REST UI (8.x-1.2) - en to os translation catalogue (8 entries)

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Description
os: Афыст

en: Enable
os: Сиу кæн

en: Disable
os: Ахицæн кæн

en: Disabled
os: Хицæн у

en: Enabled
os: Иу у

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Path
os: Фæндаг
