Drupal core (9.0.7) - en to bs translation catalogue (915 entries)

en: Forms
bs: Forme

en: Home
bs: Početna

en: User interface
bs: Korisničko sučelje

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: user
bs: korisnik

en: Pages
bs: Stranice

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: delete
bs: obriši

en: Prefix
bs: Prefiks

en: Suffix
bs: Sufiks

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Value
bs: Vrijednost

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Groups
bs: Grupe

en: Group
bs: Grupa

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: Replies
bs: Odgovori

en: Closed
bs: Zatvoreno

en: yes
bs: da

en: List
bs: Izlistaj

en: Subject
bs: Naslov

en: closed
bs: zatvoren

en: Actions
bs: Akcije

en: disabled
bs: onemogućeno

en: Confirm
bs: Potvrdi

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: more
bs: još

en: Enable
bs: Omogući

en: Disable
bs: Onemogući

en: Explanation or submission guidelines
bs: Objašnjenje ili vodiči objave teksta

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Administration
bs: Administracija

en: Comments
bs: Komentari

en: Last updated
bs: Zadnji put osvježeno

en: new
bs: novi

en: Tags
bs: Tagovi

en: Block title
bs: Naslov bloka

en: The title of the block as shown to the user.
bs: Naslov bloka koji je prikazan korisniku.

en: Taxonomy
bs: Taksonomija

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Content types
bs: Tipovi sadržaja

en: Version
bs: Verzija

en: Overview
bs: Pregled

en: Advanced options
bs: Napredne postavke

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Size
bs: Veličina

en: Search
bs: Pretraga

en: Daily
bs: Dnevno

en: Weekly
bs: Sedmično

en: None
bs: Nijedan

en: Display settings
bs: Postavke prikaza

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Number
bs: Broj

en: Message
bs: Poruka

en: Password
bs: Lozinka

en: Block settings
bs: Postavke blokova

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Country
bs: Zemlja

en: Weight
bs: Težina

en: The configuration options have been saved.
bs: Postavke konfiguracije su sačuvane.

en: Image
bs: Slika

en: Help text
bs: Pomoćni tekst

en: Types
bs: Tipovi

en: Required
bs: Obavezno

en: Parent
bs: Roditelj

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
bs: Stranice na određenom nivou su prvo poredane po težini i onda po naslovu.

en: Depth
bs: Dubina

en: none
bs: ništa

en: Category
bs: Kategorija

en: Add container
bs: Dodaj kontejner

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: edit container
bs: uredi kontejner

en: edit
bs: izmijeni

en: Go to previous page
bs: Idi na prethodnu stranu

en: Go to parent page
bs: Idi na roditeljsku stranicu

en: Go to next page
bs: Idi na iduću stranu

en: Import
bs: Uvezi

en: Book
bs: Knjiga

en: Export
bs: Izvezi

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Node ID
bs: Nod ID

en: Field
bs: Polje

en: Outline
bs: Bilješke

en: Label
bs: Oznaka

en: Preview
bs: Pregled

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Help
bs: Pomoć

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Sunday
bs: Nedelja

en: Monday
bs: Ponedeljak

en: Tuesday
bs: Utorak

en: Wednesday
bs: Srijeda

en: Thursday
bs: Četvrtak

en: Friday
bs: Petak

en: Saturday
bs: Subota

en: High
bs: Visoko

en: Low
bs: Nisko

en: Time
bs: Vrijeme

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: History
bs: Istorija

en: Path
bs: Putanja

en: Vocabularies
bs: Riječnik

en: Modules
bs: Moduli

en: Clear index
bs: Očisti indeks

en: edit forum
bs: uredi forum

en: Forum name
bs: Ime foruma

en: Display
bs: Prikaz

en: Node type
bs: Tip noda

en: Menu
bs: Meni

en: Teaser
bs: Sažetak

en: never
bs: nikad

en: actions
bs: akcije

en: Text
bs: Tekst

en: Theme
bs: Tema

en: aggregator
bs: agregator

en: Add forum
bs: Dodaj forum

en: Keywords
bs: Ključne riječi

en: Preview comment
bs: Pregledaj komentar

en: Statistics
bs: Statistika

en: Advanced search
bs: Napredna pretraga

en: You are not authorized to access this page.
bs: Vi niste ovlašeni da pristupite ovoj stranici

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Attachment
bs: Prilog

en: Picture
bs: Slika

en: Database type
bs: Vrsta baze podataka

en: User
bs: Korisnik

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: action
bs: akcija

en: Continue
bs: Nastavi

en: Configure
bs: Podešavanje

en: file
bs: datoteka

en: Error
bs: Greška

en: Options
bs: Opcije

en: Contact
bs: Kontakt

en: New user: %name %email.
bs: Novi korisnik: %name %email.

en: Created
bs: Kreiran

en: Node
bs: Nod

en: Include
bs: Uključi

en: Exclude
bs: Isključi

en: Parent item
bs: Roditeljska stavka

en: Add child page
bs: Dodaj podstranicu

en: Printer-friendly version
bs: Verzija za printanje

en: Update options
bs: Osvježi postavke

en: Remove from outline
bs: Ukloni iz bilješki

en: Unknown export format.
bs: Nepoznat format za izvoz.

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Last post
bs: Zadnji post

en: Access denied
bs: Pristup odbijen

en: Year
bs: Godina

en: Date format
bs: Format datuma

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Block
bs: Blok

en: Add block
bs: Dodaj blok

en: Page
bs: Strana

en: View arguments
bs: View argumenti

en: 1 hour | @count hours
bs[0]: 1 sat
bs[1]: @count sata
bs[2]: @count sati

en: 1 day | @count days
bs[0]: 1 dan
bs[1]: @count dana
bs[2]: @count dana

en: Site name
bs: Ime web stranice

en: User settings
bs: Korisničke postavke

en: Available updates
bs: Dostupne nadogradnje

en: Manual update check
bs: Ručna provjera nadogradnje

en: Out of date
bs: Zastarjeo

en: Left sidebar
bs: Lijevi stupac

en: Right sidebar
bs: Desni stupac

en: Inline
bs: U liniji

en: Selected
bs: Odabrano

en: Your name
bs: Vaše ime

en: Aggregator feed
bs: Agregator feed

en: Aggregator item
bs: Stavka agregatora

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Visibility
bs: Vidljivost

en: Roles
bs: Uloge

en: Comment
bs: Komentar

en: Published
bs: Objavljeno

en: Signature
bs: Potpis

en: Location
bs: Lokacija

en: Locale
bs: Lokal

en: Title field label
bs: Oznaka za polje naslova

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Sticky at top of lists
bs: Zalijepljen na vrhu liste

en: Revisions
bs: Revizije

en: Log message
bs: Poruka u logu

en: Vocabulary
bs: Riječnik

en: Vocabulary name
bs: Ime riječnika

en: Last access
bs: Zadnji pristup

en: Time zone
bs: Vremenska zona

en: Field name
bs: Ime polja

en: Field type
bs: Tip polja

en: Global settings
bs: Globalna podešavanja

en: Fields
bs: Polja

en: Widget type
bs: Tip widgeta

en: Contains
bs: Sadrži

en: Does not contain
bs: Ne sadrži

en: Is less than
bs: Je manje od

en: Is less than or equal to
bs: Je manje od ili jednako

en: Is equal to
bs: je jednako

en: Is greater than or equal to
bs: Je više od ili jednako

en: Is greater than
bs: Je više od

en: Is not equal to
bs: nije jednako

en: Overridden
bs: Prepisan

en: Search settings
bs: Postavke pretrage

en: blocked
bs: blokiran

en: active
bs: aktivan

en: %time ago
bs: prije %time

en: Authored by
bs: Napisao

en: Sort order
bs: Redoslijed razvrstavanja

en: Up
bs: Gore

en: Width
bs: Širina

en: Height
bs: Visina

en: Maximum
bs: Maksimum

en: Scale
bs: Skaliraj

en: Medium
bs: Srednje

en: Sortable
bs: Sortiranje

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Month
bs: Mjesec

en: Details
bs: Detalji

en: Last reply
bs: Zadnji odgovor

en: System
bs: Sistem

en: Unlimited
bs: Neograničeno

en: node
bs: nod

en: Directory
bs: Direktorij

en: Day
bs: Dan

en: Table
bs: Tabela

en: Mon
bs: Pon

en: Thu
bs: Čet

en: Fri
bs: Pet

en: Sun
bs: Ned

en: am
bs: prijepodne

en: pm
bs: poslijepodne

en: Text color
bs: Boja teksta

en: Navigation
bs: Navigacija

en: Basic
bs: Obični

en: Color
bs: Boja

en: Role
bs: Uloga

en: User login
bs: Prijava korisnika

en: Log in
bs: Prijavi se

en: Add new comment
bs: Dodaj novi komentar

en: Case
bs: Tip slova

en: Users
bs: Korisnici

en: Not installed
bs: Nije instalirano

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bs: @site se trenutno održava/servisira. Uskoro ćemo opet biti s vama, hvala vam za strpljenje.

en: Maximum length
bs: Maksimalna dužina

en: Rows
bs: Redova

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Uninstall
bs: Deinstalacija

en: Tools
bs: Alati

en: Ascending
bs: Uzlazno

en: Descending
bs: Silazno

en: Expose
bs: Otkrij

en: Arguments
bs: Argumenti

en: Filters
bs: Filteri

en: Optional
bs: Opcionalno

en: Recent comments
bs: Zadnji komentari

en: Uncategorized
bs: Bez kategorije

en: The comment and all its replies have been deleted.
bs: Komentar i svi njegovi odgovori su obrisani.

en: fields
bs: polja

en: Save settings
bs: Sačuvaj postavke

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Created date
bs: Datum kreiranja

en: Default language
bs: Defaultni jezik

en: Database username
bs: Korisničko ime za bazu podataka

en: Database password
bs: Lozinka za bazu podataka

en: Database name
bs: Naziv baze podataka

en: Add user
bs: Dodaj korisnika

en: Size of textfield
bs: Veličina polja za tekst

en: Authoring information
bs: Informacije o autorstvu

en: Authored on
bs: Napisano

en: Leave blank for %anonymous.
bs: Ostavite prazno za %anonymous.

en: Hidden
bs: Sakriven

en: Other queries
bs: Ostali upiti

en: block
bs: blok

en: English
bs: Engleski

en: in
bs: u

en: Messages
bs: Poruke

en: Edit term
bs: Izmjeni termin

en: Allowed HTML tags
bs: Dozvoljeni HTML tagovi

en: menu
bs: meni

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: No items selected.
bs: Nijedna stavka nije odabrana.

en: The update has been performed.
bs: Osvježavanje je obavljeno.

en: View user profile.
bs: Pogledaj korisnički profil.

en: Full text
bs: Puni tekst

en: Source
bs: Izvor

en: published
bs: objavljen

en: The changes have been saved.
bs: Promjene su sačuvane.

en: Undo
bs: Povrati

en: Member for
bs: Član od

en: @time ago
bs: prije @time

en: Select all rows in this table
bs: Označi sve redove u ovoj tabeli

en: Deselect all rows in this table
bs: Ukloni oznake sa svih redova u ovoj tabeli

en: Search results
bs: Rezultati pretrage

en: Please enter some keywords.
bs: Molimo unesite neke ključne riječi.

en: Front page
bs: Naslovna stranica

en: Replacement patterns
bs: Zamjenski obrasci

en: Languages
bs: Jezici

en: Topics
bs: Teme

en: Topic
bs: Tema

en: Allowed values list
bs: Lista dozvoljenih vrijednosti

en: Activity
bs: Aktivnost

en: Publishing options
bs: Opcije objavljivanja

en: Create new revision
bs: Kreiraj novu reviziju

en: Query
bs: Upit

en: Locale settings
bs: Postavke lokalizacije

en: Configure block
bs: Podesi blok

en: Hour
bs: Sat

en: Minute
bs: Minuta

en: Second
bs: Sekunda

en: Select list
bs: Select lista

en: Text field
bs: Tekst polje

en: Granularity
bs: Zrnatost

en: Posts
bs: Postovi

en: Revert
bs: Vratiti

en: Path alias
bs: Pseudonim putanje

en: Log out
bs: Odjavi se

en: Create new account
bs: Kreiraj novi nalog

en: Site information
bs: Informacije o web stranici

en: Blocked
bs: Blokiran

en: Convert
bs: Pretvori

en: Books
bs: Knjige

en: Style
bs: Stil

en: Forums
bs: Forumi

en: Revisions for %title
bs: Revizije za %title

en: Revision
bs: Revizije

en: The specified passwords do not match.
bs: Unesene lozinke se ne podudaraju.

en: No forums defined
bs: Nijedan forum nije definisan

en: This topic has been moved
bs: Ova tema je pomjerena

en: Permissions
bs: Dozvole

en: Your settings have been saved.
bs: Vaše postavke su sačuvane.

en: Link color
bs: Boja linka

en: Reverse
bs: Obrnuto

en: User name
bs: Korisničko ime

en: Not published
bs: Nije objavljeno

en: Menu settings
bs: Opcije menija

en: Color scheme
bs: Šema boja

en: Unformatted
bs: Neformatiran

en: @type: deleted %title.
bs: @type: obrisan %title.

en: Relationships
bs: Odnos

en: Relationship
bs: Relacija

en: relationships
bs: odnos

en: Sort criteria
bs: Kriterij za sortiranje

en: Revision of %title from %date
bs: Revizija za %title od %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
bs: Korisničko ime korisnika kojem želite da dodijelite vlasništvo.

en: Themes
bs: Teme

en: JPEG quality
bs: Kvalitet JPEG-a

en: comment
bs: komentar

en: not published
bs: nije objavljen

en: Published comments
bs: Objavljeni komentari

en: Comment settings
bs: Postavke komentara

en: Default options
bs: Defaultne opcije

en: Contact settings
bs: Postavke načina za kontakt s Vama

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Processing
bs: Procesujem

en: Output format
bs: Izlazni format

en: File upload error. Could not move uploaded file.
bs: Greška prilikom uploada. Nije bilo moguće premjestiti fajl.

en: Default value
bs: Defaultne postavke

en: Password strength:
bs: Jačina lozinke:

en: Passwords match:
bs: Lozinke se podudaraju:

en: Apply
bs: Primjeni

en: Not translated
bs: Nije prevedeno

en: Location of comment submission form
bs: Lokacija forme za objavljivanje komentara

en: Enter the terms you wish to search for.
bs: Unesite tražene izraze.

en: PHP Code
bs: PHP Kod

en: Block description
bs: Opis bloka

en: Translation
bs: Prevod

en: Blocks
bs: Blokovi

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
bs: Podesite kako se sadržaj blokova pojavljuje u regionima na vašoj web stranici.

en: Delete block
bs: Obriši blok

en: Save blocks
bs: Sačuvaj blokove

en: The block settings have been updated.
bs: Postavke blokova su sačuvane.

en: Save block
bs: Sačuvaj blok

en: The block configuration has been saved.
bs: Postavke bloka su sačuvane.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
bs: Dozvoljava administratorima da prilagode navigacijski meni.

en: Above
bs: Iznad

en: @min and @max
bs: @min i @max

en: Default time zone
bs: Defaultna vremenska zona

en: Add another item
bs: Dodaj još jednu stavku

en: Manage fields
bs: Upravljaj poljima

en: Trimmed
bs: Dotjeran

en: Used in
bs: Koristi se u

en: Save field settings
bs: Sačuvaj postavke polja

en: The update has encountered an error.
bs: Došlo je do greške pri osvježavanju.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
bs[0]: 1 stavka uspješno procesovana:
bs[1]: @count stavke uspješno procesovane:
bs[2]: @count stavki uspješno procesovano:

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
bs: Unesite comma ograničenu listu argumenata da proslijedite u view.

en: Precision
bs: Preciznost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
bs: Ukupan broj brojeva za čuvanje u bazi podataka, uključujući i one desno od decimale.

en: The number of digits to the right of the decimal.
bs: Broj cifri desno od decimale.

en: Decimal marker
bs: Decimalni marker

en: Check boxes/radio buttons
bs: Check boxes/radio dugmad

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
bs: Definišu selekciju, check box i radio dugme widgete za tekstualna i numerička polja.

en: Text area (multiple rows)
bs: Tekst polje (više redova)

en: Defines simple text field types.
bs: Definiše jednostavni tekstualni tip polja.

en: Publish
bs: Objavi

en: Unpublish
bs: Ukloni status objave

en: Permission
bs: Dozvole

en: @module module
bs: @module modul

en: Hide
bs: Sakrij

en: Anonymous commenting
bs: Anonimni komentari

en: Anonymous posters may not enter their contact information
bs: Anonimni korisnici ne mogu ostaviti svoje kontakt informacije

en: Anonymous posters may leave their contact information
bs: Anonimni korisnici mogu ostaviti svoje kontakt informacije

en: Anonymous posters must leave their contact information
bs: Anonimni korisnici moraju ostaviti svoje kontakt informacije

en: Default comment setting
bs: Defaultne postavke komentara

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
bs: Sadržaj ovog polja će biti privatan i neće biti javno prikazan.

en: parent
bs: roditelj

en: Date - newest first
bs: Datum - prvo najnoviji

en: Date - oldest first
bs: Datum - prvo najstariji

en: 1 new comment | @count new comments
bs[0]: 1 novi komentart
bs[1]: @count nova komentara
bs[2]: @count novih komentara

en: Save content type
bs: Sačuvaj tip sadržaja

en: Global
bs: Globalni

en: Menu link title
bs: Naslov linka menija

en: Edit container
bs: Uredi kontejner

en: Thread
bs: Niz

en: Reply
bs: Odgovori

en: Hot topic threshold
bs: Granica za "vruću" temu

en: Topics per page
bs: Tema po stranici

en: Posts - most active first
bs: Postovi - prvo najaktviniji

en: Posts - least active first
bs: Postovi - prvo najneaktivniji

en: URL path settings
bs: Postavke za URL putanje

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da povratite reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da obrišete reviziju od %revision-date?

en: New forum topics
bs: Nove teme na forumu

en: @type: deleted %title revision %revision.
bs: @type: obrisan %title revizijom %revision.

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: The directory %directory does not exist.
bs: Direktorij %directory ne postoji.

en: No comments available.
bs: Nema dostupnih komentara.

en: empty
bs: prazan

en: Rebuild permissions
bs: Ponovo izgradi dozvole

en: @type: updated %title.
bs: @type: osvježen %title.

en: @type: added %title.
bs: @type: dodat %title.

en: - None selected -
bs: - Ništa nije označeno -

en: Aggregator
bs: Agregator

en: Alias
bs: Pseudonim

en: Enter your keywords
bs: Unesite vaše ključne riječi

en: Clean URLs
bs: Čisti URL-ovi

en: My account
bs: Moj profil

en: Number of topics
bs: Broj tema

en: Active forum topics
bs: Aktivne teme na forumu

en: Read the latest forum topics.
bs: Pogledajte zadnje teme na forumu

en: GD library
bs: GD biblioteka

en: Attach to
bs: Zakači za

en: Book navigation
bs: Navigacije knjige

en: Remove this item
bs: Ukloni ovu stavku

en: 1 year | @count years
bs[0]: 1 godina
bs[1]: @count godine
bs[2]: @count godina

en: 1 week | @count weeks
bs[0]: 1 sedmica
bs[1]: @count sedmice
bs[2]: @count sedmica

en: 1 min | @count min
bs[0]: 1 minuta
bs[1]: @count minute
bs[2]: @count minuta

en: 1 sec | @count sec
bs[0]: 1 sekunda
bs[1]: @count sekunde
bs[2]: @count sekundi

en: Module name
bs: Ime modula

en: Items to display
bs: Stavke za prikaz

en: Top level book
bs: Najgornja knjiga

en: contains
bs: sadrži

en: Send message
bs: Pošalji poruku

en: Locked
bs: Zaključano

en: Selection type
bs: Tip izbornika

en: Revoked!
bs: Povučeno!

en: No name
bs: Bez imena

en: Edit forum
bs: Uredi forum

en: Default order
bs: Defaultni raspored

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
bs: Ovaj riječnik je određen za forum. Neke od uobičajenih opcija riječnika su uklonjene.

en: Leave shadow copy
bs: Ostavi kopiju

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
bs: Ako pomjerite ovu temu, možete ostaviti link na starom forumu koji će voditi na novi.

en: Container name
bs: Ime kontejnera

en: forum container
bs: forum kontejner

en: Created new @type %term.
bs: Kreiran novi @type %term.

en: The @type %term has been updated.
bs: @type %term je osvježen.

en: Containing any of the words
bs: Sadrži bilo koju od riječi

en: Containing the phrase
bs: Sadrži frazu

en: Containing none of the words
bs: Ne sadrži nijednu od riječi

en: Only of the type(s)
bs: Samo tipa

en: Content ranking
bs: Rankiranje sadržaja

en: Keyword relevance
bs: Relevantnost ključne riječi

en: Number of comments
bs: Broj komentara

en: Number of views
bs: Broj pregleda

en: Factor
bs: Faktor

en: Color set
bs: Set boja

en: Ordered list
bs: Uređena lista

en: Unordered list
bs: Neuređena lista

en: Case sensitive
bs: Razlika između malih i velikih slova

en: Install profile
bs: Instalacijski profil

en: %percentage of the site has been indexed.
bs: %percentage stranica je indeksirano.

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
bs[0]: Ostala je @count stavka za indeksiranje.
bs[1]: Ostale su @count stavke za indeksiranje.
bs[2]: Ostalo je @count stavki za indeksiranje.

en: The content access permissions have been rebuilt.
bs: Dozvole za pristup sadržaju su ponovo izgrađene.

en: Column
bs: Kolona

en: Default sort
bs: Defaultno sortiranje

en: sort by @s
bs: sortiraj po @s

en: and
bs: i

en: Unpublish comment
bs: Označi komentar kao neobjavljen

en: Unpublish comment containing keyword(s)
bs: Označi komentar kao neobjavljen ako ima ključne riječi

en: Enables the categorization of content.
bs: Omogućava kategorizaciju sadržaja.

en: Add @type
bs: Dodaj @type

en: Parent comment
bs: Roditeljski komentar

en: Author's website
bs: Autorova web stranica

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
bs: Prikaži dubinu komentara ako je u nizu.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
bs: Sortiraj po redu u nizu. Ovo će sačuvati komentare i odgovore na njih zajedno.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
bs: Pruža jednostavan link za objavu odgovora na komentar.

en: Text to display
bs: Tekst za prikaz

en: field
bs: polje

en: View settings
bs: Postavke views-a

en: Week @week
bs: Sedmica @week

en: Delete view
bs: Izbriši view

en: Translate
bs: Prevedi

en: Create @name
bs: Kreiraj @name

en: Not enabled
bs: Nije omogućen

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
bs: Instrukcije koje će biti prikazane korisniku kod izmjene ovog polja.<br />Dozvoljeni HTML tagovi: @tags

en: starting from @count
bs: kreni od @count

en: Change book (update list of parents)
bs: Izmjeni knjigu (osvježi listu roditelja)

en: Manage your site's book outlines.
bs: Uredi bilješke knjiga.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
bs: Iz sigurnosnih razloga, Vaš upload je preimenovan u %filename.

en: No vocabularies available.
bs: Rječnici nisu dostupni.

en: Main navigation
bs: Glavna navigacija

en: Title only
bs: Samo naslov

en: Book navigation block display
bs: Prikaz bloka navigacije knjige

en: Invalid display id @display
bs: Neispravan ID prikaza @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
bs: Greška: handler za @table > @field ne postoji!

en: Do not use a relationship
bs: Ne koristi relaciju

en: Display type
bs: Tip prikaza

en: Confirm password
bs: Potvrdite lozinku

en: Administration theme
bs: Administracijska tema

en: The cache has been cleared.
bs: Keš je očiščen.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
bs: Fajl %file nije bilo moguće snimiti. Desila se nepoznata greška.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
bs: Greška kod slanja. Nije bilo moguće premjestiti poslati fajl %file na destinaciju %destination.

en: Add to book outline
bs: Dodaj u biješke knjige

en: No link
bs: bez linka

en: outdated
bs: star

en: Is not one of
bs: Nije nijedan od

en: Re-index site
bs: Reindeksiraj stranice

en: Are you sure you want to re-index the site?
bs: Jeste li sigurni da želite da reindeksirate stranice?

en: Save and continue
bs: Snimi i nastavi

en: Autocomplete matching
bs: Auto-kompletirajuće uklapanje

en: Starts with
bs: Počinje sa

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: Autocomplete
bs: Autokompletiranje

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
bs: Primjećen je neispravan izbor. Molimo kontaktirajte administratora stranice.

en: Decimal point
bs: Decimalna tačka

en: Custom date format
bs: Prilagođeni format datuma

en: Book outline
bs: Zabilješke knjige

en: This will be the top-level page in this book.
bs: Ovo će biti stranica sa najvećim nivoom u knjizi.

en: Revision information
bs: Informacije o reviziji

en: Is one of
bs: jedan od

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
bs: Pristup će biti dozvoljen korisnicima sa jednom od specificiranih dopuštenih stavki.

en: Comma
bs: Zarez

en: Show All
bs: Prikaži sve

en: Delete comment
bs: Obriši komentar

en: Default display mode
bs: Defaultni prikaz

en: Default comments per page
bs: Defaultni broj komentara po stranici

en: Comment subject field
bs: Polje za naslov komentara

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
bs: Svi odgovori na komentar će biti izgubljeni. Ova akcija se ne može povratiti.

en: Publish the selected comments
bs: Objavi označene komentare

en: Unpublish the selected comments
bs: Označi komentare kao neobjavljene

en: (No subject)
bs: (Bez naslova)

en: Is empty (NULL)
bs: Je prazan (NULL)

en: not empty
bs: nije prazan

en: File system
bs: Sistem datoteka

en: Ends with
bs: Završava sa

en: Posted in
bs: Postavljeno u

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
bs: Komentar: neautorizovan komentar je postavljen ili je komentar postavljen na članak %subject koji je zatvoren.

en: Link this field to its user
bs: Linkaj ovo polje na njegovog korisnika

en: @type %title has been created.
bs: @type %title je kreiran.

en: @type %title has been updated.
bs: @type %title je osvježen.

en: The post could not be saved.
bs: Članak nije mogao biti sačuvan.

en: Add language
bs: Dodaj jezik

en: Administration pages
bs: Stranica administracije

en: Capitalize first letter
bs: Prvo slovo je veliko

en: No fields available.
bs: Nema dostupnih polja.

en: An error has occurred.
bs: Desila se greška.

en: Your page will be a part of the selected book.
bs: Vaša stranica će biti dio odabrane knjige.

en: Numeric
bs: Numerički

en: 0 sec
bs: 0 sek

en: Changes cannot be made to a locked view.
bs: Ne možete mijenjati zaključani view.

en: Create customized lists and queries from your database.
bs: Kreiraj prilagođene liste i pozive iz vaše baze podataka.

en: Broken/missing handler
bs: Pogrešan/Nedostaje handler

en: Current date
bs: Trenutni datum

en: Current node's creation time
bs: Vrijeme kreiranja trenutnog noda

en: Current node's update time
bs: Vrijeme izmjene trenutnog noda

en: Do not display items with no value in summary
bs: Ne prikazuj stavke bez vrijednosti u pregledu.

en: Invalid input
bs: Nepravilan unos

en: Fail basic validation if any argument is given
bs: Osnovna validacija ne prolazi ukoliko je dan ijedan argument.

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
bs: Označavajući ovo polje, možete ograničiti da view sa više argumenata nego što je potrebno ne prođe osnovnu validaciju.

en: Glossary mode
bs: Mod riječnika

en: Character limit
bs: Ograničenja broja karaktera

en: No transform
bs: Bez promjena

en: Upper case
bs: Velika slova

en: Lower case
bs: Mala slova

en: Capitalize each word
bs: Prvo slovo svake riječi je veliko

en: Case in path
bs: Oblik slova u putanji

en: Transform spaces to dashes in URL
bs: Pretvori prazna mjesta (space) u crtice u URL-u

en: Exclude from display
bs: Isključi iz prikaza

en: Link path
bs: Putanja linka

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
bs: Drupalova putanja ili apsolutni URL za ovaj link. Možete unijeti podatke za ovaj view prema "Zamjenskim obrascima" ispod.

en: Prefix text
bs: Prefiks tekst

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
bs: Bilo kakav tekst koji će se prikazati prije ovog linka. Može sadržavati HTML.

en: Suffix text
bs: Sufiks tekst

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
bs: Bilo kakav tekst koji će se prikazati poslije ovog linka. Može sadržavati HTML.

en: Trim only on a word boundary
bs: Skrati samo na kraju riječi

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
bs: Ako je označeno, ovo polje će biti skraćeno na kraju riječi. Tu je zajamčeno da će biti maksimalan broj znakova ili manje.

en: Strip HTML tags
bs: Skini HTML tagove

en: Field can contain HTML
bs: Polje može sadržavati HTML

en: If checked, true will be displayed as false.
bs: Ako je označeno, TRUE će biti prikazano kao FALSE.

en: Round
bs: Zaokruži

en: If checked, the number will be rounded.
bs: Ako je označeno, broj će biti zaokružen.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
bs: Odredi koliko brojeva će se prikazati iza decimalnog zareza.

en: What single character to use as a decimal point.
bs: Koji znak će se koristiti kao decimalni zarez.

en: What single character to use as the thousands separator.
bs: Koji znak će se koristiti kao separator za hiljade.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
bs: Tekst koji će se staviti prije znaka, koristeći ga kao simbol za valute.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
bs: Tekst koji će se staviti poslije znaka, koristeći ga kao simbol za valute.

en: Simple separator
bs: Obični separator

en: Display as link
bs: Prikađi kao link

en: Operator identifier
bs: Identifikator operatora

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
bs: Ovo će se prikazati u URL-u nakon ? znaka da se identifikuje ovaj operator.

en: Filter identifier
bs: Filtriraj identifikator

en: Remember
bs: Zapamti

en: Remember the last setting the user gave this filter.
bs: Zapamti zadnje postavke koje je korisnik zadao ovom filteru.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
bs: Identifikator je obavezan ako je filter otkriven.

en: This identifier is not allowed.
bs: Identifikator nije dozvoljen

en: - Any -
bs: - Bilo koji -

en: exposed
bs: izložen

en: Value type
bs: Tip vrijednosti

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
bs: Datum u bilo kojem mašinskom formatu. CCYY-MM-DD HH:MM:SS je poželjan.

en: Invalid date format.
bs: Neispravan format datuma

en: Limit list to selected items
bs: Ograniči  listu na odabrane stavke

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
bs: Ako je označeno, samo stavke koje su označene ovdje će biti prikazane korisniku.

en: Is all of
bs: Sve od

en: Is none of
bs: Nijedan od

en: Is between
bs: Je između

en: between
bs: između

en: Is not between
bs: Nije između

en: not between
bs: nije između

en: And max
bs: I max

en: And
bs: I

en: Contains any word
bs: Sadrži bilo koju riječ

en: has word
bs: ima riječ

en: Contains all words
bs: Sadrži sve riječi

en: has all
bs: ima sve

en: begins
bs: počinje

en: ends
bs: završava

en: Require this relationship
bs: Zahtjevaj ovaj odnos

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
bs: Granulariti je najmanja jedinica koja se koristi pri određivanju da li su dva datuma ista; na primjer, ako je granularity "Godina" onda svi datumi u 1999, bez obzira kada u 1999 godini, će se smatrati istim.

en: Broken
bs: Slomljen

en: Displays
bs: Prikazi

en: These queries were run during view rendering:
bs: Ovi upiti su se izvršili prilikom pravljenja view-a

en: This display has no path.
bs: Ovaj prikaz nema putanju.

en: Query build time
bs: Vrijeme pravljenja upita

en: Query execute time
bs: Vrijeme izvršavanja upita

en: View render time
bs: Vrijeme pravljenja view-a

en: No query was run
bs: Nijedan upit nije pokrenut

en: Unable to preview due to validation errors.
bs: Pregled nije moguć zbog greške pri validaciji.

en: View name
bs: Ime view-a

en: Break lock
bs: Slomij katanac

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
bs: Katanac je slomljen i sada možete raditi promjene na view-u.

en: Go to the real page for this display
bs: Idite na pravu stranu za ovaj prikaz

en: Missing style plugin
bs: Nedostaje style plugin

en: Change settings for this style
bs: Promijeni postavke za ovaj style

en: View analysis
bs: Pogledaj analizu

en: Rearrange @type
bs: Preuredi @type

en: Broken field @id
bs: Neispravno polje @id

en: There are no @types available to add.
bs: Nema @types dostupnih za dodavanje.

en: Configure extra settings for @type %item
bs: Podesi dodatne postavke za @type %item

en: Clear Views' cache
bs: Obriši Views keš

en: Add Views signature to all SQL queries
bs: Dodaj Views potpis za sve SQL upite

en: Disable views data caching
bs: Onemogući keširanje podataka views-a

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
bs: Views-i keširaju podatke o dostupnim tabelama, modulima i views-ima kako bi poboljšali performanse. Ako označite ovu stavku, Views neće keširati podatke i uvijek će ih ponovo izgraditi kada to bude potrebno. Ovo može imati ozbiljan uticaj na performanse vaše web stranice.

en: Show other queries run during render during live preview
bs: Prikaži ostale upite koji se pokreću tokom izvršavanja pregleda "uživo"

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
bs: Drupal ima potencijal da pokreće mnogo upita dok se view izvršava. Ako označite ovu stavku biće prikazan svaki upit koji se pokreće tokom izvršavanja pregleda "uživo".

en: View analysis can find nothing to report.
bs: Analiza view-a ne može naći ništa za izvještaj.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
bs: Ovaj view ima samo defaultni prikaz i zato neće biti postavljen nigdje na vašoj stranici; možda bi htjeli da dodate stranicu ili blok prikaz.

en: Reduce duplicates
bs: Smanji duplikate

en: Default settings for this view.
bs: Defaultne postavke za ovaj view.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
bs: Prikaži view kao stranicu, sa URL putanjom i navigacijskim linkovima.

en: Display the view as a block.
bs: Prikaži view kao blok.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
bs: Prilozi dodani drugim prikazima kako bi prikazali višestruke views-e u istom view-u.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
bs: Prikaži view kao feed, npr. RSS feed.

en: Displays rows one after another.
bs: Prikaži redove jedan ispod drugog.

en: Displays rows in a grid.
bs: Prikaži redove u grid-u/rešetki.

en: Displays rows in a table.
bs: Prikaži redove u tabeli.

en: Displays the default summary as a list.
bs: Prikaži defaultni sažetak kao listu.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
bs: Prikaži neformatiran sažetak, sa opcijama za jedan ispod drugog ili u jednom redu.

en: Generates an RSS feed from a view.
bs: Generiši RSS feed iz view-a.

en: Displays the fields with an optional template.
bs: Prikaži polja sa opcionalnim predloškom.

en: Will be available to all users.
bs: Biće dostupan svim korisnicima.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
bs: Pristup će biti dozvoljen korisnicima iz jedne od specificiranih uloga.

en: sort criteria
bs: kriterij za sortiranje

en: Sort criterion
bs: Kriterijon za sortiranje

en: sort criterion
bs: kriterijon za sortiranje

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
bs: Stavke agregatora su uvezene iz vanjskog RSS ili Atom feed-a.

en: The title of the aggregator item.
bs: Naslov stavke agregatora.

en: The link to the original source URL of the item.
bs: Link prema originalnom izvornom URL-u stavke.

en: The author of the original imported item.
bs: Autor originalne uvezene stavke.

en: The actual content of the imported item.
bs: Stvarni sadržaj uvezene stavke.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
bs: Datum objave originalnog feeda. (Na nekim feedovima, ovo će biti datum kada je feed uvezen.)

en: The unique ID of the aggregator feed.
bs: Jedinstveni ID za feed agregator.

en: The title of the aggregator feed.
bs: Naslov agregatora feeda.

en: The link to the source URL of the feed.
bs: Link na izvorni URL feeda.

en: The date the feed was last checked for new content.
bs: Datum kada je feed zadnji put provjeren za novi sadržaj.

en: The description of the aggregator feed.
bs: Opis agregatora feeda.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
bs: Prikaži stavku agregator feeda koristeći podatke iz originalnog izvora.

en: The book the node is in.
bs: Knjiga u kojoj je nod

en: The weight of the book page.
bs: Težina stranice knjige

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
bs: Dubina stranice knjige u hijerarhiji; najgornje knjige imaju dubinu od 1.

en: The parent book node.
bs: Nod roditeljske knjige

en: The title of the comment.
bs: Naslov komentara.

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
bs: Ime autora komentara. Može biti prikazano kao link na autorovu web stranicu.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
bs: Adresa web stranice autora komentara. Može biti prikazano kao link. Ako je autor registrovani korisnik, ovo polje će biti prazno.

en: Post date
bs: Datum objave

en: Node link
bs: Link na nod.

en: The User ID of the comment's author.
bs: Korisnički ID autora komentara.

en: Parent CID
bs: Roditeljski CID

en: Last comment time
bs: Vrijeme zadnjeg komentara

en: Date and time of when the last comment was posted.
bs: Vrijeme i datum kada je objavljen zadnji komentar.

en: Last comment author
bs: Autor zadnjeg komentara.

en: The name of the author of the last posted comment.
bs: Ime autora koji je objavio zadnji komentar.

en: Comment count
bs: Broj komentara

en: The number of comments a node has.
bs: Koliko nod ima komentara.

en: Updated/commented date
bs: Datum osvježavanja/komentarisanja

en: No user
bs: Nema korisnika

en: Show teaser-style link
bs: Prikaži teaser-style link

en: Link this field to new comments
bs: Linkaj ovo polje na nove komentare

en: contact
bs: kontakt

en: Unknown language
bs: Nepoznat jezik

en: Check for new comments as well
bs: Provjeri i za nove komentare

en: Alternative sort
bs: Alternativni poredak

en: Alternate sort order
bs: Alternativni redoslijed razvrstavanja

en: On empty input
bs: Na prazan unos

en: Show None
bs: Ne prikaži ništa

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
bs: Traži bilo koju od dvije riječi s velikim <strong>OR</strong>. Na primjer, <strong>pas OR mačka</strong>.

en: Display score
bs: Prikaži rezultat

en: Link this field to download the file
bs: Linkaj ovo polje na preuzimanje datoteke

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
bs: Dubina će uporediti nodove tagovane sa izrazima. Na primjer, ako imate izraz "fruit" i njegov child izraz "apple", sa dubinom od 1 (ili više) onda će filtriranje za izraz  "fruit" kao rezultat dati sve nodove koji su tagovani sa "apple" kao i nodove sa tagom "fruit". Isto tako, ukoliko je dubina negativna (-1) filtriranje za izraz "apple" će dati i nodove tagovane sa "fruit".

en: No vocabulary
bs: Bez riječnika

en: Link this field to its term page
bs: Linkaj ovo polje na stranicu njegovog izraza

en: Limit terms by vocabulary
bs: Ograniči izraze po riječniku

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
bs: Izaberi iz kojeg riječnika će se izrazi prkazivati.

en: Show hierarchy in dropdown
bs: Prikaži hijerarhiju u dropdownu

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
bs: Izabran je pogrešan riječnik. Molimo, promijenite ga u postavkama.

en: Select terms from vocabulary @voc
bs: Izaberi izraze iz riječnika @voc

en: Select terms
bs: Izaberi izraze

en: Is the logged in user
bs: Je prijavljeni korisnik

en: Usernames
bs: Korisnička imena

en: Enter a comma separated list of user names.
bs: Unesite listu korisničkih imena, odvojenu zarezima.

en: Also look for a node and use the node author
bs: Takođe pronađi i nod i koristi autora noda.

en: Restrict user based on role
bs: Zabraniti na temelju uloge korisnika

en: Restrict to the selected roles
bs: Ograniči na odabranu ulogu

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
bs: Ako nisu izabrane uloge, korisnicima iz bilo koje uloge će biti dozvoljeno.

en: Multiple displays
bs: Višestruki prikazi

en: Language settings
bs: Jezičke postavke

en: The content type %name has been updated.
bs: Tip sadržaja %name je osvježen.

en: The content type %name has been added.
bs: Tip sadržaja %name je dodan.

en: Contact form
bs: Kontakt formular

en: Drag to re-order
bs: Povuci za razmještaj.

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
bs: Promjene uradjene u ovoj tabeli neće biti sačuvane dok ne potvrdite formu.

en: Database configuration
bs: Konfiguracija baze podataka

en: Select an installation profile
bs: Odaberite instalacioni profil

en: Choose language
bs: Odaberite jezik

en: No profiles available
bs: Nijedan profil nije dostupan

en: Drupal already installed
bs: Drupal je već instaliran

en: Installing @drupal
bs: Instaliram @drupal

en: The installation has encountered an error.
bs: Instalacija je naišla na grešku

en: Installed %module module.
bs: Modul %module instaliran.

en: Choose profile
bs: Odaberite profil

en: Verify requirements
bs: Potvrdite uslove

en: Set up database
bs: Postavite bazu podataka

en: Set up translations
bs: Podesite prevode

en: Install site
bs: Instalirajte sajt

en: Finish translations
bs: Završite prevode

en: Update notifications
bs: Osvježi obavještenja

en: 1 byte | @count bytes
bs[0]: 1 bajt
bs[1]: @count bajta
bs[2]: @count bajtova

en: Illegal choice %choice in %name element.
bs: Neispravan izbor %choice u %name elementu.

en: No blocks in this region
bs: Nema blokova u ovom regionu

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
bs: Blok %info je ubačen u neispravan region %region i trenutno je onemogućen.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
bs: Tip sadržaja za %add-child link mora biti jedan od dozvoljenih tipova oilježavanja knjiga.

en: Save book pages
bs: Sačuvaj stranice knjige

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
bs: Ova knjiga je izmijenjena od strane drugog korisnika, promjene ne mogu biti sačuvane.

en: Title changed from %original to %current.
bs: Naslov promijenjen sa %original na %current.

en: Updated book %title.
bs: Knjiga %title je osvježena.

en: book: updated %title.
bs: knjiga: osvježen %title.

en: Update book outline
bs: Osvježi obilježavanje knjige

en: Remove from book outline
bs: Izbaci iz bilješki knjige

en: No changes were made
bs: Promjene nisu sačuvane

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
bs: Članak je dodan u odabranu knjigu. Sada ga možete poziciionirati u odnosu na ostale stranice.

en: The book outline has been updated.
bs: Bilješke knjige su osvježene.

en: There was an error adding the post to the book.
bs: Došlo je do greške prilikom dodavanja članka u knjigu.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
bs: %title ima pridružene podstranice, koje će automatski biti relocirane da bi očuvale svoju vezu sa knjigom. Da bi ponovo kreirali hijerarhiju, kakva bi je bila prije uklanjanja ove stranice, %title može biti ponovo dodat koristeći Bilješke tab i svaka od ranijih podstranica će morati biti relocirana ručno.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
bs: %title može biti dodat u hijerarhiju ponovo koristeći Bilješke tab.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
bs: Jeste li sigurni da želite ukloniti %title iz hijerarhije knjige?

en: The post has been removed from the book.
bs: Članak je uklonjen iz knjige.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
bs: Prikaži verziju za printanje ove knjige i pripadajuće podstranice.

en: Show block on all pages
bs: Prikaži blok na svim stranicama

en: Show block only on book pages
bs: Prikaži blok samo na stranicama knjige

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
bs: Ako je <em>Prikaži blok na svim stranicama</em> označeno, blok će sadržavati automatski generisan meni za sve knjige vaše stranice. Ako je <em>Prikaži blok samo na stranicama knjige</em> označen, blok će sadržavati samo meni vezan za trenutnu knjigu na stranici. U tom će slučaju, ako trenutna stranica nije u okviru knjige, blok neće biti prikazan. Postavke za <em>vidljivost na specifičnim stranicama</em> ili druge postavke za vidljivost mogu biti korištene kako bi se blok selektivno prikazivao.

en: This is the top-level page in this book.
bs: Ova stranica je najveći nivo u ovoj knjizi.

en: No book selected.
bs: Nijedna knjiga nije odabrana.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
bs: %title je dio bilješki knjige i ima pridružene podstranice. Ukoliko nastavite sa brisanjem, podstranice će biti automatski relocirane.

en: Re-order book pages and change titles
bs: Preuredi stranice knjige i promjeni naslove

en: Book page
bs: Stranica knjige

en: Delete the selected comments
bs: Obriši označene komentare

en: Personal contact form
bs: Lični kontakt formular

en: View events that have recently been logged.
bs: Prikaži događaje koji su nedavno zabilježeni.

en: View 'page not found' errors (404s).
bs: Prikaži 'stranica nije pronađena' greške (404).

en: View 'access denied' errors (403s).
bs: Prikaži 'pristup odbijen' greške (403).

en: Lines and paragraphs break automatically.
bs: Redovi i paragrafi se automatski prelamaju.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
bs: Kratko ime za kolekciju vezanih diskusija.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
bs: Opis i vodilje za diskusiju unutar ovog foruma.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
bs: Kratko i precizno ime za kolekciju vezanih foruma.

en: Default number of forum topics displayed per page.
bs: Defaultni broj forumskih tema prikazanih po stranici.

en: Default display order for topics.
bs: Defaultni raspored prikaza za teme.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
bs: Kontejneri su obično postavljeni na gornjem nivou ali mogu biti postavljeni i unutar drugih kontejnera ili foruma.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
bs: Forumi mogu biti postavljeni na gornjem nivou ili unutar drugih kontejnera ili foruma.

en: Forum topic
bs: Tema na forumu

en: Manages the display of online help.
bs: Upravlja sistemom online pomoći.

en: Submission form settings
bs: Postavke forme za objavljivanje

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
bs: Mašinski-čitljivo ime mora sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.

en: Added content type %name.
bs: Dodan tip sadržaja %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
bs[0]: Promijenjen tip sadržaja za 1 članak sa %old-type u %type.
bs[1]: Promijenjen tip sadržaja za @count članka sa %old-type u %type.
bs[2]: Promijenjen tip sadržaja za @count članaka sa %old-type u %type.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
bs: Jeste li sigurni da želite ponovo da izgradite dozvole za sadržaj stranice?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
bs: Ova akcija ponovo izgrađuje dozvole za sadržaj na stranici i može potrajati. Ova akcija je nepovratna.

en: language
bs: jezik

en: An error occurred and processing did not complete.
bs: Došlo je do greške i procesovanje nije završeno.

en: Copy of the revision from %date.
bs: Kopiraj reviziju od %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
bs: Revizija od %revision-date za @type %title je obrisana.

en: @type: reverted %title revision %revision.
bs: @type: povraćen %title revizijom %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
bs: Dozvole za prsitup sadržaju moraju biti ponovo izgrađene.

en: Rebuilding content access permissions
bs: Ponovo se izgrađuju dozvole za pristup sadržaju

en: Content permissions have been rebuilt.
bs: Dozvole za sadržaj su ponovo izgrađene.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
bs: Dozvole za pristup sadržaju nisu propisno izgrađene.

en: Add content type
bs: Dodaj tip sadržaja

en: Revert to earlier revision
bs: Povrati na raniju reviziju

en: Delete earlier revision
bs: Izbriši ranije revizije

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
bs: Dozvoljava objavu sadržaja i njegovo prikazivanje na vašoj web stranici.

en: The alias %alias is already in use in this language.
bs: Pseudonim %alias se već koristi u ovom jeziku.

en: The alias has been saved.
bs: Pseudonim je sačuvan.

en: Filter aliases
bs: Filtriraj pseudonime

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
bs: Unesite putanju za koju želite da kreirate pseudonim i ime za novi pseudonim.

en: URL aliases
bs: URL pseudonimi

en: Add alias
bs: Dodaj pseudonim

en: Allows users to rename URLs.
bs: Dozvoljava korisnicima da preimenuju URL-ove.

en: Indexing throttle
bs: Reguliranje indeksiranja.

en: Number of items to index per cron run
bs: Broj stavki za indeksiranje po jednom pokretanju cron-a

en: Indexing settings
bs: Postavke indeksiranja

en: Minimum word length to index
bs: Minimalna dužina riječi za indeksiranje

en: Simple CJK handling
bs: Jednostavno rukovanje CJK-om.

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
bs: Da li da se primjeni jednostavni Japansko/Kinesko/Koreansko tokenizer baziran na preklapajućim sekvencama. Isključite ako želite da koristite vanjski pred-procesor umjesto ovoga. Nema uticaja na ostale jezike.

en: Search form
bs: Forma za pretragu

en: Top search phrases
bs: Najtraženiji izrazi

en: View most popular search phrases.
bs: Pogledajte najtraženije izraze.

en: Logs and records system events to syslog.
bs: Bilježi i upisuje sistemske događaje u syslog.

en: Powered by Drupal
bs: Napravljeno na Drupalu

en: Date and time
bs: Datum i vrijeme

en: Database updates
bs: Ažuriranje baze podataka

en: Access to update.php
bs: Pristup na update.php

en: Handles general site configuration for administrators.
bs: Upravlja glavnom konfiguracijom strane za administratore.

en: Translation settings
bs: Postavke prevoda

en: This translation needs to be updated
bs: Ovaj prevod mora biti osvježen

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
bs: Primi statusni izvještaj o dostupnim nadogradnjama za svoje instalirane module i teme.

en: Who's online
bs: Ko je online

en: Manages the user registration and login system.
bs: Upravlja korisničkom registracijom i login sistemom.

en: @field_name (Locked)
bs: @field_name (Zaključano)

en: - Select a field type -
bs: - Izaberite tip polja -

en: - Select an existing field -
bs: - Izaberite postojeće polje -

en: Add new field: you need to provide a label.
bs: Dodaj novo polje: morate dodati i naslov (label).

en: The field %field is locked and cannot be edited.
bs: Polje %field je zaključano i ne može biti izmijenjeno.

en: %name must be a number.
bs: %name mora biti broj.

en: New group
bs: Nova grupa

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: You are not allowed to access this page.
bs: Nemate ovlasti za pristup ovoj stranici.

en: It appears you have reached this page in error.
bs: Izgleda da ste na ovoj stranici naišli na grešku.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
bs: Cron se ne može izvršiti radi neispravnog ključa.

en: Congratulations, you installed @drupal!
bs: Čestitamo, instalirali ste @drupal!

en: Connection method
bs: Način povezivanja

en: Change connection type
bs: Promijeni tip povezivanja

[ctx: Long month name]
en: January
bs: Januar

[ctx: Long month name]
en: February
bs: Februar

[ctx: Long month name]
en: March
bs: Mart

[ctx: Long month name]
en: May
bs: Maj

[ctx: Long month name]
en: June
bs: Juni

[ctx: Long month name]
en: July
bs: Juli

[ctx: Long month name]
en: August
bs: Avgust

[ctx: Long month name]
en: September
bs: Septembar

[ctx: Long month name]
en: October
bs: Oktobar

[ctx: Long month name]
en: November
bs: Novembar

[ctx: Long month name]
en: December
bs: Decembar

en: Next steps
bs: Naredni koraci

en: Footer menu
bs: Footer meni

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
bs: N

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
bs: P

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
bs: U

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
bs: S

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
bs: Č

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
bs: P

en: Default comments
bs: Defaultni komentari

en: Allows commenting on content
bs: Dozvoli komentare na sadržaju

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: User account menu
bs: Korisnički meni

en: Basic block
bs: Osnovni blok

en: A basic block contains a title and a body.
bs: Osnovni blok sadrži naslov i tijelo.

en: Website feedback
bs: Povratna informacija sa stranice

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
bs: Unesite nazive odvojene zarezom. Na primjer: Amsterdam, Donji Vakuf, Rogatica

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
