EKAN (1.0.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (292 entries)

en: tags
hu: címkék

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: title
hu: cím

en: Status
hu: Állapot

en: Register
hu: Felhasználó létrehozása

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Groups
hu: Csoportok

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: more
hu: tovább

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: More
hu: Több

en: Action
hu: Művelet

en: Tags
hu: Címkék

en: License
hu: Licenc

en: Resources
hu: Erőforrások

en: Download
hu: Letölt

en: view
hu: megtekintés

en: File date
hu: Fájl dátuma

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Hourly
hu: Óránként

en: Daily
hu: Napi

en: Weekly
hu: Heti

en: Monthly
hu: Havonta

en: Use count
hu: Használatok száma

en: Message
hu: Üzenet

en: No log messages available.
hu: Nincs egyetlen rögzített esemény sem.

en: Image
hu: Kép

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Field
hu: Mező

en: Preview
hu: Előnézet

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Archive
hu: Archiválás

en: Icon
hu: Ikon

en: View
hu: Megtekintés

en: Format
hu: Formátum

en: Path
hu: Útvonal

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Updated
hu: Frissítve

en: Content Types
hu: Tartalomtípusok

en: Layout
hu: Elrendezés

en: format
hu: formátum

en: ID
hu: Azonosító

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Picture
hu: Kép

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Files
hu: Fájlok

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: Active
hu: Aktív

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Search box
hu: Keresés doboz

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: Severity
hu: Szint

en: Watchdog
hu: Eseménynapló

en: Last update
hu: Legutóbbi frissítés

en: Nodes
hu: Tartalmak

en: Authored by
hu: Szerző

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Desc
hu: Csökk

en: Frequency
hu: Gyakoriság

en: Members
hu: Tagok

en: node
hu: tartalom

en: Events
hu: Események

en: Role
hu: Szerepkör

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Tools
hu: Eszközök

en: Filters
hu: Szűrők

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Modified
hu: Változtatott

en: Group members
hu: Csoport tagjai

en: English
hu: angol

en: Token
hu: Vezérjel

en: Member for
hu: Ennyi ideje tag

en: Topics
hu: Fórumtémák

en: Topic
hu: Témakör

en: Granularity
hu: Finomság

en: author
hu: szerző

en: Entity
hu: Entitás

en: People
hu: Emberek

en: Last run
hu: Utolsó futás

en: Blocked
hu: Zárolt

en: Read More
hu: Bővebben

en: Glossary
hu: Szójegyzék

en: Changed
hu: Módosítva

en: Allowed file extensions
hu: Megengedett fájlkiterjesztések

en: Edit member
hu: Tag szerkesztése

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: @total results
hu: @total eredmény

en: Content top
hu: Tartalom teteje

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Tabs
hu: Fülek

en: Upload File
hu: Fájl feltöltése

en: Anonymous user
hu: Névtelen felhasználó

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Publisher
hu: Kiadó

en: Overrides
hu: Felülírja

en: Used in
hu: Ez használja

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Authenticated user
hu: Azonosított felhasználó

en: Stories
hu: Írások

en: Maximum upload size
hu: A legnagyobb feltölthető méret

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
hu: Meghatározza, hogy mennyi ideig kell egy felhasználót a webhelyen lévőnek tekinteni, miután egy oldalt megtekintett.

en: Edit node
hu: Tartalom szerkesztése

en: Show all
hu: Összes megjelenítése

en: Offset
hu: Eltolás

en: Joined
hu: Csatlakozott

en: About
hu: Leírás

en: Delete node
hu: Tartalom törlése

en: File directory
hu: Fájl könyvtár

en: Contact email
hu: Kapcsolattartó e-mail címe

en: Errors
hu: Hibák

en: Dataset
hu: Adatkészlet

en: Related Content
hu: Kapcsolódó tartalmak

en: Relevance
hu: Relevancia

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Mime type
hu: MIME típus

en: Delete relation
hu: Kapcsolat törlése

en: Not applicable
hu: Nem alkalmazható

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Permanent
hu: Állandó

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: No files available.
hu: Nincsenek elérhető fájlok.

en: Frontpage
hu: Címlap

en: MIME type
hu: MIME típus

en: Upload date
hu: Feltöltés dátuma

en: Search index
hu: Keresési index

en: Group nodes
hu: Csoporttartalmak

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Compact
hu: Tömör

en: Who's new
hu: Új felhasználók

en: No resources available.
hu: Nincsenek elérhető források.

en: Resource
hu: Erőforrás

en: Who's online
hu: Jelenlévő felhasználók

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Show more
hu: Több mutatása

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Show less
hu: Kevesebb mutatása

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Duration (seconds)
hu: Időtartam (másodperc)

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Monthly archive
hu: Havi archívum

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Upload destination
hu: Feltöltési célkönyvtár

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
hu: A végső fájlok tárolási helyének kiválasztása. A privát fájlok tárolása sokkal nagyobb terhelést jelent, mint a nyilvános fájloké, de a fájlokhoz korlátozott hozzáférést tesz lehetővé ezen a mezőn belül.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
hu: A feltöltések könyvtárán belül megadható alkönyvtár, ahova a fájlok mentésre kerülnek. Az alkönyvtár megadásakor a kezdő és a záró perjelet nem kell megadni.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
hu: Meghatározza az egyes fájlokra érvényes méretkorlátot. Az engedélyezett fájlmérethez egy értéket kell megadni, például: „512” (bájt), „80K” (kilobájt) vagy „50M” (megabájt). Üresen hagyva a fájl méretét csak a PHP-ban beállított legnagyobb beküldési és fájl feltöltési méret (jelenleg <strong>%limit</strong>) korlátozza.

en: Full content
hu: Teljes tartalom

en: Recent content
hu: Friss tartalom

en: Find and manage content.
hu: Tartalmakat keres és kezel.

en: Taxonomy term page
hu: Taxonómiakifejezés oldal

en: No people available.
hu: Nincsenek a webhellyel kapcsolatban álló emberek.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
hu: [site:name] adminisztrátora által létrehozott új felhasználói fiók elkészült

en: Find and manage people interacting with your site.
hu: A webhellyel kapcsolatban álló emberek keresése és adminisztrációja.

en: Machine Name
hu: Programok által olvasható név

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
hu: A kiterjesztéseket szóközzel vagy vesszővel kell elválasztani és nem kell használni a bevezető pontot.

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: Rights
hu: Jogok

en: Recent log messages
hu: Legutóbbi naplóüzenetek

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
hu: Felhasználói fiókok kezelése, szerepkörök és jogosultságok.

en: Changed date
hu: Módosítás dátuma

en: Group content
hu: Csoport tartalom

en: Asc
hu: Növ

en: Not specified
hu: Nincs megadva

en: timestamp
hu: időbélyeg

en: Master
hu: Mester

en: Full HTML
hu: Teljes HTML

en: Default translation
hu: Alapértelmezett fordítás

en: Remove member
hu: Tag eltávolítása

en: Edit relation
hu: Kapcsolat szerkesztése

en: @type %info has been created.
hu: @type típusú %info blokk létrehozva.

en: @type %info has been updated.
hu: @type %info frissítve.

en: @type: added %info.
hu: @type: %info hozzáadva.

en: @type: updated %info.
hu: @type: %info frissítve.

en: Registering module
hu: Használó modul

en: Fallback date format
hu: Pót dátumformátum

en: File usage
hu: Fájl használata

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Width of the viewer. Ex: 250px or 100%
hu: A megjelenítő szélessége, például: 250px vagy 100%

en: Height of the viewer. Ex: 250px or 100%
hu: A megjelenítő magassága, például: 250px vagy 100%

en: Search result highlighting input
hu: Keresési eredmény, a keresett szó kiemelve

en: A flag indicating whether this is the default translation.
hu: A jelölő jelzi, hogy ez az alapértelmezett fordítás.

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: Large (480×480)
hu: Nagy (480×480 képpont)

en: Medium (220×220)
hu: Közepes (220×220 képpont)

en: Thumbnail (100×100)
hu: Bélyegkép (100×100 képpont)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
hu: Y. m. d., D – H:i

en: HTML Date
hu: HTML dátum

en: HTML Datetime
hu: HTML dátum idővel

en: HTML Month
hu: HTML hónap

en: HTML Time
hu: HTML idő

en: HTML Week
hu: HTML hét

en: HTML Year
hu: HTML év

en: HTML Yearless date
hu: HTML dátum évszám nélkül

en: Default long date
hu: Alapértelmezett hosszú dátum idővel

[ctx: PHP date format]
en: l, F j, Y - H:i
hu: Y. F j., l – H:i

en: Default medium date
hu: Alapértelmezett közepes dátum idővel

en: Default short date
hu: Alapértelmezett rövid dátum idővel

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
hu: Y. m. d. – H:i

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: [user:display-name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen kezdeményezték a felhasználó törlését.
    
    A [site:url-brief] webhely felhasználója törölhető erre a hivatkozásra kattintva, vagy a böngésző címsorába másolva:
    
    [user:cancel-url]
    
    FIGYELMEZTETÉS: A felhasználó törlése nem visszavonható.
    
    A fenti hivatkozás egy napig érvényes, és ha nem lesz felhasználva, semmi nem történik.
    
    --  [site:name] csapata

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] felhasználó fióktörlési kérelme [site:name] webhelyen

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] felhasználó bejelentkezési adatai [site:name] webhelyen

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (jóváhagyásra várva)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
hu: [user:display-name] felhasználói azonosítót igényelt.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen a felhasználói fiók aktiválása megtörtént.
    
    Most már be lehet jelentkezni erre a hivatkozásra kattintva, vagy a webcímet kimásolva és a böngésző címsorába beillesztve:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Az így megnyitott oldalon rögtön beállítható a jelszó.
    
    Ez a hivatkozás csak egyszer használható bejelentkezésre. Azt követően a jövőben már a rendes belépési oldalon ([site:login-url]) lehet majd bejelentkezni a webhelyre. Ehhez az alábbi információk fognak kelleni:
    
    Felhasználónév: [user:account-name]
    Jelszó: az imént megadott jelszó
    
    --  [site:name] csapata

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (jóváhagyva)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (zárolva)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen a hozzáférés törölve lett.
    
    --  [site:name] csapata

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (törölve)

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen ennek a felhasználónak a nevében új jelszó lett kérve.
    
    Erre a hivatkozásra kattintva, vagy a webcímet kimásolva és a böngésző címsorába beillesztve lehet bejelentkezni a webhelyre:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Az így megnyitott oldalon rögtön beállítható a jelszó.
    
    Ez egy egyszer használható belépési mód. Egy nap után az érvényessége lejár, de semmilyen következménye nem lesz, ha nem használják fel.
    
    -- [site:name] csapata

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]! 
    
    [site:name] webhely adminisztrátora létrehozott egy [user:name] felhasználói fiókot. Így már be lehet jelentkezni erre a hivatkozásra kattintva vagy a webcímet kimásolva és a böngésző címsorába beillesztve:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Az így megnyitott oldalon rögtön beállítható a jelszó.
    
    Ez a hivatkozás csak egyszer használható bejelentkezésre. Azt követően a jövőben már a rendes belépési oldalon ([site:login-url]) lehet majd bejelentkezni a webhelyre. Ehhez az alábbi információk fognak kelleni:
    
    Felhasználónév: [user:name]
    Jelszó: az imént megadott jelszó
    
     -- [site:name] csapata

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    Köszönjük a csatlakozási szándékot [site:name] webhelyhez. Az alábbi hivatkozásra kattintva vagy a böngésző címsorába illesztve lehet belépni:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    A hivatkozás csak egyszer használható belépésre. Ezt követően a böngésző át lesz irányítva arra az oldalra, ahol többek közt a jelszó is megadható.
    
    A [site:login-url] oldalon a bejelentkezéshez az ott megadott a jelszót kell használni.
    
    felhasználó név: [user:name]
    jelszó: a megadott jelszó
    
    -- [site:name] csapata

en: Find and manage files.
hu: Fájlok keresése és kezelése.

en: All content, by month.
hu: Minden tartalom, hónaponként csoportosítva.

en: Recent content.
hu: Friss tartalom.

en: All content promoted to the front page.
hu: A kezdőlapon közzétett összes tartalom.

en: All content, by letter.
hu: Minden tartalom, kezdőbetűk szerint csoportosítva.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
hu: Egy bizonyos taxonómiakifejezéshez tartozó tartalom.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
hu: Egy listát jelenít meg a webhely legfrissebb felhasználói fiókjairól.

en: Who's online block
hu: Jelenlévő felhasználók blokk

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
hu: Megmutatja a legutóbb aktív felhasználókat és az aktív felhasználók számát.

en: Files overview
hu: Fájlok áttekintése

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
hu: {{ arguments.fid }} fájlhasználati információi

en: Find and manage content
hu: Tartalom keresése és kezelése

en: Welcome to [site:name]
hu: [site:name] – üdvözlet a webhelyen!

en: Name or email contains
hu: Név vagy e-mail tartalmazza

en: A list of new users
hu: Új felhasználók egy listája

en: There are currently @total users online.
hu: Jelenleg @total felhasználó van online.

en: There are currently 0 users online.
hu: Jelenleg 0 felhasználó van bejelentkezve.

en: A list of users that are currently logged in.
hu: Egy lista a jelenleg bejelentkezett felhasználókról.

en: Width: @width , Height: @height
hu: Szélesség: @width , Magasság: @height

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen az ezzel az e-mail címmel regisztrált felhasználói fiók fel lett függesztve.
    
    --  [site:name] csapata

en: The entity could not be saved.
hu: Az entitást nem lehet elmenteni.

en: This field has been disabled by the plugin to guarantee the functionality that's expected of it.
hu: A bővítmény letiltotta ezt a mezőt az elvárt funkcionalitásának biztosítása érdekében.

en: View member link
hu: Tagi kapcsolat megtekintése

en: View member
hu: Tag megtekintése

en: Edit member link
hu: Tagi kapcsolat szerkesztése

en: Remove member link
hu: Tagi kapcsolat eltávolítása

en: No members available.
hu: Nincsenek rendelkezésre álló tagok.

en: Member account
hu: Tagi fiók

en: View relation link
hu: Kapcsolat megtekintéséhez hivatkozás

en: Link to Group content
hu: Hivatkozás a csoporttartalomra

en: View relation
hu: Kapcsolat megtekintése

en: Link to edit Group content
hu: Hivatkozás a csoporttartalom szerkesztéséhez

en: Link to delete Group content
hu: Hivatkozás a csoporttartalom törléséhez

en: {{ arguments.gid|placeholder }} members
hu: {{ arguments.gid|placeholder }} tag

en: {{ arguments.gid|placeholder }} nodes
hu: {{ arguments.gid|placeholder }} tartalmak

en: license
hu: licenc

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
hu: Még nem lett létrehozva címlapra kerülő tartalom. A <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/hu/docs/user_guide/hu/index.html">Drupal 8 Kézikönyv</a> hasznos kiindulási pont lehet a webhelyépítés első lépéseihez.

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another email containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    Köszönjük a csatlakozási szándékot [site:name] webhelyhez, a kérelem még elfogadásra vár. Jóváhagyás után küldünk egy e-mailt a bejelentkezési információkkal és jelszóbeállítási lehetőségekkel.
    
    --  [site:name] csapata

en: Wide (1090)
hu: Széles (1090)

en: Orphan
hu: Árva
