Drupal core (8.6.0-beta2) - en to sr translation catalogue (786 entries)

en: Forms
sr: Форме

en: Home
sr: Почетна

en: User interface
sr: Кориснички интерфејс

en: Title
sr: Наслов

en: Body
sr: Главни текст

en: Next
sr: Следећи

en: user
sr: корисник

en: Save configuration
sr: Сачувај подешавања

en: delete
sr: избриши

en: Status
sr: Статус

en: Prefix
sr: Префикс

en: Suffix
sr: Суфикс

en: Approve
sr: Одобри

en: Delete
sr: Избриши

en: Submit
sr: Пошаљи

en: Operations
sr: Операције

en: Content
sr: Садржај

en: Value
sr: Вредност

en: Username
sr: Корисничко име

en: Email address
sr: Адреса е-поште

en: Type
sr: Tип

en: Author
sr: Аутор

en: Replies
sr: Одговори

en: List
sr: Листа

en: Subject
sr: Предмет

en: closed
sr: затворена

en: Confirm
sr: Потврди

en: Cancel
sr: Поништи

en: Remove
sr: Уклони

en: Last comment
sr: Последњи коментар

en: Description
sr: Опис

en: Language
sr: Језик

en: more
sr: још

en: Enable
sr: Укључи

en: Disable
sr: Искључи

en: Email settings
sr: Подешавања Е-поште

en: Article
sr: Чланак

en: Disabled
sr: Искључено

en: Enabled
sr: Укључено

en: More
sr: Више

en: not verified
sr: није потврђен

en: Action
sr: Акција

en: Advanced options
sr: Напредне опције

en: Edit
sr: Измени

en: Date
sr: Датум

en: Size
sr: Величина

en: Search
sr: Претрага

en: This action cannot be undone.
sr: Ова радња је неповратна.

en: Number
sr: Број

en: Message
sr: Порука

en: Password
sr: Лозинка

en: Block settings
sr: Подешавања Блока

en: - None -
sr: - Ниједан -

en: Country
sr: Земља

en: Weight
sr: Тежина

en: Help text
sr: Помоћ

en: Parent
sr: Надређен

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
sr: Странице на неком нивоу се најпре ређају по тежини, а затим по наслову.

en: Settings
sr: Подешавања

en: Name
sr: Име

en: edit
sr: измени

en: Import
sr: Увоз

en: Export
sr: Извоз

en: Label
sr: Ознака

en: Preview
sr: Преглед пре слања.

en: Save
sr: Сачувај

en: Default
sr: Подразумевано

en: Update
sr: Ажурирање

en: Sunday
sr: Недеља

en: Monday
sr: Понедељак

en: Tuesday
sr: Уторак

en: Wednesday
sr: Среда

en: Thursday
sr: Четвртак

en: Friday
sr: Петак

en: Saturday
sr: Субота

en: Archive
sr: Архива

en: Album
sr: Албум

en: Icon
sr: Икона

en: Time
sr: Време

en: View
sr: Преглед

en: Path
sr: Путања

en: File extensions
sr: Екстензије фајлова

en: Form ID
sr: ID форме

en: Manage
sr: Управљај

en: Region
sr: Регион

en: link
sr: линк

en: Display
sr: Приказ

en: Menu
sr: Мени

en: never
sr: никада

en: actions
sr: радње

en: Text
sr: Текст

en: Theme
sr: Тема

en: Timestamp
sr: Временска ознака

en: Component
sr: Компонента

en: Components
sr: Компоненте

en: ID
sr: ИД

en: You are not authorized to access this page.
sr: Немате дозволу за приступ овој страни.

en: States
sr: Стања

en: n/a
sr: нема

en: Mail
sr: Пошта

en: Database type
sr: Тип базе података

en: User
sr: Корисник

en: Email
sr: Е-мејл адреса

en: Files
sr: Фајлови

en: file
sr: фајл

en: User ID
sr: ID корисника

en: Error
sr: Грешка

en: no
sr: не

en: New user: %name %email.
sr: Нови корисник: %name %email.

en: Created
sr: Направљено

en: The subject of the message.
sr: Наслов поруке.

en: Exclude
sr: Изостави

en: Horizontal
sr: Хоризонтално

en: Vertical
sr: Вертикално

en: Revert to defaults
sr: Врати на подразумевано

en: Open link in new window
sr: Отвори линк у новом прозору

en: vocabularies
sr: речници

en: Expanded
sr: Проширено

en: Access denied
sr: Приступ одбијен

en: Year
sr: Година

en: Date format
sr: Формат датума

en: Page title
sr: Наслов стране

en: Block
sr: Блок

en: 1 minute | @count minutes
sr[0]: 1 минут
sr[1]: @count минута

en: 1 hour | @count hours
sr[0]: @count час
sr[1]: @count часа
sr[2]: @count[2] часова

en: 1 day | @count days
sr[0]: @count дан
sr[1]: @count дана
sr[2]: @count[2] дана

en: Configuration saved.
sr: Конфигурација је снимљена.

en: Breadcrumb
sr: Мрвице

en: Logo
sr: Лого

en: Site name
sr: Назив сајта

en: Site slogan
sr: Крилатица сајта

en: Good
sr: Добро

en: Footer
sr: Подножје

en: Your name
sr: Име

en: Roles
sr: Улоге

en: Comment
sr: Коментар

en: Filter
sr: Филтрирај

en: Promoted to front page
sr: Постави на насловну страну

en: Last login
sr: Задња пријава

en: Time zone
sr: Временска зона

en: Field name
sr: Назив поља

en: Field type
sr: Tип поља

en: Is less than
sr: Мање од

en: Is less than or equal to
sr: Мање или једнако

en: Is greater than or equal to
sr: Веће или једнако

en: Is greater than
sr: Веће од

en: Mode
sr: Режим

en: active
sr: активан

en: OPML feed
sr: OPML извор

en: %time left
sr: Још %time

en: The feed %feed has been added.
sr: Извор %feed је додат.

en: Sort order
sr: Редослед сортирања

en: Performance
sr: Перформнсе

en: Maximum
sr: Максимално

en: Scale
sr: Размера

en: Thumbnail
sr: Умањени приказ

en: Month
sr: Месец

en: State
sr: Статус

en: Recipient
sr: Прималац

en: Day
sr: Дан

en: Display title
sr: Прикажи наслов

en: Text color
sr: Боја текста

en: Color
sr: Боја

en: Role
sr: Улога

en: Ignore
sr: Игнориши

en: User login
sr: Пријављивање корисника

en: Log in
sr: Пријави се

en: String
sr: Стринг

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
sr: @site је тренутно на одржавању. Ускоро би требало да буде враћен у функцију. Хвала на стрпљењу.

en: Default front page
sr: Основна насловна страна

en: Maximum length
sr: Максимална дужина

en: Rows
sr: Редови

en: Cache
sr: Кеш

en: Anonymous
sr: Анонимни

en: Provider
sr: Провајдер

en: Order
sr: Редослед

en: Sort Criteria
sr: Критеријум сортирања

en: Recent comments
sr: Последњи коментари

en: Pattern
sr: Образац

en: Save settings
sr: Сачувај подешавања

en: Sort by
sr: Сортирај по

en: Condition
sr: Услов

en: Database username
sr: Корисничко име за приступ бази података

en: Database password
sr: Лозинка за приступ бази података

en: Database name
sr: Назив базе података

en: Size of textfield
sr: Величина текстуалног поља

en: Hidden
sr: Сакривено

en: Undefined
sr: Недефинисано

en: Site language
sr: Језик сајта

en: English
sr: енглески

en: Spanish
sr: шпански

en: Sources
sr: Извори

en: View user profile.
sr: Преглед профила корисника

en: The changes have been saved.
sr: Измене су сачуване.

en: Member for
sr: Члан сте

en: @time ago
sr: Пре @time

en: Select all rows in this table
sr: Изабери све редове у овој табели

en: Front page
sr: Насловна страна

en: Languages
sr: Језици

en: Definition
sr: Дефиниција

en: Lists
sr: Листе

en: Hour
sr: Сат

en: Minute
sr: Минут

en: Second
sr: Секунда

en: Granularity
sr: Грануларност

en: Negate
sr: Негација

en: Log out
sr: Одјави се

en: First day of week
sr: Први дан у недељи

en: Your message has been sent.
sr: Ваша порука је послата.

en: Create new account
sr: Направи нови налог

en: Site information
sr: Информације о сајту

en: Glossary
sr: Речник

en: The specified passwords do not match.
sr: Наведене лозинке се не подударају.

en: Link color
sr: Боја линкова

en: Display label
sr: Прикажи ознаку

en: Changed
sr: Промењен

en: Fiji
sr: фиџијански

en: The username %name has not been activated or is blocked.
sr: Корисничко име %name још није активирано или је блокирано.

en: Login attempt failed for %user.
sr: Покушај пријављивања није успео за корисника %user.

en: JPEG quality
sr: JPEG kvalitet

en: Unpublished
sr: Необјабљено

en: Reset password
sr: Поново подесите лозинку

en: Processing
sr: Обрада

en: Output format
sr: Излазни формат

en: File upload error. Could not move uploaded file.
sr: Грешка приликом учитавања фајла. Учитан фајл се не може преместити.

en: Default value
sr: Подразумевана вредност

en: Password strength:
sr: Јачина лозинке:

en: Passwords match:
sr: Лозинка се слаже:

en: Anonymous user
sr: Непознати корисник

en: Enabled modules
sr: Укључени модули

en: Please wait...
sr: Молим сачекајте...

en: Translatable
sr: Преводљив

en: Block description
sr: Опис блока

en: Translation
sr: Превод

en: Default time zone
sr: Подразумевана временска зона

en: Float
sr: С покретним зарезом

en: Minimum
sr: Минимално

en: Precision
sr: Прецизност

en: Decimal marker
sr: Децимална ознака

en: Language code
sr: Кȏд језика

en: Authenticated user
sr: Регистровани корисник

en: Menu name
sr: Назив менија

en: Mapping
sr: Мапирање

en: Page not found
sr: Страна није пронађена

en: Administrator
sr: Администратор

en: The directory %directory does not exist.
sr: Директоријум %directory не постоји.

en: Enter your keywords
sr: Унесите кључне речи

en: Clean URLs
sr: Чисти УРЛ-ови

en: My account
sr: Мој налог

en: 1 year | @count years
sr[0]: @count година
sr[1]: @count године
sr[2]: @count[2] година

en: 1 week | @count weeks
sr[0]: @count недеља
sr[1]: @count[1] недеље
sr[2]: @count[2] недеља

en: 1 min | @count min
sr[0]: @count минут
sr[1]: @count минуте
sr[2]: @count[2] минута

en: 1 sec | @count sec
sr[0]: @count секунда
sr[1]: @count секунде
sr[2]: @count[2] секунди

en: Layout settings
sr: Подешавања плана

en: German
sr: немачки

en: contains
sr: садржи

en: Send message
sr: Пошаљи поруку

en: Print
sr: Штампај

en: The file could not be created.
sr: Фајл не може бити креиран.

en: Locked
sr: Закључан

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
sr: Упуство за поновно подешавање лозинке је послато кориснику %name на е-адресу %email.

en: types
sr: типови

en: Default order
sr: Подразумевани редослед

en: Case sensitive
sr: Разликује велика и мала слова

en: Reports
sr: Извештаји

en: Setting
sr: Подешавање

en: Install profile
sr: Инсталациони профил

en: sort by @s
sr: поређај по @s

en: Publish content
sr: Објави садржај

en: Display a message to the user
sr: Прикажи поруку кориснику

en: Path prefix
sr: Префикс путање.

en: File to import not found.
sr: Фајл за увоз није пронађен.

en: Save translations
sr: Сачувај преводе

en: Sort direction
sr: Правац сортирања

en: Route
sr: Рута

en: Sequence
sr: Секвенца

en: Error message
sr: Порука о грешци

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
sr: Из сигурносних разлога, учитан фајл је преименован у %filename.

en: Entity type
sr: Тип ентитета

en: Main navigation
sr: Главна навигација

en: Use default
sr: Подразумевано

en: 1 month | @count months
sr[0]: 1 месец
sr[1]: @count месеци

en: done
sr: готово

en: Direction
sr: Смер

en: Password field is required.
sr: Унос лозинке је неопходан.

en: Confirm password
sr: Потврдите лозинку

en: Uri
sr: <em>URI</em>

en: Warning message
sr: Порука о упозорењу

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
sr: Фајл %file не може бити сачуван. Дошло је до непознате грешке.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sr: Дозвољени су само фајлови са следећим наставцима: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
sr: Фајл је величине %filesize и премашује највећу величину фајла %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
sr: Фајл је величине %filesize који ће премашити величину диска од %quota.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
sr: Грешка у слању. Послат фајл %file не може бити премештен на %destination одредиште.

en: Save and continue
sr: Сачувај и настави

en: IP address
sr: IP адреса

en: Autocomplete matching
sr: Поклапање са аутоматски попуњеним пољем

en: Primary tabs
sr: Примарни табови

en: Secondary tabs
sr: Секундарни табови

en: Cached
sr: Кеширан

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
sr: Откривен је недозвољен избор. Молимо обратите се администратору сајта.

en: Status report
sr: Извештај о стању

en: Bundle
sr: Пакет

en: Custom date format
sr: Прилагођен формат датума

en: Your email address
sr: Е-мејл адреса

en: Frontpage
sr: Насловна страна

en: Comment subject field
sr: Поље за наслов коментара

en: (No subject)
sr: (Без наслова)

en: MIME type
sr: MIME тип

en: File system
sr: Фајл систем

en: Enter your @s username.
sr: Упиши своје @s корисничко име.

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
sr: Коментар: неовлашћен коментар је послат или је коментар послат на затворен садржај %subject.

en: Upload date
sr: Датум постављања

en: @type %title has been created.
sr: @type %title је направљен.

en: Add language
sr: Додај језик

en: Administration pages
sr: Странице за администрацију

en: Draft
sr: Предлог

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
sr: Корисник %name је употребио једнократну везу за пријављивање у %timestamp.

en: Registration successful. You are now logged in.
sr: Регистрација је успела. Сада сте пријављени на портал.

en: Set password
sr: Поставите лозинку

en: Initializing.
sr: Иницијализација.

en: An error has occurred.
sr: Дошло је до грешка.

en: 0 sec
sr: 0 секунди

en: Submit button text
sr: Назив дугмета "Пошаљи"

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
sr: Да би сте променили тренутну лозинку, потребно је да унесете нову лозинку у оба предвиђена поља.

en: This login can be used only once.
sr: Ово пријављивање може бити кориштено само једном.

en: - Any -
sr: - Сваки -

en: Is between
sr: Између

en: between
sr: између

en: Placeholder
sr: Резервисано место

en: Language settings
sr: Подешавање језика

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
sr: Покушај да се cron поново покрене, иако већ ради.

en: Cron run completed.
sr: Покретање cron-a је завршено.

en: Module dependencies
sr: Зависности модула

en: Who's new
sr: Нови корисници

en: Language name
sr: Назив језика

en: Drag to re-order
sr: Превуци да би преуредио

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
sr: Промене у овој табели неће бити запамћене све док се формулар не пошаље.

en: Block Content
sr: Садржај блока

en: The requested page could not be found.
sr: Тражена страна не може бити пронађена.

en: Requirements problem
sr: Проблеми са захтевима Друпала

en: Database configuration
sr: Конфигурисање базе

en: Select an installation profile
sr: Одаберите инсталациони профил

en: Choose language
sr: Изаберите језик

en: Select language
sr: Изаберите језик

en: No profiles available
sr: Нема доступних профила

en: Drupal already installed
sr: Друпал је већ инсталиран

en: Installing @drupal
sr: Инсталација @drupal у току

en: The installation has encountered an error.
sr: Инсталација је наишла на грешку.

en: Configure site
sr: Конфигурисање сајта

en: Installed %module module.
sr: Модул %module је инсталиран.

en: Choose profile
sr: Изаберите профил

en: Verify requirements
sr: Потврдите захтеве

en: Set up database
sr: Подесите базу података

en: Set up translations
sr: Подесите преводе

en: Install site
sr: Инсталирајte сајт

en: Finish translations
sr: Завршите преводе

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
sr: Подразумевано, датуми на овом сајту биће приказани у изабраној временској зони.

en: Update notifications
sr: Обавештења о ажурирању

en: Check for updates automatically
sr: Аутоматско проверавање аужирирања

en: 1 byte | @count bytes
sr[0]: @count бајт
sr[1]: @count бајта
sr[2]: @count бајтова

en: Illegal choice %choice in %name element.
sr: Недозвољен избор %choice у %name елементу.

en: GD2 image manipulation toolkit
sr: GD2 алатка за руковање сликама

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
sr: Дефинишите квалитет слика приликом JPEG манипулација. Распон иде од 0 до 100. Већа вредност означава бољи квалитет, али и веће фајлове.

en: Right to left
sr: С десна на лево

en: Left to right
sr: С лева на десно

en: Add custom language
sr: Додај кориснички језик

en: Save language
sr: Сними језик

en: Direction that text in this language is presented.
sr: Смер писања у овом језику

en: String contains
sr: Низ знакова садржи

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
sr: Оставите празно да бисте приказали све низове карактера. Претрага разликује велика и мала слова.

en: Search in
sr: Тражи у

en: Both translated and untranslated strings
sr: И преведене и непреведене исписе.

en: Only translated strings
sr: Само преведене исписе

en: Only untranslated strings
sr: Само непреведене исписе

en: Languages not yet added
sr: Језици који још нису додати

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
sr: Прослеђени текст садржи недозвољени <em>HTML</em>: %string

en: Importing interface translations
sr: Увожење превода окружења

en: Error importing interface translations
sr: Грешка при увозу превода окружења

en: Standard PHP
sr: Стандардни PHP

en: PHP Mbstring Extension
sr: Mbstring додатак PHP-а

en: Unicode library
sr: Unicode библиотека

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
sr: Назив извора (или име веб сајта који обезбеђује извор).

en: Anchors are used to make links to other pages.
sr: "Сидра" се користе за прављење веза  ка другим странама.

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
sr: Омогућава слање садржаја и његово приказивање на страницама.

en: User pictures in posts
sr: Корисничке слике у порукама

en: User pictures in comments
sr: Корисничке слике у коментарима

en: Shortcut icon
sr: Иконица-пречица

en: Shortcut icon settings
sr: Подешавања иконице-пречице

en: Image toolkit
sr: Алат за слике.

en: Date and time
sr: Датум и време

en: Who's online
sr: Ко је онлине?

en: Enter the password that accompanies your username.
sr: Упиши своју лозинку која је везана за корисничко име.

en: @size KB
sr: @size килобајта

en: @size MB
sr: @size МБ

en: @size GB
sr: @size ГБ

en: @size TB
sr: @size ТБ

en: @size PB
sr: @size ПБ

en: @size EB
sr: @size ЕБ

en: @size ZB
sr: @size ЗБ

en: @size YB
sr: @size JБ

en: All messages
sr: Све поруке

en: Text format
sr: Формат текста

en: Your virtual face or picture.
sr: Ваше витуелно лице или фотографија.

en: Optional features
sr: Додатне опције

en: Field formatter
sr: Форматер поља

en: Unsigned
sr: Неозначен

en: Breadcrumbs
sr: Навигација са путањом

en: Show links
sr: Прикажи линкове

en: Status messages
sr: Статусне поруке

en: Definitions
sr: Дефиниције

en: Default values
sr: Подразумеване вредности

en: All content
sr: Сав садржај

en: Machine name:
sr: Машинско име:

en: Monthly archive
sr: Месечна архива.

en: Dependencies
sr: Зависности

en: Entities
sr: Ентитети

en: Login page
sr: Страница за пријављивање

en: The URL of the site's login page.
sr: <em>URL</em> од странице за пријаву на сајту.

en: Main page content
sr: Главни садржај странице

en: You are not allowed to access this page.
sr: Нисте овлашћени да приступите овој страници

en: Authorize file system changes
sr: Ауторизујте промене у фајл систему

en: It appears you have reached this page in error.
sr: Изгледа да сте грешком доспели на ову страницу.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
sr: Није могуће покренути Крон због неважећег кључа.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
sr: Није могуће покренути Крон због режима одржавања који је активиран.

en: Congratulations, you installed @drupal!
sr: Честитамо, инсталирали сте @drupal!

en: Settings file
sr: Датотека подешавања

en: No pending updates.
sr: Нема ажурирања на чекању

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
sr: Није могуће наставити, нема доступних метода преноса датотека

en: To continue, provide your server connection details
sr: Да би наставили, унесите детаље ваше везе са сервером.

en: Connection method
sr: Метод повезивања

en: No active batch.
sr: Нема активних пакета.

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
sr: Архиватори могу радити само са фајловима на локалу: %file није подржан

en: Completed @current of @total.
sr: Завршено @current од @total.

en: Required modules
sr: Обавезни модули

en: Required modules not found.
sr: Обавезни модули нису пронађени.

en: Status message
sr: Статусна порука

en: Full comment
sr: Пун коментар

en: Required field
sr: Обавезно поље

[ctx: Long month name]
en: January
sr: Јануар

[ctx: Long month name]
en: February
sr: Фебруар

[ctx: Long month name]
en: March
sr: Март

[ctx: Long month name]
en: April
sr: Април

[ctx: Long month name]
en: May
sr: Мај

[ctx: Long month name]
en: June
sr: Јун

[ctx: Long month name]
en: July
sr: Јул

[ctx: Long month name]
en: August
sr: Август

[ctx: Long month name]
en: September
sr: Септембар

[ctx: Long month name]
en: October
sr: Октобар

[ctx: Long month name]
en: November
sr: Новембар

[ctx: Long month name]
en: December
sr: Децембар

en: Preview before submitting
sr: Преглед пре слања

en: Promote selected content to front page
sr: Постави одабрани садржај на наслвну страну

en: Demote selected content from front page
sr: Уклони одабрани садржај са насловне стране

en: Full content
sr: Пун садржај

en: Content is promoted to the front page
sr: Садржај је постављен на насловну страну

en: No front page content has been created yet.
sr: Садржај насловене стране још увек није креиран.

en: Promote content to front page
sr: Постави садржај на насловну страну

en: Remove content from front page
sr: Уклони садржај са насловне стране

en: User verification status in comments
sr: Статус потврде корисника у коментарима

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
sr: Ваша лозинка се не чува у бази података и користи се само за успостављање везе.

en: Password recovery
sr: Опоравак лозинке

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
sr: Управо сте искористили једнократни линк за пријављивање. Молим вас унесите и потврдите лозинку за сајт.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
sr: <p>Ово је једнократно пријављивање за корисника %user_name и истећи ће %expiration_date.</p><p>Кликните испод на дугме и упишите нову лозинку за сајт.</p>

en: An administrator created an account for you at [site:name]
sr: Администратор је креирао налог за Вас на [site:name]

en: Add lowercase letters
sr: Додајте мала слова

en: Add uppercase letters
sr: Додајте велика слова

en: Add punctuation
sr: Додајте неке знакове интерпункције

en: Basic page
sr: Основна страна

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sr: Користи <em>основне странице</em> за статичне садржаје, као што је страница 'О нама'.

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
sr[0]: 1 ажурирање на чекању (@number_applied ће бити примењен, а @number_incompatible прескочен)
sr[1]: @count ажурирања на чекању (@number_applied ће бити примењен, а @number_incompatible прескочен)

en: Current password
sr: Тренутна лозинка

en: Last login timestamp
sr: Време задње пријаве

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
sr: Користи <em>чланке</em> за садржаје за које су временски осетљиби. Као што су вести, саопштења за јавност или странице блога.

en: Title and slogan
sr: Наслов и слоган

en: Default settings file
sr: Датотека подразумеваних подешавања

en: The default settings file does not exist.
sr: Датотека подразумеваних подешавања не постоји.

en: Show row weights
sr: Прикажи тежине редова

en: %name: the value may be no less than %min.
sr: %name: вредност не сме бити мања од %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
sr: %name: вредност не сме бити већа од %max.

en: UUID
sr: <em>UUID</em>

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
sr: Наведена датотека %file не може бити копирана у %destination.

en: Thousand marker
sr: Ознака хиљаде

en: Display prefix and suffix.
sr: Прикажи префикс и суфикс.

en: - Select a value -
sr: - Одабери -

en: View mode
sr: Врста приказа

en: Changed date
sr: Датум измене

en: Weight for @title
sr: Позиција за @title

en: Next steps
sr: Следећи кораци

en: String settings
sr: Подешавања текса

en: Use field label instead of the "On value" as label
sr: Користи ознаку поља уместо ознаке "Из вредности"

[ctx: ampm]
en: am
sr: пре подне

[ctx: ampm]
en: pm
sr: по подне

en: Custom block
sr: Прилагођен блок

en: Delete all translations
sr: Обриши све преводе.

en: Logo settings
sr: Подешавање логоа

en: Link label to the referenced entity
sr: Повежи ознаку са референцираним ентитетом

en: @name field is required.
sr: @name поље је потребно попунити.

en: Wide
sr: Широко

en: Logo path
sr: Путања до логоа

en: Full HTML
sr: Комплетан HTML

en: Third party settings
sr: Остала подешавања

en: Bulk operation
sr: Групнa манипулација

en: The file %path was not deleted because it does not exist.
sr: Датотека %path није избрисана зато што не постоји.

en: Table @name already exists.
sr: Табела @name већ постоји.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table doesn't exist.
sr: Немогуће преименовати @table у @table_new: табела @tablе не постоји.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table_new already exists.
sr: Немогуће преименовати @table у @table_new: табела @table_new већ постоји.

en: Cannot add field @table.@field: table doesn't exist.
sr: Немогуће додати поље @table.@field: табела не постоји.

en: Cannot add field @table.@field: field already exists.
sr: Немогуће додати поље @table.@field: поље већ постоји.

en: Cannot set default value of field @table.@field: field doesn't exist.
sr: Немогуће поставити подразумевану вредност за поље @table.@field: поље не постоји.

en: Cannot remove default value of field @table.@field: field doesn't exist.
sr: Немогуће уклонити подразумевану вредност за поље @table.@field: поље не постоји.

en: Cannot add primary key to table @table: table doesn't exist.
sr: Немогуће додати примарни кључ за табелу @table: табела не постоји.

en: Cannot add primary key to table @table: primary key already exists.
sr: Немогуће додати примарни кључ за табелу @table: примарни кључ већ постоји.

en: Cannot add unique key @name to table @table: table doesn't exist.
sr: Немогуће додати јединствени кључ @name ѕа табелу @table: табела не постоји.

en: Cannot add unique key @name to table @table: unique key already exists.
sr: Немогуће додати јединствени кључ @name за табелу @table: јединствени кључ већ постоји.

en: Cannot add index @name to table @table: table doesn't exist.
sr: Немогуће додати индекс @name ѕа табелу @table: табела не постоји.

en: Cannot add index @name to table @table: index already exists.
sr: Немогуће додати индекс @name за табелу @table: индекс већ постоји.

en: Cannot change the definition of field @table.@name: field doesn't exist.
sr: Немогуће променити дефиницију поља @table.@name: поље не постоји.

en: Cannot rename field @table.@name to @name_new: target field already exists.
sr: Немогуће променити назив поља @table.@name у @name_new: поље већ постоји.

en: Use the default shortcut icon supplied by the theme
sr: Користите подразумевану иконицу за пречицу у теми

en: This is also assumed to be the primary language of this account's profile information.
sr: Исто се претпостаља да је ово примарни језик за профил податке овог налога.

en: Site's default language (@lang_name)
sr: Подразумевани језик сајта (@lang_name)

en: @dir can not be opened
sr: @dir не може да се отвори

en: Custom output for TRUE
sr: Произвољан излаз за ТАЧНО

en: Custom output for FALSE
sr: Произвољан излаз за НЕТАЧНО

en: File added
sr: Датотека додата

en: File removed
sr: Датотека склоњена

en: Translations directory
sr: Директоријум са преводима

en: The %language translation is not available.
sr: Превод за %language није доступан.

en: The %language translation is available.
sr: Превод за %language језик је доступан.

en: The %language translation could not be downloaded.
sr: Превод за %language се не може преузети.

en: The custom block ID.
sr: <em>ID</em> прилагођеног блока.

en: The block type.
sr: Тип блока.

en: Add %type custom block
sr: Додај %type прилагођен блок

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
sr: %field датум је обавезан. Молим вас унесите датум у формату %format.

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
sr: %field датум је погрешан. Молим вас унесите датум у формату %format.

en: AM/PM
sr: пре подне/по подне

en: The %field date is required.
sr: %field датум је захтеван.

en: Type of item to reference
sr: Тип ставке за референцирање

en: Reference method
sr: Метод референцирања

en: Updating translations.
sr: Ажурирање превода.

en: Create referenced entities if they don't already exist
sr: Креирај референциране ентитете ако већ не постоје

en: <p>This is a one-time login for %user_name.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
sr: <p>Ово је једнократно пријављивање за корисника %user_name</p><p>Кликните испод на дугме и промените лозинку за сајт.</p>

en: Custom block type
sr: Прилагођен тип блока

en: Entity display
sr: Приказ ентитета

en: Entity form display
sr: Приказ форме ентитета

en: Field formatters
sr: Форматери поља

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
sr: MySQL, MariaDB, Percona Server, или слично

en: The content has either been modified by another user, or you have already submitted modifications. As a result, your changes cannot be saved.
sr: Садржај је измењен од стране неког од корисника или сте већ послали промене. Резултат тога је да не можете да сачувате промене.

en: One file only. | Maximum @count files.
sr[0]: Само један фајл.
sr[1]: Максимум @count фајлова.

en: PHP date format
sr: PHP формат датума

en: Reset your password
sr: Заборавили сте лозинку?

en: Custom block ID
sr: <em>ID</em> прилагођеног блока

en: Name and description
sr: Име и опис

en: %name: may not be longer than @max characters.
sr: %name: не дуже од @max знакова.

en: Timestamp value
sr: Време

en: Site branding
sr: Лого

en: Size of URI field
sr: Величина <em>URI</em> поља

en: URI field
sr: URI поље

en: The listed configuration will be deleted.
sr: Излистана конфигурација ће бити обрисана.

[ctx: Entity type group]
en: Content
sr: Садржај

en: Action configuration
sr: Подешавање Акција

en: Pages list.
sr: Листа страница.

en: Route Name
sr: Назив руте

en: Route Params
sr: Параметри руте

en: Param
sr: Параметар

en: Configuration dependencies
sr: Конфигурационе зависности

en: Theme dependencies
sr: Зависности теме

en: Extension settings
sr: Подешавање екстензија

en: Redirect to URL configuration
sr: Преусмери на <em>URL</em> конфигурацију

en: Display a message to the user configuration
sr: Прикажи поруку у корисничким подешавањима

en: Admin info
sr: Информације о администратору

en: Entity view mode settings
sr: Подешавања начина приказа ентитета

en: Target entity type
sr: Циљни тип ентитета

en: Entity form mode settings
sr: Подешавања начина формирања ентитета

en: View or form mode machine name
sr: Машинско име приказа или начина формирања

en: Field display setting
sr: Подешавање приказа поља

en: Text field display format settings
sr: Подешавање формата приказа текстуалног поља

en: Sort settings
sr: Подешавање сортирања

en: Entity reference rendered entity display format settings
sr: Подешавање формата приказа рендерованог ентитета помоћу ентитета са референцом

en: Entity reference entity ID display format settings
sr: Подешавање формата приказа идентификатора ентитета са референцом

en: Entity reference label display format settings
sr: Подешавање формата приказа ознаке ентитета са референцом

en: Entity reference autocomplete (Tags style) display format settings
sr: Подешавање формата приказа аутоматског попуњавања поља ентитета са референцом (у облику oynaka)

en: Entity reference autocomplete display format settings
sr: Подешавање формата приказа аутоматског попуњавања поља ентитета са референцом

en: - Hidden - format settings
sr: - Скривено - подешавање формата

en: Integer settings
sr: Целобројна подешавања

en: Decimal settings
sr: Децимална подешавања

en: Float settings
sr: Подешавање бројева с покретним зарезом

en: Number decimal display format settings
sr: Подешавање формата приказа децималних бројева

en: Number unformatted display format settings
sr: Подешавање формата приказа неформатираних бројева

en: Number default display format settings
sr: Подешавање формата приказа подразумеваног броја

en: Demote selected content from front page configuration
sr: Уклони изабрани садржај са насловне стране

en: Single on/off checkbox format settings
sr: Подешавање формата једноставног поља за потврду у формату укључено/искључено

en: Notify user when password reset
sr: Обавестите корисника када је лозинка поново подешена

en: Context assignments
sr: Контекстуални задаци

en: Display variant
sr: Варијанта приказ

en: Send email configuration
sr: Пошаљи подешавања електронске поште

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jan
sr: Јан

[ctx: Abbreviated month name]
en: Feb
sr: Феб

[ctx: Abbreviated month name]
en: Mar
sr: Мар

[ctx: Abbreviated month name]
en: Apr
sr: Апр

[ctx: Abbreviated month name]
en: May
sr: Мај

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jun
sr: Јун

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jul
sr: Јул

[ctx: Abbreviated month name]
en: Aug
sr: Авг

[ctx: Abbreviated month name]
en: Sep
sr: Сеп

[ctx: Abbreviated month name]
en: Oct
sr: Окт

[ctx: Abbreviated month name]
en: Nov
sr: Нов

[ctx: Abbreviated month name]
en: Dec
sr: Дец

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
sr: Нед

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
sr: Пон

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
sr: Уто

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
sr: Сре

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
sr: Чет

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
sr: Пет

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
sr: Суб

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
sr: Нед

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
sr: Пон

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
sr: Уто

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
sr: Сре

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
sr: Чет

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
sr: Пет

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
sr: Суб

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
sr: Н

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
sr: П

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
sr: У

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
sr: С

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
sr: Ч

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
sr: П

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Saturday]
en: S
sr: С

en: Username or email address
sr: Корисничко име или е-мејл адреса

en: A valid email address. All emails from the system will be sent to this address. The email address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by email.
sr: Унесите валидну е-мејл адресу. Сви сервисни мејлови које шаље сајт ће бити слати на ту адресу. Ваша е-мејл адреса неће бити јавно доступна и биће кориштена при промени лозинке или за обавештења или промоције.

en: This account's preferred language for emails.
sr: Префериран језик овог налога за маилове.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your email address.
sr: Инструкције за активацију налога су послате на вашу е-мејл адресу.

en: Password reset instructions will be mailed to %email. You must log out to use the password reset link in the email.
sr: Инструкције за поновно намештање лозинке ће Вам бити послате на %email. Морате се одјавити да би сте користили линк за поновно намештање лозинке из имејла.

en: Further instructions have been sent to your email address.
sr: Инструкције за нову лозинку су послате на е-мејл адресу.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
sr: Максимална дубина за линк и све његове подређене линкове је фиксирана. Одређени линкови менија могу бити недоступни као надређени ако би њихов избор прекорачио лимит.

en: Format type machine name
sr: Машинско име врсте формата

en: Boolean settings
sr: Подешавања логичке променљиве

en: On label
sr: Прикажи ознаку

en: Off label
sr: Сакриј ознаку

en: Default comments
sr: Подразумевани коментари

en: Allows commenting on content
sr: Омогућава коментарисање садржаја

en: Configuring search pages
sr: Конфигурисање страница за претрагу.

en: Base field bundle override
sr: Редефинисати скуп основних поља

en: Datetime timestamp display format settings
sr: Подешавање формата приказа ознаке за датум/време

en: Boolean checkbox display format settings
sr: Подешавање формата приказа поља за потврду у формату тачно/нетачно

en: Installed themes
sr: Инсталиране теме

en: The %file does not exist.
sr: %file не постоји.

en: The %file exists.
sr: %file постоји.

en: The %file is not readable.
sr: %file није читљив.

en: Allowed types: @extensions.
sr: Дозвољени типови: @extensions.

en: Default value callback
sr: Подразумевана повратна вредност

en: URI as link display format settings
sr: Подешавање формата приказа <em>URI</em> као линка

en: Timestamp ago display format settings
sr: Подешавање формата приказа временске ознаке у прошлости

en: This block is broken or missing. You may be missing content or you might need to enable the original module.
sr: Блок не ради или не постоји. Недостаје вам садржај или морате да укључите оригинални модул.

en: Configuration entity dependencies
sr: Зависности конфигурационих ентитета

en: Content entity dependencies
sr: Зависности ентитета садржаја

en: Enforced configuration dependencies
sr: Зависности наметнутих конфигурација

en: String (long) settings
sr: Подешавања (дугог) текста

en: URI settings
sr: <em>URI</em> подешавања

en: Created timestamp settings
sr: Подешавања креираних временских ознака

en: Changed timestamp settings
sr: Подешавања промењених временских ознака

en: Database storage size
sr: Капацитет складиштења базе података

en: Text with text format
sr: Текст и формат текста

en: Field widgets
sr: Виџети поља

en: Field widget
sr: Виџет поља

en: Widget type machine name
sr: Машинско име врсте виџета

en: Textarea display format settings
sr: Подешавање формата приказа поља за унос текста

en: Email field display format settings
sr: Подешавање формата приказа поља за унос адресе електронске поште

en: Link to the entity
sr: Линк ка ентитету

en: Number integer display format settings
sr: Подешавање формата приказа целих бројева

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
sr: Слике морају бити веће од <strong>@min</strong> пиксела. Слике веће од <strong>@max</strong> пиксела ће бити смањене.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
sr: Слике морају бити веће од <strong>@min</strong> пиксела.

en: Change site name, email address, slogan, default front page, and error pages.
sr: Промени име сајта, е-поште, слоган, основну насловну страну и странице грешака.

en: Configuration updates
sr: Ажурирање подешавања

en: The listed configuration will be updated.
sr: Наведа подешавања ће бити ажурирана.

en: Entity reference field storage settings
sr: Подешавање чувања поља референце на ентитет

en: Entity reference field settings
sr: Подешавање поља референце на ентитет

en: Entity reference selection plugin settings
sr: Подешавање избора додатка за референцу на ентитет

en: Display in native language
sr: Приказ на матерњем језику

en: HTTP headers
sr: <em>HTTP</em> заглавље

en: Submitted by @username on @datetime
sr: Послато од @username у @datetime

en: This must be an external URL such as %url.
sr: Ово мора бити спољашњи УРЛ као што је %url.

en: Submitted by @author_name on @date
sr: Поднео @author_name на дан @date

en: Account's permissions
sr: Дозволе за налог

en: The hashed password
sr: Хеширана лозинка

en: Existing password
sr: Постојећа лозинка

en: Contains US ASCII characters only
sr: Садржи само <em>US ASCII</em> знакове

en: Checkout complete! Thank you for your purchase.
sr: Плаћање завршено! Хвала на куповини.

en: Resolving missing content
sr: Решавање недостајућег контента.

en: Delete @language translation
sr: Обриши @language превод.

en: Provides a link to add a new block.
sr: Обезбеђује линк за додавање новог блока.

en: Timestamp display format settings
sr: Подешавање формата приказа временске ознаке

en: Future format
sr: Будући формат

en: Past format
sr: Прошли формат

en: Plural variants
sr: Варијанта у множини

en: CustomMessage: !customMessage
sr: Произвољна порука: !customMessage

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
sr: %type: @message у %function (линија %line у %file).

en: HTML Date
sr: <em>HTML</em> тип датума

en: HTML Datetime
sr: <em>HTML</em> тип датум/време

en: HTML Month
sr: <em>HTML</em> тип месеца

en: HTML Week
sr: <em>HTML</em> тип седмице

en: HTML Year
sr: <em>HTML</em> тип године

en: HTML Yearless date
sr: <em>HTML</em> тип датума без године

en: Default long date
sr: Подразумевани дуги тип датума

en: Default short date
sr: Подразумевани кратки тип датума

en: User account menu
sr: Мени корисничког налога

en: Cancel the selected user account(s)
sr: Укини налоге изабраних корисника

en: Unblock the selected user(s)
sr: Одблокирај изабране корисникe

en: Basic block
sr: Основни блок

en: Website feedback
sr: Повратна информација о сајту

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
sr: Унеси листу одвојену зарезом. На пример: Амстердам, Мексико Сити, "Кливленд, Охајо"

en: Basic HTML
sr: Основни HTML

en: Restricted HTML
sr: Ограничени ХТМЛ

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <pre><code>@htaccess</code></pre>
sr: Безбедносно упозорење: Немогуће је уписати .htaccess фајл. Молим Вас да направите .htaccess фајл у Вашем %directory директоријуму која садржи следеће редове: <pre><code>@htaccess</code></pre>

en: Please continue to <a href=":error_url">the error page</a>
sr: Молим Вас да наставите до <a href=":error_url">странице са грешком</a>

en: The %language translation file could not be downloaded. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
sr: Превод за %language се не може преузети. <a href=":url">Изаберите други језик</a> или изаберите Енглески и превидите ваш сајт касније.

en: Check the messages and <a href=":retry">retry</a>, or you may choose to <a href=":cont">continue anyway</a>.
sr: Проверите поруке и <a href=":retry">покушајте поново</a>, или можете да <a href=":cont">наставите у сваком случају</a>.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>/modules</em>. Missing modules: @modules
sr: Следећи модули су обавезни али нису пронађени. Поставите их у одговарајући директоријум, као што је <em>/modules</em>. Недостајући модули: @modules

en: Updating @module
sr: Ажурирање @module

en: Date (e.g. @format)
sr: Датум (нпр. @format)

en: Time (e.g. @format)
sr: Време (нпр.@format )

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href=":https-link">Learn more</a>.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Не користите сигурну везу па ће лозинка бити послата као обичан текст.  <a href=":https-link">Сазнај више</a>.

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:account-name], [user:display-name] and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
sr: Порука коју треба послати. Можете користити резервисана места као што су [node:title], [user:account-name], [user:display-name] и [comment:body] како би представили податке који ће бити другачији сваки пут кад се порука пошаље. Нису сва реезервисана места доступна у свим контекстима.

en: The message to be displayed to the current user. You may include placeholders like [node:title], [user:account-name], [user:display-name] and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
sr: Порука која ће се приказати тренутном кориснику. Можете користити резервисанa места као на пример [node:title], [user:account-name], [user:display-name] и [comment:body] да прикажете податке који ће се разликовати сваки пут кад се порука пошаље. Нису сва резервисана места доступна у свим контекстима.

en: <a href=":login">Log in</a> or <a href=":register">register</a> to post comments
sr: <a href=":login">Пријавите се</a> или се <a href=":register">региструјте</a> да би сте послали коментар

en: <a href=":login">Log in</a> to post comments
sr: <a href=":login">Пријавите се</a> да би сте послали коментар

en: Make it at least 12 characters
sr: Било би добро да је дугачка барем 12 карактера

en: Required if you want to change the %mail or %pass below. <a href=":request_new_url" title="Send password reset instructions via email.">Reset your password</a>.
sr: Потребно је уписати ако мењате %mail или %pass испод. <a href=":request_new_url" title="Упутство за промену лозинке ће бити послато преко мејла.">Измени лозинку</a>.

en: Password reset instructions will be sent to your registered email address.
sr: Инструкције за креирање нове лозинке ће бити послате на е-мејл адресу са којом сте се регистровали.

en: [user:display-name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
sr: [user:display-name],
    
    Захтев за гашенје налога је послат за сајт [site:name].
    
    Сада можете угасити свој налог на овој адреси: [site:url-brief]
    
    [user:cancel-url]
    
    НАПОМЕНА:Једном када угасите свој налог, он је бесповратно обрисан.
    
    Овај линк траје један дан. Уколико се не искористи ништа се неће десити.
    
    --  [site:name] тим.

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
sr: Поднет је захтев за гашење налога [user:display-name] на сајту [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
sr: Креирајте нове лозинке за налог [user:display-name] на сајту [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
sr: Детаљи налога [user:display-name] на [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
sr: Налог за корисничко име [user:display-name] на [site:name] (чека на одобренје)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
sr: [user:display-name] се пријавио за отваранје налога.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
sr: [user:display-name],
    
    Ваш налог на сајту [site:name] је активан.
    
    Сада се можете пријавити на кликом на линк испод:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Овај линк се може искористити само једном. Он ће вас одвести до странице где ћете морати унети лозинку за овај сајт.
    
    Након што подесите лозинку, можете се пријавити овде: [site:login-url] користећи следеће податке:
    
    корисничко име: [user:account-name]
    лозинка: Лозинка коју сте поставили на горњем линку
    
    --  [site:name] тим.

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
sr: Детаљи налога [user:display-name] на [site:name] (одобрен)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
sr: Налог [user:display-name] на [site:name] (је блокиран)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
sr: [user:display-name],
    
    Vaš nalog na sajtu [site:name] je obrisan.
    
    --  [site:name] tim.

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
sr: Налог за  [user:display-name] на [site:name] (је обрисан)

en: You must select a language to continue the installation.
sr: Морате да изаберете језик за наставак инсталације.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
sr: Само су неки од специјалних каракте дозвољени да буду део корисничког имена: размак, тачка (.), цртица (-), апостроф ('), доња црта (_) i @ znak.

en: <q>Log in</q> for anonymous users
sr: <q>Пријави се</q> за анонимне кориснике

en: %name is not recognized as a username or an email address.
sr: Унос %name није препознат ни као корисничко име ни као е-мејл адреса.

en: Stable
sr: Стабилно

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
sr: [user:display-name],
    
    Поднели сте захтев за промену лозинке на сајту: [site:name].
    
    Можете се пријавити кликом на линк испод или ако исти копирате у бровсер:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Овај линк се може искористити само једном. Он ће вас одвести на страницу где ћете моћи изменити лозинку. Он ће истећи за 1 дан и ништа се неће десити ако га не искористите
    
    --  [site:name] tim.

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
sr: [user:display-name],
    
    Администратор [site:name] је направио налог за вас. Сада се можете пријавити кликом на линк испод:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Овај линк се може искористити само једном. Он ће вас одвести до странице где ћете морати унети лозинку за овај сајт.
    
    Када подесите лозинку, бићете у могућности да се пријавите на сајту, корисећи исту.
    
    Адреса за пријавлјиванје: [site:login-url]
    
    корисничко име: [user:name]
    лозинка: Лозинка коју сте унели на предходном линку
    
    --  [site:name] тим

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
sr: [user:display-name],
    
    Хвала што сте се регистровали на сајт [site:name]. Сада се можете пријавити кликом на линк испод.
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Овај линк се може користити само једном и он ће вас одвести на страницу где ћете подесити своју лозинку за приступ овом сајту.
    
    Након што подесите лозинку, можете се пријавити овде: [site:login-url] користећи следеће податке:
    
    корисничко име: [user:name]
    лозинка: Лозинка коју сте поставили на горњем линку
    
    --  [site:name] тим.

en: Delete %label
sr: Обриши %label

en: Recent comments.
sr: Последњи коментари.

en: Find and manage files.
sr: Нађи и управљај датотекама.

en: All content, by month.
sr: Сав садржај, по месецу.

en: Recent content.
sr: Скорашњи садржај

en: All content, by letter.
sr: Сав садржај, по азбуци.

en: Who's online block
sr: Блок "Ко је онлајн?"

en: Max 1300x1300
sr: Максимално 1300x1300

en: Max 2600x2600
sr: Максимално 2600x2600

en: Max 325x325
sr: Максимално 325x325

en: Max 650x650
sr: Максимално 650x650

en: Narrow
sr: Уско

en: Find and manage content
sr: Нађи и управљај садржајем

en: Welcome to [site:name]
sr: Добро дошли на [site:name]

en: Name or email contains
sr: Име или E-пошта садрже

en: A list of new users
sr: Листа нових корисника

en: There are currently @total users online.
sr: Тренутно је @total корисника онлине.

en: A list of users that are currently logged in.
sr: Листа корисника који су тренутно улоговани.

en: View or edit the configuration.
sr: Погледајте или уредите подешавања.

en: Add, rearrange or remove filters.
sr: Додај, пресложи или уклони филтере.

en: Sort actions
sr: Акције сортирања

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
sr: Додај, пресложи или уклони правила сортирања.

en: Default configuration hash
sr: Подразумевани конфигурациони хеш

en: Create New Draft
sr: Направи нови предлог

en: Size of email field
sr: Величина поља за унос адресе електронске поште

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
sr: [user:display-name],
    
    Ваш налог на сајту [site:name] је блокиран.
    
    --  [site:name] тим

en: Bundle assigned to the auto-created entities.
sr: Тип додељен аутоматски креираним ентитетима

en: Determines if a password needs hashing
sr: Одређује да ли лозинка треба да се хешира

en: %type: @message in %function (line %line of %file) @backtrace_string.
sr: %type: @message у %function (ред %line у %file) @backtrace_string.

en: There is content for the entity type: @entity_type. <a href=":url">Remove @entity_type_plural</a>.
sr: Постоји садржај за тип ентитета: @entity_type. <a href=":url">Уклони @entity_type_plural</a>.

en: Recommendations to make your password stronger:
sr: Савети за сигурну лозинку:

en: Unrecognized username or password. <a href=":password">Forgot your password?</a>
sr: Систем није препознао корисничко име или лозинку. <a href=":password">Затражите нову лозинку уколико мислите да сте је заборавили?</a>

en: You may also use tokens: [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. Separate recipients with a comma.
sr: Можете такође користити токен: [node:author:mail], [comment:author:mail], итд. Одвојите примаоце зарезом.

en: Restore to Draft
sr: Поврати у Предлог

en: Entity reference selection handler settings
sr: Подешавање управљача селекције референцираних ентитета

en: Default selection handler settings
sr: Подешавања подразумеваног управљача селекције

en: Entity action
sr: Акције ентитета
