Entity Browser (8.x-2.5) - en to hu translation catalogue (269 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Actions
hu: Műveletek

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: Image
hu: Kép

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Open
hu: Nyitott

en: View
hu: Megtekintés

en: Path
hu: Útvonal

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Display
hu: Megjelenítés

en: ID
hu: Azonosító

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Files
hu: Fájlok

en: Created
hu: Létrehozva

en: File size
hu: Fájlméret

en: Multiple values
hu: Többes értékek

en: Nodes
hu: Tartalmak

en: Media
hu: Média

en: Desc
hu: Csökk

en: OR
hu: VAGY

en: General
hu: Általános

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Link text
hu: Hivatkozás szövege

en: Append
hu: Hozzáfűzés

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Change
hu: Változtat

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Replace
hu: Helyettesít

en: AND
hu: ÉS

en: Metadata
hu: Metaadat

en: Allowed file extensions
hu: Megengedett fájlkiterjesztések

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Tabs
hu: Fülek

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Form
hu: Űrlap

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Offset
hu: Eltolás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: About
hu: Leírás

en: Page path
hu: Oldalútvonal

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Prepend
hu: Beillesztés az elejére

en: Widgets
hu: Felületi elemek

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
hu: A képet át kellett méretezni, hogy az engedélyezett %dimensions méreten belül maradjon.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
hu: A feltöltött kép túl kicsi, legalább %dimensions képpont legyen.

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Created on
hu: Létrehozva

en: Allowed extensions
hu: Engedélyezett kiterjesztések

en: Height must be greater than 0.
hu: A magasságnak nagyobbnak kell lennie mint nulla.

en: Form mode
hu: Űrlapmód

en: Uses
hu: Használat

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
hu: Ezt a szöveget olvassák be a képernyőolvasó programok, a keresőmotorok és ez jelenik meg a kép helyén, amíg az teljesen be nem töltődik.

en: Submit button text
hu: Beküldés gomb felirata

en: Use AJAX
hu: Ajax használata

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
hu: A cím buboréksúgóként jelenik meg, ha a felhasználó a kép fölé viszi az egeret.

en: Alternative text
hu: Alternatív szöveg

en: Node listing
hu: Tartalom listázása

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
hu: A megengedett fájlkiterjesztések felsorolása érvénytelen. Figyelni kell arra, hogy a kiterjesztés előtti pontot nem kell megadni, valamint a fájlkiterjesztések felsorolásához vessző, vagy szóköz használható.

en: Include file in display
hu: A fájl is látszódjon megtekintéskor

en: The description may be used as the label of the link to the file.
hu: A leírás a fájlra mutató hivatkozás felirataként használatos.

en: Preview image style
hu: Előnézeti képstílus

en: Image style
hu: Képstílus

en: Bundle ID
hu: Mezőköteg azonosítója

en: Upload files
hu: Fájlok feltöltése

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
hu: A kiterjesztéseket szóközzel vagy vesszővel kell elválasztani és nem kell használni a bevezető pontot.

en: Show selected
hu: Kiválasztott mutatása

en: Save entity
hu: Entitás mentése

en: Modal
hu: Felugró ablak

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Weight for row @number
hu: @number. sor súlya

en: Choose a file
hu: Fájl választás

en: Asc
hu: Növ

en: Select files
hu: Fájlok kiválasztása

en: Master
hu: Mester

en: File view mode
hu: Fájl nézet mód

en: Rendered entity
hu: Leképzett entitás

en: @name field is required.
hu: @name mező szükséges.

en: This plugin has no configuration options.
hu: Ennek a beépülőnek nincsenek beállítási lehetőségei.

en: Media type
hu: Médiatípus

en: Entity label
hu: Entitáscímke

en: The selected @label has already been added.
hu: A kiválasztott @label már hozzá lett adva.

en: Modal width
hu: Felugró ablak szélessége

en: Modal height
hu: Felugró ablak magassága

[ctx: Sort order]
en: Order
hu: Rendezés

en: Preview image style: @style
hu: Előnézeti képstílus: @style

en: View ID
hu: Nézet azonosító

en: iFrame width
hu: iFrame szélessége

en: iFrame height
hu: iFrame magassága

en: Display plugin
hu: Bővítmény megjelenítése

en: Fallback value
hu: Biztonsági érték

en: Width of the iFrame
hu: Az iFrame szélessége.

en: Height of the iFrame
hu: Az iFrame magassága.

en: Image thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Selection mode
hu: Kiválasztás módja

en: Entity browser bulk select form
hu: Entitásböngésző tömeges kiválasztás űrlap

en: Add a form element that lets you use a view as a base to select entities in entity browser.
hu: Egy űrlapelem hozzáadása, ami lehetővé teszi, hogy az entitásböngészőben egy nézet alapján lehessen kiválasztani az entitásokat.

en: Entity Browser
hu: Entity browser

en: Administer entity browsers
hu: Entitásböngészők adminisztrációja

en: Display plugin ID
hu: Megjelenítés beépülő azonosítója

en: Selection display plugin ID
hu: Kiválasztás megjelenítés beépülő azonosítója

en: Widget selector plugin ID
hu: Felületi elem kiválasztó beépülő azonosítója

en: Standalone display configuration
hu: Önálló megjelenítés konfigurációja

en: iFrame display configuration
hu: iFrame megjelenítés konfigurációja

en: Modal display configuration
hu: Felugró ablak megjelenítés konfigurációja

en: Upload widget configuration
hu: Feltöltés felületi elem konfigurációja

en: Upload location
hu: Feltöltés helye

en: View widget configuration
hu: Nézet felületi elem konfigurációja

en: View display ID
hu: Nézet megjelenítés azonosítója

en: View display arguments
hu: Nézet megjelenítés argumentumai

en: Entity browser inline entity form integration.
hu: <em>Entity browser</em> <em>Inline entity form</em> integráció

en: IEF entity browser existing functionality
hu: IEF entitásböngésző létező funkcionalitás

en: ID of entity browser to be used as replacement for autocomplete field
hu: Az automatikusan kiegészülő szövegmező helyett használt entitásböngésző azonosítója

en: Entity form
hu: Entitásűrlap

en: Provides entity form widget.
hu: Entitásűrlap felületi elemet biztosít.

en: Entity Browser example
hu: <em>Entity Browser example</em>

en: Entity browser example module.
hu: <em>Entity browser example</em> modul.

en: Select entities
hu: Entitások kiválasztása

en: Standalone form
hu: Önálló űrlap

en: Displays entity with a label.
hu: Az entitást címkével jeleníti meg.

en: Select image style to be used to display thumbnails.
hu: A bélyegképek megjelenítéséhez használt képstílus kiválasztása.

en: Displays image files as thumbnails
hu: A képfájlokat bélyegképként jeleníti meg

en: Select view mode to be used when rendering entities.
hu: Az entitások leképezéséhez használt nézetmód kiválasztása.

en: Displays fully rendered entity.
hu: Teljesen leképezett entitásokat jelenít meg.

en: No selection display
hu: Nincs kiválasztás megjelenítés

en: Use selection
hu: Kiválasztás használata

en: View selection display
hu: Nézet kiválasztás megjelenítés

en: Entity browser select form field not found on a view. <a href=":link">Go fix it</a>!
hu: Entitásböngésző kiválasztás űrlapmező nem található egy nézetben. <a href=":link">Javítás</a>!

en: Entity browser select form field not found on a view. Go fix it!
hu: Entitásböngésző kiválasztás űrlapmező nem található egy nézetben. Javítás!

en: Uses a view to provide entity listing in a browser's widget.
hu: Egy nézetet használ az entitások kilistázásához egy böngésző felületi elemben.

en: Drop down widget
hu: Legördülő felületi elem

en: Displays the widgets in a drop down.
hu: Legördülő elemként jeleníti meg a felületi elemet.

en: Single widget
hu: Egyszerű felületi elem

en: Entity display plugin
hu: Entitás megjelenítés beépülő

en: Entity display plugin configuration
hu: Entitás megjelenítés beépülő konfigurációja

en: No entity browser selected.
hu: Nincs kiválasztva entitásböngésző.

en: Entity browser: @browser
hu: Entitásböngésző: @browser

en: Entity display: @name
hu: Entitás megjelenítés: @name

en: Uses entity browser to select entities.
hu: Entitásböngészőt használ entitások kiválasztásához.

en: Displays a view as Entity browser widget.
hu: Megjelenít egy nézetet entitásböngésző felületi elemként

en: Select this item
hu: Elem kiválasztása

en: Entity type ID
hu: Entitástípus azonosító

en: Add Entity browser
hu: Entitásböngésző hozzáadása

en: Entity browsers
hu: Entitásböngészők

en: Manage entity browsers.
hu: Entitásböngészők kezelése.

en: Entity Browsers
hu: Entitásböngészők

en: Delete Entity browser
hu: Entitásböngésző törlése

en: Auto open
hu: Automatikus megnyitás

en: Edit entity @entity
hu: @entity entitás szerkesztése

en: Are you sure you want to delete entity browser %label?
hu: %label entitásböngésző biztosan törölhető?

en: Delete Entity Browser
hu: Entitásböngésző törlése

en: Entity browser %label was deleted.
hu: %label entitásböngésző törölve.

en: Widget selector plugin
hu: Felületi elem kiválasztó beépülő

en: Selection display plugin
hu: Kiválasztás megjelenítés beépülő

en: Add widget plugin
hu: Felületi elem beépülő hozzáadása

en: Select a widget to add it
hu: Egy hozzáadandó felületi elem kiválasztása

en: There are no widgets.
hu: Nincsenek felületi elemek.

en: Weight for @widget widget
hu: @widget felületi elem súlya

en: Auto open entity browser
hu: Entitásböngésző automatikus megnyitása

en: Width of the modal
hu: A felugró ablak szélessége

en: Height of the modal
hu: A felugró ablak magassága

en: Multi step selection display
hu: Többlépéses kiválasztás megjelenítés

en: The @type Entity @id does not exist.
hu: @type entitás @id nem lézetik.

en: The Entity Type @type does not exist.
hu: @type entitástípus nem létezik.

en: Display Edit button
hu: Szerkesztés gomb megjelenítése

en: Display Remove button
hu: Eltávolítás gomb megjelenítése

en: Show widget details as open by default
hu: A felületi elem részletei alapértelmezetten megnyitva látszódjanak

en: Missing entity browser!
hu: Hiányzó entitásböngésző!

en: Yes (Forced)
hu: Igen (kényszerített)

en: Entity Browser requires Views to use AJAX.
hu: Az <em>Entity Browser</em> megköveteli a <em>Views</em> modult AJAX használatához.

en: Files listing
hu: Fájlok listája

en: Provide a generic entity browser/picker/selector.
hu: Egy általános entitásböngészőt/kijelölőt/kiválasztót biztosít.

en: Entity browser entity reference widget
hu: Entitásböngésző entitáshivatkozás felületi elem

en: Field widget display
hu: Mező felületi elem megjelenítés

en: Field widget edit
hu: Mező felületi elem szerkesztés

en: Field widget remove
hu: Mező felületi elem eltávolítás

en: Empty value for responsive width.
hu: Üres érték a reszponzív szélességhez.

en: Empty value for responsive height.
hu: Üres érték a reszponzív magassághoz.

en: The path at which the browser will be accessible. Must begin with a forward slash.
hu: Az útvonal amin keresztül a böngésző elérhető lesz. Perjellel kell kezdődnie.

en: Entity browser itself does not need information about entity type being selected. It can actually select entities of different type. However, some of the display plugins need to know which entity type they are operating with. Display plugins that do not need this info will ignore this configuration value.
hu: Magának az entitásböngészőnek nincs szüksége információkra a kiválasztott entitástípusról. Valójában képes kiválasztani entitásokat eltérő entitástípusokból. Azonban némely megjelenítés beépülőnek tudnia kell melyik entitástípussal fog dolgozni. Azok a megjelenítés beépülők, amelyeknek nincs szüksége erre az információra, figyelmen kívül fogják hagyni az itt beállított értéket.

en: You can use tokens in the upload location.
hu: A feltöltés helyében lehet vezérjeleket használni.

en: View : View display
hu: Nézet: Nézet megjelenítés

en: No files yet
hu: Még nincsenek fájlok

en: Entity browser display options
hu: Entitásböngésző megjelenítés beállítások

en: There are no entity browsers available. You can create one <a href="@url">here</a>.
hu: Nincsenek rendelkezésre álló entitásböngészők. <a href="@url">Itt</a> lehet létrehozni egyet.

en: Entity browser: @entity_browser.
hu: Entitásböngésző: @entity_browser.

en: Multistep display configuration
hu: Többlépéses megjelenítés konfigurációja

en: Select text
hu: Kiválasztás szövege

en: Select button text
hu: Kiválasztás gomb szövege

en: Text to display on the entity browser select button.
hu: Az entitásböngésző kiválasztás gombján megjelenő szöveg.

en: - Select a view -
hu: - Nézet választása -

en: The image exceeds the maximum allowed dimensions.
hu: A kép meghaladja a legnagyobb engedélyezett képméretet.

en: Selection hidden by default
hu: Kiválasztás alapértelmezetten rejtett

en: Hide selected
hu: Kiválasztott elrejtése

en: Entity form widget configuration
hu: Entitásűrlap felületi elem konfigurációja

en: Form display mode ID
hu: Űrlap megjelenítésmód azonosítója

en: The settings for this widget (Entity type, Bundle or Form mode) are not configured correctly.
hu: Ennek a felületi elemnek a beállításai (entitástípus, köteg vagy űrlapmód) nincsenek megfelelően konfigurálva.

en: Positive integer for absolute size or a relative size in percentages.
hu: Pozitív egész abszolút mérethez, vagy egy relatív méret százalékban megadva.

en: Width must be a number greater than 0, or a percentage between 1% and 100%.
hu: A szélességnek egy nullánál nagyobb számnak, vagy 1% és 100% közötti százalékértéknek kell lennie.

en: Whether or not the selection should be hidden by default.
hu: Alapértelmezetten el legyen-e rejtve a kiválasztás.

en: Cardinality validator
hu: Számosság érvényesítő

en: Entity type validator
hu: Entitástípus érvényesítő

en: File validator
hu: Fájl érvényesítő

en: The preview image will be shown while editing the content. Only relevant if using the default file view mode.
hu: Az előnézeti kép meg fog jelenni a tartalom szerkesztése közben. Csak akkor lényeges, ha az alapértelmezett fájl nézetmód van használatban.

en: No preview image
hu: Nincs előnézeti kép

en: View display configuration
hu: Nézet megjelenítés konfigurációja

en: Append to selection
hu: Hozzáadás a kiválasztás végéhez

en: Prepend selection
hu: Hozzáadás a kiválasztás elejéhez

en: Edit selection
hu: Kiválasztás szerkesztése

en: Determines how selection in entity browser will be handled. Will selection be appended/prepended or it will be replaced in case of editing.
hu: Meghatározza, hogy a kiválasztás miként legyen kezelve az entitásböngészőben. Lehet a kiválasztást az elejére vagy a végére tenni, vagy lecserélni szerkesztés közben.

en: Selection mode: @selection_mode
hu: Kiválasztás módja: @selection_mode

en: Undefined selection mode.
hu: Meghatározatlan kiválasztás mód.

en: Preview with @view_mode
hu: Előnézet ezzel: @view_mode

en: Entity browser file widget
hu: Entitásböngésző fájl felületi elem

en: Entity label display config
hu: Entitáscímke megjelenítés konfigurációja

en: Rendered entity display config
hu: Leképezett entitás megjelenítés konfigurációja

en: Entity Browser creation instructions
hu: Entitásböngésző létrehozási instrukciók

en: You can find more detailed information about creating and configuring Entity Browsers at the <a href="@guide_href" target="_blank">official documentation</a>.
hu: Entitásböngészők létrehozásáról és beállításáról további részletes információ található a <a href="@guide_href" target="_blank">hivatalos dokumentációban</a>.

en: Displays the entity browser in an iFrame container embedded into the main page.
hu: Az entitásböngészőt egy, a főoldalba beágyazott Frame tárolóban jeleníti meg.

en: Displays the entity browser in a modal window.
hu: Az entitásböngészőt egy felugró ablakban jeleníti meg.

en: Displays the entity browser as a standalone form. Only intended for testing or very specific use cases.
hu: Az entitásböngészőt önálló űrlapként jeleníti meg. Csak tesztelési célra vagy nagyon különleges esetekhez.

en: Shows the current selection display, allowing to mix elements selected through different widgets in several steps.
hu: Megmutatja az aktuális kiválasztás megjelenítést, lehetővé téve különböző felületi elemeken kiválasztott elemek keverését több lépésben.

en: Skips the current selection display and immediately delivers the entities selected.
hu: Átugorja az aktuális kiválasztás megjelenítést és azonnal kijelzi a kiválasztott entitásokat.

en: Use a pre-configured view as selection area.
hu: Egy előre beállított nézet használata kiválasztási területként.

en: Displays only the first configured widget. Use this if you plan to have only one widget available.
hu: Csak az elsőként beállított felületi elemet jeleníti meg. Ezt kell használni, ha a terv szerint csak egy felületi elem lesz elérhető.

en: Creates horizontal tabs on the top of the entity browser, each tab representing one available widget.
hu: Vízszintes füleket hoz létre az entitásböngésző tetején. Minden fül egy rendelkezésre álló felületi elemet képvisel.

en: Image thumbnail display config
hu: Bélyegkép megjelenítés konfigurációja

en: The available plugins are:
hu: A rendelkezésre álló beépülők:

en: Label (%label)
hu: Címke (%label)

en: Will open Entity browser modal as soon as page is loaded, which might cause unwanted results. Should be used only in very specific cases such as Inline entity form integration. It is also advised not to use Entity browsers with this option enabled more than once per page.
hu: Az entitásböngészőt az oldal betöltődése után rögtön megnyitja, ami nem várt eredményhez vezethet. Csak olyan különleges esetekben javasolt használni, mint például az <em>Inline entity</em> űrlap integráció. Továbbá nem ajánlott az Entitásböngészőt ezzel a beállítással egy oldalon egynél többször használni.

en: Allow multiple uploads
hu: Többszörös feltöltés engedélyezése

en: Accept multiple files
hu: Több fájl elfogadása

en: Multiple uploads will only be accepted if the source field allows more than one value.
hu: Több fájl feltöltése csak akkor lesz elfogadva, ha a forrásmező lehetővé teszi egynél több elem használatát.

en: Automatically submit selection
hu: Kiválasztás automatikus beküldése

en: Page @page
hu: @page oldal

en: Example use cases
hu: Példa felhasználási esetek

en: Entity browser comes with an example module that can be used as a starting point.
hu: Az <em>Entity Browser</em> modul egy példamodullal érkezik ami jó kiindulási pont lehet.

en: Powerfull entity reference widget
hu: Erőteljes entitáshivatkozás felületi elem

en: Embedding entities into wysiwyg
hu: Entitások beágyazása wysiwyg-be

en: Entity browser @browser not found.
hu: @browser entitásböngésző nem található.

en: Entity browser not found.
hu: Entitásböngésző nem található.

en: This branch of Entity Browser is not compatible with the version of Media Entity installed.
hu: Az <em>Entity Browser</em> modulnak ez az ága nem kompatibilis a <em>Media Entity</em> modul telepített verziójával.

en: The media type is not configured correctly.
hu: A médiatípus nincs megfelelően beállítva.

en: The configured media type is not using the image plugin.
hu: A beállított médiatípus nem használja a kép beépülőt.

en: Upload images as media items
hu: Képek feltöltése médiaelemekként

en: Upload widget that will create media entities of the uploaded images.
hu: Feltöltése felületi elem ami létre fogja hozni a médiaentitásokat a feltöltött képekhez.

en: No widgets are available.
hu: Nincsenek elérhető felületi elemek.

en: Access to the widget forbidden.
hu: A hozzáférés a felületi elemhez tiltott.

en: You can select up to @maximum @entity_type (@remaining left).
hu: Az összesen kiválasztható @entity_type száma legfeljebb @maximum, @remaining maradt.
