Drupal core (9.0.10) - en to be translation catalogue (3076 entries)

en: Forms
be: Анкеты

en: Home
be: Хатняя старонка

en: User interface
be: Інтэрфэйс карыстальніка

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: user
be: карыстальнік

en: Pages
be: Старонкі

en: Save configuration
be: Захаваць налады

en: delete
be: выдаліць

en: Status
be: Статус

en: Register
be: Зарэгістраваць/ца

en: Create a new user account.
be: Стварыць новы рахунак карыстальніка.

en: Markup
be: Код

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Suffix
be: Суфікс

en: Approve
be: Дазволіць

en: Delete
be: Выдаліць

en: Submit
be: Захаваць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змесціва

en: Moderated content
be: праверанае (адмадэраванае) змесціва

en: Attribute
be: Атрыбут

en: Value
be: Значэнне

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Email address
be: Email адрас

en: Development
be: Распрацоўка

en: Groups
be: Групы

en: Group
be: Група

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: Replies
be: Адказы

en: Closed
be: Зачынена

en: yes
be: так

en: List
be: Спіс

en: Subject
be: Тэма

en: Send email
be: Адправіць email

en: closed
be: зачыненае

en: Actions
be: Дзеянні

en: disabled
be: адключана

en: Confirm
be: Сьцьвярдзіць

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Last comment
be: Апошні каментар

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: more
be: болей

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: Explanation or submission guidelines
be: Тлумачэнні ці інструкцыі, што тычацца дасылкі матэрыялаў

en: Email settings
be: Налады пошты

en: Article
be: Артыкул

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Articles
be: Артыкулы

en: Administration
be: Кіраванне

en: footer
be: футэр

en: Comments
be: Каментары

en: More
be: Болей

en: not verified
be: госць

en: Action
be: Дзеянне

en: Last updated
be: Абноўлена

en: On
be: На

en: For
be: Для

en: new
be: новае

en: Tags
be: Катэгорыі

en: Block title
be: Загаловак блоку

en: The title of the block as shown to the user.
be: Загаловак блоку (як яго пабачыць карыстальнік).

en: Taxonomy
be: Таксаномія

en: Logging
be: Уваходжу

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Content types
be: Тыпы змесціва

en: Homepage
be: Хатняя старонка

en: Home page
be: Хатняя старонка

en: Download
be: Сцягнуць

en: Version
be: Версія

en: view
be: глядзець

en: unpublished
be: неапублікавана

en: updated
be: абноўлена

en: Overview
be: Агляд

en: File information
be: Інфармацыя пра файл

en: File
be: Файл

en: Tag
be: Тэма

en: Advanced options
be: Прасунутыя налады

en: Release notes
be: Інфармацыя пра выданне

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Links
be: Спасылкі

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: Daily
be: Штодзённа

en: Weekly
be: Кожны тыдзень

en: Monthly
be: Кожны месяц

en: None
be: Аніводны(ая)

en: Display settings
be: Налады паказу

en: This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне нельга будзе адмяніць.

en: taxonomy terms
be: тэрміны таксаноміі

en: Test
be: Тэст

en: Number
be: Нумар

en: Message
be: Паведамленне

en: No log messages available.
be: Лёгі адсутныя

en: Account Name
be: Назва рахунку

en: Password
be: Пароль

en: Block settings
be: Налады блокаў

en: - None -
be: - Нічога -

en: Country
be: Краіна

en: Weight
be: Вага

en: The configuration options have been saved.
be: Абраныя налады захованыя.

en: Link
be: Спасылка

en: Image
be: Малюнак

en: Center
be: Цэнтр

en: Container
be: Кантэйнер

en: Help text
be: Даведкавы тэкст

en: Types
be: Тыпы

en: Multiple
be: Мносны

en: Required
be: Абавязкова

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
be: Старонкі дадзенага ўзроўню сартуюцца напачатку па вазе, а потым па загалоўку.

en: Depth
be: Глыбіня

en: none
be: няма

en: Category
be: Катэгорыя

en: Add container
be: Дадаць кантэйнер

en: Settings
be: Налады

en: Feed
be: Жывільнік

en: Name
be: Імя

en: edit container
be: рэдагаваць кантэйнэр

en: edit
be: рэдагаваць

en: Go to previous page
be: Да папярэдняй старонкі

en: Go to parent page
be: Перайсці да бацькоўскай старонкі

en: Go to next page
be: Да наступнай старонкі

en: Import
be: Імпарт

en: Book
be: Падшыўка

en: Export
be: Экспарт

en: Taxonomy term
be: Тэрмін таксаноміі

en: settings
be: налады

en: Back
be: Назад

en: Field
be: Поле

en: Outline
be: Кароткі змест

en: header
be: шапка сайта

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Перапрагледзець

en: Save
be: Захаваць

en: Session opened for %name.
be: Сэсыя для %name адчыненая.

en: Help
be: Дапамога

en: Default
be: Прадвызначана

en: Summary
be: Падсумаванне

en: Update
be: Абнавіць

en: Open
be: Адкрыць

en: Sunday
be: нядзеля

en: Monday
be: панядзелак

en: Tuesday
be: аўторак

en: Wednesday
be: серада

en: Thursday
be: чацьвер

en: Friday
be: пятніца

en: Saturday
be: субота

en: Core
be: Ядро

en: Archive
be: Архіў

en: Album
be: Альбом

en: Artist
be: Мастак

en: Add new
be: Дадаць новага(ую)

en: Time
be: Час

en: Access
be: Доступ

en: Add
be: Дадаць

en: View
be: Праглядзець

en: Format
be: Фармат

en: Audio
be: Аўдыё

en: History
be: Гісторыя

en: URL
be: Спасылка

en: Path
be: Сцежка

en: Filename
be: Назва файла

en: Vocabularies
be: Раздзелы

en: Modules
be: Модулі

en: Clear index
be: Ачысціць індэкс

en: General discussion
be: Агульная дыскусія

en: edit forum
be: рэдагаваць форум

en: Forum name
be: Імя форума

en: forum
be: форум

en: Manage
be: Кіраваць

en: Refresh
be: Перазагрузіць

en: Region
be: Рэгіён

en: link
be: спасылка

en: Anchor
be: Якар

en: Display
be: Паказ

en: Menu
be: Меню

en: Advanced settings
be: Пашыраныя налады

en: Teaser
be: Цвялілка

en: never
be: ніколі

en: Updated
be: Абноўлена

en: actions
be: дзеянні

en: Text
be: Тэкст

en: Theme
be: Тэма

en: Select a layout
be: Абраць размеркаванне

en: aggregator
be: агрэгатар

en: Update interval
be: Інтэрвал абнаўлення

en: The fully-qualified URL of the feed.
be: Поўная спасылка (URI) фіда.

en: Add forum
be: Дадаць форум

en: Add term
be: Дадаць тэрмін

en: Timestamp
be: Пазначка даты

en: Keywords
be: Ключавыя словы

en: Preview comment
be: Перапрагледзець каментар

en: Component
be: Кампанент

en: Components
be: Кампаненты

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Statistics
be: Статыстыка

en: Advanced search
be: Пашыраны пошук

en: You are not authorized to access this page.
be: У вас недастаткова правоў для прагляду гэтай старонкі.

en: Unknown
be: Невядомы

en: Attachment
be: Дадатак

en: n/a
be: [няма]

en: Upload
be: Загрузіць

en: Picture
be: Выява (аватар).

en: Upload image
be: Загрузіць выяву

en: Taxonomy settings
be: Налады таксаноміі

en: content types
be: тыпы змесціва

en: content type
be: тып змесціва

en: Mail
be: Пошта

en: Database type
be: Тып базы дадзеных

en: User
be: Карыстальнік

en: Content type
be: Тып змесціва

en: action
be: дзеянне

en: Continue
be: Працягнуць

en: Configure
be: Правіць

en: Email
be: Адрас E-mail

en: Files
be: Файлы

en: file
be: файл

en: User ID
be: ID карыстальніка

en: Error
be: Памылка

en: Options
be: Налады

en: Contact
be: Кантакт

en: no
be: не

en: New user: %name %email.
be: Новы карыстальнік: %name %email.

en: Created
be: Створана

en: Node
be: Вузел

en: Sent email to %recipient
be: Даслаць емэйл %recipient

en: The subject of the message.
be: Тэма паведамлення.

en: Create
be: Стварыць

en: Separator
be: Раздзяляльнік

en: Revert to defaults
be: Вярнуць да прадвызначаных

en: term
be: тэрмін

en: Expanded
be: Разгорнута

en: Parent item
be: Бацькоўскі элемент

en: Add child page
be: Дадаць дачынную старонку

en: Printer-friendly version
be: Друкаваная версія

en: Content type for child pages
be: Тып змесціва для дачынных старонак

en: Update options
be: Налады абнаўлення

en: Remove from outline
be: Gерамясціць з схемы

en: Unknown export format.
be: Невядомы фармат экспарту.

en: All
be: Усе

en: Active
be: Актыўна

en: Last post
be: Апошні запіс

en: Access denied
be: Дасяг забаронены

en: Year
be: Год

en: Date format
be: Фармат даты

en: Add content
be: Дадаць змесціва

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Block
be: Блок

en: Add block
be: Дадаць блок

en: Page
be: Старонка

en: 1 minute | @count minutes
be[0]: 1 хвіліна
be[1]: @count хвілін
be[2]: @count хвілін

en: 1 hour | @count hours
be[0]: 1 гадзіна
be[1]: @count гадзінаў

en: 1 day | @count days
be[0]: 1 дзень
be[1]: @count дні
be[2]: @count дзён

en: Configuration saved.
be: Налады захованыя

en: Taxonomy terms
be: Тэрміны таксаноміі

en: Logo
be: Лагатып

en: Site name
be: Назоў сайту

en: Site slogan
be: Слёган сайту

en: Good
be: Добры

en: User settings
be: Налады карыстальнікаў

en: Site
be: Сайт

en: Database
be: База дадзеных

en: Not found
be: Не знойдзена

en: Module
be: Модуль

en: Host
be: Хост

en: Available updates
be: Даступныя абнаўленні

en: Manual update check
be: Праверыць абнаўленне ўручную

en: Never
be: Ніколі

en: Check manually
be: Праверыць уручную

en: Up to date
be: Актуальны

en: Update available
be: Абнаўленне даступна

en: Drupal core update status
be: Стан абнаўлення ядра Drupal

en: Out of date
be: Састарэлы

en: Header
be: Загаловак

en: Left sidebar
be: Левая стужка

en: Right sidebar
be: Правая стужка

en: Footer
be: Ніжні калантытул

en: Inline
be: Убудаваны

en: Recipients
be: Атрымальнікі

en: Selected
be: Выбраны

en: Your name
be: Вашае імя

en: Menu link
be: Спасылка меню

en: To
be: Каму

en: From
be: Ад

en: Feed description
be: Апісанне фіда.

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Throttle
be: Рэгулятар

en: Visibility
be: Бачнасць

en: Roles
be: Ролі

en: Revision ID
be: ID версіі

en: Comment
be: Каментар

en: Comment ID
be: ID каментара

en: Hostname
be: Імя хоста

en: Score
be: Адзнака

en: Published
be: Апублікавана

en: Signature
be: Подпіс

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Locale
be: Лакаль (настройкі мовы і рэгіёна)

en: Title field label
be: Цэтлік загалоўка поля

en: Promoted to front page
be: Прасунутае на галоўную старонку

en: Sticky at top of lists
be: Прымацавана ўверсе спісаў

en: Revisions
be: Версіі

en: Log message
be: Запіс у логу

en: URL alias
be: URL псеўданім

en: File ID
be: Файл ID

en: File name
be: Імя файла

en: File size
be: Памер файла

en: Vocabulary
be: Слоўнік

en: Vocabulary ID
be: ID слоўніка

en: Vocabulary name
be: Назва слоўніка

en: Term
be: Тэрмін

en: Term ID
be: ID тэрміна

en: Role name
be: Назоў статусу

en: Last access
be: Апошні дасяг

en: Last login
be: Апошні ўваход

en: Time zone
be: Часовая зона

en: Severity
be: Прыярытэт

en: Field name
be: Назва поля

en: Field type
be: Тып поля

en: Global settings
be: Усеагульныя налады

en: Fields
be: Палі

en: Widget type
be: Тып віджэта

en: Contains
be: Утрымлівае

en: Is less than
be: меньш

en: Is less than or equal to
be: меньш альбо роўна

en: Is equal to
be: роўна

en: Is greater than or equal to
be: больш альбо роўна

en: Is greater than
be: больш

en: Is not equal to
be: няроўна

en: Count
be: Колькасць

en: Overridden
be: Адменена

en: Set name
be: Усталяваць імя

en: Original image
be: Сапраўдная выява

en: Heading
be: Загаловак

en: Search settings
be: Налады пошуку

en: Mode
be: Лад

en: Warning
be: Увага

en: blocked
be: заблякаваны

en: active
be: актыўны

en: N/A
be: Не даступна

en: OPML feed
be: OPML фід

en: Number of news items in block
be: Колькасць навінаў у блоку

en: View this feed's recent news.
be: Праглядзець апошнія навіны фіда.

en: Feed overview
be: Агляд фіда

en: Items
be: Элементы

en: Last update
be: Апошняе абнаўленне

en: Next update
be: Наступнае абнаўленне

en: %time ago
be: %time таму

en: %time left
be: засталося %time

en: Nodes
be: Матэрыялы

en: Authored by
be: Аўтар:

en: Advanced
be: Дадаткова

en: The feed %feed has been updated.
be: Фід %feed быў абноўлены.

en: Feed %feed added.
be: Стужка %feed даданая.

en: The feed %feed has been added.
be: Стужка %feed даданая.

en: Performance
be: Прадукцыйнасць

en: Width
be: Шырыня

en: Height
be: Вышыня

en: Textfield
be: Тэкставае поле

en: Maximum
be: Максімум

en: Scale
be: Маштаб

en: Medium
be: Сярэдні

en: Media
be: Мультымедыя

en: Plain text
be: Просты тэкст

en: Caching
be: Кэшаванне

en: Month
be: Месяц

en: Details
be: Падрабязна

en: Widget
be: Віджэт

en: Last reply
be: Апошні адказ

en: System
be: Сістэма

en: Domain
be: Дамен

en: Processors
be: Працэсары

en: Unlimited
be: Неабмежавана

en: Current
be: Бягучы

en: Enter a valid username.
be: Увядзіце імя карыстальніка.

en: Owner
be: Уладальнік

en: Recipient
be: Адрасат

en: OR
be: АЛЬБО

en: Add a role to the selected users
be: Дадаць ролю выбраным карыстальнікам

en: Remove a role from the selected users
be: Зняць ролю з выбраных карыстальнікаў

en: node
be: матэрыял

en: Administer content
be: Адмністраванне зместу

en: General
be: Агульны

en: Egypt
be: Егіпет

en: Namibia
be: Намібія

en: Israel
be: Ізраіль

en: Iran
be: Іран

en: New Zealand
be: Новая Зеландыя

en: Tonga
be: Тонга

en: Cuba
be: Куба

en: Brazil
be: Бразілія

en: Chile
be: Чылі

en: Paraguay
be: Парагвай

en: Jamaica
be: Ямайка

en: Japan
be: Японія

en: Libya
be: Лівія

en: Poland
be: Польша

en: Portugal
be: Партугалія

en: Singapore
be: Сінгапур

en: Turkey
be: Турцыя

en: Day
be: Дзень

en: Table
be: Табліца

en: Mon
be: пан

en: Tue
be: аўт

en: Wed
be: сер

en: Thu
be: чцв

en: Fri
be: пят

en: Sat
be: суб

en: Sun
be: нядзеля

en: May
be: май

en: am
be: да палудня

en: pm
be: пасля палудня

en: Start date
be: Дата пачатку

en: End date
be: Дата заканчэння

en: Forum
be: Форум

en: Configuration
be: Налады

en: Other
be: Іншыя

en: Display title
be: Паказаць загаловак

en: Background color
be: Колер фона

en: Text color
be: Колер  тэксту

en: Navigation
be: Навігацыя

en: Basic
be: Асноўны

en: Color
be: Колер

en: Appearance
be: Знешнасць

en: Role
be: Роля

en: Allow
be: Дазволіць

en: Ignore
be: Ігнараваць

en: User login
be: Уваход для карыстальнікаў

en: Log in
be: Уваход у сістэму

en: Updated URL for feed %title to %url.
be: Спасылка стужкі %title абноўленая на %url.

en: Add new comment
be: Дадаць каментар

en: No terms available.
be: Няма дэфініцыяў.

en: String
be: Радок

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Not installed
be: Не інсталявана

en: Referrer
be: Адпраўнік

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
be: @site у рэжыме абслугоўвання. Мы хутка вернемся. Дзякуй за разуменне.

en: Default front page
be: Прадвызначаная першая старонка

en: Both
be: Абодва(едзве)

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Rows
be: Радкі

en: Cache
be: Кэш

en: Argument
be: Аргумент

en: Anonymous
be: Ананім

en: Provider
be: Пастаўшчык

en: Uninstall
be: Выдаліць

en: Install
be: Усталяваць

en: Tools
be: Прылады

en: Edit view
be: Рэдактыраваць выгляд

en: Administer views
be: Кіраваць відамі

en: Ascending
be: Узыходны

en: Descending
be: Зыходны

en: Arguments
be: Аргументы

en: Filters
be: Фільтры

en: Optional
be: Неабавязковы

en: Exposed Filters
be: Прадастаўленыя фільтры

en: Recent comments
be: Апошнія каментары

en: Random
be: Выпадкова

en: Uncategorized
be: Без катэгорыі

en: Plain
be: Звычайны

en: Integer
be: Цэлае

en: IP Address
be: IP Адрэса

en: The comment and all its replies have been deleted.
be: Каментар ды ўсе адказы на яго выдаленыя.

en: Preformatted
be: Прэфарматаваны тэкст

en: Anonymous users
be: Ананiмныя карыстальнiкi

en: Clear cache
be: Пачысціць кэш

en: fields
be: палі

en: Save settings
be: Захаваць налады

en: Duration
be: Працягласць

en: Session closed for %name.
be: %name: сэсыя зачыненая.

en: Tracker
be: Сачыльнік

en: Defaults
be: Прадвызначаныя

en: Germany
be: Германія

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Created date
be: Дата стварэння

en: Updated date
be: Дата абнаўлення

en: comments
be: каментары

en: 1 new | @count new
be[0]: 1 новы
be[2]: @count новых

en: Default language
be: Прадвызначаная мова

en: Condition
be: Умова

en: Afghanistan
be: Афганістан

en: Albania
be: Албанія

en: Algeria
be: Алжыр

en: American Samoa
be: Амерыканскае Самоа

en: Andorra
be: Андора

en: Angola
be: Ангола

en: Anguilla
be: Ангілья

en: Antarctica
be: Антарктыда

en: Argentina
be: Аргентына

en: Armenia
be: Арменія

en: Aruba
be: Аруба

en: Australia
be: Аўстралія

en: Austria
be: Аўстрыя

en: Azerbaijan
be: Азербайджан

en: Bahamas
be: Багамскія выспы

en: Bahrain
be: Бахрэйн

en: Bangladesh
be: Бангладэш

en: Barbados
be: Барбадос

en: Belarus
be: Беларусь

en: Belgium
be: Бельгія

en: Belize
be: Беліз

en: Benin
be: Бенін

en: Bermuda
be: Бермудскія астравы

en: Bhutan
be: Бутан

en: Bolivia
be: Балівія

en: Botswana
be: Батсвана

en: Bouvet Island
be: Буве востраў

en: Brunei
be: Брунэй

en: Bulgaria
be: Балгарыя

en: Burkina Faso
be: Буркіна Фасо

en: Burundi
be: Бурундзі

en: Cambodia
be: Камбоджа

en: Cameroon
be: Камерун

en: Canada
be: Канада

en: Cape Verde
be: Каба-Вэрдэ

en: Cayman Islands
be: Кайманавы выспы

en: Central African Republic
be: Цэнтральна-Афрыканская Рэспубліка

en: Chad
be: Чад

en: China
be: Кітай

en: Christmas Island
be: Востраў Ражства

en: Cocos (Keeling) Islands
be: Какосавыя астравы

en: Colombia
be: Калумбія

en: Comoros
be: Каморскія астравы

en: Cook Islands
be: Астравы Кука

en: Costa Rica
be: Коста-Рыка

en: Cyprus
be: Кіпр

en: Denmark
be: Данія

en: Djibouti
be: Джыбуці

en: Dominica
be: Дамініка

en: Dominican Republic
be: Дамініканская Рэспубліка

en: Ecuador
be: Эквадор

en: El Salvador
be: Сальвадор

en: Equatorial Guinea
be: Экватарыяльная Гвінея

en: Eritrea
be: Эрытрэя

en: Estonia
be: Эстонія

en: Ethiopia
be: Эфіопія

en: Faroe Islands
be: Фарэрскія выспы

en: Finland
be: Фінляндыя

en: France
be: Францыя

en: French Guiana
be: Французская Гвіяна

en: French Polynesia
be: Французская Палінезія

en: Gabon
be: Габон

en: Gambia
be: Гамбія

en: Georgia
be: Грузія

en: Ghana
be: Гана

en: Gibraltar
be: Гібралтар

en: Greece
be: Грэцыя

en: Greenland
be: Грэнландыя

en: Grenada
be: Грэнада

en: Guadeloupe
be: Гвадэлупа

en: Guam
be: Гуам

en: Guatemala
be: Гватэмала

en: Guinea
be: Гвінея

en: Guinea-Bissau
be: Гвінея-Бісаў

en: Guyana
be: Гаяна

en: Haiti
be: Гаіці

en: Honduras
be: Гандурас

en: Hungary
be: Вугоршчына

en: Iceland
be: Ісландыя

en: India
be: Індыя

en: Indonesia
be: Інданэзія

en: Iraq
be: Ірак

en: Ireland
be: Ірландыя

en: Italy
be: Італія

en: Jordan
be: Іарданія

en: Kazakhstan
be: Казахстан

en: Kenya
be: Кенія

en: Kiribati
be: Кірыбаці

en: Kuwait
be: Кувейт

en: Kyrgyzstan
be: Кыргызстан

en: Laos
be: Лаос

en: Latvia
be: Латвія

en: Lebanon
be: Ліван

en: Lesotho
be: Лесота

en: Liberia
be: Ліберыя

en: Liechtenstein
be: Ліхтэнштэйн

en: Lithuania
be: Літва

en: Luxembourg
be: Люксембург

en: Madagascar
be: Мадагаскар

en: Malawi
be: Малаві

en: Malaysia
be: Малайзія

en: Maldives
be: Мальдывы

en: Mali
be: Малі

en: Malta
be: Мальта

en: Marshall Islands
be: Маршалавы Астравы

en: Martinique
be: Марцініка

en: Mauritania
be: Маўрытанія

en: Mauritius
be: Маўрыкій

en: Mayotte
be: Майотта

en: Mexico
be: Мексіка

en: Micronesia
be: Мікранэзія

en: Moldova
be: Малдова

en: Monaco
be: Манака

en: Mongolia
be: Манголія

en: Montserrat
be: Монтсеррат

en: Morocco
be: Марока

en: Mozambique
be: Мазамбік

en: Nauru
be: Наўру

en: Nepal
be: Непал

en: Netherlands
be: Нідэрланды

en: Netherlands Antilles
be: Антыльскія выспы

en: New Caledonia
be: Новая Каледонія

en: Nicaragua
be: Нікарагуа

en: Niger
be: Нігер

en: Nigeria
be: Нігерыя

en: Niue
be: Ніуэ

en: Norfolk Island
be: Востраў Норфалк

en: North Korea
be: Паўночная Карэя

en: Northern Mariana Islands
be: Паўночныя Марыянскія астравы

en: Norway
be: Нарвегія

en: Oman
be: Аман

en: Pakistan
be: Пакістан

en: Palau
be: Палау

en: Panama
be: Панама

en: Papua New Guinea
be: Папуа — Новая Гвінея

en: Peru
be: Перу

en: Philippines
be: Філіпіны

en: Pitcairn Islands
be: Піткейрнавы астарвы

en: Puerto Rico
be: Пуэрта-Рыка

en: Qatar
be: Катар

en: Romania
be: Румынія

en: Russia
be: Расія

en: Rwanda
be: Руанда

en: Samoa
be: Самоа

en: San Marino
be: Сан-Марына

en: Saudi Arabia
be: Саудаўская Аравія

en: Senegal
be: Сенегал

en: Seychelles
be: Сейшэльскія астравы

en: Sierra Leone
be: Сьерра-Леонэ

en: Slovakia
be: Славакія

en: Slovenia
be: Славенія

en: Solomon Islands
be: Саламонавы Астравы

en: Somalia
be: Самалі

en: South Africa
be: Паўдневая Афрыка

en: Spain
be: Іспанія

en: Sri Lanka
be: Шры-Ланка

en: Sudan
be: Судан

en: Suriname
be: Сурынам

en: Sweden
be: Швецыя

en: Switzerland
be: Швейцарыя

en: Syria
be: Сірыя

en: Taiwan
be: Тайвань

en: Tajikistan
be: Таджыкістан

en: Tanzania
be: Танзанія

en: Thailand
be: Тайланд

en: Togo
be: Тога

en: Tokelau
be: Такелаў

en: Tunisia
be: Туніс

en: Turkmenistan
be: Туркменістан

en: Tuvalu
be: Тувалу

en: Uganda
be: Уганда

en: Ukraine
be: Украіна

en: United Arab Emirates
be: Аб'яднаныя Арабскія Эміраты

en: United Kingdom
be: Вялікабрытанія

en: United States
be: ЗША

en: Uruguay
be: Уругвай

en: Uzbekistan
be: Узбекістан

en: Vanuatu
be: Вануату

en: Vatican City
be: Ватыкан

en: Venezuela
be: Венесуэла

en: Yemen
be: Йемен

en: Zambia
be: Замбія

en: Zimbabwe
be: Зімбабвэ

en: Database username
be: Імя карыстальніка базы дадзеных

en: Database password
be: Пароль для карыстальніка базы дадзеных

en: Database name
be: Назва базы дадзеных

en: Add user
be: Дадаць карыстальніка

en: Port
be: Порт

en: Size of textfield
be: Памер тэкставага поля

en: Authoring information
be: Інфармацыя пра аўтара

en: Authored on
be: Дата:

en: Leave blank for %anonymous.
be: Пакіньце пустым для %anonymous.

en: Hidden
be: Схаваць

en: Undefined
be: Не вызначана

en: contact form
be: форма кантакту

en: Show
be: Паказаць

en: Syslog
be: Сістэмны журнал

en: Key
be: Ключ

en: File Upload
be: Загрузіць файл

en: block
be: блок

en: Change
be: Змяніць

en: English
be: Ангельская

en: Spanish
be: Гішпанская

en: Edit term
be: Рэдагаваць тэрмін

en: Switch
be: Пераключэнне

en: Import OPML
be: Імпарт OPML

en: OPML File
be: OPML файл

en: Allowed HTML tags
be: Дазволеныя HTML тэгі

en: Sources
be: Крыніцы

en: 1 item | @count items
be[0]: 1 пункт
be[1]: @count пунктаў(ы)

en: Add menu
be: Дадаць меню

en: menu
be: меню

en: ‹ previous
be: ‹ папярэдняя

en: next ›
be: наступная ›

en: No items selected.
be: Не выбрана ніякіх элементаў.

en: The update has been performed.
be: Абнаўленне было выканана.

en: Browser
be: Браўзер

en: View user profile.
be: Прагляд профіля карыстальніка.

en: Titles only
be: Толькі загалоўкі

en: Full text
be: Поўны тэкст

en: Source
be: Крыніца

en: published
be: апублікавана

en: The changes have been saved.
be: Змены былі захаваныя.

en: Undo
be: Адмена

en: Member for
be: Сябра цягам

en: @time ago
be: @time таму

en: No users selected.
be: Няма выбраных карыстальнікаў.

en: Select all rows in this table
be: Выбраць усе радкі з гэтай табліцы

en: Deselect all rows in this table
be: Адмяніце ўсе радкі ў гэтай табліцы

en: Search results
be: Вынікі пошуку

en: Please enter some keywords.
be: Калі ласка, увядзіце ключавыя словы.

en: Front page
be: Галоўная старонка

en: unlimited
be: неабмежавана

en: Replacement patterns
be: Замена шаблонаў

en: Deleted
be: Выдалена

en: Languages
be: Мовы

en: Topics
be: Тэмы

en: Topic
be: Тэма

en: Definition
be: Азначэнне

en: Allowed values list
be: Спіс дазволеных значэнняў

en: Edit menu
be: Рэдагаваць меню

en: Delete menu
be: Выдаліць меню

en: Publishing options
be: Налады публікацыі

en: Create new revision
be: Стварыць новую версію

en: Minimum height
be: Мінімальная вышыня

en: Minimum width
be: Мінімальная шырыня

en: Locale settings
be: Налады лакалізацыі

en: Configure block
be: Ладзіць блок

en: How many content items to display in "day" list.
be: Колькі матэрыялаў адлюстроўваць у спісе за дзень

en: Jan
be: студзень

en: Feb
be: люты

en: Mar
be: сакавік

en: Apr
be: красавік

en: Jun
be: чэрвень

en: Jul
be: ліпень

en: Aug
be: жнівень

en: Sep
be: верасень

en: Oct
be: кастрычнік

en: Nov
be: лістапад

en: Dec
be: Снежань

en: Hour
be: Гадзіна

en: Minute
be: Хвіліна

en: Second
be: Секунда

en: Select list
be: Выпадаючы спіс

en: Text field
be: Текставае поле

en: Granularity
be: Ступень дэталізацыі

en: Posts
be: Допісы

en: Map
be: Мапа

en: Configure permissions
be: Наладзіць правы

en: Workflow
be: Плын працы

en: Randomize
be: Выбар выпадковага параметра

en: Entity
be: Сутнасць

en: AND
be: І

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Negate
be: Звярнуць

en: Empty
be: Пусты

en: Path alias
be: Шлях сіноніма

en: Greater than
be: Знак "болей за"

en: Less than
be: Знак "меней за"

en: Notice
be: Паведамленне

en: Caption
be: Загаловак

en: Log out
be: Выйсці

en: Number of day's top views to display
be: Колькасць праглядаў за дзень.

en: Number of all time views to display
be: Колькасьць праглядаў за ўвесь час, што будзе адлюстроўвацца

en: Number of most recent views to display
be: Колькасьць новых праглядаў - да адлюстравання

en: Extend
be: Пашырыць

en: characters
be: знакі

en: First day of week
be: Першы дзень тыдню

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: Your message has been sent.
be: Вашае паведамленне дасланае.

en: Create new account
be: Стварыць новы рахунак

en: Seconds
be: Секунды

en: role
be: роля

en: Info
be: Інфармацыя

en: People
be: Карыстальнікі

en: Created new term %term.
be: Створаны новы тэрмін %term.

en: Deleted term %name.
be: Тэрмін %name выдалены.

en: Site information
be: Інфармацыя пра сайт

en: Blocked
be: Заблакавана

en: Enabled filters
be: Уключаныя фільтры

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
be: Выдаленне тэрміна аўтаматычна выдаліць усе тэрміны-дзеці (калі яны існуюць). Гэтае дзеянне нельга адкаціць.

en: Parent term
be: Бацькоўскі тэрмін

en: Parent terms
be: Бацькоўскія тэрміны

en: Syndicate
be: RSS

en: Books
be: Кнігі

en: Forums
be: Форумы

en: Revisions for %title
be: Версіі %title

en: Revision
be: Версія

en: The specified passwords do not match.
be: Уведзеныя паролі не супадаюць.

en: Session
be: Сесія

en: No forums defined
be: Форумы адсутнічаюць

en: This topic has been moved
be: Дадзенае абмеркаванне было перасунутае

en: Permissions
be: Правы

en: roles
be: ролі

en: Your settings have been saved.
be: Вашы налады былі захованы.

en: Cron
be: Крон

en: Installed
be: Усталявана

en: Link color
be: Колер спасылак

en: Duplicate
be: Дубліраваць

en: Display label
be: Метка для адлюстравання

en: Date created
be: Дата стварэння

en: Testing
be: Тэставанне

en: Standard
be: Стандарт

en: Interval
be: Інтэрвал

en: Fiji
be: Фіджы

en: Falkland Islands
be: Фолклендскія выспы

en: South Korea
be: Паўднёвая Карэя

en: French Southern Territories
be: Францускія Паўднёвыя Тэрыторыі

en: British Virgin Islands
be: Брытанскія Віргінскія астравы

en: U.S. Virgin Islands
be: Амерыканскія Віргінскія астравы

en: Vietnam
be: Вьетнам

en: Guernsey
be: Гернсі

en: Jersey
be: Востраў Джэрсі

en: Not published
be: Не апублікаваны

en: Menu settings
be: Налады меню

en: Color scheme
be: Схема колераў

en: Unformatted
be: Неадфарматавана

en: Formats
be: Фарматы

en: @type: deleted %title.
be: @type: выдалены %title.

en: Allowed file extensions
be: Дазволеныя пашырэнні файлаў

en: New comments
be: Новыя каментары

en: Redirect to URL
be: Перанакіраваць на URL

en: The username %name has not been activated or is blocked.
be: Гэта імя карыстальніка - %name - неактыўнае або заблакаванае.

en: Login attempt failed for %user.
be: Памылка ўваходу ў сістэму для %user.

en: Revision of %title from %date
be: Вэрсыя %title ад %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
be: Імя карыстальніка, якому вы жадаеце надаць правы.

en: Delete action
be: Выдаліць дзеянне

en: The action has been successfully saved.
be: Дзеянне было паспяхова захаванае

en: Themes
be: Тэмы

en: JPEG quality
be: Якасць JPEG

en: comment
be: каментар

en: Unpublished
be: Неапублікавана

en: Last changed
be: Апошняя змена

en: not published
be: не апублікавана

en: Published comments
be: Апублікаванае

en: Protected
be: Абаронена

en: Comment settings
be: Налады каментараў

en: Default options
be: Прадвызначаныя налады

en: Contact settings
be: Наладкі кантакту

en: users
be: карыстальнікі(-аў)

en: Reset password
be: Скінуць пароль

en: Processing
be: Апрацоўка

en: Temporary directory
be: Папка для часовых файлаў

en: File upload error. Could not move uploaded file.
be: Памылка запампоўкі. Немагчыма перасунуць запампаваны файл.

en: User status
be: Статус карыстальніка

en: Shortcuts
be: Хуткія спасылкі

en: Shortcut
be: Цэтлік

en: Default value
be: Прадвызначанае значэнне

en: Timezone
be: Гадзінны пояс

en: Password strength:
be: Надзейнасць пароля:

en: Passwords match:
be: Паролі паўтараюцца:

en: Slogan
be: Слёган

en: Anonymous user
be: Ананімны карыстальнік

en: The name used to indicate anonymous users.
be: Імя для пазначэньню ананімных карыстальнікаў

en: Alternate text
be: Альтэрнатыўны тэкст

en: Apply
be: Ужыць

en: Enabled modules
be: Усталяваныя модулі

en: Please wait...
be: Калі ласка, пачакайце...

en: Not translated
be: Не перакладзена

en: Select
be: Выбраць

en: Translatable
be: з магчымасцю пераклада

en: Location of comment submission form
be: Месца формы дапісваньню камэнтараў

en: Go to first page
be: Да першай старонкі

en: Go to last page
be: Да апошняй старонкі

en: Enter the terms you wish to search for.
be: Увядзіце ключавыя словы для пошуку.

en: Underlined
be: Падкрэслены

en: Copy
be: Калькаваць

en: Tasks
be: Задачы

en: Delete role
be: Выдаліць ролю

en: Basic configuration
be: Базавая канфігурацыя

en: British Indian Ocean Territory
be: Брытанская тэрыторыя Індыйскага акіяна

en: Croatia
be: Харватыя

en: Western Sahara
be: Заходняя Сахара

en: Block description
be: Апісанне блоку

en: Translation
be: Пераклад

en: Translation status
be: Статус перакладу

en: Blocks
be: Блокі

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
be: Наладзьце, якое змесціва блока будзе адлюстроўвацца ў бакавой панэлі і іншых рэгіёнах вашага сайту.

en: Delete block
be: Выдаліць блок

en: Save blocks
be: Захаваць блокі

en: The block settings have been updated.
be: Налады блоку абноўленыя.

en: Save block
be: Захаваць блок

en: The block configuration has been saved.
be: Налады блоку захаваныя.

en: Menus
be: Меню

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
be: Усе змены будуць скасаваныя. Гэтая дзеянне адкаціць немагчыма.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
be: Дазваляе адміністратарам наладжваць меню навігацыі па сайце.

en: taxonomy term
be: тэрмін таксаноміі

en: Add vocabulary
be: Дадаць слоўнік

en: Edit vocabulary
be: Рэдагаваць слоўнік

en: Created new vocabulary %name.
be: Створаны новы слоўнік %name.

en: Updated vocabulary %name.
be: Слоўнік %name абноўлены.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
be: Вы насамрэч хочаце выдаліць слоўнік %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
be: Выдаленне слоўніку прывядзе да таго, што выдаляцца ўсе тэрміны, якія знаходзяцца у ім. Дзеянне ня можа быць скасавана.

en: Deleted vocabulary %name.
be: Выдалены слоўнік %name.

en: Above
be: Вышэй

en: @min and @max
be: @min і @max

en: Default time zone
be: Прадвызначаны часавы паяс

en: Add another item
be: Дадаць іншы элемент

en: Manage fields
be: Кіраваць палямі

en: Add field
be: Дадаць поле

en: Trimmed
be: Абрэзаны тэкст

en: Text area
be: Тэкставая вобласць

en: Used in
be: Выкарыстоўваецца ў

en: Save field settings
be: Захаваць налады поля

en: The update has encountered an error.
be: Здарылася памылка пры абнаўленні.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
be[0]: 1 элемент паспяхова апрацаваны:
be[1]: @count элементаў паспяхова апрацавана:

en: Decimal
be: Дзесятковы

en: Float
be: Лічба з плаваючай коскай

en: Minimum
be: Мінімум

en: Precision
be: Дакладнасць

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
be: Агульная колькасць лічбаў для захоўвання ў базе дадзеных, у тым ліку справа ад дзесятковай коскі.

en: The number of digits to the right of the decimal.
be: Колькасць лічбаў справа ад дзесятковай коскі.

en: Decimal marker
be: Дзесятковы знак

en: Check boxes/radio buttons
be: Пераключальнікі/радыё кнопкі

en: Single on/off checkbox
be: Адзіночны пераключальнік у пазіцыі on/off

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
be: Вызначае віджэты выбараў, чэкбоксаў і радыёкнопак для тэкставых і лікавых палёў.

en: Text area (multiple rows)
be: Тэкставая вобласць (некалькі радкоў)

en: Defines simple text field types.
be: Азначае тыпы палёў простага тэксту.

en: Index
be: Каталог

en: Permalink
be: Пастаянная спасылка

en: Theme-engine-specific settings
be: Наладкі спецыфічнага рухавіка тэмы

en: Form
be: Форма

en: Debug
be: Адладжваць праграму (debug)

en: Publish
be: Апублікаваць

en: Unpublish
be: Скасаваць пуплікацыю

en: 1 minute
be: 1 хвіліна

en: Permission
be: Дазвол

en: @module module
be: @module модуль

en: More information
be: Больш падрабязная інфармацыя

en: Grid
be: Сетка

en: Hide
be: Схаваць

en: Date range
be: Дыяпазон даты

en: Anonymous commenting
be: Ананімныя каментары

en: Anonymous posters may not enter their contact information
be: Ананімы ня могуць пакідаць кантактную інфармацыю

en: Anonymous posters may leave their contact information
be: Ананімы могуць пакідаць кантактную інфармацыю

en: Anonymous posters must leave their contact information
be: Ананімы павінны пакідаць сваю кантактную іфнармацыю

en: Default comment setting
be: Прадвызначаныя налады каментароў

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
be: Змесціва гэтага поля не будзе паказанае публічна.

en: parent
be: бацькоўская

en: Date - newest first
be: Дата - спачатку найноўшая

en: Date - oldest first
be: Дата - спачатку найстарэйшая

en: 1 comment | @count comments
be[0]: 1 каментар
be[2]: @count каментары

en: 1 new comment | @count new comments
be[0]: 1 новы каментар
be[1]: @count новых каментараў

en: Save content type
be: Захаваць тып змесціва

en: Show descriptions
be: Паказваць апісанні

en: Subtitle
be: Падзагаловак

en: Language code
be: Код мовы

en: Menu link title
be: Загаловак пункта меню

en: Menu name
be: Назва меню

en: 1 second | @count seconds
be[0]: 1 секунда
be[1]: @count секунды
be[2]: @count секундаў

en: Edit profile
be: Рэдагаваць профіль

en: Edit container
be: Адрэдагаваць кантэйнер

en: Reply
be: Адказ

en: Hot topic threshold
be: Парог, за якім тэма вызнаецца "гарачай"

en: Topics per page
be: Абмеркаванняў на старонку

en: Posts - most active first
be: Паслядоўнасьць допісаў: найбольш актыўныя спачатку.

en: Posts - least active first
be: Допісы - спачатку найменей актыўныя

en: URL path settings
be: Наладкі шляху

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце вярнуцца да версіі ад %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць версію ад %revision-date?

en: Maximum upload size
be: Максімальны памер загрузкі

en: Space
be: Прабел

en: New forum topics
be: Новыя тэмы форума

en: @type: deleted %title revision %revision.
be: @type: выдалены %title з версіі %revision.

en: Page not found
be: Старонка ня знойдзеная

en: More help
be: Дадатковая дапамога

en: Account blocked
be: Рахунак заблакаваны

en: Administrator
be: Адміністратар

en: Change layout
be: Змяніць размеркаванне

en: « first
be: « першая

en: last »
be: апошняя »

en: Resize
be: змена памеру

en: The directory %directory does not exist.
be: Дырэкторыя %directory не існуе.

en: No comments available.
be: Каментары адсутнічаюць.

en: Rebuild permissions
be: Перабудаваць дазволы

en: @type: updated %title.
be: @type: абноўлены %title.

en: @type: added %title.
be: @type: дададзены %title.

en: Add role
be: Дадаць ролю

en: Path to custom logo
be: Шлях да лягатыпу

en: Updated term %term.
be: Абноўлены тэрмін %term.

en: - None selected -
be: - Не выбрана -

en: Parser
be: Парсер

en: Discard items older than
be: Адхіліць элемент старэйшы за

en: Aggregator
be: Агрэгатар

en: There is no new syndicated content from %site.
be: Новага RSS-зместу з %site няма.

en: There is new syndicated content from %site.
be: Новы RSS-матэрыял з %site.

en: Alias
be: Аліас

en: Account settings
be: Налады рахункаў

en: Enter your keywords
be: Увядзіце ключавыя словы

en: Clean URLs
be: "Чыстыя" спасылкі

en: My account
be: Мой рахунак

en: Number of topics
be: Колькасьць тэмаў

en: Active forum topics
be: Актыўныя тэмы форума

en: Read the latest forum topics.
be: Чытаць апошнія тэмы форума.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
be: Карыстальнікі лічацца анлайн цягам гэтага часу па апошнім праглядзе старонкі.

en: Context
be: Кантэкст

en: Book navigation
be: Навігацыя па падшыўцы

en: Pager
be: Гартальнік

en: Taxonomy vocabulary
be: Слоўнік таксаноміі

en: 1 year | @count years
be[0]: 1 год
be[1]: @count гадоў

en: 1 week | @count weeks
be[0]: 1 тыдзень
be[1]: @count тыдні
be[2]: @count тыдняў

en: 1 min | @count min
be[0]: 1 хвіліна
be[1]: @count хв.

en: 1 sec | @count sec
be[0]: 1 секунда
be[1]: @count сек.

en: Layout settings
be: Налады размеркавання

en: German
be: Нямецкая

en: contains
be: утрымлiвае

en: Send message
be: Адправіць паведамленне

en: Machine name
be: Машынная назва

en: Allow Upscaling
be: Дазволіць масштабаванне

en: Rotation angle
be: Вугал павароту

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
be: Вугал (колькасць градусаў), на якую выява павінна быць павернута. Станоўчыя лікі вызначаюць паварот па гадзіннікавай стрэлцы, адмоўныя - супраць гадзіннікавай стрэлкі.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
be: Выпадковы выбар параметра вугла павароту для кожнага малюнку. Вызначаны вышэй вугал будзе максімальным.

en: Print
be: Друк

en: Locked
be: Зачынены

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
be: Інструкцыі па змене пароля дасланыя карыстальніку %name на %email.

en: types
be: тыпы

en: Data
be: Дадзенныя

en: Check for updates
be: Праверыць наяўнасць абнаўленняў

en: All newer versions
be: Усе абноўленыя версіі

en: Only security updates
be: Толькі бяспечныя абнаўленні

en: No update data available
be: Няма даступных абнаўленняў дадзеных

en: Not secure!
be: Не бяспечна!

en: Revoked!
be: Адменена!

en: Unsupported release
be: Гэтая версія не падтрымліваецца.

en: Can not determine status
be: Немагчыма вызначыць статус

en: (version @version available)
be: (даступная @version версія)

en: See the available updates page for more information:
be: Глядзі старонку даступных абнаўленняў для атрымання падрабязнай інфармацыі

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
be: Ёсць новае абнаўленне бяспекі для вашай версіі Drupal. Для забеспячэння вашага сэрвера, тэрмінова ўсталюйце абнаўленне.

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
be: Ваша версія Drupal была прыпынена і больш не даступна для загрузкі. Аднаўленне строга рэкамендавана!

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
be: Усталяваная версія як мінімум аднаго вашага модуля ці тэмы былі прыпынены і больш не даступныя для загрузкі. Абнаўленне ці забарона строга рэкамендаваны!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
be: Ваша версія Drupal больш не падтрымліваецца.
    Абнаўленне настойліва рэкамендуецца!

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
be: Існуюць даступныя абнаўленні версіі Drupal. Каб гарантаваць якаснае функцыянаванне вашага сайта варта зрабіць абнаўленне як мага хутчэй!

en: Project not secure
be: Праграма не бяспечна

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
be: Камандай баспекі Drupal гэты праект пазначаны небяспечным, і ён больш не даступны для загрузкі. Не марудзячы забараніце ўсё уключанае ў гэты праект. Строга рэкамендавана!

en: Project revoked
be: Праграма адменена

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
be: Гэты праект ануляваны і больш недаступны для загрузкі. Не марудзячы забараніце ўсё уключанае ў гэты праект. Строга рэкамендавана!

en: Project not supported
be: Праграма не падтрымліваецца

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
be: Гэты праект больш не падтрымліваецца і больш недаступны для загрузкі. Не марудзячы забараніце ўсё ўключанае ў гэты праект. Строга рэкамендавана!

en: No available releases found
be: Не знойдзена даступных выданняў

en: Release revoked
be: Рэліз ануляваны

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
be: Вашае цякучае выданне было анулявана і больш недаступнае для загрузкі. Моцна рэкамендуем выключыць ўсё ўключанае ў гэты праект!

en: Release not supported
be: Рэліз не падтрыманы.

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
be: Ваша цякучае ўсталяванае выданне зараз не падтрымліваецца, і больш не даступнае да загрузкі. Моцна рэкамендуем выключыць ўсяго што ўваходзіць ў гэтае выданне ці абнавіць яго!

en: Invalid info
be: няправільная інфармацыя

en: Security update required!
be: Патрабуецца абнаўленне сістэмы бяспекі!

en: Not supported!
be: Не падтрымліваецца!

en: Recommended version:
be: Рэкамендаваная версія:

en: Security update:
be: Абнаўленне бяспекі:

en: Latest version:
be: Апошняя версія:

en: Development version:
be: Версія для распрацоўнікаў:

en: Also available:
be: Таксама даступна:

en: Node count
be: Падлік вузлоў

en: Field settings
be: Наладкі поля

en: Skip to main content
be: Перайсці да асноўнага змесціва

en: Edit forum
be: Адрэдагаваць форум

en: Default order
be: Парадак па змоўчанні

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
be: Гэта слоўнік прызначаны для форуму. Некаторыя налады звычайнага слоўніка былі выдалены.

en: Leave shadow copy
be: Пакінуць ценевы дуплікат

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
be: Калі Вы перасоўваеце абмеркаваньне на новае месца, Вы можаце пакінуць на старым форуме спасылку на  яго актуальнае месцазнаходжаньне.

en: Container name
be: Імя кантэйнера

en: forum container
be: кантэйнер форумаў

en: Created new @type %term.
be: Створаны новы @type %term.

en: The @type %term has been updated.
be: @type %term быў абноўлены.

en: Containing any of the words
be: Утрымлівае нейкае са словаў

en: Containing the phrase
be: Утрымлівае фразу

en: Containing none of the words
be: Ня ўтрымлівае аніводнае са словаў

en: Only of the type(s)
be: Толькі для тыпу(-аў)

en: Content ranking
be: Ранжыраванне матэрыялаў

en: Keyword relevance
be: Рэлевантнасць ключавога слова

en: Number of comments
be: Колькасьць каментароў

en: Number of views
be: Колькасьць праглядаў

en: Factor
be: Фактар

en: Expand layout to include descriptions.
be: Пабольшыць размеркаванне для улічэння апісання.

en: Hide descriptions
be: Схаваць апісанні

en: Compress layout by hiding descriptions.
be: Скараціць размеркаванне праз хаванне апісанняў.

en: Or
be: Або

en: Color set
be: Набор колераў

en: Content ID
be: ID змесціва

en: About
be: Аб

en: Case sensitive
be: З улікам рэгістру

en: Maximum link text length
be: Максімальная дліна тэксту спасылкі

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
be: URL'ы, даўжэйшыя за гэту колькасць знакаў, будуць скарочаны для таго, каб прадухіліць доўгія радкі, якія парушаюць фарматаванне. Сама спасылка застанецца некранутай; будзе скарочана толькі частка тэкста спасылкі.

en: Reports
be: Справаздачы

en: Setting
be: Налада

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
be: Калі ў Вас няма простага дасягу да файлавага сэрвэру, то скарыстайцеся з гэтага полю, каб запампаваць лягатып.

en: Install profile
be: Усталяваць прафайл.

en: %percentage of the site has been indexed.
be: %percentage сайту быў праіндэксаваны.

en: File directory
be: Дырэкторыя файла

en: Default theme
be: Звычайная тэма

en: Teaser length
be: Даўжыня цвялілкі

en: Web server
be: Вэб сервер

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
be[0]: 1 элемент быў пакінуты для індэксавання.
be[1]: Элементы, колькасцю @count, былі пакінуты для індэксавання.

en: The content access permissions have been rebuilt.
be: Правы доступу да змесціва былі абноўлены.

en: sort by @s
be: Сартаваць па @s

en: Publish content
be: Апублікаваць змесціва

en: and
be: і

en: Manage actions
be: Кіраваць дзеяннямі

en: Action type
be: Тып дзеяння

en: Display a message to the user
be: Паказваць паведамленне карыстальніку

en: Unpublish comment
be: Неапублікаваны каментар

en: Unpublish comment containing keyword(s)
be: Адмяніць публікацыю каментара, які ўтрымлівае ключавое(ыя) слова(ы)

en: - Select -
be: - Выбраць -

en: Content language
be: Мова змесціва

en: Enables the categorization of content.
be: Дазваляе катэгарызацыю змесціва.

en: Path prefix
be: Прэфікс маршрута

en: Auto-reply
be: Аўтаадказ

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
be: Апцыянальны аўтаадказ. Пакіньце палі пустымі, калі не жадаеце, каб карыстальнікі атрымоўвалі аўтаадказы.

en: Add @type
be: Дадаць @type

en: Parent comment
be: Бацькоўскі камэнтар

en: Text to display
be: Паказваць тэкст

en: field
be: поле

en: nodes
be: матар'ялы

en: Some required modules must be enabled
be: Некаторыя абавязковыя модулі павінны быць актывізаваны

en: New posts
be: Новыя паведамленні

en: Translate
be: Перакласці

en: File to import not found.
be: Файл, які трэба імпартаваць, не знойдзены.

en: Save translations
be: Захаваць пераклады

en: Time ago
be: У мінулым часе

en: Admin menu
be: Адміністрацыйнае меню

en: Create @name
be: Стварыць @name

en: Crop
be: Абрэзка

en: Not enabled
be: Ня ўключаны

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
be: Інструкцыі, якія будуць прадстаўленыя карыстальніку ніжэй гэтага поля на форме рэдагавання.<br /> Дазволеныя HTML тэгі: @tags

en: Sort direction
be: Напрамак сартавання

en: Block type
be: Тып блоку

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
be: @module (<span class="admin-disabled">адключаны</span>)

en: Web services
be: Вэб-службы

en: Save permissions
be: Захаваць дазволы

en: Effect
be: Вынік

en: Route
be: Маршрут

en: Error message
be: Паведамленне пра памылку

en: Change book (update list of parents)
be: Змяніць кнігу (абнавіць зыходны спіс)

en: Manage your site's book outlines.
be: Змяніць структуру кнігі вашага сайта.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
be: Па меркаваннях бяспекі, ваш файл быў перайменаваны ў %filename.

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: Installed version
be: Усталяваная версія

en: Recommended version
be: Рэкамендаваная версія

en: User account
be: Рахунак карыстальніка

en: Acronym
be: Акронім

en: original
be: першапачатковы

en: Main navigation
be: Галоўная навігацыя

en: Dates
be: Даты

en: No preview
be: Няма перапрагляду

en: Preview image
be: Перапрагледзець выяву

en: pixels
be: пікселі

en: Use default
be: Ужываць прадвызначанае

en: 1 month | @count months
be[0]: 1 месяц
be[1]: @count мес.

en: done
be: зроблена

en: Custom format
be: Асабіста наладжаны фармат

en: Direction
be: Накірунак

en: Drupal core
be: Ядро Drupal

en: Book navigation block display
be: Кніга навігацыйнага блока дысплея

en: Relations
be: Сувязі

en: Password field is required.
be: Поле ўводу пароля абавязковае

en: Display type
be: Тып паказу

en: Confirm password
be: Пацвердзіць пароль

en: Not applicable
be: Не датычыцца

en: No content available.
be: Няма даступнага змесціва.

en: Administration theme
be: Тема адміністратара

en: Isle of Man
be: Востраў Мэн

en: Montenegro
be: Чарнагорыя

en: Serbia
be: Сербія

en: Kosovo
be: Косава

en: Diego Garcia
be: Дыега Гарсія

en: Run cron
be: Запусціць крон

en: Run updates
be: Замацаваць абнаўленні

en: Warning message
be: Папярэджанне

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
be: Невядомая памылка. Файл %file ня можа быць захаваны.

en: The specified file %name could not be uploaded.
be: Абраная файл %name не можа быць загружаны.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
be: Імя файла пустое. Калі ласка, пазначце імя файла.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
be: Дазволеныя файлы з наступнымі пашырэннямі: %files

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
be: Памер файлу %filesize перавышае максімальны памер %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
be: Файл %filesize, які будзе перавышаць ваш ліміт дыска %quota.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
be: Памылка загрузкі. Не магу перамясціць загружаны файл %file да месца прызначэння %destination.

en: Add to book outline
be: Дадаць да схемы падшыўкі

en: Stark
be: Кантраст (Stark)

en: New set
be: Новы набор

en: No link
be: Няма спасылкі

en: outdated
be: састарэлы

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
be: Кіраванне тэгамі, катэгарызацыяй і класіфікацыяй вашага змесціва.

en: Re-index site
be: Пераіндэксаваць сайт

en: Are you sure you want to re-index the site?
be: Вы насамрэч хочаце пераіндэксаваць сайт?

en: Save and continue
be: Захаваць і працягнуць інсталяцыю

en: Date settings
be: Наладкі даты

en: Table name prefix
be: Прыстаўка да назвы табліцы

en: IP address
be: IP адрас

en: Maximum height
be: Максімальная даўжыня

en: Maximum width
be: Максімальная шырыня

en: Autocomplete matching
be: Аўтадапаўненне супадзенняў

en: Starts with
be: Пачынаецца з

en: Timor-Leste
be: Тымор-Лешти

en: Primary tabs
be: Першасныя табы

en: Secondary tabs
be: Другасныя табы

en: Autocomplete
be: Аўтазапаўненьне

en: Boolean
be: Лагічны тып  (Boolean)

en: Maximum image resolution
be: Максімальная рэзкасць выявы

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
be: Здарылася памылка выбара варыянтаў. Калі ласка, звяжыцеся з адміністратарам рэсурса.

en: Status report
be: Сістэмны статус

en: Not writable
be: Не даступны для запісу

en: Bundle
be: Набор

en: Decimal point
be: Дзесятковая коска

en: Custom date format
be: Уласны фармат даты

en: Book outline
be: Структура кнігі

en: This will be the top-level page in this book.
be: Гэта старонка ў кнізе будзе вышэйшага ўзроўню.

en: Revision information
be: Перагляд інфармацыі

en: Notify user of new account
be: Паведаміць карыстальніку аб новым рахунку

en: Form mode
be: Лад анкетаў

en: View comment
be: Праглядзець каментар

en: Comma
be: Коска

en: Uses
be: Выкарыстанне

en: Path to custom icon
be: Шлях да адмысловага абразку

en: Current user
be: Бягучы карыстальнік

en: Delete comment
be: Выдаліць каментар

en: Default display mode
be: Прадвызначаны лад паказу

en: Default comments per page
be: Прадвызначаная колькасць камэнтараў на старонцы

en: Comment subject field
be: Поле тэмы камэнтару

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
be: Усе адказы на гэты каментар будуць згубленыя. Гэтае дзеянне нельга скасаваць.

en: Publish the selected comments
be: Апублікаваць абраныя каментары

en: Unpublish the selected comments
be: Перанесці абраныя камэнтары ў неапублікаванае

en: (No subject)
be: (Няма тэмы)

en: Access type
be: Тып дасягу

en: Default image
be: Выява па змаўчанні

en: Add feed
be: Дадаць жывільнік

en: List links
be: Спіс спасылак

en: MIME type
be: Тып MIME

en: File system
be: Файлавая сістэма

en: Toolbar
be: Панэль прылад (toolbar)

en: Enter your @s username.
be: Увядзіце ваша @s імя карыстальніка.

en: Posted in
be: Размешчаны ў

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
be: Каментар: зацверджаны несанкцыяваны каментар або каментар  для закрытага посту %subject.

en: Upload date
be: Дата загрузкі

en: Block title.
be: Тытул блоку.

en: Search index
be: Індэкс пошуку

en: The size of the file.
be: Памер файла.

en: The MIME type of the file.
be: Файл тыпа MIME.

en: @type %title has been created.
be: @type %title быў створаны.

en: @type %title has been updated.
be: @type %title быў абноўлены.

en: The post could not be saved.
be: Пост не можа быць захаваны.

en: 1 character | @count characters
be[0]: @count знак(аў)

en: Filter settings
be: Налады фільтра

en: You do not have any administrative items.
be: У вас няма ніякіх адміністратыўных элементаў.

en: No help is available for module %module.
be: Для модулю %module даведкі няма.

en: @module administration pages
be: Адміністрацыйная старонка модуля @module

en: Add language
be: Дадаць мову

en: AM
be: да палудня

en: PM
be: пасля палудня

en: PHP extensions
be: PHP пашырэнні

en: Comments per page
be: Каментары на старонцы

en: Publish comment
be: Апублікаваць каментар

en: The file could not be uploaded.
be: Файл не можа быць апублікаваны.

en: Collaboration
be: Узаемадзеянне

en: Administration pages
be: Адміністрацыйныя старонкі

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
be: На сайце адбылася раптоўная памылка. Калі ласка, паспрабуйце пазней.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
be: Карыстальнік %name скарыстаўся аднаразовай спасылкай для ўваходу ў сістэму %timestamp.

en: Registration successful. You are now logged in.
be: Рэгістрацыя паспяховая. Вы ўвайшлі ў свой рахунак.

en: Available actions
be: Даступныя дзеянні

en: Add link
be: Дадаць спасылку

en: View comments
be: Праглядзець каментары

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
be: %name: гэта поле не можа ўтрымліваць больш, чым @count значэнне(я,яў).

en: No fields available.
be: Няма даступных палёў.

en: Vertical Tabs
be: Вертыкальныя табы

en: Not in book
be: Не ў кнізе

en: New book
be: Новая кніга

en: By @name on @date
be: Зроблена @name ў @date

en: By @name
be: Па @name

en: Not in menu
be: Няма ў меню

en: Alias: @alias
be: Аліас: @alias

en: No alias
be: Няма псеўданіма

en: Initializing.
be: Распачынаецца.

en: An error has occurred.
be: Здарылася памылка.

en: Your page will be a part of the selected book.
be: Вашая старонка будзе часткай выбранай кнігі.

en: 0 sec
be: 0 сэк.

en: Filter log messages
be: Фільтраваць журнал паведамленняў

en: You must select something to filter by.
be: Вы павінны абраць нешта для фільтру.

en: New revision
be: Новая версія

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
be: Каб змяніць бягучы пароль, увядзіце новы ў абодвух палях.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
be: Для ўваходу ў сістэму Вы спрабавалі скарыстацца аднаразовай спасылкай, чый тэрмін ужо выбег. Калі ласка, запытайце новую спасылку праз форму ніжэй.

en: This login can be used only once.
be: Гэты логiн можа быць выкарыстаны толькi адзiн раз.

en: Abbreviation
be: Абрэвіятура

en: Inserted
be: Пастаўлена

en: Provide a password for the new account in both fields.
be: Увядзіце пароль (двойчы) для вашага новага рахунку.

en: Changes cannot be made to a locked view.
be: Немагчыма дадаць змены да заблакаванага прагляду

en: The CSS class to apply to the link.
be: Назва CSS класа для умацаваньня да спасылкі.

en: Time ago (with "ago" appended)
be: У мінулым часе (з далучаным "мінулым")

en: Time span (with "ago/hence" appended)
be: Прамежак часу (з далучаным "у мінулым/з гэтага")

en: Display as link
be: Паказваць як спасылку

en: Reduce duplicates
be: Паменшыць дублікаты

en: Default settings for this view.
be: Наладкі змоўчання для гэтага выгляду.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
be: Паказаць выгляд як старонку з  URL і спасылкамі меню.

en: Display the view as a block.
be: Паказаць віды ў выглядзе блока.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
be: Дадаткі дададзеныя у іншыя паказы каб кратныя віды былі у адным і тым жа відзе.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
be: Паказаць віды ў выглядзе стужкі, напрыклад у выглядзе RSS стужкі.

en: Displays rows one after another.
be: Паказваць радкі па чарзе.

en: HTML List
be: HTML спіс

en: Displays rows in a grid.
be: Паказвае радкі ў сетцы.

en: Displays rows in a table.
be: Паказвае радкі ў табліцы.

en: The title of the comment.
be: Загаловак каментара.

en: Comment count
be: Колькасць каментароў

en: Comment status
be: Статус камэнтара

en: Display the comment as RSS.
be: Паказаць каментар як RSS.

en: Updated year + month
be: Абноўлены год + месяц

en: Updated year
be: Абноўлены год

en: Updated month
be: Абноўлены месяц

en: Updated day
be: Абноўлены дзень

en: Updated week
be: Абноўлены тыдзень

en: Has new content
be: Мае новы змест

en: Total views
be: Увесь прагляд

en: Views today
be: Праглядаў сёння

en: Most recent view
be: Самыя апошнія прагляды

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
be: Тэрміны таксаноміі прычэпленыя да вузлоў.

en: The user or author name.
be: Імя карыстальніка ці аўтара.

en: User ID from URL
be: ID карыстальніка з URL

en: User ID from logged in user
be: ID карыстальніка пасля аўтарызацыі

en: contact
be: кантакт

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
be: <strong>OR</strong> з загалоўных літар шукае па любым з двух тэрмінаў. Напрыклад, <strong>каты ЦІ сабакі</strong>.

en: Restrict to the selected roles
be: Абмежаваць да абраных роляў

en: Display even if view has no result
be: Паказваць нават пры пустым выніку віда

en: Administration menu
be: Меню адміністратара

en: Placeholder
be: Запаўняльнік

en: Language settings
be: Моўныя налады

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
be: Спроба запуска крона ў час, калі ен ужо працуе.

en: Cron run completed.
be: Праца крона скончана.

en: Visitors
be: Наведвальнiкi

en: Compact
be: Кампактны

en: The maximum length of the field in characters.
be: Максімальная даўжыня поля ў сімвалах.

en: Machine-readable name
be: Машыначытаемае імя

en: Module dependencies
be: Залежнасці модулей

en: Update translations
be: Абнавіць пераклады

en: Publishing status
be: Статус публікацыі

en: Who's new
be: Новыя карыстальнікі

en: Language name
be: Назва мовы

en: Edit language
be: Рэдагаваць мову

en: The content type %name has been updated.
be: Тып змесціва %name быў абноўлены.

en: The content type %name has been added.
be: Тып змесціва %name быў даданы.

en: Contact form
be: Форма кантакту

en: Drag to re-order
be: Перацягнуць для паўторнага заказу

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
be: Змены, зробленыя ў гэтай табліцы, не будуць захаваныя да адпраўкі формы.

en: Block Content
be: Змесціва блоку

en: Blue Lagoon (default)
be: Блакітная Лагуна (па змоўчанні)

en: The requested page could not be found.
be: Старонка, якую вы шукаеце, не можа быць знойдзена.

en: The user account %id does not exist.
be: Імя карыстальніа %id не існуе.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
be: Спроба выдаліць неіснуючы рахунак карыстальніка: %id.

en: Requirements problem
be: Праблема з патрабаваннямі

en: Database configuration
be: Налады базы данных

en: Select an installation profile
be: Выберыце профіль інсталяцыі.

en: Choose language
be: Выберыце мову

en: No profiles available
be: Няма дасяжных прафайлаў.

en: Drupal already installed
be: Drupal ужо інсталляваны

en: Installing @drupal
be: Ідзе інсталляцыя @drupal

en: The installation has encountered an error.
be: Інсталляцыя была спынена памылкай.

en: Configure site
be: Правіць наладкамі сайту

en: Installed %module module.
be: Усталяваны %module модуль.

en: Choose profile
be: Выбраць профіль

en: Verify requirements
be: Спраўдзь патрабаванні

en: Set up database
be: Усталяваць базу дадзеных

en: Set up translations
be: Усталяваць пераклады

en: Install site
be: Усталяваць сайт

en: Finish translations
be: Скончыць пераклады

en: Update notifications
be: Абнавіць паведамленні

en: Check for updates automatically
be: Правяраць абнаўленні аўтаматычна

en: 1 byte | @count bytes
be[0]: 1 byte
be[1]: @count байт

en: Illegal choice %choice in %name element.
be: Памылка выбара варыянтаў наладак: %choice у %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
be: Набор інструментаў GD2 для працы з малюнкамі

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
be: Вызначце якасць малюнка для дзеянняў з JPEG. Даступныя значэнні ад 0 да 100. Чым большае значэнне, тым лепшая якасць малюнка, але і большы памер файлаў.

en: Right to left
be: Справа налева

en: Left to right
be: Злева направа

en: Add custom language
be: Дадаць мову

en: Save language
be: Захаваць мову

en: Direction that text in this language is presented.
be: Накірунак, у якім прадстаўлены тэкст на гэтай мове.

en: String contains
be: Радок утрымоўвае

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
be: Пакіньце пустым, каб паказваліся ўсе радкі. Пошук улічвае рэгістр.

en: Search in
be: Пошук у

en: Both translated and untranslated strings
be: Як перакладзеныя, так і неперакладзеныя радкі

en: Only translated strings
be: Толькі перакладзеныя радкі

en: Only untranslated strings
be: Толькі неперакладзеныя радкі

en: Languages not yet added
be: Мовы яшчэ не дададзеныя

en: The language %language has been created.
be: Мова %language была створана.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
be: Паданы радок утрымлівае недазволены HTML: %string

en: Importing interface translations
be: Імпартуюцца пераклады інтэрфэйсу

en: Error importing interface translations
be: Памылка з імпартаваннем перакладаў інтэрфэйсу

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
be: Спроба захаваць пераклад радка з недазволенным HTML: %string

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
be: Абноўлены JavaScript файла перакладу для мовы %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
be: Створаны JavaScript файла перакладу для мовы %language.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
be: Адбылася памылка пры стварэнні перекладу JavaScript файла для мовы %language.

en: Standard PHP
be: Стандарт PHP

en: PHP Mbstring Extension
be: Пашырэнне PHP Mbstring

en: Unicode library
be: Бібліятэка юнікода

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
be: Назва фіда (або назва вэб-сайта, на якім знаходзіцца фід).

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
be: Дадаць фід ў RSS, RDF альбо Atom фармаце. Фід можа быць толькі адзнаго фармату.

en: Update items
be: Абнавіць элементы

en: No blocks in this region
be: У гэтым рэгіёне няма блокаў

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
be: Блок %info быў дададзены ў нядзейсны рэгіён %region і быў выключаны.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
be: Тып змесціва для %add-child спасылкі павінен быць адным з
    тыпаў якія былі абраныя да дазволеных тыпаў кніжнага плану.

en: Save book pages
be: Захаваць старонкі падшыўкі

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
be: Гэта кніга была зменена іншым карыстальнікам, змены не могуць быць захаваны.

en: Title changed from %original to %current.
be: Загаловак зменены з %original на %current.

en: Updated book %title.
be: Падшыўка %title абноўленая.

en: book: updated %title.
be: Кніга: %title абноўлены.

en: Update book outline
be: Абнавіць схему падшыўкі

en: Remove from book outline
be: Выдаліць са схемы падшыўкі

en: No changes were made
be: Ніякіх зменаў не зроблена

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
be: Пост быў дададзены да абранай Кнігі. Цяпер вы можате суаднесці яго з астатнімі старонкамі.

en: The book outline has been updated.
be: Рэзюмэ падшыўкі абноўленае.

en: There was an error adding the post to the book.
be: Адбылася памылка пры даданні поста ў кнігу.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
be: Ў %title ёсць дачынныя старонкі, якія будуць занава аўтаматычна перамешчаны для падтрымання іх сувязі з кнігай. Каб пераўтварыць гіерархію (якой яна была да выдалення гэтай старонкі), магчыма дабавіць %title з дапамогай карткі Outline, і кожную яе папярэднію дачынную старонку трэба будзе занава перамясціць уручную.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
be: %title можа быць дададзены(а) да іерархіі зноў, выкарыстоўваючы закладку Схема.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
be: Вы ўпэўнены што жадаеце выдаліць %title з іерархіі кніг?

en: The post has been removed from the book.
be: Матэрыял выдалены з падшыўкі.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
be: Паказаць версію для друку гэтай старокі падшывак  (з усімі бацькоўскімі і даччынымі старонкамі).

en: Show block on all pages
be: Паказваць блок на ўсіх старонках

en: Show block only on book pages
be: Паказаць блок толькі на старонках кнігі

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
be: Калі абраны пункт <em>Паказаць блок на ўсіх старонках</em>, блок будзе ўтрымліваць аўтаматычна створанае меню для кожнай кнігі сайту. Калі абраны пункт <em>Паказаць блок толькі на старонках кнігі</em>, блок будзе ўтрымліваць толькі адно меню суадноснае бягучай старонцы кнігі. У гэтым выпадку калі цякучая старонка не ў кнізе, блок не будзе паказаны. <em>Старонка спецыфічных налад паказу</em> ці іншыя налады паказу могуць быць выкарыстаныя ў дадатак да выбранаму адлюстраванню гэтага блоку.

en: This is the top-level page in this book.
be: У кнізе гэта старонка вышэйшага ўзроўню.

en: No book selected.
be: Не выбрана ні адной кнігі.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
be: %title - гэта частка схемы кнігі з дачыненымі старонкамі. Калі вы працягнеце выдаленне - гэтыя старонкі будуць аўтаматычна перамешчаны.

en: Re-order book pages and change titles
be: Пераўпарадкаваць  старонкі кнігі і змяніць загалоўкі.

en: Book page
be: Старока кнігі

en: Delete the selected comments
be: Выдаліць абраныя каментары

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
be: Прыклады: 'Заўвагі па працы бачыны' або 'Водгукі'.

en: Personal contact form
be: Асабістая форма кантактаў

en: View events that have recently been logged.
be: Паказаць падзеі, якія былі толькі што запісаны ў журнал.

en: Top 'page not found' errors
be: Памылкі 'Старонка ня знойдзена'

en: View 'page not found' errors (404s).
be: Прагладзяць памылкі "старонка не знойдзена" (404).

en: Top 'access denied' errors
be: Памылкі 'дасяг забаронены'

en: View 'access denied' errors (403s).
be: Прагляд памылак "дасяг забаронены" (403).

en: No roles may use this format
be: Аніводная з роляў ня можа карыстаць гэты фармат

en: Allowed HTML tags: @tags
be: Дазволеныя HTML тэгі: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
be: Якары выкарыстоўваюцца для стварэньня спасылак на іншыя старонкі.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
be: Тэг разрыва радкоў дадаецца аўтаматычна, яго можна выкарыстоўваць, каб дадаваць дадатковыя разрывы. Увага: гэты тэг не закрываецца. Дзеля сумяшчальнасьці з XHTML 1.0 выкарыстоўвайце " /" унутры тэга.

en: Text with <br />line break
be: Тэкст з <br />абрывам радку

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
be: Тэгі пераносу радкоў дадаюцца аўтаматычна, таму карыстайцеся гэтым тэгам дзеля дадання дадатковых абзацаў.

en: Paragraph one.
be: Абзац 1

en: Paragraph two.
be: Абзац 2

en: Strong
be: Тлусты

en: Emphasized
be: Вылучаны націскам

en: Cited
be: Цытаваны

en: Coded text used to show programming source code
be: Кадаваны тэкст, што паказвае зыходнікі праграмаў

en: Coded
be: Кадаваны

en: Bolded
be: Напаўтлусты шрыфт

en: Italicized
be: Курсіў

en: Superscripted
be: Верхні індэкс

en: <sup>Super</sup>scripted
be: <sup>Верхні</sup> індэкс

en: Subscripted
be: Ніжні індэкс

en: <sub>Sub</sub>scripted
be: <sub>Ніжні</sub> індэкс

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
be: <abbr title="Abbreviation">Абрэв.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
be: <acronym title="Three-Letter Acronym">Трохлітаравы акронім</acronym>

en: Block quoted
be: У квадратных дужках

en: Quoted inline
be: Цытата пасярэдзіне радку

en: Table header
be: Загаловак табліцы

en: Table cell
be: Ячэйка табліцы

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
be: Пранумераваны спіс - скарыстайцеся з &lt;li&gt;, каб пачаць кожны элемент спісу.

en: First item
be: Першы элемент

en: Second item
be: Другі элемент

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
be: Ненумераваны спіс - скарыстайцеся з &lt;li&gt;, каб пачаць кожны элемент спісу.

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
be: Спісы азначэнняў падобныя да іншых спісаў HTML. &lt;dl&gt; пачынае спіс азначэньняў, &lt;dt&gt; пачынае тэрмін азначэння, а &lt;dd&gt; пачынае апісанне азначэння.

en: First term
be: Першы тэрмін

en: First definition
be: Першае азначэнне

en: Second term
be: Другі тэрмін

en: Second definition
be: Другое азначэнне

en: Subtitle three
be: Падзагаловак 3

en: Subtitle four
be: Падзагаловак 4

en: Subtitle five
be: Падзагаловак 5

en: Subtitle six
be: Падзагаловак 6

en: Tag Description
be: Апісанне тэга

en: You Type
be: Вы ўводзіце

en: You Get
be: Вы атрымоўваеце

en: No help provided for tag %tag.
be: Даведкі для тэга %tag няма.

en: Ampersand
be: Ампэрсанд (знак &)

en: Quotation mark
be: Пытальнік

en: Character Description
be: Апісанне сімвала

en: Lines and paragraphs break automatically.
be: Радкі ды абзацы пераносяцца аўтаматычна.

en: Compose tips
be: Падказкі

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
be: Кароткае, але змястоўнае імя для гэтай калекцыі дрэва дыскусій.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
be: Апісанне і правілы абмеркавання ў гэтым форуме.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
be: Кароткае, але змястоўнае імя для гэтага збора звязаных форумаў.

en: Default number of forum topics displayed per page.
be: Адлюстроўваецца колькасць па змаўчанні тэм форума на старонку.

en: Default display order for topics.
be: Парадак адлюстроўвання тэм па змаўчанні.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
be: Кантэйнеры звычайна размяшчаюць на верхнім (карнявым) узроўні, але таксама могуць быць змешчаны ўнутры іншага кантэйнера або форума.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
be: Форумы могуць быць размешчаны на верхнім (карнявым) узроўні ці ўнутры іншага кантэйнера або форума.

en: Forum topic
be: Тэма форума

en: You are not allowed to post new content in the forum.
be: Вы не маеце доступа да дадавання новых запісаў у форуме.

en: Manages the display of online help.
be: Кіруе адлюстраваннем анлайн-даведкі.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
be: Гэта старонка экспартуе перакладзеныя радкі, якія выкарыстоўваюцца вашым сайтам. Файл экспарту можа быць у выглядзе Gettext Portable Object (<em>.po</em>), які ўключае ў сабе як стандартны радок, так і пераклад (выкарыстоўваецца для таго, каб дзяліцца з іншымі), альбо ў выглядзе Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>), які ўключае ў сабе толькі стандартны радок (выкарыстоўваецца для стварэння новых перакладаў з дапамогай рэдактара перакладаў Gettext).

en: Submission form settings
be: Наладкі формы адпраўкі

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
be: Машыначытэльнае імя павінна ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і падкрэсліванне.

en: Added content type %name.
be: Дадаць тып змесціва %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
be[0]: Зменены тып змесціва аднаго запісу з %old-тыпу на %type.
be[1]: Зменены тып змесціва @count запісаў з %old-тыпу на %type.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
be: Вы ўпэуненыя, што жадаеце пераналадзіць правы на змесціва сайта?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне перабудоўвае ўсе правы на змесціва сайта, гэта можа заняць шмат часу. Адмена гэтага дзеяння немагчымая.

en: language
be: мова

en: An error occurred and processing did not complete.
be: Здарылася памылка і працэс не быў завершаны.

en: Copy of the revision from %date.
be: Дуплікат версіі з %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
be: Версія ад %revision-date з @type %title была выдалена.

en: @type: reverted %title revision %revision.
be: @type: вернуты %title версіі %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
be: Дазволы дасягу да змесціва неабходна перабудаваць зноў.

en: Rebuilding content access permissions
be: Перабудаваць дазволы на змесціва.

en: Content permissions have been rebuilt.
be: Правы змесціва былі адноўлены.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
be: Правы доступу да змесціва не былі абноўлены належным чынам.

en: Add content type
be: Дадаць тып змесціва

en: Revert to earlier revision
be: Зварот да больш ранняй версіі

en: Delete earlier revision
be: Выдаліць ранейшую версію

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
be: Дазваляе дасылаць матэрыялы на сайт ды адлюстроўваць на старонках.

en: The alias %alias is already in use in this language.
be: Псеўданім %alias ўжо выкарыстоўваецца на гэтай мове.

en: The alias has been saved.
be: Аліас быў захаваны.

en: Filter aliases
be: Фільтар псеўданімаў

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
be: Увядзіце шлях, а таксама новы псеўданім для яго.

en: URL aliases
be: URL псеўданімы

en: Add alias
be: Дадаць аліас

en: Allows users to rename URLs.
be: Дазваляе карыстальнікам пераназываць URL-ы.

en: Indexing throttle
be: Рэгулятар індэксацыі

en: Number of items to index per cron run
be: Колькасць элементаў для індэксавання кожнага запуску крона

en: Indexing settings
be: Наладкі індэксацыі

en: Minimum word length to index
be: Мінімальная даўжыня слова, для індэксацыі

en: Simple CJK handling
be: Простая апрацоўка CJK

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
be: Вызначае, ці ўжываць простую апрацоўку кітайскай/японскай/карэйскай моваў на аснове паслядоўнасцяў, што перакрываюцца. Адключыце, калі жадаеце выкарыстоўваць для таго вонкавы прэпрацэсар. Не датычыць іншых моваў.

en: Search form
be: Форма пошуку

en: Top search phrases
be: Частыя фразы пошуку

en: View most popular search phrases.
be: Паказаць найболей папулярныя пошукавыя фразы.

en: Content viewing counter settings
be: Наладкі лічыльніка праглядаў матэрыялаў

en: Count content views
be: Лічыць прагляды матэрыялаў

en: Increment a counter each time content is viewed.
be: Павялічваць лічыльнік кожны раз, калі нехта праглядае матэрыял.

en: Popular content
be: Папулярныя матэрыялы

en: How many content items to display in "all time" list.
be: Колькі матэрыялаў адлюстроўваць у спісе прагледжаных за ўвесь час.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
be: Колькі матэрыялаў адлюстроўваць у спісе нядаўна прагледжаных.

en: Today's:
be: За сёння:

en: All time:
be: За ўвесь час:

en: Last viewed:
be: Апошні прагляд:

en: Logs and records system events to syslog.
be: Запісы сістэмных падзей у сістэмным журнале.

en: User pictures in posts
be: Выявы карыстальнікаў у допісах

en: User pictures in comments
be: Выявы карыстальнікаў у камэнтарах

en: Shortcut icon
be: Абразок

en: Upload logo image
be: Запампаваць лягатып

en: Shortcut icon settings
be: Наладкі абразку

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
be: Калі ў Вас няма простага дасягу да сэрвэру, скарыстайцеся з гэтага полю, каб запампаваць абразок.

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
be: Наступныя модулі будуць цалкам выдаленыя з вашага сайту, і <em>усе дадзеныя гэтага модуля будуць згублены</em>!

en: Confirm uninstall
be: Падцвердзіць выдаленне

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
be: Ці жадаеце вы працягнуць выдаленне?

en: No modules selected.
be: Не абрана ніводнага модуля.

en: The selected modules have been uninstalled.
be: Абраны модуль быў выдалены.

en: Default 403 (access denied) page
be: Старонка 403 па змоўчанні (дасяг забаронены)

en: Default 404 (not found) page
be: Дапомная старонка 404 (дакумэнт ня знойдзены)

en: Caches cleared.
be: Вычысціць кэш.

en: Select an image processing toolkit
be: Абярыце набор інструментаў для апрацоўкі малюнкаў

en: Number of items in each feed
be: Колькасць элементаў у кожнай стужцы.

en: Default number of items to include in each feed.
be: Колькасць элементаў па змоўчанні ўключыць у кожную стужку.

en: Feed content
be: Стужка змесціва

en: Titles plus teaser
be: Назвы і цвялілка

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
be: Глабальная наладка для адлюстравання па змоўчанні элементаў змесціва ў кожнай стужцы.

en: Cron ran successfully.
be: Крон запусціўся ўдала.

en: Cron run failed.
be: Крон запусціўся няўдала.

en: No modules are available to uninstall.
be: Няма модуляў для выдалення.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
be: Гэта старонка паказвае ўсе адміністрацыйныя задачы да кожнага модуля.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
be: Блок <em>Працуе на Drupal</em> з'яўляецца дадатковай спасылкай на хатнюю старонку праекта Drupal. Хаця і няма патрабавання, каб сайты размяшчалі гэтую спасылку, яна можа выкарыстоўвацца, каб прадэманстраваць патдтрымку Drupal.

en: Powered by Drupal
be: Працуе на Drupal

en: Compact mode
be: Кампактны рэжым

en: Image toolkit
be: Набор інструментаў для выяваў

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
be: Калі вы ўсталявалі дадатковыя наборы інструментаў для малюнкаў, абярыце, які набор інструментаў выкарыстоўваць.

en: RSS publishing
be: Публікацыя RSS

en: Date and time
be: Дата і час

en: -1 (Unlimited)
be: -1 (Неабмежавана)

en: PHP memory limit
be: Ліміт памяці PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
be: Мае сэнс пашырыць межы памяці для вашага PHP да %memory_minimum_limit , гэта дапаможа вам прадухіліць памылкі ў усталёвачным працэсе.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
be: Мае сэнс пашырыць межы памяці для вашага PHP да %memory_minimum_limit , гэта дапаможа вам прадухіліць памылкі ў працэсе абнаўлення.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
be: У залежнасці ад вашых наладак Drupal можна запускаць з лімітам памяці PHP %memory_limit. Аднак рэкамендуецца ніжні ліміт памяці для PHP %memory_minimum_limit ці вышэй, асабліва, калі ваш сайт выкарыстоўвае дададковыя і ўнесеныя модулі.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
be: Павялічце ліміт памяці memory_limit параметра ў файле  %configuration-file і перазапусціце ваш вэб-сервер (альбо звяжыцеся з адмінітратарам ці хостынг правайдэрам па дапамогу).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
be: Звярніцеся да вашага сістэмнага адміністратара ці хостынг-правайдэра за дапамогай, каб павялічыць ваш PHP ліміт памяці.

en: Not protected
be: Не абаронена

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
be: Файл %file не абаронены ад змяненняў, што ўтварае рызыку бяспекі. Вы павінны змяніць правы доступа да файла, каб ён быў не запісваемы.

en: Cron has not run recently.
be: Cron не запускаецца ў апошні час

en: Cron maintenance tasks
be: Задачы крона

en: The directory %directory is not writable.
be: Даведнік %directory не даступны для запісу.

en: Writable (<em>public</em> download method)
be: Перазапісваемы (<em>публічны</em> метад загрузкі)

en: Writable (<em>private</em> download method)
be: Перазапісваемы (<em>прыватны</em> метад загрузкі)

en: Database updates
be: Абнаўленні базы дадзеных

en: Access to update.php
be: Доступ да update.php

en: Handles general site configuration for administrators.
be: Забясьпечвае агульнае кіраваньне канхвігурацыяй сайту для адміністратараў.

en: Reset to alphabetical
be: Перагрузіць у алфавітным парадку

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
be: Тэрміны адлюстраваны у парадку павелічэння вагі.

en: Weight value must be numeric.
be: Значэнне вагі павінна быць лікавым.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
be: Вы упэўнены, што жадаеце перагрузіць слоўнік %title у алфавітным парадку?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
be: Перагрузка слоўніка перадубуе ўсе карыстальніцкія парадкі і сарціроўкі элементаў у алфавітны парадак.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
be: Перагрузіць слоўнік %name у алфавітным парадку.

en: Translation settings
be: Настройкі пераклада

en: This translation needs to be updated
be: Гэты пераклад павінен быць абноўлены

en: Unknown release date
be: Невядомая дата выдання

en: Last checked: @time ago
be: Апошняя праверка: @time таму

en: Last checked: never
be: Апошняя праверка: ніколі

en: Includes: %includes
be: Уключае: %includes

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
be: Абярыце як часта вы жадаеце аўтаматычна аднаўляць выданні ўсталяваных модуляў і тэм.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
be: Тут вы можаце знайсці інфармацыю аб даступных абнаўленнях для вашых усталяваных модуляў і тэмаў. Заўважце, што кожны модуль альбо тэма - гэта частка "праекту", які можа мець, а можа і не мець аднолькавыя назвы, і магчыма ўключаць шмат модуляў, альбо тэмаў у сабе.

en: Module and theme update status
be: Статус абнаўлення модуля і тэм

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
be: Існуюць абнаўленні даступныя для аднаго ці некалькіх модуляў альбо тэмаў. Каб гарантаваць бяспеку вашаму серверу вам неабходна немарудзячы зрабіць аднаўленне!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
be: Існуюць аднаўленні для аднаго ці болей вашых модуляў альбо тэмаў. Каб забяспечыць якасную працу вашага сайта вам варта зрабіць абнаўленне як мага хутчэй.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
be: Атрымаць справаздачу аб стане абнаўленняў усталяваных модуляў і тэм.

en: %name has been deleted.
be: %name быў выдалены

en: You must enter a username.
be: Вы павінны ўвесьці Вашую мянушку.

en: The username cannot begin with a space.
be: Імя карыстальніка не можа пачынацца з прабела.

en: The username cannot end with a space.
be: Імя карыстальніка не можа заканчвацца на прабел.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
be: Імя карыстальніка не можа ўтрымліваць некалькі прабелаў запар.

en: The username contains an illegal character.
be: Імя карыстальніка ўтрымлівае недапушчальныя сімвалы.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
be: Імя карыстальніка %name занадта доўгае: яно павінна быць не больш за  %max сімвалаў.

en: Who's online
be: Анлайн

en: Enter the password that accompanies your username.
be: Увядзіце пароль для вашага імені карыстальніка.

en: Unblock the selected users
be: Разблакіраваць выбраных карыстальнікаў

en: Block the selected users
be: Заблакіраваць выбраных карыстальнікаў

en: Deleted user: %name %email.
be: Выдалены карыстальнік: %name %email.

en: Edit role
be: Рэдагаваць ролю.

en: Manages the user registration and login system.
be: Кіруе рэгістрацыяй карыстальнікаў ды працэдурай ўваходу ў сістэму.

en: Language list
be: Спіс моў

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
be: Title выкарыстоўваецца як падказка, калі карыстальнік навёў мыш над выявай.

en: Progress indicator
be: Індыкатар прагрэсу

en: Bar with progress meter
be: Паласа велічыні прагрэсу

en: Throbber
be: Тробер

en: The file upload failed. %upload
be: Не атрымалася загрузіць файл. %upload

en: URL to file
be: URL да файла

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
be: Здарылася непапраўная памылка. Верагодна, загружаны файл перавысіў максімальна магчымы памер файла (@size), які падтрымліваецца гэтым серверам.

en: Starting upload...
be: Пачатак апублікавання...

en: Uploading... (@current of @total)
be: Апублікацыя ў працэсе... (@current з @total)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
be: Уключан (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
be: Статус працэса загрузкі

en: Number field
be: Лікавае поле

en: Interface
be: Інтэрфейс

en: @size KB
be: @size КБ

en: @size MB
be: @size МБ

en: @size GB
be: @size Гб

en: All messages
be: Усе паведамленні

en: Text format
be: Фармат тэксту

en: No new posts
be: Няма новых паведамленняў

en: Sticky topic
be: Важная тэма

en: Your virtual face or picture.
be: Ваш віртуальны твар ці здымак

en: The name of the site.
be: Назва сайта.

en: Optional features
be: Дадатковыя адметнасці

en: Warnings
be: Заўвагі

en: Format string
be: Фармат радка

en: Add format
be: Дадаць фармат

en: Delete date format
be: Выдаліць фармат даты

en: Content type name
be: Імя тыпу змесціва

en: Taxonomy Term
be: Тэрмін таксаноміі

en: Slate
be: Спіс

en: Author name
be: Iмя аўтара

en: @field_name (Locked)
be: @field_name (Заблакавана)

en: - Select a field type -
be: - Выбраць тып поля -

en: - Select an existing field -
be: - Выбраць існуючае поле -

en: Add new field: you need to provide a label.
be: Дадаць новае поле: вам неабходна дадаць цэтлік.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
be: Поле %field заблакіраванае і не можа рэдагавацца.

en: %name must be a number.
be: %name павінны быць лічбай.

en: Field formatter
be: Фарматэр поля

en: Regional settings
be: Рэгіянальныя налады

en: Unsigned
be: Непадпісаны

en: Rotate
be: Павярнуць

en: Relative date
be: Адносная дата

en: Page bottom
be: Унізе старонкі

en: Show links
be: Адлюстроўваць спасылкі

en: Status messages
be: Паведамленні статусу

en: Definitions
be: Азначэнні

en: Database is encoded in UTF-8
be: База дадзеных кадуецца ў UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
be: Drupal не можа вызначыць кадзіроўку базы дадзеных і  ўсталяваў у UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
be: PostgreSQL распачала сама сябе.

en: Structure
be: Структура

en: Default values
be: Прадвызначаная значэнні

en: Search block
be: Пошук не даступны

en: Node status
be: Статус вузла

en: Edit style
be: Рэдагаваць стыль

en: Fetcher
be: Зборшчык

en: Published status
be: Апублікованы статус

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
be: Гэтыя дазволы адпавядаюць ролі "зарэгістраваны карыстальнік".

en: Seven
be: Сем

en: The taxonomy term ID for the term.
be: Ідэнтыфікатар тэрміну таксаноміі для тэрміну

en: The taxonomy term name for the term.
be: Назва тэрміну таксаноміі для тэрміну

en: Language select
be: Выбар мовы

en: Site email address
be: E-mail адрэса сайта

en: Administer forums
be: Адміністратар форумаў

en: Cancel account
be: Выдаліць рахунак

en: Dependencies
be: Залежнасці

en: Administrator role
be: Роля адміністратара

en: No revision
be: Няма версіі

en: Requires a title
be: Патрабуе загаловак

en: Private files
be: Прыватныя файлы

en: Not restricted
be: Не абмежавана

en: The unique ID of the comment.
be: Унікальны ID каментара.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
be: IP адрэса кампутара з якога быў зроблены каментар.

en: The email address left by the comment author.
be: e-mail адрас, пакінуты аўтарам каментару.

en: The home page URL left by the comment author.
be: URL галоўнай старонкі, пакінуты аўтарам каментару.

en: The formatted content of the comment itself.
be: Адфарматаванае змесціва каментару.

en: The URL of the comment.
be: URL каментара

en: Edit URL
be: Рэдагаваць URL

en: The URL of the comment's edit page.
be: URL старонкі рэдагавання каментароў.

en: The date the comment was posted.
be: Дата стварэння каментара.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
be: Каментар з'яўляецца бацькоўскім, калі дрэва каментараў актыўнае.

en: New comment count
be: Новая колькасць каментароў

en: The unique ID of the node's latest revision.
be: Унікальны ID апошняй версіі вузла.

en: The human-readable name of the node type.
be: Імя тыпу вузла, зразумелае для чалавека.

en: The URL of the node.
be: URL вузла.

en: The URL of the node's edit page.
be: URL вузлоў рэдагавання старонкі.

en: Date changed
be: Дата змененая

en: The date the node was most recently updated.
be: Дата нядаўнага абнаўлення вузла.

en: The number of visitors who have read the node.
be: Колькасць наведвальнікаў сайта, якія прачыталі вузел.

en: The number of visitors who have read the node today.
be: Колькасць наведвальнікаў сайта, якія сёння чыталі вузел.

en: Last view
be: Апошні прагляд

en: The date on which a visitor last read the node.
be: Апошняя дата, калі наведвальнік сайта чытаў вузел.

en: The slogan of the site.
be: Лозунг сайта

en: The administrative email address for the site.
be: Адміністрацыйны адрас электроннай пошты на сайце.

en: The URL of the site's front page.
be: URL галоўнай старонкі сайту.

en: Login page
be: Старонка ўваходу

en: The URL of the site's login page.
be: URL старонкі ўваходу на сайт.

en: The unique ID of the uploaded file.
be: Унікальны ID для спампаваных файлаў.

en: The name of the file on disk.
be: Імя файла на дыску.

en: The web-accessible URL for the file.
be: URL для доступу да файла праз вэб.

en: The date the file was most recently changed.
be: Дата, калі файл быў зменены апошні раз.

en: The user who originally uploaded the file.
be: Карыстальнік, які запампаваў гэты файл.

en: The unique ID of the taxonomy term.
be: Унікальны ідэнтыфікатар тэрміна таксаноміі.

en: The name of the taxonomy term.
be: Назва тэрміна таксаноміі.

en: The optional description of the taxonomy term.
be: Дадатковае апісанне тэрміна таксаноміі.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
be: Колькасць вузлоў азначаныя тэрмінам таксаноміі.

en: The URL of the taxonomy term.
be: URL тэрміна таксаноміі

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
be: Слоўнік да якога належыць тэрмін таксаноміі.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
be: Бацькоўскі тэрмін тэрміна таксаноміі, калі існуе.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
be: Унікальны ідэнтыфікатар слоўніка таксаноміі.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
be: Назва слоўніка таксаноміі

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
be: Апісанне слоўніка таксаноміі (па жаданню)

en: The number of nodes tagged with terms belonging to the taxonomy vocabulary.
be: Колькасць вузлоў пазначаныя тэрмінамі адпаведнага слоўніка таксаноміі.

en: Term count
be: Колькасць тэрмінаў

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
be: Колькасць тэрмінаў якія належаць да слоўніка таксаноміі.

en: The unique ID of the user account.
be: Унікальны ідэнтыфікатар рахунку карыстальніка.

en: The login name of the user account.
be: Імя карыстальніка рахунку.

en: The email address of the user account.
be: Э-пошта карыстальніка рахунку.

en: The URL of the account profile page.
be: URL старонкі профіля рахунку.

en: The date the user last logged in to the site.
be: Дата апошняга ўваходу карыстальніка на сайт.

en: The date the user account was created.
be: Дата стварэння рахунку карыстальніка.

en: Review log
be: Перагледзь журнал

en: Field types
be: Тыпы палёў

en: Main page content
be: Кантэнт галоўнай старонкі

en: You are not allowed to access this page.
be: Доступ да гэтай старонкі забаронены.

en: Authorize file system changes
be: Дазволіць змены файлавай сістэмы

en: It appears you have reached this page in error.
be: Выглядае што вы памылкова дасягнулі гэтую староку.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
be: Крон не можа запусціцца з-за неправільнага ключа

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
be: Крон не можа запусціцца, таму што сайт знаходзіцца ў рэжыме абслугоўвання.

en: Default country
be: Прадвызначаная краіна

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
be: У вашым %settings_file файле вы наладзілі @drupal выкарыстоўваць %driver сэрвер, аднак вашыя налады PHP у дадзены момант не падтрымліваюць гэты тып базы дадзеных.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
be: Мы не знайшлі ніводнага ўсталёвачнага профіля.  Усталёвачныя профілі кажуць нам, якія модулі дазволіць, і якую схему усталяваць для базы дадзеных. Профіль неабходны для працягу ўстановачнага працэсу.

en: Congratulations, you installed @drupal!
be: Віншуем, вы ўсталявалі @drupal!

en: Settings file
be: Файл усталёвачных параметраў

en: Site maintenance account
be: Акаунт абслугоўвання сайта

en: No pending updates.
be: Няма чарговыx абнаўленняў.

en: 1 pending update | @count pending updates
be[0]: 1 чарговае абнаўленне
be[1]: @count чарговых абнаўленняў

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
be: Нельга працягнуць, няма дасяжных метадаў трансферу файлаў

en: To continue, provide your server connection details
be: Каб працягнуць, калі ласка ўвядзіце дадзеныя дасягу да сервера.

en: Connection method
be: Метад падключэння

en: Enter connection settings
be: Увядзіце параметры злучэння

en: @backend connection settings
be: @backend параметры злучэння

en: Change connection type
be: Змяніць тып падключэння

en: No active batch.
be: Няма актыўнай чаргі.

en: Site under maintenance
be: Сайт у рэжыме абслугоўвання

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
be: Файл %source не можа быць загружаны, таму што файл з такой назвай ужо існуе ў каталогу прызначэння %directory.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
be: Імя файла перавышае мяжу ў 240 знакаў. Калі ласка, зьмяніце назву файла і паспрабуйце ізноў.

en: The file permissions could not be set on %uri.
be: Правы доступу да файла не могуць быць усталяваны на %uri.

en: Completed @current of @total.
be: Завершана @current з @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
be: Не атрымалася выканаць усе задачы па серверу базы дадзеных. Задача  %task  не была знойдзена.

en: Required modules
be: Неабходныя модулі

en: Required modules not found.
be: Неабходныя модулі не знойдзены

en: %module module uninstalled.
be: Модуль %module выдалены.

en: No strings available.
be: Няма даступных радкоў.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
be: Файл перакладу JavaScript  %file.js быў згублены.

en: (active tab)
be: (актыўны таб)

en: Operating in maintenance mode.
be: Працуе ў рэжыме абслугоўвання.

en: Status message
be: Паведамленне пра статус

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
be: Немагчыма стварыць %directory дзякуючы наступным чынам: %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
be: AJAX HTTP памылка выканання.

en: HTTP Result Code: !status
be: HTTP выніковы код: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
be: AJAX HTTP запыт прыпыніўся небяспечна.

en: Debugging information follows.
be: Адладачная інфармацыя ніжэй.

en: Path: !uri
be: Шлях: !uri

en: StatusText: !statusText
be: Тэкст стану: !statusText

en: ResponseText: !responseText
be: Тэкст адказу: !responseText

en: ReadyState: !readyState
be: Стан гатоўнасці: !readyState

en: Upload an OPML file containing a list of feeds to be imported.
be: Загрузіць OPML файл, які змяшчае спіс каналаў для імпарту.

en: OPML Remote URL
be: OPML (англ. Outline Processor Markup Language) знешняга URL

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
be: Увядзіце URL OPML (англ. Outline Processor Markup Language) файла. Гэты файл будзе спампаваны і выкананы толькі раз у вэбформе.

en: No new feed has been added.
be: Не было дададзена ніводнага новага фіда

en: The URL %url is invalid.
be: Адрас %url няверны.

en: A feed named %title already exists.
be: Фід з імем %title ужо існуе.

en: A feed with the URL %url already exists.
be: Фід з адрасам %url ужо існуе.

en: Fetchers download data from an external source. Choose a fetcher suitable for the external source you would like to download from.
be: Зборшчыкі загружаюць дадзеныя са знешніх рэсурсаў. Абярыце зборшчык для знешняга рэсурса, які вы хацелі б загрузіць.

en: Parsers transform downloaded data into standard structures. Choose a parser suitable for the type of feeds you would like to aggregate.
be: Парсеры змяняюць закачаныя дадзеныя ў стандартныя структуры. Абярыце патрэбны парсер для тыпу фіда, які б вы хацелі сабраць.

en: Processors act on parsed feed data, for example they store feed items. Choose the processors suitable for your task.
be: Апрацоўшчыкі дзейнічаюць на аснове прааналізаваных дадзеных, напрыклад, яны захоўваюць пункты фіду. Выберыце неабходныя для вашых задач апрацоўшчыкі.

en: For most aggregation tasks, the default settings are fine.
be: Для большасці задач агрэгацыі прадвызначаные налады падыходзяць.

en: Default fetcher
be: Зборшчык па змаўчанні

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
be: Загрузіце дадзеныя з URL, выкарыстоўваючы Drupal апрацоўшчык HTTP-запытаў.

en: Default parser
be: Парсер па змоўчанню

en: Default processor
be: Галоўны працэсар

en: Creates lightweight records from feed items.
be: Стварыць легкія запісы з пунктаў фіду.

en: Default processor settings
be: Налада галоўнага працэсара

en: Number of items shown in listing pages
be: Колькасць элементаў на старонках спісаў

en: Length of trimmed description
be: Даўжыня аздобленага апісання

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of content.
be: Максімальная колькасць знакаў для скарочанай версіі змесціва.

en: Viewing feeds
be: Прагляд фідаў

en: Adding, editing, and deleting feeds
be: Даданне, змяненне і выдаленне фідаў

en: Configuring cron
be: Налада крона

en: Administer news feeds
be: Адміністраванне новых фідаў

en: View news feeds
be: Прагляд новых фідаў

en: Controlling visibility
be: Кіраванне бачнасцю

en: Creating custom blocks
be: Ствараць уласныя блокі

en: Demonstrate block regions (@theme)
be: Дэманстрацыя рэгіёнаў для блокаў (@theme)

en: Administer blocks
be: Адміністраванне блокаў

en: Controls the visual building blocks a page is constructed with. Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page.
be: Кантралюе наглядныя блокі, з якіх ствараецца старонка. Блокі - скрыні са змесцівам, якія паказваюцца ў вобласцях ці рэгіёнах старонкі.

en: Restricted to certain pages
be: Толькі для пэўных старонак

en: The block cannot be placed in this region.
be: Блок не можа быць размешчаны ў гэтым рэгіёне.

en: No books available.
be: Няма даступных кніг

en: Content types allowed in book outlines
be: Тыпы змесціва, дазволеныя ў кніжных планах

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
be: Карыстальнікі з %outline-perm правамі могуць дадаваць усе тыпы змесціва.

en: Administer book outlines
be: Адміністраванне схемаў кнігі

en: Adding and managing book content
be: Дадаваць і змяняць змесціва Кнігі.

en: Printing books
be: Друк кніжак

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
be: Карыстальнікі з правамі <em>Паказаць кнігу адаптаванную для друку</em> могуць абіраць спасылку <em>версію для друку</em> бачную ў нізе старонкі матэрыялу кнігі для генерацыі вываду для друку старонкі і ўсіх яе падраздзелаў.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
be: Модуль Кніга  дае сродкі для арганізацыі збору звязных старонак змесціва, вядомых пад агульнай назвай - Кніга. Пры праглядванні, гэтае змесціва аўтаматычна адлюстроўвае спасылкі на суседнія старонкі кнігі, забяспечвае простай навігацыйнай сістэмай для стварэння і агляду структураванага змесціва.

en: Create new books
be: Стварыць новыя кнігі

en: View printer-friendly books
be: Праглядзець друкаваную версію кніг

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
be: Прагляд старонак Кнігі і ўсіх яе падстаронак у якасці адзінага дакумента для зручнасці друку. Можа быць цяжкім у выкананні.

en: <em>Books</em> have a built-in hierarchical navigation. Use for handbooks or tutorials.
be: <em>Кнігі</em> маюць убудаваную іерархічную навігацыю. Выкарыстоўвайце для даведнікаў і падручнікаў.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
be: Дазваляе карыстальнікам ствараць і арганізоўваць звязанае змесціва ў схеме.

en: Changing colors
be: Змена колераў

en: Select one or more comments to perform the update on.
be: Выбераце адзін або некалькі каментароў, каб выканаць абнаўленне.

en: Deleted comment @cid and its replies.
be: Выдаліць каментар @cid ды адказы на яго.

en: Comment approved.
be: Каментар пацверджаны.

en: Tokens for comments posted on the site.
be: Токены для каментароў, размешчаных на сайце.

en: Full comment
be: Поўны каментар

en: Unapproved comments (@count)
be: Непацьцверджаныя каментары (@count)

en: Administer comments and comment settings
be: Адміністраванне каментароў і наладак каментароў

en: Edit own comments
be: Рэдагаваць уласныя каментары

en: Threading
be: Арганізацыя струменевай апрацоўкі

en: Show comment replies in a threaded list.
be: Паказаць адказы на каментар у звязаным спісе

en: Allow comment title
be: Дазволіць загалоўкі для каментароў

en: Show reply form on the same page as comments
be: Паказваць форму адказу на той жа старонцы што і каментары

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
be: Карыстальнікі з дазволам "Размяшчаць каментары" могуць размяшчаць каментары.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
be: Карыстальнікі ня могуць размяшчаць каментары, але існуючыя каментары будуць адлюстроўвацца.

en: Comments are hidden from view.
be: Каментары схаваныя ад прагляду.

en: Users cannot post comments.
be: Карыстальнікі не могуць дадаваць каментары.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
be: Ваш каментар знаходзіцца ў чарзе на разгляд адміністратарамі сайта і будзе апублікаваны пасля зацвярджэння.

en: Your comment has been posted.
be: Ваш каментар быў дададзены.

en: Save comment
be: Захаваць каментар

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
be: Каментар не будзе апублікаваны, калі будзе ўтрымліваць любую вышэй адзначаную фразу. Выкарыстоўвайце рэгістра-залежныя і аддзеленыя коскай фразы ў спісе. Напрыклад: смешны, "Кампанія Х", прыгаючы амартызатар.

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
be: Спіс і рэдававанне каментароў сайта і чарга адабрэння каментара.

en: Unapproved comments
be: Непацверджаныя каментары

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
be: Вы не можаце адправіць больш чым  %limit паведамленняў у @interval. Паспрабуйце зноў пазней.

en: Contact @username
be: Кантакт @username

en: Administer contact forms and contact form settings
be: Адміністраванне кантактнай формы і наладкаў кантактнай формы

en: Use the site-wide contact form
be: Выкарыстоўваюць агульную кантактную форму

en: Use users' personal contact forms
be: Выкарыстоўваюць асабістую кантактную форму карыстальніка

en: Changing this setting will not affect existing users.
be: Змена гэтых наладак не будзе ўплываць на ўжо існуючых карыстальнікаў.

en: Displaying contextual links
be: Адлюстраванне кантэкстуальных спасылак.

en: Use contextual links
be: Выкарыстанне кантэкстуальных спасылак

en: Contextual links
be: Кантэкстуальныя спасылкі

en: Database log cleared.
be: Журнал базы дадзеных пачышчаны

en: Monitoring your site
be: Маніторынг вашага сайта

en: Debugging site problems
be: Адладка праблем сайта

en: List (text)
be: Спіс (тэкст)

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
be: Дазволеныя HTML тэгі ў цэтліках: @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
be: Значэнне гэтага поля вызначаецца функцыяй %function і не можа быць змененная.

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
be: Дазволеныя значэнні спісу: кожны ключ мусіць быць цэлай або десятковай лічбай.

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
be: Дазволеныя значэнні спісу: кожны ключ мусіць мець тып Радок (string) не болей за 255 сімвалаў у даўжыню.

en: Allowed values list: keys must be integers.
be: Дазволеныя значэнні спісу: ключ павінен быць цэлай лічбай.

en: This field stores a number in the database as an integer.
be: Гэта поле запамінае лічбы ў базе дадзеных як цэлыя.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
be: Гэта поле захоўвае нумар у базе дадзеных у дзесятковым фармаце.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
be: Гэта поле захоўвае лікі ў базу дадзеных у фармаце ліка з нефіксаванай коскай.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
be: Мінімальнае значэнне, якое дазволена ў гэтым поле. Пакінуць пустым, калі яго няма.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
be: Максімальнае значэнне, якое дазволена ў гэтым поле. Пакінуць пустым, калі яго няма.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
be: Вызначыць ланцужок, з якога павінна пачынаццы значэнне, напрыклад '$ ' ці '&euro; '. Пакінуць пустым, калі яго няма. Аддзяліць значэнні адзіночнага і множнага ліку вертыкальнай рысай ('фунт|фунты').

en: Summary input
be: Увод падсумавання

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
be: Гэта дазваляе аўтарам уводзіць пашыранае падсумаванне, якое будзе паказвацца замест аўтаматычна абрэзанага тэксту, калі выкарыстоўваецца рэжым паказу "Падсумаванне або абрэзаны тэкст".

en: Summary or trimmed
be: Падсумаванне або скарочаны тэкст

en: Text area with a summary
be: Тэкставая вобласць з падсумаваньнем

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
be: Пакіньце пустым, каб выкарыстоўвалася абрэзанае значэнне поўнага тэксту ў якасці рэзюмэ.

en: Hide summary
be: Схаваць падсумаванне

en: Edit summary
be: Рэдагаваць падсумаванне

en: Edit field settings.
be: Рэдагаваць налады поля.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
be: Гэтыя налады прымяняюцца да поля %field ўсюды, дзе яно ўжываецца. Гэтыя налады ўплываюць на мэтад захоўвання дадзеных ў базе дадзеных, і ня могуць быць змененыя пасля стварэння.

en: Updated field %label field settings.
be: Абнавіць налады поля %label.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
be: Спроба абнавіць поле %label ня ўдалася: %message.

en: The field %field has been deleted from the %type content type.
be: Поле %field выдаленае з тыпу змесціва %type.

en: There was a problem removing the %field from the %type content type.
be: Узнікла праблема пры выдаленні поля %field з тыпу змесціва %type.

en: Required field
be: Патрабаванае поле

en: The default value for this field, used when creating new content.
be: Прадвызначанае значэнне гэтага поля, выкарыстоўваецца пры стварэнні новага змесціва.

en: Saved %label configuration.
be: Захаваць налады %label.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
be: Гэты спіс паказвае ўсе палі, якія выкарыстоўваюцца зараз для лягчэйшай адсылцы.

en: Field list
be: Спіс палёў

en: Manage display
be: Кіраваць паказам

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
be: Гэтае поле захоўвае ID файла як цэлы лік.

en: Enable <em>Display</em> field
be: Уключыць поле <em>Дысплэй</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
be: Параметр адлюстравання дазваляе карыстальнікам выбіраць, ці павінен паказвацца файл пры праглядзе змесціва.

en: Files displayed by default
be: Файлы, якія паказваюцца па змоўчанні

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
be: Гэта наладка мае эфект, толькі калі ўключан параметр адлюстравання.

en: Upload destination
be: Месца прызначэння загрузкі

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
be: Абярыце месца, дзе канчатковыя файлы павінны быць захаваныя. Захаванне асабістых файлаў патрабуе больш рэсурсаў, чым агульнадаступных, але дазваляе абмежаваць доступ да файлаў у гэтым полі.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
be: Неабавязковы падкаталог унутры месца знаходжання загрузак, дзе будуць захоўвацца файлы. Не ўлучае папярэднія альбо замыкальныя слэшы.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
be: Для таго, каб абмежаваць дазволены памер файла, увядзіце, напрыклад, такія значэнні як "512" (байт), "80 KB" (кілабайт) альбо "50 MB" (мегабайт). Калі вы пакінеце гэтыя значэнні пустымі, памеры файлаў будуць абмежаваны толькі максімальнымі памерамі файлаў для размяшчэння і загрузкі ў PHP(бягучае абмежаванне <strong>%limit</strong>).

en: Enable <em>Description</em> field
be: Дазволіць поле <em>Апісанне</em>

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
be: Поле апісання дазваляе карыстальнікам уводзіць апісанне загружанага файла.

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
be: Спіс з дазволенымі пашырэннямі несапраўдны, упэўніцеся, што не пастаўлена шматкроп'е, і аддзяліце пашырэнні коскай ці прабелам.

en: Generic file
be: Агульны файл

en: Table of files
be: Табліца файлаў

en: Add a new file
be: Дадаць новы файл

en: Include file in display
be: Улучыць файл для адлюстравання

en: The description may be used as the label of the link to the file.
be: Апісанне магчыма выкарыстаць у якасці цэтліка спасылкі да файла.

en: All roles may use this format
be: Усе ролі могуць выкарыстоўваць гэты фармат

en: The text format ordering has been saved.
be: Парадак тэкставага фармату быў захаваны.

en: Add text format
be: Дадаць тэкставы фармат

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
be: Усе ролі для гэтага тэкставага фармату павінны быць уключаны, і не могуць быць зменены.

en: Filter processing order
be: Парадак апрацоўкі фільтра

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
be: Назвы тэкставых фарматаў павінны быць унікальнымі. Фармат пад назвай %name ужо існуе.

en: Added text format %format.
be: Даданы тэкставы фармат %format.

en: The text format %format has been updated.
be: Тэкставы фармат %format быў абноўлены.

en: Text formats
be: Тэкставыя фарматы

en: Choosing a text format
be: Выбраць фармат тэксту.

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
be: Ўвага: гэты дазвол можа прывесці да праблем з бяспекай у залежнасці ад таго, як сканфігураваны тэкставы фармат.

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
be: Канвертаваць  парывы радкоў у HTML (то бок <code>&lt;br&gt;</code> і <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
be: Канвертаваць URL ў спасылкі

en: Correct faulty and chopped off HTML
be: Выпраўце няспраўнасць і абсечаныя HTML

en: Display any HTML as plain text
be: Адлюстраваць любы HTML як просты тэкст

en: Display basic HTML help in long filter tips
be: Паказваць дапамогу па базавым HTML

en: Add rel="nofollow" to all links
be: Дадаць rel="nofollow" да кожнай спасылкі

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
be: Гэты сайт дазваляе змесціва на HTML. У той час, як вывучэнне HTML цалкам падаецца пужаючым, навучыцца выкарыстоўваць некаторыя асноўныя HTML "тэгі" даволі проста. Гэта табліца змяшчае прыклады для кожнага тэга, даступнага на гэтым сайце.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
be: Большасць малаўжывальных знакаў могуць быць ўведзены без ўсялякіх праблем.

en: No HTML tags allowed.
be: HTML тэгі не дазволены.

en: Filters content in preparation for display.
be: Фільтруе змесціва ў працэсе падрыхтоўкі да адлюстравання.

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
be: Колькасць каментараў да тэмы, каб гэтая тэма лічылася "гарачай".

en: Starting a discussion
be: Пачатак абмеркавання

en: Moving forum topics
be: Перамяшчэнне тэмаў форума

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
be: Тэма форума (і ўсе яго каментары) могуць быць перамешчаныя паміж форумамі, выбраўшы іншы форум пры рэдагаванні тэмы форума. Пры перамяшчэнні тэмы форума паміж форумамі, параметр <em>Пакінуць ценявую копію</em> стварае спасылку на арыгінальны форум, указваючы на новае месца.

en: Locking and disabling comments
be: Блакаванне і адключэнне каментароў

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
be: Выбар <em>Зачыненыя</em> пад<em>Наладкамі каментару</em> пры рэдагаванні тэмы форума вядзе да замыкання дрэва (забароніць публікацыю новых каментараў). Выбар <em>Схаваныя</em> пад<em>Наладкамі каментару</em> пры рэдагаванні тэмы форума вядзе да скрывання існуючых каментараў ў дрэве, а таксама забараняе публікацыю новых.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
be: Форумы ўтрымліваюць тэмы форумаў. Выкарыстоўвайце кантэйнеры для групавання звязаных форумаў.

en: Use containers to group related forums.
be: Выкарыстоўвайце кантэйнеры для групавання звязаных форумаў.

en: A forum holds related forum topics.
be: Форум утрымлівае суадносныя тэмы.

en: Add new @node_type
be: Дадаць новага(ую) @node_type

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
be: Элемент %forum з'яўляецца кантэйнерам форума, а не форумам. Замест яго абярыце адзін з форумаў ніжэй.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
be: <em>Тэма форума</em> пачынае новае дрэва абмеркавання ўнутры форума

en: Control forum hierarchy settings.
be: Кіраванне структурай наладак форума.

en: Forum navigation vocabulary
be: Навігацыйны слоўнік форума

en: Provides discussion forums.
be: Забяспечвае форумы дыскусій.

en: Follow these steps to set up and start using your website:
be: Выканайце наступныя дзеянні каб наладзіць і пачаць ўжываць ваш сайт:

en: Providing a help reference
be: Забеспячэнне спасылкай на дапаможнік

en: Image style name
be: Назва стылю выявы

en: Select a new effect
be: Абраць новы эфект

en: Select an effect to add.
be: Абраны эфект дадзены

en: The image effect was successfully applied.
be: Эфект выяў быў паспяхова прыменены.

en: Style name
be: Назва стылю

en: Create new style
be: Стварыць новы стыль

en: Style %name was created.
be: Стыль %name быў створаны.

en: Replacement style
be: Замяніць стыль

en: Optionally select a style before deleting %style
be: Абярыце іншы стыль перад выдаленнем %style

en: Edit %label effect
be: Адрэдагаваць %label эфект

en: Add %label effect
be: Дадаць %label эфект

en: Update effect
be: Абнавіць эфект

en: Add effect
be: Дадаць эфект

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць @effect эфект з %style стылю?

en: The image effect %name has been deleted.
be: Эфект выявы %name быў выдалены.

en: Width and height can not both be blank.
be: Шырыня і вышыня не могуць быць пустымі абедзве.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
be: Частка выявы, якая застанецца некранутай падчас абразання.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
be: Колер фону для выкарыстоўвання ў адкрытых абласцях выявы. Выкарыстоўвайце вэб-стыль шаснаццатковых колераў (#FFFFFF для белага, #000000 для чорнага). Пакіньце пустым для вызначэння празрыстасці, калі тып выяў падтрымлівае празрыстасць.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
be: У дадзены час у гэтым стылі няма ніякіх эфектаў. Дадаць яго, абраўшы параметр унізе.

en: view actual size
be: Прагляд бягучага памеру

en: Sample original image
be: Прыклад сапраўднай выявы

en: Sample modified image
be: Прыклад змененай выявы

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
be: Змена памераў створыць выявы згодна з дакладна ўказанымі вымярэннямі. Гэта можа выклікаць непрапарцыйнае расцягванне або сцісканне выяваў.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
be: Маштабаванне будзе падтрымліваць прапорцыі зыходнага малюнка. Калі ўсталяваны памер толькі для аднага бока, памер другога будзе падлічаны аўтаматычна адносна першага.

en: Scale and crop
be: Маштаб і абрэзка

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
be: Маштаб і абразанне будуць устаноўлены прапарцыйна памерам першапачатковага малюнка, а затым будуць абрэзаны па  большаму вымярэнню. Гэта больш карысна для стварэння квадратных мініяцюр без расцяжэння малюнкаў.

en: Desaturate
be: Зрабіць бескаляровым

en: Desaturate converts an image to grayscale.
be: Бескаляровасць канвертуе выяву ў адценні шэрага.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
be: Паварот малюнка можа прывесці да павелічэння шырыні або вышыні малюнка, каб яны адпавядалі дыяганалі.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
be: Не атрымалася змяніць памеры малюнка, выкарыстоўваючы набор інструментаў %toolkit па сцежцы %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
be: Не атрымалася зрабіць маштабаванне малюнка, выкарыстоўваючы набор інструментаў %toolkit па сцежцы %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
be: Не атрымалася зрабіць абрэзку выявы, выкарыстоўваючы набор інструментаў %toolkit па сцежцы %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
be: Не атрымалася зрабіць маштабаванне і абрэзку малюнка, выкарыстоўваючы набор інструментаў %toolkit па сцежцы %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
be: Не атрымалася зменшыць насычанасць малюнака, выкарыстоўваючы набор інструментаў %toolkit па сцежцы %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
be: Не атрымалася здзейсніць паварот малюнку, выкарыстоўваючы набор інструментаў %toolkit па сцежцы %path (%mimetype, %dimensions)

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
be: Гэта поле захоўвае ідэнтыфікатар файла выявы ў выглядзе цэлалікавага значэння.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
be: Калі ніякая выява не запампованая, гэтая выява будзе паказаная.

en: Minimum image resolution
be: Мінімальная рэзкасць выявы

en: Enable <em>Alt</em> field
be: Дазволіць поле <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
be: Дазволіць поле<em>Title</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
be: Атрыбут title выкарыстоўваецца як падказка, калі мыш наведзена на выяву.

en: Preview image style
be: Перагледзець стыль выявы

en: no preview
be: няма перапрагляду

en: The preview image will be shown while editing the content.
be: Выява перапрагляду будзе паказаная пакуль вы рэдагуеце змесціва.

en: Image styles commonly provide thumbnail sizes by scaling and cropping images, but can also add various effects before an image is displayed. When an image is displayed with a style, a new file is created and the original image is left unchanged.
be: Стылі выяваў звычайна даюць мажлівасць ствараць меншыя выявы праз памяншэнне ці абразанне выявы, але могуць таксама дадаваць розныя эфекты перад паказам выявы. Калі выява паказваецца праз стылем, новы файл створаны з арыгінала, які застаецца нязменным.

en: Administer image styles
be: Кіраваць стылямі выяваў

en: No defined styles
be: Няма вызначаных стыляў

en: Error generating image.
be: Памылка генерацыі выявы.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
be: Немагчыма ўтварыць вытворную выяву, змешчаную ў %path.

en: Failed to create style directory: %directory
be: Не ўдалося стварыць тэчку стыля: %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
be: Кэшаваны файл выявы %destination ужо існуе. Мажліва, справа ў вашых наладах перазапісу.

en: Image styles
be: Стылі выяваў

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
be: Наладзіць стылі, якія могуць быць выкарастаныя для змены памераў ці наладаў выяў для адлюстравання.

en: Edit image effect
be: Рэдагаваць эфект выявы

en: Delete image effect
be: Выдаліць эфект выявы

en: Add image effect
be: Дадаць эфект выявы

en: Detection method
be: Метад вызначэння

en: Part of the URL that determines language
be: Частка URL, што вызначае мову

en: Request/session parameter
be: Параметр запыта/сесіі

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
be: Назва параметра запыту/сесіі, выкарыстоўваная для вызначэння жаданай мовы.

en: Filter translatable strings
be: Фільтраваць радкі, прыдатныя для перакладу

en: Date type
be: Фармат даты

en: Determine the language from a request/session parameter. Example: "http://example.com?language=de" sets language to German based on the use of "de" within the "language" parameter.
be: Вызначыць мову з параметраў запыту або сесіі. Прыклад: запыт "http://example.com?language=de" усталёўвае нямецкую мову на падставе выкарыстання значэння "de" для параметра "language".

en: Administer languages
be: Мовы адміністравання

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
be: Паслядоўнасць метадаў вызначэння мовы змесціва. Калі варыянт змесціва даступны ў вызначанай мовы, ён адлюструецца.

en: Follow the user's language preference.
be: Прытрымлівацца моўных пераваг карыстальніка.

en: Language switcher (@type)
be: Пераключальнік мовы карыстання (@type)

en: Detection and selection
be: Вызначэнне і вылучэнне

en: URL language detection configuration
be: Налады моўнага вызначальніка па URL

en: Session language detection configuration
be: Налады моўнага вызначальніка па сэсіі

[ctx: Long month name]
en: January
be: Студзень

[ctx: Long month name]
en: February
be: Люты

[ctx: Long month name]
en: March
be: Сакавік

[ctx: Long month name]
en: April
be: Красавік

[ctx: Long month name]
en: May
be: Май

[ctx: Long month name]
en: June
be: Чэрвень

[ctx: Long month name]
en: July
be: Ліпень

[ctx: Long month name]
en: August
be: Жнівень

[ctx: Long month name]
en: September
be: Верасень

[ctx: Long month name]
en: October
be: Кастрычнік

[ctx: Long month name]
en: November
be: Лістапад

[ctx: Long month name]
en: December
be: Снежань

en: The text to be used for this link in the menu.
be: Тэкст, які будзе выкарыстоўвацца для гэтага пункту меню.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
be: Забароненыя пункты не будуць паказвацца ні ў адным меню.

en: Show as expanded
be: Паказваць разгорнутым

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
be: Калі выдзеленая і гэта спасылка меню маюць дачынныя элементы, то меню будзе заўседы з'яўляцца ў разгорнутым выглядзе.

en: Parent link
be: Зыходная спасылка

en: The menu link %title has been deleted.
be: Спасылка меню %title была выдалена.

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
be: Вы сапраўды жадаеце скінуць спасылку %item да сваіх стандартных значэнняў?

en: The menu link was reset to its default settings.
be: Спасылка меню была скінута да сваіх стандартных наладак.

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
be: Выдаліць уласнае меню %title і ўсе спасылкі гэтага меню.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu link in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu links in %title. They will be deleted (system-defined links will be reset).
be[0]: <strong>Увага:</strong> У дадзены момант ёсць 1 спасылка меню ў %title. Яна будзе выдалена (вызначаныя сістэмай элементы будуць скінуты).
be[1]: <strong>Увага:</strong>  У дадзены момант ёсць  @count спасылак меню ў %title. Яны будуць выдалены (вызначаныя сістэмай спасылкі будуць скінуты).

en: Managing menus
be: Кіраванне меню

en: Displaying menus
be: Адлюстраўванне меню

en: Administer menus and menu items
be: Кіраваць меню і пунктамі меню

en: Provide a menu link
be: Забяспечваць спасылку меню

en: Available menus
be: Даступныя меню

en: The menus available to place links in for this content type.
be: Даступныя меню для размяшчэння спасылак гэтага тыпу змесціва.

en: Default parent item
be: Стандартны бацькоўскі элемент

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
be: Абярыце пункт меню, які стане бацькоўскім па змоўчанні для новай спасылкі ў форме аўтарызацыі змесціва.

en: Edit menu link
be: Рэдагаваць спасылку меню

en: Reset menu link
be: Скінуць спасылку меню

en: Delete menu link
be: Выдаліць спасылку меню

en: Preview before submitting
be: Перагледзець перад адпраўкай формы

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
be: Пры ўтварэнні альбо рэдагаванні змесціва гэтага тыпу, дадзены тэкст будзе адлюстраваны зверху старонкі.

en: Author username and publish date will be displayed.
be: Будзе адлюстравана аўтарскае імя карыстальніка і дата размяшчэння.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
be: Непрыгоднае для счытвання машынай імя. Увядзіце імя, адрознае ад %invalid.

en: Promote selected content to front page
be: Змясціць абранае змесціва на галоўную старонку

en: Demote selected content from front page
be: Выдаліць абранае змесціва з галоўнай старонцы

en: Make selected content sticky
be: Зрабіць абраны матэрыял прыклееным да верху старонкі.

en: Make selected content not sticky
be: Зрабіць абраны матэрыял не прыклееным да верху старонкі.

en: <em>Edit @type</em> @title
be: <em>Рэдагаваць @type</em> @title

en: Revision log message
be: Перагляд log-паведамлення

en: Tokens related to individual content items, or "nodes".
be: Токены звязаныя з адзінкамі змесціва, вузламі.

en: The unique ID of the content item, or "node".
be: Унікальны ID элемента змесціва ці "вузла".

en: The main body text of the node.
be: Асноўная частка тэкста ў вузле.

en: The summary of the node's main body text.
be: Падсумаванне асноўнага тэксту вузла.

en: Creating content
be: Стварэнне змесціва

en: Creating custom content types
be: Стварэнне ўласнага тыпу змесціва

en: Administering content
be: Адміністраванне змесціва

en: Creating revisions
be: Стварэнне версій

en: The Node module also enables you to create multiple versions of any content, and revert to older versions using the <em>Revision information</em> settings.
be: Модуль Node таксама дазваляе вам ствараць шматлікія версіі любога змесціва і вяртацца да папярэдняй версіі, выкарыстоўваючы налады <em>Інфармацыя версій</em>.

en: User permissions
be: Права карыстальніка

en: Individual content types can have different fields, behaviors, and permissions assigned to them.
be: Асобныя тыпы змесціва могуць мець розныя палі, паводзіны і дазволы, прызначаныя для іх.

en: Content items can be displayed using different view modes: Teaser, Full content, Print, RSS, etc. <em>Teaser</em> is a short format that is typically used in lists of multiple content items. <em>Full content</em> is typically used when the content is displayed on its own page.
be: Элементы змесціва могуць адлюстроўвацца ў розных рэжымах прагляду: Цвялілка, Поўнае змесціва, Друк, RSS стужка і г.д. <em>Цвялілка</em> - гэта скарочаны фармат, які звычайна выкарыстоўваецца ў спісах некалькіх элементаў змесціва. <em>Поўнае змесціва</em> звычайна выкарыстоўваецца, калі змесціва адлюстроўваецца на сваёй асабістай старонцы.

en: Here, you can define which fields are shown and hidden when %type content is displayed in each view mode, and define how the fields are displayed in each view mode.
be: Тут, вы можаце вызначыць, якія палі будуць паказвацца і схоўвацца, пры адлюстроўванні %type змесціва ў кожным рэжыме прагляду, і вызначыць, як гэтыя палі будуць адлюстроўвацца ў кожным рэжыме прагляду.

en: Full content
be: Усё змесціва

en: Administer content types
be: Адміністраванне тыпаў зместу

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
be: Заўвага: прызначайце толькі давераным ролям; гэта права мае  ахоўную функцыю.

en: View published content
be: Праглядзець апублікаванае змесціва

en: Bypass content access control
be: Абыйсці кантроль даступ да змесціва

en: View own unpublished content
be: Праглядзець сваё неапублікаванае змесціва

en: Content is sticky at top of lists
be: Матэрыял прымацаваны да верха спісу.

en: Content is promoted to the front page
be: Матэрыял прасунуты на галоўную старонку.

en: Recent content
be: Апошнія матэрыялы

en: No front page content has been created yet.
be: Яшчэ не створана матэрыялаў для галоўнай старонкі.

en: Unpublish content
be: Неапублікоўваць змесціва

en: Make content sticky
be: Пазначыць змесціва птушкай

en: Make content unsticky
be: Адмяніць пазначэнне змесціва

en: Promote content to front page
be: Прасоўваць змесціва на галоўную старонку

en: Remove content from front page
be: Выдаліць змесціва з галоўнай старонкі

en: Change the author of content
be: Змяніць аўтара змесціва

en: Save content
be: Захаваць змесціва

en: Unpublish content containing keyword(s)
be: Адмяніць публікацыю змесціва, якое ўтрымлівае ключавое(ыя) слова(ы)

en: The content will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
be: Змесціва не будзе апублікавана, калі будзе ўтрымліваць любую вышэй адзначаную фразу. Выкарыстоўвайце рэгістра-залежныя і аддзеленыя коскай фразы ў спісе. Напрыклад: смешны, "Кампанія Х", прыгаючы амартызатар.

en: Node Access Permissions
be: Вузел Правоў Доступу

en: One permission in use | @count permissions in use
be[0]: Адзін дазвол у выкарыстанні
be[1]: @count дазволаў у выкарыстанні

en: Find and manage content.
be: Шукаць і правіць змесціва.

en: Don't display post information
be: Не паказваць інфармацыю паста

en: Creating aliases
be: Стварэнне псеўданімаў

en: Managing aliases
be: Кіраванне псеўданімамі

en: An alias defines a different name for an existing URL path - for example, the alias 'about' for the URL path 'node/1'. A URL path can have multiple aliases.
be: Псеўданім (alias) вызначае розныя імёны для існуючага шляху URL, напрыклад, псеўданім 'about' для шляху URL  'node/1'. Кожны URL можа мець шмат псеўданімаў.

en: Administer URL aliases
be: Кіраваць URL псеўданімамі

en: Create and edit URL aliases
be: Стварыць і рэдагаваць URL псеўданім

en: Enriches your content with metadata to let other applications (e.g. search engines, aggregators) better understand its relationships and attributes.
be: Узбагаціце змесціва метададзенымі, каб іншыя сэрвісы (напрыклад, пошукавыя сістэмы, агрэгатары) лепш разумелі свае адносіны і атрыбуты.

en: Searched %type for %keys.
be: Пошук %type для %keys.

en: Administer search
be: Адміністратарскі пошук

en: Use search
be: Карыстайцеся пошукам

en: Use advanced search
be: Выкарыстоўвайце пашыраны пошук

en: Choose a set of shortcuts to use
be: Выбярыце набор цэтлікаў для выкарыстання

en: Choose a set of shortcuts for this user
be: Абярыце набор цэтлікаў для гэтага карыстальніка

en: %user is now using a new shortcut set called %set_name. You can edit it from this page.
be: Зараз %user выкарыстоўвае новую наладку цэтліка з імём %set_name. Вы можаце рэдагаваць яе з гэтай старонкі.

en: You are now using the %set_name shortcut set.
be: Зараз вы выкарыстоўваеце %set_name наладку цэтліка.

en: %user is now using the %set_name shortcut set.
be: Зараз %user выкарыстоўвае %set_name наладку цэтліка.

en: Change set
be: Змяніць наладку

en: The shortcut set has been updated.
be: Набор цэтлікаў быў абноўлены.

en: The name of the shortcut.
be: Назва хуткай спасылкі.

en: The shortcut %link has been updated.
be: Набор хуткіх спасылак %link быў абноўлены.

en: Added a shortcut for %title.
be: Дададзена хуткая спасылка для %title.

en: The shortcut %title has been deleted.
be: Хуткая спасылка  %title  была выдалена.

en: Unable to add a shortcut for %title.
be: Немагчыма дадаць хуткую спасылку для %title.

en: Adding and removing shortcuts
be: Даданне и выдаленне хуткіх спасылак

en: Displaying shortcuts
be: Адлюстраванне цэтлікаў

en: Administer shortcuts
be: Адміністраванне цэтлікаў

en: Add to %shortcut_set shortcuts
be: Дадаць да  %shortcut_set хуткіх спасылак

en: Add to shortcuts
be: Дадаць да хуткіх спасылак

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
be: Выдаліць з %shortcut_set хуткіх спасылак

en: Remove from shortcuts
be: Выдаліць з хуткіх спасылак

en: Edit shortcuts
be: Рэдагаваць хуткія спасылкі

en: Add shortcut
be: Дадаць хуткую спасылку

en: Allows users to manage customizable lists of shortcut links.
be: Дазваляе карыстальнікам кіраваць уласным спісам хуткіх спасылак.

en: Displaying popular content
be: Паказаць папулярныя матэрыялы

en: Page view counter
be: Лічыльнік праглядаў на старонцы

en: Administer statistics
be: Статыстыка адміністратара.

en: View content hits
be: Колькасць праглядаў змесціва

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
be: Пачаць сеанс UNIX, Linux ды Mac OS X

en: Logging for Microsoft Windows
be: Пачаць сеанс Microsoft Windows

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
be: Для Microsoft Windows, паведамленні заўсёды пасылаюцца ў Журнал Падзей з дапамогай кода <code>LOG_USER</code>.

en: Syslog facility
be: Сістэмны журнал аб'ектаў

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
be: Залежыць ад канфігурацыі сістэмы, модуля Syslog, а таксама іншых інструментаў журналіравання выкарыстоўваючых гэты код, каб ідэнтыфікаваць або фільтраваць паведамленні з усяго сістэмнага журнала.

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
be: Выява %fil не магла быць перавернута, таму што функцыя imagerotate() не дазволена ў гэтай PHP усталёўцы.

en: default theme
be: стандартная тэма

en: Choose "Default theme" to always use the same theme as the rest of the site.
be: Для таго, каб заўсёды ўжываць аднолькавую з усім сайтам тэму, абярыце "Стандартная тэма".

en: Use the administration theme when editing or creating content
be: Выкарыстоўвайце адміністрацыйную тэму пры рэдагаванні ці стварэнні змесціва

en: The %theme theme was not found.
be: Тэма %theme не была знойдзена.

en: Please note that the administration theme is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
be: Калі ласка адзначце, што адміністратарская тэма ўсё яшчэ %admin_theme. Праз гэта тэма на гэтай старонцы яшчэ не змененая. Усе не адміністратарскія секцыі сайта, будуць паказвацца абранай тэмай %selected_theme па змоўчанні.

en: %theme is now the default theme.
be: %theme з'яўляецца зараз тэмай па змоўчанню.

en: User verification status in comments
be: Праверка статусу карыстальніка ў каментарах

en: These settings only exist for the themes based on the %engine theme engine.
be: Гэтыя налады існуюць толькі для тэм, заснаваных па прынцыпе рухавіка тэм %engine.

en: The custom logo path is invalid.
be: Маршрут уласнага лагатыпу няправільны.

en: The custom favicon path is invalid.
be: Маршрут уласнага значка няправільны.

en: Would you like to continue with the above?
be: Ці жадаеце вы працягнуць?

en: Enter a valid IP address.
be: Увесці дзейсны IP-адрас

en: The IP address %ip was deleted.
be: IP адрас %ip быў выдалены.

en: How this is used depends on your site's theme.
be: Як гэта выкарыстоўваць, залежыць ад тэмы вашага сайта.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
be: Гэта старонка адлюстроўваецца тады, калі доступ да запытанага дакумента забаронены дадзенаму карыстальніку. Пакіньце старонку пустой, каб адлюстроўвалася стандартная старонка "дасяг забаронены".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
be: Гэта старонка адлюстроўваецца тады, калі ніякае іншае змесціва не адпавядае запытанаму дакументу. Каб адлюстраваць агульную старонку "Старонка не знойдзена", пакіньце яе пустой.

en: Errors and warnings
be: Памылкі і ўвагі

en: Clear all caches
be: Вычысціць увесь кэш

en: Bandwidth optimization
be: Аптымізацыя шырыні прапускання

en: Public file system path
be: Публічны сістэмны файлавы шлях

en: Private file system path
be: Прыватны сістэмны файлавы шлях

en: Default download method
be: Метад сцягвання файлаў па змоўчанні

en: This setting is used as the preferred download method. The use of public files is more efficient, but does not provide any access control.
be: Гэтыя налады выкарыстоўваюцца для вызначэння метаду сцягвання файлаў. Выкарыстанне агульнадаступных файлаў больш эфектыўнае, але не дае ніякага кантролю над доступам.

en: Description of your site, included in each feed.
be: Апісанне вашага сайта ўключана ў кожную стужку.

en: Time zones
be: Гадзінныя зоны

en: Only applied if users may set their own time zone.
be: Выкарыстоўваць толькі тады, калі карыстальнікам дазволена ўсталёвываць іх  ўласную часавую зону.

en: Time zone for new users
be: Часавая зона для новых карыстальнікаў

en: Put site into maintenance mode
be: Уключыць рэжым абслугоўвання на сайце

en: Displayed as %date
be: Паказаць як %date

en: Save format
be: Захаваць фармат

en: Custom date format updated.
be: Уласны фармат даты абноўлены.

en: Custom date format added.
be: Асабіста наладжаны фармат даты дададзены.

en: Available actions:
be: Даступныя дзеянні

en: Create an advanced action
be: Стварыць дзеянне павышанага ўзроўня

en: Deleted %ip
be: Выдалена %ip

en: You must enable the @required module to install @module. | You must enable the @required modules to install @module.
be[0]: Вы павінны ўключыць модуль @required, каб усталяваць @module.
be[1]: Вы павінны ўключыць модулі @required, каб усталяваць @module.

en: Tokens for site-wide settings and other global information.
be: Токены для наладак сайта і іншых глабальных звестак.

en: Tokens related to times and dates.
be: Токены, звязаныя з часам і датамі.

en: Tokens related to uploaded files.
be: Токены для загружаных файлаў

en: URL (brief)
be: URL (кароткі)

en: The URL of the site's front page without the protocol.
be: URL галоўнай старонкі сайту без пратакола.

en: Short format
be: Кароткі фармат

en: A date in 'short' format. (%date)
be: Дата ў 'кароткім' фармаце. (%date)

en: Medium format
be: Сярэдні фармат

en: A date in 'medium' format. (%date)
be: Дата ў 'сярэднім' фармаце. (%date)

en: Long format
be: Доўгі фармат

en: A date in 'long' format. (%date)
be: Дата ў 'доўгім' фармаце. (%date)

en: Raw timestamp
be: Неапрацаваная адмеціна часу (timestamp)

en: A date in UNIX timestamp format (%date)
be: Дата ў фармаце часовай адзнакі UNIX (%date)

en: Managing modules
be: Кіраванне модулямі

en: Managing themes
be: Кіраванне тэмамі

en: Configuring basic site settings
be: Налада асноўных параметраў сайта

en: Administer modules
be: Адміністраванне модуляў

en: Administer site configuration
be: Адміністраваць канфігурацыю сайта

en: Administer themes
be: Адміністраванне тэмаў

en: Administer actions
be: Адміністраванне дзеяння

en: Use the administration pages and help
be: Выкарыстаць дапамогу і старонку адміністравання

en: Use the site in maintenance mode
be: Выкарыстанне сайту ў стане тэхнічнага абслугоўвання

en: View site reports
be: Праглядзець справаздачы сайту

en: Public files
be: Агульнадаступныя файлы

en: Public local files served by the webserver.
be: Агульнадаступныя мясцовыя файлы, якія абслугоўваюцца сеціўным сэрверам.

en: Private local files served by Drupal.
be: Прыватныя мясцовыя файлы, якія абслугоўваюцца Drupal.

en: Temporary files
be: Часовыя файлы

en: Temporary local files for upload and previews.
be: Часовыя мясцовыя файлы для апублікавання і перапрагляду.

en: Update modules
be: Абнавіць модулі

en: Update themes
be: Абнавіць тэмы

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
be: Ваш пароль не захоўваецца ў базе дадзеных і выкарыстоўваецца толькі для ўстанаўлення злучэння.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
be: Злучэнне будзе створана паміж вашым сеціўны серверам і машынай хостынгу файлаў. У пераважнай большасці выпадкаў, гэта будзе тая ж самая машына і "localhost" з'яўляецца правільным.

en: Select the desired local time and time zone. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
be: Абярыце жаданы мясцовы час і часавую зону. Даты і час будуць выводзіцца на сайце.

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
be: Дэрыкторыя %directory не існуе і не можа быць створана

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
be: Дэрыкторыя %directory існуе, але яе нельга перапісаць.

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
be: Адміністраванне блокаў, тыпаў змесціва, меню і г. д.

en: Delete IP address
be: Выдаліць IP адрас

en: Maintenance mode
be: Рэжым абслугоўвання

en: Logging and errors
be: Рэгістрацыя і памылкі

en: Regional and language
be: Рэгіён і мова

en: Edit date format
be: Рэдагаваць фармат даты

en: Search and metadata
be: Пошук і метадата

en: Content authoring
be: Стварэнне зместу

en: more information
be: дадатковая інфармацыя

en: Tokens related to taxonomy terms.
be: Токены суадносяцца да тэрмінаў таксаноміі.

en: Tokens related to taxonomy vocabularies.
be: Токены суадносяцца для слоўніка таксаноміі.

en: Taxonomy is for categorizing content. Terms are grouped into vocabularies. For example, a vocabulary called "Fruit" would contain the terms "Apple" and "Banana".
be: Таксаномія існуе для катэгарызацыі змесціва. Тэрміны групуюцца ў слоўнікі. Напрыклад, слоўнік "Садавіна" можа утрымліваць тэрміны "Яблык" і "Груша".

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
be: Вы можаце рэарганізаваць тэрміны %capital_name, выкарыстоўваючы правіла "перацягнуў ды кінуў", і групаваць тэрміны пад зыходным тэрмінам, змяшчаючы іх правей бацькоўскага (зыходнага) тэрміна.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
be: %capital_name утрымлівае тэрміны, згрупаваныя пад зыходнымі тэрмінамі. Вы можаце рэарганізаваць тэрміны %capital_name, выкарыстаннем тэхналогіі "перацягнуў і кінуў".

en: %capital_name contains terms with multiple parents. Drag and drop of terms with multiple parents is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by editing each term to include only a single parent.
be: %capital_name утрымлівае тэрміны з некалькімі бацькамі (зыходнымі тэрмінамі). Тэхналогія "перацягнуў і кінуў" для тэрмінаў з мноствам бацькоў не падтрымліваецца, але вы можаце перадазволіць падтрымку магчымасці "перацягнуў і кінуў", рэдагуючы кожны тэрмін і усталёўваючы для яго толькі адзін бацькоўскі.

en: Administer vocabularies and terms
be: Слоўнікі і тэрміны адміністратара

en: Taxonomy term page
be: Старонка тэрміна таксаноміі

en: Provides a toolbar that shows the top-level administration menu items and links from other modules.
be: Прадастаўляе паліцу прыладаў, што паказвае элементы і спасылкі з іншых модуляў ў верхнім меню адмінстратара.

en: Tracking new and updated site content
be: Адсочванне новага і абноўленага матэрыялу на сайце

en: Tracking user-specific content
be: Адсочванне карыстальніцкага зместа

en: My recent content
be: Маё апошняе змесціва

en: Enables tracking of recent content for users.
be: Гэта дазваляе карыстальнікам сачыць за апошнім зместам.

en: Translating content
be: Пераклад змесціва

en: Installing updates
be: Усталёўка абнаўленняў

en: Preparing to update your site
be: Падрыхтоўка да абнаўлення вашага сайта

en: Installing %project
be: Усталёўка %project (праекта)

en: Preparing to install
be: Падрыхтоўка да ўсталёўкі

en: Error installing / updating
be: Памылка пры ўсталёўцы / абнаўленні

en: Installed %project_name successfully
be: %project_name паспяхова усталяваны

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
be: Абнаўленне было выканана паспяхова. Ваш сайт быў выведзены з рэжыму абслугоўвання.

en: Update was completed successfully.
be: Абнаўленне было паспяхова завершана.

en: Update failed! See the log below for more information.
be: Абнаўленне не ўдалося! Глядзіце журнал ніжэй для атрымання дадатковай інфармацыі.

en: Update failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
be: Абнаўленне не ўдалося! Глядзіце журнал ніжэй з  дэталёвай інфармацыяй. Ваш сайт застаецца ў рэжыме абслугоўвання.

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
be: Абнаўленне паспяхова закончана. Ваш сайт выпушчаны з рэжыму абслугоўвання.

en: Installation was completed successfully.
be: Усталёўка была паспяхова завершаная.

en: Installation failed! See the log below for more information.
be: Усталёўка не атрымалася! Глядзіце ніжэй журнал для атрымання большай інфармацыі.

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
be: Абнаўленне не ўдалося! Глядзіце журнал ніжэй з  дэталёвай інфармацыяй. Ваш сайт застаецца ў рэжыме абслугоўвання.

en: Failed to get available update data.
be: Непаспяхова атрыманы даступныя дадзеныя аднаўлення.

en: No available update data
be: Адсутнічаюць даступныя абноўленні

en: Checking available update data
be: Праверка наяўных абнаўленняў

en: Trying to check available update data ...
be: Ідзе праверка наяўных абнаўленняў...

en: Error checking available update data.
be: Памылка пры праверцы наяўных абнаўленняў дадзенных.

en: Checking available update data ...
be: Праверка наяўных абнаўленняў...

en: Checked available update data for %title.
be: Правераны наяўныя абнаўленні для %title.

en: Failed to check available update data for %title.
be: Не атрымалася праверыць  даступныя адноўленыя дадзеныя для  %title.

en: An error occurred trying to get available update data.
be: Адбылася памылка пры спробе праверыць абнаўленні.

en: Checked available update data for one project. | Checked available update data for @count projects.
be[0]: Правераныя наяўныя абнаўленні для аднаго праекта.
be[2]: Правераныя наяўныя абнаўленні для @count праектаў.

en: Failed to get available update data for one project. | Failed to get available update data for @count projects.
be[0]: Не ўдалося атрымаць даступныя дадзеныя для аднаўлення  для аднаго праекту.
be[1]: Не ўдалося атрымаць даступныя дадзеныя для аднаўлення  для @count праектаў.

en: There was a problem getting update information. Try again later.
be: Існавала праблема атрымання інфармацыі аб абнаўленні. Паспрабуйце пазней яшчэ раз.

en: (Theme)
be: (Тэма)

en: (Security update)
be: (Абнаўленне сістэмы бяспекі)

en: (Unsupported)
be: (Не падтрымліваецца)

en: All of your projects are up to date.
be: Усе вашы праекты знаходзяцца ў актуальным стане

en: Download these updates
be: Загрузіць гэтыя абнаўленні

en: Manual updates required
be: Патрабуецца ручное абнаўленне

en: You must select at least one project to update.
be: Вы павінны выбраць хаця б адзін праект для абнаўлення.

en: Downloading updates
be: Загружаюцца абнаўленні

en: Preparing to download selected updates
be: Падрыхтоука да загрузкі выбраных абнауленняу

en: Downloading updates failed:
be: Загрузка абнаўленняў не ўдалася:

en: Updates downloaded successfully.
be: Скачка абнаўленняў завершаная

en: Fatal error trying to download.
be: Фатальная памылка пры спробе загрузіць.

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
be: Выканайце абнаўленні сайта ў рэжыме абслугоўвання  (строга рэкамендуецца).

en: Install from a URL
be: Усталяваць з URL

en: For example: %url
be: Напрыклад: %url

en: Upload a module or theme archive to install
be: Загрузіць архіў модуля ці тэмы для усталёўкі

en: For example: %filename from your local computer
be: Напрыклад: %filename (імя файла) з вашага лакальнага кампутара

en: You must either provide a URL or upload an archive file to install.
be: Вы павінны альбо даць URL або загрузіць архіўны файл для ўстаноўкі.

en: Unable to retrieve Drupal project from %url.
be: Немагчыма знайсці праект Drupal па  %url.

en: Provided archive contains no files.
be: У архіве няма файлаў.

en: Unable to determine %project name.
be: Немагчыма вызначыць імя %project.

en: %project is already installed.
be: %project ужо ўсталяваны.

en: Downloading %project
be: Загружаецца %project

en: Failed to download %project from %url
be: Не атрымалася загрузіць %project з  %url

en: Includes:
be: Уключае:

en: Enabled: %includes
be: Уключана: %includes

en: Disabled: %disabled
be: Адключана: %disabled

en: Checking for available updates
be: Праверка на даступныя абнаўленні

en: You can automatically install your missing updates using the Update manager:
be: Вы можаце аўтаматычна інсталяваць абнаўленні што адсутнічаюць, выкарыстоўваючы кіраўніка абнаўленняў

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended. See the project homepage for more details.
be: Усталяваная версія як мінімум аднаго вашага модуля ці тэмы больш не падтрымліваюцца. Абнаўленне ці забарона строга рэкамендаваны! Для ведання дэталяў глядзіце хатнюю старонку праекта.

en: Ready to update
be: Гатовы абнавіць

en: Update manager
be: Кіраўнік абнаўленняў

en: Checks for available updates, and can securely install or update modules and themes via a web interface.
be: Правярае даступныя абнаўленні, і дае магчымасць бяспечна ўсталяваць або абнавіць модулі і тэмы праз інтэрфэйс сеціва.

en: No people available.
be: Няма даступных карыстальнікаў.

en: This role will be automatically assigned new permissions whenever a module is enabled. Changing this setting will not affect existing permissions.
be: Новыя правы будуць аўтаматычна прызначаныя гэтай ролі калі новы модуль будзе ўключаны. Змена гэтай налады не зменіць існуючыя правы.

en: Registration and cancellation
be: Рэгiстрацыя i выдаленне

en: Who can register accounts?
be: Хто можа рэгiстраваць рахункi.

en: Administrators only
be: Толькi адмiнiстратары

en: Visitors, but administrator approval is required
be: Наведвальнікі, але патрабуецца пацверджанне адміністратара.

en: When cancelling a user account
be: Пры выдаленні рахунка карыстальніка

en: Select method for cancelling account
be: Выберыце метад выдалення рахунку

en: Administer users
be: Адміністраванне карыстальнікаў

en: Welcome (new user created by administrator)
be: Запрашаем (новы карыстальнік створаны адміністратарам)

en: Welcome (awaiting approval)
be: Сардэчна запрашаем ( чакае пацверджання)

en: Welcome (no approval required)
be: Сардэчна запрашаем (дазвол не патрабуецца)

en: Password recovery
be: Узнаўленне пароля

en: Account activation
be: Актывацыя рахунка

en: Account cancellation confirmation
be: Пацверджанне выдалення рахунку

en: Account canceled
be: Рахунак выдалены

en: The one-time login link you clicked is invalid.
be: Аднаразовая спасылка для ўваходу, якую вы націснулі, не дзейнічае.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
be: Вы толькі што выкарысталі аднаразовую спасылку для ўваходу. Вам больш не патрэбна карыстацца гэтай спасылкай, каб увайсці. Калі ласка, змяніце ваш пароль.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
be: Гэта аднаразовы ўваход для %user_name, які перастане працаваць  %expiration_date. </p><p> Націснеце на гэту кнопку каб ўвайсці на сайт і змяніць ваш пароль.

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
be: Вы паспрабавалі выкарыставаць для ўвахода аднаразовую спасылку, якая ужо была выкарыставана і больш недзейнічае. Калі ласка запытайце іншую, выкарыстоўваючы форму  ніжэй

en: When cancelling your account
be: Пры адмене вашага рахунку

en: When cancelling the account
be: Пры выдаленні рахунка

en: Are you sure you want to cancel your account?
be: Вы сапраўды жадаеце закрыць свой рахунак?

en: Are you sure you want to cancel the account %name?
be: Вы сапраўды жадаеце закрыць рахунак %name?

en: Select the method to cancel the account above.
be: Абярыце спосаб выдалення рахунку вышэй.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
be: Ваш рахунак будзе заблакаваны і вы не зможаце больш увайсці на сайт пад гэтым іменем. Створаны вамі змест будзе схаваны на сайце, і яго змогуць убачыць толькі адміністратары.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will be assigned to the %anonymous-name user.
be: Ваш рахунак будзе выдалены і ўся інфармацыя ў ім будзе выдаленая. Створаныя вамі запісы (змест) будуць надалей паказвацца ад імені ананімнага карыстальніка (%anonymous).

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
be: Ваш рахунак будзе выдалены і ўся інфармацыя ў ім будзе выдаленая. Створаныя вамі запісы (змест) будуць таксама выдаленыя.

en: You have tried to use an account cancellation link that has expired. Please request a new one using the form below.
be: Вы паспрабавалі скарыстацца лінкам на функцыю выдалення рахунка, але час выкарыстання гэтага лінка ўжо скончыўся. Калі ласка, вышліце лінк яшчэ раз.

en: Sent account cancellation request to %name %email.
be: Дашліце запыт на выдаленне рахунку на  %name %email.

en: Tokens related to individual user accounts.
be: Токены, звязанныя з індывідуальным рахункам карыстальніка

en: Tokens related to the currently logged in user.
be: Токены, звязаныя з зарэгістраваным карыстальнікам

en: Creating and managing users
be: Стварэнне і кіраванне карыстальнікамі

en: This form lets administrators configure how fields should be displayed when rendering a user profile page.
be: Гэта форма дазваляе адміністратарам канфігураваць вывад палёў на старонцы профіля карыстальніка.

en: Administer permissions
be: Адміністраваць правы

en: Change own username
be: Змяніць уласнае імя карыстальніка

en: Cancel own user account
be: Закрыць рахунак карыстальніка

en: Cancelling account
be: Выдаленне (касаванне) рахунка карыстальніка

en: Cancelling user account
be: Выдаленне рахунку карыстальніка

en: %name has been disabled.
be: %name быў заблакаваны

en: An administrator created an account for you at [site:name]
be: Адміністратар стварыў для вас рахунак карыстальніка на сайце [site:name]

en: Cancel the selected user accounts
be: Выдаліць выбраныя рахункі

en: When cancelling these accounts
be: Пры выдаленні гэтых аккаўнтаў

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
be: Вы ўпэўненыя, што жадаеце выдаліць гэты рахунак карыстальніка?

en: Cancel accounts
be: Выдаліць аккаўнты

en: Add lowercase letters
be: Дадайце літары ў ніжнім рэгістры.

en: Add uppercase letters
be: Дадайце літары ў верхнім рэгістры.

en: Add numbers
be: Дадайце лічбы.

en: Add punctuation
be: Дадайце знакі пунктуацыі (коскі, кропкі, працяжнікі).

en: Make it different from your username
be: Не рабіце пароль такім жа, як ваша імя карыстальніка.

en: Weak
be: Слабы

en: Fair
be: Сярэдні

en: Blocked user: %name %email.
be: Заблакаваць карыстальніка: %name %email.

en: Find and manage people interacting with your site.
be: Шукаць і кіраваць людзьмі, якія ўзаемадзейнічаюць з вашым сайтам.

en: Confirm account cancellation
be: Пацвердзіць адмену рахунка

en: Minimal
be: Мінімальны

en: Basic page
be: Асноўная старонка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
be: Выкарыстоўвайце <em>асноўныя старонкі</em> для вашага статычнага змесціва, такога як старонка "Пра нас"

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
be: Выкарыстоўвайце тэгі для групавання артыкулаў па катэгорыях на падобныя тэмы

en: Install with commonly used features pre-configured.
be: Усталяваць са звыклымі наладкамі.

en: Contact forms
be: Кантактныя фармуляры (формы)

en: Entity ID
be: Ідэнтыфікатар сутнасці

en: Image style
be: Стыль выявы

en: Add custom block
be: Дадаць уласны блок

en: Internet
be: Інтэрнэт

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
be[0]: 1 чарговае абнаўленне (@number_applied будуць замацаваныя, @number_incompatible прапушчаныя)
be[1]: @count чарговых абнаўленняў (@number_applied будуць замацаваныя, @number_incompatible будуць прапушчаныя)

en: Author textfield
be: Тэкставае поле "Аўтар"

en: Field API to add fields to entities like nodes and users.
be: API поля дадаць палі да сутнасцяў падобна Матэрыялу ці Карыстальнікам.

en: Overview of fields on all entity types.
be: Агляд палёў усіх тыпаў сутнасцей.

en: Collapse
be: Згарнуць

en: Error messages to display
be: Адлюстраваць паведамленні аб памылках

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
be: Гэта рэкамендуецца для сайтаў у рэжыме эксплуатацыі, дзе не адлюстроўваюцца памылкі.

en: Current password
be: Бягучы пароль

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
be: Пароль уведзены няправільна; абавязкова ўвядзіце пароль, каб памяняць імя карыстальніка %name.

en: Configure user accounts.
be: Налады рахункаў карыстальнікаў

en: Update preview
be: Абнавіць перапрагляд

en: Remove block
be: Выдаліць блок

en: %module module installed.
be: %module модуль усталяваны.

en: Administer text formats and filters
be: Адміністраваць фарматы тэксту і фільтры

en: @type language detection
be: @type вызначэння мовы

en: Use the detected interface language.
be: Выкарыстоўваць вызначаную мову інтэрфэйсу.

en: The new set is created by copying items from your default shortcut set.
be: Новы набор створаны калькаваннем элементаў з вашага звычайнага набору хуткіх спасылак.

en: The new set is created by copying items from the %default set.
be: Новы набор створаны калькаваннем элементаў з набора %default.

en: You are currently using the %set-name shortcut set.
be: Вы зараз выкарыстоўваеце %set-name набор хуткіх спасылак.

en: Create new set
be: Стварыць новы набор

en: The %set_name shortcut set has been created. You can edit it from this page.
be: Набор хуткіх спасылак %set_name быў створаны. Вы можаце змяняць яго на гэтай старонцы.

en: Updated set name to %set-name.
be: Абноўлена імя ўсталявання %set-name.

en: If you have chosen this shortcut set as the default for some or all users, they may also be affected by deleting it.
be: Калі вы абралі гэты набор хуткіх спасылак па змоўчанні для некалькіх ці ўсіх карыстальнікаў, выдаленне набору будзе ўздзенічаць на іх.

en: 1 user has chosen or been assigned to this shortcut set. | @count users have chosen or been assigned to this shortcut set.
be[0]: 1 карыстальнік абраў або быў падпісаны на гэты набор хуткіх спасылак.
be[1]: @count карыстальнікаў абралі або былі падпісаны на гэты набор хуткіх спасылак.

en: Administering shortcuts
be: Хуткія спасылкі адміністравання

en: Choosing shortcut sets
be: Абранне набораў хуткіх спасылак

en: Users with permission to switch shortcut sets can choose a shortcut set to use from the Shortcuts tab of their user account page.
be: Карыстальнікі з дазволамі пераключаць наборы хуткіх спасылак могуць абіраць набор хуткіх спасылак для выкарыстання ў закладках Хуткіх спасылак на іхняй старонцы рахунка.

en: Edit current shortcut set
be: Рэдагаваць дзейны набор цэтлікаў

en: Editing the current shortcut set will affect other users if that set has been assigned to or selected by other users. Granting "Select any shortcut set" permission along with this permission will grant permission to edit any shortcut set.
be: Рэдагаванне бягучага набора хуткіх спасылак будзе ўздзейнічаць на іншых карыстальнікаў, калі гэты набор будзе падпісаны або абраны іншымі карыстальнікамі. Прадстаўце дазвол "Абраць любы набор гарачых спасылак" сярод гэтага дазволу і будзе прадастаўлены дазвол рэдагаваць любы набор хуткіх спасылак.

en: Select any shortcut set
be: Абярыце любы набор цэтлікаў

en: From all shortcut sets, select one to be own active set. Without this permission, an administrator selects shortcut sets for users.
be: З усіх набораў хуткіх спасылак, абярыце адзін, які будзе актыўным. Без гэтага права, хуткія спасылкі для карыстальнікаў абірае адміністратар.

en: Add and modify shortcut sets.
be: Дадаць і змяніць наборы цэтлікаў.

en: Add shortcut set
be: Дадаць набор цэтлікаў

en: Edit set name
be: Рэдагаваць імя набору

en: Delete shortcut set
be: Выдаліць набор цэтлікаў

en: @remote could not be saved to @path.
be: @remote нельга захаваць у @path

en: Database support
be: Падтрымка базы дадзеных

en: Attachment before
be: Прымацаванне перад

en: Attachment after
be: Прымацаванне пасля

en: GD library PNG support
be: GD бібліятэка падтрымкі PNG

en: The date the comment was most recently updated.
be: Дата апошняга рэдагавання каментара.

en: Comment posted: %subject.
be: Каментар размешчаны: %subject.

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
be: Гэта поля было адключана, паколькі ў вас няма дастатковых правоў для яго рэдагавання.

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
be: Праглядаць, змяняць, выдаляць усё змесціва нагледзячы на абмежаванні дазволаў.

en: Syslog format
be: Сістэмны журнал фарматаў

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
be: Знешнія рэсурсы могуць быць аптымізаваныя аўтаматычна, што можа зменшыць і памер, і колькасць запытаў да вашага сайта.

en: A date in 'time-since' format. (%date)
be: Дата ў фармаце 'time-since'. (%date)

en: The location of the file relative to Drupal root.
be: Месцаванне файла адносна кораня Drupal.

en: Your modules have been downloaded and updated.
be: Вашыя модулі былі загружаныя і абноўленыя.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
be: Выкарыстоўвайце <em>артыкулы</em> для тэрміновага змесціва, такога як навіны, прэс-рэлізы або паведамленні ў блогу

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
be: Абраны файл %filename ня можа быць загружаны. Дазволены файлы толькі з наступнымі пашырэннямі: %extensions.

en: Bartik
be: Барцік

en: Highlighted
be: Выдзелены

en: Main background
be: Асноўны фон

en: Sidebar background
be: Фон сайдбару

en: Sidebar borders
be: Межы сайдбару

en: Footer background
be: Фон футэру

en: Plum
be: Слівавы

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
be: Падзелены прабеламі спіс HTML-цэтлікаў, якія дазволеныя ў элементах фіда. Забароненыя цэтлікі выдаляюцца са змесціва.

en: %field cannot contain any markup.
be: %field не можа ўтрымліваць ніякай пазнакі.

en: These options control the display settings for the %name theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used.
be: Гэтыя выбары кантралююць налады адлюстравання тэмы %name. Калі дадзеная тэма выкарыстоўваецца для адлюстравання вашага сайту, гэтыя налады будуць выкарыстаныя.

en: Administer software updates
be: Адміністраванне абнаўленняў праграмнага забеспячэння

en: @required_name (Missing)
be: @required_name (Адсутнічае)

en: @required_name (Version @compatibility required)
be: @required_name (Версія @compatibility патрабавана)

en: Unresolved dependency
be: Невырашаныя залежнасці

en: @name requires this module.
be: @name патрабуе гэты модуль

en: @name requires this module and version. Currently using @required_name version @version
be: @name патрабуе гэты модуль і версію. Зараз выкарыстоўваецца @required_name версіі @version.

en: Site details
be: Падрабязна пра сайт

en: Title and slogan
be: Назва і слоган

en: Firehouse
be: Агністы дом (Firehouse)

en: Ice
be: Лёд

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
be: Уведзены вамі прэфікс табліцы базы дадзеных %prefix няправільны. Прэфікс табліцы можа змяшчаць толькі лічбы, літары, кропкі альбо падкрэсліванні.

en: Default settings file
be: Файл прадвызначаных параметраў усталявання

en: The default settings file does not exist.
be: Файлу прадвызначаных параметраў усталявання не існуе.

en: Show row weights
be: Паказаць вагу радка

en: Hide row weights
be: Схаваць вагу радка

en: %name: the value may be no less than %min.
be: %name: значэнне павінна быць не менш за %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
be: %name: значэнне павінна быць больш чым %max.

en: Custom display settings
be: Уласныя налады адлюстравання

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
be: Аддзяляйце пашырэнні прабелам ці коскай, і не выкарыстоўвайце шматкроп'е.

en: Node module element
be: Вузел элементу модуля

en: not yet assigned
be: яшчэ не вызначана

en: not yet created
be: яшчэ не створана

en: None (original image)
be: Ніяк (сапраўдная выява)

en: The URL of the account edit page.
be: URL старонкі рэдагавання рахунку.

en: Edit translations
be: Рэдагаваць пераклады

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
be: Дадзеныя не могуць быць захаваныя, таму што канчатковы шлях %destination няправільны. Прычынай гэтага можа быць няправільнае выкарыстанне функцыі file_save_data() ці прапушчана цякучая абгортка.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
be: Не ўдалося далучыцца да вашага сервера с базай дадзеных. Сервер выдае наступнае паведамленне: %error.<ul><li>Ці запушчаны сервер?</li><li>Ці існуе база дадзеных, і ці правільнае імя вы ўвялі?</li><li>Ці правільнае імя карыстальніка і пароль вы ўвялі?</li><li>Ці правільнае імя ўзла базы дадзеных вы ўвялі?</li></ul>

en: Exit block region demonstration
be: Выйсці з дэманстрацыі рэгіёнаў для блокаў

en: Database log messages to keep
be: Паведамленні журнала базы дадзеных захаваць

en: Recent log messages
be: Апошнія запісы журналу

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
be: Вызначыць ланцужок, які павінен ісці пасля значэння, напрыклад ' м', ' кБ/с'. Пакінуць пустым, калі яго няма. Аддзяліць значэнні адзіночнага і множнага ліку вертыкальнай рысай ('фунт|фунты').

en: Thousand marker
be: Тысячны маркер

en: Display prefix and suffix.
be: Паказаць прэфіксы і суфіксы.

en: Display with prefix and suffix.
be: Паказаць з прэфіксамі і суфіксамі.

en: - Select a value -
be: - Выберыце значэнне -

en: Trim length
be: Даўжыня абрэзанага тэксту

en: No field is displayed.
be: Няма адлюстраваных палёў.

en: No field is hidden.
be: Няма схаваных палёў.

en: Format settings:
be: Наладкі фармата:

en: Text formats are presented on content editing pages in the order defined on this page. The first format available to a user will be selected by default.
be: Тэкставыя фарматы прадстаўленыя на старонках рэдагавання змесціва ў парадку, вызначаным на гэтай старонцы. Першы даступны для карыстальніка фармат будзе абраны па змоўчванні.

en: Link image to
be: Спасылка выявы на

en: Image style: @style
be: Стыль выявы: @style

en: Linked to content
be: Звязаны са змесцівам

en: Linked to file
be: Звязаны з файлам

en: Shown when hovering over the menu link.
be: Паказваецца пры навядзенні ўказальніка мышы на спасылку меню.

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
be: Фармат: %time. YYYY-MM-DD — фармат даты, а %timezone — гэта часавы паяс адносна універсальнага каардынаванага часу (UTC). Пакіньце поле пустым, каб выкарыстоўваць час адпраўкі формы.

en: Syslog identity
be: Сістэмны журнал ідэнтычнасці

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
be: Радок, які будзе ўстаўлены ў кожнае паведамленне модуля Syslog. Калі вы маеце шматсайтавую інсталяцыю Syslog жарналіруе ўсё ў адзін файл. Унікальная адзнака кожнага сайта дапаможа разумець адкуль прыйшло паведамленне.

en: Error pages
be: Памылка старонак

en: Run cron every
be: Уключаць крон кожныя

en: Manage automatic site maintenance tasks.
be: Кіраваць аўтаматычнымі эксплуатацыйнымі задачамі сайта.

en: Weight for added term
be: Вага дададзеннага тэрміну

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
be: Мінімальны профіль для пачатку тэста. Уключыць только абсалютна неабходныя модулі.

en: View mode
be: Лад выгляду

en: Weight for @block block
be: Вага для блока @block

en: Region for @block block
be: Рэгіён для блока @block

en: Post comments
be: Дадаць каментары

en: Skip comment approval
be: Прапусціць зацвярджэнне каментара

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
be: Вы сапраўды жадаеце адключыць тэкставы фармат %format?

en: Disabled text formats are completely removed from the administrative interface, and any content stored with that format will not be displayed. This action cannot be undone.
be: Адключаныя тэкставыя фарматы цалкам выдаляюцца з адміністратыўнага інтэрфэйсу, і любое змесціва, якое ўтрымлівае ў сабе гэты фармат ня будзе быць паказаным. Гэта дзеянне ня можа быць адменена.

en: Disabled text format %format.
be: Адключаны тэкставы фармат %format.

en: Text Formats
be: Тэкставыя Фарматы

en: Disable text format
be: Адключыць тэкставы фармат

en: Hot topic, new comments
be: Гарачая тэма, новыя каментары

en: Hot topic
be: Гарачая тэма

en: Normal topic
be: Звычайная тэма

en: Closed topic
be: Зачыненая тэма

en: Reference for usage, configuration, and modules.
be: Сувязі для выкарыстання, наладаў і модуляў.

en: Configure @module permissions
be: Ладзіць правы модуля @module

en: Administer settings.
be: Налады адміністравання.

en: View reports, updates, and errors.
be: Прагляд паведамленняў, абнаўленняў і памылак.

en: Install new module or theme
be: Усталяваць новы модуль ці тэму

en: Install new module
be: Усталяваць новы модуль

en: Install new theme
be: Усталяваць новую тэму

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
be: Кіраванне рахункамі карыстальнікаў, ролямі і правамі доступу.

en: Nothing
be: Нічога

en: Update @title
be: Абнавіць @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
be: Унікальнае машыначытальнае імя. Можа ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і падкрэсліванні.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
be: Машыначытальнае імя павінна ўтрымліваць унікальныя знакі.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
be: Машыначытальнае імя павінна ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і злучок.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
be: Гэтае машыначытаемае імя ўжо выкарыстоўваецца. Выкарыстайце ўнікальнае.

en: Weight for @title
be: Вага для @title

en: Weight for row @number
be: Вага для радка @number

en: Label display for @title
be: Адлюстраваць цэтлік для @title

en: Formatter for @title
be: Фарматаванне @title

en: Parents for @title
be: Бацькі @title

en: There is data for this field in the database. The field settings can no longer be changed.
be: У базе дадзеных ёсць дадзеныя для гэтага поля. Наладкі поля ня могуць быць зменены.

en: Weight for new file
be: Памер для новага файла

en: Choose a file
be: Выберыце файл

en: Weight for new effect
be: Вага новага эфекту

en: Enable @title menu link
be: Уключыць @title пункт меню

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
be: Унікальнае імя для стварэння URL для меню. Яно павінна ўтрымліваць толькі маленькія літары, лічбы і злучкі.

en: A unique machine-readable name for this content type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores. This name will be used for constructing the URL of the %node-add page, in which underscores will be converted into hyphens.
be: Унікальнае імя для гэтага тыпу змесціва, для счытваемае машынай. Яно павінна ўтрымліваць толькі маленькія літары, лічбы і падкрэсліванні. Гэта імя будзе выкарыстана для будавання URL %node-даданай старонкі, у якой падкрэсліванні будуць сканверсаваны ў злучкі.

en: URL fallback
be: Абыходны URL

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
be: Выкарыстоўваць перадвызначаную мову для URL, у тым выпадку, калі нічога не знойдзена.

en: %type_name: Create new content
be: %type_name: Стварыць новае змесціва

en: %type_name: Edit own content
be: %type_name: Рэдагаваць уласнае змесціва

en: %type_name: Edit any content
be: %type_name: Рэдагаваць любое змесціва

en: %type_name: Delete own content
be: %type_name: Выдаліць уласнае змесціва

en: %type_name: Delete any content
be: %type_name: Выдаліць любое змесціва

en: Next steps
be: Наступныя крокі

en: @driver_name settings
be: налады @driver_name

en: Database file
be: Файл базы дадзеных

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
be: Абсалютная сцежка да файлу, дзе будуць захоўвацца дадзеныя @drupal. Гэта павінна быць папка, даступная для запісу вэб-серверам якая існуе па за межамі галоўнай папкі

en: No fields are present yet.
be: Няма ніводнага поля.

[ctx: Font weight]
en: Strong
be: Тоўсты
    ў кантэксце: Вага шрыфту

en: Uninstall @module module
be: Выдаліць модуль @module

en: Enable newly added modules
be: Уключыць дададзеныя модулі

en: View the administration theme
be: Праглядець тэму адміністратара

en: Database system
be: Сістэма базы дадзеных

en: Database system version
be: Версія сістэмы базы дадзеных

en: Indexed %count content items for tracking.
be: Індэксаваны %count элементаў змесціва для адсочвання.

en: Release notes for @project_title
be: Нататкі выдання для @project_title

en: The role settings have been updated.
be: Наладкі ролі былі абноўленыя.

en: Disable the account and keep its content.
be: Адключыць рахунак і не змяняць яго змесціва.

en: Disable the account and unpublish its content.
be: Дэактываваць рахунак і перавесьці яго змест у неапублікаваны стан.

en: Delete the account and make its content belong to the %anonymous-name user.
be: Выдаліць рахунак, пасля гэтага створаныя вамі запісы будуць паказвацца ад імені ананімнага карыстальніка (%anonymous).

en: Delete the account and its content.
be: Выдаліць гэты рахунак і інфармацыю ў ім.

en: Drupal system listing compatible test
be: Тэст сумяшчальнасці Drupal

en: Support module for testing the drupal_system_listing function.
be: Модуль падтрымкі для тэсціравання функцыі drupal_system_listing.

en: String settings
be: Налады радка

en: Use field label instead of the "On value" as label
be: Выкарыстоўвайце поле цэтліка замест "значэнне" як цэтлік

en: List (integer)
be: Спіс (integer)

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
be: Гэтае поле захоўвае цэлыя значэнні са спісу дазволеных параў: 'value => label'. Напрыклад, 'Працягласць у днях': 1 => 1 дзень, 7 => 1 тыдзень, 31 => 1 месяц.

en: List (float)
be: Спіс (float)

en: This field stores float values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Fraction': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.
be: Гэта поле захоўвае лікі з нефіксаванай коскай са спіса дазволеных параў 'значэнне => цэтлік', напрыклад 'Дроб': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
be: Гэтае поле захоўвае тэкставыя значэнні спісам дазволены параў 'value => label'. Напрыклад 'Беларусь': Бр.вобл. => Брэская вобласць, Гр.вобл. => Гронднеская вобласць.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
be: Поле можа ўтрымліваць дазволеныя значэнні. Увядзіце адно значэнне на радок у фармаце ключ|цэтлік.

en: The key is the stored value, and must be numeric. The label will be used in displayed values and edit forms.
be: Гэта ключ захаванага значэння і ён павінен быць парадкавы. Метка будзе выкарыстана ў адлюстраваных значэннях і ў рэдагаванні формаў.

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
be: Метка неабавязкова, калі радок утрымлівае адну лічбу. Яна будзе выкарыстана адначасова як ключ і як цэтлік.

en: Lists of labels are also accepted (one label per line), only if the field does not hold any values yet. Numeric keys will be automatically generated from the positions in the list.
be: Спісы ярлыкоў таксама дазволены (адзін ярлык на радок), толькі калі поле не ўтрымлівае ніякага значэння. Парадкавыя ключы будуць аўтаматычна згенераваны згодна пазыцыі ў спісе.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
be: Ключ захаванага значэння. Яго цэтлік будзе выкарыстаны ў адлістраванні значэнняў ды рэдагаванні формы.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
be: Цэтлік не абавязковы. Калі радок утрымлівае просты Радок, Ён будзе выкарыстаны адначасова як ключ і як цэтлік.

en: Allowed values list: invalid input.
be: Дазволеныя значэнні спісу: няправільны ўвод.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
be: Дазволеныя значэнні спісу: некаторыя выдаленыя значэнні пакуль у актыўным карыстанні.

en: Custom blocks
be: Уласныя блокі

en: Not specified
be: Не вызначана

[ctx: ampm]
en: am
be: am
    у кантэксце: ampm

[ctx: ampm]
en: pm
be: pm
    у кантэксце: ampm

en: RSS category
be: RSS катэгорыя

en: 5 minute
be: 5 хвілін

en: 15 minute
be: 15 хвілін

en: Custom block
be: Уласны блок

en: %time hence
be: %time з гэтага часу

en: Language selection
be: Выбар мовы

en: Delete all translations
be: Выдаліць усе пераклады

en: All Day
be: Цэлы дзень

en: Logo settings
be: Наладкі лагатыпа

en: No results behavior
be: У выпадку пустога выніку

en: Edit @section
be: Паправіць @section

en: View to insert
be: Від для ўстаўкі

en: The view to insert into this area.
be: Від для ўстаўкі ў гэтую вобласць

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
be: Калі гэта значэнне абрана, фільтр будзе праігнараваны; г. зн. "усе значэнні"

en: Display a summary
be: Паказваць падсумаванне

en: Time hence
be: З гэтага часу

en: Time hence (with "hence" appended)
be: З гэтага часу (з далучаным "з гэтага")

en: Time span (future dates have "-" prepended)
be: Прамежак часу (будучыя даты маюць устаўку "-")

en: Time span (past dates have "-" prepended)
be: Прамежак часу (былыя даты маюць устаўку "-")

en: Auto preview
be: Аўтаматычны перапрагляд

en: Apply and continue
be: Прыкласці і працягваць

en: Hide attachments in summary
be: Захаваць прышчэпкі ў падсумананні

en: View any unpublished content
be: Пабачыць неапублікаване змесціва

en: Relative default value
be: Адноснае прадвызначанае значэнне

en: Field item
be: Элемент поля

en: Appearance settings
be: Налады знешнасці

en: Changes to the style have been saved.
be: Змены ў стылі былі захаваныя.

en: Display extenders
be: Пашырэнне паказу

en: Empty display extender
be: Пустое пашырэнне паказу

en: Apply (all displays)
be: Прыладзіць (усе выгляды)

en: Apply (this display)
be: Прыладзіць (гэты выгляд)

en: Has taxonomy term ID
be: Мае ідэнтыфікатар тэрміну таксаноміі

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
be: Паказваць змесціва калі яно мае абраныя тэрміны таксаноміі.

en: Has taxonomy term
be: Мае тэрмін таксаноміі

en: Taxonomy terms on node
be: Тэрміны таксаноміі на вузле

en: All taxonomy terms
be: Усе тэрміны таксаноміі

en: Datetime
be: Дата/час

en: Layout ID
be: Ідэнтыфікатар размеркавання

en: Curaçao
be: Кюрасао

en: Manage view modes
be: Кіраваць ладамі выглядаў

en: Link label to the referenced entity
be: Зрабіць цэтлік спасылкай на сутнасць

en: Default date
be: Прадвызначаная дата

en: Default end date
be: Прадвызначаная канчатковая дата

en: Time increments
be: Часавыя прырашчэнні

en: 10 minute
be: 10 хвілін

en: 30 minute
be: 30 хвілін

en: @name field is required.
be: @name поле патрабаванае.

en: Fields pending deletion
be: Палі чакаюць выдалення

en: Translations of %label
be: Пераклады %label

en: Autocomplete (Tags style)
be: Аўтазапаўненне (у стылі цэтлікаў)

en: Wide
be: Шырокі

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
be: Тробер не адлюстроўвае статуса загрузкі, аднак займае меньш месца. Паласа загрузкі дапамагае кантраляваць працэс буйных загрузак.

en: Cron takes care of running periodic tasks like checking for updates and indexing content for search.
be: Крон звяртае ўвагу на перыядычна запускаемыя задачы такія, як праверка абнаўленняў ці індэксацыя для пошуку.

en: User name and password
be: Імя карыстальніка і пароль

en: User module account form elements.
be: Элементы анкеты рахункаў модуля Карыстальнік

en: Manage form display
be: Кіраваць паказам анкеты

en: View modes
be: Лады выглядаў

en: The tid of a taxonomy term.
be: Ідэнтыфікатар тэрміну таксаноміі

en: Logo path
be: Сцежка да лагатыпу

en: Tokens related to views.
be: Токены звязаныя з відамі

en: The description of the view.
be: Апісанне віда

en: The title of current display of the view.
be: Загаловак бягучага адлюстравання віда

en: The URL of the view.
be: Спасылка віда.

en: -Select-
be: -Выбраць-

en: Apostrophe
be: Апостраф

en: Block count
be: Колькасць блокаў

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
be: Вы можаце карыстацца HTML-кодам у гэтым полі. Падтрымліваюцца наступныя токены:

en: Result summary
be: Падсумаванне вынікаў

en: Shows result summary, for example the items per page.
be: Паказвае падсумаванне вынікаў, на прыклад элементы на старонцы

en: Use site default RSS settings
be: Ужывайце сайтавыя прадвызначэнні для наладаў RSS

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
be: У вашым пошуке вы выкарыстоўвалі занадта шмат AND/OR выразаў. Толькі першыя ўмовы @count былі ўключаны ў  гэты пошук.

en: Display fields in a contextual links menu.
be: Паказваць палі ў меню спасылак кантэксту.

en: Third party settings
be: Іншыя налады

en: Default translation
be: Прадвызначаны пераклад

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
be: Унікальнае машыначытальнае імя, якое змяшчае літары, лічбы і знак падкрэслення.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
be: Калі ніводная выява не запампованая гэта выява будзе паказаная і заменіць прадвызначаную выяву гэтага поля.

en: No blocked IP addresses available.
be: Няма даступных заблакаваных  IP-адрасоў

en: The menu name. All links with the same menu name (such as 'navigation') are part of the same menu.
be: Назва меню. Усе спасылкі з адною назваю (як навігацыя) з'яўляюцца адным меню.

en: blocks
be: блокі

en: Bulk operation
be: Масавая аперацыя

en: File status
be: Статус файла

en: Used in views
be: Выкарыстоўваецца ў выглядах

en: The @type %title has been deleted.
be: @type %title быў выдалены.

en: The URL %url is not valid.
be: Адрэса %url не з'яўляецца карэктнай.

en: Revision user
be: Карыстальнік версіі

en: Unknown (@langcode)
be: Невядомая (@langcode)

en: The file %path was not deleted because it does not exist.
be: Файл %path ня быў выдалены бо ён не існуе.

en: %name is not a valid number.
be: %name не з'яўляецца карэктнай лічбай.

en: Integer value
be: Цэлае значэнне

en: Text value
be: Тэкставае значэнне

en: Language from the URL (Path prefix or domain).
be: Мова з URL (прыстаўка шляху ці дамену)

en: not applicable
be: не датычыцца

en: Interface translations directory
be: Папка перакладу інтэрфэйсу

en: User interface translation
be: Пераклад інтэрфэйсу карыстальнікаў

en: Briefly describe the changes you have made.
be: Сцісла апішыце дададзеные змены.

en: Use the default shortcut icon supplied by the theme
be: Выкарыстоўваць прадвызначаны абразок, які пастаўляецца з тэмай

en: Message to display when in maintenance mode
be: Паведамленне якое паказваецца ў стане абслугоўвання

en: Add and enable modules to extend site functionality.
be: Дадаць і ўключыць модулі для пашырэння функцый сайту.

en: Apply pending updates
be: Прымяніць чарговыя абнаўленні

en: Update Manager
be: Кіраўнік абнаўленняў

en: Site's default language (@lang_name)
be: Прадвызначаная мова сайту (@lang_name)

en: Selected language
be: Абраная мова

en: @dir can not be opened
be: @dir не можа быць адкрыта

en: Available translation updates
be: Даступныя абнаўленні перакладаў

en: Database %database not found. The server reports the following message when attempting to create the database: %error.
be: База дадзеных %database не знойдзена. Сервер паведамляе пра наступную памылку падчас спробы стварэння базы дадзеных: %error.

en: The configuration was imported successfully.
be: Налады паспяхова імпартаваныя.

en: Displayed as %date_format
be: Паказваць як %date_format

en: This will delete all the translations of %label.
be: Гэта выдаліць усе пераклады %label.

en: Block types
be: Тыпы блокаў

en: No item selected.
be: Нічога не выбрана

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
be: Вы ўпэўненыя вы хочаце выдаліць @entity-type %label?

en: The @entity-type %label has been deleted.
be: @entity-type %label быў выдалены.

en: Edit %label
be: Рэдагаваць %label

en: Add @bundle
be: Дадаць @bundle

en: South Sudan
be: Паўднёвы Судан

en: Place block
be: Размеркаваць блок

en: Port number
be: Нумар порту

en: Update form
be: Абнавіць анкету

en: File added
be: Файл дададзены

en: File removed
be: Файл выдалены

en: Translations directory
be: Папка перакладаў

en: The translations directory does not exist.
be: Папка перакладаў не існуе.

en: The translations directory is not readable.
be: Папка перакладаў не дасяжная для чытання.

en: The translations directory is not writable.
be: Папка перакладаў не дасяжная для запісу.

en: The translations directory is writable.
be: Папка перакладаў пісуемая.

en: The translation server is offline.
be: Сервер перакладаў не ў сеціве.

en: The translation server is online.
be: Сервер перакладаў у сеціве.

en: The %language translation is not available.
be: Пераклад на %language недасяжны.

en: The %language translation is available.
be: Пераклад %language дасяжны.

en: The %language translation could not be downloaded.
be: Пераклад %language не можа быць спампаваны.

en: Edit custom block %label
be: Рэдагаваць ўласны блок %label

en: Custom block types
be: Тыпы ўласных блокаў

en: Add custom block type
be: Дадаць уласны тып блоку

en: @type %info has been created.
be: @type %info быў створаны.

en: @type %info has been updated.
be: @type %info быў абноўлены.

en: @type: added %info.
be: @type: дадаў %info.

en: @type: updated %info.
be: @type: абнавіў %info.

en: Create a new revision by default for this block type.
be: Аўтаматычна стварыць новую версію для блокаў гэтага тыпу.

en: Custom block type %label has been updated.
be: Уласны тып блоку %label быў абноўлены.

en: Custom block type %label has been added.
be: Уласны тып блоку %label быў дададзены.

en: Add %type custom block
be: Дадаць уласны блок %type

en: Select the region where this block should be displayed.
be: Абраць рэгіён дзе блок мае быць паказаным.

en: Send copy to sender
be: Даслаць дуплікат адпраўшчыку

en: Whether to send a copy of the message to the sender.
be: Ці пасылаць дуплікат паведамлення адпраўшчыку

en: Set a default value for this date.
be: Паставіць прадвызначанае значэнне для гэтае даты.

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
be: Дата %field патрабуецца. Увядзіце дату ў фармаце %format.

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
be: Дата %field не правільная. Увядзіце дату ў фармаце %format.

en: The %field date is required.
be: %field дата патрабаваная.

en: The %field date is invalid.
be: Дата %field не правільная.

en: @entity_type selection
be: Выбар @entity_type

en: Translations imported.
be: Пераклады імпартаваныя.

en: Updating configuration translations
be: Абнаўляем налады перакладаў

en: Checking translations
be: Правяраем пераклады

en: Updating translations
be: Абнаўляюцца пераклады

en: Error importing translation files
be: Памылка імпарта файлаў перакладу

en: Updating translations.
be: Абнаўляюцца пераклады.

en: All translations up to date.
be: Усе пераклады актуальныя.

en: Administrative summary
be: Адміністрацыйнае падсумаванне

en: Published status or admin user
be: Апублікованы статус ці адміністратар

en: Promoted to front page status
be: Статус прасоўвання на першую старонку

en: Promotion options
be: Налады прасоўвання

en: The time that the current revision was created.
be: Час калі бягучая версія была створаная.

en: The user ID of the author of the current revision.
be: Ідэнтыфікатар аўтара бягучай версіі.

en: Date and time formats
be: Фарматы даты і часу

en: Create translations
be: Стварыць пераклады

en: Delete translations
be: Выдаліць пераклады

en: Summary title
be: Загаловак падсумавання

en: Custom Block
be: Уласны Блок

en: Custom block type
be: Тып уласных блокаў

en: Entity display
be: Паказ cутнасці

en: Entity form display
be: Паказ формы cутнасці

en: Taxonomy Term selection
be: Выбар тэрмінаў таксаноміі

en: Field formatters
be: Фарматэры поля

en: The directory %translations_directory exists.
be: Папка %translations_directory існуе.

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
be: MySQL, MariaDB, Percona Server, ці эквівалент.

en: Filter by block name
be: Фільтраваць па назве блоку

en: Add, edit, and delete custom display modes.
be: Дадаваць, рэдагаваць і выдаляць уласныя лады паказу.

en: Display modes
be: Лады паказу

en: Manage custom view modes.
be: Кіраваць ўласнымі ладамі выглядаў.

en: Form modes
be: Лады анкетаў

en: Manage custom form modes.
be: Кіраваць уласнымі ладамі анкетаў.

en: Add form mode
be: Дадаць лад анкетаў

en: Edit form mode
be: Рэдагаваць лад анкетаў

en: Choose form mode entity type
be: Абраць тып сутнасці ладу анкетаў

[ctx: Sort order]
en: Order
be: Парадак

en: @type (module: @module)
be: @type (модуль: @module)

en: Updated @type %term.
be: Абноўлены @type %term.

en: Preview image style: @style
be: Перагледзець стыль выяваў: @style

en: Use field label: @display_label
be: Ужываць цэтлік поля: @display_label

en: Summary rows
be: Рады падсумавання

en: HTTP status code
be: Статус код HTTP

[ctx: Validation]
en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: The entity must be of type %type.
be: Сутнасць павінна быць тыпу %type.

[ctx: Validation]
en: Entity changed
be: Cутнасць была зменена

en: Block layout
be: Размеркаванне блокаў

en: Creating and managing custom block types
be: Ствараць і кіраваць уласнымі тыпамі блокаў

en: Custom block library
be: Набор уласных блокаў

en: Display the last comment of an entity
be: Паказваць апошні каментар сутнасці

en: Comment list
be: Спіс каментараў

en: Content language and translation
be: Мова змесціва і пераклады

en: The uninstall process removes all data related to a module.
be: Працэс выдалення выдаляе усе дадзеныя звязаныя з модулем.

en: PHP date format
be: PHP фармат даты

en: Are you sure you want to update the %name @type?
be: Вы ўпэўненыя вы хочаце абнавіць %name @type?

en: Translations for %label
be: Пераклады для %label

en: Action title
be: Загаловак дзеяння

en: List of items
be: Спіс элементаў

en: Placing and moving blocks
be: Размяркоўваць і перамяшчаць блокі

en: Demonstrating block regions for a theme
be: Паказваць рэгіёны блокаў для тэмы

en: Configuring block settings
be: Ладзіць налады блокаў

en: Adding custom blocks
be: Дадаваць ўласныя блокі

en: Taxonomy term ID
be: Ідэнтыфікатар тэрміну таксаноміі

en: Taxonomy term name
be: Назва тэрміну таксаноміі

en: Language based on a selected language.
be: Мова на базе абранай мовы.

en: Some of the pending updates cannot be applied because their dependencies were not met.
be: Некаторыя чарговыя абнаўленні не былі прымененымі бо іх залежныя патрабаванні ня былі выкананыя.

en: Default PHP mailer
be: Прадвызначаны PHP паштавік

en: Deleted and replaced configuration "@name"
be: Выдалена і заменена налада "@name"

en: (all translations)
be: (усе пераклады)

en: User's roles
be: Ролі карыстальнікаў

en: Enable menu link
be: Рэдагаваць спасылку меню

en: @label entities
be: @label сутнасці

en: Deleted and replaced configuration entity "@name"
be: Выдалены і заменены налад сутнасці "@name"

[ctx: Entity type group]
en: Content
be: Змесціва

[ctx: Entity type group]
en: Other
be: Іншы

[ctx: Entity type group]
en: Configuration
be: Налады

en: Action configuration
be: Налады дзеянняў

en: The block numeric identifier.
be: Лічбавы ідэнтыфікатар блоку.

en: Whether or not the block is enabled.
be: Ці блок уключаны ці не.

en: Region the block is placed in.
be: Рэгіён дзе блок размешчаны.

en: Pages list.
be: Спіс старонак.

en: Content type where this field is used.
be: Тып змесціва дзе ўжытае гэтае поле.

en: Route Name
be: Назва маршруту

en: Route Params
be: Параматры маршруту

en: Configuration dependencies
be: Залежнасці наладак

en: Theme dependencies
be: Залежансці тэмы

en: Extension settings
be: Налады пашырэнняў

en: Admin info
be: Інфармацыя адміністратара

en: Custom block type settings
be: Налады тыпаў уласных блокаў

en: Translate @type_name
be: Перакласьці @type_name

en: Personal contact form enabled by default
be: Персанальная форма кантакту ўключаная аўтаматычна

en: Datetime default display format settings
be: Налады прадвызначанага выгляду фарматавання даты і часу (Datetime)

en: Delete form mode
be: Выдаліць лад анкетаў

en: Entity view mode settings
be: Налады ладу выгляду сутнасці

en: Entity form mode settings
be: Налады ладу анкеты сутнасці

en: View or form mode machine name
be: Машынная назва ладу выгляду ці анкеты

en: Field display setting
be: Налады паказу поля

en: Sort settings
be: Налады сартавання

en: Integer settings
be: Налады цэлага ліку

en: Select list format settings
be: Наладкі фармату выпадаючага спісу

en: Add new search page
be: Дадаць новую старонку пошуку

[ctx: With components]
en: Extend
be: Пашыраць

en: Taxonomy format settings
be: Налады фармату таксаноміі

en: Taxonomy language
be: Мова таксаноміі

en: Taxonomy term ID with depth
be: Ідэнтыфікатар тэрміну таксаноміі з глыбінёю

en: Default summary length
be: Прадвызначаная даўжыня падсумавання

en: Number of summary rows
be: Нумар радоў падсумавання

en: User role settings
be: Налады роляў карыстальнікаў

en: List of roles
be: Спіс роляў

en: Reduce duplicate
be: Паменшыць дублікат

en: Display extender
be: Пашырэнне паказу

en: Context assignments
be: Прызначэнне кантэксту

en: Display variant
be: Варыянт паказу

en: Requirements review
be: Праверка патрабаванняў

en: The label for this display variant.
be: Цэтлік для гэтага варыянту паказу.

en: Duplicate @display_title
be: Дубліраваць @display_title

en: Book navigation block
be: Навігацыйны блок кніг

en: Block display mode
be: Лад паказу блокаў

en: Overriding default settings
be: Перапісваеце прадвызначаныя налады

en: Setting status of translations
be: Ладзім статус перакладаў

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jan
be: Студз

[ctx: Abbreviated month name]
en: Feb
be: Люты

[ctx: Abbreviated month name]
en: Mar
be: Сак

[ctx: Abbreviated month name]
en: Apr
be: Крас

[ctx: Abbreviated month name]
en: May
be: Май

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jun
be: Чэрв

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jul
be: Ліп

[ctx: Abbreviated month name]
en: Aug
be: Жнів

[ctx: Abbreviated month name]
en: Sep
be: Вер

[ctx: Abbreviated month name]
en: Oct
be: Кастр

[ctx: Abbreviated month name]
en: Nov
be: Ліст

[ctx: Abbreviated month name]
en: Dec
be: Снеж

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
be: Нядз

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
be: Пан

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
be: Аўт

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
be: Сер

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
be: Чцв

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
be: Пятн

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
be: Суб

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
be: Нд

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
be: Пн

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
be: Аў

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
be: Ср

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
be: Чц

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
be: Пт

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
be: Сб

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
be: Нд

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
be: П

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
be: А

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
be: С

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
be: Ч

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
be: П

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Saturday]
en: S
be: С

en: Configuring content languages
be: Наладжваюцца мовы змесціва

en: Configuring user roles
be: Ладзяцца ролі карыстальнікаў

en: Duplicate view
be: Дубліраваць выгляд

en: Duplicate of @label
be: Дублікат @label

en: Edit menu link %title
be: Рэдагаваць спасылку меню %title

en: Updating translations for JavaScript and default configuration.
be: Абнаўляюцца пераклады для JavaScript і для прадвызначаных налад.

en: Extending the Search module
be: Пашырэнне модуля пошуку

en: Installed themes
be: Усталяваныя тэмы

en: The %file does not exist.
be: %file не існуе.

en: The %file exists.
be: %file існуе.

en: The %file is not readable.
be: %file нельга чытаць.

en: The %file is not writable.
be: Файл %file недасяжны на запіс.

en: The @file is owned by the web server.
be: Сэрвер сеціва валодае файлам @file.

en: %theme theme installed.
be: Тэма %theme усталёваная.

en: Display prefix and suffix
be: Паказваць прыстаўку і суфікс

en: Text (plain)
be: Тэкст (просты)

en: Text (plain, long)
be: Тэкст (просты, доўгі)

en: This path does not exist or you do not have permission to link to %path.
be: Гэтая адрэса не існуе, альбо вы не маеце правоў спасылацца на гэтую адрэсу %path.

en: Send yourself a copy
be: Даслаць сабе дуплікат

en: Back to content editing
be: Назад да рэдагавання

en: <strong>Back up your code</strong>. Hint: when backing up module code, do not leave that backup in the 'modules' or 'sites/*/modules' directories as this may confuse Drupal's auto-discovery mechanism.
be: <strong>Захавайце ваш код</strong>. Ні захоўвайце код у папках 'modules' ці 'sites/*/modules' так як гэта можа выклікаць канфлікты ў механізме аўтаматычных знаходжанняў.

en: <strong>Back up your database</strong>. This process will change your database values and in case of emergency you may need to revert to a backup.
be: <strong>Захавайце базу дадзеных</strong>. Гэты працэс зменіць дату ў базе дадзеных, захованая копія дапаможа вярнуць папярэднюю версію ў выпадку няўдалага абнаўлення.

en: When you have performed the steps above, you may proceed.
be: Пасьля выканання папярэдніх крокаў, можна працягваць.

en: The version of Drupal you are updating from has been automatically detected.
be: Версія Drupal з якое вы робіце абнаўленні была аўтаматычна вызначаная.

en: Review updates
be: Перагледзь абнаўленні

en: Uninstalled theme | Uninstalled themes
be[0]: Выдаленая тэма
be[1]: Выдаленыя тэмы

en: %theme is the default theme and cannot be uninstalled.
be: %theme прадвызначаная тэма і ні можа быць выдаленай.

en: The %theme theme has been uninstalled.
be: Тэма %theme была выдаленая.

en: Text (formatted, long, with summary)
be: Тэкст (фарматаваны, доўгі, з падсумаваннем)

en: Broken/Missing
be: Адсутнічае/Зломанае

en: @label ID
be: Ідэнтыфікатар @label

en: The summary text with the text format applied.
be: Адфарматованы тэкст падсумавання.

en: Select a @context value:
be: Выберыце значэнне для @context:

en: Configuration entity dependencies
be: Залежнасці сутнасцей наладаў

en: Content entity dependencies
be: Залежнасці cутнасцей змесціва

en: Enforced configuration dependencies
be: Замацаваныя залежнасці наладак

en: String (long) settings
be: Налады (доўгага) радка

en: URI settings
be: Налады URI

en: Created timestamp settings
be: Налады даты і часу стварэння

en: Changed timestamp settings
be: Налады даты і часу змены

en: Field widgets
be: Віджэты поля

en: Field widget
be: Віджэт поля

en: Widget type machine name
be: Машынная назва тыпа віджэта

en: Simple page
be: Простая старонка

en: Page with blocks
be: Старонкі з блокамі

en: Default date type
be: Прадвызначаны тып даты

en: Default date value
be: Прадвызначанае азначэньне даты

en: Content Language Settings
be: Налады мовы змесціва

en: Display extender settings
be: Налады пашырэння паказу

en: Fields and field types
be: Палі і тыпы палёў

en: Configuring view and form modes
be: Наладжваюцца лады відаў і анкенаў

en: Configuration updates
be: Абнаўленні налад

en: Content language of view row
be: Мова змесціва радка выгляду

en: Display in native language
be: Адлюстроўваць на роднай мове

en: Displayed in native language
be: Паказанае на роднай мове

en: Account's permissions
be: Дазволы рахунку

en: Existing password
be: Існуючы пароль

en: Display the author name.
be: Паказваць імя аўтара.

en: Are you sure you want to create a new %name @type?
be: Вы ўпэўненыя вы хочаце стварыць новы %name @type?

en: The Update Manager also allows administrators to update and install modules and themes through the administration interface.
be: Кіраўнік абнаўленняў таксама дае магчымасць адміністратарам абнаўляць і ўсталёўваць модулі і тэмы праз адміністрацыйны інтэрфэйс.

en: Contains US ASCII characters only
be: Утрымлівае толькі сімвалы US ASCII

en: Checkout complete! Thank you for your purchase.
be: Разлік завершаны! Дзякуй за куплю.

en: The following @entity-type translations will be deleted:
be: Наступныя пераклады @entity-type будуць выдаленыя:

en: Delete @language translation
be: Выдаліць @language пераклад

en: Unable to install the %module module since it does not exist.
be: Нельга ўсталяваць модуль %module бо ён ні існуе.

en: Interface text
be: Мова інтэрфэйсу

en: Configuring content types for books
be: Ладзяцца тыпы змесціва для кніжак

en: Content type for the <em>Add child page</em> link
be: Тып змесціва для спасылкі <em>Дадаць дачынную старонку</em>

en: Interface text language selected for page
be: Мова інтэрфэйсу абраная для старонкі

en: For more detailed information, see the <a href="https://www.drupal.org/upgrade">upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
be: Дэталёвая інфармацыя даступная <a href="https://www.drupal.org/upgrade">ў кнізе абнаўленняў</a>. Калі вы ня ўпэўненыя што гэтыя тэрміны азначаюць, спалучайцеся з вашым пастаўшчыкам паслуг хостынгу.

en: If the summary is not set, the trimmed %label field will end at the last full sentence before this character limit.
be: Калі падсумаванне не ўведзенае скарочанае поле %label скончыцца на апошнім сказе перад гэтым абмежаваннем сімвалаў.

en: Future format
be: Будучы фармат

en: Past format
be: Мінулы фармат

en: @requirements_message (Currently using @item version @version)
be: @requirements_message (Зараз ужываецца @item версія @version)

en: 0 seconds
be: 0 секундаў

en: Unable to uninstall the %profile profile since it is the install profile.
be: Нелга выдаліць профіль %profile тамушто гэта профіль інсталяцыі.

en: The @module module is required
be: Модуль @module патравабаны

en: Future date: %display
be: Будучая дата: %display

en: Past date: %display
be: Прошлая дата: %display

en: - Default site/user time zone -
be: - Прадвызначаны часавы паяс для сайту/карыстальнікаў -

en: To uninstall Book, delete all content that is part of a book
be: Каб выдаліць Кнігу спачатку выдаліце ўсё змесціва якое з'яўляецца часткаю кнігі.

en: To uninstall Book, delete all content that has the Book content type
be: Каб выдаліць Кнігу спачатку выдаліце ўсё змесціва тыпу Кніга

en: To uninstall Forum, first delete all <em>Forum</em> content
be: Каб выдаліць Форум спачатку выдаліце ўсё змесціва тыпу <em>Forum</em>

en: To uninstall Forum, first delete all %vocabulary terms
be: Каб выдаліць форум спачатку выдаліце усе тэрміны %vocabulary

en: Translate interface text
be: Перакласці тэскт інтэрфэйсу

en: Translate any interface text including configuration shipped with modules and themes.
be: Перакласці любы тэкст інтэрфэйсу улічваючы налады модулей і тэмаў.

en: Plural variants
be: Mножныя варыянты

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
be: %type: @message у %function (радок %line of %file).

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database due to the following error: @error.
be: Drupal ня змог правільна ўсталявацца з дадзенай базай дадзеных з-за наступнай памылкі: @error.

en: A value must be selected for %part.
be: Значэнне павінна быць абранае для %part.

en: The role IDs which can use the format.
be: Ідэнтыфікатар ролі якая можа карыстаць гэты фармат.

en: Entity/field definitions
be: Азначэнні сутнасцей/палёў

en: User account menu
be: Меню рахункаў карыстальнікаў

en: Basic block
be: Звычайны блок

en: A basic block contains a title and a body.
be: Звычайны блок мае загаловак і тэкст

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
be: Увядзіце спіс, падзяляючы словы коскаю. На прыклад: Менск, Берасце, "Мар'іна Горка"

en: Restricted HTML
be: Абмежаваная HTML

en: Please continue to <a href=":error_url">the error page</a>
be: Далей на <a href=":error_url">старонку памылак</a>

en: @drupal requires read permissions to %file at all times. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
be: @drupal заўсёды патрабуе правы чытання на %file. Частка дапаможніку <a href=":handbook_url">Праблемы з сэрверам</a> можа дапамагчы з гэтай і іншымі тэмамі.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
be: Інсталяваньне @drupal патрабуе правы пісьма да %file пад час інсталяцыі. Частка дапаможніку <a href=":handbook_url">Праблемы з сэрверам</a> можа дапамагчы з гэтай і іншымі тэмамі.

en: Check the messages and <a href=":retry">retry</a>, or you may choose to <a href=":cont">continue anyway</a>.
be: Праверце паведамленні і <a href=":retry">паспрабуйце зноў</a>, ці вы можаце <a href=":cont">працягваць усёроўна</a>.

en: Check the messages and <a href=":url">try again</a>.
be: Праверце паведамленні і <a href=":url">спрабуйце зноў</a>.

en: Updating @module
be: Абнаўляецца @module

en: Date (e.g. @format)
be: Дата (пр. @format)

en: Time (e.g. @format)
be: Час (пр. @format)

en: Number of rows: @rows
be: Нумар радоў: @rows

en: Edit %label custom block type
be: Рэдагаваць уласны тып блоку %label

en: To uninstall Forum, first delete all <a href=":url">%vocabulary</a> terms
be: Каб выдаліць форум спачатку выдаліце усе тэрміны <a href=":url">%vocabulary</a>

en: Download additional <a href=":modules">contributed modules</a> to extend your site's functionality.
be: Сцягнуць <a href=":modules">садзейныя модулі</a> каб пашырыць функцыі вашага сайту.

en: Put your site into <a href=":url">maintenance mode</a>.
be: <a href=":url">Уключыць рэжым абслугоўвання</a> на сайце.

en: Uninstall @theme theme
be: Выдаліць тэму @theme

en: Number of summary rows: @rows
be: Нумар радоў падсумавання: @rows

en: Uninstalled modules
be: Выдаленыя модулі

en: Uninstalled themes
be: Выдаленыя тэмы

en: See the <a href=":available_updates">available updates</a> page for more information and to install your missing updates.
be: Глядзіце старонку <a href=":available_updates">даступныя абнаўленні</a> каб даведацца болей і ўсталяваць адсутныя абнаўленні.

en: Update Manager settings
be: Наладкі кіраўніка абнаўленняў

en: Check for updates of uninstalled modules and themes
be: Праверыць абнаўленні выдалены модуляў і тэм

en: Back up your database and site before you continue. <a href=":backup_url">Learn how</a>.
be: Спачатку захавайце сайт і базу дадзеных перад
    працягваннем працэсу. <a href=":backup_url">Даведацца як</a>.

en: @type language selected for page
be: @type мова была абрана для старонкі

en: Duplicate as @type
be: Дубліраваць як @type

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
be[0]: Наступная прычына забараняе выдаленне модуля  @module.module_name:
be[1]: Наступныя прычыны забараняюць выдаленне модуля  @module.module_name from being uninstalled:

en: Delete %label
be: Выдаліць %label

en: Find and manage custom blocks.
be: Шукаць і правіць уласнымі блокамі.

en: Find and manage files.
be: Шукаць і правіць фалы.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
be: Змесціва якое належыць да якогась тэрміну таксаноміі

en: Who's online block
be: Блок хто ў сеціве

en: Max 1300x1300
be: Максімум 1300x1300

en: Max 2600x2600
be: Максімум 2600x2600

en: Max 325x325
be: Максімум 325x325

en: Max 650x650
be: Максімум 650x650

en: Narrow
be: Вузкі

en: Apply your search criteria
be: Прыкласці крытэрыю пошуку

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
be: Каб прыкласці крытэрыю пошуку, націсніце на  гузік <em>Фільтраваць</em>.

en: Find and manage content
be: Шукаць і правіць змесціва

en: Filter actions
be: Дзеянні фільтру

en: Sort actions
be: Дзеянні сатравання

en: Content type where this field is in use.
be: Тып змесціва дзе ўжываецца гэтае поле.

en: Importing configuration
be: Налады імпартуюцца

en: Starting configuration import.
be: Пачынаецца імпарт налад.

en: Configuration import has encountered an error.
be: Памылка ў імпарту налад.

en: Session exists
be: Сэсія існуе

en: Default configuration hash
be: Хэш прадвызначаных налад

en: Add @entity-type
be: Дадаць @entity-type

en: Revision create time
be: Час стварэння версіі

en: Is default revision
be: Гэта прадвызначаная версія

en: Default revision
be: Прадвызначаная версія

en: Size of email field
be: Памер поля э-пошты

en: The %entity_type entity type needs to be installed.
be: Тып сутнасці %entity_type мае быць інсталяваным.

en: The %entity_type entity type needs to be updated.
be: Тып сутнасці %entity_type мае быць абноўленым.

en: The %field_name field needs to be installed.
be: Поле %field_name павінна быць ўслалёвана.

en: The %field_name field needs to be updated.
be: Поле %field_name павінна быць абноўлена.

en: The %field_name field needs to be uninstalled.
be: Поле %field_name павінна быць выдалена.

en: Review the detailed upgrade log
be: Праглядзець дасканалы журнал абнаўленняў

en: Add a new @entity_type.
be: Дадаць новы @entity_type.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
be: @entity_type яшчэ не існуе. @add_link

en: Store new items in
be: Захоўваць новые элементы ў

en: Configure and use development tools.
be: Наладзіць і карыстаць прылады распрацоўкі.

en: Configure the locale and timezone settings.
be: Праў наладамі мясцовасці і часавога паясу.

en: Delete @entity_type
be: Выдаліць @entity_type

en: Parent path
be: Бацькоўская сцежка

en: Selected combination of day and month is not valid.
be: Абранае спалучэнне дню і месяцу не няправільнае.

en: Starting execution of @module_cron().
be: Пачынаецца выкананне @module_cron().

en: Starting execution of @module_cron(), execution of @module_previous_cron() took @time.
be: Пачынаецца выкананне @module_cron(), выкананне @module_previous_cron() узяло @time.

en: Execution of @module_previous_cron() took @time.
be: Выкананне @module_previous_cron() узяло @time.

en: Comments view mode
be: Лад выгляду каментараў

en: Comment view mode: @mode
be: Лад выгляду каментараў: @mode

en: Message displayed to user on submission
be: Паведамленне паказанае карыстальніку на адпраўленню

en: Manage form modes
be: Кіраваць ладамі анкетаў

en: Apply to selected items
be: Прымяніць да абраных элементаў

en: Default start date type
be: Прадвызначаны тып пачатковае даты

en: Default start date value
be: Прадвызначанае значэнне пачатковае даты

en: Default end date type
be: Прадвызначаны тып канчатковае даты

en: Default end date value
be: Прадвызначанае значэнне канчатковае даты

en: Date range default display format settings
be: Налады прадвызначанага выгляду фарматавання дыяпазону дат

en: Default start date
be: Прадвызначаная пачатковая дата

en: Set a default value for the start date.
be: Паставіць прадвызначанае значэнне пачатковай даце.

en: Set a default value for the end date.
be: Паставіць прадвызначанае значэнне канчатковай даце.

en: Is front page
be: Ці галоўная старонка

en: Field Layout
be: Размеркаванне палёў

en: Reviewing the upgrade log
be: Праглядваецца журнал абнаўленняў

en: There are no @label yet.
be: Яшчэ няма @label.

en: Upgrade log
be: Журнал абнаўленняў

en: View the upgrade log.
be: Пабачыць журнал абнаўленняў.

en: The %field date is incomplete.
be: Дата %field не запоўненая.

en: Include locked languages such as <em>Not specified</em> and <em>Not applicable</em>
be: Уключаць мовы <em>Не вызначана</em> і <em>Не датычыцца</em>

en: The field status.
be: Статус поля.

en: @type %label has been created.
be: @type %label быў створаны.

en: @type %label has been updated.
be: @type %label быў абноўлены.

en: @type: added %label.
be: @type: дадаў %label.

en: @type: updated %label.
be: @type: аднавіў %label.

en: Delete temporary files after
be: Выдаліць часовыя файлы пасля

en: Temporary files are not referenced, but are in the file system and therefore may show up in administrative lists. <strong>Warning:</strong> If enabled, temporary files will be permanently deleted and may not be recoverable.
be: Часовыя файлы без спасылак якія ў сістэме файлаў і могуць знаходзіцца ў адміністрацыйных спісах. <strong>Увага:</strong> Калі ўключана, часовыя файлы будуць выдаленыя назаўжды.

en: Find and manage comments.
be: Шукаць і правіць каментары.

en: Default selection handler settings
be: Налады апрацоўшчыка прадвызначаных выбараў

en: The field definition.
be: Азначэнне поля

en: There are no custom blocks available.
be: Няма даступных уласных блокаў.

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
be: Прадвызначаны пераклад

en: The "%plugin_id" was not found
be: "%plugin_id" не знойдзена

[ctx: Validation]
en: Entity has field
be: Сутнасць мае поле

en: The entity must have the %field_name field.
be: Сутнасць павінна мець поле %field_name.

en: The entity does not support fields.
be: Сутнасць не падтрымвае палёў.

en: The default theme.
be: Прадвызначаная тэма

en: custom block
be: уласны блок

en: custom blocks
be: уласныя блокі

en: custom block type
be: тып уласных блокаў

en: custom block types
be: Тыпы уласных блокаў

en: content language setting
be: налады мовы змесціва

en: content languages settings
be: налады моваў змесціва

en: Failed to unlink file '%path'.
be: Не ўдалося разлучыць файл '%path'.

en: Cannot delete '%path' because it is a directory. Use deleteRecursive() instead.
be: Нельга выдаліць '%path' таму што гэта папка. Замест ужывайце deleteRecursive().

en: The file '%path' is not of a recognized type so it was not deleted.
be: Файл '%path' незнаёмага тыпу, па гэтаму ні быў выдаленым.

en: File '%original_source' ('%realpath') could not be copied because it does not exist.
be: Файл '%original_source' ('%realpath') ні быў дубляваны таму што ён ні існуе.

en: This is the main navigation menu for the Umami website. It is simple to create and administer menus and you can create as many menus as your site requires. For example, this site provides this main navigation as well as the user navigation displayed above.
be: Гэта меню галоўнай навігацыі для сайту Умамі. Ствараць і кіраваць меню даволі проста і можна стварыць шматлікія меню па патрэбе. На прыклад, гэты сайт дае галоўную навігацыю і навігацыю для карыстальнікаў паказаную вышэй.

en: Path: @uri. %type: @message in %function (line %line of %file).
be: Сцежка: @uri. %type: @message у %function (радок %line у %file).
