Terminology (one-word long strings) (8.x-0.1-alpha12) - en to ca translation catalogue (666 entries)

en: photos
ca: fotografies

en: sets
ca: col·leccions

en: list
ca: llista

en: tags
ca: etiquetes

en: cloud
ca: núvol

en: Forms
ca: Formularis

en: Home
ca: Inici

en: Slideshow
ca: Presentació

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Images
ca: Imatges

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: user
ca: usuari

en: toolbar
ca: barra d'eines

en: plugins
ca: connectors

en: select
ca: selecciona

en: Pages
ca: Pàgines

en: function
ca: funció

en: enabled
ca: habilitat

en: weight
ca: amplada

en: plugin
ca: connector

en: enable
ca: habilita

en: delete
ca: suprimeix

en: title
ca: títol

en: size
ca: mida

en: value
ca: valor

en: Status
ca: Estat

en: Administer
ca: Administra

en: Register
ca: Registra

en: Markup
ca: Marcatge

en: Suffix
ca: Sufix

en: approve
ca: aprova

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: Approve
ca: Aprova

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: approval
ca: aprovació

en: denial
ca: denegació

en: Attribute
ca: Atribut

en: Value
ca: Valor

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Gross
ca: Brut

en: Item
ca: Element

en: Payer
ca: Pagador

en: Transactions
ca: Transaccions

en: By
ca: Per

en: Private
ca: Privat

en: content
ca: contingut

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Groups
ca: Grups

en: Is
ca: És

en: Group
ca: Grup

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Replies
ca: Respostes

en: Closed
ca: Tancat

en: subscribe
ca: subscriure

en: yes
ca: sí

en: Subscribers
ca: Subscriptors

en: List
ca: Llistat

en: Faces
ca: Cares

en: Subject
ca: Assumpte

en: closed
ca: tancat

en: Actions
ca: Accions

en: disabled
ca: inhabilitat

en: Confirm
ca: Confirma

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: Subscribe
ca: Subscriure's

en: Unsubscribe
ca: Cancel·la la subscripció

en: manager
ca: gestor

en: administrator
ca: administrador

en: unsubscribe
ca: cancel·lar subscripció

en: deny
ca: denega

en: Manager
ca: Gestor

en: Age
ca: Temps

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: Public
ca: Públic

en: Audience
ca: Audiència

en: Log
ca: Registre

en: page
ca: pàgina

en: more
ca: més

en: Manager:
ca: Gestor:

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Inhabilita

en: optional
ca: opcional

en: required
ca: necessari

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Administration
ca: Administració

en: footer
ca: peu

en: Comments
ca: Comentaris

en: Wishlist
ca: Llista de desitjos

en: Currency
ca: Moneda

en: Priority
ca: Prioritat

en: More
ca: Més

en: Action
ca: Acció

en: Quantity
ca: Quantitat

en: On
ca: Actiu

en: For
ca: Per a

en: unknown
ca: desconegut

en: new
ca: nou

en: Tags
ca: Etiquetes

en: random
ca: aleatòria

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Logging
ca: Registre

en: Yes
ca: Sí

en: Ash
ca: Cendre

en: Aquamarine
ca: Aiguamarina

en: Bluemarine
ca: Blaumarí

en: Greenbeam
ca: Raig verd

en: Mediterrano
ca: Mediterrani

en: Mercury
ca: Mercuri

en: Nocturnal
ca: Nocturn

en: Olivia
ca: Oliva

en: Homepage
ca: Pàgina inicial

en: License
ca: Llicència

en: Resources
ca: Recursos

en: Support
ca: Suport

en: project
ca: projecte

en: Projects
ca: Projectes

en: Project
ca: Projecte

en: Download
ca: Baixa

en: Version
ca: Versió

en: Go
ca: Vés-hi

en: view
ca: mostra

en: unpublished
ca: sense publicar

en: updated
ca: actualitzat

en: created
ca: creat

en: Overview
ca: Resum

en: all
ca: tot

en: Minor
ca: Menor

en: File
ca: Fitxer

en: Tag
ca: Etiqueta

en: register
ca: registreu-vos

en: Login
ca: Entrada

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Links
ca: Enllaços

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Hourly
ca: Cada hora

en: Daily
ca: Diàriament

en: Weekly
ca: Setmanalment

en: Monthly
ca: Mensualment

en: Schemes
ca: Esquemes

en: None
ca: Cap

en: Scheme
ca: Esquema

en: default
ca: predeterminat

en: Test
ca: Prova

en: Logs
ca: Registres

en: Number
ca: Número

en: Message
ca: Missatge

en: Response
ca: Resposta

en: Password
ca: Contrasenya

en: - None -
ca: - Cap -

en: Country
ca: País

en: Weight
ca: Pes

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Break
ca: Interromp

en: Center
ca: Centre

en: Container
ca: Contenidor

en: Types
ca: Tipus

en: Hierarchy
ca: Jerarquia

en: Single
ca: Simple

en: Multiple
ca: Múltiple

en: Synonyms
ca: Sinònims

en: Required
ca: Necessari

en: root
ca: arrel

en: Parent
ca: Pare

en: Parents
ca: Pares

en: Depth
ca: Profunditat

en: none
ca: cap

en: Category
ca: Categoria

en: Containers
ca: Contenidors

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Feed
ca: Canal

en: One
ca: Un

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: up
ca: amunt

en: Import
ca: Importa

en: Book
ca: Llibre

en: Export
ca: Exporta

en: settings
ca: paràmetres

en: Back
ca: Enrere

en: Field
ca: Camp

en: (none)
ca: (cap)

en: category
ca: categoria

en: container
ca: contenidor

en: Outline
ca: Esquema

en: header
ca: capçalera

en: Label
ca: Etiqueta

en: Changes
ca: Canvis

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Help
ca: Ajuda

en: username
ca: nom d'usuari

en: password
ca: contrasenya

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Default
ca: Per defecte

en: Background
ca: Fons

en: Summary
ca: Resum

en: Move
ca: Mou

en: Insert
ca: Insereix

en: Update
ca: Actualitza

en: Open
ca: Obert

en: Blank
ca: Buit

en: Top
ca: Part superior

en: Small
ca: Petit

en: Large
ca: Gran

en: Sunday
ca: diumenge

en: Monday
ca: dilluns

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Thursday
ca: dijous

en: Friday
ca: divendres

en: Saturday
ca: dissabte

en: Core
ca: Nucli

en: Time
ca: Hora

en: week
ca: setmana

en: remove
ca: elimina

en: View
ca: Mostra

en: History
ca: Història

en: Modules
ca: Mòduls

en: Section
ca: Secció

en: forum
ca: fòrum

en: forums
ca: fòrums

en: key
ca: clau

en: link
ca: enllaç

en: Display
ca: Visualització

en: Menu
ca: Menú

en: search
ca: cerca

en: Teaser
ca: Resum

en: never
ca: mai

en: mail
ca: correu

en: Updated
ca: Actualitzat

en: actions
ca: accions

en: Theme
ca: Tema

en: Layout
ca: Disposició

en: name
ca: Nom

en: aggregator
ca: agregador

en: theme
ca: tema

en: Updates
ca: Actualitzacions

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Titles
ca: Títols

en: type
ca: tipus

en: Mail
ca: Correu

en: User
ca: Usuari

en: action
ca: acció

en: Configure
ca: Configura

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Files
ca: Fitxers

en: Imported
ca: Importat

en: imported
ca: importat

en: file
ca: fitxer

en: status
ca: estat

en: Options
ca: Opcions

en: Created
ca: Creat

en: Activated
ca: Activat

en: Expanded
ca: Expandit

en: outline
ca: sinopsi

en: administer
ca: administra

en: All
ca: Tot

en: hours
ca: hores

en: days
ca: dies

en: submit
ca: envia

en: Post
ca: Enviament

en: Year
ca: Any

en: Block
ca: Bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: Breadcrumb
ca: Fil d'ariadna

en: Logo
ca: Logotip

en: Mission
ca: Missió

en: Site
ca: Lloc

en: Database
ca: Base de dades

en: Module
ca: Mòdul

en: Host
ca: Servidor

en: Never
ca: Mai

en: Header
ca: Capçalera

en: Footer
ca: Peu

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Roles
ca: Rols

en: Comment
ca: Comentari

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: Published
ca: Publicat

en: Cacheable
ca: Emmagatzemable en memòria cau

en: Filter
ca: Filtra

en: Locale
ca: Local

en: Fields
ca: Camps

en: Contains
ca: Conté

en: Photos
ca: Fotografies

en: items
ca: elements

en: configure
ca: configura

en: Items
ca: Elements

en: Up
ca: Amunt

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Maximum
ca: Màxim

en: download
ca: descarrega

en: help
ca: ajuda

en: home
ca: inici

en: Month
ca: Mes

en: Widget
ca: Giny

en: groups
ca: grups

en: Domain
ca: Domini

en: Address
ca: Adreça

en: email
ca: correu

en: Code
ca: Codi

en: operations
ca: operacions

en: By
ca: Per

en: Manufacturer
ca: Fabricant

en: Quotes
ca: Cometes

en: next
ca: següent

en: Members
ca: Membres

en: Directory
ca: Directori

en: group
ca: grup

en: Week
ca: Setmana

en: Day
ca: Dia

en: Start
ca: Inici

en: Verbose
ca: Detallat

en: Downloads
ca: Descàrregues

en: Forum
ca: Fòrum

en: Configuration
ca: Configuració

en: Attributes
ca: Atributs

en: Role
ca: Rol

en: Deny
ca: Denega

en: Blog
ca: Bloc

en: reset
ca: reinicia

en: Class
ca: Classe

en: String
ca: Cadena

en: Users
ca: Usuaris

en: Clicks
ca: Clics

en: Cache
ca: Memòria cau

en: Argument
ca: Paràmetre

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Checkout
ca: Passa per caixa

en: description
ca: descripció

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Install
ca: Instal·la

en: Tools
ca: Eines

en: Tab
ca: Pestanya

en: Option
ca: Opció

en: Arguments
ca: Paràmetres

en: Operator
ca: Operador

en: Filters
ca: Filtres

en: Optional
ca: Opcional

en: Random
ca: Aleatori

en: Template
ca: Plantilla

en: template
ca: plantilla

en: false
ca: fals

en: true
ca: cert

en: center
ca: centrada

en: Profile
ca: Perfil

en: module
ca: mòdul

en: Static
ca: Estàtic

en: Process
ca: Processa

en: Expires
ca: Expira

en: expired
ca: expirat

en: expires
ca: expira

en: filters
ca: filtres

en: fields
ca: camps

en: Flag
ca: Bandera

en: Operation
ca: Operació

en: reply
ca: respon

en: Function
ca: Funció

en: Weeks
ca: Setmanes

en: Defaults
ca: Per defecte

en: Collapsed
ca: Plegat

en: Labels
ca: Etiquetes

en: comments
ca: comentaris

en: Confirmation
ca: Confirmació

en: Root
ca: Arrel

en: second
ca: segona

en: seconds
ca: segons

en: minute
ca: minut

en: minutes
ca: minuts

en: Key
ca: Clau

en: install
ca: instal·la

en: block
ca: bloc

en: Change
ca: Canvia

en: message
ca: missatge

en: Messages
ca: Missatges

en: Tokens
ca: Comodins

en: Countries
ca: Països

en: Feeds
ca: Canals

en: Sources
ca: Fonts

en: 1 item | @count items
ca[0]: 1 element
ca[1]: @count elements

en: menu
ca: menú

en: next ›
ca: següent ›

en: update
ca: actualitza

en: Source
ca: Font

en: published
ca: publicat

en: Undo
ca: Desfés

en: Expired
ca: Caducat

en: checkout
ca: Pagament

en: Languages
ca: Llengües

en: Features
ca: Funcionalitats

en: Feature
ca: Funcionalitat

en: Activity
ca: Activitat

en: Distribution
ca: Distribució

en: Lists
ca: Llistes

en: Limit
ca: Límit

en: Query
ca: Consulta

en: one
ca: u

en: two
ca: dos

en: three
ca: tres

en: day
ca: dia

en: month
ca: mes

en: year
ca: any

en: hour
ca: hora

en: Hour
ca: Hora

en: Minute
ca: Minut

en: Second
ca: Segon

en: body
ca: cos

en: Posts
ca: Articles

en: author
ca: autor

en: Entity
ca: Entitat

en: Empty
ca: Buit

en: any
ca: qualsevol

en: Days
ca: Dies

en: views
ca: vistes

en: Extend
ca: Amplia

en: Expire
ca: Expira

en: profile
ca: perfil

en: Hours
ca: Hores

en: Seconds
ca: Segons

en: role
ca: rol

en: open
ca: obert

en: Binary
ca: Binari

en: Blogs
ca: Blocs

en: Books
ca: Llibres

en: Style
ca: Estil

en: change
ca: canvi

en: Forums
ca: Fòrums

en: Website
ca: Lloc web

en: Session
ca: Sessió

en: Permissions
ca: Permisos

en: e-mail
ca: correu electrònic

en: roles
ca: rols

en: Installed
ca: Instal·lat

en: permission
ca: permís

en: on
ca: a

en: Plugin
ca: Connector

en: Duplicate
ca: Duplica

en: address
ca: adreça

en: options
ca: opcions

en: Cart
ca: Carretó

en: Transaction
ca: Transacció

en: Calculation
ca: Càlcul

en: Completed
ca: Completat

en: Testing
ca: Proves

en: Unauthorized
ca: No autoritzat

en: shipped
ca: enviat

en: canceled
ca: cancel·lat

en: completed
ca: completat

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Templates
ca: Plantilles

en: Gray
ca: Gris

en: width
ca: amplada

en: height
ca: alçada

en: previous
ca: Anterior

en: New
ca: Nou

en: Next ›
ca: Següent ›

en: image
ca: imatge

en: images
ca: imatges

en: Environment
ca: Entorn

en: Themes
ca: Temes

en: Translations
ca: Traduccions

en: Story
ca: Història

en: Minutes
ca: Minuts

en: Workspace
ca: Espai de treball

en: comment
ca: comentari

en: Join
ca: Uneix-te a

en: Unpublished
ca: Sense publicar

en: by
ca: per

en: publish
ca: publica

en: News
ca: Notícies

en: Hits
ca: Accessos

en: sticky
ca: estàtic

en: Sticky
ca: Estàtic

en: cancel
ca: Cancela

en: users
ca: usuaris

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: disable
ca: inhabilita

en: date
ca: data

en: Limits
ca: Límits

en: Photo
ca: Foto

en: responses
ca: respostes

en: Select
ca: Seleccioneu

en: is
ca: és

en: log
ca: registre

en: small
ca: petit

en: large
ca: gran

en: Information
ca: Informació

en: Plugins
ca: Connectors

en: Authors
ca: Autors

en: Strings
ca: Cadenes

en: Synchronization
ca: Sincronitzaqció

en: translation
ca: traducció

en: Translation
ca: Traducció

en: Blocks
ca: Blocs

en: Menus
ca: Menús

en: fieldset
ca: Conjunt de camps

en: collapsed
ca: col·lapsat

en: Minimum
ca: Mínim

en: Form
ca: Formulari

en: Publish
ca: Publica

en: Canceled
ca: Cancel·lades

en: years
ca: anys

en: weeks
ca: setmanes

en: Permission
ca: Permís

en: Next >
ca: Següent >

en: parent
ca: pare

en: Two
ca: Dos

en: Three
ca: Tres

en: Autocompleted
ca: Autocompletat

en: Explicit
ca: Explícit

en: Green
ca: Verd

en: Sections
ca: Seccions

en: Profiles
ca: Perfils

en: Reply
ca: Respon

en: Mapping
ca: Associacions

en: Installation
ca: Instal·lació

en: Directories
ca: Directoris

en: Extension
ca: Extensió

en: Deploy
ca: Desplega

en: Services
ca: Serveis

en: Keys
ca: Claus

en: Service
ca: Servei

en: Unavailable
ca: No disponible

en: Screenshot
ca: Captura

en: Drafts
ca: Esborranys

en: Expand
ca: Expandeix

en: Administrator
ca: Administrador

en: Available
ca: Disponible

en: Aggregate
ca: Agrega

en: Sizes
ca: Mides

en: Addresses
ca: Adreces

en: empty
ca: buit

en: taxonomy
ca: taxonomia

en: Aggregator
ca: Agregador

en: Values
ca: Valors

en: Build
ca: Construir

en: Pager
ca: Paginador

en: Featured
ca: Distintiu

en: contains
ca: conté

en: types
ca: tipus

en: Any
ca: Qualsevol

en: daily
ca: diari

en: weekly
ca: setmanal

en: Emails
ca: Correus electrònics

en: Authorization
ca: Autorització

en: Setting
ca: Paràmetre

en: string
ca: cadena

en: Cardinality
ca: Cardinalitat

en: Popup
ca: Emergent

en: Suggestions
ca: Suggeriments

en: Member
ca: Membre

en: Synchronize
ca: Sincronitza

en: Untranslated
ca: Sense traduir

en: field
ca: camp

en: Formatter
ca: Formatador

en: Metric
ca: Mètric

en: Suggestion
ca: Suggeriment

en: database
ca: base de dades

en: Currencies
ca: Monedes

en: Activities
ca: Activitats

en: Enter
ca: Introduïu

en: Responses
ca: Respostes

en: VAT
ca: IVA

en: Importing
ca: Important

en: Validator
ca: Validador

en: monthly
ca: mensual

en: Flags
ca: Marcadors

en: Admin
ca: Administrador

en: wednesday
ca: dimecres

en: permissions
ca: permisos

en: Autocomplete
ca: Autocompleta

en: Boolean
ca: Booleà

en: Bundles
ca: Embolcalls

en: Bundle
ca: Embolcall

en: host
ca: servidor

en: Websites
ca: Pàgines web

en: teaser
ca: resum

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

en: hourly
ca: cada hora

en: priority
ca: prioritat

en: Localization
ca: Localització

en: locale
ca: local

en: Draft
ca: Esborrany

en: Tests
ca: Proves

en: Mappings
ca: Assignacions

en: label
ca: etiqueta

en: Initializing.
ca: Inicialitzant.

en: form
ca: formulari

en: alert
ca: alerta

en: layout
ca: disposició

en: Education
ca: Educació

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Displays
ca: Presentacions

en: filter
ca: filtre

en: Usernames
ca: Noms d'usuari

en: Placeholder
ca: Marcador

en: Compact
ca: Compacta

en: Fieldset
ca: Conjunt de camps

en: Dependency
ca: Dependència

en: Resource
ca: Recurs

en: Mask
ca: Màscara

en: language
ca: idioma

en: Locales
ca: Locals

en: book
ca: llibre

en: Transliterate
ca: Transcriu

en: Styles
ca: Estils

en: transactions
ca: transaccions

en: Interface
ca: Interfície

en: Serialized
ca: Serialitzat

en: support
ca: suport

en: Alert
ca: Alerta

en: Hint
ca: Indicació

en: Contents
ca: Continguts

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: currency
ca: moneda

en: Library
ca: Biblioteca

en: Unique
ca: Únic

en: Dependencies
ca: Dependències

en: profiles
ca: perfils

en: Entities
ca: Entitats

en: E-mails
ca: Correus electrònics

en: draft
ca: esborrany

en: Four
ca: Quatre

en: Interfaces
ca: Interfícies

en: statistics
ca: estadístiques

en: Places
ca: Llocs

en: files
ca: fitxers

en: Display:
ca: Mostra:

en: Industry
ca: Indústria

en: teasers
ca: resums

en: titles
ca: títols

en: currencies
ca: divises

en: environment
ca: entorn

en: blocks
ca: blocs

en: Reduce
ca: Redueix

en: Breakpoint
ca: Punt de ruptura

en: Dropbutton
ca: Botó desplegable

en: Serializer
ca: Serialitzador

en: menus
ca: menús

en: Toolkit
ca: Conjunt d'eines

en: environments
ca: entorns

[ctx: Validation]
en: Range
ca: Rang

[ctx: With components]
en: Extend
ca: Amplia

en: Formula
ca: Fórmula

en: Passwords
ca: Contrasenyes

en: Workspaces
ca: Espais de treball

en: workspace
ca: espai de treball

en: workspaces
ca: espais de treball

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ca: Esborrany
