Pathauto (8.x-1.2) - en to hu translation catalogue (170 entries)

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Language
hu: Nyelv

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Update
hu: Frissítés

en: ID
hu: Azonosító

en: Separator
hu: Elválasztó

en: URL alias
hu: Webcímálnév

en: Conditions
hu: Feltételek

en: Verbose
hu: Részletes

en: Display alias changes (except during bulk updates).
hu: Álnévváltoztatások megjelenítése (kivéve a tömeges módosítást)

en: Replace by separator
hu: Helyettesítés az elválasztóval

en: Maximum alias length
hu: Az álnév legnagyobb hossza

en: Maximum component length
hu: Legnagyobb összetevő hossz

en: Update action
hu: Frissítési művelet

en: Strings to Remove
hu: Eltávolítandó karaktersorozatok

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
hu: Lehetőséget biztosít a moduloknak, hogy automatikusan állítsanak elő webcímálneveket az általuk kezelt tartalmakhoz.

en: Forum
hu: Fórum

en: Pattern
hu: Minta

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Period
hu: Pont

en: Asterisk
hu: Szorzásjel

en: Relationship
hu: Kapcsolat

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
hu: Az automatikusan létrehozott %original_alias álnév megegyezik egy már létezővel. Az új álnév: %alias.

en: Delete aliases
hu: Álnevek törlése

en: Automatic alias
hu: Automatikus álnév

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
hu: A címekben a szavak elválasztásához használt karakter. Ez fogja helyettesíteni az összes szóköz és írásjel karaktert. Szóköz, vagy pluszjel használata nem várt eredményeket okozhat.

en: Character case
hu: Betűérzékenység

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
hu: Nem csinál semmit, hagyja a régi álnevet érintetlenül.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
hu: Új álnevet hoz létre, de meghagyja a létező álnevet is működni.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
hu: Új álnevet hoz létre, a létező álnevet törli.

en: Transliterate prior to creating alias
hu: Latinbetűs átirat az álnév létrehozása előtt

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
hu: Az új álnevek szűrése, hogy azok csak az ASCII-96 készletben megtalálható betűket és számokat tartalmazzanak.

en: No action (do not replace)
hu: Nincs művelet (nincs helyettesítés)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
hu: Minden álnév törlése. A törlésre kerülő álnevek száma: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
hu: @label valamennyi, összesen %count útvonalálnevét törli.

en: Delete aliases now!
hu: Álnevek törlése most!

en: All of your path aliases have been deleted.
hu: Minden útvonalálnév törlése megtörtént.

en: About
hu: Leírás

en: Patterns
hu: Minták

en: Colon
hu: Kettőspont

en: Context definitions
hu: Szövegkörnyezet definíciók

en: Comma
hu: Vessző

en: Semicolon
hu: Pontosvessző

en: Uses
hu: Használat

en: Slash
hu: Perjel

en: Alias: @alias
hu: Álnév: @alias

en: No alias
hu: Nincs álnév

en: Punctuation
hu: Írásjel

en: Broken
hu: Sérült

en: Ampersand
hu: & jel

en: Pathauto Settings
hu: Pathauto beállítások

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
hu: Mit csináljon a <em>Pathauto</em> modul, ha frissítenek egy meglévő tartalmat, amely már rendelkezik álnévvel?

en: Reduce strings to letters and numbers
hu: A karaktersorozatok betűkre és számokra csökkentése

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation.
hu: Vesszővel elválasztva azon szavak, melyeket el kell távolítani a webcímálnévből. Nem ezt kell használni az írásjelek eltávolításához.

en: Choose aliases to delete
hu: Törlendő álnevek kiválasztása

en: All aliases
hu: Minden álnév

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
hu: <p><strong>Figyelem!</strong> Nincs megerősítés. Fokozott óvatosság szükséges az „Álnevek törlése most!” gomb használatához.<br />Célszerű az adatbázis és/vagy az url_alias tábla mentése a művelet használata előtt.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
hu: %alias álnév mellőzve lett, mivel megegyezik egy belső útvonallal.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
hu: %source számára új %alias álnév készült, kicserélve a régi %old_alias álnevet.

en: Created new alias %alias for %source.
hu: %source számára új %alias álnév készült.

en: Administer pathauto
hu: <em>Pathauto</em> adminisztrációja

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
hu: Útvonalelőállítási minták kezelésének és webcímálnevek tömeges törlésének engedélyezése a felhasználó számára.

en: Notify of Path Changes
hu: Értesítés az útvonal változásairól

en: Determines whether or not users are notified.
hu: Meghatározza, hogy legyenek-e a felhasználók értesítve vagy sem.

en: Bulk updating URL aliases
hu: Webcímálnevek tömeges frissítése

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hu: @operation feldolgozása közben hiba történt az argumentumokkal: @args

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
hu[0]: 1 útvonalálnév létre lett hozva.
hu[1]: @count útvonalálnév létre lett hozva.

en: Update URL alias
hu: Webcímálnév frissítése

en: Underscore
hu: Aláhúzás

en: No new URL aliases to generate.
hu: Nincsenek létrehozandó új webcímálnevek

en: Double quotation marks
hu: Kettős (hagyományos) idézőjel

en: Single quotation marks (apostrophe)
hu: Egyszeres idézőjel (aposztróf)

en: Back tick
hu: Fordított idézőjel (backtick)

en: Hyphen
hu: Kötőjel

en: Vertical bar (pipe)
hu: Függőleges vonal (pipe)

en: Left curly bracket
hu: Nyitó kapcsos zárójel

en: Left square bracket
hu: Nyitó szögletes zárójel

en: Right curly bracket
hu: Bezáró kapcsos zárójel

en: Right square bracket
hu: Bezáró szögletes zárójel

en: Plus sign
hu: Pluszjel

en: Equal sign
hu: Egyenlőségjel

en: Percent sign
hu: Százalékjel

en: Caret
hu: „Kalap” szimbólum

en: Dollar sign
hu: Dollárjel

en: Number sign (pound sign, hash)
hu: Kettőskereszt

en: At sign
hu: Kukac jel

en: Exclamation mark
hu: Felkiáltójel

en: Tilde
hu: Tilde („hullám” szimbólum)

en: Left parenthesis
hu: nyitó zárójel

en: Right parenthesis
hu: Bezáró zárójel

en: Question mark
hu: Kérdőjel

en: Less-than sign
hu: „Kisebb mint” jel

en: Greater-than sign
hu: „Nagyobb mint” jel

en: Backslash
hu: Visszaper

en: Generate automatic URL alias
hu: Automatikusan hoz létre webcímálneveket

en: Uncheck this to create a custom alias below.
hu: Ezt kikapcsolva egyedi álnév hozható létre alatta.

en: Joined path
hu: Egyesített útvonal

en: The array values each cleaned by Pathauto and then joined with the slash into a string that resembles an URL.
hu: A tömbértékek mindegyikét megtisztítja a <em>Pathauto</em> majd a perjellel egy olyan karaktersorozatban egyesíti ami egy URL-re hasonlít.

en: Selection criteria
hu: Kiválasztási szempont

en: Bulk generate
hu: Tömeges előállítás

en: Broken/Missing
hu: Sérült/Hiányzó

en: Selection logic
hu: Kiválasztási logika

en: Pattern type
hu: Minta típus

en: Delete options
hu: Lehetőségek törlése

en: All of your %label path aliases have been deleted.
hu: Mindegyik %label útvonalálnév törlése megtörtént.

en: See <a href=":pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
hu: További információ a <a href=":pathauto-help"><em>Pathauto</em> súgójában</a> található.

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length.
hu: Az előállítandó álnevek maximális hossza. 100 az ajánlott, @max a megengedett legnagyobb hossz.

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length.
hu: Az álnév tetszőleges összetevőjének (például [title]) maximális szöveghossza. 100 az ajánlott, @max a megengedett legnagyobb hossz.

en: The <a href=":url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when an alias is deleted.
hu: A <em>Redirect</em> modul <a href=":url">beállításainál</a> megadható, hogy létrejöjjön-e átirányítás az álnév törlésekor.

en: Considering installing the <a href=":url">Redirect module</a> to get redirects when your aliases change.
hu: A <a href=":url">Redirect</a> modult telepítve az álnevek megváltozásakor átirányításokat hoz létre hozzájuk.

en: Uncheck this to create a custom alias below. <a href="@admin_link">Configure URL alias patterns.</a>
hu: Kikapcsolva egy egyedi álnév hozható létre. <a href="@admin_link">A webcímálnevek mintáinak beállítása.</a>

en: Selection condition
hu: Kiválasztási feltétel

en: Entity of type @type was not processed. It defines the following patterns: @patterns
hu: @type típusú entitás nem lett feldolgozva. Ez a következő mintákat definiálja: @patterns

en: Unrecognized entity bundle @entity:@bundle was not processed. It defines the following patterns: @patterns
hu: @entity:@bundle ismeretlen mezőköteg nem lett feldolgozva. Ez a következő mintákat definiálja: @patterns

en: Add Pathauto pattern
hu: Útvonalálnév minta hozzáadása

en: Pathauto pattern config
hu: Útvonalálnév minta beállítása

en: Pathauto state
hu: Útvonalálnév állapota

en: Whether an automated alias should be created or not.
hu: Kell-e automatikusan álnevet létrehozni.

en: Pathauto pattern
hu: Útvonalálnév minta

en: Check to which types this pattern should be applied. Leave empty to allow any.
hu: Bejelölhető, hogy a minta milyen típusokra legyen alkalmazva. Üresen hagyva mindegyikre engedélyezhető.

en: Check to which languages this pattern should be applied. Leave empty to allow any.
hu: Bejelölhető, hogy melyik nyelvekre kell a mintát alkalmazni. Bármely engedélyezésére a mezőt üresen kell hagyni.

en: Pattern @label saved.
hu: <em>@label</em> minta el lett mentve.

en: @label being aliased
hu: @label álneve előállítva

en: Updated alias for %label @id.
hu: @id %label útvonalálneve frissült.

en: Updated 1 %label URL alias. | Updated @count %label URL aliases.
hu[0]: Egy %label útvonalálnév frissült.
hu[1]: @count %label útvonalálnév frissült.

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the US-ASCII alphabet?
hu: Ha a minta bizonyos karaktereket tartalmaz (például ékezet nélkülieket), megpróbálja-e a <em>Pathauto</em> átírni ezeket US-ASCII ábécére?

en: This page provides a list of all patterns on the site and allows you to edit and reorder them.
hu: A webhely összes mintájának szerkeszthető és átrendezhető listája.

en: The %element-title is using the following invalid characters: @invalid-characters.
hu: %element-title a következő érvénytelen karaktereket használja: @invalid-characters.

en: Convert token values to lowercase.
hu: Vezérjel értékek kisbetűsre alakítása

en: Are you sure you want to disable the pattern %label?
hu: %label minta biztosan letiltható?

en: Disabled patterns are ignored when generating aliases.
hu: A letiltott minták figyelmen kívül lesznek hagyva az álnevek előállításakor.

en: Disabled pattern %label.
hu: Letiltott %label minta.

en: Are you sure you want to enable the pattern %label?
hu: %label minta biztosan engedélyezhető?

en: Enabled pattern %label.
hu: Engedélyezett %label minta.

en: Update URL alias of an entity
hu: Egy entitás webcím álnevének frissítése

en: The Pathauto module provides a mechanism to automate the creation of <a href="path">path</a> aliases. This makes URLs more readable and helps search engines index content more effectively.  For more information, see the <a href=":online">online documentation for Pathauto</a>.
hu: A <em>Pathauto</em> modul különböző funkciókat biztosít <a href="path">webcímálnevek</a> automatikus előállítására. Ezzel nagyban segíthető a webhely tartalmainak keresőrobotok általi hatékonyabb feltérképezése és beindexelése. További tudnivaló a <em>Pathauto</em> modul <a href=":online">online dokumentációjában</a> található.

en: Pathauto is accessed from the tabs it adds to the list of <a href=":aliases">URL aliases</a>.
hu: A <em>Pathauto</em> elérhető a fülekről és hozzáadódik az <a href=":aliases">útvonalálnévek</a> listájához.

en: Creating Pathauto Patterns
hu: Pathauto minták létrehozása

en: The <a href=":pathauto_pattern">"Patterns"</a> page is used to configure automatic path aliasing.  New patterns are created here using the <a href=":add_form">Add Pathauto pattern</a> button which presents a form to simplify pattern creation thru the use of <a href="token">available tokens</a>. The patterns page provides a list of all patterns on the site and allows you to edit and reorder them. An alias is generated for the first pattern that applies.
hu: A <a href=":pathauto_pattern">„Minták”</a> oldal az automatikus útvonalálnév-előállítás beállítására szolgál. Új minták előállítása az <a href=":add_form">Útvonalálnév minta hozzáadása</a> gombbal indítható. Ez egy űrlapot jelenít meg, hogy egyszerűsítse a minta létrehozását az <a href="token">elérhető vezérjelek</a> segítségével. Ugyanez az oldal felsorolja a webhely összes mintáját, valamint itt lehet szerkeszteni és újrarendezni is őket. Egy álnév az első illeszkedő mintához lesz előállítva.

en: The <a href=":settings">"Settings"</a> page is used to customize global Pathauto settings for automated pattern creation.
hu: A <a href=":settings">„Beállítások”</a> oldal globális <em>Pathauto</em> beállításokra használatos az automatikus minta előállításkor.

en: The <strong>maximum alias length</strong> and <strong>maximum component length</strong> values default to 100 and have a limit of @max from Pathauto. You should enter a value that is the length of the "alias" column of the url_alias database table minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The recommended and default value is 100.
hu: A <strong>maximális álnév hosszúság</strong> és <strong>maximális összetevő hosszúság</strong> értéke alapértelmezetten 100, felső korlátja pedig @max a <em>Pathauto</em> modul szerint. Be kell írni egy értéket, ami egyenlő: az <code>url_alias</code> adatbázistábla <code>alias</code> (azaz  „álnév") oszlopának hosszából kivonva bármilyen karaktersorozat, amely hozzáadódhat a webcím végéhez. A javasolt, ezért alapértelmezett érték 100.

en: Bulk Generation
hu: Tömeges előállítás

en: The <a href=":pathauto_bulk">"Bulk Generate"</a> page allows you to create URL aliases for items that currently have no aliases. This is typically used when installing Pathauto on a site that has existing un-aliased content that needs to be aliased in bulk.
hu: A <a href=":pathauto_bulk">„Tömeges előállítás”</a> oldalon lehet webcím álneveket előállítani azokhoz az elemekhez, amiknek még nincs álneve. Ez többnyire a <em>Pathauto</em> modul telepítésekor fordul elő, amikor léteznek álnév nélküli tartalmak és ezen álnevek tömeges előállítására van szükség.

en: Delete Aliases
hu: Útvonalálnevek törlése

en: The <a href=":pathauto_delete">"Delete Aliases"</a> page allows you to remove URL aliases from items that have previously been assigned aliases using pathauto.
hu: Az <a href=":pathauto_delete">„Álnevek tölése”</a> oldalon lehet eltávolítani az útvonalálneveket azokról az elemekről, amikhez korábban hozzá lettek rendelve a <em>Pathauto</em> modul segítségével.

en: You need to select a pattern type, then a pattern and filter, and a label. Additional types can be enabled on the <a href=":settings">Settings</a> page.
hu: Először ki kell választani egy mintatípust, majd pedig meg kell határozni egy mintát és egy szűrőt. További mintatípusok a <em>Pathauto</em> modul beállításainak <a href=":settings">oldalán</a> vehetőek fel.

en: Enabled entity types
hu: Engedélyezett entitástípusok

en: Enable to add a path field and allow to define alias patterns for the given type. Disabled types already define a path field themselves or currently have a pattern.
hu: Az itt kiválasztott típusú entitások egy új <em>Webcímálnév</em> mezőt kapnak.

en: Broken type
hu: Sérült típus

en: Bulk generation can be used to generate URL aliases for items that currently have no aliases. This is typically used when installing Pathauto on a site that has existing un-aliased content that needs to be aliased in bulk.
hu: A <a href=":pathauto_bulk">„Tömeges előállítás”</a> oldalon lehet webcímálneveket előállítani azokhoz az elemekhez, amiknek még nincs álneve. Ez többnyire a <em>Pathauto</em> modul telepítésekor fordul elő, amikor léteznek álnév nélküli tartalmak és ezen álnevek tömeges előállítására van szükség.

en: It can also be used to regenerate URL aliases for items that have an old alias and for which the Pathauto pattern has been changed.
hu: Lehet még használni az álnevek újbóli előállítására azokhoz az elemekhez is, amiknek már van régi álneve, vagy azokhoz, ahol a <em>Pathauto</em> minta megváltozott.

en: Note that this will only affect items which are configured to have their URL alias automatically set. Items whose URL alias is manually set are not affected.
hu: Érdemes figyelembe venni, hogy ezek a változások csak azokat az elemeket érintik, ahol be van kapcsolva az automatikus álnév-előállítás. A kézi álnévlétrehozást használó elemeket mindez nem érinti.

en: The %element-title doesn't allow the patterns ending with whitespace.
hu: %element-title nem engedi az üres térközzel végződő mintát.

en: Select the types of paths for which to generate URL aliases
hu: Az előállítandó útvonaltípusok kiválasztása

en: Select which URL aliases to generate
hu: Az előállítandó útvonalálnevek kiválasztása

en: Generate a URL alias for un-aliased paths only
hu: Csak az álnévvel nem rendelkező útvonalakhoz hozzon létre útvonalálneveket

en: <a href=":url">Pathauto settings</a> are set to ignore paths which already have a URL alias. You can only create URL aliases for paths having none.
hu: A <a href=":url">Pathauto</a> modul úgy van beállítva, hogy kihagyja azokat az útvonalakat, amelyeknek van álneve. Csak azokhoz az útvonalakhoz lehet létrehozni álneveket, amelyeknek még nincs.

en: Update the URL alias for paths having an old URL alias
hu: Frissítse azokat az útvonalakat, ahol elavult álnevek vannak

en: Regenerate URL aliases for all paths
hu: Új álnevek létrehozása minden útvonalhoz

en: A short name to help you identify this pattern in the patterns list.
hu: A rövid név segít azonosítani ezt a mintát a listában

en: Only delete automatically generated aliases
hu: Csak az automatikusan előállított álnevek törlése

en: When checked, aliases which have been manually set are not affected by this mass-deletion.
hu: Bejelölve a kézzel beállított álnevekre nem vonatkozik ezen tömeges törlés.

en: Bulk deleting URL aliases
hu: Útvonalálnevek tömeges törlése

en: All of your automatically generated path aliases have been deleted.
hu: Minden automatikusan előállított útvonalálnév törlése megtörtént.

en: All of your automatically generated %label path aliases have been deleted.
hu: Mindegyik automatikusan előállított %label útvonalálnév törlése megtörtént.
