Quick pages (8.x-1.0-alpha1) - en to el translation catalogue (19 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Type
el: Τύπος

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Access
el: Πρόσβαση

en: Path
el: Διαδρομή

en: Text
el: Κείμενο

en: Theme
el: Θέμα

en: path
el: διαδρομή

en: Entity
el: Οντότητα

en: Empty
el: Κενό

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Display variant
el: Παραλλαγή εμφάνισης
