: Os permisos de acceso ao contidos teñen que ser reconstruidos.

en: Rebuilding content access permissions
gl: Reconstruindo permisos de acceso ao contido

en: Content permissions have been rebuilt.
gl: Reconstruironse os permisos do contido.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
gl: Os permisos de acceso a contidos non se reconstruíron apropiadamente.

en: Add content type
gl: Engadir un tipo de contido

en: Revert to earlier revision
gl: Volver á revisión anterior

en: Delete earlier revision
gl: Eliminar a revisión anterior

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
gl: Permite que se envíe contido ao sitio e que se mostre nas páxinas.

en: The alias %alias is already in use in this language.
gl: O alias %alias xa está usándose neste idioma.

en: The alias has been saved.
gl: Gardouse o alias.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
gl: Está seguro de que quere borrar o alias de ruta %title?

en: Filter aliases
gl: Filtrar alias

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
gl: Insira a ruta que quere para crear o alias, seguido do nome do novo alias

en: URL aliases
gl: Alias de URL

en: Edit alias
gl: Editar o alias

en: Delete alias
gl: Borrar o alias

en: Add alias
gl: Engadir un alias

en: Allows users to rename URLs.
gl: Permite aos usuarios renomear URLs.

en: Indexing throttle
gl: Regulación da indexación

en: Number of items to index per cron run
gl: Número de elementos que se indexan cada vez que se executa cron

en: Indexing settings
gl: Opcións de indexación

en: Minimum word length to index
gl: Lonxitude mínima da palabra a indexar

en: Simple CJK handling
gl: Xestión sinxela de CJK

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
gl: Se aplica un localizador chinés/xaponés/coreano baseado en secuencias de solapamento. Desactíveo se quere usar un preprocesador externo para isto. Non afecta a outros idiomas.

en: Search form
gl: Formulario de busca

en: Top search phrases
gl: Cadeas máis buscadas

en: View most popular search phrases.
gl: Ver as frases de busca máis habituais.

en: Enables site-wide keyword searching.
gl: Activa a busca de palabras clave  en todo o sitio.

en: Content viewing counter settings
gl: Opcións do contador de visitas ao contido

en: Count content views
gl: Contador de visitas ao contido

en: Increment a counter each time content is viewed.
gl: Incrementa un contador cada vez que se amosa o contido.

en: Popular content
gl: Contido popular

en: How many content items to display in "all time" list.
gl: Cántos elementos de contido amosar na lista "sempre".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
gl: Cantos elementos de contido se mostrarán na lista de «Visitadas recentemente».

en: Today's:
gl: Hoxe:

en: All time:
gl: Sempre:

en: Last viewed:
gl: Vistos recentemente:

en: Logs and records system events to syslog.
gl: Rexistra e garda os eventos de sistema no syslog.

en: User pictures in posts
gl: Imaxe do usuario nas suas entradas

en: User pictures in comments
gl: Imaxes do/a usuario/a nos comentarios

en: Shortcut icon
gl: Icona de acceso rápido

en: Upload logo image
gl: Cargar a imaxe de logotipo

en: Shortcut icon settings
gl: Opcións de iconas de acceso rápido

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
gl: Se non ten acceso directo aos ficheiros do servidor, use este campo para cargar a icona de acceso rápido.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
gl: @module (<span class="admin-missing">non atopado</span>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
gl: Os seguintes módulos serán desinstalados completamente do seu sitio, e <em>todos os seus datos serán perdidos</em>!

en: Confirm uninstall
gl: Confirmar desinstalación

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
gl: ¿Quere continuar desintalando o seguinte?

en: No modules selected.
gl: Ningún módulo seleccionado.

en: The selected modules have been uninstalled.
gl: Os módulos seleccionados foron desinstalados.

en: Default 403 (access denied) page
gl: Páxina 403 (acceso denegado) predefinida

en: Default 404 (not found) page
gl: Páxina predeterminada 404 (non se atopa)

en: Caches cleared.
gl: As caches foron limpadas.

en: Select an image processing toolkit
gl: Seleccione un xogo de ferramentas de procesado de imaxes

en: Number of items in each feed
gl: Número de elementos por orixe

en: Default number of items to include in each feed.
gl: O número predeterminado de elementos a incluír nunha orixe.

en: Feed content
gl: Contido da orixe

en: Titles plus teaser
gl: Títulos e avances

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
gl: Configuración global predeterminada de elementos de contido mostrados en cada fonte.

en: Formatting
gl: Formato

en: Cron ran successfully.
gl: Cron executouse correctamente.

en: Cron run failed.
gl: Cron fallou na súa execución.

en: No modules are available to uninstall.
gl: Non hai módulos dispoñibles para desinstalar.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
gl: Esta páxina amósalle todas as tarefas de administración dispoñibles para cada módulo.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
gl: O bloque <em>Usando tecnoloxía Drupal</em> é unha ligazón opcional a páxina principal do proxecto Drupal. Se ben no é en absoluto un requisito que os sitios fornezan esta ligazón, pode empregarse para mostrar o seu apoio a Drupal.

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro temporal «%path» durante recollida do lixo

en: Compact mode
gl: Modo compacto

en: Image toolkit
gl: Ferramentas de Imaxe

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
gl: Escoller qué xogo de ferramentas de imaxes usar se ten instalado outros xogos ferramentas opcionais.

en: RSS publishing
gl: Publicación RSS

en: Date and time
gl: Data e hora

en: -1 (Unlimited)
gl: -1 (Ilimitado)

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
gl: A súa instalación de PHP é demasiado antiga. Drupal require polo menos PHP %version.

en: PHP memory limit
gl: Límite de memoria de PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
gl: Considerar incrementar o límite de memoria de PHP a %memory_minimum_limit para prever erros no proceso de instalación.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
gl: Considerar incrementar o límite de memoria de PHP a %memory_minimum_limit para prever erros no proceso de actualización.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
gl: Dependendo da túa configuración, Drupal pode funcionar con un límite de memoria de PHP de %memory_limit. De todas maneiras, se recomenda un límite de memoria de PHP de %memory_minimum_limit ou superior, especialmente se o teu sitio emprega modulo adicionais ou de terceiros.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
gl: Aumenta o límite de memoria editando o parámetro memory_limit no ficheiro %configuration-file e despois reinicia o teu servidor web (or ponte en contacto co teu administrador de sistemas ou co teu proveedor de hosting para obter asistencia).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
gl: Contacta co teu administrador de sistemas ou proveedor de hosting para poder incrementar o límite de memoria do PHP.,

en: Not protected
gl: Sen protexer

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
gl: O ficheiro %file non está protexido de modificacións o cal supón un risco de seguridade. Debes cambiar os permisos do ficheiro para que non sexa escribíbel.

en: Cron has not run recently.
gl: Non se executou cron recentemente.

en: Cron maintenance tasks
gl: Tarefas de mantemento de cron.

en: The directory %directory is not writable.
gl: Non se pode escribir no cartafol %directory.

en: Writable (<em>public</em> download method)
gl: Pódese escribir (método <em>público</em> de descarga)

en: Writable (<em>private</em> download method)
gl: Pódese escribir (método <em>privado</em> de descarga)

en: Database updates
gl: Actualizacións da base de datos

en: Access to update.php
gl: Acceso a update.php

en: Handles general site configuration for administrators.
gl: Xestiona a configuración xeral do sitio para administradores.

en: Reset to alphabetical
gl: Restaurar a alfabético

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
gl: Os termos móstranse en orde ascendente polo seu peso.

en: Weight value must be numeric.
gl: O valor do peso debe ser numérico.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
gl: Está seguro de querer restaurar o vocabulario %title á order alfabética?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
gl: Restabelecer un vocabulario personalizado desbotar todas peticións personalizadas e ordenar os elementos alfabeticamente.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
gl: Restaurar o vocabulario %name á orde alfabética.

en: Translation settings
gl: Configuración de tradución

en: This translation needs to be updated
gl: Esta tradución precisa ser revisada

en: Unknown release date
gl: Data de liberación descoñecida

en: Last checked: @time ago
gl: Última comprobación: fai @time

en: Last checked: never
gl: Última comprobación: nunca

en: Includes: %includes
gl: Inclúe: %includes

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
gl: Selecciona a frecuencia coa que queres que se comproben as novas versións dos teus módulos e temas instalados.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
gl: Aqui podes atopar información sobre as actualizacións dispoñíbeis para os teus módulos e temas instalados. Ten en conta que cada módulo ou tema é parte dun "proxecto", que pode ter ou non o mesmo nome, e pode incluir múltiples temas e módulos dentro de el.

en: Module and theme update status
gl: Estado das actualizacións de módulos e plantillas

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
gl: Hai actualizacións de seguridade dispoñíbeis para un ou máis dos teus módulos ou temas. Para asegurarte da seguridade do teu servidor, debes actualizar inmediatamente!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
gl: Hai actualizacións dispoñibles para un ou máis dos seus módulos ou temas. Para asegurar o funcionamento axeitado do seu sitio, debería actualizarlos tan pronto como sexa posible.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
gl: Obtén un informe de estado sobre todas as actualizacións dispoñíbeis dos teus módulos e temas instalados.

en: %name has been deleted.
gl: Eliminouse %name.

en: You must enter a username.
gl: Debe escribir un nome de usuario.

en: The username cannot begin with a space.
gl: O nome de usuario non pode comezar por un espazo.

en: The username cannot end with a space.
gl: O nome de usuario non pode rematar en espazo.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
gl: O nome de usuario non pode ter varios espazos seguidos.

en: The username contains an illegal character.
gl: O nome de usuario contén caracteres ilegais.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
gl: O nome de usuario %name é moi longo: debe ter %max caracteres ou menos.

en: Who's online
gl: Usuarios conectados

en: Enter the password that accompanies your username.
gl: Escriba o contrasinal asignado ao seu nome de usuario.

en: Unblock the selected users
gl: Desbloquear os usuarios selecionados

en: Block the selected users
gl: Bloquear os usuarios seleccionados

en: Deleted user: %name %email.
gl: Usuario borrado: %name %email.

en: Edit role
gl: Editar rol

en: Manages the user registration and login system.
gl: Xestiona o rexistro de usuarios/as e o acceso.

en: Language list
gl: Lista de linguas

en: File extension
gl: Extesión de ficheiro

en: wide
gl: grosa

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
gl: Este título emprégase cando o usuario pasa o rato sobre a imaxe.

en: Progress indicator
gl: Indicador de progreso

en: Bar with progress meter
gl: Barra co indicador de progreso

en: Throbber
gl: Pulsador

en: Path settings
gl: Axustes de ruta

en: The file upload failed. %upload
gl: Fallou a subida do ficheiro. %upload

en: URL to file
gl: URL do ficheiro

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
gl: Ocorreu un erro irrecuperable. Probablemente o arquivo subido superou o tamaño máximo de arquivo (@size) que este servidor soporta.

en: Starting upload...
gl: Comezando a subida...

en: Uploading... (@current of @total)
gl: Subindo... (@current de @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
gl: O seu servidor é capaz de amosar progreso de subida de arquivo usando APC RFC1867. Teña en conta que só se admite unha subida a vez. Recoméndase  usar a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">biblioteca uploadprogress de PECL</a> de ser posible.

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
gl: Habilitado (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">uploadprogress de PECL</a>)

en: Upload progress
gl: Progreso da subida

en: Styles
gl: Estilos

en: All messages
gl: Todas as mensaxes

en: « First
gl: « Primeira

en: Last »
gl: Última »

en: Text format
gl: Formato do texto

en: No new posts
gl: Non hai entradas novas

en: Sticky topic
gl: Discusión fixa na cabeza das listas

en: Sort descending
gl: Ordenar de maneira descendente

en: Sort ascending
gl: Ordenar de maneira ascedente

en: The name of the site.
gl: O nome do sitio.

en: Optional features
gl: Características opcionais

en: Administrative title
gl: Título administrativo

en: Administrative description
gl: Descrición administrativa

en: Style settings
gl: Configuración do estilo

en: Top center
gl: Arriba centrado

en: Bottom center
gl: Abaixo centrado

en: Content Translation
gl: Tradución do Contido

en: Format string
gl: Cadea de formato

en: Add format
gl: Engadir formato

en: Delete date format
gl: Borrar formato de data

en: Content type name
gl: Nome do tipo de contido

en: Taxonomy Term
gl: Término de taxonomía

en: Slate
gl: Lousa

en: Author name
gl: Nome do autor

en: @field_name (Locked)
gl: @field_name (Bloqueado)

en: - Select a field type -
gl: - Selecciona un tipo de campo -

en: - Select an existing field -
gl: - Selecciona un campo existente -

en: Add new field: you need to provide a label.
gl: Engadir un novo campo: precisase unha etiqueta

en: The field %field is locked and cannot be edited.
gl: O campo %field está bloqueado e non pode ser editado.

en: %name must be a number.
gl: %name debe ser un número.

en: Field formatter
gl: Formatador do campo

en: (first item is 0)
gl: (o primeiro elemento é 0)

en: (start from last values)
gl: (comezar desde o último valor)

en: New group
gl: Novo grupo

en: Regional settings
gl: Configuración rexional

en: Number of pages
gl: Número de páxinas

en: Breadcrumbs
gl: Migas de pan

en: Rotate
gl: Rotar

en: Remove selected
gl: Eliminar seleccionados

en: Page bottom
gl: Zona inferior da páxina

en: Show links
gl: Amosar ligazóns

en: Lock
gl: Bloquear

en: Status messages
gl: Mensaxes de estado

en: Delete content
gl: Eliminar contido

en: Limited
gl: Limitado

en: Current revision
gl: Revisión actual

en: Definitions
gl: Definicións

en: Database is encoded in UTF-8
gl: A base de datos está codificada en UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
gl: Drupal non puido determinar se a codificación da base de datos está establecida como UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
gl: PostgreSQL foi inicializado.

en: Structure
gl: Estrutura

en: Default values
gl: Valores predeterminados

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
gl: Seleccione a proba oo probas que desexa efectuar e prema <em>Executar probas</em>.

en: All (@count)
gl: Total (@count)

en: Pass (@count)
gl: Pase (@count)

en: Fail (@count)
gl: Fallo (@count)

en: Return to list
gl: Voltar á listaxe

en: Clear results after each complete test suite run
gl: Vaciar os resultados despois de cada execución completa do conxunto de probas

en: Provide verbose information when running tests
gl: Proporcionar información detallada o executar probas

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
gl: Os datos detallados mostraránse ademáis das afirmacións estándar, o que serve para a depuración. A información detallada eliminaráse entre cada execución dun conxunto de probas. A saida explícita de datos é bastante detallada e só se debería usar en depuracións.

en: The test run did not successfully finish.
gl: A execución de proba non terminou adecuadamente.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
gl: A limpeza de resultados está desactivada polo que os resultados da proba non se eliminarán.

en: No leftover tables to remove.
gl: Non hai táboas sobrantes que eliminar.

en: 1 debug message | @count debug messages
gl[0]: 1 mensaxe de depuración
gl[1]: @count mensaxes de depuración

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
gl[0]: Eliminouse 1 resultado de proba.
gl[1]: Elimináronse @count resultados de proba.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
gl[0]: Eliminada 1 táboa sobrante.
gl[1]: Eliminadas @count táboas sobrantes.

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
gl[0]: Eliminado 1 directorio temporal.
gl[1]: Eliminados @count directorios temporais.

en: Test result
gl: Resultado da proba

en: Node status
gl: Estado do nodo

en: Edit style
gl: Editar estilo

en: Provider name
gl: Nome do proveedor

en: Maximum file size
gl: Tamaño máximo do arquivo

en: Machine name:
gl: Nome de sistema:

en: Fetcher
gl: Colector

en: Published status
gl: Estado de publicación

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
gl: Este permiso é herdado do rol de usuario rexistrado.

en: Alternative text
gl: Texto alternativo

en: @argument title
gl: Título de @argument

en: @argument input
gl: Entrada de @argument

en: Count the number 0 as empty
gl: Contar o número 0 como baleiro

en: Hide if empty
gl: Ocultar si está baleiro

en: Starting value
gl: Valor inicial

en: Specify the number the counter should start at.
gl: Especificar o numero co que o contador debería comezar.

en: Does not start with
gl: Non comeza con

en: not_begins
gl: non finaliza

en: Does not end with
gl: Non finaliza con

en: The view %name has been saved.
gl: Gardouse a vista %name.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
gl: Correo electrónico do usuario que enviou o comentario. Estará baleiro se o autor é un usuario rexistrado.

en: The name of the role.
gl: O nome do rol.

en: Hide empty fields
gl: Ocultar os campos baleiros

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
gl: Non mostrar campos, etiquetas ou marcas para campos que estean baleiros.

en: Language select
gl: Escolla de idioma

en: Site email address
gl: Dirección de correo electrónico do sitio

en: Administer forums
gl: Administrar foros

en: Length is shorter than
gl: A lonxitude é inferior a

en: shorter than
gl: menor que

en: Length is longer than
gl: A lonxitude é superior a

en: longer than
gl: maior que

en: SQL Query
gl: Consulta SQL

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
gl: A consulta crearase e executará usando a API de bases de datos de Drupal.

en: revision user
gl: usuario revisor

en: Exposed form
gl: Formulario exposto

en: Cancel account
gl: Cancelar conta

en: Dependencies
gl: Dependencias

en: Administrator role
gl: Rol de administrador

en: No revision
gl: Sen revisión

en: Requires a title
gl: Necesita un título

en: Entities
gl: Entidades

en: Private files
gl: Arquivos privados

en: Not restricted
gl: Sen restricción

en: The unique ID of the comment.
gl: O ID único do comentario.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
gl: A dirección IP do ordenador dende a que foi enviado o comentario.

en: The email address left by the comment author.
gl: O correo electrónico deixado polo autor do comentario.

en: The home page URL left by the comment author.
gl: A URL da páxina do autor do comentario.

en: The formatted content of the comment itself.
gl: O contido formateado do comentario mesmo.

en: The URL of the comment.
gl: A URL do comentario.

en: Edit URL
gl: Editar URL

en: The URL of the comment's edit page.
gl: A URL da páxina de edición do comentario.

en: The date the comment was posted.
gl: Data na que foi enviado o comentario.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
gl: O comentario pai, se o fío de comentarios está activado.

en: New comment count
gl: Nova conta de comentarios

en: The unique ID of the node's latest revision.
gl: O ID único da ultima revisión do nodo.

en: The human-readable name of the node type.
gl: O nome para os usuarios do tipo de nodo.

en: The URL of the node.
gl: A URL do nodo.

en: The URL of the node's edit page.
gl: A URL da páxina de edición do nodo.

en: Date changed
gl: Data modificada

en: The date the node was most recently updated.
gl: A data de actualización máis recente do nodo.

en: The number of visitors who have read the node.
gl: A cantidade de visitantes que leron o nodo.

en: The number of visitors who have read the node today.
gl: A cantidade de visitantes que leron o nodo hoxe.

en: Last view
gl: Última visita

en: The date on which a visitor last read the node.
gl: A data na que un visitante accedeu por última vez o nodo.

en: The slogan of the site.
gl: O eslogan do sitio

en: The administrative email address for the site.
gl: O correo electrónico de administración do sitio.

en: The URL of the site's front page.
gl: A URL da páxina principal do sitio.

en: Login page
gl: Páxina de inicio de sesión

en: The URL of the site's login page.
gl: a URL da páxina de inicio de sesión no sitio.

en: The unique ID of the uploaded file.
gl: O ID único do arquivo subido o servidor.

en: The name of the file on disk.
gl: O nome do arquivo no disco.

en: The web-accessible URL for the file.
gl: A URL do arquivo accesible a través da web.

en: The date the file was most recently changed.
gl: A data da modificación máis recente do arquivo.

en: The user who originally uploaded the file.
gl: O usuario que orixinalmente subiu o ficheiro.

en: The unique ID of the taxonomy term.
gl: O ID único do termo de taxonomía.

en: The name of the taxonomy term.
gl: O nome do termo de taxonomía.

en: The optional description of the taxonomy term.
gl: A descrición opcional do termo de taxonomía.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
gl: O número de nodos etiquetados co termo de taxonomía.

en: The URL of the taxonomy term.
gl: La URL do termo de taxonomía.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
gl: O vocabulario de taxonomía o que pertence o termo.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
gl: O termo pai do término de taxonomía, se hai.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
gl: O ID único do vocabulario de taxonomía

en: The name of the taxonomy vocabulary.
gl: O nome do vocabulario de taxonomía.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
gl: A descrición opcional do vocabulario de taxonomía.

en: The number of nodes tagged with terms belonging to the taxonomy vocabulary.
gl: Cantidade de nodos etiquetados con termos que pertencen o vocabulario de taxonomía.

en: Term count
gl: Conteo de termos

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
gl: O número de termos pertencentes ao vocabulario de taxonomía.

en: The unique ID of the user account.
gl: O ID único da conta de usuario.

en: The login name of the user account.
gl: O nome de inicio de sesión da conta de usuario.

en: The email address of the user account.
gl: O enderezo de correo-eletrónico da conta de usuario.

en: The URL of the account profile page.
gl: A URL da páxina do perfil da conta.

en: The date the user last logged in to the site.
gl: A data na que o último usuario identificouse na páxina web.

en: The date the user account was created.
gl: A data na que se creou a conta de usuario.

en: Sender name
gl: Nome do remitente

en: Sender email
gl: Correo electrónico do remitente

en: Archived
gl: Arquivado

en: Main page content
gl: Contido da páxina principal

en: You are not allowed to access this page.
gl: Non ten permiso para acceder a esta páxina

en: Authorize file system changes
gl: Autorizar os cambios do sistema de ficheiros

en: It appears you have reached this page in error.
gl: Parece que chegou a esta páxina por erro.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
gl: Non se puido executar cron porque se empregou unha clave incorrecta.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
gl: Non se puido executar cron porque o sitio está en modo de mantemento.

en: Default country
gl: País predefinido

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
gl: No seu arquivo %settings_file configurou @drupal para que use un servidor %driver. Sen embargo, a súa instalación PHP actualmente non admite este tipo de base de datos.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
gl: Non se atopou ningún perfil de instalación. Os perfiles de instalación informan de qué módulos activar e qué esquema de base de datos instalar. É preciso un perfil para continuar co proceso de instalación.

en: Congratulations, you installed @drupal!
gl: Parabéns, vostede instalou @drupal!

en: Settings file
gl: Arquivo de configuración

en: Site maintenance account
gl: Conta de mantemento do sitio

en: Select the default country for the site.
gl: Seleccione o país predeterminado para o sitio.

en: No pending updates.
gl: Non hai actualizacións pendentes.

en: 1 pending update | @count pending updates
gl[0]: 1 actualización pendente
gl[1]: @count actualizacións pendentes

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
gl: Non se puido continuar, non hai métodos dispoñibles para a trasnferencia de ficheiros

en: To continue, provide your server connection details
gl: Para continuar, escriba os detalles da conexión ao servidor

en: Connection method
gl: Método de conexión

en: Enter connection settings
gl: Escriba os datos da conexión

en: @backend connection settings
gl: Datos da conexión @backend

en: Change connection type
gl: Cambiar o tipo de conexión

en: No active batch.
gl: Lote non activo

en: Site under maintenance
gl: Modo de mantemento

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
gl: Os arquivadores só poden operar con arquivos locais: %file non admitido.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
gl: O arquivo %source non puido subirse porque un arquivo con ese nombre xa existe no destino %directory.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
gl: O nome do arquivo excede o límite de 240 caracteres. Por favor, renome o arqivo e tenteo de novo.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
gl: %path é un directorio e non pode ser eliminado empregando file_unmanaged_delete().

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
gl: O arquivo %path non é dun tipo recoñecido polo que non foi eliminado.

en: The file permissions could not be set on %uri.
gl: Os permisos de ficheiro non poden ser definidos en %uri.

en: Completed @current of @total.
gl: Completaronse @current de @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
gl: Non se puideron realizar todas as tarefas na base de datos do servidor. A tarefa %task no se atopou.

en: Failed to modify %settings. Verify the file permissions.
gl: Non se puido modificar %settings. Comprobe os permisos do arquivo.

en: Failed to open %settings. Verify the file permissions.
gl: Non se puido abrir %settings. Comprobe os permisos do arquivo.

en: Required modules
gl: Módulos necesarios

en: Required modules not found.
gl: Módulos necesarios non atopados.

en: %module module uninstalled.
gl: Módulo %module desinstalado.

en: Saint Barthélemy
gl: San Bartolomé

en: No strings available.
gl: Ningún texto dispoñible.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
gl: Perdeuse o ficheiro de tradución de JavaScript %file.js

en: (active tab)
gl: (solapa activa)

en: Operating in maintenance mode.
gl: Operando en modo de mantemento.

en: Status message
gl: Mensaxe de estado

en: Unable to determine the type of the source directory.
gl: Imposible determinar o tipo de directorio de orixen.

en: Cannot determine the type of project.
gl: Non se pode determinar o tipo de proxecto.

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
gl: Erro fatal o actualizar, de forma covarde négase a eliminar o directorio de instalación.

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
gl: Non se puido crear %directory debido a: %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
gl: Houbo un erro HTTP AJAX.

en: HTTP Result Code: !status
gl: Código de Resultado HTTP: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
gl: Unha solicitude HTTP de AJAX finalizou de maneira anormal.

en: Debugging information follows.
gl: A continuación detállase a información de depuración

en: Path: !uri
gl: Ruta: !uri

en: Upload an OPML file containing a list of feeds to be imported.
gl: Suba un arquivo OPML que conteña a listaxe das fontes a ser importadas.

en: OPML Remote URL
gl: URL remota do OPML

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
gl: Indique a URL dun arquivo OPML. Este arquivo descargarase e procesaráse só unha vez o enviar o formulario.

en: No new feed has been added.
gl: Non se engadiu ningún canal de novas.

en: The URL %url is invalid.
gl: A URL %url non é válida.

en: A feed named %title already exists.
gl: Xa existe unha canle de novas chamada %title.

en: A feed with the URL %url already exists.
gl: Xa existe unha canle ca URL %url.

en: Fetchers download data from an external source. Choose a fetcher suitable for the external source you would like to download from.
gl: Os colectores descargan información dunha fonte externa. Escolla un colector adecuado para a fonte externa da que desexa importar.

en: Parsers transform downloaded data into standard structures. Choose a parser suitable for the type of feeds you would like to aggregate.
gl: Os intérpretes transforman os datos descargados en estructuras estándar. Escolla un axeitado paro o tipo de canles de noticias que desexa engadir.

en: Processors act on parsed feed data, for example they store feed items. Choose the processors suitable for your task.
gl: Os procesadores actuan sobre datos de canles de novas interpretados; por exemplo, almacenando elementos de canal. Escolla os procesadores adecuados para a súa tarefa.

en: For most aggregation tasks, the default settings are fine.
gl: Para a maioría das tarefas de agregación, a configuración predeterminada é suficiente.

en: Default fetcher
gl: Recuperador predeterminado

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
gl: Descarga datos dunha URL empregando o manexador de peticións HTTP de Drupal.

en: Default parser
gl: Intérprete predeterminado

en: Default processor
gl: Procesador predeterminado

en: Creates lightweight records from feed items.
gl: Crea rexistros de pouco peso a partir de elementos de canles de novas.

en: Default processor settings
gl: Opcións do procesador predeterminado

en: Number of items shown in listing pages
gl: Número de elementos que se amosan nas páxinas de listaxes

en: Length of trimmed description
gl: Lonxitude da descrición recortada

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of content.
gl: O número máximo de caracteres que se debe usar na versión recortada do contido.

en: Viewing feeds
gl: Vendo canles de noticias

en: Adding, editing, and deleting feeds
gl: Engadir, editar e borrar canles de novas

en: Configuring cron
gl: Configurar o cron

en: Administer news feeds
gl: Administrar canles de novas

en: View news feeds
gl: Acceder a canles de novas

en: Controlling visibility
gl: Controlando a visibilidade

en: Creating custom blocks
gl: Creando bloques personalizados

en: Demonstrate block regions (@theme)
gl: Demostrar rexións de bloque (@theme)

en: Administer blocks
gl: Administrar bloques

en: Controls the visual building blocks a page is constructed with. Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page.
gl: Controla a montaxe visual dos bloques cos que se construen unha página. Os bloques son caixas de contido que se representan nunha zona ou rexión dunha páxina web.

en: Restricted to certain pages
gl: Restrinxida a determinadas páxinas

en: The block cannot be placed in this region.
gl: O bloque non pode ser colocado nesta rexión.

en: No books available.
gl: Non hai libros dispoñibles.

en: Content types allowed in book outlines
gl: Tipos de contidos permitidos en índices de libros

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
gl: Os usuarios co permiso %outline-perm poden engadir todos os tipos de contido.

en: Administer book outlines
gl: Administrar índices de libros

en: Adding and managing book content
gl: Engadindo e administrando o contido do libro

en: Printing books
gl: Imprimindo libros

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
gl: Usuarios con permiso para <em>Ver libros en versión de impresión</em> poden seleccionar o link de <em>versión de impresión</em> visible o final do contido de cada páxina dun libro para xerar unha vista apropiada para impresión da páxina e todas as suas sub-seccións.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
gl: O módulo Libro ofrece un método para organizar un grupo de páxinas con contido relacionado nun conxunto que se denomina 'libro'. O acceder a él, este contido amosa de forma automática enlaces as páxinas contiguas do libro, o que proporciona un sistema de navegación sinxelo para crear e revisar contidos estructurados.

en: Create new books
gl: Crear novos libros

en: View printer-friendly books
gl: Ver versións para imprimir dos libros

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
gl: Ver unha páxina dun libro e todas a súas páxinas subordinadas como un único documento para facilitar a súa impresión. Pode afectar o rendimento.

en: <em>Books</em> have a built-in hierarchical navigation. Use for handbooks or tutorials.
gl: Ver unha páxina dun libro e todas as suas páxinas subordinadas como un único documento para facilitar a sua impresión. Pode afectar o rendimento.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
gl: Permite os usuarios crear e organizar os contidos relacionados nun índice.

en: Changing colors
gl: Cambiando cores

en: Allows administrators to change the color scheme of compatible themes.
gl: Permite os administradores cambiar o esquema de cor dos temas compatibles con él.

en: Select one or more comments to perform the update on.
gl: Seleccione un ou máis comentarios para actualizalos.

en: Deleted comment @cid and its replies.
gl: Eliminado o comentario @cid e as súas respostas.

en: Comment approved.
gl: Comentario aprobado.

en: Tokens for comments posted on the site.
gl: Tokens para os comentarios enviados o sitio.

en: Full comment
gl: Comentario completo

en: Unapproved comments (@count)
gl: Comentarios sen aprobar (@count)

en: Administer comments and comment settings
gl: Administrar comentarios e opcións dos comentarios

en: Edit own comments
gl: Editar comentarios propios

en: Threading
gl: Fíos de comentarios

en: Show comment replies in a threaded list.
gl: Amosar as respostas os comentarios nunha lista de fíos.

en: Allow comment title
gl: Permitir título de comentario

en: Show reply form on the same page as comments
gl: Amosar formulario de resposta na mesma páxina cos comentarios

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
gl: Os usuarios co permiso "Enviar comentarios" poden comentar.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
gl: Os usuarios non poden comentar pero se amosarán os comentarios existentes.

en: Comments are hidden from view.
gl: Os comentarios están ocultos á vista.

en: Users cannot post comments.
gl: Os usuarios non poden publicar comentarios.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
gl: O seu comentario foi colocado na cola para revisión dos administradores do sitio e será publicado logo da súa aprobación.

en: Your comment has been posted.
gl: O seu comentario foi enviado.

en: Save comment
gl: Gardar comentario

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
gl: O comentario retirarase da publicación se contén algunha das frases de arriba. Use unha lista de frases (que distinguen mayúsculas de minúsculas) separada por comas; por exemplo: Divertido, puenting, "Compañía, Co.".

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
gl: Enumerar e editar os comentarios do sitio e a cola de aprobación de comentarios.

en: Unapproved comments
gl: Comentarios sen aprobar

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
gl: Non pode enviar máis de %limit mensaxes en @interval. Ténteo de novo máis tarde.

en: Contact @username
gl: Contactar con @username

en: Administer contact forms and contact form settings
gl: Administrar formularios de contacto e opcións de formularios de contacto

en: Use the site-wide contact form
gl: Usar o formulario de contacto do sitio

en: Use users' personal contact forms
gl: Usar os formularios de contacto persoal dos usuarios

en: Changing this setting will not affect existing users.
gl: Cambiar esta configuración non afectará os usuarios existentes.

en: Displaying contextual links
gl: Presentando enlaces contextuais

en: Use contextual links
gl: Usar enlaces contextuais

en: Contextual links
gl: Enlaces contextuais

en: Provides contextual links to perform actions related to elements on a page.
gl: Proporciona enlaces contextuais para executar accións relacionadas cos elementos dunha páxina.

en: Database log cleared.
gl: Rexistro de base de datos borrado.

en: Monitoring your site
gl: Monitorizando o seu sitio

en: Debugging site problems
gl: Depurando problemas do sitio.

en: List (text)
gl: Lista (de texto)

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
gl: Etiquetas HTML admitidas en etiquetas: @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
gl: O valor de este campo determinase mediante unha función %function e non se pode cambiar.

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
gl: Lista de valores permitidos: Cada chave debe ser un número enteiro ou decimal.

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
gl: Lista de valores permitidos: Cada chave debe ser unha cadena con 255 caracteres como máximo.

en: Allowed values list: keys must be integers.
gl: Lista de valores admitidos: As chaves deben ser números enteiros.

en: This field stores a number in the database as an integer.
gl: Este campo almacena un número na base de datos coma un número enteiro.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
gl: Este campo almacena un número na base de datos nun formato decimal fixo.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
gl: Este campo almacena na base de datos un número en formato de coma flotante.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
gl: O valor mínimo que se debe permitir neste campo. Déixeo baleiro para que non teña un mínimo.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
gl: O valor máximo que se debe permitir neste campo. Déixeo baleiro para que non teña un máximo.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
gl: Defina un texto que se debe antepoñer o valor, como '$ ' ou '&euro; '. Déxea en branco para non antepoñer nada. Separe o singular do plural cunha barra vertical ('libra|libras').

en: Summary input
gl: Resumo da entrada

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
gl: Esto permite os autores crear manualmente un resumo que se amosará en lugar do texto recortado automáticamente cando se use a forma de presentación "Resumo ou recortado".

en: Summary or trimmed
gl: Resumo ou recortado

en: Text area with a summary
gl: Área de texto cun resumo

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
gl: Deixar en branco para usar como resumo un fragmento recortado do texto completo.

en: Hide summary
gl: Ocultar resumo

en: Edit summary
gl: Editar resumo

en: Edit field settings.
gl: Editar opcións de campo.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
gl: Estas opcións aplicanse o campo %field en todos os sitios nos que se use. Estas opcións influen no modo no que se almacenan os datos na base de datos e non se poden alterar unha vez que se han creado os datos.

en: Updated field %label field settings.
gl: Actualizadas as opcións do campo %label.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
gl: Fallóu o intento de actualizar o campo %label: %message.

en: The field %field has been deleted from the %type content type.
gl: O campo %field foi eliminado do tipo de contido %type.

en: There was a problem removing the %field from the %type content type.
gl: Houbo un problema na eliminación de %field do tipo de contido %type.

en: Required field
gl: Campo necesario

en: The default value for this field, used when creating new content.
gl: O valor predeterminado para este campo. Usase cando se crea novo contido.

en: Saved %label configuration.
gl: Gardada a configuración de %label.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
gl: Esta lista amosa todos os campos actualmente en uso como referencia rápida.

en: Field list
gl: Lista de campos

en: Manage display
gl: Xestionar a visualización

en: Field UI
gl: IU de campo

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
gl: Este campo almacena o ID dun arquivo coma un valor de número enteiro.

en: Enable <em>Display</em> field
gl: Activar campo <em>Presentación</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
gl: A opción de presentación permite os usuarios escoller se un arquivo debe amosarse o presentar o contenido.

en: Files displayed by default
gl: Arquivos amosados de forma predeterminada

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
gl: Esta opción só ten efecto se a opción de presentación está activada.

en: Upload destination
gl: Destino da subida

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
gl: Seleccionar ónde se deben almacenar os arquivos finais. O almacenamento privado de arquivos é notablemente máis gravoso que o de arquivos públicos, pero permite a restricción de acceso os archivos dentro de este campo.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
gl: Subdirectorio opcional dentro do destino de subidas onde se almacenarán os arquivos. Non escriba barras nin o inicio nin o final.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
gl: Escriba un valor como "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) ou "50 MB" (megabytes) para restrinxir o tamaño permitido de arquivo. Se o deixa baleiro, os tamaños de arquivo estarán limitados únicamente polos tamaños máximos definidos en PHP para envíos e subida de arquivos (o límite actual é <strong>%limit</strong>).

en: Enable <em>Description</em> field
gl: Activar campo <em>Descripción</em>

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
gl: El campo de descripción permite os usuarios porporcionar unha descripción do ficheiro subido o servidor.

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
gl: A lista de extensiós permitidas non é válida. Asegúrese de excluir os puntos do principio e de separar as extensións cunha coma ou espazo en branco.

en: Generic file
gl: Arquivo genérico

en: Table of files
gl: Táboa de arquivos

en: Add a new file
gl: Engadir un arquivo novo

en: Include file in display
gl: Incluir arquivo en presentación

en: The description may be used as the label of the link to the file.
gl: A descición pódese usar como etiqueta do enlace o archivo.

en: All roles may use this format
gl: Todos os roles deben usar este formato.

en: The text format ordering has been saved.
gl: O orde dos formatos de texto foi gardada.

en: Add text format
gl: Engadir un formato de texto

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
gl: Todos os roles para este formato de texto deben estar activos e non se poden cambiar.

en: Filter processing order
gl: Orden de procesamento dos filtros

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
gl: Os nome dos formatos de texto debe ser único. O formato chamado %name xa existe.

en: Added text format %format.
gl: Engadiuse o formato de texto %format.

en: The text format %format has been updated.
gl: Actualizouse o formato de texto %format.

en: Text formats
gl: Formatos do texto

en: Choosing a text format
gl: Escollendo un formato de texto

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
gl: Advertencia: Este permiso pode ter implicacións de seguridade dependendo de cómo se configurase o formato do texto.

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
gl: Convertir saltos de línea en HTML (é dicir: i.e. <code>&lt;br&gt;</code> e <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
gl: Convertir as URL en enlaces

en: Correct faulty and chopped off HTML
gl: Correxir HTML defectuoso ou incompleto

en: Display any HTML as plain text
gl: Mostrar cualquer HTML como texto sen formato

en: Display basic HTML help in long filter tips
gl: Mostrar axuda HTML básica nos consellos longos de filtros

en: Add rel="nofollow" to all links
gl: Engadir rel="nofollow" a todos os enlaces

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
gl: Este sitio permite contido con HTML. Ainda que aprender HTML pode intimidar, saber cómo usar un conxunto limitado das etiquetas HTML máis básicas é moi siselo. Esta taboa proporciona exemplos de como se usa cada etiqueta admitida neste sitio.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
gl: A maioría dos caracteres inusuais podense escribir directamente sen ningún problema.

en: No HTML tags allowed.
gl: Non se permiten etiquetas HTML.

en: Filters content in preparation for display.
gl: Filtros de contido en preparación para a sua visualización.

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
gl: A cantidade de réspostas que unha conversación debe ter para que se considere "candente".

en: Starting a discussion
gl: Comezando unha discusión

en: Moving forum topics
gl: Trasladando temas de foro

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
gl: Unha conversa de foro e todos os seus comentarios podese levar dun foro a outro se selecciona un foro distinto cando se está editando unha conversa de foro. O trasladar unha conversa entre foros, a opción de <em>Deixar copia fantasma</em> crea un novo enlace no foro orixinal apuntando a nova ubicación.

en: Locking and disabling comments
gl: Bloqueando e desactivando comentarios

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
gl: Seleccionar <em>Pechado</em> debaixo das <em>Opcións de comentarios</em> ó editar unha conversa do foro bloqueará a cadea de respostas, impedindo novos comentarios. Seleccionar <em>Oculto</em> debaixo das <em>Opcións de comentarios</em> ó editar unha conversa do foro ocultará tódolos comentarios da conversa e impedirá os novos.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
gl: Os foros conteñen conversacións de foros. Use contenedores para agrupar foros relacionados.

en: Use containers to group related forums.
gl: Usar contenedores para agrupar foros relacionados.

en: A forum holds related forum topics.
gl: Un foro ten temas relacionados co foro.

en: Add new @node_type
gl: Engadir @node_type novo

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
gl: O elemento %forum é un contenedor de foro, non un foro. Seleccione un dos foros a continuación no seu lugar.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
gl: Unha <em>conversación de foro</em> comeza unha nova líña de discusión dentro dun foro.

en: Control forum hierarchy settings.
gl: Controlar as opcións de xerarquía de foro.

en: Forum navigation vocabulary
gl: Vocabulario de navegación de foro

en: Provides discussion forums.
gl: Proporciona foros de discusión.

en: Follow these steps to set up and start using your website:
gl: Siga estos pasos para configurar o seu sitio e comezar a usalo.

en: Providing a help reference
gl: Proporciona axuda de referencia

en: Image style name
gl: Nome de estilo de imaxe

en: Select a new effect
gl: Seleccionar un efecto novo

en: Select an effect to add.
gl: Seleccionar un efecto para engadilo.

en: The image effect was successfully applied.
gl: O efecto da imaxe foi aplicado correctamente.

en: Style name
gl: Nome do estilo

en: Create new style
gl: Crear estilo novo

en: Style %name was created.
gl: Creose o estilo %name.

en: Replacement style
gl: Estilo de remplazo

en: Optionally select a style before deleting %style
gl: Opcionalmente, pode seleccionar un estilo antes de eliminar %style.

en: Edit %label effect
gl: Editar efecto %label

en: Add %label effect
gl: Engadir efecto %label.

en: Update effect
gl: Actualizar efecto

en: Add effect
gl: Engadir efecto

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
gl: Seguro que quere eliminar o efecto @effect do estilo %style?

en: The image effect %name has been deleted.
gl: O efecto da imaxe %name foi eliminado.

en: Width and height can not both be blank.
gl: Non se poden deixar a vez en branco ancho e alto.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
gl: A parte da imaxe que se conservará ó recortar.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
gl: A cor de fondo que se usará nas áreas expostas da imaxe. Use valores de cor hexadecimal (#ffffff para branco e #000000 para negro). Deixar en branco para ter transparencia naqueles formatos de imaxe que o soportan.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
gl: No hai actualmente efectos neste estilo. Engada un seleccionando unha das opcións de abaixo.

en: view actual size
gl: ver tamaño real

en: Sample original image
gl: Imaxen de mostra orixinal

en: Sample modified image
gl: Imaxe de mostra modificada

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
gl: O redimensionado fará que as imaxes tomen unhas dimensións precisas. Isto pode facer que as imaxes estréitense ou estiren desproporcionadamente.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
gl: O escalado manten a relación de proporcións da imaxe orixinal. Se só se especifica unha dimensión, a outra calcularáse.

en: Scale and crop
gl: Escalar e recortar

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
gl: Escalar e recortar van manter a proporción da imaxe orixinal, logo cortará o que sobre polo lado maior. Isto é moi útil para crear miniaturas perfectamente cadradas sen deformar a imaxe.

en: Desaturate
gl: Desaturar

en: Desaturate converts an image to grayscale.
gl: Desaturar convirte unha imaxe en escala de grises.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
gl: Xirar una imaxe pode facer que as dimensiones aumenten para axustarse á diagonal.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
gl: Fallou o redimensionado da imaxe usando o xogo de ferramentas %toolkit en %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
gl: Fallou o escalado da imaxe usando o xogo de ferramentas %toolkit en %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
gl: Fallou o recorte da imaxe usando o xogo de ferramentas %toolkit en %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
gl: Fallou o escaladi e recorte da imaxe usando o xogo de ferramentas %toolkit en %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
gl: Fallou a desaturación da imaxe usando o xogo de ferramentas %toolkit en %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
gl: Fallou a rotación da imaxe usando o xogo de ferramentas %toolkit en %path (%mimetype, %dimensions)

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
gl: Este campo almacena o ID dun arquivo da imaxe como un valor de número enteiro.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
gl: Se non se sube ningunha imaxe, ésta será a imaxe que se mostre.

en: Minimum image resolution
gl: Resolución mínima da imaxe

en: Enable <em>Alt</em> field
gl: Activar campo <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
gl: Activar campo <em>Título</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
gl: O atributo título usase como pequeno mensaxe emerxente cando o cursor pasa sobre a imaxe.

en: Preview image style
gl: Vista previa do estilo de imaxe

en: no preview
gl: sen vista previa

en: The preview image will be shown while editing the content.
gl: A vista previa da imaxe mostraráse o editar o contenido.

en: Administer image styles
gl: Administrar estilos de imaxe

en: No defined styles
gl: Sen estilos definidos

en: Image generation in progress. Try again shortly.
gl: Xeración de imaxes en marcha. Ténteo de novo en breve.

en: Error generating image.
gl: Erro o xerar a imaxe.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
gl: Non se puido xerar a imaxe derivada ubicada en %path.

en: Failed to create style directory: %directory
gl: Non se puido crear o directorio de estilo: %directory

en: Image styles
gl: Estilos de imaxe

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
gl: Configurar estilos que se poden usar para cambiar o tamaño ou axustar a presentación de imaxes.

en: Edit image effect
gl: Editar efecto de imaxe

en: Delete image effect
gl: Eliminar efecto de imaxe

en: Add image effect
gl: Engadir efecto de imaxe

en: Detection method
gl: Método de detección

en: Part of the URL that determines language
gl: Parte da URL que determina o idioma

en: Request/session parameter
gl: Solicitude/sesión de parámetros

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
gl: Nome do parámetro de petición ou sesión usado para determinar o idioma desexado.

en: Filter translatable strings
gl: Filtrar textos traducibles

en: Date type
gl: Tipo de data

en: Determine the language from a request/session parameter. Example: "http://example.com?language=de" sets language to German based on the use of "de" within the "language" parameter.
gl: Determinar o idioma a partir dun parámetro de petición ou sesión; por exemplo: "http://exemplo.com?language=de" establece que o idioma é alemán basándose no uso de "de" dentro do parámetro "language".

en: Administer languages
gl: Administrar linguas

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
gl: Orden dos métodos de detección de idioma para o contido. Se hai unha vesión dispoñible no idioma detectado, será a que se amose.

en: Follow the user's language preference.
gl: Seguir as preferencias de lingua do usuario.

en: Language switcher (@type)
gl: Alternador de idioma (@type)

en: Detection and selection
gl: Detección e selección

en: URL language detection configuration
gl: Configuración da detección de idioma da URL

en: Session language detection configuration
gl: Configuración da detección de idioma da sesión

[ctx: Long month name]
en: January
gl: Xaneiro

[ctx: Long month name]
en: February
gl: Febreiro

[ctx: Long month name]
en: March
gl: Marzo

[ctx: Long month name]
en: April
gl: Abril

[ctx: Long month name]
en: May
gl: Maio

[ctx: Long month name]
en: June
gl: Xuño

[ctx: Long month name]
en: July
gl: Xullo

[ctx: Long month name]
en: August
gl: Agosto

[ctx: Long month name]
en: September
gl: Setembro

[ctx: Long month name]
en: October
gl: Outubro

[ctx: Long month name]
en: November
gl: Novembro

[ctx: Long month name]
en: December
gl: Decembro

en: The text to be used for this link in the menu.
gl: O texto que se usará no menú para este enlace.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
gl: Os enlaces de menú que non estén activados non se mostrarán en ningún menú.

en: Show as expanded
gl: Mostrar expandido

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
gl: Se o selecciona e este enlace de menú ten fillos, o menú aparecerá sempre expandido.

en: Parent link
gl: Enlace pai (Parent link)

en: The menu link %title has been deleted.
gl: O enlace de menú %title foi eliminado.

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
gl: Está seguro de querer reiniciar o enlace %item o seus valores predeterminados?

en: The menu link was reset to its default settings.
gl: Restableceronse os valores orixinais do enlace de menú.

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
gl: Eliminado o menú personalizado %title e todos os seus enlaces de menú.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu link in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu links in %title. They will be deleted (system-defined links will be reset).
gl[0]: <strong>Aviso:</strong> Actualmente hai 1 enlace de menú en %title. Será eliminado (reiniciaránse os elementos definidos polo sistema).
gl[1]: <strong>Aviso:</strong> Actualmente hai @count enlaces de menú en %title. Serán eliminados (reiniciaránse os elementos definidos polo sistema).

en: Managing menus
gl: Xestionando menús

en: Displaying menus
gl: Presentando menús

en: Administer menus and menu items
gl: Administrar menús e elementos de menú

en: Provide a menu link
gl: Proporcionar un enlace do menu

en: Available menus
gl: Menús dispoñibles

en: The menus available to place links in for this content type.
gl: Os menús dispoñibles para situar enlaces para este tipo de contido.

en: Default parent item
gl: Elemento de menú pai predeterminado

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
gl: Escolla o elemento do menú que será o pai predeterminado dun enlace novo no formulario de creación de contido.

en: Edit menu link
gl: Editar enlace de menú

en: Reset menu link
gl: Reiniciar enlace de menú

en: Delete menu link
gl: Eliminar enlace de menú

en: Preview before submitting
gl: Previsualizar antes de enviar

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
gl: Este texto será amosado na parte superior da páxina cando cree ou edite contido de este tipo.

en: Users with the <em>Administer content</em> permission will be able to override these options.
gl: Usuarios co permiso de <em>Administrar contido</em> poderán sobrescribir estas opcións.

en: Author username and publish date will be displayed.
gl: Amosaránse o nome do autor e a data de publicación.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
gl: Nome de sistema non válido. Indique un nome distinto de %invalid.

en: Publish selected content
gl: Publicar o contido seleccionado

en: Unpublish selected content
gl: Despublicar o contido seleccionado

en: Promote selected content to front page
gl: Promover o contido seleccionado á páxina de inicio

en: Demote selected content from front page
gl: Rebaixar o contido seleccionado da páxina principal

en: Make selected content sticky
gl: Fai pegañento o contido seleccionado

en: Make selected content not sticky
gl: Fai non pegañento o contido seleccionado

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
gl[0]: Seguro que quere borrar este elemento?
gl[1]: Seguro que quere borrar estes elementos?

en: <em>Edit @type</em> @title
gl: <em>Editar @type</em> @title

en: Revision log message
gl: Mensaxe do historial de revisións

en: Tokens related to individual content items, or "nodes".
gl: Comodins (Tokens) relacionados con elementos individuais de contido ou "nodos".

en: The unique ID of the content item, or "node".
gl: O ID único do elemento de contido ou "nodo".

en: The main body text of the node.
gl: O texto do corpo principal do nodo.

en: The summary of the node's main body text.
gl: O resumo do texto do corpo principal do nodo.

en: Creating content
gl: Creando contido

en: Creating custom content types
gl: Creando tipos de contido personalizados

en: Administering content
gl: Administrando contido

en: Creating revisions
gl: Creando revisións

en: The Node module also enables you to create multiple versions of any content, and revert to older versions using the <em>Revision information</em> settings.
gl: O módulo Node tamén lle permite crear múltiples versións de cualquer contido, e voltar a versións anteriores usando a configuración de <em>Información de revisións</em>.

en: User permissions
gl: Permisos de usuario

en: Individual content types can have different fields, behaviors, and permissions assigned to them.
gl: Os tipos de contido individuais poden ter diferentes campos, comportamentos e permisos asignados.

en: Content items can be displayed using different view modes: Teaser, Full content, Print, RSS, etc. <em>Teaser</em> is a short format that is typically used in lists of multiple content items. <em>Full content</em> is typically used when the content is displayed on its own page.
gl: Os elementos de contido podense mostrar usando distintos modos de presentación: Resumo, Contido completo, Impresión, RSS, etc. <em>Resumo</em> é unha versión resumida que se usa nas listas de distintos elementos de contido. <em>Contido completo</em> soése usar o mostrar o contido na sua propia páxina.

en: Here, you can define which fields are shown and hidden when %type content is displayed in each view mode, and define how the fields are displayed in each view mode.
gl: Aquí pode definir qué campos se mostran e ocultan cando se mostra o contido de tipo %type en cada modo de presentación e cómo se mostran os campos en cada modo de presentación.

en: Full content
gl: Contido completo

en: Administer content types
gl: Administrar tipos de contido

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
gl: Advertencia: Proporcionar só os roles de confianza. Este permiso implica riscos de seguridade.

en: View published content
gl: Ver contido publicado

en: Bypass content access control
gl: Sortear control de acceso de contido

en: View own unpublished content
gl: Ver o contido propio sen publicar

en: Content is sticky at top of lists
gl: O contido está fixo na cabeza das listas

en: Content is promoted to the front page
gl: O contido esta colocado na páxina principal

en: Recent content
gl: Contido recente

en: No front page content has been created yet.
gl: Aínda non se creou contido para a páxina principal.

en: Unpublish content
gl: Despublicar contido

en: Make content sticky
gl: Facer que o contido quede fixo na cabeza das listas

en: Make content unsticky
gl: Facer que o contido non quede fixo na cabeza das listas

en: Promote content to front page
gl: Levar contido a páxina principal

en: Remove content from front page
gl: Quitar contido da páxina principal

en: Change the author of content
gl: Cambiar autoría do contido

en: Save content
gl: Gardar contido

en: Unpublish content containing keyword(s)
gl: Retirar da publicación o contenido que conten as palabras chave

en: The content will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
gl: O contido quedará sen publicar se contén algunha das frases de arriba. Use unha lista de frases separadas por comas (distingue minúsculas de maiúsculas); por exemplo: divertido, saltos en paracaídas, "Empresa".

en: Node Access Permissions
gl: Permisos de acceso o nodo

en: One permission in use | @count permissions in use
gl[0]: Un permiso en uso
gl[1]: @count permisos en uso

en: Find and manage content.
gl: Encontrar e xestionar contido.

en: Don't display post information
gl: Non mostrar información do envío

en: Creating aliases
gl: Creando alias

en: Managing aliases
gl: Xestionando alias

en: An alias defines a different name for an existing URL path - for example, the alias 'about' for the URL path 'node/1'. A URL path can have multiple aliases.
gl: Un alias define un nome distinto para unha ruta de URL xa existente; por exemplo, o alias 'acerca de' para a ruta de URL 'node/1'. Unha ruta de URL pode ter varios alias.

en: Administer URL aliases
gl: Administrar alias da URL

en: Create and edit URL aliases
gl: Crear e editar alias da URL

en: The alias is already in use.
gl: Ese alias xa está en uso.

en: Enriches your content with metadata to let other applications (e.g. search engines, aggregators) better understand its relationships and attributes.
gl: Enriquece o seu contido con metadatos para que outros programas (como motores de búsca ou agregadores) entendan mellor as súas relacións e atributos.

en: Searched %type for %keys.
gl: Buscaronse %type para %keys.

en: Administer search
gl: Administrar busca

en: Use search
gl: Usar busca

en: Use advanced search
gl: Usar busca avanzada

en: Choose a set of shortcuts to use
gl: Elixa un conxunto de atallos para usar

en: Choose a set of shortcuts for this user
gl: Elixa un conxunto de atallos para este usuario

en: %user is now using a new shortcut set called %set_name. You can edit it from this page.
gl: %user esta usando agora un conxunto de atajos chamado %set_name. Podese editar dende esta páxina.

en: You are now using the %set_name shortcut set.
gl: Agora está usando o conxunto de atallos %set_name.

en: %user is now using the %set_name shortcut set.
gl: %user está usando agora o conxunto de atallos %set_name.

en: Change set
gl: Cambiar conxunto

en: The shortcut set has been updated.
gl: O conxunto de atallos foi actualizado.

en: The name of the shortcut.
gl: O nome do atallo

en: The shortcut %link has been updated.
gl: O atallo %link foi actualizado.

en: Added a shortcut for %title.
gl: Engadiuse un atallo para %title.

en: The shortcut %title has been deleted.
gl: O acceso directo %title foi eliminado.

en: Unable to add a shortcut for %title.
gl: No se puido engadir un acceso directo para %title.

en: Adding and removing shortcuts
gl: Engadindo e eliminando atallos

en: Displaying shortcuts
gl: Mostrando atallos

en: Administer shortcuts
gl: Administrar atallos

en: Add to %shortcut_set shortcuts
gl: Engadir a atallos to %shortcut_set

en: Add to shortcuts
gl: Engadir a atallos

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
gl: Eliminar de atallos %shortcut_set

en: Remove from shortcuts
gl: Eliminar dos atallos

en: Edit shortcuts
gl: Editar atallos

en: Add shortcut
gl: Engadir atallo

en: Allows users to manage customizable lists of shortcut links.
gl: Permitir os usuarios xestionar as listas personalizables de enlaces de atallos.

en: GSS negotiate
gl: Negociación GSS

en: Running tests
gl: Executando probas

en: Administer tests
gl: Administrar probas

en: The test run finished in @elapsed.
gl: A execución da proba terminóu en @elapsed.

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
gl: Utilice o botón <em>Limpar entorno</em> para eliminar arquivos e táboas temporais.

en: PHP open_basedir restriction
gl: Restricción PHP open_basedir

en: Displaying popular content
gl: Presentando o contido popular

en: Page view counter
gl: Contador de impresións de páxina

en: Administer statistics
gl: Administrar estadísticas

en: View content hits
gl: Ver accesos o contenido

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
gl: Inicio de sesión en UNIX, Linux e Mac OS X

en: Logging for Microsoft Windows
gl: Inicio de sesión en Microsoft Windows

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
gl: En Microsoft Windows os enlaces envíanse sempre o rexistro de sucesos usando o código <code>LOG_USER</code>.

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
gl: Dependiendo da configuración do sistema, Syslog e outras ferramentas de rexistro usan este código para identificar e filtrar as mensaxes dentro de todo o rexistro de sistema.

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
gl: A imaxe %file non se puido xirar porque a funcion imagerotate() non está dispoñible nesta instalación de PHP.

en: default theme
gl: tema predeterminado

en: Choose "Default theme" to always use the same theme as the rest of the site.
gl: Escolla "Tema predeterminado" para empregar sempre o mesmo tema que no resto do sitio.

en: Use the administration theme when editing or creating content
gl: Usar o tema de administración o editar ou crear contenido

en: The %theme theme was not found.
gl: O tema %theme non se atopou.

en: %theme is now the default theme.
gl: %theme é agora o tema predeterminado.

en: User verification status in comments
gl: Estado de verificación de usuario nos comentarios

en: These settings only exist for the themes based on the %engine theme engine.
gl: Estas opcións só existen para os temas basados no motor de tema %engine.

en: The custom logo path is invalid.
gl: A ruta o logo personalizado non é válida.

en: The custom favicon path is invalid.
gl: A ruta o favicon non é válida.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
gl: <@module (<span class="admin-missing">incompatible ca</span> versión @version)

en: Would you like to continue with the above?
gl: Quere continuar co anterior?

en: Enter a valid IP address.
gl: Especifique unha dirección IP válida.

en: The IP address %ip was deleted.
gl: A dirección IP %ip foi eliminada.

en: How this is used depends on your site's theme.
gl: Como se usa iso depende do tema do seu sitio.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
gl: Esta páxina móstrase cando o documento solicitado non é acesible polo o usuario actual. Deixeo en branco para mostrar unha páxina xenérica de "acceso denegado".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
gl: Esta páxina móstrase cando ningún contido corresponde co documento solicitado. Deixeo en branco para mostrar unha páxina xenérica de "páxina non atopada".

en: Errors and warnings
gl: Erros e advertencias

en: Clear all caches
gl: Baleirar todas as cachés

en: Bandwidth optimization
gl: Optimización de ancho de banda

en: Public file system path
gl: Ruta do sistema público de arquivos

en: Private file system path
gl: Ruta o sistema privado de arquivos

en: A local file system path where temporary files will be stored. This directory should not be accessible over the web.
gl: Una ruta do sistema de arquivos local onde se almacenarán os archivos temporais. Este directorio non debe ser accesible dende a web.

en: Default download method
gl: Método predeterminado de descarga

en: This setting is used as the preferred download method. The use of public files is more efficient, but does not provide any access control.
gl: Esta opción usase preferentemente como método de descarga. O uso de arquivos públicos é máis eficiente pero non proporciona ningún control de acceso.

en: Description of your site, included in each feed.
gl: A descrición do seu sitio, incluida en cada canle de novas.

en: Time zones
gl: Fusos horarios

en: Only applied if users may set their own time zone.
gl: Só se aplica se os usuarios poden establecer o seu propio fuso horario.

en: Time zone for new users
gl: Fuso horario para usuarios novos.

en: Put site into maintenance mode
gl: Poñer o sitio en modo de mantemento

en: Displayed as %date
gl: Amosase como %date

en: Save format
gl: Gardar formato

en: Custom date format updated.
gl: Formato de fdata personalizado actualizado.

en: Custom date format added.
gl: Formato de data personalizado engadido.

en: Available actions:
gl: Accións dispoñibles:

en: Create an advanced action
gl: Crear unha acción avanzada

en: Deleted %ip
gl: Borrouse %ip

en: You must enable the @required module to install @module. | You must enable the @required modules to install @module.
gl[0]: Debe activar o módulo @required para instalar @module.
gl[1]: Debe activar os módulos @required para instalar @module.

en: Tokens for site-wide settings and other global information.
gl: Tokens relacionados ca configuración de todo o sitio e outra información global.

en: Tokens related to times and dates.
gl: Tokens relacionados con horas e datas.

en: Tokens related to uploaded files.
gl: Tokens relacionados cos arquivos subidos.

en: URL (brief)
gl: URL (corta)

en: The URL of the site's front page without the protocol.
gl: A URL da páxina principal do sitio, sen o protocolo.

en: Short format
gl: Formato curto

en: A date in 'short' format. (%date)
gl: Unha data en formato 'curto'. (%date).

en: Medium format
gl: Formato medio

en: A date in 'medium' format. (%date)
gl: Unha data en formato 'medio'. (%date)

en: Long format
gl: Formato longo

en: A date in 'long' format. (%date)
gl: Unha data en formato 'longo'. (%date)

en: Time-since
gl: Tempo-dende

en: Raw timestamp
gl: Selo temporal sen filtrar

en: A date in UNIX timestamp format (%date)
gl: Unha data en formato de selo temporal UNIX (%date)

en: Managing modules
gl: Xestionar módulos

en: Managing themes
gl: Xestionar temas

en: Configuring basic site settings
gl: Configurar os axustes básicos do sitio

en: Administer modules
gl: Administrar módulos

en: Administer site configuration
gl: Administrar configuración do sitio

en: Administer themes
gl: Administrar temas

en: Administer actions
gl: Administrar accións

en: Use the administration pages and help
gl: Usar as páxinas de administración e axuda

en: Use the site in maintenance mode
gl: Use o sitio en modo de mantemento

en: View site reports
gl: Ver informes do sitio

en: Public files
gl: Arquivos públicos

en: Public local files served by the webserver.
gl: Arquivos locais públicos servidos polo servidor web.

en: Private local files served by Drupal.
gl: Arquivos privados locais servidos por Drupal.

en: Temporary files
gl: Arquivos temporais

en: Temporary local files for upload and previews.
gl: Arquivos locais temporais para subidas e vistas previas.

en: Update modules
gl: Actualizar módulos

en: Update themes
gl: Actualizar temas

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
gl: O seu contrasinal non se garda na base de datos e usase só para establecer unha conexión.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
gl: Crearase a conexión entre o seu servidor web e a máquina que aloxa os arquivos do servidor web. Na gran maioría dos casos, esta será a mesma máquina e "localhost" é correcto.

en: Select the desired local time and time zone. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
gl: Seleccione o fuso horario local desexado. As datas e horas dentro do sitio serán amosadas con este fuso horario.

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
gl: A carpeta %directory non existe e non se puido crear.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
gl: O directorio %directory existe pero non se pode escribir nel nin se pode cambiar a ese estado.

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
gl: Administrar bloques, tipos de contido, menús, etc.

en: Delete IP address
gl: Eliminar o dirección IP

en: Maintenance mode
gl: Modo de mantemento

en: Logging and errors
gl: Rexistro e erros

en: Regional and language
gl: Rexionais e de idioma

en: Edit date format
gl: Editar formato de data

en: Search and metadata
gl: Busca e metadatos

en: Content authoring
gl: Autoría do contido

en: more information
gl: máis información

en: Tokens related to taxonomy terms.
gl: Comodins relacionados con termos de taxonomía.

en: Tokens related to taxonomy vocabularies.
gl: Comodins relacionados cos vocabularios de taxonomía.

en: Taxonomy is for categorizing content. Terms are grouped into vocabularies. For example, a vocabulary called "Fruit" would contain the terms "Apple" and "Banana".
gl: A taxonomía usase para categorizar o contido. Os térmos agrupanse en vocabularios; por exemplo: Un vocabulario chamado "froita" contendría térmos como "mazá" e "plátano".

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
gl: Pode reorganizar os térmos en %capital_name usando os seus iconos de arrastrar e soltar, e agrupar térmos baixo un térmo pai deslizándos debaixo e a dereita do pai.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
gl: Os %capital_name conteñen térmos agrupados baixo os seus térmos pais. Pode reorganizar os térmos de %capital_name usando os seus iconos de arrastrar e soltar.

en: Administer vocabularies and terms
gl: Administrar vocabularios e termos

en: Taxonomy term page
gl: Páxina de térmos de taxonomía

en: Use the administration toolbar
gl: Usar a barra de ferramentas de administración

en: Provides a toolbar that shows the top-level administration menu items and links from other modules.
gl: Proporciona unha barra de ferramentas que mostra os elementos de menú de administración e as ligazóns de outros módulos.

en: Tracking new and updated site content
gl: Seguimento do contido novo e actualizado do sitio

en: Tracking user-specific content
gl: Seguimiento do contenido por usuario concreto

en: My recent content
gl: O meu contido recente

en: Enables tracking of recent content for users.
gl: Activar o seguimento do contido recente para os usuarios.

en: Translating content
gl: Traducindo contido

en: Installing updates
gl: Instalar actualizacións

en: Preparing to update your site
gl: Preparándose para actualizar o seu sitio web

en: Installing %project
gl: Instalando %project

en: Preparing to install
gl: Preparándose para instalar

en: Error installing / updating
gl: Erro o instalar ou actualizar

en: Installed %project_name successfully
gl: Instalouse %project_name con éxito

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
gl: A actualización completouse correctamente. O seu sitio xa non está en modo de mantemento.

en: Update was completed successfully.
gl: A actualización finalizou correctamente.

en: Update failed! See the log below for more information.
gl: Fallou a actualización! Vexa o rexistro de abaixo para máis información.

en: Update failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
gl: Fallou a actualización! Vexa o rexistro de abaixo para máis información. O seu sitio aínda está en modo de mantemento.

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
gl: A instalación foi rematada con éxito. O seu sitio xa non está en modo de mantemento.

en: Installation was completed successfully.
gl: A instalación foi rematada con éxito.

en: Installation failed! See the log below for more information.
gl: Fallou a instalación! Vexa o rexistro de abaixo para máis información.

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
gl: Fallou a instalación! Vexa o rexistro de abaixo para máis información. O seu sitio aínda está en modo de mantemento.

en: Failed to get available update data.
gl: Non se puido acceder os datos de actualización dispoñibles.

en: No available update data
gl: Non hai información sobre actualizacións dispoñíbel

en: Checking available update data
gl: Comprobando datos de actualización dispoñibles

en: Trying to check available update data ...
gl: Tentando comprobar os datos de actualización dispoñibles ...

en: Error checking available update data.
gl: Erro o comprobar os datos de actualización dispoñibles.

en: Checking available update data ...
gl: Comprobando os datos de actualización dispoñibles ...

en: Checked available update data for %title.
gl: Datos de actualización dispoñibles para %title comprobados.

en: Failed to check available update data for %title.
gl: No se puideron comprobar os datos de actualización dispoñibles para %title.

en: An error occurred trying to get available update data.
gl: Houbo un erro o tentan acceder os datos de actualización dispoñiibles.

en: Checked available update data for one project. | Checked available update data for @count projects.
gl[0]: Comprobados os datos de actualización dispoñibles para un proxecto.
gl[1]: Comprobados os datos de actualización dispoñibles para @count proxectos.

en: Failed to get available update data for one project. | Failed to get available update data for @count projects.
gl[0]: Non se puideron conseguir os datos de actualización dispoñibles para un proxecto.
gl[1]: Non se puideron conseguir os datos de actualización dispoñibles para @count proxectos.

en: There was a problem getting update information. Try again later.
gl: Houbo un problema recibindo a información de actualización. Ténteo de novo máis tarde.

en: (Theme)
gl: (Tema)

en: (Security update)
gl: (Actualización de seguridade)

en: (Unsupported)
gl: (Sen mantemento)

en: All of your projects are up to date.
gl: Todos os seus proxectos están actualizados.

en: Download these updates
gl: Descargar estas actualizacións

en: Manual updates required
gl: Actualizacións manuais necesarias

en: You must select at least one project to update.
gl: Ten que seleccionar polo menos un proxecto para actualizar.

en: Downloading updates
gl: Baixando actualizacións

en: Preparing to download selected updates
gl: Preparándo a descarga das actualizacións seleccionadas

en: Downloading updates failed:
gl: Fallou a descarga das actualizacións:

en: Updates downloaded successfully.
gl: Actualizacións baixadas con éxito.

en: Fatal error trying to download.
gl: Erro irrecuperable ao tentar descargar.

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
gl: Realizar actualizacións co sitio web en modo de mantemento (Altamente recomendado)

en: Install from a URL
gl: Instalar dende unha URL

en: For example: %url
gl: Por exemplo: %url

en: Upload a module or theme archive to install
gl: Subir un arquivo de módulo ou tema para instalar

en: For example: %filename from your local computer
gl: Por exemplo: %filename do seu ordenador

en: You must either provide a URL or upload an archive file to install.
gl: Debe indicar unha URL o subir un arquivo o servidor para a instalación.

en: Unable to retrieve Drupal project from %url.
gl: Non se pode recuperar un proxecto de Drupal de %url.

en: Provided archive contains no files.
gl: O arquivo proporcionado non contén documentos.

en: Unable to determine %project name.
gl: No se puido determinar o nome de %project.

en: %project is already installed.
gl: %project xa está instalado.

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
gl: No se puido extraer %file. Non é un arquivo válido.

en: Downloading %project
gl: Descargando %project

en: Failed to download %project from %url
gl: No se puido descargar %project de %url

en: Includes:
gl: Inclúe:

en: Enabled: %includes
gl: Activado: %includes

en: Disabled: %disabled
gl: Desactivado: %disabled

en: Checking for available updates
gl: Buscando actualizacións dispoñibles

en: You can automatically install your missing updates using the Update manager:
gl: Pode instalar automáticamente as actualizacións que lle faltan usando o xestor de actualizacións:

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended. See the project homepage for more details.
gl: A versión instalada de, polo menos, un dos módulos ou temas, xa non ten mantemento. Se lle recomenda vivamente actualizalo ou desactivalo. Consulte a páxina do proxecto para máis detalles.

en: Ready to update
gl: Preparado para actualizar

en: Update manager
gl: Xestor de actualización

en: Checks for available updates, and can securely install or update modules and themes via a web interface.
gl: Comprobar as actualizacións dispoñibles e pode instalar módulos e temas de forma segura a través dunha interface web.

en: No people available.
gl: Non hai persoas dispoñibles.

en: This role will be automatically assigned new permissions whenever a module is enabled. Changing this setting will not affect existing permissions.
gl: Este papel recibirá novos permisos de forma automática cada vez que se active un módulo. Cambiar esta opción non alterará os permisos xa existentes.

en: Registration and cancellation
gl: Creación e cancelación de contas

en: Who can register accounts?
gl: Quen pode crear contas?

en: Administrators only
gl: Só administradores

en: Visitors, but administrator approval is required
gl: Visitantes, pero é necesaria a aprobación dos administradores

en: When cancelling a user account
gl: Ao cancelar unha conta de usuario

en: Select method for cancelling account
gl: Seleccionar o método para cancelar a conta.

en: Administer users
gl: Administrar usuarios

en: Welcome (new user created by administrator)
gl: Benvida (novo usuario creado polo adminstrador)

en: Welcome (awaiting approval)
gl: Benvida (pendente de aprobación)

en: Welcome (no approval required)
gl: Benvida (sen necesidade de aprobación)

en: Password recovery
gl: Recuperación de contrasinal

en: Account activation
gl: Activación da conta

en: Account cancellation confirmation
gl: Confirmación da cancelación da conta

en: Account canceled
gl: Conta cancelada

en: The one-time login link you clicked is invalid.
gl: A ligazón de inicio de sesión dun só uso que premeunon é válido.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
gl: Xa empregou a ligazón para iniciar sesión dun só uso. xa non e necesario usar esta ligazón para entrar. Por favor, cambie o seu contrasinal.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
gl: <p>Este é un inicio de sesión dun só uso para %user_name e caducará en %expiration_date.</p><p>Prema este botón para iniciar sesión no sitio e cambiar o seu contrasinal.</p>

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
gl: Intentou usar unha ligazón de inicio de sesión dun só uso que xa non é válido ou que foi usado. Por favor, pida un novo a través do seguinte formulario.

en: When cancelling your account
gl: Ao cancelar a súa conta

en: When cancelling the account
gl: Ao cancelar a conta

en: Are you sure you want to cancel your account?
gl: Seguro que desexa cancelar a súa conta?

en: Are you sure you want to cancel the account %name?
gl: Seguro que desexa cancelar a conta %name?

en: Select the method to cancel the account above.
gl: Seleccione o método para cancelar a conta de arriba.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
gl: A súa conta quedará bloqueada e xa non poderá iniciar sesión. Todo o seu contido quedará oculto para todo o mundo salvo os administradores.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will be assigned to the %anonymous-name user.
gl: A súa conta eliminaráse e se borrará toda a información desa conta. Todo a autoría do seu contido asignaráse o usuario %anonymous-name.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
gl: A súa conta será eliminda e borraráse toda a información desa conta. Todo o contido creado por vostede será eliminado.

en: You have tried to use an account cancellation link that has expired. Please request a new one using the form below.
gl: Intentou usar unha ligazón de cancelación de conta que caducou. Por favor, pedir un novo través do seguinte formulario.

en: Sent account cancellation request to %name %email.
gl: Enviada a solicitude de cancelación da conta a %name %email.

en: Tokens related to individual user accounts.
gl: Tokens relacionados con contas individuais de usuario.

en: Tokens related to the currently logged in user.
gl: Comodíns relacionados co usuario conectado actualmente.

en: Creating and managing users
gl: Creación e xestión de usuarios

en: This form lets administrators configure how fields should be displayed when rendering a user profile page.
gl: Este formulario permite os administradores configurar cómo se deben amosar os campos o presentar unha páxina de perfil de usuario.

en: Administer permissions
gl: Administrar permisos

en: Change own username
gl: Cambiar o nome de usuario propio

en: Cancel own user account
gl: Cancelar a propia conta de usuario

en: Select method for cancelling own account
gl: Seleccione método de cancelación para a propia conta

en: Cancelling account
gl: Cancelando conta

en: Cancelling user account
gl: Cancelando conta de usuario

en: %name has been disabled.
gl: %name foi desactivado.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
gl: Un administrador creou para vostede unha conta en [site:name]

en: Cancel the selected user accounts
gl: Cancelar as contas de usuario seleccionadas

en: When cancelling these accounts
gl: Ao cancelar estas contas

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
gl: Estás seguro que queres cancelar estas contas de usuario?

en: Cancel accounts
gl: Cancelar contas

en: Add lowercase letters
gl: Engadir letras minúsculas

en: Add uppercase letters
gl: Engadir letras maiúsculas

en: Add numbers
gl: Engadir números

en: Add punctuation
gl: Engadir puntuación

en: Make it different from your username
gl: Facer que sexa distinta do seu nome de usuario

en: Weak
gl: Débil

en: Fair
gl: Razoable

en: Blocked user: %name %email.
gl: Usuario bloqueado: %name %email.

en: Find and manage people interacting with your site.
gl: Localizar e xestionar qué persoas interactúan co seu sitio web.

en: Confirm account cancellation
gl: Confirmar cancelación da conta

en: Minimal
gl: Mínimo

en: Basic page
gl: Páxina básica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
gl: Use as <em>páxinas básicas</em> para o seu contido estático, como a páxina "Quen somos".

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
gl: Use etiquetas para agrupar artigos sobre temas semellantes en categorías.

en: Install with commonly used features pre-configured.
gl: Instalar cás características de uso máis común preconfiguradas.

en: Contact forms
gl: Formularios de contacto

en: Entity ID
gl: ID da entidade

en: Image style
gl: Estilo de imaxe

en: Exposed
gl: Exposto

en: Remove this display
gl: Quitar esta visualización

en: Operator to use on all groups
gl: Operador para usar en todos os grupos

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
gl: Xa sexa «grupo 0 E grupo 1 E grupo 2» ou «grupo 0 Ou grupo 1 Ou grupo 2», etc.

en: Remove group @group
gl: Quitar o grupo @group

en: Default group
gl: Grupos predefinidos

en: Group @group
gl: Grupo @group

en: Ungroupable filters
gl: Filtros inagrupables

en: Display all items
gl: Amosar todos os elementos

en: Display a specified number of items
gl: Amosar un número específico de elementos

en: Display a limited number items that this view might find.
gl: Mostrar un número limitado de elementos que esta vista podería atopar.

en: Paged output, full pager
gl: Saída paxinada, paxinador completo

en: Paged output, full Drupal style
gl: Saída paginada, estilo Drupal completo

en: Paged output, mini pager
gl: Saída paxinada, paxinador mini

en: Name (raw)
gl: Nome (crudo)

en: Provide markup text for the area.
gl: Proporcionar o texto de marcado para a área.

en: Machine Name
gl: Nome de sistema

en: Exposed form style
gl: Estilo do formulario exposto

en: Exposed Form
gl: Formulario exposto

en: Exposed form options
gl: Opciós do formulario exposto

en: Exposed options
gl: Opcións expostas

en: All items, skip @skip
gl: Todos os elementos, omitir @skip

en: All items
gl: Todos os elementos

en: Group results together
gl: Agrupar resultados

en: Unlock
gl: Desbloquear

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
gl[0]: Hai unha actualización pendente (aplicaranse @number_applied e saltaranse @number_incompatible).
gl[1]: Hai @countactualizacións pendentes (aplicaranse @number_applied e saltaranse @number_incompatible).

en: Author textfield
gl: Campo de texto autor

en: Field API to add fields to entities like nodes and users.
gl: API para engadir campos a entidades tales coma nodos e usuarios.

en: Overview of fields on all entity types.
gl: Información xeral dos campos en todos os tipos de entidades.

en: Collapse
gl: Pregar

en: Error messages to display
gl: Mensaxes de erro que se deben amosar

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
gl: Recomendase non amosar mensaxes de erro nos sitios en funcionamiento real.

en: Cannot open %file_path
gl: Non se pode abrir %file_path

en: Current password
gl: Contrasinal actual

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
gl: O seu contrasinal actual é incorrecto ou esqueceuno; peró é  necesario para cambiar o %name.

en: Configure user accounts.
gl: Configurar contas de usuario.

en: Severity level
gl: Nivel de gravidade

en: Forum settings
gl: Configuración do foro

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Update preview
gl: Vista previa da actualización

en: all languages
gl: todos os idiomas

en: %module module installed.
gl: Modulo %module instalado.

en: @node_type comment
gl: comentario de @node_type

en: Administer text formats and filters
gl: Administrar formatos de texto e filtros

en: @type language detection
gl: detección de lingua de @type

en: Use the detected interface language.
gl: Utilizar o idioma de interface detectado.

en: The new set is created by copying items from your default shortcut set.
gl: O novo conxunto crearáse copiando elementos do seu conxunto predeterminado de atallos.

en: The new set is created by copying items from the %default set.
gl: O novo conxunto crearáse copiando elementos do conxunto %default.

en: You are currently using the %set-name shortcut set.
gl: Actualmente está utilizando o conxunto de atallos %set-name.

en: Create new set
gl: Crear conxunto novo

en: The %set_name shortcut set has been created. You can edit it from this page.
gl: O conxunto de atallos %set_name foi creado. Pode editalo dende esta páxina.

en: Updated set name to %set-name.
gl: Actualizouse o nome do conxunto a %set-name.

en: If you have chosen this shortcut set as the default for some or all users, they may also be affected by deleting it.
gl: Se escolleu este conxunto de atallos como conxunto predeterminado para todos ou algúns usuarios, poderían verse afectados o eliminalo.

en: 1 user has chosen or been assigned to this shortcut set. | @count users have chosen or been assigned to this shortcut set.
gl[0]: 1 usuario escolleu ou se lle asignou este xogo de accesos directos.
gl[1]: @ usuarios escolleron ou se lles asignou este xogo de accesos directos.

en: Administering shortcuts
gl: Administrando atallos

en: Choosing shortcut sets
gl: Escollendo conxuntos de atallos

en: Users with permission to switch shortcut sets can choose a shortcut set to use from the Shortcuts tab of their user account page.
gl: Os usuarios con permiso para intercambiar os conxuntos de atallos poden elexir un conxunto de atallos para utilizalo dende a lapela de atallos da sua páxina de usuario.

en: Edit current shortcut set
gl: Editar o actual conxunto de atallos

en: Editing the current shortcut set will affect other users if that set has been assigned to or selected by other users. Granting "Select any shortcut set" permission along with this permission will grant permission to edit any shortcut set.
gl: Se edita este atallo afectará a aqueles usuarios que o teñan seleccionado ou foran asignados o mesmo. Se concede o permiso de "Seleccionar calquer conxunto de atallos" xunto con este permiso permitirá a edición de cualquer conxunto de atallos.

en: Select any shortcut set
gl: Seleccionar cualquer conxunto de atallos

en: From all shortcut sets, select one to be own active set. Without this permission, an administrator selects shortcut sets for users.
gl: Seleccionar un dos conxuntos de atallos como activo. Sen este permiso un administrador seleccionará os conxuntos de atallos para os usuarios.

en: Add and modify shortcut sets.
gl: Engadir e modificar conxuntos de atallos.

en: Add shortcut set
gl: Engadir conxunto de atallos

en: Edit set name
gl: Editar nome de conxunto

en: Delete shortcut set
gl: Eliminar conxunto de atallos

en: @remote could not be saved to @path.
gl: No se puido gardar @remote en @path

en: Database support
gl: Soporte de base de datos

en: Is not empty (NOT NULL)
gl: Non está baleiro (NOT NULL)

en: Use absolute link (begins with "http://")
gl: Usar unha ligazón absoluta (comeza con "http://")

en: Set between which values the user can choose when determining the items per page. Separated by comma.
gl: Especifique entre cales valores pode elixir o usuario ao determinar os elementos por páxina. Separados por comas.

en: Attachment before
gl: Adxunto antes

en: Attachment after
gl: Adjunto despois

en: GD library PNG support
gl: Funcionalidade PNG da biblioteca GD

en: The date the comment was most recently updated.
gl: A data na que foi actualizado por última vez o comentario.

en: Comment posted: %subject.
gl: Comentario enviado: %subject.

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
gl: Este campo está desactivado porque non ten permisos suficientes para editalo.

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
gl: Ver, editar e borrar todo o contido, independentemente das restricións de permiso.

en: Syslog format
gl: Formato do archivo do Syslog

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
gl: Os recursos externos poden ser optimizados automáticamente, o que reducirá tanto o tamaño como o número de peticións o seu sitio web.

en: A date in 'time-since' format. (%date)
gl: Data en formato 'tempo-dende'. (%date)

en: The location of the file relative to Drupal root.
gl: A localización do ficheiro relativo á raíz de Drupal.

en: Your modules have been downloaded and updated.
gl: Os seus módulos foron descargados e actualizados.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
gl: Empregue <em>artigos</em> para tipos de contidos que dependan da data e hora coma novas, artigos de prensa ou entradas de blogs.

en: Translation update status
gl: Estado de actualización das traducións

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
gl: O arquivo seleccionado %filename non pode ser subido. Só se permiten arquivos cas seguientes extensións: %extensions.

en: Current page
gl: Páxina actual

en: Highlighted
gl: Resaltado

en: Main background
gl: Fondo principal

en: Sidebar background
gl: Fondo da barra lateral

en: Sidebar borders
gl: Beira da barra lateral

en: Footer background
gl: Fondo do pé da páxina

en: Plum
gl: Cirola

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
gl: Unha lista separada por espazos das etiquetas HTML permitidas no contido dos artigos das canles. As etiquetas non permitidas son eliminadas do contido.

en: %field cannot contain any markup.
gl: %field non pode conter marcas.

en: These options control the display settings for the %name theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used.
gl: Estas opcións controlan as opcins de presentación dó tema %name. Cando o seu sitio se amose con este tema visual, usaránse estas opcións.

en: Administer software updates
gl: Administrar as actualizacións de software

en: @required_name (Missing)
gl: @required_name (Falta)

en: @required_name (Version @compatibility required)
gl: @required_name (Precisase a versión @compatibility)

en: @name requires at least PHP @version.
gl: @name precisa o menos PHP @version.

en: Unresolved dependency
gl: Dependencia non resolta

en: @name requires this module.
gl: @name require este módulo.

en: @name requires this module and version. Currently using @required_name version @version
gl: @name requiere este modulo e versión. Actualmente estase  usando @required_name version @version

en: Previous page
gl: Páxina anterior

en: Site details
gl: Detalles do sitio

en: Subscribe to @title
gl: Subscribirse a @title

en: The email address %mail is not valid.
gl: O enderezo de correo electrónico %mail non é válido.

en: Add media
gl: Engadir media

en: Title and slogan
gl: Título e lema

en: Firehouse
gl: Cuartel de bombeiros

en: Ice
gl: Xeo

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
gl: O prefixo da táboa da base de datos que ha indicado, %prefix, non é válido. O prefixo da táboa só pode conter caracteres alfanuméricos, puntos ou guións baixos.

en: Default settings file
gl: Arquivo de configuración predeterminado

en: The default settings file does not exist.
gl: O arquivo de configuración por defecto non existe.

en: The @drupal installer requires that the %default-file file not be modified in any way from the original download.
gl: O instalador de @drupal precisa que o arquivo %default-file non se modifique de ningunha forma con respecto a da descarga orixinal.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
gl: Reordenar as filas por peso numérico en lugar de arrastrar.

en: Show row weights
gl: Mostrar pesos da fila

en: Hide row weights
gl: Ocultar pesos da fila

en: %name: the value may be no less than %min.
gl: %name: el valor non pode ser menor que %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
gl: %name: el valor non pode ser maior que %min.

en: Custom display settings
gl: Opcións de presentación personalizada

en: User interface for the Field API.
gl: Interfaze de usuario para o API de campos.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
gl: Separe as extensións cun espazo ou una coma e non escriba o punto que as precede.

en: Node module element
gl: Elemento do módulo Nodo

en: not yet assigned
gl: aínda sen asignar

en: not yet created
gl: aínda sen crear

en: Comment type
gl: Tipo de comentario

en: Edit permissions
gl: Editar permisos

en: None (original image)
gl: Ningún (imaxe orixinal)

en: Reusable
gl: Reutilizable

en: Configuration files
gl: Ficheiros de configuración

en: The URL of the account edit page.
gl: A URL da páxina de edición conta.

en: Bulk update
gl: Actualización masiva

en: Edit translations
gl: Editar traducións

en: - Use default -
gl: - Usar predeterminado -

en: Query type
gl: Tipo de consulta

en: Add search page
gl: Engadir páxina de busca

en: Redirect path
gl: Ruta da redirección

en: Unknown content type
gl: Tipo de contido descoñecido

en: Drupal Upgrade
gl: Actualizar Drupal

en: Back to site
gl: Voltar ao sitio

en: Never (manually)
gl: Nunca (manualmente)

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
gl: O arquivo %file especificado non pode ser copiado en %destination.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
gl: Os datos non puideron ser gardados porque o destino %destination é inválido. Esto puido ser causado por un uso incorrecto de file_save_data() ou a falta dun contenedor de fluxo.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
gl: Non se puido conectar co servidor de base de datos. O servidor informa da seguinte mensaxe: %error. <ul><li>¿Está operativo o servidor?</li><li>¿Existe a base de datos e escribiu ben o séu nome?</li><li>¿Escribiu ben o usuario e contrasinal?</li><li>¿Escribiu ben o nome do servidor?</li></ul>

en: Exit block region demonstration
gl: Salir da demostración da rexión de bloque

en: Database log messages to keep
gl: Mensaxes de rexistro da base de datos a manter

en: Recent log messages
gl: Mensaxes recentes do rexistro

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
gl: Defina unha cadena como sufixo do valor, como «m», «kb/s». Deixe en branco para non utilizar ningunha. Separe o singular e o plural cunha barra vertical («libra|libras»).

en: Thousand marker
gl: Indicador de millares

en: Display prefix and suffix.
gl: Amosar prefixo e sufixo.

en: Display with prefix and suffix.
gl: Amosar con prefixo e sufixo.

en: - Select a value -
gl: - Seleccione un valor -

en: Trim length
gl: Recortar lonxitude

en: No field is displayed.
gl: Non se amosa ningún campo.

en: No field is hidden.
gl: No hai ningún campo oculto.

en: Format settings:
gl: Opcións de formato:

en: Text formats are presented on content editing pages in the order defined on this page. The first format available to a user will be selected by default.
gl: Os formatos de texto son presentados en páxinas de edición de contido na orde establecida nesta páxina. O primeiro formato dispoñíbel para un usuario será seleccionado de forma predeterminada.

en: Link image to
gl: Vincular imaxe a

en: Image style: @style
gl: Estilo de imaxe: @style

en: Linked to content
gl: Vinculado a contido

en: Linked to file
gl: Vinculado a arquivo

en: Shown when hovering over the menu link.
gl: Mostrar cando pase o cursor por riba do enlace de menú.

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
gl: Formato: %time. O formato da fecha é AAAA-MM-DD e %timezone é a zona horaria con respecto a UTC. Deixe en branco para usar a hora do envío do formulario.

en: Syslog identity
gl: Identidade de Syslog

en: Error pages
gl: Páxinas de erro

en: Run cron every
gl: Executar cron cada

en: Manage automatic site maintenance tasks.
gl: Xestionar as tarefas de mantemento automáticas do sitio.

en: Weight for added term
gl: Peso para o termo engadido

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
gl: Perfil mínimo para facer probas. Incluye só os módulos absolutamente necesarios.

en: View mode
gl: Modo de vista

en: Invalid merge query: no conditions
gl: Consulta de unión non válida: sen condicións

en: Weight for @block block
gl: Peso do bloque @block

en: Region for @block block
gl: Rexión do bloque @block

en: Post comments
gl: Publicar comentarios

en: Skip comment approval
gl: Omitir aprobación de comentario

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
gl: Seguro que quiere desactivar o formato %format?

en: Disabled text formats are completely removed from the administrative interface, and any content stored with that format will not be displayed. This action cannot be undone.
gl: Os formatos de texto deshabilitados eliminanse completamente da interfaze administrativa, e non se amosará ningún contido almacenado con ese formato. Non se pode desfacer esta acción.

en: Disabled text format %format.
gl: Formato de texto %format desactivado.

en: Text Formats
gl: Formatos do texto

en: Disable text format
gl: Desactivar o formato de texto

en: Hot topic, new comments
gl: Discusión candente, novos comentarios

en: Hot topic
gl: Discusión candente

en: Normal topic
gl: Discusión normal

en: Closed topic
gl: Discusión pechada

en: Reference for usage, configuration, and modules.
gl: Referencia de uso, configuración, e módulos.

en: Configure @module permissions
gl: Configurar os permisos de @module

en: Administer settings.
gl: Administrar a configuración.

en: View reports, updates, and errors.
gl: Ver informes, actualizacións e erros.

en: Install new module or theme
gl: Instalar módulo ou tema novo

en: Install new module
gl: Instalar novo módulo

en: Install new theme
gl: Instalar novo tema

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
gl: Xestionar contas de usuarios, roles e permisos.

en: Nothing
gl: Nada

en: Update @title
gl: Actualizar @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
gl: Un nome único para o sistema. Só pode conter letras minúsculas, números e guións baixos.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
gl: O nome de sistema debe conter caracteres únicos.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
gl: O nome de sistema debe conter únicamente letras minúsculas, números, e guións.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
gl: O nome de sistema xa está en uso. Debe ser único

en: Weight for @title
gl: Peso para @title

en: Weight for row @number
gl: Peso para a fila @number

en: Label display for @title
gl: Presentación de etiqueta de @title

en: Formatter for @title
gl: Formateador para @title

en: Parents for @title
gl: Pais de @title

en: There is data for this field in the database. The field settings can no longer be changed.
gl: Hai datos para este campo na base de datos. As opcións de este campo xa non se poden cambiar.

en: Weight for new file
gl: Peso do novo arquivo

en: Choose a file
gl: Seleccione un arquivo

en: Weight for new effect
gl: Peso do novo efecto

en: Enable @title menu link
gl: Activar o enlace do menu @title

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
gl: Un nome único para construir a URL do menú. Debe conter únicamente letras minúsculas, números e guións.

en: A unique machine-readable name for this content type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores. This name will be used for constructing the URL of the %node-add page, in which underscores will be converted into hyphens.
gl: Un nome único de sistema para este tipo de contido. Debe conter únicamente letras minúsculas, números e guións baixos. Este nome será usado para construir a URL das páxinas para agregar %node, nas que os guións baixos serán convertidos a guións.

en: Schema version
gl: Versión do esquema

en: Theme name
gl: Nome do tema

en: URL fallback
gl: URl alternativa

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
gl: Usa unha linguaxe xa detectada para a URL se non atopa ningunha.

en: %type_name: Create new content
gl: %type_name: Crear un novo contido

en: %type_name: Edit own content
gl: %type_name: Editar contido propio

en: %type_name: Edit any content
gl: %type_name: Editar calquera contido

en: %type_name: Delete own content
gl: %type_name: Borrar contido propio

en: %type_name: Delete any content
gl: %type_name: Eliminar calquera contido

en: The published status of a comment. (0 = Published, 1 = Not Published)
gl: O estado de publicación dun comentario. (0 = Publicado, 1 = Non publicado)

en: Next steps
gl: Seguintes pasos

en: @driver_name settings
gl: opcións de @driver_name

en: Database file
gl: Arquivo de base de datos

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
gl: A ruta absoluta o arquivo onde os datos de @drupal serán almacenados. Este debe ter permisos de escritura para o servidor web e debería existir fora da raíz web.

en: No fields are present yet.
gl: Non hai campos presentes aínda.

[ctx: Font weight]
en: Strong
gl: Forte

en: Uninstall @module module
gl: Desinstalar módulo @module

en: Enable newly added modules
gl: Activar módulos engadidos recentemente

en: View the administration theme
gl: Ver o tema de administración

en: Database system
gl: Sistema de base de datos

en: Database system version
gl: Versión do sistema de base de datos

en: Indexed %count content items for tracking.
gl: Indexados %count elementos do contido para seguimento.

en: Release notes for @project_title
gl: Notas de lanzamento para @project_title

en: The role settings have been updated.
gl: As opcións de papel foron actualizadas.

en: Disable the account and keep its content.
gl: Desactivar a conta e manter o seu contido.

en: Disable the account and unpublish its content.
gl: Desactivar a conta e retirar da publicación o seu contido.

en: Delete the account and make its content belong to the %anonymous-name user.
gl: Eliminar a conta e atribuír todo o seu contido ao usuario %anonymous-name.

en: Delete the account and its content.
gl: Eliminar a conta, eo seu contido.

en: Drupal system listing compatible test
gl: Proba compatible coa listaxe de sistema de Drupal

en: Support module for testing the drupal_system_listing function.
gl: Módulo de soporte para probar a función drupal_system_listing

en: Fixed value
gl: Valor fixo

en: String settings
gl: Configuración de cadea de caracteres

en: Use field label instead of the "On value" as label
gl: Usa a etiqueta do campo en lugar da "En valor" como etiqueta

en: List (integer)
gl: Lista (número enteiro)

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
gl: Este campo almacena valores enteiros duna lista de valores permitidos en pares «valor => etiqueta», por exemplo: «Período de tempo en días»: 1 => 1 día, 7 => 1 semán, 31 => 1 mes.

en: List (float)
gl: Lista (número decimal)

en: This field stores float values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Fraction': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.
gl: Este campo almacena valores reais duna lista de valores permitidos en pares «valor => etiqueta», por exemplo: «Fracción»: 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
gl: Este campo almacena valores de texto dunha lista de valores permitidos en pares «valor => etiqueta», por exemplo: «Estados de EEUU»: IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
gl: Os valores posibles que pode conter este campo. Escriba un valor pola líña, no formato chave|etiqueta.

en: The key is the stored value, and must be numeric. The label will be used in displayed values and edit forms.
gl: A clave é o valor almacenado, e debe ser numérico. A etiqueta será usada nos valores mostrados e formularios de edición.

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
gl: A etiqueta é opcional: se unha lína contén un só número, este será usado como chave e etiqueta.

en: Lists of labels are also accepted (one label per line), only if the field does not hold any values yet. Numeric keys will be automatically generated from the positions in the list.
gl: Tamén se aceptan listas de etiquetas (unha etiqueta por líña), pero só se o campo aída non conten valor algún. Crearánse automáticamente chaves númericas a partir das posicións na lista.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
gl: A chave é o valor gardado. A etiqueta será usada nos valores mostrados e en formularios de edición.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
gl: A etiqueta é opcional: se unha líña contén un só texto, usaráse como chave e etiqueta.

en: Allowed values list: invalid input.
gl: Lista de valores permitidos: entrada non válida.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
gl: Lista de valores permitidos: algúns valores foron eliminados mentras estaban sendo usados.

en: Center left
gl: Centrado á esquerda

en: Center right
gl: Centrado á dereita

en: Unable to parse info file: %info_file.
gl: No se pode analizar o arquivo de información: %info_file.

en: HTML element
gl: Elemento HTML

en: Place a colon after the label
gl: Poñer os dous puntos despois da etiqueta

en: Wrapper class
gl: Clase do envoltorio

en: Add default classes
gl: Engadir clases predefinidas

en: Use absolute path
gl: Usar ruta absoluta

en: Format plural
gl: Formatear plural

en: Singular form
gl: Forma singular

en: Plural form
gl: Forma plural

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
gl: Un nome interno do sistema único para este View. Debe conter únicamente letras minúsculas, números e guiones baixos.

en: Weight for @display
gl: Peso para @display

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
gl: Este título amosarase na páxina de edición de vistas en lugar do predefinido. Esto pode ser útil se ten o mesmo elemento dúas veces.

en: Last comment CID
gl: CID do último comentario

en: Last Comment
gl: Último Comentario

en: The extension of the file.
gl: A extensión do arquivo.

en: File Usage
gl: Uso do Arquivo

en: The type of entity that is related to the file.
gl: O tipo de entidade que está relacionado co arquivo.

en: Query options
gl: Opcións de consulta

en: The class to provide on each row.
gl: A clase a proporcionar en cada fila.

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
gl: Podes usar comodines de campo, de acordo aos "Patróns de remplazo" que se utiliza en "Reescribir a saída deste campo" para todos os campos.

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
gl: A clase a proporcionar o contenedor, afora da lista.

en: List class
gl: Clase da listaxe

en: The class to provide on the list element itself.
gl: A clase para proporcionar o elemento da lista en sí.

en: Not specified
gl: Non especificado

en: Content access
gl: Acceso ao contido

en: RSS category
gl: Categoría RSS

en: 5 minute
gl: 5 minutos

en: 15 minute
gl: 15 minutos

en: Content revisions
gl: Revisións de contido

en: Custom block
gl: Bloque personalizado

en: Delete all translations
gl: Borrar todas as traducións

en: text formats
gl: formatos de texto

en: All Day
gl: Todo o día

en: Logo settings
gl: Configuración do logotipo

en: Delete field.
gl: Eliminar campo.

en: No results behavior
gl: Comportamento se non hai resultados

en: Edit @section
gl: Editar @section

en: View to insert
gl: Vista a insertar

en: The view to insert into this area.
gl: A vista a insertar nesta área.

en: Inherit contextual filters
gl: Herdar filtros contextuais

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
gl: Se é marcada, esta vista recibirá os mesmos filtros contextuais co seu pai.

en: Recursion detected in view @view display @display.
gl: Recursividade detectada na vista @view presentación @display.

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
gl: Cando o valor do filtro <em>NON</em> está na URL

en: Exception value
gl: Valor da excepción

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
gl: Se recibe este valor, o filtro será ignorado; i.e, «todos os valores»

en: Provide title
gl: Proporcionar título

en: Specify validation criteria
gl: Especificar criterios de validación

en: Action to take if filter value does not validate
gl: Acción a tomar se o valor do filtro non pasa a validación

en: Display all results for the specified field
gl: Mostra todos os resultados para o campo especificado

en: Provide default value
gl: Proporcionar valor predeterminado

en: Show "Page not found"
gl: Amosar "Páxina non atopada"

en: Display a summary
gl: Amosar un resumo

en: Display contents of "No results found"
gl: Amosar contido de «Non se atoparon resultados»

en: Skip default argument for view URL
gl: Saltar argumento predeterminado para o URL da vista

en: Number of records
gl: Número de rexistros

[ctx: Sort order]
en: Numerical
gl: Numérica

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
gl: Se o marca, os números indicados para o filtro serán excluidos en lugar de limitar a vista.

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
gl: O modo glosario aplica un límite o número de caracteres utilizados no valor do filtro, o cal permite ca vista de resumo funcione como un glosario.

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
gl: Alfabético
    en contexto: Orden

en: Create a label
gl: Crear unha etiqueta

en: Create a CSS class
gl: Crear unha clase CSS

en: Rewrite results
gl: Reescribir resultados

en: Replace spaces with dashes
gl: Remprazar espazos con guións

en: External server URL
gl: URL de servidor externo

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
gl: Active para amosar o texto de «non hai resultados» se o campo contén o número 0.

en: Expose filter
gl: Expoñer filtro

en: Hide filter
gl: Ocultar filtro

en: Expose operator
gl: Expoñer operador

en: Allow the user to choose the operator.
gl: Permitir o usuario elexir o operador.

en: Allow multiple selections
gl: Permitir seleccións múltiples

en: Enable to allow users to select multiple items.
gl: Active para permitir os usuarios seleccionar múltiples elementos.

en: Remember the last selection
gl: Recordar a última selección

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
gl: Active para ocultar elementos que non conteñen esta relación

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
gl: Esta orde non está exposto. Expóñao para permitir aos usuarios cambialo.

en: Expose sort
gl: Expoñer orde

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
gl: Esta orde está exposto. Si ocúltao, os usuarios non poderán cambialo.

en: Hide sort
gl: Ocultar orde

en: Provide description
gl: Proporcionar descrición

en: Update "@title" choice
gl: Actualizar opción «@title»

en: Update "@title" choice (@number)
gl: Actualizar opción «@title» (@number)

en: Auto preview
gl: Previsualización automática

en: Preview with contextual filters:
gl: Previsualización con filtros contextuales:

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
gl: Separe os valores dos filtros contextuales cun «/». Por exemplo, %example.

en: Apply and continue
gl: Aplicar e continuar

en: @current of @total
gl: @current de @total

en: All displays (except overridden)
gl: Todas as presentacións (excepto as sobrescritas)

en: All displays
gl: Todas as presentacións

en: This @display_type (override)
gl: Este @display_type (sobrescribir)

en: Create new filter group
gl: Crear novo grupo de filtros

en: Drag to add filters.
gl: Arrastre para agregar filtros.

en: Add and configure @types
gl: Agregar e configurar @types

en: Configure @type: @item
gl: Configurar @type: @item

en: Above the preview
gl: Arriba da vista previa

en: Below the preview
gl: Abaixo da vista previa

en: Unformatted list
gl: Lista sen formato

en: Contextual filters
gl: Filtros contextuais

en: contextual filters
gl: filtros contextuais

en: Contextual filter
gl: Filtro contextual

en: contextual filter
gl: filtro contextual

en: filter criteria
gl: criterio de filtrado

en: no results behavior
gl: comportamento sen resultados

en: The node ID.
gl: ID do nodo.

en: The content title.
gl: O título do contido.

en: User has a revision
gl: O usuario ten unha revisión

en: Get the actual content from a content revision.
gl: Obter o contido real dunha revisión de contido.

en: Content ID from URL
gl: ID do contido desde a URL

en: Load default filter from term page
gl: Cargar filtro predeterminado da páxina de térmo

en: Change the way content is formatted.
gl: Cambiar o xeito en que se da formato o contido.

en: Hide attachments in summary
gl: Ocultar adxuntos no resumo

en: Create a page
gl: Crear unha páxina

en: Create a menu link
gl: Crear un enlace de menú

en: Include an RSS feed
gl: Incluír un Feed RSS

en: Feed path
gl: Ruta da fonte web

en: Feed row style
gl: Estilo da fila do canle de novas

en: Create a block
gl: Crear un bloque

en: of fields
gl: de campos

en: of type
gl: de tipo

en: tagged with
gl: etiquetado con

en: teasers
gl: resúmos

en: full posts
gl: envíos completos

en: titles
gl: títulos

en: titles (linked)
gl: títulos (con enlace)

en: Hide view
gl: Ocultar vista

en: Unsorted
gl: Sen ordenar

en: Changes to the style have been saved.
gl: Os cambios o estilo foron gardados.

en: Customize field HTML
gl: Personaliza campo HTML

en: Hide rewriting if empty
gl: Ocultar reescritura se está baleiro

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
gl: Non amosar contido reescrito se este campo está baleiro.

en: Thousands marker
gl: Separador de miles

en: Advanced. Enter a namespace for the subquery used by this relationship.
gl: Avanzado. Ingrese un espazo de nome para a Sub-consulta usada por esta relación.

en: This display is disabled.
gl: Esta presentación está deshabilitada

en: Aggregation settings
gl: Opcións de agregación

en: Select extensions of the views interface.
gl: Seleccione as extensións da interfaz de vistas.

en: You have configured display %display with a path which is an path alias as well. This might lead to unwanted effects so better use an internal path.
gl: configurou o display %display cunha ruta que tamén están en un alias. Isto podería ocasionar problemas non desexados, mellor utilice unha ruta interna.

en: Configure aggregation settings for @type %item
gl: Configurar agregación para @type %item

en: Apply (all displays)
gl: Aplicar (todas as presentacións)

en: Apply (this display)
gl: Aplicar (esta presentación)

en: Appears in: @bundles.
gl: Aparece en @bundles.

en: Delta - Appears in: @bundles.
gl: Delta - Aparece en: @bundles.

en: User who uploaded
gl: O usuario que fixo a subida

en: Representative node
gl: Nodo representativo

en: Content with term
gl: Contido con término

en: Relate all content tagged with a term.
gl: Relacionar todo o contido etiquetado cun término.

en: Taxonomy terms on node
gl: Termos de taxonomía no nodo

en: All taxonomy terms
gl: Todos os termos de taxonomía

en: Display title may not be empty.
gl: O nome da vista non pode estar baleiro.

en: Query Comment
gl: Comentario da consulta

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
gl: Si establécese, este comentario integrarase na consulta e pásase ao servidor SQL. Isto pode ser útil para o rexistro ou a depuración.

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another. Note that some fields will ignore this if they are block elements, particularly body fields and other formatted HTML.
gl: Os campos En Liña (Inline) mostraranse uns á beira doutros, en lugar dun baixo o outro. Teña en conta que algúns campos ignorarán isto si son elementos de bloque, particularmente os campos do corpo e outros con formato HTML.

en: Show the empty text in the table
gl: Amosar o texto baleiro na táboa

en: Link attributes
gl: Atributos da ligazón

en: Last Cron Run
gl: Última Execución de Cron

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
gl: O campo que vai usar como título de elemento RSS para cada fila.

en: The field that is going to be used as the RSS item link for each row. This must be a drupal relative path.
gl: O campo que vai usar como título de elemento RSS para cada fila. Leste debe ser unha ruta relativa de drupal.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
gl: O campo que se vai a utilizar como a descrición do elemento RSS para cada fila.

en: The field that is going to be used as the RSS item creator for each row.
gl: O campo que se usará como creador de elementos RSS para cada fila.

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
gl: O estilo do plug-in da fila necesita que se especifique que campos se usarán para o ítem RSS.

en: An autocomplete text field.
gl: Un campo de texto autocompletado.

en: Language types
gl: Tipos de idiomas

en: 10 minute
gl: 10 minutos

en: 30 minute
gl: 30 minutos

en: Entity reference
gl: Referencia da entidade

en: @name field is required.
gl: O campo @name é requirido.

en: Fields pending deletion
gl: Campos pendentes de eliminación

en: Hide empty column
gl: Ocultar columna baleira

en: Wide
gl: Ancho

en: The operator is invalid on filter: @filter.
gl: O operador non é válido no filtro: @filter.

en: Leave this blank to delete both the existing username and password.
gl: Deixe esto en branco para eliminar tanto o nome de usuario como o contrasinal existentes.

en: To change the password, enter the new password here.
gl: Para cambiar o contrasinal, escriba aquí o novo contrasinal.

en: HTTP authentication credentials must include a username in addition to a password.
gl: As credenciais de autentificación HTTP deben incluir un nome de usuario ademáis dun contrasinal.

en: Cron takes care of running periodic tasks like checking for updates and indexing content for search.
gl: Cron ocupase da execución de tarefas periódicas coma a comprobación de actualizacións e indexación de contidos para a busca.

en: User name and password
gl: Nome de usuario e contrasinal

en: User module account form elements.
gl: Elementos de formulario en contas do módulo User.

en: View: @view - Display: @display
gl: Vista: @view - Presentación: @display

en: The ordering to use for the sort criteria selected above.
gl: A ordenación a usar para o criterio de ordenamiento seleccionado arriba.

en: Revert to default
gl: Volver ao valor inicial

en: Author uid
gl: Uid do autor

en: The tid of a taxonomy term.
gl: O tid dun término de taxonomía.

en: The user permissions.
gl: Os permisos do usuario.

en: Use a pager
gl: Usar unha páxina

en: Logo path
gl: Ruta do logo

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
gl: @module (<span class="admin-missing">incompatible con</span> esta versión do núcleo de Drupal)

en: Full HTML
gl: HTML completo

en: Tokens related to views.
gl: Comodíns relativos as vistas.

en: The description of the view.
gl: Descrición da vista.

en: The title of current display of the view.
gl: Título da presentación actual da vista.

en: The URL of the view.
gl: A URL da vista.

en: -Select-
gl: -Seleccionar-

en: Apostrophe
gl: Apóstrofe

en: Last comment uid
gl: Uid de último comentario

en: If enabled the rendered output of the grouping field is used to group the rows.
gl: Si se habilita a saída interpretada do campo de agrupación é usada para agrupar as filas.

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
gl: Vostede pode empregar cógido HTML neste campo. Son compatibles os seguintes símbolos:

en: Use site default RSS settings
gl: Usar a configuración RSS predeterminada do sitio

en: Grouping field Nr.@number
gl: Agrupando campos Nr. @number

en: Original language
gl: Idioma orixinal

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
gl: A súa procura usou demasiadas expresións E/OU. Só os primeiros @count termos foron incluidos nesta procura.

en: Other…
gl: Outro…

en: Only has the 'authenticated user' role
gl: Só ten o rol 'usuario autenticado'

en: Include destination
gl: Incluír destino

en: The file %file could not be saved because the upload did not complete.
gl: O arquivo %file non se puido gardar porque non se completou a carga.

en: Third party settings
gl: Configuración de terceiros

en: Enable translation
gl: Activar tradución

en: Drupal Version
gl: Versión de Drupal

en: Default translation
gl: Tradución por defecto

en: This field supports tokens.
gl: Este campo soporta tokens.

en: A list field (@field_name) with existing data cannot have its keys changed.
gl: Un campo de listado (@field_name) que teña datos non pode cambiar as súas chaves.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
gl: Un nome único de sistema contendo letras, números e guións baixos.

en: No blocked IP addresses available.
gl: Non hai direccións IP bloqueadas dispoñibles.

en: Public files directory
gl: Directorio de ficheiros público

en: Temporary files directory
gl: Directorio de ficheiros temporais

en: Private files directory
gl: Directorio de ficheiros privados

en: Used in views
gl: Utilizado nas vistas

en: Views plugins
gl: Plugins de Views

en: Overview of plugins used in all views.
gl: Visión xeral dos plugins utilizados en todas as vistas.

en: Display "Access Denied"
gl: Amosar "Acceso denegado"

en: Display fields as RSS items.
gl: Mostrar os campos como ítems RSS.

en: Unfiltered text
gl: Texto sen filtrar

en: Specify the number of links to pages to display in the pager.
gl: Especificar o número de enlaces a páxinas a mostrar no paginador.

en: If set, these tags will be appended to the query and can be used to identify the query in a module. This can be helpful for altering queries.
gl: Si establécese, estas etiquetas engadiranse á consulta e pódese utilizar para identificar a consulta nun módulo. Isto pode ser útil para modificar as consultas.

en: The field that is going to be used as the RSS item pubDate for each row. It needs to be in RFC 2822 format.
gl: Campo que será usado como o elemento pubDate de cada elemento da RSS. Debe estar en formato RFC 2822.

en: GUID settings
gl: Axustes GUID

en: GUID field
gl: Campo GUID

en: The globally unique identifier of the RSS item.
gl: O identificador único global do ítem RSS.

en: The RSS item GUID is a permalink.
gl: O ítem RSS GUID é un enlace permanente.

en: If neither the row nor the style plugin supports fields, this field allows to enable them, so you can for example use groupby.
gl: Si nin a fila nin o estilo do plugin soportan campos, este campo permite habilitarlos, de tal forma que pode por exemplo usar "Agrupar por".

en: The URL %url is not valid.
gl: A URL %url non é válida.

en: Revision user
gl: Usuario da revisión

en: The file %file could not be saved because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
gl: O arquivo %file non se pode gardar porque supera %maxsize, o tamaño máximo permitido para cargas.

en: The file could not be uploaded because the destination %destination is invalid.
gl: O arquivo non se puido subir porque o destino %destination non é válido.

en: %name field is not in the right format.
gl: O campo %name non ten o formato correcto.

en: Theme hook %hook not found.
gl: Hook do tema %hook non atopado.

en: Table @name already exists.
gl: Taboa @name xa existe.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table doesn't exist.
gl: Non se pode renomear @table to @table_new: table @table non existe.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table_new already exists.
gl: Non se pode renomear @table to @table_new: table @table_new non existe.

en: Cannot add field @table.@field: table doesn't exist.
gl: Non se puido engadir o campo @table.@field: a táboa non existe.

en: Cannot add field @table.@field: field already exists.
gl: Non se puido engadir o campo @table.@field: o campo xa existe.

en: Cannot set default value of field @table.@field: field doesn't exist.
gl: Non se pode establecer o valor por defecto do campo @table.@field: o campo non existe.

en: Cannot remove default value of field @table.@field: field doesn't exist.
gl: Non se pode eliminar o valor por defecto do campo @table.@field: o campo non existe.

en: Cannot add primary key to table @table: table doesn't exist.
gl: Non se pode engadir clave primaria á táboa @table: a táboa non existe.

en: Cannot add primary key to table @table: primary key already exists.
gl: Non se pode agregar a clave principal á táboa @table: a clave principal xa existe.

en: Cannot add unique key @name to table @table: table doesn't exist.
gl: Non se pode engadir a clave única @name á táboa @table: a táboa non existe.

en: Cannot add unique key @name to table @table: unique key already exists.
gl: Non se pode engadir a clave única @name á táboa @table: a clave única xa existe.

en: Cannot add index @name to table @table: table doesn't exist.
gl: Non se pode engadir o índice @name á táboa @table: a táboa non existe.

en: Cannot add index @name to table @table: index already exists.
gl: Non se pode engadir @name á táboa @table: o índice xa existe.

en: Cannot change the definition of field @table.@name: field doesn't exist.
gl: Non se pode cambiar a definición do campo @table.@name: o campo non existe.

en: No book content available.
gl: Ningún contido de libro dispoñible.

en: not applicable
gl: non aplicable

en: logged in users only
gl: Somentes usuarios conectados

en: Briefly describe the changes you have made.
gl: Describa brevemente os cambios que realizou.

en: Use the default shortcut icon supplied by the theme
gl: Use a icona de acceso directo predeterminado suministrado polo tema

en: This is also assumed to be the primary language of this account's profile information.
gl: Tamén se supón que este é o idioma principal da información de perfil desta conta.

en: Header background top
gl: Fondo da parte superior da cabeceira

en: Header background bottom
gl: Fondo da parte inferior da cabeceira

en: Site's default language (@lang_name)
gl: Idioma predeterminado do sitio (@lang_name)

en: Use a custom %field_name
gl: Usa un %field_name personalizado

en: @dir can not be opened
gl: @dir non pode ser aberto

en: Save and manage fields
gl: Gardar e xestionar campos

en: View profile
gl: Ver perfil

en: Install another module
gl: Instalar outro módulo

en: Client error
gl: Erro do cliente

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
gl: Está seguro de querer eliminar %label do tipo @entity-type?

en: Edit %label
gl: Editar %label

en: Add @bundle
gl: Engadir @bundle

en: South Sudan
gl: Sudán do Sur

en: Custom output for TRUE
gl: Personalizar saída para verdadeiro

en: Custom output for FALSE
gl: Personalizar saída para FALSO

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your email address.
gl: Grazas por solicitar unha conta. A súa conta está pendente de aprobación por un administrador do sitio web.<br />Entrementres, unha mensaxe de benvida con instrucións adicionais enviouse ao seu enderezo de correo electrónico.

en: Port number
gl: Número do porto

en: Revision timestamp
gl: Timestamp da revisión

en: Hide empty
gl: Ocultar baleiro

en: Signature format
gl: Formato da sinatura

en: File added
gl: Ficheiro engadido

en: File removed
gl: Ficheiro eliminado

en: Available buttons
gl: Botóns dispoñibles

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
gl: A data %field é necesaria. Por favor, introduza unha data co formato %format.

en: The %field date is required.
gl: A data %field é necesaria.

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
gl: Formato: %format. Deixe en branco para empregar a hora de envío do formulario.

en: Type of item to reference
gl: Tipo de artigo a referenciar

en: Reference method
gl: Método de referencia

en: There are no entities matching "%value".
gl: Non hai entidades que coincidan con "%value".

en: Allowed number of values
gl: Número de valores permitidos

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
gl: Pódense cargar un número ilimitado de arquivos neste campo.

en: Updating translations.
gl: Actualizando traducións.

en: Published status or admin user
gl: Estado publicado ou usuario administrador

en: View all revisions
gl: Ver todas as revisións

en: Promotion options
gl: Opcións de promoción

en: The time that the current revision was created.
gl: Momento no que a revisión actual foi creada.

en: The user ID of the author of the current revision.
gl: O ID do usuario autor da revisión actual.

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
gl: <strong>@language_name (Idioma orixinal)</strong>

en: <p>This is a one-time login for %user_name.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
gl: <p>Este é un inicio de sesión dunha soa vez para %user_name. </p><p>Faga click neste botón para iniciar sesión no sitio e cambiar o seu contrasinal. </p>

en: Enable password strength indicator
gl: Activar o indicador de fortaleza de contrasinal

en: Last saved
gl: Gardado por última vez

en: Not saved yet
gl: Aínda sen gardar

en: Displays rows as HTML list.
gl: Amosa as filas como unha lista HTML.

en: Items per block
gl: Elementos por bloque

en: @count (default setting)
gl: @count (configuración predeterminada)

[ctx: Sort order]
en: Order
gl: Orde

en: One file only. | Maximum @count files.
gl[0]: Máximo un arquivo.
gl[1]: Máximo @count arquivos.

en: PHP date format
gl: Formato de data PHP

en: Not fully protected
gl: Non está completamente protexido

en: Lists (Views)
gl: Listas (Vistas)

en: Fallback date format
gl: Formato de data de respaldo

en: (Empty)
gl: (Baleiro)

en: About text formats
gl: Sobre os formatos de texto

en: Action title
gl: Título da acción

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
gl: As ligazóns de menú con pesos máis baixos móstranse antes que as ligazóns con pesos máis altos.

en: Influence
gl: Influenza

en: Site branding
gl: Marca do sitio

en: The "@name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
gl: A opción "@name" debe conter un valor válido. Pode deixar o campo de texto baleiro ou introducir unha cadea como "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) ou "50 MB" (megabytes).

en: Form build-id mismatch detected while attempting to store a form in the cache.
gl: Detectado que o identificador de creación do formulario non coincide mentras se intentaba almacenar un formulario na caché.

en: URI field
gl: Campo URI

en: @label entities
gl: entidades @label

[ctx: Entity type group]
en: Content
gl: Contido

[ctx: Entity type group]
en: Configuration
gl: Configuración

en: Action configuration
gl: Configuración da acción

en: The published status of a file.
gl: O estado de publicación dun arquivo.

en: Route Name
gl: Nome da Ruta

en: Route Params
gl: Parámetros da Ruta

en: Param
gl: Parámetro

en: Theme dependencies
gl: Dependencias do tema

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jan
gl: Xan

[ctx: Abbreviated month name]
en: Apr
gl: Abr

[ctx: Abbreviated month name]
en: May
gl: Mai

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jun
gl: Xuñ

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jul
gl: Xul

[ctx: Abbreviated month name]
en: Aug
gl: Ago

[ctx: Abbreviated month name]
en: Sep
gl: Set

[ctx: Abbreviated month name]
en: Oct
gl: Out

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
gl: Dom

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
gl: Lun

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
gl: Mar

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
gl: Mer

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
gl: Xov

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
gl: Ven

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
gl: Sab

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
gl: Do

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
gl: Lu

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
gl: Ma

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
gl: Me

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
gl: Xo

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
gl: Ve

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
gl: D

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
gl: L

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
gl: M

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
gl: X

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
gl: V

en: Username or email address
gl: Nome de usuario ou enderezo de correo electrónico

en: A valid email address. All emails from the system will be sent to this address. The email address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by email.
gl: Unha dirección de correo electrónico válida. Todos os correos electrónicos do sistema enviaranse a esta dirección. A dirección de correo electrónico non se fai pública e só se utilizará se desexa recibir un novo contrasinal ou desexa recibir determinadas noticias ou notificacións por correo electrónico.

en: This account's preferred language for emails and site presentation.
gl: O idioma preferido desta conta para os correos electrónicos e a presentación do sitio.

en: This account's preferred language for emails.
gl: Idioma preferido desta conta para os correos electrónicos.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your email address.
gl: Enviouse unha mensaxe de benvida con máis instrucións ao seu enderezo de correo electrónico.

en: A confirmation request to cancel your account has been sent to your email address.
gl: Enviouse unha solicitude de confirmación ao seu enderezo de correo electrónico para cancelar a súa conta.

en: Password reset instructions will be mailed to %email. You must log out to use the password reset link in the email.
gl: As instruccións para restablecer o contrasinal serán envidas a %email. Debe pechar a sesión para empregar o enlace de restablecemento do contrasinal no correo electrónico.

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
gl: Está seguro que desexa eliminar os rexistros recentes?

en: Installed themes
gl: Temas instalados

en: Enable the personal contact form by default for new users
gl: Activar por omisión o formulario de contacto persoal para os usuarios novos

en: Send yourself a copy
gl: Envíate unha copia a ti mesmo

en: Allowed types: @extensions.
gl: Tipos permitidos: @extensions.

en: Require email verification when a visitor creates an account
gl: Solicitar verificación por correo electrónico cando un visitante crea unha conta

en: The time that the user was last edited.
gl: O momento no que se editou o usuario por última vez.

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
gl: O tamaño mínimo de imaxe permitido sinálase como ANCHOxALTO (ex. 640x480). Deixar en branco se non hai restricións. Se se carga unha imaxe máis pequena, será rexeitada.

en: Broken/Missing
gl: Roto/Desaparecido

en: Filename: %name
gl: Nome do arquivo: %name

en: Select a @context value:
gl: Seleccionar un valor de @context:

en: Search result highlighting input
gl: Resaltando o resultado da procura

en: String (long) settings
gl: Configuración de cadea de caracteres (longa)

en: Page @items.current
gl: Páxina @items.current

en: Link to the entity
gl: Ligazón á entidade

en: Entities and entity types
gl: Entidades e tipos de entidade

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
gl: As imaxes deben ser maiores de <strong>@min</strong> píxeles.

en: The username of the content author.
gl: O nome de usuario do autor do contido.

en: Original language of content in view row
gl: Idioma orixinal do contido na fila da vista

en: Entity reference field settings
gl: Axustes do campo de referencia de entidade

en: Entity reference selection plugin settings
gl: Configuración do plugin de escolla de referencia de entidade

en: Display in native language
gl: Amosar no idioma nativo

en: By @author @time ago
gl: Por @author fai @time

en: This must be an external URL such as %url.
gl: Debe ser unha URL externa como %url.

en: Submitted by @author_name on @date
gl: Enviado por @author_name o @date

en: File link
gl: Ligazón do arquivo

en: Contains US ASCII characters only
gl: Só contén US ASCII caracteres

en: Checkout complete! Thank you for your purchase.
gl: Proceso completo! Grazas pola súa compra.

en: Interface text language selected for page
gl: Idioma do texto da interface seleccionada para a páxina

en: The MyISAM storage engine is not supported.
gl: O motor de almacenamento MyISAM non está soportado.

en: 0 seconds
gl: 0 segundos

en: Last run: %time ago.
gl: Última execución: fai %time.

en: Plural variants
gl: Variantes do plural

en: You must include at least one keyword to match in the content, and punctuation is ignored. | You must include at least one keyword to match in the content. Keywords must be at least @count characters, and punctuation is ignored.
gl[0]: Debe incluír polo menos unha palabra chave que coincida no contido, non se terán en conta os signos de puntuación.
gl[1]: Debe incluír polo menos unha palabra chave que coincida no contido. As palabras chave deben ter polo menos @count caracteres, e non se terán en conta os signos de puntuación.

en: 1 error has been found:  | @count errors have been found:
gl[0]: Atopouse 1 erro:
gl[1]: Atopáronse @count erros:

en: Primary admin actions
gl: Accións primarias de administración

en: Large (480×480)
gl: Grande (480x480)

en: Medium (220×220)
gl: Medio (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
gl: Miniatura (100x100)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
gl: D, d/m/Y - H:i

en: HTML Date
gl: Data HTML

en: HTML Datetime
gl: Data e hora HTML

en: HTML Month
gl: Mes HTML

en: HTML Time
gl: Hora HTML

en: HTML Week
gl: Semana HTML

en: HTML Year
gl: Ano HTML

en: HTML Yearless date
gl: Data anual HTML

en: Default long date
gl: Data longa predeterminada

en: Default medium date
gl: Data mediana predeterminada

en: Default short date
gl: Data curta predeterminada

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
gl: d/m/Y - H:i

en: Basic HTML
gl: HTML básico

en: Updating @module
gl: Actualizando @module

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
gl: @name non pode ser máis longo de %max caracteres pero actualmente ten %length caracteres.

en: Single item
gl: Elemento único

en: @sender-name (@sender-url) sent a message using the contact form at @form-url.
gl: @sender-name (@sender-url) enviou unha mensaxe empregando o formulario de contacto en @form-url.

en: @size limit.
gl: Límite de @size.

en: Both a height and width value must be specified in the @name field.
gl: Tanto o alto coma o ancho deben especificarse no campo @name.

en: Site's default language (@language)
gl: Idioma predeterminado do sitio (@language)

en: Last run @time ago
gl: Última execución fai @time

en: Make it at least 12 characters
gl: Debe ter como mínimo 12 caracteres

en: Created a new user account for <a href=":url">%name</a>. No email has been sent.
gl: Creada unha nova conta de usuario para <a href=":url">%name</a>. Non se enviou ningún correo.

en: A welcome message with further instructions has been emailed to the new user <a href=":url">%name</a>.
gl: Unha mensaxe de benvida con instrucións adicionais foi enviada por correo electrónico ao novo usuario <a href=":url">%name</a>.

en: Password reset instructions will be sent to your registered email address.
gl: As instrucións para restablecer o contrasinal enviaranse ao teu enderezo de correo electrónico rexistrado.

en: [user:display-name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
gl: [user:display-name],
    
    Fíxose unha petición para cancelar a súa conta en [site:name].
    
    Agora pode cancelar a súa cuenta en [site:url-brief] facendo clic nesta ligazón ou copiándoa e pegándoa no seu navegador:
    
    [user:cancel-url]
    
    AVISO: A cancelación da súa conta non é reversible.
    
    Esta ligazón caduca en un día e non ocorrerá nada se non se usa.
    
    --  O equipo de [site:name]

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
gl: Solicitude de cancelación de conta para [user:display-name] en [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
gl: Substitución de información de inicio de sesión para [user:display-name] en [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
gl: Detalles de conta para [user:display-name] en [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
gl: Detalles de conta para [user:display-name] en [site:name] (pendente de aprobación polo administrador)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
gl: [user:display-name] solicitou unha conta.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
gl: [user:display-name],
    
    A súa conta en [site:name] foi activada.
    
    Agora pode iniciar sesión facendo clic nesta ligazón ou copiándoa e pegándoa no seu navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Esta ligazón só pode ser usada unha vez para iniciar sesión e levarao a unha páxina onde poderá establecer o seu contrasinal.
    
    Despois de establecer o seu contrasinal, será capaz de iniciar sesión no futuro en [site:login-url] usando:
    
    Nome de usuario: [user:account-name]
    Contrasinal: O seu contrasinal
    
    --  O equipo de [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
gl: Detalles de conta para [user:display-name] en [site:name] (aprobada)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
gl: Detalles de conta de [user:display-name] en [site:name] (bloqueada)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
gl: [user:display-name],
    
    A súa conta en [site:name] foi cancelada.
    
    --  O equipo de [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
gl: Detalles de conta para [user:display-name] en [site:name] (cancelada)

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
gl: Permítense varios caracteres especiais, incluídos o espazo, o punto (.), o guión (-), o  apóstrofo ('), o subliñado (_) e o signo @.

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
gl: [user:display-name],
    
    Fíxose unha petición para reestablecer o contrasinal da súa conta en [site:name].
    
    Agora pode iniciar sesión facendo clic nesta ligazón ou copiándoa e pegándoa no seu navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Esta ligazón só pode ser usada unha vez para iniciar sesión e levarao a unha páxina onde pode establecer o seu contrasinal. Caduca despois de un día e non ocurrirá nada se non se usa.
    
    -- O equipo de [site:name]

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
gl: [user:display-name],
    
    Un administrador do sitio [site:name] creou unha conta para vostede. Agora pode iniciar sesión facendo clic nesta ligazón ou copiándoa e pegándoa no seu navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Esta ligazón só pode ser usada unha vez para iniciar sesión e levarao á páxina onde poderá establecer o seu contrasinal.
    
    Despois de establecer o seu contrasinal, será capaz de iniciar sesión no futuro en [site:login-url] usando:
    
    Nome de usuario: [user:name]
    Contrasinal: O seu contrasinal
    
    --  O equipo de [site:name]

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
gl: [user:display-name],
    
    Grazas por rexistrarse en [site:name]. Agora pode iniciar sesión facendo clic nesta ligazón ou copiándoa e pegándoa no seu navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Esta ligazón só pode ser usada unha vez para iniciar sesión e levarao a unha páxina onde poderá establecer o seu contrasinal.
    
    Despois de establecer o seu contrasinal, será capaz de iniciar sesión no futuro en [site:login-url] usando:
    
    Nome de usuario: [user:name]
    Contrasinal: O seu contrasinal
    
    --  O equipo de [site:name]

en: Narrow
gl: Estreito

en: Welcome to [site:name]
gl: Benvido a [site:name]

en: Name or email contains
gl: Nome ou correo electrónico contén

en: Default configuration hash
gl: Hash de configuración por defecto

en: Add @entity-type
gl: Engadir @entity-type

en: The moderation state has been updated.
gl: O estado de moderación foi actualizado.

en: Size of email field
gl: Tamaño do campo email

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
gl: O tamaño máximo de imaxe permitido exprésase como ANCHO×ALTO (por exemplo, 640×480). Deixar en branco cando non hai restricións. Se se carga unha imaxe máis grande, cámbiase de tamaño para axustarse ao ancho e alto dados. Cambiar o tamaño das imaxes durante a carga provocará a perda de <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">datos EXIF</a> na imaxe.

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
gl: [user:display-name],
    
    A súa conta en [site:name] foi bloqueada.
    
    --  O equipo de [site:name]

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "/about" when writing an about page.
gl: Especificar unha ruta alternativa pola que se poida acceder a estes datos. Por exemplo, escribe "/acerca-de" ao escribir unha páxina acerca de.

en: Apply to selected items
gl: Aplicar aos elementos seleccionados

en: Recommendations to make your password stronger:
gl: Recomendacións para facer o teu contrasinal máis seguro:

en: General System Information
gl: Información Xeral do Sistema

en: There are no @label yet.
gl: Non hai @label aínda.

en: Add media type
gl: Engadir tipo de media

en: %capital_name contains the following terms.
gl: %capital_name contén os seguintes termos.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
gl: Aínda non se creou ningún contido de páxina de inicio. <br>Siga a <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/es/docs/user_guide/es/index.html">Guía do usuario</a> para comezar a construír o seu sitio.

en: Use existing media
gl: Empregar contido multimedia existente

en: Type part of the media name.
gl: Comece a teclear o nome do contido multimedia.

en: See the <a href=":list_url" target="_blank">media list</a> (opens a new window) to help locate media.
gl: Consulte a <a href=":list_url" target="_blank">lista de medios</a> (abre nunha nova lapela) para axudar a atopar contido multimedia.

en: Allowed media types: %types
gl: Formatos multimedia permitidos: %types

en: Umami demo: Content
gl: Demo Umami: Contido

en: Imports the content for the Umami demo.
gl: Importar o contido para a demo Umami.

en: Search by keyword, ingredient, dish
gl: Procurar por palabra clave, ingrediente, prato

en: The theme used for the Umami food magazine demonstration site.
gl: O tema utilizado para o sitio de demostración da revista de alimentos Umami.

en: Go to the search page
gl: Ir á páxina de busca

en: <span class="by-author">by @author_name</span> @created_date
gl: <span class="by-author">por @author_name</span> @created_date

en: Tell us what you think
gl: Dinos que pensas

en: Banner block
gl: Bloque Banner

en: Recipe Name
gl: Nome da receita

en: Content Link
gl: Ligazón de Contido

en: custom block types
gl: tipos de bloque personalizados

en: Block property
gl: Propiedade do bloque

en: Block body.
gl: Corpo do bloque.

en: Block body translation.
gl: Tradución do corpo do bloque.

en: Deleted @count comment. | Deleted @count comments.
gl[0]: @count comentario borrado.
gl[1]: @count comentarios borrados.

en: contact forms
gl: formularios de contacto

en: contact message
gl: mensaxe de contacto

en: contact messages
gl: mensaxes de contacto

en: Text Editors
gl: Editores de texto

en: text editor
gl: editor de texto

en: text editors
gl: editores de texto

en: field storage
gl: almacén do campo

en: Input data could not be read
gl: Os datos de entrada non se poden ler

en: image style
gl: estilo de imaxe

en: image styles
gl: estilos de imaxe

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another email containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    --  [site:name] team
gl: [user:display-name],
    
    Gracias por rexistrarse en [site:name]. A súa solicitude dunha conta actualmente está pendente de aprobación. Unha vez que sexa aprobado, recibirá outro correo electrónico con información sobre como iniciar sesión, establecer o seu contrasinal e outros detalles.
    
    --  O equipo de [site:name]

en: One media item remaining. | @count media items remaining.
gl[0]: Un elemento media restante.
gl[1]: @count elementos media restantes.

en: Select workspace
gl: Seleccionar espazo de traballo
