Drupal core (9.1.6) - en to cs translation catalogue (4796 entries)

en: Forms
cs: Formuláře

en: Home
cs: Domů

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: user
cs: uživatel

en: Pages
cs: Stránky

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Register
cs: Registrovat

en: Create a new user account.
cs: Vytvořit nový uživatelský účet.

en: Markup
cs: Značkování

en: Approve
cs: Schválit

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Moderated content
cs: Moderovaný obsah

en: Attribute
cs: Atribut

en: Value
cs: Hodnota

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Email address
cs: E-mail

en: Development
cs: Vývoj

en: Groups
cs: Skupiny

en: Group
cs: Skupina

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Replies
cs: Odpovědí

en: Closed
cs: Zavřená

en: yes
cs: ano

en: List
cs: Seznam

en: Subject
cs: Předmět

en: Send email
cs: Odeslat e-mail

en: closed
cs: zavřené

en: Actions
cs: Akce

en: disabled
cs: vypnuto

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Last comment
cs: Poslední komentář

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: RSS feed
cs: RSS zdroj

en: more
cs: více

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disable
cs: Vypnout

en: Explanation or submission guidelines
cs: Vysvětlení nebo rady pro odeslání příspěvku

en: Email settings
cs: Nastavení e-mailu

en: Article
cs: Článek

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Articles
cs: Články

en: Administration
cs: Administrace

en: footer
cs: patička

en: Comments
cs: Komentáře

en: More
cs: Více

en: not verified
cs: neověřeno

en: Action
cs: Akce

en: Last updated
cs: Poslední změna

en: On
cs: Zapnuto

en: For
cs: Pro

en: new
cs: novinka

en: Tags
cs: Štítky

en: Block title
cs: Nadpis bloku

en: The title of the block as shown to the user.
cs: Nadpis bloku zobrazený uživatelům.

en: Taxonomy
cs: Kategorie

en: Logging
cs: Zápis do logu

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Content types
cs: Typy obsahu

en: Home page
cs: Domovská stránka

en: Download
cs: Stáhnout

en: Version
cs: Verze

en: view
cs: zobrazit

en: unpublished
cs: skryto

en: updated
cs: aktualizováno

en: Overview
cs: Přehled

en: File information
cs: Informace o souboru

en: File
cs: Soubor

en: Tag
cs: Štítek

en: File path
cs: Cesta souboru

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: Release notes
cs: Poznámky k vydání

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Size
cs: Velikost

en: Links
cs: Odkazy

en: Search
cs: Hledat

en: Daily
cs: Denně

en: Weekly
cs: Týdně

en: Monthly
cs: Měsíčně

en: None
cs: Žádné

en: Display settings
cs: Nastavení zobrazení

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Number
cs: Číslo

en: Message
cs: Zpráva

en: No log messages available.
cs: Nejsou k dispozici žádné zprávy v logu.

en: Account Name
cs: Jméno účtu

en: Password
cs: Heslo

en: Block settings
cs: Nastavení bloku

en: - None -
cs: - Nic -

en: Country
cs: Země

en: Weight
cs: Váha

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Variable
cs: Proměnná

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Center
cs: Na střed

en: Container
cs: Kontejner

en: Help text
cs: Text nápovědy

en: Types
cs: Typy

en: Multiple
cs: Vícenásobná

en: Required
cs: Povinné

en: root
cs: kořen

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
cs: Stránky na určené úrovni se seřadí nejprve podle váhy a poté podle názvu.

en: Depth
cs: Hloubka

en: none
cs: žádné

en: Category
cs: Kategorie

en: Add container
cs: Přidat kontejner

en: Settings
cs: Nastavení

en: Feed
cs: Zdroj

en: Name
cs: Jméno

en: edit container
cs: upravit kontejner

en: edit
cs: upravit

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en: Go to parent page
cs: Přejít na nadřazenou stránku

en: Go to next page
cs: Přejít na další stranu

en: Book
cs: Kniha

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: Description field
cs: Pole s popisem

en: settings
cs: nastavení

en: Back
cs: Zpět

en: Node ID
cs: ID uzlu

en: Field
cs: Pole

en: Outline
cs: Začlenit

en: header
cs: hlavička

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Session opened for %name.
cs: Začátek session pro uživatele %name.

en: Help
cs: Nápověda

en: Image settings
cs: Nastavení obrázků

en: True
cs: Pravda (True)

en: False
cs: Nepravda (False)

en: Default
cs: Výchozí

en: Summary
cs: Souhrn

en: Move
cs: Přesun

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Open
cs: Otevřené

en: Blank
cs: Prázdná hodnota

en: Small
cs: Malý

en: Large
cs: Velký

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: Core
cs: Jádro

en: High
cs: Vysoká

en: Low
cs: Nízká

en: Archive
cs: Archiv

en: Artist
cs: Umělec

en: Icon
cs: Ikona

en: Add new
cs: Přidat nový

en: Time
cs: Čas

en: Access
cs: Přístup

en: Add
cs: Přidat

en: View
cs: Zobrazit

en: Length
cs: Délka

en: Format
cs: Formát

en: History
cs: Historie

en: hidden
cs: skryto

en: Path
cs: Cesta

en: Filename
cs: Název souboru

en: File extensions
cs: Přípony souborů

en: Vocabularies
cs: Slovníky

en: Modules
cs: Moduly

en: Form ID
cs: ID formuláře

en: Clear index
cs: Vyčistit index

en: General discussion
cs: Obecná diskuse

en: edit forum
cs: upravit fórum

en: Forum name
cs: Název fóra

en: forum
cs: fórum

en: Manage
cs: Správa

en: Refresh
cs: Obnovení

en: link
cs: odkaz

en: Anchor
cs: Ukotvení

en: Display
cs: Zobrazit

en: Node type
cs: Typ uzlu

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Teaser
cs: Úvodník

en: never
cs: nikdy

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: actions
cs: akce

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: Select a layout
cs: Vybrat rozložení

en: aggregator
cs: agregátor

en: Update interval
cs: Interval obnovy

en: The fully-qualified URL of the feed.
cs: Plně kvalifikované URL zdroje.

en: Add forum
cs: Přidat fórum

en: Add term
cs: Přidat termín

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Preview comment
cs: Náhled komentáře

en: Component
cs: Komponenta

en: Components
cs: Komponenty

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Advanced search
cs: Pokročilé vyhledávání

en: You are not authorized to access this page.
cs: Nemáte oprávnění přistupovat na tuto stránku.

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Attachment
cs: Příloha

en: States
cs: Stavy

en: n/a
cs: není

en: Upload
cs: Nahrát

en: Picture
cs: Obrázek

en: Upload image
cs: Nahrát obrázek

en: Taxonomy settings
cs: Nastavení taxonomie

en: content type
cs: typ obsahu

en: Mail
cs: E-mail

en: Before
cs: Před

en: After
cs: Po

en: Database type
cs: Typ databáze

en: User
cs: Uživatel

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: action
cs: akce

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Configure
cs: Nastavení

en: Email
cs: E-mail

en: Files
cs: Soubory

en: file
cs: soubor

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Error
cs: Chyba

en: Options
cs: Možnosti

en: Contact
cs: Kontakt

en: no
cs: ne

en: New user: %name %email.
cs: Nový uživatel: %name %email.

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Node
cs: Uzly

en: Sent email to %recipient
cs: Poslán e-mail na adresu %recipient

en: The subject of the message.
cs: Předmět zprávy.

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: Create
cs: Vytvořit

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Include
cs: Zahrnout

en: Exclude
cs: Vyloučit

en: Horizontal
cs: Vodorovný

en: Vertical
cs: Svislý

en: Open link in new window
cs: Otevřít odkaz v novém okně

en: term
cs: podmínka

en: Expanded
cs: Rozbaleno

en: Parent item
cs: Nadřazená položka

en: Add child page
cs: Přidat svázanou stranu

en: Printer-friendly version
cs: Verze pro tisk

en: Content type for child pages
cs: Typ obsahu pro podřízené stránky

en: Update options
cs: Nastavení aktualizace

en: Remove from outline
cs: Odstranit z osnovy

en: Unknown export format.
cs: Neznámý typ formátu exportu.

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Last post
cs: Poslední

en: Access denied
cs: Přístup byl zamítnut

en: Year
cs: Rok

en: Date format
cs: Formát data

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Area
cs: Oblast

en: Page title
cs: Název stránky

en: Block
cs: Blok

en: Add block
cs: Přidat blok

en: Override title
cs: Přepsat název

en: CSS class
cs: CSS třída

en: Add view
cs: Přidat pohled

en: Page
cs: Stránka

en: View arguments
cs: Views argumenty

en: 1 minute | @count minutes
cs[0]: 1 minuta
cs[1]: @count minuty
cs[2]: @count minut

en: 1 hour | @count hours
cs[0]: 1 hodina
cs[1]: @count hodiny
cs[2]: @count hodin

en: 1 day | @count days
cs[0]: 1 den
cs[1]: @count dny
cs[2]: @count dnů

en: Configuration saved.
cs: Nastavení uloženo.

en: Taxonomy terms
cs: Termíny taxonomie

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Site name
cs: Název webu

en: Site slogan
cs: Slogan webu

en: Good
cs: Dobré

en: Node types
cs: Typy obsahu

en: User settings
cs: Uživatelské nastavení

en: Database
cs: databáze

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Module
cs: Modul

en: Off
cs: Vypnuto

en: Host
cs: Hostitel

en: Available updates
cs: Dostupné aktualizace

en: Manual update check
cs: Ruční kontrola aktualizací

en: Never
cs: Nikdy

en: Check manually
cs: Zjistit ručně

en: Up to date
cs: Aktuální

en: Update available
cs: Dostupná aktualizace

en: Drupal core update status
cs: Stav aktualizací jádra Drupalu

en: Out of date
cs: Zastaralý

en: Header
cs: Hlavička

en: Left sidebar
cs: Levý boční panel

en: Right sidebar
cs: Pravý boční panel

en: Footer
cs: Patička

en: Recipients
cs: Příjemci

en: Selected
cs: Vybráno

en: Your name
cs: Vaše jméno

en: Menu link
cs: Položka menu

en: To
cs: Komu

en: From
cs: Od

en: Aggregator feed
cs: Zdroj agregátoru

en: Aggregator feed ID
cs: ID agregátoru zdroje

en: Feed description
cs: Popis zdroje

en: Aggregator item
cs: Položka agregátoru

en: Custom
cs: Vlastní

en: Throttle
cs: Urychlení

en: Visibility
cs: Viditelnost

en: Roles
cs: Role

en: Revision ID
cs: ID revize

en: Comment
cs: Komentář

en: Comment ID
cs: ID komentáře

en: Hostname
cs: Hostitel

en: Score
cs: Skóre

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Signature
cs: Podpis

en: Filter
cs: Filtr

en: Location
cs: Místo

en: Source string
cs: Zdrojový řetězec

en: Locale
cs: Lokalizace

en: Title field label
cs: Popisek pole nadpis

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Sticky at top of lists
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: Revisions
cs: Revize

en: Log message
cs: Zpráva do logu

en: File ID
cs: ID souboru

en: File name
cs: Název souboru

en: File MIME type
cs: MIME typ souboru

en: File size
cs: Velikost souboru

en: Node revision ID
cs: ID revize uzlu

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Vocabulary ID
cs: ID slovníku

en: Vocabulary name
cs: Název slovníku

en: Term
cs: Termín

en: Term ID
cs: ID termínu

en: User role
cs: Uživatelská role

en: Role name
cs: Název role

en: Last access
cs: Poslední přístup

en: Last login
cs: Poslední přihlášení

en: Time zone
cs: Časová zóna

en: Severity
cs: Vážnost

en: Field name
cs: Název pole

en: Field type
cs: Typ pole

en: Global settings
cs: Globální nastavení

en: Multiple values
cs: Více hodnot

en: Fields
cs: Pole

en: Widget type
cs: Typ widgetu

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Does not contain
cs: Neobsahuje

en: Is less than
cs: Je menší než

en: Is less than or equal to
cs: Je menší nebo rovno

en: Is equal to
cs: Je rovno

en: Is greater than or equal to
cs: Je větší nebo rovno

en: Is greater than
cs: Je větší než

en: Is not equal to
cs: Není rovno

en: Average
cs: Průměr

en: Count
cs: Počet

en: Overridden
cs: Překryto

en: Add action
cs: Přidat akci

en: Set name
cs: Jméno sady

en: Original image
cs: Původní obrázek

en: Link to URL
cs: Odkaz na URL

en: Heading
cs: Záhlaví

en: Search settings
cs: Nastavení vyhledávání

en: Mode
cs: Režim

en: Warning
cs: Varování

en: blocked
cs: blokován

en: active
cs: aktivní

en: OPML feed
cs: OPML zdroj

en: Number of news items in block
cs: Počet položek v bloku

en: View this feed's recent news.
cs: Zobrazit nejnovější zprávy kanálu.

en: Feed overview
cs: Náhled zdroje

en: Items
cs: Položky

en: Last update
cs: Poslední obnova

en: Next update
cs: Další aktualizace

en: %time ago
cs: před %time

en: %time left
cs: Zbývá: %time

en: Nodes
cs: Uzly

en: Authored by
cs: Autor

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: The feed %feed has been updated.
cs: Zdroj %feed byl aktualizován.

en: Feed %feed added.
cs: Zdroj %feed přidán.

en: The feed %feed has been added.
cs: Zdroj %feed byl přidán.

en: Sort order
cs: Pořadí

en: Up
cs: Nahoru

en: Performance
cs: Výkon

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Textfield
cs: Textové pole

en: Display options
cs: Možnosti zobrazení

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Medium
cs: Střední

en: Media
cs: Média

en: Sortable
cs: Lze řadit

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Caching
cs: Mezipaměť

en: Month
cs: Měsíc

en: Details
cs: Detaily

en: Last reply
cs: Poslední

en: System
cs: Systém

en: Domain
cs: Doména

en: Processors
cs: Procesory

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Current
cs: Aktuální

en: State
cs: Stav

en: Desc
cs: Sestupně

en: Filter by
cs: Filtrovat podle

en: Enter a valid username.
cs: Vložte platné uživatelské jméno.

en: Owner
cs: Vlastník

en: Recipient
cs: Příjemce

en: By
cs: Od

en: Add a role to the selected users
cs: Přidat vybraným uživatelům roli

en: Remove a role from the selected users
cs: Odebrat vybraným uživatelům roli

en: node
cs: uzel

en: Administer content
cs: Spravovat obsah

en: General
cs: Obecné

en: Directory
cs: Adresář

en: Namibia
cs: Namibie

en: Iran
cs: Irán

en: New Zealand
cs: Nový Zéland

en: Cuba
cs: Kuba

en: Brazil
cs: Brazílie

en: Jamaica
cs: Jamajka

en: Japan
cs: Japonsko

en: Libya
cs: Libie

en: Poland
cs: Polsko

en: Portugal
cs: Portugalsko

en: Singapore
cs: Singapur

en: Turkey
cs: Turecko

en: Day
cs: Den

en: Table
cs: Tabulka

en: Mon
cs: Po

en: Tue
cs: Út

en: Wed
cs: St

en: Thu
cs: Čt

en: Fri
cs: Pá

en: Sat
cs: So

en: Sun
cs: Ne

en: May
cs: Kvě

en: Start date
cs: Datum začátku

en: End date
cs: Datum konce

en: Forum
cs: Fórum

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Security
cs: Bezpečnost

en: Other
cs: Jiné

en: Align
cs: Zarovnání

en: Display title
cs: Zobrazit nadpis

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Text color
cs: Barva textu

en: Navigation
cs: Navigace

en: Basic
cs: Základní

en: Color
cs: Barvy

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Link URL
cs: URL odkazu

en: List type
cs: Typ seznamu

en: Attributes
cs: Atributy

en: Select all
cs: Vybrat vše

en: Allow
cs: Povolit

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: User login
cs: Přihlášení

en: Log in
cs: Přihlásit se

en: Updated URL for feed %title to %url.
cs: Aktualizace URL pro zdroj %title na %url.

en: Link text
cs: Text odkazu

en: Add new comment
cs: Přidat komentář

en: No terms available.
cs: Nejsou k dispozici termíny.

en: String
cs: Řetězec

en: External
cs: Externí

en: Users
cs: Uživatelé

en: Not installed
cs: Nenainstalován

en: Referrer
cs: Odkazující stránka

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
cs: Na @site momentálně probíhá údržba. Zakrátko by měl být web opět v provozu. Děkujeme vám za trpělivost.

en: Default front page
cs: Výchozí titulní strana

en: Button
cs: Tlačítko

en: Both
cs: Obojí

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: Rows
cs: Řádky

en: Anonymous
cs: Anonym

en: Provider
cs: Poskytovatel

en: Uninstall
cs: Odinstalovat

en: Install
cs: Instalovat

en: Save and edit
cs: Uložit a upravit

en: Tools
cs: Nástroje

en: Edit view
cs: Upravit pohled

en: Administer views
cs: Administrace pohledů

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Option
cs: Možnost

en: Arguments
cs: Argumenty

en: Operator
cs: Operátor

en: Filters
cs: Filtry

en: Optional
cs: Nepovinné

en: Sort Criteria
cs: Kritéria řazení

en: Recent comments
cs: Poslední komentáře

en: Random
cs: Náhodný

en: Uncategorized
cs: Nezařazeno

en: Plain
cs: Obyčejný

en: Position
cs: Pozice

en: Integer
cs: Celé číslo

en: IP Address
cs: IP adresa

en: The comment and all its replies have been deleted.
cs: Komentář a všechny odpovědi byly smazány.

en: Preformatted
cs: Předformátované

en: Anonymous users
cs: Anonymní uživatelé

en: Clear cache
cs: Vyčistit cache

en: Close
cs: Zavřít

en: fields
cs: pole

en: Add group
cs: Přidat skupinu

en: Save settings
cs: Uložit nastavení

en: Duration
cs: Trvání

en: Session closed for %name.
cs: Konec session pro %name.

en: Tracker
cs: Sledování příspěvků

en: Defaults
cs: Výchozí hodnoty

en: Your search yielded no results.
cs: Vyhledávání nenalezlo žádné výsledky.

en: Germany
cs: Německo

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Created date
cs: Datum vytvoření

en: Updated date
cs: Datum úpravy

en: comments
cs: komentáře

en: Full
cs: Celé

en: 1 new | @count new
cs[0]: 1 nový
cs[1]: @count nové
cs[2]: @count nových

en: Default language
cs: Výchozí jazyk

en: Condition
cs: Podmínka

en: Afghanistan
cs: Afghánistán

en: Albania
cs: Albánie

en: Algeria
cs: Alžír

en: American Samoa
cs: Amerikan Samoa

en: Antarctica
cs: Antarktida

en: Armenia
cs: Arménie

en: Australia
cs: Austrálie

en: Austria
cs: Rakousko

en: Azerbaijan
cs: Ázerbájdžán

en: Bahamas
cs: Bahamy

en: Bangladesh
cs: Bangladéš

en: Belarus
cs: Bělorusko

en: Belgium
cs: Belgie

en: Bermuda
cs: Bermudy

en: Bhutan
cs: Bhútán

en: Bolivia
cs: Bolívie

en: Bouvet Island
cs: Bouvetův ostrov

en: Bulgaria
cs: Bulharsko

en: Cambodia
cs: Kambodža

en: Cameroon
cs: Kamerun

en: Canada
cs: Kanada

en: Cape Verde
cs: Kapverdy

en: Cayman Islands
cs: Kajmanské ostrovy

en: Central African Republic
cs: Středoafrická republika

en: Chad
cs: Čad

en: China
cs: Čína

en: Christmas Island
cs: Vánoční ostrov

en: Cocos (Keeling) Islands
cs: Kokosové ostrovy

en: Colombia
cs: Kolumbie

en: Comoros
cs: Komory

en: Cook Islands
cs: Cookovy ostrovy

en: Costa Rica
cs: Kostarika

en: Cyprus
cs: Kypr

en: Denmark
cs: Dánsko

en: Djibouti
cs: Džibutsko

en: Dominica
cs: Dominika

en: Dominican Republic
cs: Dominikánská republika

en: Ecuador
cs: Ekvádor

en: El Salvador
cs: Salvador

en: Equatorial Guinea
cs: Rovníková Guinea

en: Estonia
cs: Estonsko

en: Ethiopia
cs: Etiopie

en: Faroe Islands
cs: Faerské ostrovy

en: Finland
cs: Finsko

en: France
cs: Francie

en: French Guiana
cs: Francouzská Guayana

en: French Polynesia
cs: Francouzská Polynésie

en: Gambia
cs: Gambie

en: Greece
cs: Řecko

en: Greenland
cs: Grónsko

en: Hungary
cs: Maďarsko

en: Iceland
cs: Island

en: India
cs: Indie

en: Indonesia
cs: Indonésie

en: Iraq
cs: Irák

en: Ireland
cs: Irsko

en: Italy
cs: Itálie

en: Jordan
cs: Jordánsko

en: Kazakhstan
cs: Kazachstán

en: Kenya
cs: Keňa

en: Kuwait
cs: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
cs: Kyrgyzstán

en: Latvia
cs: Lotyšsko

en: Lebanon
cs: Libanon

en: Liberia
cs: Libérie

en: Liechtenstein
cs: Lichtenštejnsko

en: Lithuania
cs: Litva

en: Luxembourg
cs: Lucembursko

en: Malaysia
cs: Malajsie

en: Maldives
cs: Maledivy

en: Marshall Islands
cs: Marshallovy ostrovy

en: Martinique
cs: Martinik

en: Mauritania
cs: Mauretánie

en: Mauritius
cs: Mauricius

en: Mexico
cs: Mexiko

en: Micronesia
cs: Mikronésie

en: Moldova
cs: Moldávie

en: Monaco
cs: Monako

en: Mongolia
cs: Mongolsko

en: Morocco
cs: Maroko

en: Mozambique
cs: Mosambik

en: Nepal
cs: Nepál

en: Netherlands
cs: Nizozemsko

en: Netherlands Antilles
cs: Nizozemské Antily

en: New Caledonia
cs: Nová Kaledonie

en: Nicaragua
cs: Nikaragua

en: Nigeria
cs: Nigérie

en: Norfolk Island
cs: Norfolk

en: North Korea
cs: Severní Korea

en: Northern Mariana Islands
cs: Severní Mariany

en: Norway
cs: Norsko

en: Oman
cs: Omán

en: Pakistan
cs: Pákistán

en: Papua New Guinea
cs: Papua - Nová Guinea

en: Philippines
cs: Filipíny

en: Pitcairn Islands
cs: Pitcairnovy ostrovy

en: Qatar
cs: Katar

en: Romania
cs: Rumunsko

en: Russia
cs: Rusko

en: Saudi Arabia
cs: Saudská Arábie

en: Seychelles
cs: Seychely

en: Slovakia
cs: Slovensko

en: Slovenia
cs: Slovinsko

en: Solomon Islands
cs: Šalamounovy ostrovy

en: Somalia
cs: Somálsko

en: South Africa
cs: Jižní Afrika

en: Spain
cs: Španělsko

en: Sri Lanka
cs: Šrí Lanka

en: St. Helena
cs: Svatá Helena

en: St. Lucia
cs: Svatá Lucie

en: Sudan
cs: Súdán

en: Suriname
cs: Surinam

en: Sweden
cs: Švédsko

en: Switzerland
cs: Švýcarsko

en: Syria
cs: Sýrie

en: Taiwan
cs: Tchaj-wan

en: Tajikistan
cs: Tádžikistán

en: Tanzania
cs: Tanzánie

en: Thailand
cs: Thajsko

en: Tunisia
cs: Tunisko

en: Turkmenistan
cs: Turkménistán

en: Ukraine
cs: Ukrajina

en: United Arab Emirates
cs: Spojené arabské emiráty

en: United Kingdom
cs: Spojené království

en: United States
cs: Spojené státy

en: Uzbekistan
cs: Uzbekistán

en: Vatican City
cs: Vatikán

en: Yemen
cs: Jemen

en: Zambia
cs: Zambie

en: Modified
cs: Upraveno

en: Database username
cs: Uživatelské jméno k databázi

en: Database password
cs: Heslo k databázi

en: Database name
cs: Název databáze

en: Add user
cs: Přidat uživatele

en: Regular expression
cs: Regulární výraz

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Authoring information
cs: Informace o autorovi

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Leave blank for %anonymous.
cs: Ponechat prázdné pro %anonymous.

en: Hidden
cs: Skryté

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Undefined
cs: Nedefinováno

en: Queued
cs: Zařazeno do fronty

en: Default configuration
cs: Standardní konfigurace

en: Show
cs: Ukázat

en: Other queries
cs: Ostatní dotazy

en: Key
cs: Klíč

en: Link to node
cs: Odkaz na uzel

en: File Upload
cs: Nahrát soubor

en: block
cs: blok

en: Site language
cs: Jazyk webu

en: Change
cs: Změnit

en: English
cs: Anglicky

en: Spanish
cs: Španělsky

en: in
cs: v

en: Messages
cs: Zprávy

en: Edit term
cs: Upravit termín

en: Import OPML
cs: Importovat OPML

en: OPML File
cs: OPML soubor

en: Allowed HTML tags
cs: Povolené HTML značky

en: Sources
cs: Zdroje

en: 1 item | @count items
cs[0]: @count položka
cs[1]: @count položky
cs[2]: @count položek

en: Feed items
cs: Položky zdroje

en: Add menu
cs: Přidat menu

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: No items selected.
cs: Žádné položky nevybrány.

en: The update has been performed.
cs: Byla provedena aktualizace.

en: Browser
cs: Prohlížeč

en: View user profile.
cs: Zobrazit profil uživatele.

en: Titles only
cs: Jen titulky

en: Full text
cs: Celý text

en: Feed settings
cs: Nastavení zdroje

en: Source
cs: Zdroj

en: published
cs: zveřejněno

en: The changes have been saved.
cs: Změny byly uloženy.

en: Undo
cs: Zpět

en: Member for
cs: Účet existuje již

en: @time ago
cs: @time zpět

en: No users selected.
cs: Žádní uživatelé nejsou vybráni.

en: Select all rows in this table
cs: Označit všechny řádky v této tabulce

en: Deselect all rows in this table
cs: Zrušit označení všech řádek v této tabulce

en: Search results
cs: Výsledky vyhledávání

en: Please enter some keywords.
cs: Zadejte prosím vyhledávaný termín.

en: Front page
cs: Titulní stránka

en: unlimited
cs: neomezené

en: Replacement patterns
cs: Nahrazovací vzory

en: Deleted
cs: Smazáno

en: Successful
cs: Úspěšné

en: Display name
cs: Název zobrazení

en: Languages
cs: Jazyky

en: Topics
cs: Témata

en: Topic
cs: Téma

en: Definition
cs: Definice

en: Allowed values list
cs: Seznam povolených hodnot

en: Textfield size
cs: Velikost textového pole

en: Activity
cs: Aktivita

en: Edit menu
cs: Upravit menu

en: Delete menu
cs: Odstranit menu

en: Publishing options
cs: Možnosti zveřejnění

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Lists
cs: Seznamy

en: Minimum height
cs: Minimální výška

en: Minimum width
cs: Minimální šířka

en: Query
cs: Dotaz

en: Locale settings
cs: Místní nastavení

en: Search fields
cs: Pole hledání

en: Configure block
cs: Nastavit blok

en: Block name
cs: Název bloku

en: How many content items to display in "day" list.
cs: Kolik položek se má zobrazovat v seznamu „den“.

en: Jan
cs: Led

en: Feb
cs: Úno

en: Mar
cs: Bře

en: Apr
cs: Dub

en: Jun
cs: Čer

en: Jul
cs: Črv

en: Aug
cs: Srp

en: Sep
cs: Zář

en: Oct
cs: Říj

en: Nov
cs: Lis

en: Dec
cs: Pro

en: Hour
cs: Hodina

en: Minute
cs: Minuta

en: Second
cs: Sekunda

en: Select list
cs: Seznam

en: Text field
cs: Textové pole

en: Granularity
cs: Rozlišení

en: Posts
cs: Příspěvků

en: Map
cs: Mapa

en: Node settings
cs: Nastavení uzlu (node)

en: Alignment
cs: Zarovnání

en: Configure permissions
cs: Nastavit práva

en: Workflow
cs: Postup práce

en: Randomize
cs: Náhodně přeskupit

en: Link label
cs: Text odkazu

en: author
cs: autor

en: Fixed
cs: Pevná

en: Revert
cs: Vrátit

en: Negate
cs: Negovat

en: Empty
cs: Prázdný

en: Path alias
cs: Alias cesty

en: Greater than
cs: Větší než

en: Less than
cs: Menší než

en: Notice
cs: Oznámení

en: Caption
cs: Popisek

en: Buttons
cs: Tlačítka

en: Log out
cs: Odhlásit

en: Number of day's top views to display
cs: Počet zobrazovaných denních návštěv

en: Number of all time views to display
cs: Počet zobrazovaných návštěv za celé období

en: Number of most recent views to display
cs: Počet zobrazovaných posledních návštěv

en: Extend
cs: Rozšíření

en: characters
cs: znaky

en: First day of week
cs: Počáteční den v týdnu

en: Your message has been sent.
cs: Vaše zpráva byla odeslána.

en: Create new account
cs: Vytvořit nový účet

en: Seconds
cs: Sekund

en: White
cs: Bílá

en: People
cs: Uživatelé

en: Created new term %term.
cs: Vytvořen nový termín %term.

en: Deleted term %name.
cs: Smazán termín %name.

en: Site information
cs: Informace o webu

en: Notify user when account is activated
cs: Upozornit uživatele při aktivaci účtu

en: Blocked
cs: Zablokován

en: Notify user when account is blocked
cs: Upozornit uživatele při zablokování účtu

en: Author Name
cs: Jméno autora

en: Enabled filters
cs: Povolené filtry

en: Updating
cs: Aktualizuji

en: or
cs: nebo

en: Getting Started
cs: Jak začít

en: Aggregate JavaScript files
cs: Agregovat soubory JavaScriptu

en: Convert
cs: Konvertovat

en: Binary
cs: Binární

en: List terms
cs: Seznam termínů

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
cs: Při odstranění termínu se odstraní i všechny podřízené termíny. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Parent term
cs: Nadřazený termín

en: Parent terms
cs: Nadřazené termíny

en: Syndicate
cs: RSS kanál

en: Books
cs: Knihy

en: Style
cs: Styl

en: Forums
cs: Fórum

en: Glossary
cs: Slovník

en: Superscript
cs: Horní index

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: The specified passwords do not match.
cs: Hesla se neshodují.

en: Session
cs: Relace

en: No forums defined
cs: Nejsou určeny žádné diskuse

en: This topic has been moved
cs: Toto téma bylo přesunuto

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Your settings have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Installed
cs: Nainstalováno

en: Link color
cs: Barva odkazu

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Display label
cs: Zobrazit popisek

en: Reversed
cs: Obráceně

en: Changed
cs: Změněno

en: Date created
cs: Datum vytvoření

en: Reverse
cs: Obráceně

en: Testing
cs: Testování

en: Ascension Island
cs: Ascension

en: Falkland Islands
cs: Falklandy

en: South Korea
cs: Jižní Korea

en: Myanmar (Burma)
cs: Myanmar (Barma)

en: French Southern Territories
cs: Francouzská jižní území

en: British Virgin Islands
cs: Britské Panenské ostrovy

en: U.S. Virgin Islands
cs: Panenské ostrovy (U.S.)

en: User name
cs: Uživatelské jméno

en: Theme settings
cs: Nastavení tématu vzhledu

en: Authentication
cs: Ověření

en: Not published
cs: Skryto

en: File settings
cs: Nastavení souborů

en: Menu settings
cs: Nastavení menu

en: Color scheme
cs: Barevné schéma

en: Gray
cs: Šedý

en: width
cs: šířka

en: height
cs: výška

en: Unformatted
cs: Neformátováno

en: Formats
cs: Formáty

en: @type: deleted %title.
cs: @type: smazáno %title.

en: RSS Feed
cs: RSS zdroj

en: Allowed file extensions
cs: Povolené přípony souboru

en: New comments
cs: Nové komentáře

en: New
cs: Nové

en: Redirect to URL
cs: Přesměrovat na URL

en: Top left
cs: Horní levý

en: Top right
cs: Horní pravý

en: Bottom right
cs: Dolní pravý

en: Bottom left
cs: Dolní levý

en: Relationships
cs: Vztahy

en: Relationship
cs: Vztah

en: relationships
cs: vztahy

en: The username %name has not been activated or is blocked.
cs: Uživatelské jméno %name není aktivováno nebo je blokované.

en: Login attempt failed for %user.
cs: Neúspěšný pokus o přihlášení %user.

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Oldest first
cs: Od nejstarších

en: Sort criteria
cs: Kritéria řazení

en: Base path
cs: Cesta k webu

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
cs: Uživatelské jméno uživatele, kterému bude přiřazeno vlastnictví příspěvku.

en: Delete action
cs: Smazat akci

en: The action has been successfully saved.
cs: Akce byla úspěšně uložena

en: Themes
cs: Témata vzhledu

en: Multilingual
cs: Vícejazyčné

en: JPEG quality
cs: Kvalita JPEG obrázků

en: comment
cs: komentář

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Last changed
cs: Naposled změněno

en: not published
cs: skryto

en: Published comments
cs: Zveřejněné komentáře

en: Loading...
cs: Načítání...

en: Protected
cs: Chráněný

en: Comment settings
cs: Nastavení komentářů

en: Sticky
cs: Přilepení

en: Default options
cs: Výchozí nastavení

en: Contact settings
cs: Nastavení kontaktního formuláře

en: Tabs
cs: Záložky

en: Reset password
cs: Reset hesla

en: Processing
cs: Zpracovává se

en: Output format
cs: Výstupní formát

en: Temporary directory
cs: Dočasný adresář

en: File upload error. Could not move uploaded file.
cs: Chyba při nahrání souboru. Nelze přesunout nahraný soubor.

en: User status
cs: Status uživatele

en: Next page
cs: Následující stránka

en: Shortcuts
cs: Zkratky

en: Shortcut
cs: Zkratka

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Timezone
cs: Časové pásmo

en: Password strength:
cs: Síla hesla:

en: Passwords match:
cs: Hesla se shodují:

en: Anonymous user
cs: Anonym

en: The name used to indicate anonymous users.
cs: Jméno označující anonymního uživatele.

en: Alternate text
cs: Alternativní text

en: Image crop
cs: Ořez obrázku

en: Apply
cs: Použít

en: Enabled modules
cs: Zapnuté moduly

en: Translation language
cs: Jazyk překladu

en: Please wait...
cs: Prosím čekejte...

en: Not translated
cs: Nepřeloženo

en: Select
cs: Vybrat

en: Translatable
cs: Přeložitelný

en: Location of comment submission form
cs: Umístění formuláře pro odeslání komentáře

en: Show blocks
cs: Ukázat bloky

en: Go to first page
cs: Přejít na první stranu

en: Go to last page
cs: Přejít na poslední stranu

en: Enter the terms you wish to search for.
cs: Zadejte hledaný termín.

en: Bold
cs: Tučné

en: Underlined
cs: Podtržené

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Variables
cs: Proměnné

en: Tasks
cs: Úkoly

en: Plugins
cs: Pluginy

en: Delete role
cs: Smazat roli

en: PHP Code
cs: PHP kód

en: Basic configuration
cs: Základní nastavení

en: Recipe
cs: Recept

en: Preparation time
cs: Čas na přípravu

en: Ingredients
cs: Suroviny

en: Recipes
cs: Recepty

en: No caching
cs: Bez ukládání do mezipaměti

en: British Indian Ocean Territory
cs: Britské indickooceánské území

en: Croatia
cs: Chorvatsko

en: Western Sahara
cs: Západní Sahara

en: Language switcher
cs: Přepínač jazyka

en: Block description
cs: Popis bloku

en: Translation
cs: Překlad

en: Translation status
cs: Stav překladu

en: Blocks
cs: Bloky

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
cs: Nastavit zobrazování bloků v postranních sloupcích a ostatních regionech webové stránky.

en: Delete block
cs: Smazat blok

en: Save blocks
cs: Uložit bloky

en: The block settings have been updated.
cs: Nastavení bloku bylo aktualizováno.

en: Save block
cs: Uložit blok

en: The block configuration has been saved.
cs: Nastavení bloku bylo uloženo.

en: Menus
cs: Menu

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
cs: Veškeré úpravy budou ztraceny. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
cs: Umožňuje administrátorům upravit navigační menu.

en: Add vocabulary
cs: Přidat slovník

en: Edit vocabulary
cs: Upravit slovník

en: Created new vocabulary %name.
cs: Vytvořen nový slovník %name.

en: Updated vocabulary %name.
cs: Slovník %name aktualizován.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
cs: Opravdu odstranit slovník %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
cs: Při odstranění slovníku se odstraní také všechny termíny v něm. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Deleted vocabulary %name.
cs: Slovník %name smazán.

en: Above
cs: Nad

en: @min and @max
cs: @min a @max

en: Default time zone
cs: Výchozí časové pásmo

en: Add another item
cs: Přidat další položku

en: Manage fields
cs: Správa polí

en: Add field
cs: Přidat pole

en: Trimmed
cs: Oříznuté

en: Text area
cs: Textová oblast

en: Used in
cs: Použito v

en: Add a new field
cs: Přidat nové pole

en: Save field settings
cs: Uložit nastavení pole

en: The update has encountered an error.
cs: Aktualizace narazila na chybu.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
cs[0]: 1 položka úspěšně zpracována:
cs[1]: @count položky úspěšně zpracovány:
cs[2]: @count položek úspěšně zpracováno:

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
cs: Poskytuje seznam argumentů oddělených čárkou, které se předají pohledu.

en: Decimal
cs: Desetinné číslo

en: Float
cs: Desetinné číslo s plovoucí čárkou

en: Precision
cs: Přesnost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
cs: Celkový počet míst pro ukládání do databáze, včetně míst za desetinnou čárkou.

en: The number of digits to the right of the decimal.
cs: Počet míst za desetinnou čárkou.

en: Decimal marker
cs: Oddělovač desetinných míst

en: Check boxes/radio buttons
cs: Zaškrtávací políčka/přepínače

en: Single on/off checkbox
cs: Zaškrtávací pole ano/ne

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
cs: Poskytuje widgety rozbalovací nabídka, zaškrtávací pole a  přepínače pro textová a číselná pole.

en: Text area (multiple rows)
cs: Textová oblast (více řádků)

en: Defines simple text field types.
cs: Definuje jednoduché textové typy polí.

en: Index
cs: Rejstřík

en: Permalink
cs: Trvalý odkaz

en: Theme-engine-specific settings
cs: Specifická nastavení témat vzhledu

en: Form
cs: Formulář

en: Debug
cs: Ladění

en: Exceptions
cs: Výjimky

en: Publish
cs: Zveřejnit

en: Unpublish
cs: Skrýt

en: 1 minute
cs: 1 minuta

en: Permission
cs: Oprávnění

en: @module module
cs: Modul @module

en: More information
cs: Více informací

en: Grid
cs: Mřížka

en: Redo
cs: Znovu

en: Italic
cs: Kurzíva

en: Text Editor
cs: Textový editor

en: Hide
cs: Skrýt

en: Date range
cs: Rozsah dat

en: Anonymous commenting
cs: Anonymní komentáře

en: Anonymous posters may not enter their contact information
cs: Anonymní uživatelé nesmí zadat kontaktní informace

en: Anonymous posters may leave their contact information
cs: Anonymní uživatelé mohou zadat kontaktní informace

en: Anonymous posters must leave their contact information
cs: Anonymní uživatelé musí zadat kontaktní informace

en: Default comment setting
cs: Výchozí nastavení komentářů

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
cs: Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

en: parent
cs: nadřazený

en: Date - newest first
cs: Datum - od nejnovějších

en: Date - oldest first
cs: Datum - od nejstarších

en: 1 comment | @count comments
cs[0]: @count komentář
cs[1]: @count komentáře
cs[2]: @count komentářů

en: 1 new comment | @count new comments
cs[0]: @count nový komentář
cs[1]: @count nové komentáře
cs[2]: @count nových komentářů

en: Save content type
cs: Uložit typ obsahu

en: Global
cs: Globální

en: Show descriptions
cs: Zobrazit popisy

en: Subtitle
cs: Podnadpis

en: Audio file
cs: Zvukový soubor

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Authenticated user
cs: Přihlášený uživatel

en: Source code
cs: Zdrojový kód

en: Menu link title
cs: Nadpis odkazu menu

en: Menu name
cs: Název menu

en: Autoplay
cs: Přehrát automaticky

en: 1 second | @count seconds
cs[0]: 1 sekunda
cs[1]: @count sekundy
cs[2]: @count sekund

en: Edit profile
cs: Upravit profil

en: Edit container
cs: Upravit kontejner

en: Subscript
cs: Dolní index

en: Indent
cs: Odsazení

en: Outdent
cs: Předsazení

en: Unlink
cs: Zrušit odkaz

en: Thread
cs: Vlákno

en: Reply
cs: Odpovědět

en: Hot topic threshold
cs: Mez oblíbené diskuse

en: Topics per page
cs: Témat na stránku

en: Posts - most active first
cs: Příspěvky - nejprve nejaktivnější

en: Posts - least active first
cs: Příspěvky - nejprve nejméně aktivní

en: URL path settings
cs: Nastavení URL

en: Title text
cs: Text názvu

en: Mapping
cs: Mapování

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Distinct
cs: Jedinečné

en: Maximum upload size
cs: Maximální velikost nahrávaného souboru

en: Extension
cs: Přípona

en: Space
cs: Mezera

en: New forum topics
cs: Nová témata

en: @type: deleted %title revision %revision.
cs: @type: smazána revize %title %revision.

en: Page not found
cs: Stránka nebyla nalezena

en: More help
cs: Více nápovědy

en: Bullet list
cs: Seznam s odrážkami

en: Account blocked
cs: Blokovaný účet

en: Administrator
cs: Administrátor

en: Change layout
cs: Změnit rozložení

en: Provided by
cs: Poskytováno

en: Aggregate
cs: Agregovat

en: Node access
cs: Přístup k uzlu

en: Sizes
cs: Rozměry

en: Add terms
cs: Přidat termíny

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Resize
cs: Změnit velikost

en: The directory %directory does not exist.
cs: Adresář %directory neexistuje.

en: Blockquote
cs: Bloková citace

en: No comments available.
cs: Bez komentářů.

en: Activate
cs: Aktivovat

en: empty
cs: prázdné

en: Rebuild permissions
cs: Obnovit práva

en: @type: updated %title.
cs: @type: aktualizováno %title.

en: @type: added %title.
cs: @type: přidáno %title.

en: Telephone
cs: Telefon

en: Add role
cs: Přidat roli

en: Path to custom logo
cs: Cesta k volitelnému logu

en: Supported formats
cs: Podporované formáty

en: Updated term %term.
cs: Upraven termín %term.

en: - None selected -
cs: - Nevybráno -

en: Discard items older than
cs: Smazat položky starší než

en: Aggregator
cs: Agregátor

en: There is no new syndicated content from %site.
cs: %site nenabízí žádný nový obsah.

en: There is new syndicated content from %site.
cs: %site nabízí nový obsah.

en: URL to the feed.
cs: URL zdroje.

en: Last time feed was checked for new items, as Unix timestamp.
cs: Časové razítko posledního zjišťování nových položek.

en: An image representing the feed.
cs: Obrázek reprezentující zdroj.

en: Entity tag HTTP response header, used for validating cache.
cs: Entity tag HTTP hlavičky, používaný pro validaci cache.

en: When the feed was last modified, as a Unix timestamp.
cs: Časové razítko poslední změny zdroje.

en: Primary Key: Unique ID for feed item.
cs: Primární klíč: Unikátní ID položky zdroje.

en: Title of the feed item.
cs: Nadpis položky zdroje.

en: Link to the feed item.
cs: Odkaz na položku zdroje.

en: Author of the feed item.
cs: Autor položky zdroje.

en: Body of the feed item.
cs: Tělo položky zdroje.

en: Post date of feed item, as a Unix timestamp.
cs: Časové razítko Unix položky zdroje.

en: Unique identifier for the feed item.
cs: Unikátní identifikátor položky zdroje.

en: Values
cs: Hodnoty

en: Account settings
cs: Nastavení účtu

en: Enter your keywords
cs: Zadejte hledaný termín

en: Clean URLs
cs: Čistá URL

en: My account
cs: Můj účet

en: Number of topics
cs: Počet diskusí

en: Active forum topics
cs: Aktivní témata

en: Read the latest forum topics.
cs: Přečíst nejnovější diskuse.

en: GD library
cs: GD knihovna

en: Attach to
cs: Přiložit k

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
cs: Uživatel se považuje za online po tuto dobu od posledního zobrazení stránky.

en: Context
cs: Kontext

en: Book navigation
cs: Obsah knihy

en: Pager
cs: Stránkovač

en: Identifier
cs: Identifikátor

en: Taxonomy vocabulary
cs: Slovník kategorií

en: Remove this item
cs: Ostranit tuto položku

en: Keyword
cs: Klíčové slovo

en: 1 year | @count years
cs[0]: 1 rok
cs[1]: @count roky
cs[2]: @count let

en: 1 week | @count weeks
cs[0]: 1 týden
cs[1]: @count týdny
cs[2]: @count týdnů

en: 1 sec | @count sec
cs[0]: 1 sek
cs[1]: @count sek
cs[2]: @count sek

en: Columns
cs: Sloupce

en: Module name
cs: Název modulu

en: Layout settings
cs: Nastavení rozvržení

en: Page settings
cs: Nastavení stránky

en: Use pager
cs: Použít stránkování

en: Items to display
cs: Položky k zobrazení.

en: Offset
cs: Posun

en: More link
cs: Odkaz 'více'

en: More link text
cs: Text odkazu "více"

en: Top level book
cs: Kniha nejvyšší úrovně

en: German
cs: Německy

en: Link to file
cs: Odkaz na soubor

en: contains
cs: obsahuje

en: Send message
cs: Odeslat zprávu

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Allow Upscaling
cs: Povolit zvětšování se zachováním poměrů stran

en: Rotation angle
cs: Úhel otočení

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
cs: Počet stupňů, o kolik má být obrázek otočen. Kladná čísla znamenají otočení po směru hodinových ručiček a záporná proti směru.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
cs: Nastaví náhodný úhel otočení obrázku. Úhel nastavený výše se použije jako maximum.

en: Flush
cs: Vyprázdnit

en: Print
cs: Tisk

en: Locked
cs: Uzamčeno

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
cs: Instrukce k nastavení hesla pro %name odeslány na %email.

en: types
cs: typy

en: Selection type
cs: Způsob výběru

en: Check for updates
cs: Zkontrolovat aktualizace

en: All newer versions
cs: Všechny novější verze

en: Only security updates
cs: Pouze bezpečnostní aktualizace

en: No update data available
cs: Nejsou dostupné žádné údaje o aktualizaci

en: Not secure!
cs: Bezpečnostní problém!

en: Revoked!
cs: Revokováno!

en: Unsupported release
cs: Nepodporované vydání

en: Can not determine status
cs: Není možné zjistit stav

en: (version @version available)
cs: (verze @version je k dispozici)

en: See the available updates page for more information:
cs: Více informací je na stránce o dostupných aktualizacích:

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
cs: Pro Váš web jsou dostupné bezpečnostní aktualizace. Pro zajištění dostatečné bezpečnosti webu je třeba ihned aktualizovat.

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
cs: Vaše verze Drupalu byla revokována a již není k dispozici pro stažení. Aktualizace je velice doporučena!

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
cs: Verze alespoň jednoho modulu nebo tématu vzhledu, který je na webu nainstalován, byla revokována a již není k dispozici pro stažení. Aktualizace či vypnutí modulu je velice doporučena!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
cs: Vaše verze Drupalu již není podporována. Aktualizace je velice doporučena!

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
cs: Pro Vaši verzi Drupalu jsou dostupné nové aktualizace. Pro zajištění správné funkčnosti webu je třeba co nejdříve provést aktualizace.

en: Project not secure
cs: Projekt není bezpečný

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
cs: Tento projekt byl označen bezpečnostním týmem Drupalu jako nebezpečný a není již k dispozici pro stažení. Jeho okamžité vypnutí (včetně všech součástí) je velice doporučeno!

en: Project revoked
cs: Projekt revokován

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
cs: Tento projekt byl revokován a není již k dispozici pro stažení. Jeho vypnutí je velice doporučeno!

en: Project not supported
cs: Projekt není podporován

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
cs: Tento projekt již není podporován a není již dostupný pro stažení. Vypnutí všeho, co obsahuje tento projekt je velmi doporučeno!

en: No available releases found
cs: Nebylo nalezeno žádné dostupné vydání

en: Release revoked
cs: Vydání revokováno

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
cs: Vaše současné vydání bylo revokováno a není již k dispozici pro stažení. Vypnutí všeho, co obsahuje toto vydání je velmi doporučeno!

en: Release not supported
cs: Vydání nepodporováno

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
cs: Vaše současné vydání již není podporováno a není již k dispozici pro stažení. Vypnutí všeho, co obsahuje toto vydání je velmi doporučeno!

en: Invalid info
cs: Neplatné informace

en: Security update required!
cs: Je nutná bezpečnostní aktualizace!

en: Not supported!
cs: Nepodporováno!

en: Recommended version:
cs: Doporučená verze:

en: Security update:
cs: Bezpečnostní aktualizace:

en: Latest version:
cs: Poslední verze:

en: Development version:
cs: Vývojová verze:

en: Also available:
cs: Také dostupné:

en: No name
cs: Beze jména

en: Node count
cs: Počet uzlů

en: User Role
cs: Uživatelská role

en: Search help
cs: Prohledat nápovědu

en: Field settings
cs: Nastavení pole

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: Edit forum
cs: Upravit fórum

en: Default order
cs: Výchozí pořadí

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
cs: Toto je slovník vyhrazený pro fórum. Byly odstraněny některé volby běžných slovníků.

en: Leave shadow copy
cs: Ponechat stínovou kopii

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
cs: Když toto téma přesunete, můžete ve starém fóru nechat odkaz na nové fórum.

en: Container name
cs: Název kontejneru

en: forum container
cs: kontejner

en: Created new @type %term.
cs: Vytvořeno: @type %term.

en: The @type %term has been updated.
cs: Aktualizováno: @type %term.

en: Emails
cs: Emaily

en: Containing any of the words
cs: Obsahuje kterékoliv slovo

en: Containing the phrase
cs: Obsahuje frázi

en: Containing none of the words
cs: Neobsahuje žádné ze slov

en: Only of the type(s)
cs: Pouze typ

en: Content ranking
cs: Hodnocení obsahu

en: Keyword relevance
cs: Relevance klíčových slov

en: Number of comments
cs: Počet komentářů

en: Number of views
cs: Počet shlédnutí

en: Factor
cs: Faktor

en: Expand layout to include descriptions.
cs: Rozšířit rozvržení zahrnutím popisů.

en: Hide descriptions
cs: Schovat popisy

en: Compress layout by hiding descriptions.
cs: Upravit rozvržení skrytím popisů.

en: Or
cs: Nebo

en: Color set
cs: Barevné vzory

en: Content ID
cs: ID obsahu

en: Underline
cs: Podtržení

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Paste
cs: Vložit

en: Ordered list
cs: Číslovaný seznam

en: Unordered list
cs: Nečíslovaný seznam

en: About
cs: Popis

en: Case sensitive
cs: Rozlišovat velikost znaků

en: Maximum link text length
cs: Maximální délka textu odkazu

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
cs: URL delší než toto číslo budou zkráceny, aby se předešlo dlouhým textům, které ničí formátování. Samotný odkaz bude zachován, zkrátí se pouze textová část odkazu.

en: Reports
cs: Logy

en: Setting
cs: Nastavení

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
cs: Pokud nemáte přímý přístup k serveru, použijte toto pole k nahrání loga na server.

en: Link class
cs: Třída odkazu

en: Install profile
cs: Instalace profilu

en: %percentage of the site has been indexed.
cs: Bylo indexováno %percentage webu.

en: File directory
cs: Adresář souborů

en: Default theme
cs: Výchozí téma vzhledu

en: not set
cs: nenastaveno

en: Memory limit
cs: Limit paměti

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
cs[0]: Zbývá indexovat 1 položku.
cs[1]: Zbývá indexovat @count položky.
cs[2]: Zbývá indexovat @count položek.

en: The content access permissions have been rebuilt.
cs: Práva pro přístup k obsahu byla obnovena.

en: Column
cs: Sloupec

en: Default sort
cs: Výchozí řazení

en: sort by @s
cs: seřadit podle @s

en: Publish content
cs: Zveřejnit obsah

en: and
cs: a

en: Manage actions
cs: Upravit akce

en: Action type
cs: Typ akce

en: Display a message to the user
cs: Zobrazit uživateli zprávu

en: Unpublish comment
cs: Skrýt komentář

en: Unpublish comment containing keyword(s)
cs: Skrýt komentáře obsahující klíčová slova

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Content language
cs: Jazyk pro obsah

en: Enables the categorization of content.
cs: Poskytuje možnosti kategorizace obsahu.

en: Path prefix
cs: Prefix cesty

en: Auto-reply
cs: Automatická odpověď

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
cs: Volitelná automatická odpověď. Pokud nechcete uživateli zaslat automatickou odpověď, ponechte prázdné.

en: Add @type
cs: Přidat @type

en: Synchronize
cs: Synchronizovat

en: Number of results
cs: Počet výsledků

en: Set as default
cs: Nastavit jako výchozí

en: Not promoted
cs: Není na titulní stránce

en: Errors
cs: Chyby

en: Parent comment
cs: Nadřazený komentář

en: Author's website
cs: Web autora

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
cs: Zobrazit hloubku zanoření komentáře, pokud má vlákna.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
cs: Poskytnout jednoduchý odkaz pro možnost odpovědět na komentář

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí

en: UI settings
cs: Nastavení uživatelského rozhraní

en: Newest first
cs: Nejnovější první

en: field
cs: pole

en: nodes
cs: uzly

en: Formatter
cs: Formátovač

en: Some required modules must be enabled
cs: Některé požadované moduly musí být zapnuty.

en: New posts
cs: Nové příspěvky

en: View settings
cs: Zobrazit nastavení

en: Week @week
cs: Týden @week

en: Delete view
cs: Vymazat pohled

en: Accessibility features
cs: Funkce usnadnění přístupu

en: Translate
cs: Přeložit

en: Translation file
cs: Soubor překladu

en: File to import not found.
cs: Soubor určený k importu nebyl nalezen.

en: Save translations
cs: Uložit překlady

en: Target
cs: Cíl

en: Time ago
cs: Čas před

en: Admin menu
cs: Administrační menu

en: Create @name
cs: Vytvořit @name

en: Crop
cs: Oříznout

en: Not enabled
cs: Nepovolen

en: Insert Image
cs: Vložit obrázek

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
cs: Pokyny, které se mají zobrazit uživateli pod daným polem při úpravě obsahu. <br />Povolené HTML tagy: @tags

en: Sort direction
cs: Směr řazení

en: Block type
cs: Typ bloku

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
cs: @module (<span class="admin-disabled">zakázán</span>)

en: Web services
cs: Webové služby

en: Save permissions
cs: Uložit práva

en: Effect
cs: Efekt

en: Route
cs: Cesta

en: Sequence
cs: Sekvence

en: starting from @count
cs: začínající od @count

en: Embed
cs: Vložit

en: Error message
cs: Chybová zpráva

en: Quick edit
cs: Rychlá úprava

en: Change book (update list of parents)
cs: Změnit knihu (aktualizovat seznam rodičovských stránek)

en: Manage your site's book outlines.
cs: Spravovat osnovy webu.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
cs: Z bezpečnostních důvodů byl nahraný soubor přejmenován na %filename.

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Installed version
cs: Nainstalovaná verze

en: Recommended version
cs: Doporučená verze

en: User roles
cs: Uživatelské role

en: User account
cs: Uživatelský účet

en: Acronym
cs: Zkratka

en: No vocabularies available.
cs: Nejsou k dispozici žádné slovníky.

en: original
cs: originál

en: Main navigation
cs: Hlavní navigace

en: Starting level
cs: Počáteční úroveň

en: Title only
cs: Pouze nadpis

en: Notification settings
cs: Nastavení upozornění

en: Dates
cs: Data

en: Not defined
cs: Není definováno

en: Validator
cs: Validátor

en: Debugging
cs: Ladění

en: Save as
cs: Uložit jako

en: Preview image
cs: Náhled obrázku

en: pixels
cs: pixelů

en: Use default
cs: Použít výchozí

en: 1 month | @count months
cs[0]: 1 měsíc
cs[1]: @count měsíce
cs[2]: @count měsíců

en: Parameter
cs: Parametr

en: done
cs: hotovo

en: Display format
cs: Formát zobrazení

en: Custom format
cs: Vlastní formát

en: Current state
cs: Současný stav

en: Direction
cs: Směr

en: Drupal core
cs: Jádro Drupalu

en: Book navigation block display
cs: Zobrazení navigačního bloku knihy

en: Relations
cs: Vztahy

en: Invalid display id @display
cs: Neplatné ID zobrazení @display

en: Password field is required.
cs: Heslo je vyžadováno.

en: Display type
cs: Typ zobrazení

en: Confirm password
cs: Potvrzení hesla

en: button
cs: tlačítko

en: Not applicable
cs: Nelze použít

en: No content available.
cs: Žádný obsah není k dispozici.

en: Administration theme
cs: Téma vzhledu administrace

en: The cache has been cleared.
cs: Cache byla vymazána.

en: Isle of Man
cs: Ostrov Man

en: Serbia
cs: Srbsko

en: Diego Garcia
cs: Diego García

en: Run cron
cs: Spustit cron

en: Run updates
cs: Spustit aktualizace

en: Warning message
cs: Zpráva s varováním

en: of
cs: z

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
cs: Soubor %file nelze uložit. Došlo k neznámé chybě.

en: The specified file %name could not be uploaded.
cs: Zadaný soubor %name nelze nahrát.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
cs: Jméno souboru je prázdné. Je třeba soubor pojmenovat.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
cs: Povoleny jsou pouze soubory s následujícími příponami: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
cs: Velikost souboru je %filesize překračuje maximální povolenou velikost souboru %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
cs: Velikost souboru je %filesize, což by vedlo k překročení vaší diskové kvóty %quota.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
cs: Chyba při nahrávání souboru. Nelze přesunout soubor %file do %destination.

en: Add to book outline
cs: Přidat do osnovy

en: New set
cs: Nová sada

en: No link
cs: Žádný odkaz

en: Add Link
cs: Přidat odkaz

en: Edit Link
cs: Upravit odkaz

en: outdated
cs: zastaralé

en: Is not one of
cs: Není jedním z

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
cs: Spravovat značkování, kategorizaci a roztřídění obsahu.

en: Re-index site
cs: Přeindexovat web

en: Are you sure you want to re-index the site?
cs: Určitě chcete přeindexovat web?

en: Save and continue
cs: Uložit a pokračovat

en: Row
cs: Řádek

en: Table name prefix
cs: Předpona jména tabulky

en: Migration
cs: Migrace

en: IP address
cs: IP adresa

en: Maximum height
cs: Maximální výška

en: Maximum width
cs: Maximální šířka

en: Autocomplete matching
cs: Porovnávání s automatickým dokončováním

en: Starts with
cs: Začíná na

en: Timor-Leste
cs: Východní Timor

en: Åland Islands
cs: Ålandy

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Cached
cs: Cachováno

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Difficulty
cs: Obtížnost

en: Boolean
cs: Logická hodnota (Boolean)

en: Maximum image resolution
cs: Maximální rozlišení obrázku

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
cs: Zjištěna neplatná volba. Kontaktujte administrátora webu.

en: Tips
cs: Tipy

en: Status report
cs: Hlášení stavu

en: Not writable
cs: Není zapisovatelný

en: Decimal point
cs: Desetinná tečka

en: Permanent
cs: Trvalý

en: Temporary
cs: Dočasný

en: No files available.
cs: Žádné soubory nejsou k dispozici.

en: Custom date format
cs: Vlastní formát data

en: Book outline
cs: Osnova knihy

en: This will be the top-level page in this book.
cs: Tato stránka bude nejvýše v hierarchii této knihy.

en: Revision information
cs: Informace o revizi

en: Notify user of new account
cs: Upozornění uživatele na nový účet

en: Is one of
cs: Jeden z

en: Form mode
cs: Režim formuláře

en: View comment
cs: Zobrazit komentář

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
cs: Přístup bude umožněn uživatelům s daným uživatelským oprávněním.

en: Decimal value
cs: Desetinná hodnota

en: Comma
cs: Čárka

en: Show All
cs: Zobrazit vše

en: Uses
cs: Použití

en: Path to custom icon
cs: Cesta k volitelné ikoně

en: Your email address
cs: Vaše e-mailová adresa

en: Frontpage
cs: Titulní strana

en: Users who have created accounts on your site.
cs: Uživatelé, kteří mají účet na vašich stránkách.

en: Edit action
cs: Upravit akci

en: Current user
cs: Aktuální uživatel

en: Delete comment
cs: Smazat komentář

en: Reply to comment
cs: Odpovědět na komentář

en: Default display mode
cs: Standardní režim zobrazení

en: Default comments per page
cs: Výchozí počet komentářů na stránku

en: Comment subject field
cs: Předmět komentáře

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
cs: Budou odstraněny také reakce na tento komentář. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Publish the selected comments
cs: Zveřejnit vybrané komentáře

en: Unpublish the selected comments
cs: Skrýt vybrané komentáře

en: (No subject)
cs: (Žádný předmět)

en: Is empty (NULL)
cs: Je prázdný (NULL)

en: not empty
cs: není prázdný

en: Access type
cs: Typ přístupu

en: Default image
cs: Výchozí obrázek

en: Add feed
cs: Přidat zdroj

en: List links
cs: Seznam odkazů

en: Text settings
cs: Nastavení textu

en: MIME type
cs: Typ MIME

en: File system
cs: Systém souborů

en: Ends with
cs: Končí na

en: Toolbar
cs: Panel nástrojů

en: Enter your @s username.
cs: Zadejte své uživatelské jméno pro @s.

en: Posted in
cs: Příspěvek

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
cs: Komentář není autorizován nebo byl napsán v uzavřeném tématu %subject.

en: Upload date
cs: Datum nahrání

en: Parent ID
cs: ID rodiče

en: Default style
cs: Výchozí styl

en: The node ID of the node.
cs: ID uzlu.

en: Tab weight
cs: Váha záložky

en: Delete all revisions
cs: Smazat všechny revize

en: No role
cs: Žádná role

en: Block title.
cs: Název bloku.

en: Search index
cs: Index pro vyhledávání

en: Video file
cs: Video soubor

en: 1 view | @count views
cs[0]: 1 zobrazení
cs[1]: @count zobrazení
cs[2]: @count zobrazení

en: The size of the file.
cs: Velikost souboru.

en: The MIME type of the file.
cs: MIME typ souboru.

en: @type %title has been created.
cs: @type %title byl vytvořen.

en: @type %title has been updated.
cs: Aktualizován příspěvek %title (@type).

en: The post could not be saved.
cs: Příspěvek nelze uložit.

en: Menu link ID
cs: ID odkazu menu

en: 1 character | @count characters
cs[0]: 1 znak
cs[1]: @count znaky
cs[2]: @count znaků

en: Filter settings
cs: Nastavení filtru

en: You do not have any administrative items.
cs: Nebyly nalezeny žádné položky administrace.

en: No help is available for module %module.
cs: Pro modul %module není k dispozici nápověda.

en: @module administration pages
cs: Administrace modulu @module

en: Filter the view to the currently logged in user.
cs: Filtrovat zobrazení pro aktuálně přihlášeného uživatele.

en: Save translation
cs: Uložit překlad

en: Add language
cs: Přidat jazyk

en: AM
cs: Dopoledne

en: PM
cs: Odpoledne

en: PHP extensions
cs: Rozšíření PHP

en: Comments per page
cs: Komentářů na stránku

en: Publish comment
cs: Zveřejnit komentář

en: The file could not be uploaded.
cs: Soubor nelze nahrát.

en: Export configuration
cs: Exportovat konfiguraci

en: Collaboration
cs: Spolupráce

en: Administration pages
cs: Stránky administrace

en: Capitalize first letter
cs: První písmeno kapitálkami

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
cs: Na stránce došlo k neočekávané chybě. Zkuste to později.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
cs: Uživatel %name použil jednorázový přihlašovací odkaz v čase %timestamp.

en: Registration successful. You are now logged in.
cs: Registrace proběhla úspěšně. Nyní jste přihlášeni.

en: Custom text
cs: Vlastní text

en: The comment body.
cs: Tělo komentáře.

en: Default argument
cs: Výchozí argument

en: sorted by
cs: řazeno podle

en: Feed display options
cs: Možnosti zobrazení zdroje

en: Available actions
cs: Dostupné akce

en: Remove group
cs: Odstranit skupinu

en: The comment ID.
cs: ID komentáře.

en: Add link
cs: Přidat položku

en: Numbered list
cs: Číslovaný seznam

en: View comments
cs: Zobrazit komentáře

en: Not set
cs: Nenastaveno

en: Set password
cs: Nastavit heslo

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
cs: Pole %name nesmí obsahovat více hodnot než @count.

en: No fields available.
cs: Žádná pole nejsou dostupná.

en: Content author
cs: Autor obsahu

en: Not in book
cs: Není v knize

en: New book
cs: Nová kniha

en: By @name on @date
cs: Uživatel @name dne @date

en: By @name
cs: Dle @name

en: Not in menu
cs: Není v menu

en: No alias
cs: Žádný alias

en: Source language
cs: Zdrojový jazyk

en: Initializing.
cs: Inicializuji.

en: An error has occurred.
cs: Vyskytla se chyba.

en: Your page will be a part of the selected book.
cs: Vaše stránka bude částí vybrané knihy.

en: Numeric
cs: Číselné

en: mobile
cs: mobilní

en: Custom URL
cs: Vlastní URL

en: Notify user
cs: Oznámit uživateli

en: 0 sec
cs: 0 sekund

en: Submit button text
cs: Text odesílacího tlačítka

en: Is published
cs: Je zveřejněno

en: Configure @block
cs: Nastavit @block

en: Filter log messages
cs: Filtrovat zprávy v logu

en: You must select something to filter by.
cs: Je třeba vybrat filtrovací kritérium.

en: New revision
cs: Nová revize

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
cs: Pro změnu hesla aktuálního uživatele zadejte nové heslo do obou polí.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
cs: Použitému jednorázovému přihlašovacímu odkazu již vypršela platnost. Požádejte, prosím, o nový pomocí formuláře níže.

en: This login can be used only once.
cs: Toto přihlášení lze použít jen jednou.

en: Add comment link
cs: Odkaz na přidání komentáře

en: Strike-through
cs: Přeškrtnutí

en: Align left
cs: Zarovnat vlevo

en: Align center
cs: Zarovnat na střed

en: Align right
cs: Zarovnat vpravo

en: Justify
cs: Zarovnat do bloku

en: Horizontal rule
cs: Vodorovná linka

en: Paste Text
cs: Vložit Text

en: Paste from Word
cs: Vložit z Wordu

en: Remove format
cs: Odstranit formátování

en: Character map
cs: Speciální symboly

en: HTML block format
cs: Formát HTML bloku

en: Font style
cs: Styl písma

en: Abbreviation
cs: Zkratka

en: Inserted
cs: Vloženo

en: Provide a password for the new account in both fields.
cs: Zadejte do obou polí heslo nového účtu.

en: Changes cannot be made to a locked view.
cs: V zamknutém pohledu nelze provádět změny.

en: Create customized lists and queries from your database.
cs: Vytvořit vlastní seznamy a dotazy z vaší databáze.

en: Broken/missing handler
cs: Poškozený/chybějící ovladač

en: Current date
cs: Aktuální datum

en: Current node's creation time
cs: Čas vytvoření aktuálního uzlu

en: Current node's update time
cs: Čas úpravy aktuálního uzlu

en: Do not display items with no value in summary
cs: Nezobrazovat v souhrnu položky, které nemají žádnou hodnotu

en: Invalid input
cs: Neplatný vstup

en: Glossary mode
cs: Mód rejstříku

en: Character limit
cs: Omezení počtu znaků

en: No transform
cs: Bez převodu

en: Upper case
cs: Velká písmena

en: Lower case
cs: Malá písmena

en: Capitalize each word
cs: Každé slovo začínat velkým písmenem

en: Transform spaces to dashes in URL
cs: Převést mezery na pomlčky v URL

en: Exclude from display
cs: Nezobrazovat

en: Link path
cs: Cesta odkazu

en: Prefix text
cs: Text předpony

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
cs: Libovolný text zobrazený před tímto odkazem. Lze použít HTML.

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
cs: Libovolný text zobrazený za tímto odkazem. Lze použít HTML.

en: Trim only on a word boundary
cs: Oříznout pouze mezi slovy

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
cs: Pokud je vybráno, pole bude oříznuto jen mezi slovy. Pole tedy může mít nejvýše specifikovaný počet znaků nebo méně. Pokud se jedná o jedno velké slovo, pole nebude nijak oříznuto.

en: Strip HTML tags
cs: Odstranit HTML tagy.

en: Field can contain HTML
cs: Pole může obsahovat HTML

en: File size display
cs: Zobrazení velikosti souboru

en: Formatted (in KB or MB)
cs: Formátovaný (v KB nebo MB)

en: If checked, true will be displayed as false.
cs: Pokud je vybráno, pravda (TRUE) bude zobrazována jako nepravda (FALSE).

en: Time ago (with "ago" appended)
cs: Čas před (s připojeným „před“)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
cs: Časové rozpětí (s připojeným „před/od teď“)

en: If checked, the number will be rounded.
cs: Pokud je zaškrtnuto, číslo bude zaokrouhleno.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
cs: Určete počet číslic vypsaných za desetinnou čárkou.

en: What single character to use as a decimal point.
cs: Jaký znak použít jako desetinnou čárku.

en: What single character to use as the thousands separator.
cs: Jaký znak použít jako oddělovač tisíců.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
cs: Text vložený před číslo, například symbol měny.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
cs: Text vložený za číslo, například symbol měny.

en: Simple separator
cs: Jednoduchý oddělovač

en: Display as link
cs: Zobrazit jako odkaz

en: Operator identifier
cs: Identifikátor operátoru

en: Filter identifier
cs: Identifikátor filtru

en: Remember
cs: Zapamatovat

en: This identifier is not allowed.
cs: Tento identifikátor není povolen.

en: - Any -
cs: - nezáleží -

en: exposed
cs: vystavený

en: Value type
cs: Typ hodnoty

en: Invalid date format.
cs: Neplatný formát data.

en: not in
cs: není v

en: Is all of
cs: Všech

en: Is none of
cs: Není žádný z

en: not
cs: ne

en: Is between
cs: Je mezi

en: between
cs: mezi

en: Is not between
cs: Není mezi

en: not between
cs: ne mezi

en: And max
cs: A maximálně

en: And
cs: A

en: Contains any word
cs: Obsahuje jakékoliv slovo

en: Contains all words
cs: Obsahuje všechna slova

en: has all
cs: obsahuje vše

en: begins
cs: začíná

en: ends
cs: končí

en: Require this relationship
cs: Vyžadovat tento vztah

en: asc
cs: vzestupně

en: desc
cs: sestupně

en: Broken
cs: Poškozeno

en: Displays
cs: Zobrazení

en: This display has no path.
cs: Toto zobrazení nemá cestu.

en: Query build time
cs: Čas vytvoření dotazu

en: Query execute time
cs: Čas provedení dotazu

en: View render time
cs: Zobrazit čas renderování.

en: No query was run
cs: Nebyl spuštěn žádný dotaz

en: View name
cs: Název pohledu

en: Break lock
cs: Zrušit zámek

en: Go to the real page for this display
cs: Přejít na reálnou stránku s tímto zobrazením.

en: View analysis
cs: Analýza pohledu

en: Rearrange @type
cs: Uspořádat @type

en: Broken field @id
cs: Chybné pole @id

en: Configure extra settings for @type %item
cs: Konfigurovat extra nastavení pro @type %item

en: Clear Views' cache
cs: Vyčistit cache Views

en: Add Views signature to all SQL queries
cs: Přidat podpis modulu Views ke všem SQL dotazům

en: Disable views data caching
cs: Vypnout ukládání dat pohledů do mezipaměti

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
cs: Z důvodu zlepšení výkonu ukládá modul Views do mezipaměti data týkající se dostupných tabulek, modulů a pohledů. Pokud zaškrtnete toto políčko, modul Views kešování vynechá a kdykoli to bude potřeba, znovu načte všechna tato data. To může výrazně zhoršit výkon webu.

en: Show other queries run during render during live preview
cs: Zobrazit ostatní dotazy, které probíhají během renderování, jako součást živého náhledu

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
cs: Během renderování pohledu může Drupal provádět mnoho dotazů do databáze. Zaškrtnutím tohoto políčka zobrazíte všechny dotazy, které běží během renderování pohledu, jako součást živého náhledu.

en: Default settings for this view.
cs: Výchozí nastavení pro tento pohled.

en: Display the view as a block.
cs: Zobrazit pohled jako blok.

en: Displays rows one after another.
cs: Zobrazí řádky jeden po druhém.

en: HTML List
cs: HTML seznam

en: Displays rows in a grid.
cs: Zobrazí řádky v mřížce.

en: Displays rows in a table.
cs: Zobrazí řádky v tabulce.

en: Will be available to all users.
cs: Bude dostupné všem uživatelům.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
cs: Přístup bude umožněn uživatelům kterékoliv z těchto rolí.

en: sort criteria
cs: kriteria řazení

en: Sort criterion
cs: Kritérium řazení

en: sort criterion
cs: kritérium řazení

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
cs: Položky agregátoru jsou importovány z externích zdrojů novinek RSS a Atom.

en: The title of the aggregator item.
cs: Nadpis položky agregátoru.

en: The link to the original source URL of the item.
cs: Odkaz na původní zdrojovou URL adresu položky.

en: The author of the original imported item.
cs: Autor původní importované položky.

en: The actual content of the imported item.
cs: Aktuální obsah importované položky.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
cs: Datum publikování položky původního zdroje. (U některých zdrojů to bude datum, kdy byla importována.)

en: Feed ID
cs: ID zdroje

en: The link to the source URL of the feed.
cs: Odkaz na původní URL zdroje.

en: The date the feed was last checked for new content.
cs: Datum, kdy byl zdroj naposledy kontrolován na nový obsah.

en: The description of the aggregator feed.
cs: Popis agregátoru zdroje.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
cs: Zobrazit položku agregátoru pomocí dat z původního zdroje.

en: The title of the comment.
cs: Název komentáře.

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
cs: Jméno autora komentáře může být zobrazeno jako odkaz na autorem zadanou URL adresu.

en: Post date
cs: Datum vytvoření

en: Node link
cs: Odkaz uzlu

en: The User ID of the comment's author.
cs: Uživatelské ID autora komentáře.

en: Parent CID
cs: Nadřazené CID

en: Last comment time
cs: Čas posledního komentáře

en: Date and time of when the last comment was posted.
cs: Datum a čas odeslání posledního komentáře.

en: Last comment author
cs: Autor posledního komentáře

en: The name of the author of the last posted comment.
cs: Jméno autora posledního komentáře.

en: Comment count
cs: Počet komentářů

en: Updated/commented date
cs: Datum úpravy/komentáře

en: The number of new comments on the node.
cs: Počet nových komentářů daného uzlu.

en: Comment status
cs: Status komentáře

en: Created year + month
cs: Rok a měsíc vytvoření

en: Created year
cs: Rok vytvoření

en: Created month
cs: Měsíc vytvoření

en: Created day
cs: Den vytvoření

en: Created week
cs: Týden vytvoření

en: Has new content
cs: Má nový obsah

en: Total views
cs: Celkový počet zobrazení

en: The total number of times the node has been viewed.
cs: Celkový počet zobrazení uzlu.

en: Views today
cs: Zobrazení dnes

en: The total number of times the node has been viewed today.
cs: Celkový počet dnešních zobrazení uzlu.

en: The most recent time the node has been viewed.
cs: Čas kdy byl uzel naposledy prohlížen.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
cs: Soubory spravované Drupalem a různými moduly.

en: The user ID
cs: ID uživatele

en: The user or author name.
cs: Jméno uživatele nebo autora.

en: User ID from URL
cs: ID uživatele z URL

en: Randomize the display order.
cs: Zobrazovat v náhodném pořadí.

en: Provide custom text or link.
cs: Poskytnout vlastní text nebo odkaz.

en: No user
cs: Žádný uživatel

en: Show teaser-style link
cs: Zobraz odkaz ve formě upoutávky

en: contact
cs: kontakt

en: Contact %user
cs: Kontaktovat %user

en: Unknown language
cs: Neznámý jazyk

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
cs: Ke hledání jednoho ze dvou slov je třeba použít <strong>OR</strong>. Např. <strong>kočka OR pes</strong>.

en: No vocabulary
cs: Žádný slovník

en: Dropdown
cs: Rozevírací

en: Select terms from vocabulary @voc
cs: Vybrané termíny ze slovníku @voc

en: Select terms
cs: Vybrané termíny

en: Usernames
cs: Uživatelská jména

en: Enter a comma separated list of user names.
cs: Zadejte čárkou oddělený seznam uživatelských jmen.

en: Unrestricted
cs: Neomezené

en: Never cache
cs: Nepoužívat cache

en: Query results
cs: Výsledky dotazu

en: Change the title that this display will use.
cs: Změnit titulek, který bude použit pro toto zobrazení

en: Use AJAX
cs: Použít AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
cs: Určuje, zda toto zobrazení bude používat AJAX.

en: Change this display's pager setting.
cs: Změnit nastavení stránkování tohoto zobrazení.

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: Link display
cs: Zobrazení odkazu

en: Exposed form in block
cs: Vystavení formuláře v bloku

en: The text to display for the more link.
cs: Text odkazu pro zobrazení více obsahu.

en: Display even if view has no result
cs: Zobrazit přestože pohled nevrací výsledek

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
cs: Zobrazení "@display" používá cestu, ale tato cesta není nadefinována

en: Attachment settings
cs: Nastavení přílohy

en: Inherit exposed filters
cs: Zdědit vystavené filtry

en: Multiple displays
cs: Více zobrazení

en: Using the site name
cs: Použití jména webu

en: Use the site name for the title
cs: Jako název použít název webu

en: No menu
cs: Žádné menu

en: Change settings for the parent menu
cs: Změnit nastavení pro nadřazené menu

en: No menu entry
cs: Žádný záznam v menu

en: Normal menu entry
cs: Normální záznam v menu

en: Already exists
cs: Již existuje

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
cs: Volitelně můžete zadat pole, podle kterého se záznamy seskupí. Pokud nechcete záznamy seskupit, ponechte prázdné.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
cs: Vodorovné zarovnání umístí buňky od levého horního rohu směrem doprava. Svislé zarovnání umístí buňky od levého horního rohu směrem dolů.

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
cs: Umístěte pole do sloupců. V jednom sloupci lze kombinovat více polí; jestliže to uděláte, použije se k jejich oddělení zadaný oddělovač. Pokud chcete, aby se sloupec dal seřadit na kliknutí, zaškrtněte volbu "lze řadit". Pomocí přepínače "výchozí pořadí" můžete určit, zda a jaký sloupec se se použije pro výchozí řazení. Pořadí a popisky sloupců můžete nastavit v části "Pole".

en: Parent link ID
cs: ID rodiče odkazu

en: Administration menu
cs: Administrační menu

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: Language settings
cs: Nastavení jazyka

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
cs: Cron právě běží, není možné ho spustit znovu, dokud běh neskončí.

en: Cron run completed.
cs: Běh cronu dokončen.

en: - All -
cs: - Vše -

en: Visitors
cs: Návštěvníci

en: Compact
cs: Kompaktní

en: Allow multiple values
cs: Povolit více hodnot

en: The maximum length of the field in characters.
cs: Maximální délka pole (počet znaků)

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: Module dependencies
cs: Závislosti modulů

en: Update translations
cs: Aktualizace překladů

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Who's new
cs: Kdo je nový

en: Language name
cs: Název jazyka

en: Edit language
cs: Upravit jazyk

en: External links only
cs: Pouze externí odkazy

en: Filter criteria
cs: Kritéria pro filtrování

en: The content type %name has been updated.
cs: Typ obsahu %name byl aktualizován

en: The content type %name has been added.
cs: Typ obsahu %name byl přidán.

en: Contact form
cs: Kontaktní formulář

en: Drag to re-order
cs: Pro přeskupení přetáhněte myší

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
cs: Změny provedené v této tabulce budou uloženy až po odeslání  formuláře.

en: Block Content
cs: Obsah bloku

en: Blue Lagoon (default)
cs: Blue Lagoon (výchozí)

en: The requested page could not be found.
cs: Požadovaná stránka nebyla nalezena.

en: The user account %id does not exist.
cs: Uživatelský účet %id neexistuje.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
cs: Pokus zrušit neexistující uživatelský učet: %id.

en: Requirements problem
cs: Problém se závislostmi

en: Database configuration
cs: Nastavení databáze

en: Select an installation profile
cs: Vybrat instalační profil

en: Choose language
cs: Vyberte jazyk

en: Select language
cs: Vybrat jazyk

en: No profiles available
cs: Žádné dostupné profily

en: Drupal already installed
cs: Drupal je již nainstalovaný.

en: Installing @drupal
cs: Instalace @drupal

en: The installation has encountered an error.
cs: Při instalaci nastala chyba.

en: Configure site
cs: Nastavení webu

en: Installed %module module.
cs: Modul %module nainstalován.

en: Choose profile
cs: Vybrat profil

en: Verify requirements
cs: Kontrola požadavků

en: Set up database
cs: Nastavení databáze

en: Set up translations
cs: Nastavení překladu

en: Install site
cs: Instalace webu

en: Finish translations
cs: Dokončit překlady

en: Update notifications
cs: Upozornění na aktualizace

en: Check for updates automatically
cs: Automaticky kontrolovat aktualizace

en: 1 byte | @count bytes
cs[0]: 1 bajt
cs[1]: @count bajty
cs[2]: @count bajtů

en: Illegal choice %choice in %name element.
cs: Neplatná volba %choice v elementu %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
cs: Knihovna GD2 pro operace s obrázky

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
cs: Nastavit kvalitu obrázků JPEG. Kvalita je vyjádřena číslem od 0 do 100. Větší číslo znamená lepší kvalitu, ale také objemnější soubor.

en: Right to left
cs: Zprava doleva

en: Left to right
cs: Zleva doprava

en: Add custom language
cs: Přidat uživatelský jazyk

en: Save language
cs: Uložit jazyk

en: Direction that text in this language is presented.
cs: Směr písma v tomto jazyce.

en: String contains
cs: Řetězec obsahuje

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
cs: Pokud necháte pole prázdné, zobrazí se všechny řetězce. Hledání závisí na velikosti písmen.

en: Search in
cs: Hledat v

en: Both translated and untranslated strings
cs: Přeložené i nepřeložené řetězce

en: Only translated strings
cs: Jen přeložené řetězce

en: Only untranslated strings
cs: Jen nepřeložené řetězce

en: Languages not yet added
cs: Prozatím nepřidané jazyky

en: The language %language has been created.
cs: Jazyk %language byl vytvořen.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
cs: Vložený řetězec obsahuje nepovolený HTML kód: %string

en: Importing interface translations
cs: Importuji překlady uživatelského rozhraní.

en: Error importing interface translations
cs: Chyba při importu uživatelského rozhraní.

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
cs: Pokus o odeslání řetězce, který obsahuje nepovolené HTML tagy: %string

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
cs: Aktualizován překladový JavaScript soubor pro jazyk %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
cs: Vytvořen překladový JavaScript soubor pro jazyk %language.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
cs: Došlo k chybě během tvoření překladového JavaScript souboru pro jazyk %language.

en: Standard PHP
cs: Standardní PHP

en: PHP Mbstring Extension
cs: PHP Mbstring rozšíření

en: Unicode library
cs: Unicode knihovna

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
cs: Název zdroje (nebo jméno webu, ze kterého pochází tento zdroj).

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
cs: Přidání zdroje ve formátu RSS, RDF nebo Atom. Zdroj může mít pouze jeden vstup.

en: Update items
cs: Obnovit položky

en: No blocks in this region
cs: V této oblasti nejsou žádné bloky.

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
cs: Blok %info byl přiřazen do neplatného regionu (%region) a byl vypnut.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
cs: Typ obsahu pro odkaz %add-child musí být jedním z typů obsahů povolených v osnově.

en: Save book pages
cs: Uložit stránky knihy

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
cs: Tato kniha byla změněna jiným uživatelem, změny nelze uložit.

en: Title changed from %original to %current.
cs: Nadpis změněn z %original na %current.

en: Updated book %title.
cs: Kniha %title aktualizována.

en: book: updated %title.
cs: kniha: aktualizováno %title.

en: Update book outline
cs: Aktualizovat osnovu

en: Remove from book outline
cs: Odstranit z osnovy

en: No changes were made
cs: Žádné změny

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
cs: Příspěvek byl začleněn do vybrané knihy. Teď je možné jej zařadit relativně vzhledem k jiným stránkám.

en: The book outline has been updated.
cs: Osnova knihy byla aktualizována.

en: There was an error adding the post to the book.
cs: Při začleňování příspěvku do knihy došlo k chybě.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
cs: %title má přidruženy svázané strany, které budou automaticky přeneseny, aby bylo zachováno spojení s knihou. Pro opětovné vytvoření hierarchie (jako byla před odstraněním této stránky) je třeba znovu %title přidat pomocí záložky Osnova, a ručně přenést svázané strany.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
cs: %title může být opětovně přidán do hierarchie pomocí záložky Osnova.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
cs: Opravdu odstranit %title z hierarchie knihy?

en: The post has been removed from the book.
cs: Příspěvek byl odstraněn z knihy.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
cs: Zobrazit tuto stranu a její podstrany ve verzi pro tisk.

en: Show block on all pages
cs: Zobrazit blok na všech stránkách

en: Show block only on book pages
cs: Zobrazit blok pouze na stránkách knihy

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
cs: Pokud je vybrána volba <em>Zobrazit blok na všech stránkách</em>, blok bude obsahovat automaticky generované menu pro všechny knihy webu. Pokud je vybráno <em>Zobrazit bloky pouze na stránkách knihy</em>, blok bude obsahovat pouze nabídku aktuální knihy. V tomto případě, pokud právě zobrazovaná stránka není součástí knihy, blok se nezobrazí. Další možnosti kontroly zobrazení bloku jsou na stránce <em>Nastavení viditelnosti specifické pro stránku</em>.

en: This is the top-level page in this book.
cs: Tato stránka je nejvýše v hierarchii této knihy.

en: No book selected.
cs: Nebyla vybrána žádná kniha.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
cs: %title je součástí osnovy knihy, a má přidruženy svázané strany. V případě smazání %title budou svázané strany automaticky přeneseny.

en: Re-order book pages and change titles
cs: Přeskupit stránky knihy a změnit nadpisy

en: Book page
cs: Strana knihy

en: Delete the selected comments
cs: Smazat vybrané komentáře

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
cs: Příklad: 'informace o produktu' nebo 'kritika webu'

en: Personal contact form
cs: Osobní kontaktní formulář

en: View events that have recently been logged.
cs: Zobrazit nejnovější záznamy událostí.

en: Top 'page not found' errors
cs: Seznam nejčastějších chyb „stránka nenalezena“

en: View 'page not found' errors (404s).
cs: Zobrazit seznam chyb „stránka nenalezena“ (404).

en: Top 'access denied' errors
cs: Seznam nejčastějších chyb „přístup odepřen“

en: View 'access denied' errors (403s).
cs: Zobrazit seznam chyb „přístup odepřen“ (403).

en: No roles may use this format
cs: Tento formát nemohou používat žádné role

en: Allowed HTML tags: @tags
cs: Povolené HTML značky: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
cs: Odkazy na jiné stránky

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
cs: Implicitně se zalomení řádku vkládá automaticky, takže touto značkou přidáte další. Tato značka se liší, protože nemá otevírací a ukončovací značku jako ostatní. Pro kompatibilitu s XHTML 1.0 vložte do značky navíc „ /“.

en: Text with <br />line break
cs: Text s <br />zalomením řádku

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
cs: Implicitně se odstavce přidávají automaticky, takže touto značkou přidáte další.

en: Paragraph one.
cs: Odstavec jedna.

en: Paragraph two.
cs: Odstavec dvě.

en: Strong
cs: Silné

en: Emphasized
cs: Zvýrazněné

en: Cited
cs: Citace

en: Coded text used to show programming source code
cs: Zobrazení zdrojového kódu

en: Coded
cs: Kód

en: Bolded
cs: Tučné

en: Italicized
cs: Kurzíva

en: Superscripted
cs: Horní index

en: <sup>Super</sup>scripted
cs: <sup>Horní</sup> index

en: Subscripted
cs: Dolní index

en: <sub>Sub</sub>scripted
cs: <sub>Dolní</sub> index

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
cs: <abbr title="Zkratka">Zkr.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
cs: <acronym title="Dvojznaková zkratka">DZ</acronym>

en: Block quoted
cs: Odsazení bloku

en: Quoted inline
cs: Vložená citace

en: Table header
cs: Záhlaví tabulky

en: Table cell
cs: Buňka tabulky

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
cs: Číslovaný seznam - použijte &lt;li&gt; na začátku každé položky seznamu

en: First item
cs: První položka

en: Second item
cs: Druhá položka

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
cs: Nečíslovaný seznam - použijte &lt;li&gt; na začátku každé položky seznamu

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
cs: Seznam definice je podobný ostatním HTML seznamům. &lt;dl&gt; začíná seznam definic, &lt;dt&gt; začíná termín a &lt;dd&gt; začíná popis definice.

en: First term
cs: První termín

en: First definition
cs: První definice

en: Second term
cs: Druhý termín

en: Second definition
cs: Druhá definice

en: Subtitle three
cs: Podnadpis tři

en: Subtitle four
cs: Podnadpis čtyři

en: Subtitle five
cs: Podnadpis pět

en: Subtitle six
cs: Podnadpis šest

en: Tag Description
cs: Popis značky

en: You Type
cs: Napíšete

en: You Get
cs: Získáte

en: No help provided for tag %tag.
cs: Chybí nápověda pro značku %tag.

en: Quotation mark
cs: Uvozovky

en: Character Description
cs: Popis znaku

en: Lines and paragraphs break automatically.
cs: Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

en: Compose tips
cs: Rady pro psaní

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
cs: Krátký a výstižný název této kolekce diskusí.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
cs: Popis a nápověda pro diskuse v tomto fóru.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
cs: Krátký a výstižný název této kolekce souvisejících fór.

en: Default number of forum topics displayed per page.
cs: Počet diskusních témat na stránku.

en: Default display order for topics.
cs: Výchozí řazení témat.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
cs: Kontejnery jsou většinou umístěny jako hlavní kategorie, ale mohou být rovněž umístěny uvnitř jiného kontejneru či fóra.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
cs: Fóra mohou být umístěna jako hlavní kategorie nebo uvnitř jiného kontejneru či fóra.

en: Forum topic
cs: Téma diskuse

en: You are not allowed to post new content in the forum.
cs: Nemáte oprávnění přidat příspěvek do fóra.

en: Manages the display of online help.
cs: Spravuje zobrazení online nápovědy.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
cs: Zde je možné exportovat přeložené řetězce používané na webu. Soubor s exportem může být ve formátu Portable Object (<em>.po</em>), který obsahuje jak původní, tak i přeložený řetězec (může být použit ke sdílení překladu), nebo ve formátu Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>), který obsahuje pouze originální řetězce (slouží k vytvoření nového překladu pomocí editoru překladů ve formátu Gettext).

en: Submission form settings
cs: Nastavení formuláře pro odeslání

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Strojově čitelný název může obsahovat pouze malá písmena, podtržítka a čísla.

en: Added content type %name.
cs: Přidán typ obsahu %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
cs[0]: Typ obsahu 1 příspěvku byl změněn z %old-type na %type.
cs[1]: Typ obsahu @count příspěvků byl změněn z %old-type na %type.
cs[2]: Typ obsahu @count příspěvků byl změněn z %old-type na %type.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
cs: Určitě chcete obnovit práva v obsahu webu?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
cs: Tato akce obnoví všechna práva v obsahu webu a může trvat velmi dlouho. Tuto operaci nelze vrátit.

en: language
cs: jazyk

en: An error occurred and processing did not complete.
cs: Vyskytla se chyba a zpracování nebylo dokončeno.

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
cs: Revize příspěvku %title (@type) z %revision-date byla smazána.

en: @type: reverted %title revision %revision.
cs: @type: vrácena revize %title %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
cs: Oprávnění přístupu k obsahu musí být obnoveny.

en: Rebuilding content access permissions
cs: Obnovuji práva pro obsah

en: Content permissions have been rebuilt.
cs: Práva pro obsah byla obnovena.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
cs: Práva pro přístup k obsahu nebyla v pořádku obnovena.

en: Add content type
cs: Přidat typ obsahu

en: Revert to earlier revision
cs: Vrátit se k předchozí revizi

en: Delete earlier revision
cs: Smazat předchozí revizi

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
cs: Umožňuje zasílání obsahu.

en: The alias %alias is already in use in this language.
cs: Alias %alias je v tomto jazyce již použit.

en: The alias has been saved.
cs: Alias byl uložen.

en: Filter aliases
cs: Filtrovat aliasy

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
cs: Zadejte cestu, pro kterou chcete vytvořit alias, a poté název nového aliasu.

en: URL aliases
cs: URL aliasy

en: Add alias
cs: Přidat alias

en: Allows users to rename URLs.
cs: Umožňuje uživatelům určit vlastní URL stránek.

en: Indexing throttle
cs: Rychlost indexace

en: Number of items to index per cron run
cs: Počet položek, které se budou indexovat při jednom spuštění cronu.

en: Indexing settings
cs: Nastavení indexování

en: Minimum word length to index
cs: Minimální délka slova k indexaci

en: Simple CJK handling
cs: Zpracování Simple CJK

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
cs: Určuje, zda se má použít zjednodušený tokenizer čínštiny/japonštiny/korejštiny založený na překrývajících se sekvencích. Vypněte, pokud chcete použít externí preprocessor. Neovlivňuje jiné jazyky.

en: Search form
cs: Vyhledávání

en: Top search phrases
cs: Nejhledanější fráze

en: View most popular search phrases.
cs: Zobrazit nejhledanější fráze na tomto webu.

en: Content viewing counter settings
cs: Nastavení počítadla zobrazení obsahu

en: Count content views
cs: Počítadlo zobrazení obsahu

en: Increment a counter each time content is viewed.
cs: Při každém zobrazení obsahu zvednout počítadlo.

en: Popular content
cs: Oblíbený obsah

en: How many content items to display in "all time" list.
cs: Kolik položek se má zobrazovat v seznamu „za celé období“.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
cs: Kolik položek se má zobrazovat v seznamu „nedávno zobrazeno“.

en: Today's:
cs: Dnes:

en: All time:
cs: Za celé období:

en: Last viewed:
cs: Naposledy zobrazeno:

en: Logs and records system events to syslog.
cs: Loguje a zaznamenává systémové události do syslogu.

en: User pictures in posts
cs: Uživatelské obrázky v příspěvcích

en: User pictures in comments
cs: Uživatelské obrázky v komentářích

en: Shortcut icon
cs: Ikona webu

en: Upload logo image
cs: Nahrát obrázek loga

en: Shortcut icon settings
cs: Nastavení favicon ikony

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
cs: Pokud nemáte přímý přístup na server, použijte toto pole k nahrání ikony webu na server.

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
cs: Následující moduly budou kompletně odinstalovány z tohoto webu a <em>všechna data těchto modulů budou ztracena</em>!

en: Confirm uninstall
cs: Potvrdit odinstalaci

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
cs: Pokračovat s odinstalací výše uvedených?

en: No modules selected.
cs: Nejsou vybrány žádné moduly.

en: The selected modules have been uninstalled.
cs: Vybrané moduly byly odinstalovány.

en: Default 403 (access denied) page
cs: Standardní stránka 403 (přístup zamítnut)

en: Default 404 (not found) page
cs: Standardní stránka 404 (stránka nenalezena)

en: Caches cleared.
cs: Vyrovnávací paměť vyčištěna.

en: Select an image processing toolkit
cs: Vyberte toolkit pro práci s obrázky

en: Number of items in each feed
cs: Počet položek v každém zdroji

en: Default number of items to include in each feed.
cs: Výchozí počet položek obsažených v každém zdroji.

en: Feed content
cs: Obsah zdroje

en: Titles plus teaser
cs: Titulek + upoutávka

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
cs: Globální nastavení výchozího zobrazení položek každého zdroje.

en: Formatting
cs: Formátování

en: Cron ran successfully.
cs: Cron byl úspěšně spuštěn.

en: Cron run failed.
cs: Spuštění cronu selhalo.

en: No modules are available to uninstall.
cs: Žádné moduly pro odinstalaci nejsou k dispozici

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
cs: Tato stránka ukazuje dostupné administrační možnosti pro každý modul.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
cs: Blok <em>Běží na Drupalu</em> je dobrovolný odkaz na domovskou stránku projektu Drupal. Ačkoliv vůbec není vyžadováno mít na webu tento odkaz, může být použit jako projev podpory Drupalu.

en: Powered by Drupal
cs: Běží na Drupalu

en: Compact mode
cs: Kompaktní mód

en: Image toolkit
cs: Toolkit pro práci s obrázky

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
cs: Vybrat systém pro práci s obrázky, je-li k dispozici více možností.

en: RSS publishing
cs: RSS exporty

en: Date and time
cs: Datum a čas

en: -1 (Unlimited)
cs: -1 (Neomezené)

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
cs: Pro předejití problémů je třeba zvážit zvýšení PHP memory limitu na alespoň %memory_minimum_limit.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
cs: Pro předejití chybám zvažte zvýšení PHP memory limitu alespoň na %memory_minimum_limit.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
cs: V závislosti na konfiguraci lze Drupal provozovat s PHP memory limitem %memory_limit. Nicméně limit alespoň %memory_minimum_limit je doporučen, zvláště pokud tento web používá další moduly.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
cs: Zvyšte memory limit změnou parametru memory_limit v souboru %configuration-file a poté restartujte Váš webový server (nebo kontaktujte  administrátora systému či poskytovatele webhostingu).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
cs: Pro zvýšení PHP memory limitu kontaktujte administrátora systému či poskytovatele webhostingu.

en: Not protected
cs: Není chráněný

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
cs: Soubor %file není chráněn proti změnám a proto je bezpečnostním rizikem. Je třeba změnit práva tohoto souboru, aby nebyl zapisovatelný pro všechny.

en: Cron has not run recently.
cs: Cron nebyl v poslední době spuštěn.

en: Cron maintenance tasks
cs: Údržba webu pomocí cron

en: The directory %directory is not writable.
cs: Do adresáře %directory nelze zapisovat.

en: Writable (<em>public</em> download method)
cs: Zapisovatelný (<em>veřejný</em> přístup)

en: Writable (<em>private</em> download method)
cs: Zapisovatelný (<em>neveřejný</em> přístup)

en: Database updates
cs: Aktualizace databáze

en: Access to update.php
cs: Přistup k update.php

en: Handles general site configuration for administrators.
cs: Stará se o základní nastavení webu pro administrátory.

en: Reset to alphabetical
cs: Vrátit do abecedního řazení

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
cs: Termíny jsou zobrazeny ve vzestupném pořadí podle váhy.

en: Weight value must be numeric.
cs: Hodnota váhy musí být číslo.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
cs: Opravdu vrátit slovník %title do abecedního pořadí?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
cs: Vrácení slovníku do abecedního pořadí zruší všechno vlastní seřazení a seřadí položky podle abecedy.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
cs: Vrátit slovník %name do abecedního pořadí.

en: Translation settings
cs: Nastavení překladů

en: This translation needs to be updated
cs: Tento překlad potřebuje úpravu

en: Unknown release date
cs: Neznámé datum vydání

en: Last checked: @time ago
cs: Poslední kontrola: @time zpět

en: Last checked: never
cs: Poslední kontrola: nikdy

en: Includes: %includes
cs: Zahrnuje: %includes

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
cs: Jak často se mají automaticky zjišťovat nové vydání v současnosti nainstalovaných modulů a témat.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
cs: Zde lze nalézt informace o dostupných aktualizacích pro nainstalované moduly a témata. Pozor, každý modul nebo téma je součástí „projektu“, který může, nebo nemusí mít stejné jméno, a může obsahovat více modulů nebo témat.

en: Module and theme update status
cs: Stav aktualizace modulu a téma

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
cs: Pro jeden či více z modulů nebo témat na webu existují bezpečnostní aktualizace. Pro zajištění bezpečnosti serveru je třeba ihned aktualizovat!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
cs: Pro jeden či více z modulů nebo témat vzhledu na webu existují aktualizace. Pro zajištění správné funkčnosti webu je třeba co nejdříve provést aktualizace.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
cs: Zobrazit hlášení o dostupných aktualizacích nainstalovaných modulů a témat.

en: %name has been deleted.
cs: Uživatel %name byl smazán.

en: You must enter a username.
cs: Je třeba zadat uživatelské jméno.

en: The username cannot begin with a space.
cs: Uživatelské jméno nesmí začínat mezerou.

en: The username cannot end with a space.
cs: Uživatelské jméno nesmí končit mezerou.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
cs: Uživatelské jméno nesmí obsahovat několik mezer po sobě.

en: The username contains an illegal character.
cs: Uživatelské jméno obsahuje nepovolené znaky.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
cs: Uživatelské jméno %name je příliš dlouhé: musí být kratší než %max znaků.

en: Who's online
cs: Kdo je online

en: Enter the password that accompanies your username.
cs: Zadejte své heslo.

en: Unblock the selected users
cs: Povolit vybrané uživatele

en: Block the selected users
cs: Zablokovat vybrané uživatele

en: Deleted user: %name %email.
cs: Odstraněn uživatel: %name %email.

en: Edit role
cs: Upravit roli

en: Manages the user registration and login system.
cs: Stará se o registraci uživatelů a jejich přihlašování.

en: Language list
cs: Seznam jazyků

en: File extension
cs: Přípona souboru

en: wide
cs: široký

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
cs: Nadpis se používá pro vyskakovací okno, když uživatel přetáhne myš na obrázek.

en: Progress indicator
cs: Ukazatel průběhu

en: Bar with progress meter
cs: Sloupec s ukazatelem průběhu

en: Throbber
cs: Pulzér

en: Path settings
cs: Nastavení cesty

en: The file upload failed. %upload
cs: Nahrávání souboru se nezdařilo. %upload

en: URL to file
cs: URL adresa k souboru

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
cs: Objevila se neodstranitelná chyba. Nahrávaný soubor pravděpodobně překročil maximální velikost souboru (@size) podporovanou ze strany serveru.

en: Starting upload...
cs: Začínám nahrávání...

en: Uploading... (@current of @total)
cs: Nahrávání... (@current z @total)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
cs: Povoleno (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
cs: Ukazatel průběhu nahrávání

en: Number field
cs: Číselné pole

en: Styles
cs: Styly

en: Apply filters
cs: Použít filtry

en: Item ID
cs: ID položky

en: Page count
cs: Počet stránek

en: The size of the file in bytes.
cs: Velikost souboru v bajtech.

en: Interface
cs: Rozhraní

en: All messages
cs: Všechny zprávy

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Discard changes
cs: Zahodit změny

en: Text format
cs: Formát textu

en: No new posts
cs: Žádné nové příspěvky

en: Sticky topic
cs: Přilepené téma

en: Emergency
cs: Stav nouze

en: Sort descending
cs: Seřadit sestupně

en: Sort ascending
cs: Seřadit vzestupně

en: Your virtual face or picture.
cs: Váš avatar nebo profilový obrázek.

en: The name of the site.
cs: Název webu.

en: Optional features
cs: Volitelné vlastnosti

en: Administrative title
cs: Administrativní název

en: Administrative description
cs: Administrativní popis

en: Style settings
cs: Nastavení stylů

en: Show description
cs: Zobrazit popis

en: Alert
cs: Upozornění

en: Critical
cs: Kritický

en: Top center
cs: Nahoře uprostřed

en: Bottom center
cs: Dole uprostřed

en: Content Translation
cs: Překlad obsahu

en: Warnings
cs: Varování

en: Format string
cs: Řetězec formátu

en: Add format
cs: Přidat formát

en: Delete date format
cs: Smazat formát data

en: Content type name
cs: Název typu obsahu

en: Taxonomy Term
cs: Termín taxonomie

en: Author name
cs: Jméno autora

en: Check settings
cs: Nastavení kontroly

en: @field_name (Locked)
cs: @field_name (Zamknuto)

en: - Select a field type -
cs: - Vyberte typ pole -

en: - Select an existing field -
cs: - Vyberte existující pole -

en: Add new field: you need to provide a label.
cs: Přidat nové pole: zadejte popisek.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
cs: Pole %field je zamčené a nemůže být upraveno.

en: %name must be a number.
cs: %name musí být číslo.

en: Field formatter
cs: Formátovač pole

en: (first item is 0)
cs: (první položka je 0)

en: (start from last values)
cs: (začít od posledních hodnot)

en: New group
cs: Nová skupina

en: Regional settings
cs: Místní nastavení

en: Unsigned
cs: Bez znaménka

en: Number of pages
cs: Počet stránek

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: The weight of this term in relation to other terms.
cs: Váha tohoto termínu ve vztahu k ostatním termínům.

en: Help text to display for the vocabulary.
cs: Text nápovědy pro slovník.

en: Whether or not related terms are enabled within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = enabled)
cs: Zda jsou ve slovníku povolené příbuzné termíny (0 = nepovolené, 1 = povolené)

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
cs: Typ hierarchie, která je ve slovníku povolená. (0 = nepovolená, 1 = jedinečná, 2 = vícenásobná)

en: Whether or not multiple terms from this vocabulary may be assigned to a node. (0 = disabled, 1 = enabled)
cs: Zda z tohoto slovníku může být k uzlu přiřazeno více termínů (0 = nepovoleno, 1 = povoleno)

en: Whether or not terms are required for nodes using this vocabulary. (0 = disabled, 1 = enabled)
cs: Zda existují pro uzly používající tento slovník povinné termíny (0 = neexistují, 1 = existují)

en: Whether or not free tagging is enabled for the vocabulary. (0 = disabled, 1 = enabled)
cs: Zda je ve slovníku povoleno volné značení (0 = nepovoleno, 1 = povoleno)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
cs: Váha slovníky ve vztahu k ostatním slovníkům.

en: Views settings
cs: Nastavení pohledů

en: Rotate
cs: Rotace

en: Relative date
cs: Relativní datum

en: Remove selected
cs: Odstranit vybrané

en: Page bottom
cs: Dolní část stránky

en: Show links
cs: Zobrazit odkazy

en: Lock
cs: Zámek

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: Delete content
cs: Smazat obsah

en: Limited
cs: Omezeno

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Definitions
cs: Definice

en: URL of the origin of the event.
cs: URL původu události.

en: Referer
cs: Odkazující stránka

en: Hostname of the user who triggered the event.
cs: Hostitel počítače uživatele který vyvolal událost.

en: Database is encoded in UTF-8
cs: Databáze je kódována v UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
cs: Drupal nemůže určit, zda kódování databáze bylo nastaveno na UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
cs: PostgreSQL se samo inicializovalo.

en: Structure
cs: Struktura

en: Default values
cs: Výchozí hodnoty

en: Saving
cs: Ukládání

en: Search block
cs: Vyhledávací blok

en: Edit style
cs: Upravit styl

en: All content
cs: Veškerý obsah

en: Maximum file size
cs: Maximální velikost souboru

en: Machine name:
cs: Strojový název:

en: Content statistics
cs: Statistiky obsahu

en: Upgrade
cs: Aktualizovat

en: Delete items
cs: Smazat položky

en: Fetcher
cs: Načítač

en: Published status
cs: Status zveřejnění

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
cs: Práva byla zděděna z ověřené uživatelské role.

en: Alternative text
cs: Alternativní text

en: Filter format
cs: Formát filtru

en: Pager type
cs: Typ stránkovače

en: @argument title
cs: @argument nadpis

en: @argument input
cs: @argument vstup

en: Count the number 0 as empty
cs: Číslo 0 považovat za prázdný výsledek

en: Hide if empty
cs: Skrýt, pokud je prázdné

en: Starting value
cs: Počáteční hodnota

en: The view %name has been saved.
cs: Pohled %name byl uložen.

en: The taxonomy term ID for the term.
cs: ID termínu taxonomie pro termín.

en: The taxonomy term name for the term.
cs: Název termínu taxonomie pro termín.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
cs: Jméno slovníku, do kterého termín patří.

en: The name of the role.
cs: Název role.

en: Hide empty fields
cs: Skrýt prázdná pole

en: Title of the feed.
cs: Nadpis zdroje.

en: Monthly archive
cs: Měsíční archiv

en: Language select
cs: Výběr jazyka

en: Site email address
cs: E-mailová adresa webu

en: The <em>From</em> address in automated emails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this email being flagged as spam.)
cs: Adresa <em>From</em> pro automatické e-maily odesílané při registraci, žádostech o změnu hesla a pro další notifikace. (Používejte adresu s doménou vašeho webu, abyste předešli označení zpráv jako spam).

en: Administer forums
cs: Administrace diskusí

en: Length is shorter than
cs: Délka je kratší než

en: shorter than
cs: kratší než

en: Length is longer than
cs: Délka je delší než

en: longer than
cs: delší než

en: SQL Query
cs: SQL dotaz

en: Exposed form
cs: Vystavení formuláře

en: Cancel account
cs: Zrušit účet

en: Maximum number of characters
cs: Maximální počet znaků

en: Current Theme
cs: Aktuální téma vzhledu

en: Dependencies
cs: Závislosti

en: Base table
cs: Základní tabulka

en: Administrator role
cs: Role administrátora

en: Inherit pager
cs: Zdědit stránkovač

en: Image scale
cs: Měřítko obrázku

en: No revision
cs: Žádná revize

en: Requires a title
cs: Vyžaduje název

en: Formatter settings
cs: Nastavení formátovače

en: Entities
cs: Entity

en: Private files
cs: Privátní soubory

en: Not restricted
cs: Není omezeno

en: Operations links
cs: Odkazy na operace

en: Choose a block
cs: Vyberte blok

en: Toolbar buttons
cs: Tlačítka panelu nástrojů

en: Book ID
cs: ID knihy

en: The unique ID of the comment.
cs: Unikátní ID komentáře.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
cs: IP adresa počítače, ze kterého byl komentář odeslán.

en: The email address left by the comment author.
cs: E-mailová adresa zadaná autorem komentáře.

en: The home page URL left by the comment author.
cs: URL adresa stránky zadaná autorem komentáře.

en: The formatted content of the comment itself.
cs: Formátovaný obsah samotného komentáře.

en: The URL of the comment.
cs: URL komentáře.

en: Edit URL
cs: Upravit URL

en: The URL of the comment's edit page.
cs: URL stránky pro editaci komentáře.

en: The date the comment was posted.
cs: Datum vložení komentáře.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
cs: Rodič komentáře, pokud se používá seskupování komentářů do vláken.

en: New comment count
cs: Počet nových komentářů

en: The unique ID of the node's latest revision.
cs: Unikátní ID poslední revize uzlu.

en: The human-readable name of the node type.
cs: Název typu obsahu.

en: The URL of the node.
cs: URL uzlu.

en: The URL of the node's edit page.
cs: URL stránky editace uzlu.

en: Date changed
cs: Datum změny

en: The date the node was most recently updated.
cs: Datum poslední úpravy uzlu.

en: The number of visitors who have read the node.
cs: Počet návštěvníků, kteří zobrazili daný uzel.

en: The number of visitors who have read the node today.
cs: Počet návštěvníků, kteří dnes zobrazili daný uzel.

en: Last view
cs: Poslední zobrazení

en: The date on which a visitor last read the node.
cs: Datum, kdy návštěvník naposledy zobrazil daný uzel.

en: The slogan of the site.
cs: Slogan webu.

en: The administrative email address for the site.
cs: E-mailová adresa pro hlavní administraci tohoto webu.

en: The URL of the site's front page.
cs: URL titulní stránky.

en: Login page
cs: Přihlašovací stránka

en: The URL of the site's login page.
cs: URL přihlašovací stránky.

en: The unique ID of the uploaded file.
cs: Unikátní ID nahraného souboru.

en: The name of the file on disk.
cs: Jméno souboru na disku.

en: The web-accessible URL for the file.
cs: URL adresa souboru dostupná z webu.

en: The date the file was most recently changed.
cs: Datum poslední změny souboru.

en: The user who originally uploaded the file.
cs: Uživatel, který původně nahrál soubor.

en: The unique ID of the taxonomy term.
cs: Unikátní ID termínu taxonomie.

en: The name of the taxonomy term.
cs: Název termínu taxonomie.

en: The optional description of the taxonomy term.
cs: Volitelný popis termínu taxonomie.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
cs: Počet uzlů označených taxonomy termínem.

en: The URL of the taxonomy term.
cs: URL termínu taxonomie.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
cs: Slovník, do kterého termín patří.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
cs: Nadřazený termín taxonomie, pokud existuje.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
cs: Unikátní ID slovníku taxonomie.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
cs: Jméno slovníku taxonomie.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
cs: Volitelný popis slovníku taxonomie.

en: The number of nodes tagged with terms belonging to the taxonomy vocabulary.
cs: Počet uzlů se štítky termínů z daného slovníku taxonomie.

en: Term count
cs: Počet termínů

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
cs: Počet termínů, které patří do slovníku taxonomie.

en: The unique ID of the user account.
cs: Jedinečné ID uživatelského účtu.

en: The login name of the user account.
cs: Přihlašovací jméno uživatelského účtu

en: The email address of the user account.
cs: Emailové adresy uživatelského účtu.

en: The URL of the account profile page.
cs: Odkaz na stránku profilu.

en: The date the user last logged in to the site.
cs: Datum, kdy se uživatel naposledy přihlásil na web.

en: The date the user account was created.
cs: Datum, kdy byl uživateli vytvořen účet.

en: Review log
cs: Přehled záznamů v logu

en: Sender name
cs: Jméno odesílatele

en: Sender email
cs: E-mail odesílatele

en: Field types
cs: Typy polí

en: Time zone settings
cs: Nastavení časového pásma

en: Total rows
cs: Celkem řádků

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: You are not allowed to access this page.
cs: Nemáte oprávnění ke vstupu na tuto stránku.

en: Authorize file system changes
cs: Autorizovat změny systému souborů

en: It appears you have reached this page in error.
cs: Zdá se, že jste se na tuto stránku dostali v důsledku chyby.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
cs: Cron nebylo možné spustit, protože byl použit neplatný klíč.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
cs: Cron nebylo možné spustit, neboť stránka je v režimu údržby.

en: Default country
cs: Výchozí země

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
cs: V %settings_file jste nastavili, aby %drupal používal %driver server, avšak vaše instalace PHP tento typ databáze nepodporuje.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
cs: Nepodařilo se najít žádný instalační profil. Instalační profily určují, které moduly se mají nainstalovat a jak se má nastavit schéma databáze. Profil je nezbytný pro pokračování instalace.

en: Congratulations, you installed @drupal!
cs: Gratulujeme, úspěšně jste nainstalovali @drupal!

en: Settings file
cs: Konfigurační soubor

en: Site maintenance account
cs: Účet pro správu webu

en: No pending updates.
cs: Žádné čekající aktualizace.

en: 1 pending update | @count pending updates
cs[0]: 1 čekající aktualizace
cs[1]: @count čekající aktualizace
cs[2]: @count čekajících aktualizací

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
cs: Nelze pokračovat, nejsou dostupné žádné metody přenosu souborů

en: To continue, provide your server connection details
cs: Pro pokračování zadejte detaily připojení vašeho serveru

en: Connection method
cs: Metoda připojení

en: Enter connection settings
cs: Zadejte nastavení připojení

en: @backend connection settings
cs: @backend nastavení připojení

en: Change connection type
cs: Změnit typ připojení

en: No active batch.
cs: Žádná aktivní dávka.

en: Site under maintenance
cs: Údržba webu

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
cs: Soubor %source nelze nahrát, protože v cílovém adresáři %directory již soubor s tímto názvem existuje.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
cs: Název souboru překračuje limit 240 znaků. Prosím, přejmenujte soubor a zkuste to znovu.

en: The file permissions could not be set on %uri.
cs: Přístupová práva k souboru nelze nastavit na %uri.

en: Completed @current of @total.
cs: Dokončeno @current z @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
cs: Nepodařilo se spustit všechny úkoly pro databázový server. Úkol %task nebyl nalezen.

en: Required modules
cs: Požadované moduly

en: Required modules not found.
cs: Požadované moduly nebyly nalezeny.

en: %module module uninstalled.
cs: Modul %module byl odinstalován.

en: No strings available.
cs: Nejsou k dispozici žádné řetězce.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
cs: JavaScript soubor překladu %file.js byl ztracen.

en: (active tab)
cs: (aktivní záložka)

en: Operating in maintenance mode.
cs: Práce v módu údržby.

en: Status message
cs: Zpráva o stavu

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
cs: Nebylo možné vytvořit složku %directory kvůli: %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
cs: Objevila se AJAX HTTP chyba.

en: HTTP Result Code: !status
cs: Výsledný kód HTTP je: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
cs: AJAX HTTP požadavek skončil neobvykle.

en: Debugging information follows.
cs: Následují informace pro ladění.

en: Path: !uri
cs: Cesta: !uri

en: StatusText: !statusText
cs: Text stavu: !statusText

en: ResponseText: !responseText
cs: Text odpovědi:  !responseText

en: Upload an OPML file containing a list of feeds to be imported.
cs: Nahrát OPML soubor se seznamem zdrojů k naimportování.

en: OPML Remote URL
cs: OPML vzdálená URL

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
cs: Zadejte URL OPML souboru. Tento soubor bude stažen a zpracován pouze jednou, po odeslání formuláře.

en: No new feed has been added.
cs: Žádný nový zdroj nebyl přidán.

en: The URL %url is invalid.
cs: URL %url je neplatná.

en: A feed named %title already exists.
cs: Název zdroje %title již existuje.

en: A feed with the URL %url already exists.
cs: Zdroj s URL %url již existuje.

en: Fetchers download data from an external source. Choose a fetcher suitable for the external source you would like to download from.
cs: Načítače stáhnou data z externího zdroje. Vyberte načítač, vhodný pro externí zdroj ze kterého si přejete stahovat.

en: Parsers transform downloaded data into standard structures. Choose a parser suitable for the type of feeds you would like to aggregate.
cs: Parsery přemění stažená data do standardizovaných struktur. Vyberte vhodný parser pro druh informačního kanálu, ze kterého chcete stahovat.

en: Processors act on parsed feed data, for example they store feed items. Choose the processors suitable for your task.
cs: Procesory zpracovávají data z informačního kanálu (např. ukládají novinky). Vyberte pro tento úkol vhodné procesory.

en: For most aggregation tasks, the default settings are fine.
cs: Pro většinou agregačních úkolů je výchozí nastavení dostačující.

en: Default fetcher
cs: Výchozí načítač

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
cs: Stáhnout data z URL pomocí Drupal ovladače HTTP požadavků.

en: Default parser
cs: Výchozí parser

en: Default processor
cs: Výchozí analyzátor

en: Creates lightweight records from feed items.
cs: Vytvoří jednoduché záznamy z položek zdroje.

en: Default processor settings
cs: Výchozí nastavení analyzátoru

en: Number of items shown in listing pages
cs: Počet položek zobrazených na stránkách výpisů

en: Length of trimmed description
cs: Délka zkráceného popisu

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of content.
cs: Maximální počet znaků použitých ve zkrácené verzi obsahu.

en: Viewing feeds
cs: Prohlížení zdrojů

en: Adding, editing, and deleting feeds
cs: Přidávání, upravování a mazání zdroje

en: Configuring cron
cs: Konfigurace cronu

en: Administer news feeds
cs: Administrace zdrojů zpráv

en: View news feeds
cs: Zobrazit zdroje novinek

en: Controlling visibility
cs: Kontrola viditelnosti

en: Creating custom blocks
cs: Vytvořit vlastní bloky

en: Demonstrate block regions (@theme)
cs: Demonstrovat regiony pro bloky (@theme)

en: Administer blocks
cs: Administrace bloků

en: Controls the visual building blocks a page is constructed with. Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page.
cs: Spravuje bloky, ze kterých jsou skládány stránky. Bloky jsou boxy s obsahem zobrazované v určitých oblastech webové stránky.

en: Restricted to certain pages
cs: Omezený na určitý stránky

en: The block cannot be placed in this region.
cs: Blok nemůže být umístěn do tohoto regionu.

en: No books available.
cs: Žádné knihy nejsou k dispozici.

en: Content types allowed in book outlines
cs: Druhy obsahu povolené v osnovách knih

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
cs: Uživatelé s oprávněním %outline-perm mohou přidávat veškeré typy obsahu.

en: Administer book outlines
cs: Administrace osnov knih

en: Adding and managing book content
cs: Přidávání a správa obsahu knihy

en: Printing books
cs: Tisk knih

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
cs: Uživatelé s oprávněním <em>Zobrazit knihy v tisknutelné podobě</em> mohou zobrazit knihy v podobě vhodné pro tisk klepnutím na odkaz <em>Verze pro tisk</em> na konci obsahu knihy.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
cs: Modul Book nabízí nástroje na organizování souvisejících položek obsahu, nazývaných souhrnně kniha. Při zobrazení jsou pro zjednodušení čtení a orientace v tomto strukturovaném obsahu automaticky generovány odkazy na sousedící stránky knihy.

en: Create new books
cs: Vytvořit nové knihy

en: View printer-friendly books
cs: Zobrazit knihy v tisknutelné podobě

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
cs: Zobrazit stránku knihy včetně všech podstránek jako jeden dokument vhodný k bezproblémovému vytištění. Může to být velmi náročné na výkon počítače.

en: <em>Books</em> have a built-in hierarchical navigation. Use for handbooks or tutorials.
cs: <em>Knihy</em> mají vestavěnou hierarchickou navigaci. Hodí se pro psaní příruček a tutoriálů.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
cs: Dovoluje uživatelům vytvářet a organizovat příbuzný obsah v osnově knihy.

en: Changing colors
cs: Změna barev

en: Select one or more comments to perform the update on.
cs: Označte jeden nebo více komentářů, které chcete aktualizovat.

en: Deleted comment @cid and its replies.
cs: Smazat komentář @cid a jeho odpovědi.

en: Comment approved.
cs: Komentář byl schválen.

en: Tokens for comments posted on the site.
cs: Tokeny k zaslaným komentářům.

en: Full comment
cs: Celý komentář

en: Unapproved comments (@count)
cs: Neschválené komentáře (@count)

en: Administer comments and comment settings
cs: Spravovat komentáře a jejich nastavení

en: Edit own comments
cs: Upravit vlastní komentáře

en: Threading
cs: Zobrazení ve vláknech

en: Show comment replies in a threaded list.
cs: Zobrazovat odpovědi na komentáře ve vláknech.

en: Allow comment title
cs: Povolit titulek komentářů

en: Show reply form on the same page as comments
cs: Zobrazit formulář pro odpověď na stránce s komentáři

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
cs: Uživatelé s oprávněním "Psát komentáře" mohou odesílat komentáře.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
cs: Uživatelé nemohou přidávat komentáře, ale již existující komentáře budou zobrazeny.

en: Comments are hidden from view.
cs: Komentáře jsou skryty.

en: Users cannot post comments.
cs: Uživatelé nemohou psát komentáře.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
cs: Váš komentář byl zařazen do fronty ke kontrole administrátorem. Po zkontrolování bude zveřejněn.

en: Your comment has been posted.
cs: Komentář byl uložen.

en: Save comment
cs: Uložit komentář

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
cs: Komentář bude skryt, pokud bude obsahovat některý z těchto výrazů. Zadejte seznam výrazů oddělených čárkou. Příklad: funny, bungee jumping, "Company, Inc."

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
cs: Výpis a editace komentářů na webu a fronta komentářů ke schválení.

en: Unapproved comments
cs: Neschválené komentáře

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
cs: Není možné odeslat více než %limit zpráv v intervalu @interval. Zkuste to později.

en: Contact @username
cs: Kontaktovat @username

en: Administer contact forms and contact form settings
cs: Spravovat kontaktní formuláře a jejich nastavení

en: Use the site-wide contact form
cs: Použít globální kontaktní formulář

en: Use users' personal contact forms
cs: Použít osobní kontaktní formuláře

en: Changing this setting will not affect existing users.
cs: Změna těchto nastavení nebude mít vliv na existující uživatele.

en: Displaying contextual links
cs: Zobrazení kontextových odkazů

en: Use contextual links
cs: Použít kontextové odkazy

en: Contextual links
cs: Kontextové odkazy

en: Database log cleared.
cs: Databáze logu byla vymazána.

en: Monitoring your site
cs: Monitorování webu

en: Debugging site problems
cs: Ladění problémů webu

en: List (text)
cs: Seznam (textový)

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
cs: HTML tagy povolené v názvech: @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
cs: Hodnotu tohoto pole neměňte. Je určena funkcí %function.

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
cs: Seznam povolených hodnot: každý klíč musí být platné celé číslo nebo desetinné číslo.

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
cs: Seznam povolených hodnot: každý klíč musí být řetězec s nejvýše 255 znaky.

en: Allowed values list: keys must be integers.
cs: Povolený seznam hodnot: klíče musí být celočíselné.

en: This field stores a number in the database as an integer.
cs: Toto pole ukládá číslo do databáze jako celé číslo.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
cs: Pole ukládá číslo do databáze jako číslo s pevným počtem desetinných míst.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
cs: Pole ukládá číslo do databáze jako číslo s plovoucí desetinnou čárkou.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
cs: Minimální hodnota povolená v tomto poli. Nechte prázdné, pokud si nepřejete nastavit žádné minimum.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
cs: Maximální hodnota povolená v tomto poli. Nechte prázdné, pokud si nepřejete nastavit žádné maximum.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
cs: Zadejte řetězec, který má předcházet hodnotě, například '$ ' nebo '&euro; '. Množné a jednotné číslo oddělte svislou čárou ('koruna|koruny'). Pole je možné nechat prázdné.

en: Summary input
cs: Zadávat upoutávku (souhrn)

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
cs: Typ zobrazení "Shrnutí nebo oříznutí" dovoluje autorům explicitně vložit shrnutí, které bude zobrazeno namísto automaticky oříznutého textu.

en: Summary or trimmed
cs: Shrnutí nebo oříznutí

en: Text area with a summary
cs: Textová oblast se shrnutím

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
cs: Nechte prázdné pro použití oříznuté hodnoty celého textu jako shrnutí.

en: Hide summary
cs: Skrýt souhrn

en: Edit summary
cs: Upravit souhrn

en: Edit field settings.
cs: Upravit nastavení pole.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
cs: Toto nastavení se aplikuje na pole %field všude, kde se používá. Nastavení má dopad na způsob uložení dat v databázi a nemůže být změněno, jakmile se data vytvoří.

en: Updated field %label field settings.
cs: Aktualizováno nastavení pole %label.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
cs: Pokus o aktualizaci pole %label skončil chybou: %message.

en: The field %field has been deleted from the %type content type.
cs: Pole %field bylo vymazáno z typu obsahu %type.

en: There was a problem removing the %field from the %type content type.
cs: Při smazání pole %field z typu obsahu %type nastal problém.

en: Required field
cs: Povinné pole

en: The default value for this field, used when creating new content.
cs: Výchozí hodnota tohoto pole, je použita při vytváření nového obsahu.

en: Saved %label configuration.
cs: Nastavení %label uloženo.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
cs: Tento seznam zobrazuje všechna nyní použitá pole pro jednoduchou referenci.

en: Field list
cs: Seznam polí

en: Manage display
cs: Správa zobrazení

en: Field UI
cs: UI pole

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
cs: Pole uchovává celočíselnou identifikaci (ID).

en: Enable <em>Display</em> field
cs: Povolit pole <em>Zobrazení</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
cs: Povoluje uživatelům zvolit, zda má být soubor viditelný při zobrazení obsahu.

en: Files displayed by default
cs: Soubory zobrazené ve výchozím nastavení

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
cs: Toto nastavení se projeví, jen když je zaškrtnuto "Povolit pole Zobrazení".

en: Upload destination
cs: Cíl nahrávání

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
cs: Vyberte kde má být finální úložiště souborů. Uložiště soukromých souborů má mnohem vyšší režii než uložiště veřejných souborů, ale umožňuje omezovat přístup k souborům tohoto pole.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
cs: Volitelný podadresář složky pro nahrané soubory. Nezadávejte počáteční ani koncové lomítko.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
cs: Pro omezení povolené velikosti souboru zadejte hodnotu typu "512" (bajtů), "80 KB" (kilobajtů) nebo "50 MB" (megabajtů). Necháte-li prázdné, velikost souboru bude omezena pouze nastavením <em>maximum post</em> a <em>file upload size</em> v PHP. Současný limit je <strong>%limit</strong>.

en: Enable <em>Description</em> field
cs: Zapnout pole <em>Popis</em>

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
cs: Pole "popis" umožňuje uživatelům přidat informace o nahraném souboru.

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
cs: Seznam povolených koncovek souborů není platný. Ujistěte se, že nezadáváte tečky na začátku a koncovky máte oddělené čárkou nebo mezerou.

en: Generic file
cs: Obecný soubor

en: Table of files
cs: Tabulka souborů

en: Add a new file
cs: Přidat soubor

en: Include file in display
cs: Zobrazit soubor

en: The description may be used as the label of the link to the file.
cs: Popis lze použít jako název odkazu na soubor.

en: All roles may use this format
cs: Všechny role mohou použít tento formát

en: The text format ordering has been saved.
cs: Pořadí textových formátů bylo uloženo.

en: Add text format
cs: Přidat formát textu

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
cs: Všechny role pro tento textový formát musí být aktivované a nesmí být změněny.

en: Filter processing order
cs: Pořadí zpracování filtrů.

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
cs: Jména textových formátů musí být unikátní. Formát se jménem %name již existuje.

en: Added text format %format.
cs: Byl přidán textový formát %format.

en: The text format %format has been updated.
cs: Textový formát %format byl aktualizován.

en: Text formats
cs: Formáty textu

en: Choosing a text format
cs: Výběr formátu textu

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
cs: Varování: Toto oprávnění může mít dopad na bezpečnost v závislosti na nastavení formátu textu.

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
cs: Převést odřádkování do HTML (tj. <code>&lt;br&gt;</code> a <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
cs: Převést URL adresy na odkazy

en: Correct faulty and chopped off HTML
cs: Opravovat chybné a neuzavřené HTML elementy

en: Display any HTML as plain text
cs: Zobrazit HTML jako prostý text

en: Display basic HTML help in long filter tips
cs: V tipech pro formátování zobrazit základní nápovědu k HTML.

en: Add rel="nofollow" to all links
cs: Přidat rel="nofollow" ke všem odkazům

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
cs: Tyto stránky povolují HTML obsah. Zatímco učit se celé HTML může být odstrašující, naučit se používat několik málo z nejzákladnějších HTML "značek" je velice snadné. Tato tabulka poskytuje příklady pro každou značku povolenou na těchto stránkách.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
cs: Většinu neobvyklých znaků můžete zadávat přímo bez jakýchkoliv problémů.

en: No HTML tags allowed.
cs: Nejsou povoleny HTML značky.

en: Filters content in preparation for display.
cs: Filtruje obsah během zpracování pro zobrazení.

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
cs: Počet odpovědí na téma, aby bylo považováno za "horké".

en: Starting a discussion
cs: Začít diskusi

en: Moving forum topics
cs: Přesouvání témat fóra

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
cs: Téma diskuse (a všechny jeho komentáře) lze přesouvat mezi jednotlivými fóry - při editaci je možné zvolit jiné fórum. Dále je možné zaškrtnout volbu <em>Ponechat stínovou kopii</em>, čímž se v původním fóru vytvoří odkaz na nové umístění.

en: Locking and disabling comments
cs: Uzamčení a zakázání komentářů

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
cs: V průběhu editace tématu diskuse bude vlákno zamčené (aby se zabránilo zasílání nových příspěvků), pokud byla v nastavení komentářů zvolena možnost <em>Zavřené</em>. Naopak volba <em>Skryté</em> skryje všechny komentáře existující ve vláknu a zabrání zasílání nových.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
cs: Fóra obsahují témata. Použijte kontejnery k seskupení podobných fór.

en: Use containers to group related forums.
cs: Pro seskupení souvisejících fór použijte kontejnery.

en: A forum holds related forum topics.
cs: Fórum sdružuje související diskusní témata.

en: Add new @node_type
cs: Přidat @node_type

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
cs: Položka %forum je kontejner, nikoli fórum. Zvolte jedno z níže dostupných fór.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
cs: <em>Téma fóra</em> začíná nové diskusní vlákno uvnitř fóra.

en: Control forum hierarchy settings.
cs: Nastavení hierarchie fóra.

en: Forum navigation vocabulary
cs: Slovník pro kategorizaci fóra

en: Provides discussion forums.
cs: Poskytuje diskusní fóra.

en: Follow these steps to set up and start using your website:
cs: Následující kroky vám pomohou nastavit a spustit váš web:

en: Providing a help reference
cs: Poskytuje odkaz na nápovědu

en: Image style name
cs: Název stylu obrázku

en: Select a new effect
cs: Vybrat nový efekt

en: Select an effect to add.
cs: Vyberte efekt, který chcete přidat.

en: The image effect was successfully applied.
cs: Efekt pro obrázek byl úspěšně aplikován.

en: Style name
cs: Název stylu

en: Create new style
cs: Vytvořit styl

en: Style %name was created.
cs: Styl %name vytvořen.

en: Replacement style
cs: Nahradit stylem

en: Optionally select a style before deleting %style
cs: Můžete zvolit styl před smazáním stylu %style

en: Edit %label effect
cs: Upravit %label efekt

en: Add %label effect
cs: Přidat %label efekt

en: Update effect
cs: Aktualizovat efekt

en: Add effect
cs: Přidat efekt

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
cs: Opravdu odstranit efekt @effect ze stylu %style?

en: The image effect %name has been deleted.
cs: Efekt obrázku %name byl odstraněn.

en: Width and height can not both be blank.
cs: Alespoň jedno z polí Výška a Šířka musí být vyplněno.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
cs: Část obrázku, která bude zachována při oříznutí.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
cs: Barva pozadí, která se má použít pro nezakryté oblasti obrázku. Zadejte barvu hexadecimálně, jak jste zvyklí na webu (#FFFFFF pro bílou, #000000 pro černou). Ponecháte-li prázdné, oblasti se zobrazí jako průhledné u typů obrázků, které průhlednost podporují.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
cs: V tomto stylu nejsou žádné efekty. Přidejte jej vybráním možnosti, která je uvedena níže.

en: view actual size
cs: zobrazit aktuální velikost

en: Sample original image
cs: Ukázka původního obrázku

en: Sample modified image
cs: Ukázka upraveného obrázku

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
cs: Změna velikosti nastaví obrázky na přesné rozměry. To může mít za následek, že obrázky budou neúměrně roztažené nebo smrštěné.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
cs: Při změně velikosti se bude dodržovat poměr stran původního obrázku. Pokud zadáte jen jeden rozměr, druhý rozměr bude dopočítán.

en: Scale and crop
cs: Změnit velikost se zachováním poměru stran a oříznout

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
cs: Nejprve se provede změna velikosti se zachováním poměru stran původního obrázku a teprve potom se ořízne delší rozměr. Vhodné pro vytváření náhledů s pravidelnými rozměry bez roztahování obrázku.

en: Desaturate
cs: Desaturace (převést na černobílé)

en: Desaturate converts an image to grayscale.
cs: Snížení sytosti převede obrázek do odstínů šedi.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
cs: Otočení obrázku může mít za následek zvětšení rozměrů, aby se obrázek vešel na šikmo.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
cs: Změna velikosti obrázku pomocí %toolkit na %path (%mimetype, %dimensions) selhala

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
cs: Nepodařilo se změnit měřítko obrázku se zachováním poměru stran pomocí nástroje %toolkit na adrese %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
cs: Oříznutí obrázku pomocí nástroje @toolkit na adrese %path (%mimetype, %dimensions) selhalo

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
cs: Nepodařilo se změnit velikost a oříznout obrázek pomocí nástroje %toolkit na adrese %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
cs: Odbarvení obrázku pomocí nástroje %toolkit na adrese %path (%mimetype, %dimensions) selhalo

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
cs: Otočení obrázku pomocí nástroje %toolkit na adrese %path (%mimetype, %dimensions) selhalo.

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
cs: Toto pole ukládá ID obrázku jako číslo.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
cs: Pokud nebude nahrán žádný obrázek, zobrazí se tento.

en: Minimum image resolution
cs: Minimální rozlišení obrázku

en: Enable <em>Alt</em> field
cs: Zapnout pole <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
cs: Zapnout pole <em>Název</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
cs: Atribut title se používá jako popisek při přejetí myší přes obrázek.

en: Preview image style
cs: Náhled stylu obrázku

en: no preview
cs: žádný náhled

en: The preview image will be shown while editing the content.
cs: Náhled obrázku se zobrazí při úpravě obsahu.

en: Image styles commonly provide thumbnail sizes by scaling and cropping images, but can also add various effects before an image is displayed. When an image is displayed with a style, a new file is created and the original image is left unchanged.
cs: Styly obrázků často poskytují náhledy s využitím změny velikosti se zachováním poměru stran a oříznutím, nicméně nabízejí i různé další efekty. Pokud je obrázek opatřen stylem, potom je vždy vytvořen nový upravený soubor a originál je zachován beze změn.

en: Administer image styles
cs: Administrace stylů obrázků

en: No defined styles
cs: Žádné definované styly

en: Error generating image.
cs: Chyba při vytváření obrázku.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
cs: Nebylo možné vytvořit obrázek z umístění %path.

en: Failed to create style directory: %directory
cs: Chyba při vytvoření adresáře stylu: %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
cs: Cesta %destination pro ukládání obrázků do mezipaměti již existuje. Možná nejsou správně nakonfigurována přepisovací (rewrite) pravidla.

en: Image styles
cs: Styly obrázků

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
cs: Nastavení stylů, které můžou být použity pro úpravy a změny velikosti obrázků při zobrazení.

en: Edit image effect
cs: Upravit efekt obrázku

en: Delete image effect
cs: Smazat efekt obrázku

en: Add image effect
cs: Přidat efekt k obrázku

en: Detection method
cs: Metoda zjištění

en: Part of the URL that determines language
cs: Část URL adresy, která určuje jazyk

en: Request/session parameter
cs: Parametr žádosti/spojení

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
cs: Název parametru žádosti/spojení, použitého pro zjištění požadovaného jazyka.

en: Filter translatable strings
cs: Filtrovat přeložitelné řetězce

en: Date type
cs: Typ data

en: Determine the language from a request/session parameter. Example: "http://example.com?language=de" sets language to German based on the use of "de" within the "language" parameter.
cs: Rozpoznat jazyk na základě parametru v požadavku/session. Např. "http://example.com?language=de" nastaví jazyk do němčiny a to díky parametru "language" nastaveného na hodnotu "de".

en: Administer languages
cs: Administrace jazyků

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
cs: Pořadí metod pro detekci jazyka. Pokud je obsah dostupný v jazyce, který byl zjištěn, pak bude zobrazen.

en: Follow the user's language preference.
cs: Řídit se jazykovými preferencemi uživatele.

en: Language switcher (@type)
cs: Přepínač jazyka (@type)

en: Detection and selection
cs: Detekce a výběr

en: URL language detection configuration
cs: Konfigurace pro zjištění jazyka z URL

en: Session language detection configuration
cs: Nastavení detekce jazyků pro session

[ctx: Long month name]
en: January
cs: Leden

[ctx: Long month name]
en: February
cs: Únor

[ctx: Long month name]
en: March
cs: Březen

[ctx: Long month name]
en: April
cs: Duben

[ctx: Long month name]
en: May
cs: Květen

[ctx: Long month name]
en: June
cs: Červen

[ctx: Long month name]
en: July
cs: Červenec

[ctx: Long month name]
en: August
cs: Srpen

[ctx: Long month name]
en: September
cs: Září

[ctx: Long month name]
en: October
cs: Říjen

[ctx: Long month name]
en: November
cs: Listopad

[ctx: Long month name]
en: December
cs: Prosinec

en: The text to be used for this link in the menu.
cs: Text, který bude použit pro tento odkaz v menu.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
cs: Položky menu, které nejsou povoleny, nebudou ve výpisu v žádném menu.

en: Show as expanded
cs: Zobrazit rozbalené

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
cs: Pokud je vybráno a daný odkaz menu má potomky, zobrazí se menu vždy rozbalené.

en: Parent link
cs: Nadřazený odkaz

en: The menu link %title has been deleted.
cs: Odkaz %title z menu byl smazán.

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
cs: Opravdu obnovit původní hodnoty položky %item?

en: The menu link was reset to its default settings.
cs: Položka menu byla obnovena na původní hodnoty.

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
cs: Vlastní menu %title a veškeré jeho položky byly smazány.

en: Managing menus
cs: Správa menu

en: Displaying menus
cs: Zobrazení menu

en: Provide a menu link
cs: Vytvořit položku v menu

en: Available menus
cs: Dostupná menu

en: The menus available to place links in for this content type.
cs: Menu, do kterých lze vkládat odkazy na tento typ obsahu.

en: Edit menu link
cs: Upravit položku menu

en: Reset menu link
cs: Obnovit položku menu

en: Delete menu link
cs: Smazat položku menu

en: Preview before submitting
cs: Náhled před uložením

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
cs: Text se zobrazí nad formulářem pro odeslání tohoto typu obsahu.

en: Author username and publish date will be displayed.
cs: Jméno autora a datum zveřejnění budou zobrazeny.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
cs: Chybný strojově čitelný název. Zadejte název jiný než je %invalid.

en: Promote selected content to front page
cs: Zobrazit vybraný obsah na titulní stránce

en: Demote selected content from front page
cs: Odebrat vybraný obsah z titulní stránky

en: Make selected content sticky
cs: Přilepit nahoře v seznamu

en: Make selected content not sticky
cs: Odstranit přilepení

en: <em>Edit @type</em> @title
cs: <em>Upravit @type</em> @title

en: Revision log message
cs: Zpráva o revizi do logu

en: Tokens related to individual content items, or "nodes".
cs: Tokeny přiřazené k jednotlivým položkám obsahu neboli k "uzlům".

en: The unique ID of the content item, or "node".
cs: Unikátní ID položky obsahu neboli uzlu.

en: The main body text of the node.
cs: Text uzlu.

en: The summary of the node's main body text.
cs: Náhled textu uzlu.

en: Creating content
cs: Vytváření obsahu

en: Creating custom content types
cs: Vytvoření vlastních typů obsahu

en: Administering content
cs: Správa obsahu

en: Creating revisions
cs: Vytváření revizí

en: The Node module also enables you to create multiple versions of any content, and revert to older versions using the <em>Revision information</em> settings.
cs: Modul Node také umožňuje tvorbu revizí a poskytuje možnost návratu k předchozím verzím obsahu nastavením v sekci <em>Informace o revizi</em>.

en: User permissions
cs: Oprávnění uživatelů

en: Individual content types can have different fields, behaviors, and permissions assigned to them.
cs: Jednotlivé typy obsahu mohou mít přiřazeny různá pole, chování a oprávnění.

en: Content items can be displayed using different view modes: Teaser, Full content, Print, RSS, etc. <em>Teaser</em> is a short format that is typically used in lists of multiple content items. <em>Full content</em> is typically used when the content is displayed on its own page.
cs: Obsah může být zobrazen v různých zobrazovacích režimech, jako je upoutávka, plný obsah, verze pro tisk, RSS atd. <em>Upoutávka</em> je zkrácená podoba obsahu, která se obvykle používá pro výpisy více uzlů. <em>Plný obsah</em> se většinou používá pro zobrazení uzlu na vlastní stránce.

en: Here, you can define which fields are shown and hidden when %type content is displayed in each view mode, and define how the fields are displayed in each view mode.
cs: Zde můžete pro obsah typu %type nastavit, zda budou jednotlivá pole viditelná, nebo skrytá, a jak se budou zobrazovat v jednotlivých zobrazovacích režimech.

en: Full content
cs: Plný obsah

en: Administer content types
cs: Administrovat typy obsahu

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
cs: Varování: Tato práva přiřazujte pouze spolehlivým rolím; Tato práva mají dopad na bezpečnost.

en: View published content
cs: Zobrazit zveřejněný obsah

en: Bypass content access control
cs: Obejít kontrolu přístupu k obsahu

en: View own unpublished content
cs: Zobrazit vlastní skrytý obsah

en: Content is sticky at top of lists
cs: Obsah je přilepený nahoře v seznamu

en: Content is promoted to the front page
cs: Obsah je zviditelněný na titulní stránce

en: Recent content
cs: Nový obsah

en: No front page content has been created yet.
cs: Pro titulní stránku ještě nebyl vytvořen obsah.

en: Unpublish content
cs: Skrýt obsah

en: Make content sticky
cs: Přilepit obsah nahoru v seznamu

en: Make content unsticky
cs: Zrušit přilepení obsahu

en: Promote content to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Remove content from front page
cs: Odstranit obsah z titulní stránky

en: Change the author of content
cs: Změnit autora obsahu

en: Save content
cs: Uložit obsah

en: Unpublish content containing keyword(s)
cs: Skrýt obsah obsahující kličová slova

en: The content will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
cs: Obsah bude skryt, jestliže bude obsahovat některý z těchto výrazů. Zadejte seznam výrazů oddělených čárkou (rozlišuje se velikost písmen). Například: funny, bungee jumping, "Company, Inc."

en: Node Access Permissions
cs: Oprávnění přístupu k uzlům

en: One permission in use | @count permissions in use
cs[0]: Nyní se používá 1 oprávnění.
cs[1]: Nyní se používají @count oprávnění.
cs[2]: Nyní se používá @count oprávnění.

en: Find and manage content.
cs: Hledat a spravovat obsah.

en: Don't display post information
cs: Nezobrazovat informace o příspěvku

en: Creating aliases
cs: Vytváření aliasů

en: Managing aliases
cs: Správa aliasů

en: An alias defines a different name for an existing URL path - for example, the alias 'about' for the URL path 'node/1'. A URL path can have multiple aliases.
cs: Alias definuje další jméno pro již existující URL. Například alias 'about' pro URL 'node/1'. Jedno URL může mít více aliasů.

en: Administer URL aliases
cs: Správa URL aliasů

en: Create and edit URL aliases
cs: Vytvářet a upravovat URL aliasy

en: Enriches your content with metadata to let other applications (e.g. search engines, aggregators) better understand its relationships and attributes.
cs: Obohacuje váš obsah o metadata, aby umožnil ostatním aplikacím (např. vyhledávačům, agregátorům obsahu a dalším) lépe porozumět jejich vztahům a atributům.

en: Searched %type for %keys.
cs: Hledaný typ %type pro klíče %keys.

en: Administer search
cs: Administrace vyhledávání

en: Use search
cs: Použít vyhledávání

en: Use advanced search
cs: Použít pokročilé vyhledávání

en: Choose a set of shortcuts to use
cs: Vyberte sadu zkratek, která se má použít

en: Choose a set of shortcuts for this user
cs: Vyberte sadu zkratek pro tohoto uživatele

en: %user is now using a new shortcut set called %set_name. You can edit it from this page.
cs: Uživatel %user nyní používá novou sadu zkratek %set_name. Můžete ji editovat na této stránce.

en: You are now using the %set_name shortcut set.
cs: Nyní používáte sadu zkratek %set_name.

en: %user is now using the %set_name shortcut set.
cs: Uživatel %user nyní používá sadu zkratek %set_name.

en: Change set
cs: Změnit sadu

en: The shortcut set has been updated.
cs: Sada zkratek byla aktualizována.

en: The name of the shortcut.
cs: Název zkratky.

en: The shortcut %link has been updated.
cs: Zkratka %link byla aktualizována.

en: Added a shortcut for %title.
cs: Zkratka pro %title byla přidána.

en: The shortcut %title has been deleted.
cs: Zkratka %title byla smazána.

en: Unable to add a shortcut for %title.
cs: Nelze přidat zkratku pro %title.

en: Adding and removing shortcuts
cs: Přidávání a odstraňování zkratek

en: Displaying shortcuts
cs: Zobrazování zkratek

en: Administer shortcuts
cs: Spravovat zkratky

en: Add to %shortcut_set shortcuts
cs: Přidat k sadě zkratek %shortcut_set

en: Add to shortcuts
cs: Přidat ke zkratkám

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
cs: Odebrat ze sady zkratek %shortcut_set

en: Remove from shortcuts
cs: Odebrat ze zkratek

en: Edit shortcuts
cs: Upravit zkratky

en: Add shortcut
cs: Přidat zkratku

en: Allows users to manage customizable lists of shortcut links.
cs: Umožňuje uživatelům spravovat seznam zkratek, které lze upravit.

en: Displaying popular content
cs: Zobrazení oblíbeného obsahu

en: Page view counter
cs: Počítadlo zobrazení stránek

en: Administer statistics
cs: Spravovat statistiky

en: View content hits
cs: Zobrazit počítadlo přístupů

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
cs: Logování v systémech UNIX, Linux a Mac OS X

en: Logging for Microsoft Windows
cs: Logování v systému Microsoft Windows

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
cs: V systému Microsoft Windows jsou zprávy vždy odesílány do Logu událostí s kódem <code>LOG_USER</code>.

en: Syslog facility
cs: Syslog příslušenství (facility)

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
cs: V závislosti na systémové konfiguraci, Syslog a jiné logovací nástroje používají tento kód k identifikování nebo filtrování zpráv v celém systémovém logu.

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
cs: Obrázek %file nelze otočit, protože funkce imagerotate() není podporována ve vaší instalaci PHP.

en: default theme
cs: výchozí téma vzhledu

en: Choose "Default theme" to always use the same theme as the rest of the site.
cs: Zvolte "výchozí téma", pokud si přejete vždy používat stejné téma jako na ostatních částech webu.

en: Use the administration theme when editing or creating content
cs: Použít administrační téma vzhledu pro úpravu a vytváření obsahu.

en: The %theme theme was not found.
cs: Téma vzhledu %theme nebylo nalezeno.

en: Please note that the administration theme is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
cs: Pamatujte, že téma vzhledu adminsitrace je stále %admin_theme, takže vzhled této stránky zůstává nezměněn. Všechny části webu kromě administrace se budou zobrazovat ve zvoleném tématu vzhledu %selected_theme.

en: %theme is now the default theme.
cs: %theme je nyní výchozí téma vzhledu.

en: User verification status in comments
cs: Status ověření uživatele u komentářů

en: These settings only exist for the themes based on the %engine theme engine.
cs: Toto nastavení existuje pouze u témat vzhledu založených na enginu %engine.

en: The custom logo path is invalid.
cs: Cesta k vlastnímu logu je neplatná.

en: The custom favicon path is invalid.
cs: Cesta k vlastní favicon je neplatná.

en: Would you like to continue with the above?
cs: Přejete si pokračovat s výše uvedeným?

en: Enter a valid IP address.
cs: Zadejte platnou IP adresu.

en: The IP address %ip was deleted.
cs: IP adresa %ip byla smazána.

en: How this is used depends on your site's theme.
cs: Použití sloganu zavisí na tématu vašich stránek.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
cs: Tato stránka bude zobrazena, když bude uživateli odmítnut přístup k dokumentu. Necháte-li prázdné, zobrazí se výchozí stránka "přístup odepřen".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
cs: Tato stránka bude zobrazena, když nebude nalezen požadovaný dokument. Necháte-li prázdné, zobrazí se výchozí stránka "stránka nenalezena".

en: Errors and warnings
cs: Chyby a upozornění

en: Clear all caches
cs: Vymazat mezipaměti

en: Bandwidth optimization
cs: Optimalizace přenosu dat

en: Public file system path
cs: Cesta k veřejnému systému souborů

en: Private file system path
cs: Cesta k privátnímu systému souborů

en: Default download method
cs: Výchozí způsob stahování

en: This setting is used as the preferred download method. The use of public files is more efficient, but does not provide any access control.
cs: Toto nastavení se použije jako preferovaná metoda stahování. Použití veřejných souborů je efektivnější, ale neposkytuje možnost kontroly přístupu.

en: Description of your site, included in each feed.
cs: Popis webu zahrnutý ve všech rss kanálech.

en: Time zones
cs: Časová pásma

en: Only applied if users may set their own time zone.
cs: Použije se jen tehdy, pokud mají uživatelé povoleno nastavit vlastní časové pásmo.

en: Time zone for new users
cs: Časové pásmo pro nové uživatele

en: Put site into maintenance mode
cs: Přepnout web do režimu údržby (offline).

en: Displayed as %date
cs: Zobrazeno jako %date

en: Save format
cs: Uložit formát

en: Custom date format updated.
cs: Vlastní formát data byl aktualizován.

en: Custom date format added.
cs: Vlastní formát data byl přidán.

en: Available actions:
cs: Dostupné akce:

en: Create an advanced action
cs: Vytvořit pokročilou akci

en: Deleted %ip
cs: Odstraněno: %ip

en: You must enable the @required module to install @module. | You must enable the @required modules to install @module.
cs[0]: Pro instalaci modulu @module je nutné povolit modul @required.
cs[1]: Pro instalaci modulu @module je nutné povolit moduly @required.

en: Tokens for site-wide settings and other global information.
cs: Tokeny pro globální nastavení a další globální informace.

en: Tokens related to times and dates.
cs: Tokeny vztahující se k času a datům.

en: Tokens related to uploaded files.
cs: Tokeny vztahující se k nahraným souborům.

en: URL (brief)
cs: URL (zkráceno)

en: The URL of the site's front page without the protocol.
cs: URL adresa úvodní stránky webu bez protokolu.

en: Short format
cs: Krátký formát

en: A date in 'short' format. (%date)
cs: Datum v krátkém formátu. (%date)

en: Medium format
cs: Střední formát

en: A date in 'medium' format. (%date)
cs: Datum ve středním formátu. (%date)

en: Long format
cs: Dlouhý formát

en: A date in 'long' format. (%date)
cs: Datum v dlouhém formátu. (%date)

en: Time-since
cs: Čas "od"

en: Raw timestamp
cs: Nezpracované časové razítko

en: A date in UNIX timestamp format (%date)
cs: Datum ve formátu časového razítka UNIXu  (%date)

en: Managing modules
cs: Správa modulů

en: Managing themes
cs: Správa témat vzhledu

en: Configuring basic site settings
cs: Nastavení základních vlastností webu

en: Administer modules
cs: Spravovat moduly

en: Administer site configuration
cs: Administrovat nastavení webu

en: Administer themes
cs: Spravovat témata vzhledu

en: Administer actions
cs: Administrace akcí

en: Use the administration pages and help
cs: Použít administrační stránku a nápovědu

en: Use the site in maintenance mode
cs: Používat stránku v režimu údržby

en: View site reports
cs: Zobrazit logy a hlášení

en: Public files
cs: Veřejné soubory

en: Public local files served by the webserver.
cs: Veřejné soubory poskytnuté webovým serverem.

en: Private local files served by Drupal.
cs: Privátní lokální soubory obsluhované Drupalem.

en: Temporary files
cs: Dočasné soubory

en: Temporary local files for upload and previews.
cs: Dočasné soubory pro nahrávání a náhledy.

en: Update modules
cs: Aktualizovat moduly

en: Update themes
cs: Aktualizovat témata vzhledu

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
cs: Vaše heslo není uložené v databázi; je pouze použito k navázání spojení.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
cs: Bude vytvořeno spojení mezi webovým serverem a strojem, na kterém jsou uložené soubory webového serveru. Ve většině případů se jedná o stejný stroj, a proto je "localhost" správná volba.

en: Select the desired local time and time zone. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
cs: Vyberte čas a časové pásmo. Datum a čas se na celém webu zobrazí podle zvoleného časového pásma.

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
cs: Adresář %directory neexistuje a nelze jej vytvořit.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
cs: Adresář %directory existuje, ale nelze do něj zapisovat ani zapisování povolit.

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
cs: Spravovat bloky, tyby obsahu, menu atd.

en: Delete IP address
cs: Vymazat IP adresu

en: Maintenance mode
cs: Režim údržby

en: Logging and errors
cs: Logování a chyby

en: Regional and language
cs: Regionální a jazyková nastavení

en: Edit date format
cs: Upravit formát data

en: Search and metadata
cs: Vyhledávání a metadata

en: Content authoring
cs: Vytváření obsahu

en: more information
cs: více informací

en: Tokens related to taxonomy terms.
cs: Tokeny související s termíny taxonomie.

en: Tokens related to taxonomy vocabularies.
cs: Tokeny související se slovníky taxonomie.

en: Taxonomy is for categorizing content. Terms are grouped into vocabularies. For example, a vocabulary called "Fruit" would contain the terms "Apple" and "Banana".
cs: Taxonomie slouží k třídění obsahu. Termíny jsou seskupeny do slovníků. Například slovník "Ovoce" by obsahoval termíny "Jablko" a "Banán".

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
cs: Termíny v %capital_name můžete uspořádat pomocí drag-and-drop (táhni-a-pusť) rozhraní. Termíny můžete seskupit pod rodičovský termín tak, že myší uchopíte řádku s termínem za úchyt a přetáhnete ji pod něj a posunete směrem doprava.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
cs: %capital_name obsahuje termíny seskupené pod rodičovskými termíny. Můžete je přeuspořádat pomocí drag-and-drop (táhni-a-pusť) rozhraní.

en: %capital_name contains terms with multiple parents. Drag and drop of terms with multiple parents is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by editing each term to include only a single parent.
cs: %capital_name obsahuje termíny s více rodiči. Rozhraní drag-and-drop (táhni-a-pusť) není pro tyto termíny podporováno. Jestliže chcete obnovit drag-and-drop podporu, upravte každý termín tak, aby měl pouze jednoho rodiče.

en: Administer vocabularies and terms
cs: Spravovat slovníky a termíny

en: Taxonomy term page
cs: Stránka termínu taxonomie

en: Tracking new and updated site content
cs: Sledování nového a aktualizovaného obsahu stránky

en: Tracking user-specific content
cs: Sledování obsahu od určitého uživatele

en: My recent content
cs: Můj aktuální obsah

en: Enables tracking of recent content for users.
cs: Povoluje uživatelům sledování aktuálního obsahu.

en: Translating content
cs: Překládání obsahu

en: Installing updates
cs: Instalace aktualizací

en: Preparing to update your site
cs: Příprava na aktualizaci webu

en: Installing %project
cs: Instalace %project

en: Preparing to install
cs: Systém připravuje instalaci

en: Error installing / updating
cs: Při instalaci / aktualizaci došlo k chybě

en: Installed %project_name successfully
cs: %project_name úspěšně nainstalován

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
cs: Aktualizace byla úspěšně dokončena. Režim údržby webu byl ukončen.

en: Update was completed successfully.
cs: Aktualizace byla úspěšně dokončena.

en: Update failed! See the log below for more information.
cs: Aktualizace skončila s chybou! Podívejte se na logy níže pro další informace.

en: Update failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
cs: Aktualizace skončila s chybou! Podívejte se na logy níže pro více informací.
    Váš web je stále v módu údržby.

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
cs: Instalace byla úspěšně dokončena. Režim údržby webu byl ukončen.

en: Installation was completed successfully.
cs: Instalace byla úspěšně dokončena.

en: Installation failed! See the log below for more information.
cs: Instalace skončila s chybou! Podívejte se na logy níže pro více informací.

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
cs: Instalace se nezdařila. Další informace najdete v logu níže. Váš web je stále v rěžimu údržby.

en: Failed to get available update data.
cs: Chyba při stahování aktualizací.

en: No available update data
cs: Nejsou dostupné žádné údaje o aktualizaci

en: Checking available update data
cs: Kontroluji dostupné aktualizace

en: Trying to check available update data ...
cs: Zjišťuji dostupné aktualizace...

en: Error checking available update data.
cs: Chyba při zjišťování dostupných aktualizací.

en: Checking available update data ...
cs: Zjišťuji dostupné aktualizace...

en: Checked available update data for %title.
cs: Zkontrolovány dostupné aktualizace pro %title.

en: Failed to check available update data for %title.
cs: Chyba při kontrole dostupných aktualizací pro %title.

en: An error occurred trying to get available update data.
cs: Objevila se chyba při kontrole dostupných aktualizací.

en: Checked available update data for one project. | Checked available update data for @count projects.
cs[0]: Zkontrolovány dostupné aktualizace pro jeden projekt.
cs[1]: Zkontrolovány dostupné aktualizace pro následující počet projektů: @count.

en: Failed to get available update data for one project. | Failed to get available update data for @count projects.
cs[0]: Objevila se chyba při kontrole dostupných aktualizací pro jeden projekt.
cs[1]: Objevila se chyba při kontrole dostupných aktualizací pro následující počet projektů: @count.

en: There was a problem getting update information. Try again later.
cs: Nastal problém při kontrole aktualizací. Zkuste to později.

en: (Theme)
cs: (Téma vzhledu)

en: (Security update)
cs: (Bezpečnostní aktualizace)

en: (Unsupported)
cs: (Nepodporováno)

en: All of your projects are up to date.
cs: Všechny vaše projekty jsou aktuální.

en: Download these updates
cs: Stáhnout tyto aktualizace

en: Manual updates required
cs: Je požadována manuální aktualizace

en: You must select at least one project to update.
cs: Musíte vybrat nejméně jeden projekt k aktualizaci.

en: Downloading updates
cs: Stahuji aktualizace

en: Preparing to download selected updates
cs: Připravuji stažení vybraných aktualizací

en: Downloading updates failed:
cs: Při stahování aktualizací došlo k chybě:

en: Updates downloaded successfully.
cs: Aktualizace úspěšně staženy.

en: Fatal error trying to download.
cs: Při pokusu o stažení došlo k závažné chybě.

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
cs: Proveďte aktualizace v módu údržby (silně doporučeno)

en: Install from a URL
cs: Nainstalovat z URL

en: For example: %url
cs: Například: %url

en: Upload a module or theme archive to install
cs: Nahrajte modul nebo téma k instalaci

en: For example: %filename from your local computer
cs: Například: %filename z vašeho lokálního počítače

en: You must either provide a URL or upload an archive file to install.
cs: Musíte buď zadat odkaz na soubor, nebo nahrát soubor k instalaci.

en: Unable to retrieve Drupal project from %url.
cs: Není možné získat projekt Drupal z adresy %url.

en: Provided archive contains no files.
cs: Poskytnutý archiv neobsahuje žádné soubory.

en: Unable to determine %project name.
cs: Není možné určit jméno %project.

en: %project is already installed.
cs: %project je již nainstalován.

en: Downloading %project
cs: Stahuji %project

en: Failed to download %project from %url
cs: Chyba při stahování %project z %url

en: Includes:
cs: Obsahuje:

en: Enabled: %includes
cs: Zapnout: %includes

en: Disabled: %disabled
cs: Vypnuto: %disabled

en: Checking for available updates
cs: Kontrola dostupných aktualizací.

en: You can automatically install your missing updates using the Update manager:
cs: Můžete automaticky instalovat chybějící aktualizace pomocí manažera aktualizací:

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended. See the project homepage for more details.
cs: Instalovaná verze alespoň jednoho z vašich modulů nebo témat je již není podporována. Upgrade nebo jeho zakázání je velmi doporučeno. Detaily najdete na stránce projektu.

en: Ready to update
cs: Připraven k aktualizaci

en: Update manager
cs: Správce aktualizací

en: Checks for available updates, and can securely install or update modules and themes via a web interface.
cs: Zkontroluje dostupné aktualizace a může bezpečně instalovat nebo aktualizovat moduly nebo témata přes webové rozhraní.

en: No people available.
cs: Žádní lidé nejsou k dispozici.

en: This role will be automatically assigned new permissions whenever a module is enabled. Changing this setting will not affect existing permissions.
cs: Této roli budou při povolení modulu automaticky přiřazena nová oprávnění. Změna tohoto nastavení neovlivní existující oprávnění.

en: Registration and cancellation
cs: Registrace a zrušení

en: Who can register accounts?
cs: Kdo může zřizovat účty?

en: Administrators only
cs: Pouze administrátoři

en: Visitors, but administrator approval is required
cs: Návštěvníci, ale vyžaduje schválení admistrátorem

en: When cancelling a user account
cs: Když se ruší účet uživatele

en: Select method for cancelling account
cs: Vybrat způsob, jak zrušit účet

en: Administer users
cs: Administrace uživatelů

en: Welcome (new user created by administrator)
cs: Uvítání (nový uživatel vytvořený administrátorem).

en: Welcome (awaiting approval)
cs: Vítejte (čeká na schválení)

en: Welcome (no approval required)
cs: Uvítání (není potřeba schválení).

en: Password recovery
cs: Obnovení hesla

en: Account activation
cs: Aktivace účtu

en: Account cancellation confirmation
cs: Potvrzení zrušení účtu

en: Account canceled
cs: Informace o zrušení účtu

en: The one-time login link you clicked is invalid.
cs: Odkaz na jednorázové přihlášení je neplatný.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
cs: Byl použit odkaz jednorázového přihlášení. Dále není nutné používat tento odkaz k přihlášení. Prosím změňte své heslo.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
cs: <p>Toto je jednorázové přihlášení pro %user_name a vyprší %expiration_date.</p><p>Klikněte na toto tlačítko pro přihlášení na web a změnte vaše heslo.</p>

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
cs: Zkusil(a) jste použít odkaz pro jednorázové přihlášení, který byl již použit nebo už je neplatný. Prosím požádejte si o nové přihlášení ve formuláři níže.

en: When cancelling your account
cs: Když se ruší váš účet

en: When cancelling the account
cs: Když se ruší účet

en: Are you sure you want to cancel your account?
cs: Opravdu chcete zrušit váš účet?

en: Are you sure you want to cancel the account %name?
cs: Opravdu chcete zrušit účet %name?

en: Select the method to cancel the account above.
cs: Níže vyberte způsob, jak zrušit účet.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
cs: Váš účet byl zablokován; již se nebudete moci k tomuto účtu přihlásit. Veškerý váš obsah byl skryt pro všechny uživatele kromě administrátorů.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will be assigned to the %anonymous-name user.
cs: Váš účet bude odstraněn a všechny informace k účtu budou vymazány. Veškerý obsah tohoto účtu bude přiřazen uživateli  %anonymous-name.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
cs: Váš účet bude odstraněn a všechny informace o účtu budou smazány. Veškerý obsah patřící k vašemu účtu bude také smazán.

en: You have tried to use an account cancellation link that has expired. Please request a new one using the form below.
cs: Pokusili jste se použít odkaz na zrušení účtu, který vypršel. Požádejte o nový pomocí níže uvedeného formuláře.

en: Sent account cancellation request to %name %email.
cs: Odeslán požadavek zrušení účtu pro %name %email.

en: Tokens related to individual user accounts.
cs: Tokeny vztahující se k individuálním uživatelským účtům.

en: Tokens related to the currently logged in user.
cs: Tokeny vztahující se k aktuálně přihlášenému uživateli.

en: Creating and managing users
cs: Vytváření a správa uživatelů

en: This form lets administrators configure how fields should be displayed when rendering a user profile page.
cs: Tento formulář umožňuje administrátorům konfigurovat, jak budou pole zobrazena, když se vykresluje stránka uživatelského profilu.

en: Change own username
cs: Změna vlastního uživatelského jména

en: Cancel own user account
cs: Zrušit vlastní uživatelský účet

en: Cancelling account
cs: Ruším účet

en: Cancelling user account
cs: Ruším uživatelský účet

en: %name has been disabled.
cs: Jméno %name bylo zablokováno.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
cs: Administrátor pro vás vytvořil účet na webu [site:name]

en: Cancel the selected user accounts
cs: Zrušit vybrané uživatelské účty

en: When cancelling these accounts
cs: Při rušení těchto účtů

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
cs: Opravdu zrušit tyto uživatelské účty?

en: Cancel accounts
cs: Zrušit účty

en: Add lowercase letters
cs: Přidejte malá písmena

en: Add uppercase letters
cs: Přidejte velká písmena

en: Add numbers
cs: Přidejte čísla

en: Add punctuation
cs: Přidejte interpunkční znaménka

en: Make it different from your username
cs: Odlište jej od vašeho přihlašovacího jména

en: Weak
cs: Slabé

en: Fair
cs: Přiměřené

en: Blocked user: %name %email.
cs: Blokovaný uživatel: %name %email.

en: Find and manage people interacting with your site.
cs: Hledat a administrovat uživatele webu.

en: Confirm account cancellation
cs: Potvrďte zrušení účtu

en: Minimal
cs: Minimální

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
cs: Pro statický obsah typu "O nás" použijte <em>základní stránky</em>.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
cs: Použijte tagy pro seskupení článků podle podobných témat v katergoriích

en: Install with commonly used features pre-configured.
cs: Instalovat s běžně používanými vlastnostmi, které jsou přednastavené.

en: Contact forms
cs: Kontaktní formuláře

en: Entity ID
cs: ID entity

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: Remove this display
cs: Odebrat toto zobrazení

en: Operator to use on all groups
cs: Operátor, který bude použit pro všechny skupiny

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
cs: Buď "group 0 AND group 1 AND group 2" nebo "group 0 OR group 1 OR group 2" atd.

en: Remove group @group
cs: Odebrat skupinu @group

en: Default group
cs: Výchozí skupina

en: Group @group
cs: Skupina @group

en: Display all items
cs: Zobrazit všechny položky

en: Display a specified number of items
cs: Zobrazí definované množství položek

en: Machine Name
cs: Strojový název

en: Exposed form style
cs: Styl vystaveného formuláře

en: Exposed form settings for this exposed form style.
cs: Nastavení vystaveného formuláře pro tento styl vystaveného formuláře.

en: Include reset button
cs: Zahrnout resetovací tlačítko

en: All items, skip @skip
cs: Všechny položky, přeskočit @skip

en: All items
cs: Všechny položky

en: @count item | @count items
cs[0]: @count položka
cs[1]: @count položky
cs[2]: @count položek

en: Unlock
cs: Odemknout

en: Add custom block
cs: Přidat vlastní blok

en: Alt
cs: Popisek (Alt)

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
cs[0]: 1 čekající aktualizace (@number_applied má být aplikováno, @number_incompatible vynecháno)
cs[1]: @count čekajících aktualizací (@number_applied má být aplikováno, @number_incompatible vynecháno)

en: Author textfield
cs: Textové pole Autor

en: Field API to add fields to entities like nodes and users.
cs: Field API pro přidání polí do entit, jako jsou uzly a uživatelé.

en: Overview of fields on all entity types.
cs: Přehled polí pro všechny typy entit.

en: Collapse
cs: Sbalit

en: Error messages to display
cs: Chybové zprávy k zobrazení

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
cs: Je doporučeno, aby stránky běžící v produkčním prostředí nezobrazovaly žádné chybové hlášky.

en: Current password
cs: Aktuální heslo

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
cs: Vaše současné heslo chybí nebo je nesprávné; je nutné ke změně pole: %name.

en: Configure user accounts.
cs: Konfigurace uživatelských účtů.

en: Terminology
cs: Terminologie

en: Last access timestamp
cs: Časové razítko posledního přístupu

en: Last login timestamp
cs: Časové razítko posledního přihlášení

en: Severity level
cs: Úroveň závažnosti

en: Forum settings
cs: Nastavení fóra

en: Maximize
cs: Maximalizovat

en: Update preview
cs: Aktualizovat náhled

en: Remove block
cs: Odstranit blok

en: all languages
cs: všechny jazyky

en: %module module installed.
cs: Modul %module nainstalován.

en: Administer text formats and filters
cs: Spravovat formáty a filtry textu

en: @type language detection
cs: detekce jazyka typu: @type

en: Use the detected interface language.
cs: Použít zjištěný jazyk rozhraní.

en: You are currently using the %set-name shortcut set.
cs: Nyní používáte sadu zkratek %set-name.

en: Create new set
cs: Vytvořit novou sadu

en: The %set_name shortcut set has been created. You can edit it from this page.
cs: Sada zkratek %set_name byla vytvořena. Můžete ji editovat na této stránce.

en: Updated set name to %set-name.
cs: Jméno sady bylo změněno na %set-name.

en: If you have chosen this shortcut set as the default for some or all users, they may also be affected by deleting it.
cs: Nastavíte-li tuto sadu zkratek jako výchozí pro některé nebo pro všechny uživatele, mohlo by její smazání na ně mít vliv.

en: 1 user has chosen or been assigned to this shortcut set. | @count users have chosen or been assigned to this shortcut set.
cs[0]: 1 uživatel byl vybrán nebo přiřazen k této sadě zkratek.
cs[1]: @count uživatelé byli vybráni nebo přiřazeni k této sadě zkratek.
cs[2]: @count uživatelů bylo vybráno nebo přiřazeno k této sadě zkratek.

en: Administering shortcuts
cs: Správa zkratek

en: Choosing shortcut sets
cs: Výběr sad zkratek

en: Users with permission to switch shortcut sets can choose a shortcut set to use from the Shortcuts tab of their user account page.
cs: Uživatelé s oprávněním vybrat sadu zkratek si je mohou vybírat na kartě Zkratky v jejich uživatelského profilu.

en: Edit current shortcut set
cs: Upravit stávající sadu zkratek

en: Editing the current shortcut set will affect other users if that set has been assigned to or selected by other users. Granting "Select any shortcut set" permission along with this permission will grant permission to edit any shortcut set.
cs: Úprava této sady bude mít vliv na další uživatele, pokud jim byla přiřazena nebo pokud si ji vybrali. Nastavení oprávnění "Vybrat jakoukoli sadu zkratek" spolu s tímto oprávněním zajistí možnost upravovat jakoukoliv sadu zkratek.

en: Select any shortcut set
cs: Vybrat jakoukoli sadu zkratek

en: From all shortcut sets, select one to be own active set. Without this permission, an administrator selects shortcut sets for users.
cs: Můžete nastavit vlastní aktivní sadu výběrem ze všech dostupných sad. Bez tohoto oprávnění sady přiřazuje administrátor.

en: Add and modify shortcut sets.
cs: Přidat nebo upravit sady zkratek.

en: Add shortcut set
cs: Přidat sadu zkratek

en: Edit set name
cs: Upravit název sady

en: Delete shortcut set
cs: Smazat sadu zkratek

en: @remote could not be saved to @path.
cs: @remote nelze uložit do @path.

en: Database support
cs: Podpora databáze

en: Is not empty (NOT NULL)
cs: Není prázdný (NOT NULL)

en: Use absolute link (begins with "http://")
cs: Použít absolutní odkaz (začínající „http://“)

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
cs: Změnit názvy CSS tříd, které budou přidány k tomuto zobrazení.

en: Video URL
cs: Adresa URL videa

en: Attachment before
cs: Příloha před

en: Attachment after
cs: Příloha za

en: Feed icon
cs: Ikona zdroje

en: GD library PNG support
cs: Podpora PNG GD knihovnou

en: The date the comment was most recently updated.
cs: Datum poslední změny komentáře.

en: Comment posted: %subject.
cs: Komentář vložil/a: %subject.

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
cs: Toto pole bylo zakázáno, protože nemáte dostatečná oprávnění k jeho úpravě.

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
cs: Zobrazit, editovat a mazat veškerý obsah bez ohledu na omezení přístupu.

en: Syslog format
cs: Formát systémového logu.

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
cs: Externí zdroje mohou být optimalizovány automaticky, což může omezit jak velikost, tak i počet požadavků na vaši webovou stránku.

en: A date in 'time-since' format. (%date)
cs: Datum ve formátu 'uběhlý čas od data'. (%date)

en: The location of the file relative to Drupal root.
cs: Umístění souboru relativně vzhledem ke kořenové složce Drupalu.

en: Your modules have been downloaded and updated.
cs: Vaše moduly byly staženy a aktualizovány.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
cs: <em>Články</em> lze použít pro stárnoucí obsah, jako jsou novinky, tiskové zprávy nebo blogy.

en: Translation update status
cs: Stav aktualizace překladu

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
cs: Vybraný soubor %filename nelze nahrát. Jsou povoleny pouze soubory s těmito příponami: %extensions.

en: Filter modules
cs: Filtrovat moduly

en: Current page
cs: Aktuální stránka

en: Highlighted
cs: Zvýrazněno

en: Main background
cs: Hlavní pozadí

en: Sidebar background
cs: Pozadí postranního panelu

en: Sidebar borders
cs: Okraje postranního panelu

en: Footer background
cs: Pozadí patičky

en: Plum
cs: Plum (Švestka)

en: X-Large
cs: Extra velký (X-Large)

en: Site logo
cs: Logo webu

en: Title link
cs: Název jako odkaz

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
cs: Mezerami oddělený seznam HTML značek povolených v obsahu novinek. Nepovolené značky budou z textu odstraněny.

en: %field cannot contain any markup.
cs: Pole %field nemůže obsahovat žádné značky.

en: These options control the display settings for the %name theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used.
cs: Tyto volby ovlivňují nastavení zobrazování pro téma vzhledu @name. Použijí se, pokud bude stránka zobrazena s tímto tématem vzhledu.

en: Administer software updates
cs: Spravovat aktualizace softwaru

en: @required_name (Missing)
cs: @required_name (Chybí)

en: @required_name (Version @compatibility required)
cs: @required_name (Verze @compatibility vyžadována)

en: Unresolved dependency
cs: Nevyřešená závislost

en: @name requires this module.
cs: @name vyžaduje tento modul.

en: @name requires this module and version. Currently using @required_name version @version
cs: @name vyžaduje tento modul a verzi. Nyní používáte @required_name verze @version

en: Previous page
cs: Předchozí stránka

en: Site details
cs: Detaily

en: The email address %mail is not valid.
cs: Emailová adresa %mail není platná.

en: Add media
cs: Přidat média

en: Title and slogan
cs: Název a slogan

en: Firehouse
cs: Firehouse (Hasičská zbrojnice)

en: Ice
cs: Ice (Led)

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
cs: Prefix databáze %prefix, který jste zadali, je neplatný. Prefix databáze smí obsahovat pouze alfanumerické znaky, tečky a podtržítka.

en: Default settings file
cs: Výchozí konfigurační soubor

en: The default settings file does not exist.
cs: Výchozí konfigurační soubor neexistuje.

en: Show row weights
cs: Ukaž váhy řádků

en: Hide row weights
cs: Skryj váhy řádků

en: %name: the value may be no less than %min.
cs: %name: hodnota nesmí být menší než %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
cs: %name: hodnota nesmí být větší než %max.

en: Custom display settings
cs: Nastavení vlastního zobrazení

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
cs: Přípony jmen souborů oddělené čárkou nebo mezerou. Vynechte tečku na začátku.

en: Node module element
cs: Element modulu Node

en: not yet assigned
cs: zatím nepřiřazeno

en: not yet created
cs: zatím nevytvořeno

en: Comment type
cs: Typ komentáře

en: Edit permissions
cs: Upravit oprávnění

en: None (original image)
cs: Žádný (původní obrázek)

en: Configuration files
cs: Konfigurační soubory

en: Row class
cs: Třída řádku

en: Latest version
cs: Poslední verze

en: The URL of the account edit page.
cs: Odkaz na stránku s nastavením účtu.

en: Bulk update
cs: Hromadná aktualizace

en: Edit translations
cs: Upravit překlady

en: - Use default -
cs: - Použít výchozí -

en: Query type
cs: Typ dotazu

en: Search page
cs: Vyhledávací stránka

en: Search pages
cs: Vyhledávací stránky

en: Add search page
cs: Přidat vyhledávací stránku

en: Redirect path
cs: Cesta pro přesměrování

en: Unknown content type
cs: Neznámý typ obsahu

en: Summary options
cs: Možnosti souhrnu

en: Back to site
cs: Zpět na web

en: Never (manually)
cs: Nikdy (manuálně)

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
cs: Data nemohla být uložena, neboť cíl %destination je neplatný. Toto může být způsobeno špatným použitím file_save_data() nebo chybějícím obalem proudu (stream wrapper).

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
cs: Nepodařilo se připojit k databázovému serveru. Server hlásí chybu: %error.<ul><li>Je databázový server spuštěn?</li><li>Existuje databáze a zadali jste správné jméno?</li><li>Zadali jste správné uživatelské jméno a heslo?</li> <li>Zadali jste správné jméno hostitele databáze?</li></ul>

en: Exit block region demonstration
cs: Ukončit demonstraci regionů pro bloky

en: Database log messages to keep
cs: Počet zachovaných záznamů v databázovém logu

en: Recent log messages
cs: Poslední zprávy v logu

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
cs: Zadejte řetězec, který bude připojen k hodnotě. Např. 'm', ' kb/s'. Nezdáte-li nic, nic se nezobrazí. Jednotné a množné číslo oddělte svislítkem ('libra|libry').

en: Thousand marker
cs: Oddělovač tisíců

en: Display prefix and suffix.
cs: Zobrazit předponu a příponu.

en: Display with prefix and suffix.
cs: Zobrazit s předponou a příponou.

en: - Select a value -
cs: -Vybrat hodnotu -

en: Trim length
cs: Délka oříznutí

en: No field is displayed.
cs: Žádné pole není zobrazeno.

en: No field is hidden.
cs: Žádné pole není skryto.

en: Format settings:
cs: Nastavení formátu:

en: Text formats are presented on content editing pages in the order defined on this page. The first format available to a user will be selected by default.
cs: Textové formáty se zobrazují na stránce pro editaci obsahu v pořadí definovaném na této stránce. První z nich se použije jako výchozí.

en: Link image to
cs: Odkázat obrázkem na

en: Image style: @style
cs: Styl obrázku: @style

en: Linked to content
cs: Propojeno s obsahem

en: Linked to file
cs: Propojeno se souborem

en: Shown when hovering over the menu link.
cs: Zobrazeno při přejetí odkazu menu myší.

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
cs: Formát: %time. Formát data je YYYY-MM-DD a %timezone posun časové zóny od UTC. Pokud ponecháte prázdné, použije se čas odeslání formuláře.

en: Syslog identity
cs: Identita systémového logu

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
cs: Řetězec, který bude připojen před každou logovanou událost odeslanou do Syslogu. Jestliže máte více stránek, které logují do stejného souboru Syslogu , unikátní identifikátor stránky vám usnadní roztřídit záznamy.

en: Error pages
cs: Chybové stránky

en: Run cron every
cs: Spouštět cron v intervalu

en: Manage automatic site maintenance tasks.
cs: Spravovat automatické úlohy údržby stránek.

en: Weight for added term
cs: Váha pro přidaný termín

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
cs: Minimální profil pro běh testů. Zahrnuje pouze nezbytné moduly.

en: View mode
cs: Režim zobrazení

en: Weight for @block block
cs: Váha pro @block blok

en: Region for @block block
cs: Region pro @block blok

en: Post comments
cs: Psát komentáře

en: Skip comment approval
cs: Přeskočit schválení komentáře

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
cs: Opravdu vypnout textový formát %format?

en: Disabled text formats are completely removed from the administrative interface, and any content stored with that format will not be displayed. This action cannot be undone.
cs: Deaktivované textové formáty jsou kompletně odstraněny z administračního rozhraní a žádný obsah uložený s tímto formátem nebude zobrazen. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Disabled text format %format.
cs: Vypnutý textový formát %format.

en: Text Formats
cs: Textové formáty

en: Disable text format
cs: Vypnout formát textu

en: Hot topic, new comments
cs: Žhavé téma, nové komentáře

en: Hot topic
cs: Žhavé téma

en: Normal topic
cs: Normální téma

en: Closed topic
cs: Uzavřené téma

en: Reference for usage, configuration, and modules.
cs: Odkaz na způsob používání, konfigurace a modulů.

en: Configure @module permissions
cs: Nastavit oprávnění k modulu @module

en: Administer settings.
cs: Spravovat nastavení.

en: View reports, updates, and errors.
cs: Zobrazení hlášení, aktualizací a chyb.

en: Install new module or theme
cs: Instalovat nový modul nebo téma

en: Install new module
cs: Instalovat nové moduly

en: Install new theme
cs: Instalovat nové téma

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
cs: Spravovat uživatelské účty, role a oprávnění.

en: Changed date
cs: Datum změny

en: Nothing
cs: Nic

en: Update @title
cs: Aktualizovat @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Unikátní strojově čitelný název. Může obsahovat pouze malá písmena, čísla a podtržítka.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
cs: Strojově čitelný název musí obsahovat jedinečné znaky.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
cs: Strojově čitelný název musí obsahovat pouze malá písmena, čísla a pomlčky.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
cs: Strojově čitelný název musí být jedinečný. Tento se již používá.

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Weight for row @number
cs: Váha pro řádek @number

en: Label display for @title
cs: Popis zobrazený pro @title

en: Formatter for @title
cs: Formatter pro @title

en: Parents for @title
cs: Nadřazeno pro @title

en: There is data for this field in the database. The field settings can no longer be changed.
cs: Pro toto pole existují data v databázi. Nastavení pole již nelze změnit.

en: Weight for new file
cs: Váha pro nový soubor

en: Choose a file
cs: Vybrat soubor

en: Weight for new effect
cs: Váha pro nový efekt

en: Enable @title menu link
cs: Povolit položku @title v menu

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
cs: Unikátní název pro sestavení URL menu. Může obsahovat pouze malá písmena, čísla a pomlčky.

en: Theme name
cs: Název tématu vzhledu

en: URL fallback
cs: Nouzově z URL

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
cs: Pokud nebyl jazyk nalezen, bude definován na základě URL.

en: %type_name: Create new content
cs: %type_name: Vytvořit nový obsah

en: %type_name: Edit own content
cs: %type_name: Upravit vlastní obsah

en: %type_name: Edit any content
cs: %type_name: Upravit jakýkoli obsah

en: %type_name: Delete own content
cs: %type_name: Smazat vlastní obsah

en: %type_name: Delete any content
cs: %type_name: Smazat jakýkoli obsah

en: The author's host name.
cs: Jméno hostitele autora.

en: The published status of a comment. (0 = Published, 1 = Not Published)
cs: Status komentáře (0 = Zveřejněno, 1 = Skryto)

en: The comment author's name.
cs: Jméno autora komentáře.

en: Next steps
cs: Další kroky

en: @driver_name settings
cs: @driver_name nastavení

en: Database file
cs: Databázový soubor

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
cs: Absolutní cesta k souboru, kde budou @drupal data uložena. Soubor musí být zapisovatelný pro webový server a měl by být uložen mimo webový kořen.

en: No fields are present yet.
cs: Zatím nejsou k dispozici žádná pole.

[ctx: Font weight]
en: Strong
cs: Tučný

en: Uninstall @module module
cs: Odinstalovat modul @module

en: Enable newly added modules
cs: Zapnout nově přidané moduly

en: View the administration theme
cs: Zobrazit administrační téma vzhledu

en: Database system
cs: Databázový systém

en: Database system version
cs: Verze databázového systému

en: Indexed %count content items for tracking.
cs: Počet zaindexovaných položek obsahu pro sledování: %count

en: Release notes for @project_title
cs: Poznámky k vydání @project_title

en: The role settings have been updated.
cs: Nastavení rolí bylo aktualizováno.

en: Disable the account and keep its content.
cs: Deaktivovat účet ale ponechat jeho obsah.

en: Disable the account and unpublish its content.
cs: Deaktivovat účet a skrýt obsah k tomuto účtu přiřazený.

en: Delete the account and make its content belong to the %anonymous-name user.
cs: Smazat účet a přiřadit obsah uživatele k anonymnímu uživateli %anonymous-name.

en: Delete the account and its content.
cs: Smazat účet a jeho obsah.

en: Drupal system listing compatible test
cs: Test kompatibility načítání systémových adresářů.

en: Support module for testing the drupal_system_listing function.
cs: Modul pro podporu testování funkce drupal_system_listing.

en: Fixed value
cs: Pevná hodnota

en: String settings
cs: Nastavení řetězce

en: Use field label instead of the "On value" as label
cs: Použít popisek pole místo popisku u hodnoty "zapnuto".

en: List (integer)
cs: Seznam (celé číslo)

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
cs: Toto pole ukládá celočíselné hodnoty ze seznamu povolených párů 'hodnota => popisek', např. 'Doba platnosti': 1 => 1 den, 7 => 1 týden, 31 => 1 měsíc.

en: List (float)
cs: Seznam (číslo s plovoucí desetinou čárkou)

en: This field stores float values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Fraction': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.
cs: Toto pole ukládá hodnoty s plovoucí desetinou čárkou ze seznamu povolených párů 'hodnota => popisek', např. 'Zlomky': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
cs: Toto pole ukládá textové hodnoty ze seznamu povolených párů 'hodnota => popisek', např. 'Spojené Státy': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
cs: Možné hodnoty, které pole může obsahovat. Vložte jednu hodnotu na řádek ve formátu klíč|popisek.

en: The key is the stored value, and must be numeric. The label will be used in displayed values and edit forms.
cs: Klíč je uložená hodnota, která musí být číselná. Popisek bude použit k zobrazení hodnot v editačním formuláři.

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
cs: Popisek je nepovinný: Když řádek obsahuje pouze číslo, bude použito jako klíč i jako popisek.

en: Lists of labels are also accepted (one label per line), only if the field does not hold any values yet. Numeric keys will be automatically generated from the positions in the list.
cs: Pokud není v poli dosud uložena žádná hodnota, je možné použít pouze seznam popisků (jeden popisek na řádek). Číselné klíče budou automaticky vygenerovány podle pozice popisku v seznamu.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
cs: Klíč je uložená hodnota. Popisek bude použit k zobrazení hodnot v editačním formuláři.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
cs: Popisek je nepovinný: když řádek obsahuje jediný řetězec, bude použit jako klíč i jako popisek.

en: Allowed values list: invalid input.
cs: Povolený seznam hodnot: neplatný vstup.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
cs: Seznam povolených hodnot: některé z aktuálně používaných hodnot budou odstraněny.

en: Object ID
cs: ID objektu

en: Footer menu
cs: Menu patičky

en: Center left
cs: Uprostřed vlevo

en: Center right
cs: Uprostřed vpravo

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Custom blocks
cs: Vlastní bloky

en: Place a colon after the label
cs: Umístit dvojtečku za popisek

en: Wrapper HTML element
cs: Obalovací HTML element

en: Wrapper class
cs: Obalovací třída

en: Add default classes
cs: Přidat výchozí třídy

en: Use default Views classes to identify the field, field label and field content.
cs: Použít výchozí CSS třídy modulu Views k identifikaci pole, jeho popisku a obsahu.

en: Use absolute path
cs: Použít absolutní cestu

en: Preserve certain tags
cs: Zachovat vybrané tagy

en: Format plural
cs: Formátovat množné číslo

en: Singular form
cs: Tvar jednotného čísla

en: Plural form
cs: Tvar množného čísla

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
cs: Text použitý pro tvar množného čísla, @count bude nahrazeno hodnotou.

en: Weight for @display
cs: Váha pro @display

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
cs: Tento název se zobrazí na editační stránce pohledu místo výchozího. Může to být užitečné, pokud se stejná položka objevuje vícekrát.

en: The unique ID of the aggregator item.
cs: Unikátní ID položky agregátoru.

en: The guid of the original imported item.
cs: Guid původní importované položky.

en: Date and time of when the comment was created.
cs: Datum a čas vytvoření komentáře.

en: Date and time of when the comment was last updated.
cs: Datum a čas poslední úpravy komentáře.

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
cs: Zda je komentář schválený (nebo stále v moderátorské frontě).

en: Last comment CID
cs: CID posledního komentáře

en: Last Comment
cs: Poslední komentář

en: The extension of the file.
cs: Přípona souboru.

en: File Usage
cs: Použití souboru

en: The number of times the file is used by this entity.
cs: Počet kolikrát je soubor použit touto entitou.

en: Display error message
cs: Zobrazit chybovou zprávu

en: Query settings
cs: Nastavení dotazu

en: Query options
cs: Možnosti dotazu

en: This will appear as the name of this block in administer >> structure >> blocks.
cs: Toto se zobrazí jako název bloku v části administrace >> struktura >> bloky.

en: List class
cs: Třída seznamu

en: Not specified
cs: Nespecifikováno

en: Content access
cs: Přistup k obsahu

en: RSS category
cs: kategorie RSS

en: Paste your configuration here
cs: Vložte své nastavení zde

en: Import configuration
cs: Importovat konfiguraci

en: 5 minute
cs: 5 minuta

en: 15 minute
cs: 15 minut

en: URL to image
cs: URL obrázku

en: Content revisions
cs: Revize obsahu

en: Custom block
cs: Vlastní blok

en: Recipient ID
cs: ID příjemce

en: %time hence
cs: %time ode dneška

en: Language selection
cs: Volba jazyka

en: Delete all translations
cs: Smazat všechny překlady

en: No Access
cs: Žádný přístup

en: Search page path
cs: Cesta vyhledávací stránky

en: All Day
cs: Celý den

en: Upscale
cs: Zvětšit

en: Logo settings
cs: Nastavení loga

en: Delete field.
cs: Smazat pole.

en: No results behavior
cs: Chování při žádných výsledcích

en: Edit @section
cs: Upravit @section

en: Inherit contextual filters
cs: Zdědit kontextuální filtry

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
cs: Když hodnota filtru <em>NENÍ</em> v URL

en: Exception value
cs: Hodnota výjimky

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
cs: Přijme-li filtr tuto hodnotu (např. "all"), vypne se a vrátí nefiltrovaný výsledek

en: When the filter value <em>IS</em> in the URL or a default is provided
cs: Pokud hodnota filtru <em>JE</em> v URL, nebo pokud je k dispozici výchozí hodnota

en: Specify validation criteria
cs: Zadat kritéria pro validaci

en: Action to take if filter value does not validate
cs: Akce, která se provede, pokud hodnota filtru neprojde validací

en: Display all results for the specified field
cs: Zobrazit všechny výsledky pro dané pole

en: Provide default value
cs: Poskytnout výchozí hodnotu

en: Show "Page not found"
cs: Zobrazit „Stránka nenalezena“

en: Display a summary
cs: Zobrazit souhrn ("summary")

en: Display contents of "No results found"
cs: Zobrazit výstup pro "žádné výsledky"

en: Skip default argument for view URL
cs: Přeskočit výchozí argument pro URL pohledu

en: Number of records
cs: Počet záznamů

[ctx: Sort order]
en: Default sort
cs: Výchozí řazení

[ctx: Sort order]
en: Numerical
cs: Číselná hodnota

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
cs: Pokud je zvoleno, uživatelé mohou zadat více hodnot ve tvaru 1+2+3 (pro OR) nebo 1,2,3 (pro AND).

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
cs: Pokud je zvoleno, hodnoty zadané do filtru budou vyloučeny, namísto toho, aby omezily výstup pohledu.

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
cs: Abecední

en: Create a label
cs: Vytvořit popisek

en: Enable to load this field as hidden. Often used to group fields, or to use as token in another field.
cs: Dovoluje načíst pole jako skryté. Často se používá pro seskupení více polí, nebo pro vypsání hodnoty v jiném poli za pomoci tokenu.

en: Rewrite results
cs: Přepsat výsledky

en: Replace spaces with dashes
cs: Nahradit mezery pomlčkami

en: External server URL
cs: URL externího serveru

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
cs: Převést nové řádky na HTML značky &lt;br&gt;.

en: No results text
cs: Text pro nulový (prázdný) výsledek

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
cs: Umožní zobrazit "text pro prázdný výsledek", jestliže pole obsahuje číslo 0.

en: Time hence
cs: Čas od teď

en: Time hence (with "hence" appended)
cs: Čas od teď (s připojeným „od teď“)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
cs: Časové rozpětí (budoucí data mají předřazeno „-“)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
cs: Časové rozpětí (dřívější data mají předřazeno „-“)

en: Expose filter
cs: Vystavit filtr

en: Hide filter
cs: Skrýt filtr

en: Expose operator
cs: Vystavit operátor

en: Allow the user to choose the operator.
cs: Dovolit uživateli vybrat operátor.

en: Allow multiple selections
cs: Povolit vícenásobný výběr

en: Enable to allow users to select multiple items.
cs: Povolí uživateli vícenásobný výběr.

en: Remember the last selection
cs: Pamatovat si poslední výběr

en: Enable to remember the last selection made by the user.
cs: Povolí zapamatovat si poslední výběr uživatele.

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
cs: Pokud se nejedná o nepovinný vystavený filtr, musíte vybrat nějakou hodnotu.

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
cs: Toto řazení není vystavené. Pokud chcete uživateli dovolit změnu řazení, vystavte jej.

en: Expose sort
cs: Vystavit řazení

en: Hide sort
cs: Skrýt řazení

en: Provide description
cs: Doplňte popis

en: Auto preview
cs: Automatický náhled

en: Preview with contextual filters:
cs: Náhled s kontextuálními filtry:

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
cs: Hodnoty kontextuálních filtrů oddělte "/". Například, %example.

en: Apply and continue
cs: Použít a pokračovat

en: @current of @total
cs: @current z @total

en: All displays (except overridden)
cs: Všechna zobrazení (kromě přepsaných)

en: All displays
cs: Všechna zobrazení

en: Create new filter group
cs: Vytvořit novou skupinu filtrů

en: No filters have been added.
cs: Nebyly přidány žádné filtry.

en: Drag to add filters.
cs: Přetáhnutím přidáte filtry.

en: Add and configure @types
cs: Přidat a nastavit @types

en: Configure @type: @item
cs: Nastavit @type: @item

en: Always show advanced display settings
cs: Vždy zobrazit pokročilá nastavení zobrazení

en: Label for "Any" value on non-required single-select exposed filters
cs: Popisek pro hodnotu "Vše" v nepovinném vystaveném filtru s výběrem jedné hodnoty

en: Live preview settings
cs: Nastavení živého náhledu

en: Automatically update preview on changes
cs: Při změnách automaticky obnovit náhled

en: Show information and statistics about the view during live preview
cs: Zobrazit informace a statistiky pohledu během živého náhledu

en: Above the preview
cs: Nad náhledem

en: Below the preview
cs: Pod náhledem

en: Show the SQL query
cs: Zobrazit SQL dotaz

en: Show performance statistics
cs: Zobrazit statistiky o výkonu

en: Master
cs: Nadřízené

en: Display | Displays
cs[0]: Zobrazení
cs[1]: Zobrazení
cs[2]: Zobrazení

en: Unformatted list
cs: Neformátovaný seznam

en: Contextual filters
cs: Kontextuální filtry

en: contextual filters
cs: kontextuální filtry

en: Contextual filter
cs: Kontextuální filtr

en: contextual filter
cs: kontextuální filtr

en: filter criteria
cs: kritéria pro filtrování

en: Filter criterion
cs: Kritérium pro filtrování

en: filter criterion
cs: kritérium pro filtrování

en: no results behavior
cs: chování při žádných výsledcích

en: The node ID.
cs: ID uzlu.

en: The content title.
cs: Nadpis obsahu

en: The date the content was posted.
cs: Datum odeslání obsahu.

en: User has a revision
cs: Uživatel má revizi

en: Show only content that is new or updated.
cs: Zobrazit pouze nový nebo aktualizovaný obsah.

en: Allow a contextual filter value to be ignored. The query will not be altered by this contextual filter value. Can be used when contextual filter values come from the URL, and a part of the URL needs to be ignored.
cs: Umožnit ignorování hodnoty kontextuálního filtru. Databázový dotaz  nebude touto hodnotou ovlivněn. To se může hodit, když se hodnoty kontextuálního filtru přebírají z URL a některou část URL je třeba ignorovat.

en: Display all values in the same row
cs: Zobrazit všechny hodnoty ve stejném řádku

en: Hide attachments in summary
cs: Skrýt přílohy při zobrazení souhrnu

en: Hide attachments when displaying a contextual filter summary
cs: Skrýt přílohy, pokud se výstup kontextuálního filtru zobrazuje jako souhrn.

en: Attachment position
cs: Umístění přílohy

en: Create a page
cs: Vytvořit stránku

en: Create a menu link
cs: Vytvořit odkaz v menu

en: Include an RSS feed
cs: Zahrnout RSS zdroj

en: Create a block
cs: Vytvořit blok

en: of fields
cs: polí

en: of type
cs: typu

en: teasers
cs: upoutávky

en: full posts
cs: plný obsah

en: titles
cs: nadpisy

en: Sorts
cs: Třídění

en: @group (historical data)
cs: @group (historická data)

en: User limit
cs: Limit uživatele

en: Use path alias
cs: Použít alias cesty

en: Cooking time
cs: Čas vaření

en: View any unpublished content
cs: Zobrazit jakýkoliv skrytý obsah

en: Relative default value
cs: Relativní výchozí hodnota

en: The comment UUID.
cs: UUID komentáře.

en: The file UUID.
cs: UUID souboru.

en: The term UUID.
cs: UUID termínu.

en: The user UUID.
cs: UUID uživatele.

en: Field item
cs: Položka pole

en: Appearance settings
cs: Nastavení vzhledu

en: Delete translation
cs: Smazat překlad

en: Unsorted
cs: Bez řazení

en: Changes to the style have been saved.
cs: Změny stylu byly uloženy.

en: Aggregation type
cs: Typ agregace

en: Customize label HTML
cs: Přizpůsobení HTML pro popisek

en: Customize field and label wrapper HTML
cs: Přizpůsobení obalovacího HTML pole a popisku

en: Remove whitespace
cs: Odebrat mezery

en: Hide rewriting if empty
cs: Skrýt přepsaný výstup, pokud je pole prázdné

en: Thousands marker
cs: Oddělovač tisíců

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
cs: Vystavit filtr uživatelům, aby mohli filtrování ovlivnit

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
cs: Vystavit toto řazení uživatelům, aby jej mohli ovlivnit

en: This display is disabled.
cs: Tento pohled je vypnutý.

en: Aggregation settings
cs: Nastavení agregace

en: Configure aggregation settings for @type %item
cs: Konfigurovat nastavení agregace pro @type %item

en: Raw value from URL
cs: Nezpracovaná hodnota z URL

en: Apply (all displays)
cs: Použít (všechna zobrazení)

en: Apply (this display)
cs: Použít (toto zobrazení)

en: The date of the most recent new content on the feed.
cs: Datum nejnovějšího obsahu ve zdroji.

en: Appears in: @bundles.
cs: Objevuje se v: @bundles.

en: This is an alias of @group: @field.
cs: Toto je alias pro @group: @field

en: @group (historical data): @field
cs: @group (historická data): @field

en: User who uploaded
cs: Uživatel, který nahrál tento soubor

en: All taxonomy terms
cs: Všechny termíny taxonomie

en: @entity using @field
cs: @entity používající @field

en: The numbering starts from 1, e.g. on the page admin/structure/types, the 3rd path component is "types".
cs: Číslování začíná od 1, tzn. že na stránce admin/structure/types je 3. položka cesty "types".

en: Use aggregation
cs: Použít agregaci

en: When the filter value is <em>NOT</em> available
cs: Když hodnota filtru <em>NENÍ</em> k dispozici

en: Show the empty text in the table
cs: Zobrazit prázdný text v tabulce

en: The block could not be saved.
cs: Blok nelze uložit.

en: Datetime
cs: Datum a čas

en: Max age
cs: Max stáří

en: Last Cron Run
cs: Poslední spuštění cronu

en: The user ID.
cs: ID uživatele.

en: Latest revision
cs: Poslední revize

en: Sint Maarten
cs: Svatý Martin

en: JavaScript settings
cs: Nastavení pro JavaScript

en: An autocomplete text field.
cs: Textové pole s automatickým dokončováním.

en: Display the label of the referenced entities.
cs: Zobrazit popisek odkazovaných entit.

en: Link label to the referenced entity
cs: Zobrazit popisek jako odkaz na entitu

en: Rendered as @mode
cs: Zobrazeno jako @mode

en: Language types
cs: Typy jazyků

en: Configuration Manager
cs: Správce konfigurace

en: Default date
cs: Výchozí datum

en: Default end date
cs: Výchozí koncové datum

en: Time increments
cs: Časové přírůstky

en: 10 minute
cs: 10 minut

en: 30 minute
cs: 30 minut

en: Date value
cs: Datum

en: Text of the auto-reply message.
cs: Text automatické odpovědi.

en: @name field is required.
cs: Pole @name je povinné.

en: Fields pending deletion
cs: Pole čekající na smazání

en: No translatable fields
cs: Žádná přeložitelná pole

en: Translations of %label
cs: Překlady pro %label

en: This translation is published
cs: Tento překlad je zveřejněn

en: Are you sure you want to delete the @language translation of %label?
cs: Opravdu chcete smazat překlad do jazyka @language pro %label?

en: Translate any entity
cs: Přeložit libovolnou entitu

en: Hide empty columns
cs: Skrýt prázdné sloupce

en: Database settings
cs: Nastavení databáze

en: Entity types
cs: Typy entit

en: Autocomplete (Tags style)
cs: Automatické dokončování (štítky)

en: Hide empty column
cs: Skrýt prázdný sloupec

en: Restrict images to this site
cs: Povolit obrázky pouze z tohoto webu

en: Disallows usage of &lt;img&gt; tag sources that are not hosted on this site by replacing them with a placeholder image.
cs: U tagů &lt;img&gt; znemožní použití zdrojů umístěných mimo tento web a nahradí je zástupným obrázkem.

en: Maximum dimensions
cs: Maximální rozměry

en: Wide
cs: Široký

en: banned IP addresses
cs: zablokované IP adresy

en: The IP address %ip has been banned.
cs: IP adresa %ip byla zakázána.

en: CKEditor settings
cs: Nastavení CKEditoru

en: Validate options
cs: Možnosti validace

en: Whether the user is active or blocked.
cs: Zda je uživatel aktivní nebo blokovaný.

en: Language direction
cs: Směr textu

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
cs: Pulzér (throbber) není chopen zobrazit průběh nahrávání, ale zabere méně místa. Standardní indikátor průběhu je vhodný při nahrávání velkých souborů.

en: Cron takes care of running periodic tasks like checking for updates and indexing content for search.
cs: Cron zajišťuje periodické spouštění úloh jako například kontrola aktualizací a indexování obsahu pro vyhledávání.

en: User name and password
cs: Uživatelské jméno a heslo

en: User module account form elements.
cs: Prvky formuláře uživatelského účtu.

en: Manage form display
cs: Správa formuláře

en: View modes
cs: Režimy zobrazení obsahu

en: <em>Alt</em> field required
cs: Povinné pole <em>Alt</em>

en: Link to entity
cs: Odkázat na entitu

en: Revert to default
cs: Obnovit výchozí

en: No fields have been used in views yet.
cs: Pohled dosud neobsahuje žádná pole.

en: Author uid
cs: UID autora

en: The user permissions.
cs: Oprávnění uživatelů.

en: First and last only
cs: Pouze první a poslední

en: Use a pager
cs: Použít stránkovač

en: Logo path
cs: Cesta k logu

en: Responsive
cs: Responzivní

en: Full HTML
cs: Plné HTML

en: The description of the view.
cs: Popis pohledu.

en: The title of current display of the view.
cs: Nadpis aktuálního zobrazení pohledu.

en: The URL of the view.
cs: URL pohledu.

en: Text to place as "title" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
cs: Text použitý jako nadpis, zobrazovaný většinou prohlížečů jako popisek při najetí myší na odkaz.

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the "Hide rewriting if empty" checkbox.
cs: Umožní skrýt pole, pokud je prázdné. Vezměte v úvahu, že popisek pole nebo přepsaný výstup pole mohou být zobrazeny i v tomto případě. Pro skrytí popisku využijte nastavení styu nebo nastavení stylu řádku pro prázdná pole. Pro skrytí přepsaného výstupu zaškrtněte volbu "Skrýt přepsaný výstup, pokud je pole prázdné".

en: Apostrophe
cs: Apostrof

en: Date in the form of CCYYMMDD.
cs: Datum ve formátu CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
cs: Datum ve formátu YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
cs: Datum ve formátu YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
cs: Datum ve formátu MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
cs: Datum ve formátu DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
cs: Datum ve formátu WW (01 - 53).

en: Last comment uid
cs: UID posledního komentáře

en: Convert spaces in term names to hyphens
cs: Převést mezery v názvech termínů na spojovníky

en: Block count
cs: Počet bloků

en: Result summary
cs: Souhrn výsledků

en: Shows result summary, for example the items per page.
cs: Zobrazí souhrn výsledků, např. počet položek na stránku.

en: Use site default RSS settings
cs: Pro RSS použít výchozí nastavení webu

en: Grouping field Nr.@number
cs: Seskupení pole č.@number

en: Original language
cs: Původní jazyk

en: Response status code
cs: Stavový kód odpovědi

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
cs: Ve vyhledávání bylo použito příliš mnoho výrazů AND a OR. Pro hledání bylo použito pouze prvních @count podmínek.

en: Other…
cs: Jiný…

en: The selected selection handler is broken.
cs: Vybraná obslužná rutina je rozbitá.

en: Performance settings
cs: Nastavení výkonu

en: Hide description
cs: Skrýt popis

en: Only has the 'authenticated user' role
cs: Má jen roli 'přihlášený uživatel'

en: Has roles in addition to 'authenticated user'
cs: Má i další role mimo 'přihlášeného uživatele'

en: Include destination
cs: Zahrnout parametr "destination"

en: Contextual Links
cs: Kontextové odkazy

en: Upload directory
cs: Adresář pro upload

en: The file %file could not be saved because the upload did not complete.
cs: Soubor %file nelze uložit, protože upload neproběhl celý.

en: Last page
cs: Poslední stránka

en: Maximum attempts
cs: Maximum pokusů

en: Third party settings
cs: Nastavení třetích stran

en: Date/time format
cs: Formát data/času

en: Enable translation
cs: Povolit překlad

en: Drupal Version
cs: Drupal verze

en: Default translation
cs: Výchozí překlad

en: This field supports tokens.
cs: Toto pole podporuje tokeny.

en: Search score
cs: Skóre vyhledávání

en: Export options
cs: Možnosti exportu

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
cs: Unikátní, strojově čitelné jméno, obsahující písmena, čísla a podtržítka.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
cs: Pokud není nahrán žádný nový obrázek, bude se zobrazovat právě tento obrázek místo výchozího obrázku pro toto pole

en: No blocked IP addresses available.
cs: Nejsou dostupné žádné blokované IP adresy.

en: A description of the menu
cs: Popisek menu

en: blocks
cs: bloky

en: Bulk operation
cs: Hromadná operace

en: Views: Filter by an entity reference view
cs: Views: filtrovat pomocí pohledu (entity reference)

en: Comment Statistics
cs: Statistiky komentářů

en: You have unsaved changes
cs: Máte neuložené změny

en: Loading…
cs: Načítání…

en: Translation for @language
cs: Překlad pro jazyk @language

en: File status
cs: Stav souboru

en: Reduce
cs: Omezit

en: Easy
cs: Snadné

en: Needs to be updated
cs: Je nutné provést aktualizaci

en: Does not need to be updated
cs: Není nutné provést aktualizaci

en: Edit comment @subject
cs: Upravit komentář @subject

en: Time interval
cs: Časový interval

en: Used in views
cs: Použito v pohledech

en: Views plugins
cs: Zásuvné moduly pohledů

en: Overview of plugins used in all views.
cs: Přehled pluginů použitých ve všech pohledech.

en: Display "Access Denied"
cs: Zobrazit "Přístup zamítnut"

en: Grouped filters allow a choice between predefined operator|value pairs.
cs: Seskupené filtry umožňují výběr z předdefinovaných dvojic operátor|hodnota.

en: Filter type to expose
cs: Typ vystaveného filtru

en: Single filter
cs: Jednoduchý filtr

en: Grouped filters
cs: Seskupené filtry

en: grouped
cs: seskupeno

en: There are no enabled views.
cs: Žádné pohledy nejsou zapnuté.

en: - No value -
cs: - Žádná hodnota -

en: Unfiltered text
cs: Nefiltrovaný text

en: Use path alias instead of internal path.
cs: Použít alias cesty místo interní cesty.

en: Custom time values must be numeric.
cs: Vlastní hodnota času musí být číslo.

en: Display 'more' link only if there is more content
cs: Zobrazit odkaz "více" jen pokud je více obsahu k zobrazení

en: GUID settings
cs: GUID nastavení

en: GUID field
cs: GUID pole

en: The globally unique identifier of the RSS item.
cs: Globálně unikátní identifikátor položky RSS zdroje.

en: Add views row classes
cs: Přidat třídy pro jednotlivé řádky výstupu

en: Force using fields
cs: Vynutit použití polí

en: File storage
cs: Úložiště souborů

en: The URL %url is not valid.
cs: URL %url není platná.

en: Revision user
cs: Autor revize

en: Unknown (@langcode)
cs: Neznámý kód jazyka (@langcode)

en: The file %file could not be saved because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
cs: Soubor %file nelze uložit, protože překročil %maxsize, maximální povolenou velikost pro upload.

en: The file could not be uploaded because the destination %destination is invalid.
cs: Soubor nelze nahrát, protože cílový adresář %destination je neplatný.

en: The file %path was not deleted because it does not exist.
cs: Soubor %path nebyl smazán, protože neexistuje.

en: %name field is not in the right format.
cs: Pole %name není ve správném formátu.

en: %name is not a valid number.
cs: %name není platné číslo.

en: %name must be a valid color.
cs: %name musí být platná barva.

en: Theme hook %hook not found.
cs: Hook %hook tématu vzhledu nenalezen.

en: Boolean value
cs: Logická hodnota

en: The referenced entity
cs: Odkazovaná entita

en: Integer value
cs: Celočíselná hodnota

en: Language object
cs: Objekt jazyka

en: Text value
cs: Textová hodnota

en: Show all columns
cs: Zobrazit všechny sloupce

en: Show table cells that were hidden to make the table fit within a small screen.
cs: Ukázat sloupce tabulky, které byly skryté pro zobrazení tabulky na malých displejích.

en: List additional actions
cs: Vypsat dodatečné akce

en: A unique label for this advanced action. This label will be displayed in the interface of modules that integrate with actions.
cs: Unikátní popis této pokročilé akce. Popis bude zobrazen v rozhraní modulů, které jsou s akcemi propojeny.

en: Aggregator refresh
cs: Obnovení agregátoru

en: The feed from %site seems to be broken because of error "%error".
cs: Zdroj z %site je pravděpodobně poškozen kvůli chybě „%error“.

en: This IP address is already banned.
cs: Tato IP adresa je už blokovaná.

en: You may not ban your own IP address.
cs: Nemůžete zablokovat svou vlastní IP adresu.

en: Banning IP addresses
cs: Blokování IP adres

en: IP addresses listed here are banned from your site. Banned addresses are completely forbidden from accessing the site and instead see a brief message explaining the situation.
cs: Vypsané IP adresy jsou na tomto webu blokované. Zablokovaným adresám je úplně odepřen přístup na tento web a místo toho je zobrazena krátká zpráva vysvětlující situaci.

en: Ban IP addresses
cs: Zablokovat IP adresy

en: IP address bans
cs: Blokace IP adres

en: Language type
cs: Typ jazyka

en: No book content available.
cs: Žádný obsah typu "kniha" není dostupný.

en: You must enter a valid hexadecimal color value for %name.
cs: Je třeba zadat platnou hexadecimální hodnotu barvy pro %name.

en: Database Logging
cs: Logování do databáze

en: URL only
cs: Pouze URL

en: Show URL as plain text
cs: Zobrazit URL jako prostý text

en: Show URL only as plain-text
cs: Zobrazit pouze URL jako prostý text

en: Show URL only
cs: Zobrazit pouze URL

en: Add rel="@rel"
cs: Přidat rel="@rel"

en: Thin space
cs: Úzká mezera

en: The specified file %file could not be copied because the destination is invalid. More information is available in the system log.
cs: Zadaný soubor %file nelze zkopírovat, protože cíl je neplatný. Více informací je k dispozici v systémovém logu.

en: The specified file %file could not be moved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
cs: Zadaný soubor %file nelze přesunout, protože cíl je neplatný. Více informací je k dispozici v systémovém logu.

en: Did not delete temporary file "%path" during garbage collection because it is in use by the following modules: %modules.
cs: Dočasný soubor "%path" nebyl během vysypávání koše smazán protože je používán těmito moduly: %modules.

en: Edit style %name
cs: Upravit styl %name

en: Error generating image, missing source file.
cs: Nelze vygenerovat obrázek, chybí zdrojový soubor.

en: Set @title as default
cs: Nastavit @title jako výchozí

en: Custom language...
cs: Vlastní jazyk...

en: The language %language (%langcode) already exists.
cs: Jazyk %language (%langcode) již existuje.

en: The language %language has been created and can now be used.
cs: Jazyk %language byl vytvořen a je připraven k použití.

en: The %language (%langcode) language has been removed.
cs: Jazyk %language (%langcode) byl odebrán.

en: Path prefix configuration
cs: Konfigurace předpony cesty

en: Domain configuration
cs: Konfigurace domény

en: %language (%langcode) path prefix (Default language)
cs: Předpona cesty pro jazyk %language (%langcode) - výchozí jazyk

en: %language (%langcode) path prefix
cs: Předpona cesty pro jazyk %language (%langcode)

en: %language (%langcode) domain
cs: Doména pro %language (%langcode)

en: The prefix may not contain a slash.
cs: Předpona nesmí obsahovat lomítko.

en: The prefix for %language, %value, is not unique.
cs: Předpona %value pro jazyk %language není jedinečná.

en: The domain for %language, %value, is not unique.
cs: Doména %value pro jazyk %language není jedinečná.

en: Existing languages
cs: Existující jazyky

en: Are you sure you want to delete %browser_langcode?
cs: Jste si jistý, že chcete smazat %browser_langcode?

en: Add a language to be supported by your site. If your desired language is not available, pick <em>Custom language...</em> at the end and provide a language code and other details manually.
cs: Přidejte další jazyk, který má web podporovat. Jestliže požadovaný jazyk není v nabídce, zvolte <em>Vlastní jazyk...</em> na konci a zadejte kód jazyka a další detaily ručně.

en: Language from the URL (Path prefix or domain).
cs: Jazyk z URL adresy (předpona cesty nebo doména).

en: The %language (%langcode) language has been created.
cs: Jazyk %language (%langcode) byl vytvořen.

en: The %language (%langcode) language has been updated.
cs: Jazyk %language (%langcode) byl aktualizován.

en: A Gettext Portable Object file.
cs: Soubor typu Gettext Portable Object.

en: Treat imported strings as custom translations
cs: Importované řetězce považovat za vlastní překlady

en: Overwrite non-customized translations
cs: Přepsat nepřizpůsobené překlady

en: Overwrite existing customized translations
cs: Přepsat existující vlastní překlady

en: Source text only, no translations
cs: Pouze zdrojový text, žádné překlady

en: Include non-customized translations
cs: Zahrnout nepřizpůsobené překlady

en: Include customized translations
cs: Zahrnout vlastní překlady

en: Include untranslated text
cs: Zahrnout nepřeložený text

en: @count disallowed HTML string(s) in files: @files.
cs: @count nepovolených HTML řetězců v souborech: @files.

en: Translation type
cs: Typ překladu

en: Non-customized translation
cs: Nepřizpůsobený překlad

en: Customized translation
cs: Přizpůsobený překlad

en: The strings have been saved.
cs: Řetězce byly uloženy.

en: Interface translation
cs: Překlad rozhraní

en: not applicable
cs: nelze použít

en: Enable interface translation to English
cs: Povolit překlad rozhraní do angličtiny

en: Interface translations directory
cs: Adresář překladů rozhraní

en: User interface translation
cs: Překlad uživatelského rozhraní

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
cs: Import řetězce "%string" byl kvůli nepovolenému nebo deformovanému HTML přeskočen.

en: logged in users only
cs: pouze přihlášení uživatelé

en: Author's preferred language
cs: Preferovaný jazyk autora

en: Briefly describe the changes you have made.
cs: Stručně popsat provedené změny.

en: Use the default shortcut icon supplied by the theme
cs: Použít výchozí ikonu zástupce poskytnutou motivem

en: Message to display when in maintenance mode
cs: Zpráva, která se zobrazí v režimu údržby

en: Use maintenance mode when making major updates, particularly if the updates could disrupt visitors or the update process. Examples include upgrading, importing or exporting content, modifying a theme, modifying content types, and making backups.
cs: Použijte režim údržby, pokud provádíte významnější aktualizace, zvláště pokud proces aktualizace může být narušen aktivitou návštěvníků webu. Může se jednat např. o upgrady, importování a exportování obsahu, změny v tématu vzhledu či typech obsahu a provádění záloh.

en: All kind of entities, e.g. nodes, comments or users.
cs: Všechny druhy entit, např. uzly, komentáře nebo uživatelé.

en: An entity field containing a boolean value.
cs: Pole entity obsahující logickou hodnotu.

en: An entity field referencing a language.
cs: Pole entity odkazující na jazyk.

en: An entity field containing an entity reference.
cs: Pole entity obsahující odkaz na entitu.

en: Add and enable modules to extend site functionality.
cs: Přidat a povolit moduly pro rozšíření možností webu.

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
cs: Adresář %file není chráněn proti změnám, což představuje bezpečnostní riziko. Je třeba změnit oprávnění adresáře tak, aby nebyl zapisovatelný.

en: Apply pending updates
cs: Provést čekající aktualizace

en: Update Manager
cs: Správce aktualizací

en: Administration pages language
cs: Jazyk administrativních stránek

en: Header background top
cs: Horní část pozadí hlavičky

en: Header background bottom
cs: Spodní část pozadí hlavičky

en: Site's default language (@lang_name)
cs: Výchozí jazyk webu (@lang_name)

en: Installation profile
cs: Instalační profil

en: Selected language
cs: Vybraný jazyk

en: Use a custom %field_name
cs: Použít vlastní %field_name

en: Validation settings
cs: Nastavení validace

en: @dir can not be opened
cs: @dir nelze otevřít

en: Breakpoints can be organized into groups. Modules and themes should use groups to separate out breakpoints that are meant to be used for different purposes, such as breakpoints for layouts or breakpoints for image sizing.
cs: Breakpointy mohou být organizovány do skupin. Moduly a témata vzhledu by měly používat skupiny pro rozlišení breakpointů, které jsou určeny k použití z různých důvodů, jako např. breakpointy pro rozložení stránky nebo breakpointy pro škálování obrázků.

en: Save and manage fields
cs: Uložit a spravovat pole

en: Image removed.
cs: Obrázek odebrán.

en: Only images hosted on this site may be used in &lt;img&gt; tags.
cs: V tagu &lt;img&gt; mohou být použity pouze obrázky umístěné na tomto webu.

en: Checked available interface translation updates for one project. | Checked available interface translation updates for @count projects.
cs[0]: Zkontrolovány dostupné aktualizace překladu rozhraní pro jeden projekt..
cs[1]: Zkontrolovány dostupné aktualizace překladů rozhraní pro následující počet projektů: @count.

en: Available translation updates
cs: Dostupné aktualizace překladu

en: Get a status report about available interface translations for your installed modules and themes.
cs: Zobrazit hlášení o dostupných překladech rozhraní pro instalované moduly a témata vzhledu.

en: Optionally, specify a relative URL to display as the front page. Leave blank to display the default front page.
cs: Volitelně zadejte relativní URL adresu, která se zobrazí jako titulní strana webu. Pro zobrazení výchozí titulní strany ponechte prázdné.

en: Vocabulary language
cs: Jazyk slovníku

en: View profile
cs: Zobrazit profil

en: User account actions
cs: Akce uživatelského účtu

en: Base field
cs: Základní pole

en: The total page count.
cs: Celkový počet stránek.

en: Manage customized lists of content.
cs: Správa vlastních výpisů obsahu.

en: Database %database not found. The server reports the following message when attempting to create the database: %error.
cs: Databáze %database nebyla nalezena. Server hlásí následující chybu při pokusu o vytvoření databáze: %error.

en: Install another module
cs: Instalovat další modul

en: Are you sure you want to unblock %ip?
cs: Opravdu chcete odblokovat %ip?

en: Import all
cs: Importovat vše

en: The configuration was imported successfully.
cs: Konfigurace byla úspěšně importována.

en: @count new | @count new
cs[0]: @count nový
cs[1]: @count nové
cs[2]: @count nových

en: @count changed | @count changed
cs[0]: @count změněný
cs[1]: @count změněné
cs[2]: @count změněných

en: @count removed | @count removed
cs[0]: @count odstraněný
cs[1]: @count odstraněné
cs[2]: @count odstraněných

en: Synchronize configuration
cs: Synchronizovat nastavení

en: Flag other translations as outdated
cs: Označit ostatní překlady jako zastaralé

en: Do not flag other translations as outdated
cs: Neoznačovat ostatní překlady jako zastaralé

en: Breakpoint group
cs: Skupina breakpointů

en: Exposes entities and other resources as RESTful web API
cs: Vystaví data rozhraním implementujícím RESTful API.

en: Displayed as %date_format
cs: Zobrazeno jako %date_format

en: opened
cs: otevřeno

en: Enabling translation
cs: Povolení překladu

en: Source language: @language
cs: Zdrojový jazyk: @language

en: Source language set to: %language
cs: Výchozí jazyk byl změněn na: %language

en: This will delete all the translations of %label.
cs: Smaže všechny překlady pro %label.

en: No path is set
cs: Není nastavena žádná cesta

en: View differences
cs: Zobrazit rozdíly

en: Menu language
cs: Jazyk menu

en: Block types
cs: Typy bloků

en: No item selected.
cs: Nebyla vybrána žádná položka.

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
cs: Opravdu chcete smazat @entity-type %label?

en: The @entity-type %label has been deleted.
cs: @entity-type %label byl smazán.

en: Edit %label
cs: Upravit %label

en: Add @bundle
cs: Přidat: @bundle

en: Reference type
cs: Typ reference

en: Horizontal orientation
cs: Horizontální orientace

en: Vertical orientation
cs: Vertikální orientace

en: South Sudan
cs: Jižní Súdán

en: Custom output for TRUE
cs: Vlastní výstup pro hodnotu TRUE/PRAVDA

en: Custom output for FALSE
cs: Vlastní výstup pro možnost FALSE

en: Place block
cs: Umístit blok

en: Port number
cs: Číslo portu

en: Revision timestamp
cs: Časové razítko revize

en: Entity language
cs: Jazyk entity

en: Hide empty
cs: Skrýt prázdné

en: Quick Edit
cs: Rychlá úprava

en: Signature format
cs: Formát podpisu

en: Update form
cs: Aktualizovat formulář

en: HTTP Basic Authentication
cs: Základní HTTP ověření

en: Storage settings
cs: Nastavení úložiště

en: File added
cs: Soubor byl přidán

en: File removed
cs: Soubor byl odstraněn

en: Translate configuration
cs: Nastavení překladu

en: Translations directory
cs: Adresář s překlady

en: The translations directory does not exist.
cs: Adresář s překlady neexistuje.

en: The translations directory is not readable.
cs: Adresář s překlady není čitelný.

en: The translations directory is not writable.
cs: Adresář s překlady není zapisovatelný.

en: The translations directory is writable.
cs: Adresář s překlady je zapisovatelný.

en: The translation server is offline.
cs: Překladový server je offline.

en: The translation server is online.
cs: Překladový server je online.

en: The %language translation is not available.
cs: Překlad pro jazyk %language není dostupný.

en: The %language translation is available.
cs: Překlad pro jazyk %language je dostupný.

en: The %language translation could not be downloaded.
cs: Překlad pro jazyk %language nelze stáhnout.

en: Not blank
cs: Není prázdné

en: You have unsaved changes.
cs: Máte neuložené změny.

en: Allows users to apply an action to one or more items.
cs: Umožňuje uživatelům aplikovat akci na jednu nebo více položek.

en: A unique name for this action. It must only contain lowercase letters, numbers and underscores.
cs: Unikátní jméno pro tuto akci. Smí obsahovat pouze malá písmena, čísla a podtržítka.

en: All actions, except selected
cs: Všechny akce, kromě vybraných

en: Only selected actions
cs: Pouze vybrané akce

en: Selected actions
cs: Vybrané akce

en: The feed language code.
cs: Kód jazyka zdroje.

en: Time when this feed was queued for refresh, 0 if not queued.
cs: Čas, kdy byl tento zdroj zařazen do fronty pro obnovení, 0 pokud nebyl do fronty zařazen.

en: The link of the feed.
cs: Odkaz zdroje.

en: Calculated hash of the feed data, used for validating cache.
cs: Vypočtený hash z dat zdroje, používaný pro validaci cache.

en: The ID of the aggregator feed.
cs: ID agregátoru zdroje.

en: The title of the feed item.
cs: Nadpis položky zdroje.

en: The feed item language code.
cs: Kód jazyka položky zdroje.

en: The link of the feed item.
cs: Odkaz položky zdroje.

en: The author of the feed item.
cs: Autor položky zdroje.

en: The body of the feed item.
cs: Tělo položky zdroje.

en: Posted date of the feed item, as a Unix timestamp.
cs: Datum publikování položky zdroje, jako  časové razítko UNIX.

en: Failed to download OPML file due to "%error".
cs: Nepodařilo se stáhnout OPLM soubor. Důvod "%error".

en: Edit custom block %label
cs: Upravit vlastní blok %label

en: Custom block types
cs: Typy vlastních bloků

en: Add custom block type
cs: Přidat typ vlastního bloku

en: @type %info has been created.
cs: @type %info byl vytvořen.

en: @type %info has been updated.
cs: @type %info byl aktualizován.

en: @type: added %info.
cs: @type: přidáno %info.

en: @type: updated %info.
cs: @type: aktulizováno %info.

en: The custom block ID.
cs: ID vlastního bloku.

en: The custom block UUID.
cs: UUID vlastního bloku.

en: The revision ID.
cs: ID revize.

en: The comment language code.
cs: Kód jazyka komentáře.

en: The block type.
cs: Typ bloku.

en: Provide a label for this block type to help identify it in the administration pages.
cs: Napište název pro tento typ bloku, abyste ho v administraci snadno našli.

en: Enter a description for this block type.
cs: Zadejte popis tohoto typu bloku.

en: Create a new revision by default for this block type.
cs: "Vytvořit novou revizi" jako výchozí nastavení pro tento typ bloku.

en: Custom block type %label has been updated.
cs: Vlastní blok typu %label byl aktualizován.

en: Custom block type %label has been added.
cs: Vlastní blok typu %label byl přidán.

en: Add %type custom block
cs: Přidat vlastní blok typu %type

en: Output the block in this view mode.
cs: Zobrazit blok v tomto režimu zobrazení.

en: Select the region where this block should be displayed.
cs: Vyberte oblast, kde by se tento blok měl zobrazit.

en: - Create a new book -
cs: - Vytvořit novou knihu -

en: Edit order and titles
cs: Upravit pořadí a nadpisy

en: Toolbar configuration
cs: Konfigurace panelu nástrojů

en: Available buttons
cs: Dostupná tlačítka

en: Active toolbar
cs: Aktivní panel nástrojů

en: No styles configured
cs: Nejsou konfigurovány žádné styly

en: @count styles configured
cs: Nakonfigurováno @count stylů

en: Button separator
cs: Oddělovač tlačítek

en: The provided list of styles is syntactically incorrect.
cs: Vložený seznam stylů je syntakticky nesprávný.

en: You must configure the selected text editor.
cs: Vybraný editor textu je třeba nakonfigurovat.

en: Approved status
cs: Stav schválení

en: Approved comment status
cs: Stav schválení komentáře

en: Link to approve comment
cs: Odkaz na schválení komentáře

en: The user ID of the comment author.
cs: Uživatelské ID autora komentáře.

en: The comment author's home page address.
cs: Domácí stránka autora komentáře.

en: The time that the comment was created.
cs: Čas vytvoření komentáře.

en: The time that the comment was last edited.
cs: Čas poslední úpravy komentáře.

en: View changes of @config_file
cs: Zobrazit změny v @config_file

en: Send copy to sender
cs: Poslat kopii odesílateli

en: Contact module form element.
cs: Prvek formuláře modulu Contact.

en: Selected user
cs: Vybraný uživatel

en: The sender's name
cs: Jméno odesílatele

en: The name of the person that is sending the contact message.
cs: Jméno osoby odesílající zprávu.

en: Whether to send a copy of the message to the sender.
cs: Určuje, zda se má odeslat kopie zprávy odesílateli.

en: Press the esc key to exit.
cs: Stiskněte klávesu esc pro ukončení.

en: Create and store date values.
cs: Vytvořit a uložit hodnoty data.

en: Choose the type of date to create.
cs: Vyberte typ data pro vytvoření.

en: Date only
cs: Pouze datum

en: Set a default value for this date.
cs: Nastavte výchozí hodnotu pro toto datum.

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
cs: Datum v poli %field je vyžadováno. Zadejte datum ve formátu  %format.

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
cs: Datum v poli %field je neplatné. Zadejte datum ve formátu %format.

en: The %field date is required.
cs: Datum v poli %field je vyžadováno.

en: The %field date is invalid.
cs: Datum v poli %field je neplatné.

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
cs: Formát: %format. Nechte prázdné pro použití času odeslání formuláře.

en: Format: @display
cs: Formát: @display

en: Month/Day/Year
cs: Měsíc/Den/Rok

en: Day/Month/Year
cs: Den/Měsíc/Rok

en: Year/Month/Day
cs: Rok/Měsíc/Den

en: Time type
cs: Typ času

en: 24 hour time
cs: 24hodinový

en: 12 hour time
cs: 12hodinový

en: Text editor
cs: Editor textu

en: Text formats and editors
cs: Formáty textu a editory

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Type of item to reference
cs: Typ položky pro referenci

en: Reference method
cs: Způsob reference

en: @entity_type selection
cs: Výběr: @entity_type

en: There are no entities matching "%value".
cs: Žádné entity neopovídají hodnotě "%value".

en: Allowed number of values
cs: Povolený počet hodnot

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
cs: Do tohoto pole může být nahráno neomezené množství souborů.

en: The file ID.
cs: ID souboru.

en: The file language code.
cs: Kód jazyka souboru.

en: This format is shown when no other formats are available
cs: Tento formát se zobrazí, pokud žádné jiné formáty nejsou k dispozici

en: 1 new post<span class="visually-hidden"> in topic %title</span> | @count new posts<span class="visually-hidden"> in topic %title</span>
cs[0]: 1 nový příspěvek <span class="visually-hidden">v tématu %title</span>
cs[1]: @count nové příspěvky <span class="visually-hidden">v tématu %title</span>
cs[2]: @count nových příspěvků <span class="visually-hidden">v tématu %title</span>

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
cs: Alternativní popis obrázku - 'alt' atribut.

en: Image title text, for the image's 'title' attribute.
cs: Název obrázku - 'title' atribut.

en: The width of the image in pixels.
cs: Šířka obrázku v pixelech.

en: The height of the image in pixels.
cs: Výška obrázku v pixelech.

en: Custom language settings
cs: Nastavení vlastního jazyka

en: Settings successfully updated.
cs: Nastavení bylo úspěšně aktualizováno.

en: Change language settings for <em>content types</em>, <em>taxonomy vocabularies</em>, <em>user profiles</em>, or any other supported element on your site. By default, language settings hide the language selector and the language is the site's default language.
cs: Změňte nastavení jazyků pro <em>typy obsahu</em>, <em>slovníky taxonomie</em>, <em>uživatelské profily</em> nebo jiné podporované součásti webu. Ve výchozím nastavení je výběr jazyka skrytý a použije se výchozí jazyk webu.

en: Show language selector on create and edit pages
cs: Zobrazit výběr jazyka během vytváření či úpravy obsahu

en: Importing translation file: %filename (@percent%).
cs: Importuji soubor s překlady: %filename (@percent%).

en: Translations imported.
cs: Překlady byly importovány.

en: Updating configuration translations
cs: Aktualizace překladů konfigurace

en: Error updating configuration translations
cs: Chyba při aktualizaci překladů konfigurace

en: Translations imported: %number added, %update updated, %delete removed.
cs: Importované překlady: %number přidáno, %update aktualizováno, %delete odebráno.

en: One translation file imported. %number translations were added, %update translations were updated and %delete translations were removed. | @count translation files imported. %number translations were added, %update translations were updated and %delete translations were removed.
cs[0]: Importován soubor překladů. %number překladů přidáno, %update překladů aktualizováno a %delete překladů odstraněno.
cs[1]: Importováno @count souborů překladu. %number překladů přidáno, %update překladů aktualizováno a %delete překladů odstraněno.

en: One translation string was skipped because of disallowed or malformed HTML. See the log for details. | @count translation strings were skipped because of disallowed or malformed HTML. See the log for details.
cs[0]: Jeden přeložený řetězec bylo nutné vynechat, protože obsahuje nepovolený nebo poškozený HTML text. Podrobnosti najdete v logu.
cs[1]: Bylo nutné vynechat několik přeložených řetězců (celkem @count), protože obsahují nepovolený nebo poškozený HTML text. Podrobnosti najdete v logu.

en: Checking translations
cs: Kontrola překladů

en: Updating translations
cs: Aktualizuji překlady

en: Error importing translation files
cs: Chyba při importu souborů s překlady

en: Updating translations.
cs: Aktualizuji překlady.

en: Translated string (@language)
cs: Přeložený řetězec (@language)

en: All translations up to date.
cs: Všechny překlady jsou aktuální.

en: File not found at %remote_path nor at %local_path
cs: Soubor nebyl nalezen na %remote_path ani na %local_path

en: File not found at %local_path
cs: Soubor nenalezen v %local_path

en: Missing translations for:
cs: Chybějící překlady pro:

en: Missing translations for one project | Missing translations for @count projects
cs[0]: Chybějící překlady pro jeden projekt
cs[1]: Chybějící překlady pro následující počet projektů: @count

en: A local file system path where interface translation files will be stored.
cs: Cesta k lokálnímu systému souborů, kde budou ukládány soubory s překlady rozhraní.

en: Updates available
cs: Dostupné aktualizace

en: Missing translations
cs: Chybějící překlady

en: Translation source
cs: Zdroj překladu

en: Drupal translation server and local files
cs: Překladový server Drupalu a lokální soubory

en: Local files only
cs: Pouze lokální soubory

en: Don't overwrite existing translations.
cs: Nepřepisovat existující překlady.

en: Only overwrite imported translations, customized translations are kept.
cs: Přepsat pouze importované překlady, vlastní překlady zachovat.

en: Overwrite existing translations.
cs: Přepsat stávající překlady.

en: Edit menu %label
cs: Upravit menu %label

en: Add menu link
cs: Přidat odkaz menu

en: Menu %label has been updated.
cs: Menu %label bylo aktualizováno.

en: Menu %label has been added.
cs: Menu %label bylo přidáno.

en: View all revisions
cs: Zobrazit všechny revize

en: Revert all revisions
cs: Vrátit všechny revize

en: %type_name: View revisions
cs: %type_name: Zobrazit revize

en: %type_name: Revert revisions
cs: %type_name: Vrátit revize

en: %type_name: Delete revisions
cs: %type_name: Smazat revize

en: Promotion options
cs: Možnosti zviditelnění

en: The node revision ID.
cs: ID revize uzlu.

en: The time that the node was last edited.
cs: Čas, kdy byl uzel naposledy upraven.

en: The time that the current revision was created.
cs: Čas vytvoření aktuální revize.

en: The user ID of the author of the current revision.
cs: Uživatelské ID autora aktuální revize.

en: Float value
cs: Hodnota s plovoucí desetinnou čárkou

en: An entity field containing a path alias and related data.
cs: Pole entity obsahující alias a příslušná data.

en: Any data
cs: Libovolná data

en: An entity field containing a UUID.
cs: Pole entity obsahující UUID.

en: Date and time formats
cs: Formáty data a času

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the @settings_name value in your settings.php back to FALSE.
cs: Skript update.php je přístupný komukoli bez ověření identity, což představuje bezpečnostní riziko. Změňte hodnotu @settings_name v souboru settings.php zpět na FALSE.

en: This value should not be null.
cs: Tato hodnota nesmí být "null".

en: This value should be %limit or more.
cs: Tato hodnota by měla být %limit nebo více.

en: Create referenced entities if they don't already exist
cs: Vytvořit odkazované entity, pokud ještě neexistují

en: Telephone number
cs: Telefonní číslo

en: Toolbar items
cs: Položky panelu nástrojů

en: End tour
cs: Dokončit prohlídku

en: Translatable elements
cs: Přeložitelné prvky

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
cs: <strong>@language_name (Originální jazyk)</strong>

en: Administer translation settings
cs: Spravovat nastavení překladu

en: Create translations
cs: Vytvořit překlady

en: Delete translations
cs: Smazat překlady

en: Translate %bundle_label @entity_label
cs: Přeložit %bundle_label @entity_label

en: Translate @entity_label
cs: Přeložit @entity_label

en: <p>This is a one-time login for %user_name.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
cs: <p>Toto je jednorázové přihlášení pro %user_name.</p><p>Klikněte na toto tlačítko pro přihlášení na web a změnte vaše heslo.</p>

en: Edit user account
cs: Upravit uživatelský účet

en: Enable password strength indicator
cs: Zapnout indikátor síly hesla

en: Role %label has been updated.
cs: Role %label byla aktualizována.

en: Role %label has been added.
cs: Role %label byla přidána.

en: The user language code.
cs: Kód jazyka uživatele.

en: Rendered entity - @label
cs: Vykreslená entita - @label

en: Display the @label
cs: Zobrazit @label

en: Administrative comment
cs: Komentář pro administraci

en: CSS class name(s)
cs: Názvy CSS tříd

en: Allow people to choose the sort order
cs: Povolit uživateli výběr řazení

en: Label for ascending sort
cs: Popisek pro vzestupné řazení

en: Label for descending sort
cs: Popisek pro sestupné řazení

en: @name format: @date
cs: Formát @name: @date

en: Override the output of this field with custom text
cs: Přepsat výstup pole vlastním textem

en: Output this field as a custom link
cs: Přepsat výstup pole vlastním odkazem

en: Trim this field to a maximum number of characters
cs: Oříznout pole na maximální počet znaků

en: First page link text
cs: Text odkazu na první stránku

en: Last page link text
cs: Text odkazu na poslední stránku

en: Caption for the table
cs: Popisek tabulky

en: Table description
cs: Popis tabulky

en: Enable @display_title
cs: Povolit @display_title

en: Delete @display_title
cs: Smazat @display_title

en: Undo delete of @display_title
cs: Vrátit smazání @display_title

en: Disable @display_title
cs: Vypnout @display_title

en: Edit view name/description
cs: Editovat název/popis pohledu

en: Analyze view
cs: Analyzovat pohled

en: Reorder displays
cs: Přeskupit zobrazení

en: Revert view
cs: Obnovit pohled

en: Add <span class="visually-hidden">@type</span>
cs: Přidat <span class="visually-hidden">@type</span>

en: And/Or Rearrange <span class="visually-hidden">filter criteria</span>
cs: A/Nebo Uspořádat<span class="visually-hidden">kritéria pro filtrování</span>

en: Rearrange <span class="visually-hidden">@type</span>
cs: Uspořádat <span class="visually-hidden">@type</span>

en: This display has one or more validation errors.
cs: Zobrazení obsahuje jednu nebo více chyb validace.

en: There are no disabled views.
cs: Žádné pohledy nejsou vypnuté.

en: Do you want to break the lock on view %name?
cs: Opravdu chcete zrušit zámek pro pohled %name?

en: View language
cs: Zobrazit jazyk

en: Language of labels and other textual elements in this view.
cs: Jazyk popisků a dalších textových elementů v tomto pohledu

en: No displays available.
cs: Není k dispozici žádné zobrazení.

en: Last saved
cs: Naposledy uloženo

en: Not saved yet
cs: Zatím neuloženo

en: Hard
cs: Těžké

en: Aggregator feed item
cs: Položka agregátoru zdroje

en: Default parser for RSS, Atom and RDF feeds.
cs: Výchozí parser pro zdroje RSS, Atom a RDF.

en: Custom Block
cs: Vlastní blok

en: Custom block type
cs: Typ vlastního bloku

en: CKEditor core
cs: Jádro CKEditoru

en: Styles dropdown
cs: Rozevírací nabídka stylů

en: Comment selection
cs: Výběr komentáře

en: Entity display
cs: Zobrazení entity

en: Entity form display
cs: Zobrazení formuláře entity

en: Display the ID of the referenced entities.
cs: Zobrazit ID odkazovaných entit.

en: File selection
cs: Výběr souboru

en: Separate link text and URL
cs: Oddělit text odkazu a URL

en: Taxonomy Term selection
cs: Výběr termínu taxonomie

en:  - Basic validation -
cs:  - Základní validace -

en: - empty image -
cs: - prázdný obrázek -

en: Field formatters
cs: Formátovače pole

en: Protocol version
cs: Verze protokolu

en: The directory %translations_directory exists.
cs: Adresář %translations_directory existuje.

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
cs: MySQL, MariaDB, Percona Server, nebo ekvivalent

en: The referenced language
cs: Odkazovaný jazyk

en: Language reference
cs: Odkaz na jazyk

en: URI value
cs: Hodnota URI

en: An entity field containing a URI.
cs: Pole entity obsahující URI.

en: Caribbean Netherlands
cs: Karibské Nizozemsko

en: Congo - Kinshasa
cs: Kongo - Kinshasa

en: Congo - Brazzaville
cs: Kongo - Brazzaville

en: Côte d’Ivoire
cs: Pobřeží slonoviny

en: Clipperton Island
cs: Clippertonův ostrov

en: Hong Kong SAR China
cs: Zvláštní správní oblast Hongkong

en: Canary Islands
cs: Kanárské ostrovy

en: Palestinian Territories
cs: Palestinská území

en: Outlying Oceania
cs: Odlehlá oceánie

en: U.S. Outlying Islands
cs: Odlehlé ostrovy USA

en: Time span in seconds
cs: Časový interval v sekundách

en: Using simple actions
cs: Použití jednoduchých akcí

en: Creating and configuring advanced actions
cs: Vytvoření a konfigurace pokročilých akcí

en: A unique name for this block instance. Must be alpha-numeric and underscore separated.
cs: Jedinečné jméno instance bloku. Použijte alfanumerické znaky oddělené podtržítkem.

en: Filter by block name
cs: Filtrovat podle jména bloku

en: Enter a part of the block name to filter by.
cs: Zadejte část jména bloku, podle kterého se má filtrovat.

en: Allow settings in the block configuration
cs: Povolit nastavení konfigurace bloků

en: Items per block
cs: Položek v bloku

en: @count (default setting)
cs: @count (výchozí nastavení)

en: Enabling CKEditor for individual text formats
cs: Zapnutí CKEditoru pro jednotlivé formáty textu

en: Configuring the toolbar
cs: Konfigurace panelu nástrojů

en: Formatting content
cs: Formátování obsahu

en: Toggling between formatted text and HTML source
cs: Přepínání mezi formátovaným textem a zdrojem v jazyce HTML

en: Uploads disabled
cs: Nahrávání souborů je vypnuto.

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
cs: Nahrávání souborů je povoleno, maximální velikost: @size @dimensions

en: Edit Image
cs: Upravit obrázek

en: Drupal link
cs: Drupal odkaz

en: CKEditor plugin settings
cs: Nastavení pluginu CKEditor

en: Discard changes?
cs: Zahodit změny?

en: Enable image uploads
cs: Povolit nahrávání obrázků

en: Storage: @name
cs: Úložiště: @name

en: A directory relative to Drupal's files directory where uploaded images will be stored.
cs: Adresář relativní vůči systému souborů Drupalu, kde budou uloženy nahrané obrázky.

en: If this is left empty, then the file size will be limited by the PHP maximum upload size of @size.
cs: Jestliže ponecháte prázdné, bude velikost omezena pouze aktuálním limitem PHP pro upload: @size.

en: Images larger than these dimensions will be scaled down.
cs: Obrázky větší než zadané rozměry budou zmenšeny se zachováním poměru stran.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: No placeholder
cs: Žádný zástupný symbol

en: Add, edit, and delete custom display modes.
cs: Přidávat, editovat a mazat vlastní režimy zobrazení.

en: Display modes
cs: Režimy zobrazení

en: Configure what displays are available for your content and forms.
cs: Konfigurovat zobrazení, která jsou dostupná pro váš obsah a formuláře.

en: Manage custom view modes.
cs: Správa vlastních režimů zobrazení obsahu.

en: Form modes
cs: Režimy zobrazení formulářů

en: Manage custom form modes.
cs: Správa vlastních režimů zobrazení formulářů.

en: Add form mode
cs: Přidat režim zobrazení formuláře

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
cs: Odkazovaná entita (%type: %id) neexistuje.

[ctx: Sort order]
en: Order
cs: Pořadí

en: @type (module: @module)
cs: @type (modul: @module)

en: Widget settings:
cs: Nastavení widgetu:

en: Add image style
cs: Přidat styl obrázku

en: Preview image style: @style
cs: Náhled stylu obrázku: @style

en: Note that importing large .po files may take several minutes.
cs: Počítejte s tím, že import velkých .po souborů může trvat až několik minut.

en: Edit %label content type
cs: Upravit typ obsahu %label

en: The content has either been modified by another user, or you have already submitted modifications. As a result, your changes cannot be saved.
cs: Obsah byl buď upraven jiným uživatelem, nebo jste již úpravy odeslali. Změny nebudou uloženy.

en: Use field label: @display_label
cs: Použít popisek pole: @display_label

en: A local file system path where public files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. This directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web. This must be changed in settings.php
cs: Cesta k lokálnímu systému souborů, kde budou uloženy veřejné soubory. Adresář musí existovat a Drupal musí mít právo do něj zapisovat. Cesta k adresáři musí být relativní vůči instalaci Drupalu a musí být přístupná z webu. Toto nastavení může být přepsáno prostřednictvím souboru settings.php

en: Summary rows
cs: Řádky souhrnu

en: Automatic width
cs: Šířka automaticky

en: Default wizard
cs: Výchozí průvodce

en: All Views-generated queries will include the name of the views and display 'view-name:display-name' as a string at the end of the SELECT clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
cs: Všechny dotazy generované modulem Views budou obsahovat jméno pohledu a zobrazení ve tvaru 'view-name:display-name' jako řetězec na konci dotazu typu SELECT. To umožní snáze identifikovat dotazy modulu Views v logu databázového serveru, ale doporučuje se to používat pouze v případě řešení problémů.

en: Selected:
cs: Vybráno:

[ctx: Validation]
en: Allowed values
cs: Povolené hodnoty

en: You must select at least %limit choice. | You must select at least %limit choices.
cs[0]: Musíte zvolit alespoň %limit možnost.
cs[1]: Musíte zvolit alespoň %limit možnosti.
cs[2]: Musíte zvolit alespoň %limit možností.

en: You must select at most %limit choice. | You must select at most %limit choices.
cs[0]: Můžete zvolit maximálně %limit možnost.
cs[1]: Můžete zvolit maximálně %limit možnosti.
cs[2]: Můžete zvolit maximálně %limit možností.

en: The entity must be of bundle %bundle.
cs: Entita musí být z bundle %bundle.

[ctx: Validation]
en: Count
cs: Počet

en: This collection should contain %limit element or more. | This collection should contain %limit elements or more.
cs[0]: Tato kolekce by měla obsahovat minimálně %limit prvek.
cs[1]: Tato kolekce by měla obsahovat minimálně %limit prvky.
cs[2]: Tato kolekce by měla obsahovat minimálně %limit prvků.

en: This collection should contain %limit element or less. | This collection should contain %limit elements or less.
cs[0]: Tato kolekce by měla obsahovat maximálně %limit prvek.
cs[1]: Tato kolekce by měla obsahovat maximálně %limit prvky.
cs[2]: Tato kolekce by měla obsahovat maximálně %limit prvků.

en: This collection should contain exactly %limit element. | This collection should contain exactly %limit elements.
cs[0]: Tato kolekce by měla obsahovat právě %limit prvek.
cs[1]: Tato kolekce by měla obsahovat právě %limit prvky.
cs[2]: Tato kolekce by měla obsahovat právě %limit prvků.

[ctx: Validation]
en: Entity type
cs: Typ entity

en: The entity must be of type %type.
cs: Typ entity musí být %type.

[ctx: Validation]
en: Length
cs: Délka

en: This value is too long. It should have %limit character or less. | This value is too long. It should have %limit characters or less.
cs[0]: Hodnota je příliš dlouhá. Měla by mít %limit znak nebo méně.
cs[1]: Hodnota je příliš dlouhá. Měla by mít %limit znaky nebo méně.
cs[2]: Hodnota je příliš dlouhá. Měla by mít %limit znaků nebo méně.

en: This value is too short. It should have %limit character or more. | This value is too short. It should have %limit characters or more.
cs[0]: Hodnota je příliš krátká. Měla by mít %limit znak nebo více.
cs[1]: Hodnota je příliš krátká. Měla by mít %limit znaky nebo více.
cs[2]: Hodnota je příliš krátká. Měla by mít %limit znaků nebo více.

en: This value should have exactly %limit character. | This value should have exactly %limit characters.
cs[0]: Hodnota by měla mít přesně %limit znak.
cs[1]: Hodnota by měla mít přesně %limit znaky.
cs[2]: Hodnota by měla mít přesně %limit znaků.

[ctx: Validation]
en: Primitive type
cs: Jednoduchý typ

en: This value should be of the correct primitive type.
cs: Hodnota by měla být správného jednoduchého typu.

[ctx: Validation]
en: Range
cs: Rozsah

en: This value should be %limit or less.
cs: Tato hodnota by měla být %limit nebo méně.

[ctx: Validation]
en: User name
cs: Uživatelské jméno

[ctx: Validation]
en: User name unique
cs: Uživatelské jméno je jedinečné

en: %name must be higher than or equal to %min.
cs: %name musí být vyšší nebo rovno %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
cs: %name musí být nižší nebo rovno %max.

[ctx: Validation]
en: Entity changed
cs: Entita byla upravena

en: Select the feed that should be displayed
cs: Vyberte zdroj, který se má zobrazit

en: Block layout
cs: Umístění bloků

en: Creating and managing custom block types
cs: Vytváření a správa vlastních typů bloků

en: Custom block library
cs: Knihovna vlastních bloků

en: The custom block language code.
cs: Kód jazyka uživatelského bloku.

en: The time that the custom block was last edited.
cs: Čas kdy byl uživatelský blok naposledy upraven.

en: Block empty settings
cs: Nastavení pro prázdný blok

en: Hide block if no result/empty text
cs: Skrýt blok, pokud pokud není výsledek ani "text pro žádný výsledek"

en: Hide the block if there is no result and no empty text and no header/footer which is shown on empty result
cs: Skrýt blok pokud není žádný výsledek, text pro prázdný blok ani hlavička/patička pro prázdný výsledek

en: Enter caption here
cs: Sem vložte popisek

en: The number of comments an entity has.
cs: Počet komentářů, které entita má.

en: Display the last comment of an entity
cs: Zobrazit poslední komentář entity.

en: The last comment of an entity.
cs: Poslední komentář entity.

en: Edit comment %title
cs: Editovat komentář %title

en: The entity type to which this comment is attached.
cs: Typ entity, ke které je tento komentář připojen.

en: Last comment ID
cs: ID posledního komentáře

en: Last comment name
cs: Jméno autora posledního komentáře

en: Last comment user ID
cs: ID posledního komentujícího uživatele

en: The number of comments.
cs: Počet komentářů.

en: Comment list
cs: Výpis komentářů

en: Content language and translation
cs: Jazyk a překlad obsahu

en: Configure language and translation support for content.
cs: Nastavení podpory jazyka a překladu pro obsah.

en: Select source language
cs: Vyberte zdrojový jazyk

en: URL of the previous page.
cs: URL předchozí stránky.

en: One file only. | Maximum @count files.
cs[0]: Pouze jeden soubor.
cs[1]: Maximálně @count souborů.

en: Delete forum
cs: Smazat fórum

en: Configure language support for content.
cs: Nastavit podporu jazyka pro obsah.

en: Number (decimal)
cs: Číslo (desetinné)

en: Number (float)
cs: Číslo (s plovoucí čárkou)

en: Number (integer)
cs: Číslo (celé)

en: Serialization is the process of converting data structures like arrays and objects into a string. This allows the data to be represented in a way that is easy to exchange and store (for example, for transmission over the Internet or for storage in a local file system). These representations can then be deserialized to get back to the original data structures.
cs: Serializace je proces při kterém se konvertují datové struktury, jako jsou pole a objekty, do řetězce. To umožňuje převést data do stavu, ve kterém se snadno přenáší nebo ukládají (např. přenos dat internetem nebo uložení na lokálním souborovém systému). Data lze následně rekonstruovat do původní datové struktury.

en: The serializer splits this process into two parts. Normalization converts an object to a normalized array structure. Encoding takes that array and converts it to a string.
cs: Serializer rozděluje tento proces na 2 části. Normalizace převádí objekt do standardizovaného pole. Kódování následně převede toto pole na řetězec.

en: The uninstall process removes all data related to a module.
cs: Během odinstalace budou smazána všechna data související s modulem.

en: Columns for @field
cs: Sloupce pro @field

en: Sortable for @field
cs: Lze řadit pro @field

en: Default sort order for @field
cs: Výchozí pořadí řazení pro @field

en: Default sort for @field
cs: Výchozí řazení pro @field

en: Alignment for @field
cs: Zarovnání pro @field

en: Separator for @field
cs: Oddělovač pro @field

en: Hide empty column for @field
cs: Pro @field skrýt prázdný sloupec

en: Responsive setting for @field
cs: Responsivní nastavení pro @field

en: No default sort
cs: Žádné výchozí řazení

en: Page display settings
cs: Nastavení zobrazení stránky

en: View basic information
cs: Základní informace k pohledu

en: Always show the master (default) display
cs: Vždy ukázat "master" (výchozí) zobrazení

en: Allow embedded displays
cs: Povolit vložená (embedded) zobrazení

en: Embedded displays can be used in code via views_embed_view().
cs: Vložená (embedded) zobrazení mohou být použita v kódu prostřednictvím views_embed_view().

en: Show SQL query
cs: Zobrazit SQL dotaz

en: Remove @title
cs: Odstranit @title

en: Weight for @id
cs: Váha pro @id

en: Group for @id
cs: Skupina pro @id

en: Remove @id
cs: Odstranit @id

en: PHP date format
cs: Formát data v PHP

en: Registering module
cs: Probíhá registrace modulu

en: Reset your password
cs: Obnovení vašeho hesla

en: Number of new comments
cs: Počet nových komentářů

en: Move a button into the <em>Active toolbar</em> to enable it, or into the list of <em>Available buttons</em> to disable it. Buttons may be moved with the mouse or keyboard arrow keys. Toolbar group names are provided to support screen reader users. Empty toolbar groups will be removed upon save.
cs: Pokud chcete tlačítko zapnout, přesuňte ho na <em>Aktivní panel nástrojů</em>. Jestliže ho chcete vypnout, přesuňte ho mezi <em>Dostupná tlačítka</em>. Tlačítka můžete posouvat pomocí myši nebo šipek na klávesnici. Pro podporu čteček obrazovky jsou k dispozici názvy skupin na panelu nástrojů. Prázdné skupiny budou při uložení odstraněny.

en: Button divider
cs: Oddělovač tlačítek

en: CKEditor toolbar and button configuration.
cs: Nastavení panelu nástrojů a tlačítek CKEditoru.

en: Hide group names
cs: Skrýt názvy skupin

en: Show group names
cs: Zobrazit názvy skupin

en: Press the down arrow key to create a new row.
cs: Nový řádek vytvoříte stisknutím klávesy "šipka dolů".

en: Press the down arrow key to activate.
cs: Pro aktivaci stiskněte klávesu "šipka dolů".

en: Press the down arrow key to create a new button group in a new row.
cs: Pro vytvoření nové skupiny tlačítek do nového řádku stiskněte klávesu "šipka dolů".

en: This is the last group. Move the button forward to create a new group.
cs: Toto je poslední skupina. Chcete-li vytvořit novou, přesuňte tlačítko do další skupiny.

en: The "@name" button is currently enabled.
cs: Tlačítko "@name" je aktuálně zapnuto.

en: Use the keyboard arrow keys to change the position of this button.
cs: Pro změnu pozice tohoto tlačítka použijte klávesy šipek.

en: Press the up arrow key on the top row to disable the button.
cs: Pro vypnutí tlačítka stiskněte v prvním řádku klávesu "šipka nahoru".

en: The "@name" button is currently disabled.
cs: Tlačítko "@name" je vypnuto.

en: Use the down arrow key to move this button into the active toolbar.
cs: Pro přesunutí tohoto tlačíta do aktivního panelu nástrojů použijte klávesu "šipka dolů".

en: This @name is currently enabled.
cs: Tento @name je aktuálně zapnutý.

en: Use the keyboard arrow keys to change the position of this separator.
cs: Pro změnu pozice tohoto oddělovače použijte klávesy šipek.

en: Separators are used to visually split individual buttons.
cs: Oddělovače se používají pro vizuální oddělení jednotlivých tlačítek.

en: This @name is currently disabled.
cs: Tento @name je aktuálně vypnutý.

en: Use the down arrow key to move this separator into the active toolbar.
cs: Pro přesun tohoto oddělovače do aktivního panelu nástrojů použijte klávesu "šipka dolů".

en: You may add multiple separators to each button group.
cs: Do každé skupiny tlačítek můžete vložit více oddělovačů.

en: Please provide a name for the button group.
cs: Zadejte název pro skupinu tlačítek.

en: Button group name
cs: Název skupiny tlačítek

en: Editing the name of the new button group in a dialog.
cs: Úprava názvu nové skupiny tlačítek v dialogovém okně.

en: Editing the name of the "@groupName" button group in a dialog.
cs: Úprava názvu skupiny tlačítek "@groupName" v dialogovém okně.

en: Place a button to create a new button group.
cs: Pro vytvoření nové skupiny tlačítek umístěte tlačítko.

en: Add a CKEditor button group to the end of this row.
cs: Přidat skupinu tlačítek CKEditoru na konec tohoto řádku.

en: Configuration type
cs: Typ konfigurace

en: Are you sure you want to update the %name @type?
cs: Opravdu chcete aktualizovat %name @type?

en: @language (original)
cs: @language (původní)

en: Add @language translation for %label
cs: Přidat překlad pro %label v jazyce @language

en: Successfully saved @language translation.
cs: Překlad pro jazyk @language byl úspěšně uložen.

en: About text formats
cs: O formátech textu

en: Image to be shown if no image is uploaded.
cs: Tento obrázek se zobrazí, pokud žádný jiný nenahrajete.

en: Action title
cs: Název akce

en: - Restricted access -
cs: - Omezený přístup -

en: List of items
cs: Seznam položek

en: Placing and moving blocks
cs: Umisťování a přesouvání bloků

en: Toggling between different themes
cs: Přepínání mezi různými tématy vzhledu

en: Configuring block settings
cs: Probíhá konfigurace bloku

en: You can control the visibility of a block by restricting it to specific pages, content types, and/or roles by setting the appropriate options under <em>Visibility settings</em> of the block configuration.
cs: V nastavení bloku můžete řídit jeho viditelnost pomocí záložky <em>Nastavení viditelnosti</em>, a to omezením zobrazení na určité stránky, typy obsahu a/nebo uživatelské role.

en: Adding custom blocks
cs: Přidání vlastních bloků

en: The sender's email
cs: E-mail odesilatele

en: Return to site content
cs: Návrat k obsahu webu

en: Preferred admin language code
cs: Preferovaný kód jazyka pro administraci

en: Preferred language code
cs: Preferovaný kód jazyka

en: Tag based
cs: Na základě štítků

en: Tag based caching of data. Caches will persist until any related cache tags are invalidated.
cs: Cachování dat na základě štítků. Data budou v mezipaměti, dokud nebude odpovídající štítek zneplatněn.

en: Name and description
cs: Název a popis

en: Administrative tags
cs: Administrační štítky

en: Enter a comma-separated list of words to describe your view.
cs: Popište pohled klíčovými slovy oddělenými od sebe čárkou.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
cs: Odkazy menu s nižší váhou se zobrazují před/nad odkazy s vyšší váhou.

[ctx: Text alignment]
en: Left
cs: Vlevo

[ctx: Text alignment]
en: Center
cs: Na střed

[ctx: Text alignment]
en: Right
cs: Vpravo

en: %name: may not be longer than @max characters.
cs: %name: nesmí být delší než @max znaků.

en: Resolution multiplier
cs: Násobič rozlišení

en: Defining breakpoints and breakpoint groups
cs: Definování breakpointů a skupin breakpointů

en: Modules and themes can use the API provided by the Breakpoint module to define breakpoints and breakpoint groups, and to assign resolution multipliers to breakpoints.
cs: Moduly a témata vzhledu mohou používat API poskytované modulem Breakpoints k definování breakpointů a skupin breakpointů a k přiřazování násobičů rozlišení k breakpointům.

[ctx: Validation]
en: Comment author name
cs: Jméno autora komentáře

en: Import behavior
cs: Chování při importu

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
cs: Pole entity obsahující časové razítko poslední úpravy entity.

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been created.
cs: Pole entity obsahující časové razítko vytvoření entity.

en: An entity field for storing a serialized array of values.
cs: Pole entity pro uložení serializovaného pole hodnot.

en: Timestamp value
cs: Hodnota časového razítka

en: An entity field containing a UNIX timestamp value.
cs: Pole entity obsahující časové razítko UNIX.

en: Default PHP mailer
cs: Výchozí PHP mailer

en: Sends the message as plain text, using PHP's native mail() function.
cs: Odesílá zprávu jako prostý text za použití PHP funkce mail().

en: Synchronizing configuration
cs: Synchronizovat konfiguraci

en: Nothing to export.
cs: Není co exportovat.

en: Rendering language
cs: Jazyk pro zobrazení

en: Synchronizing configuration: @op @name.
cs: Synchronizace nastavení: @op @name.

en: Unexpected error during import with operation @op for @name: @message
cs: Během importu u operace @op nastala nastala neočekávaná chyba pro @name: @message

en: Deleted and replaced configuration "@name"
cs: Smazáno a nahrazeno nastavení "@name"

en: Update target "@name" is missing.
cs: Cíl aktualizace "@name" chybí.

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
cs: %name: Celé číslo musí být větší nebo rovno %min.

en: Size of URI field
cs: Velikost pole pro URI

en: URI field
cs: Pole pro URI

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
cs: Opravdu chcete smazat všechny položky ze zdroje %feed?

en: A brief description of your block.
cs: Stručný popis vašeho bloku.

en: no caching
cs: bez ukládání do mezipaměti

en: Completed @current step of @total.
cs: Dokončen krok @current z @total.

en: Allowed link type
cs: Povolené typy odkazu

en: Internal links only
cs: Pouze interní odkazy

en: Both internal and external links
cs: Interní i externí odkazy

en: Importing translation files
cs: Importuji soubory s překlady

en: (this translation)
cs: (tento překlad)

en: Configuration deletions
cs: Konfigurace určená ke smazání

en: The listed configuration will be deleted.
cs: Uvedené nastavení bude smazáno.

en: User's roles
cs: Role uživatele

en: Enable menu link
cs: Zapnout odkaz v menu

en: Synchronizing configuration: @op @name in @collection.
cs: Synchronizace konfigurace: @op @name v @collection.

en: Deleted and replaced configuration entity "@name"
cs: Konfigurační entita "@name" byla smazána a nahrazena

[ctx: Entity type group]
en: Content
cs: Obsah

[ctx: Entity type group]
en: Other
cs: Ostatní

[ctx: Entity type group]
en: Configuration
cs: Konfigurace

en: Action ID
cs: Identifikátor akce

en: Action configuration
cs: Nastavení akce

en: Action description
cs: Popis akce

en: Refresh frequency in seconds.
cs: Četnost opakovaného načítání (v sekundách)

en: The block numeric identifier.
cs: Číselný identifikátor bloku.

en: The module providing the block.
cs: Modul poskytující blok.

en: Which theme the block is placed in.
cs: Ve kterém tématu vzhledu je blok umístěn.

en: Whether or not the block is enabled.
cs: Zda je tento blok povolen nebo ne.

en: Weight of the block for ordering within regions.
cs: Váha bloku pro pořadí v regionech.

en: Region the block is placed in.
cs: Region, ve kterém je blok umístěn.

en: Pages list.
cs: Seznam stránek.

en: Comment ID.
cs: ID komentáře.

en: The comment title.
cs: Nadpis komentáře.

en: Category name.
cs: Název kategorie.

en: DB storage
cs: Úložiště databáze

en: Route Name
cs: Jméno cesty

en: Route Params
cs: Parametry cesty

en: Param
cs: Parametr

en: Configuration dependencies
cs: Závislosti konfigurace

en: Theme dependencies
cs: Závislosti témat

en: Redirect to URL configuration
cs: Konfigurace přesměrování na URL

en: Custom block type settings
cs: Nastavení vlastního typu bloku

en: Button groups
cs: Skupiny tlačítek

en: Button group
cs: Skupina tlačítek

en: List of styles
cs: Seznam stylů

en: Comment depth
cs: Hloubka komentáře

en: Last comment date
cs: Datum posledního komentáře

en: Name of last comment poster
cs: Jméno posledního komentujícího

en: Single import
cs: Jednotlivý import

en: Single export
cs: Jednotlivý export

en: Translate @type_name
cs: Přeložit @type_name

en: Entity view mode settings
cs: Nastavení režimu zobrazení entity

en: Target entity type
cs: Typ cílové entity

en: Entity form mode settings
cs: Nastavení režimu formuláře entity

en: View or form mode machine name
cs: Strojový název režimu zobrazení nebo formuláře

en: Field display setting
cs: Nastavení zobrazení pole

en: Text field display format settings
cs: Nastavení formátu zobrazení textového pole

en: Sort settings
cs: Nastavení řazení

en: Integer settings
cs: Nastavení celého čísla

en: Decimal settings
cs: Nastavení desetinného čísla

en: Float settings
cs: Nastavení čísla s plovoucí čárkou

en: Number decimal display format settings
cs: Nastavení formátu zobrazení desetinného čísla

en: Number unformatted display format settings
cs: Nastavení formátu zobrazení neformátovaného čísla

en: The prefix for new fields created via Field UI
cs: Předpona pro nová pole vytvořená pomocí Field UI

en: File format settings
cs: Nastavení formátu souboru

en: File URI
cs: URI adresa souboru

en: Interface Translation
cs: Překlad rozhraní

en: Translation directory
cs: Složka s překlady

en: Overwrite customized translations
cs: Přepsat přizpůsobené překlady

en: Overwrite non customized translations
cs: Přepsat nepřizpůsobené překlady

en: Handles migrations
cs: Správa migrací

en: Contains migrations from older Drupal versions.
cs: Obsahuje migrace ze starších verzí Drupalu.

en: Set as default theme
cs: Nastavit jako výchozí téma vzhledu

en: Users may set their own time zone
cs: Uživatelé mohou nastavit vlastní časové pásmo

en: Remind users at login if their time zone is not set
cs: Upozornit uživatele při přihlášení, pokud nemá nastaveno časové pásmo.

en: Aggregate CSS files
cs: Agregovat soubory CSS

en: User role weight
cs: Váha uživatelské role

en: Basic validation
cs: Základní validace

en: Tag based caching
cs: Cachování na základě štítků

en: Filter groups
cs: Skupiny filtrů

en: Display comment
cs: Zobrazit komentář

en: Plugin ID
cs: ID pluginu

en: When the filter value is NOT available
cs: Když hodnota filtru NENÍ k dispozici

en: Default filter
cs: Výchozí filtr

en: Group by numeric
cs: Seskupit dle čísel

en: Default pager
cs: Výchozí stránkování

en: Custom row classes
cs: Vlastní třídy řádků

en: Custom column classes
cs: Vlastní třídy sloupců

en: Columns name
cs: Název sloupců

en: Columns info
cs: Informace o sloupcích

en: Column info
cs: Informace o sloupci

en: Preview view
cs: Náhled pohledu

en: Bartik settings
cs: Nastavení tématu Bartik

en: Seven settings
cs: Nastavení tématu Seven

en: Stark settings
cs: Nastavení tématu Stark

en: Visibility Conditions
cs: Podmínky viditelnosti

en: Visibility Condition
cs: Podmínka viditelnosti

en: Context assignments
cs: Přiřazení kontextu

en: Display variant
cs: Varianta zobrazení

en: Requirements review
cs: Přehled požadavků

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
cs: Nepodařilo se odeslat email. Pokud problém přetrvává, kontaktujte administrátora.

en: Error sending email (from %from to %to with reply-to %reply).
cs: Chyba při odesílání emailu (z %from na %to s odpovědí na %reply).

en: The label for this display variant.
cs: Popisek této varianty zobrazení.

en: %name: the email address can not be longer than @max characters.
cs: %name: emailová adresa nemůže být delší než @max znaků.

en: An entity field containing an email value.
cs: Pole entity obsahující hodnotu emailu.

en: Automated emails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these emails from being flagged as spam.
cs: Z této adresy budou odesílány automatické e-maily, jako např. informace o registraci. Aby e-maily nebyly označovány jako spam, použijte adresu se stejnou doménou, jako má tento web.

en: Receive email notifications
cs: Dostávat upozornění e-mailem

en: Send email configuration
cs: Konfigurace pro odeslání e-mailu

en: Enter a valid email address or use a token email address such as %author.
cs: Vložte platnou e-mailovou adresu nebo použijte token pro e-mailovou adresu, jako např. %author.

en: <em>Either</em> upload a file or enter a URL.
cs: Nahrajte soubor nebo vložte URL.

en: Show for the listed pages
cs: Zobrazit pro stránky v seznamu

en: Hide for the listed pages
cs: Skrýt pro stránky v seznamu

en: Duplicate @display_title
cs: Duplikovat @display_title

en: Book navigation block
cs: Blok navigace knihy

en: Block display mode
cs: Režim zobrazení bloku

en: Book outline for @book.title
cs: Osnova knihy @book.title

en: This page provides a list of all comment types on the site and allows you to manage the fields, form and display settings for each.
cs: Tato stránka poskytuje seznam všech typů komentářů a umožňuje správu polí, formulářů a nastavení zobrazení pro každý z nich.

en: Administer comment types and settings
cs: Spravovat typy komentářů a nastavení

en: Comment types
cs: Typy komentářů

en: Comment type %label has been updated.
cs: Typ komentáře %label byl aktualizován.

en: Comment type %label has been added.
cs: Typ komentáře %label byl přidán.

en: The comment author's email address.
cs: Emailová adresa autora komentáře.

en: Comment Type
cs: Typ komentáře

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com' . To specify multiple recipients, separate each email address with a comma.
cs: Příklad: 'webmaster@example.com' nebo 'sales@example.com,support@example.com' . U více příjemců oddělte každou e-mailovou adresu  čárkou.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jan
cs: Led

[ctx: Abbreviated month name]
en: Feb
cs: Úno

[ctx: Abbreviated month name]
en: Mar
cs: Bře

[ctx: Abbreviated month name]
en: Apr
cs: Dub

[ctx: Abbreviated month name]
en: May
cs: Kvě

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jun
cs: Čvn

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jul
cs: Čvc

[ctx: Abbreviated month name]
en: Aug
cs: Srp

[ctx: Abbreviated month name]
en: Sep
cs: Zář

[ctx: Abbreviated month name]
en: Oct
cs: Říj

[ctx: Abbreviated month name]
en: Nov
cs: Lis

[ctx: Abbreviated month name]
en: Dec
cs: Pro

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
cs: Ne

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
cs: Po

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
cs: Út

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
cs: St

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
cs: Čt

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
cs: Pá

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
cs: So

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
cs: Ne

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
cs: Po

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
cs: Út

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
cs: St

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
cs: Čt

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
cs: Pá

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
cs: So

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
cs: N

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
cs: P

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
cs: Ú

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
cs: S

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
cs: Č

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
cs: P

en: Track images uploaded via a Text Editor
cs: Sledovat obrázky nahrané prostřednictvím textového editoru

en: Ensures that the latest versions of images uploaded via a Text Editor are displayed.
cs: Tato volba zajistí, že se zobrazí poslední verze obrázků nahraných prostřednictvím textového editoru.

en: Adding custom languages
cs: Přidání vlastních jazyků

en: Use shortcuts
cs: Použít zkratky

en: Username or email address
cs: Uživatelské jméno nebo e-mailová adresa

en: Email addresses to notify when updates are available
cs: E-mailové adresy pro zasílání oznámení o dostupných aktualizacích

en: Email notification threshold
cs: Nastavení závažnosti pro e-mailové notifikace

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via email. Put each address on a separate line. If blank, no emails will be sent.
cs: Kdykoli web kontroluje dostupné aktualizace a zjistí, že jsou k dispozici nová vydání, zašle oznámení e-mailem na uvedené adresy. Zadejte každou adresu na jeden řádek. Jestliže ponecháte prázdné, nebudou se odesílat žádná oznámení.

en: This web page allows administrators to register new users. Users' email addresses and usernames must be unique.
cs: Tato webová stránka umožňuje administrátorům registrovat nové uživatele. E-mailové adresy a uživatelská jména uživatelů musí být unikátní.

en: A valid email address. All emails from the system will be sent to this address. The email address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by email.
cs: Platná e-mailová adresa. Adresa bude použita pro doručení všech systémem odesílaných zpráv. E-mailová adresa nebude zveřejněna a bude použita pro případ zaslání nového hesla, nebo pokud si nastavíte zasílání různých upozornění a novinek.

en: Further instructions have been sent to your email address.
cs: Další instrukce byly zaslány na vaši e-mailovou adresu.

en: URL attribute
cs: Atribut URL

en: Duplicate view
cs: Duplikovat pohled

en: Duplicate of @label
cs: Duplikovat @label

en: "On" label
cs: Popisek pro hodnotu "zapnuto"

en: "Off" label
cs: Popisek pro hodnotu "vypnuto"

en: Edit menu link %title
cs: Upravit odkaz menu %title

en: This link is provided by the @name module. The title and path cannot be edited.
cs: Tento odkaz je poskytován modulem @name. Nadpis a cestu nelze upravovat.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
cs: Maximální hloubka zaoření pro odkaz a všechny jeho potomky je pevně daná. Některé odkazy v menu nemusí být dostupné jako rodiče, pokud by jejich zvolení znamenalo překročení tohoto limitu.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
cs: Váha odkazu vůči odkazům ve stejném menu na stejné úrovni zanoření. Odkazy s větší váhou klesnou v menu hlouběji a odkazy s menší váhou budou umístěny výše.

en: Add comment type
cs: Přidat typ komentáře

en: Manage form and displays settings of comments.
cs: Spravovat nastavení formuláře a zobrazení polí komentářů.

en: The message UUID.
cs: UUID zprávy

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
cs: Opravdu chcete smazat poslední zprávy v logu?

en: Format type machine name
cs: Strojový název typu formátu

en: @label referenced from @field_name
cs: @label odkazovaný z @field_name

en: Boolean settings
cs: Nastavení logické hodnoty

en: On label
cs: Popisek pro "Zapnuto"

en: Off label
cs: Popisek pro "Vypnuto"

en: Visually Hidden
cs: Skrytý vizuálně

en: Updating default configuration (@percent%).
cs: Aktualizace výchozí konfigurace (@percent%).

en: Custom Menu Links
cs: Vlastní odkazy menu

en: The entity ID for this menu link content entity.
cs: ID entity typu menu link.

en: Custom menu link
cs: Vlastní odkaz menu

en: Default comments
cs: Výchozí komentáře

en: Allows commenting on content
cs: Umožňuje komentování obsahu

en: Search index progress
cs: Stav indexu pro vyhledávání

en: Site administration toolbar
cs: Panel nástrojů správy webu

en: Change to
cs: Změnit na

en: Datetime timestamp display format settings
cs: Nastavení zobrazení časového razítka pro datum a čas

en: Boolean checkbox display format settings
cs: Nastavení zobrazení zaškrtávacího pole s logickou hodnotou

en: Installed themes
cs: Nainstalovaná témata vzhledu

en: The %file does not exist.
cs: Soubor %file neexistuje.

en: The %file exists.
cs: Soubor %file existuje.

en: The %file is not readable.
cs: Soubor %file nelze číst.

en: The %file is not writable.
cs: Soubor %file není zapisovatelný.

en: The @file is writable.
cs: Soubor @file je zapisovatelný.

en: The @file is owned by the web server.
cs: Soubor @file je vlastněn webovým serverem.

en: Negate the condition
cs: Negovat podmínku

en: Finalizing configuration synchronization.
cs: Dokončování synchronizace konfigurace.

en: Datetime Timestamp
cs: Časové razítko

en: %theme theme installed.
cs: Téma vzhledu %theme bylo nainstalováno.

en: Display prefix and suffix
cs: Zobrazit předponu a příponu

en: Text (plain)
cs: Text (prostý)

en: Text (plain, long)
cs: Text (prostý, dlouhý)

en: A field containing a long string value.
cs: Pole obsahující dlouhý řetězec.

en: You cannot use an external URL, please enter a relative path.
cs: Nemůžete vkládat externí URL. Vložte prosím relativní cestu.

en: This path does not exist or you do not have permission to link to %path.
cs: Tato cesta neexistuje, nebo nemáte povolení odkazovat na %path.

en: Install newly added themes
cs: Instalovat nově přidaná témata vzhledu

en: Blocks are placed and configured specifically for each theme. The Block layout page opens with the default theme, but you can toggle to other installed themes.
cs: Umístění a nastavení bloků je pro různá témata vzhledu odlišné. Stránka "Umístění bloků" primárně ukazuje nastavení pro výchozí téma vzhledu. Můžete však přepnout na jiná instalovaná témata vzhledu.

en: The target entity type can not be changed after the comment type has been created.
cs: Po vytvoření typu komentáře nelze změnit cílový typ entity.

en: Enable the personal contact form by default for new users
cs: Novým uživatelům zapnout osobní kontaktní formulář jako výchozí

en: Add contact form
cs: Přidat kontaktní formulář

en: Create and manage contact forms.
cs: Tvorba a správa kontaktních formulářů.

en: Edit contact form
cs: Upravit kontaktní formulář

en: Default form identifier
cs: Výchozí identifikátor formuláře

en: When listing forms, those with lighter (smaller) weights get listed before forms with heavier (larger) weights. Forms with equal weights are sorted alphabetically.
cs: Ve výpisu se formuláře s menší (nižší) váhou zobrazují před těmi s větší (vyšší) váhou. Formuláře se stejnou váhou se řadí podle abecedy.

en: Make this the default form
cs: Nastavit jako výchozí formulář

en: Contact form %label has been added.
cs: Kontaktní formulář %label byl přidán.

en: Users may translate this field
cs: Uživatelé mohou toto pole přeložit

en: Add new field: you need to provide a machine name for the field.
cs: Přidat nové pole: musíte zadat strojový název.

en: Allowed types: @extensions.
cs: Povolené typy: @extensions.

en: Align images
cs: Zarovnat obrázky

en: Uses a <code>data-align</code> attribute on <code>&lt;img&gt;</code> tags to align images.
cs: Používá atribut <code>data-align</code> u tagů <code>&lt;img&gt;</code> k zarovnání obrázků.

en: Caption images
cs: Popisky obrázků

en: Uses a <code>data-caption</code> attribute on <code>&lt;img&gt;</code> tags to caption images.
cs: Používá atribut <code>data-caption</code> u tagu <code>&lt;img&gt;</code> pro popisky obrázků.

en: Display author and date information
cs: Zobrazit informace o autorovi a datu

en: Drupal database update
cs: Aktualizace databáze Drupalu

en: Use this utility to update your database whenever a new release of Drupal or a module is installed.
cs: Tento nástroj použijte k aktualizaci databáze po každé instalaci nové verze Drupalu nebo modulů.

en: <strong>Back up your code</strong>. Hint: when backing up module code, do not leave that backup in the 'modules' or 'sites/*/modules' directories as this may confuse Drupal's auto-discovery mechanism.
cs: <strong>Zazálohujte kód webu</strong>. Doporučení: jestliže zálohujete kód modulu, nenechávejte zálohu v adresáři 'modules' nebo 'sites/*/modules', protože to může zmást automatický detekční mechanismus Drupalu.

en: <strong>Back up your database</strong>. This process will change your database values and in case of emergency you may need to revert to a backup.
cs: <strong>Zazálohujte databázi</strong>. Proces aktualizace změní hodnoty v databázi. V případě nouze můžete obnovit databázi ze zálohy.

en: Install your new files in the appropriate location, as described in the handbook.
cs: Instalujte nové soubory na patřičné umístění podle příručky.

en: When you have performed the steps above, you may proceed.
cs: Po provedení výše uvedených kroků můžete pokračovat.

en: The version of Drupal you are updating from has been automatically detected.
cs: Verze Drupalu, ze které aktualizaci provádíte, byla zjištěna automaticky.

en: All errors have been logged.
cs: Všechny chyby byly zapsány do logu.

en: Review updates
cs: Přehled aktualizací

en: Starting updates
cs: Spouštění aktualizací

en: Install and set as default
cs: Nainstalovat a nastavit jako výchozí

en: Installed theme | Installed themes
cs[0]: Nainstalované téma vzhledu
cs[1]: Nainstalovaná témata vzhledu
cs[2]: Nainstalovaná témata vzhledu

en: Uninstalled theme | Uninstalled themes
cs[0]: Odinstalované téma vzhledu
cs[1]: Odinstalovaná témata vzhledu
cs[2]: Odinstalovaná témata vzhledu

en: Empty time zone
cs: Prázdné časové pásmo

en: Users may set their own time zone at registration
cs: Uživatelé mohou nastavit vlastní časové pásmo při registraci

en: Text (formatted)
cs: Text (formátovaný)

en: Text (formatted, long)
cs: Text (formátovaný, dlouhý)

en: Text (formatted, long, with summary)
cs: Text (formátovaný, dlouhý, se souhrnem)

en: Require email verification when a visitor creates an account
cs: Vyžadovat ověření e-mailu při vytvoření uživatelského účtu

en: @entity_type revisions
cs: Revize entity: @entity_type

en: Primary tabs display toggle
cs: Přepínač zobrazení primárních záložek

en: URI as link display format settings
cs: Nastavení formátu zobrazení URI jako odkazu

en: Link to URI
cs: Odkaz na URI

en: Field storage
cs: Úložiště pole

en: Edit storage settings.
cs: Upravit nastavení úložiště.

en: %field settings for %bundle
cs: Nastavení pole %field pro %bundle

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
cs: Minimální velikost obrázku vyjádřená jako VÝŠKAxŠÍŘKA (např. 640×480). Pro neomezenou velikost ponechte prázdné. Obrázek, který je menší než povolené hodnoty, nebude možné nahrát.

en: This block is broken or missing. You may be missing content or you might need to enable the original module.
cs: Tento blok je rozbitý, nebo chybí. Možná vám chybí obsah, nebo musíte povolit původní modul.

en: Broken/Missing
cs: Rozbitý/chybějící

en: You do not have access to the referenced entity (%type: %id).
cs: Nemáte přístup k odkazované entitě (%type: %id).

[ctx: Validation]
en: Email
cs: E-mail

en: Rich Text Editor, !label field
cs: Editor formátovaného textu, pole !label

en: Filename: %name
cs: Název souboru: %name

en: Recipient username
cs: Uživatelské jméno příjemce

en: Making this field required is recommended.
cs: Doporučuje se nastavit toto pole jako povinné.

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
cs: Atribut title se používá jako popisek při přejetí myší přes obrázek. Zapnutí tohoto pole se nedoporučuje, protože způsobuje problémy čtečkám obrazovky.

en: The domain may not be left blank for %language.
cs: Pro jazyk %language nemůže doména  zůstat prázdná.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>Add content</em> page. This name must be unique.
cs: Název tohoto typu obsahu (lidsky čitelný). Tento text bude zobrazen jako součást seznamu na stránce <em>Přidat obsah</em>. Tento název musí být jedinečný.

en: Preferred admin language
cs: Preferovaný jazyk pro administraci

en: Search result highlighting input
cs: Zvýraznit hledaný text ve výsledcích.

en: Configuration entity dependencies
cs: Závislosti konfiguračních entit

en: Content entity dependencies
cs: Závislosti obsahových entit

en: Enforced configuration dependencies
cs: Vynucené závislosti nastavení

en: String (long) settings
cs: Nastavení (dlouhého) řetězce

en: URI settings
cs: Nastavení URI

en: Created timestamp settings
cs: Nastavení časového razítka vytvoření

en: Changed timestamp settings
cs: Nastavení časového razítka změny

en: If more than one application will be sharing this database, a unique table name prefix – such as %prefix – will prevent collisions.
cs: Pokud bude stejnou databázi sdílet více aplikací, prefix tabulek (například %prefix) zabrání kolizím.

en: The author name of the comment.
cs: Jméno autora komentáře.

en: The entity type
cs: Typ entity

[ctx: Validation]
en: Regex
cs: Regulární výraz

en: Configure Image Styles
cs: Konfigurovat styly obrázku

en: Database storage size
cs: Velikost úložiště v databázi

en: Text with text format
cs: Text s formátem textu

en: Field widgets
cs: Widgety pole

en: Field widget
cs: Widget pole

en: Widget type machine name
cs: Strojový název typu widgetu

en: Textarea display format settings
cs: Nastavení formátu zobrazení textové plochy

en: Email field display format settings
cs: Nastavení formátu zobrazení pole e-mailu

en: Link to the entity
cs: Odkaz na entitu

en: Synchronizing extensions: @op @name.
cs: Synchronizace rozšíření: @op @name.

en: Link to the @entity_label
cs: Propojit s @entity_label

en: Linked to the @entity_label
cs: Propojeno s @entity_label

en: Simple page
cs: Jednoduchá stránka

en: Page with blocks
cs: Stránka s bloky

en: Jump to the first comment.
cs: Přejít na první komentář.

en: Jump to the first new comment.
cs: Přejít na první nový komentář.

en: Content translation enabled
cs: Překládání obsahu povoleno

en: Group by column
cs: Seskupit podle sloupce

en: Group by columns
cs: Seskupit podle sloupců

en: Re-use an existing field
cs: Použít již existující pole

en: An existing local file system path for storing private files. It should be writable by Drupal and not accessible over the web. This must be changed in settings.php
cs: Cesta k existujícímu lokálnímu systému souborů pro ukládání privátních souborů. Adresář by měl být přístupný pro zapisování ze strany Drupalu, ale neměl by být přístupný přes web. Nastavení může být přepsáno prostřednictvím souboru settings.php

en: Publish status
cs: Stav zveřejnění

en: Number integer display format settings
cs: Nastavení formátu zobrazení celého čísla

en: The source language from which this translation was created.
cs: Původní jazyk, ze kterého byl obsah přeložen.

en: Translation outdated
cs: Zastaralý překlad

en: Translation author
cs: Autor překladu

en: The author of this translation.
cs: Autor tohoto překladu.

en: Translation created time
cs: Čas vytvoření překladu

en: Translation changed time
cs: Čas změny překladu

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
cs: Obrázky větší než <strong>@max</strong> pixelů budou zmenšeny.

en: Change site name, email address, slogan, default front page, and error pages.
cs: Změna názvu webu, e-mailové adresy, sloganu, výchozí úvodní stránky a chybové stránky.

[ctx: Plural]
en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Configuration updates
cs: Změny nastavení

en: The listed configuration will be updated.
cs: Uvedené nastavení bude změněno.

en: An entity field containing a password value.
cs: Pole entity obsahující hodnotu hesla.

en: An autocomplete text field with tagging support.
cs: Textové pole s automatickým dokončováním a podporou tagování.

en: The feed %label has been deleted.
cs: Zdroj %label byl smazán.

en: Selected default language no longer exists.
cs: Vybraný výchozí jazyk již neexistuje.

en: The username of the content author.
cs: Uživatelské jméno autora obsahu.

en: Rendering Language
cs: Jazyk pro zobrazení

en: Entity reference field storage settings
cs: Nastavení úložiště pro pole s referencí entity

en: Entity reference field settings
cs: Nastavení pole typu "entity reference"

en: Display in native language
cs: Zobrazit v nativním jazyce

en: HTTP headers
cs: HTTP hlavičky

en: Is super user
cs: Je super uživatel

en: Query arguments
cs: Argumenty dotazu

en: Request format
cs: Formát požadavku

en: Field settings (@on_label / @off_label)
cs: Nastavení pole (@on_label / @off_label)

en: Displayed in native language
cs: Zobrazeno v původním jazyce

en: Hide lower priority columns
cs: Skrýt sloupce s nižší prioritou

en: Submitted by @username on @datetime
cs: Napsal uživatel @username dne @datetime

en: By @author @time ago
cs: Od @author před @time

en: This must be an external URL such as %url.
cs: Zde musí být externí URL, např. %url.

en: Submitted by @author_name on @date
cs: Napsal uživatel @author_name dne @date

en: Include the anonymous user in the matched entities.
cs: Zahrnout mezi vyhovující entity i anonymního uživatele.

en: Include the anonymous user.
cs: Zahrnout anonymního uživatele.

en: Account's permissions
cs: Oprávnění účtů

en: The hashed password
cs: Hashované heslo

en: Existing password
cs: Existující heslo

en: Are you sure you want to create a new %name @type?
cs: Opravdu chcete vytvořit nový %name @type?

en: @label (Translation is not supported).
cs: @label (překlad není podporován).

en: @entity using @field_name
cs: @entity používající @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
cs: Propojí každou entitu @entity, která má nastavené pole @field_name na @label.

en: Setting the allowed link type
cs: Nastavení povoleného typu odkazu

en: Speeding up your site
cs: Zrychlení webu

en: Site default language code
cs: Kód výchozího jazyku

en: Contains US ASCII characters only
cs: Obsahuje pouze znaky US ASCII

en: Resolving missing content
cs: Řešení problému s chybějícím obsahem

en: The following @entity-type translations will be deleted:
cs: Následující překlady pro typ entity @entity-type budou smazány:

en: Delete @language translation
cs: Smazat @language překlad

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
cs: Překlad @entity-type %label @language byl smazán.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
cs: Opravdu chcete smazat překlad @language pro @entity-type %label?

en: The core.extension configuration does not exist.
cs: Konfigurace core.extension neexistuje.

en: Unable to install the %module module since it does not exist.
cs: Nelze nainstalovat modul %module, protože neexistuje.

en: Unable to uninstall the %module module since the %dependent_module module is installed.
cs: Dokud je modul %dependent_module nainstalován, nelze odinstalovat modul %module.

en: Interface text
cs: Text rozhraní

en: Order of language detection methods for interface text. If a translation of interface text is available in the detected language, it will be displayed.
cs: Pořadí metod pro detekci jazyka rozhraní. Pokud je překlad rozhraní dostupný ve vybraném jazyce, bude zobrazen.

en: Inaccessible
cs: Nepřístupný

en: Provides a link to add a new block.
cs: Poskytuje odkaz pro přidání nového bloku.

en: Content type for the <em>Add child page</em> link
cs: Typ obsahu pro odkaz <em>Přidat podřízenou stránku</em>.

en: The domain for %language may only contain the domain name, not a trailing slash, protocol and/or port.
cs: Doména pro jazyk %language může obsahovat pouze doménové jméno (bez koncového lomítka, protokolu a/nebo portu).

en: For more detailed information, see the <a href="https://www.drupal.org/upgrade">upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
cs: Podrobnější informace najdete v <a href="https://www.drupal.org/upgrade">příručce pro upgrade</a>. Pokud si nejste jisti významem jednotlivých pokynů, kontaktujte poskytovatele hostingu.

en: Entity delete link
cs: Odkaz na smazání entity

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is possible to show an empty table with the text in it.
cs: Ve výchozím stavu je při prázdném výstupu pohledu tabulka skrytá. Pomocí této volby můžete zobrazit prázdnou tabulku s textem.

en: Timestamp display format settings
cs: Nastavení formátu zobrazení časového razítka

en: Future format
cs: Formát pro budoucnost

en: Past format
cs: Formát pro minulost

en: @requirements_message (Currently using @item version @version)
cs: @requirements_message (Aktuálně používáte @item verze @version)

en: The MyISAM storage engine is not supported.
cs: Úložiště MyISAM není podporováno.

en: 0 seconds
cs: 0 sekund

en: The validation failed because the value conflicts with the value in %field_name, which you cannot access.
cs: Validace selhala, protože hodnota je v konfliktu s hodnotou v poli %field_name, ke kterému nemáte přístup.

en: The @module module is required
cs: Modul @module je vyžadován

en: Use <em>@interval</em> where you want the formatted interval text to appear.
cs: Tam, kde se má formátovaný text intervalu objevit, použijte <em>@interval</em>.

en: How many time interval units should be shown in the formatted output.
cs: Kolikrát se mají jednotky časového intervalu ve formátovaném výstupu objevit.

en: Future date: %display
cs: Datum v budoucnosti: %display

en: Past date: %display
cs: Datum v minulosti: %display

en: Date format: @date_format
cs: Formát data: @date_format

en: Custom date format: @custom_date_format
cs: Vlastní formát data: @custom_date_format

en: Time zone: @timezone
cs: Časová zóna: @timezone

en: Last run: %time ago.
cs: Naposledy spuštěno před: %time.

en: The path '%path' has to start with a slash.
cs: Cesta '%path' musí začínat lomítkem.

en: Plural variants
cs: Varianty množného čísla

en: Place block <span class="visually-hidden">in the %region region</span>
cs: Umístěte blok <span class="visually-hidden">do regionu %region</span>

en: No blocks available.
cs: Nejsou dostupné žádné bloky.

en: Exporting the full configuration
cs: Exportovat kompletní konfiguraci

en: Importing a full configuration
cs: Importovat kompletní konfiguraci

en: Import and export your configuration.
cs: Import a export konfigurace

en: Module %name has been enabled. | @count modules have been enabled: %names.
cs[0]: Modul %name byl zapnut.
cs[1]: @count modulů bylo zapnuto: %names

en: Filter by name or description
cs: Filtrovat podle jména nebo popisu

en: Enter a part of the module name or description
cs: Zadejte část názvu modulu nebo popisu

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
cs: %type: @message v %function (řádek %line souboru %file).

en: Container cannot be saved to cache.
cs: Kontejner nelze uložit do cache.

en: The MySQLnd driver version %version is less than the minimum required version. Upgrade to MySQLnd version %mysqlnd_minimum_version or up, or alternatively switch mysql drivers to libmysqlclient version %libmysqlclient_minimum_version or up.
cs: Verze driveru MySQLnd %version je nižší než požadované minimum. Aktualizujte na MySQLnd verze %mysqlnd_minimum_version nebo novější, případně změňte mysql driver na libmysqlclient verze %libmysqlclient_minimum_version nebo novější.

en: The libmysqlclient driver version %version is less than the minimum required version. Upgrade to libmysqlclient version %libmysqlclient_minimum_version or up, or alternatively switch mysql drivers to MySQLnd version %mysqlnd_minimum_version or up.
cs: Verze driveru libmysqlclient %version je nižší než požadované minimum. Aktualizujte na libmysqlclient verze %libmysqlclient_minimum_version nebo novější, případně změňte mysql driver na MYSQLnd verze %mysqlnd_minimum_version nebo novější.

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database due to the following error: @error.
cs: Drupal s existující databází nelze správně nastavit z důvodu následující chyby: @error.

en: The database server version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
cs: Verze databázového serveru %version je menší než minimální požadovaná verze %minimum_version.

en: A value must be selected for %part.
cs: Je nutné vybrat hodnotu pro %part.

en: @title (value @number)
cs: @title (hodnota @number)

en: 1 error has been found:  | @count errors have been found:
cs[0]: Nalezena jedna chyba:
cs[1]: Nalezeny @count chyby:
cs[2]: Nalezeno @count chyb:

en: Shown tabs
cs: Zobrazené záložky

en: Select tabs being shown in the block
cs: Vyberte záložky, které jsou uvedeny v bloku.

en: Show primary tabs
cs: Zobrazit primární záložky

en: Show secondary tabs
cs: Zobrazit sekundární záložky

en: imminently
cs: okamžitě

en: The blocked IP address.
cs: Blokovaná IP adresa.

en: Generating accessible content
cs: Vytváření přístupného obsahu

en: The name of the format.
cs: Název formátu.

en: The status of the format
cs: Status formátu

en: Core (Experimental)
cs: Jádro (experimentální)

en: A title semantically associated with your table for increased accessibility.
cs: Název sémanticky asociovaný s tabulkou pro zlepšení přístupnosti.

en: Default comment field
cs: Výchozí pole komentáře

en: Large (480×480)
cs: Velký (480x480)

en: Medium (220×220)
cs: Střední (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
cs: Náhled (100x100)

en: Default long date
cs: Výchozí dlouhý formát data

en: Default medium date
cs: Výchozí střední formát data

en: Default short date
cs: Výchozí krátký formát data

en: User account menu
cs: Menu uživatelského účtu

en: Block the selected user(s)
cs: Zablokovat vybrané uživatele.

en: Cancel the selected user account(s)
cs: Zrušit vybrané uživatelské účty

en: Unblock the selected user(s)
cs: Odblokovat vybrané uživatele

en: Basic block
cs: Základní blok

en: A basic block contains a title and a body.
cs: Základní blok obsahuje nadpis a text.

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
cs: Zadejte seznam oddělený čárkami. Například: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
cs: Základní HTML

en: Restricted HTML
cs: Omezené HTML

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <pre><code>@htaccess</code></pre>
cs: Bezpečnostní varování: Nelze zapisovat do souboru .htaccess. Vytvořte prosím soubor .htaccess v adresáři %directory, který bude obsahovat následující řádky: <pre><code>@htaccess</code></pre>

en: Please continue to <a href=":error_url">the error page</a>
cs: Pokračujte prosím na <a href=":error_url">stránku s chybou</a>

en: The installer requires that you create a translations directory as part of the installation process. Create the directory %translations_directory . More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.
cs: Instalátor vyžaduje vytvoření adresáře pro překlady. Vytvořte prosím adresář %translations_directory . Více informací o instalaci Drupalu je k dispozici v <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The installer requires read permissions to %translations_directory at all times. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
cs: Instalátor vyžaduje oprávnění ke čtení adresáře %translations_directory za všech okolností. Sekce <a href=":handbook_url">Webhosting issues</a> v dokumentaci nabízí pomoc při řešení tohoto problému i jiných témat.

en: The installer requires write permissions to %translations_directory during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
cs: Instalátor vyžaduje během instalace oprávnění pro zápis do adresáře %translations_directory. Sekce <a href=":handbook_url">Webhosting issues</a> v dokumentaci nabízí pomoc při řešení tohoto problému i jiných témat.

en: The installer requires to contact the translation server to download a translation file. Check your internet connection and verify that your website can reach the translation server at <a href=":server_url">@server_url</a>.
cs: Instalátor potřebuje kontaktovat překladatelský server ke stažení souboru s překlady. Zkontrolujte vaše připojení a ověřte, že váš web je schopný kontaktovat překladatelský server na <a href=":server_url">@server_url</a>.

en: The %language translation file is not available at the translation server. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
cs: Soubor s překladem jazyka %language není na překladatelském serveru k dispozici. <a href=":url">Vyberte jiný jazyk</a> nebo zvolte Angličtinu a přeložte váš web později.

en: The %language translation file could not be downloaded. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
cs: Soubor s překladem jazyka %language nelze stáhnout. <a href=":url">Vyberte jiný jazyk</a>, nebo zvolte angličtinu a přeložte web později.

en: The @drupal installer requires that you create a %file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.
cs: @drupal instalátor vyžaduje vytvoření souboru %file během instalace. Zkopírujte soubor %default_file do %file. Více informací o instalaci Drupalu jsou k dispozici v <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
cs: @drupal instalátor vyžaduje během instalace oprávnění pro zápis do %file. Sekce <a href=":handbook_url">Webhosting issues</a> v dokumentaci nabízí pomoc při řešení tohoto problému i jiných témat.

en: Check the messages and <a href=":retry">retry</a>, or you may choose to <a href=":cont">continue anyway</a>.
cs: Zkontrolujte chybové zprávy a <a href=":retry">opakujte akci</a>, nebo <a href=":cont">pokračujte</a>.

en: Check the messages and <a href=":url">try again</a>.
cs: Zkontrolujte hlášení a <a href=":url">zkuste to znovu</a>.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>/modules</em>. Missing modules: @modules
cs: Následující moduly jsou požadovány, ale nebyly nalezeny. Přesuňte je do příslušného podadresáře modulů, například <em>/modules</em>. Chybějící moduly: @modules

en: Updating @module
cs: Aktualizuji modul: @module

en: Your MySQL server and PHP MySQL driver must support utf8mb4 character encoding. Make sure to use a database system that supports this (such as MySQL/MariaDB/Percona 5.5.3 and up), and that the utf8mb4 character set is compiled in. See the <a href=":documentation" target="_blank">MySQL documentation</a> for more information.
cs: Váš MySQL server a PHP MySQL ovladač musí podporovat kódování utf8mb4. Ujistěte se, že používáte databázový systém s podporou tohoto kódování (např. MySQL/MariaDB/Percona 5.5.3 a novější) a že je kódování utf8mb4 zakompilováno. Další informace naleznete v <a href=":documentation" target="_blank">dokumentaci MySQL</a>.

en: Date (e.g. @format)
cs: Datum (např. @format)

en: Time (e.g. @format)
cs: Čas (např. @format)

en: Operating in maintenance mode. <a href=":url">Go online.</a>
cs: Provoz v režimu údržby. <a href=":url">Přejít do režimu online.</a>

en: Textfield size: @size
cs: Velikost textového pole: @size

en: Number of rows: @rows
cs: Počet řádků: @rows

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
cs: @name nemůže být delší než %max znaků. Nyní má délku %length znaků.

en: <ul>
    <li>To start over, you must empty your existing database and copy <em>default.settings.php</em> over <em>settings.php</em>.</li>
    <li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href=":update-url">update script</a>.</li>
    <li>View your <a href=":base-url">existing site</a>.</li>
    </ul>
cs: <ul>
    <li>Jestliže chcete začít znovu, vyprázdněte existující databázi a vytvořte kopii <em>default.settings.php</em> s názvem <em>settings.php</em>.</li>
    <li>Pro novější verzi existující instalace spusťte <a href=":update-url">aktualizační skript.</a>.</li>
    <li>Zobrazit <a href=":base-url">existující stránku</a>.</li>
    </ul>

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
cs: Všechny nezbytné změny do adresáře %dir a souboru %file byly provedeny. Nyní byste pro ně měli odstranit práva zápisu, abyste se vyhnuli bezpečnostním rizikům. Pokud si nejste jisti, jak postupovat, podívejte se do <a href=":handbook_url">online příručky</a>.

en: The Block module allows you to place blocks in regions of your installed themes, and configure block settings. For more information, see the <a href=":blocks-documentation">online documentation for the Block module</a>.
cs: Modul Block umožňuje umístit bloky do regionů instalovaného tématu vzhledu a konfigurovat nastavení bloků. Více informací najdete v <a href=":blocks-documentation">online dokumentaci pro modul Block</a>.

en: You can see where the regions are for the current theme by clicking the <em>Demonstrate block regions</em> link on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. Regions are specific to each theme.
cs: Rozmístění regionů pro aktuální téma vzhledu si můžete prohlédnout kliknutím na odkaz <em>Demonstrovat regiony pro bloky</em> na stránce <a href=":blocks">Umístění bloků</a>. Regiony mohou být pro každé téma vzhledu jiné.

en: To change the settings of an individual block click on the <em>Configure</em> link on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. The available options vary depending on the module that provides the block. For all blocks you can change the block title and toggle whether to display it.
cs: Pro změnu nastavení určitého bloku klikněte na odkaz  <em>Nastavení</em> na stránce <a href=":blocks">Umístění bloků</a>. Dostupné možnosti závisí na modulu, který blok poskytuje. Každému bloku můžete nastavit název a podmínky, za kterých se zobrazí.

en: You can add custom blocks, if the <em>Custom Block</em> module is installed. For more information, see the <a href=":blockcontent-help">Custom Block help page</a>.
cs: Pokud máte nainstalovaný modul <em>Custom Block</em>, můžete přidávat vlastní bloky. Více informací získáte na stránce <a href=":blockcontent-help">nápovědy modulu Custom Block</a>.

en: Add a <a href=":url">custom block</a>.
cs: Přidat <a href=":url">vlastní blok</a>.

en: <a href=":w3">Media  queries</a> are a formal way to encode breakpoints. For instance, a width breakpoint at 40em would be written as the media query "(min-width: 40em)". Breakpoints are really just media queries with some additional meta-data, such as a name and multiplier information.
cs: <a href=":w3">Media  queries</a> jsou formální cestou k definici breakpointů. Např. breakpoint pro šířku 40em by byl zapsán jako media query "(min-width: 40em)". Breakpointy jsou ve skutečnosti media queries s různými dodatečnými metadaty, jako např. jménem nebo násobičem.

en: <a href=":login">Log in</a> or <a href=":register">register</a> to post comments
cs: Pro vkládání komentářů se musíte <a href=":register">registrovat</a> nebo <a href=":login">přihlásit</a>

en: <a href=":login">Log in</a> to post comments
cs: Pro vkládání komentářů se musíte <a href=":login">přihlásit</a>

en: Select the Comment type to use for this comment field. Manage the comment types from the <a href=":url">administration overview page</a>.
cs: Zvolte typ komentáře, který se má pro toto pole použít. Typy komentářů můžete spravovat v <a href=":url">administračním přehledu</a>.

en: Full archive
cs: Celý archiv

en: Single item
cs: Jednotlivá položka

en: From the <a href=":contact_admin">Contact forms page</a>, you can configure the fields to be shown on contact forms, including their labels and help text. If you would like other content (such as text or images) to appear on a contact form, use a block. You can create and edit blocks on the <a href=":blocks">Block layout page</a>, if the Block module is installed.
cs: Na stránce <a href=":contact_admin">Kontaktní formuláře</a> můžete nastavit pole, která se zobrazí v kontaktních formulářích, včetně názvů polí a nápovědy. Jestliže chcete v kontaktním formuláři zobrazit další obsah (jako např. text nebo obrázky), použijte blok. Pokud je povolen modul Block, můžete vytvářet a editovat bloky na stránce <a href=":blocks">Umístění bloků</a>.

en: @sender-name (@sender-url) sent a message using the contact form at @form-url.
cs: Uživatel @sender-name (@sender-url) vám zaslal zprávu prostřednictvím kontaktního formuláře na adrese @form-url.

en: @name (not verified)
cs: @name (neověřeno)

en: Dates can be displayed using the <em>Plain</em> or the <em>Default</em> formatter. The <em>Plain</em> formatter displays the date in the <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_8601">ISO 8601</a> format. If you choose the <em>Default</em> formatter, you can choose a format from a predefined list that can be managed on the <a href=":date_format_list">Date and time formats</a> page.
cs: Data mohou být zobrazena za pomoci <em>Plain</em> nebo <em>Default</em> formátovače. <em>Plain</em> formátovač zobrazuje datum ve formátu <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_8601">ISO 8601</a>. Pokud zvolíte <em>Default</em> formátovač můžete zvolit formát z předefinovaného listu, který může být spravován na stránce <a href=":date_format_list">Formáty data a času</a>.

en: The maximum number of messages to keep in the database log. Requires a <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
cs: Maximální počet zpráv, které se uchovají v databázovém logu. Vyžaduje <a href=":cron">nastavení cronu</a>.

en: @size limit.
cs: Limit @size.

en: Use the <a href=":url">@label</a> text format
cs: Použít formát textu <a href=":url">@label</a>

en: Limit allowed HTML tags and correct faulty HTML
cs: Omezit povolené HTML tagy a opravit chyby v HTML.

en: Page-specific help text provided by modules is displayed in the Help block. This block can be placed and configured on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
cs: Text s nápovědou poskytovanou moduly, který je specifický pro různé stránky, se zobrazuje v bloku Nápověda. Tento blok můžete umístit a nastavit na stránce <a href=":blocks">Umístění bloků</a>.

en: There are currently no styles. <a href=":url">Add a new one</a>.
cs: Nejsou k dispozici žádné styly. <a href=":url">Přidat nový styl</a>.

en: If the Block module is enabled, then you can add a language switcher block on the <a href=":blocks">Block layout</a> page to allow users to switch between languages.
cs: Jestliže je povolen modul Block, můžete přidat blok "přepínač jazyka" na stránce <a href=":blocks">Umístění bloků</a>. Tak umožníte uživatelům přepínat jazyky.

en: If the Block module is enabled, then the Language module allows you to set the visibility of a block based on selected languages on the <a href=":blocks">Block layout</a> page.
cs: Jestliže je povolen modul Block, můžete na stránce <a href=":blocks">Umístění bloků</a>nastavit jeho viditelnost pro různé jazyky za pomoci modulu Language.

en: Site's default language (@language)
cs: Výchozí jazyk webu (@language)

en: Missing translations for: @languages. See the <a href=":updates">Available translation updates</a> page for more information.
cs: Chybějící překlady pro: @languages. Další informace naleznete na stránce <a href=":updates">Dostupné aktualizace překladu</a>.

en: Interface translation settings
cs: Nastavení překladu rozhraní

en: Interface translation import
cs: Import překladu rozhraní

en: Interface translation export
cs: Export překladu rozhraní

en: If you have the Block module enabled, then each menu that you create is rendered in a block that you enable and position on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. In some <a href=":themes">themes</a>, the main menu and possibly the secondary menu will be output automatically; you may be able to disable this behavior on the <a href=":themes">theme's settings page</a>.
cs: Jestliže je povolen modul Block, je každé menu, které vytvoříte, renderováno jako blok. Ten můžete povolit a umístit na stránce <a href=":blocks">Umístění bloků</a>. Hlavní menu, případně i sekundární menu, může být v některých <a href=":themes">tématech vzhledu</a> zobrazováno automaticky, což lze vypnout na stránce <a href=":themes">nastavení témat vzhledu</a>.

en: You can enable the newly-created block for this menu on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
cs: Nově vytvořený blok pro toto menu můžete povolit na stránce  <a href=":blocks">Umístění bloků</a>.

en: Each menu has a corresponding block that is managed on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
cs: Každé menu má odpovídající blok, který lze spravovat na stránce <a href=":blocks">Umístění bloků</a>.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Rebuilding will remove all privileges to content and replace them with permissions based on the current modules and settings. Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed, content will automatically use the new permissions. <a href=":rebuild">Rebuild permissions</a>
cs: Jestliže se na webu objeví problémy s oprávněním k obsahu, může být potřeba obnovit cache (mezipaměť) oprávnění. Obnova smaže všechny oprávnění k obsahu a nahradí je novými, založenými na aktuálních modulech a nastaveních. Pokud je na webu velké množství obsahu nebo komplexní nastavení oprávnění, může obnova trvat delší dobu. Jakmile je obnova dokončena, pro obsah se automaticky použijí nová oprávnění. <a href=":rebuild">Obnovit oprávnění</a>

en: This text will be displayed on the <em>Add new content</em> page.
cs: Tento text bude zobrazen na stránce <em>Přidat nový obsah</em>.

en: No content types available. <a href=":link">Add content type</a>.
cs: Žádné typy obsahu nejsou k dispozici. <a href=":link">Přidat typ obsahu</a>.

en: The Search module includes a block, which can be enabled and configured on the <a href=":blocks">Block layout page</a>, if you have the Block module enabled; the default block title is Search, and it is the Search form block in the Forms category, if you wish to add another instance. The block is available to users with the <a href=":search_permission">Use search</a> permission, and it performs a search using the configured default search page.
cs: Modul Search poskytuje blok, který lze povolit a nastavit na stránce <a href=":blocks">Umístění bloků</a>, pokud je povolen modul Block. Výchozí název bloku je "Vyhledávání" a v kategorii "Formuláře" pak "Blok s vyhledávacím formulářem", jestliže chcete přidat další instanci. Blok je dostupný uživatelům s oprávněním <a href=":search_permission">Použít vyhledávání</a> a vyhledává za pomoci nastavené výchozí stránky vyhledávání.

en: The module includes a <em>Popular content</em> block that displays the most viewed pages today and for all time, and the last content viewed. To use the block, enable <em>Count content views</em> on the <a href=":statistics-settings">Statistics page</a>, and then you can enable and configure the block on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
cs: Modul obsahuje blok <em>Oblíbený obsah</em>, který vypisuje nejnavštěvovanější stránky pro aktuální den a celkem, a dále naposledy zobrazený obsah. Pro použití tohoto bloku povolte <em>Počet zobrazení obsahu</em> na stránce <a href=":statistics-settings">Statistiky</a>. Blok následně můžete povolit a nastavit na stránce <a href=":blocks">Umístění bloků</a>.

en: Version: @module-version
cs: Verze: @module-version

en: You can place blocks for each theme on the <a href=":blocks">block layout</a> page.
cs: Pro jednotlivá témata vzhledu můžete umístit bloky na stránce  <a href=":blocks">Umístění bloků</a> page.

en: Download additional <a href=":modules">contributed modules</a> to extend your site's functionality.
cs: Stáhněte si <a href=":modules">další moduly</a> pro rozšíření funkcionality webu.

en: @phpversion (<a href=":url">more information</a>)
cs: @phpversion (<a href=":url">více informací</a>)

en: Last run @time ago
cs: Naposledy spuštěno před @time

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the Update Manager module from the <a href=":module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information, <a href=":update">Update status handbook page</a>.
cs: Upozornění na aktualizace není povoleno. Je <strong>silně doporučeno</strong> povolit modul "Update Manager" na <a href=":module">stránce správy modulů</a>, abyste měli informace o nově vydaných verzích. Pro více informací navštivte <a href=":update">stránku s příručkou ke kontrole aktualizací</a>.

en: The trusted_host_patterns setting is not configured in settings.php. This can lead to security vulnerabilities. It is <strong>highly recommended</strong> that you configure this. See <a href=":url">Protecting against HTTP HOST Header attacks</a> for more information.
cs: V souboru settings.php není nastavena hodnota trusted_host_patterns. To může vést ke zranitelnosti webu. Je <strong>silně doporučeno</strong> tuto hodnotu nastavit. Pro více informací navštivte stránku <a href=":url">Ochrana proti útoku typu "HTTP HOST Header attack"</a>.

en: Put your site into <a href=":url">maintenance mode</a>.
cs: Přepněte web do <a href=":url">režimu údržby</a>.

en: All errors have been <a href=":url">logged</a>.
cs: Všechny chyby byly <a href=":url">zapsány do logu</a>.

en: Updates were attempted. If you see no failures below, you may proceed happily back to your <a href=":url">site</a>. Otherwise, you may need to update your database manually.
cs: Systém se pokusil provést aktualizace. Jestliže níže nevidíte žádná chybová hlášení, můžete pokračovat na váš <a href=":url">web</a>. V opačném případě je třeba provést aktualizace ručně.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href=":status">status report</a> for more information.
cs: Ve vaší instalaci Drupalu byl zjištěn jeden nebo více problémů. Pro další informace zkontrolujte <a href=":status">hlášení stavu</a>.

en: Uninstall @theme theme
cs: Odinstalovat téma @theme

en: Set @theme as default theme
cs: Nastavit @theme jako výchozí téma vzhledu

en: Install @theme as default theme
cs: Nainstalovat @theme jako výchozí téma vzhledu

en: No vocabularies available. <a href=":link">Add vocabulary</a>.
cs: Žádné slovníky nejsou k dispozici. <a href=":link">Přidat slovník</a>.

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
cs: Žádné termíny nejsou k dispozici. <a href=":link">Přidat termín</a>.

en: Number of summary rows: @rows
cs: Počet řádků souhrnu: @rows

en: Uninstalled themes
cs: Odinstalovaná témata

en: Regularly review and install <a href=":updates">available updates</a> to maintain a secure and current site. Always run the <a href=":update-php">update script</a> each time a module is updated.
cs: Pravidelně sledujte a instalujte <a href=":updates">dostupné aktualizace</a>, abyste udrželi stránky bezpečné a aktuální. Spouštějte skript <a href=":update-php">update.php</a> pokaždé, když je modul aktualizován.

en: No update information available. <a href=":run_cron">Run cron</a> or <a href=":check_manually">check manually</a>.
cs: Žádné informace o aktualizacích nejsou k dispozici. <a href=":run_cron">Spustit cron</a> nebo <a href=":check_manually">zkontrolovat manuálně</a>.

en: See the <a href=":available_updates">available updates</a> page for more information and to install your missing updates.
cs: Více informací a instalaci chybějících aktualizací naleznete na stránce <a href=":available_updates">dostupné aktualizace</a>.

en: Check for updates of uninstalled modules and themes
cs: Kontrolovat aktualizace vypnutých modulů a témat vzhledu

en: You can choose to send email only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href=":status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
cs: Můžete zvolit odesílání e-mailů pouze v případě, že je k dipozici bezpečnostní aktualizace, nebo odesílání oznámení o všech nových verzích. Jestliže jsou k dispozici aktualizace jádra nebo instalovaných modulů či témat, web vždy zobrazí zprávu na stránce <a href=":status_report">hlášení stavu</a>. Pokud je k dispozici bezpečnostní aktualizace, zobrazí také chybové hlášení na administračních stránkách.

en: You can find <a href=":module_url">modules</a> and <a href=":theme_url">themes</a> on <a href=":drupal_org_url">drupal.org</a>. The following file extensions are supported: %extensions.
cs: <a href=":module_url">Moduly</a> a <a href=":theme_url">témata</a> najdete na <a href=":drupal_org_url">drupal.org</a>. Podporované jsou následující přípony souborů: %extensions.

en: Back up your database and site before you continue. <a href=":backup_url">Learn how</a>.
cs: Dříve než budete pokračovat, zálohujte databázi a soubory webu. <a href=":backup_url">Zde se dozvíte, jak na to.</a>

en: Required if you want to change the %mail or %pass below. <a href=":request_new_url" title="Send password reset instructions via email.">Reset your password</a>.
cs: Vyžadováno, pokud chcete změnit %mail nebo %pass níže. <a href=":request_new_url" title="Zaslat instrukce pro obnovení hesla e-mailem.">Obnovit heslo</a>.

en: Created a new user account for <a href=":url">%name</a>. No email has been sent.
cs: Byl vytvořen nový uživatelský účet pro uživatele <a href=":url">%name</a>. E-mail nebyl odeslán.

en: Password reset instructions will be sent to your registered email address.
cs: Instrukce k obnovení hesla budou zaslány na vaši e-mailovou adresu zadanou při registraci.

en: Send password reset instructions via email.
cs: Poslat e-mailem instrukce k obnovení hesla.

en: Will not be accessible.
cs: Nebude přístupné.

en: Separate multiple classes by spaces.
cs: Jednotlivé třídy oddělujte mezerou.

en: You may also adjust the @settings for the currently selected style.
cs: Pro vybraný styl můžete také konfigurovat @settings.

en: Advanced Views settings
cs: Pokročilé nastavení Views

en: View @display_title
cs: Zobrazit: @display_title

en: Duplicate as @type
cs: Duplikovat jako @type

en: Add @display
cs: Přidat @display

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
cs: Žádost na zrušení uživatelského účtu [user:display-name] na webu [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
cs: Náhradní přihlašovací informace pro uživatele [user:display-name] na webu [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
cs: Podrobnosti uživatelského účtu [user:display-name] na webu [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
cs: Podrobnosti uživatelského účtu [user:display-name] na webu [site:name] (čeká na schválení)

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
cs: [user:display-name],
    
    Váš uživatelský účet na webu [site:name] byl aktivován. Můžete se nyní přihlásit kliknutím na následující odkaz, nebo jeho vložením do adresy internetového prohlížeče:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Tento odkaz pro přihlášení může být použit pouze jedenkrát a zavede vás na stránku, na které si budete moci nastavit své heslo.
    
    Jakmile si změníte heslo, můžete se nadále přihlašovat na stránce [site:login-url], kde použijete:
    
    uživatelské jméno: [user:account-name]
    heslo: vaše heslo
    
    -- Tým [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
cs: Podrobnosti uživatelského účtu [user:display-name] na webu [site:name] (schválen)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
cs: Podrobnosti uživatelského účtu [user:display-name] na webu [site:name] (zablokován)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
cs: [user:display-name],
    
    Váš uživatelský účet na webu [site:name] byl zrušen. 
    
    -- Tým [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
cs: Podrobnosti uživatelského účtu [user:display-name] na webu [site:name] (zrušeno)

en: @display '@id': Component '@name' was disabled because its settings depend on removed dependencies.
cs: @display '@id': Komponenta '@name' byla zakázána, protože její nastavení je závislé na odstraněných závislostech.

en: No widget available for: %type.
cs: Pro typ %type není dostupný žádný widget.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
cs: Povolené speciální znaky: mezera, tečka (.), pomlčka (-), apostrof ('), podtržítko (_), zavináč (@).

en: This value is not valid.
cs: Tato hodnota je neplatná.

en: Create tasks that the system can execute.
cs: Vytvořit úkol spustitelný systémem.

en: Configuring Automated Cron
cs: Nastavit automatizovaný plánovač (cron)

en: Disabling Automated Cron
cs: Vypnutí automatizovaného plánovače (cron)

en: Automated Cron
cs: Automatizovaný plánovač (cron)

en: Ban visits from specific IP addresses.
cs: Blokovat návštěvy z určených IP adres.

en: You can place a new block in a region by selecting <em>Place block</em> on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. Once a block is placed, it can be moved to a different region by drag-and-drop or by using the <em>Region</em> drop-down list, and then clicking <em>Save blocks</em>.
cs: Nový blok můžete přiřadit do regionu volbou <em>Umístit blok</em> na stránce <a href=":blocks">Umístění bloků</a>. Jakmile je blok umístěn, můžete ho přesunout do jiného regionu pomocí drag-and-drop rozhraní nebo rozbalovacího seznamu <em>Region</em>. Poté vždy klikněte na tlačítko <em>Uložit bloky</em>.

en: Block placement is specific to each theme on your site. Changes will not be saved until you click <em>Save blocks</em> at the bottom of the page.
cs: Umístění bloku je specifické pro každé téma vzhledu na vašem webu. Změny nebudou uloženy, dokud nekliknete na tlačítko <em>Uložit bloky</em> ve spodní části stránky.

en: Enable custom storage
cs: Povolit vlastní úložiště

en: Text formats define how text is filtered for output and how HTML tags and other text is displayed, replaced, or removed. <strong>Improper text format configuration is a security risk.</strong> Learn more on the <a href=":filter_help">Filter module help page</a>.
cs: Formáty textu určují, jak bude text filtrován na výstupu a jak budou zobrazovány, nahrazeny či odstraněny HTML tagy a ostatní text. <strong>Nesprávné nastavení formátování textu představuje bezpečnostní riziko.</strong> Více se dozvíte na stránce  <a href=":filter_help">nápovědy modulu Filter</a>.

en: A text format contains filters that change the display of user input; for example, stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Filters are executed from top to bottom and the order is important, since one filter may prevent another filter from doing its job. For example, when URLs are converted into links before disallowed HTML tags are removed, all links may be removed. When this happens, the order of filters may need to be rearranged.
cs: Formát textu obsahuje filtry, které upravují zobrazení textu zadaného uživatelem, například odstraňuje škodlivý HTML kód, nebo převádí URL adresy na aktivní odkazy. Filtry se vykonávají shora dolů a pořadí je důležité, protože jeden filtr může bránit v uplatnění jiného filtru. Například, pokud jsou URL adresy převedeny na odkazy před odstraněním nepovolených HTML tagů, mohou být odstraněny všechny odkazy. Pokud dochází k podobným problémům, zvažte změnu pořadí filtrů.

en: A list of HTML tags that can be used. By default only the <em>lang</em> and <em>dir</em> attributes are allowed for all HTML tags. Each HTML tag may have attributes which are treated as allowed attribute names for that HTML tag. Each attribute may allow all values, or only allow specific values. Attribute names or values may be written as a prefix and wildcard like <em>jump-*</em>. JavaScript event attributes, JavaScript URLs, and CSS are always stripped.
cs: Seznam HTML tagů, které mohou být použity. Ve výchozím nastavení jsou pro všechny HTML tagy povoleny pouze atributy <em>lang</em> a <em>dir</em>. Každý HTML tag může mít atributy, které jsou evidovány jako povolená jména atributů pro daný HTML tag. Každý atribut může mít povolené všechny, nebo pouze specifické hodnoty. Jména atributů mohou být zapsána jako prefix a zástupný znak (wildcard), jako např. <em>jump-*</em>. Atributy událostí a URL adres JavaScriptu a atributy CSS jsou vždy odstraněny.

en: Configure languages for content, interface, and configuration.
cs: Nastavit jazyky pro obsah, uživatelské rozhraní a administraci.

en: Configure the import of translation files, and add or customize interface translations.
cs: Nastavit import souborů s překlady a přidat nebo upravit překlady rozhraní.

en: Manage menus and menu links.
cs: Spravovat menu a odkazy v menu.

en: Public file base URL
cs: URL veřejného systému souborů

en: Configure <span class="visually-hidden">the @module module</span>
cs: Konfigurace <span class="visually-hidden">modulu @module</span>

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
cs: Strojový název: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: Stable
cs: Stabilní

en: Links related to the active user account
cs: Odkazy týkající se aktivního uživatelského účtu

en: Administrative task links
cs: Odkazy pro administrativní úkoly

en: Site information links
cs: Odkazy na informace o webu

en: Site section links
cs: Odkazy na hlavní sekce webu

en: User tool links, often added by modules
cs: Odkazy na uživatelské nástroje, často přidané prostřednictvím modulů

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
cs: Zpráva pro uživatele [user:display-name]
    
    Na [site:name] byl uskutečněn požadavek na obnovení hesla k vašemu účtu.
    
    Můžete se nyní přihlásit kliknutím na následující odkaz, nebo jeho vložením do adresy internetového prohlížeče:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Tento odkaz pro přihlášení může být použit pouze jedenkrát a zavede vás na stránku, na které si budete moci nastavit své heslo. Platnost odkazu vyprší za jeden den.
    
    --  Tým [site:name]

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
cs: [user:display-name],
    
    administrátor webu [site:name] pro vás vytvořil uživatelský účet. Můžete se nyní přihlásit kliknutím na následující odkaz, nebo jeho vložením do adresy internetového prohlížeče:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Tento odkaz pro přihlášení může být použit pouze jedenkrát a zavede vás na stránku, na které si budete moci nastavit své heslo.
    
    Jakmile si změníte heslo, můžete se nadále přihlašovat na stránce [site:login-url], kde použijete:
    
    uživatelské jméno: [user:name]
    heslo: vaše heslo
    
    -- Tým [site:name]

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
cs: [user:display-name],
    
    děkujeme za registraci na webu [site:name]. Můžete se nyní přihlásit kliknutím na následující odkaz, nebo jeho vložením do adresy internetového prohlížeče:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Tento odkaz pro přihlášení může být použit pouze jedenkrát a zavede vás na stránku, na které si budete moci nastavit své heslo.
    
    Jakmile si změníte heslo, můžete se nadále přihlašovat na stránce [site:login-url], kde použijete:
    
    uživatelské jméno: [user:name]
    heslo: vaše heslo
    
    -- Tým [site:name]

en: Delete %label
cs: Smazat: %label.

en: Aggregator sources
cs: Zdroje agregátoru

en: Find and manage custom blocks.
cs: Hledat a spravovat vlastní bloky.

en: Recent comments.
cs: Nejnovější komentáře.

en: Find and manage files.
cs: Vyhledat a spravovat soubory.

en: All content, by month.
cs: Veškerý obsah, dle měsíce.

en: Recent content.
cs: Poslední obsah.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
cs: Obsah přiřazený k určitému termínu taxonomie.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
cs: Zobrazuje seznam nejnovějších uživatelských účtů na webu.

en: Who's online block
cs: Blok "Kdo je přihlášen"

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
cs: Zobrazuje uživatelská jména naposled aktivních uživatelů a celkový počet aktivních uživatelů.

en: Max 1300x1300
cs: Max. 1300x1300

en: Max 2600x2600
cs: Max. 2600x2600

en: Max 325x325
cs: Max. 325x325

en: Max 650x650
cs: Max. 650x650

en: Narrow
cs: Úzký

en: Files overview
cs: Přehled souborů

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
cs: Informace o použití souboru pro {{arguments.fid}}

en: Continuing on
cs: Pokračování na

en: Set a language as default
cs: Nastavit jazyk jako výchozí

en: Filter the search
cs: Filtrovat výsledky vyhledávání

en: Apply your search criteria
cs: Použít vaše vyhledavací kritéria.

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
cs: Pro použití vyhledavacích kritérií, klikněte na tlačítko<em>Filtrovat</em>.

en: Validate the translation
cs: Validovat překlad

en: Find and manage content
cs: Najít a spravovat obsah

en: Welcome to [site:name]
cs: Vítejte na webu [site:name]

en: Name or email contains
cs: Jméno nebo email obsahuje

en: A list of new users
cs: Seznam nových uživatelů

en: There are currently @total users online.
cs: Počet právě přihlášených uživatelů: @total

en: Filter actions
cs: Filtrovat akce

en: Add, rearrange or remove filters.
cs: Přidat, uspořádat nebo odstranit filtry.

en: Sort actions
cs: Seřadit akce

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
cs: Přidat, uspořádat nebo odstranit pravidla řazení.

en: Path prefix used for this language.
cs: Předpona cesty použitá pro tento jazyk.

en: This entity (%type: %label) cannot be referenced.
cs: Na tuto entitu (%type: %label) není možné odkazovat.

en: This entity (%type: %id) cannot be referenced.
cs: Na tuto entitu (%type: %id) nelze odkazovat.

en: Importing configuration
cs: Importuji konfiguraci

en: Starting configuration import.
cs: Zahajuji import konfigurace

en: Delete media
cs: Smazat média

en: Field with source information
cs: Pole s informací o zdroji objektu typu media.

en: Show &mdash; @configuration.label
cs: Zobrazit &mdash; @configuration.label

en: Hide &mdash; @configuration.label
cs: Skrýt &mdash; @configuration.label

en: Session exists
cs: Relace existuje

en: Default configuration hash
cs: Výchozí konfigurační hash

en: Label of the action
cs: Popisek akce

en: Add @entity-type
cs: Přidat: @entity-type

en: Revision create time
cs: Čas vytvoření revize

en: Is default revision
cs: Je výchozí revize

en: Default revision
cs: Výchozí revize

[ctx: decimal places]
en: Scale
cs: Rozsah

en: Antigua & Barbuda
cs: Antigua a Barbuda

en: Size of email field
cs: Velikost pole pro e-mail

en: The %entity_type entity type needs to be installed.
cs: Typ entity %entity_type je třeba nainstalovat.

en: The %entity_type entity type needs to be updated.
cs: Typ entity %entity_type je třeba aktualizovat.

en: The %field_name field needs to be installed.
cs: Pole %field_name je třeba nainstalovat.

en: The %field_name field needs to be updated.
cs: Pole %field_name je potřeba aktualizovat.

en: The %field_name field needs to be uninstalled.
cs: Pole %field_name je potřeba odinstalovat.

en: Custom text: @true_label / @false_label
cs: Vlastní text: @true_label / @false_label

en: Display: @true_label / @false_label
cs: Zobrazení: @true_label / @false_label

en: Check my spelling as I type
cs: Kontrolovat pravopis v průběhu psaní.

en: United Nations' official languages
cs: Oficiální jazyky Spojených národů

en: All @count languages
cs: Všech @count jazyků

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Check the <a href="http://php.net/manual/ref.image.php">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
cs: PHP knihovna GD je povolená, ale byla zkompilována bez podpory PNG souborů. Zkontrolujte <a href="http://php.net/manual/book.image.php">dokumentaci</a>, kde naleznete informace o tom, jak tento problém odstranit.

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Check the <a href="http://php.net/manual/book.image.php">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
cs: PHP knihovna GD chybí nebo je zastaralá. Zkontrolujte <a href="http://php.net/manual/book.image.php">PHP dokumentaci</a>, kde naleznete informace o tom, jak tento problém odstranit.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
cs: Maximální povolená velikost obrázku, vyjádřená jako ŠÍŘKAxVÝŠKA (např. 640×480). Pro neomezenou velikost ponechte pole prázdné. Obrázek, který je větší než povolená velikost, bude automaticky zmenšen na povolené limity. Změna velikosti obrázku v průběhu nahrávání má za následek ztrátu <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF dat</a> obrázku.

en: The domain names to use for these languages. <strong>Modifying this value may break existing URLs. Use with caution in a production environment.</strong> Example: Specifying "de.example.com" as language domain for German will result in a URL like "http://de.example.com/contact".
cs: Doménová jména pro tyto jazyky. <strong>Změna hodnot může narušit existující URL adresy. V produkčním prostředí používejte opatrně. </strong> Příklad: Nastavení domény "de.example.com" pro Německý jazyk vygeneruje URL adresu "http://de.example.com/contact".

en: Create and manage fields, forms, and display settings for your content.
cs: Tvorba a správa polí, nastavení formulářů a zobrazení polí.

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank. Only letters, digits and the dot ("."), hyphen ("-"), underscore ("_"), and tilde ("~") characters are allowed.
cs: Zobrazí se v URL za znakem "?" pro identifikaci daného filtru. Nesmí být prázdné. Povolena jsou pouze písmena, čísla a z dalších znaků tečka ("."), pomlčka ("-"), podtržítko ("_"), and tilda ("~").

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
cs: [user:display-name],
    
    Váš uživatelský účet na webu [site:name] byl zablokován. 
    
    -- Tým [site:name]

en: Bundle assigned to the auto-created entities.
cs: Bundle přiřazený k automaticky vytvořené entitě.

en: Add a new @entity_type.
cs: Přidat nový @entity_type

en: There is no @entity_type yet. @add_link
cs: Typ entity @entity_type dosud neexistuje. @add_link

en: Store new items in
cs: Uložit nové položky do

en: Users with the <em>Administer blocks</em> permission can create and edit custom block types with fields and display settings, from the <a href=":types">Block types</a> page in the Custom block library. For more information about managing fields and display settings, see the <a href=":field-ui">Field UI module help</a>.
cs: Uživatelé s oprávněním <em>Administrace bloků</em> mohou vytvářet a editovat vlastní typy bloků s nastavením polí a jejich zobrazení na stránce <a href=":types">Typy bloků</a> v knihovně vlastních bloků. Pro více informací o správě polí a nastavení zobrazení navštivte stránku <a href=":field-ui">Nápověda k modulu Field UI</a>.

en: Users with the <em>Administer blocks</em> permission can create, edit, and delete custom blocks of each defined custom block type, from the <a href=":block-library">Blocks</a> page in the Custom block library. After creating a block, place it in a region from the <a href=":blocks">Block layout</a> page; see the <a href=":block_help">Block module help</a> for more information about placing blocks.
cs: Uživatelé s oprávněním <em>Administrace bloků</em> mohou vytvářet, editovat a mazat vlastní bloky pro každý definovaný vlastní typ bloku podle stránky <a href=":block-library">Bloky</a> v knihovně vlastních bloků. Jakmile blok vytvoříte, přiřaďte jej do regionu na stránce <a href=":blocks">Umístění bloků</a>; blíže viz  <a href=":block_help">Nápověda k modulu Block</a>.

en: Blocks in the block library belong to <a href=":types">Custom block types</a>, each with its own fields and display settings. After creating a block, place it in a region from the <a href=":blocks">Block layout</a> page.
cs: Bloky v knihovně vlastních bloků patří k určitým <a href=":types">typům vlastních bloků</a>. Každý typ má svá pole a nastavení pro zobrazení. Až vytvoříte blok, umístěte ho do regionu na stránce <a href=":blocks">Umístění bloků</a>.

en: Each block type has its own fields and display settings. Create blocks of each type on the <a href=":block-library">Blocks</a> page in the custom block library.
cs: Každý typ bloku má svá pole a nastavení pro zobrazení. Bloky jednotlivých typů můžete vytvářet na stránce <a href=":block-library">Bloky</a> v knihovně vlastních bloků.

en: Describe this comment type. The text will be displayed on the <em>Comment types</em> administration overview page.
cs: Popište tento typ komentáře. Text bude zobrazen na stránce <em>Typy komentářů</em> v administraci.

en: Basic site settings
cs: Základní nastavení webu

en: Configure the locale and timezone settings.
cs: Místní nastavení a časové pásmo.

en: Configure how dates and times are displayed.
cs: Nastavit zobrazení data a času.

en: Configure basic site settings, actions, and cron.
cs: Konfigurace základního nastavení webu, akcí a cronu.

en: View the latest version
cs: Zobrazit poslední verzi

en: Is Latest Revision
cs: Je nejnovější revize

en: Queue thumbnail downloads
cs: Zařadit stahování náhledů do fronty

en: Parent path
cs: Nadřazená cesta

en: Selected combination of day and month is not valid.
cs: Zvolená kombinace dne a měsíce není platná.

en: Publish media
cs: Zveřejnit média

en: Unpublish media
cs: Skrýt média

en: %type: @message in %function (line %line of %file) @backtrace_string.
cs: %type: @message ve funkci %function (řádek %line souboru %file) @backtrace_string.

en: Starting execution of @module_cron().
cs: Spouštění funkce @module_cron().

en: Starting execution of @module_cron(), execution of @module_previous_cron() took @time.
cs: Spouštění funkce @module_cron(). Běh funkce @module_previous_cron() trval @time.

en: Execution of @module_previous_cron() took @time.
cs: Běh funkce @module_previous_cron() trval @time.

en: Place Blocks
cs: Umístit bloky

en: 1st parent
cs: 1. rodič

en: 2nd parent
cs: 2. rodič

en: 3rd parent
cs: 3. rodič

en: 4th parent
cs: 4. rodič

en: 5th parent
cs: 5. rodič

en: 6th parent
cs: 6. rodič

en: 7th parent
cs: 7. rodič

en: 8th parent
cs: 8. rodič

en: 9th parent
cs: 9. rodič

en: The message to display to the user after submission of this form. Leave blank for no message.
cs: Zpráva, která se zobrazí uživateli po odeslání tohoto formuláře. Pokud nechcete zobrazit žádnou právu, ponechte prázdné.

en: Path to redirect the user to after submission of this form. For example, type "/about" to redirect to that page. Use a relative path with a slash in front.
cs: Cesta pro přesměrování uživatele po odeslání tohoto formuláře. Použijte relativní cestu začínající lomítkem, například "/o-nas".

en: Manage form modes
cs: Spravovat režimy formulářů

en: Set as current revision
cs: Označit jako aktuální revizi

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "/about" when writing an about page.
cs: Zadejte alternativní cestu, na které bude stránka přístupná. Například "/o-nas" pro stránku "O nás".

en: Use the logo supplied by the theme
cs: Použít logo dodané s tématem vzhledu

en: Use the favicon supplied by the theme
cs: Použít favicon ikonu dodanou tématem vzhledu

en: Apply to selected items
cs: Použít u vybraných položek

en: Recommendations to make your password stronger:
cs: Doporučení pro tvorbu silnějšího hesla:

en: Unrecognized username or password. <a href=":password">Forgot your password?</a>
cs: Neznámé uživatelské jméno nebo heslo. <a href=":password">Zapomenuté heslo?</a>

en: Field %field set in %filter is not set in display %display.
cs: Pole %field nastavené v %filter není nastavené v zobrazení %display.

en: Date range settings
cs: Nastavení rozsahu data

en: The string to separate the start and end dates
cs: Řetězec, který rozděluje počáteční a koncová data

en: Start date value
cs: Počáteční hodnota data

en: End date value
cs: Konečná hodnota data

en: - Skip field -
cs: - Přeskočit pole -

en: Administrators can add, edit, and delete feeds, and choose how often to check each feed for newly updated items on the <a href=":feededit">Aggregator administration page</a>.
cs: Administrátoři mohou přidat, editovat nebo mazat zdroje a zvolit, jak často kontrolovat každý zdroj pro nově aktualizované položky na stránce <a href=":feededit">Aggregator</a>.

en: Media source
cs: Zdroj objektu typu media

en: Is front page
cs: Je domovská stránka

en: Recipient email address
cs: E-mailová adresa příjemce

en: @label (disabled)
cs: @label (vypnuto)

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label?
cs: Opravdu chcete odstranit @entity-type %label?

en: The @entity-type %label has been removed.
cs: @entity-type %label byl odstraněn.

en: comment type
cs: typ komentáře

en: Preview sender message
cs: Zobrazit náhled zprávy odesilatele

en: Random number generation
cs: Generování náhodných čísel

en: Detailed cron logging
cs: Detailní logování cronu

en: Visitors will only see the maintenance mode message. Only users with the "@permission-label" <a href=":permissions-url">permission</a> will be able to access the site. Authorized users can log in directly via the <a href=":user-login">user login</a> page.
cs: Návštěvníci webu uvidí pouze zprávu pro režim údržby. Pouze uživatelé s oprávněním "@permission-label" <a href=":permissions-url">permission</a> budou mít přístup k webu. Autorizovaní uživatelé se mohou přihlásit přímo na stránce 
     <a href=":user-login">přihlášení</a>.

en: Warnings found
cs: Nalezená varování

en: Errors found
cs: Nalezeny chyby

en: Language for this field.
cs: Jazyk pro toto pole.

en: General System Information
cs: Obecné informace o systému

en: Object type for this string
cs: Typ objektu pro tento řetězec

en: The %field date is incomplete.
cs: Datum %field je neúplné.

en: The Custom Block module allows you to create and manage custom <em>block types</em> and <em>content-containing blocks</em> from the <a href=":block-library">Custom block library</a> page. Custom block types have fields; see the <a href=":field-help">Field module help</a> for more information. Once created, custom blocks can be placed in regions just like blocks provided by other modules; see the <a href=":blocks">Block module help</a> page for details. For more information, see the <a href=":online-help">online documentation for the Custom Block module</a>.
cs: Modul Custom Block umožňuje vytváření a správu vlastních<em>typů bloků</em> a <em>obsahových bloků</em> na stránce <a href=":block-library">Knihovna vlastních bloků</a>. Typy uživatelských bloků obsahují pole; pro více informací navštivte stránku <a href=":field-help">Nápověda k modulu Field</a>. Jakmile vytvoříte vlastní bloky, můžete je umístit v regionech stejně jako bloky poskytované ostatními moduly; pro podrobnosti navštivte stránku <a href=":blocks">Nápověda k modulu Block</a>. Další informace najdete v  <a href=":online-help">online dokumentaci pro modul Custom Block</a>.

en: Commented entity
cs: Komentovaná entita

en: Add media type
cs: Přidat typ média

en: - Create -
cs: - Vytvořit -

en: %field_name field is used to store the essential information about the media item.
cs: Pole %field_name se používá k uložení základních informací o objektu typu media.

en: The human-readable name of this media type.
cs: Člověku srozumitelný název tohoto typu media.

en: A unique machine-readable name for this media type.
cs: Unikátní strojový název pro tento media typ.

en: Describe this media type. The text will be displayed on the <em>Add new media</em> page.
cs: Popište tento typ media. Text bude zobrazen na stránce <em>Přidat nový objekt typu media</em>

en: Media source that is responsible for additional logic related to this media type.
cs: Zdroj objektu typu media, který je odpovědný za rozšiřující logiku spojenou s tímto media typem.

en: Media source configuration
cs: Nastavení zdroje objektu typu media

en: No media types available. <a href=":url">Add media type</a>.
cs: Žádné typy médií nejsou k dispozici. <a href=":url">Přidat typ média</a>.

en: Use local files for reusable media.
cs: Zařazuje lokální soubor do knihovny médií k opětovnému použití.

en: Use local images for reusable media.
cs: Zařazuje obrázkový soubor do knihovny médií k opětovnému použití.

en: To run cron from outside the site, go to <a href=":cron" class="system-cron-settings__link">@cron</a>
cs: Ke spuštění cronu mimo administraci použijte následující odkaz:  <a href=":cron" class="system-cron-settings__link">@cron</a>

en: Run times of individual cron jobs will be written to watchdog
cs: Doba běhu jednotlivých úloh cronu bude zapsána do logu

en: Delete temporary files after
cs: Smazat dočasné soubory po uplynutí

en: Temporary files are not referenced, but are in the file system and therefore may show up in administrative lists. <strong>Warning:</strong> If enabled, temporary files will be permanently deleted and may not be recoverable.
cs: Dočasné soubory nejsou odkazovány, ale jsou v souborovém systému a tudíž se mohou objevit ve výpisech v administraci. <strong>Varování:</strong> Pokud je povoleno, dočasné soubory budou trvale odstraněny a nebude možné je obnovit.

en: Add the @label role to the selected user(s)
cs: Přidat vybraným uživatelům roli @label

en: Remove the @label role from the selected user(s)
cs: Odebrat vybraným uživatelům roli @label

en: Find and manage comments.
cs: Hledat a spravovat komentáře.

en: Comments published
cs: Komentáře zveřejněny

en: Czechia
cs: Česko

en: Entity action
cs: Akce entity

en: Media Name
cs: Název

en: %type_name: Create new media
cs: %type_name: Vytvořit nový objekt typu media

en: %type_name: Edit own media
cs: %type_name: Upravit vlastní objekt typu media

en: %type_name: Edit any media
cs: %type_name: Upravit jakýkoliv objekt typu media

en: %type_name: Delete own media
cs: %type_name: Smazat vlastní objekt typu media

en: %type_name: Delete any media
cs: %type_name: Smazat jakýkoliv objekt typu media

en: <em>The media source cannot be changed after the media type is created.</em>
cs: <em>Zdroj objektu typu media nemůže být změněn poté, co byl media typ vytvořen.

en: Use audio files for reusable media.
cs: Zařazuje zvukový soubor do knihovny médií k opětovnému použití.

en: Either the path '%path' is invalid or you do not have access to it.
cs: Cesta '%path' není platná, nebo k ní nemáte přístup.

en: Hint text that appears inside the Min field when empty.
cs: Nápověda, která se zobrazí, pokud je pole "Min" prázdné.

en: Hint text that appears inside the Max field when empty.
cs: Nápověda, která se zobrazí, pokud je pole "Max" prázdné.

en: Hint text that appears inside the field when empty.
cs: Nápověda, která se zobrazí, pokud je pole prázdné.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
cs: Pro hlavní stranu zatím neexistuje žádný obsah. Instrukce pro přidání obsahu najdete v <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">uživatelské příručce</a>.

en: Name (A-Z)
cs: Jméno (A–Z)

en: Name (Z-A)
cs: Jméno (Z–A)

[ctx: Validation]
en: Entity untranslatable fields
cs: Nepřeložitelné pole entity

en: This profile is intended for demonstration purposes only.
cs: Tento profil je určen pouze pro demonstrační účely.

en: Provide text to display if this field contains an empty result. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" in the "Rewrite Results" section above.
cs: Uveďte text, který se má zobrazit, jestliže má pole prázdný výsledek. Může obsahovat HTML. Lze využít data z tohoto pohledu, viz "Nahrazovací vzorky" v části "Přepsat výstupy"

en: Recipe Name
cs: Název receptu

en: Recipe category
cs: Kategorie receptu

en: Recipe instruction
cs: Instrukce receptu

en: Large 21:9 (1440x620)
cs: Velké 21:9 (1440x620)

en: Large 21:9 2x (2880x1240)
cs: Velké 21:9 2x (2880x1240)

en: Large 3:2 2x (1536x1024)
cs: Velké 3:2 2x (1536x1024)

en: Large 3:2 (768x512)
cs: Velké 3:2 (768x512)

en: Medium 21:9 (1024x440)
cs: Střední 21:9 (1024x440)

en: Medium 3:2 2x (1200x800)
cs: Střední 3:2 2x (1200x800)

en: Medium 3:2 (600x400)
cs: Střední 3:2 (600x400)

en: Medium 8:7 (266x236)
cs: Střední 8:7 (266x236)

en: Small 21:9 (768x330)
cs: Malé 21:9 (768x330)

en: 3:2 Image
cs: Obrázek 3:2

en: Recipes listing
cs: Výpis receptů

en: Insert selected
cs: Vložit vybrané

en: Configuration validation
cs: Validace konfigurace

en: The selected installation profile %install_profile does not match the profile stored in configuration %config_profile.
cs: Vybraný instalační profil %install_profile nesouhlasí s profilem %config_profile uloženým v konfiguraci.

en: Use existing configuration
cs: Použít existující konfiguraci

en: The default theme.
cs: Výchozí téma vzhledu.

en: custom block
cs: vlastní blok

en: custom blocks
cs: vlastní bloky

en: Block title translation.
cs: Překlad nadpisu bloku.

en: Block body.
cs: Tělo bloku.

en: One media item remaining. | @count media items remaining.
cs[0]: Zbývá jedna média položka.
cs[1]: Zbývají @count média položky.
cs[2]: Zbývá @count média položek.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
cs: Stručný popis obrázku používaný čtečkami a zobrazený, pokud se obrázek nestáhne. Důležité pro přístupnost.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. Enabling this field is recommended.
cs: Stručný popis obrázku používaný čtečkami a zobrazený, pokud se obrázek nestáhne. Zapnutí tohoto pole je doporučeno.

en: The comment language.
cs: Jazyk komentáře.

en: Integer value of Object ID
cs: Číselná hodnota ID objektu

en: Block weight within region
cs: Váha bloku v rámci regionu

en: Multilingual mode
cs: Vícejazyčný mód

en: Language string ID
cs: ID řetězce jazyka

en: A module defined group of translations
cs: Skupina překladů definovaná modulem

en: @selected of @count item selected | @selected of @count items selected
cs[0]: @selected z @count položky vybráno
cs[1]: @selected z @count položek vybráno

en: 1 item selected | @count items selected
cs[0]: 1 položka vybrána
cs[1]: @count položky vybrány
cs[2]: @count položek vybráno

en: Add file | Add files
cs[0]: Přidat soubor
cs[1]: Přidat soubory

en: No media items are selected.
cs: Nejsou vybrána žádná média.

en: "@block" block
cs: Blok "@block"

en: Bosnia & Herzegovina
cs: Bosna a Hercegovina

en: St. Barthélemy
cs: Svatý Bartoloměj

en: Ceuta & Melilla
cs: Ceuta a Melilla

en: South Georgia & South Sandwich Islands
cs: Jižní Georgie a Jižní Sandwichovy ostrovy

en: Heard & McDonald Islands
cs: Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy

en: St. Kitts & Nevis
cs: Svatý Kryštof a Nevis

en: St. Martin
cs: Svatý Martin

en: North Macedonia
cs: Severní Makedonie

en: Svalbard & Jan Mayen
cs: Špicberky a Jan Mayen

en: Trinidad & Tobago
cs: Trinidad a Tobago

en: St. Vincent & Grenadines
cs: Svatý Vincenc a Grenadiny

en: Wallis & Futuna
cs: Wallis a Futuna

en: Enter the date using the format @placeholder_date (e.g., @date_format).
cs: Vložte datum ve formátu @placeholder_date (např.: @date_format).

en: Enter the time using the format @placeholder_time (e.g., @time_format).
cs: Vložte čas ve formátu @placeholder_time (např.: @time_format).

en: Required by the theme: @theme_names | Required by the themes: @theme_names
cs[0]: Vyžadováno tématem vzhledu: @theme_names
cs[1]: Vyžadováno tématy vzhledu: @theme_names

en: @module_name (<span class="admin-missing">missing</span>)
cs: @module_name (<span class="admin-missing">chybí</span>)

en: @module_name (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
cs: @module_name (<span class="admin-missing">není kompatibilní</span> s touto verzí jádra Drupalu)

en: @module_name (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
cs: @module_name (<span class="admin-missing">není kompatibilní s</span> verzí @version)

en: <em>You haven’t created any frontpage content yet.</em>
cs: <em>Zatím jste nevytvořili žádný obsah pro titulní stránku.</em>

en: Drupal is an open source platform for building amazing digital experiences. It’s made, used, taught, documented, and marketed by the <a href="@drupal_community">Drupal community</a>. Our community is made up of people from around the world with a shared set of <a href="@drupal_values">values</a>, collaborating together in a respectful manner. As we like to say:
cs: Drupal je open source platforma pro vytváření úžasných digitálních zážitků. <a href="@drupal_community">Drupal komunita</a> ji vytváří, používá, vyučuje, dokumentuje a propaguje. Komunitu tvoří lidé z celého světa se společnými <a href="@drupal_values">hodnotami</a>, kteří spolupracují s vzájemným respektem. Jak rádi říkáme:

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
cs: Viz <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">dokumentace formátů data v PHP</a>.
