DruStack (8.x-6.0-beta2) - en to ca translation catalogue (416 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Status
ca: Estat

en: Register
ca: Registra

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Email address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: List
ca: Llistat

en: Subject
ca: Assumpte

en: Email notification
ca: Notificació per correu electrònic

en: Subscribe
ca: Subscriure's

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: more
ca: més

en: Administration
ca: Administració

en: Comments
ca: Comentaris

en: More
ca: Més

en: Action
ca: Acció

en: On
ca: Actiu

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Homepage
ca: Pàgina inicial

en: view
ca: mostra

en: File
ca: Fitxer

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Use count
ca: Comptador d'ús

en: Message
ca: Missatge

en: No log messages available.
ca: No hi ha missatges de registre disponibles.

en: Image
ca: Imatge

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Help
ca: Ajuda

en: True
ca: Cert

en: Default
ca: Per defecte

en: Summary
ca: Resum

en: Archive
ca: Arxiva

en: Icon
ca: Icona

en: Audio
ca: Àudio

en: hidden
ca: ocult

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Teaser
ca: Resum

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Issue
ca: Edició

en: Picture
ca: Imatge

en: Titles
ca: Títols

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Files
ca: Fitxers

en: User ID
ca: Identificador d'usuari

en: Contact
ca: Contacte

en: Created
ca: Creat

en: All
ca: Tot

en: Active
ca: Actiu

en: Add content
ca: Afegeix contingut

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: Off
ca: Inactiu

en: Footer
ca: Peu

en: To
ca: Per

en: From
ca: De

en: Roles
ca: Rols

en: Comment
ca: Comentari

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: Published
ca: Publicat

en: Filter
ca: Filtra

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: URL alias
ca: Àlies URL

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Severity
ca: Severitat

en: Fields
ca: Camps

en: Watchdog
ca: Vigilant

en: OPML feed
ca: Canal OPML

en: Last update
ca: Última actualització

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Media
ca: Multimèdia

en: Plain text
ca: Text pla

en: Widget
ca: Giny

en: Start
ca: Inici

en: Role
ca: Rol

en: User login
ca: Inici de sessió d'usuari

en: Blog
ca: Bloc

en: Users
ca: Usuaris

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Tools
ca: Eines

en: Sort Criteria
ca: Criteris d'ordenació

en: Recent comments
ca: Comentaris recents

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Full
ca: Complet

en: Gender
ca: Gènere

en: Attachments
ca: Adjunts

en: Sources
ca: Fonts

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: Member for
ca: Membre des de fa

en: Front page
ca: Portada

en: Languages
ca: Llengües

en: author
ca: autor

en: Entity
ca: Entitat

en: PHP code
ca: Codi PHP

en: Days
ca: Dies

en: Your message has been sent.
ca: El vostre missatge s'ha enviat.

en: People
ca: Gent

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: Author Name
ca: Nom de l'autor

en: Video
ca: Vídeo

en: Glossary
ca: Glossari

en: Email confirmation
ca: Confirmació per correu electrònic

en: Changed
ca: Canviat

en: Completed
ca: Completat

en: 301 Moved Permanently
ca: 301 Mogut permanentment

en: 307 Temporary Redirect
ca: 307 Redirecció Temporal

en: User Profile
ca: Perfil d'usuari

en: Relationship
ca: Relació

en: ‹ Previous
ca: ‹ Anterior

en: Next ›
ca: Següent ›

en: Unpublished
ca: Sense publicar

en: Published comments
ca: Comentaris publicats

en: Sticky
ca: Estàtic

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Complete
ca: Finalitza

en: Webform
ca: Formulari web

en: Next Page >
ca: Pàgina següent >

en: < Previous Page
ca: < Pàgina anterior

en: Anonymous user
ca: Usuari anònim

en: Apply
ca: Aplica

en: Translation language
ca: Llengua de la traducció

en: Block description
ca: Descripció del bloc

en: Translation
ca: Traducció

en: Used in
ca: Usat a

en: simple
ca: Senzill

en: Permission
ca: Permís

en: Blog posts
ca: Entrades de blog

en: 300 Multiple Choices
ca: 300 Múltiples Opcions

en: 302 Found
ca: 302 Trobat

en: 303 See Other
ca: 303 Veieu d'Altres

en: 304 Not Modified
ca: 304 Sense Modificació

en: 305 Use Proxy
ca: 305 Utilitza Proxy

en: < Previous
ca: < Anterior

en: Audio file
ca: Fitxer d'àudio

en: Language code
ca: Codi de llengua

en: Authenticated user
ca: Usuari autenticat

en: Deploy
ca: Desplega

en: Administrator
ca: Administrador

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: No comments available.
ca: No hi ha comentaris disponibles.

en: Feedback
ca: Suggeriment

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ca: Un usuari es considera connectat per aquest temps des de que va veure per darrer cop una pàgina.

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Locked
ca: Bloquejat

en: Thank you for registering.
ca: Gràcies per registrar-vos.

en: Newest first
ca: Els més nous primer

en: Translate
ca: Tradueix

en: Block type
ca: Tipus de bloc

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: Main navigation
ca: Navegació principal

en: Registration
ca: Registre

en: No content available.
ca: No hi ha contingut disponible.

en: Webform submissions
ca: Enviaments del Webform

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: Temporary
ca: Temporal

en: No files available.
ca: No hi ha fitxers disponibles.

en: Frontpage
ca: Portada

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: Posted in
ca: Publicat a

en: Upload date
ca: Data de càrrega

en: Email Notification
ca: Notificació per correu electrònic

en: Search index
ca: Índex de la cerca

en: Video file
ca: Fitxer de vídeo

en: Draft
ca: Esborrany

en: Save Draft
ca: Desa l'esborrany

en: Yes/No
ca: Sí/No

en: Thank you for your feedback.
ca: Gràcies pels seus comentaris.

en: Education
ca: Educació

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Compact
ca: Compacta

en: Publishing status
ca: Estat de la publicació

en: Recent blog posts
ca: Articles recents del bloc

en: Who's new
ca: Qui és nou

en: Language name
ca: Nom de la llengua

en: Select language
ca: Selecciona la llengua

en: Installing @drupal
ca: Instal·lant el @drupal

en: The installation has encountered an error.
ca: La instal·lació ha trobat un error.

en: Blog entry
ca: Entrada de bloc

en: Personal contact form
ca: Formulari de contacte personal

en: Powered by Drupal
ca: Funciona amb el Drupal

en: Date and time
ca: Data i hora

en: Who's online
ca: Qui està connectat

en: Item ID
ca: ID d'element

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Your virtual face or picture.
ca: La vostra imatge virtual o fotografia.

en: Author name
ca: Nom de l'autor

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: Status code
ca: Codi d'estat

en: Marital status
ca: Estat civil

en: All content
ca: Tot el contingut

en: Published status
ca: Estat de publicació

en: Monthly archive
ca: Arxiu mensual

en: Main page content
ca: Contingut principal de la pàgina

en: Full comment
ca: Comentari complet

en: Unapproved comments
ca: Comentaris sense aprovar

en: Full content
ca: Contingut sencer

en: Recent content
ca: Contingut recent

en: Find and manage content.
ca: Busqueu i gestioneu el contingut.

en: Time zones
ca: Fusos horaris

en: Taxonomy term page
ca: Pàgina del terme de la taxonomia

en: No people available.
ca: No hi ha gent disponible.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
ca: Un administrador us ha creat un compte a [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
ca: Trobeu i gestioneu la gent que interacciona amb el vostre lloc.

en: Basic page
ca: Pàgina bàsica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ca: Utilitzeu les <em>pàgines bàsiques</em> per al vostre contingut estàtic, com una pàgina de 'Qui som'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ca: Utilitzeu les etiquetes per a agrupar en categories els articles de temes similars.

en: No media available.
ca: No hi ha mèdia disponible.

en: Video URL
ca: URL del vídeo

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ca: Utilitzeu els <em>articles</em> per a contingut sensible en el temps com notícies, comunicats de premsa o entrades de blog.

en: Geographic
ca: Geogràfic

en: Bulk update
ca: Actualització massiva

en: Contact Us
ca: Contacta'ns

en: Recent log messages
ca: Missatges recents del registre

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ca: Gestiona comptes d'usuari, rols i permisos.

en: Changed date
ca: Data de modificació

en: The comment author's name.
ca: El nom de l'autor del comentari.

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
ca: Enviament desat. Podeu tornar al formulari més endavant i aquest restaurarà els valors actuals.

en: Industry
ca: Indústria

en: Master
ca: Mestre

en: 404 page not found
ca: No s'ha trobat la pàgina 404

en: Wide
ca: Ample

en: Language direction
ca: Direcció de l'idioma

en: Media type
ca: Tipus de mèdia

en: Full HTML
ca: HTML complet

en: Original language
ca: Llengua original

en: Country codes
ca: Codis de país

en: Displaying @start - @end of @total
ca: Es mostren @start - @end de @total

en: This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
ca: Aquesta pregunta es fa per comprovar si vostè és o no una persona real i impedir l'enviament automatitzat de missatges brossa.

en: User interface translation
ca: Traducció de la interfície d'usuari

en: The user ID of the comment author.
ca: L'ID d'usuari de l'autor del comentari.

en: The comment author's hostname.
ca: El nom d'amfitrió de l'autor de comentaris.

en: The time that the comment was created.
ca: L'hora en que es va crear el comentari.

en: The time that the comment was last edited.
ca: L'hora en que es va editar per darrer cop el comentari.

en: With selection
ca: Amb la selecció

en: Custom block library
ca: Biblioteca de blocs personalitzats

en: The time that the custom block was last edited.
ca: L'hora en què el bloc personalitzat va ser editat per última vegada.

en: Registering module
ca: Mòdul de registre

en: Lists (Views)
ca: Llistes (Views)

en: Fallback date format
ca: Format de data alternatiu

en: File usage
ca: Utilització de fitxer

en: 403 access denied
ca: Accés denegat 403

en: Thank you for subscribing.
ca: Gràcies per subscriure't.

en: Site branding
ca: Marca del lloc

en: The comment author's email address.
ca: L'adreça de correu electrònic de l'autor del comentari.

en: Adding languages
ca: Afegir llengües

en: Default comments
ca: Comentaris predeterminats

en: Allows commenting on content
ca: Permet comentar al contingut

en: The time that the user was last edited.
ca: La data en què l'usuari fou editat per darrer cop.

en: Search result highlighting input
ca: Destaca els resultats de la cerca realitzada

en: Primary admin actions
ca: Accions principals d'administració

en: Large (480×480)
ca: Gran (480x480)

en: Medium (220×220)
ca: Mitjà (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
ca: Miniatura (100×100)

en: HTML Date
ca: Data HTML

en: HTML Datetime
ca: Data i hora HTML

en: HTML Month
ca: Mes HTML

en: HTML Time
ca: Hora HTML

en: HTML Week
ca: Setmana HTML

en: HTML Year
ca: Any HTML

en: HTML Yearless date
ca: Data HTML sense any

en: Default long date
ca: Format predeterminat de data llarga

en: Default medium date
ca: Format predeterminat per a la data mitjana

en: Default short date
ca: Format predeterminat per a la data curta

en: User account menu
ca: Menú del compte d'usuari

en: Basic block
ca: Bloc bàsic

en: A basic block contains a title and a body.
ca: Un bloc bàsic conté un títol i un cos.

en: Website feedback
ca: Feedback del web

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
ca: Introduïu una llista separada per comes. Per exemple: Amsterdam, Ciutat de Mèxic, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
ca: HTML bàsic

en: Restricted HTML
ca: HTML restringit

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
ca: Sol·licitud de cancel·lació del compte de [user:display-name] a [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
ca: Canvi de la informació d'inici de sessió per [user:display-name] a [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (pendent d'aprovació per part de l'administrador)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (aprovat)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (bloquejat)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (cancel·lat)

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
ca: Es permeten alguns caràcters especials, incloent-hi l'espai, el punt (.), el guió (-), l'apòstrof ('), el guió baix (_) i el símbol @.

en: Links related to the active user account
ca: Enllaços relacionats amb el compte d'usuari actiu

en: Administrative task links
ca: Enllaços de tasques administratives

en: Site information links
ca: Enllaços a la informació del lloc

en: Site section links
ca: Enllaços a les seccions del lloc

en: User tool links, often added by modules
ca: Enllaços a eines d'usuari, normalment afegits pels mòduls

en: Aggregator sources
ca: Orígens de l'agregador

en: Find and manage custom blocks.
ca: Cerca i gestiona blocs personalitzats.

en: Recent comments.
ca: Comentaris recents.

en: Find and manage files.
ca: Localitza i gestiona arxius.

en: Editing languages
ca: Editant llengües

en: All content, by month.
ca: Tot el contingut, per mes.

en: Recent content.
ca: Contingut recent.

en: All content promoted to the front page.
ca: Tot el contingut promocionat a la portada.

en: All content, by letter.
ca: Tot el contingut, per lletra.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ca: Contingut que pertany a cert terme de taxonomia.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
ca: Mostra una llista dels usuaris més nous del lloc web.

en: Who's online block
ca: Bloc de qui està en línia

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
ca: Mostra els noms d'usuari dels usuaris actius més recentment i el nombre total d'usuaris actius.

en: View edit page
ca: Pàgina d'edició de la vista

en: Max 1300x1300
ca: Màx. 1300x1300

en: Max 2600x2600
ca: Màx. 2600x2600

en: Max 325x325
ca: Màx. 325x325

en: Max 650x650
ca: Màx. 650x650

en: Narrow
ca: Estret

en: Files overview
ca: Visió generalt dels fitxers

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ca: Informació d'ús del fitxer per {{ arguments.fid }}

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
ca: <p>Aquesta pàgina proporciona l'habilitat d'afegir llengües comunes al vostre lloc.</p><p>Si la llengua que voleu no està disponible, podeu afegir-ne una de personalitzada.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
ca: <p>Escolliu una llengua de la llista o seleccioneu "Llengua personalitzada..." del final d'aquesta.</p><p>Feu clic al botó "Afegeix una llengua" quan hagueu escollit la vostra llengua.</p><p>En afegir llengües personalitzades, disposareu d'un formulari addicional on podreu proporcionar el nom, codi i direcció de la llengua.</p>

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
ca: <p>Aquesta pàgina proporciona l'habilitat d'editar una llengua al vostre lloc, incloent llengües comunes.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
ca: <p>La pàgina de "Llengües" us permet afegir, editar, eliminar i reordenar llengües pel lloc.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
ca: <p>Per afegir més llengües al vostre lloc, feu clic al botó "Afegeix una llengua".</p><p>Les llengües afegides es mostraran al llistat de llengües i a partir de llavors es poden editar o eliminar.</p>

en: Reordering languages
ca: Reordenament de les llengües

en: Set a language as default
ca: Estableix l'idioma per defecte

en: Modifying languages
ca: Modificant les llengües

en: Choose the language you want to translate.
ca: Escolliu la llengua que voleu traduir.

en: Enter the specific word or sentence you want to translate, you can also write just a part of a word.
ca: Introduïu la paraula específica o la frase que voleu traduir. Podeu escriure només una part de la paraula.

en: Filter the search
ca: Filtra la cerca

en: Apply your search criteria
ca: Apliqueu el vostre criteri de cerca

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
ca: Per aplicar el criteri de cerca, feu clic al botó <em>Filtra</em>.

en: Validate the translation
ca: Valida la traducció

en: Find and manage content
ca: Troba i gestiona el contingut

en: Welcome to [site:name]
ca: Benvingut/da a [site:name]

en: Name or email contains
ca: Nom o correu electrònic conté

en: A list of new users
ca: Una llista dels usuaris nous

en: There are currently @total users online.
ca: Actualment hi ha @total usuaris en línia.

en: There are currently 0 users online.
ca: Actualment no hi ha cap usuari connectat.

en: A list of users that are currently logged in.
ca: Una llista d'usuaris que tenen actualment una sessió oberta.

en: Manage view settings
ca: Gestiona els paràmetres de la vista

en: View or edit the configuration.
ca: Visualitzeu o editeu la configuració.

en: Displays in this view
ca: Presentacions en aquesta vista

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
ca: Una presentació és la forma de mostrar els resultats, per exemple, com una pàgina o un bloc. Una vista pot contenir múltiples presentacions que es mostren aquí.  La presentació activa es mostra destacada.

en: View administration
ca: Administració de la vista

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
ca: Si aquesta vista usa camps, es llisten aquí. Podeu fer clic en un camp per a configurar-lo.

en: Filter your view
ca: Filtra la teva vista

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
ca: Afegiu filtres per a limitar els resultats en la sortida. Per exemple, per a mostrar només contingut que estigui <em>publicat</em>, heu d'afegir un filtre per <em>Publicat</em> i seleccionar <em>Sí</em>.

en: Filter actions
ca: Filtra les accions

en: Add, rearrange or remove filters.
ca: Afegeix, reordena o elimina filtres.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
ca: Controleu l'ordre en què es mostren els resultats. Feu clic a una regla d'ordenació activa per a configurar-la.

en: Sort actions
ca: Ordena les accions

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
ca: Afegeix, ordena o elimina regles d'ordenació.

en: Show a preview of the view output.
ca: Mostra una previsualització del resultat de la vista.

en: Media name
ca: Nom del mèdia

en: Back to form
ca: Torna al formulari

en: Country names
ca: Noms de països

en: State codes
ca: Codis d'estat

en: State names
ca: Noms d'estat

en: State/Province codes
ca: Codis d'estat/província

en: State/Province names
ca: Noms d'estat/província

en: No more submissions are permitted.
ca: No es permeten més enviaments.

en: Thank you for applying.
ca: Gràcies per sol·licitar-ho.

en: Yes: Yes
    No: No
ca: Sí: Sí
    No: No

en: List of redirects
ca: Llista de redireccions

en: There is no redirect yet.
ca: Encara no hi ha cap redirecció.

en: Likert: Agreement
ca: Likert: Acord

en: Likert: Comparison
ca: Likert: Comparació

en: Likert: Importance
ca: Likert: Importància

en: Likert: Satisfaction
ca: Likert: Satisfacció

en: Likert: Ten Scale
ca: Likert: Escala de deu

en: Likert: Would You
ca: Likert: Voldries?

en: 1: Definitely Not
    2: Probably Not
    3: Not Sure
    4: Probably
    5: Definitely
ca: 1: Definitivament No
    2: Probablement no
    3: No estic segur
    4: Probablement
    5: Definitivament

en: Employment status
ca: Situació laboral

en: Ethnicity
ca: Ètnia

en: <p>Now that you have an overview of the "Add languages" feature, you can continue by:<ul><li>Adding a language</li><li>Adding a custom language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
ca: <p>Ara que teniu un resum de la funcionalitat d'"Afegir llengües", podeu continuar per:<ul><li>Afegir una llengua</li><li>Afegir una llengua personalitzada</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Veure les llengües configurades</a></li></ul></p>

en: Likert: Quality
ca: Likert: Qualitat

en: Employee Evaluation
ca: Avaluació dels empleats

en: Session Evaluation
ca: Avaluació de la sessió

en: A basic contact webform template.
ca: Una plantilla bàsica de formulari web de contacte.

en: An employee evaluation webform template.
ca: Una plantilla de formulari d'avaluació d'empleats.

en: An issue webform template.
ca: Una plantilla webform de problemes.

en: A user profile webform template.
ca: Una plantilla de formulari web de perfil d'usuari.

en: Webform submission from: [webform_submission:source-entity]
ca: Enviament del Webform de: [webform_submission:source-entity]

en: Phone type
ca: Tipus de telèfon

en: Home: Home
    Office: Office
    Cell: Cell
ca: Casa: Casa
    Oficina: Oficina
    Mòbil: Mòbil

en: Demographic
ca: Demogràfic

en: Select the webform that you would like to attach to this node.
ca: Seleccioneu el formulari web que voleu adjuntar a aquest node.

en: Find and manage comments.
ca: Cerqueu i gestioneu els comentaris.

en: The approved comments listing.
ca: La llista de comentaris aprovats.

en: Comments published
ca: Comentaris publicats

en: The unapproved comments listing.
ca: El llistat de comentaris pendents d'aprovació.

en: Comments unapproved
ca: Comentaris pendents d'aprovació

en: {Empty}
ca: {Buit}

en: A basic feedback template.
ca: Una plantilla de comentaris bàsica.

en: There are no custom blocks available.
ca: No hi ha cap bloc personalitzat disponible.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
ca: No s'ha creat encara cap contingut per a la portada.<br />Seguiu la <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/ca/docs/user_guide/ca/index.html">Guia d'Usuari</a> per a començar a construir el vostre lloc.

en: A locally hosted audio file.
ca: Un fitxer d'àudio allotjat en local.

en: A locally hosted video file.
ca: Un fitxer de vídeo allotjat en local.

en: Name (A-Z)
ca: Nom (A-Z)

en: Name (Z-A)
ca: Nom (Z-A)

en: Remote video
ca: Vídeo remot

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
ca: Un vídeo hostatjat remotament de YouTube o Vimeo.

en: Allows users to browse and administer media items
ca: Permet als usuaris navegar i administrar els elements mèdia.
