PhotoSwipe (3.1.3) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: error
fr: erreur

en: Error Message
fr: Message d'erreur

en: Settings
fr: Paramètres

en: History
fr: Historique

en: Media
fr: Média

en: Loop
fr: Boucle

en: Share
fr: Partager

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: Custom caption
fr: Légende personnalisée

en: About
fr: À propos

en: notice
fr: information

en: Preload
fr: Préchargement

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Spacing
fr: Espacement

en: At least @a
fr: Au moins @a

en: Node image style
fr: Style d'image dans le nœud

en: Node image style: @style
fr: Style d'image dans le nœud : @style

en: Node image style: Original image
fr: Style d'image dans le nœud : Image originale

en: Hide (do not display image)
fr: Masquer (ne pas afficher l'image)

en: Image style to use in the node.
fr: Style d'image utilisée dans le nœud.

en: Node image style: Hide
fr: Style d'image dans le nœud : Masqué

en: Entity label
fr: Libellé de l'entité

en: Directory @path was created
fr: Le répertoire @path a été créé
