Paragon (8.x-1.0-alpha16) - en to hu translation catalogue (306 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Status
hu: Állapot

en: Register
hu: Felhasználó létrehozása

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Moderated content
hu: Moderálandó tartalmak

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: more
hu: tovább

en: Article
hu: Cikk

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: More
hu: Több

en: Action
hu: Művelet

en: On
hu: Be

en: Tags
hu: Címkék

en: File
hu: Fájl

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Use count
hu: Használatok száma

en: Message
hu: Üzenet

en: No log messages available.
hu: Nincs egyetlen rögzített esemény sem.

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Preview
hu: Előnézet

en: True
hu: Igaz

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Archive
hu: Archiválás

en: Icon
hu: Ikon

en: Audio
hu: Hanganyag

en: Path
hu: Útvonal

en: File Size
hu: Fájlméret

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Updated
hu: Frissítve

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Files
hu: Fájlok

en: Created
hu: Létrehozva

en: Node
hu: Tartalom

en: All
hu: Mind

en: Active
hu: Aktív

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Off
hu: Ki

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: Severity
hu: Szint

en: Count
hu: Mennyiség

en: Heading
hu: Főcím

en: Watchdog
hu: Eseménynapló

en: Last update
hu: Legutóbbi frissítés

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Media
hu: Média

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Widget
hu: Felületi elem

en: Address
hu: Cím

en: Desc
hu: Csökk

en: Table
hu: Táblázat

en: Role
hu: Szerepkör

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hu: @site jelenleg karbantartás alatt áll, tartalma hamarosan újra elérhető lesz. Addig is köszönjük a türelmet.

en: Redirect
hu: Átirányítás

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Tools
hu: Eszközök

en: Phone Number
hu: Telefonszám

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Full
hu: Teljes

en: English
hu: angol

en: Token
hu: Vezérjel

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Member for
hu: Ennyi ideje tag

en: Front page
hu: Címlap

en: First
hu: Első

en: Second
hu: Második

en: author
hu: szerző

en: Entity
hu: Entitás

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: People
hu: Emberek

en: Blocked
hu: Zárolt

en: Video
hu: Videó

en: Glossary
hu: Szójegyzék

en: 301 Moved Permanently
hu: 301 Véglegesen áthelyezve

en: 307 Temporary Redirect
hu: 307 Ideiglenes átirányítás

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Content Type
hu: Tartalomtípus

en: Upload File
hu: Fájl feltöltése

en: Anonymous user
hu: Névtelen felhasználó

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: Used in
hu: Ez használja

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Sitemap
hu: Webhelytérkép

en: Grid
hu: Rács

en: 300 Multiple Choices
hu: 300 Többszörös választás

en: 302 Found
hu: 302 Találat

en: 303 See Other
hu: 303 Lásd máshol

en: 304 Not Modified
hu: 304 Nem módosult

en: 305 Use Proxy
hu: 305 Proxy használat

en: Global
hu: Általános

en: Audio file
hu: Hangfájl

en: Authenticated user
hu: Azonosított felhasználó

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
hu: Meghatározza, hogy mennyi ideig kell egy felhasználót a webhelyen lévőnek tekinteni, miután egy oldalt megtekintett.

en: Offset
hu: Eltolás

en: Family
hu: Család

en: Publish content
hu: Tartalom közzététele

en: Newest first
hu: Legújabb elöl

en: Image Type
hu: Képtípus

en: Block type
hu: Blokktípus

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Not applicable
hu: Nem alkalmazható

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Metatags
hu: Meta jelölők

en: Permanent
hu: Állandó

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: No files available.
hu: Nincsenek elérhető fájlok.

en: Frontpage
hu: Címlap

en: MIME type
hu: MIME típus

en: Upload date
hu: Feltöltés dátuma

en: Add Image
hu: Kép hozzáadása

en: Search index
hu: Keresési index

en: Video file
hu: Videófájl

en: Add File
hu: Fájl hozzáadása

en: Scheduled
hu: Időzítve

en: File Type
hu: Fájl típusa

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Compact
hu: Tömör

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Who's new
hu: Új felhasználók

en: Delete redirect
hu: Átirányítás törlése

en: Who's online
hu: Jelenlévő felhasználók

en: Apply filters
hu: Szűrők alkalmazása

en: Publish on
hu: Közzététel bekapcsolása

en: Unpublish on
hu: Elrejtés bekapcsolása

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Alternate Title
hu: Alternatív cím

en: Resolved
hu: Feloldva

en: Status code
hu: Állapotkód

en: Delete content
hu: Tartalom törlése

en: Moderation state
hu: Moderációs állapot

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Monthly archive
hu: Havi archívum

en: Full content
hu: Teljes tartalom

en: Recent content
hu: Friss tartalom

en: No front page content has been created yet.
hu: Még nem lett létrehozva címlapra kerülő tartalom.

en: Unpublish content
hu: Tartalom elrejtése

en: Make content sticky
hu: Tartalom kiemelése

en: Make content unsticky
hu: Tartalom kiemelésének megszüntetése

en: Promote content to front page
hu: Tartalom címlapra helyezése

en: Remove content from front page
hu: Tartalom levétele a címlapról

en: Save content
hu: Tartalom mentése

en: Find and manage content.
hu: Tartalmakat keres és kezel.

en: Taxonomy term page
hu: Taxonómiakifejezés oldal

en: No people available.
hu: Nincsenek a webhellyel kapcsolatban álló emberek.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
hu: [site:name] adminisztrátora által létrehozott új felhasználói fiók elkészült

en: Find and manage people interacting with your site.
hu: A webhellyel kapcsolatban álló emberek keresése és adminisztrációja.

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: No media available.
hu: Nincs elérhető média.

en: Video URL
hu: Videó webcíme

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hu: A <em>cikk</em> típust az időhöz kötött tartalmakhoz érdemes használni. Például hírek, sajtóközlemények vagy blogbejegyzések.

en: Update URL alias
hu: Webcímálnév frissítése

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: Recent log messages
hu: Legutóbbi naplóüzenetek

en: Last accessed
hu: Utolsó használat

en: Fix 404 pages
hu: 404-es oldalak javítása

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
hu: Felhasználói fiókok kezelése, szerepkörök és jogosultságok.

en: Changed date
hu: Módosítás dátuma

en: Asc
hu: Növ

en: Not specified
hu: Nincs megadva

en: Master
hu: Mester

en: Get the actual content from a content revision.
hu: Aktuális tartalom egy tartalomváltozatból.

en: 404 page not found
hu: 404 – Az oldal nem található

en: Media type
hu: Médiatípus

en: Full HTML
hu: Teljes HTML

en: Original language
hu: Eredeti nyelv

en: Daily Schedule
hu: Napi program

en: Scheduled content
hu: Időzített tartalom

en: Choose some options
hu: Kiválasztható pár lehetőség

en: Choose an option
hu: Kiválasztható egy lehetőség

en: No results match
hu: Nincs egyező találat

en: Publish taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés közzététele

en: Unpublish taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés elrejtése

en: Redirect 404
hu: 404-es hiba átirányítása

en: Custom block library
hu: Egyéni blokkok könyvtára

en: Registering module
hu: Használó modul

en: Fallback date format
hu: Pót dátumformátum

en: File usage
hu: Fájl használata

en: 403 access denied
hu: 403 – A hozzáférés megtagadva

en: Public Files Directory
hu: Nyilvános fájlok könyvtára

en: Private Files Directory
hu: Privát fájlok könyvtára

en: Search result highlighting input
hu: Keresési eredmény, a keresett szó kiemelve

en: Scheduled Content
hu: Időzített tartalom

en: Media library
hu: Médiakönyvtár

en: Thumbnail (100×100)
hu: Bélyegkép (100×100 képpont)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
hu: Y. m. d., D – H:i

en: HTML Date
hu: HTML dátum

en: HTML Datetime
hu: HTML dátum idővel

en: HTML Month
hu: HTML hónap

en: HTML Time
hu: HTML idő

en: HTML Week
hu: HTML hét

en: HTML Year
hu: HTML év

en: HTML Yearless date
hu: HTML dátum évszám nélkül

en: Default long date
hu: Alapértelmezett hosszú dátum idővel

[ctx: PHP date format]
en: l, F j, Y - H:i
hu: Y. F j., l – H:i

en: Default medium date
hu: Alapértelmezett közepes dátum idővel

en: Default short date
hu: Alapértelmezett rövid dátum idővel

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
hu: Y. m. d. – H:i

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: Block the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználó tiltása

en: Cancel the selected user account(s)
hu: A kiválasztott felhasználók törlése

en: Unblock the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználó tiltásának feloldása

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
hu: Egy vesszővel elválasztott felsorolás, mint például Esztergom, Tapolca, "Székesfehérvár, Fejér megye".

en: Basic HTML
hu: Alap HTML

en: Restricted HTML
hu: Korlátozott HTML

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] felhasználó fióktörlési kérelme [site:name] webhelyen

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] felhasználó bejelentkezési adatai [site:name] webhelyen

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (jóváhagyásra várva)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (jóváhagyva)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (zárolva)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (törölve)

en: Links related to the active user account
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó fiókjával kapcsolatos műveletek

en: Administrative task links
hu: Műveletek adminisztrátoroknak

en: Site information links
hu: Információk a webhelyről

en: Site section links
hu: Webhely alegységeire mutató hivatkozások

en: User tool links, often added by modules
hu: Műveletek felhasználóknak, gyakran más modulok révén

en: Find and manage custom blocks.
hu: Egyéni blokkok keresése és kezelése.

en: Find and manage files.
hu: Fájlok keresése és kezelése.

en: All content, by month.
hu: Minden tartalom, hónaponként csoportosítva.

en: Recent content.
hu: Friss tartalom.

en: All content promoted to the front page.
hu: A kezdőlapon közzétett összes tartalom.

en: All content, by letter.
hu: Minden tartalom, kezdőbetűk szerint csoportosítva.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
hu: Egy bizonyos taxonómiakifejezéshez tartozó tartalom.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
hu: Egy listát jelenít meg a webhely legfrissebb felhasználói fiókjairól.

en: Who's online block
hu: Jelenlévő felhasználók blokk

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
hu: Megmutatja a legutóbb aktív felhasználókat és az aktív felhasználók számát.

en: There are no custom blocks available.
hu: Nem érhetőek el egyéni blokkok.

en: Files overview
hu: Fájlok áttekintése

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
hu: {{ arguments.fid }} fájlhasználati információi

en: Find and manage content
hu: Tartalom keresése és kezelése

en: Welcome to [site:name]
hu: [site:name] – üdvözlet a webhelyen!

en: Name or email contains
hu: Név vagy e-mail tartalmazza

en: A list of new users
hu: Új felhasználók egy listája

en: There are currently @total users online.
hu: Jelenleg @total felhasználó van online.

en: There are currently 0 users online.
hu: Jelenleg 0 felhasználó van bejelentkezve.

en: A list of users that are currently logged in.
hu: Egy lista a jelenleg bejelentkezett felhasználókról.

en: Delete media
hu: Média törlése

en: Media name
hu: Média neve

en: Entity browser bulk select form
hu: Entitásböngésző tömeges kiválasztás űrlap

en: Linkit result thumbnail
hu: Linkit eredmény bélyegkép

en: File MIME Type
hu: Fájl MIME típus

en: List of redirects
hu: Átirányítások listája

en: There is no redirect yet.
hu: Még nincsenek átirányítások.

en: Save media
hu: Média mentése

en: [user:display-name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen kezdeményezték a felhasználó törlését.
    
    A [site:url-brief] webhely felhasználója törölhető erre a hivatkozásra kattintva, vagy a böngésző címsorába másolva:
    
    [user:cancel-url]
    
    FIGYELMEZTETÉS: A felhasználó törlése nem visszavonható.
    
    A fenti hivatkozás egy napig érvényes, és ha nem lesz felhasználva, semmi nem történik.
    
    --  [site:name] csapata

en: Publish media
hu: Média közzététele

en: Unpublish media
hu: Média elrejtése

en: Image Embed
hu: Képbeágyazás

en: Find and manage media.
hu: Média keresés és kezelés.

en: Add the Administrator role to the selected users
hu: A kiválasztott felhasználók adminisztrátori szerepkörhöz rendelése

en: Remove the Administrator role from the selected users
hu: Az Adminisztrátor szerepkör visszavonása a kijelölt felhasználóktól

en: Use local files for reusable media.
hu: Helyi fájlok használata az újrahasználható médiához.

en: Use local images for reusable media.
hu: Helyi képek használata az újrahasználható médiához.

en: Find and moderate content.
hu: Tartalom keresése és moderálása.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
hu: Jelenleg nincs moderálandó tartalom: itt csak a várakozó állapotúak (például vázlatok) jelennek meg.

en: A locally hosted audio file.
hu: Egy helyileg tárolt hangfájl.

en: A locally hosted video file.
hu: Egy helyileg tárolt videófájl.

en: Name (A-Z)
hu: Név (A-Z)

en: Name (Z-A)
hu: Név (Z-A)

en: Remote video
hu: Távoli videó

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
hu: Távoli kiszolgálón tárolt videó a YouTube-ról vagy a Vimeóról.

en: Edit {{ name }}
hu: {{ name }} szerkesztése

en: Widget (table)
hu: Felületi elem (táblázat)

en: Media Library thumbnail (220×220)
hu: Médiakönyvtár bélyegkép (220×220)

en: Delete {{ name }}
hu: {{ name }} törlése
