Drupal core (9.3.0-beta3) - en to mn translation catalogue (591 entries)

en: Forms
mn: Маягтууд

en: Home
mn: Эхлэл

en: User interface
mn: Хэрэглэгчийн интерфэйс

en: Title
mn: Гарчиг

en: Body
mn: Үндсэн хэсэг

en: Next
mn: Дараах

en: user
mn: хэрэглэгч

en: Pages
mn: Хуудаснууд

en: Save configuration
mn: Тохиргоог хадгалах

en: delete
mn: устгах

en: Status
mn: Төлөв

en: Register
mn: Бүртгүүлэх

en: Create a new user account.
mn: Бүртгүүлэх

en: Prefix
mn: Угтвар

en: Approve
mn: Зөвшөөрөх

en: Delete
mn: Устгах

en: Operations
mn: Үйлдлүүд

en: Content
mn: Агуулга

en: Moderated content
mn: Хянасан мэдээллүүд

en: Value
mn: Утга

en: Username
mn: Хэрэглэгчийн нэр

en: Email address
mn: Электрон шуудангийн хаяг

en: Development
mn: Хөгжүүлэлт

en: Groups
mn: Бүлгүүд

en: Type
mn: Төрөл

en: Author
mn: Зохиогч

en: Replies
mn: Хариултууд

en: Closed
mn: Хаалттай

en: yes
mn: тийм

en: List
mn: Жагсаалт

en: Subject
mn: Гарчиг

en: closed
mn: Хаагдсан

en: Actions
mn: Үйлдлүүд

en: disabled
mn: идэвхжээгүй

en: Confirm
mn: Баталгаажуулах

en: Cancel
mn: Цуцлах

en: Remove
mn: Устгах

en: Last comment
mn: Сүүлийн сэтгэгдэл

en: Description
mn: Тайлбар

en: Language
mn: Хэл

en: RSS feed
mn: RSS оруулга

en: more
mn: дэлгэрэнгүй

en: Disable
mn: Идэвхигүй байна.

en: Explanation or submission guidelines
mn: Тайлбар эсвэл шилжүүлэх заавар

en: Email settings
mn: Имэйл тохиргоо

en: Disabled
mn: Идэвхгүй

en: Enabled
mn: Боломжтой

en: Administration
mn: Удирдлага

en: footer
mn: хөл хэсэг

en: Comments
mn: Сэтгэгдэлүүд

en: More
mn: Дэлгэрэнгүй

en: not verified
mn: батлагдаагүй

en: Action
mn: Үйлдэл

en: Last updated
mn: Сүүлийн шинэчлэлт

en: new
mn: шинэ

en: Tags
mn: Тагууд

en: Block title
mn: Хавтангийн гарчиг

en: The title of the block as shown to the user.
mn: Хэрэглэгчид харуулах хавтангийн гарчиг.

en: Taxonomy
mn: Хэллэг

en: Yes
mn: Тийм

en: No
mn: Үгүй

en: Content types
mn: Агуулгын төрлүүд

en: Homepage
mn: Нүүр хуудас

en: Download
mn: Татах

en: view
mn: харах

en: updated
mn: шинэчлэгдсэн

en: Overview
mn: Ерөнхий агуулга

en: File
mn: Файл

en: File path
mn: Файлын зам

en: Advanced options
mn: Дэлгэрэнгүй сонголтууд

en: Release notes
mn: Хувилбарын тэмдэглэлүүд

en: Edit
mn: Засварлах

en: Date
mn: Огноо

en: Size
mn: Хэмжээ

en: Links
mn: Холбоосууд

en: Search
mn: Хайх

en: Reset
mn: Анхны хэвд оруулах

en: Daily
mn: Өдөр тутмын

en: Weekly
mn: Долоо хоног бүр

en: Monthly
mn: Сар бүр

en: None
mn: Байхгүй

en: Display settings
mn: Харуулах тохиргоонууд

en: This action cannot be undone.
mn: Энэ үйлдэлийг буцаах боломжгүй

en: Number
mn: Дугаар

en: Message
mn: Зурвас

en: No log messages available.
mn: Журналын зурвасын олдоц илэpсэнгүй.

en: Password
mn: Нууц үг

en: Block settings
mn: Блок тохиргоонууд

en: - None -
mn: - Хоосон -

en: Country
mn: Улс

en: Weight
mn: Жин

en: The configuration options have been saved.
mn: Тохиргоо хадгалагдлаа.

en: Variable
mn: Хувьсагч

en: Link
mn: Холбоос

en: Image
mn: Зураг

en: Help text
mn: Тусламж текст

en: Types
mn: Төрлүүд

en: Required
mn: Шаардлагатай

en: Parent
mn: Эх

en: none
mn: хоосон

en: Category
mn: Ангилал

en: Add container
mn: Агуулагч нэмэх

en: Settings
mn: Тохиргоо

en: Name
mn: Нэр

en: edit container
mn: агуулагч засах

en: edit
mn: засварлах

en: Go to previous page
mn: Өмнөх хуудсанд очих

en: Go to next page
mn: Дараагийн хуудсанд очих

en: Import
mn: Импорт хийх

en: Book
mn: Ном

en: Export
mn: Экспорт хийх

en: Field
mn: Талбар

en: Preview
mn: Урьдчилан харах

en: Save
mn: Хадгалах

en: Help
mn: Тусламж

en: False
mn: Худал

en: Default
mn: Анхны утга

en: Update
mn: Шинэчлэх

en: Small
mn: Жижиг

en: Large
mn: Том

en: Sunday
mn: Ням

en: Monday
mn: Даваа

en: Tuesday
mn: Мягмар

en: Wednesday
mn: Лхагва

en: Thursday
mn: Пүрэв

en: Friday
mn: Баасан

en: Saturday
mn: Бямба

en: High
mn: Өндөр

en: Low
mn: Нам

en: Time
mn: Цаг

en: Views
mn: Харагдацууд

en: Access
mn: Хандалт

en: Add
mn: Нэмэх

en: View
mn: Харах

en: Format
mn: Бүтэц

en: History
mn: Түүх

en: hidden
mn: далд

en: Path
mn: Зам

en: Vocabularies
mn: Үгсийн сангууд

en: Modules
mn: Модиулууд

en: Form ID
mn: ID загвар

en: Clear index
mn: Индексийг цэвэрлэх

en: edit forum
mn: хэлэлцүүлгийг засах

en: Forum name
mn: Хэлэлцүүлгийн нэр

en: forum
mn: хэлэлцүүлэг

en: Region
mn: Бүс

en: link
mn: холбоос

en: Display
mn: Харуулах

en: Menu
mn: Цэс

en: never
mn: хэзээ ч үгүй

en: actions
mn: үйлдэлүүд

en: Text
mn: Текст

en: Theme
mn: Загвар

en: aggregator
mn: төхөөрөмж

en: Add forum
mn: Хэлэлцүүлэг нэмэх

en: Keywords
mn: Түлхүүр үг

en: Preview comment
mn: Сэтгэгдэл урьдчилан харах

en: Statistics
mn: Статистик

en: Advanced search
mn: Дэлгэрэнгүй хайлт

en: You are not authorized to access this page.
mn: Та энэ хуудсанд хандах зөвшөөрөлгүй байна.

en: Unknown
mn: Үл мэдэгдэх

en: n/a
mn: үл хамаарах

en: Upload
mn: Оруулах

en: Picture
mn: Зураг

en: Mail
mn: Шуудан

en: Before
mn: Өмнө

en: After
mn: Дараа

en: Database type
mn: Өгөгдлийн сангийн төрөл

en: User
mn: Хэрэглэгч

en: action
mn: үйлдэл

en: Continue
mn: Үргэжлүүлэх

en: Configure
mn: Тохируулах

en: Email
mn: Имэйл

en: Files
mn: Файлууд

en: file
mn: Файл

en: User ID
mn: Хэрэглэгчийн ID

en: Error
mn: Алдаа

en: Options
mn: Сонголтууд

en: Contact
mn: Холбоо барих

en: no
mn: үгүй

en: Created
mn: Үүссэн

en: Node
mn: Зангилаа

en: Sent email to %recipient
mn: %recipient руу и-мэйл илгээгдсэн

en: The subject of the message.
mn: Мэдээний агуулга.

en: Expanded
mn: Дэлгэгдсэн

en: Parent item
mn: Дээд төвшний зүйл

en: Add child page
mn: Дагалдах хуудас нэмэх

en: Printer-friendly version
mn: Хэвлэх хувилбар

en: Update options
mn: Шинэчлэх сонголтууд

en: Remove from outline
mn: Ерөнхий схемээс устгах

en: All
mn: Бүгд

en: Active
mn: Идэвхтэй

en: Access denied
mn: Хандалт боломжгүй

en: Year
mn: Жил

en: Date format
mn: Огнооны бүтэц

en: Add content
mn: Агууламж нэмэх

en: Page title
mn: Хуудсын гарчиг

en: Block
mn: Хавтан

en: Add block
mn: Хавтан нэмэх

en: Page
mn: Хуудас

en: View arguments
mn: Аргументуудыг харах

en: Bottom
mn: Доод

en: 1 hour | @count hours
mn[0]: 1 цаг
mn[1]: @count цаг

en: 1 day | @count days
mn[0]: 1 өдөр
mn[1]: @count өдөр

en: Configuration saved.
mn: Тохиргоо хадгалагдсан

en: Logo
mn: Лого

en: Site name
mn: Сайтын нэр

en: Good
mn: Сайн

en: Available updates
mn: Боломжит шинэчлэлтүүд

en: Up to date
mn: Шинэ

en: Drupal core update status
mn: Друпалын цөмийн шинэчлэлтийн төлөв

en: Out of date
mn: Хуучирсан

en: Header
mn: Толгой хэсэг

en: Left sidebar
mn: Зүүн хажуугын дөрвөлжин

en: Right sidebar
mn: Баруун хажуугын дөрвөлжин

en: Footer
mn: Хөлийн хэсэг

en: Selected
mn: Сонгогдсон

en: Your name
mn: Таны нэр

en: Throttle
mn: Цорго

en: Visibility
mn: Харагдах байдал

en: Roles
mn: Үүргүүд

en: Comment
mn: Сэтгэгдэл

en: Comment ID
mn: Сэтгэгдэлийн дугаар

en: Hostname
mn: Хостийн нэр

en: Published
mn: Хэвлэгдсэн

en: Filter
mn: Шүүлтүүр

en: Location
mn: Байрлал

en: Locale
mn: Локале

en: Log message
mn: Журналын зурвас

en: File ID
mn: Файл ID

en: Vocabulary
mn: Үгсийн сан

en: Vocabulary ID
mn: Үгсийн сангийн ID

en: Term ID
mn: Нэр томъёоны ID

en: Field name
mn: Талбарын нэр

en: Field type
mn: Талбарын төрөл

en: Global settings
mn: Ерөнхий тохиргоо

en: Mode
mn: Горим

en: Nodes
mn: Зангилаанууд

en: Authored by
mn: Зохиосон

en: Performance
mn: Хурд

en: Width
mn: Өргөн

en: Height
mn: Өндөр

en: Medium
mn: Дундаж

en: Media
mn: Дуу дүрслэл

en: Plain text
mn: Энгийн текст

en: Month
mn: Сар

en: Details
mn: Дэлгэрэнгүй

en: System
mn: Систем

en: Domain
mn: Домэйн

en: Unlimited
mn: Хязгааргүй

en: node
mn: зангилаа

en: Israel
mn: Израйл

en: Iran
mn: Иран

en: New Zealand
mn: Шинэ Зеланд

en: Tonga
mn: Тонга

en: Brazil
mn: Бразил

en: Chile
mn: Чили

en: Day
mn: Өдөр

en: Table
mn: Хүснэгт

en: Thu
mn: Пүрэв

en: Fri
mn: Баасан

en: Sat
mn: Бямба

en: Sun
mn: Ням

en: May
mn: 5-р сар

en: Forum
mn: Хэлэлцүүлэг

en: Configuration
mn: Тохиргоо

en: Background color
mn: Суурь өнгө

en: Text color
mn: Текстний өнгө

en: Navigation
mn: Сайтын дотоод холбоосууд

en: Basic
mn: Үндсэн

en: Color
mn: Өнгө

en: Appearance
mn: Харагдац

en: Select all
mn: Бүгдийг сонгох

en: User login
mn: Хэрэглэгч нэвтрэх

en: Log in
mn: Нэвтрэх

en: Add new comment
mn: Шинэ сэтгэгдэл нэмэх

en: String
mn: Тэмдэгт

en: Users
mn: Хэрэглэгчид

en: Not installed
mn: Суулгаагүй

en: Referrer
mn: Хандагч

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
mn: @site хуудас засвартай байна. Удахгүй ажиллах тул түр хүлээгээд дахин хандана уу.

en: Anonymous
mn: Үл мэдэгдэх

en: Optional
mn: Өөрийн сонголтоор

en: Recent comments
mn: Сүүлийн үеийн сэтгэгдэлүүд

en: IP Address
mn: Интернэт протоколын хаяг

en: Save settings
mn: Тохиргоог хадгалах

en: Tracker
mn: Бүртгэл

en: France
mn: Франц улс

en: Latvia
mn: Латви

en: Mongolia
mn: Монгол улс

en: Nauru
mn: Науру

en: Database username
mn: Өгөгдлийн сангийн хэрэглэгчийн нэр

en: Database password
mn: Өгөгдлийн сангийн нууц үг

en: Database name
mn: Өгөгдлийн сангийн нэр

en: Authoring information
mn: Зохиогчийн мэдээлэл

en: Authored on
mn: Зохиосон огноо

en: Syslog
mn: Системийн тэмдэглэл

en: English
mn: Англи

en: Spanish
mn: Испани

en: Allowed HTML tags
mn: Зөвшөөрөгдөх HTML кодууд

en: Add menu
mn: Цэс нэмэх

en: menu
mn: цэс

en: ‹ previous
mn: ‹ өмнөх

en: next ›
mn: дараах ›

en: The update has been performed.
mn: Шинэчлэв.

en: Browser
mn: Хөтөч

en: View user profile.
mn: Хэрэглэгчийн мэдээлэл харах

en: published
mn: нийтлэгдсэн

en: Undo
mn: Үйлдэл буцах

en: @time ago
mn: @time өмнө

en: Select all rows in this table
mn: Энэ хүснэгтийн бүх мөрийг сонгох

en: Deselect all rows in this table
mn: Энэ хүснэгтийн бүх мөрийг сонгохоо болих

en: Front page
mn: Толгой хуудас

en: Deleted
mn: Устгагдсан

en: Languages
mn: Хэлнүүд

en: Edit menu
mn: Цэсийг засварлах

en: Delete menu
mn: Цэсийг устгах

en: Jan
mn: 1-р сар

en: Feb
mn: 2-р сар

en: Mar
mn: 3-р сар

en: Apr
mn: 4-р сар

en: Oct
mn: 10-р сар

en: Nov
mn: 11-р сар

en: Dec
mn: 12-р сар

en: Text field
mn: Текст талбар

en: Revert
mn: Буцаах

en: Empty
mn: Хоосон

en: Log out
mn: Хэсгээсээ гарах

en: characters
mn: тэмдэгтүүд

en: First day of week
mn: Долоо хоногийн эхний өдөр

en: Left
mn: Зүүн

en: Right
mn: Баруун

en: Create new account
mn: Бүртгүүлэх

en: People
mn: Хүмүүс

en: Site information
mn: Сайтын мэдээлэл

en: Parent term
mn: Эх нэр томъёо

en: Books
mn: Номнууд

en: Forums
mn: Хэлэлцүүлгүүд

en: The specified passwords do not match.
mn: Тодорхойлогдсон нууц үг тохироогүй.

en: Date created
mn: Үүсгэсэн огноо

en: Fiji
mn: Фижи

en: Not published
mn: Хэвлэгдээгүй

en: New comments
mn: Шинэ сэтгэгдэлүүд

en: Themes
mn: Сайтын дизайнууд

en: JPEG quality
mn: JPEG-ийн чанар

en: not published
mn: нийтлэгдээгүй

en: Published comments
mn: Нийтлэгдсэн сэтгэгдэлүүд

en: Loading...
mn: Ачаалж байна...

en: Comment settings
mn: Сэтгэгдэлийн тохиргоонууд

en: Default options
mn: Үндсэн сонголтууд

en: Processing
mn: Боловсруулж байна

en: File upload error. Could not move uploaded file.
mn: Файлыг оруулхад алдаа гарлаа. Оруулсан файлыг зөөж чадсангүй.

en: Shortcuts
mn: Тушаал өгөх дөт аргууд

en: Translatable
mn: Орчуулах боломжтой

en: Underlined
mn: Догуур зураастай

en: Blocks
mn: Хавтангууд

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
mn: Таны сайтын хажуу болон бусад хэсгүүдэд ямар хавтангийн агуулга гарахыг тохируулна.

en: Save block
mn: Хавтанг хадгалах

en: Menus
mn: Цэснүүд

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
mn: Админуудад сайтын холбоосуудыг зохион байгуулах боломжыг олгодог.

en: Default time zone
mn: Үндсэн цагийн бүс

en: Add another item
mn: Өөр зүйл нэмэх

en: Precision
mn: Нарийвчлал

en: Publish
mn: Нийтлэх

en: Hide
mn: Нуух

en: Default comment setting
mn: Үндсэн сэтгэгдэлийн тохиргоо

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
mn: Энэ талбарын мэдээллийг нийтэд харуулахгүй болно.

en: Date - newest first
mn: Огноо - Шинэ нь эхэндээ

en: Date - oldest first
mn: Огноо - Хуучин нь эхэндээ

en: 1 comment | @count comments
mn[0]: 1 сэтгэгдэл
mn[1]: @count сэтгэгдэлүүд

en: 1 new comment | @count new comments
mn[0]: 1 шинэ сэтгэгдэл
    @count шинэ сэтгэгдэл
mn[1]: @count шинэ сэтгэгдэлүүд

en: Save content type
mn: Агуулгын төрлийг хадгалах

en: Subtitle
mn: Дэд гарчиг

en: Language code
mn: Хэлний код

en: Menu name
mn: Цэсний нэр

en: Edit container
mn: Агуулагчийг өөрчлөх

en: Page not found
mn: Хуудас олдоогүй

en: « first
mn: « эхний

en: last »
mn: сүүлийнх »

en: The directory %directory does not exist.
mn: %directory хавтас байхгүй.

en: No comments available.
mn: Сэтгэгдэлүүд байхгүй байна.

en: Aggregator
mn: Нэгтгэгч

en: Account settings
mn: Бүртгэлийн тохиргоо

en: Enter your keywords
mn: Түлхүүр үгсээ оруулаарай

en: Clean URLs
mn: URL-уудыг цэвэрлэ

en: GD library
mn: GD сан

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
mn: Хэрэглэгч хамгийн сүүлд нэг хуудсыг үзсэнээс хойш энэ хугацаанд сүлжээнд хэвээрээ байгаа гэж үзнэ.

en: 1 year | @count years
mn[0]: 1 жил
mn[1]: @count жил

en: 1 week | @count weeks
mn[0]: 1 долоо хоног
mn[1]: @count долоо хоногууд

en: 1 min | @count min
mn[0]: 1 минут
mn[1]: @count минут

en: 1 sec | @count sec
mn[0]: 1 секунд
mn[1]: @count секунд

en: German
mn: Герман

en: Send message
mn: Зурвас илгээх

en: Machine name
mn: Компьютерийн нэр

en: Locked
mn: Цоожлогдсон

en: Check for updates
mn: Шинэчлэлтийг шалга

en: All newer versions
mn: Бүх шинэ хувилбарууд

en: Only security updates
mn: Зөвхөн аюулгүй байдлын шинэчлэлтүүд

en: Revoked!
mn: Хүчингүй болсон!

en: See the available updates page for more information:
mn: Дэлгэрэнгүй мэдээллийг боломжит шинэчлэлтийн хуудаснаас үзнэ үү:

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
mn: Таны Друпалын хувилбарын шинэчлэлт олдлоо. Сайтынхаа үйл ажиллагааг зохистой байлгахын тулд та аль болох хурдан шинэчлэлт хийх хэрэгтэй.

en: Security update required!
mn: Хамгаалалтын шинэчлэлт шаардлагатай!

en: Not supported!
mn: Дэмжигдээгүй!

en: Security update:
mn: Хамгаалалтын шинэчлэлт:

en: Latest version:
mn: Сүүлийн хувилбар:

en: Edit forum
mn: Хэлэлцүүлэг засах

en: Number of comments
mn: Сэтгэгдэлийн тоо

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
mn: Хэлбэржилтэнд саад болох урт тэмдэгтийн цуваанаас зайлсхийхийн тулд энэ тооноос урт тэмдэгттэй хаягууд нь богиносно. Холбоос нь өөрөө санагдах болно; зөвхөн холбоосны бичвэрийн хэсгийг товчилно.

en: Reports
mn: Тайлангууд

en: Install profile
mn: Хувийн тохиргоог суурилуулах

en: and
mn: ба

en: Unpublish comment
mn: Сэтэгдлийг үл нийтлэх

en: Unpublish comment containing keyword(s)
mn: Энэ түлхүүр үг(с) агуулдаг сэтгэгдлийг үл нийтлэх

en: Enables the categorization of content.
mn: Агуулгыг ангилах боломтой болгодог.

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
mn: Автомат-хариуны нэмэлт үйлчилгээ. Хэрвээ та хэрэглэгчид автомат хариуний мэйлийг явуулахыг хүсэхгүй бол үүнийг хоосон үлдээгээрэй.

en: field
mn: талбар

en: Translate
mn: Орчуулах

en: Save translations
mn: Орчуулгыг хадгалах

en: Web services
mn: Вебны үйлчилгээнүүд

en: Manage your site's book outlines.
mn: Өөрийн сайтын номын ерөнхий схемийг удирдах.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
mn: Хамгаалалтын шалтгаанаас болж таны байршуулалт %filename гэж шинээр нэрлэгдлээ.

en: User account
mn: Хэрэглэгчийн хэсэг

en: original
mn: эх

en: Direction
mn: Чиглэл

en: Book navigation block display
mn: Номын холбоосуудын блокын харагдах байдал

en: Password field is required.
mn: Нууц үгийн талбар шаардлагатай.

en: Confirm password
mn: Нууц үгээ батлаарай.

en: Run cron
mn: Даалгаварын төлөвлөгч (крон)-ыг ажиллуулах

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
mn: %file файл хадгалагдаж чадсангүй. Үл мэдэгдэх алдаа гарсан.Сонгосон %name файл байршуулагдаж чадсангүй.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
mn: Зөвхөн дараах өргөтгөлтэй файлууд зөвшөөрөгдөнө: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
mn: %filesize хэмжээтэй файл нь %maxsize хамгийн их хэмжээнээс хэтэрсэн байна.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
mn: %filesize хэмжээтэй файл нь  таны дискийн %quota хэмжээнээс хэтрүүлнэ.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
mn: Байршуулалтын алдаа: Байршуулагдсан %file файл %destination очих газарт шилжүүлж чадсангүй.

en: Add to book outline
mn: Номын ерөнхий схемд нэмэх

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
mn: Агуулгынхаа шошголол, англал зүй болон эрэмбэ замбарааг удирдах.

en: Save and continue
mn: Хадгалаад үргэлжлүүлэх

en: IP address
mn: IP хаяг

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
mn: Үл зөвшөөрөгдөх сонголт илэрлээ. Сайтын админд хандана уу.

en: Book outline
mn: Номын ерөнхий схем

en: Current user
mn: Одоо байгаа хэрэглэгч

en: Delete comment
mn: Сэтгэгдэл устгах

en: Default display mode
mn: Харуулах үндсэн хэлбэр

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
mn: Энэ сэтгэгдэлд өгсөн ямар ч хариулт алга болно. Энэ үйлдэл хийгдэхгүй байх боломжгүй.

en: Publish the selected comments
mn: Сонгосон сэтгэгдэлүүдийг нийтлэх

en: Unpublish the selected comments
mn: Сонгосон сэтгэгдэлүүд үл нийтлэх

en: File system
mn: Файлын систем

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
mn: Сэтгэгдэл: шилжүүлсэн сэтгэгдэл зөвшөөрөгдөөгүй эсвэл сэтгэгдлийг хаасан %subject бичлэг рүү шилжүүлсэн.

en: Search index
mn: Хайлтын индекс

en: @module administration pages
mn: @module удирдлагын хуудсууд

en: Add language
mn: Хэл нэмэх

en: Administration pages
mn: Удирдлагын хуудсууд

en: Initializing.
mn: Анхны утга олгож байна.

en: An error has occurred.
mn: Алдаа гарлаа.

en: 0 sec
mn: 0 сек

en: Filter log messages
mn: Журналын зурвасуудыг шүүх

en: Remove format
mn: Хэлбэрийг хасах

en: Inserted
mn: Оруулсан

en: Broken field @id
mn: @id эвдэрсэн талбар

en: There are no @types available to add.
mn: Энд нэмэх ямар нэгэн  @types алга.

en: The title of the comment.
mn: Сэтгэгдэлийн гарчиг

en: Parent CID
mn: Эх CID

en: Last comment time
mn: Сүүлийн сэтгэгдэлийн хугацаа

en: Comment count
mn: Сэтгэгдлийн тоо

en: Language settings
mn: Хэлний тохируулга

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
mn: Кроныг хэдийнээ ажиллаж байх хугацаанд түүнийг  дахин ажиллуулах гэж оролдож байна.

en: Cron run completed.
mn: Крон ажиллуулалт гүйцэтгэгдсэн.

en: Visitors
mn: Зочид

en: Language name
mn: Хэлний нэр

en: Edit language
mn: Хэлийг засварлах

en: The requested page could not be found.
mn: Дуудагдсан хуудас олдоогүй.

en: Requirements problem
mn: Шаардлага нөхцөлийн асуудал

en: Database configuration
mn: Өгөгдлийн сангийн тохиргоо

en: Select an installation profile
mn: Суурилуулалтын тохиргоог сонгох

en: Choose language
mn: Хэл сонгох

en: Select language
mn: Хэл сонгох

en: No profiles available
mn: Танилцуулга үзэх боломжгүй

en: Drupal already installed
mn: Друпал аль хэдийн суурилуулагдсан

en: Installing @drupal
mn: @drupal-ийг суурилуулж байна

en: The installation has encountered an error.
mn: Суурилуулалтанд алдаа гарсан байна.

en: Configure site
mn: Сайтыг тохируулах

en: Installed %module module.
mn: %module модулийг суурилуулчихсан.

en: Choose profile
mn: Танилцуулга сонгоно уу

en: Verify requirements
mn: Шаардлагыг шалгана уу

en: Set up database
mn: Өгөгдлийн санг зохион байгуулах

en: Set up translations
mn: Орчуулгуудыг зохион байгуулах

en: Install site
mn: Сайтыг суурилуулах

en: Finish translations
mn: Орчуулга дуусгах

en: Update notifications
mn: Шинэчлэх тухай мэдэгдэл

en: Check for updates automatically
mn: Шинэчлэлүүдийг автоматаар шалгах

en: 1 byte | @count bytes
mn[0]: 1 байт
mn[1]: @count байт

en: Illegal choice %choice in %name element.
mn: %name элементэд үл зөвшөөрөгдөх сонголт %choice байна.

en: Right to left
mn: Баруунаас зүүн

en: Left to right
mn: Зүүнээс баруун

en: Add custom language
mn: Дурын хэл нэмэх

en: Save language
mn: Хэлийг хадгалах

en: Both translated and untranslated strings
mn: Орчуулагдсан болон орчуулагдаагүй тэмдэгтүүд

en: Only translated strings
mn: Зөвхөн орчуулагдсан тэмдэгтүүд

en: Only untranslated strings
mn: Зөвхөн орчуулагдаагүй тэмдэгтүүд

en: Standard PHP
mn: Стандарт PHP

en: Unicode library
mn: Юникод сан

en: Update book outline
mn: Номын ерөнхий схемийг шинэчлэх

en: Remove from book outline
mn: Номын ерөнхий схемээс арилгах

en: The book outline has been updated.
mn: Номын ерөнхий схем шинэчлэгдлээ.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
mn: %title дагалдах хуудаснуудтай нэгдсэн байх, тэд нь номын холболтоо хадгалж байхын тулд автоматаар шилжсэн болно. Дарааллаа буцааж шинэчлэхэд (энэ хуудсыг устгахаас өмнө байсан шиг), Ерөнхий схем гэдэг самбарыг ашиглаж %title -г буцааж нэмэх боломжтой  ба өмнөх дагалдах хуудас бүрийг гар аргаар буцааж шилжүүлэн байрлуулах хэрэгтэй.

en: Book page
mn: Номын хуудас

en: Delete the selected comments
mn: Сонгосон сэтгэгдэлүүдийг устгах

en: Top 'page not found' errors
mn: Хамгийн их гарсан "Хуудас олдоогүй" гэдэг төрлийн алдаанууд

en: View 'page not found' errors (404s).
mn: "Хуудас олдоогүй" алдаануудыг харах

en: Top 'access denied' errors
mn: Хамгийн их гарсан "нэвтрэх эрхгүй" гэдэг төрлийн алдаанууд

en: View 'access denied' errors (403s).
mn: "нэвтрэх эрхгүй" гэдэг (403 дураартай) алдаануудыг харах

en: Allowed HTML tags: @tags
mn: Зөвшөөрөх HTML шошгонууд нь: @tags

en: Paragraph one.
mn: Догол мөр нэг.

en: Paragraph two.
mn: Догол мөр хоёр.

en: Strong
mn: Том

en: Bolded
mn: Тодруулсан

en: Italicized
mn: Бичмэл хэв

en: Table header
mn: Хүснэгтийн толгой

en: Table cell
mn: Хүснэгтийн нүд

en: First definition
mn: Эхний тодорхойлолт

en: Quotation mark
mn: Ишлэлийн тэмдэг

en: Lines and paragraphs break automatically.
mn: Мөр болон параграфууд автоматаар хугарна.

en: Manages the display of online help.
mn: Онлайн тусламжийн харагдах байдлыг тохируулдаг.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
mn: Энэ хуудас нь танай сайтад хэрэглэгддэг орчуулагдсан нийцүүдийг гаргана. Гарах файл нь эх нийц ба орчуулгыг агуулдаг Gettext Portable Object ("Gettext зөөх боломжтой обжект": <em>.po</em> өргөтгөлтэй) хэлбэрт эсвэл зөвхөн эх нийцийг агуулдаг Gettext Portable Object Template ("Gettext зөөх боломжтой обжектийн загвар": <em>.pot</em> өргөтгөлтэй) хэлбэрт байж болно. Gettext зөөх боломжтой обжектийн загварын хэлбэрийг Gettext орчуулгын боловсруулагчаар шинэ орчуулга хийхэд ашигладаг.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
mn: Машинд уншигдах нэр нь зөвхөн жижиг үсэг, тоо болон доогуур зурааснаас бүтнэ.

en: language
mn: хэл

en: Add content type
mn: Агуулгын төрөл нэмэх

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
mn: Сайтад агуулга оруулах болон хуудсанд харуулахыг зөвшөөрдөг.

en: Allows users to rename URLs.
mn: Хэрэглэгчид хаягын нэрийг өөрчлөх боломжтой.

en: Number of items to index per cron run
mn: Даалгаварын төлөвлөгч (крон)-ыг явах болгонд жагсаах зүйлийн тоо

en: Logs and records system events to syslog.
mn: Сислог руу системийн үйл явдлуудыг бүртгэх болон бичдэг.

en: User pictures in comments
mn: Сэтгэгдэл доторх хэрэглэгчийн зураг

en: Caches cleared.
mn: Түр ой санамжуудыг хоослочихсон.

en: Date and time
mn: Огноо цаг

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
mn: Санах ойн хязгаарыг нэмэгдүүлэхийн тулд %configuration-file файл дахь memory_limit өгөгдөхүүнийг өөрчлөөд вэбийн үйлчлэгч програмаа дахин ачааллана уу (эсвэл тооцоолуурын удирдагч юмуу байршуулах үйлчилгээний нийлүүлэгчтэйгээ холбоо барин тусламж авна уу).

en: Writable (<em>public</em> download method)
mn: Бичих боломжтой (<em>нийтийн</em> татах арга)

en: Database updates
mn: Өгөгдлийн сангийн шинэчлэлтүүд

en: Handles general site configuration for administrators.
mn: Администраторт ерөнхий сайтын тохиргоог боловсруулдаг.

en: Reset to alphabetical
mn: Үсгийн дарааллаар дахин тохируулах

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
mn: Эндээс та суулгасан загвар болон модулиудын шинэчлэлтийн талаарх мэдээллийг олох боломжтой. Санамж: загвар эсвэл модуль бүр нь ижил нэртэй эсвэл ижил нэргүй байх боломжтой ба дотроо олон загвар эсвэл модулиуд багтах боломжтой "төсөлийн" нэг хэсэг юм.

en: Module and theme update status
mn: Загвар болон модулийн шинэчлэлтийн төлөв байдал

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
mn: Таны загвар болон модулиудын аюулгүй байдлын шинэчлэлт олдлоо. Үйлчлэгч тооцоолуурынхаа аюулгүй байдлыг хангахын тулд та яаралтай шинэчлэлт хийх хэрэгтэй!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
mn: Таны загвар болон модулиудын шинэчлэлт олдлоо. Сайтынхаа үйл ажиллагааг зохистой байлгахын тулд та аль болох хурдан шинэчлэлт хийх хэрэгтэй.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
mn: Суулгасан загвар болон модулиудын шинэчлэлтүүдийн талаарх байдлын тайлан авах.

en: Who's online
mn: Сүлжээнд хэн байна вэ

en: Manages the user registration and login system.
mn: Хэрэглэгчийн бүртгэл болон системмийн нэвтрэлтийг удирдах

en: All messages
mn: Бүх мэдээллүүд

en: Text format
mn: Бичвэрийн хэлбэр

en: Add format
mn: Бүтэц нэмэх

en: @field_name (Locked)
mn: @field_name (Цоожлогдсон)

en: The field %field is locked and cannot be edited.
mn: %field талбар түгжигдсэн ба өөрчлөгдөх боломжгүй.

en: %name must be a number.
mn: %name нь тоо байх ёстой.

en: Regional settings
mn: Нутгийн тохиргоо

en: Structure
mn: Бүтэц

en: Edit URL
mn: URL (вэб хаяг)-ийг засах

en: You are not allowed to access this page.
mn: Танд энэ хуудсанд хандах эрх байхгүй байна.

en: Authorize file system changes
mn: Файлын системийн өөрчлөлтүүдийг зөвшөөрөх

en: It appears you have reached this page in error.
mn: Таны хандсан энэхүү хуудсанд алдаа гарсан байна.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
mn: Буруу түлхүүр ашиглагдсан учраас крон ажиллах боломжгүй байна.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
mn: Сайт арчилгааны горимд байгаа учраас крон ажиллах боломжгүй байна.

en: No pending updates.
mn: Авч хэлэлцэж буй шинэчлэлтүүд алга.

en: 1 pending update | @count pending updates
mn[0]: 1 шинэчлэлт хүлээгдэж байна
mn[1]: @count шинэчлэлтүүд хүлээгдэж байна

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
mn: Үргэлжлэх чадваргүй боллоо, хэрэглэх боломжтой файл шилжүүлэх арга олдсонгүй

en: Operating in maintenance mode.
mn: Засварын горимоор ажиллаж байна.

en: Configuring cron
mn: Даалгаварын төлөвлөгч (крон)-ыг тохируулах.

en: Administer blocks
mn: Хавтангуудыг удирдах

en: Contact @username
mn: @username-тай холбоо барих

en: Text formats
mn: Бичвэрийн хэлбэрүүд

en: Creating content
mn: Агуулгыг үүсгэх

en: User permissions
mn: Хэрэглэгчийн эрх

en: Use advanced search
mn: Дэлгэрэнгүй хайлтыг ашиглаарай

en: Add to %shortcut_set shortcuts
mn: Тушаал өгөх %shortcut_set дөт аргуудад нэмэх

en: Add to shortcuts
mn: Тушаал өгөх дөт аргуудад нэмэх

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
mn: Тушаал өгөх %shortcut_set дөт аргуудаас хасах

en: Remove from shortcuts
mn: Тушаал өгөх дөт аргуудаас хасах

en: Edit shortcuts
mn: Тушаал өгөх дөт аргуудыг өөрчлөх

en: Errors and warnings
mn: Алдаанууд ба анхааруулгууд

en: Clear all caches
mn: Түр ой санамж бүгдийг хоослох

en: Put site into maintenance mode
mn: Цахим сайтыг засварын горим руу шилжүүлэх.

en: Use the site in maintenance mode
mn: Цахим сайтыг засварын горимоор ашиглах.

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
mn: Хавтангуудыг, агуулгын төрлүүд, цэснүүд г.мэтийг удирдах

en: Maintenance mode
mn: Засварын горим.

en: Regional and language
mn: Нутаг ба хэл

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
mn: Шинэжлэлт нь бүр амжилттай болсон. Танай сайтыг засварын горимоос гаргасан.

en: Error checking available update data.
mn: Олдоцтой шинэчлэлтийн тухай мэдээллийг шалгахад алдаа гарлаа.

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
mn: Cайтыг засварын горимд байхад шинэчлэлтийг хийгээрэй (үүнийг чухалчлан зөвлөдөг)

en: Checking for available updates
mn: Татах болможит шинэчлэлтүүдийг шалгаж байна

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
mn[0]: 1 хүлээгдэж буй шинэчлэлт (@number_applied ашиглахад бэлэн, @number_incompatible алгасав)
mn[1]: @count хүлээгдэж буй шинэчлэлтүүд (@number_applied ашиглахад бэлэн, @number_incompatible алгасав)

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
mn: Үйлдвэлрлэлийн орчимд ажиллаж байгаа сайтууд ямар ч алдааг харуулахгүйг зөвлөмж болгодог.

en: Text Formats
mn: Бичвэрийн хэлбэрүүд

en: Next steps
mn: Дараагийн алхамууд

en: logged in users only
mn: зөвхөн нэвтэрсэн хэрэглэгчид
