Muser (3.0.0-alpha5) - en to ca translation catalogue (350 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Real name
ca: Nom real

en: Email address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: List
ca: Llistat

en: Actions
ca: Accions

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Language
ca: Llengua

en: more
ca: més

en: Email settings
ca: Configuració del correu electrònic

en: Administration
ca: Administració

en: More
ca: Més

en: Action
ca: Acció

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Yes
ca: Sí

en: Project information
ca: Informació del projecte

en: Projects
ca: Projectes

en: Project
ca: Projecte

en: view
ca: mostra

en: My projects
ca: Els meus projectes

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Use count
ca: Comptador d'ús

en: Test
ca: Prova

en: Message
ca: Missatge

en: No log messages available.
ca: No hi ha missatges de registre disponibles.

en: Password
ca: Contrasenya

en: Image
ca: Imatge

en: Center
ca: Centre

en: Category
ca: Categoria

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: Go to previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: Go to next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: Preview
ca: Previsualitza

en: True
ca: Cert

en: Text Color
ca: Color del text

en: Default
ca: Per defecte

en: Top
ca: Part superior

en: Archive
ca: Arxiva

en: Icon
ca: Icona

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Teaser
ca: Resum

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Attachment
ca: Adjunt

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Continue
ca: Continua

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Files
ca: Fitxers

en: User ID
ca: Identificador d'usuari

en: Created
ca: Creat

en: All
ca: Tot

en: Active
ca: Actiu

en: Submitted
ca: Tramès

en: Year
ca: Any

en: General information
ca: Informació general

en: Block
ca: Bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Taxonomy terms
ca: Termes de la taxonomia

en: Breadcrumb
ca: Fil d'ariadna

en: Site name
ca: Nom del lloc

en: Never
ca: Mai

en: Footer
ca: Peu

en: Recipients
ca: Destinataris

en: To
ca: Per

en: From
ca: De

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Roles
ca: Rols

en: Published
ca: Publicat

en: Filter
ca: Filtra

en: Vocabulary
ca: Vocabulari

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Severity
ca: Severitat

en: Fields
ca: Camps

en: Watchdog
ca: Vigilant

en: Warning
ca: Avís

en: Last update
ca: Última actualització

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Media
ca: Multimèdia

en: Plain text
ca: Text pla

en: Widget
ca: Giny

en: Current
ca: Actual

en: Recent posts
ca: Enviaments recents

en: Table
ca: Taula

en: Role
ca: Rol

en: Email subject
ca: Assumpte del correu electrònic

en: First name
ca: Nom

en: Last name
ca: Cognoms

en: Log in
ca: Entra

en: Blog
ca: Bloc

en: Add new comment
ca: Afegeix un nou comentari

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ca: @site està actualment en manteniment. El lloc tornarà a funcionar aviat. Gràcies per la vostra paciència.

en: Last
ca: Darrer

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Tools
ca: Eines

en: Filters
ca: Filtres

en: Sort Criteria
ca: Criteris d'ordenació

en: Random
ca: Aleatori

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: Replacement
ca: Reemplaçament

en: Close
ca: Tanca

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Full
ca: Complet

en: Pending
ca: Pendent

en: English
ca: Anglès

en: Messages
ca: Missatges

en: Clear
ca: Neteja

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: Accept
ca: Accepta

en: Member for
ca: Membre des de fa

en: Front page
ca: Portada

en: Languages
ca: Llengües

en: First
ca: Primer

en: author
ca: autor

en: Entity
ca: Entitat

en: Log out
ca: Surt

en: Your message has been sent.
ca: El vostre missatge s'ha enviat.

en: Hours
ca: Hores

en: People
ca: Gent

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: Glossary
ca: Glossari

en: Diff
ca: Diferència

en: User management
ca: Gestió d'usuaris

en: Testing
ca: Proves

en: 301 Moved Permanently
ca: 301 Mogut permanentment

en: 307 Temporary Redirect
ca: 307 Redirecció Temporal

en: @type: deleted %title.
ca: @type: %title eliminat.

en: New
ca: Nou

en: ‹ Previous
ca: ‹ Anterior

en: Next ›
ca: Següent ›

en: Keyword search
ca: Cerca per paraula clau

en: Unpublished
ca: Sense publicar

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Anonymous user
ca: Usuari anònim

en: Apply
ca: Aplica

en: small
ca: petit

en: large
ca: gran

en: Go to first page
ca: Vés a la primera pàgina

en: Go to last page
ca: Vés a la darrera pàgina

en: Block description
ca: Descripció del bloc

en: Used in
ca: Usat a

en: Permission
ca: Permís

en: Grid
ca: Graella

en: 300 Multiple Choices
ca: 300 Múltiples Opcions

en: 302 Found
ca: 302 Trobat

en: 303 See Other
ca: 303 Veieu d'Altres

en: 304 Not Modified
ca: 304 Sense Modificació

en: 305 Use Proxy
ca: 305 Utilitza Proxy

en: Language code
ca: Codi de llengua

en: Authenticated user
ca: Usuari autenticat

en: Edit profile
ca: Edita el perfil

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: Activate
ca: Activat

en: Inactivate
ca: Desactivat

en: Active users
ca: Usuaris actius

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ca: Un usuari es considera connectat per aquest temps des de que va veure per darrer cop una pàgina.

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: Report
ca: Informe

en: Publish content
ca: Publica el contingut

en: and
ca: i

en: Newest first
ca: Els més nous primer

en: Next »
ca: Següent »

en: Block type
ca: Tipus de bloc

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: Main navigation
ca: Navegació principal

en: Not applicable
ca: No aplicable

en: No content available.
ca: No hi ha contingut disponible.

en: Flags
ca: Marcadors

en: Admin
ca: Administrador

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: No files available.
ca: No hi ha fitxers disponibles.

en: Frontpage
ca: Portada

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: No data found.
ca: No s'han trobat dades.

en: Upload date
ca: Data de càrrega

en: Primary
ca: Primari

en: Email:
ca: Correu electrònic:

en: Dashboard
ca: Tauler

en: Chart
ca: Taula

en: Not set
ca: Sense establir

en: Secondary
ca: Secundari

en: Round
ca: Arrodoneix

en: All terms
ca: Tots els termes

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Compact
ca: Compacta

en: Publishing status
ca: Estat de la publicació

en: Recent blog posts
ca: Articles recents del bloc

en: Who's new
ca: Qui és nou

en: Language name
ca: Nom de la llengua

en: Pagination
ca: Paginació

en: Delete redirect
ca: Suprimeix la redirecció

en: Select language
ca: Selecciona la llengua

en: Personal contact form
ca: Formulari de contacte personal

en: Who's online
ca: Qui està connectat

en: Apply filters
ca: Aplica els filtres

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Status code
ca: Codi d'estat

en: Delete content
ca: Suprimeix el contingut

en: Published status
ca: Estat de publicació

en: Monthly archive
ca: Arxiu mensual

en: Recent content
ca: Contingut recent

en: Unpublish content
ca: Retira el contingut

en: Make content sticky
ca: Fes el contingut estàtic

en: Make content unsticky
ca: Fes el contingut no estàtic

en: Promote content to front page
ca: Promou el contingut a la portada

en: Remove content from front page
ca: Elimina el contingut de la portada

en: Save content
ca: Desa el contingut

en: Find and manage content.
ca: Busqueu i gestioneu el contingut.

en: No people available.
ca: No hi ha gent disponible.

en: Find and manage people interacting with your site.
ca: Trobeu i gestioneu la gent que interacciona amb el vostre lloc.

en: Basic page
ca: Pàgina bàsica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ca: Utilitzeu les <em>pàgines bàsiques</em> per al vostre contingut estàtic, com una pàgina de 'Qui som'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ca: Utilitzeu les etiquetes per a agrupar en categories els articles de temes similars.

en: Select any filter and click on Apply to see results
ca: Seleccioneu qualsevol filtre i feu clic a Aplica per a veure'n els resultats.

en: No media available.
ca: No hi ha mèdia disponible.

en: {current} of {total}
ca: {current} de {total}

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Update URL alias
ca: Actualitza l'àlies URL

en: Bulk update
ca: Actualització massiva

en: Recent log messages
ca: Missatges recents del registre

en: - Select a value -
ca: - Seleccioneu un valor -

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: Text Formats
ca: Formats de text

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ca: Gestiona comptes d'usuari, rols i permisos.

en: Changed date
ca: Data de modificació

en: Data export
ca: Exportació de dades

en: Custom blocks
ca: Blocs personalitzats

en: Not specified
ca: Sense especificar

en: Master
ca: Mestre

en: in @time
ca: a @time

en: Entity Reference
ca: Referència d'entitat

en: 404 page not found
ca: No s'ha trobat la pàgina 404

en: Language direction
ca: Direcció de l'idioma

en: Media type
ca: Tipus de mèdia

en: Full HTML
ca: HTML complet

en: Original language
ca: Llengua original

en: Last page
ca: Última pàgina

en: Displaying @start - @end of @total
ca: Es mostren @start - @end de @total

en: The @type %title has been deleted.
ca: S'ha eliminat la @type %title.

en: With selection
ca: Amb la selecció

en: Custom block library
ca: Biblioteca de blocs personalitzats

en: Registering module
ca: Mòdul de registre

en: File usage
ca: Utilització de fitxer

en: 403 access denied
ca: Accés denegat 403

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ca: Encara no heu creat cap tipus de contingut. Aneu a la <a href="@create_content">pàgina de creació de tipus de contingut</a> per afegir un tipus de contingut nou.

en: Adding languages
ca: Afegir llengües

en: First page
ca: Primera pàgina

en: Page @items.current
ca: Pàgina @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
ca: Enviat per @author_name el @date

en: @language translation of the @type %label has been deleted.
ca: S'ha eliminat la traducció al @language de @type %label.

en: Large (480×480)
ca: Gran (480x480)

en: Medium (220×220)
ca: Mitjà (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
ca: Miniatura (100×100)

en: User account menu
ca: Menú del compte d'usuari

en: Block the selected user(s)
ca: Bloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Cancel the selected user account(s)
ca: Cancel·la els comptes d'usuari seleccionats

en: Unblock the selected user(s)
ca: Desbloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Basic block
ca: Bloc bàsic

en: A basic block contains a title and a body.
ca: Un bloc bàsic conté un títol i un cos.

en: Basic HTML
ca: HTML bàsic

en: Restricted HTML
ca: HTML restringit

en: Links related to the active user account
ca: Enllaços relacionats amb el compte d'usuari actiu

en: Administrative task links
ca: Enllaços de tasques administratives

en: Site information links
ca: Enllaços a la informació del lloc

en: Site section links
ca: Enllaços a les seccions del lloc

en: User tool links, often added by modules
ca: Enllaços a eines d'usuari, normalment afegits pels mòduls

en: Find and manage custom blocks.
ca: Cerca i gestiona blocs personalitzats.

en: Find and manage files.
ca: Localitza i gestiona arxius.

en: Editing languages
ca: Editant llengües

en: All content, by month.
ca: Tot el contingut, per mes.

en: Recent content.
ca: Contingut recent.

en: All content promoted to the front page.
ca: Tot el contingut promocionat a la portada.

en: All content, by letter.
ca: Tot el contingut, per lletra.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ca: Contingut que pertany a cert terme de taxonomia.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
ca: Mostra una llista dels usuaris més nous del lloc web.

en: Who's online block
ca: Bloc de qui està en línia

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
ca: Mostra els noms d'usuari dels usuaris actius més recentment i el nombre total d'usuaris actius.

en: View edit page
ca: Pàgina d'edició de la vista

en: Files overview
ca: Visió generalt dels fitxers

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ca: Informació d'ús del fitxer per {{ arguments.fid }}

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
ca: <p>Aquesta pàgina proporciona l'habilitat d'afegir llengües comunes al vostre lloc.</p><p>Si la llengua que voleu no està disponible, podeu afegir-ne una de personalitzada.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
ca: <p>Escolliu una llengua de la llista o seleccioneu "Llengua personalitzada..." del final d'aquesta.</p><p>Feu clic al botó "Afegeix una llengua" quan hagueu escollit la vostra llengua.</p><p>En afegir llengües personalitzades, disposareu d'un formulari addicional on podreu proporcionar el nom, codi i direcció de la llengua.</p>

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
ca: <p>Aquesta pàgina proporciona l'habilitat d'editar una llengua al vostre lloc, incloent llengües comunes.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
ca: <p>La pàgina de "Llengües" us permet afegir, editar, eliminar i reordenar llengües pel lloc.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
ca: <p>Per afegir més llengües al vostre lloc, feu clic al botó "Afegeix una llengua".</p><p>Les llengües afegides es mostraran al llistat de llengües i a partir de llavors es poden editar o eliminar.</p>

en: Reordering languages
ca: Reordenament de les llengües

en: Set a language as default
ca: Estableix l'idioma per defecte

en: Modifying languages
ca: Modificant les llengües

en: Find and manage content
ca: Troba i gestiona el contingut

en: Welcome to [site:name]
ca: Benvingut/da a [site:name]

en: Name or email contains
ca: Nom o correu electrònic conté

en: A list of new users
ca: Una llista dels usuaris nous

en: There are currently @total users online.
ca: Actualment hi ha @total usuaris en línia.

en: There are currently 0 users online.
ca: Actualment no hi ha cap usuari connectat.

en: A list of users that are currently logged in.
ca: Una llista d'usuaris que tenen actualment una sessió oberta.

en: Manage view settings
ca: Gestiona els paràmetres de la vista

en: View or edit the configuration.
ca: Visualitzeu o editeu la configuració.

en: Displays in this view
ca: Presentacions en aquesta vista

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
ca: Una presentació és la forma de mostrar els resultats, per exemple, com una pàgina o un bloc. Una vista pot contenir múltiples presentacions que es mostren aquí.  La presentació activa es mostra destacada.

en: View administration
ca: Administració de la vista

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
ca: Si aquesta vista usa camps, es llisten aquí. Podeu fer clic en un camp per a configurar-lo.

en: Filter your view
ca: Filtra la teva vista

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
ca: Afegiu filtres per a limitar els resultats en la sortida. Per exemple, per a mostrar només contingut que estigui <em>publicat</em>, heu d'afegir un filtre per <em>Publicat</em> i seleccionar <em>Sí</em>.

en: Filter actions
ca: Filtra les accions

en: Add, rearrange or remove filters.
ca: Afegeix, reordena o elimina filtres.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
ca: Controleu l'ordre en què es mostren els resultats. Feu clic a una regla d'ordenació activa per a configurar-la.

en: Sort actions
ca: Ordena les accions

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
ca: Afegeix, ordena o elimina regles d'ordenació.

en: Show a preview of the view output.
ca: Mostra una previsualització del resultat de la vista.

en: Delete media
ca: Suprimeix mèdia

en: Media name
ca: Nom del mèdia

en: List of redirects
ca: Llista de redireccions

en: There is no redirect yet.
ca: Encara no hi ha cap redirecció.

en: Save media
ca: Desa mèdia

en: Publish media
ca: Publica mèdia

en: Unpublish media
ca: Retira mèdia

en: <p>Now that you have an overview of the "Add languages" feature, you can continue by:<ul><li>Adding a language</li><li>Adding a custom language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
ca: <p>Ara que teniu un resum de la funcionalitat d'"Afegir llengües", podeu continuar per:<ul><li>Afegir una llengua</li><li>Afegir una llengua personalitzada</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Veure les llengües configurades</a></li></ul></p>

en: There are no custom blocks available.
ca: No hi ha cap bloc personalitzat disponible.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
ca: No s'ha creat encara cap contingut per a la portada.<br />Seguiu la <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/ca/docs/user_guide/ca/index.html">Guia d'Usuari</a> per a començar a construir el vostre lloc.

en: Name (A-Z)
ca: Nom (A-Z)

en: Name (Z-A)
ca: Nom (Z-A)

en: Edit {{ name }}
ca: Edita {{ name }}

en: Widget (table)
ca: Giny (taula)

en: Delete {{ name }}
ca: Suprimeix {{ name }}
